PDA

View Full Version : Ζωντας στον κοσμο ενος videogame....



Valkyre
11-03-2008, 20:05
Εαν σας δυνοταν η ευκαιρια να επισκεφτειτε εναν κοσμο/συμπαν απο ενα videogame για μια ημερα , σε ποιον κοσμο παιχνιδιου θα θελατε να την περασετε?

Εμενα αν μου δινοταν αυτη η ευκαιρια για μια ημερα , θα πηγαινα ανετα στην Spira του FFX ή στην Ivalice του FFXII...πραγματικα πανεμορφα καλλιτεχνηματα , που καθε φορα που παιζω με κανουν να ονειρευομαι εστω και για λιγο!:)

Katana
11-03-2008, 20:53
Πωπω, τελειο τοπικ!Θα σου εδινα rep, αλλα δε με αφηνει.

Εγω, κλασσικα, θα ηθελα να μπω εντος του F1 2006 και να οδηγησω...εστω και την Super Aguri F1.

Εναλλακτικα, CoD4 αλλα με δυνατοτητα respawn! :p

Valkyre
11-03-2008, 21:01
Πωπω, τελειο τοπικ!Θα σου εδινα rep, αλλα δε με αφηνει.

Εγω, κλασσικα, θα ηθελα να μπω εντος του F1 2006 και να οδηγησω...εστω και την Super Aguri F1.

Εναλλακτικα, CoD4 αλλα με δυνατοτητα respawn! :p

Aπλα πολυ λολ αυτο με το respawn!:rofl:
Mα καλα κι εσυ σε πολεμο θα ηθελες να πας για μια μερα?:angry:

seven77
11-03-2008, 21:14
dragon quest:journey of the cursed king!!
απιστευτα τοπια και τελειως κουφα οντα!!!

ProEvo
11-03-2008, 21:17
Στο Pro, για την μεγάλη καριέρα που ποτέ δεν έκανα στην πραγματικότητα :rofl::rofl:

PDS
11-03-2008, 21:17
dragon quest:journey of the cursed king!!
απιστευτα τοπια και τελειως κουφα οντα!!!

Συμφωνω.:)

Αν διαλεγα 1 κοσμο,θα ηταν αυτος του Shadow of the collosus.Mετα του ico.

nikon
11-03-2008, 21:18
Χαμένος σε μια ζούγκλα με την Lara.;)

tasioskis
11-03-2008, 21:26
Χαμένος σε μια ζούγκλα με την Lara.;)

θα προτιμουσα να να εκανα τις ερωτικες σκηνες του snake με την κυρια natasa(δεν θυμαμαι το πραγματικο της ονομα αλλα το natasa μου αρκει)στο metal gear 3.

Katana
11-03-2008, 21:30
Παντως και στον ρολο του Sir Drake να ημουν, δε θα με χαλαγε.

Θα το εκανα love cruise, με την δημοσιογραφο!

gavrosdr
11-03-2008, 21:36
πολυ ωραιο τοπικ...μαλλον στον κοσμο του god of war θα πηγαινα!

seven77
11-03-2008, 21:52
ακυρα ολα!!!
PLAYBOY MANSION!!:prayer::1appl::prayer::1appl::Thud::Thud :

Valkyre
11-03-2008, 22:03
Συμφωνω.:)

Αν διαλεγα 1 κοσμο,θα ηταν αυτος του Shadow of the collosus.Mετα του ico.

Πανεμορφος κοσμος αλλα και λιγο καταθληπτικος!Μηπως εισαι και εσυ ετσι? :D

Ρε κοιτα να δεις που μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν ψυχολογικο τεστ η συγκεκριμενη ερωτηση!:frog:

Valkyre
11-03-2008, 22:10
Εχει πλακα αν το δουμε σαν καθρεφτη του χαρακτηρα του καθενος μας!

ΠΡΟΣΟΧΗ :μην τολμησει κανεις και παρεξηγηθει βρε!Πλακα κανω και αστειευομαι σε ολα τα παρακατω! :angry::


πολυ ωραιο τοπικ...μαλλον στον κοσμο του god of war θα πηγαινα!

Ανησυχος- εκνευρισμενος φουλ σπλατερης!!!:angry:


Παντως και στον ρολο του Sir Drake να ημουν, δε θα με χαλαγε.

Θα το εκανα love cruise, με την δημοσιογραφο!

Ερωτευμενος , αλλα με τρελη δοση περιπετειας!Θελει να εχει το πανω χερι!:angry:


θα προτιμουσα να να εκανα τις ερωτικες σκηνες του snake με την κυρια natasa(δεν θυμαμαι το πραγματικο της ονομα αλλα το natasa μου αρκει)στο metal gear 3.

Καθαρα σεξ με λιγα λογια και σταρατα!Ουτε καν το ονομα της κοπελας δεν ειναι απαραιτητο!:rofl:


Χαμένος σε μια ζούγκλα με την Lara.;)

Επιστροφη στη φυση με μια γυναικα , μονο που στη συγκεκριμενη περιπτωση η γυναικα επιθυμουμε να εχει το πανω χερι!:angry:


ακυρα ολα!!!
PLAYBOY MANSION!!:prayer::1appl::prayer::1appl::Thud::Thud :

Ζω για να κανω ερωτα με μοντελα!:angry:


Στο Pro, για την μεγάλη καριέρα που ποτέ δεν έκανα στην πραγματικότητα :rofl::rofl:

Ατιθασα νιατα , αυτογραφα , και μια φανελλα ψηλα κρεμασμενη!:angry:


Συμφωνω.:)

Αν διαλεγα 1 κοσμο,θα ηταν αυτος του Shadow of the collosus.Mετα του ico.

Καταθλιπτικα ρομαντικος!:angry:

Οσο για μενα :αφηνω εσας να το βγαλετε!Ετσι για χαβαλε! :D

muku
11-03-2008, 22:16
Εγώ στη Gaia του Final Fantasy VII και συγκεκριμένα στο cosmo canyon ή στo mideel. Πάντως δεν θα με χάλαγε να είχα το highwind και να γύριζα όλο τον κόσμο του FFVII.

PS3άκιας
11-03-2008, 22:29
Εγω στον μαγευτικο κοσμο του kingdom hearts η στην Spira του final fantasy X

PDS
11-03-2008, 22:43
λολ πολυ καλο Valkyre:rofl:
Το σχολιο για τον seven77 και τα μοντελα μου αρεσε:angry::rofl:

personGR
11-03-2008, 23:14
Χαμένος κάπου στην αχανή Tamriel, με ιδιαίτερη προτίμιση στο Summerset Isle (ανακαλύπτοντας τα απόκρυφα μυστικά του έξοχου Λαού) ή να εξερευνούσα ένα-ένα τα στοιχειωμένα μπουντρούμια, μπας και καταφέρω και βρω κάποιο κομμάτι του Staff of Chaos...

Chill
11-03-2008, 23:16
Στο βασίλειο του Quel'Thalas (eastern kingdoms , warcraft) να προσκυνώ συνεχώς το avatar της Anveena, να κάνω συνέχεια pew pew magic στα γειτονικά trolls και να.......χαριεντίζομαι (το λέω εκλεπτυσμένα ελπίζω να καταλαβαίνετε... :P)με τις sexeh blood elfs.

P.S. Rep στον Val για το topic.

Katana
11-03-2008, 23:26
Εχει πλακα αν το δουμε σαν καθρεφτη του χαρακτηρα του καθενος μας!

ΠΡΟΣΟΧΗ :μην τολμησει κανεις και παρεξηγηθει βρε!Πλακα κανω και αστειευομαι σε ολα τα παρακατω! :angry::

Ερωτευμενος , αλλα με τρελη δοση περιπετειας!Θελει να εχει το πανω χερι!:angry:

Τhis is me!:angry: Στ'αληθεια!:angry:

Valkyre
11-03-2008, 23:32
Τhis is me!:angry: Στ'αληθεια!:angry:

Aρα ισχυει!Ειναι αντιπροσωπευτικο χαχα! :D

modecris
12-03-2008, 04:38
Στο "the longest journey" αλλά please...όχι για μία μόνο μέρα...θέλω να δω από κοντά όλα τα ρομποτάκια και τους αυτοματισμούς και δεν θα προλάβω!!

NonBorn
12-03-2008, 04:41
Curse of Monkey Island!!!

Και από τα πρόσφατα στο PS3... Είναι γνωστός ο πόθος μου για την Nariko... ;) Κάπου εκεί θα θελα να χωθώ και εγώ... Μεταφορικά και κυριολεκτικα!! :rofl::rofl::rofl:

ΥΓ: Φοβερό thread Valkyre... Χρωστάω REP!!

WolfRathmA
12-03-2008, 04:45
Εγω θα ηθελα να ημουν στον Shenmue για να κανω τοπι στο ξυλο το βλακα που σκοτωσε τον πατερα του Ryo!! :p

Valkyre
12-03-2008, 13:39
Curse of Monkey Island!!!

Και από τα πρόσφατα στο PS3... Είναι γνωστός ο πόθος μου για την Nariko... ;) Κάπου εκεί θα θελα να χωθώ και εγώ... Μεταφορικά και κυριολεκτικα!! :rofl::rofl::rofl:

ΥΓ: Φοβερό thread Valkyre... Χρωστάω REP!!

Καλη επιλογη Non, αν ηταν να διαλεξω κι εγω απο το PS3 θα διαλεγα ή Uncharted (εχω παθος με τα εξωτικα νησια) ή Heavenly Sword.Εχει κατι τοπια πραγματικα μαγευτικα.Αλλα ισως η Spira εκθρονιστει απο το νεο FFXIII,περιμενω να δω τι θα εχουν σκαρφιστει και τι φαντασια θα εεχουν βαλει σε αυτο το παιχνιδι!Παντως η Spira ακομα μου προκαλει δεος οταν την σκεφτομαι.Πραγματικα πανεμορφος κοσμος!

ΥΓ:Οσον αφορα τα χρεωστουμενα Non, κι εγω στην ιδια κατασταση ειμαι χαχα! ;)

PDS
12-03-2008, 16:29
Εγω θα ηθελα να ημουν στον Shenmue για να κανω τοπι στο ξυλο το βλακα που σκοτωσε τον πατερα του Ryo!! :p


LOL σωστος.Αν πας και τον βρεις φωναξε και μενα,να τον πλακωσουμε μαζι.:rofl:
Η μονη φορα που τον βλεπει ο Ryo ,νομιζω οτι ειναι στο τελος του 2,οταν αυτος ηταν πανω σε ενα ελικοπτερο.

Απο παιχνιδια του ps3,ψηφιζω και εγω τον κοσμο του Heavely sword.Αν γινεται θα ηθελα να παρω τον ρολο της ΚΑΙ...:hide::giggle:

greekteo
12-03-2008, 17:22
Εγω θα ηθελα να ημουν Guest Star in Tomb Raider και να ειχα τον ρολο του Kurtis (Angel of Darkness) :p Θα περναγα πολυ ωραια με την Λαρα....

Tek_Killa
12-03-2008, 17:28
εγω αντιθέτως δε θα ήθελα να ζω σε κόσμο απο videogame, απλά θα ήθελα να έχει ο δικός μας κόσμος ενα restart, ένα try again και ένα boost! :D

...ρε τονboost... χεχε...

PDS
12-03-2008, 17:39
Εγω θα ηθελα να ημουν Guest Star in Tomb Raider και να ειχα τον ρολο του Kurtis (Angel of Darkness) :p Θα περναγα πολυ ωραια με την Λαρα....

Ηξερα οτι εισαι tomb raider fan,αλλα οχι και οτι επαιζες το αθλιο Angel of Darkness:p


Θα ηθελα επισης να βρισκομουν στο mansion του Resident evil 1.

Επισης θα ηθελα πολυ να ημουν στον κοσμο του Οκami.

john
12-03-2008, 17:52
an mou kanane afti tin erotisi prin apo 10 xronia tha ithela na imoun sto kosmo ton Pokemon:hide::blush:
alla

Curse of Monkey Island!!!

Και από τα πρόσφατα στο PS3... Είναι γνωστός ο πόθος μου για την Nariko... ;) Κάπου εκεί θα θελα να χωθώ και εγώ... Μεταφορικά και κυριολεκτικα!! :rofl::rofl::rofl:

ΥΓ: Φοβερό thread Valkyre... Χρωστάω REP!!

simfono me ton Nonborn ston kosmo tou heavenly:angry:
nariko:
349
xarma oftalmou:bgrin2:
alla epidi to korkoli ton exo mesa mou:blush:
thelo kai Kai mazi me Nariko
:tongue:

MaRkUs_
12-03-2008, 18:06
Χαμένος σε μια ζούγκλα με την Lara.;)

να συμπληρώσο εγώ...με γυμνή την Lara:P

desperate_gamer
12-03-2008, 22:18
Α! Κι εγώ θέλω Kingdom Hearts!!! Και βέβαια με gummi ship γιατί τόσοι κόσμοι δεν χορταίνονται!!

Αλλά επειδή επιλέχτηκε, θα πω ... Sims :P :P :P (γιατρέ valkyre, ποιά είναι η διάγνωση;;)

Valkyre
12-03-2008, 22:35
Α! Κι εγώ θέλω Kingdom Hearts!!! Και βέβαια με gummi ship γιατί τόσοι κόσμοι δεν χορταίνονται!!

Αλλά επειδή επιλέχτηκε, θα πω ... Sims :P :P :P (γιατρέ valkyre, ποιά είναι η διάγνωση;;)

Κοινωνικος , τρεντυ , τεντιμποης! :D :D :rofl:

desperate_gamer
12-03-2008, 23:04
σε βγάζω άκυρο :p

Valkyre
12-03-2008, 23:08
σε βγάζω άκυρο :p

χαχαχα :rofl: μαλλον επρεπε να σε ρωτησω πιο Sims απο ολα για να κανω τη "σωστη" διαγνωση! :D

Εγω βλεπεις ειχα το "πονηρο" sims στο μυαλο μου!

desperate_gamer
12-03-2008, 23:32
Μόνο woohoo ε;;!

Χαχα!! Το Open for Business μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά το πιο διασκεδαστικό ως gameplay ήταν το Seasons!! :P

TopGunZ
13-03-2008, 00:09
Εν τω μεταξύ σε λίγο το κόβω να το μετατρέπουμε σε "Ποια είναι η πιο ηλεκτρονική σας σεξουαλική φαντασίωση?"....

Εγώ πάντοτε θα ήθελα να ήμουν ένα πανίσχυρο ρεπλόιντ στον κόσμο του Megaman X, να ίπταμαι, να έχω όλες αυτές τις τρελές πανοπλίες, τα μαμιστερα όπλα...

Ή κάποιος συνάδελφος του Cloud στην μεταποκαλυπτική Midgar με τα τρελά κόλπα που κάνουν στο Advent Children, να κραδαίνω buster swords και να επικαλούμαι τον Μπάχαμουτ...

Αλλιώς οποιοσδήποτε κόσμος που θα μπορούσα να έχω τρελές υπερδυνάμεις. Έχω αρκετά σύνδρομα μεγαλοιδεατισμού, μεγαλομανίας και παράνοιας.

desperate_gamer
13-03-2008, 00:56
Αλλιώς οποιοσδήποτε κόσμος που θα μπορούσα να έχω τρελές υπερδυνάμεις. Έχω αρκετά σύνδρομα μεγαλοιδεατισμού, μεγαλομανίας και παράνοιας.

Εσύ θες απλά το Black & White :rofl::rofl::rofl:

Valkyre
13-03-2008, 01:23
βεβαια πολλοι απαντανε στο στυλ του "ποιος ηρωας απο βιντεοπαιχνιδι θα ηθελαν να ειναι" και οχι σε ποιον κοσμο βιντεοπαιχνιδιου θα ηθελαν να περασουν μια ημερα.πανε πακετο , το ξερω , απλα βαλτε σαν πρωτη σκεψη τον κοσμο και μετα τις οποιες δυναμεις θελετε! ;)

NIKOS
13-03-2008, 02:14
leisure suit larry ;)

WolfRathmA
13-03-2008, 04:57
Εγω θα ηθελα να ημουν στο κοσμο του Ryo απο Shenmue που ειχα πει και ποιο πριν και επισης θα ηθελα να ημουν στο broken sword! Τρομερο παιχνιδι! Απλα καταπληκτικο!

conn-a
15-03-2008, 18:59
Εαν σας δυνοταν η ευκαιρια να επισκεφτειτε εναν κοσμο/συμπαν απο ενα videogame για μια ημερα , σε ποιον κοσμο παιχνιδιου θα θελατε να την περασετε?


θελει και ερωτημα φυσικα στο gt5 εστω και το prologue τι πιο ωραιο να τρεχεις με 300!! και να σκοτωθεις απο μια λαθος τιμονια ευκολα συνερχεσαι ενα κουμπι πατας και παλι back in life:p:p(ξερω ξερω ειμαι εντελως καμμενη:hide::hide:):frog:

geodlord7
15-03-2008, 22:30
Θα πηγαινα στο uncharted, και οταν θα εμενε μονη η ξανθια(δεν θυμαμαι το ονομα της) θα την ξεμοναχιαζα..........:bgrin2:

Το ιδιο και με την Lara...:bgrin2:

gtakis
15-03-2008, 23:28
Με την lara στην Αίγυπτο στο Tomb Raider 4.....

TopGunZ
16-03-2008, 11:14
βεβαια πολλοι απαντανε στο στυλ του "ποιος ηρωας απο βιντεοπαιχνιδι θα ηθελαν να ειναι" και οχι σε ποιον κοσμο βιντεοπαιχνιδιου θα ηθελαν να περασουν μια ημερα.πανε πακετο , το ξερω , απλα βαλτε σαν πρωτη σκεψη τον κοσμο και μετα τις οποιες δυναμεις θελετε! ;)

Μα στον κόσμο των παιχνιδιών Μέγκαμαν υπάρχουν τεράστια ρομπότ, ανελκυστήρες για το φεγγάρι, τεράστιοι δορυφόροι κλπ κλπ. Ενώ στον κόσμο του FF7 υπάρχει ο Bahamut και οι τρελές μηχανούλες που καβαλάει ο Cloud!!! To βασικό σε ένα κόσμο βιντεοπαιχνιδιών είναι το τι δυνάμεις θα μπορούσες να έχεις, τι είδους κατασκευές θα μπορούσες να συναντήσεις και τι είδους αλλόκοτα και γοητευτικά πλάσματα. Αν είναι για τα τοπία, και η real life Ελλαδίτσα μας έχει φανταστικά μέρη, για να μην πω για τις γυναίκες της..

To Black&White δε μου ταιριάζει, προτιμώ κάτι πιο cool από τεράστια γελάδια και πιθήκια, άσε που τώρα ποιος κάθεται να προστάζει τους βλαχοχωρικούς...

desperate_gamer
16-03-2008, 21:02
To Black&White δε μου ταιριάζει, προτιμώ κάτι πιο cool από τεράστια γελάδια και πιθήκια, άσε που τώρα ποιος κάθεται να προστάζει τους βλαχοχωρικούς...

LOL! Δεν έχεις άδικο αλλά εγώ το έλεγα με την έννοια ότι έχεις τη δύναμη να είσαι θεός! :frog:

konstantinos
18-03-2008, 10:39
Φυσικα Devil May Cry 4.Dante παντα κ θα εχω κ τα 2 μωρα Lady k Trish.

ps4
19-03-2008, 01:26
Grand tourismo 5 ή tourist trophy ή motogp 07..................τετοιου τυπου.

redismagik
19-03-2008, 02:01
sto playboy pisteuo tha pernaga .............kala!!!!