PDA

View Full Version : για πόσο ακόμα οι απεργίες της δ.ε.η. ??



kapellakis
08-03-2008, 00:53
παιδια ανοιγω αυτο το thread γιατι απο οτι ακουσα οι υπαλληλοι της ΔΕΗ κανουν απεργιες για το ασφαλιστικο.Αυτο εχει ως συνεπεια να μας κοβουν οποτε θελουν το ρευμα και ετσι να προκαλειται συγχηση κυριως για την αντοχη των ηλεκτρικων συσκευων μας, και του ps3!
θα θελα να ξερω..ποσο θα κρατησει αυτο το πραμα? γιατι αλλιως πληρωνω για γενητρια και εχω το κεφαλι μου ησυχο!!!

gavrosdr
08-03-2008, 00:55
μεχρι την τεταρτη ακουσα θα το κοβουν απο κανα δυωρο την ημερα.

jimbrav
08-03-2008, 00:59
άρε παπαδοπουλε που είσαι........
ο καθένας κάνει ότι γουστάρει σε αυτό το μπουρδέλο κράτος,....

gavrosdr
08-03-2008, 01:03
ελα ντε, εδω ανθρωπος πεθανε επειδη λεει το αναπνευστικο μηχανημα σταματησε να δουλευει λογω της διακοπης!!! αλλα οταν υπαρχει μονοπωλιο...

Chill
08-03-2008, 01:07
εγώ λέω να μαζευτούμε 200-300 και να πάμε να "ελευθερώσουμε" τις υπό κατάληψη μονάδες παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας .......

ντου και ξύλο στο δημόσιο, αρκετά με τους ξυσταρχιδιστές που μας πίνουν το αίμα εδώ και χρόνια.....

gavrosdr
08-03-2008, 01:10
χαχαχαχαχχχαχαχ, σωστος...

και σημερα στον ηλεκτρικο, βιαζομουνα να παω μαθημα και στη σταση του μοσχατου το τραινο σταματα για κανα 20λεπτο και βγαινει ανακοινωση "ο ηλεκτρικος θα ξεκινησει σε λιγα λεπτα λογω τεχνικου προβληματος" και μετα "ο ηλεκτρικος θα καθυστερησει λιγα λεπτα λογω καταληψης της γραμμης απο συνταξιουχους για το ασφαλιστικο"..................ελεοσ

Katana
08-03-2008, 01:13
Aπαραδεκτες καταστασεις.

λυπαμαι που το λεω αυτο, αλλα ας τα πουλησουν ολα σε ιδιωτες, να τελειωνουμε.αν θελουν να διαμαρτυρηθουν, ας κοψουν το ρευμα στα σπιτια των πολιτικων και στη βουλη, οχι σε εμας.

TopGunZ
08-03-2008, 01:45
δυστυχώς στο ελλαδιστάν συνδικαλισμός σημαίνει άκρατος και ασύδωτος εκβιασμός. σημαίνει προνομιούχες πέρα της λογικής και της αξιοπρέπειας ομάδες να μην τους περνάει από το μυαλό να "θυσιάσουν" κάποιο από τα ψηφοθηρικά-λαικιστικά δικαιώματά τους για να πάει μπροστά ο τόπος. σημαίνει ελεύθεροι επαγγελματίες, ιδιωτικοί υπάλληλοι, μικρομεσαίοι επιχειρηματίες και κακοπληρωμένοι δημ. υπάλληλοι να πληρώνουν κλειστές κάστες.

τολμάνε και μιλάνε για ξεπούλημα επιχειρήσεων, όταν στη δεη ξεπουλάνε το δικαίωμά μας για ηλεκτρισμό, στα λιμάνια ξεπουλάνε τις ευκαιρείες μας για ανάπτυξη, στην ολυμπιακή ξεπουλάνε το δικαίωμά μας για χρηματοδότηση έργων και θέσεων εργασίας...και ο κατάλογος συνεχίζεται...

Chill
08-03-2008, 03:24
Καλά όχι ότι είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα αλλά μου αρέσει που οι συνδικαλιστές λένε πως η κοινή γνώμη είναι μαζί τους.

Τώρα μόλις έβλεπα dexter αν είχα κάποιον υπεύθυνο γι' αυτήν την κατάσταση δεν λέω τι θα του έκανα **CENSORED** :giggle:.

Και για να χαλαρώσουμε λιγάκι......τώρα οι xboxers θα έχουν δικαιολογία "μου κάηκε το μηχάνημα λόγο των συχνών διακοπών της ΔΕΗ" :rofl:

k whatevah lawl :bgrin2:

modecris
08-03-2008, 03:39
......τώρα οι xboxers θα έχουν δικαιολογία "μου κάηκε το μηχάνημα λόγο των συχνών διακοπών της ΔΕΗ" :rofl:


:angry::angry::angry:
Και εσύ όμως πέτα το δισκάκι του pro στο drive!!!Άντε να σε βλέπω!!! :frog:

Πάντως πλάκα πλάκα μου έχει σπάσει τα @@ η όλη κατάσταση.Πάνω που λέμε να βγάλουμε κάνα φράγκο λόγω των ημερών ...

dream21
08-03-2008, 04:49
εγώ λέω να μαζευτούμε 200-300 και να πάμε να "ελευθερώσουμε" τις υπό κατάληψη μονάδες παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας .......

ντου και ξύλο στο δημόσιο, αρκετά με τους ξυσταρχιδιστές που μας πίνουν το αίμα εδώ και χρόνια.....

chill σε βλεπω να τρως πολυ ξυλο.:fight:

Chill
08-03-2008, 13:54
λες ε? όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι, το θέμα είναι να γίνει μια κίνηση από μέρους μας, δεν μπορεί να μας διαφεντεύουν μερικοί αργόσχολοι συνδικαλιστές.

kapellakis
08-03-2008, 14:04
οτι και να πειτε δικιο εχετε! η κατασταση αυτη πρεπει να σταματησει! που ειναι η κυβερνηση να κανει κατι? αληθεια που ειναι?:confused:
οι συνδικαλιστες μας κανουν οτι θελουν...το κρατος ειναι ενα μπουρδελο & παμε απ'το κακο στο χειροτερο δυστηχως:rant:

lak100
08-03-2008, 14:44
??? ??? ? ????????? ?????? ?? ????????? ??????????? ????? ??? ?? ???????? ???????? ??? ???????????? ? ???????. ? ???????? ?????? ???????? ??????????? ????? ???? ? ????????? ??? ?????? ?? ?????????? ?? ???????????. ???????? ???? ???? ??? ???? ?????? ????????? ? ????????????? ??? ?? ???????????. ??? ??????? ?????? ??? ?????????? ??? ???????? ???? ??????? ????????????? ??? ???????????
________
Fix Ps3 (http://fixps3.info/)

NonBorn
08-03-2008, 16:32
οτι και να πειτε δικιο εχετε! η κατασταση αυτη πρεπει να σταματησει! που ειναι η κυβερνηση να κανει κατι? αληθεια που ειναι?:confused:


Δε προβληματίζει κανέναν ότι η κυβέρνηση δεν αντιδρά?? Εδώ η μισή Ραφήνα έχει ρεύμα (ένεκα το σπίτι του "πρωθυπουργού") και η άλλη μισή δεν έχει...

Μήπως αυτές οι απεργίες εξυπηρετούν κάποια άλλα συμφέροντα??

Κακοί συνδικαλιστές -> Ανάγκη για αλλαγή αυτού του καθεστώτος -> Αλλαγή στο ασφαλιστικό :rofl::rofl::rofl:

Για μακάκες μας περνάνε μωρέ???

nikon
08-03-2008, 17:46
Δυστυχώς το μονοπώλιο αυτά έχει.Γουστάρω να κατεβάσω τους διακόπτες τους κατεβάζω και να πάτε να....κοιμηθείτε αφού θα έχετε σκοτάδι.Φανταστείτε αν υπήρχαν και άλλες εταιρεία που θα μπορούσαμε αν θέλαμε να πάρουμε από εκεί ρεύμα θα τα έκαναν αυτά οι μάγκες.:nope:Ότι έπαθε ο ΟΤΕ θα πάθαιναν και αυτοί.
Πάντως αφού αυτό δεν αλλάζει ας προστατέψουμε τουλάχιστον τις συσκευές μας (ps3,tv κλπ).Για όσους δεν το ξέρουν ακόμα στο www.dei.gr (http://www.dei.gr) γράφει που και πότε θα γίνει διακοπή αν και στην περιοχή μου έλεγε 12 με 2 και δεν έκανε.:yay:

modecris
08-03-2008, 20:04
Εγώ βάζω στοίχημα πως τον Νοέμβριο το `08 θα έχουμε τουλάχιστον 50% αύξηση στις γεννήσεις.
Ουδέν κακό αμιγές καλού (αν και κάποιοι θα πουν ότι ενός κακού μύρια έπονται ...) :frog:

nikon
09-03-2008, 10:12
Κάνουν που κάνουν την μ@λ@κία δεν λένε και τις ώρες σωστά.Χθες στην περιοχή μου είπαν 12 με 2 και το έκοψαν 18:20 με 20:10.:banghead:
Α ρε :fryingpan: που θέλετε.

Chill
09-03-2008, 13:18
εγώ είμαι από τους τυχερούς. καμία διακοπή μέχρι ώρας. γεγονός που πραγματικά με παραξενεύει μιας και μένω σε φτωχογειτονιά των δυτικών προαστίων η οποία κάθε τρεις και λίγο έχει προβληματάκια με την ηλεκτροδότηση. και όταν λέμε προβληματάκια εννοούμε σε καθημερινή βάση.......από την άλλη, η υπόλοιπη οικογένεια σε βπ και νπ κάθε μέρα τουλάχιστον 2 ώρες χωρίς ρεύμα.

pictorino
13-03-2008, 00:43
η καταστροφή του κάθε δημόσιου οργανισμού και των ελληνικών πανεπιστημίων συνδικαλιστές,οι πιο προνομιούχοι εργαζόμενοι διαμαρτύρονται. δεν έχουν καν την ευθύνη της θέσεως που κατέχουν,όλα ιδιωτικά και ανταγωνισμός,όχι στα μονοπώλια.τους βαρεθήκαμε τόσα χρόνια να μην κάνουν τα αυτονόητα στη δουλειά τους.
2 μήνες προσπαθώ να κάνω σύνδεση στον οτε και θα περιμένω τουλάχιστον έναν ακόμα...αυτός είναι ο οτε που έχουν και το θράσος να βγάζουν διαφημίσεις να μην τους κατηγορούμε.
είναι προνομιούχοι και αχάριστοι για τη θέση που έχουν,τέλος στη μονιμότητα του δημοσίου,τέλος στον κομματικό συνδικαλισμό
σε υποθηκοφυλάκειο έχω τσακωθεί,σε εφορία έχω τσακωθεί,που να δείτε τι έχει να γίνει την παρασκευή στον οτε

skyrios
13-03-2008, 01:04
[quote=modecris;46277]:angry::angry::angry:
Και εσύ όμως πέτα το δισκάκι του pro στο drive!!!Άντε να σε βλέπω!!! :frog:

:rofl:
ena prama 8a po...dn eixame ka8olou diakopi:cool:

:bgrin2:

Chill
20-03-2008, 15:11
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.

ProEvo
20-03-2008, 15:14
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.

Για αυτό εγώ τρέχω στο δάσος και είμαι ασφαλής. Εκτός και αν ξαφνικά κάνει απεργία ο Θεός και σταματήσει απότομα τη γη. :)

gavrosdr
20-03-2008, 15:15
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.

σορρυ για το πρωτο μερος αλλα ξεκολωθηκα στο γελιο...:frog::bgrin2:...περα ομως απο την πλακα εχεις απολυτο δικιο...αλλα να μου πεις νεα ειναι αυτα? στην ελλαδα βρισκομαστε, ο καθενας κανει οτι θελει:(...σε εμας μην το ματιαξω εχουν 4-5 μερες να κανουν διακοπη, και η πλακα ειναι οτι προχθες που βγηκα να δω ολη η περιοχη γυρω μας δεν ειχε ρευμα και εμεις με λιγα αλλα σπιτια ειχαμε....:giggle:

PDS
20-03-2008, 15:16
Ωχ.:(Chill παλι καλα που δεν επαθες κατι σοβαροτερο...
Συμφωνω εχει καταντησει αηδια αυτη η κατασταση,οπως και αυτο το αισχος με τα σκουπιδια!!
Δεν μπορω να κανω βημα πλεον στον δρομο απο την βρωμα.Ελεος!:banghead:

tasioskis
20-03-2008, 15:17
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.

σημεριζομαι τα νευρα σας,αλλα δεν σκεφτηκαμε ποτε το αν εχου δικαιο αυτοι η ανθρωποι,και τι αναγκες εχουν οι οικογενεις τους... τωρα αν βρισκομουν στην ελλαδα μπορει και εγω να ελεγα τα ιδια...

chill παλι καλα που εισαι καλα.

ProEvo
20-03-2008, 15:18
σημεριζομαι τα νευρα σας,αλλα δεν σκεφτηκαμε ποτε το αν εχου δικαιο αυτοι η ανθρωποι,και τι αναγκες εχουν οι οικογενεις τους... τωρα αν βρισκομουν στην ελλαδα μπορει και εγω να ελεγα τα ιδια...

chill παλι καλα που εισαι καλα.

Κανένας έλληνας δημόσιος υπάλληλος δε δικαιούται να έχει δίκιο. Μόνο οι ιδιωτικοί μπορούν να μιλάνε...

gavrosdr
20-03-2008, 15:20
για τους δημοσιους υπαλληλους(τους περισσοτερους δηλαδη γιατι σιγουρα θα υπαρχουν και μερικοι τιμιοι) δεν υπαρχει η λεξη κρατος και ταξη...υπαρχει η λεξη σταρχιδισταν....και το χω βιωσει αυτο, για αυτο λοιπον δε δικαιουνται να μιλανε!

nikon
20-03-2008, 15:20
σημεριζομαι τα νευρα σας,αλλα δεν σκεφτηκαμε ποτε το αν εχου δικαιο αυτοι η ανθρωποι,και τι αναγκες εχουν οι οικογενεις τους... τωρα αν βρισκομουν στην ελλαδα μπορει και εγω να ελεγα τα ιδια...

chill παλι καλα που εισαι καλα.
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να δείξεις την αντίθεση σου σε κάποιο νομοσχέδιο.Όσο δίκιο και να έχεις δεν μπορείς να κλείνεις το ρεύμα όποτε γουστάρεις και να χάνουν ακόμα και την ζωή τους κάποιοι.

tasioskis
20-03-2008, 15:21
παω πασο, αν θελετε να κανω και delete το ποστ μου...

ProEvo
20-03-2008, 15:22
Για μένα όπως είπε και ο PDS τα σκουπίδια είναι ακόμα πιο σοβαρό πρόβλημα από τη ΔΕΗ. Αλλά το παράκαναν νομίζω.

nikon
20-03-2008, 15:23
παω πασο, αν θελετε να κανω και delete το ποστ μου...
Για πρώτη και τελευταία σε συγχωρούμε μην κάνεις delete αλλά πρόσεξε μην ξαναγίνει.

ProEvo
20-03-2008, 15:23
παω πασο, αν θελετε να κανω και delete το ποστ μου...

Ναι, καν το delete. Θα σου πω να το ξαναποστάρεις όταν επιτέλους μπω στο δημόσιο. :rofl::rofl:

gavrosdr
20-03-2008, 15:24
Ναι, καν το delete. Θα σου πω να το ξαναποστάρεις όταν επιτέλους μπω στο δημόσιο. :rofl::rofl:

καλα μεχρι να μπεις στο δημοσιο ομως εχεις να φας πηδ..μα!!!!!:bgrin2::frog:

tasioskis
20-03-2008, 15:25
καπως ομως πρεπει να πιεσουν την κυβερνηση,τοσα χρονια καθοταν ολοι στον καναπε και οι κυβερνησεις εκαναν οτι ηθελαν,θοδωρη για σκεψου να ησουν δεητζης...

ProEvo
20-03-2008, 15:26
καλα μεχρι να μπεις στο δημοσιο ομως εχεις να φας πηδ..μα!!!!!:bgrin2::frog:

Όχι ρε, δε θα πάω στο υπουργείο πολιτισμού :p

gavrosdr
20-03-2008, 15:28
Όχι ρε, δε θα πάω στο υπουργείο πολιτισμού :p

:rofl::rofl: κοιτα μονο μην προκυψει τιποτα σαν την υποθεση ζαχοπουλου:rofl::rofl: ολα για μια θεση στο δημοσιο!:frog::bgrin2:

tasioskis
20-03-2008, 15:28
Όχι ρε, δε θα πάω στο υπουργείο πολιτισμού :p

αρα δε το γλυτωνεις το πηδημα...

nikon
20-03-2008, 15:29
καπως ομως πρεπει να πιεσουν την κυβερνηση,τοσα χρονια καθοταν ολοι στον καναπε και οι κυβερνησεις εκαναν οτι ηθελαν,θοδωρη για σκεψου να ησουν δεητζης...
E τότε η ΕΥΔΑΠ να κλείνει το νερό,ο ΟΤΕ τα τηλέφωνα κλπ κλπ όποτε κάνουν απεργία.Για να πείσεις τον κάθε μ@λ@κ@ στην κάθε κυβέρνηση ότι αυτό που πάει να κάνει είναι αντικοινωνικό δεν γ@$#%$ την υπόλοιπη κοινωνία.

Tek_Killa
20-03-2008, 15:29
Tελικα μαγκες ο ηλεκτρισμος εχει καταντησει ζωτικο μας οργανο. Ετσι και βγουμε απο την πριζα αδρανοποιουμαστε τελειως. Μακαρι να γινονται 2ωρες διακοπες καθημερινα στην καλλιθεα στις 16.00! Να σβήνεο το mac και να σχολαω ενα 2ωρο νωρίτερα! :D

Chill
20-03-2008, 15:31
Η οικία μου είναι 35άρα σε ηλικία......απορώ και εγώ πως άντεξε το τζάμι πραγματικά. Έσκασα με το κεφάλι πάνω και δεν είμαι και 20 κιλά. 75kg άνθρωπος είμαι και αν συνυπολογίστε και την φόρα που είχα - στον διάδρομο ήμουν με 10km/h - καταλαβαίνετε ότι θα μπορούσε να υπάρξει μέγιστο πρόβλημα. Γλίτωσα από άλλα και άλλα κρίμα είναι να πάω στο διάολο από τους αργόσχολους της ΔΕΗ.......

Στο θέμα μας. Οι δημόσιοι υπάλληλοι κατεξοχήν ήταν οι ευνοημένοι αυτής της χώρας. Ε φτάνει πια. Τόσα χρόνια μας πίνουν το αίμα τους καλόμαθαν οι κυβερνήσεις καιρός είναι να νιώσουν πως είναι η....... ζωή. Όταν βγαίνουν στα κανάλια και λένε πως το 40% εργάζεται και ότι θα μπορούσε κάλλιστα να τροφοδοτεί απροβλημάτιστα την χώρα, εγώ δεν σκέφτομαι τις πουστιές που ενδεχομένως να κάνουν οι κυβερνώντες με το ρεύμα για να προκαλέσουν το κοινό αίσθημα να στραφεί ενάντια στους απεργούς. Σκέφτομαι ότι το υπόλοιπο 60% είναι ξυσταρχιδιστές, υπεράριθμα γαλαζοπράσινα παιδιά που τα ΤΑΙΖΩ εγώ και εσείς κάθε φορά που έρχεται ένας λογαριασμός σπίτι. Τέρμα τα ψέμματα.

Ελλάς Ελλήνων συνδικαλιστών. Άντε γεια ρε μας κουράσατε.

ProEvo
20-03-2008, 15:59
Μάλλον κάποιοι διαβάζουν ps3forums.gr! LoL

Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων 20/3/2008

Ανέστειλε την απεργία η ΠΟΕ-ΟΤΑ
Από σήμερα τα μεσάνυχτα αρχίζει η αποκομιδή των απορριμμάτων από τους δρόμους, μετά τη χθεσινή απόφαση του Γενικού Συμβουλίου της Ομοσπονδίας των Εργαζομένων στην καθαριότητα των δήμων (ΠΟΕ-ΟΤΑ) να τερματίσουν την πολυήμερη απεργία τους.


πηγή : www.imerisia.gr (http://www.imerisia.gr)

Chill
20-03-2008, 17:00
3,5 ώρες χωρίς ρεύμα το πρωί αντί για την προγραμματισμένη 1,5 και απότι βλέπω στο site τους 2 ώρες χωρίς ρεύμα και το βράδυ. Μιλάμε σήμερα έχω σκάσει τέτοιες κατάρες επάνω τους που δεν τους βλέπω καθόλου καλά. Ιδιωτικοποίηση από......... ΕΧΤΕΣ κι όλας ρε αλήτες. Έλεος πια. Φωτιά σε όλο το δημόσιο τομέα από άκρη σε άκρη μπας και γίνουνε άνθρωποι ποτέ.

gavrosdr
20-03-2008, 17:05
εισαι γκαντεμης...και το πρωι και το βραδι? ελεος...σε εμας τπτ ακομα, φτου φτου...

Chill
20-03-2008, 17:09
Μακάρι να μην σου κοπεί φίλε μου και να δεις τον Ολυμπιακό το βραδάκι στην euroleague - και εγώ αυτό είχα προγραμματίσει αλλά φευ -. Δεν ξέρω που μένεις αλλά εδώ είμαστε ταπεινά δυτικά προάστια, who gives a fuck about us........

Donald
20-03-2008, 17:13
παίδες έγραψα χθες ένα σχετικό αρθράκι σε ένα Blog,γιά την απεργία της δεη και τις κινητοποιήσεις γενικά,δεν το παραθέτω αλλά σας δίνω link. Αν κάποιος δεν έχει χρόνο και όρεξη μην κάνει τον κόπο να μπει,είναι σχετικά μεγάλο. Αν κάποιος μπει και τον ενδιαφέρει να το διαβάσει περιμένω σχόλια! το λινκ είναι:

http://donald-topapi.blogspot.com/

gavrosdr
20-03-2008, 17:13
Μακάρι να μην σου κοπεί φίλε μου και να δεις τον Ολυμπιακό το βραδάκι στην euroleague - και εγώ αυτό είχα προγραμματίσει αλλά φευ -. Δεν ξέρω που μένεις αλλά εδώ είμαστε ταπεινά δυτικά προάστια, who gives a fuck about us........

θα παω σεφ ετσι και αλλιως:frog:...σε καταλαβαινω, αλλα στην ελλαδα ειμαστε ειπαμε, ο καθενας κανει οτι του καπνισει...στην μεσογειων προχθες που βρισκομουν και ειχε διακοπη γινοταν της ποπης, αλλα που...........

msnes7
20-03-2008, 22:50
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.
¨Οχι ρε γαμώτο.........να μην υπάρχει video?:rofl:Πες ότι σε καταδίωκε η σκιά και άσε την ΔΕΗ

conn-a
20-03-2008, 23:47
Δεν πάει άλλο παίδες, η υπομονή μου εξαντλήθηκε. Είμαστε δέσμιοι 5-10 ΑΡΓΟΣΧΟΛΩΝ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΩΝ. Το πρωί παραλίγο να τραυματιστώ σοβαρότατα λόγω διακοπής ρεύματος. Ήμουν ανεβασμένος πάνω στο διάδρομο και γυμναζόμουν όταν ξαφνικά είχαμε διακοπή και επειδή η ταχύτητα στο διάδρομο ήταν υψηλή έφυγα μπροστά παίρνοντας όλο το μπροστινό μέρος του διαδρόμου μαζί μου και έσκασα πάνω στο τζάμι που για καλή μου τύχη άντεξε........Από εδώ και στο εξής αν ξανασυμβεί το παραμικρό με το ρεύμα θα πηγαίνω έξω από τα γραφεία της ΔΕΗ στην περιοχή μου και όποιος βγαίνει θα συναντά τις γροθιές μου. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ, αφού το κράτος δεν κάνει τίποτα για να με προστατεύσει θεωρώ πως έχω το δικαίωμα να πάρω το νόμο στα χέρια μου. Ας με καταγγείλουν και ας πάω φυλακή, όμηρος των συνδικαλιστών αρνούμαι να γίνω. ΚΑΘΙΚΙΑ.

τι λες τωρα ρε συ??
εμενα ολως παραδοξως μια φορα μου το κοψανε το ρευμα αλλα την πιο ακαταλληλη στιγμη οι βλακες!!την ωρα που ημουν ετοιμη να μπω στο ασανσερ δεν λες καλα που ειμαι κ..φαρδη και δεν ηταν εν κινησει!!τεσπα μηπως ξερετε ποτε θα σταματησουν οι απεργιες να ηρεμησουμε?

( Τι σημαίνει Δ.Ε.Η.: Δεν έχουμε ηλεκτρισμό!!!):frog:

NonBorn
20-03-2008, 23:51
Oι συνδικαλιστές φταίνε ή η ΔΕΗ που πληρώνουμε αδρά όλοι μας δε μπορεί να κάνει το αυτονόητο?? Ποιος θα πληρώσει τις ζημιές? Ποιος θα μας αποζημιώσει για όλο αυτό το διάστημα που περνάμε ότι περνάμε? Που τρακάρουμε στους δρόμους επειδή δεν έχει φανάρια?

Δλδ αν απεργούν 5 συνδικαλιστές κάθε φορά θα καταλύουν το κράτος? Μήπως το κράτος είναι σε λάθος χέρια???

Σίγουρα δε φταίνε οι συνδικαλιστές για αυτή την κατάσταση....

Chill
21-03-2008, 01:41
Nonborn οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι κατεξοχήν ευνοημένοι αυτού του συστήματος. Δεν ξέρω τι βλέπεις εσύ σε έναν δημόσιο υπάλληλο, εγώ βλέπω κάποιον που ανέμιζε στο παρελθόν γαλαζοπράσινα σημαιάκια, φίλησε 10 κώλους και πήρε την θέση με ότι συνεπάγεται αυτή. Και φυσικά την "θέση" αυτή την πληρώνω εγώ. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι όσα δίκαια και να έχουν εγώ δεν μπορώ να τα δεχτώ. Σιχαίνομαι τον τρόπο που είναι χτισμένη η χώρα και σιχαίνομαι τα κυριότερα "όργανα" του κομματικού κράτους, καλά κατάλαβες τους δημόσιους υπαλλήλους.

Το κράτος σαφώς και είναι σε λάθος χέρια. Υπεύθυνοι φυσικά είμαστε εμείς που κάθε τετραετία ψηφίζουμε τα ίδια ΣΚΑΤΑ. Και αφού τα ψηφίζουμε οφείλουμε να τα λουστούμε. Δεν ψήφισα ωστόσο κανέναν συνδικαλιστή να μου ορίζει αυτός ανάλογα με τις απαιτήσεις του την καθημερινότητα μου. Για να δω αν μπορώ να εργαστώ πρέπει να δω το site της ΔΕΗ, για να δω αν μπορώ να γυμναστώ πρέπει να δω το site της ΔΕΗ, για να δω αν μπορώ να μαγειρέψω πρέπει να δω το site της ΔΕΗ, για να δω αν μπορώ να διαβάσω πρέπει να δω το site της ΔΕΗ, για να δω αν μπορώ να παίξω, πρέπει να δω το site της ΔΕΗ......σε λίγο ακόμα και για να...... πηδήξω θα πρέπει να πάρω άδεια από κάποιον συνδικαλιστή.

Αρκετά τους ανεχόμαστε τόσα χρόνια και τους κυβερνώντες και τους ευνοημένους τους. Όσο αηδία μου φέρνουν οι 300 άλλοι τόση μου φέρνουν και οι συνδικαλιστές. Οι δεύτεροι δε περισσότερο γιατί ξέρεις κάτι, μέχρι πριν λίγο καιρό πίστευα πως είμαστε στην ίδια μεριά.......αλλά σε αυτήν την χώρα καθένας για τον εαυτό του. Και αφού επιλέγουν να κωφεύουν στις απαιτήσεις και τις ανάγκες των υπολοίπων θα κάνω και εγώ το ίδιο.

TopGunZ
21-03-2008, 23:00
Ο συνδικαλισμός στην Ελλάδα είναι η ΜΕΓΙΣΤΗ πληγή. Γλύφουνε σαν γλίτσηδες να βολευτούνε ίσα ίσα σε μια "θεσούλα" και μετά δεν τους φτάνει τπτ και άντε διαδηλώσεις. Εμείς που δουλεύουμε 12ωρα καθημερινά είμαστε τα ζώα και αυτοί είναι οι έξυπνοι. Άιντε ιδιωτικοποίηση να ησυχάσουμε!