PDA

View Full Version : Tα dvd εχουν ελληνικα ή οχι. ;



ps4
28-02-2008, 14:40
Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ακομα και τα dvd απο το εξωτερικο περιοχης 2 δεν εχουν ελληνικους υποτιτλους; (μου αρεσει που θελουμε και στα bluray, τρομαρα μας)

Εψαχνα να βρω αυτην την ταινια και σε αυτο το λινκ http://www.play.com/DVD/DVD/4-/4389/Small-Soldiers/Product.html εχει τα παντα εκτος απο ελληνικα.

Στο amazon εχει μονο ισπανικα και γαλλικα, το ιδιο και στο dvd empire.

Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος να εχουν ακομα και πορτογαλικα και να μην εχουν ελληνικα; Ειμαστε πιο πισω απο την πορτογαλια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

υ.γ ποσο πισω ειμαστε γενικα;;; τα νευρα μου :rant:

gavrosdr
28-02-2008, 14:42
τα πορτογαλικα μιλιουνται απο αρκετα εκατομμυρια ανθρωπους...ενω τα ελληνικα...

ps4
28-02-2008, 14:47
Γιατι τα ελληνικα δεν μιλουνται απο εκατομμυρια ανθρωπους;;;;;;

Εχει μεσα τουρκικα και βουλγαρικα. Δεν θα μου κανει εντυπωση αν δω και αλβανικα σε λιγο καιρο ακομα και στα bluray και να μην δω στα ελληνικα.

gavrosdr
28-02-2008, 14:56
πχ τα πορτογαλικα μιλιουνται απο πορτογαλους,βραζιλιανους κλπ, οι τουρκοι μονο στη χωρα τους ειναι 70 εκ...ενω εμεις ειμαστε λιγοι...αντε 15 εκ. σε ολο τον κοσμο! ουτε και μενα μου αρεσει που συμβαινει αυτο, αλλα ο ξενος λεει "ποιος χ...κε για τα ελληνικα".:)

desperate_gamer
28-02-2008, 16:45
Βρε παιδιά! Σιγα εννοείται δεν ξέχασαν τα ελληνικά. Αλλά υπάρχει εδώ εταιρεία παραγωγής για να αγοράσουν και να διανέμουν τα blu-ray με ελληνικούς υποτίτλους και να τα αγοράσει το κοινό;

Εδώ οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν τι είναι το blu-ray. Ιδέα δεν έχουν τι σημαίνει High Definition (στάνταρ δεν έχουν πάρει ιδέα και για ψηφιακή τηλεόραση). Οι περισσότεροι τα HD στις τηλεοράσεις τους τα θεωρούν ως ένα ακόμη logo και νοιάζονται μόνο για τις ίντσες!

Να πάρει ποιός τα blu-ray με ελληνικούς υποτίτλους; Οι 100-200 σε όλη την Ελλάδα που ξέρουμε τι είναι το High Definition;;

ps4
28-02-2008, 17:14
Ναι για τα bluray εχεις δικιο. ΑΛλα για τα ντιβιντι; Τοσα χρονια στην αγορα ακομα να βαλουν ελληνικους υποτιτλους; Ημαρτον.

Και καλα εδω. Εξω; Γιατι δεν μεταφραζουν και τα ελληνικα; Μα να εχει τουρκικα και να μην εχει ελληνικα; Ποσο ανυπαρκτοι ειμαστε τελικα σε αυτα;

desperate_gamer
29-02-2008, 03:06
Και στα DVD υπάρχει η ίδια λογική με το Blu-Ray. Μόνο που πλέον δεν τίθεται θέμα "εκπαίδευσης του κοινού", αλλά αγοραστικού ενδιαφέροντος.

Τώρα η ταινία που έβαλες δεν είναι και κανένα best-seller γι' αυτό και δεν θα υπήρχε μεγάλη διάθεση να υπολογιστεί και η ελληνική αγορά. Προσωπικά δεν συμφωνώ βέβαια, αλλά έτσι είναι οι δουλειές. Και η αγορά η ελληνική είναι πολύ μικρή.

Dikakom
29-02-2008, 10:04
Τώρα η ταινία που έβαλες δεν είναι και κανένα best-seller γι' αυτό και δεν θα υπήρχε μεγάλη διάθεση να υπολογιστεί και η ελληνική αγορά. Προσωπικά δεν συμφωνώ βέβαια, αλλά έτσι είναι οι δουλειές. Και η αγορά η ελληνική είναι πολύ μικρή.

:1appl:Ακριβώς αυτό....δυστυχώς βέβαια αλλά έτσι είναι...:((μες το μυαλό μου είσαι φίλε,αυτά σκεφτόμουνα να απαντήσω:fryingpan::bgrin2:joking joking)

MaRkUs_
29-02-2008, 10:11
αυτό είναι αρχαίο ρε συ..και αφού έχει παιχτή στην ελλάδα αποκλείεται να μην υπαρχει κάπου καταχωνιασμένο dvd με ελληνικά!και γιατι δεν το κατεβάζεις και να βάλεις πάνω subs??:P

ps4
29-02-2008, 11:29
Kαλα το ξερω οτι ειναι παλιο αλλα μου αρεσε και επειδη κανει και 7 ευρω ειπα να το παρω. αλλα αμ δε................... χωρις ελληνικα δεν παιζει.

παντως οπως και να το παρεις ειναι λαθος. καλα η τουρκια ειναι 70 εκατομμυρια καλα τα πορτογαλικα ειναι γλωσσα που μιλανε πολλα εκατομμυρια αλλα η βουλγαρια τι εχει παραπανω δηλαδη; ποσοι ειναι οι βουλγαροι; πανω απο 20 εκατομμυρια; τι αγορα εχουν εκει;;; τοσο μεγαλυτερη απο την δικη μας;

δεν γραφω για χωρες οπως γαλλια ιταλια αγγλια. ειναι λογικο και το καταλαβαινω.

ναι, ειμαστε μικρη αγοραστικη δυναμη, αλλα δηλαδη τι πρεπει να γινει; θες να το παρεις απο εδω δεν υπαρχει γιατι ειμαστε μικρη αγοραστικη δυναμη, λες οκ θα το παρω απο εξω. παλι δεν γινεται γιατι ειμαστε μικρη αγοραστικη δυναμη.

τωρα τι; πως;

Chill
29-02-2008, 12:46
με τις διαφορές που υπάρχουν στις τιμές, προτιμώ να το πάρω από το εξωτερικό και ας μην έχει ούτε καν αγγλικούς υπότιτλους (που λέει ο λόγος :p) παρά να πλουτίσω τις εδώ εταιρίες που μας πίνουν το αίμα.

για μένα η ελληνική αγορά είναι νεκρη.