PDA

View Full Version : Περι Ubuntu και all format



kvasil
09-06-2007, 10:32
καλημέρα σε όλο το forum λυπών χθες το βράδυ δεν είχα ύπνο και έκανα εγκατάσταση το πρόγραμμα όλα πήγαν καλά έκανα της οδηγίες από μέσα από τα δικά μας ποστ έτρεξα επιτα το ubuntu και διαπίστωσα ότι είναι αρκετά αργό αυτό με έκανε να μετανιώσω πήγα να αλαξω την ανάλυση για τη την έχει πολύ ψηλά 1688χ964 και 25hz αλλά δεν αλαζε με τίποτα έψαξα να κάνω κάτι άλλο να βρω το σκληρό που έχει το ps3 και να βάλω εκεί μέσα κάποια mp3 να τα έχω εκεί μέσα και να μην σηκώνω συνέχεια server αλλά πάλη δεν έκανα τίποτα. έτσι σήμερα να σας ρωτήσω αν αξίζει να το έχουμε μέσα γιατί δεσμεύουμε και 10gb η να το αφήσω, το τι θέλω να κάνω σας είπα ποιο πάνω τώρα αν στο μέλλον βγει κανένας loader μέσα από linux βλέπουμε. τώρα αν κάνω φορματ δεν θέλω να χάσω αυτά που έχω κατεβάσει και πληρώσει όπως το cars. αλλά θέλω και τα 10gb να τα ενώσω με το σκληρό σε ένα part.
καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο.

MaRkUs_
09-06-2007, 11:50
τα παιχνίδια που έχεις πληρώση δεν τα χάνεις...θα υπάρχουν μέσα στο shoping cart του psstore και μπορείς να το ξανακατεβάσεις.....τωρα για τα save και κάποια άλλα αρχεία πέρνα όσα μπορείς σε κάπια memory stick η οτιδήποτε αλλο διαθέτης που να το δέχεται το ps....τώρα παιχνίδια αλλα που έχεις κατεβάσει δεν νομίζο να μπορείς να τα αποθηκεύσης....υπάρχει κ κάποια επιλογή backup utility στα system settings... ρίξε κ απο εκεί μια ματιά

NonBorn
09-06-2007, 12:36
Για να αλλάξεις την ανάλυση στο linux δες εδώ:
http://ps3wiki.qj.net/index.php/PS3_Video_Mode

Όσο για το αν κάνεις format αν θα χασεις αυτά που έχεις καταβάσει δε θα τα χάσεις όπως είπε και ο marκus_ γιατί μένουν στο shopping list. Μπορείς να τα κατεβάσεις μέχρι και 5 φορές χωρίς να ξαναπληρώσεις...

kvasil
09-06-2007, 13:36
είστε αστέρες ερωτήση μπαίνει απάντηση κατευθείαν λοιπόν και κάτι ακόμα που δεν με είπατε αν κάνω φορματ το παρτισιον θα ενωθεί η θέλουμε κανένα partision magic lol.

NonBorn
09-06-2007, 13:48
Όταν πας να ξανακάνεις format θα σε ρωτήσει το PS3 πως θες να χρησιμοποιήσεις τον δίσκο... Οπότε επιλέγεις όλο για το XMB και είσαι ok ;)

kvasil
09-06-2007, 15:24
NonBorn είσαι μεγάλος man thnks ότι και να σε ρώτησα και σε msn κατευθείαν βοηθάς πάντα τέτοια.