PDA

View Full Version : ipod Touch



Dragonpaul
24-02-2008, 03:57
Γεια σας παιδια. Ανοιγω αυτο τη thread για να ρωτησω καποια πραγματα. Εδω και πολυ καιρο περιμενω να αγορασω το iphone αλλα απ'οτι φαινεται θα αργησει πολυ ακομα (εαν ερθει...). Δεν με ενδιαφερει να αγορασω iphone απο το εξωτερικο που θα πρεπει να ξεκλειδωσω, οσο ευκολη και να ειναι αυτη η διαδικασια.
Επειδη δεν μπορω να περιμενω αλλο, σκεφτομαι να αγορασω το ipod touch στα 16gb. Ενταξει, θα θυσιασω την λειτουργια του τηλεφωνου, αλλα ετσι και αλλιως το iphone θα το αγοραζα πιο πολυ για τις αλλες λειτουργιες. Μουσικη, video, browsing κτλ κτλ.
Oι ερωτησεις μου ειναι δυο στην ουσια:

α) Το εχει παρει κανεις απο δω μεσα? Απλα θα ηθελα, οποιος το εχει στην κατοχη του, να με ενημερωσει σχετικα με την εμπειρια του με αυτο το gadget.

β) Γνωριζει καποιος ποτε θα ερθει το iphone Ελλαδα? Εστω και κατα προσεγγιση.

Ευχαριστω προκαταβολικα!

WolfRathmA
24-02-2008, 10:58
Εγω εχω το iphone και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Αλλα απο οτι ολα δειχνουν το iphone δε προκειται να κυκλοφορησει ποτε στην Ελλαδα. Μακαρι να ειμαι λαθος γιατι πολυ το λαχταρουν και το θελουν και δε μπορουν να το αγορασουν μεσο ιντερνετ, αλλα απο οτι ολα δειχνουν εκει καταληγουμε...

MaRkUs_
24-02-2008, 13:16
με τόσα λεφτά που θα κάνει....δεν πας να χτυπήσης ένα HTC ΤyTn II ?????????

Dragonpaul
24-02-2008, 13:39
Markus, σταματα να αναβεις φωτιες....
Το ξερω οτι ειναι καταπληκτικο, αλλα, αν δεν κανω λαθος, κανει γυρω στα 750€. Και δεν θελω να δωσω τοσα λεφτα.
Ακουω λοιπον.... Ποιος εχει ipod touch και θελει να μου πει αν λεει ή οχι το μηχανακι?

lak100
24-02-2008, 14:07
???? ??????? ????? ???? ?????? ??? ??? ???? ?? ?????? ?? ?? ??????? 450 ???? ??? iphone ?????. ?? ??? ?????? ?? ???? ?? ?????? ??? ?? ??????? ???? ??? ??? ?????? ????? ??? ?????? ??? ??? ??? ?? ??????????? ????????? ???? ???? ??? ?? ?????? ?? ?????. ??? ??? ?? ipod touch ????? ??? ?? iphone ???? ??? ??? ????? ?????? ???? ipod ???? ???????? ??? ???????? ?? ??????? 280 ??? ?????? ?? ?? 8GB
________
BLACK GIRL (http://www.fucktube.com/categories/299/girl/videos/1)

WolfRathmA
24-02-2008, 15:16
στον γερμανο ειπαν στον πατερα μου οτι οταν το φερουν θα το πουλανε 450 ευρα για iphone μιλαω. αν και επειδη το ειδα το κινητο και το δουλεψα περα απο την μεγαλη οθονη και καποια εφε της δεν με εντυπωσιασε ιδιαιτερα πολυ κακο για το τιποτα θα ελεγα. οσο για το ipod touch ειναι σαν το iphone μονο που δεν ειναι κινητο αλλα ipod καλο φαινεται εδω καστορια το πουλανε 280 την εκδοση με τα 8GB

Σοβαρο καταστημα ρωτησες. Σε πληρωφορο οτι δεν ξερουν τιποτα. Τι ξερει τωρα να σου πει ο κακομοιρος ο πωλητης; Εγω πηγα τους το εδειξα και με ρωτησαν τι ειναι και αν τρωγετε...

ps4
25-02-2008, 11:51
To ipod touch δεν αξιζει μην το παρεις. Ο λογος;;;;;

Ειναι λιγα τα 16 gb, πολυ λιγα. Θα το γεμισεις σε ενα απογευμα και μετα θα θες κι'αλλο.

Στο γραφω αυτο σαν πρωην κατοχος ενος ipod video 60gb αυτα που τωρα η apple τα λεει classic.

Καλυτερα παρε ενα τετοιο με 160gb δισκο. Πραγματικα το touch δεν αξιζει με τιποτα. Στο κατω κατω αν θες ενα media player που να παιζει τα παντα και να εχει και wifi παρε το archos 605 wifi. Κορυφαιο μηχανακι παιζει και κανει τα παντα.

ξανασκεψου το.....

Dragonpaul
25-02-2008, 12:06
Παιδια, πραγματικα. Σε κατατηματα ειναι παντελως ασχετοι. Τελειως ομως....
Ειναι ικανοι να σου πουνε οτι το iphone θα ερθει αυριο, το καλοκαιρι ή ποτε. Δεν ειναι να τους ακους. Εδω η ιδια η apple και δεν ξερει να σου πει αν και ποτε θα ερθει Ελλαδα.
ps4 σε ευχαριστω για την προταση. Ομως το archos ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος και εγω θελω να το εχω συνεχεια μαζι μου. Ασε που θεωρω το design του ipod αξεπεραστο. Αυτο που λες με τα 16gb, βεβαια, μπορει και να ισχυει. Γιατι, ενταξει, ολα αυτα τα gb με τραγουδια δεν τα γεμιζω με τιποτα. Αλλα με αρχεια video? Μηπως ξερεις εσυ ή κάποιος άλλος να μου πει εαν το touch υποστηριζει ολα τα γνωστα αρχεια video?

WolfRathmA
25-02-2008, 16:31
Χωρις να ειμαι σιγουρος δεν τα υποστιριζει. Υποστιριζει μονο mp4 και τιποτε αλλο. Αναγκαζεσαι και κανεις convert το βιντεο που θες. Εχω iPhone και ισως ετσι ειναι και το touch.

Dragonpaul
25-02-2008, 17:18
Ναι Wolf, μαλλον ετσι ειναι. Εκανα μια προχειρη ερευνα και κατι τετοιο καταλαβα. Καλα, οχι οτι ειναι δυσκολο να βρεις κανα προγραμματακι για convert, αλλα λεω... Οσον αφορα στο αν ειναι ιδια το iphone και ipod touch η απαντηση ειναι οτι ειναι ολοϊδια με μοναδικη εξαιρεση, σαφως, την δυνατοτητα να παρεις τηλεφωνο. Ακουσα μαλιστα οτι τα καταστηματα εφεραν και την 32gb εκδοση του touch. Αλλα αυτο θα κοστιζει 500€+ στο νερο.
Δεν ξερω, πολυ μου εχει κατσει να το παρω, ειναι πολυ ωραιο... Και μια και δεν βλεπω προκοπη με το iphone για Ελλαδα, this is the next best thing. Απλα ξερεις τι γινεται? Δεν θελω να ρισκαρω να παρω το iphone και μετα να εχω προβλημα. Για σκεψου να brickαρει στην προσπαθεια να το φτιαξω οπως πρεπει. Ασε τα extra χρηματα που πιθανον θα πρεπει να σκασω για να το παραγγειλω καπου απο το εξωτερικο. Και τι εγγυηση εχω οτι θα φτασει σωο? Καμια μαλλον.... Απο την αλλη, βλεπεις τοσο κοσμο να εχει το iphone και δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα. Τι να πω, ξερω 'γω....

ps4
25-02-2008, 18:18
συγχωρεσε την εισαγωγη ξανα σε αυτο το ποστ αλλα πραγματικα ξανασκεψου το πολυ καλα. 16gb ειναι πολυ μα πολυ λιγα.

Σε ενα μηνα το πολυ θα λες μακαρι να ειχα κι'αλλα. Ευτυχως ή δυστηχως ο ανθρωπος θελει παντα περισσοτερο. Σκεψου οτι με τα 60 gb εγω ηθελα αλλα τοσα μεσα σε 2 μηνες.

Ξερω οτι ειναι πιο μεγαλο το archos αλλα κανει 450 ευρω και εχει 160gb χωρο. Ενω το ipod κανει το φτηνοτερο που βρηκα 437 ευρω αλλα εχει 32. Η διαφορα ειναι χαωτικη.

Συν οτι εχει και wifi.

Τωρα θα νομιζεις οτι δουλευω για την archos ε.....:bgrin2::bgrin2:
Οχι, απλα τα λιγα που ξερω να στα γραψω εδω.

Αν δεν παιζει ρολο για σενα ο αποθηκευτικος χωρος παρε το ipod, αν παιζει ξεχνα το. Η apple παντα ειχε υπερεκτιμημενα τα προιοντα της.

Dragonpaul
25-02-2008, 18:42
ps4, σε ευχαριστω για το ενδιαφερον. Οχι, δεν πιστευω οτι δουλευεις για την archos :rofl:. Παντως, τωρα βγηκε και ipod στα 32gb στο, διολου ευκαταφρονητο, ποσο των 520€. Ε, ειναι πολλα χρηματα.... Το προβλημα μου με το archos ειναι οτι ειναι μεγαλο και δεν βολευει στην μετακινηση και αισθητικα ειναι πολυ πισω απο το ipod (πχ αυτα τα κουμπια που εχει στην ακρη, κατα την γνωμη μου, ειναι αντιαισθητικα). Απλα να σου πω επισης, οτι και το ipod touch εχει wi-fi.
Τωρα, οσον αφορα στο τι θα βαλω μεσα, δεν εχω σκοπο να περασω ολο τον υπολογιστη μου. Καποια τραγουδια (3gb top) και αρκετες φωτογραφιες (5-6gb). Τωρα με βιντεο, βλεπουμε....
Ξερεις τι γινεται τωρα με 'μενα? Ειμαι η κλασικη περιπτωση του τυπου που εχει ηδη αποφασισει τι να αγορασει:blush:και ψαχνει καποιους αλλους που ηδη εχουν κανει την ιδια αγορα για να τον επιβεβαιωσουν:1appl:. Χα, χα, χα....
Δεν ξερω, απλα με εχει μαγεψει η αισθητικη του touch και ολα αυτα τα κολπακια που εχει.

personGR
25-02-2008, 18:43
Dragonpaul ντουγρού για ipod classic, κατά προτίμηση 160gb αν έχεις ή θέλεις να βάλεις πολύ πράμα...
Έχω μέσα κάπου στις 2000 φώτος, και φαίνονται άψογα- κάπου στα 1000 τραγούδια και δεν έχω κανένα παράπονο..Τέλος χώρεσα μέσα στο σκληρό του τις 2 πρώτες σεζόν των The Simpsons καθώς και δύο ταινίες (Kill Bill vol.1, Kill Bill vol.2 :P) και μου μένουν περίπου (δε θυμάμαι ακριβώς) κάπου στα 65 gb(έχω το 80άρι)...
Archos μην πάρεις, γιατί παρόλο που έχει απίστευτα χαρακτηριστικά η μπαταρία του το ρίχνει..

Φυσικά οποιοδήποτε player και να πάρεις, δεν νοείται να μην έχεις ακουστικά sennheiser, κατά προτίμηση αυτά (http://www.style-your-sound.com/oss2/index.php?lng=uk)..

Dragonpaul
25-02-2008, 18:48
Person, το σκεφτομουν για το classic. Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη του οθονη σε σχεση με το touch. Και φυσικα η απουσια touch screen. Αλλα ρε γμτ, εχει, πραγματι, τεραστιο αποθηκευτικο χωρο. Και εχει πεσει και η τιμη του τωρα...

personGR
25-02-2008, 18:51
Person, το σκεφτομουν για το classic. Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη του οθονη σε σχεση με το touch. Και φυσικα η απουσια touch screen. Αλλα ρε γμτ, εχει, πραγματι, τεραστιο αποθηκευτικο χωρο. Και εχει πεσει και η τιμη του τωρα...


Τι προτιμάς, μισή ίντσα μικρότερη, ή 144 gb περισσότερα?
Τώρα άμα χρειάζεσαι και WiFi, τα δεδομένα αλλάζουν...

Dragonpaul
25-02-2008, 18:58
Κοιτα, δε νομιζω οτι ειναι μονο μιση ιντσα. Τουλαχιστον 1.
Το wi-fi σαφως και ειναι ενα + στο ολο θεμα. Πλεον, παντου (σχεδον) υπαρχει προσβαση στο δικτυο μεσω wi-fi.
Κατι αλλο... Αυτα τα ακουστικα που προτεινεις δεν τα γνωριζω. Ειναι καλα δηλαδη? Και που μπορω να τα βρω?

ps4
25-02-2008, 21:32
Aφου εχεις αποφασισει πασο. εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους γιατι εισαι αυτος που θα το αγορασει.

αυτο που εχω να γραψω πλεον ειναι οτι και να παρεις καλες ακροασεις. :bgrin2::tiphat:

Dragonpaul
25-02-2008, 21:37
Να σαι καλα ps4. Ακροασεις και θεασεις για να μην ξεχνιομαστε. Σε ευχαριστω παντως που ασχοληθηκες με το θεμα και προτεινες αυτο που πιστευες.
Το περιεργο ειναι οτι, ολοι εδω μεσα ειναι, λιγο πολυ, tech freaks (και εγω φυσικα) και παρολαυτα, κανεις δεν μου απαντησε και να εχει το touch:confused:.

ps4
25-02-2008, 21:41
Ο λογος που δεν περπαταει το συγκεκριμενο MP ειναι αυτος που εγραψα πιο πανω. Εΐναι λιγα τα gb. Αν ηταν τουλαχιστον 80 θα ηταν απλα σουπερ. Ελα ομως που ειναι 32...........ακομα.

Ισως αν περιμενες και εβγαινε καποιο με περισσοτερο και μεγαλυτερο δισκο............

πραγματικα αν ειχε μεγαλυτερο δισκο θα ηταν οτι καλυτερο και για μενα.

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν δεις το archos κοιταξε να δεις αν παιζει στην τηλεοραση χωρις to dvr ενα εξτρα μηχανακι κατι σαν docking station. Νομιζω δεν παιζει χωρις αυτο.

το ipod παιζει. τουλαχιστον το classic επαιζε.

Dragonpaul
25-02-2008, 21:49
Σωστα, αλλα με την Apple εχω χασει τον μπουσουλα. Βγαζει συνεχεια αλλα μοντελα. Θα ξεχασω που αγορασα το ipod mini και μετα απο 2-3 μηνες εβγαλε το nano? Και η ειρωνια εδω ηταν οτι, οχι μονο εβγαλε κατι καινουργιο, αλλα το εβγαλε στην τιμη του παλιου και φυσικα η τιμη του παλιου επεσε. Δυο ηττες λοιπον.... Και παλαιοτερο μοντελο (μεγαλυτερο, βαρυτερο και δεν συμμαζευεται....) και χρυσοπληρωμενο αφου επαιζε καπου 80€ λιγοτερα.
Ετσι και αλλιως, αν κυκλοφορουσε τωρα το iphone Ελλαδα, θα το ειχα παρει και επειδη στην Ελλαδα το μεγαλυτερο θα ηταν στα 8gb.... Καταλαβαινεις....

personGR
25-02-2008, 21:52
Αν γινόταν αυτό, το κόστος θα έφτανε αστρονομικά νούμερα δυστυχώς.
Το touch είναι ένα iphone που δεν έχει κάμερα, παίρνει τηλ., και στέλνει sms/mms...Όλες τις άλλες multimedia λειτουργίες τις περιλαμβάνει..
Τώρα dragonpaul, εντάξει το WiFi θα σου χρειαστεί περισσότερο για συνδεση με κονσόλες (ps3, ή με το 360 μέσω dongle), παρά με το καθαυτό net...Έχω και ds και psp, και χρησιμοποιώ το WiFi, μόνο όταν θέλω να παίξω online...
Όσον αφορά την οθόνη, ναι μεν είναι touchscreen και λοιπά, αλλά σκέψου πως θα ρουφά τη μπαταρία..
Τέλος είναι καθαρά δικιά σου επιλογή, αυτές ήταν οι απόψεις μου, σου προτείνω να πας σε ένα Πλαίσιο και να δεις από κοντά τις συσκευές (λογικά θα τις έχει), και να αποφασίσεις επί τόπου, αλλά προς Θεού, όχι εν βρασμώ ψυχής...

ΥΓ: Τα ακουστικά είναι Sennheiser, καμία σχέση με αυτά που δίνουν οι εταιρίες (μπλιαχ)..Μπορεί αρχικά να σου ξινίσουν λίγο, καθώς είναι αρκετά ιδιόρρυθμα, αλλά η ποιότητα, αντοχή και ο σχεδιασμός τους θα σε κάνουν να ευγνομωνείς που τα πήρες..
Μπορείς να τα βρεις κάλλιστα στο ebay.co.uk

Dragonpaul
25-02-2008, 22:00
Σε ευχαριστω person. Θα το κοιταξω stadar αυτο που μου λες, γιατι με τα παλαιοτερα ακουστικα που ειχα δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος. Ουτε απο αποδοση ουτε απο αντοχη.
Πανω στον ενθουσιασμο μου δεν αγοραζω ΠΟΤΕ κατι. 430€ δεν ειναι αμελητεο ποσο (οχι για μενα τουλαχιστον). Ειναι πιο ακριβο και απο ενα PS3. Παντα το σκεφτομαι πολυ καλα πρωτα και κανω ερευνα στο διαδικτυο. Αλλωστε, γιαυτο σας εχω ζαλισει τοσες μερες τωρα.

ps4
25-02-2008, 22:03
Ετσι πρεπει να κανεις. Για κανεναν δεν ειναι λιγα τα 430 (για μενα τουλαχιστον δεν ειναι λιγα) οποτε καλα κανεις.

Ωραιος ο dragonpaul

Slackie_XL
26-02-2008, 10:02
Φίλε καλημέρα. Έχω το touch εδώ και δυο μήνες περίπου. Το χρησιμοποιώ για μουσική και φωτογραφίες κυρίως. Βίντεο ελάχιστα. Για μένα και είναι καθαρά προσωπική η άποψη που εκφράζω πρώτο λόγο παίζει η αισθητική. Δε πάει στην ίδια τιμή να βρω μηχάνημα με 500 γιγα που λέει ο λόγος. Αν δε μου αρέσει δε πρόκειται ποτέ να το αγοράσω. Το touch είναι ένα κομψοτέχνημα και το άκρο του μινιμαλισμού. Σαν player τώρα να σου πω πως παίζει απροβλημάτιστα η απόδοση του είναι πολύ καλή, τα ακουστικά που έχει μέσα επίσης πολύ καλά και με αρκετά μεγάλη ένταση (αν αυτό σε ενδιαφέρει). Επίσης έχει πολυ δυνατό web browser. Γρήγορο και πολυ ευκολόχρηστο. Αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να σε βοηθήσω μου λες. Α ΝΑΙ ! ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!! Το PC σου δεν θα μπορεί να το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Είναι κατι που γινόταν με παλαιότερα iPod αλλά όχι με το touch. Αυτά.

Dragonpaul
26-02-2008, 18:09
Slackie σε ευχαριστω παρα πολυ. Νομιζω οτι επιασες τον σφυγμο της σκεψης μου. Και εμενα αμα δεν μου αρεσει κατι εμφανισιακα, δεν υπαρχει περιπτωση να το αγορασω. Ειναι σημαντικο να ξερω οτι καποιος που το εχει ειναι ικανοποιημενος απο αυτο.
Αυτο που αναφερεις περι εξωτερικου σκληρου δεν το ηξερα να σου πω την αληθεια. Anyway, ετσι και αλλιως δεν ειχα σκοπο να το χρησιμοποιησω ετσι. Το παραπονο που ειχα απο το παλιο ipod, ηταν οτι δεν ειχε αρκετη ενταση. Απ' οτι καταλαβαινω αυτο μαλλον διορθωθηκε. Ελπιζω να ισχυει το ιδιο και για τα ακουστικα τα οποια μου ειχαν χαλασει δυο φορες. Εγω σκοπευω να παρω την 16gb εκδοση, αν οχι την 32gb που μολις ηρθε στα καταστηματα (πολυ ακριβο ομως...).
Αν μπορεις, πες μου μονο για την μπαταρια, δηλαδη εχει ικανοποιητικη διαρκεια?

Dragonpaul
07-03-2008, 13:35
Παιδια, τελικα πηρα το ipod touch στα 16gb. Ειναι καταπληκτικο, πραγματικα.... Φανταστειτε οτι εχω περασει ολη (σχεδον) τη μουσικη που ακουω αυτον τον καιρο, φωτογραφιες και εχω ακομα 13+ gb ελευθερα. Καλα θα περασω και video βεβαια..... Τι να πω, το θεωρω must have!
Θελω να σας ευχαριστησω ολους για την συμμετοχη και τις γνωμες που καταθεσατε.

WolfRathmA
07-03-2008, 16:29
Κριμα... καλυτερα να επερνες iPhone :p

Dragonpaul
08-03-2008, 13:59
Α, ρε Wolf.... Πες εκει ενα "καλοριζικο" και αστα αυτα τωρα.:rofl:
Ενταξει, ομολογουμενως, ισως να επαιρνα το iphone εαν υπηρχε Ελλαδα, αλλα δε βαριεσαι.... Μια χαρα και το touch. Οσοι το εχουν δει εχουν ψαρωσει.
Εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο convert προγραμμα για mp4? Και να ειναι τσαμπα εννοειται. Thanx!

personGR
08-03-2008, 15:18
Τσάμπα νομίζω είναι ένα πρόγραμμα της Videora, αλλά το βρίσκω αρκετά δύσχρηστο και αργό...
Προσωπικά χρησιμοποιώ τα εξής προγράμματα:
-Subtitle Workshop 2.51, για να πετσοκόψω τα .srt αρχεία των υποτίτλων όπως εγώ θέλω...
-Avi ReComp 1.3.0 (έχει βγει και 1.4.0, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα), για να κολλήσω τα .srt αρχεία υποτίτλων στα .avi μου...
-Alive iPod video converter 1.2.0.8, για να μετατρέψω τα .avi σε .mp4...

ΥΓ: Μεγιές Δρακόπαυλε!

gavrosdr
08-03-2008, 15:31
Να ρωτησω και γω κατι επειδη με μια γρηγορη ματια δεν το πηρε το ματι μου πουθενα...ποσο διαρκει η μπαταρια του ipod και του ipod touch? σκεφτομαι σε λιγο καιρο να παρω και γω κατι και η διαρκεια της μπαταριας ειναι σημαντικος παραγοντας.

WolfRathmA
08-03-2008, 15:46
Α, ρε Wolf.... Πες εκει ενα "καλοριζικο" και αστα αυτα τωρα.:rofl:
Ενταξει, ομολογουμενως, ισως να επαιρνα το iphone εαν υπηρχε Ελλαδα, αλλα δε βαριεσαι.... Μια χαρα και το touch. Οσοι το εχουν δει εχουν ψαρωσει.
Εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο convert προγραμμα για mp4? Και να ειναι τσαμπα εννοειται. Thanx!

Κανε jailbreak και βαλε τον installer. Εκει μεσα θα βρεις οτι γουσταρεις. Κατεβασε και κανε εγκατασταση το WxTube μεσο του installer. Αυτο σου επητρεπει να κατεβαζεις οτι θες απο youtube απευθειας μεσα στο κινιτο σου. Χωρις convert χωρις τιποτα. Πολυ καλο προγραμμα. Καλα υπαρχουν χιλιαδες που εχουν βγει για το iPhone/touch προγραμματα.

Dragonpaul
08-03-2008, 16:44
Ουαου.... Πολλες απαντησεις και ευχαριστω. Ας τα παρουμε με την σειρα:

person, σε ευχαριστω για τα προγραμματα και για την ευχη. Δηλαδη αυτα που προτεινεις, εκτος βεβαια απο το videora που ειναι δυσχρηστο, ειναι επι πληρωμη? Κανουν ολα για το touch? Να σου πω οτι οι υποτιτλοι ειναι ενα θεμα που δε με πολυαπασχολει....

gavros (παμε δυνατα Θρυλε...), δεν μπορω να σου δωσω ακομα εμπεριστατωμενη απαντηση γιατι το δοκιμαζω μονιμως, αρα το εχω συνδεδεμενο συνεχεια και δεν προλαβαινει να αδειασει. Παντως, τις προαλλες που το ειχα παρει μαζι μου, ακουγα μουσικη επι 2μιση ωρες και δεν ειχε αδειασει παρα μονο λιγο η μπαταρια. Προφανως την εχουν βελτιωσει. Παντως, αξιζει να το παρεις, πιστεψε με.

Wolf, εχεις καταλαβει οτι πηρα το touch και οχι το iphone, ετσι δεν ειναι?:rofl:
Οχι στο λεω γιατι αναφερεις την λεξη "κινητο" στην απαντηση σου. Βεβαια, εαν ειναι ολα συμβατα κανενα προβλημα για μενα. Μετα θα εχω καποιο προβλημα με την εγκατασταση νεων εκδοσεων? Εαν ειναι πολλα αυτα που πρεπει να μου πεις, δεν εχω προβλημα να με παραπεμψεις καπου με καποιο link.

personGR
08-03-2008, 17:20
Το alive iPod Video Converter, είναι επί πληρωμή, αλλά μπορείς άνετα να το βρεις και με Χ τρόπους...

Και κάνει για το touch, αφού διαλέγεις εσύ ποια ανάλυση θες!

WolfRathmA
08-03-2008, 23:26
Wolf, εχεις καταλαβει οτι πηρα το touch και οχι το iphone, ετσι δεν ειναι?:rofl:
Οχι στο λεω γιατι αναφερεις την λεξη "κινητο" στην απαντηση σου. Βεβαια, εαν ειναι ολα συμβατα κανενα προβλημα για μενα. Μετα θα εχω καποιο προβλημα με την εγκατασταση νεων εκδοσεων? Εαν ειναι πολλα αυτα που πρεπει να μου πεις, δεν εχω προβλημα να με παραπεμψεις καπου με καποιο link.

Αυτα που γινονται στο iphone μπορουν να γινουν και στο touch!!!!!

Dragonpaul
09-03-2008, 02:02
Thanx Wolf!
Person, κατεβασα το alive iPod Video Converter, αλλα βρηκα μονο το trial.

markos69
09-03-2008, 06:34
katevasto apo ta torrents pou exi ke crack

iparxoun polla applications pou mporis na valis ftani na exis arketa sources. sou sistino na valis to source tis ispazio ke meta na kanis install ta sources pou sou vazi sto installer !

oti provlima exis mporis na me rotisis exo poulisi pano apo 50 iphones edo stin agglia

Dragonpaul
09-03-2008, 12:06
Ok, thanx!:angry:

WolfRathmA
15-03-2008, 02:21
Τι εγινε Dragonpaul; Το εκανες αυτο που σου ειπα;

Dragonpaul
15-03-2008, 16:03
Wolf, οχι ακομα. Και αυτο γιατι, προς το παρον, αναλωνομαι στις βασικες λειτουργιες του. Περνω μεσα photos, convertαρω videos, φτιαχνω album κλπ κλπ. Θα ερθει και η ωρα αλλων πραγματων ομως....:angry:

Katana
12-10-2008, 11:01
Σκεφτόμουν και εγώ να πάρω ένα Ipod Touch, αλλά μεταχειρισμένο γιατί έχουν μεγάλη απαξίωση!

Μέχρι πόσα να δώσω για ένα των 8gb, χωρίς εξοπλισμό?

wesker
12-10-2008, 14:58
Σκεφτόμουν και εγώ να πάρω ένα Ipod Touch, αλλά μεταχειρισμένο γιατί έχουν μεγάλη απαξίωση!

Μέχρι πόσα να δώσω για ένα των 8gb, χωρίς εξοπλισμό?

Ti εννοείς χωρίς εξοπλισμό;

Katana
12-10-2008, 16:15
Eννοώ χωρίς θήκες, ακριβά ακουστικά κτλ...

Δλδ μόνο το βασικό πακέτο.

Dragonpaul
12-10-2008, 19:56
Ερωτηση: Τι εννοεις "εχουν μεγαλη απαξιωση"?

Οσον αφορα στα χρηματα, επειδη δεν ειναι κατι παλιο, δυσκολα θα το βρεις κατω απο 180-200€. Εξαρταται και την κατασταση του. Παντως, αξιζει.

Katana
12-10-2008, 20:16
Πολλές ερωτήσεις, χαχα!

Κάθετι gadget-ικό, αν το πάρεις καινούριο και το πωλήσεις μετά από λίγο καιρό, χάνει πανεύκολα το 25-30% της αξίας του, κάτι που δεν ισχύει με το καινούριο.

Εχω βρει μεταχειρισμένα 8άρια με 100-150 ευρώ, αλλά μάλλον προς το καινούριο 2ης γενιάς με βλέπω.

Chill
18-03-2010, 11:14
Έρχεται Πάσχα και για άλλη μια φορά έρχεται το ξέσκισμα της τσέπης :< Λοιπόν η sis μου ζήτησε ένα ipod touch 3ης γενιάς.

Επειδή είμαι άσχετος με αυτά τα πράγματα μπορείτε να μου πείτε αν http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/Apple-iPod/Apple-iPod-Touch-MP4-Player-32GB-MC086BT-A.htm είναι? Βλέπω στον κατάλογο και αυτό http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-MP4-Players/Apple-Ipod-Touch-32Gb-2Nd-Generation-533BT.htm που δηλώνει ότι είναι 2ης γενιάς και άκρη δεν βγάζω. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει?

Δεν ήξερα από τιμές καλά να πάθω, όταν μου ζήτησε wii της είπα ότι "ΜΑΛΑΚΙΕΣ δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω, διάλεξε κάτι άλλο", ας φάω την μπανάνα τώρα για να μάθω να μιλάω :s

Valkyre
18-03-2010, 11:34
Ωωωω τι γλυκος αδερφουλης που εισαι!! δεν της χαλας χατιρι! :)

Edit: δεν ξερω τιποτα απο Ipod touch γι αυτο και δεν σχολιασα, δεν ειμαι καφρος ετσι ;)

Chill
18-03-2010, 12:21
Αν δεν της χάλαγα χατήρι Val θα έπαιρνα το wii και θα τελείωνε εκεί το θέμα (και θα μου έμεναν και κάτι γκάφρα στην τσέπη)

Anyway το έψαξα στο youtubi δεν είναι άσχημο και από τη στιγμή που βλέπω πως συνδέεται και με το radio των αυτοκινήτων μάλλον θα το τραμπάρω και εγώ συχνά πυκνά :muhaha:

Εγώ φέτος το Πάσχα θα πάρω ως δώρο......χμ κλασσικά το πούλο

Dragonpaul
19-03-2010, 17:18
Εγώ φέτος το Πάσχα θα πάρω ως δώρο......χμ κλασσικά το πούλο

Kι εσυ, ε? Ειναι πολυ δημοφιλες αυτο το δωρο τελευταια!!!!!