PDA

View Full Version : Παιχνιδια Αμερικανικου Αθλητισμου



Enomish
22-02-2008, 23:18
Εχετε Παιξει,νοικιασει η ακομα και αγορασει Παιχνιδια Αμερικανικου Αθλητισμου οπως NHL (HOCKEY) , MLB (BASEBALL) NFL-MADDEN (AMERICAN FOOTBAL/RUGBY) ?
Προσωπικα εχω το NHL 08 και επειδη παρατηρησα οτι δεν αναφερεστε σχεδον ποτε σε τετοιου ειδους παιχιδια παραθετω το παραπαπω thread Λοιπον....?


25-2-08 απο εχθες αγορασα και παιζω με το Tiger woods pga tour 08 το οποιο βρηκα εξεραιτικο αλλα παλι δεν βρηκα κανενα στο φορουμ να το εχει... μα καλα κανενας δε βαρεθηκε τον στερεοτυπο αθλητισμο στο gaming?

tasioskis
22-02-2008, 23:19
αν ηξερα πως παιζονται κατι θα ελεγα,αλλα δεν εχω ιδεα,καλα εκανες για το thread.

ps4
22-02-2008, 23:44
Eπισης δεν εχω ιδεα. καλα για το χοκευ κατι καταλαβαινω.............

αλλα για το ραγκμπυ και το μπειζμπολ δεν εχω ιδεα.

αν ξερει καποιος ας εξηγησει. ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να μαθω/μαθουμε ολοι.

MaRkUs_
23-02-2008, 00:20
Eπισης δεν εχω ιδεα. καλα για το χοκευ κατι καταλαβαινω.............

αλλα για το ραγκμπυ και το μπειζμπολ δεν εχω ιδεα.

αν ξερει καποιος ας εξηγησει. ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να μαθω/μαθουμε ολοι.

ragby είναι λίγο κουλό...nhl παλεύεται γιατί πέφτουν και τα μπουνίδια:Ρ το μπείζμπολ αν κάτσεις να δείς 5-6 ματς το καταλαβένεις!

mootsChios
23-02-2008, 21:22
Kαθοτι γεννηθηκα αμερικη με ενδιαφερουν, Ειχα το NHL για ps1. Eπισης στο football υποστηριζω Buffalo Bills αλλα στην next-gen εποχη δεν εχω παρει τετοια παιχνιδια. Πρωτον γιατι ακουω οτι τα Madden ειναι μουφα και δευτερον δεν θα ενδιαφερουν κανεναν απο την friendlist μου, που αποτελειται απο Ελληνες, CoD4 maniacs. Kαι το baseball den με ενδιαφερει καθολου

redismagik
29-06-2008, 08:07
Εχετε Παιξει,νοικιασει η ακομα και αγορασει Παιχνιδια Αμερικανικου Αθλητισμου οπως NHL (HOCKEY) , MLB (BASEBALL) NFL-MADDEN (AMERICAN FOOTBAL/RUGBY) ?
Προσωπικα εχω το NHL 08 και επειδη παρατηρησα οτι δεν αναφερεστε σχεδον ποτε σε τετοιου ειδους παιχιδια παραθετω το παραπαπω thread Λοιπον....?


25-2-08 απο εχθες αγορασα και παιζω με το Tiger woods pga tour 08 το οποιο βρηκα εξεραιτικο αλλα παλι δεν βρηκα κανενα στο φορουμ να το εχει... μα καλα κανενας δε βαρεθηκε τον στερεοτυπο αθλητισμο στο gaming?
kanenas!:rofl:

pictorino
06-09-2008, 10:21
έχω προσπαθήσει κατά καιρούς να παίξω κάποια από αυτά τα αμερικάνικα,δεν καταλαβαίνω γρι από κανόνες και τα παρατάω αμέσως!!

three_brothers1
06-09-2008, 10:31
εγω εχω αγορασει το madden 09...το παιχνιδι εχει καταπληκτικα γραφικα αλλα ειναι δυσκολο διοτι δεν ξερω ολουσ τους κανονισμους και πανω κατω τ αμυνες να επιλεξω και τρωω κλαρινα στο online.και ενδιαφερομαι πολυ γιΑ το NHL 2K9

Valkyre
06-09-2008, 13:00
Ειναι δυσκολο , καποιος που προερχεται απο ευρωπη να συγκινηθει , απο το ραγκμπυ ή το baseball και το hockey.

Δεν εχουμε συνηθησει τετοια σπορ , δεν ξερουμε τους κανονες και γενικα τα γουστα μας στον αθλητισμο ειναι διαφορετικα.Εγω δεν θα ελεγα οχι στο να μαθω και να δοκιμασω καποιο "καινουργιο" σπορ , ομως θα πρεπει να ξερω τους κανονες και να εχω καποιο ατομο να παιξω μαζι του. ;)

michael92
06-09-2008, 20:22
Εγώ τα μισώ :p

Rugby : 10 άτομα με διψήφιο IQ χτυπιούνται σαν τα βουβάλια για να περάσουν μια μπάλα που την έχει τσαλαπατήσει φορτηγό από το ένα παλούκι στο άλλο..

BaseBall : 6 !@#$ που παίζουν τέννις με μπαστούνια.

Hockey : Δεν ξέρω πόσα άτομα κάνουν πατινάζ, τρακέρνουν μεταξύ τους και προσπαθούν να παίξουν ποσδόσφαιρο με τεχνητά πόδια που μοιάζουν με μπαστούνια σε τόσο μικρά τέρματα που ούτε κεφάλι δεν χωράει...

:rofl::rofl::rofl:

Κωλοαμερικανιές :p

pictorino
07-09-2008, 14:17
το ice hockey το θεωρώ καταπληκτικό,αν το καταλάβαινα κιόλας!!

Narayan
08-09-2008, 09:56
Το μπεϊζμπωλ είναι όμορφο άθλημα αν ξέρεις τους κανόνες. Το αμερικάνικο φουτμπωλ είναι κυρίως στρατηγική παιχνιδιού που στήνει ο προπονητής και πόσο γρήγορα τρέχει το κουώρτερμπακ της ομάδας. Το χόκεϊ επί πάγου είναι σαν ποδόσφαιρο με πατίνια και μπαστούνια, που δεν υπάρχουν κόρνερ και πλάγια και οι παίκτες μπορούν να περάσουν και πίσω απί το τέρμα.

pictorino
09-09-2008, 08:32
όταν τα βλέπω στην πράξη φαίνονται περίπλοκα και ακατανόητα,πάντως εσύ φαίνεται να έχεις μπι στο πνεύμα!!

Stevepredator
15-09-2008, 14:28
Εγώ είμαι πωρωμένος με nascar nfl και ncaa (ράγπυ πανεπιστημιακό) όσο για το nfl εμένα μου αρέσουν οι New England Patriots οι Philadelphia Eagles και οι Chargers

gavrosdr
15-09-2008, 16:47
και γω επαιζα το madden...ωραιο αθλημα, ασχετα αν οι περισσοτεροι δεν το καταλαβαινουν και τους φαινεται ετσι βαρετο!

Stevepredator
16-09-2008, 14:13
Δεν είναι καθόλου βαρετό εμένα με πωρόνουν ειδικά τα δυνατά χτυπήματα hit stick που πραγματικά γίνετε χαμός

Valkyre
19-09-2008, 12:11
Εγινε move το θρεντ , καθως πιστευω οτι πιο πολυ αρμοζει να βρισκεται εδω , παρα στο "γενικη συζητηση".Αλλωστε μιλαμε για παιχνιδια. ;)