PDA

View Full Version : Ασυμβατοτητα PS3 στο MP3 playback?



botzos
08-06-2007, 10:35
Με μεγαλη μου απογοητευση ανακαλυψα οτι το PS3 μου δεν αναγνωριζει καποια folders στα οποια εμπεριεχονται MP3 αρχεια.
Εχω μια αρκετα μεγαλη συλλογη απο MP3 CDακια τα οποια συνηθως τα οργανωνω σε folders. Οταν λοιπον καποια απο αυτα τα δισκακια το βαζω στο PS3, αυτο δεν αναγνωριζει καποιο η καποια απο τα folders αυτα. Το φαινομενο δεν παρουσιαζεται σε ολα τα δισκακια ενω αλλες φορες δεν ειναι ορατο μονο ενα folder απο π.χ. τα τεσσερα συνολικα, ενω αλλες δεν αναγνωριζει τα 3 απο τα τεσσερα!! το οποιο ειναι πολυ κουφο.
Το αποτελεσμα τελικα ειναι οτι σχεδον αχριστευεται η συλλογη μου το οποιο δεν ειναι καθολου ευχαριστο...
Εχεις κανενας αλλος παρατηρησει κατι παρομοιο? Σε τι μπορει να οφειλεται? Οποιαδηποτε γνωμη ειναι ευπροσδεκτη.

MaRkUs_
08-06-2007, 11:18
δοκίμασες να πατήσεις Δ και view all??? ίσος αν δοκίμαζες να τα βάλεις σε κάποιον εξωτερικό σκληρό και να τα βάλεις στον φάκελο music αν θυμάμαι σωστά....εμένα δεν μου έχει βγάλει κάπιο παρόμιο πρόβλημα πάντος

botzos
08-06-2007, 12:40
Δ και view all? Τι ειναι αυτο? Δε το ξερω. Θα το δοκιμασω και θα σας πω. Η λυση με τον εξωτερικο δεν παιζει, αφενος γιατι δεν εχω αφετερου γιατι θελω να βαζω τα δισκακια μου και να τα παιζω κανονικα οπωσ παντα εκανα με το DVD player μου!

botzos
09-06-2007, 23:15
Telika auto view all de to vrika. Pou einai kai ti akrivos kani?

MaRkUs_
09-06-2007, 23:36
λογικά αφού σου αναγνωρίζει το cd το ps3...οπότε πας στο music βλέπεις το cd δεν πατάς χ για να το ανοίξεις...πατάς το Δ κ θα δείς οτι σου βγάζει ενα display all information klp esy dialegeis to display all.με αυτό μπορείς να δείς τα αρχεία που δεν υπάρχουν σε κάποιον φάκελο που ορίζει το ps3 για να βλέπει τα τραγούδια της φωτογραφίες και τα βίντεο.δοκιμασέ το κ πες μου...δεν το έχω δοκιμάσει με cd

botzos
10-06-2007, 13:12
πατωντας το Δ εχω τισ εξης επιλογες:
Copy multiple, copy, Delete, information αλλα τιποτε σαν view all η display all
Καμμια αλλη ιδεα το του συμβαινει?

MaRkUs_
10-06-2007, 15:37
δεν ξέρω τι να σου πω...οταν μπορέσω θα βάλω ενα cd mp3 κ θα σου πω