PDA

View Full Version : Players met list...



Valkyre
20-02-2008, 03:06
Ρε παιδια αν μπορειτε λυστε μου μια απορια γιατι πραγματικα θα λαλησω , καθοτι δεν μπορω να βρω λυση/εξηγηση.

Εκει που βρισκεται και το friend list sto xmb πιο πανω εχει μια επιλογη που λεγεται Players met...

Εγω το πρωτο παιχνιδι που επαιξα online ηταν το RB6Vegas.Λοιπον αυτη η λιστα εχει γεμισει με ατομα τα οποια και καλα "γνωρισα" ενω επαιζα RB6V...το θεμα ειναι οτι ποτε δεν τους εβαλα στο friend list ή στο players met list εγω με επιλογη μου , και το κυριοτερο και αυτο που μου την εχει δωσει, πανω απο ολα ειναι οτι δεν μπορω να διαγραψω αυτη τη λιστα!

Τι στο καλο , γιατι υπαρχει αυτη η λιστα , ποια η χρησιμοτητα της και γιατι δεν μπορω να την διαγραψω?

Αν μπορειτε να μου λυσετε αυτη την απορια θα ημουν χαρουμενος! :D

WolfRathmA
20-02-2008, 03:11
To players met ειναι τα ατομα που εχεις παιξει μαζι τους την τελευταια φορα που επαιξες online καποιο παιχνιδι.
Δεν μπορεις να την σβησεις.

Στο τι χρησιμευει δε ξερω...

Εμενα για παραδειγμα αυτο μου εχει χρησιμεψει μια φορα που επαιζα ενα παιχνιδι και ειχα κρατησει το ονομα αυτου γιατι συνεχεια με σκοτωναι κτλ κτλ... Οποτε μετα την εξωδο του παιχνιδιου δεν μπορουσα να τον βρω παρα μονο σε εκεινη την λιστα. Οποτε πηγα εκει. Τον βρηκα... και τον αρχισα στα καντιλια :D :D :D

DarkUSS
20-02-2008, 03:19
Όπως είπε ο WolfRathmA, εκεί συγκεντρώνονται αυτόματα τα άτομα με τα οποία παίζεις online και ΔΕΝ έχεις στην friends list σου.

Δεν έχει ιδιαίτερη χρησιμότητα. Ένα παράδειγμα είναι ότι μπορεί να έπαιξες με κάποιον που ήταν καλός και επειδή δεν συγκράτησες το ID του, μπορείς αργότερα να τον κάνεις add από εκεί ή να του στείλεις μήνυμα (λέμε τώρα).

Δεν μπορείς να διαγράψεις τα περιεχόμενα της συγκεκριμένης λίστας, αλλά και δεν χρειάζεται αφού κάθε φορά που παίζεις online θα ανανεώνεται.

Valkyre
20-02-2008, 03:23
μα ρε παιδια τοτε θα επρεπε να ειχε γεμισει απο τα καινουργια παιχνιδια που παιζω , δηλαδη τα COD4 και GT5P online!Τι δουλεια εχουν τα ατομα που επαιξα RB6V πριν απο 6 μηνες?

DarkUSS
20-02-2008, 03:28
Aα ξέχασα να πω ότι μερικά παιχνίδια δεν το υποστηρίζουν αυτό το feature:p. To CoD4 επειδή το έχω ξέρω πως είναι ένα από αυτά, τώρα για το GT5P δεν ξέρω αλλά για να το λες έτσι θα είναι.

Valkyre
20-02-2008, 03:32
Aα ξέχασα να πω ότι μερικά παιχνίδια δεν το υποστηρίζουν αυτό το feature:p. To CoD4 επειδή το έχω ξέρω πως είναι ένα από αυτά, τώρα για το GT5P δεν ξέρω αλλά για να το λες έτσι θα είναι.

α καταλαβα τωρα thnx :D

skyrios
20-02-2008, 13:26
thanx paidia...m lusate ki emena tin aporia m:D

MaRkUs_
20-02-2008, 16:06
καλά αυτό είναι στα αζύτητα .....μια στο εκ. να ανανεωθή!!! και γενικός δεν το υποστιρίζουν τα παιχνίδια...και εμενα γεμάτο απο rainbow six είναι....

X-NEC
21-02-2008, 20:26
Εμενα πάλι είναι γεμάτο από Motorstorm. Στο μονο που χρησιμεύει είναι αν θέλεις κάποιον από αυτούς να τον κανεις add... Κακώς πάντως που δεν υπάρχει delete...

klepidas
21-02-2008, 20:28
vasika i sony tha mporouse na ftiaksei kati pio ousiastiko para auti ti lista alla tespa ola kala einai