PDA

View Full Version : ποιο παιχνίδι σας έχει απογοητεύσει περισσότερο?



Dragonpaul
19-02-2008, 00:54
Σκεφτηκα να "ανοιξω" αυτο το thread για να δουμε ποιο ή ποια παιχνιδια σας εχουν απογοητευσει περισσοτερο σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κονσολα. Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι το παιχνιδι αυτο πρεπει να ειναι και το χειροτερο που εχει περασει απο τα χερια σας. Μπορει να σας αρεσε, αλλα καποιο σημειο του να σας "ξενερωσε" εντελως. Φυσικα μπορειτε να γραψετε και για το χειροτερο παιχνιδι, ο,τι θελετε.
Και μια που "ανοιξα" το thread, ας ξεκινησω εγω. Το παιχνιδι που με απογοητευσε περισσοτερο ηταν το JURASSIC PARK στο SNES (ξερω, ειμαι λιγο μεγαλος). Ενω, για την εποχη του, ηταν πολυ καλο και ενδιαφερον (αν και επρεπε να το τερματισει κανεις με την μια γιατι απλα δεν ειχε save) και ενω τα εδινες ολα για να μην χασεις (ηταν και πολυ δυσκολο), στο τελος (αφου δηλαδη το ειχες τερματισει) σου εβγαζε μια λεζαντα που ελεγε:


CONGRATULATIONS. YOU HAVE ESCAPED JURASSIC PARK


Και αυτο ητανε..... Καταλαβαινετε απογοητευση, ε? :(
Περιμενω να ακουσω και απο εσας. Σε οποιαδηποτε κονσολα,ε?

desperate_gamer
19-02-2008, 01:20
Χμ... Ωραίο thread.

Καλά στο τέλος κι εσύ (στο SNES κιόλας) τι άλλο ήθελες; :P

Πιο απογοητευτικό βρήκα ένα παιχνίδι James Bond στο PS2. Ήταν τότε που το είχε πάρει η EA και το έκανε first person shooter. Ήταν το Goldeneye που όλα τα reviews το ψιλοαποθέωναν κι εγώ το βρήκα πολύ δύσκολο και απογοητευτικό. Αυτό είναι το μόνο παιχνίδι που μετάνιωσα πραγματικά.

Αλλά δεν θυμάμαι να έχω μετανιώσει κανένα άλλο. Όλα τα παιχνίδι που αγοράζω τα ψάχνω πάρα πολύ στο Internet να δω αν θα μου ταιριάζουν.

Α, και το Motorstorm με απογοήτευσε που το καφασώθηκα με το bundle :P

MaRkUs_
19-02-2008, 01:23
Χμ... Ωραίο thread.

Καλά στο τέλος κι εσύ (στο SNES κιόλας) τι άλλο ήθελες; :P

Πιο απογοητευτικό βρήκα ένα παιχνίδι James Bond στο PS2. Ήταν τότε που το είχε πάρει η EA και το έκανε first person shooter. Ήταν το Goldeneye που όλα τα reviews το ψιλοαποθέωναν κι εγώ το βρήκα πολύ δύσκολο και απογοητευτικό. Αυτό είναι το μόνο παιχνίδι που μετάνιωσα πραγματικά.

Αλλά δεν θυμάμαι να έχω μετανιώσει κανένα άλλο. Όλα τα παιχνίδι που αγοράζω τα ψάχνω πάρα πολύ στο Internet να δω αν θα μου ταιριάζουν.

Α, και το Motorstorm με απογοήτευσε που το καφασώθηκα με το bundle :P
το motorstorm????πωπω ντροπή....απο τα πιο διασκεδαστικά παιχνιδάκια!!!:) ιδίος στις αρχές με όλη την παρέα απο το forum :)

εμένα πάντος να πω την αλήθεια αυτο που με απογοήτευσε περισσότερο ήταν το pro....άλλα περίμενα και άλλα μας βγήκαν!!!:χ

SeLanmere
19-02-2008, 01:50
Devil May Cry 2 kai Final Fantasy X-2

Baria onomata, proxeirh antimetwpish

tasioskis
19-02-2008, 11:03
εγω θα συμφωνησω με τον markus, το pro ειναι αυτο που με ξενερωσε τελειως,αλλα μονο το online κοματι του...
επισης με ξενερωσε το lair και ο σκατα χειρησμος του, το αφησα στην ακρη απο τα 15 πρωτα λεπτα...

TopGunZ
19-02-2008, 18:00
Ένα Mechwarrior 3000-κάτι-και-3-και-παρ'τ'αρχ...-μου στο SNES... ΑΗΔΙΑ!!!

Το Top Gun στο GameBoy.....OH-MY-GOD!!!!

Red Steel στο Wii....χμμμμ.....εφηβικά λάθη του μηχανήματος....

PS3...μμμ...κάτι low profile multiplats (Transformers, Gundam κλπ.) δε λέγανε και πολλά, αλλά σε σχέση με τα προηγούμενα που ανέφερα, καμιά σχέση...

PS2...σίγουρα το νεοαποκτηθέν Power Rangers Legends, καμιά σχέση με το αντίστοιχο στο SNES (στυλ Double Dragon παιχνιδάρα) και κατώτερο των προσδοκιών το FF12...

Στα NES και PS1 δεν είχα κάποιο πρόβλημα...Στο Gamecube είχα πάρει δύο παιχνίδια όλα κι όλα, το Zelda απλώς δε με πολυενθουσίασε...

Αυτά....

urquattros
19-02-2008, 18:07
ksenerosa plires me to lair kai giauto to exo bgalei gia poulima

Dragonpaul
19-02-2008, 20:45
Πριν σας πω το αλλο παιχνιδι που με απογητευσε, να απαντησω στον φιλο desperate_gamer για το Motorstorm. Παρολο που τα παιχνιδια που αναφερονται σε μηχανοκινητο αθλητισμο γενικοτερα τα σιχαινομαι, αυτο μου αρεσε παρα πολυ και ασχοληθηκα. Ακομα δεν το εχω τερματισει βεβαια. Το βρηκα πολυ διασκεδαστικο.
Anyway, το αλλο παιχιδι που με απογοητευσε οικτρα, οντας ακραιφνης οπαδος της σειρας Μοrtal Kombat, ηταν το MK3. Mακραν χειροτερο του 2 (τι παιχνιδαρα ηταν αυτη....:1appl:). Οι ποιο γελιοι χαρακτηρες και τα πιο γελοια fatalities EVER. Κανενας σεβασμος στην ιστορια του παιχνιδιου. Σαν να βγηκε απλα για να βγει. Ανουσια πολλοι χαρακτηρες και ανουσιοι οι ιδιοι οι χαρακτηρες.
Παντως να πω εδω οτι ποτε δεν το αγορασα. Το ειχε παρει ενας φιλος και απλα αηδιασα οταν το ειδα.

LAZAGR76
20-02-2008, 01:13
στο ps2 to fast and the furious ηταν εντελως μαπα και ειχε και τρελα bug .
στο ps3 το προ με απογοητευσε γιατι αλλα περιμενα και αλλα ηρθαν ιδικα στο online τη να πω αισχος.

desperate_gamer
20-02-2008, 02:38
Πριν σας πω το αλλο παιχνιδι που με απογητευσε, να απαντησω στον φιλο desperate_gamer για το Motorstorm. Παρολο που τα παιχνιδια που αναφερονται σε μηχανοκινητο αθλητισμο γενικοτερα τα σιχαινομαι, αυτο μου αρεσε παρα πολυ και ασχοληθηκα. Ακομα δεν το εχω τερματισει βεβαια. Το βρηκα πολυ διασκεδαστικο.

Ναι μωρέ... Αλλά και πάλι το έπαιξα λίγο και δεν τα πολυβρήκαμε :frog: Δεν μου πάει, απλά.

Chill
20-02-2008, 18:01
Emperor battle for dune.......Πολύ πολύ βαρετό και άθλιος τερματισμός και με τα 3 factions....άτιμα σκουλήκια!!!!!

Nightwolf
20-02-2008, 18:56
Βασικά έχω παίξει αρκετά χάλια παιχνίδια σε πολλές κονσόλες, αλλά η πιο πρόσφατη αηδία που Δυστυχώς αγόρασα είναι το Tom clancy's rainbow six : Las vegas . Πω πω παιδιά κάτι θολά γραφικά, τόσο πολύ που πονοκεφάλιασα, δεν μπορώ να πώ είχε κάτι στοιχεία καλά, αλλά.......... :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: :banghead:. Τελικά θα ήταν μεγάλη ιεροσυλία να το συγκρίνω με το COD 4, Γενικά πολύ χάλια. Αν το βρείτε κάπου σε πολύ χαμηλή τιμή μην μπείτε στον κόπο καν.:banghead::banghead::banghead:

gavrosdr
20-02-2008, 19:05
εμενα με απογοητευσε το τελευταιο medal of honor για το ps2. το περιμενα πολυ καλυτερο...και στο ps3 που το ειδα δεν ελεγε τπτ...γενικα εχει κουρασει η σειρα.

badboyfriend
25-02-2008, 08:29
Αυτό που μου έρχεται πρώτο στο μυαλό είναι το Dreamfall. Μετά από το καλύτερο adventure της "σύγχρονης" εποχής, περίμενα πολύ περισσότερα από αυτό το μίασμα..