PDA

View Full Version : poioi theloun na ksekinisi kai trito protathlima?



touristas
18-02-2008, 17:55
oti leei to thema

manos_ps3
18-02-2008, 17:56
oti leei to thema

Λες γι αυτό που προτείνω εγώ;

Αν ναι, εγώ μέσα

touristas
18-02-2008, 17:59
nai nomizo pos prepei na vgi dia psifoforias dioti allios o kathenas tha kani ena protathlima,exei dikio o sel

manos_ps3
18-02-2008, 18:04
nai nomizo pos prepei na vgi dia psifoforias dioti allios o kathenas tha kani ena protathlima,exei dikio o sel

Συμφωνώ μαζί σου φίλε τουρίστα. Μπορείς όμως να διευκρινίζεις ότι πρόκειται γι αυτό που προτείνω εγώ, ώστε να ξέρουν τα παιδιά;

Ευχαριστώ που είσαι σύμφωνος με την ιδέα μου.

NonBorn
18-02-2008, 19:43
Aν δεν παίζονται οι αγώνες και 16 διαφορετικά να ξεκινήσουν πάλι τα ίδια προβλήματα θα έχουν! εγώ λέω να τροποιποιηθεί το ένα απ τα δύο όπως και όσο μπορεί και να συνεχιστούν τα ήδη υπάρχοντα... ένα επιπλέον πρωτάθλημα δε θα προσθέσει κάτι, από τη στιγμή που δεν έχει λυθεί το βασικότερο πρόβλημα της συμμετοχής.

Aκόμα και στο 2ο πρωτάθλημα με τις μικρές ομάδες που υποτίθεται θα έπαιζαν μόνο όσοι ήθελαν να παίξουν όλους τους αγώνες και θα μπορούσαν είδατε τι έγινε...

ProEvo
18-02-2008, 19:53
Aν δεν παίζονται οι αγώνες και 16 διαφορετικά να ξεκινήσουν πάλι τα ίδια προβλήματα θα έχουν! εγώ λέω να τροποιποιηθεί το ένα απ τα δύο όπως και όσο μπορεί και να συνεχιστούν τα ήδη υπάρχοντα... ένα επιπλέον πρωτάθλημα δε θα προσθέσει κάτι, από τη στιγμή που δεν έχει λυθεί το βασικότερο πρόβλημα της συμμετοχής.

Aκόμα και στο 2ο πρωτάθλημα με τις μικρές ομάδες που υποτίθεται θα έπαιζαν μόνο όσοι ήθελαν να παίξουν όλους τους αγώνες και θα μπορούσαν είδατε τι έγινε...

Τι ακριβώς έγινε? Μέσα σε μια εβδομάδα έχει παικτεί πάνω από το 60% των αγώνων...:confused: Υποτίθεται ότι υπήρχε πλάνο ενός μήνα και κοντεύουμε να το τελειώσουμε! :yes:

grvagelis
18-02-2008, 20:47
να φτιαξουμε ενα με ελληνικες ομαδες ρε παιδια..θα ειναι καλη φαση..εχει το προ μεσα αεκ,παο,ολυμπιακο και οποιος δεν ειναι απο αυτες τις ομαδες μπορει να παιζει με την εθνικη ελλαδος..εχω παιξει ντερμπυ αεκ-οσφπ και αεκ-παο και ηταν καταπληκτικα!!μιλαμε για πολυ ενταση!δεν ξερω αν εχει παιξει κανεις ετσι online.ενω με τις ομαδες που περνουμε ολοι,barcha,inter man utd,σχεδον καθε φαση ειναι και γκολ...

georgiosdam
18-02-2008, 20:55
εγω θελω πρωταθλημα που να εχει συμμετοχες και να μην κυνηγαμε τουσ συμμετεχοντες να παιξουμε!!! στην ουσια το πρωταθλημα με τισ και καλα δυνατες ομαδες στην ουσια εχει τελειωσει! δεν μπορω να περιμενω πλεον και να παρακαλαω να παιξουμε... ελεος

grvagelis
18-02-2008, 21:04
εγω θελω πρωταθλημα που να εχει συμμετοχες και να μην κυνηγαμε τουσ συμμετεχοντες να παιξουμε!!! στην ουσια το πρωταθλημα με τισ και καλα δυνατες ομαδες στην ουσια εχει τελειωσει! δεν μπορω να περιμενω πλεον και να παρακαλαω να παιξουμε... ελεοςπαντως αν εισαι για κανα ντερμπυ αεκ-παο μεσα ειμαι

georgiosdam
18-02-2008, 21:32
παντως αν εισαι για κανα ντερμπυ αεκ-παο μεσα ειμαι
κανε με add στο ps3 (georgiosdam ειναι) να σε εχω συχνο πελατη...

grvagelis
19-02-2008, 00:14
σορρυ ρε φιλε αλλα επαιζα με ενα παιδι απο εδω..παιδια συνιστω να παιζουμε ελληνικα ντερμπυ,το συναισθημα ειναι φοβερο.

SeLanmere
19-02-2008, 00:43
Oxi!!!!!
Ti Sas Exei Piasei Olous Reeeeeee?????

manos_ps3
19-02-2008, 12:28
Oxi!!!!!
Ti Sas Exei Piasei Olous Reeeeeee?????

Λοιπόν, φίλε SeLanmere, ένα σκέτο ξερό ΟΧΙ σε μια τέτοια περίπτωση, ΔΕΝ μου λέει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Παρακαλώ αιτιολόγησε την άποψή σου με επιχειρήματα.

Εγώ έχω θέσει τα δικά μου στο thread "Νέο Πρωτάθλημα".

Μήν ανησυχείς για τα υπόλοιπα πρωταθλήματα, έχουν ΗΔΗ κριθεί!!!
Όλοι το βλέπουν αυτό.

Και στο κάτω-κάτω, ΔΕΝ μπορείς να κατακρίνεις τόσο την επιθυμία της ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ, σύμφωνα με τις ενδείξεις του poll, και μάλιστα της ΔΙΠΛΑΣΙΑΣ διαφοράς!

ProEvo
19-02-2008, 12:43
Λοιπόν, φίλε SeLanmere, ένα σκέτο ξερό ΟΧΙ σε μια τέτοια περίπτωση, ΔΕΝ μου λέει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Παρακαλώ αιτιολόγησε την άποψή σου με επιχειρήματα.

Εγώ έχω θέσει τα δικά μου στο thread "Νέο Πρωτάθλημα".

Μήν ανησυχείς για τα υπόλοιπα πρωταθλήματα, έχουν ΗΔΗ κριθεί!!!
Όλοι το βλέπουν αυτό.


Να σας πω την αλήθεια, δε καταλαβαίνω τη λογική του ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΡΙΘΕΙ.
Χάρηκα! Όσο κάποιοι είναι καλύτεροι από κάποιους άλλους πάντα θα κρίνονται!!!
Και αυτό δε θα αλλάξει και ας φτιάξουμε 50 διαφορετικά τουρνουά. Το θέμα είναι να δούμε αν παίζουμε για την ευχαριστησή μας ή ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ. Γιατί αν παίζουμε για να κερδίζουμε μόνο ας φτιάξει ο καθένας ένα ατομικό για να σηκώνει κούπες μόνος του και να πανηγυρίζει.:)

NonBorn
19-02-2008, 12:45
μάνο κανένα απολύτως πρόβλημα να ξεκινήσει κάτι καινούργιο. όχι τώρα, και όχι πριν τελειώσουν αυτά που τρέχουν ήδη, γτ δε θα μπορούμε να τα στηρίξουμε... αυτοί που παίζουν τα παιχνίδια τους και θέλουν να αρχίσει και το νέο πρωτάθλημα έτσι όπως προτείνεις εσύ, κάτι που βρίσκω πολύ ενδιαφέρον, το καλύτερο που μπορούν να κάνουν είναι να προσπαθήσουν να τελειώσουν τους αγώνες τους!

δε μπορεί νομίζω να συζητάμε για πρωτάθλημα 5 ατόμων, και τι νόημα θα είχε άλλωστε... το πρόβλημα του αν έχουν κριθεί ή όχι πάντα θα υπάρχει απ τη στιγμή που υπάρχει τέτοια διαφορά στη δυναμικότητα των παικτών... το πρόβλημα που πρέπει να λυθεί είναι αυτό της συμμετοχής, αυτό είναι το πρόβλημα που με ανησυχεί σοβαρά όπως και τους περισσότερους και πάνω σε αυτό θέλω να ακούσω προτάσεις...

στα ήδη υπάρχοντα πρωταθλήματα μπορούν να γίνουν όσες αλλαγές επιλέξουμε εμείς οι ίδιοι από κοινού για να έχουμε ένα καλύτερο πρωτάθλημα! δε χρειάζεται να ξεκινήσει 3ο... αυτή είναι η προσωπική μου άποψη!

oddin
19-02-2008, 12:49
Oxi και εγώ,οπως αιτιολόγησα και σε άλλο thread.
Πιστεύω σαν ps3forums.gr πρέπει να υπάρχει ένα και επίσημο tournoua για όλα τα μέλη,και οχι να τρέχουν 2-3 και ας έχουν κριθεί τα πάντα.Ας τελειώνουν και ας αρχίζουν καινούργια.

Αυτο που πρέπει να μας απασχολεί είναι πως θα βελτιώσουμε τα είδη υπάρχοντα.

ps3user
19-02-2008, 18:42
Συμφωνώ με τον oddin, καλό θα είναι να τελειώσουμε ότι έχουμε αρχίσει και το συζητάμε. Υποτίθεται ότι το forum είναι για να μας ενώνει και όχι να μας χωρίζει (2 - 3 - 4 χωριστά πρωταθλήματα). Κατά τα άλλα συμφωνώ στην δημιουργία ενός πιο ουσιαστικού πρωταθληματος με εξαιρούμενες ομάδες τύπου barcha, mantch κλπ. Κατά τη γνώμη μου ο προσανατολισμός είναι να κρατήσουμε ένα ενδιαφέρον πρωτάθλημα για όσον το δυνατον περισσότερα μέλη από εκεί και πέρα καποιοι θα κερδίζουν ή θα χάνουν αυτή είναι και η ομορφιά του να παίζεις με player και οχι με τον computer.

blizard
27-03-2008, 04:05
Παιδιά, επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω αν σκέφτεστε πότε θα αρχίσει το "επίσημο" πρωτάθλημα με ελεύθερες συμμετοχές (εκτός του πρωταθλήματος και του κυπέλου των καμένων που τρέχει τώρα :) ) και να προτείνω μια ιδέα για την διεξαγωγή του.


1)Να αρχίσουμε ξανά το πρωτάθλημα Α εθνικής, με ελεύθερες συμμετοχές και χωρίς κατηγορίες (γιατί αλλιώς θα είμαι στην β :) ...) άσχετα αν είναι 20 ή 40 άτομα.
2)Να διαρκεί 2 μήνες... (Απρίλιο-Μάιο) για να ήμαστε άνετοι.
(παράλληλα να έχουμε και των σκληροπυρηνικών... οι παίκτες που είναι εντάξει εδώ, να έχουν κάποια προτεραιότητα για συμμετοχή εκεί)

3)Η Βαθμολογία να δίνεται με πόντους, που θα επηρεάζονται από τους αγώνες και την συμμετοχή των αντιπάλων, ώστε κάποιος που εγκαταλείπει να μην χαλάει το πρωτάθλημα, και η βαθμολογία να κρίνεται κυρίως από τους αγώνες μεταξύ των παικτών με την μεγαλύτερη βαθμολογία-συμμετοχή.




-----------



Πχ, αρχικά η νίκη - θα δίνει 3 βαθμούς, κανονικά, και θα έχουμε για παράδειγμα κάτι τέτοιο..

Α Παικτης - 12 βαθμούς (5 αγώνες)
Β Παικτης - 9 βαθμούς (3 αγώνες)
Γ Παικτης - 6 βαθμούς (4 αγώνες)
Δ Παικτης - 3 βαθμούς (4 αγώνες)
Ε Παικτης - 0 βαθμούς (3 αγώνες)
Ζ Παικτης - 0 βαθμούς (1 αγώνα)

Ο παίκτης Α κέρδισε τους ΓΔΕΖ, και έχασε από τον Β… οπότε θα του προσθέσουμε και τους βαθμούς αυτών που κέρδισε.
Ο παίκτης Β κέρδισε τους ΑΓΔ και δεν έχασε από κανένα. οπότε και εδώ θα προσθέσουμε τους βαθμούς αυτών που κέρδισε.
Ο παίκτης Γ κέρδισε τους ΔΕ και έχασε από τους ΑΒ.
Ο παίκτης Δ κέρδιζε τον Ε αλλά έχασε από τους ΑΒΓ.
Ο παίκτης Ε έχασε από τους ΑΓΔ
Ο παικτης Ζ έχασε από τον Α

τελικά η βαθμολογία θα γίνει έτσι...

Α Παικτης - 12 βαθμούς (5 αγώνες) + (6 από τον Γ +3 από τον Δ +0+0) =21
Β Παικτης - 9 βαθμούς (3 αγώνες) + (12+6+3) = 30
Γ Παικτης - 6 βαθμούς (4 αγώνες) + (3+0) = 9
Δ Παικτης - 3 βαθμούς (4 αγωνες) + (0) = 3
Ε Παικτης - 0 βαθμούς (3 αγώνες)
Ζ Παικτης - 0 βαθμούς (1 αγώνα)




ΥΓ

Τώρα που το έγραψα είναι λίγο μπερδεμένο , αλλά γενικά μπορεί να τελειώσει ένα πρωτάθλημα ομαλά χωρίς να έχουμε πλήρη συμμετοχή, και πρώτος να βγει ο καλύτερος…. Παίζουν ρόλο τα ντέρμπι και όλοι θα θέλουν να παίζουν με παίκτες που έχουν βαθμούς, αλλά και οι «μικροί» θα θέλουν να παίξουν με κάποιο καλό παίκτη για να πάρουν πόντους.
Συν ότι θα έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα από το μπάχαλο που θα δημιουργηθεί

Τεσπα, αν υπάρξει κάποιο ενδιαφέρον ή κάποια ανάλογη πρόταση πείτε… δεν είναι δύσκολο να φτιάξω και ένα exelaki με παραδείγματα για να δούμε.

touristas
27-03-2008, 04:06
Παιδιά, επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω αν σκέφτεστε πότε θα αρχίσει το "επίσημο" πρωτάθλημα με ελεύθερες συμμετοχές (εκτός του πρωταθλήματος και του κυπέλου των καμένων που τρέχει τώρα :) ) και να προτείνω μια ιδέα για την διεξαγωγή του.


1)Να αρχίσουμε ξανά το πρωτάθλημα Α εθνικής, με ελεύθερες συμμετοχές και χωρίς κατηγορίες (γιατί αλλιώς θα είμαι στην β :) ...) άσχετα αν είναι 20 ή 40 άτομα.
2)Να διαρκεί 2 μήνες... (Απρίλιο-Μάιο) για να ήμαστε άνετοι.
(παράλληλα να έχουμε και των σκληροπυρηνικών... οι παίκτες που είναι εντάξει εδώ, να έχουν κάποια προτεραιότητα για συμμετοχή εκεί)

3)Η Βαθμολογία να δίνεται με πόντους, που θα επηρεάζονται από τους αγώνες και την συμμετοχή των αντιπάλων, ώστε κάποιος που εγκαταλείπει να μην χαλάει το πρωτάθλημα, και η βαθμολογία να κρίνεται κυρίως από τους αγώνες μεταξύ των παικτών με την μεγαλύτερη βαθμολογία-συμμετοχή.




-----------



Πχ, αρχικά η νίκη θα δίνει 3-1-0 βαθμούς κανονικά και θα έχουμε για παράδειγμα κάτι τέτοιο..

Α Παικτης - 12 βαθμούς (5 αγώνες)
Β Παικτης - 9 βαθμούς (3 αγώνες)
Γ Παικτης - 6 βαθμούς (4 αγώνες)
Δ Παικτης - 3 βαθμούς (4 αγώνες)
Ε Παικτης - 0 βαθμούς (3 αγώνες)
Ζ Παικτης - 0 βαθμούς (1 αγώνα)

Ο παίκτης Α κέρδισε τους ΓΔΕΖ, και έχασε από τον Β… οπότε θα του προσθέσουμε και τους βαθμούς αυτών που κέρδισε.
Ο παίκτης Β κέρδισε τους ΑΓΔ και δεν έχασε από κανένα. οπότε και εδώ θα προσθέσουμε τους βαθμούς αυτών που κέρδισε.
Ο παίκτης Γ κέρδισε τους ΔΕ και έχασε από τους ΑΒ.
Ο παίκτης Δ κέρδιζε τον Ε αλλά έχασε από τους ΑΒΓ.
Ο παίκτης Ε έχασε από τους ΑΓΔ
Ο παικτης Ζ έχασε από τον Α

τελικά η βαθμολογία θα γίνει έτσι...

Α Παικτης - 12 βαθμούς (5 αγώνες) + (6+3+0+0) =21
Β Παικτης - 9 βαθμούς (3 αγώνες) + (12+6+3) = 30
Γ Παικτης - 6 βαθμούς (4 αγώνες) + (3+0) = 9
Δ Παικτης - 3 βαθμούς (4 αγωνες) + (0) = 3
Ε Παικτης - 0 βαθμούς (3 αγώνες)
Ζ Παικτης - 0 βαθμούς (1 αγώνα)




ΥΓ

Τώρα που το έγραψα είναι λίγο μπερδεμένο , αλλά γενικά μπορεί να τελειώσει ένα πρωτάθλημα ομαλά χωρίς να έχουμε πλήρη συμμετοχή, και πρώτος να βγει ο καλύτερος…. Παίζουν ρόλο τα ντέρμπι και όλοι θα θέλουν να παίζουν με παίκτες που έχουν βαθμούς, αλλά και οι «μικροί» θα θέλουν να παίξουν με κάποιο καλό παίκτη για να πάρουν πόντους.
Συν ότι θα έχει ενδιαφέρον το πρωτάθλημα από το μπάχαλο που θα δημιουργηθεί

Τεσπα, αν υπάρξει κάποιο ενδιαφέρον ή κάποια ανάλογη πρόταση πείτε… δεν είναι δύσκολο να φτιάξω και ένα exelaki με παραδείγματα για να δούμε.

ego proopika mperdeutika.kai den katalava kan me ti omades ennoeis?

blizard
27-03-2008, 04:29
Δεν ξέρω με τι ομάδες... άλλο θέμα είναι αυτό.



Απλά ,πέρα από τους βαθμούς που παίρνει ο καθένας με τις νίκες, θα παίρνει στο τέλος και άλλους ανάλογα με το ποιους κέρδισε.

Έτσι πχ, αν κάποιος εγκαταλείψει μετά από 1-2 αγώνες, το πολύ-πολύ να δώσει 3 πόντους στα άτομα που έπαιξαν... αυτό θα είναι ελάχιστο στην συνολική βαθμολογία αν υπολογίζεται με τον τρόπο που λέω , ώστε δεν θα χρειάζεται να τον βγάζουμε ή να χαλάμε το πρωτάθλημα.

Διορθώνει την αδικία που υπάρχει όταν ένας παίκτης δεν βρίσκει κάποιους εύκολους αντιπάλους , και τους έχει βρει ένας ανταγωνιστής... δίνει μεγαλύτερο βάρος στα ντέρμπι, και την πρώτη θέση στους καλύτερους.


ΥΓ
Μπορώ να κάνω ένα exelaki με παραδείγματα από κάποια πρωταθλήματα που είχαμε, για να το δούμε στην πράξη...

SIRIOS7
27-03-2008, 09:42
egw paidia eimai mesa se oti apofasisetai,kairos na ksekinisei to allo prwtathlima

blizard
29-03-2008, 01:45
Ναι βρε παιδιά... βρείτε ένα τρόπο να έχουμε ένα πρωτάθλημα ελευθέρων συμμετοχών καλύτερα ώστε να ήμαστε πολλοί και να βρίσκουμε πιο εύκολα αντιπάλους.
Να διαρκεί και περισσότερο ώστε να είμαστε άνετοι... και παράλληλα ας υπάρχει των σκλυροπυρηνικών όπως είναι , για τους 20 που θέλουν επιπλέον αγώνες και είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους.


ΥΓ
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να μην χαλάει το πρωτάθλημα αν δεν γίνουν όλοι οι αγώνες...
Πχ, να μετράνε οι βαθμοί κανονικά, αλλά αν εγώ κερδίσω κάποιον που έχει παίξει μόνο το 1/10 των αγώνων του, να πάρω μόνο το 1/10 των πόντων , δηλαδή 0.3 αντί 3βαθμούς.
(έτσι δεν θα πάει χαμένος ο αγώνας, αλλά δεν θα επηρεάσει πολύ... και όσοι παίζουν συχνά, θα καταφέρουν να βρεθούν μεταξύ τους)

redismagik
01-04-2008, 07:58
:rofl:perimenete na paro tin konsola reeeeeeee.....:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

redismagik
03-04-2008, 08:37
tin peira thelo na paro piso tin arnitiki mou psifo!!