PDA

View Full Version : Νέο Πρωτάθλημα Pro Evolution Soccer 2008



manos_ps3
18-02-2008, 17:21
Φίλοι μου, καλησπέρα.

Έχω να κάνω μια πρόταση για την διεξαγωγή καινούργιου πρωταθλήματος. Μόλις την διαβάσετε, θα ήθελα σας παρακαλώ να μου γράψετε την άποψή σας.

Λοιπόν, επειδή συμμετέχω σε δύο πρωταθλήματα (Β' Κατηγορίας και Σκληροπυρηνικό) έχω αντιληφθεί κάποια πράγματα. Σε κανένα από τα δύο, ΔΕΝ αντικατοπτρίζεται η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ των παικτών.

Στο μεν Β' Κατηγορίας οι παίκτες αγωνίζονται με 2 ομάδες τις επιλογής τους κατεξοχήν δυνατές (π.χ. με Μπαρτσελόνα, Μάντσεστερ, κτλ). Αυτό όμως δεν είναι απόλυτα αντιπροσωπευτικό της αξίας τους, καθώς πίσω από την υψηλή δυναμικότητα των ομάδων, μπορούν ενδεχομένως, να κρύψουν κάποιες αδυναμίες που έχουν ως παίκτες.

Στο δε Σκληροπυρηνικό οι παίκτες αγωνίζονται με 2 ομάδες της επιλογής τους κατεξοχήν πιο αδύνατες (π.χ. με Σαραγόσα, Τότεναμ, κτλ). ΦΥΣΙΚΑ ούτε αυτό είναι αντιπροσωπευτικό της αξίας τους, καθώς δεν μπορούν να αποδώσουν το παιχνίδι τους, λόγω της χαμηλής δυναμικότητας των ομάδων.

Αυτό λοιπόν, που εγώ προτείνω και θεωρώ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΟ, είναι στο εξής τα πρωταθλήματα να διοργανώνονται με την παρακάτω συνθήκη:

Οι παίκτες να έχουν την δυνατότητα να επιλέξουν μια ομάδα δυνατή (αυτή που ο καθένας ξέρει να παίζει πολύ καλά) για τα εντός ΜΟΝΟ έδρας παιχνίδια, και μια ομάδα χαμηλότερης δυναμικότητας, σαν αυτές του Σκληροπυρηνικού, για τα εκτός ΜΟΝΟ έδρας παιχνίδια.

Με αυτό τον τρόπο διασφαλίζεται το "τυπικό" προβάδισμα του γηπεδούχου, και η πεποίθηση του κάθε παίκτη ότι μπορεί στην "έδρα" του να αποδώσει καλύτερα το παιχνίδι που ξέρει. Επίσης δίνεται η ευκαιρία ΚΑΙ στους καλούς παίκτες να πάρουν εκτός έδρας αποτελέσματα, αλλά ΚΑΙ στους μέτριους να πάρουν αποτελέσματα εντός έδρας. Επιπλέον, δεν θα μπορούν να παρατηρηθούν φαινόμενα όπως π.χ. Barcelona-Barcelona ή Manchester-Manchester, καθώς θεωρώ πολύ δύσκολο κάποιος να χρησιμοποιεί ως δεύτερη ομάδα κάποια από τις λεγόμενες μεγάλες.

Πραγματικά πιστεύω ότι αυτό θα καλυτερέψει την εικόνα των Πρωταθλημάτων, κάνοντάς τα μάλιστα πολύ πιο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ, κάτι που είμαι απόλυτα σίγουρος πως ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.

Σας ευχαριστώ, και περιμένω τα σχόλια όλων σας (ελπίζω θετικά) :prayer: :prayer: :prayer:

Με εκτίμηση προς όλους σας,

manos_ps3

SIRIOS7
18-02-2008, 17:24
polu kali idea mano

touristas
18-02-2008, 17:25
mano emena mou aresei i apopsi sou, eimai mazi sou.apla prepei na vrethi mia lisi me to thema tis mi simmetoxis.den paei allo,varethika pia.oloi paizoun tis protes dio meres kai molis xasoun stamatane.diladi ego pou den ta pao kala sto skliropiriniko alla sto allo eimai deuteros ti prepei na kano?na min ksanapaikso skliropiriniko?eleos pia

roxito
18-02-2008, 17:26
symfwnw kai ego.eksalou exo simbibasti me tin idea tis httas,den einai kako.apo ths httes matheneis oxi apo tis nikes.

SIRIOS7
18-02-2008, 17:29
paidia exei ligo xekatharisei poios paizaei kai poios oxi . Na xekinisoume to league emeis oi 15-20 pou paizoume suxna

touristas
18-02-2008, 17:31
den exei ksekatharisi teleios distixos.oti kanoume pantos ego proteino ammesi apovoli oson de simplironoun sigekrimeno arithmo agonon ana diastima mias vdomadas as poume

takaros7
18-02-2008, 17:33
ego eimai mesa

manos_ps3
18-02-2008, 17:44
mano emena mou aresei i apopsi sou, eimai mazi sou.apla prepei na vrethi mia lisi me to thema tis mi simmetoxis.den paei allo,varethika pia.oloi paizoun tis protes dio meres kai molis xasoun stamatane.diladi ego pou den ta pao kala sto skliropiriniko alla sto allo eimai deuteros ti prepei na kano?na min ksanapaikso skliropiriniko?eleos pia


Φίλε tourista, αυτό που αναφέρεις σχετικά με το ζήτημα των μή συμμετοχών είναι απόλυτα εύστοχο. Όντως έχουν παρατηρηθεί φαινόμενα σαν αυτά που περιγράφεις σε όλες τις κατηγορίες, σε όλα τα πρωταθλήματα.
Δυστυχώς, προσωπικά θεωρώ ότι τέτοιου είδους φαινόμενα είναι δύσκολο να εξαλειφθούν, καθώς ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ να παίξει όλους τους αγώνες που του αντιστοιχούν. Επίσης ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί να ΕΓΓΥΗΘΕΙ ότι όντως θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα των αγώνων του.

Το μόνο "μέτρο" που μπορεί να παρθεί για την αντιμετώπιση του φαινομένου, είναι η "τιμωρία" με αποκλεισμό από τις επόμενες διοργανώσεις, όσων δεν ανταποκρίνονται με συνέπεια στιε αγωνιστικές τους "υποχρεώσεις". Αυτό ακριβώς δηλαδή που προτείνουν οι διοργανωτές των υπολοίπων πρωταθλημάτων.

Πάντως, θα ήταν πολύ χρήσιμο οποιοσδήποτε έχει κάποια ιδέα αντιμετώπισης του προβλήματος, να την δημοσιεύει προς εξέταση από τους υπολοίπους.

ΥΓ. Σε ευχαριστώ για την στήριξή σου στην ιδέα μου. Και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που θα συμφωνήσουν μαζί μου.

skyrios
18-02-2008, 17:47
ki ego file mano sunfono an kai dn paizo se kanena ap ta 2!
kairos na ksekiniso loipon!
na kano kai mia offtopic(kapos...) erotisi:
exei ftiaxtei to online tou pes?? otan to xa dokimasei kolage para poli! sinexizete auto?

touristas
18-02-2008, 17:48
loipon,proti protasi einai na dextoume mono tis simmetoxes oson sta proigoumena dio protathlimata apodedigmena simmeteixan,kai den milao gia 2-3 agones,alla na exoun paiksi toulaxiston an mi ti allo 10

roxito
18-02-2008, 17:49
an paizoume metaksi mas oxi.

takaros7
18-02-2008, 17:49
pote tha arxisei?

touristas
18-02-2008, 17:50
takare mi viazesai.auto mas efage sta proigoumena,i viasini.tha mpoune an einai mono epilekta atoma

SeLanmere
18-02-2008, 17:52
re guys idi trexoun 2 protathlimata kai thelete na arxisoume k allo???

takaros7
18-02-2008, 17:53
ego leo otan teleiosoun ta potalhimata na to arxisoume

manos_ps3
18-02-2008, 18:03
ego leo otan teleiosoun ta potalhimata na to arxisoume


Φίλε takare7 συμφωνώ μαζί σου. Αν και μάλλον κανένα ΔΕΝ πρόκειται να ολοκηρωθεί πλήρως.

Όσον αφορά την έναρξη του πρωταθλήματος, προτείνω να υπάρξει κάποιο χρονικό περιθώριο (μέχρι ΚΑΙ την Παρασκευή) ώστε να μαζευτούν τα άτομα και να δηλωθούν οι συμμετοχές. Οπότε από Δευτέρα να μπορεί να ξεκινήσει το νέο Πρωτάθλημα.

ΥΓ. Ζητάω από όλους σας να δώσετε ιδέα για την ονομασία του Νέου αυτού Πρωταθλήματος. Μπορείτε να την ποστάρετε στη συνέχεια του thread.

Ευχαριστώ!

touristas
18-02-2008, 18:06
se proti fasi as dilosoume simmetoxes kai meta tha ksekartaroume ppoioi tha paiksoun.tha voithiso sto kseskartarisma.xoris pareksigisi gia opoion vgei ekso

SIRIOS7
18-02-2008, 18:08
ego eimai mesa

manos_ps3
18-02-2008, 18:15
Σε αυτό το post θα μπαίνει όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή για το Νέο Πρωτάθλημα (αναμένουμε ονομασία) και θα προσθέτει ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ: FORUM ID και PSN ID και εντός / εκτός έδρας ομάδες, με την ακόλουθη μορφή:

Σημ.: ο περιορισμός των εκτός έδρας ομάδων, είναι αυτός που ισχύει στο Σκληροπυρηνικό Πρωτάθλημα.

manos_ps3 / Manos_GR - Manchester Utd. / Ajax

takaros7
18-02-2008, 18:16
pes.id - takaros7
forum.id-takaros7
psn-takaros7

roxito
18-02-2008, 18:17
Mesa Kai Ego

manos_ps3
18-02-2008, 18:21
pes.id - takaros7
forum.id-takaros7
psn-takaros7

takare7 με την μορφή που είναι στο post #19 παρακαλώ.

takaros7
18-02-2008, 18:22
man.utd / newcastle

manos_ps3
18-02-2008, 18:22
Mesa Kai Ego

roxito με την μορφή που είναι στο post #19 παρακαλώ

SIRIOS7
18-02-2008, 18:22
ps3 id sirios
pes id sirios7
forum id sirios7

SIRIOS7
18-02-2008, 18:23
chelsea -saragosa

manos_ps3
18-02-2008, 18:27
Προτείνω ονομασία Νέου Πρωταθλήματος:

Forum MasterLeague

roxito
18-02-2008, 18:27
forum id:roxito
psn id:stergios25
pro id:stergios26
manchester united/sevilla

takaros7
18-02-2008, 18:28
oti pira ego?

manos_ps3
18-02-2008, 18:58
Παιδιά, χρονικό περιθώριο για δήλωση συμμετοχών (deadline) μέχρι και την Κυριακή 24/2 στις δώδεκα το βράδυ.

gavrosdr
18-02-2008, 19:02
μεσα και εγω εφοσον γινω δεκτος...

forum id: gavrosdr
pes id: gavrosdr
psn id: gavrosdr

OMAΔΕΣ: Milan/Villareal

oddin
18-02-2008, 19:11
Καταρχάς,πρέπει να τελειώσουν τα πρωταθλήματα κατα την γνώμη μου που είναι σε εξέλιξη,το θεωρώ λάθος να τρέχουν μαζί τοσα πρωταθλήματα.Κάπου χάνεις την μπάλα.Είναι ένας λόγος που δεν δήλωσα και στο σκληροπυρηνικό.Θα μπορεί ο καθένας να κάνει ενα πρωτάθλημα κάθε βδομάδα.

Οι ιδέα σου Μάνο κατα την γνώμη μου έχει ελλείψεις γιατι πάντα ο γηπεδούχος θα είναι νικητής,αφου θα παιζει μια πολύ δυνατή ομάδα με μιά αδύνατη.Αντε να υπάρχουν μέγαλη διαφορά παιχτών και να γίνει καμια νίκη εκτός.
Είμαι πολύ δύσκολο να δεις ποιος είναι καλύτερος παιχτης μεσα απο το network,το lag είναι πολύ μεγάλο.Αφηνει μεγάλα περιθώρια αμφισβήτησης για τα αποτελέσματα.

manos_ps3
18-02-2008, 19:17
Καταρχάς,πρέπει να τελειώσουν τα πρωταθλήματα που είναι σε εξέλιξη,το θεωρώ λάθος να τρέχουν μαζί τοσα πρωταθλήματα.Κάπου χάνεις την μπάλα.Είναι ένας λόγος που δεν δήλωσα και στο σκληροπυρηνικό.

Οι ιδέα σου Μάνο κατα την γνώμη μου έχει ελλείψεις γιατι πάντα ο γηπεδούχος θα είναι νικητής,αφου θα παιζει μια πολύ δυνατή ομάδα με μιά αδύνατη.Αντε να υπάρχουν μέγαλη διαφορά παιχτών και να γίνει καμια νίκη εκτός.
Είμαι πολύ δύσκολο να δεις ποιος είναι καλύτερος παιχτης μεσα απο το network,το lag είναι πολύ μεγάλο.Αφηνει μεγάλα περιθώρια αμφισβήτησης για τα αποτελέσματα.

Φίλε oddin, κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τελειώσουν πρώτα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα, γι αυτό και δίνω περιθώριο μιας ακόμη εβδομάδας.

Τώρα όσον αφορά στην άποψή σου για το πρωτάθλημα, είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ, αλλά πιστεύω ότι έτσι το πρωτάθλημα θα είναι πιο ανταγωνιστικό από άποψη ότι δεν είναι σίγουρο πως κάποιος θα κερδίζει αέρα όλα τα παιχνίδια του, εντός κι εκτός. Το ζήτημα είναι να υπάρχει ανταγωνισμός.

oddin
18-02-2008, 19:22
Φίλε oddin, κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τελειώσουν πρώτα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα, γι αυτό και δίνω περιθώριο μιας ακόμη εβδομάδας.

Τώρα όσον αφορά στην άποψή σου για το πρωτάθλημα, είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ, αλλά πιστεύω ότι έτσι το πρωτάθλημα θα είναι πιο ανταγωνιστικό από άποψη ότι δεν είναι σίγουρο πως κάποιος θα κερδίζει αέρα όλα τα παιχνίδια του, εντός κι εκτός. Το ζήτημα είναι να υπάρχει ανταγωνισμός.
Για να υπάρχει ανταγωνισμός θα πρέπει οι ομάδες να είναι τουλάχιστον κοντά στα stats η μία με την άλλη,αλλιως δεν υπάρχει ανταγωνισμός,αλλα το τυπικό αδύνατος/δυνατός.
Ισως αν απεκλείαμε 3-4 πρωτοκλασάτες ομάδες,να γίνοταν κάτι.

Και εγω σέβομαι την γνώμη σου,γιατι με ενδιαφέρει και θέλω να συμμετάσχω στο πρωτάθλημα,για αυτό γράφω για να το κάνουμε το δυνατόν καλύτερο.

gavrosdr
18-02-2008, 19:24
εμενα η ιδεα μου φαινεται καλη, διοτι ετσι θα ειναι πιο δυσκολο για τους καλους παικτες να νικανε τους θεωρητικα πιο αδυναμους...ετσι θα ειναι ολοι μες το παιχνιδι.

touristas
18-02-2008, 19:25
kai mena san idea mou fenetai kali alla thelo oliki simmetoxi kai ap oti fenetai merikoi diafonoun kai prepei na to sevastoume auto

manos_ps3
18-02-2008, 19:28
Για να υπάρχει ανταγωνισμός θα πρέπει οι ομάδες να είναι τουλάχιστον κοντά στα stats η μία με την άλλη,αλλιως δεν υπάρχει ανταγωνισμός,αλλα το τυπικό αδύνατος/δυνατός.
Ισως αν απεκλείαμε 3-4 πρωτοκλασάτες ομάδες,να γίνοταν κάτι.

Και εγω σέβομαι την γνώμη σου,γιατι με ενδιαφέρει και θέλω να συμμετάσχω στο πρωτάθλημα,για αυτό γράφω για να το κάνουμε το δυνατόν καλύτερο.

Κοίτα οι πρωτοκλασάτες που λές θα αποκλειστούν (σκληροπυρηνικό) αλλά για τα εκτός έδρας παιχνίδια.

Τέλος πάντων, δεν προσπαθώ να σε πείσω για την άποψή μου. Ο καθένας έχει την δική του, γι αυτό υπάρχει και το poll που έφτιαξε ο touristas.

Πάντως βλέπω και παιδιά που είναι από όλες τις δυναμικότητες, και πολύ καλοί και μέτριοι, να συμφωνούν με την ιδέα μου.

manos_ps3
18-02-2008, 20:11
kai mena san idea mou fenetai kali alla thelo oliki simmetoxi kai ap oti fenetai merikoi diafonoun kai prepei na to sevastoume auto

Πάντως, φίλε τουρίστα, και στο σκληροπυρηνικό ήταν πολλοί που διαφώνησαν και απλά δεν πήραν μέρος. Δεν υπήρξε ολική συμμετοχή.

georgiosdam
18-02-2008, 21:00
προλαβαινουμε να δηλωσουμε συμμετοχη;;;;

manos_ps3
18-02-2008, 21:05
προλαβαινουμε να δηλωσουμε συμμετοχη;;;;

Φίλε μου georgiosdam, έχω προτείνει την διεξαγωγή του νέου πρωταθλήματος με περιθώριο δήλωσης συμμετοχής μέχρι την Κυριακή. Απλά πρέπει να περιμένουμε να δούμε άν θα γίνει δεκτή η πρότασή μου.

Εσύ συμφωνείς με τους όρους που θέτω στο αρχικό post?

ProEvo
18-02-2008, 21:12
Μάνο για να μη νομίζεις ότι σου λέω αερολογίες δες εδώ, post #36 και κάτω.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1344&page=4

Παραθέτω και το post μου #52 στο παραπάνω
"Θα το πω για τελευταία φορά και όποιος καταλάβει, κατάλαβε. Για να δώσουμε και σε αυτούς που έχουν επιλέξει χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες τη δυνατότητα να χτυπήσουν κάποια ματς, τουλάχιστον τα εντός έδρας τους. Τι φόβος είναι αυτός, μήπως και παίξει κάποιος και με τη Newcastle πχ αντί να παίζει μόνο με Manchester, δεν το καταλαβαίνω. Αλλά γιατί δε βάζουμε ένα poll να τελειώνουμε;;; Πρώτη ομάδα μεγάλη, δεύτερη οποιαδήποτε εκτός από καμιά 15αριά ομάδες. Με την πρώτη τα εντός, με την άλλη τα εκτός. "

Είναι η αποψή σου ακριβώς, 3 μήνες πριν περίπου. Το είχαμε φτάσει ακόμα και σε poll. Αλλά απ' ότι βλέπεις από 80 συμμετοχές για το Pro που είχαν δηλωθεί ψήφισαν ΜΟΝΟ 24 κάτι που φυσικά ήταν δείγμα και για τη συνέχεια, γιατί ακόμα λιγότεροι συμμετείχαν στους αγώνες χωρίς να βγάλεις μια απόχη και να τους κυνηγάς. Και απ ότι βλέπεις η ιδέα έχασε με διαφορά.
Κάθησα και είδα τα post και τις συμμετοχές για αυτό το πρωτάθλημα. Ποιοί είμαστε. Εσύ, εγώ, o donald όταν επιστρέψει, o touristas, ο Sirios, ο takaros, ο gavros, ο roxito...δηλαδή οι συμμετοχές του άλλου που όντως παίζουμε. Αυτό που θα αλλάξει με το συγκεκριμένο τρόπο είναι ότι δε θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές στη βαθμολογία και θα τους τραβάει όλους μέχρι τέλους. Κακά τα ψέμματα στο άλλο φαίνεται καλύτερα η αξία των παικτών. Θεωρώ απλά ότι σε αυτό θα υπάρξει πιο μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον γιατί θα μοιραστούν πιο πολύ οι βαθμοί. Πάντως εγώ θα αποφασίσω ότι θέλετε.

georgiosdam
18-02-2008, 21:16
Φίλε μου georgiosdam, έχω προτείνει την διεξαγωγή του νέου πρωταθλήματος με περιθώριο δήλωσης συμμετοχής μέχρι την Κυριακή. Απλά πρέπει να περιμένουμε να δούμε άν θα γίνει δεκτή η πρότασή μου.

Εσύ συμφωνείς με τους όρους που θέτω στο αρχικό post? ναι μεσα ειμαι δε με χαλαει το νεο πρωταθλημα... ισα ισα ακουγεται πολυ δελεαστικο. we will see
georgiosdam
georgiosdam
georgiosdam
chelsea- sevilla

manos_ps3
18-02-2008, 21:29
Μάνο για να μη νομίζεις ότι σου λέω αερολογίες δες εδώ, post #36 και κάτω.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1344&page=4

Παραθέτω και το post μου #52 στο παραπάνω
"Θα το πω για τελευταία φορά και όποιος καταλάβει, κατάλαβε. Για να δώσουμε και σε αυτούς που έχουν επιλέξει χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες τη δυνατότητα να χτυπήσουν κάποια ματς, τουλάχιστον τα εντός έδρας τους. Τι φόβος είναι αυτός, μήπως και παίξει κάποιος και με τη Newcastle πχ αντί να παίζει μόνο με Manchester, δεν το καταλαβαίνω. Αλλά γιατί δε βάζουμε ένα poll να τελειώνουμε;;; Πρώτη ομάδα μεγάλη, δεύτερη οποιαδήποτε εκτός από καμιά 15αριά ομάδες. Με την πρώτη τα εντός, με την άλλη τα εκτός. "

Είναι η αποψή σου ακριβώς, 3 μήνες πριν περίπου. Το είχαμε φτάσει ακόμα και σε poll. Αλλά απ' ότι βλέπεις από 80 συμμετοχές για το Pro που είχαν δηλωθεί ψήφισαν ΜΟΝΟ 24 κάτι που φυσικά ήταν δείγμα και για τη συνέχεια, γιατί ακόμα λιγότεροι συμμετείχαν στους αγώνες χωρίς να βγάλεις μια απόχη και να τους κυνηγάς. Και απ ότι βλέπεις η ιδέα έχασε με διαφορά.
Κάθησα και είδα τα post και τις συμμετοχές για αυτό το πρωτάθλημα. Ποιοί είμαστε. Εσύ, εγώ, o donald όταν επιστρέψει, o touristas, ο Sirios, ο takaros, ο gavros, ο roxito...δηλαδή οι συμμετοχές του άλλου που όντως παίζουμε. Αυτό που θα αλλάξει με το συγκεκριμένο τρόπο είναι ότι δε θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές στη βαθμολογία και θα τους τραβάει όλους μέχρι τέλους. Κακά τα ψέμματα στο άλλο φαίνεται καλύτερα η αξία των παικτών. Θεωρώ απλά ότι σε αυτό θα υπάρξει πιο μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον γιατί θα μοιραστούν πιο πολύ οι βαθμοί. Πάντως εγώ θα αποφασίσω ότι θέλετε.


ProEvo, διάβασα αυτό που μου είπες. Αν και δεν είναι ακριβώς ίδια άποψη με την δικιά μου, καθώς εκείνη η πρόταση αναφέρεται στην περίπτωση που οι αντίπαλοι έχουν τις ίδιες ομάδες. Εγώ λέω οι ομάδες να είναι εκ των πραγμάτων χωρισμένες σε δυνατές και μέτριες. Πάντως, χάρηκα που έχουμε την ίδια άποψη γύρω από το θέμα του πρωταθλήματος. Αφού το σύστημα που προτείνω, δεν εφαρμόστηκε τότε - με τα γνωστά αποτελέσματα - πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός να δούμε κι ένα πρωτάθλημα με τους όρους που υποστηρίζουμε.
Πραγματικά πιστεύω ότι ένα τέτοιο πρωτάθλημα θα είναι πολύ πιο ανταγωνιστικό και ενδιαφέρον.
Σε παρακαλώ δώσε την ψήφο σου στο σχετικό poll.

Ευχαριστώ πολύ.

ProEvo
18-02-2008, 21:34
ProEvo, διάβασα αυτό που μου είπες. Χάρηκα που έχουμε την ίδια άποψη γύρω από το θέμα του πρωταθλήματος. Αφού το σύστημα που προτείνω, δεν εφαρμόστηκε τότε - με τα γνωστά αποτελέσματα - πιστεύω ότι ήρθε ο καιρός να δούμε κι ένα πρωτάθλημα με τους όρους που υποστηρίζουμε.
Πραγματικά πιστεύω ότι ένα τέτοιο πρωτάθλημα θα είναι πολύ πιο ανταγωνιστικό και ενδιαφέρον.
Σε παρακαλώ δώσε την ψήφο σου στο σχετικό poll.

Ευχαριστώ πολύ.

Ψήφισα ήδη ότι δε με ενδιαφέρει ότι και να γίνει (αρκεί να παίζονται οι αγώνες). ID μου κτλ μπορείς να βρεις από τον πίνακα συμμετοχών στο σκληροπηρυνικό. Δηλώνω και σε αυτό. Ομάδες Manchester Utd και Atletico Madrid

manos_ps3
18-02-2008, 21:37
Ψήφισα ήδη ότι δε με ενδιαφέρει ότι και να γίνει (αρκεί να παίζονται οι αγώνες). ID μου κτλ μπορείς να βρεις από τον πίνακα συμμετοχών στο σκληροπηρυνικό. Δηλώνω και σε αυτό. Ομάδες Manchester Utd και Atletico Madrid

Η ψήφος "δεν με ενδιαφέρει ότι και να γίνει", στην τελική καταμέτρηση προς τα πού τείνει; Μετράει για υπέρ ή κατά;

gergeo
18-02-2008, 21:50
Milan Kai newcastle..:)

SeLanmere
19-02-2008, 01:44
Ti Sas Exei Piasei Olous Reeeeeee????

manos_ps3
19-02-2008, 13:21
Ti Sas Exei Piasei Olous Reeeeeee????

Φίλε SeLanmere, γιατί ρωτάς με τόση ένταση; Δέν έχει πιάσει κανέναν τίποτα!!! Απλά είμαστε πολλοί (οι περισσότεροι σύμφωνα με το poll) που θέλουμε να πάρουμε μέρος σ' ένα πιο ανταγωνιστικό και ενδιαφέρον πρωτάθλημα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πού βρίσκεις το κακό σ' όλο αυτό το πράγμα και αντιδράς με τόση αρνητικότητα.

Τα πρωταθλήματα που τρέχουν τώρα (Α' Κατηγορίας, Β' Κατηγορίας και Σκληροπυρηνικό), έχουν ΗΔΗ κριθεί και δεν υπάρχει πλέον κανένα απολύτως ενδιαφέρον!

Γιατί, δηλαδή, να μήν κοιτάξουμε για κάτι καινούργιο, πιο καλό και ανταγωνιστικό και ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, όπως φαίνεται και από τα posts των περισσοτέρων παιδιών;

grvagelis
19-02-2008, 18:08
ego thelo na paizo kai me tis dio omades mou na einai i aek.ginetai?

manos_ps3
19-02-2008, 18:14
ego thelo na paizo kai me tis dio omades mou na einai i aek.ginetai?

Φίλε grvagelis, αφού αυτό θέλεις γίνεται, αρκεί να περιμένουμε την έναρξη αυτού του πρωταθλήματος.
Πάντως, επειδή το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό, θα σε συμβούλευα να διαλέξεις μια καλύτερη ξένη ομάδα για πρώτη.

grvagelis
19-02-2008, 18:41
Φίλε grvagelis, αφού αυτό θέλεις γίνεται, αρκεί να περιμένουμε την έναρξη αυτού του πρωταθλήματος.
Πάντως, επειδή το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό, θα σε συμβούλευα να διαλέξεις μια καλύτερη ξένη ομάδα για πρώτη.file mou to na to paizo magkas me to na pairno barcha,inter,man utd kai loipa,ego de thelo.protimo na paizo me tin omada pou me antiprosopeyei..opios pragmatika kserei na paizei pro,kalitera einai na pairnei tetoies omades..to na pareis mia omada me super paixtes pou tha kanei slalom kai tha valei eykola goal,to theoro poli xamilou epipedou..esi ti enoeis diladi ipsilo epipedo?

manos_ps3
19-02-2008, 19:35
κοίτα, στο πρωτάθλημα που συζητάμε, λέμε να παίρνουμε μια δυνατή ομάδα για εντός έδρας κια μια πιο αδύναμη για τα εκτός. αυτό θα κάνει το πρωτάθλημα πιο ανταγωνιστικό.

jorgedept
19-02-2008, 19:53
to na to paizo magkas me to na pairno barcha,inter,man utd kai loipa,


to na pareis mia omada me super paixtes pou tha kanei slalom kai tha valei eykola goal,to theoro poli xamilou epipedou


my 0,2$!!!

και εγώ αυτό είχα πει πιο παλιά:1appl:

blizard
20-02-2008, 01:29
καλή ιδέα να έχουμε 2 διαφορετικά πρωταθλήματα ... και στο δεύτερο να μπαίνουν μόνο όσοι έχουν αρκετές συμετοχές στο πρώτο , θα μας βολέψει αρκετά.

touristas
20-02-2008, 03:47
ego pantos epanafero tin palia mou protasi na apokleisoume omades 20 dinates omades kai okathenas mas na exei MIA kai diaforetiki omada.tote tha exei pragmatiko endiaferon kai oxi allios.skefteite to.

ps3user
20-02-2008, 19:31
Παιδιά θα πω κάτι αλλά μη με πάρετε με τις πέτρες μια σκέψη είναι προς κουβέντα.
Τι θα λέγατε αντί για πρωτάθλημα να διοργανώναμε κάτι στιλ champion league με μικρούς ομίλους(5-6 ομάδες) ή και χωρίς ομίλους στυλ κυπέλου με νοκ άουτ διπλούς αγώνες. Νομίζω είναι πιο σύντομη διαδικασία με γρήγορο σχετικά αποτέλεσμα και κρατά ζωντανό το ενδιαφέρον για τους συμμετέχοντες. Επίσης σ' αυτή τη διοργάνωση μπορούμε να επιλέξουμε μια αδύνατη ομάδα για εκτός έδρας και μια δυνατή για εντός.

SeLanmere
20-02-2008, 19:33
re si asoi apokleiontai ti tha kanoun meta?

afto tha mporouse na ginei paralila omws kai na mhn exei periorismo omadwn kathoti champions league

ps3user
20-02-2008, 19:43
τίποτα τι να κάνουν? υπομονή...άλλωστε δεν πιστεύω ότι η διαδικασία θα κρατάει πάνω από μήνα, ίσως και λιγότερο. έτσι κι αλλιώς βλέπεις τι γίνετε με το πρωτάθλημα.

manos_ps3
20-02-2008, 19:54
afto tha mporouse na ginei paralila omws kai na mhn exei periorismo omadwn kathoti champions league


Φίλε SeLanmere, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου σ' αυτό το σκεπτικό.

Όντως μπορεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το Πρωτάθλημα να τρέχει κι ένα Champions League, χωρίς περιορισμό ομάδων! Με μορφή ομίλων και στη συνέχεια νοκ-άουτ διπλούς αγώνες, μέχρι τον Τελικό.

Φοβερή φάση με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον!

georgiosdam
21-02-2008, 00:54
Φίλε SeLanmere, συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου σ' αυτό το σκεπτικό.

Όντως μπορεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το Πρωτάθλημα να τρέχει κι ένα Champions League, χωρίς περιορισμό ομάδων! Με μορφή ομίλων και στη συνέχεια νοκ-άουτ διπλούς αγώνες, μέχρι τον Τελικό.

Φοβερή φάση με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον! καλο ακουγεται αλλα θα παιζουμε ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι... στην ουσια μιλαμε για αλλο ενα πρωταθλημα τριτο τεταρτο (εχω χασει τον αριθμο) και με νοκ αουτ. το θεμα για μενα το ξαναλεω δεν ειναι ποσα και τι ειδους πρωταθληματα θα υπαρχουν αλλα αυτοι που περνουν μερος να αγωνιζονται.... στα νοκ αουτ θα μετρανε και τα εκτος εδρασ γκολ ή θα ειναι μονοι οι αγωνες;;;:giggle::giggle::giggle::giggle::rofl::ro fl:

Carpe_Diem_Rj
21-02-2008, 11:04
παιδια θελω να παρω και εγω μερος στο πρωταθλημα (αν ξεκινησετε νεο) αλλα δεν εχω παρει στα προηγουμενα δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι?

ProEvo
21-02-2008, 12:11
παιδια θελω να παρω και εγω μερος στο πρωταθλημα (αν ξεκινησετε νεο) αλλα δεν εχω παρει στα προηγουμενα δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι?

Τι πρόβλημα να υπάρχει? Τυπικός να είσαι με τους αγώνες σου και όλα τα άλλα λύνονται.:)

bouzk77
21-02-2008, 13:21
Η πρόταση του touristas η πιο ενδιαφέρον

ProEvo
21-02-2008, 15:04
ego pantos epanafero tin palia mou protasi na apokleisoume omades 20 dinates omades kai okathenas mas na exei MIA kai diaforetiki omada.tote tha exei pragmatiko endiaferon kai oxi allios.skefteite to.


Η πρόταση του touristas η πιο ενδιαφέρον

Αν εννοείς αυτήν, τότε είναι η πρόταση Νο4 στο poll για το νέο πρωτάθλημα. Αυτή δηλαδή που προηγείται με διαφορά μέχρι στιγμής. :)

grvagelis
21-02-2008, 15:10
kai ego ksanaleo..pseytomagkas den eimai na pairno kapia super duper omada,alla epeidi ksero na paizo pro,tha pairno aek

ProEvo
21-02-2008, 15:15
kai ego ksanaleo..pseytomagkas den eimai na pairno kapia super duper omada,alla epeidi ksero na paizo pro,tha pairno aek

Τώρα, που κολλάει αυτό; :confused: Κανείς απο μας που ψηφίσαμε τη πρόταση αυτή (να αποκλειστούν δηλαδη καμιά 20αριά ομάδες) δεν είναι "ψευτόμαγκας"! Άκυρη νομίζω παρατήρηση τη δεδομένη στιγμή...

touristas
21-02-2008, 15:27
ksanaleo gia osous den katalavan:na apokleistoun 20 omades kai o kathenas mna exei MIA kai MONADIKI omada

grvagelis
21-02-2008, 15:34
Τώρα, που κολλάει αυτό; :confused: Κανείς απο μας που ψηφίσαμε τη πρόταση αυτή (να αποκλειστούν δηλαδη καμιά 20αριά ομάδες) δεν είναι "ψευτόμαγκας"! Άκυρη νομίζω παρατήρηση τη δεδομένη στιγμή...ακριβως αυτο λεω φιλε μου.πολυ σωστα ψηφισατε να αποκλειστουν.απλα θεωρω ψευτομαγκα τον παιχτη που θα παρει ομαδες τυπου μπαρτσα,μιλαν,ιντερ και σια,που καθε φαση θα πει και γκολ,και να το παιζει και παιχτης..δοκιμασε να παιξεις ενα ελληνικο ντερμπι,να δεις την ενταση που υπαρχει και το παθος.πραγματικα απιστευτο.με οσα παιδια εχουμε παιξει τετοια ματς εχουν ενθουσιαστει.δοκιμασε το και θα με θυμιθεις.

touristas
21-02-2008, 15:35
grvagelis pistepse me,ego kai o proevo eidika eimaste isos pio thermoi ipostiriktes autou pou les isos ki apo sena ton idio

oddin
21-02-2008, 15:35
Και να ψηφίζουμε στο σωστό thread ;)
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=2122

grvagelis
21-02-2008, 15:38
δεν θελω να θιξω κανεναν,απλα,τι στο καλο,ουτε ισπανοι ειμαστε,ουτε ιταλοι,ουτε αγγλοι..ελληνες ειμαστε πιστευω.και το 80% τουλαχιστον ειναι με τις τρεις μεγαλες ομαδες..και απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο καλο να παρουμε ξενες ομαδες,που δεν μας αντιπροσωπευουν.

touristas
21-02-2008, 15:40
kala ta les alla skepsou protathlima me 10 pao,10 olimpiakos kai 10 aek?

ProEvo
21-02-2008, 15:43
δεν θελω να θιξω κανεναν,απλα,τι στο καλο,ουτε ισπανοι ειμαστε,ουτε ιταλοι,ουτε αγγλοι..ελληνες ειμαστε πιστευω.και το 80% τουλαχιστον ειναι με τις τρεις μεγαλες ομαδες..και απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο καλο να παρουμε ξενες ομαδες,που δεν μας αντιπροσωπευουν.

Γιατί πολύ απλά θα καταντήσει απίστευτα βαρετό να παίζουμε συνέχεια Παναθηναικός-Παναθηναικός και Ολυμπιακός-Ολυμπιακός. Εγώ βαριέμαι ακόμα και στην ιδέα! :eek:

touristas
21-02-2008, 15:46
ti na to kano na allakso 5 barca me 10 PAO?gia mena einai sxedon to idio anousio

grvagelis
21-02-2008, 15:46
εδω κανετε λαθος παιδια.μεταξυ μας παιζουμε,απλα παιρνουμε τις ομαδες μας..δοκιμαστε το απλα.και θα δειτε την διαφορα που εχει και την πορωση.

grvagelis
21-02-2008, 15:51
και εγω στην αρχη επαιζα με ομαδες σουπερ φτιαγμενες,και με εβαλε ενας φιλος ολυμπιακος στο τριπακι..και πραγματικα απο τοτε κολησα.ενα απιστευτο ντερμπι,με χαμενες ευκαιριες απιστευτες,με τρομερες διακυμανσεις..παιξτε και θα με θιμηθειτε.

touristas
21-02-2008, 15:52
simfono,alla gia filika,oxi gia kanoniko protathlima.i gia diorganosi mini ellinikou tournoua

ProEvo
21-02-2008, 15:57
και εγω στην αρχη επαιζα με ομαδες σουπερ φτιαγμενες,και με εβαλε ενας φιλος ολυμπιακος στο τριπακι..και πραγματικα απο τοτε κολησα.ενα απιστευτο ντερμπι,με χαμενες ευκαιριες απιστευτες,με τρομερες διακυμανσεις..παιξτε και θα με θιμηθειτε.

Ρε συ φίλε, με όλο το θάρος και εντελώς φιλικά, λες να μην έχουμε παίξει ποτέ? 10 χρόνια έτσι παίζουμε. Απλά, είναι τρομερα βαρετό ένα πρωτάθλημα με 3 ομάδες ΜΟΝΟ. Είναι απλό! Φυσικά και έχουν πιο μεγάλο ενδιαφέρον τα ματς με μέτριες και μικρές ομάδες γιατί δεν υπάρχουν υπερφυσικοί παίκτες, όπως κατέντησαν τους παίκτες της Barca, της Manchester κτλ και για αυτό άλλωστε πάμε σε αυτή την αλλαγή που ξεκίνησε στο σκληροπυρηνικό και θα συνεχιστεί στο νέο πρωτάθλημα. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα παίζουμε με 3 ομάδες! Άλλες 50 τέτοιες υπάρχουν στο PRO!!!:bgrin2:

touristas
21-02-2008, 15:58
den tha mporousa na to theso kalitera proevo!simfono apolita

grvagelis
23-02-2008, 13:45
παιδια ποτε ξεκιναει το πρωταθλημα να παιξουμε?