PDA

View Full Version : giati ps3??????



klepidas
07-06-2007, 16:47
thelo na mou pite giati kapoios na pari ps3 kai oxi 360?



ps:anafero pos den eimai ego autos pou thelo 360 alla thelo na ta sigrinoume........Ps3 4 ever!!!!!!!!!

greekteo
07-06-2007, 17:12
Κοιτα δικια μου αποψη και ο λογος για τον οποιο θα παρω ps3 και οχι 360. Το ps3 ειναι μια κονσολα ψυχαγωγιας που τα συνδιαζει ολα, movies,games,music, εχει υψηλη τεχνολογια, μεγαλες δυνατοτητες, ειναι πολλα υποσχομενο, εχει ωραιο design και ειναι playstation που εγω ειμαι λιγο fan. Τελος, αυτη η κονσολα ειναι καινουργια και εχει μελλον μπροστα της. Μαλιστα, οταν βγουν απο τις εταιρειες τα software που θα εκμεταλλευονται στο επακρον το ps3 θα τριβουμε τα ματια μας.
Οσον αφορα το 360 ειναι ενα συστημα που για τη microsoft σε σχεση με το πρωτο xbox ειναι τεραστια επιτυχια ομως δεν μπορει να φτασει το ps3 σε δυνατοτητες. Η microsoft ειχε την τυχη να βγαλει την κονολα της νωριτερα απο ps για αυτο και αγορασαν αρκετοι το 360 αλλιως αν εβγαιναν στο ιδιο χρονικο διαστημα τα πραματα θα ταν αλλιως.
Τονιζω παλι δικια μου αποψη

SQP_GR
07-06-2007, 17:17
para poli sosto se vrisko, kai ama pisasi kai to blu ray telossssssssssssss

antonis
07-06-2007, 17:21
καληνύχτα...

SQP_GR
07-06-2007, 18:05
kai onira glika

sickness_
08-06-2007, 16:34
1) blue-ray (!)
2) internet gaming + all internet εφαρμογες
3) PS HOME (!)
4) Απιστευτα γραφικα και ακομη τιποτα δεν ειδαμε.
5)full hd analisi
6)Αγορες μεσω ps store
7)Πολλες παραπανο ικανοτητες(οπως συνδεση ποντικιου, πληκτρολογιου κτλ) (δεν νομιζω να ειχε κατι τετοιο το 360.. δεν ασχοληθηκα καθουλου)

ετσι και αλλιως το ps3 ειναι πιο καινουργιο και αξιζει να δωσεις παραπανο για να το παρεις.

klepidas
09-06-2007, 14:59
1) blue-ray (!)
2) internet gaming + all internet εφαρμογες
3) PS HOME (!)
4) Απιστευτα γραφικα και ακομη τιποτα δεν ειδαμε.
5)full hd analisi
6)Αγορες μεσω ps store
7)Πολλες παραπανο ικανοτητες(οπως συνδεση ποντικιου, πληκτρολογιου κτλ) (δεν νομιζω να ειχε κατι τετοιο το 360.. δεν ασχοληθηκα καθουλου)

ετσι και αλλιως το ps3 ειναι πιο καινουργιο και αξιζει να δωσεις παραπανο για να το παρεις.

simfono apolita mono poy tha ithela ena 360 mono gia gears of war kai halo3

TopGunZ
22-06-2007, 21:25
Λόγοι προτίμησης
1) Είναι Playstation
2) Exclusives (GT, MGS κλπ)
3)Νέα τεχνολογία-φιλοσοφία-αρχιτεκτονική --> Μακροζωία
4) BR... The war is over... (Χωρίς καν να αναφερθώ στα πλεονεκτήματα στο gaming part)
5) Είναι Playstation
6) Ποιότητα κατασκευής. Ανεμιστήρα? Συγκολλήσεις? Γκουμουτσοτροφοδοτικό?
7) Value for money (*1 παρακάτω ανάλυση)
8) Φιλοσοφία "μαμά" εταιρείας (πιο fan based αν και σε σημεία υπεροπτική, όχι όμως αρπαχτή)
9) Linux. Όχι απλά μπορεί να μπει. Έχει προβλεφθεί.
10) Αντιμετώπιση online network. (*2 παρακάτω ανάλυση)
11) Είναι Playstation
12) Folding@Home. Μόλις έμαθα πως ο σπιτονοικοκύρης μου πέθανε από καρκίνο. Δεν χρειάζετε να πω κάτι άλλο.

*1 XBOX360+Φορτιστής Controller+HD-Drive (και όχι BR)+Wifi Adapter+40gb επιπλέον HDD (με χίλια ζόρια)+Card Reader (ποιος ήρθε? ε? που? απλά δεν παίζει)+Ανεμιστήρας της προκοπής >> PS3 60GB

*2 Για άτομα όπως εμένα που δεν με πολυσυγκινεί το multiplayer, το online το θέλω για άλλα πράγματα (updates, store, browser) και κυρίως για web based community ασχολίες (user made content, HOME). Προς τα εκεί βλέπω να οδεύει η Sony.

TopGunZ
22-06-2007, 21:27
Α ναι, να αναφέρω ότι έχω XBOX360 και έχω τερματίσει αρκετά παιχνίδια. Απλά αν βάλεις PS1 gen 1, PS2 gen 2 & PS3 gen 3, τότε το XBOX360 σου αφήνει μια γεύση... gen 2,5...

Φοβερή κονσόλα, τρομερά παιχνίδια, αλλά πέρα από τα αchievements δεν είχε κάτι τόσο πρωτοποριακό.

SQP_GR
22-06-2007, 22:54
xexases kai ton komiti home me ta dika tu achivements

TopGunZ
22-06-2007, 23:47
...κυρίως για web based community ασχολίες (user made content, HOME). Προς τα εκεί βλέπω να οδεύει η Sony.

Opos vlepeis siga min to xehnusa :)

TopGunZ
23-06-2007, 13:27
Χθες διαπίστωσα κάτι, τη χρησιμότητα του headset του X360, οπότε στη συνάρτηση κόστους πρέπει να βάλουμε στο PS3 και ένα BT Headset... Πάλι όμως νομίζω το X360 βγαίνει ακριβότερο...

SQP_GR
23-06-2007, 14:16
ne alla egw exa xbox kai 1 den einai asirmato (vasiko giati eisai kalodiomenos sinexi 2 xalai eykola3 ena blututh to pernis kai me 20 euro kai su xrisimeui kai sto tilefono su .kai sto ps3 mpiris na valis kai stereo heatset