PDA

View Full Version : Τι έχει το live που πρέπει να μπει στο in game ΧΜΒ



georgios
17-02-2008, 14:34
min gini 360 vs ps3 to thread. ke min gini kaugas please.

pisteuo oti ektos apo in game messaging tha itan kalo na bi ke to voice chat.

ton teleuteo kero exo ekplagi me auti ti liturgia tu live. pezo halo ke o iolkos pezi gears, story mode ke oi 2, ke milame me voice chat kanonika osi ora pezume. entiposiako

TopGunZ
17-02-2008, 14:52
Νομίζω ότι είναι πολύ καλό να μπούνε αυτά τα δύο που ανέφερες στο in-game xmb. Ελπίζω να μην μπει βέβαια η συνδρομή του...

tlg
17-02-2008, 14:57
Tοσο καιρο αυτο φωναζω και μου ελεγαν να παιρνω τηλεφωνο τον κολλητο μου ...

tlg
17-02-2008, 14:58
Georgios για πες μας και εσυ την δικη σου γνωμη για το Live του Xbox360 σε σχεση με το Ps3 ...καθως και τις γενικοτερες εντυπωσεις σου .

SeLanmere
17-02-2008, 15:00
min gini 360 vs ps3 to thread.

re tlq!!!!!!

ksekola ap to myalo sou agori mou!!!!!!!!!!!!!!

georgios
17-02-2008, 15:07
to in game voice chat ine xoris sindromi. boris na pezis offline, diaforetika games ke na milas, me to silver account pu ine dorean.

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό να μπούνε αυτά τα δύο που ανέφερες στο in-game xmb. Ελπίζω να μην μπει βέβαια η συνδρομή του...

exi kapia extra orea features to live, ala ta simantika ine auta ta 2. gia auto ke ekana auto to thread.

Georgios για πες μας και εσυ την δικη σου γνωμη για το Live του Xbox360 σε σχεση με το Ps3 ...καθως και τις γενικοτερες εντυπωσεις σου .

PDS
17-02-2008, 15:09
Το θεμα δεν ειναι τι εχει το live αλλα το να κανουν κατι παραπανω για το ps3.Eιδαν τι ΄΄παιζει΄΄ με το 360,ας ασχοληθουν να κανουν κατι καλυτερο.

TopGunZ
17-02-2008, 15:10
για όλα τα υπόλοιπα ισχύει. θέλουμε τα καλά του χωρίς να θέλουμε τα κακά του, σωστά?

και εννοείται ότι προτιμώ δωρεάν υπηρεσίες από το να πρέπει να απασχολούμαι με συνομιλίες επειδή δεν μπορεί να με τραβήξει το παιχνίδι αρκετά... εδώ όταν παίζω πολλές φορές κλέινω το τηλέφωνό μου για να μη με πρήζουν!

SeLanmere
17-02-2008, 15:12
εγω παντως επι του θεματος εχω να πω οτι ενταξει ακουγετε πολυ καλο το in game voice chat,αλλα δε ειναι κατι απαραιτητο καθως καποιος που εχει pc το κανει και μεσω msn η skype χωρις να ζοριζει (εστω λιγο) παραπανω το PS3

NonBorn
17-02-2008, 15:15
Κατά πάσα πιθανότητα το ps3 θα πάρει live chat με κάμερα το ps eye... Όσο για τα τηλέφωνα και το voice chat συνεχίζω να επιμένω στην άποψη μου! Αν θες να μιλήσεις πάρε τηλ, μίλα μέσω internet τσάμπα... Γιατί πρέπει να μιλάς ενώ παίζεις και αυτό προσδίδει ++ στο gaming εγώ δε το καταλαβαίνω....

modecris
17-02-2008, 15:20
Γιατί πρέπει να μιλάς ενώ παίζεις και αυτό προσδίδει ++ στο gaming εγώ δε το καταλαβαίνω....
Δεν προσδίδει ++ στο gaming αλλά στο live γενικότερα.

georgios
17-02-2008, 15:32
distixos, to pithano ine na bun ligotera pramata. giati, to voice chat ine kati pu apetei ksexoristo perivalon pros to paron sto ps3.

Το θεμα δεν ειναι τι εχει το live αλλα το να κανουν κατι παραπανω για το ps3.Eιδαν τι ΄΄παιζει΄΄ με το 360,ας ασχοληθουν να κανουν κατι καλυτερο.

oso gia tin xrisimotita tu chat topgun, paratheto sinoptika ti sizitisi me ton iolko gia na su dikso ti xrisimotita tu:
georgios: kalispera
iolkos: kalispera
georgios: ti kanis
iolkos: pezo gears
georgios: ego pira to halo ke to pezo sto story mode. den ine asxima ta grafika telika. idika kapioi fotismoi
iolkos: kala ine ala oxi san to gears. na peksume coop kamia fora
georgios: katse na kano gold na peksume.
georgios: ok, to ekana. den se kathistero, e?
iolkos: oxi. bam bum(sinexizi gears)
georgios: beno ke ftiaxno game, e?
iolkos: ne
georgios: eftiaksa
iolkos: kane invite
georgios: ekana
iolkos: perimene ligo. kati proekipse

meta apo dio lepta ksekiname to story coop ke apla den perigrafete i porosi pu akoluthi.


για όλα τα υπόλοιπα ισχύει. θέλουμε τα καλά του χωρίς να θέλουμε τα κακά του, σωστά?

και εννοείται ότι προτιμώ δωρεάν υπηρεσίες από το να πρέπει να απασχολούμαι με συνομιλίες επειδή δεν μπορεί να με τραβήξει το παιχνίδι αρκετά... εδώ όταν παίζω πολλές φορές κλέινω το τηλέφωνό μου για να μη με πρήζουν!

an ine sxediasmeno sosta den dmiurgi tin paramikri kathisterisi stin konsola ke ine to melon sto gaming gia mena. ine must. tora, na to kanis meso pc, to hteoro ligo tragiko. ase pu prepi na exis tin friend list ke sto msn

εγω παντως επι του θεματος εχω να πω οτι ενταξει ακουγετε πολυ καλο το in game voice chat,αλλα δε ειναι κατι απαραιτητο καθως καποιος που εχει pc το κανει και μεσω msn η skype χωρις να ζοριζει (εστω λιγο) παραπανω το PS3

TopGunZ
17-02-2008, 15:56
Γιατί πρέπει να μιλάς ενώ παίζεις και αυτό προσδίδει ++ στο gaming εγώ δε το καταλαβαίνω....

Αν δεν έχει κάτι ουσιαστικό το ίδιο το παιχνίδι να προσφέρει... ;)

PDS
17-02-2008, 15:59
Georgios καταρχην μπερδευομαι με τα quote σου.Γιατι δεν τα βαζεις απο πανω και μετα να απαντας?
Δευτερον οτιδηποτε extra υπαρχει σε μια κονσολα ειναι ενα + σιγουρα αλλα αυτο δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο το παρουσιαζουν κατ'εμε.

Επισης λες οτι δεν θες vs αλλα καποια σχολια σου αλλα δειχνουν.Δεν το κανεις αμμεσα αλλα εμμεσος.
πχ
''ke apla den perigrafete i porosi pu akoluthi.'' λες και αν κανονιζες αλλιως να παιξεις δεν θα υπηρχε η ιδια πορωση...
και το θεμα που απο μονο του ειναι vs,αφου ετσι και αλλιως γνωριζεις οτι υπαρχει τοπικ αναλογο για αυτην την συζητηση.

SQP_GR
17-02-2008, 16:04
Na Re Georgios To Xerume Oti Ta Minimatakia Kai To Tsat Tha Mpun Stops3 ,exume Katantisi Pleon Na Sizitame Gia Anusia Pragmara ,to Xerume Oti To Mono Pu Exei Pleon Na Zilepsi To Ps3 Apo To Xbox Einai Auto To Pragma.

SQP_GR
17-02-2008, 16:09
Den Mporume Na Ta Exume Ola Me Tin Mia Mazemena .opos Kai Gia To Xbox Stin Arxi Elegan Den Xriazomaste Megalo Skliro Kai Vgalana Ton 120 Kai Tin Patisan Oloi Oi Aloi Pu Lustikan Ton 20 Me Tin Thira Hdmi Ute Autin Tin Xriazotan Tin Valan Meta Opws Kai To Hd Den To Xriazotan Kai To Valan Meta Opu Pleon Apotixan Kai Tha Ipostirixun To Blu Rai An Thelun Na Iparxun.mexri Kai Egiisi Su Dosan 3 Xronoa Oloklira Ute Autokinito Na Agorazes,apla Sto Leo Giati Den Mu I Mas Prosferi Tipota Mia Tetia Sizitisi Gia Kati Pu To Perimenume Kia Exei Anakinothi Oti Erxete Kai Me Ta Arhivements Kai Me Tohome Kai Alla Pola

georgios
17-02-2008, 16:33
prota ap ola, tha simfoniso oti pio simantiko apo ola ine ta pexnidia. ala ine poli xrisimo na bi kati tetio.

na to po alios. an bi ke auto sto ps3 tote sigura ta multiplatform tha ine kalitera sto ps3. den tha tus lipi tipota. idika an skeutume oti ta pexnidia tu ps3 exun megaliteri aksia metapolisis epidi den iparxi piratia. episis iparxi ke to eliniko store tu ps3 ke exume ta updates pio eukola.

ipa ke gia to ps3 kalo logo. na isixasun ta funboys



Na Re Georgios To Xerume Oti Ta Minimatakia Kai To Tsat Tha Mpun Stops3 ,exume Katantisi Pleon Na Sizitame Gia Anusia Pragmara ,to Xerume Oti To Mono Pu Exei Pleon Na Zilepsi To Ps3 Apo To Xbox Einai Auto To Pragma.
ise sigutos oti tha bi voice chat sto ps3 apo diaforetika pexnidia? ego den to exo akusi pantos. an theoris ti sizitisi auti anusia giati grafis?



Den Mporume Na Ta Exume Ola Me Tin Mia Mazemena .opos Kai Gia To Xbox Stin Arxi Elegan Den Xriazomaste Megalo Skliro Kai Vgalana Ton 120 Kai Tin Patisan Oloi Oi Aloi Pu Lustikan Ton 20 Me Tin Thira Hdmi Ute Autin Tin Xriazotan Tin Valan Meta Opws Kai To Hd Den To Xriazotan Kai To Valan Meta Opu Pleon Apotixan Kai Tha Ipostirixun To Blu Rai An Thelun Na Iparxun.mexri Kai Egiisi Su Dosan 3 Xronoa Oloklira Ute Autokinito Na Agorazes,apla Sto Leo Giati Den Mu I Mas Prosferi Tipota Mia Tetia Sizitisi Gia Kati Pu To Perimenume Kia Exei Anakinothi Oti Erxete Kai Me Ta Arhivements Kai Me Tohome Kai Alla Pola
telios ma telios ektos thematos

SQP_GR
17-02-2008, 16:52
To Topik Su Apo Mono Tu Einai Akiro Thes Na Pis

SQP_GR
17-02-2008, 16:57
Kita Logika Tha Mporis Na Stilis Minima Kai Na Kanis Tsat Me Opin Dipote Alios Ti In Game Tha Einai Auto Kai Makari Na Mporis Na Vlepis Kai Ton Alon Se Kanena Parathiro Alla Diskolo To Kovo Auto.alla Tha Itan To Kerasaki .auto Peri Grapsimato Den To Sxoliazw

WolfRathmA
17-02-2008, 17:00
Georgios καταρχην μπερδευομαι με τα quote σου.Γιατι δεν τα βαζεις απο πανω και μετα να απαντας?
Δευτερον οτιδηποτε extra υπαρχει σε μια κονσολα ειναι ενα + σιγουρα αλλα αυτο δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο το παρουσιαζουν κατ'εμε.

Επισης λες οτι δεν θες vs αλλα καποια σχολια σου αλλα δειχνουν.Δεν το κανεις αμμεσα αλλα εμμεσος.
πχ
''ke apla den perigrafete i porosi pu akoluthi.'' λες και αν κανονιζες αλλιως να παιξεις δεν θα υπηρχε η ιδια πορωση...
και το θεμα που απο μονο του ειναι vs,αφου ετσι και αλλιως γνωριζεις οτι υπαρχει τοπικ αναλογο για αυτην την συζητηση.

++Rep στο PDS...


Γιωργο αγορι μου... ξερουμε παρα πολυ καλα τι λειπει απο το ps3 και τι πρεπει να προστεθει. Δε περιμενουμε εσενα να μας πεις τι λειπει και τι οχι. Ολοι εχουμε ματακια και βλεπουμε.
Το ποσο τρελο και γματο ειναι το live chat και γενικες αποψεις περι Live εδω περα δεν μας ενδιαφερουν. Υπαρχουν παρα πολλα διαφορων forums τα οποια ειναι αποκλειστικα για xbox. Εσυ τον τελευταιο καιρο μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι) με τα παιχνιδια που παζεις στο xbox και το Live και τι κανεις και τι ρανεις.

Να μην επαναλαμβανομαστε λοιπον...

jorgedept
17-02-2008, 17:05
++Rep στο PDS...


Γιωργο αγορι μου... ξερουμε παρα πολυ καλα τι λειπει απο το ps3 και τι πρεπει να προστεθει. Δε περιμενουμε εσενα να μας πεις τι λειπει και τι οχι. Ολοι εχουμε ματακια και βλεπουμε.
Το ποσο τρελο και γματο ειναι το live chat και γενικες αποψεις περι Live εδω περα δεν μας ενδιαφερουν. Υπαρχουν παρα πολλα διαφορων forums τα οποια ειναι αποκλειστικα για xbox. Εσυ τον τελευταιο καιρο μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι) με τα παιχνιδια που παζεις στο xbox και το Live και τι κανεις και τι ρανεις.

Να μην επαναλαμβανομαστε λοιπον...


+1 από εμένα

Akolov
17-02-2008, 17:13
Καλά κάνει ο Γεώργιος...

Πρώτον , γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από xbox και σιγά μην διαβάσω ξένα forum τώρα...και δεύτερον δεν το κάνει με ζαλάδα των π@π@ριών μας...το κάνει με καλή θέληση..

εμένα μου ανοίγει τα πάτια ρε παίδες..Δεν είχα ιδέα από xbox , ούτε live ούτε τίποτα .
Στο μόνο που είναι ψυχάκιας είναι τα exclusives αλλά τον συνίθισα πλέον !:tongue:

klepidas
17-02-2008, 17:17
++Rep στο PDS...


Γιωργο αγορι μου... ξερουμε παρα πολυ καλα τι λειπει απο το ps3 και τι πρεπει να προστεθει. Δε περιμενουμε εσενα να μας πεις τι λειπει και τι οχι. Ολοι εχουμε ματακια και βλεπουμε.
Το ποσο τρελο και γματο ειναι το live chat και γενικες αποψεις περι Live εδω περα δεν μας ενδιαφερουν. Υπαρχουν παρα πολλα διαφορων forums τα οποια ειναι αποκλειστικα για xbox. Εσυ τον τελευταιο καιρο μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι) με τα παιχνιδια που παζεις στο xbox και το Live και τι κανεις και τι ρανεις.

Να μην επαναλαμβανομαστε λοιπον...

o georgios den anixe auto to thread gia na mas deixei kati apla to anixe gia na sizitisoume tin prepei na kanei i sony me to in-game xmb kai emena tha mou arese poli na pezo me ton xaderfo mou px ena co-op game kai na leme oti malakia mas katevei sto mialo na gelame kai na pezoume den exoun ginei akoma ta games epaggelma ego ta pezo gia na diaskedaso oxi gia na porotho......ego dino rep sto gergio mono kai mono pou eftiaxe auto to thread......episis sorry kiolas alla eisai mod den mporeis na milas etc sta meli

SQP_GR
17-02-2008, 17:20
Re Klepida Ama Paizis Co Op Enoite Oti Tha Milas Kiolas

klepidas
17-02-2008, 17:22
orea tote...pou einai to provlima sas pou to tonizoume oti to theloume kai sto ps3?

PDS
17-02-2008, 17:24
orea tote...pou einai to provlima sas pou to tonizoume oti to theloume kai sto ps3?

Το προβλημα ειναι οτι... υπαρχει στο Ps3 αυτο που λες.

klepidas
17-02-2008, 17:26
apo pote?????se poio game????osa exun co-op ego den mporousa na kano voice chat ekeini tin ora

oddin
17-02-2008, 17:29
Καλά κάνει ο Γεώργιος...

Πρώτον , γιατί εγώ δεν έχω ιδέα από xbox και σιγά μην διαβάσω ξένα forum τώρα...και δεύτερον δεν το κάνει με ζαλάδα των π@π@ριών μας...το κάνει με καλή θέληση..

εμένα μου ανοίγει τα πάτια ρε παίδες..Δεν είχα ιδέα από xbox , ούτε live ούτε τίποτα .
Στο μόνο που είναι ψυχάκιας είναι τα exclusives αλλά τον συνίθισα πλέον !:tongue:
Συμφωνω.
Οτι + υπάρχει και το βάλουνε καλό είναι.
Αν το είχε εξαρχής το Play θα το εκθειάζαμε.Τώρα που δεν το έχει δεν μας ενδιαφέρει.
Επιμένω οτι μπεί καλό θα είναι.
Ειδικα το voice chat θα βοηθήσει,πχ στα τουρνουά που παίζουμε.Αν κάποιο παιδί μπεί και θέλουμε να παίξουμε,πρέπει να στείλει μνμ,μπορεί να παίζουμε εκείνη την στιγμή άλλο παιχνίδι,και να μην είμαστε σίγουροι αν θέλει να παίξουμε.Θα πρέπει να βγούμε όμως απο το παιχνίδι για να δούμε.Και σίγουρα δεν έχουμε την δυνανότητα να τον πάρουμε τηλέφωνο,γιατι πολύ απλά ισως να μην το έχουμε...ένα τουρνουά παίζουμε μόνο.

SQP_GR
17-02-2008, 17:30
Giati Re Exei Vgi Kanena Na Ipostirizi Co Op On Line Gia To Haze Kai Armi Of Two Sto Leo Pu Enoite Tha Ipostirizun.edw Sto Call 4 Milas Me 18 Atoma

klepidas
17-02-2008, 17:32
ego to leo rainbow six vegas kai episis an den iparxei pos lete oti i leitourgia iparxei eleos..mia sosti apopsi epi tou thematos parakalo?

PDS
17-02-2008, 17:35
ego to leo rainbow six vegas kai episis an den iparxei pos lete oti i leitourgia iparxei eleos..mia sosti apopsi epi tou thematos parakalo?

Ρε κλεπιδας ξαναδιαβασε το πρωτο ποστ και δες γιατι πραγμα μιλαει ο georgios.

Δεν χρειαζεται να παιξεις για να καταλαβεις οτι γινεται να μιλησεις co-op.Απλα γινεται.

klepidas
17-02-2008, 17:38
ma pos ginete an den exei dokimastei apo kanenan????

PDS
17-02-2008, 17:41
ma pos ginete an den exei dokimastei apo kanenan????

Ειναι απλο.Πως γινεται να μιλας με 40 ατομα στο resistance online και να μην μπορεις να μιλας με εναν?

Εξαλλου στο Unreal απ'οτι ξερω γινεται στο co-op.

Ο georgios μιλαει για chat οταν εσυ παιζεις unreal και ο αλλος COD ας πουμε.

klepidas
17-02-2008, 17:43
to katalava auto alla akoma esi den katalaveneis ti leo den simenei epeidi mporeis na milas apo koinou me 200 atoma mporeis na milas kai sto co-op me ena afou auti tin epilogi den tha tin exei to game esi tha kaneis klisi apo to in game xmb gia na miliseis sto co-op

SQP_GR
17-02-2008, 17:47
A Me Ipothesi Milas Kala Tote

PDS
17-02-2008, 17:49
esi den katalaveneis ti leo den simenei epeidi mporeis na milas apo koinou me 200 atoma mporeis na milas kai sto co-op me ena afou auti tin epilogi den tha tin exei to game esi tha kaneis klisi apo to in game xmb gia na miliseis sto co-op

Aν ενα παιχνιδι εχει online co-op δεν υπαρχει λογος να μην σε αφηνει να μιλησεις με τον αλλον.Γιατι να μην υπαρχει αυτη η επιλογη?Δεν ειναι κατι δυσκολο γι αυτους να το κανουν.

Το να μιλησεις με αλλον οταν παιζει αλλο game ειναι πιο δυσκολο σαν υλοποιηση,γι αυτο και δεν υπαρχει στο PSN ακομα.

personGR
17-02-2008, 17:54
Γιατί πρέπει να μιλάς ενώ παίζεις και αυτό προσδίδει ++ στο gaming εγώ δε το καταλαβαίνω....

Είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει από το 360(αντε και τα πολλά trailers ταινιων που είχε)...

Θα το καταλάβεις αφού έρθει :wave::wave:

Valkyre
17-02-2008, 18:41
Αυτα τα thread οσο και να θες να παραμεινουν flame free καταληγουν το ακριβως αντιθετο στο τελος. :S

acerocks
17-02-2008, 18:43
o georgios den anixe auto to thread gia na mas deixei kati apla to anixe gia na sizitisoume tin prepei na kanei i sony me to in-game xmb kai emena tha mou arese poli na pezo me ton xaderfo mou px ena co-op game kai na leme oti malakia mas katevei sto mialo na gelame kai na pezoume den exoun ginei akoma ta games epaggelma ego ta pezo gia na diaskedaso oxi gia na porotho......ego dino rep sto gergio mono kai mono pou eftiaxe auto to thread......episis sorry kiolas alla eisai mod den mporeis na milas etc sta meli


Συμφωνώ 100000% σε όλα. :1appl:
Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την πόρωση είτε για την μία κονσόλα είτε για την άλλη.
Ούτε να τα παίρνατε δεν θα κάνατε έτσι, γιατί δεν θα θέλατε να σας καταλάβουν(αστειεύομαι). :angry:

modecris
17-02-2008, 18:55
Εγώ δίνω ++Rep στον georgios γιατί άνοιξε ένα thread όπου απλά σας ρωτάει τί,από ότι έχει το xbοχ live,σας λείπει στο in game xmb.Απλά και ωραία.
Δεν νομίζω να είπε κάτι άσχημο.

PDS
17-02-2008, 19:18
Εγώ δίνω ++Rep στον georgios γιατί άνοιξε ένα thread όπου απλά σας ρωτάει τί,από ότι έχει το xbοχ live,σας λείπει στο in game xmb.Απλά και ωραία.
Δεν νομίζω να είπε κάτι άσχημο.

Πραγματικα τιποτα ασχημο δεν ειπε αλλα επειδη ολοι ειμαστε εξυπνα παιδακια και επειδη γνωριζουμε πολυ καλα πια τον καθεναν εδω μεσα, καταλαβαινουμε πλεον ευκολα ''τι θελει να πει ο ποιητης''.:p

Απο καποια σημεια απο το ποστ του georgios καταλαβαινεις οτι ηθελε μεν να γινει μια συζητηση για αυτο το θεμα αλλα και να ''τσιγκλησει'' τους ps3 users.

Εγω αυτο ειδα παντως,ισως να κανω λαθος.

Παντως υπαρχει τετοιο topic ηδη,δεν ηταν αναγκη για καινουριο.

jimbrav
17-02-2008, 19:19
++Rep στο PDS...


Γιωργο αγορι μου... ξερουμε παρα πολυ καλα τι λειπει απο το ps3 και τι πρεπει να προστεθει. Δε περιμενουμε εσενα να μας πεις τι λειπει και τι οχι. Ολοι εχουμε ματακια και βλεπουμε.
Το ποσο τρελο και γματο ειναι το live chat και γενικες αποψεις περι Live εδω περα δεν μας ενδιαφερουν. Υπαρχουν παρα πολλα διαφορων forums τα οποια ειναι αποκλειστικα για xbox. Εσυ τον τελευταιο καιρο μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι) με τα παιχνιδια που παζεις στο xbox και το Live και τι κανεις και τι ρανεις.

Να μην επαναλαμβανομαστε λοιπον...

απλα και κατανοητά ...++Rep :tiphat:

NonBorn
17-02-2008, 19:22
Klepida δεν παλεύεσαι... Όταν έπαιζα rainbow με τον Markus το co-op κατά 99% είχε chat... Και μιλάγαμε... Αυτό που λείπει από το ps3 είναι τα achievements που είναι ο λόγος που οι περισσότεροι παίρνουν τα multi's στο 360 όταν έχουν και τα 2.

Από κει και πέρα το το in-game chat (messaging, voice chat κλπ) θα έρθει ίσως και πιο σύντομα απ ότι νομίζουν μερικοί! Είναι σίγουρα ευκολία, και πολύ θετικό στοιχείο, είναι σίγουρα το επόμενο βήμα, μιας και το internet και οι ταχύτητες μας το επιτρέπουν. Σίγουρα όμως δεν έχει να κάνει με το gaming... Το να παίζεις Uncharted και να μιλάς για το COD4 με έναν που παίζει MGS ε είναι απλά πάρλα... Εγώ όταν παίζω θέλω να είμαι αποροφημένος στο παιχνίδι και την ιστορία του... Δε ξέρω για εσάς!

Όταν παίζεις online, μιλάς με αυτούς που παίζεις το ίδιο καλά και στο ps3 και στο 360! Eκεί χρειάζεσαι το chat για να παίξεις! Τα υπόλοιπα απλά υπάρχουν μας προσφέρουν πράγματα αλλά όχι ότι είναι απαραίτητο για να παίξεις Uncharted να έχεις in-game chat!

georgios
17-02-2008, 23:40
Γιωργο αγορι μου... ξερουμε παρα πολυ καλα τι λειπει απο το ps3 και τι πρεπει να προστεθει. Δε περιμενουμε εσενα να μας πεις τι λειπει και τι οχι. Ολοι εχουμε ματακια και βλεπουμε.
Το ποσο τρελο και γματο ειναι το live chat και γενικες αποψεις περι Live εδω περα δεν μας ενδιαφερουν. Υπαρχουν παρα πολλα διαφορων forums τα οποια ειναι αποκλειστικα για xbox. Εσυ τον τελευταιο καιρο μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι) με τα παιχνιδια που παζεις στο xbox και το Live και τι κανεις και τι ρανεις.
ego pantos den iksera ti elipe apo to ps3. den iksera ola auta pu kani to live, mexri pu ta diapistosa analitika...

iksera oti ixe in game messaging to live. den iksera oti ixe voice chat apo opo opudipote me opiondipote

opos exo ksanapi, kathenas preni auta pu grafi o alos, opos theli. otan den ise prosopo me prosopo den boris na katalavis. osi me kserun apo konta borun na katalavun kalitera. akoma ke an egrapsa kati stravo i pires kati esi strava, perimeno pio euprepi post apo tus moderator tu forum: "μας εχεις ζαλισει (να μην σου πω τι)". elpizo auto to ifos grafis na min antiprosopeui ke tus ipolipus moderator

badboyfriend
18-02-2008, 01:04
Εγώ δίνω +++Rep στον TopGunz γιατί τον πάω επειδή οι αδερφές του του έσπασαν το SNES!

X-NEC
18-02-2008, 16:39
Απο καποια σημεια απο το ποστ του georgios καταλαβαινεις οτι ηθελε μεν να γινει μια συζητηση για αυτο το θεμα αλλα και να ''τσιγκλησει'' τους ps3 users.
Συμφωνώ! Ποιος ο λόγος να γίνονται συνεχεια threads με το ίδιο θέμα? Ποιος ο λόγος να πω εγώ αυτό που είχα πει πριν από ένα περίπου μηνα όταν είχε παρόμοιο θέμα? Ότι δηλαδή έπρεπε να έχουμε ήδη in-game XMB διότι υπάρχει πρόβλημα όταν θες να κανονίσεις να παίξεις με κάποιον? Διότι για να δει τι θέλουμε να κάνουμε ο άλλος πρέπει να το γράψουμε στο θέμα του μηνύματος το οποιο δέχεται τρεις λέξεις? Κανένας. Γενικά ο Γιώργος τον τελευταίο καιρό κάνει "αντί-ps3" θέματα και ίσως να έχει κουράσει αλλα Wolf δεν μιλάνε έτσι ρε συ...
Φιλικά...

x KapaGR x
18-02-2008, 17:19
Ο γεωργιος παιρνει μιζα απο την microsoft.

Ρε ξεκολλιστε λιγο απο το μυαλο σας.

Ο καθενας λεει τη γνωμη του και ο γεωργιος ειπε τη δικια του.

Δεν θα του επιβαλλει κανεις τι θα πει.

tasioskis
18-02-2008, 17:48
Ο γεωργιος παιρνει μιζα απο την microsoft.

Ρε ξεκολλιστε λιγο απο το μυαλο σας.

Ο καθενας λεει τη γνωμη του και ο γεωργιος ειπε τη δικια του.

Δεν θα του επιβαλλει κανεις τι θα πει.


:1appl::1appl::1appl: ειδηκα στον Γιωργο...

georgios
19-02-2008, 00:09
den pareksigo pedia. ipame, kali kardia! mia parea imaste

ine gegonos oti otan vlepis ta kalitera kalomathenis. ixa mono to wii gia 6 mines ke mu eftane. meta pira to ps3 ke mu arese to friend list tu XMB. tora pira to 360 ke thelo ki ala

kalo ine pu i MS ipoxreoni tin sony na veltiosi to online tis. ta kala tu antagonismu

pantos, na leme ke ta kaka. ego pu den pezo sixna online ksenerosa ligo pu prepi na pliroso gia na pekso. ke den ine ke eukolo na plirosis. i visa mu ke i wirecard den duleui. prepi na vro propliromeni tora. alos enas logos na pernis multiplatform sto ps3

x KapaGR x
19-02-2008, 02:12
prepi na vro propliromeni tora. alos enas logos na pernis multiplatform sto ps3
Καλα δεν ειναι και ο σοβαροτερος λογος.

Αγοραζεις μια καρτα απο e-bay με 40 ευρω και κανεις τη δουλεια σου για ενα χρονο.

klepidas
22-02-2008, 16:02
In-game XMB..real klepidas photo

http://www.imageshack.gr/files/smc7jxbww98cgo3kmmpd.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=smc7jxbww98cgo3kmmpd.jpg)

pvinis
22-02-2008, 18:06
χαχα και καλα!! εικονα ειναι... που ειναι η ενεργεια του altair?!?

klepidas
22-02-2008, 18:07
den einai eikoa.......sovara to leo.....video einai me pause xaxaxaxa pantos kala fenete gia in-game xmb