PDA

View Full Version : Race Driver: Grid



X-NEC
15-02-2008, 18:27
30611
Καλο φαίνεται...
www.codemasters.com/grid/

tasioskis
15-02-2008, 23:07
οντως πολυ καλο.

jorgedept
15-02-2008, 23:54
οντως πολυ καλο.

indeed

Akolov
16-02-2008, 00:04
Ανυπομονώ για το νέο TOCA !!! Φανατικός των toca 2 kai 3 !

MaRkUs_
16-02-2008, 01:41
μακάρι να είναι καλό γιατί απο racing πάσχουμε!!!

tasioskis
16-02-2008, 12:09
μακάρι να είναι καλό γιατί απο racing πάσχουμε!!!


ενταξει ρε περιμενε να βγει και το gt.

msnes7
17-02-2008, 19:13
Τι να βγει.....ο χειρισμός του δεν συγκρίνεται με τα games της codemasters.Αν τον είχε τότε θα μιλούσαμε για το υπέρτατο game

BillyFlo81
17-02-2008, 19:57
Τα γραφικα του φαινονται εντυπωσιακα, μακαρι να χει και καλο Gameplay...!
Θα δειξει!

Akolov
17-02-2008, 20:02
Πάντα ήταν ένα πολύ εθιστικό και όμορφο racing ! Εγώ τους εμπιστεύομαι..

music_lover
17-02-2008, 20:13
Ποτέ δεν μου άρεσε η σειρά toca..γούστα είναι αυτά.

urquattros
03-03-2008, 18:43
kalo fenete gia na doume

Valkyre
03-03-2008, 20:06
κι εγω δεν ημουν φαν της συγκεκριμενης σειρας...δεν ξερω μου φανηκαν ολα μετρια, πολυ μετρια.εχω ομως ανοιχτο μυαλο και θα ηθελα να ειναι κατι πολυ καλυτερο απο ααυτο που πιστευω οτι θα ειναι!

nikon
09-03-2008, 21:43
Grid Preview Hits The Tarmac

Codemasters has been building momentum as of late in the publishing field with games like Overlord and Clive Barker’s Jericho. The roots of the company, however, lie in car racing—precisely what they having been delivering on with the Colin McRae and TOCA series. Last year, we saw a revamp of the Colin McRae rally series with Dirt, and now the same is being done with TOCA in the form of Grid.
One of the goals with Grid is to breathe some life back into the driving genre. There seems to be an endless supply of two types of racing games: You have your hardcore driving sim that follows the rules so specifically that slowing down for a turn isn’t any more fun on the track as it is driving to the store. On the other hand, you have the blown out of proportion culture sim that seems to put more focus on the lights and glamour than it does on actual racing. “Grid’s all about the race. We’re moving away from some of our competitors. We’re not talking about huge number of cars and tracks. We’re not talking about pimping your car or modding it. … We feel that some of the more recent games have been designed away from racing. … We want to make it more fun again.” explains Alex Grimbley, Senior Producer for Codemasters Studios.

http://gameinformer.com/NR/rdonlyres/B9071894-399C-4D5B-B7E5-34A0F25AC366/15185/grid1.jpg
One of the ways to make sure the player has the pure driving experience is to break the 200-plus car count. Grid isn’t a car collect-a-thon but rather a game with 50 hand-picked elite racing machines that all have a history of being awesome. Cars like the first diesel LeMans winner Audi R10 or the drift legend Nissan Silvia among others put the players into the driver’s seat of some something exciting every race. The same applies to the games tracks, and Codemasters has taken a mixed approach of using both known and unknown licensed tracks and real-world city locations (and real streets) like Detroit or Tokyo. Some of the licensed tracks are purposely lesser known to break the repetitiveness most gamers may be stuck in because they have been driving them in almost every sim game in recent memory.
Like TOCA, the single-player mode plays out almost like a car RPG. Players will start off by picking a region to start in. The USA region specializes in the raw V8 muscle cars in race-bred form like an SRT Viper and features city-based tracks in Washington, Long Beach, Detroit and San Francisco on their real streets. The European region has your Lamborghinis, Ferraris and Porsches racing on the licensed tracks like LeMans. Japan, the final region, is where you find the small rear-wheeled “dust” cars and will feature street racing and drifting. “We’re keen to point out that we’re not the Vin Diesel “Fast and the Furious” drift,” says Grimbley. “We’re not about that. We see drift as a legitimate racing type.” They even went as far as consulting current D1 drift champs Team Orange to make sure they’re substance, not just style.
After picking a region, it’s pretty much time to race. Players will start out as a rookie driver and will start earning both money and reputation from season to season. At first you will be driving for other teams, and you may even move from job to job as the offers come in. As you build your name, you’ll able to build your own team and even go as far as hiring a teammate to race alongside you. The development team has created 600 different AI characters to hire, all with different attitudes and racing styles. At the end of a season, your team or the team you race for will be invited to drive the 24-hour LeMans (raced in 24 min).

http://gameinformer.com/NR/rdonlyres/B9071894-399C-4D5B-B7E5-34A0F25AC366/15186/grid2.jpg
Grid is running on the Ego (previously know as Neon) engine that Dirt did, but with a ton of huge improvements. The crash models have been totally remade, with a load of new parts flying around when you smash into another car. The engine also produces fully realized city environments and can even pack in 40,000 cheering spectators to add an extra touch of realism even if you are flying by them at 180 MPH. One of the coolest features added in is the Flashback. One of the most annoying things about racing (especially those long endurance races) is crashing right before a win or a critical pass. To lift this burden, players will be able to hit the back button and rewind the race a few seconds back like a replay. After figuring out where things went bad, they can jump back in and try to avoid the crash. The balance for this is not yet final, but a feature like this could be a one-time-use-only type of thing.
Racing fans get plenty of love when it comes to gaming. In 2007, we saw the release of almost 30 racing games—a pretty surprising number. The key is weeding through the pack to find the best of the best. Dirt was at the top of that list for a lot of people, and Codemasters is hoping to build on that success with Grid. A June release is expected for Grid, and it will hit Xbox 360, PlayStation 3, PC and a handheld version on DS.

Πηγή (http://gameinformer.com/News/Story/200803/N08.0303.1844.51542.htm)

nikon
12-03-2008, 11:11
Άλλο ένα preview του παιχνιδιού από το gamepro αυτή τη φορά.

http://www.gamepro.com/sony/ps3/games/previews/168028.shtml

PDS
20-03-2008, 14:33
32012

tasioskis
20-03-2008, 14:41
φαινεται πολυ καλο,και εχει τετοιο damage σιγουρα ειναι προς αγορα.

nikon
20-03-2008, 14:50
Ότι πρέπει για το καλοκαιράκι που θα έχουμε αρχίσει να μπουχτίζουμε από gt5 prologue.
Ελπίζω το damage να μην είναι μόνο στο video αλλά και στο παιχνίδι.

SQP_GR
20-03-2008, 16:01
nai pistevo tha ta spai

konstantinos
20-03-2008, 17:39
Τετοια παιχνιδια θελω.

SQP_GR
20-03-2008, 17:44
kostantine paragiles to prologe pal?

konstantinos
20-03-2008, 17:48
Θα το παρω ρε σι.Απο βδομαδα.

Valkyre
27-03-2008, 14:24
Rofl , ρε παιδια μας κοροιδευει η Codemasters?Το παιχνιδι εχει μονο 50 cars...το gran turismo 5 prologue που αποτελει στην ουσια "demo" εχει 70!Εν το μεταξυ , καμμια σχεση οι εικονες με το real time gameplay του παιχνιδιου,μοιαζει απλα λιγο πιο βελτιωμενο απο το Dirt ,τιποτα σπουδαιο.Παρατηρηστε στο video to in car view.Επισης τρεχει στα 720ρ και 30 frames και δεν εχει simulation driving.Με λιγα λογια ειναι ενα αμαγαλμα ρεαλισμου και arcade χειρισμου.Οτι ναναι δηλαδη.

απλα λολ.Ειναι αυτο που λεγαμε οτι το GT5P εχει πολυ περισσοτερο υλικο απο κατι full games...και μαλιστα στην τιμη των 35 ευρω.

http://www.g4tv.com/xplay/previews/20907/Hands_On_Grid.html

pictorino
27-03-2008, 14:28
ελλιπές ακούγεται,κρίμα αν είναι απλά ένα βελτιωμένο dirt γιατί είχα ελπίδες για μια ευχάριστη έκπληξη!!

nikon
27-03-2008, 14:31
Έχεις δίκιο Valkyre αλλά εγώ μια χαρά το βρίσκω μέχρι να βγει το GT5.;)
Εξάλλου δεν έχουμε και πολλές επιλογές στα racing.

obione
27-03-2008, 16:23
mia xara gia noikiasma kai mono omws...ante gia 2-3 meres/...an kai me to gt5pr eisai kalumenos..

pictorino
27-03-2008, 19:47
στα racing πλάκα πλάκα την πατήσαμε,τίποτα το συγκλονιστικό,αν το ''ημι''-GT5 είναι το καλύτερο που έχουμε ..

Valkyre
27-03-2008, 19:55
wipeout hd , motorstorm 2 ειναι 2 τιτλοι που ερχονται

pictorino
27-03-2008, 20:00
το κακό μ'αυτή την κονσόλα είναι ότι όλα έρχονται,αλλά όχι στην ώρα τους!!

ProEvo
28-03-2008, 19:27
Θα ήθελα πολύ όλοι εσείς οι βιαστικοί να μου θυμήσετε τις τρελές παιχνιδάρες στον 1ο χρόνο του PS2. Μη βιάζεστε. Δεν την αγοράζεις για ένα χρόνο μια κονσόλα. Θυμηθήτε το PS2. Όλα τα πρώτα games για 2 χρόνια περίπου έβγαιναν σε χωρητικότητες απλού cd. Μετά ξεκίνησαν να γεμίζουν dvd. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα. Ούτε τις μισές δυνατότες του μηχανήματος και του Blu-Ray δεν έχουν φτάσει. Υ Π Ο Μ Ο Ν Η.

urquattros
28-03-2008, 19:32
pote tha bgei auto re paidia???

nikon
28-03-2008, 19:37
pote tha bgei auto re paidia???
Q2 2008 δηλαδή μέχρι Αύγουστο αν δεν αλλάξει κάτι.

Sasori
28-03-2008, 19:40
Μου φαίνεται ότι βγαίνει πολύ απότομα αυτό το παιχνίδι... Χθες δεν ξέραμε ότι υπήρχε καν, αύριο είναι έτοιμο... Υποψιάζομαι προχειροδουλειά, μακάρι να βγω ψεύτης.

modecris
29-03-2008, 04:16
Race Driver GRID HD Gameplay
(Xbox 360 version)

http://www.widgamer.com/news-multi-gameplay-videos-for-grid_1348.html

pictorino
29-03-2008, 15:18
Ή μεγάλη έκπληξη θα είναι ή πατάτα

SQP_GR
29-03-2008, 16:27
mpa den me pithi katholu

modecris
02-04-2008, 02:39
Jarama
YouTube - GRID 'Jarama' Gameplay HD QUALITY

Yokohama
YouTube - GRID 'Yokohama' Gameplay HD QUALITY

Valkyre
02-04-2008, 11:58
Θα ελεγα καμμια απολυτως σχεση με τα screenshots.Λυπαμαι αλλα δεν βλεπω τιποτα το συγκλονιστικο.Ενα DIRT βλεπω με πολυ bloom effect και εντελως arcade χειρισμο.8 και με το ζορι το βλεπω να περνει, και με 50 αμαξια δεν βλεπω replay value...

pictorino
03-04-2008, 00:25
δεν φαίνεται να είναι κάτι το ιδιαίτερο..δυστυχώς.

NonBorn
03-04-2008, 00:27
Αυτά τα γραφικά σύγκριναν με το GT5?

NonBorn
06-04-2008, 13:58
Trailer
Link: http://gamersyde.com/stream_6787_en.html

SQP_GR
06-04-2008, 14:04
gia ton xavale tha einai more to game

nikon
11-04-2008, 20:31
Race Driver: GRID - Developer Diary Part 2



201737

nikon
13-04-2008, 18:06
Vehicles of Grid

eNe3 has for you a list with the vehicles confirmed and for confirming in Race Driver: Grid.
Enjoy.


Veículos confirmados:
Saleen S7-R
Toyota Corolla GT-S (AE86)
1970 Plymouth AAR ‘Cuda
Aston Martin DBR9
Dodge Challenger Concept
Nissan Silvia S15
Dodge Viper SRT-10
Mazda 787B
Mopar Dodge Charger SRT8
Audi R10
Honda NSX R
Ford Boss 302 Mustang
BMW 320 SI
Chevrolet Lacetti
Koenigsegg CCGTVeículos por confirmar:
Creation CA07-AIM
Pagani Zonda R
C5 R
LMP1 Lola
Nissan R34
Nissan 350z
Nissan Skyline R34 GTR Z-Tune
Subaru Impreza
Toyota Celica
LMP2 Porsche Spyder
Vet CR6
Ferrari F430 GT
Porsche 911 GT3-RSR
Porsche 997 GT2
C60
Camaro Concept
Red Bull GTO
Nissan R390 Longtails
Doran Daytona Prototype
Intersport Lola
TVR Tuscan
70 Dodge Challenger
Koenigsegg CCXR
Dodge Viper SRT-10
GTR Mustang Concept
Jupiter Eagleray Mk5
Binnie Motor sports Lola LP2
RX-7
Toyota 1991-2000 lexusΠηγή (http://www.ene3.com/archives/021564.html)

Valkyre
13-04-2008, 21:14
πωπω χαλιααααα.... :/

klepidas
13-04-2008, 22:00
δεν ξέρω τι λέτε αλλά εμένα μου αρέσει το παιχνιδάκι

jammin
14-04-2008, 09:26
Θα ήθελα πολύ όλοι εσείς οι βιαστικοί να μου θυμήσετε τις τρελές παιχνιδάρες στον 1ο χρόνο του PS2. Μη βιάζεστε. Δεν την αγοράζεις για ένα χρόνο μια κονσόλα. Θυμηθήτε το PS2. Όλα τα πρώτα games για 2 χρόνια περίπου έβγαιναν σε χωρητικότητες απλού cd. Μετά ξεκίνησαν να γεμίζουν dvd. Το ίδιο συμβαίνει και τώρα. Ούτε τις μισές δυνατότες του μηχανήματος και του Blu-Ray δεν έχουν φτάσει. Υ Π Ο Μ Ο Ν Η.
+ 10. υπομονη παιδια.

jammin
14-04-2008, 09:29
παντως οσο αφορα το συγκεκριμενο, επειδη βλεπω το συγκρινετε με το gt5, η εταιρεια ειχε αυτη τη προθεση (να κανει δηλαδη ενα παιχνιδι ανταξιο του gt5)? Αν ναι τοτε καλα κανουμε και το κατακρινουμε αλλα στην αντιθετη περιπτωση δεν χρειαζεται να πεταμε και στον καδο κιολας

Valkyre
14-04-2008, 18:17
παντως οσο αφορα το συγκεκριμενο, επειδη βλεπω το συγκρινετε με το gt5, η εταιρεια ειχε αυτη τη προθεση (να κανει δηλαδη ενα παιχνιδι ανταξιο του gt5)? Αν ναι τοτε καλα κανουμε και το κατακρινουμε αλλα στην αντιθετη περιπτωση δεν χρειαζεται να πεταμε και στον καδο κιολας

Εγω βασικα το κρινω απο τον προκατοχο του και το ιστορικο της εν λογω εταιριας , η οποια εβγαζε καλα, αλλα μετρια παιχνιδια.

Επισης το υλικο του συγκεκριμενου ειναι εφαμιλλο -αν οχι χειροτερο - απο το Prologue που αποτελει ενα "δειγμα" του GT5.

Συν τοις αλλοις το Dirt ηταν οτι πιο ψευτικο εχω παιξει σε racing μετα το Outrun της Sega.(ενταξει υπερβαλλω , απλα ηθελα να κανω πλακα. :D)

Αμα δεις ενα replay του Dirt θα δεις οτι τα αυτοκινητα κινουνται λες και ειναι "κουτια" και γλυστρανε καθυστερημενα μεσα στην πιστα.

Δεν ξερω αλλα εγω με τιποτα δεν θα εδινα 70 ευρω για κατι τετοιο.Μακαρι να βγω ψευτης.

pictorino
15-04-2008, 12:51
η διαφορά είναι ότι όταν(αμάν πότε!!!)θα βγει το gt5 εύκολα θα δώσει κανείς τα 70 γιούρος γιατί ξέρει εκ των προτέρων ότι θα πάρει κορυφαία ποιότητα και τρομερή δουλειά γενικότερα.Το grid είναι παιχνίδι μιας εταιρίας που σωστά λέγεται και πιο πάνω δεν έχει πείσει με ένα εκπληκτικό racing μέχρι στιγμής!!Οι δουλειές της είναι καλές και μέχρι εκεί. Γι'αυτό καλό θα είναι να περιμένουμε!!

obione
02-05-2008, 22:28
anyway edw leei oti tha exoume to demo stis 8 maiou..opote kontos psalmos....

http://www.n4g.com/ps3/News-141556.aspx

msnes7
05-05-2008, 03:27
Μα τι λέτε? Σαφώς δεν έχει στόχο να κοντράρει το gt5 αν και θα μπορούσε διότι το έχει αποδείξει μιας και είναι η μοναδική εταιρεία που έχει ασχοληθεί σοβαρά στον racing τομέα δίνοντας ρεαλιστικό χειρισμό αν και κατά καιρούς το έχει χαλάσει.Αντίπαλος του gt5 είναι το forza του 360 και μόνο........
Πάντως έχω μια διαισθηση ότι σύντομα θα δούμε απάντηση και από το pc format

Valkyre
05-05-2008, 03:43
Εγω δεν το εκρινα με βαση το GT5.Το κρινω με βαση το γεγονος οτι προκειται για ενα παιχνιδι το οποιο εχει λιγοτερο material απο το demo του GT5!!

Aυτο και μονο αυτοματως αποτελει απαγορευτικη αγορα για εμενα.Επισης , αν κρινω απο το Dirt , και την δουλεια που εγινε σε εκεινο το παιχνιδι αλλα και τα λογια των ιδιων των κατασκευαστων και τα βιντεο του Grid (δεν αποτελει εξομοιωτη αλλα arcade κατασταση), τοτε ο χειρισμος , ειναι το λιγοτερο αστειος...

Δεν θα ξεχασω ποτε την πρωτη φορα που ειδα replay απο το Dirt... εμοιαζε σαν να βλεπω κατι κουτια με ροδες να αιωρουνται στον δρομο και να κινουνται εντελως μα εντελως ψευτικα.

Το Grid κατ'εμε στην καλυτερη αξιζει ενα 8.Μπορει βεβαια να αποδειχθω λαθος και ολα αυτα που εγω πιστευω να αποδειχθουν ακυρα και η Codemasters να προσεφερει ενα πραγματικα καλο τιτλο.Και γιατι αλλωστε να μην θελω να βγω λαθος?Ενα παραπανω καλο παιχνιδι ποτε δεν κανει κακο! :D

Αλλα αμφιβαλλω πολυυυυυ...

msnes7
05-05-2008, 03:54
Η μηχανή γραφικών είναι ίδια με το dirt.O χειρισμός θα είναι παρόμοιος πιστεύω στο στυλ όμως των αμαξιών αυτών.Τα replays πάντα έτσι ήταν,όμορφα αλλά κάπου μη ρεαλιστικά.Το bloom θα βασιλεύει πάλι αλλά καλύτερα έτσι παρά γυαλάδα.........Κάποιος που έχει ΜΟΝΟ ps3 σίγουρα δεν θα το δει........

Valkyre
05-05-2008, 04:12
Ρε συ τα replay ηταν αισχος.Πραγματικα δεν βλεπονταν..ηταν τοσο ψευτικα που καταντουσαν αποκρουστικα!

Για τα γραφικα και το bloom εχεις δικιο.Το ειχαν ξεσκισει.Βασικα , οπως το λες κι εσυ , πιστευω οτι θα ειναι ενα Dirt με αυτοκινητα δρομου.Και απο οτι εχω δει δεν βλεπω τιποτα απολυτως συγκλονιστικο που να δικαιολογει 60-70 ευρω.

msnes7
05-05-2008, 16:46
Kαλά πόσα έχουν βγει που δεν δικαιολογούν ούτε τα μισά από τα 70.......

nikon
09-05-2008, 13:15
Αν κρίνουμε από το demo δυστυχώς ο Valkyre έπεσε μέσα στο θάψιμο που του έριξε. :(

SQP_GR
09-05-2008, 13:20
anathemato mu to singrinan kai meriki me to gt p .eleino einai tha to paro mono kai mono gia to magazi

Slay
09-05-2008, 16:02
Κοιταξτε εχει πλακα, καλα γραφικα εχει (ουτε κατα διανοια στο επιπεδο του GT) φενεται διασκεδαστικο παιχνιδακι, οχι κατι που θα μας τρελανει βεβαια...

personGR
09-05-2008, 16:25
Ούτε εμένα μου άρεσε.Πάρα, μα πάρα πολύ arcade για τα γούστα μου...Τα Toca μου άρεσαν περισσότερο

Valkyre
09-05-2008, 16:56
Παιδια , απλα καταθετω την αποψη μου , η οποια δεν θα ειναι με καλα λογια.Απλα προειδοποιω...

Λοιπον επαιξα το ντεμο και θεωρω οτι ειναι οτι χειροτερο εχει κυκλοφορησει σε racing παιχνιδι σε αυτο το gen με εξαιρεση το Need for Speed prostreet το οποιο ειναι απλα λολ.

Για εμενα το Grid ειναι αισχος.Ο χειρισμος των αυτοκινητων ειναι απλα pathetic.Ειχα την αισθηση οτι οδηγουσα τηλεκατευθυνομενα αυτοκινητακια στο στυλ micromachines.Η μεταφορα βαρους ειναι ανυπαρκτη , τα αυτοκινητα δεν νιωθεις οτι πατανε στο δρομο , αλλα οτι γλυστρανε και πανε σαν χαρτοκουτες με ροδες , το τιμονι στριβει υπερβολικα γρηγορα και ψευτικα , οι αντιπαλοι στους αγωνες συμπεριφερονται λες και οδηγουν αμερικανικες σακαρακες σε destruction derby φαση , αφου προσπαθουν να σε εμβολισουν και να σε πεταξουν εξω απο το δρομο , κατι εντελως γελοι και ψευτικο σε αγωνες με τετοιου ειδους αυτοκινητα.Απλα αισχος.Τοσο αισχος που το καταλαβαν και εκεινοι και εβαλαν το instant replay...

Ξερετε κατι.Θα του τα συγχωρουσα ολα (ξερω οτι προκειται για πιο arcade παιχνιδι), εαν επαιζε καλα και ηταν διασκεδαστικο.Αλλα αυτο το "πραγμα" δεν μπορω καν να το αντεξω.Δεν εχει καθολου πλακα , καθολου ευχαριστηση , καθολου διασκεδαση.

Τα γραφικα του ειναι απο μετρια εως απλα καλα.Τιποτα το ιδιαιτερο.Ο ηχος για τα μπαζα.

Σκεφτομουν να το νοικιασω οταν θα εβγαινε , αλλα μετα απο αυτο το ντεμο (το οποιο και εκανα delete) δεν υπαρχει ουτε καν αυτη η περιπτωση.

Αυτα φυσικα ειναι προσωπικη μου αποψη , αλλα νομιζω οτι οποιος θελει ενα next gen διασκεδαστικο racing παιχνιδι θα πρεπει να ψαξει αλλου.

5/10 η βαθμολογια μου.

ΥΓ1: Οποιος φιλος ειχε φτιαξει ταφοπλακα , ας φτιαξει μια και για αυτο! :D

ΥΓ2: Τα χειροτερα τα μαθατε?Η codemasters πηρε την αδεια για την Φορμουλα 1....παει και η Φορμουλα 1... κριμα ρε γμτ!

Nightangel_uk
09-05-2008, 17:02
Race driver : ΜΑΠΑ
'Ετσι έπρεπε να το βγάλουν.Κρίμα το ρεύμα που έκαψα για το download !
Download & DELETE

kostasb13
09-05-2008, 17:36
Μια χαρα μου φανηκε εμενα. Για arcade ειναι πολυ καλο στο στυλ θυμιζει αρκετα pgr, πορωτικο με πολυ καλα γραφικα, θελω ομως να δω τι περιεχομενο και διαρκεια στο χρονο θα εχει η τελικη εκδοση για να αποφασισω αν θα το παρω

stratisd
09-05-2008, 17:53
Συμφωνώ με το Κώστα, δέν είναι και τόσο χάλια που το περιγράφεται. Δέν διεκδικεί και δάφνες ποιότητας βέβαια, αλλά παίζεται ευχάριστα και αν στο τελικό προιόν βελτιώσουν λίγο τα γραφικά θα είναι μια arcade νότα στη racing σειρά των PS3 games.

X-NEC
09-05-2008, 19:59
ΥΓ1: Οποιος φιλος ειχε φτιαξει ταφοπλακα , ας φτιαξει μια και για αυτο! :D


Για το GRID είχες πει πρώτα, έκανα μια και μετά σε ρώτησα αν θες και για το Haze επειδή είδα ποσο σου άρεσε!!!:p

http://img152.imageshack.us/img152/5246/ripxx2.jpg (http://imageshack.us)

:angry::angry::angry:

konstantinos
09-05-2008, 20:55
Κ εγω δεν τρελαθηκα προτημουσα το gameplay του RaceDrive 2 παρα του Grid.

msnes7
09-05-2008, 22:00
Εγώ προτιμώ του grid.
Αφού βγαίνει σε pc δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.....Εδώ περιμένουμε το gt5 (εκτός να σκάσει και εκεί βόμβα για pc)

obione
10-05-2008, 00:06
den mou arese katholou...

dj_vts
10-05-2008, 03:51
http://www.formula1.com/news/headlines/2008/5/7752.html

Η Codemasters απεκτησε τα δικαιωματα για παιχνιδι Formula 1. Πως σας φανηκε;;

greekteo
10-05-2008, 04:01
Το grid που το επαιξα εχει ωραια γραφικα, για arcade καλο χειρισμο αλλα αυτο που μαρεσε ιδιαιτερα ειναι το μοντελο καταστροφης των αυτοκινητων. Ειδικα αυτο με το replay που πας σε παρα πολυ αργη κινηση ειναι ολα τα λεφτα..

Καλο παιχνιδι αλλα για αγορα χλωμο:p (κριμα και ημουν φαν Toca)

Chill
10-05-2008, 04:49
Διαφωνώ με όλους σας κάθετα και οριζόντια. Το βρήκα Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο. Το demo το έλιωσα στην κυριολεξία και κατεβάζω και το demo στο pc τώρα. Είναι ακριβώς όπως θέλω να είναι ένα racing game. Μου προκάλεσε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι έτρεχε αέρα στο ps3 χωρίς ίχνος κολλήματος, όπως συμβαίνει με την πλειονότητα των multi με το οριακό frame rate. Να προσθέσω επίσης ότι είχα λιώσει DiRT και Pro Street τα οποία επίσης μου άρεσαν τρελά. Χαλαρά θα το αγόραζα στο ps3 αν δεν έβγαινε και στα pc.

pictorino
10-05-2008, 11:25
ωραία η ταφόπλακα,loooooooooooool

tasioskis
10-05-2008, 11:37
Διαφωνώ με όλους σας κάθετα και οριζόντια. Το βρήκα Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο. Το demo το έλιωσα στην κυριολεξία και κατεβάζω και το demo στο pc τώρα. Είναι ακριβώς όπως θέλω να είναι ένα racing game. Μου προκάλεσε ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός ότι έτρεχε αέρα στο ps3 χωρίς ίχνος κολλήματος, όπως συμβαίνει με την πλειονότητα των multi με το οριακό frame rate. Να προσθέσω επίσης ότι είχα λιώσει DiRT και Pro Street τα οποία επίσης μου άρεσαν τρελά. Χαλαρά θα το αγόραζα στο ps3 αν δεν έβγαινε και στα pc.



και μενα μου αρεσε πολυ.τα γραφικα ηταν πολυ καθαρα,αν δεν ειχε βγει το gt5p πιστευω οτι ολοι θα το αγοραζαμε...
και το damage υπεροχο...

Valkyre
10-05-2008, 14:31
Βρε παιδια , ενταξει αποψεις ειναι δεν θα καθησω να πω σε ποιον τι πρεπει να παιζει και τι οχι , εννοειται αυτο , αλλα...ποσο arcade θελετε ενα racing παιχνιδι για να το ευχαριστηθειτε? :D

Το Grid ειναι σαν ridge racer με λιγα physics.Και το GT5p να μην εβγαινε ποτε , εγω αυτο το παιχνιδι δεν θα το αγοραζα με τιποτα.Και το πιο εκνευριστικο ολων ειναι το ποσο ψευτικα αντιδρα το ΑΙ , με τους αντιπαλους να προσπαθουν να σε εμβολισουν και να σε πεταξουν εξω απο την πιστα , κατι που ειναι απλα απαγορευτικο οταν τρεχεις με τετοια αμαξια.Ο χειρισμος ειναι , δεν ξερω πως να το πω , πολυ ψεμα, τοσο ψεμα που θεωρειται ψεμα και για arcade.Πιστευω το λαθος ειναι οτι προσπαθουν να παντρεψουν arcade και simulation και γι αυτο ειναι ετσι.

Δεν ξερω , ισως να φταιει οτι εγω θελω τα παιχνιδια να παιρνουν στα σοβαρα τον εαυτο τους εστω και λιγο.

Βεβαια εσεις καλα κανετε και σας αρεσει , αφου εχετε ενα ακομα παιχνιδι στη λιστα σας.

music_lover
10-05-2008, 16:13
Το Grid ειναι σαν ridge racer με λιγα physics.Και το GT5p να μην εβγαινε ποτε , εγω αυτο το παιχνιδι δεν θα το αγοραζα με τιποτα.Και το πιο εκνευριστικο ολων ειναι το ποσο ψευτικα αντιδρα το ΑΙ , με τους αντιπαλους να προσπαθουν να σε εμβολισουν και να σε πεταξουν εξω απο την πιστα , κατι που ειναι απλα απαγορευτικο οταν τρεχεις με τετοια αμαξια.Ο χειρισμος ειναι , δεν ξερω πως να το πω , πολυ ψεμα, τοσο ψεμα που θεωρειται ψεμα και για arcade.Πιστευω το λαθος ειναι οτι προσπαθουν να παντρεψουν arcade και simulation και γι αυτο ειναι ετσι.

συμφωνώ μαζί σου και συμπληρώνω πως ο λόγος που μας φαίνεται χάλι το grid :banghead: είναι ένας και λέγετε gran turismo.. :1appl:

msnes7
10-05-2008, 19:52
http://sajmon.biatchez.org/grid_no_postproces.jpg
Άσχετο με το ps3 αλλά δείτε πως φαίνεται το παιχνίδι αν βγάλεις το blool και τα συναφή (από pc demo)

SQP_GR
10-05-2008, 19:56
krimas pu piran kai tin f1 pu tha tin kanun sigruomena....

Valkyre
11-05-2008, 01:11
Kατι τετοια δημοσιογραφικα αισχη , κανουν φανερο το ποσο απιστευτα υποκειμενικοι και biased ειναι μερικοι μερικοι εναντιον του PS3 και του gaming γενικοτερα.Χαιρομαι που αυτη τη φορα τα "ζωα" την πατησαν σαν ηλιθιοι που ειναι.

Η αντικειμενικοτητα των συγκρισεων του gametrailers πηγε περιπατο...

Πηγη: http://www.psu.com/GRiD-PS3360-comparison-video----or-is-it-News--a0003608-p0.php

Δειτε και θαυμαστε.Οχι για να γνωριζουμε ποσο πολυ μας "κοροιδευουν" και τι πραγματικα θελουν να κανουν.

Κατι ηξερα εγω που αναρωτιομουν καθε φορα που εβλεπα συγκρισεις μεταξυ 360 και PS3 απο gametrailers "γιατι στο δικο μου συστημα δεν ειναι ετσι?"

PDS
11-05-2008, 01:14
Εγινε ποστ στα multiplatform:p
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=66515#post66515

pictorino
11-05-2008, 02:14
συμφωνώ μαζί σου και συμπληρώνω πως ο λόγος που μας φαίνεται χάλι το grid :banghead: είναι ένας και λέγετε gran turismo.. :1appl:
κάθε φορά που κυκλοφορεί gt θέτει νέα στάνταρ

modecris
11-05-2008, 03:52
Κρίμα.
Ενώ από γραφικά και ήχο είναι αρκετά καλό,ο χειρισμός έχει κάτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τί.
Η πιο οικία λέξη που μου έρχεται στο μυαλό είναι "αλλόκοτος".
Και πάλι κρίμα.

Ερώτηση κρίσεως:
Αν το GT5 έχει (ας πούμε) 10 στον γραφικό τομέα,στο grid πόσο θα βάζατε;

Valkyre
11-05-2008, 03:53
Κρίμα.
Ενώ από γραφικά και ήχο είναι αρκετά καλό,ο χειρισμός έχει κάτι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τί.
Η πιο οικία λέξη που μου έρχεται στο μυαλό είναι "αλλόκοτος".
Και πάλι κρίμα.

Ερώτηση κρίσεως:
Αν το GT5 έχει (ας πούμε) 10 στον γραφικό τομέα,στο grid πόσο θα βάζατε;

7.5 modecris.Ειλικρινα εγω τοσο θα εβαζα.

X-NEC
11-05-2008, 03:56
Ερώτηση κρίσεως:
Αν το GT5 έχει (ας πούμε) 10 στον γραφικό τομέα,στο grid πόσο θα βάζατε;

Κοίταξε το Gametrailers στην έκδοση του 360 θα έδινε σίγουρα ένα 10 και στην έκδοση του PS3 ένα 6 μέσα στο νερό!:D

mootsChios
11-05-2008, 04:00
Ενα αλλο παιχνιδι που περιμενα με αγωνια αλλά αφου επαιξα το demo του, το προσπερασα, ηταν το SEga Rally. Στα arcades (ηλεκτρονικα-μπιλιαρδαδικα) μου αρεσε πολυ αλλα το demo με απογοητευσε. Οποτε αυτο που θελω να ρωτησω ειναι: Σε σχεση με το Sega Rally, τί λεει το Grid? Και παλι διευκρινιζω.....σε σχεση με το Sega Rally, οχι με το GT5P.

Valkyre
11-05-2008, 04:10
προσωπικα το ντεμο του sega rally σε θεμα arcade φαση μου αρεσε περισσοτερο.Αλλα κανενα δεν θα επερνα απο τα δυο.

modecris
11-05-2008, 04:22
7.5 modecris.Ειλικρινα εγω τοσο θα εβαζα.
Συγνώμη;7.5 με 10 στο gt5;
Τόσο πολύ έχει ξεφύγει στα γραφικά το gt;Άσε μην μου απαντήσεις ...κατάλαβα...


Κοίταξε το Gametrailers στην έκδοση του 360 θα έδινε σίγουρα ένα 10 και στην έκδοση του PS3 ένα 6 μέσα στο νερό!:D
Εσύ φίλε μου,πόσο θα του έβαζες;Μην μου πεις και εσύ 7.5!

X-NEC
11-05-2008, 04:28
Εσύ φίλε μου,πόσο θα του έβαζες;Μην μου πεις και εσύ 7.5!

Δεν το έχω κατεβάσει φιλε μου ακόμα. Δεν είχα σκοπό βεβαια αλλα αφού θες την γνώμη μου θα το κατεβάσω και θα σου πω.:)

Valkyre
11-05-2008, 04:31
Συγνώμη;7.5 με 10 στο gt5;
Τόσο πολύ έχει ξεφύγει στα γραφικά το gt;Άσε μην μου απαντήσεις ...κατάλαβα...


Εσύ φίλε μου,πόσο θα του έβαζες;Μην μου πεις και εσύ 7.5!

Eιμαι αυστηρος.Κανονικα αν δεν μου εθετες τον φραγμο "βαλε 10 στο Gt5p " δεν θα του εβαζα 10 του GT5p.Βαζω 9.5 και αυτο γιατι προς το παρον του λειπει το damage.

Με την ιδια λογικη βαζω 7,5 στο GRID επειδη εχει damage.

Το gt5p απλα ωρες ωρες ειναι 100% φωτορεαλιστικο.

modecris
11-05-2008, 04:33
Όχι ρε συ x-nec,έλεγα πως το έχεις δει.Μην το κατεβάζεις τσάμπα.
Απλά είχα μια off topic σκέψη και την μοιράστηκα μαζί σας :p

Val,νομίζω πως πρέπει να το δω επιτέλους,νιώθω πως κάτι καλό χάνω.

PDS
11-05-2008, 04:34
Συγνώμη;7.5 με 10 στο gt5;
Τόσο πολύ έχει ξεφύγει στα γραφικά το gt;


Μodecris βλεπεις μεγαλη διαφορα του grid απο το dirt?Γιατι εγω δεν βλεπω μεγαλες διαφορες και σιγουρα περιμενα περισσοτερα.

Το θεμα με το GT5 ειναι οτι οταν το παιζεις για πρωτη φορα,ναι μεν σου φαινονται εξαιρετικα τα γραφικα αλλα καταλαβαινεις περισσοτερο to ποσο καλα ειναι οταν πας να παιξεις αλλα racing games.

Δλδ οταν εβαλα το grid και ειδα την in car καμερα,το αισθημα της ξενερας ηταν πολυ μεγαλυτερο απο αυτο του εντυπωσιασμου που ενιωσα οταν ειδα την in car καμερα του GT5.

Valkyre
11-05-2008, 04:45
Ακριβως αυτο που αναφερει και ο PDS13.Οταν βρισκεσαι στο GT5p in car camera , απλα "νιωθεις" οτι εισαι κυριολεκτικα εκει.Απο το γυαλιστερο ανθρακονημα , μεχρι τα κουμπια στα ραδιοφωνα , ολα με τις επιγραφες τους και τις ραφες στα δερματα.Το modeling των αυτοκινητων του GT5 εγω δεν το εχω δει πουθενα σε κανενα αλλο μοντελο πασης φυσεως οχι μονο αυτοκινητα.

Αν ειναι να το δεις modecris , μην πας σε κανα Πλαισιο να το δεις... καλυτερα να το δεις σε ενα καλο συστημα.

Και εγω ειχα δει το GeoW στο Πλαισιο και ελεγα "μα καλα μλκες ειναι?τι το ωραιο εχει?" , μεχρι που πηγα και το ειδα σε συστημα ενος φιλου και εκει παραδεχθηκα.

modecris
11-05-2008, 04:46
Μodecris βλεπεις μεγαλη διαφορα του grid απο το dirt?Γιατι εγω δεν βλεπω μεγαλες διαφορες και σιγουρα περιμενα περισσοτερα.

Μεγάλες όχι,αλλά είναι σαφώς βελτιωμένο και παίζει πάρα πολύ καλά με σταθερά fps (ότι και αν γίνεται στην οθόνη),φανταστικό ήχο και εφέ,ωραίο damage κτλ.
Το ξαναλέω:οπτικά και ηχητικά με ενθουσίασε,και βάση αυτού είπα να δω που βρίσκεται απέναντι από το gt.

Sorry για όλα τα offtopic.

PDS
11-05-2008, 04:49
Μεγάλες όχι,αλλά είναι σαφώς βελτιωμένο και παίζει πάρα πολύ καλά με σταθερά fps (ότι και αν γίνεται στην οθόνη),φανταστικό ήχο και εφέ,ωραίο damage κτλ.
Το ξαναλέω:οπτικά και ηχητικά με ενθουσίασε,και βάση αυτού είπα να δω που βρίσκεται απέναντι από το gt.

Sorry για όλα τα offtopic.

Αφου μιλαμε και για το grid,δεν ειμαστε και τοσο offtopic:p

Καλα σιγουρα δεν ειναι και αθλιο σε γραφικα,αρκετα καλο ειναι.

john
11-05-2008, 05:00
εμενα παντως δεν μου φανηκε arcade τιτλος ειναι καλουτσικο λιγο καλυτερο απο το Dirt
το sega rally ειναι απαισιο τσαμπα τα 2 ευρω που εδωσα για ενοικιαση
τα γραφικα του καλα ειναι ενα 7,5 με 8 θα του εβαζα και εγω σε σχεση με το 9,5 που περνει το gt5p

αυτο που μου αρεσε πιο πολυ στο grid ειναι η αισθηση που αφηνει, τα physics μου φανηκαν πολυ καλα, στην 3 πιστα με το mustang οταν τρεχεις στην ευθεια στα τουμπη οταν πηδαγε και εσκαγε το αυτοκινητο κατω ενιωθα μια ενταση, μια ζωντανια, εχει ενα τσαγανω το game το ενιωθα ρεαλιστικο:paperbag:οτι χτυπαγε με ενταση - δυναμη
ασε που νοιωθεις οτι τρεχεις
σε αντιθεση με το prologue που μονο με την f1 ενιωθα οτι ετρεχα πραγματικα
βεβαια τα γραφικα και το επιπεδο λεπτομερειας στα μοντελα αυτοκινητων του prologue δεν τα φτανει καν το grid

παντως δε παιζει να το αγορασω
παιχνιδια που βγαινουν και στο 369 τελος για μενα
ΔΕΝ ειναι καλα

PDS
11-05-2008, 05:04
παντως δε παιζει να το αγορασω
παιχνιδια που βγαινουν και στο 369 τελος για μενα
ΔΕΝ ειναι καλα

Το COD4 δεν ειναι καλο δλδ?:p

john
11-05-2008, 05:08
Το COD4 δεν ειναι καλο δλδ?:p

[/URL]
:hide::hide::paperbag::paperbag:

ετυχε ενα game εξαιρεση το cod4 μονο επειδη το επιμεληθηκε η [URL="http://en.wikipedia.org/wiki/Infinity_Ward"]Infinity Ward (http://en.wikipedia.org/wiki/Infinity_Ward)
κατσε να δεις που το 5 θα πιασει πατω:notsay:

nikon
11-05-2008, 08:55
Εντάξει το παιχνίδι δεν είναι και για πέταμα αλλά όταν έχεις το prologue δεν το αφήνεις για να παίξεις το GRID με τίποτα σίγουρα όμως είναι πολύ καλύτερο από το Sega Rally που αναφέρθηκε πιο πάνω.
Δυστυχώς για εμάς το prologue έβαλε πολύ ψηλά τον πήχη.

greekteo
11-05-2008, 11:56
Βασικα η συγκριση Gran turismo 5 Prologue και Grid δεν νομιζω οτι μπορει να γινει..
Το GT5P ειναι καθαρα the ultimate Simulation game. Εκει θες να πειραξεις τα ηλεκτρονικα, να το βαλεις manual, να ζησεις μια μοναδικη οδηγηκη εμπειρια μεσα απο το σπιτι σου. Μεγαλο ατου του ειναι τα απιστευτα γραφικα και ο χειρισμος.

Το Grid ωστοσο ειναι ενα απλο arcade game στο οποιο απλα πατας γκαζι και λιγο φρενο και βγαζεις μια στροφη σε δευτερολεπτα, λες και ολα πανε μονα τους. Τα γραφικα του σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλα, αλλα εχοντας παιξει με την in-cam του GT5P και παιξεις μετα με την αντιστοιχη του Grid λες.. "Μα τι αθλιο που το κανανε"!! Οχι οτι ειναι αθλιο αλλα εχεις αλλα στανταρ θεσει. Ομως, αυτο που κανει το Grid πολυ καλο ειναι το damage που εχει.

Μπορει να ναι και τα δυο racing games αλλα αλλου εστιαζει το ενα και αλλου το αλλο.

Δειτε τις διαφορες με το ματι στα γραφικα

GRAN TURISMO
http://www.imageshack.gr/files/j5oddv9zk41dramcde2x.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=j5oddv9zk41dramcde2x.jpg)
GRID
http://www.imageshack.gr/files/qt3i9wode3vypccorag1.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=qt3i9wode3vypccorag1.jpg)
GRID
http://www.imageshack.gr/files/ggy25qwaluhml2ewadnu.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ggy25qwaluhml2ewadnu.jpg)
GRAN TURISMO
http://www.imageshack.gr/files/68zfv79sjxivq4k0vqlz.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=68zfv79sjxivq4k0vqlz.jpg)

music_lover
11-05-2008, 12:49
ποιος και γιατί έσβησε το post μου περί ηλιθιότητας του gametrailers?

MaRkUs_
11-05-2008, 13:01
Βασικα η συγκριση Gran turismo 5 Prologue και Grid δεν νομιζω οτι μπορει να γινει..
Το GT5P ειναι καθαρα the ultimate Simulation game. Εκει θες να πειραξεις τα ηλεκτρονικα, να το βαλεις manual, να ζησεις μια μοναδικη οδηγηκη εμπειρια μεσα απο το σπιτι σου. Μεγαλο ατου του ειναι τα απιστευτα γραφικα και ο χειρισμος.

Το Grid ωστοσο ειναι ενα απλο arcade game στο οποιο απλα πατας γκαζι και λιγο φρενο και βγαζεις μια στροφη σε δευτερολεπτα, λες και ολα πανε μονα τους. Τα γραφικα του σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλα, αλλα εχοντας παιξει με την in-cam του GT5P και παιξεις μετα με την αντιστοιχη του Grid λες.. "Μα τι αθλιο που το κανανε"!! Οχι οτι ειναι αθλιο αλλα εχεις αλλα στανταρ θεσει. Ομως, αυτο που κανει το Grid πολυ καλο ειναι το damage που εχει.

Μπορει να ναι και τα δυο racing games αλλα αλλου εστιαζει το ενα και αλλου το αλλο.

Δειτε τις διαφορες με το ματι στα γραφικα

GRAN TURISMO
http://www.imageshack.gr/files/j5oddv9zk41dramcde2x.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=j5oddv9zk41dramcde2x.jpg)
GRID
http://www.imageshack.gr/files/qt3i9wode3vypccorag1.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=qt3i9wode3vypccorag1.jpg)
GRID
http://www.imageshack.gr/files/ggy25qwaluhml2ewadnu.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=ggy25qwaluhml2ewadnu.jpg)
GRAN TURISMO
http://www.imageshack.gr/files/68zfv79sjxivq4k0vqlz.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=68zfv79sjxivq4k0vqlz.jpg)

πάντος εγώ γουστάρω πιό πολύ να είναι αγωνιστικό το εσωτερικό του αυτοκινίτου:Ρ τι μου βάζουν στο gt τα ραδιόφωνα και όλλες τις παπαρίες???:Ρ ας βάλουν ένα κοντέρ στροφόμετρο κλπ

personGR
11-05-2008, 13:08
Greek η σύκριση είναι αρκετά λάθος.
Για να συγκρίνεις 2 παιχνίδια με εικόνες πρέπει να το κάνεις έχοντας εικόνες από τη native ανάλυση τους, εδώ την 720p.
Και οι δύο πρέπει να είναι ingame εννοείται.
Αλλά τι το ψάχνουμε, το Gt5p έχει καλύτερα γραφικά...PERIOD!

Chill
11-05-2008, 13:59
Και όσο το prologue δεν διαθέτει damage καλύτερα να μην του κοτσάρουμε το χαρακτηριστικό simulation από δίπλα.

PDS
11-05-2008, 14:06
Και όσο το prologue δεν διαθέτει damage καλύτερα να μην του κοτσάρουμε το χαρακτηριστικό simulation από δίπλα.

Σωστα αλλα θεωρω οτι μονο αυτο του λειπει πλεον,γιατι ειναι πολυ καλο στα υπολοιπα.
Αντε να δουμε..
λογικα θα βαλουν.

NonBorn
11-05-2008, 14:07
Συγνώμη;7.5 με 10 στο gt5;
Τόσο πολύ έχει ξεφύγει στα γραφικά το gt;[SIZE=1]Άσε μην μου απαντήσεις ...κατάλαβα...

Δυστυχώς ή ευτυχώς το GT5 δε μπορεί να συγκριθεί με τίποτα εκεί έξω όσο και αν τα fanboys θέλουν να παρουσιάσουν κάτι διαφορετικό... Ξέρεις τι είναι να είσαι σε in-game camera, να βγαίνεις από ένα τούνελ και να ψάχνεις να κατεβάσεις από πάνω σου το προστατευτικό για τον ήλιο, γιατί τυφλώνεσαι και δε μπορείς να δεις?? Και δεν είναι καθόλου μα καθόλου υπερβολή αυτό που λέω...

Το GT5 δεν είναι για 10 στα γραφικά, έχει αρκετές ατέλειες... Ωστόσο αν το 10 είναι το άριστα για κάποιο racing παιχνίδι τότε σίγουρα αυτό πρέπει να το πάρει το GT5.

Tώρα στο GRID... Εμένα μου άρεσε αρκετά το demo. Το παιχνίδι είναι arcade και το gameplay του αρκετά διασκεδαστικό...(Eιδικά αυτό το instant replay έχει πολύ πλάκα). Τα γραφικά είναι πολύ χειρότερα απ όσα μας είχαν υποσχεθεί βέβαια. Kατά τ' άλλα εμένα μου φάνηκε αρκετά καλό και ίσως το τιμήσω, από το εξωτερικό για να μου ρθει φτηνότερα.

@ Chill Γιατί το GRID που έχει damage είναι ρεαλιστικό??? Το simulation έγκειται στη συμπεριφορά των αυτοκινήτων!!! Σύγκρουση-Simulation με τις ταχύτητες που τρέχει κάποιος στο GT5 σημαίνει άμεση καταστροφή του αγώνα... Αυτό θες εσύ για το παιχνίδι? Εγώ όχι!!

Chill
11-05-2008, 14:09
Περιμένουμε εναγωνίως το patchάκι για το damage πάντως. Εκεί θα γίνει πανικός :D (και κάποιοι άλλοι - ξέρεις εσύ ΙΩΒ/PDS13 xaxa ) θα QQ και θα κράζουν το ότι τα αμάξια ξεκινάνε εν κινήσει lol.

Ναι nonborn θέλω damage και ας χρειάζεται να τρέξω έναν αγώνα 100 φορές για να κερδίσω. Η έλλειψη damage σε racing game με χαλάει απίστευτα.

greekteo
11-05-2008, 14:18
Και όσο το prologue δεν διαθέτει damage καλύτερα να μην του κοτσάρουμε το χαρακτηριστικό simulation από δίπλα.

Το damage δεν εχει σχεση με το simulation αλλα με τον ρεαλισμο του παιχνιδιου. Αλλα ετσι κι αλλιως συντομα θα ερθει και το damage soo το GT5 θα πιασει την κορυφη;)




Greek η σύκριση είναι αρκετά λάθος.
Για να συγκρίνεις 2 παιχνίδια με εικόνες πρέπει να το κάνεις έχοντας εικόνες από τη native ανάλυση τους, εδώ την 720p.
Και οι δύο πρέπει να είναι ingame εννοείται.
Αλλά τι το ψάχνουμε, το Gt5p έχει καλύτερα γραφικά...PERIOD!

Καλα δεν εκανα καμμια επισημη συγκριση:p Ανεβασα απλα δυο εικονες κυριως για τις in-cam ηθελα. Ετσι κι αλλιως και τα δυο παιχνιδια μπορουν να τα παιξουν εδω μεσα και να τα συγκρινουν ;)
Σαφως και το GT5 υπερτερει..

jorgedept
11-05-2008, 14:38
όποιος θέλει damage να πάει στα συγκρουόμενα :p


LOL

msnes7
11-05-2008, 14:38
Για το θέμα γραφικά δεν είναι μόνο να βλέπεις την incar camera.Αλλά το σύνολο.Και σε αυτό πάσχει το gt5.Tα μοντέλα και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό είναι φοβερά σχεδιασμένα.Εκτός αυτών τι έχουμε όμως?Μια πόλη,ένα βουνό και πίστες της f1?Δεν έβαλα τυχαία την εικόνα του grid από το pc demo.Δείχνει από ανάλυση υπολογιστή πως φαίνεται ένα game.Γιατί αυτό που είδα στην 37 δεν είχε σχέση με την οθόνη.Όπως πιστέυω το gt5 θα έδειχνε πολύ καλύτερο σε μια ανάλυση υπολογιστή και όχι τηλεόρασης.Βασικά οι τηλεοράσεις πλην του πλεονεκτήματος του μεγέθους σε όλα τα άλλα χαλάνε τα γραφικά.Οπότε στο θέμα ποιό είναι πιο όμορφο μπορώ να απαντήσω αν τα δοκιμάσω στην ίδια ανάλυση αλλά εκεί που πρέπει.
Από εκεί και μετά δεν τίθεται σύγκριση των 2 παιχνιδιών όχι εξαιτίας των γραφικών (για μένα άνω του 8 και τα 2) αλλά εξαιτίας του gameplay και του βάθους

PDS
11-05-2008, 14:42
Για το θέμα γραφικά δεν είναι μόνο να βλέπεις την incar camera.Αλλά το σύνολο.Και σε αυτό πάσχει το gt5.Tα μοντέλα και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό είναι φοβερά σχεδιασμένα.Εκτός αυτών τι έχουμε όμως?Μια πόλη,ένα βουνό και πίστες της f1?

Και παλι δεν εχω δει κατι ανωτερο και σε συνολο αλλα και σε εκτος πιστας γραφικα,οποτε δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Για την διαφορα ποιοτητας οθονης pc και τηλεορασης συμφωνω,αλλα φαντασου την διαφορα που ειχαν οι παλιες τηλεορασεις απο αυτες του pc:p

greekteo
11-05-2008, 14:44
ο msnes7 θελει το GT 5 σε pc για αυτο τα λεει αυτα xixi:D:D:D
(joking)

Valkyre
11-05-2008, 15:04
@MarkUss

Το GT5 εχει ραδιοφωνα και λοιπα και λοιπα μεσα στα αυτοκινητα , διοτι... ετσι ειναι τα αυτοκινητα.Στα αγωνιστικα αυτοκινητα , εννοειται οτι το εσωτερικο ειναι σπαρτιατικο , οπως ειναι και στο GT5.Αλλα αν ηθελες εσυ τωρα να ειναι ολα τα αυτοκινητα (ακομα και τα "μαμα") σαν αγωνιστικα , ε τοτε δεν θα ηταν ουτε ρεαλιστικο , ουτε driving simulator.Και αν ηταν θα ειχε μονο αγωνιστικα , δηλαδη μονο 70 αμαξια σαν το grid...

Δεν ειναι ετσι.Το GT5 διαθετει ολη την ποικιλια , και το κυριοτερο ειναι οτι εαν θες να δεις πως αντιδρα ενα μαμα και ενα αγωνιστικο , μπορεις να το κανεις στο GT5.

@Chill:

Φιλε μου το simulation δεν καθοριζεται απο το damage η οχι.Απλα το damage συμπληρωνει σε ενα βαθμο τον ρεαλισμο.

Simulation χειρισμος και ρεαλισμος , ειναι 2 εννοιες διαφορετικες.

Οταν θα προσθεσουν το damage στο GT5, δεν προκειται να αλλαξει ο χειρισμος και η συμπεριφορα των αυτοκινητων. ;)

Valkyre
11-05-2008, 15:13
Για το θέμα γραφικά δεν είναι μόνο να βλέπεις την incar camera.Αλλά το σύνολο.Και σε αυτό πάσχει το gt5.Tα μοντέλα και στο εσωτερικό και στο εξωτερικό είναι φοβερά σχεδιασμένα.Εκτός αυτών τι έχουμε όμως?Μια πόλη,ένα βουνό και πίστες της f1?Δεν έβαλα τυχαία την εικόνα του grid από το pc demo.Δείχνει από ανάλυση υπολογιστή πως φαίνεται ένα game.Γιατί αυτό που είδα στην 37 δεν είχε σχέση με την οθόνη.Όπως πιστέυω το gt5 θα έδειχνε πολύ καλύτερο σε μια ανάλυση υπολογιστή και όχι τηλεόρασης.Βασικά οι τηλεοράσεις πλην του πλεονεκτήματος του μεγέθους σε όλα τα άλλα χαλάνε τα γραφικά.Οπότε στο θέμα ποιό είναι πιο όμορφο μπορώ να απαντήσω αν τα δοκιμάσω στην ίδια ανάλυση αλλά εκεί που πρέπει.
Από εκεί και μετά δεν τίθεται σύγκριση των 2 παιχνιδιών όχι εξαιτίας των γραφικών (για μένα άνω του 8 και τα 2) αλλά εξαιτίας του gameplay και του βάθους

Χωρις παρεξηγηση , εγω απο την εικονα που εβαλες βλεπω , ισως το χειροτερο HDR lighting που εχω δει σε next gen racing, καθως ειναι περα για περα ψευτικο.Πηγαινε ξαναδες λιγο το lighting του GT5p, πηγαινε παιξε ξανα μεσα στην πολη του Λονδινου , και μετα κανε την συγκριση.Δες οταν μπαινεις στα κομματια που εχουν σκια ποσο αργεις να κανεις focus και να δεις το περιβαλλον , δες ποσο σε τυφλωνει το φως στα φωτινα κομματια, τις αντανακλασεις του περιβαλλοντος πανω στο αμαξι.

Επισης , δεν καταλαβαινω τι εννοεις "τι εχουμε ενα βουνο , μια πολη και πιστες της F1"?

Tι σημαινει αυτο?Οτι δηλαδη κακως εχουν βαλει πραγματικες πιστες?Η οτι κακως τις εχουν κανει ρεαλιστικες , και οτι θα επρεπε να ειχαν κανει τσιρκο τις πιστες για να φαινεται πιο artistic?Το GT5 δεν στοχευει στην "καλλιτεχνια", αλλα στον ρεαλισμο.Και αν η Suzuka ειναι ασχημη τοποθεσια , τοτε ασχημη πρεπει να ειναι και στο παιχνιδι.Μιλαω παντα για τοπιο, γιατι κατα την αποψη μου οι πιστες ειναι φαντασικα κατασκευασμενες και απεικονιζουν την εφαμιλλα πραγματικη με φοβερη λεπ[τομερεια.

Δεν θα μπορουσαν να κανουν την Fuji διαφορετικη απο την πραγματικη.Επισης ειναι φοβερο που εχουν πραγματικες πιστες , διοτι ενας racing enthusiast μπορει να ανατρεξει στα γυρολογια της πραγματικης πιστας και να προσπαθησει να κανει τους ιδιους χρονους στο παιχνιδι.

Οτι λες για τις τηλεορασεις και τους υπολογιστες , θα συμφωνησω μαζι σου , καθως συγκριση δεν εχω κανει ποτε και επειδη οταν δεν γνωριζω κατι , δεν μπορω να εκφερω σωστη ανιτκειμενικη αποψη , το παραδεχομαι.

msnes7
11-05-2008, 15:14
Έχει δίκιο ο teo.Αλλά για τον λόγο του πως θα μπορούσε η sony να εκμεταλλευταί το pc hardware.
Pds νομίζω ότι ακόμα και σε παλιές τηλεοράσεις (όχι ασπρόμαυρες lol) θα έδειχνε πιο smooth

msnes7
11-05-2008, 15:20
Valkyre εννοώ λίγες πίστες σχετικά και μάλλον ίδιες και με προηγούμενα games.
Οι φωτοσκιάσεις και όλα τα συναφή είναι αποτέλεσμα δουλειάς της sony.Αν ψυρίζουμε κάτι τόσο πολύ θα βρούμε και άλλα θετικά.Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το grid αν το κάνεις όμως καλοπροαίρετα.Η εικόνα που είδες ΔΕΝ είναι όπως το έδωσε το παιχνίδι η codemasters αλλά από tweaking.Σαφώς πολλά μπορούν να φάινονται ψεύτικα

Valkyre
11-05-2008, 15:28
Valkyre εννοώ λίγες πίστες σχετικά και μάλλον ίδιες και με προηγούμενα games.
Οι φωτοσκιάσεις και όλα τα συναφή είναι αποτέλεσμα δουλειάς της sony.Αν ψυρίζουμε κάτι τόσο πολύ θα βρούμε και άλλα θετικά.Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με το grid αν το κάνεις όμως καλοπροαίρετα.Η εικόνα που είδες ΔΕΝ είναι όπως το έδωσε το παιχνίδι η codemasters αλλά από tweaking.Σαφώς πολλά μπορούν να φάινονται ψεύτικα

Nαι ρε συ οκ , απλα εγω δεν καταλαβαινω τον λογο που παραπονιεσαι.Αν ηθελε να λεγεται driving simulator , ΠΡΕΠΕΙ και επιβαλλεται να εχει πραγματικες πιστες!

Δεν νοειται να μην διαθετει τετοιες.Αλλωστε εχει και πολλες original Πιστες , οπως του Λονδινου , των Αλπεων καθως και την High Speed Ring.Εννοειται οτι εχει καποιες πιστες που ειναι προιον φαντασιας των κατασκευαστων , αλλα το σημαντικοτερο ολων κατα την γνωμη μου ,ειναι να ειναι σωστα κατασκευασμενες οι πραγματικες πιστες.Αυτο ειναι το Α και το Ω.Να ειναι τοσο σωστες που να εχουν και την παραμικρη ανωμαλια του οδοστρωματος , οι διασταεις τους και η χιλιομετρικη αποσταση να ειναι ακριβειας, η υψομετρικη διαφορα να ειναι και αυτη ακριβειας.Αυτα ειναι πολυ δυσκολα πραγματα να τα πετυχεις.Και τους βγαζω το καπελο στην δουλεια αυτη που εκαναν.

Το HDR που ειπα για το GRID ειναι ενα απο τα παραπονο μου , δες τους θεατες γυρω απο την πιστα.Ειναι και αυτοι πολυ χοντροκομμενοι.Απλα ανεφερα το HDR , γιατι (δεν ξερω αν εχεις παιξει σε αξιολογο συστημα το GT5 , ειναι κραυγαλεα η διαφορα.

music_lover
11-05-2008, 16:18
ποιος και γιατί έσβησε το post μου περί ηλιθιότητας του gametrailers?

κανείς? δια μαγείας εξαφανίστηκε? συγχαρητήρια..:1appl:μετά μας φταίει το ινσόμνια:fight:

stratisd
11-05-2008, 16:33
To κάνατε το thread μπου$%#%^ο, αν θέλετε να τσακωθείτε για Grid vs GT5 ανοίξτε ένα καινούριο, ας μείνουμε στο παιχνίδι καθεαυτό ρε παιδιά.
Εγώ πάντως θα περιμένω το review απο ολόκληρο το παιχνίδι και μετά βλέπουμε, πάντως το demo μου ψιλοάρεσε.

slayeras
12-05-2008, 13:22
Παιδια κατεβασα το Demo του Grid και ψιλοκολησα με το drift mode του παιχνιδιου μονο.
Κατα ταλλα δεν μου πολυαρεσε.

Ps Καλως σας βρηκα

mootsChios
12-05-2008, 21:49
Εμενα μου αρεσε το στοιχειο οπου μπορεις να βαλεις το αληθινο σου ονομα το οποιο φαινεται πανω απο το αυτοκινητο σου στην εκκινηση, οπως και στην λιστα με τους διαγωνιζομενους. Οπως επισης που μπορεις να βαλεις την σημαια της χωρας σου και τετοια.

geodlord7
14-05-2008, 13:18
Πραγματικα GTP!!!!Να μου πειτε εδω θεωρω το GT5P GTP αλλα το grid ειναι εντελως.....τζαμπα ντεμο!

X-NEC
14-05-2008, 14:53
Το κατέβασα και εγώ χθες και το έπαιξα κανένα πεντάλεπτο! Όπως καταλάβατε δεν με ενθουσίασε και πολύ... Τα γραφικά του είναι μπερδεμένα δεν ξέρω... Η BMW πολύ θολή μου φάνηκε ενώ η Mustang ήταν καλύτερη... Ο χειρισμός με R2, L2 για μένα δεν είναι και ότι καλύτερο και δεν μπόρεσα να τρέξω πολύ χωρίς να τρακάρω... Όσον αφορά τον βαθμό για τα γραφικά που λέγαμε Modecris o Valkyre δεν έχει και άδικο, δηλαδή άντε να πάρει ένα 7,8. Παραπάνω με τίποτα... Δυστυχώς δεν έχει καμια σχέση με το πρώτο βιντεάκι που είχα ποστάρει το οποιο μου είχε αρέσει πολύ. Τέλος το παιχνίδι δεν υπάρχει λόγος να το συγκρίνουμε με το Prologue διότι είναι δυο τελείως διαφορετικά games... Αυτάάά...:angry:

modecris
14-05-2008, 19:39
Όσον αφορά τον βαθμό για τα γραφικά που λέγαμε Modecris o Valkyre δεν έχει και άδικο, δηλαδή άντε να πάρει ένα 7,8. Παραπάνω με τίποτα... Δυστυχώς δεν έχει καμια σχέση με το πρώτο βιντεάκι που είχα ποστάρει το οποιο μου είχε αρέσει πολύ. Τέλος το παιχνίδι δεν υπάρχει λόγος να το συγκρίνουμε με το Prologue διότι είναι δυο τελείως διαφορετικά games... Αυτάάά...:angry:
Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση ;)

urquattros
14-05-2008, 20:12
ma ennoeitai pos einai diaforetiko re su, auto moiazei me to TOCA

Valkyre
14-05-2008, 20:13
Moνο που το TOCA ηταν καλυτερο!Κατα τη γνωμη μου παντα.

urquattros
14-05-2008, 20:22
Sostos

Giannis
14-05-2008, 20:30
afto to paixnidi syndiazei ta eksis idei racing paixnidion.......simulation,arcade,kai tou styl need for speed.......kai i sinistosa apo ola afta einai mia aidia kai mish :p

urquattros
14-05-2008, 20:31
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε γιαννη ελεος το ντεμο ειναι χαλαρωστε λιγο.................

Giannis
14-05-2008, 20:33
giati prokeite na alaksi to styl paixnidiou re si....... stin telikh ekdosi? ama htan etsi kai to gt5 stin telikh ekdosi na bgei arcade me diastimika aftokinita :p

PDS
22-05-2008, 17:01
Grid review OPM
http://i30.tinypic.com/236zuu.jpg
http://i32.tinypic.com/t9inbp.jpg

urquattros
22-05-2008, 17:07
to goustaro auto to game

music_lover
22-05-2008, 17:12
πάντως είναι καλύτερο από το DIRT που κυκλοφόρησε νωρίτερα από την ίδια εταιρία

πολύ καλύτερο από αυτό είναι το RACE O7 της SimBim το οποίο δυστυχώς κυκλοφόρησε μόνο σε pc..

PDS
23-05-2008, 11:58
IGN:Grid Review (http://ps3.ign.com/articles/876/876208p3.html)

8.7

X-NEC
23-05-2008, 16:38
Κόψε κάτι βρε IGN!!! :frog: Το 8 ας πούμε!

pvinis
23-05-2008, 16:43
?!? μια χαρα παιχνιδαρα ειναι! γιατι να το κοψουν?

τι σε χαλασε?

X-NEC
23-05-2008, 16:44
Δεν ξέρω φιλε μου το demo δεν μου άρεσε καθόλου!

Valkyre
23-05-2008, 16:48
Εγω εχω σχολιασει εκτενως αυτα που δεν μου αρεσαν.Γουστα ειναι αυτα.Θα αναφερθω λοιπον μονο σε ενα ΚΡΑΥΓΑΛΕΟ κομματι του review κατα την αποψη μου.

Το 9.5 στα γραφικα , οταν εβαλαν 9.0 στο GT5 ειναι απλα pathetic.Και οποιος εχει αμφιβολλια ας ερθει σπιτι μου να του βαλω το Grid και μετα το GT5p και να ερθει να μου πει ποιο αξιζει και τι.

Γιατι εχω ηδη δει στα φορουμ να γραφουν τοσες βλακειες μετα το review του IGN ...που πραγματικα ελεος...

Το εχει παραχεσει το IGN τωρα τελευταια.Δεν ξερω ποιος κανει review και σε τι , αλλα πραγματικα ξεφτυλα να δινεις 9.5 σε αυτα τα γραφικα οπως εδωσαν και 10 στο GTA IV...

razorblade
23-05-2008, 16:51
k egw to demopou epaiksa den...
tipota idiaitero.

X-NEC
23-05-2008, 17:22
Καλά εγώ δεν είδα αναλυτικά το review! Το M.O. είδα μονο... 9.5 στα γραφικά και 9 στο Prologue? Ok... Δεν λέω μπορεί να αρέσει σε κάποιους το game αλλα όχι και σχεδόν 9 M.O.!!!:p Φιλικά!:p

kostasb13
23-05-2008, 18:41
Αυτο που εχουμε δει ειναι το demo, δεν μπορουμε να κρινουμε ενα παιχνιδι απο το demo μονο. Και απ'οτι δειχνει η review, μια χαρα παιχνιδι ειναι, γιατι θα πρεπει να κανουμε συνεχεια συγκρισεις με το gt5, αλλο πραγμα ειναι το ενα αλλο το αλλο.Το παιχνιδι ειναι καθαρα arcade, τι σχεση μπορει να εχει με το gt5 και στο gameplay και στο στυλ των γραφικων...οπως ειχε γραψει και το PSM3 σε ενα preview, το grid ειναι το pgr για το ps3.
Τα γραφικα του εμενα στο demo μου φανηκαν πολυ καλα, στα επιπεδα του Dirt, ειδικα η πιστα στην πολη μου αρεσε πολυ

Valkyre
23-05-2008, 19:25
Αυτο που εχουμε δει ειναι το demo, δεν μπορουμε να κρινουμε ενα παιχνιδι απο το demo μονο. Και απ'οτι δειχνει η review, μια χαρα παιχνιδι ειναι, γιατι θα πρεπει να κανουμε συνεχεια συγκρισεις με το gt5, αλλο πραγμα ειναι το ενα αλλο το αλλο.Το παιχνιδι ειναι καθαρα arcade, τι σχεση μπορει να εχει με το gt5 και στο gameplay και στο στυλ των γραφικων...οπως ειχε γραψει και το PSM3 σε ενα preview, το grid ειναι το pgr για το ps3.
Τα γραφικα του εμενα στο demo μου φανηκαν πολυ καλα, στα επιπεδα του Dirt, ειδικα η πιστα στην πολη μου αρεσε πολυ

Eαν κανεις τον κοπο και διαβασεις τις προσωπικες μου αποψεις για το παιχνιδι λιγες σελιδες πισω , θα δεις οτι δεν συγκρινα το gameplay με το GT5p.Μαλιστα δηλωσα ο ιδιος οτι , γνωριζω οτι το παιχνιδι δεν στοχευει στον απολυτο ρεαλισμο.

Τωρα οσον αφορα το τεχνικο κομματι , συγνωμη , αλλα αποψη μου ειναι οτι γραφικα = γραφικα.Τι σχεση εχει αν ειναι αλλο ειδος παιχνιδιου το ενα και αλλο το αλλο?Λογω gameplay δηλαδη ειναι τα μοντελα του GT5p απειρως πιο λεπτομερειακα απο του Grid?Λογω gameplay ειναι απειρως καλυτερο το lighting , ο αριθμος πολυγωνων και τα textures?Λογω gameplay ειναι το 1080ρ 60 frames per second?

Δεν νομιζω.Γραφικα = γραφικα.Και αν θεωρειτε οτι το Grid εχει γραφικα στο ιδιο επιπεδο με το GT5p -γιατι οι φιλοι μας στο IGN θεωρουν οτι το Grid αξιζει 9.5 στον τομεα αυτο και το prologue 9.0- ε τοτε μαλλον εχω εγω προβλημα στα ματια.

Και ναι, οταν εχω ενα προιον που ειναι στην κορυφη σε ακριβως αυτον τον τομεα (τεχνικο), εννοειται οτι -ακομα και αν δεν το θελω- η συγκριση ειναι αναποφευκτη.Ποσο μαλλον οταν βλεπω τετοια βαθμολογια.

YΓ. Σε αυτο που λες οτι προκειται για ντεμο αυτο που παιξαμε , συμφωνω μαζι σου , αλλα αμφιβαλλω αν εχουν κανει τοσο μεγαλες αλλαγες στην τελικη εκδοση.Παρολαυτα ομως , οντως μπορει να υπαρχουν βελτιωσεις , οποτε σωστα λες οτι ισως θα επρεπε να κραταμε μια επιφυλλαξη. ;)

DarkUSS
23-05-2008, 19:41
Πολύ καλή βαθμολογία κι από το eurogamer.net (http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=142296&page=1), 9/10! Βέβαια δεν είχα αμφιβολία από την αρχή μου άρεσε το παιχνιδάκι. :)

PDS
23-05-2008, 19:43
Kαταρχην να πω οτι το παιχνιδι σιγουρα θα ειναι αξιολογο συνολικα αν κρινω απο τις μεχρι τωρα βαθμολογιες.
Στο θεμα των γραφικων ομως το 9.5 ειναι για γελια κατα την γνωμη μου.
Αρχιζω να πιστευω οτι κατι παιζει.Δεν θελω να ειμαι καχυποπτος αλλα δεν γινεται καθε φορα να ''τυχαινει'' το ιδιο πραγμα.
To GT5pr σε καμια περιπτωση δεν εχει χειροτερα γραφικα απο το Grid.Eχει πολυ καλυτερα γραφικα.

leone
23-05-2008, 19:48
μηπως παιζωνται αλλα "παιχνιδια" πισω απο την βαθμολογια ?

stratisd
23-05-2008, 19:55
Προφανώς όπως συμβαίνει με τα περισσότερα θέματα σε αυτή τη ζωή.

nikon
23-05-2008, 20:26
News: Race Driver GRID Better Than Demo


GRID's Executive Producer has spoken (http://community.codemasters.com/forum/showpost.php?p=4042515&postcount=15) on the Codemasters forums regarding the PS3 version, and the improvements we can expect next week compared to the recent demo version.

The first improvement is that each and every frame is now v-synced, for a rock solid display with no tearing. Secondly the PS3 frame rate is 30fps, 99% of the time, which is great news.

Thirdly, there was no 'lead' platform - each version of the game had dedicated teams to get the most out of each of them - and finally the retail PS3 version has some extra performance improvements since the demo as they were tuning the game right to the last minute. In addition, the developers also have some further improvements lined up in a patch that should be out soon after release.
Πηγή (http://thesixthaxis.com/race_driver_grid_better_than_demo_news_1072_tsa.as px)

Μάλλον θα πρέπει να δούμε όλο το παιχνίδι για να βγάλουμε τελικό συμπέρασμα.:(

vvv23
23-05-2008, 20:50
off topic αλλά το ign έδωσε στο Uncharted: Drake's Fortune γραφικά 9.

Valkyre
23-05-2008, 20:56
off topic αλλά το ign έδωσε στο Uncharted: Drake's Fortune γραφικά 9.

Και παρολαυτα του εδωσε το βραβειο για τα καλυτερα γραφικα του 2007!:giggle:οτι ναναι ειναι οι βαθμολογιες του IGN...


News: Race Driver GRID Better Than Demo

Πηγή (http://thesixthaxis.com/race_driver_grid_better_than_demo_news_1072_tsa.as px)

Μάλλον θα πρέπει να δούμε όλο το παιχνίδι για να βγάλουμε τελικό συμπέρασμα.:(

Για να δουμε Νικο, ειμαι περιεργος και θελω να το νοικιασω τωρα.Πιστευεις εσυ ομως οτι οσο βελτιωμενα και να ειναι (περα απο το vsync) οτι αξιζουν τετοιο βαθμο στο συγκεκριμενο τομεα?

Βασικα μακαρι να αλλαζαν λιγο τον χειρισμο και να ενιωθες οτι τα αυτοκινητα πατανε σωστα στο δρομο (δεν εννοω ρεαλιστικα).

nikon
23-05-2008, 21:04
Και παρολαυτα του εδωσε το βραβειο για τα καλυτερα γραφικα του 2007!:giggle:οτι ναναι ειναι οι βαθμολογιες του IGN...



Για να δουμε Νικο, ειμαι περιεργος και θελω να το νοικιασω τωρα.Πιστευεις εσυ ομως οτι οσο βελτιωμενα και να ειναι (περα απο το vsync) οτι αξιζουν τετοιο βαθμο στο συγκεκριμενο τομεα?

Βασικα μακαρι να αλλαζαν λιγο τον χειρισμο και να ενιωθες οτι τα αυτοκινητα πατανε σωστα στο δρομο (δεν εννοω ρεαλιστικα).
Και εγώ σίγουρα θα το νοικιάσω γιατί έχω μπερδευτεί ενώ τα video μου άρεσαν πολύ το demo καθόλου τώρα διάβασα και αυτό.:confused::confused::confused:
Για το θέμα των γραφικών έχουμε την ίδια γνώμη το GT5 έχει βάλει πολύ ψηλά τον πήχη όσο και αν δεν έχουν σχέση σαν παιχνίδια.

john
26-05-2008, 17:27
http://www.destructoid.com/elephant/ul/87612-grid.jpg
Shut up, it can be done! I was kindly invited to Birmingham's Omega Sector this past Friday to indulge in an afternoon of GRiD, the latest racing game from Codemasters. The only catch is, it was review code and we were under embargo until Monday morning. These were the problems I was faced with --


With only a scant few hours to actually play the game, I was not comfortable with doing a full review.



Because the game was based on full review code, I could not do a preview of GRiD before the embargo lifted.



By the time the embargo lifted, it would be stupidly late to do a preview when other sites had their reviews up.

Determined not to waste your or Codemasters' time, I chose to soldier on with a review based upon the brief amount of play I was able to have with it. I generally won't review a game until I've had at least three days with it, preferably a week, but let's see if we can make this work. Due to the circumstances and the fact that racing games are not my thing at all, this review will be ungraded. Hit the jump for the full story.
http://bulk.destructoid.com/ul/87612-grid-community-review-day-in-which-jim-reviews-a-game-after-an-hour-of-playing/01-468x.jpg
GRiD is a racing game. You can tell this because it has many vehicles, known as "cars," which move really fast on wheels with the aim to be better at being fast than other cars. I was able to ascertain this quite swiftly from the outset of the game.
The main aim of GRiD is to crash into lots of walls and pop your tire so you spend the rest of the race holding down the analog stick to avoid driving in circles. This can happen very early on in the game and the race will become practically impossible. However, the game has an innovative feature known as the "pause" feature, which offers the option to "restart" the race. I found I was the best person out of everybody there at restarting races. I was able to do it more than anyone.
http://bulk.destructoid.com/ul/87612-grid-community-review-day-in-which-jim-reviews-a-game-after-an-hour-of-playing/02-468x.jpg
If you are a traditionalist, you may want to actually try and win races. If you do this, be prepared to not crash into walls or accidentally drive onto grass and spin around in circles. When trying to win a race, I found it quite frustrating because I was so good at the wall crashing, grass driving stuff. The trouble is, it's so easy for the car to become uncontrollable, especially as GRiD is part of the new "let's make our cars skid around a lot and call it realism" fad that seems to be gripping driving simulations.
Frustration can be tempered with what I call the "Prince of Persia in a car trick," a feature that allows you to rewind time if you completely ruin your vehicle. You can do this without wrecking your car, but only for a ridiculously brief amount of time compared to the amount of leeway you have if you're totally wrecked. This means that if you spin out one too many times or pop a tire, you might as well restart.
Unfortunately, GRiD does not come packaged with your very own Wardrox, as watching Wardrox's little Northern face as he played the game and crashed into things was one of the most entertaining facets.
http://bulk.destructoid.com/ul/87612-grid-community-review-day-in-which-jim-reviews-a-game-after-an-hour-of-playing/03-468x.jpg
There are many species of car in GRiD, and they all have a very different feel, be it the one car that I don't know (because I don't know cars) that was good and the other car that I don't know that was not as good as the car that was good. This review is better than IGN's.
We got to play a multiplayer match over LAN, and I heroically came in last place on one race because I did not understand what was happening. There is a really neat GPS-style map in place, but I did not pay attention to it so I could lose the game (I did this on purpose to test out the "lose physics"). I was winning in the first race, but then crashing happened and I lost. Wardrox may tell you he won the second race and got a free GRiD T-shirt. Wardrox is a liar.
One of the game's biggest selling points is the way it looks, and it certainly looks sexy. So sexy, in fact, that one eager reviewer actually attempted coitus with the game, a sickening farce that ended up with him being escorted from the Omega Sector, shamefaced and with trousers around his ankles. Another of the attendees, wearing a Gametrailers shirt, was taking pictures of the PlayStation 3 version of the game, marking the most dynamic crashes as Xbox 360 shots and twirling a villainous mustache, proving that there is indeed a worldwide conspiracy against the PS3. CONFIRMED!
http://bulk.destructoid.com/ul/87612-grid-community-review-day-in-which-jim-reviews-a-game-after-an-hour-of-playing/04-468x.jpg
GRiD is a solid arcade racing game that should please fans of the genre while not making many new converts. There's a lot of content there, and the different selection of cars and race types should keep people playing. I especially liked how you get at least a small reward simply for completing the race, relieving the pressure to constantly be first. There are bonus goals within each race too, for those looking to score big money. Overall, GRiD is something I'd recommend to hardcore racing fans. I am not a hardcore racing fan though. I do not recommend this game to myself, and instead recommend porn.
Dirty, squalid pornography.

http://www.destructoid.com/reviewing-grid-after-an-hour-of-playing-it-87612.phtml

urquattros
26-05-2008, 20:18
einai teloio ante pote tha bgei?

PDS
26-05-2008, 20:33
34424

pvinis
26-05-2008, 21:52
einai teloio ante pote tha bgei?

30 του μηνα

obione
26-05-2008, 22:02
periergo pantos ...sunithos ta demo me to oloklhromeno game se thema gameplay polu liges fores exei diafora...emena den mou arese katholou..

SQP_GR
26-05-2008, 22:26
tha exei gelio sto on line an mazevomaste poloi gia kontres

stratisd
26-05-2008, 22:39
Και εγώ το έχω στα υπόψιν για αγορά, θα περιμένω βέβαια να πάρω το MGS4 και μετά που θα έχει πέσει το Grid, θα το αγοράσω καμιά 30αριά ευρώ απο το ebay, ως συνήθως :bgrin2:

PDS
28-05-2008, 00:46
34450

msnes7
29-05-2008, 01:32
Έσκασαν τα undeground.......

Katana
29-05-2008, 10:00
Ναι, για να δούμε.

msnes7
30-05-2008, 02:01
Θα το πρότεινα σε όποιο έχει και pc να το δει εκεί.Εκτός αν έχει λεφτά για ξόδεμα και δεν τον νοιάζει.
Βασικά έτσι έπρεπε να ήταν το nfs φέτος αλλά τα κάνανε μαντάρα σε σημείο που να λες μπας και μπερδεύτηκαν οι εταιρίες????????
Πάντως οφείλω να πω ότι ειδικά στο pc είναι πιο optimized από ότι το dirt.Τουλάχιστον με την ίδια μηχανή γραφικών το έκαναν να πάει εντάξει

Katana
30-05-2008, 09:54
To δοκίμασα στο πισι, εντάξει, μέτριο είναι οδηγικά.Αλλά είναι πολύ ελαφρύ για τα γραφικά του.

urquattros
30-05-2008, 10:17
ere drift pou exei na pesei....

jammin
30-05-2008, 10:24
θα γινει χαμος λεμε!!

msnes7
31-05-2008, 01:24
Όσο περισσότερο το προχωράω τόσο πιο καλό γίνεται.Νομίζω από τα κορυφαία τα τελευταία χρόνια.

SQP_GR
31-05-2008, 01:33
tha to parw kai egw.opote etimasu

nikon
31-05-2008, 09:43
Gametrailers: Grid Crash Montage

34620

msnes7
31-05-2008, 13:46
Δεν είναι το damage μόνο αλλά το ότι το περιβάλλον είναι destroyable κατά πολύ θυμίζοντας έντονα flatout.Και το παιχνίδι σε μερικές στιγμές θυμίζει nfs στις δόξες του

PDS
06-06-2008, 12:55
34892

jimbrav
06-06-2008, 16:19
παιδια με την G25 το επαιξε κανεις ? λεει τιποτα? υποστηριζει συμπλεκτη ?

three_brothers1
06-06-2008, 16:25
eine kalo auto?

grscream
07-06-2008, 16:24
υπερτιμημένο σίγουρα..εντάξει ένα καλό arcade αλλά τίποτα παραπάνω,ευχαριστώ αλλά θα μείνω με το GT5 prologe μου.

Nightwolf
25-07-2008, 16:49
Παιδιά μετά από 8 μέρες υπομονής(λόγω ότι μένω εκτός αττικής) από το play.com, επιτέλους το έχω στα χέρια μου. Πρόκειται για ένα εξαίρετο παιχνίδι, με αρκετά καλά γραφικά, και σου δίνει μία υπέροχη αίσθηση της ταχύτητας. Οι συγκρούσεις είναι αρκετά συνταρακτικές και αληθοφανείς, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν πιστεύω πως είναι ίσως αντάξιο του GT5 prolog για την κατηγορία Arcade, ίσως πάλι να χάνει και σε σημεία. πάντως πρόκειται για ένα πολύ καλό παιχνίδι στην κατηγορία του Arcade gaming και για όσους το θέλετε, το play.com δίνει την exclusive 41 € και την κανονική έκδοση 55.99 €. Είναι ένα game που αξίζει πιστεύω κάποιος να το έχει στην συλλογή του..

nikon
25-07-2008, 16:52
Παιδιά μετά από 8 μέρες υπομονής(λόγω ότι μένω εκτός αττικής) από το play.com, επιτέλους το έχω στα χέρια μου. Πρόκειται για ένα εξαίρετο παιχνίδι, με αρκετά καλά γραφικά, και σου δίνει μία υπέροχη αίσθηση της ταχύτητας. Οι συγκρούσεις είναι αρκετά συνταρακτικές και αληθοφανείς, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν πιστεύω πως είναι ίσως αντάξιο του GT5 prolog, ίσως πάλι να χάνει και σε σημεία. πάντως πρόκειται για ένα πολύ καλό παιχνίδι και για όσους το θέλετε το play.com δίνει την exclusive 41 € και την κανονική έκδοση 55.99 €. Είναι ένα game που αξίζει πιστεύω κάποιος να το έχει στην συλλογή του..
Ωχ αυτό τι το ήθελες.:p
Και εγώ θέλω να το νοικιάσω να το δω γιατί με το demo νομίζω δεν βλέπεις πολλά.

Nightwolf
25-07-2008, 16:54
Ωχ αυτό τι το ήθελες.:p
Και εγώ θέλω να το νοικιάσω να το δω γιατί με το demo νομίζω δεν βλέπεις πολλά.
Sorry αλλά ξετρελάθηκα με το παιχνίδι και νομίζω πως και εσύ!!!! νοίκιασε το και θα με θυμηθείς

greekteo
25-07-2008, 16:57
Παιδιά μετά από 8 μέρες υπομονής(λόγω ότι μένω εκτός αττικής) από το play.com, επιτέλους το έχω στα χέρια μου. Πρόκειται για ένα εξαίρετο παιχνίδι, με αρκετά καλά γραφικά, και σου δίνει μία υπέροχη αίσθηση της ταχύτητας. Οι συγκρούσεις είναι αρκετά συνταρακτικές και αληθοφανείς, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν πιστεύω πως είναι ίσως αντάξιο του GT5 prolog, ίσως πάλι να χάνει και σε σημεία. πάντως πρόκειται για ένα πολύ καλό παιχνίδι και για όσους το θέλετε το play.com δίνει την exclusive 41 € και την κανονική έκδοση 55.99 €. Είναι ένα game που αξίζει πιστεύω κάποιος να το έχει στην συλλογή του..


Μην συγκρινεις arcade παιχνιδια με simulation :p

Nightwolf
25-07-2008, 17:02
Μην συγκρινεις arcade παιχνιδια με simulation :p
όπως και να έχει εμένα μου άρεσε, τώρα όσον αφορά το simulation,ναι δεν συγκρίνονται έχεις δίκαιο.... είναι όντως πολύ καλό να τρακάρεις και το αμάξι να είναι ακόμα του κουτιού :p

greekteo
25-07-2008, 17:07
όπως και να έχει εμένα μου άρεσε, τώρα όσον αφορά το simulation,ναι δεν συγκρίνονται έχεις δίκαιο.... είναι όντως πολύ καλό να τρακάρεις και το αμάξι να είναι ακόμα του κουτιού :p

Αυτο που λες ειναι ρεαλισμος;) Και το damage ειναι το μονο + που εχει απεναντι στο GT5pro, βεβαια λεγεται οτι στο ολοκληρωμενο παιχνιδι θα εχει damage..

gepe13
25-07-2008, 17:12
μια χαρα ειναι το παιχνιδι για arcade racer για μενα το καλυτερo arcade racer που κυκλοφορει
τωρα για το simulation το παιχνιδι δεν το εχει ουτε σε physics(χειροφρενο με 200 και στριβεις ) ουτε σε damage
(τρακαρεις με 200 και συνεχιζεις να τρεχεις )

ps4
25-07-2008, 17:30
Το παιχνιδι ειναι τυπου nfs τρεχειες στους δρομους δηλαδη και οχι σε πιστες;

Εχει customisation αυτοκινητων;

Αν εχει καλο online το νοικιαζω για κανα παιχνιδακι γιατι αμα περιμενω απο το gt σωθηκα.

Nightwolf
25-07-2008, 17:36
Το παιχνιδι ειναι τυπου nfs τρεχειες στους δρομους δηλαδη και οχι σε πιστες;

Εχει customisation αυτοκινητων;

Αν εχει καλο online το νοικιαζω για κανα παιχνιδακι γιατι αμα περιμενω απο το gt σωθηκα.

Κοίτα to παιχνίδι είναι arcade όπως τόνισαν και τα παιδιά από επάνω (που έπεσαν να με φάνε γιατί τους έθιξα το gt τέσπα) δλδ τρέχεις σε πίστες, μαζεύεις λεφτά φτιάχνεις δική σου racing team και δικό σου αμάξι και τρέχεις σε αγώνες, Βέβαια στην αρχή τρέχεις σε αγώνες ως μισθωμένος οδηγός.. τώρα όσον αφορά το online ακόμα φίλε μου δεν πρόλαβα να παίξω, αν παίξω να είσαι σίγουρος θα ποστάρω την εμπειρία μου..

ps4
25-07-2008, 17:38
Ωραια φαση nfs δηλαδη.

Θα το νοικιασω.

Nightwolf
25-07-2008, 17:40
Δεν έχει όμως free roaming μέσα στην πόλη...

ps4
25-07-2008, 17:43
Μου αρεσουν τα racing παιχνιδια εμενα. Οποτε οτι και να ειναι μαλλον θα το παρω.

gepe13
25-07-2008, 17:47
και ξανα λεω συγκρινεις 2 ανομοια παιχνιδια αλλο το ενα αλλο το αλλο πως να το κανουμε δεν ειναι ανταξιο του gt για σενα μπορει να ειναι και το δεχομαι αλλα με τα γραφομενα σου το παρουσιαζεις σαν ανταγωνιστη του gt ενω δεν ειναι και μπορει καποιος που διαβαζει τα post σου να παρασυρθει ....
για μενα ειναι το καλυτερο arcade racer και το εχω ευχαριστηθει περισσοτερο απο το gt απλα ειναι arcade (ζημιες και physics δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα) και οχι simulation
το μοναδικο μειονεκτημα του παιχνιδιου ειναι οτι αν εχεις παιξει gt στον οπτικο τομεα δεν θα σε ικανοποιησει αλλα απο gameplay παιρνει 10 με τονο και το online του ειναι αψογο για τον φιλο ps4 που ρωτησε

Nightwolf
25-07-2008, 17:52
Παιδιά μετά από 8 μέρες υπομονής(λόγω ότι μένω εκτός αττικής) από το play.com, επιτέλους το έχω στα χέρια μου. Πρόκειται για ένα εξαίρετο παιχνίδι, με αρκετά καλά γραφικά, και σου δίνει μία υπέροχη αίσθηση της ταχύτητας. Οι συγκρούσεις είναι αρκετά συνταρακτικές και αληθοφανείς, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν πιστεύω πως είναι ίσως αντάξιο του GT5 prolog για την κατηγορία Arcade, ίσως πάλι να χάνει και στα σημεία. πάντως πρόκειται για ένα πολύ καλό παιχνίδι στην κατηγορία του Arcade gaming και για όσους το θέλετε, το play.com δίνει την exclusive 41 € και την κανονική έκδοση 55.99 €. Είναι ένα game που αξίζει πιστεύω κάποιος να το έχει στην συλλογή του..


ορίστε τα άλλαξα τα λεγόμενα μου.

ps4
25-07-2008, 17:52
Ωραια. Αν εχει και invites για φιλους και λοιπα τοτε ειναι σιγουρη αγορα. Κοιτα να δεις που το ειχα παρεξηγησει το παιχνιδι.

Γιααααα να περασω απο νικητα το απογευμα να το παρω................ :)

Nightwolf
25-07-2008, 18:11
:offtopic: θα ήθελα να ζητήσω δημόσια Συγνώμη στον Χρήστη GreekTeo, Που με τα λεγόμενα μου υποτίμησα την νοημοσύνη του, ειλικρινά ζητώ συγνώμη και όσους προσέβαλα με αυτά που έγραψα και σκοπός μου δεν είναι να προσβάλλω τα μέλη εδώ μέσα, ούτε να μειώσω την νοημοσύνη κανενός...
Ειλικρινά Συγνώμη :o:o:o:o:o:o:o:o και θα ζητήσω από τους moderators σε περίπτωση που αντικρίσουν ξανά τέτοια συμπεριφορά από μέρους μου, θα τους παρακαλέσω να μου κάνουν ban.
:offtopic:

pvinis
25-07-2008, 18:12
ετσι.. επιτελους αλλος ενας που του αρεσει πολυ το παιχνιδι (ενας ειμαι εγω :p)

το ειχα "παρει" στο pc. τα γραφικα μου αρεσαν παρα πολυ.. ειναι το nfs οπως θα επρεπε να ειναι.

ps4
31-07-2008, 01:01
Παιδια το νοικιασα σημερα.

Το παιχνιδι ειναι φοβερο και τρομερο. Εχει πολυ καλα γραφικα και απιστευτο online.
Μπορεις να καλεσεις φιλους σου και μονο ή μπορεις να παρεις μερος σε παιχνιδια με 12 ατομα στην πιστα να γινεται χαμος. Μπορεις να ψηφισεις ποια πιστα θες λιγο πριν ξεκινησει ο αγωνας.

Σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου ακουγα κανονικα τι ελεγαν ολοι (κατι αγγλοι βριζοντουσαν με μερικους ιταλους) χωρις σπασιματα στον ηχο ουτε τιποτα.

Για μενα, αγορα. Απλα θα περιμενω λιγο να πεσει η τιμη.

NonBorn
31-07-2008, 01:14
Παιδια το νοικιασα σημερα.

Το παιχνιδι ειναι φοβερο και τρομερο. Εχει πολυ καλα γραφικα και απιστευτο online.
Μπορεις να καλεσεις φιλους σου και μονο ή μπορεις να παρεις μερος σε παιχνιδια με 12 ατομα στην πιστα να γινεται χαμος. Μπορεις να ψηφισεις ποια πιστα θες λιγο πριν ξεκινησει ο αγωνας.

Σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου ακουγα κανονικα τι ελεγαν ολοι (κατι αγγλοι βριζοντουσαν με μερικους ιταλους) χωρις σπασιματα στον ηχο ουτε τιποτα.

Για μενα, αγορα. Απλα θα περιμενω λιγο να πεσει η τιμη.

Μόνο σε μένα δεν άρεσε το παιχνίδι?? :(

konstantinos
01-08-2008, 18:31
42 euro special edition απο play.Πολυ καλο αλλα στους τελευταιους αγωνες ειναι πολυ δυσκολο.

TopGunZ
02-08-2008, 13:12
Μόνο σε μένα δεν άρεσε το παιχνίδι?? :(

Το βρήκα το λιγότερο απογοητευτικό... Το DiRT μου είχε αρέσει πολύ περισσότερο (επειδή είναι από τους ίδιους το λέω). Μη σου πω ότι ακόμα και το Prostreet μου είχε αρέσει περισσότερο.

greekteo
02-08-2008, 13:36
Μη σου πω ότι ακόμα και το Prostreet μου είχε αρέσει περισσότερο.

Καλε το παρακανες:p, οχι και το prostreet καλυτερο.. Πολυ χαμηλα το εριξες.

TopGunZ
02-08-2008, 13:42
Σε χειρισμό μου άρεσε περισσότερο το Prostreet. Δεν ξέρω τι customization έχει το Grid, αλλά ο χειρισμός του ήταν.... κάπως....σαν αποτυχημένη μίξη arcade με sim.

nikon
07-08-2008, 15:41
Λοιπόν το νοίκιασα και εγώ το παιχνίδι (επιτέλους) για να δω κάτι παραπάνω από το demo και αυτό που έχω να πω είναι ότι όποιος έβγαλε άσχημο συμπέρασμα από το demo όπως εγώ (Δημήτρη και για σένα το λέω:p) καλό θα είναι τουλάχιστον να το νοικιάσει.

Μια χαρά θα σας φανεί το παιχνίδι φτάνει να μην κάνετε την σύγκριση με το prologue γιατί δεν έχουν καμία σχέση.

Είναι καθαρά racing το παιχνίδι και δεν είναι τόσο arcade όπως νομίζουν πολλοί.

Valkyre
07-08-2008, 16:08
Λοιπόν το νοίκιασα και εγώ το παιχνίδι (επιτέλους) για να δω κάτι παραπάνω από το demo και αυτό που έχω να πω είναι ότι όποιος έβγαλε άσχημο συμπέρασμα από το demo όπως εγώ (Δημήτρη και για σένα το λέω:p) καλό θα είναι τουλάχιστον να το νοικιάσει.

Μια χαρά θα σας φανεί το παιχνίδι φτάνει να μην κάνετε την σύγκριση με το prologue γιατί δεν έχουν καμία σχέση.

Είναι καθαρά racing το παιχνίδι και δεν είναι τόσο arcade όπως νομίζουν πολλοί.

εκλεισε Νικο , θα το νοικιασω και εγω να το δω αναλυτικα! ;) Ευχαριστω για τις εντυπωσεις!

NonBorn
07-08-2008, 16:12
Λοιπόν το νοίκιασα και εγώ το παιχνίδι (επιτέλους) για να δω κάτι παραπάνω από το demo και αυτό που έχω να πω είναι ότι όποιος έβγαλε άσχημο συμπέρασμα από το demo όπως εγώ (Δημήτρη και για σένα το λέω:p) καλό θα είναι τουλάχιστον να το νοικιάσει.

Μια χαρά θα σας φανεί το παιχνίδι φτάνει να μην κάνετε την σύγκριση με το prologue γιατί δεν έχουν καμία σχέση.

Είναι καθαρά racing το παιχνίδι και δεν είναι τόσο arcade όπως νομίζουν πολλοί.

Είναι περισσότερο ε?? :p :p Εγώ το έπαιξα αρκετά στο pc... Και η οδήγηση δεν έχει καμία μα καμία επαφή με την "οδήγηση"... Τέσπα, εγώ θα προτιμήσω να δοκιμάσω το ferrari challenge πάντως :p

nikon
07-08-2008, 21:10
Είναι περισσότερο ε?? :p :p Εγώ το έπαιξα αρκετά στο pc... Και η οδήγηση δεν έχει καμία μα καμία επαφή με την "οδήγηση"... Τέσπα, εγώ θα προτιμήσω να δοκιμάσω το ferrari challenge πάντως :p
Εντάξει arcade είναι αλλά δεν είναι και ridge racer ας πούμε που μπαίνεις στις στροφές με 1000 και επειδή ακόμα δεν ξέρουμε πότε θα βγει το επόμενο racing (αυτού του στυλ όχι motorstorm κλπ) μια χαρά είναι για αγορά.
Πάντως πριν πάρω το Grid και εγώ θα δοκιμάσω το Ferrari challenge.;)

mikez
28-08-2008, 09:37
Χτες αγορασα το GRID ΚΑΙ στο PS3 (το εχω και στο PC) και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Θα πεταξω επιτελους το GT5 που το θεωρω ΑΘΛΙΟ!

j0e
31-08-2008, 02:52
pedes exei peksei kanenas to grid me timoniera na mou pei entuposeis?

music_lover
31-08-2008, 12:24
Χτες αγορασα το GRID ΚΑΙ στο PS3 (το εχω και στο PC) και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Θα πεταξω επιτελους το GT5 που το θεωρω ΑΘΛΙΟ!

ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! :fryingpan:

pictorino
31-08-2008, 13:47
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ! :fryingpan:

:prayer:
χαχα!!

pictorino
09-09-2008, 00:12
φοβερά γραφικά,ξέφρενη δράση,πολύ καλό damage!!
με χάλασε ότι δυο φορές πέρασα μέσα από τοίχους και δεν έβγαινα(!!!!!!)και ότι ο χειρισμός ήταν αρκετά ''ελαφρής''λόγω της φύσης του.κατά τ'άλλα πολύ καλό arcade, με το καλο να πέσει η τιμή να το τσιμπήσω!!

pictorino
10-09-2008, 15:47
κάποιος που το αγόρασε μπορεί να μου πει αν ''φτιάχνεις''τα αμάξια;

j0e
10-09-2008, 22:49
κάποιος που το αγόρασε μπορεί να μου πει αν ''φτιάχνεις''τα αμάξια;

mporeis na ta ftiaxneis alla mono os pros to xroma kai autokolita, den mporeis na prostheteis pragmata pano.

pictorino
13-09-2008, 08:25
εξατμίσεις και μηχανικά μέρη όχι;

konstantinos
13-09-2008, 13:35
εξατμίσεις και μηχανικά μέρη όχι;

Οχι τπτ σε tuning απλα το χρωμα,τα αυτοκολλητα απο τους σπονσορες που αναλογα το καθενα σου δινει μεγαλητερο κερδος στο τελος του καθε αγωνα ετσι μαζευεις χρηματα για να αγορασεις πιο γρηγορα αυτοκινητα.

pictorino
14-09-2008, 10:55
χμμμμμ,με ψιλοαπογοητεύει αυτό,κρίμα που δεν έχει

konstantinos
20-09-2008, 01:48
Grid Expands Its Garage
New downloadable cars and modes are on the way.
Οπως λεει κ ο τιτλος νεα αυτοκινητα ερχονται για το αγαπημενομας Grid τα ακολουθα μοντελα. πηγη ign
McLaren F1 GTR,TVR Cerbera Speed 12,Mitsubishi Lancer Evolution X,Honda S2000,Nissan GT-R (S-G2008),VW Nardo,Volvo C30,Pontiac Firebird Trans AM.
Φωτος στο spoiler
http://img261.imageshack.us/img261/3206/grid20080918000320854ho6.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/8418/grid20080918000326744yk9.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/2533/grid20080918000331104nx7.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/6278/grid20080918000336463sl2.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/908/grid20080918000340494db7.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/2470/grid20080918000344885cq8.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/2076/grid20080918000349041jz0.jpg

pvinis
20-09-2008, 04:01
ξερουμε ποτε?

j0e
20-09-2008, 12:22
χμμμμμ,με ψιλοαπογοητεύει αυτό,κρίμα που δεν έχει


afou kai na ta valeis sto proto trakarisma de tha meinei ftero...

pictorino
21-09-2008, 00:54
τρομερά αυτοκίνητα,πρέπει να τα πληρώσεις παραπάνω?ή τα κατεβάζεις έτσι?

konstantinos
21-09-2008, 01:32
Μπα λογικα θα τα πληρωνεις.

pictorino
21-09-2008, 01:52
τότε και να αγοράσω το παιχνίδι δεν πρόκειται

panoramix
28-03-2010, 22:22
Aγορασα το καινουργιο race grid reloaded μεσα εχει 2 κωδικους που πρεπει να πας στο REDEEM codes για να κατεβασεις τα 2 patch με αυτοκινητα και πιστες,το θεμα μου ειναι δεν μου δεχεται τον εναν απο τους δυο κωδικους!!!
Τι μπορει να φταει?Εχω προσπαθησει πολλες φορες να τον βαλω αλλα τιποτα!

ps4
28-03-2010, 23:59
Λες αυτο με τις εξτρα πιστες; Αυτο εχω και εγω. Εχει μεσα τετοιο πραγμα;

Το παιχνιδι ειναι φοβερο, ο συναγωνισμος ειναι απιστευτος και το παιχνιδακι ΜΑΜΑΕΙ.

plakas
02-04-2010, 22:37
παιδια σορρυ κιολας αλλα απο την στιγμη που εχει βγει το shift το παιχνιδι ειναι για αποσυρση!!!αν και το grid ειναι πολυ ανωτερο ειδικα στο drift τα σπαει!!!αλλα πρωσοπικα το ειχα λιωσει το 08 πραγμα που δεν με τραβαει το 2010 ;)

freakygeo
02-04-2010, 22:43
εγω παιδια το χω παραγγειλει απο zavvi απο την ημερα που κυκλοφορησε και ακομα δν το εχουν λαβει αυτη να μου το στειλουν τη λετε μπορει να μου φανε τα λεφτα??για το race driver grid reloaded μιλαω

stein3x
02-04-2010, 22:45
Δλδ από πότε το έχεις παραγγήλει?!Τα λεφτά σου αφερούνται μόνο όταν γίνετε dispatch και από την στιγμή που δεν το έχουνε stock για να στο στείλουνε δεν μπορούν να σου αφερέσουνε τπτ.Πάντως μην περιμένεις να ξαναμέρουνε ,σπάνια γίνετε,κάντο cancel και ψάξε το από αλλού.

jk_blue_tiger
28-03-2011, 02:14
Aγορασα το καινουργιο race grid reloaded μεσα εχει 2 κωδικους που πρεπει να πας στο REDEEM codes για να κατεβασεις τα 2 patch με αυτοκινητα και πιστες,το θεμα μου ειναι δεν μου δεχεται τον εναν απο τους δυο κωδικους!!!
Τι μπορει να φταει?Εχω προσπαθησει πολλες φορες να τον βαλω αλλα τιποτα!

Δημιουργησε ενα λογαριασμο στο αγγλικο psn και κανε redeem τον κωδικο απο εκει. Σε εμενα τουλαχιστον δουλεψε ετσι.

panoramix
28-03-2011, 02:29
Γιατι αυτο το psn δεν ειναι αγγλικο?