PDA

View Full Version : Aναζήτηση παιχνιδιού... ποιο προτείνετε?



Carpe_Diem_Rj
15-02-2008, 12:38
Ψαχνω για ενα παιχνιδακι δρασης και περιπετιας με γρυφους αν εχει...
Εχετε να προτεινετε καποιο? Το assassins kai drakes τα εχω.

Αναμεσα στα THE GODFATHER : THE DON'S EDITION (http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00021)
TOM CLANCY'S RAINBOX SIX VEGAS (http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00012)
TOM CLANCY'S SPLINTER CELL DOUBLE AGENT (http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS3.00041)
και Call of Duty πιο προτεινετε? Ποιο εχει καλυτερα γραφικα και υποθεση?

Transporter
15-02-2008, 13:46
call of duty 4 me ta xilia . to kalitero fps pou exo pexei . to vegas oreo ala tis ipomonis .

Carpe_Diem_Rj
15-02-2008, 14:26
Εκτος απο αυτα που αναφερω καποιο αλλο που να αξιζει ? Σε adventure? To call of duty ειναι πολυ καλο το ξερω...

tsakali GR
15-02-2008, 15:29
Εγώ θα σου πρότεινα το εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου Folklore. Ίσως και το Lair αν έχεις την υπομονή με το σύστημα χειρισμού.

skyrios
15-02-2008, 16:09
what about devil may cry 4??8elo na to paro ki ego,hehe

kapellakis
15-02-2008, 20:51
καλυτερα γραφικα & καλυτερη υποθεση απ'αυτα που βαζεις ειναι Call of Duty στα σιγουρα...πιστευω οποιο αλλο παιχνιδι να παρεις δε θα εχεις την εμπειρεια του cod! εκτος απ'το resi φυσικα!!!:angry:

Melnibonian
16-02-2008, 11:35
Συμφωνω κι εγω απολυτα με Kapellakis,cod 4 kai resistance ειναι top,να προσθεσω ομως και το orange box που θα σου χαρισει πολλες ωρες ποιοτικοτατου παιχνιδιου

Carpe_Diem_Rj
19-02-2008, 20:58
Για παιχνιδι με αυτοκινητα ποιο προτεινετε? formula nfs??

Ποιο λεει?

Valkyre
19-02-2008, 21:01
"
Για παιχνιδι με αυτοκινητα ποιο προτεινετε? formula nfs??

Ποιο λεει?"


Το F1 Championship ειναι πολυ καλο αν σου αρεσουν οι αγωνες F1.

Παντως το GT5P ειναι ολα τα λεφτα.Και ακομα και αν πολυ το θεωρουν "μικρο" να θυμισω οτι προσφερει τουλαχιστον τα διπλα πραγματα απο οσα σου προσφερει το motorstorm σαν features.Και το motorstorm ομως εχει πολυ χαβαλε.

Carpe_Diem_Rj
19-02-2008, 21:16
To Burnout Paradise δεν ειναι καλο?

Valkyre
19-02-2008, 21:31
δεν το εχω το ντεμο που επαιξα ειχε πλακα αλλα δεν ειναι του στυλ μου. :D
Λενε οτι ειναι καλο παντως.Arcade driving.

Carpe_Diem_Rj
20-02-2008, 00:59
Colin Mcrae Dirt (http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=GamesPS3&cp_id=133307) η GT5 ???

Poio thewreite kalutero kai paikthka alla kai se grafika...?
Exoun kai ta 2 online?

LAZAGR76
20-02-2008, 01:08
το gt5 νομιζω δεν εχει αντιπαλο στα γραφικα .και το gameplay στα γνωστα επιπεδα.

Carpe_Diem_Rj
20-02-2008, 01:14
To allo den axizei dld?

To GT5 pote tha bgei?

DarkUSS
20-02-2008, 01:19
Colin Mcrae Dirt (http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=GamesPS3&cp_id=133307) η GT5 ???

Poio thewreite kalutero kai paikthka alla kai se grafika...?
Exoun kai ta 2 online?


Παικτηκά? Ωραία λέξη χαχα, μ'αρέσει!:giggle:

Τώρα στην ερωτησή σου, το GT5 δεν έχει βγει ακόμα εκτός αν εννοείς το GT5 Prologue που κι αυτό τον Απρίλη βγαίνει εδώ πέρα, αν δεν κάνω λάθος.

Αν θες οπωσδήποτε racing game θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το demo του Burnout Paradise, μιας και είναι πολύ καλό παιχνίδι. Εγώ μπορώ να πω πως το διασκεδάζω περισσότερο από το GT για παράδειγμα. Βέβαια γούστα είναι αυτά...

kyriakos7
20-02-2008, 01:45
Φιλε Carpe
για παιχνιδι δρασης θα ελεγα Devil May Cry 4
για παιχνιδι με αυτοκινητα Burnout Paradise

urquattros
21-02-2008, 11:19
carpe i gnomi mou einai :

game drasis: call of duty 4
game autokinita: burnout paradise

TdR
21-02-2008, 14:53
Αφού σου αρέσουν τα FPS παιχνίδια αγόρασε όπωσδήποτε:

-Call of Duty 4 Αν και η προπαγάνδα στην οποία βασίζεται το σενάριο ξεπερνάει τα όρια της ηλιθιότητας -κατά την ταπεινή μου γνώμη- το gameplay και ο ρυθμός του παιχνιδιού σε συναρπάζουν, δεν πρέπει να το χάσεις, μιας και αρχίζει να γίνεται δυσεύρετο.

-Resistance: Fall of Man Επίσης εθιστικό παιχνίδι, από εκείνα που κολλάς με τις ώρες... διάβασε και το σχετικό thread για το on line παιχνίδι που έχουν οργανώσει φίλοι του forum. A, οσονούπω έρχεται και το Νο2...!]

Με τo Tom's Clancy's, Rainbow Six Vegas δεν έχω προλάβει να παίξω αρκέτα. Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές [εξαρτάται φυσικά και ο βαθμός δυσκολίας που θα επιλέξεις]. Σίγουρα δεν έχει το ρυθμό του COD4. Επιπλέον, περίμενα κάπως καλύτερα τα γραφικά, μιας και υποστηρίζει 1080i ανάλυση. Ίσως παρακάτω να βελτιώνεται η εικόνα, καθώς, προς το παρών, εκεί στο μακρινό Μέχικο, μας έχει πνίξει το καφέ... Πάντως δεν έχω μετανοιώσει που το αγόρασα. Απλά προηγείται το COD4.

Ανεπιφύλακτα σου συστήνω το Uncharted, Drake's Fortune. Καταπληκτικό παιχνίδι. Πανέμορφα γραφικά, gameplay, combos, ρυθμός, ό,τι γουστάρει η ψυχή σου. Κατά τη γνώμη μου, ανάμεσα στα 5 καλύτερα παιχνίδια της χρονιάς που πέρασε. Δεν και το Review.

Αν σου αρέσουν τα adventures με cartoons (στυλ Jak), το Ratchet & Clank είναι μια άριστη επιλογή. Πανέμορφα γραφικά, πολλές επιλογές στο gaming. Θα περάσεις ευχάριστα μαζί του. Αν δεν κάνω λάθος κάποιος φίλος έχει γράψει και σχετικό Review, στο forum, για το παιχνίδι.

Τέλος μια καλή αγορά είναι και το Orange Box. Πέντε παιχνίδια [το ένα από αυτά αποκλειστικά on line] σε μια συσκευασία, δεν είναι καθόλου άσχημα... Το τεύχος τού Official Playstation2 αυτού του μήνα έχει σχετικό αφιέρωμα. Δες επίσης το thread που έχει ανοίξει πιο κάτω.

Καλή διασκέδαση.

kapellakis
21-02-2008, 14:55
αμα εισε φαν της επικινδυνης οδηγησης τοτε για racing burnout στα σιγουρα..αμα θες δραση για fps παρε το cod4..& και το gt5p εχει πολυ καλα γραφικα..αλλα πιο πολυ δραση το burnout paradise!:angry:
δεν εβαλα resistance επειδη εννοειτε αυτο!:rofl::rofl::rofl:
δεν εχω δει αλλο παιχνιδι μεχρι τωρα με το online gameplay του resi..
στα γραφικα μπορει να υστερει αλλα στο gameplay καθολου!
40 παικτες online καταλαβαινεις τι μακελιο γινεται!
παρε resi-cod-burnout& εισε κομπλε

Carpe_Diem_Rj
06-03-2008, 14:55
Υπαρχει καποιο παιχνιδι με γριφους? Στυλ portal....