PDA

View Full Version : Lost Vs Prison Break !!!!!



MONK-21
09-02-2008, 02:31
Mαγκες πραγματικα Lost και Prison Break ειναι καταπληκτικες σειρες αλλα νοιζω οτι το Lost κερδιζει την μαχη στη στροφη για ενα κ μονο λογο ... ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ! και εξηγουμαι.. το Prison ειχε ενα καταπληκτικο πρωτο κυκλο που δυσκολα μπορεις να βρεις καποιον που να μην γουσταρει ο δευτερος ομως εκανε μεγαλη κοιλια για να ισιωσει παλι απο την μεση και μετα.Αν σκεφτει κανεις οτι το Lost εχουμε δει 3 κυκλους!!! με πολλα περισοτερα επεισοδια απο τους κυκλους του Prison και η κοιλια ηταν ελαχιστη αυτο και μονο πιστευω πως αρκει για να το κανει ανωτερο.Αλλωστε σε oλα τα πραγματα στη ζωη η διαρκεια ειναι αυτη που διαχωριζει τυχη απο ικανοτητα. αυτα και θελω να ακουσω γνωμες:tiphat:

Exoskeletor
09-02-2008, 02:41
kala to prison break ekane kilia eno to lost paei kala? xaxaxaxa prepei na eise o monos sth gh pou na to leei ayto. to lost ekane koilia terastia meta apo ta prota 5-6 epeisodia kai oi senariografoi grafan oti theloun eno to prison break oi protoi 2 kikloi eine entelos telioi xoris na afinoun kena ktl. xoris na iparxoun episodia xoris drash kai alla me drash opos to lost pou kathe epeisodio eine les kai to exo grapsei alos. aparadekto to lost. se kathe kuklo aksizoun mono ta prota kai ta teleytea epeisodia alla na mhn to sigrinoume me super pou poiothka eine se allo epipedo opos prison break kai heroes. safos to lost eine poio kato apo aytes se senario k skhnothesia. allo to na aresei perisotero se allous

MONK-21
09-02-2008, 03:16
Ρε μεγαλε μη παθιαζεσαι τοσο για σειρες στη τηλεοραση λεμε που εβγαλες και συμπερασμα οτι ειμαι ο μονος στη γη που το λεει αυτο λες και εχεις ρωτησει ολους τους αλλους!τελος παντων...εξηγουμαι λοιπον και λεω οτι καταρχην το Prison το γουσταρω με τα χιλια! εδω κολαω απιστευτα σε 2 φιλαρακια μου που δεν το χουν δει ακομα να τσακιστουν να το δουν απλα η διαφορα ειναι εχουμε δει [B]πολλα περισοτερα επεισοδια του LOST σχεδον τα διπλα σε αριθμο!!!! και παρολα αυτα το ενδιαφερον ειναι Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο και θεωρω οτι αυτη η ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΑειναι που το κανει λιγο ανωτερο φυσικα ομως με μικρη διαφορα. αυτη ειναι η αντιρηση μου και στη λεω φιλικοτατα:bgrin2:

Valkyre
09-02-2008, 03:46
κατα τη γνωμη μου και οι 2 σειρες ειναι πολυ καλες.Ομως και εγω θα ειμαι ενας απο τους ανθρωπους πανω στη Γη που διαλεγω Lost σαν την αγαπημενη μου με μικρη ομως διαφορα! ;)

Το Lost ειναι σειρα φαντασιας και σαν σειρα φαντασιας προσφερει οτι καλυτερο.Τωρα ακριβως επειδη ειναι σειρα εχει και τα καπριτσια της αλλα ετσι ειναι ολες οι σειρες.Και στο Prison Break θα μπορουσε καλιστα καποιος να πει οτι εχουμε σκυλοβαρεθει να βλεπουμε τον Σκοφιλντ υπο την απειλη οπλου (τουλαχιστον 2 φορες αν επεισοδιο και τελικα την τελευταια παντα στιγμη να σωνεται ως εκ θαυματος απο μια κωλοφαρδια.Ειναι λογικο βρε παιδια , οπως λογικο ειναι και στο Lost να σου απαντανε σε ενα ερωτημα και να σου θετουν αλλα 10.Σαπουνοπερες ειναι ετσι γυριζονται , ετσι πουλανε.

Παντως να πω οτι με το Lost καπου ανυσηχησα οτι θα καταληξει ενα νεα xfiles δηλαδη οτι οι σεναριογραφοι δεν εχουν σαφεις απαντησεις ουτε οι ιδιοι και απλα γραφουν χωρις να ξερουν που το πανε.Ομως βγηκαν και ειπαν οτι το στορυ ειναι τελειωμενο (το κεντρικο στορυ) και οτι οι μεγαλες και κυριες απαντησεις σε ολα τα ερωτηματα ηδη ειναι μελετημενς και υπαρχουν.Απλα μενει να γυριστουν.Και ειπαν οτι θα παρει 3 ακομα seasons.

Αυτα ειναι καλα νεα καθοτι πλεον ειμαστε σχεδον σιγουροι οτι δεν γραφουν οτι τους κατεβει αλλα το εχουν ηδη στο μυαλο τους αυτο που θα συμβει.

Slay
09-02-2008, 03:50
Το Lost ειναι σειρα φαντασιας και σαν σειρα φαντασιας προσφερει οτι καλυτερο.
ποσο σιγουρος εισαι γιαυτο? θυμαστε το Alias ,παλι του abrams , που στο τελος μας πεταξε ενα ξερο οτι ολα ηταν παραμυθι και με την λογικη εξηγουνται ολα.

msnes7
09-02-2008, 03:54
Το Lost και αν έχει κάνει κοιλιά........Αν και θεωρώ τις 2 σειρές μαζί με το 24 ότι καλύτερο υπάρχει σαν σασπένς μόνο prison και 24 συναγωνίζονται.Το lost παραμένει μια σειρά με όλο αναπάντητα ερωτήματα αλλά σε συγκεκριμένα επεισόδια.Τουλάχιστον το Lost άρχισε καλά σαν 4η ενώ και το Prison μετά το μέτριο ξεκίνημα μας προσφέρει αγωνία στα τελευταία.......

Valkyre
09-02-2008, 04:06
ποσο σιγουρος εισαι γιαυτο? θυμαστε το Alias ,παλι του abrams , που στο τελος μας πεταξε ενα ξερο οτι ολα ηταν παραμυθι και με την λογικη εξηγουνται ολα.

Δεν ειμαι φυσικα σιγουρος αλλα δεν νομιζω οτι το Lost θα καταΛηξει ετσι.Και αυτο γιατι η σειρα ειναι απο τις 2 κορυφαιες σε θεαματικοτητα με μεγαλο κοινο πισω οχι οπως το Alias.Απλα εμενα μου αρεσουν τετοιες σειρες φαντασιας και εδω και καιρο δεν ειχε βγει κατι αξιολογο στον τομεα αυτο.Το lost μοιαζει με μεγαλη παραγωγη , ωραιους και ενδιαφεροντες χαρακτηρες (το alias χωλαινε πολυ στους χαρακτηρες) και ηδη εχει απαντησει στο κυριοτερο ερωτημα των 3 πρωτων κυκλων! Μην το ξεχνατε αυτο παιδια.Εγω δεν περιμενα να απαντησουν τοσο νωρις σε κατι τετοιο και θεωρω αν μη τι αλλο ιδιοφυη τον τροπο που αλλαξαν "τουμπα" σκηνοθετικα την σειρα στο τελος του 3ου και στην αρχη του 4ου κυκλου.

Κοιλια σιγουρα εκανε στο 2ο κυκλο (οπως και το Prison Break) αλλα απο τον 3ο κυκλο και μετα ηταν πολυ καλη.

Για εμενα παντα! :)

MONK-21
09-02-2008, 04:15
συμφωνω εχει κανει και το Lost τη κοιλια του καποια στιγμη ισως στο μεσο του 2ου κυκλου αλλα ηταν μικρη επανηθε γρηγορα και μην ξεχναμε το τελος του 3ου κυκλου ποσο καιρο ειχε να μας εκπληξει τοσο μια σειρα η μια ταινια ρε παιδια??εγω το παρομιαζω με το τελος απο την 6η αισθηση τετοιο ΣΟΚ ηταν για μενα

Akolov
09-02-2008, 04:21
για μένα και τα δύο κάνανε κοιλιά και δεν σας κρύβω ότι τα παράτησα , επειδή και κοιλιά κάνανε και βαριόμουν να περιμένω κάθε βδομάδα...και νέο επεισόδιο και είπα άσε να τελειώσουν και τα δύο και κάτσε ένα καλοκαίρι και δες τα όλα από την αρχή .:)

Dikakom
09-02-2008, 13:47
"Κοιλιά" πιστεύω είναι λογικό να κάνει κάθε σειρά...το ζητούμενο είναι η διάρκεια και το βάθος αυτής....αν και δεν έχω ασχοληθεί με το LOST όπως με το PRISON BREAK,έχω δει κάποια επεισόδια σπασμωδικά θεωρώ ότι το PRISON BREAK υπερτερεί λιγάκι και θατο στηρίξω σε κάτι απλό...όταν είδα ένα επεισόδιο PB πωρώθηκα και ξεκίνησα να βλέπω όλη τη σειρά ενώ το LOST δεν μου δημιούργησε τόσο έντονα αυτή την αίσθηση....Παρόλα αυτά και οι δύο σειρές αποτελούν ότι καλύτερο έχουμε δει τα τελευταία χρόνια!:tiphat:

Valkyre
09-02-2008, 14:00
"Κοιλιά" πιστεύω είναι λογικό να κάνει κάθε σειρά...το ζητούμενο είναι η διάρκεια και το βάθος αυτής....αν και δεν έχω ασχοληθεί με το LOST όπως με το PRISON BREAK,έχω δει κάποια επεισόδια σπασμωδικά θεωρώ ότι το PRISON BREAK υπερτερεί λιγάκι και θατο στηρίξω σε κάτι απλό...όταν είδα ένα επεισόδιο PB πωρώθηκα και ξεκίνησα να βλέπω όλη τη σειρά ενώ το LOST δεν μου δημιούργησε τόσο έντονα αυτή την αίσθηση....Παρόλα αυτά και οι δύο σειρές αποτελούν ότι καλύτερο έχουμε δει τα τελευταία χρόνια!:tiphat:
Εγω παλι αυτο που επαθες εσυ με το PB εγω το επαθα με το lost.Ειδα το πρωτο επισοδειο και μετα πηγα νοικιασα ολοκληρο τον πρωτο κυκλο και τον ειδα μονορουφι σε 2 μερες.

Donald
09-02-2008, 14:12
Προσοχή ακολουθεί μήνυμα αντικειμενικής απόψης.

LOST KAI MONO LOST! Γιά μένα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης των 2 σειρών,στη μία μιλάμε ότι έχουμε ένα ανεπανάληπτο καστ ηθοποιών κομμένων και ραμμένων γιά τους ρόλους ( ή μήπως ρόλους κομμένους και ραμμένους για τους συγκεκριμένους ηθοποιούς?) και στη άλλη 3-4 σχετικά αδιάφορους ηθοποιούς.

Επίσης ο κύριος Σκόφιλντ είναι ο κλασικός Αμερικάνος πρωταγωνιστής, καρπός του έρωτα μεταξύ του γνωστού Φυσικού ¶λμπερτ Αϊνσταιν και του ζογκλέρ μοτοσυκλέτας Ivel Knievil. Τα ξέρει όλα,τα σκέφτεται όλα,τα κάνει όλα. Ευχαριστώ δε θα πάρω.

Τέλος έχω να προτεινώ στον επόμενο κύκλο ο ΣΚόφιλντ να κάνει τα μαγικά του γιά να δραπετεύσει από μία κονσέρβα Φλόκος.

Valkyre
09-02-2008, 14:41
Τέλος έχω να προτεινώ στον επόμενο κύκλο ο ΣΚόφιλντ να κάνει τα μαγικά του γιά να δραπετεύσει από μία κονσέρβα Φλόκος.


Ρε φιλε ΕΛΕΟΣ , με εριξες κατω απο τα γελια ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!:bowdown::bowdown::rofl::rofl::rofl::ro fl:

Dikakom
09-02-2008, 16:38
Εγω παλι αυτο που επαθες εσυ με το PB εγω το επαθα με το lost.Ειδα το πρωτο επισοδειο και μετα πηγα νοικιασα ολοκληρο τον πρωτο κυκλο και τον ειδα μονορουφι σε 2 μερες.


Όπως καταλαβαίνετε το θέμα είναι υποκειμενικό καθώς στηρίζεται στα γούστα το καθενός και τι του αρέσει να βλέπει...εξάλλου αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα θα είχαμε όλοι το ίδιο αυτοκίνητο,θα μαλώναμε για την ίδια γκόμενα κ.λ.π....δεν νομίζω ότι μέχρι τώρα έχω διαβάσει κάποια αντικειμενική κρίση...και λογικό το βρίσκω..

Valkyre
09-02-2008, 16:40
Όπως καταλαβαίνετε το θέμα είναι υποκειμενικό καθώς στηρίζεται στα γούστα το καθενός και τι του αρέσει να βλέπει...εξάλλου αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα θα είχαμε όλοι το ίδιο αυτοκίνητο,θα μαλώναμε για την ίδια γκόμενα κ.λ.π....δεν νομίζω ότι μέχρι τώρα έχω διαβάσει κάποια αντικειμενική κρίση...και λογικό το βρίσκω..

Και βεβαια ετσι ειναι εχεις απολυτο δικιο.:)

Dikakom
09-02-2008, 16:45
Και βεβαια ετσι ειναι εχεις απολυτο δικιο.:)


Να σαι καλά Valkyre...ευχαριστώ:tiphat:

desperate_gamer
09-02-2008, 17:12
Ωραίο θέμα. Και θα συμφωνήσω πολύ με τον Donald!! LOST 4ever!! (εύκολο να το λες, όταν έχεις δει και το χθεσινό επεισόδιο :P).

Εγώ με το Prison Break σκυλοβαρέθηκα από το πρώτο επεισόδιο. Το είδα στον ΑΝΤ1 και δεν άντεχα να μην έχω δίπλα ανοιχτό και το pc για να περάσει η ώρα. Έτσι είδα και το δεύτερο και το τρίτο... Και μετά σταμάτησα. Ναι, στάνταρ εμένα μου έχει φύγει η βίδα καθώς δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να βαρέθηκε το Prison Break, αλλά τέσπα!

Ενώ το Lost... το κάτι άλλο!! Όλα είναι τόσο ωραία. Δένεσαι αμέσως με όλους σχεδόν τους χαρακτήρες. Τους νιώθεις σαν φίλους σου (ενώ με τα αποβράσματα στην φυλακή, τι να νιώσεις; :P). Και έχει τόσες πολλές υπερβολικές-χαρακτηριστικές στιγμές (νούμερα, καπνός, others, βιντεάκια με κινέζους) που απλά ξεφεύγει από οτιδήποτε άλλο έχεις δει. Δεν μπορείς να εξηγήσεις γιατί σου αρέσει το Lost. Απλά τρελαίνεσαι!! Lost forever!!!

(Όσο για το Alias κι εγώ ξενέρωσα με την "ό,τι να 'ναι" ιστορία στο τέλος, καθώς θα έπρεπε να τελειώσει στον δεύτερο κύκλο. Αλλά μετά από έναν λαναθασμένο τρίτο κύκλο (την χρονιά που ο JJ Abrams ασχολήθηκε με το Lost και το άφησε το Alias), ο τέταρτος και ο πέμπτος κύκλος μπόρεσαν και μπάλωσαν αρκετά καλά τα πράγματα. Ακόμα κι αν έκανε μεγάλο μπυροκοίλι, το Alias πάντα θα έχει αναλογίες Sydney Bristow στη καρδιά μου. :P).

Exoskeletor
09-02-2008, 19:21
συμφωνω εχει κανει και το Lost τη κοιλια του καποια στιγμη ισως στο μεσο του 2ου κυκλου αλλα ηταν μικρη επανηθε γρηγορα και μην ξεχναμε το τελος του 3ου κυκλου ποσο καιρο ειχε να μας εκπληξει τοσο μια σειρα η μια ταινια ρε παιδια??εγω το παρομιαζω με το τελος απο την 6η αισθηση τετοιο ΣΟΚ ηταν για μενα

:D epimeno mh ta les paraekso ayta, mono se mas

john
10-02-2008, 02:53
ego exo 2 pragmata na po mono
proton:
MONO o MAKIS kseris pos tha teliosi to lost
kai defteron:
An o Mahone eixe rotisi to MAKI gia to pou eine o Scofield, tha ton eixe bri se mia ora.

greekteo
10-02-2008, 02:55
Θα μιλησω αντικειμενικα... Το PrisonBreak δεν φτανει ουτε στο δαχτυλακι του Lost .. Το δευτερο ειναι must.. Καλα εκαναν και το εβαλαν στην θεση του πρωτου :p

Chill
10-02-2008, 11:37
Συμφωνώ και εγώ Lost>Prison Break. Mετά το Lost θα έβαζα το Heroes. Το PB τα σπασε στην 1η σεζόν αλλά από εκεί και πέρα έχει καταντήσει κουραστικό και επαναλαμβανόμενο.

MONK-21
10-02-2008, 14:16
:D epimeno mh ta les paraekso ayta, mono se mas
καλα εχουν περασει τοσοι και διαβαζεις τα αποτελεσματα μεταξυ Lost & Prison Break και επιμενεις ?? οκ εσυ ξερεις... κατα τα αλλα εγω να μην τα λεω παραεξω αυτα.. οτι πεις μεγαλε!!:banghead::banghead:

conn-a
10-02-2008, 14:33
Θα μιλησω αντικειμενικα... Το PrisonBreak δεν φτανει ουτε στο δαχτυλακι του Lost .. Το δευτερο ειναι must.. Καλα εκαναν και το εβαλαν στην θεση του πρωτου :p

ντροπηηη ιεροσυλε:paperbag:prison break και παλι prison break :bgrin2:

Dikakom
10-02-2008, 14:39
ντροπηηη ιεροσυλε:paperbag:prison break και παλι prison break :bgrin2:

Πες τα ρε Κωνσταντίνα γιατί εγώ βαρέθηκα να τα λέω...:wave::bgrin2::bgrin2:

greekteo
10-02-2008, 14:40
ντροπηηη ιεροσυλε:paperbag:prison break και παλι prison break :bgrin2:

Οταν μεγαλωσεις, ωριμασεις και φτασεις στην ηλικια μου, θα καταλαβεις τι αξιζει :p

conn-a
10-02-2008, 14:44
Οταν μεγαλωσεις, ωριμασεις και φτασεις στην ηλικια μου, θα καταλαβεις τι αξιζει :p

ποια ηλικια σου ρεεεε:confused:6 μηνες με περνας!!!: p

greekteo
10-02-2008, 14:45
ποια ηλικια σου ρεεεε:confused:6 μηνες με περνας!!!: p

6 κρισιμοι μηνες :p

conn-a
10-02-2008, 14:46
6 κρισιμοι μηνες :p

τουλαχιστον εστω και ανωριμη εχω τον respect ανθρωπο για φωτο στο μσν μου τον Σκοφιλντ οχι την Καλομοιρα:frog::frog::hide:

greekteo
10-02-2008, 14:51
τουλαχιστον εστω και ανωριμη εχω τον respect ανθρωπο για φωτο στο μσν μου τον Σκοφιλντ οχι την Καλομοιρα:frog::frog::hide:

EEE οχι και ρεσπεκτ ο Σκοφιλντ... Τον ξεθαψαν εκει για να εχουν χαμηλοτερο κοστος στο σειριαλ και μου τον εκανες και ρεσπεκτ... Η Καλομοιρα ειναι καλυτερη σαν ηθοποιος απο αυτον...... χιχιχι

conn-a
10-02-2008, 14:53
EEE οχι και ρεσπεκτ ο Σκοφιλντ... Τον ξεθαψαν εκει για να εχουν χαμηλοτερο κοστος στο σειριαλ και μου τον εκανες και ρεσπεκτ... Η Καλομοιρα ειναι καλυτερη σαν ηθοποιος απο αυτον...... χιχιχι

πιστευω οτι εχουμε ξεφυγει του θεματος κλειστο εδω και μπες στο μσν να σου εξηγησω τι θα πει ποιοτητα:frog::offtopic:

Tek_Killa
11-02-2008, 11:53
εγώ όσο αγαπώ το lost, άλλο τόσο το μισώ. Έχει τόσο εθιστική πλοκή που κάθε φορά που τελειώνει ένα επεισόδιο αφήνοντάς σου περισσότερα ερωτηματικά απ ότι όταν ξεκίνησε, μου έρχεται να σπάσω την τηλεόραση. Γιαυτό και πήρα την εξής απόφαση: Ένα ένα επεισόδιο ποτέ δεν ξαναβλέπω. Απο 6άδα και πάνω τη φορά και με συντροφιά 2 πιτσόνια. :D

touristas
11-02-2008, 12:13
psifizo prison break asizititi

teddy
11-02-2008, 18:02
εχω δει μονο τον πρωτο κυκλο του prison break,και ομολογω οτι ειναι αρκετα εθιστικο...
τωρα για το lost δεν εχω αποψη...ακομα τουλαχιστον!

conn-a
11-02-2008, 23:39
psifizo prison break asizititi

:1appl::1appl::1appl:+rep apo mena!!

redismagik
07-04-2008, 13:24
to lost exo dei mono 5 cd apoton proto kiklo.eine oreo kai den poisteuo na kratisei to endiaferon mou opos tora.mono ta filarakia den .....kremasan se tosi diarkeia.

jorgedept
07-04-2008, 13:57
Θα μιλησω αντικειμενικα... Το PrisonBreak δεν φτανει ουτε στο δαχτυλακι του Lost .. Το δευτερο ειναι must.. Καλα εκαναν και το εβαλαν στην θεση του πρωτου :p


:1appl::1appl::1appl:

leone
07-04-2008, 14:01
Prison Break..... Κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλυτερο.

gavrosdr
07-04-2008, 19:08
lost....

panelix
07-04-2008, 19:42
lost fisika ti prison break kai mixalakis kai blakeies tora...
(sssst erxete i konna :P) :hide:

http://imageshack.gr/files/aygliperhkeixa09232p.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=aygliperhkeixa09232p.jpg)

Valkyre
07-04-2008, 20:12
απλα lost.

ProEvo
08-04-2008, 11:47
Χωρίς να έχω παρακολουθήσει φανατικά κανένα από τα 2, το lost με τράβηξε περισσότερο.

alestr9s
08-04-2008, 12:18
Lost > Heroes > Prison Break

Απλά τα πράγματα!

conn-a
08-04-2008, 19:01
lost fisika ti prison break kai mixalakis kai blakeies tora...
(sssst erxete i konna :P) :hide:

http://imageshack.gr/files/aygliperhkeixa09232p.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=aygliperhkeixa09232p.jpg)
no comment!γιατι θα το κλεισουμε το thread αν αρχισω :rofl::rofl::rofl:

INDIGO
13-12-2008, 13:38
ke i thio sires oi ine poli orees ala pio poli mou aresei to prison break exei pio polli thrasi

Giannis7
13-12-2008, 15:25
prison break !
Το Lost δεν με τράβιξε τόσο, στο prison break η συνέχεια έρχονται τα πάνω κάτω..

michael92
21-12-2008, 04:58
Lost Break :p

fanis86
31-12-2008, 19:35
Spam on


Γαρδελης και steve Douzos FOREVER:D


Spam off

konaki
31-12-2008, 20:07
Το lost το 8εωρω ανωτερο απτο PB γιατι για μενα εχει ενα σεναριο φανταστικο σεναριο.
To PB εχει χασει την αξια του μετα απ΄την 2η σεζον οπου επαψε να σχετιζεται ο τιτλος της σειρας με την υπο8εση
και γιαυτο 8α τελειωσει φετος παροτι εχει κανει καλα επεισοδια τις τελευεταιες μερες.

chronohill
09-01-2009, 15:41
Λοιπον τωρα ειδα αυτο το threat...
Ειμαι καραφανατικος LOST και ειδα prison break μονο και μονο για να εχω αποψη και να ανταπαντω σε αυτους που λενε οτι ειναι καλυτερο απτο LOST...Λοιπον η απαντηση ειναι:Καλα ειστε σοβαροι???:hide:
Δεν λεω προσεγμενη σειρα και ο πρωτος κυκλος οντως ηταν πολυ καλος αλλα μολις ειδα 2η σεζον γελουσα...ειναι δυνατον...Θελει ο αλλος να σωσει τον αδερφο του και πεθαινει ολη η αμερικη???σε καθε επεισοδιο πεθαινε και ενα και δυο και 3 και τεσσερα παιδια...ελεος...και ολα αυτα για να ζησει ΕΝΑΣ...Ναι δεν λεω και στο lost πεθαινουν αρκετοι αλλα οχι κι ετσι...Και το Lost εχει πολυ πιο βαθυ σεναριο και παντα υπαρχει λογος που πεθαινει καποιος....Μολις ειδα το "τελος" της 2ης PB δεν ειχα λογο να ξαναδω...νομιζα οτι με κοροιδευαν οι σεναριογραφοι.Γιαυτο σταματησα να βλεπω (PB) και μαθαινω νεα απο ενα φιλο και γελαω ακομα πιο πολυ...
Κατα τα αλλα το σοκ που εχω παθει με το LOST δεν το χω παθει με τπτ αλλο που να χω δει..Εκτος της εκτης αισθησης οπως ειπε και ενας φιλος και φυσικα το σοκ του Silent Hill 2 ειναι αξεπεραστο αλλα οχι σαν του lost!
Eπισης εγω δεν ενιωσα να κανει πουθενα κοιλια στο σηριαλ ..ειδικα η 2η σεζον ειναι η αγαπημενη μου...Τα τελευταια επεισοδια με ειχαν συγκλονισει...αχχχχχ αντε να ξεκινησει η καινουρια σεζον...LOST RULES!!!!!:frog:

dimitrismx5
09-02-2009, 15:46
prison break gia mena skotwnei to lost to xalasane poloi ...

kosmios
09-02-2009, 15:47
prison παιδια αν και το lost ουτε που το εχω δει ποτε

sakis1984
06-02-2010, 04:42
prison break!

dimitrisasp
07-02-2010, 22:32
Εχωντας δει και τα δyo μεχρι εκει που εχουν φτασει εχω να πω
οτι νικαει (για μενα) το LOST. Ο πρωτος κυκλος του Prison ομως
ειναι απαικτος!

dewarsad
07-02-2010, 22:49
Παροτι στην αρχη ημουν φανατικη υπερ του Prison Break Και απιστευτα κατα, του LOST, Μετα απο 5 + την καινουρια seasonς θα πω χαλαρα.....LOST :):)

plakas
07-02-2010, 22:53
βρε το Prison τελειωσε :p:p:p

Aρα το lost εμεινε να καιμε εγκεφαλικα κυταρα πλεον

tsak
17-02-2010, 20:11
Οι δυο πρώτες σεζόν του prison break είναι οτι καλύτερο υπάρχει σε σήριαλ κατά τη γνώμη μου. Το lost είναι από τις κορυφαίες σειρές και για μένα η τρίτη σεζόν ήταν η καλύτερη του. Πάντως και τα δυο έκαναν τρελή κοιλιά κάποια στιγμή.΄
Το prison break κούρασε στο πρώτο μισό της 4ης σεζόν και το lost τη 5η με όλες αυτές τις τηλεμεταφορές

AriStos13
18-02-2010, 17:31
και τα 2 ειναι απο τις καλυτερες σειρες..βεβαια το 24 δεν το πλησιαζουν καν..αλλα ερωτες ειναι αυτα...

devildemon
25-02-2010, 23:27
αλλη ειναι η αγαπημενη μου σειρα... απο τα 2 προτειμω το LOST :very_evil:

tase
26-02-2010, 16:25
o πρωτος κυκλος του prison και απο εκει και περα μονο LOST

Chris
08-03-2010, 12:39
Εγώ πάλι παίδες θα ψηφίσω Prison Break! Το γούσταρα πάρα πολύ.
Χωρίς βέβαια να υπονοώ πως δεν μου αρέσει και το LOST.

Απλά πιστεύω πως το PB έπαιξε όσο έπρεπε και σταμάτησε όταν έπρεπε σε αντίθεση με το LOST που το τραβάνε από τα μαλλιά.

Πολλές φορές αυτή η σειρά περισσότερο με μπέρδευε παρά με εξίταρε.
Δε θέλω να νομίζετε οτι το κατακρίνω.. απλά είναι θέμα γούστου η άποψη που εκφέρω και φυσικά..
..συνεχίζω να το βλέπω ακόμα και τώρα! ;)

enstikto
08-03-2010, 14:15
Δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης....
Lost τέλειο απο την αρχή μέχρι τώρα (με μερικά σκαμπανεβάσματα :p αλλα εξακολουθεί να είναι γαμάτο).
Prison Break: ¶ξιζε πραγματικά μόνο η 1η σεζόν (και αυτή μέχρι το 17 επεισόδιο κάπου, πριν αποφασίσουν δηλαδή να την τραβήξουν απο τα μαλλιά....)

Viper
08-03-2010, 15:37
Θα προτιμησω Lost γιατι μετα απο 6 σεζον δεν ξερουμε τι μας γινεται!! Και αυτο μαλλον ειναι που εχει κρατησει το Lost ψηλα στις προτιμησεις μας. 100αδες συζητησεις, 100αδες σεναρια εχουν υπαρξει και αυτο ειναι καλο σε μια σειρα.

Οχι οτι το Prison ηταν ασχημο αλλα μετα την πρωτη σεζον καπου χαλασε η συνταγη και μας κουρασε. Ειχε καλες αλλα και ασχημες στιγμες. Οχι οτι το Lost ειναι τελειο αλλα αυτο το "αντε γεια" σεναριο, εχει μια γοητεια:hohoho:

Παντως υπαρχει μια σειρα που κοντραρει (προσωπικη μου αποψη παντα) το Lost. Αυτη η σειρα ειναι το Battlestar Galactica. Πραγματικα μαζι με το Lost, θεωρω ειναι οτι καλυτερο εχει παιχτει τα τελευταια χρονια.