PDA

View Full Version : PS3Forums.GR Homebrew Community



pvinis
04-02-2008, 04:15
λοιπον... μιλουσα με τον non χθες, και με εβαλε σε σκεψεις για το psp, και αποφασισα να φτιαξω κανα απλο παιχνιδακι να δω τι γινεται..

Σας παρουσιαζω το Guess the number για psp!

ειναι ακομα σε προχειρη μορφη, δουλευει κανονικα, απλα διαβαζει πολυ γρηγορα τα κουμπια, και θελει μερικα ακομα πραγματα να φτιαξω, τα οποια θα κανω μεσα στη βδομαδα.

οριστε η version 0.5 :p
μπορειτε να το δοκιμασετε κανονικα, δεν θα κανει brick το psp κλπ..

εχω τον κωδικα για οποιον θελει, και το EBOOT.PBP
για οσους δεν ξερουν πως το βαζουν στο psp.....
πατε στο φακελο PSP/GAME, βαζετε μεσα τον φακελο GtN, και ξεκινατε το game κανονικα..

ακουω γνωμες :prayer::please2:

NonBorn
04-02-2008, 05:53
Γεια σου ρε τρελέ developer ... Άντε να φτιάξουμε και κάνα χρήσιμο project :D :D :D Tώρα το κατεβάζω να το τρέξω... ;)

muku
04-02-2008, 13:19
Θα το δοκιμάσω σε λίγο. Έλεγα να ασχοληθώ κι εγώ, ήθελα να κάνω port στο psp το game που έχω φτιάξει στην υπογραφή μου. Ύστερα βγήκε το ps3 και είπα να το γυρίσω στον cell όμως,. Ύστερα πήρα και πτυχιακή και καταστράφηκα :P Πάντως αν έχουμε κι άλλους developers εδώ πέρα και ψηνόμαστε μπορούμε να φτιάξουμε κάτι καλό για psp/ps3. Αν και νομίζω ότι στο psp θα είναι πιο εύκολο.

NonBorn
05-02-2008, 00:48
Kάντο port κάντο port :p :p :p Φαίνεται πολύ καλό, αν και δε το κατέβασα. Πτυχιακή? Που είσαι? ;)

muku
05-02-2008, 01:39
Πληροφορική στο ΤΕΙ Αθήνας. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσω τώρα κάτι άλλο. Έχω μείνει πίσω στα πάντα, μόνο στη δουλειά μου πάω καλά :P Πάντως για να φτάσω το παιχνίδι στο άθλιο επίπεδο που είναι αυτή τη στιγμή έφαγα μήνες. (βέβαια από αυτό το επίπεδο μέχρι να τελειοποιηθεί και να αναδειχθεί ανώτερο από το original geometry wars θέλει λιγότερη δουλειά:angry:) Πάντως για να γίνει port θα θέλει πολύ δουλειά και δεν μπορώ να κάτσω να ασχοληθώ αυτή τη στιγμή. Απλά αν υπάρχουν κι άλλοι με όρεξη και γνώσεις εδώ μέσα μπορούμε να ξεκινήσουμε κάτι καλό αργότερα!