PDA

View Full Version : Αγγελίες

Pages : [1] 2

Slay
03-02-2008, 22:41
Ειχα σημερα μια καταγγελια απο χρηστη του forum που επεσε θυμα πλαστης αγγελιας η οποια εγινε post εδω, ο συγκεκριμενος χρηστης διαφημιζε οτι δινει παιχνιδι ολοκαινουργιο, αλλα τελικα μονο τετοιο δεν εστειλε, το εν λογω παιχνιδι ειναι το Ratchet & Clank.

Eιναι πιστευω περιτο να πω οτι η ανοχη μας σε τετοια θεματα ειναι ΜΗΔΕΝΙΚΗ , ο συγκεκριμενος χρηστης εχει διορια μεχρι την Παρασκευη ειτε να επιστρεψει στο ακαιρεο το χρηματικο ποσο που πηρε, συμπεριλαμβανομενων και των ταχυδρομικων εξοδων, ειτε να στειλει το παιχνιδι οπως το διαφημιζε, δηλαδη ολοκαινουργιο.

Σε αντιθετη περιπτωση (και αυτο θα ισχυει απο εδω και περα χωρις καμια προειδοποιηση για οποιον αλλον το τολμησει) θα γινει μονιμα ban απο το forum, συνοδευομενο απο καταγγελια στην Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος (http://www.dart.gov.gr/?q=node/28)μαζι με οτι στοιχεια διαθετω, e-mail, access logs, IP address, και καλα ξεμπερδεματα.

SQP_GR
04-02-2008, 12:54
Mravo Giauti Tin Kinisi

muku
04-02-2008, 13:17
Καλό θα ήταν να μας έδινες και το όνομα του χρήστη ώστε να αποφευχθούν μελλοντικές εξαπατήσεις άλλων μελών του forum ;)

tasioskis
04-02-2008, 13:32
νομιζω δεν χρειαζεται,μετα απο αυτο θα επανορθωσω και δεν θα ξαναγινει,ετσι πιστευω τουλαχιστον...

nikon
04-02-2008, 13:42
Καλό θα ήταν να μας έδινες και το όνομα του χρήστη ώστε να αποφευχθούν μελλοντικές εξαπατήσεις άλλων μελών του forum ;)

Δεν είναι δύσκολο να τον βρεις αν δεις τις αγγελίες.Πάντως αν η πώληση-αγορά δεν είναι χέρι με χέρι έχει τα ρίσκα της και θέλει προσοχή.

tasioskis
04-02-2008, 13:43
στις αγγελιες πρεπει να εχει σβηστει.

nikon
04-02-2008, 13:59
στις αγγελιες πρεπει να εχει σβηστει.

Δεν νομίζω εκτός αν κάνω λάθος.Πάντως και αυτός που λέω ratchet "ολοκαίνουργιο" πούλησε.

muku
04-02-2008, 14:06
Ναι την είδα κι εγώ αυτήν την αγγελία που λες, αλλά καλό είναι κάποιος moderator να το επιβεβαιώσει για να είμαστε σίγουροι.

NonBorn
04-02-2008, 15:01
το πρόβλημα οδεύει προς ήπια λύση, όπως και έπρεπε να είχε γίνει απ' την αρχή χωρίς αυτή τη παρέμβαση. ελπίζω ότι δε θα ξαναδούμε τέτοιο περιστατικό...

muku
04-02-2008, 15:18
Καλά δεν ξέρω αν θα βγάλετε το όνομα στο forum ή όχι πάντως ο τρόπος που το χειριστήκατε ως mods ήταν αρκετά καλός και αποπνέει ένα αίσθημα ασφαλείας για όσες αγοραπωλησίες κάνουμε ως μέλη του forum!

urquattros
05-02-2008, 18:58
μπραβο σλαυ για το ποστ ενημερωσης.
οσο για τον τυπο----αυτο ειναι κοροιδια... πω πω τι να πω
υπαρχουν τετοια ατομα στο φορουμ μας????
νονμπορν κανε κατι....

DracuLa-
05-02-2008, 19:01
Τι να κάνει ο άνθρωπος ρε συ; :p Την δουλειά τους πάντως την έκαναν πολύ καλά οι mods. Ελπίζουμε να μην έχουμ ξανά παρόμοιο περιστατικό!!!

Tsiou
05-02-2008, 19:40
:1appl: στους mods!
Είναι πολύ σημαντικό να μείνει υγιές το forum και ειδικά οι αγγελίες...

Donacgreece
10-02-2008, 18:39
bravo paidia! kali douleia. Ego pantos mia agora eixa pros stigmin apo edo mesa to RESISTANCE kai itan se apsogi katastasi opos anefere kai to paidi pou to pira! BRAVO!

pictorino
10-02-2008, 18:56
καινούργιος είμαι, πριν λίγο γράφτηκα και σας χαιρετώ όλους!!! μπράβο σας, δεν θέλουμε λαμογιές ούτε πονηριές.

Chris14_GR
10-02-2008, 19:23
Συγκεκριμένα θα ήταν καλό να ανοίξει ένα καινούριο thread στο οποίο ο κάθε αγοραστής θα βάζει θετικό ή αρνητικό feedback στον πωλητή ανάλογα με αυτό που πήρε. Πχ αν είναι σε άριστη κατάσταση +1 και αν είναι σε κακή -1 και αν χρειαστεί ένα άλλο thread το οποίο θα έχει συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα από τα μέλη που πούλησαν. Τι λέτε?

Katana
10-02-2008, 19:57
δεν ξερω κατα ποσο θα αποδωσει, γιατι αν καποιος βαλει -1 σε αλλον, το φορουμ θα γινει χωρος αψιμαχιας και τσακωμων ή δικαστικη αιθουσα...

evergrey
10-02-2008, 20:01
Καλυτερα να γινεται καταγγελια με Thread ονομαστικα για τον χρηστη που αθετησε συμφωνια

καλο θα ηταν να παραθετονται και τα pm που αντταλλαχτηκαν και που αφορουν την καταγγελια

Chris14_GR
10-02-2008, 20:36
πάντως επειδή ξέρω ότι και σε ένα άλλο φόρουμ γίνεται αυτό, αποδίδει πολύ καλά μέχρι στιγμής. μια δοκιμή θα άξιζε πιστεύω .

Alex
11-02-2008, 11:51
μακριά απο το φόρουμ τέτοια περιστατικά...έγώ προτείνω το κάθε μέλος να πρέπει να συμπληρώσει και έναν ορισμένο αριθμό ποστ και μετά να μπορεί να κάνει κάποια πώληση.

Slay
12-02-2008, 11:12
μακριά απο το φόρουμ τέτοια περιστατικά...έγώ προτείνω το κάθε μέλος να πρέπει να συμπληρώσει και έναν ορισμένο αριθμό ποστ και μετά να μπορεί να κάνει κάποια πώληση.
θα γινει και αυτο συντομα, και να σας ενημερωσω οτι τελικα τα χρηματα επιστραφηκαν στον χρηστη, εντος της προθεσμιας, χωρις κανενα παρατραγουδο.

skyrios
12-02-2008, 14:27
nomizo oti antimetopistike opos eprepe...
ena bravo ki apo mena stous mods!

prasinos1
14-02-2008, 20:42
ευγε !!!

τετοιες κινησεις ειναι που δινουν αξιοπιστια και κυρος στο σα'ι'τ

eki1908
25-02-2008, 16:32
Συμπεριφερθηκατε που σωστα..μπραβο στους mods...

greekteo
25-02-2008, 18:09
Μπραβο στον Slay για την αντιμετωπισει του προβληματος. Εχω να προτεινω το εξης. Νομιζω αυτο υπαρχει στο e-bay (δεν ειμαι σιγουρος) οπου ο καθε αγοραστης βαθμολογει τον πωλητη αναλογα με το αν το προιον του ειναι ενταξει και πληρει ολα οσα αναφερει στην αγγελια του δλδ, πώς εχουμε το reputation system, να υπαρχει ενα αντιστοιχο για τις αγγελιες..

Melnibonian
09-03-2008, 19:38
Eγω θεωρω μεγαλη παραλειψη το γεγονος πως δεν ανακοινωσατε τον πωλητη!μπορειτε να δωσετε καποιο λογο?

Slay
09-03-2008, 23:40
ναι γιατι πρωτον δεν ειχε ξανασυμβει κατι τετοιο και θεωρησα σωστο να δωσω μια δευτερη ευκαιρια στον χρηστη, δευτερον γιατι οι επιπτωσεις σε περιπτωση που ο ιδιος επιχειρησει (και οποιος αλλος βεβαια) κατι τετοιο θα ειναι ιδιαιτερα βαριες, και δεν πιστευω οτι θα το ξαναδοκιμασει.

skyrios
10-03-2008, 01:08
ναι γιατι πρωτον δεν ειχε ξανασυμβει κατι τετοιο και θεωρησα σωστο να δωσω μια δευτερη ευκαιρια στον χρηστη, δευτερον γιατι οι επιπτωσεις σε περιπτωση που ο ιδιος επιχειρησει (και οποιος αλλος βεβαια) κατι τετοιο θα ειναι ιδιαιτερα βαριες, και δεν πιστευω οτι θα το ξαναδοκιμασει.
:tiphat:sostos man!

:P

redismagik
20-03-2008, 00:57
tora diavasa ololto stori tis ipothesis kai mporo na po ena bravo akoma stous mods,sosti kai sinama diakritiki antimetopisi tou provlimatos.oso pio poli serfaro sto site toso pio poli xerome pou eime melos tou....

Donald
20-03-2008, 01:08
Θέλω να πω κάτι άσχετο με το θέμα,απλώς το λέω εδώ γιατί έχει σχέση με τις αγγελίες και δε βλέπω κάποιο θέμα που να μπορούμε να κάνουμε παρατηρήσεις.

παρατήρησα λοιπόν ότι σε κάποιες αγγελίες έγινε κάτι που το θεωρώ "unfair" μεταξύ των χρηστών. Ένω σε κάποιες αγγελίες οι τιμές πώλησης ήταν στάνταρ,βγήκαν κάποιοι και έδωσαν περισσότερα ενώ ήδη υπήρχαν προσφορές "αρπάζοντας" έτσι τα αντικείμενα από άλλους χρήστες που είχαν προηγηθεί. Προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο εκ μέρους των χρηστών που το κάνουν αυτό (όχι εκ μέρους των πωλητών,γιατί κάποιοι ίσως πουλούν κάτι επειδή έχουν ανάγκη,επομένως είναι λογικό να δεχθούν την υψηλότερη προσφορά). Δίνει 75,εγώ 76,ο αλλός 77 και μιά φέτα παστουρμά,έλεος δλδ.

Αν νομίζετε ότι αυτό το φαινόμενο πρέπει να είναι ανεκτό τότε να μετονομαστεί το φόρουμ σε e-bay,δημοπρασίες, Bid wars κτλ. Αν πάλι νομίζετε ότι έχω δικίο καλό θα είναι να προστεθεί στους κανόνες.

Περιμένω απόψεις,
Ευχαριστώ

Slay
20-03-2008, 01:21
Bασικα πιστευω οτι εισαι λιγο πικραμενος που εχασες καποια αγγελια?

Οπως και να'χει παντως , οι τιμες στις αγγελιες πολλες φορες αλλαζουν, τις περισσοτερες φορες προς τα κατω, αν θα επρεπε να απαγορευτει η "δημοπρασια" οπως λες που σηκωνει τις τιμες, θα επρεπε να απαγορευτει και το "παζαρι" που μειωνει τις τιμες, για να ειμαστε ακριβοδικαιοι.

Προς το παρον δεν θεωρω το να γινει "δημοπρασια" για ενα προϊον, προβλημα.

Donald
20-03-2008, 01:24
βασικά το σχολιό σου είναι άστοχο και αν παρατηρήσεις καλύτερα θα δεις ότι δεν έχασα κάποια αγγελία. Σαν "αρχηγός" του φόρουμ καλό θα ήταν να σκέφτεσαι πριν πετάξεις την μπιχτή σου σε κάποιον :) Θα μπορούσες απλά να πεις την αποψή σου χωρίς σχόλιο.

Φιλικά

Slay
20-03-2008, 01:45
βασικά το σχολιό σου είναι άστοχο και αν παρατηρήσεις καλύτερα θα δεις ότι δεν έχασα κάποια αγγελία. Σαν "αρχηγός" του φόρουμ καλό θα ήταν να σκέφτεσαι πριν πετάξεις την μπιχτή σου σε κάποιον :) Θα μπορούσες απλά να πεις την αποψή σου χωρίς σχόλιο.

Φιλικά

Bασικα πιστευω οτι εισαι λιγο πικραμενος που εχασες καποια αγγελια?
αν και το διατυπωσα σαν ερωτηση, μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα, εχεις δικιο.

nikon
20-03-2008, 08:08
Θέλω να πω κάτι άσχετο με το θέμα,απλώς το λέω εδώ γιατί έχει σχέση με τις αγγελίες και δε βλέπω κάποιο θέμα που να μπορούμε να κάνουμε παρατηρήσεις.

παρατήρησα λοιπόν ότι σε κάποιες αγγελίες έγινε κάτι που το θεωρώ "unfair" μεταξύ των χρηστών. Ένω σε κάποιες αγγελίες οι τιμές πώλησης ήταν στάνταρ,βγήκαν κάποιοι και έδωσαν περισσότερα ενώ ήδη υπήρχαν προσφορές "αρπάζοντας" έτσι τα αντικείμενα από άλλους χρήστες που είχαν προηγηθεί. Προσωπικά το βρίσκω απαράδεκτο εκ μέρους των χρηστών που το κάνουν αυτό (όχι εκ μέρους των πωλητών,γιατί κάποιοι ίσως πουλούν κάτι επειδή έχουν ανάγκη,επομένως είναι λογικό να δεχθούν την υψηλότερη προσφορά). Δίνει 75,εγώ 76,ο αλλός 77 και μιά φέτα παστουρμά,έλεος δλδ.

Αν νομίζετε ότι αυτό το φαινόμενο πρέπει να είναι ανεκτό τότε να μετονομαστεί το φόρουμ σε e-bay,δημοπρασίες, Bid wars κτλ. Αν πάλι νομίζετε ότι έχω δικίο καλό θα είναι να προστεθεί στους κανόνες.

Περιμένω απόψεις,
Ευχαριστώ

Γνώμη μου είναι ότι τα παιδιά που θέλουν να αγοράσουν δεν φταίνε σε τέτοιες περιπτώσεις,θέλουν να πάρουν αυτό που πουλάει κάποιος και κάνουν μια καλύτερη προσφορά για να το πάρουν.
Το θέμα είναι αν είναι σωστό ή λάθος να το επιτρέψει αυτό το παιδί που πουλάει και δεν δώσει απλά προτεραιότητα σ'αυτόν που το ζήτησε πρώτος.
Αν το επιτρέψει τότε όποιοςθέλει δίνει την προσφορά του και σε όποιον δεν αρέσει αυτή η λογική απλά δεν συμμετέχει.

Υ.Γ.: A ρε georgios ακόμα και με αγγελίες φωτιές ανάβεις.:p

Katana
20-03-2008, 09:49
Eνώ στην βάση του ο προβληματισμός που αναφέρθηκε είναι σωστός, νομίζω ότι πρόκειται για one and only thing.

Δηλαδή ο Γεώργιος από τη μία, πουλάει κάποια πράγματα σε χαμηλότητη τιμή για χ-ψ λόγους και από την άλλη υπήρξε άμεσο ενδιαφέρον από πολλούς.Η χαμηλή τιμή είναι αυτή που επέτρεψε το καθεστώς ''δημοπρασίας'', το οποίο βέβαια είναι αρκετά άδικο, και βασικά μάλλον δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε ούτε τους αγοραστές ούτε τον πωλητή, λόγω ακριβώς αυτής της ιδιαιτερότητας μεταξύ προσφοράς και ζήτησης.

Πάντως, ένας κανόνας που εύκολα θα έλυνε την κατάσταση είναι ότι ο πωλητής υποχρεούται να επιλέξει τον αγοραστή βάσει χρονικής προτεραιότητας, εκτός αν έχει θέσει περιορισμούς εξαρχής(πχ απόσταση) και όχι μετά.

Edit: εκφραστικό λάθος.

ProEvo
20-03-2008, 10:05
Συμφωνώ με τον Donald αν και εγώ από μόνος μου, με το που είδα το bid για τα 75 E είπα στο Γιώργο να τα δώσει εκεί και ας τα είχα πάρει εγώ. Ομολογώ ότι και εγώ είχα σχεδιάσει να δώσω 70 και όχι 60 γιατί τα games αξιζαν και ο Γίωργος τα είχε βάλει πολύ φτηνά και ήταν άδικο και για τον ίδιο. Αλλά σε διαδικασία πλειστηριασμού δεν υπήρχε περίπτωση να μπω. Τη κίνηση τη θεώρησα πολύ unfair για τον απλούστατο λόγο ότι υπήρχαν ήδη τιμές. Δε μιλάμε για αγγελία ότι πωλούνται τα τάδε games, πόσα δίνετε? Ήταν πωλούνται αυτά, τόσο. Δεν είναι το ίδιο. Και κακώς συνδέεται με την περίπτωση του να βάλω κάτι 40, να μη το ζητήσει κανείς και να το δώσω τελικά σε κάποιον που θα μου έχει δώσει 35. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

pictorino
20-03-2008, 10:40
Είναι λίγο πολύπλοκο το ζήτημα μια και πρόκειται για ελεύθερη αγοραπωλησία.Από τη μία έχουν δίκιο ο donald και ο proevo,από την άλλη καθένας κοιτάζει και το δικό του όφελος.Σωστό θα ήταν όπως αναφέρθηκε παραπάνω να τηρείται σειρά προτεραιότητας ανάλογα με το ποιος θα στείλει πρώτος αλλά από την άλλη μια και η επικοινωνία γίνεται μέσω pm-καλώς για να μην γίνεται μπάχαλο-όλα έγκεινται στην αξιοπιστία του πωλητή.

PDS
20-03-2008, 11:56
Παντως και μενα μου φανηκε ''καπως'' το ολο σκηνικο.Κανονικα για μενα θα επρεπε να δωθουν με βαση την προτεραιοτητα.Αποψη μου.

PDS
20-03-2008, 12:09
Εκανα καπως πιο γενικο τον τιτλο του θεματος,εφ'ενος γιατι το θεμα ηταν παλιο και ειχε ληξει θετικα και αφ'ετερου γιατι πιστευω πως χρειαζεται ενα τοπικ για τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε γενικοτερα με τις αγγελιες απο το φορουμ.

gavrosdr
20-03-2008, 12:14
και γω θα συμφωνησω πανω κατω με αυτα που ειπωθηκαν πιο πανω...ενταξει οταν βαζει καποιος μια αγγελια με φιξαρισμενη τιμη καλο ειναι να τηρηται χρονικη προτεραιοτητα εκτος αν συμβει κατι απροοπτο...αν τωρα παλι εχει θεσει στην αγγελια του εξαρχης παραμετρους και περιορισμους τοτε οκ...

jorgedept
20-03-2008, 12:17
ελεύθερη αγορά έχουμε, ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει εφόσον δεν υπάρχει σχετικός κανόνας στο forum

pictorino
20-03-2008, 20:09
πιστεύω ότι οι πιθανοί αγοραστές/πωλητές πρέπει εξαρχής να βάζουν όσο το δυνατόν περισσότερες παραμέτρους ώστε να αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις.

blizard
20-03-2008, 20:18
Για εμένα δεν είναι κακό να γίνεται δημοπρασία, ούτε να αποφασίζει ο πωλητής σε ποιον θα το δώσει άσχετα προτεραιότητας.
(τουλάχιστον όταν αυτό γίνεται γρήγορα και δεν διαρκεί εβδομάδες)

θα έλεγα ότι είναι καλύτερο αφού μπορεί να έχουμε πιο χαμηλές τιμές, και σε περίπτωση που υπάρξει ενδιαφέρον να ανεβαίνουν.

pictorino
20-03-2008, 20:21
να πει εξαρχής όμως: τα συγκεκριμένα παιχνίδια τα δίνω τόσο αρχικά,όποιος δώσει τα περισσότερα θα τα πάρι κτλ,μη βάλει στάνταρ τιμή!!

wisdom-gr
20-03-2008, 20:44
telika ti egine me ton thpo edwse to game pisw? h ton mazepsan mesa?

georgios
20-03-2008, 23:49
Για εμένα δεν είναι κακό να γίνεται δημοπρασία, ούτε να αποφασίζει ο πωλητής σε ποιον θα το δώσει άσχετα προτεραιότητας.
(τουλάχιστον όταν αυτό γίνεται γρήγορα και δεν διαρκεί εβδομάδες)

θα έλεγα ότι είναι καλύτερο αφού μπορεί να έχουμε πιο χαμηλές τιμές, και σε περίπτωση που υπάρξει ενδιαφέρον να ανεβαίνουν.

i alithia ine oti bori na gini baxalo etsi. ala o blizard eustoxa to parusiase apo mia ali optiki gonia.

ine alithia oti i times pu edosa ine milia ftinoteres apo tus perisoterus pu pulane. ke stin teliki kapios tha epofelithi apo auto. ego apla ta pulao grigora me auto ton tropo.

autos itan ke o stoxos mu. akoma ke ena mikro pazari pu egine teliose grigora. giati variomun ego o idios na to kuraso

pantos theli ligi skepsi an prepi na gini sxetikos kanonas

modecris
21-03-2008, 03:23
Αυτά συμβαίνουν παντού και πάντα,δεν μπορούν να αποφευχθούν.
Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να δίνονται οι προσφορές αυστηρά με pm,τουλάχιστον δεν θα "παρεξηγιόμαστε" μεταξύ μας.

prasinos1
21-03-2008, 08:16
Παιδια δεν θα πρεπει να παρεξηγιοσαστε μεταξυ σας για κανεναν λογο
γιαυτο και εκανα επισημα την προσφορα μου στον Γιωργο και επειτα με πμ
για να μην υπαρξει κανενα προβλημα με κανεναν

εξ' αλλου υπαρχει κανονας εμποριου που αναφερεται στην σχεση
ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΗΣ

Λυπαμαι αν δημιουργησα ΠΡΟΒΛΗΜΑ σε καποιους αλλα αυτο ειναι κατι που συμβαινει ΠΑΝΤΟΥ και για ΠΑΝΤΑ......

Μην μου πειτε τωρα οτι δεν το εχετε κανει ΠΟΤΕ αυτο ......

Αλλωστε δεν ειναι κατι κακο αν μπορεις να προσφερεις κατι περισσοτερο για να λαβεις κατι που σε ενδιαφερει

Donald
21-03-2008, 09:26
Παιδιά μη μπερδεύουμε τα πράματα. Ή λέμε ότι επιτρέπονται οι δημοπρασίες και τελειώνει το θέμα ή ότι όντως είναι κάπως άδικο και προσπαθούμε να το αλλάξουμε. Μη λέμε άσχετα πράγματα όπως κανόνες του εμπορίου και λοιπά. Φίλε πράσινος αν πας στο πλαίσιο και έχει μείνει μία κάμερα,την παίρνεις,πας στο ταμείο και έρθω εγώ και πω δίνω 10 ευρώ παραπάνω,θα τη δώσουν σε μένα?
Αν σε μία αγγελία της εφημερίδας γιά αυτοκίνητο που έχει 3.000 πάρεις τηλ. και σου πούνε ναι,έλα άυριο με τα λεφτά και κλείσαμε και πας εκεί και σου πούνε ότι κάποιος άλλος έδωσε 3.500 θα σου αρέσει?
Καλώς ή κακώς αυτό που ανέφερα αρχικά εγώ γίνεται ΜΟΝΟ στις δημοπρασίες.
Α και δεν παρεξηγείται κανείς,συζήτηση κάνουμε.

georgios
21-03-2008, 11:31
Αυτά συμβαίνουν παντού και πάντα,δεν μπορούν να αποφευχθούν.
Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να δίνονται οι προσφορές αυστηρά με pm,τουλάχιστον δεν θα "παρεξηγιόμαστε" μεταξύ μας.

oxi me pm pedia. etsi to kanun sto myxbox ke ine vlakia. den iparxi periptosi na apantiso se ola ta pm pu mu stilan. den ine kako na ginete dimosia afu den iparxi kati kako pu prepi na kripsume. ke etsi enimerononte oloi mazi gia na min perimenun tsaba. ta pulisa ke den boro na enimeroso to thread. sinexizun na mu stelnun pm lipon.

Αν σε μία αγγελία της εφημερίδας γιά αυτοκίνητο που έχει 3.000 πάρεις τηλ. και σου πούνε ναι,έλα άυριο με τα λεφτά και κλείσαμε και πας εκεί και σου πούνε ότι κάποιος άλλος έδωσε 3.500 θα σου αρέσει?

su aresi den su aresi, ama pai o alos ke tu dosi 3500 protos tha to dosi 3500

pictorino
21-03-2008, 12:14
σωτά θίγεται το ζήτημα και φυσικά δεν παρεξηγούμαστε,συζητάμε για να κάνουμε καλύτερη τη ''συμβίωσή''μας στο site.γενικότερα πρέπει να υπάρχει αξιοπιστία των πωλητών/αγοραστών,αν πει ο.κ,είναι ο.κ,άσχετα με άλλες προσφορές.επιμένω ότι αν θέλει κάποιος να μπει στη λογική της δημοπρασίας καλό είναι να το λέει εξαρχής.

eki1908
21-03-2008, 12:28
Απο τη μια ομως ειναι παραξενο να ζητησεις κατι στην τιμη που πωλειτε..και να δεις την επομενη μερα οτι τελικα θα το παρει αλλος..τοτε για ποιο λογο να μπαινουν τιμες?Οποιος θελει να γινει δημοπρασια ας πει πωλειτε το "ταδε" σε αρχικη τιμη 35€ και περιθωριο πχ 2 μερες..οποιος δωσει πιο πολλα το πηρε.
Παρα να ειναι στημενη πωληση οτι δλδ πωλειτε 35€ και λεω εγω οκ το αγοραζω..και μετα δεν παιρνω τιποτα..απλως πρεπει κατι να αποφασιστει... Προσωπικη μου γνωμη παντα.

seven77
21-03-2008, 12:36
βρε παιδια δικο του ειναι το παιχνιδι οπου και οσο θελει το δινει...
τι κανονες και συζητηση κανουμε....

pictorino
21-03-2008, 13:09
σωστό αυτό αλλά κανόνες πρέπει να υπάρχουν για να μη γίνονται μπάχαλο όλα εδώ μέσα,σκέψου γενικότερα να γίνονται συμφωνίες,αυτά που λένε να τα ξελένε κτλ τι έχει να γίνει.οι αγγελίες θα θεωρούνται-διακίως-αναξιόπιστες

acerocks
21-03-2008, 23:26
Το πρόβλημα είναι και η σειρά προτερεότητας πιστεύω.
Ποιός ο λόγος να στείλω pm χωρίς να κάνω reply στην συγκεκριμένη αγγελία που με ενδειαφέρει;
Παράδειγμα έχω κάνει 1ος και μοναδικός reply σε 2-3 αγγελίες λίγα λεπτά μετά το ποστάρισμα τους στέλνωντας και pm με λεπτομέρειες ΧΩΡΙΣ να κάνω παζάρια etc. Απλά με τα στοιχεία μου.
Η απάντηση είναι να είμαι ΠΑΝΤΑ 2ος ή 3ος στην και καλά σειρά προτερεότητας...μιας και άλλοι έχουν στείλει pm και καλά, αλλά δεν έχουν κάνει(και ούτε κάνουν αργότερα απο μένα)reply στην αγγελία.
Νομίζετε ότι αυτό είναι αξιόπιστο;
Aν ναι, τότε πολύ απλά δεν θα ξαναχρησιμοποιήσω ποτέ τις αγγελίες του συγκεκριμένου φορουμ μιάς και οι συναλαγές γίνονται ΜΟΝΟ μέταξύ φίλων/γνωστών/συγγενών.

pictorino
21-03-2008, 23:31
αν κάνεις πρώτος reply δεν σημαίνει ότι κάποιος άλλος δεν έχει στείλει πρώτος pm.εγώ για παράδειγμα δεν κάνω ποτέ reply μια και η επικοινωνία γίνεται μέσω μηνυμάτων.την περίπτωση που λες πάντως δεν την ξέρω,όλοι γενικά πρέπει πάντως να προσέχουμε εδώ μέσα και να βοηθάμε στην αξιοπιστία των αγγελιών.

acerocks
21-03-2008, 23:39
αν κάνεις πρώτος reply δεν σημαίνει ότι κάποιος άλλος δεν έχει στείλει πρώτος pm.εγώ για παράδειγμα δεν κάνω ποτέ reply μια και η επικοινωνία γίνεται μέσω μηνυμάτων.την περίπτωση που λες πάντως δεν την ξέρω,όλοι γενικά πρέπει πάντως να προσέχουμε εδώ μέσα και να βοηθάμε στην αξιοπιστία των αγγελιών.

Μα πώς μπορεί να είναι αξιόπιστη μια αγγελία όταν απλά σου λέει ο πωλητής ότι έχει ήδη 2-3 pms λίγα λεπτά μετά το ποστάρισμα και αν αλλάξει κάτι θα σε ειδοποιήσει, κερδίζοντας χρόνο έτσι;
Θέλει και "απόδειξη" ότι όντως είσαι 2ος ή 3ος στην σειρά.
Και η μόνη απόδειξη είναι τα replys στις αγγελίες.

Anyway, αυτή είναι η άποψη μου.
Όσοι χρησιμοποιούν τις αγγελίες απλά να είναι υποψιασμένοι.

pictorino
21-03-2008, 23:47
μη νομίζεις ότι δεν υπάρχουν κρούσματα μη αξιοπιστίας,αλλά το reply σίγουρα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως απόδειξη!

acerocks
21-03-2008, 23:52
μη νομίζεις ότι δεν υπάρχουν κρούσματα μη αξιοπιστίας,αλλά το reply σίγουρα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως απόδειξη!

Εννοείτε πως μπορεί σε συνάρτηση με τα views..είναι οι αριθμοί δίπλα απο τα replys.
Δλδ..
ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=2426)
Chris14_GR

6 Hours Ago
by Chris14_GR (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?find=lastposter&t=2426) http://www.ps3forums.gr/vb/images/galaxy/buttons/lastpost.gif (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=50792#post50792)
0 (http://www.ps3forums.gr/vb/misc.php?do=whoposted&t=2426) 1
Στην περίπτωση αυτή την αγγελία την έχει δεί μόνο ένας..
Φαντάζεσε ο πωλητής να σου πεί στο pm ότι έχει ήδη 2 pms; :rofl:

pictorino
21-03-2008, 23:58
δε νομίζω ότι υπάρχει αριθμός που δείχνει πόσες φορές έχει διαβαστεί η αγγελία,μόνο αριθμός απάντησης στο thread.αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας διαφωτίσει!!

acerocks
22-03-2008, 00:01
Μα σου έδωσα παράδειγμα..τι άλλο να σου δείξω.
Δές μόνος σου σε κάποιο τοπικ τους αριθμούς των replys και τους αριθμούς δεξιά τους ακριβώς.
Αυτά είναι τα views, δηλαδή πόσοι είδαν το συγκεκριμένο θέμα.

EDIT.
Τώρα αν δεν δουλεύυν σωστά τα views είναι άλλο θέμα και αφορά το σετάρισμα του vbulletin.

pictorino
22-03-2008, 00:03
αν είναι έτσι όπως λες έχεις δίκιο,αυτό τον αριθμό τον βλέπεις στην κεντρική σελίδα π.χ ''αγγελίες'' ή μέσα στο thread;;

acerocks
22-03-2008, 00:06
Τον βλέπεις στην κεντρική σελίδα π.χ ''αγγελίες'' και όχι μέσα στο thread.

jorgedept
22-03-2008, 01:22
εδώ δεν είναι "πλαίσιο" και δεν έδωσε κανένας προκαταβολή και κάποιος άλλος το πήρε, είτε σας αρέσει είτε όχι thats life :)

acerocks
22-03-2008, 01:33
εδώ δεν είναι "πλαίσιο" και δεν έδωσε κανένας προκαταβολή και κάποιος άλλος το πήρε, είτε σας αρέσει είτε όχι thats life :)

Ωραία πρόταση για θέμα σχετικά με προβλήματα και προτάσεις βελτίωσης στις αγγελίες.
Εύγε. :1appl:

modecris
22-03-2008, 01:48
Επικοινωνία μέσω pm,ο πωλητής ενημερώνει δημόσια για την κατάσταση της αγγελίας (και τυχών αλλαγές σε αυτήν) και όπως κάνουν οι αγοραστές το παζάρι τους ας κάνει και αυτός το δικό του.Το βασικό όμως είναι να μην ψυχραίνονται οι εμπλεκόμενοι για το τίποτα.
Επόμενη λύση είναι να κόβει πρωτόκολλο ο pds...

pictorino
22-03-2008, 02:07
jorgedept δε νομίζω ότι προτείνεις κάτι ουσιαστικό

NonBorn
22-03-2008, 02:18
Eγώ δε μπορώ να καταλάβω ποιο είναι ακριβώς το θέμα με τις Αγγελίες... Κάποιος που θέλει να πουλήσει κάνει ένα post ενημερώνει και περιμένει... Από κει κ πέρα δεν είναι στην ευχέρια του συγκεκριμένου παιδιού να το δώσει όπου θέλει?

Συμφωνώ με τη σειρά προτεραιότητας στα pm's και όταν δεν ξέρεις τον άλλον αυτό κάνεις... Άλλα αν σου πει ο γνωστός που έχει πάρει και άλλα 3 παιχνίδια ότι έρχομαι σπίτι σου να το πάρω τώρα, ή οτιδήποτε τέτοιο είναι τόσο αρνητικό που κάποιος επιλέγει να το δώσει εκεί και όχι αλλού?

Help me να καταλάβω και εγώ το πρόβλημα. Νομίζω όμως ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να πουλάει εκεί που θέλει... Κάνω λάθος?

EDIT: Εγώ πχ. δεν κάνω σχεδόν ποτέ reply σε αγγελίες που με ενδιαφέρουν... Στέλνω κατευθείαν pm.

jorgedept
22-03-2008, 13:33
τι να προτείνω δηλαδή; εμένα δεν με πειράζει να γίνετε αυτό με τα bid....άρα δεν χρειάζεται να προτείνω κάτι, απλώς αναφέρω κάποια γεγονότα.

για αυτό υπάρχει ελευθερία λόγου, για να μπορείς να έχεις άποψη. ;)

πολύ κλάψα όμως για κάτι που είναι φυσιολογικό κάτω από αυτές τις συνθήκες

pictorino
20-05-2008, 01:08
μήπως πρέπει να σταματήσουν οι σχολιασμοί μέσα στις αγγελίες;;όποιος θέλει να αγοράσει αγοράσει και όποιος θέλει να πουλήσει πουλάει.Τόσοι τομείς υπάρχουν στο site με εκατοντάδες thread's,μέσα στις αγγελίες πρέπει να γίνεται ο σχολιασμός;;
μήπως να μπορεί να προσθέσει/αφαιρέσει κάτι μόνο αυτός που βάζει αγγελία και η επικοινωνία να γίνεται αποκλειστικά με pm;;έτσι θα διασφαλίζεται η αγορά/ διακανονισμός με σοβαρές προτάσεις.

maick
22-05-2008, 13:18
Συγχαρητήρια παιδιά. Καλή δουλειά

redismagik
23-07-2008, 15:08
tha ithela na po gia ena provlima pou mou parousiastike me mia agora apo aggelia.eixa kanei erotisi gia ena game ki pira apantisi apo ena allo pedi pou poulage to idio.den edosa vasi sto onoma pou mou edose tin apantisi afou nomiza oti milaga me ayton pou ekana tin erotisi.etsi dimiourgithike ena mikro komfouzio afou me allon milaga sto tilefono kai me allon sta pm.kalo tha itan loipon na mi mpenoume stis aggelies ton allon!

wertoner
27-09-2008, 17:48
ti ginete se periptosi pou simfoneis me kapoion.. stelneis ta stoixeia sou kai perimeneis....
meta omos vlepeis oti den erxete pote to pexnidi kai osa minimata k na exeis steilei se afton den sou apantaei kai meta vlepeis tin agelia kleismeni ?

Slay
27-09-2008, 23:11
Aπο την στιγμη που δεν εχεις δωσει λεφτα, και δεν απανταει απλα σταθηκες ατυχος, η το εδωσε αλλου η πλεον δεν το πουλαει.

pictorino
27-09-2008, 23:12
απλά είναι αναξιόπιστος ο πωλητής

wertoner
28-09-2008, 02:14
koita omos.. ego esteila minima k mou apantise na tou po an exo kapoio gia antalagi i an oxi na grapso tin diefthinsi na mou to steilei me courier.. stelno tin diefthinsi kai apo tote tipota.. stelno pm k den apantaei... diladi toso diskolo einai na pei "ok file to edosa alou pou me simfere , sory" apo to na perimeno san lalakas? eimai paralogos?

jammin
29-09-2008, 12:44
koita omos.. ego esteila minima k mou apantise na tou po an exo kapoio gia antalagi i an oxi na grapso tin diefthinsi na mou to steilei me courier.. stelno tin diefthinsi kai apo tote tipota.. stelno pm k den apantaei... diladi toso diskolo einai na pei "ok file to edosa alou pou me simfere , sory" apo to na perimeno san lalakas? eimai paralogos?
οχι φιλε μου, παραλογος δεν εισαι σε καμια περιπτωση!!!
Συμφωνω με τον pictorino οτι ειναι αναξιοπιστος ο πωλητης (και σιγουρα αυτος ειναι ο πιο σωστος αλλα και παραλληλα ηπιος χαρακτηρισμος που μπορεις να του αποδωσεις)
Εχω αγορασει 2 φορες παιχνιδια μεσα απο αγγελιες του forum μας και δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα.
Το χειροτερο ειναι οτι δεν εστειλε ουτε ενα μην. και αυτο δειχνει ελλεψη σεβασμου! Τι να αλλο να πω κριμα σε εκεινον!

ProEvo
03-10-2008, 14:03
Sorry για την παρέμβαση, αλλά είναι λάθος αυτό που γίνεται εδώ.Ο καθένας όσο θεωρεί καλύτερο, πουλάει. Από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του καθενός αν θα αγοράσει ή όχι. Τα σχόλια νομίζω ότι είναι περιττά.

Και κάτι ακόμα γιατί δεν αντέχω να μην κάνω τον συνήγορο του διαβόλου

http://www.skroutz.gr/s/54028/Sony-PlayStation-3-%CE%92undles.html

Τώρα το αν ο άνθρωπος πήγε και στήθηκε στις ατελείωτες ουρές για να το πάρει και τώρα θα βγάλει τα 100 euros, γούστο και καπέλο του. Σημασία έχει ότι αυτός που θα το πάρει, θα γλιτώσει 50 euro από τις τιμές τις αγοράς. Τόσο απλά.

georgios
03-10-2008, 14:13
Αλλα αφου θες να δημιουργησεις εντυπωσεις γιατι δε μου στελνεις links διαφορων <<προσφορων>> καινουργιων PS3 (οχι των 40gb...) να τα δω; Μηπως κ εχεις δικιο(αμφιβαλω).
Τοτε συμφωνω να ριξω την τιμη.
to ena electroworld stin athina ekane auti tin prosfora. tora anikse ke kenurgio stin sigrou alo ke exi nomizo tin idia prosofora

Κάτσε ρε φίλε. Πουλάς όμως κάτι σε 2ο χέρι, δεν παει να είναι σφραγισμένο με λουκέτο, με απόδειξη αγοράς 100Ε κάτω από ότι το δίνεις. Το θεωρείς φυσιολογικό αυτό? Εγώ όχι.auto den mas to dieukrinise o filos. ti timi lei i apodiksi pano?

Sorry για την παρέμβαση, αλλά είναι λάθος αυτό που γίνεται εδώ.Ο καθένας όσο θεωρεί καλύτερο, πουλάει. Από εκεί και πέρα είναι στην κρίση του καθενός αν θα αγοράσει ή όχι. Τα σχόλια νομίζω ότι είναι περιττά.kalo ine na enimerothun omos ke osa pedia den proseksan tis prosfores.

oi prosfores den vgenun sto skroutz proevo

ProEvo
03-10-2008, 14:16
kalo ine na enimerothun omos ke osa pedia den proseksan tis prosfores.

Ναι αλλά για προσφορές που είναι εν ισχύ. Όχι για προσφορές που έγιναν μια μέρα με συγκεκριμένο αριθμό κομματιών και για όσους πρόλαβαν και είναι πολύ αμφίβολο το αν θα ξαναγίνουν στο άμεσο μέλλον. Πάντα μετράνε οι τιμές τις αγοράς. Οι προσφορές έρχονται και παρέρχονται.

Surfdrifter
03-10-2008, 14:17
Αυτο δεν το καταλαβα. Πήγαν όλοι οι εξυπνάκηδες και ψωνισαν κάτι με σκοπο να το πουλήσουν για να βγάλουν κέρδος και το στερούν απο κάποιον που το ήθελε. Για να μην μιλησω για τον Ξανθόπουλο της άλλης αγγελίας της τηλεόρασης 46D3500 (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4152) που την "πήρε με μισή καρδιά" και θέλει ένα 1000άρικο για να νιώσει καλύτερα.

Ρε ουστ! Να σας μείνουν αμανάτι! Και τον χρόνο να χάσετε και τα λεφτά σας!

ProEvo
03-10-2008, 14:19
Νομίζω το σκίσαμε το thead. Καλό θα ήταν να σβηστούν όλα τα offtopic από κάποιον mod. Ο καθένας έχει μυαλό και κρίνει.

ALEO
03-10-2008, 14:20
Αυτο δεν το καταλαβα. Πήγαν όλοι οι εξυπνάκηδες και ψωνισαν κάτι με σκοπο να το πουλήσουν για να βγάλουν κέρδος και το στερούν απο κάποιον που το ήθελε. Για να μην μιλησω για τον Ξανθόπουλο της άλλης αγγελίας της τηλεόρασης 46D3500 (http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4152) που την "πήρε με μισή καρδιά" και θέλει ένα 1000άρικο για να νιώσει καλύτερα.

apehtos!!!!:bowdown:

Surfdrifter
03-10-2008, 14:25
Νομίζω το σκίσαμε το thead. Καλό θα ήταν να σβηστούν όλα τα offtopic από κάποιον mod. Ο καθένας έχει μυαλό και κρίνει.

Προτείνω να τα μεταφέρει σε άλλο τοπικ για να συνεχίσουμε το θάψιμο...

gepe13
03-10-2008, 14:27
εχω κλασει στα γελια λεμε λαμογιαααααα
αντι να πανε να δουλεψουν πηγαινουν και στηνονται στις ουρες για να βγαλουν 100 ευρω
φιλε εδω δεν ειναι ebay

προτεινω να συνεχιστει εδω http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4151

ProEvo
03-10-2008, 14:29
Ρε σεις έχετε καταλάβει ότι κάθεστε και βρίζετε χωρίς καν να ξέρετε ποιά είναι η πραγματικότητα? Όχι ότι εγώ ξέρω αλλά δε θα κρίνω και τον άλλον. Απλά κοιτάζω και προσπερνάω.

jammin
03-10-2008, 14:29
ρε παιδια πολυ στην ηθικολογια το ριξαμε!!!
Καποιος γουσταρε, πηγε τελικα στην εκατσε στην ουρα και το πηρε το μηχανημα τσαμπανταν!!! Καλο ή κακο το εκανε. Στο κατω κατω της γραφης ελευθερη αγορα ειναι, αν το στερησε απο καποιον αλλο... ειπαμε το ζητημα ειναι καθαρα ηθικο (ή μηπως οχι)
Τωρα στο θεμα μας.
Ο ανθρωπος αυτος εχει το μηχανακι και το δινει στην τιμη που το δινει. Με βαση τα λεγομενα οντως καρδιζει την παρουσα στιγμη 50 ευρω χαμηλοτερα απο την τιμη ποπυ μπορει να το αγορασει καποιος ...
Να μην πλατιαζουμε αδικα (οπως ειπε και ο proevo) θελει καποιος να το παρει δεν θελει...
γουστο και καπελο του καθενος

georgios
03-10-2008, 14:32
apla na mas pi poso grafi i apodiksi pano. episis kapios prepi na mathi an isxii akoma i prosfora sto elctroworld tis sigru.

muku
03-10-2008, 14:33
apla na mas pi poso grafi i apodiksi pano. episis kapios prepi na mathi an isxii akoma i prosfora sto elctroworld tis sigru.

Σήμερα ισχύει. Αν υπάρχουν πλέον κομμάτια.

gioba
03-10-2008, 14:34
Η αποδειξη λεει 300€. Κ εννοειται οτι θα βγαλω χρημα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι στηθηκα στην ουρα για να βγαλω 100€. Απλα αφου δεν παιζω πολυ παρα μονο το Pro σκεφτηκα να παρω απο φιλο μου το 40αρι με 250€ κ να πουλησω αυτο.
Οποιος ζοριζεται ας χαλαρωσει λιγο κ επιμενω να δημοσιευσετε εδω links προσφορων που συμφερουν περισσοτερο απο την δικη μου.

PDS
03-10-2008, 14:34
Tα ποστ μεταφερθηκαν εδω για να διατηρηθει καθαρη η αγγελια.
Απο το 72ο ποστ και μετα ειναι τα καινουρια μηνυματα που μεταφερθηκαν.

edit:Muku αρχισα να σβηνω τα πρωτα αλλα επειδη ηταν πολλα και υπαρχει ενα προβλημα στο σβησιμο των πολλων ποστς ταυτοχρονα σκεφτηκα να μεταφερω τα υπολοιπα εδω.Δεν το εσβησα επιτηδες.:)

gioba
03-10-2008, 14:35
Στην θεσσαλονικη τα κομματια εξαντληθηκαν την ιδια ημερα.
http://www.electroworld.gr/site/products.jsp?catid=7421

ProEvo
03-10-2008, 14:36
Σήμερα ισχύει. Αν υπάρχουν πλέον κομμάτια.

Χθες μέχρι τις 8:40 το βράδυ η ουρά ήταν έξω από το κατάστημα. Για λύπηση πραγματικά. Όλες οι προσφορές του φυλλαδίου θα είχαν εξαντληθεί από τις 10 το πρωϊ. Ο κόσμος κάθεται και γίνεται καραγκιόζης προς τέρψην των επιχειρήσεων. Κατάντια.

georgios
03-10-2008, 14:37
pisteuo oti i timi stin apodiksi prepi na grafti sto thread tis agelias

gavrosdr
03-10-2008, 14:38
σιγα μην υπαρχει τιποτα...πλακωσαν 100 ατομα, θα πηραν και αρκετοι απο 2-3 ο καθενας και παπαλα...οι υπολοιποι πανε να δουνε "τι γινεται" αλλα δεν θελει και πολυ μυαλο για να καταλαβεις οτι δεν γινεται τιποτα...

muku
03-10-2008, 14:40

χαχαχαχαχαχα :D :D :D :D :D Ήθελα να τα χώσω στον άλλον αλλά συγκρατήθηκα. Τα έχωσα εμμέσως στο τόπικ Ξεφτίλα....

Edit : +rep

jammin
03-10-2008, 14:43
συγγνωμη ρε συνονοματε... γιατι να μας πει ποσο το αγορασε...
θα τον κατηγορησει κανεις για αισχροκερδια?
Ειπαμε μια αγγελια βαζει ...

Surfdrifter
03-10-2008, 14:44
Ρε σεις έχετε καταλάβει ότι κάθεστε και βρίζετε χωρίς καν να ξέρετε ποιά είναι η πραγματικότητα? Όχι ότι εγώ ξέρω αλλά δε θα κρίνω και τον άλλον. Απλά κοιτάζω και προσπερνάω.

Για να ξεκαθαρίσω κάτι. Δεν κρίνω την μονάδα, το άτομο, αλλά τη τάση.
EOF

muku
03-10-2008, 14:46
Εσύ θα αγόραζες από τον άλλο ένα αντικείμενο περισσότερα λεφτά από όσο λέει η απόδειξη? Αγγελίες στο ps3forums.gr βάζει, όχι στο blackmarket.gr :D

jammin
03-10-2008, 14:54
Εσύ θα αγόραζες από τον άλλο ένα αντικείμενο περισσότερα λεφτά από όσο λέει η απόδειξη? Αγγελίες στο ps3forums.gr βάζει, όχι στο blackmarket.gr :D
αυτο ακριβως, forum ειμαστε οχι σδοε!!!
Η αγορα απο εδω παντα εχει καποιο ρισκο...
Οπως ακριβως θα μπορουσα να σου ζητησω για ενα hot παιχνιδι ελαχιστο ποσο αλλα στη συνεχεια διαπιστωνες οτι το δισκακι ειναι κατεστραμενο ετσι ακριβως ειναι και η πωληση ενος αλλου αντικειμενου σε καποια Χ τιμη.
Ο αγοραστης κρινει αν η τιμη ειναι συμφερουσα ή οχι.

ΥΓ δεν επικροτω το ζητημα του οτι μπορει κατι να ειναι προβληματικο αλλα παντα υπαρχει το ρισκο απο αναξιοπιστους πωλητες.

georgios
03-10-2008, 15:02
den ton katigoro gia tipota. opos ine simantiko to stixio, an exi apodikis. gia alus ine simantiko poso grafi pano. ine ena stixio. giati na to apokripsi

jammin
03-10-2008, 15:07
den ton katigoro gia tipota. opos ine simantiko to stixio, an exi apodikis. gia alus ine simantiko poso grafi pano. ine ena stixio. giati na to apokripsi

Ο συγκεκριμενος ανεφερε απο την πρωτη στιγμη οτι του ps3 ειναι σφραγισμενο (οχι οτι δεν υπαρχει και εδω το ρισκο).
Μπορει μαλστα να μην εδωσε ουτε δραχμη (καποιος να του το εκανε δωρο), αυτο σημαινει οτι πρεπει να το πουλησει 50-100 ευρω και να ειναι και ευχαριστημενος? Ο αγοραστης ειναι αυτος που θα κρινει αν η τιμη τον συμφερει ή οχι

muku
03-10-2008, 15:11
αυτο ακριβως, forum ειμαστε οχι σδοε!!!
Η αγορα απο εδω παντα εχει καποιο ρισκο...
Οπως ακριβως θα μπορουσα να σου ζητησω για ενα hot παιχνιδι ελαχιστο ποσο αλλα στη συνεχεια διαπιστωνες οτι το δισκακι ειναι κατεστραμενο ετσι ακριβως ειναι και η πωληση ενος αλλου αντικειμενου σε καποια Χ τιμη.
Ο αγοραστης κρινει αν η τιμη ειναι συμφερουσα ή οχι.

ΥΓ δεν επικροτω το ζητημα του οτι μπορει κατι να ειναι προβληματικο αλλα παντα υπαρχει το ρισκο απο αναξιοπιστους πωλητες.

Ακριβώς επειδή είμαστε μια ηλεκτρονική κοινότητα/κοινωνία, πιο κλειστή από την πραγματική κοινωνία που ζούμε, είναι στο χέρι μας να κάνουμε τα πράγματα καλύτερα. Έξω είναι ζούγκλα, ότι και να κάνεις είσαι ένα τίποτα. Εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα. Μπορούμε να αποφύγουμε τον δόλο, την αισχροκέρδια ή ότιδηποτε άλλο σάπιο μαστίζει τον έξω κόσμο, με τις πράξεις μας. Εγώ θα ήθελα να είναι διαφορετικός ο κόσμος, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εδώ όμως η γνώμη μου σίγουρα θα ακουστεί. Ούτε να την επιβάλλω θέλω, ούτε τίποτα. Απλά να ακουστεί και να μπούνε σε σκέψεις ορισμένοι...

ΥΓ Ο muku μιλάει ή η Λουκά? :D :D :D

gioba
03-10-2008, 15:13
Θεσσαλονικη, πεμπτη κατα τις 11.00. Με πληροφορησαν οτι εχει γενεθλια το electroworld κ δινει την κονσολα 300€, πεταχτηκα, το τσιμπησα χωρις να περιμενω αφου δεν ειχε κοσμο το πρωι. Ειπα να το παρω κ για εναν φιλο μου αλλα μου ειπαν στο ταμειο πως θελει ταυτοτητα κ καθε πελατης δικαιουται ενα κομματι.

gepe13
03-10-2008, 15:14
δωστο στον φιλο σου

jammin
03-10-2008, 15:17
Ακριβώς επειδή είμαστε μια ηλεκτρονική κοινότητα/κοινωνία, πιο κλειστή από την πραγματική κοινωνία που ζούμε, είναι στο χέρι μας να κάνουμε τα πράγματα καλύτερα. Έξω είναι ζούγκλα, ότι και να κάνεις είσαι ένα τίποτα. Εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα. Μπορούμε να αποφύγουμε τον δόλο, την αισχροκέρδια ή ότιδηποτε άλλο σάπιο μαστίζει τον έξω κόσμο, με τις πράξεις μας. Εγώ θα ήθελα να είναι διαφορετικός ο κόσμος, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εδώ όμως η γνώμη μου σίγουρα θα ακουστεί. Ούτε να την επιβάλλω θέλω, ούτε τίποτα. Απλά να ακουστεί και να μπούνε σε σκέψεις ορισμένοι...

ΥΓ Ο muku μιλάει ή Λουκά? :D :D :D
+1000 σε αυτο σου το σκεπτικο με βρισκεις συμφωνω... Απλα καλως ή κακως δεν μπορει και ειναι και λιγο ασχετο να γραφτει μεσα στο thread της αγγελιας.
Επισης, ενω ειναι θεμιτο αυτο που αναφερεις ειναι καπως δυσκολο να γινει πραγματικοτητα.
Επαναλαμβανω οτι παντα θα υπαρχουν... συγχωρηστε με για την εκφραση... τα λαμογια (οσο ασχημο κι αν ακουγεται). Για αυτο και πρεπει να εχουμε παντα το νυαλο μας ανοικτο και να κρινουμε.

Για τη συγκεκριμενη ομως περιπτωση επιμενω οτι ο αγοραστης ειναι αυτος που θα κρινει αν κατι θεωρειται συμφερουσα αγορα ή οχι

gioba
03-10-2008, 15:22
αμα δεν το πουλησω εδω μπορει να του το δωσω 350€.

gepe13
03-10-2008, 15:33
καταλαβαμε

Surfdrifter
03-10-2008, 15:40

Του φίλου σου; Κι αυτόν πας να "δαγκώσεις";;;

Τι να τους κανεις τους εχθρούς, άμα έχεις τέτοιους φίλους!!! :tiphat:

georgios
03-10-2008, 15:43
omg!!!

jorgedept
03-10-2008, 17:05
Του φίλου σου; Κι αυτόν πας να "δαγκώσεις";;;

Τι να τους κανεις τους εχθρούς, άμα έχεις τέτοιους φίλους!!! :tiphat:

Χαχαχαχαχαχαχ κανονικά, ελπίζω μετά ο φίλος σου να μπει στο forum κατά τύχη και να δει όλη την συζήτηση. ΧΑχαχαχαχαχα

jammin
03-10-2008, 18:08
ε ναι βρε παιδια!!!
Να βγαλουμε κανενα φραγκο απο τους φιλους, γιατι απο τους υπολοιπους...
Α ρε... η πετρα ερχεται απο κοντα!!!

plakas
03-10-2008, 23:27
350 μονο ελα ρε και εγω γινομαι φιλος ρε ουστ πας να βγαλεις το 50 ετσι εβραιος εισαι η σκωτσεζος γιατι για ΕΛΛΗΝΑ δεν σε κοβω κοιτα κατι ατομα που εχει οι κινωνια μας

υ.γ και που θεος [που λεει και ο ΚΑΤΖΑΖΙΔΗΣ]αυτα ειναι τραγουδια κυριοι αυτα ειναι τραγουδια

jammin
03-10-2008, 23:32
350 μονο ελα ρε και εγω γινομαι φιλος ρε ουστ πας να βγαλεις το 50 ετσι εβραιος εισαι η σκωτσεζος γιατι για ΕΛΛΗΝΑ δεν σε κοβω κοιτα κατι ατομα που εχει οι κινωνια μας

ενταξει ρε πλακα τωρα, ας μην τρελαινομαστε... τι ειναι δηλαδη αυτο που μας κανει και τοσο ξεχωριστους?
Λυπαμαι πραγματικα γιατι τα τελευταια χρονια ο λαος παει απο το κακο στο χειροτερο... ειμαστε πολυ απλα ανθρωποι της βολεψιας!
μην κανετε ετσι 50 ευρω θα βγαλει το παιδι. Τι ειναι 50 ευρω? 17000 δρχ. Μην τρελαθουμε. Εγω αγορι μου λεω να το πουλησεις 550 ευρω. Θα σου ελεγα 600 αλλα νομιζω οτι τα διπλα εεε ειναι καπως αρκετα!!!:giggle:

plakas
04-10-2008, 00:06
πανθηρα απο τοττε που κοιταζεις τον συνανθρωπο σου σαν ευρω [δεν μιλαω για εσενα] και το λες κιολας σε δημοσιο χωρο τοττε για εμενα πρωσοπικα το εχει χασει το παιχνιδι 50 ευρω δεν ειναι τιποτα αλλα η κοροιδια ειναι κοροιδια απλα και το λεω μονο και μονο γιατι σκεφτομαστε πωσ να κοροιδεψουμε οχι οποιονδηποτε αλλα και τον φιλο μας που εμεις τον επιλεγουμε ειναι σαν να κοροιδευω τον ευατο μου [οχι ποτε]

jammin
04-10-2008, 00:13
πανθηρα απο τοττε που κοιταζεις τον συνανθρωπο σου σαν ευρω [δεν μιλαω για εσενα] και το λες κιολας σε δημοσιο χωρο τοττε για εμενα πρωσοπικα το εχει χασει το παιχνιδι 50 ευρω δεν ειναι τιποτα αλλα η κοροιδια ειναι κοροιδια απλα και το λεω μονο και μονο γιατι σκεφτομαστε πωσ να κοροιδεψουμε οχι οποιονδηποτε αλλα και τον φιλο μας που εμεις τον επιλεγουμε ειναι σαν να κοροιδευω τον ευατο μου [οχι ποτε]
+1000
ειναι λαθος, κριμα και ντροπη που τον αποκαλει και μονο φιλο του!

jimspy
04-10-2008, 00:16
.....δεν βλεπω τον λογο που κατακρινετε τον συνφορουμιτη.....αυτα τα πραγματα γινονται καθημερινα κ σε χειροτερο κ πολυ μεγαλυτερο βαθμο(βλ.κροκους ή αλλιως θειο Σωκρατη ) μπροστα στα ματια μας κ τα δεχομαστε oχι μονο χωρις την παραμικρη αντιδραση αλλα συνεισφεροντας με την ψηφο μας καθε 4 χρονια για μικροπροσωπικα συμφεροντα (βαζω μεσα κ τον εαυτο μου παρόλο που δεν το εχω κανει ποτε στην ενηλικη ζωή μου)........

bouzk77
04-10-2008, 01:11
όλα οκ

Surfdrifter
06-10-2008, 17:57
Αν στο έστειλε με συστημένο, θα έχει tracking number πάνω. Βέβαια δεν έχει tracking number o τύπος που έκανες την ανταλλαγή, οπότε πρέπει να τον εντοπίσεις πρώτα.

wertoner
07-10-2008, 15:09
παιδες εχω χάσει λιγο τα επισοδια για το που ξεκινησε το θεμα αλλα έχω να προτείνω κατι .

Να ανοιξει ενας πινακας στο site με προτεινομενες τιμες. αυτος θα αναναιωνετε τακτικα. ο πινακας δεν θα ειναι αναγκαστικος απλα θα ενημερωνει τις μεσες τιμες για αυτο το προιον. Ετσι για παραδειγμα θα λεει οτι ενα ps3 με 40g μεταχειρισμενο κοστολογειτε τοσο. οποιος θελει το πουλαει οσο θελει αλα εμεις θα ειμαστε ενημερωμενοι αν η τιμη ειναι ανωτερη απο την προτεινομενη ωστε να το σκευτουμε η χαμηλωτερη οποτε κ πιο συμφερουσα. λογικο ειναι οτι μερικα παιχνιδια πχ δεν αξιζουν πλεον τα ιδια χρηματα με καποια αλλα διοτι ειναι πιο πολυ καιρο στην κυκλοφορια σε σχεση με αλλα κ ας αγοραστηκαν στην ιδια τιμη, ετσι το pro08 ξερουμε ολοι οτι to spiderman 3 ειναι μεγαλη πατατα κ παλιο οποτε δεν ειναι δυνατον να πωλειτε οσο το mgs4.

Επισης εγω θεωρω οτι πρεπει να γινοντε σχολια κατω απο τισ αγγελειες οποτε αν ειναι κατι στραβο κ δεν το εχει παρει χαμπαρι καποιος μην πεσει αμαχητη στην παγιδα. αν εγο πουλαω ενα ps3 4000ε δεν ειναι γουστο μου κ καπελο μου. μπορει να βρεθει καποιος που δεν εχει ιδεα και να νομιζε οτι ειναι ευκαιρια. καποιος πρεπει να τον προστατευσει.

συμφωνει κανεις μαζι μου;

wertoner
07-10-2008, 15:12
bouzk77 (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=366) ο maldini και σε εμενα ζητησε διευθυνση να μου στειλει ενα παιχνιδι και απο τοτε τον ψαχνω κ εγω. κ εγω αναξιοπιστο θα τον ελεγα γιατι και το παιχνιδι να σου στειλει ειναι απαραδεκτο αυτο που κανει να σε εχει σε αγωνια. η κανενα παιδακι ειναι η καποιος ανευθυνος τελειως.

nikon
07-10-2008, 15:20
Απλά ανταλλαγές μόνο από κοντά.......μην είμαστε τόσο ευκολόπιστοι με κάποιους που δεν έχουμε δει καν.;)

bouzk77
14-10-2008, 00:46
παιδιά όλα οκ με maldini, το ταχυδρομίο έφτεγε...
έκαναν λέει ανακένιση κι έχασαν το ειδοποιητήριο...

jammin
14-10-2008, 10:37
τελος καλο... ολα καλα!

Dirty83
14-10-2008, 10:44
Καλημέρα σε όλους.
Μια απλή ερώτηση: πόσα posts χρειάζομαι για να έχω δικαίωμα να postάρω αγγελία;

Slay
14-10-2008, 11:28
για να κανεις post σε ηδη υπαρχουσα αγγελια 20, για να φτιαξεις νεο θεμα ειτε στις αγγελιες ειτε οπουδηποτε αλλου θελεις 50.

Dirty83
14-10-2008, 11:32
Α μάλιστα! Ευχαριστώ πολύ!
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα 50 αλλά δεν θυμόμουν που... Καλό θα ήταν να το γράψετε αυτό στους κανόνες χρήσης αγγελιών.
Ευχαριστώ και πάλι!

michel@ngelo
24-10-2008, 23:59
egw tha sunistousa na afhnoume gia ta atoma pou kanoune sunalages ena feedback sto visitor message gia na vlepoume poso aksiopistoi einai

razorblade
29-10-2008, 19:42
+1 . . .

Psychaos_
03-12-2008, 20:56
swstos o michel

redismagik
03-12-2008, 21:09
ki ego simfono sto face book ton aggelion

teddy
04-12-2008, 00:39
οχι facebook ρε γιαννη...feedback!!!!

xaxa θεος ο redis!!!

redismagik
04-12-2008, 00:42
e..........kala ena lathos kaname.......pali

tasioskis
04-12-2008, 00:44
e..........kala ena lathos kaname.......pali

πραγματικα κανεις απο τα πιο γλυκα λαθη, και εισαι τοσο ακομπλεξαριστος που το παιρνεις με χιουμορ.... μπραβο ρε γιαννη.

redismagik
04-12-2008, 00:56
πραγματικα κανεις απο τα πιο γλυκα λαθη, και εισαι τοσο ακομπλεξαριστος που το παιρνεις με χιουμορ.... μπραβο ρε γιαννη.
re taso siga mi skaso gia tetoia.................. pote de stravono otan kapoios grapsei kati kaloproereta ki xoris na krivei tpt apo kato.ki o teddy jero litourgise etsi.aloste pote de ekripsa oti de eime sxetikos meta pc ki tin glssa tous.

plakas
04-12-2008, 17:09
μαλον λυθηκε η παρεξηγηση ευχαριστω

Slay
05-12-2008, 13:15
πιστευω αναφερεσαι σε αυτη την αγγελια
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=4415

Οποτε θελω μεχρι την παρασκευη να εχει ληξει το θεμα, τις συνεπειες αν δεν γινει αυτο τις εχω γραψει στο πρωτο post αυτου του thread.

Skywalker333
23-12-2008, 15:06
Εχω στειλει πριν 2 εβδομαδες το Wipeout Pure για το PSP στον χρηστη SpartanGR με αντικαταβολη.
Ενω τα ειχαμε συμφωνησει, τωρα αρνειται να παραλαβει το πακετο γιατι θεωρει οτι του χρεωσα υψηλα ταχυδρομικα.
Εχω την αποδειξη στα χερια μου.
3.81 η αντικαταβολη, 0.50 ο φακελος και 15Ε ειχαμε πει για το παιχνιδι. Συνολο 19,31Ε

Δεν κλεβω σε κανεναν τομεα, ζητησα ακριβως το ποσο που επρεπε (19.3Ε).
Το βρισκω απαραδεκτο ομως ενας χρηστης να μην τηρει τα συμφωνημενα.

SpartanGR
25-12-2008, 23:56
Εχω στειλει πριν 2 εβδομαδες το Wipeout Pure για το PSP στον χρηστη SpartanGR με αντικαταβολη.
Ενω τα ειχαμε συμφωνησει, τωρα αρνειται να παραλαβει το πακετο γιατι θεωρει οτι του χρεωσα υψηλα ταχυδρομικα.
Εχω την αποδειξη στα χερια μου.
3.81 η αντικαταβολη, 0.50 ο φακελος και 15Ε ειχαμε πει για το παιχνιδι. Συνολο 19,31Ε

Δεν κλεβω σε κανεναν τομεα, ζητησα ακριβως το ποσο που επρεπε (19.3Ε).
Το βρισκω απαραδεκτο ομως ενας χρηστης να μην τηρει τα συμφωνημενα.

Φιλε δεν το ειχαμε πει το λες τωρα. Για το ποιος θα πληρωσει τα μεταφορικα γινεται παντα κατοποιν συμφωνιας. Εσυ μονος σου εδρασες. παιχνιδι δε παιρνω με πονηριες. Καντε οτι θελετε αλλα εγω κοροιδο δε πιανομαι.

Skywalker333
27-12-2008, 14:23
οτι πεις φιλε. κουτοπονηριες κ αγιος ο θεος, εχουμε χορτασει μπολικες σε αυτη την χωρα.

WolfRathmA
27-12-2008, 21:30
Δε χρειαζετε να συνεχιστη αλλο. Οτι αλλο θελετε με Pm.
Τελος.

plakas
07-02-2010, 13:21
τα feedback θα επιστρεψουν ...??ειναι χειροκινητη λειτουργια οποτε?μην πανε και τζαμπα τα 63 που ειχα

NeloAngelo
09-02-2010, 16:01
Τωρα πια δεν υπαρχουν οι περιορισμοι με τα posts για να γραψεις σε αγγελια ή να κανεις νεο thread? Βλεπω ατομα που κανουν νεο thread στις αγγελιες με 1 post στο ενεργητικο τους.

Εγω προσωπικα πηγα πισω γιατι απο τα 70-80 posts που ειχα εξαφανιστηκανε ολα με την καταστροφη http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon9.gif

Lordkostas
09-02-2010, 16:20
Τωρα πια δεν υπαρχουν οι περιορισμοι με τα posts για να γραψεις σε αγγελια ή να κανεις νεο thread? Βλεπω ατομα που κανουν νεο thread στις αγγελιες με 1 post στο ενεργητικο τους.

Εγω προσωπικα πηγα πισω γιατι απο τα 70-80 posts που ειχα εξαφανιστηκανε ολα με την καταστροφη http://www.ps3forums.gr/vb/images/icons/icon9.gif

Σωστα καταλαβες, πλεον δεν υπαρχουν περιορισμοι, οι οποιοι θα ξαναμπουν αργοτερα φανταζομαι. Γιατι μετα το ατυχες γεγονος με το roll back δεν θα μπορουσαν να κανουν threads οι μισοι απο εδω μεσα...

ilias78
09-02-2010, 23:07
ειπαν πως για 2 μηνες θα ισχυει αυτο.

WolfRathmA
10-02-2010, 04:59
Ναι παιδια... για 2 μηνες θα ειναι ελευθερα τα πραγματα. Μετα παλι θα ξαναμπει ο περιορισμος.

NeloAngelo
10-02-2010, 12:21
Οκ ευχαριστω!

Spiroth
25-02-2010, 17:19
Geia sas! Eimai kainourios kai tha ithela na valo mia aggelia.
To forum afto to vrika tyxaia prospathontas na vro ena elliniko site, gia na pouliso ena paketo me to 60ari PS3 mou.
Diavasa pos prepei na perimeno 2 evdomades kai na kano kapoia posts? I mipos mporo na kano tora kateftheian aggelia?

Efxaristo!

Slay
25-02-2010, 23:01
προς το παρον ο περιορισμος αυτος δεν ισχυει, αλλα θα μπει σε εφαρμογη ξανα στο προσεχες μελλον.

Spiroth
26-02-2010, 01:58
Diladi na valo aggelia? I tha theoritho ekmetaleftis tis katastasis? :)

WolfRathmA
26-02-2010, 02:05
Μπορεις φιλε μου. Δεν υπαρχει προβλημα.

Spiroth
26-02-2010, 12:44
Ok, efxaristo poli!! :)

Heatspreader
02-03-2010, 12:02
Αν κάποιο μέλος μετά από κάποια συναλλαγή, αγνοεί να δώσει θετική κριτική παρόλο που έμεινε ευχαριστημένος με το προϊόν, ύστερα από κουβέντα στο MSN, είναι ενάντια των κανόνων του Site?
Έχω ζητήσει θετική για μία πώληση που έκανα με τον χρήστη πάνω από 5 φορές και μέσω PM και μέσω MSN.
Ευχαριστώ.

plakas
02-03-2010, 12:31
lol σιγα βρε Νικολα ξερεις ποσες εχω χασει εγω!!!!μην δινεις σημασια εδω πριν το down του φορουμ ειχα 67+ ενω κανονικα θα επρεπε να ειχα 100 αφου τοσες και παραπανω συναλαγες ειχα

τωρα αν κανεις θεμα για 1+ τι να πω!!!και δεν ειναι εναντιον στους κανονες αφου αν θελουμε το βαζουμε!!!ειναι πρωερετικο που λεμε:)

Heatspreader
02-03-2010, 12:40
Απλά ρώτησα...

Heatspreader
03-03-2010, 18:01
Με αφορμή κάποιον χρήστη, ο οποίος πούλαγε ένα παιχνίδι πολύ καινούριο σε κυκλοφορία σε τιμή πολύ παραπάνω από αυτές των αγγλικών και λίγο χαμηλότερη από αυτές των Ελληνικών καταστημάτων, θα ήθελα να ρωτήσω τελικά όταν βάζουμε μία αγγελία να κοιτάμε τις ελληνικές ή τις ξένες τιμές?
Φυσικά ο καθένας πουλάει και αγοράζει όσο θέλει, αλλά μήπως για να αποφευχθεί το ενδεχόμενο αισχροκέρδειας, τουλάχιστον στα παιχνίδια τα οποία κινούνται πολύ, μήπως θα έπρεπε στη πρώτη σελίδα του κάθε παιχνιδιού να βάζαμε τη καλύτερη τιμή από ένα Ελληνικό και από ένα ξένο κατάστημα?

ilias78
28-03-2010, 18:13
οταν καποιος βαζει μια αγγελεια, προτερεοτητα για την αγορα δεν εχει ο πρωτος που θα στειλει πμ στον πωλητη?
αν ο πωλητης θελει να ειναι σωστος, δεν ωφειλει να πουλησει στον πρωτο ενδιαφερομενο?
το σεναριο λοιπον εχεις ως εξης.
καποιο μελος (δεν χρειαζεται να πω τωρα το ονομα του), σηκωσε μια αγγελεια για πωληση καποιων games την 27/03 και ωρα 14:03. την ιδια μερα στις 14:26 του εστειλα πμ για το ενδιαφερον μου για καποιο απο τα games του, αναφεροντας του μαλιστα (σε 2ο πμ) οτι μπορω δευτερα. μου εστειλε το κινητο του και σε σημερινη επικοινωνια μεσο πμ, μου ειπε οτι παρολο που ειμαι ο πρωτος που του εδειξε ενδιαφερον για το συγκεκριμενο game, θα το δωσει σε αλλον επειδη ο αλλος μπορει σημερα και εκεινος δεν ξερει τι ωρα θα ξεμπερδεψει απο τις δουλειες του αυριο.
καταλαβαινω οτι καποιοι προσπαθουν να πουλησουν κατι που δεν θελουν, αλλα καλο ειναι να υπαρχει μια συνεννοηση. οχι στην πρωτη δυσκολια να τον παραταμε επειδη υπαρχει και εναλλακτικη. να μην κοιταμε μονο την παρτη μας για το δικο μας καλο.

plakas
28-03-2010, 19:18
εγω δεν συμφωνω μαζι σου Ηλια!!
οποιος εχει δωσει την καλυτερη προσφορα και ποτε δεν ξερεις πια ειναι αυτη αυτος πιστευω αξιζει το παιχνιδι!!!αν ειναι ποιο κοντα αν μπορει να ερθει στον χωρο σου κτλ!!!το θεμα ειναι να μην εχεις δωσει καποια χρηματα και δεν αντιπρωσοπευουν το προιον που πουλαγε ο φιλος!!!!
το θεμα ειναι οτι ο πωλητης πρεπει να βλεπει την παρτυ του,οπως λες και εσυ δεν ξερεις την αλλη μερα τι τιμη θα βαλει το zavvi!!!και θα χασει μεγαλη αξια το παιχνιδι που πουλαει!!!
π.χ εσυ ειχες αγγελια 12 ευρω ενα παιχνιδι που αντικειμενικα εχει 25 απο δευτερο χερι παντα και με δικαιολογια οτι το zavvi το εχει 22 τοσα μπορεις να δωσεις!
και εσυ δεν ειδες πρωτα τι σε συμφερει;και μετα ειπες τιμη ;)

Mην τα θελουμε ολα δικα μας και να βλεπουμε και την δικια μας καμπουρα οχι μονο του αλλου

η αποψη μου ειναι αυτη ;)

Μαριος

boltsis
28-03-2010, 20:21
Μπορώ να δω κάπου στο προφίλ κάποιου τα feedbacks του ή πρέπει να μπαίνω στο συγκεκριμένο θέμα και να τις μετράω μία μία?Μήπως μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό?Να φτιαχτεί κάτι που να εμπεριέχει τα θετικά και αρνητικά feedback με σχολιασμό, όπως στο ebay?

plakas
28-03-2010, 21:17
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5050

edw file 8a deis possa exei o kathenas

ilias78
28-03-2010, 21:19
εγω δεν συμφωνω μαζι σου Ηλια!!
οποιος εχει δωσει την καλυτερη προσφορα και ποτε δεν ξερεις πια ειναι αυτη αυτος πιστευω αξιζει το παιχνιδι!!!αν ειναι ποιο κοντα αν μπορει να ερθει στον χωρο σου κτλ!!!το θεμα ειναι να μην εχεις δωσει καποια χρηματα και δεν αντιπρωσοπευουν το προιον που πουλαγε ο φιλος!!!!
το θεμα ειναι οτι ο πωλητης πρεπει να βλεπει την παρτυ του,οπως λες και εσυ δεν ξερεις την αλλη μερα τι τιμη θα βαλει το zavvi!!!και θα χασει μεγαλη αξια το παιχνιδι που πουλαει!!!
π.χ εσυ ειχες αγγελια 12 ευρω ενα παιχνιδι που αντικειμενικα εχει 25 απο δευτερο χερι παντα και με δικαιολογια οτι το zavvi το εχει 22 τοσα μπορεις να δωσεις!
και εσυ δεν ειδες πρωτα τι σε συμφερει;και μετα ειπες τιμη ;)

Mην τα θελουμε ολα δικα μας και να βλεπουμε και την δικια μας καμπουρα οχι μονο του αλλου

η αποψη μου ειναι αυτη ;)

Μαριος

θα συμφωνουσα οπως το λες αν οντως η διαφορα και το προβλημα δημιουργουνταν για το θεμα της τιμης. η διαφωνια ομως ηταν στην μερα. οχι στην τιμη. εξαλλου απο την αρχη δεν ειχε ειπωθει θεμα πλειστηριασμου στην συγκεκριμενη αγγελεια. η τιμη ηταν στανταρ και σε αυτο δεν ειχαμε διαφωνια ουτε εκανα παζαρια για αλλαγη τιμης.

Υ.Γ δεν θελω να δωσω συνεχεια ουτε με το μελος ουτε για τιποτα πιο σοβαρο. απλα ειπα την αποψη μου για να ενα θεμα που εγω κρινω πως ειναι λαθος.

boltsis
28-03-2010, 22:20
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5050

edw file 8a deis possa exei o kathenas

Ευχαριστώ φίλε μου!Δε το ήξερα ότι υπήρχε, είναι καλό να υπάρχει αυτό ώστε να το βλέπουμε οι υπόλοιποι...

trabakoulas
28-03-2010, 22:54
οταν καποιος βαζει μια αγγελεια, προτερεοτητα για την αγορα δεν εχει ο πρωτος που θα στειλει πμ στον πωλητη?
αν ο πωλητης θελει να ειναι σωστος, δεν ωφειλει να πουλησει στον πρωτο ενδιαφερομενο?
το σεναριο λοιπον εχεις ως εξης.
καποιο μελος (δεν χρειαζεται να πω τωρα το ονομα του), σηκωσε μια αγγελεια για πωληση καποιων games την 27/03 και ωρα 14:03. την ιδια μερα στις 14:26 του εστειλα πμ για το ενδιαφερον μου για καποιο απο τα games του, αναφεροντας του μαλιστα (σε 2ο πμ) οτι μπορω δευτερα. μου εστειλε το κινητο του και σε σημερινη επικοινωνια μεσο πμ, μου ειπε οτι παρολο που ειμαι ο πρωτος που του εδειξε ενδιαφερον για το συγκεκριμενο game, θα το δωσει σε αλλον επειδη ο αλλος μπορει σημερα και εκεινος δεν ξερει τι ωρα θα ξεμπερδεψει απο τις δουλειες του αυριο.
καταλαβαινω οτι καποιοι προσπαθουν να πουλησουν κατι που δεν θελουν, αλλα καλο ειναι να υπαρχει μια συνεννοηση. οχι στην πρωτη δυσκολια να τον παραταμε επειδη υπαρχει και εναλλακτικη. να μην κοιταμε μονο την παρτη μας για το δικο μας καλο.

Φιλε μου, οπως σου ειπα και στα μηνυματα που ανταλλαξαμε προφανως εχεις καποιο προβλημα με την Ελληνικη Γλωσσα.
Εγω ειμαι το μελος που αναφερεις και αφορα το παιχνιδι SILENT HILL.
Επειδη τα πραγματα τα βλεπεις μονο απο τη δικη σου πλευρα, καλο θα ηταν να τα βλεπεις και ως εχουν πραγματικα.

Σου εξηγησα απο την αρχη, πως αυριο για μενα ειναι πολυ δυσκολο και πως αν βρεθει καποιος σημερα και το παρει θα το δωσω.Στην Ελληνικη διαλεκτος σημαινει αυτο που διαβαζεις, τωρα στην δικια σου, δεν μπορω να γνωριζω.

Επισης με απειλησες με αρνητικο feedback χωρις καν να με εχεις παρει ουτε τηλεφωνο να συννενοηθουμε, αλλα ουτε να εχουμε μιλησει συγκεκριμενα για κατι, αλλα και ουτε σου πουλησα κατι αλλο απο αυτο που προσφερω.Και σου απαντησα αναλογως πολυ σωστα οπως θα δεις και παρακατω.

Εχω +5 feedback και πολλα παραπανω γυρω στις 8 με 10 συναλλαγες ακομα με συμφορουμιτες και ουδεποτε αντιμετωπισα καποιο προβλημα.Εσυ λοιπον δεν εχεις κανενα δικαιωμα να με απειλεις με αρνητικο εφοσον δεν τηρειται καμμια απο τις προυποθεσεις για κατι τετοιο.

Και για του λογου το αληθες, παραθετω την συζητηση μας με τις απειλες σου, για να μαθει οποιος επιθυμει τι συνεβει αλλα και τον τροπο σκεψης σου.

na se rwthsw. ti wres mporeis aurio?

σημερα μπορω σιγουρα μετα τον αγωνα αυριο δε ξερω γτ δουλευω μεχρι τις 3 αλλα και μετα εχω κατι αλλες δουλειες, τεσπα παρε τηλ και βλεπουμε, ηδη μου το εχουν ζητησει αλλα δεν εχω μιλησει για σιγουρα, τωρα οποιος προλαβει το παιρνει, 69*********

εγω σημερα δεν μπορω γιαυτο κιολας σου ειπα αυριο.
δουλευω μεχρι της 4, οποτε κατα της 4+ κατι μπορω να ειμαι Νεα Σμυρνη καπου. συμφνωνεις? βεβαια θα σε παρω και τηλεφωνο κατα της 12

οκ παρε απλα να ξερεις πως μολις με πηρε καποιος και ειπε οτι θα ερθει μετα τον αγωνα να το παρει, παρε τηλ εσυ κι αν το εχω και δε το χει παρει θα το παρεις εσυ.αν μπορουσες σημερα θα το δινα σε σενα διοτι εσυ μου ειχες στειλει πρωτος, τεσπα τα λεμε

στο ειπα πρωτος και μαλιστα σου ειπα να βρθουμε δευτερα γιατι σκ δεν μπορω. σου λεω μετα οτι μετα τη δουλεια μου τηα βρεθουμε να το παρω. και τωρα μου λες οτι θα το δωσεις σε αλλον επειδη μπορει σημερα????

ναι φιλε μου, σου ειπα παρε με κι αν το εχω θα το παρεις. και γω δε μπορω να αφησω τις δουλειες μου για να πουλησω ενα παιχνιδι, σημερα που καθομαι οποιος μπορει να ερθει να παρει οτι θελει, μεστη βδομαδα εχω κι αλλες δουλειες εκτος απτο να πουλησω τα παιχνιδια.

τοτε φιλε μου αυτο επρεπε να το ελεγες απο την αρχη οτι μπορεις μονο κυριακες. τι να σου πω. δωστο οπου θες. απο μενα παντως εχεις ενα αρνητικο feedback.

ΦΙΛΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑ "σημερα μπορω σιγουρα μετα τον αγωνα αυριο δε ξερω γτ δουλευω μεχρι τις 3 αλλα και μετα εχω κατι αλλες δουλειες, τεσπα παρε τηλ και βλεπουμε, ηδη μου το εχουν ζητησει αλλα δεν εχω μιλησει για σιγουρα, τωρα οποιος προλαβει το παιρνει, 69******** "

Τα pm τα εχω ολα και αν κανεις αρνητικο feedback θα τα στειλω στο MODERATOR και τοτε θα δουμε ποιος θα εχει αρνητικο feedback. σιγα να μη κανω και συμβολαιο για το ποιος θα παρει τα cd. οποιος προλαβει, και οποτε μπορω ΕΓΩ, θα παρει οτι θελει.παιχνιδια πουλαω δεν εχω μπουζουκια για να κανω και κρατησεις.

τωρα δηλαδη με απειλεις? και εγω εχω ολα τα πμ που λες οτι ημουν ο πρωτος. οπως επεισης οτο εξαρχης σου ειπα για δευτερα. αρα μπορω να σου βαλω αρνητικο feedback χαλαρα.

κανε οτι θες, αν βαλεις αρνητικο σου ειπα τη διαδικασια που θα ακολουθησω και θα δεις ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο.anyway τερμα η συζητηση εδω, σου ειπα αν μπορεις σημερα ελα και παρτο εσυ μονο και μονο επειδη ειχες στειλει προηγουμενως, ειδαλλως θα το παρει ο τυπος που μιλησαμε.αυριο σου ειπα δεν θα αφησω τις δουλειες μου για να πουλαω τα παιχνιδια.το τηλ γιαυτο το εστειλα για να συννενοηθουμε κι οχι να στελνουμε πμ. δεν θα ασχοληθω αλλο μεσω πμ

Σου προτεινω λοιπον να αρχιζεις να βλεπεις τα πραγματα οπως ειναι πραγματικα, και οχι οπως θελεις εσυ. παρακαλω να μη σβηστουν αυτα τα posts.

ilias78
28-03-2010, 23:51
μαλλον εσυ εχεις προβλημα με την συνεννοηση στην ελληνικη γλωσσα.
εβαλες ολα τα πμ. γιατι δεν εβαλες και το πρωτο που σου ειπα για δευτερα και δεν ειπες τιποτα?

Re: Silent hill homecoming Quote:
Originally Posted by trabakoulas
Quote:
Originally Posted by ilias78
καλημερα
ενδιαφερομαι
τι περιοχη εισαι?

n. smyrnh kallithea, 694*******

ωπ φιλε μου σε ξεχασα εσενα. θα σε παρω τη δευτερα να κανονισουμε αν ειναι.
εκει λοιπον γιατι δεν ειπες κατι και το αφησες στο φλου? θα μπορουσα στην τελικη να κανονιζα να ερθει καποιος να σε βρει (ηταν σαββατο και οχι κυριακη τελευταια στιγμη).
το οτι εχεις +5 θετικα δεν μου λεει κατι. με μενα δεν κανονισες σωστα. και πριν το φορματ του φορουμ και εγω 5-6 θετικα. ε και?

τεσπα, δεν μαρεσει να τσακωνουμε και να παρεξηγουμε με κανεναν, ειδικα με ανθρωπους που δεν με ξερουν και φυσικα δεν γνωριζω. το αρνητικο feedback δεν στο εβαλα και ουτε θα το βαλω. ισως να το ειπα εν βρασμο ψυχης λογο κακης συνεννοησης αφου χαλαστικα πολυ. ειναι ενας τιτλος που θα ηθελα να τον ειχα.

trabakoulas
29-03-2010, 00:02
Καλα αστο δε βγαινει ακρη με σενα, ας το αφησουμε στην κριση των υπολοιπων λοιπον, απο μενα εχει ληξει, οτι ειχα να πω το ειπα.

Heatspreader
29-03-2010, 03:55
Σωστός Μάριε!

@boltsis (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2234)
Εγώ πλέον σε κάθε αγγελία βάζω το Link με της βαθμολογίες.

gkmanpower
31-03-2010, 16:47
Καλησπέρα παιδιά.
Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τις αγγελίες.
Καταρχήν όταν κάνεις ένα καινούργιο thread μπορείς μετά να το αλλάξεις ή θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον admin?
Επίσης βλέπω σε διάφορες αγγελίες να γίνονται post κάτι up!!! uppp κτλ
Τι ακριβώς σημαίνουν αυτά???

Αν έχει κάποιος την καλοσύνη ας απαντήσει.

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα σε αυτό το καταπληκτικό forum.
Γιώργος

AriStos13
31-03-2010, 16:50
Καλησπέρα παιδιά.
Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τις αγγελίες.
Καταρχήν όταν κάνεις ένα καινούργιο thread μπορείς μετά να το αλλάξεις ή θα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον admin?

Γιώργος
για να κανεις εντιτ ενα ποστ θα πρεπει να συμπληρωσεις καποια ποστ και καποιο συγκεκριμενο χρονο παραμονης στο φορουμ(τα οποια δεν ξερω ποια ειναι)..
οσο για το up ειναι για να ανεβασεις την αγγελια σου παλι πρωτη ετσι να την δει καποιοσ που δεν την εχει δει και δεν καθετε να ψανχει καθε σελιδα.....
ελπιζω να βοηθησα..!

Ezio
31-03-2010, 16:51
Καλησπέρα παιδιά.

Γιώργος

Τα up είναι σαν να φωνάζεις για την προσφορά. Αν ας πούμε δεν έχει διαβάσει κανείς την αγγελία σου το λες και έτσι μπορεί να την δούνε.

plakas
31-03-2010, 16:57
το up βγαινει απο το update αλλα,μερικοι lol επηδει up=ψηλα,επανω κτλ πιστευουν οτι δεν θα δει καποιος την αγγελια
Ενω παιδακια μου γλυκα αγγελιες που δεν εχετε διαβασει ειναι με μορφη BOLD γραμμενες και οχι με κανονικη μορφη(οπως αυτες που εχετε διαβασει χωρις καπια ενημερωση)για εμενα το up και το εχεις pm ειναι το ποιο (δεν θελω να πω λεξει) ποστ που εχω δει..ειδικα το up αν θες να το κανεις,καντω με το να σβηνεις προηγουμενο up Και να ξαναποσταρεις up...τι ποιο χαζουλικο απο το να βλεπουμε 10 up σε μια Αγγελια....up 1 =ok up απο 2 και πανω =spam

gkmanpower
31-03-2010, 17:17
Ευχαριστώ παιδιά με κατατοπίσατε πλήρως σε αυτά τα πρώτα μου βήματα στο forum.

UP λοιπόν ! ! !

grecomafioso
16-04-2010, 01:50
Θελω να αναφερω ενα προβλειμα με τον SamG σχετικα με ενα GOW3 που πουλαει...

Ειχαμε μιλισει την παρασκευη η το σαββατο αν θυμαμαι καλα...
ειχαμε κανονισει να μου στηλει το παιχνιδι με ΕΛΤΑ και ολα μθα χαρα του ειπα να το στηλει την δευτερα.Μεχρι την δευτερα (και την δευτερα) δεν ειχε μπει καθολου στο site,δλδ δεν ηξερα αν το εχει στηλει η οχι.Την τριτη μου στελνει πμ κ μου λεει οτι δεν ειχε χρονο να το στηλει κ οτι το εστειλε την ιδια μερα.Τεταρτη πηγα στα ΕΛΤΑ χωρις να ξερω οτι το πακετο θα χρειαστει 4-5 μερες για να φτασει εκει.Του στελνω πμ λιπον οτι δεν εχει ερθει τπτ και να με παρει τηλ.Τοτε ζητησα κ τον δικο του αριθμο τον οποιο δεν μου εδοσε.Αργοτερα με πηρε τηλ κ μου ειπε οτι θα μου στηλει το game με δικια του Courier κ οτι θα πληρωνα οσο θα εδινα για το game αν το εστελνε με ΕΛΤΑ.Με ρωτησε αν θα ειμαι στο σπιτι μου το προι για να το παραλαβω κ του ειπα οκ,κανενα προβλειμα.Σημερα πεμπτη δεν εχει ερθει τπτ στο σπιτι μου κ περιμενα τζαμπα απ το προι.Το ατομο εχει τα στοιχεια μου,δεν μπανει ποτε στο site,με παιρνει τηλ με αποκρυψη και δεν τον βρησκω πουθενα....του εχω στηλει αλλα 2-3 πμ και δεν εχω παρει απαντηση....

καταλαβαινετε.....

Psychaos_
17-04-2010, 17:02
kala re pedia auta pou kanete ta kanete etc gia deixete oti mporite na klisete mia aggelia i apla etc sas kapnise? evala aggelia zitite promo kai thn klisate eidate na lei pouthena antalagi i agora? ZITITE elege otinane pragmatika

Slay
17-04-2010, 18:11
Πλακα μας κανεις τωρα? δηλαδη τι ζηταγες? να στα χαρισουν? αυτο μας λες?

Psychaos_
17-04-2010, 18:14
kala oti kai na pw pali apo panw tha pas na vgeis opote asto mhn to paleueis

grosso7
19-04-2010, 02:53
Εγω λεω να ξαναβαλετε το top 5 των καλυτερων χΡηστων....καποτε ημουν εκει:(

SamG
20-04-2010, 14:14
Θελω να αναφερω ενα προβλειμα με τον SamG σχετικα με ενα GOW3 που πουλαει...

Ειχαμε μιλισει την παρασκευη η το σαββατο αν θυμαμαι καλα...
ειχαμε κανονισει να μου στηλει το παιχνιδι με ΕΛΤΑ και ολα μθα χαρα του ειπα να το στηλει την δευτερα.Μεχρι την δευτερα (και την δευτερα) δεν ειχε μπει καθολου στο site,δλδ δεν ηξερα αν το εχει στηλει η οχι.Την τριτη μου στελνει πμ κ μου λεει οτι δεν ειχε χρονο να το στηλει κ οτι το εστειλε την ιδια μερα.Τεταρτη πηγα στα ΕΛΤΑ χωρις να ξερω οτι το πακετο θα χρειαστει 4-5 μερες για να φτασει εκει.Του στελνω πμ λιπον οτι δεν εχει ερθει τπτ και να με παρει τηλ.Τοτε ζητησα κ τον δικο του αριθμο τον οποιο δεν μου εδοσε.Αργοτερα με πηρε τηλ κ μου ειπε οτι θα μου στηλει το game με δικια του Courier κ οτι θα πληρωνα οσο θα εδινα για το game αν το εστελνε με ΕΛΤΑ.Με ρωτησε αν θα ειμαι στο σπιτι μου το προι για να το παραλαβω κ του ειπα οκ,κανενα προβλειμα.Σημερα πεμπτη δεν εχει ερθει τπτ στο σπιτι μου κ περιμενα τζαμπα απ το προι.Το ατομο εχει τα στοιχεια μου,δεν μπανει ποτε στο site,με παιρνει τηλ με αποκρυψη και δεν τον βρησκω πουθενα....του εχω στηλει αλλα 2-3 πμ και δεν εχω παρει απαντηση....

καταλαβαινετε.....

Εδω γελανε.....
Το ποιος εχει προβλημα με την επικοινωνια πρεπει να αναζητηθει σε αυτον που το δεμα ειναι απο την Πεμπτη στην πολη του και ουτε στο κουδουνι γραφει το ονομα του , αλλα και ουτε στα τηλεφωνα απανταει...

Α, και συγγνωμη που ελειπα στο εξωτερικο και δε μπορουσα να μπω στον κοπο να το στειλω απο Τριτη και το εστειλα Τεταρτη με κουριερ (για ταχυτερη εξυπηρετηση) με χρεωση οσο θα επαιρνε το ΕΛΤΑ και συγγνωμη που δε μπορεσα να επισκεφθω το site για να σου απαντησω γιατι ταξιδευω για την εταιρια μου αρκετα συχνα και δεν ειμαι κανενας πιτσιρικας να παιζω ολη μερα και η μονη μου υποχρεωση να ειναι το σχολειο απο τις 8 μεχρι τις 1.30 !!!!!
Και σε τελικη αναλυση οσον αφορα το τηλεφωνο εχει αποκρυψη αριθμου γιατι ετσι ειναι ορισμενο απο την ιδιωτικη εταιρια που εχω σαν παροχο !!!

Λυπαμαι που δεν συνεργαστηκαμε και να γραφουμε κανενα ονομα στο κουδουνι μας......ο κουριερ δεν ειναι ο Uri Geller !!!

Thanks

Dinos
20-04-2010, 14:27
^^^ Τουλαχιστον εγω που ειχα μια συναλλαγη με τον SAM δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και το παιχνιδι που πηρα ηταν μια χαρα.

Heatspreader
20-04-2010, 16:52
και συγγνωμη που δε μπορεσα να επισκεφθω το site για να σου απαντησω γιατι ταξιδευω για την εταιρια μου αρκετα συχνα και δεν ειμαι κανενας πιτσιρικας να παιζω ολη μερα και η μονη μου υποχρεωση να ειναι το σχολειο απο τις 8 μεχρι τις 1.30 !!!!!
Χωρίς να ξέρω τον φίλο που έχει παράπονο από εσένα και χωρίς να έχω κάτι με εσένα και με όλο το σεβασμό στη δουλειά σου και σε ότι κάνεις τέλος πάντων, να σου πω ότι δεν αφορά κανέναν το γιατί ή τι κάνεις στη ζωή σου.
Είτε όλη μέρα κάθεσαι σπίτι και παίζεις PS3, είτε δουλεύεις συνεχώς και δεν έχεις χρόνο δεν έχει να λέει κάτι. Η συμφωνία είναι συμφωνία και αν δεν μπορείς να μπαίνεις στο Site ή δεν μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο με τον αριθμό σου επειδή είναι εταιρικό, κλπ, δεν αφορά κανέναν. Αν δεν μπορείς και βλέπεις ότι δεν έχεις χρόνο για συναλλαγές να μη κάνεις συμφωνίες ή να κάνεις όταν έχεις χρόνο.
Φιλικά.

SamG
20-04-2010, 17:06
Χωρίς να ξέρω τον φίλο που έχει παράπονο από εσένα και χωρίς να έχω κάτι με εσένα και με όλο το σεβασμό στη δουλειά σου και σε ότι κάνεις τέλος πάντων, να σου πω ότι δεν αφορά κανέναν το γιατί ή τι κάνεις στη ζωή σου.
Είτε όλη μέρα κάθεσαι σπίτι και παίζεις PS3, είτε δουλεύεις συνεχώς και δεν έχεις χρόνο δεν έχει να λέει κάτι. Η συμφωνία είναι συμφωνία και αν δεν μπορείς να μπαίνεις στο Site ή δεν μπορείς να παίρνεις τηλέφωνο με τον αριθμό σου επειδή είναι εταιρικό, κλπ, δεν αφορά κανέναν. Αν δεν μπορείς και βλέπεις ότι δεν έχεις χρόνο για συναλλαγές να μη κάνεις συμφωνίες ή να κάνεις όταν έχεις χρόνο.
Φιλικά.

Eχεις απολυτο δικιο φιλε και σε ευχαριστω για τις υποδειξεις σου....
Απλα "τρελλαινομαι" γιατι πηρα τηλ. το παλικαρι και του ειπα οτι δε μπορουσα και θα στο στελνα την επομενη (να σου πω οτι δεν τον πηρα κιολας παει στα κομματια) .... δε σου δινει σωστα στοιχεια και στην λεει απο πανω και δημιουργει μια εικονα για σενα που δεν ειναι αληθινη !!!
Ελπιζω να με καταλαβαινεις....το οτι δικαιολογηθηκα με ολα τα παραπανω ειχε να κανει καθαρα με το γεγονος οτι η ολη φαση εγινε για μια μερα καθυστερηση...δεν αργησα και καμια βδομαδα να του το στειλω....(και του το εστειλα με courier με την επομενη μερα παραδοση , ενω τα ΕΛΤΑ κανουν 4-5 μερες) ....οποτε μαλλον αδικως εγινε η ολη φασαρια !!!
Ανθρωποι ειμαστε....σε ολους κατι μπορει να τυχει κατι !!
Συναλλαγες εχω κανει και με πολλα αλλα παιδια και δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα......απλα μπορουσαμε να συνεννοηθουμε !!!!

Για του λογου το αληθες και το προηγουμενο post του DINOS που με το παλικαρι προσπαθουσαμε να βρεθουμε για 3 βδομαδες και ολο τυχαινε κατι, μια στον εναν μια στον αλλον (παρα το γεγονος οτι μενουμε και σχετικα κοντα).....ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ !

Heatspreader
20-04-2010, 17:09
Δεν τραβάω κανένα ζόρι εγώ... :)
Οι αρμόδιοι θα το κανονίσουν, απλά ήθελα να πω αυτά που είπα.
No prob και όλα καλά!

grecomafioso
21-04-2010, 05:23
Eχεις απολυτο δικιο φιλε και σε ευχαριστω για τις υποδειξεις σου....
Απλα "τρελλαινομαι" γιατι πηρα τηλ. το παλικαρι και του ειπα οτι δε μπορουσα και θα στο στελνα την επομενη (να σου πω οτι δεν τον πηρα κιολας παει στα κομματια) .... δε σου δινει σωστα στοιχεια και στην λεει απο πανω και δημιουργει μια εικονα για σενα που δεν ειναι αληθινη !!!
Ελπιζω να με καταλαβαινεις....το οτι δικαιολογηθηκα με ολα τα παραπανω ειχε να κανει καθαρα με το γεγονος οτι η ολη φαση εγινε για μια μερα καθυστερηση...δεν αργησα και καμια βδομαδα να του το στειλω....(και του το εστειλα με courier με την επομενη μερα παραδοση , ενω τα ΕΛΤΑ κανουν 4-5 μερες) ....οποτε μαλλον αδικως εγινε η ολη φασαρια !!!
Ανθρωποι ειμαστε....σε ολους κατι μπορει να τυχει κατι !!
Συναλλαγες εχω κανει και με πολλα αλλα παιδια και δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα......απλα μπορουσαμε να συνεννοηθουμε !!!!

Για του λογου το αληθες και το προηγουμενο post του DINOS που με το παλικαρι προσπαθουσαμε να βρεθουμε για 3 βδομαδες και ολο τυχαινε κατι, μια στον εναν μια στον αλλον (παρα το γεγονος οτι μενουμε και σχετικα κοντα).....ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ !

Δεν ξερω και δεν με νοιαζει τι συναλλαγες ειχες με αλλους εδω μεσα,εγω το μονο που ξερω ειταν οτι σε μιλισα σαββατο.Μου ειπες οτι θα το στηλεις δευτερα και την τριτη μου λες οτι δεν προλαβες και οτι θα το στηλεις τεταρτη οστε να το εχω πεμπτη προι. Την πεμπτη ειμουν ΟΛΟ το προι σπιτη μου και περιμενα το παιχνιδι.Το ονομα μου το γραφει ξεκαθαρα στο κουδουνι και δεν με πηρε απολειτος κανενας τηλ απο καποια κουριερ. Δεν ειχα τον αριθμο σου,ουτε voucher nr ουτε καν ηξερα με τι το εστειλες. Με παιρνεις τηλ,σου λεω οτι πηρα ηδη το παιχνιδι (επεδι πολυ απλα ΔΕΝ μου ηρθε τπτ στο σπιτι και ΔΕΝ με πηρε κανενας τηλ απο courier κ ουτε εσενα εβρεισκα) και μου στελνεις πμ με μηνημα ΣΟΣ οτι εχει φτασει το παιχνιδι στα κεντρικα της ACS....

Τελος παντων,οπος λεει κ ο φιλος απο πανω,εαν δεν εχεις χρονο να μιλισεις με τον αγωραστη και δεν μπορεις να ασχολεισε με κατι παιδακια που παιζουν PS3 και γουσταρουν (ενω εχουν κ της δουλιες τους) ε τοτε κατα την γνωμη μου μην ποσταρεις αγγελειες.

Και μην προσπαθεις να θωλοσεις την αλιθεια,απλα δεν ενδιαφερθηκες,αλλιος θα εισουν εκει για να μου πεις τι γινετε.

WolfRathmA
24-04-2010, 02:13
Το γραφω εδω περα και θα το γραψω και στο τομεα των αγγελιων. Ειχα κανει ενα αιτημα στον Slay για τις αγγελιες οπως ειχατε ζητησει και εσεις, ετσι ωστε να διαχωριστουν και να μην ειναι ολες μαζι. Προς ωρας εγινε αυτο αλλα δεν εχει ολοκληρωθει ακομα μεχρι να βρει λιγο ελευθερο χρονο ο Slay για να το τελειωποιηση.

Οι αγγελιες θα ειναι απο εδω και στο εξης ετσι:

Πώληση
Μόνο για ότι αφορά το Plastation, PSP.

Ζήτηση
Μόνο για ότι αφορά το Playstation, PSP.

Ανταλλαγές
Ανταλλάξτε τα παιχνίδια του Playstation και PSP σας.

Ζήτηση - Πώληση [Γενικά] (Δεν εχει δημιουργηθει ακομα)
Αγοροπωλησίες για οτιδήποτε δεν αφορά το Playstation.

Αναμενεται νεα συντομα. Απο οτι μου ειπε θα ειναι ετοιμο απο αυριο. Αναμονη λοιπον.

Heatspreader
24-04-2010, 02:40
Δεν θα ήταν καλύτερο τα αξεσουάρ να ήταν σε διαφορετική κατηγορία?
Δηλαδή:

Πώληση Παιχνίδια
Μόνο για ότι αφορά το Plastation, PSP.

Ζήτηση Παιχνίδια
Μόνο για ότι αφορά το Playstation, PSP.

Ανταλλαγές Παιχνίδια
Ανταλλάξτε τα παιχνίδια του Playstation και PSP σας.

Ζήτηση - Πώληση [Αξεσουαρ] (Δεν εχει δημιουργηθει ακομα)
Αγοροπωλησίες για οτιδήποτε δεν αφορά το Playstation.

WolfRathmA
24-04-2010, 03:06
Οχι ενταξη... μη το παρακανουμε κιολας. Μια χαρα ειναι ετσι ;)

aladdin7
24-04-2010, 09:47
Αρα αμα εχουμε κατι για πωληση ή ανταλλαγη, θα το βαζουμε σε 2 sections;

Heatspreader
24-04-2010, 17:04
Αν κάποιος και θέλει να το πουλήσει, αλλά και να το ανταλλάξει τι θα κάνει?

WolfRathmA
24-04-2010, 17:15
Ας το βάζει παιδιά σε ένα από τα δυο φόρουμ, άπλα μέσα στο ποστ να γράφει ότι ενδιαφέρεται και για ανταλλαγή η για πωλήσει ανάλογος σε πιο section το έχει βάλει.

tsak
24-04-2010, 18:26
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνετε με τα αρνητικά feedback.
Για παράδειγμα έχεις +9 και κάποιος σου κάνει -1 τότε πας στο +8???
ή έχεις +9 και -1 ξεχωριστά??

Ezio
24-04-2010, 18:29
Το πρώτο.

tsak
24-04-2010, 18:38
Το πρώτο.

κακός κατά τη γνώμη μου. όταν κάποιος έχει 20 αγοροπωλησίες και έχει +15 και -5 τότε θα φαίνετε μόνο το +10 άρα κάποιος που κοιτάει μόνο τη βαθμολογία θα δεί ένα +10 και θα πεί όλα οκ δεν θα ανατωτηθεί ποτέ γιατί έχει -5 μήπως θα ήταν καλύτερο ένα στύλ +15/-5
Δεν ξέρω γνώμη λέω...

enstikto
24-04-2010, 18:43
Συμφωνώ και εγώ! Καλύτερα το διπλό σκορ!

Quaro
24-04-2010, 18:47
same here διπλό σκορ καλύτερα

Heatspreader
24-04-2010, 21:18
Μα διπλό είναι ρε παιδιά...
Αν έχει κάποιος αρνητικό μαζί με τα θετικά φαίνεται δίπλα...
Υπάρχει διπλό Score δηλαδή!

AriStos13
24-04-2010, 21:23
Μα διπλό είναι ρε παιδιά...
Αν έχει κάποιος αρνητικό μαζί με τα θετικά φαίνεται δίπλα...
Υπάρχει διπλό Score δηλαδή!

ετσι ειναι παιδια οπως τα λεει ο φιλος....
απλα υπαρχουν 2 λιστες...η πρωτη ειναι με τα θετικα και η αλλη με τα αρνητικα...1!!!

WolfRathmA
25-04-2010, 16:26
κακός κατά τη γνώμη μου. όταν κάποιος έχει 20 αγοροπωλησίες και έχει +15 και -5 τότε θα φαίνετε μόνο το +10 άρα κάποιος που κοιτάει μόνο τη βαθμολογία θα δεί ένα +10 και θα πεί όλα οκ δεν θα ανατωτηθεί ποτέ γιατί έχει -5 μήπως θα ήταν καλύτερο ένα στύλ +15/-5
Δεν ξέρω γνώμη λέω...

Πολύ ωραία πρόταση! Και φυσικά είναι δέκτη!

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πως σας φαίνονται τώρα οι αγγελίες έτσι όπως είναι. Πιστεύω ότι έχουν γίνει πιο ευανάγνωστες πλέον...

AriStos13
25-04-2010, 16:32
Πολύ ωραία πρόταση! Και φυσικά είναι δέκτη!

Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πως σας φαίνονται τώρα οι αγγελίες έτσι όπως είναι. Πιστεύω ότι έχουν γίνει πιο ευανάγνωστες πλέον...

οντως ειναι καλυτερα ετσι...εχουν μπει σε μια ταξη τα πραγματα..μπραβο σου που το εκανες....
και η προταση του φιλου για τα ρεπ ειναι ιντως πολυ καλη!!!

grip
25-04-2010, 16:52
Συμφωνώ και εγώ με την πρόταση του φίλου.
Congrats για την τάξη στις αγγελίες :)

modecris
26-04-2010, 02:05
Πολύ ωραία και νοικοκυρεμένα όλα, απλά νομίζω πως το αρχείο των αγγελιών θα ήταν καλύτερα να βρίσκετε κάτω κάτω και όχι δεύτερο.;)
Λεπτομέρειες αλλά τεσπα.

WolfRathmA
26-04-2010, 02:07
Thanks Χρηστο!!! :D

AriStos13
26-04-2010, 08:05
ευχαριστω Αποστολη για την αλλαγη του τιτλου στην αγγελια μου...!

tsak
26-04-2010, 08:58

Φυσικά και είναι ποιο ευανάγνωστες πολύ καλή δουλειά

Ixor24
22-05-2010, 19:19
αμα μπορει ο supervisor των Αγγελιων (στο πωλείτε για ps3) ρε παιδια να διαγραψει τις κλεισμενες αγγελιες... ενα μεγαλο ποσοστο εχει αγοραστει.
ευχαριστω

WolfRathmA
25-05-2010, 02:21
αμα μπορει ο supervisor των Αγγελιων (στο πωλείτε για ps3) ρε παιδια να διαγραψει τις κλεισμενες αγγελιες... ενα μεγαλο ποσοστο εχει αγοραστει.
ευχαριστω

Εχεις δικιο φιλε :) Απλα δεν εχω PC και εχει μεινει η δουλεια λιγο πισω μεχρι να το ξαναπαρω πισω :)

giorgos53
10-06-2010, 20:23
παιδιά μπορει κάποιος να μου πει στο περίπου πόσο κανουν αυτα όλα? : Uncharted2,GOW3,wolfenstein,Red Dead redemption,pro09,inFAMOUS,MGS4,GTAiv και το playstation 3 120gb (μαζι με το dualshock) σας ευχαριστω προκαταβολικά

WolfRathmA
10-06-2010, 23:10
Το slim ps3 είναι; Αν όχι όλα αυτά που λες κανένα 250άρι με 280αρι εύρω...

giorgos53
10-06-2010, 23:33
το σλιμ ειναι φιλε μου ναι..

grosso7
10-06-2010, 23:37
Uncharted2 20 ευρω
GOW3 30 ευρω
wolfenstein 10-15ευρω
Red Dead redemption 35 ευρω
pro09 5 ευρω
inFAMOUS 10 ευρω
MGS4 15 ευρω
GTAiv 15 ευρω
και το playstation 3 120gb 200-230 ευρω...

Μπορεις να τα βγαλεις αυτα αν τα πουλησεις ξεχωριστα...

Heatspreader
11-06-2010, 03:11
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που θα δώσει τόσο χρήμα για μεταχειρισμένο, ότι και να είναι αυτό και αυτό επειδή πρώτα από όλα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να θέλει όλα αυτά τα παιχνίδια!
Για μένα δύσκολο να φύγει πακέτο μαζί με τα παιχνίδια, εκτός και αν δοθούν σε τιμή σκότωμα.

pictorino
05-07-2010, 12:14
μια πρόταση θα ήθελα να κάνω: είναι εφικτό να μπει στις αγγελίες όρος να γράφει τιμή ο πωλητής; πολλές φορές δε μπαίνει και αν είναι μέλος ενεργό δεν υπάρχει πρόβλημα. με άλλες αγγελίες όμως οι γράφοντες των οποίων δε μπαίνουν συνέχεια δεν ξέρεις τι γίνεται. μόνο και μόνο για να μάθεις κάποια τιμή περνούν μέρες

WolfRathmA
06-07-2010, 01:12
ΟΚ! Θα το κοιταξω! ;)

Spiroth
13-07-2010, 15:12
Filoi mou, tha ithela ki ego na rotiso gia proteinomenes times gia kapoia PS1 kai PS2 games prin valo aggelia.

PS1 - Final Fantasy 7 (PAL. black label)
PS2 - Final Fantasy 10 (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 10-2 (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 7 Dirge of Cerberus (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 12 (PAL, black label)
PS2 - Dragon Quest 8 (PAL, black label)
PS2 - Shin Megami Tensei: Lucifer's Call (SMT:'Nocturne' stin USA) (PAL, black label)
PS3 - Uncharted: Drake's Fortune (PAL , black label)
SNES - Breath of Fire (NTSC, complete se teleia katastasi, den to exo paiksei pote, to eixa parei apo ebay prin 2 xronakia.).

Episis,

DS slim & Light mono tou kai DS slim & Light mazi me Final Fantasy III & Final Fantasy IV, poso pistevete pos poulietai?

Den ypirxe pote periptosi na pouliso kanena apo afta POTE (gia mena einai anektimita), alla exo anagi. Epatha zimia kai xreiazomai arketa xrimata amesa (simera-avrio gia na eimai akrivis), kai tha ithela tis gnomes sas prin valo aggelia.

muku
13-07-2010, 15:27
To uncharted κανά 10Ε. Για τα άλλα παιχνίδια τι να σου πω. Εξαρτάται, δεν νομίζω να βρεις κάποιον να τα θέλει εκτός αν είναι συλλέκτης για τα παλιότερα. Εγώ για παράδειγμα αν ήθελα παιχνίδι προηγούμενης γενιάς θα έδινα μέχρι 5Ε. Μετά κατέβασμα των δωρεάν εκδόσεων αν δεν συμμορφωνόταν ο πωλητής :D Το breath of fire καλύτερα κράτα το μήπως πιάσει αξία σε καμιά 10αριά χρόνια. Προς το παρόν ebay βρίσκεις με 10-100$ :D Σε καμιά 10αριά χρόνια μπορεί να κάνει μια περιουσία.

Spiroth
13-07-2010, 15:40
Ma to thema einai pos den tha to pouliso se 10 xronia. Oute tora tha to poulaga, alla asopsetai.
Nomizo pos ta 5 euro einai entelos mi antoprospeftiki timi gia afta ta games.
i.e. to Lucifer's Call einai ena apo ta pio spania games pou exoun vgei pote, kai i PAL version akoma pio spania.

muku
13-07-2010, 16:03
Ma to thema einai pos den tha to pouliso se 10 xronia. Oute tora tha to poulaga, alla asopsetai.
Nomizo pos ta 5 euro einai entelos mi antoprospeftiki timi gia afta ta games.
i.e. to Lucifer's Call einai ena apo ta pio spania games pou exoun vgei pote, kai i PAL version akoma pio spania.

Μα τόσο επιτακτική ανάγκη είναι ώστε να ρισκάρεις κάτι που όντως μπορεί να πιάσει τόπο σε μερικά χρόνια για να πάρεις 50Ε τώρα? Αποκλείεται να είναι τόσο σημαντική η ανάγκη και να σε σώσουν τα 50Ε. Τώρα για το συγκεκριμένο που λες ότι είναι σπάνιο, τόσο πιο σπάνιο θα είναι και να βρεις κάποιον να το αγοράσει. Τα άλλα games που έχεις, πχ τα final fantasy ειδικά για ps2 δεν είναι σπάνια. Ακόμα και αυτά για ps1 βρίσκονται. Εγώ αν ήθελα ps2 game πάνω από 5Ε δεν θα έδινα από τη στιγμή που παίρνω τα ps3 games με 10-15 (τα παλιά).

Spiroth
13-07-2010, 16:50
^ Den diafono.
Alla nai, den doulevo kai einai diskola. Kai pistepse me, ki ego etsi skeftomoun, alla 50 evro einai polla telika

muku
13-07-2010, 17:02
Anyway, ειδικά για το breath of fire θα είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλά αν νομίζεις ότι δεν υπάρχει άλλη λύση δες πόσο δίνουν αντίστοιχα αντικείμενα στο ebay και βάλε κάτι στο Μ.Ο. Χωρίς κουτί τα δίνουν και από 10$. Με κουτί και τα σχετικά είδα και με 100$ αλλά ψάξε καλύτερα να δεις κάπου στη μέση και βάλτο εκεί για να πουληθεί άμεσα. Για τα άλλα games σου είπα πως σκέφτομαι εγώ, εσύ μπορεί να σκέφτεσαι διαφορετικά το ίδιο και ένας άλλο πιθανός αγοραστής. Οπότε δες και πάλι στο ebay τι τιμές παίζουν και βάλε αγγελίες :)

Spiroth
13-07-2010, 17:20
Mmmm, ksereis kapoio magazi pou na agorazei games kai systems?

muku
13-07-2010, 21:39
Games τόσο παλιά δεν γνωρίζω κανένα να αγοράζει. Για πιο καινούρια games, υπάρχουν πολλά μαγαζιά που αγοράζουν αν σκοπεύεις να πουλήσεις κάποια παιχνίδια ps3. Βάλτα πάντως αγγελία και εδώ δεν θα χάσεις τίποτα.

enstikto
22-07-2010, 10:27
Filoi mou, tha ithela ki ego na rotiso gia proteinomenes times gia kapoia PS1 kai PS2 games prin valo aggelia.

PS1 - Final Fantasy 7 (PAL. black label)
PS2 - Final Fantasy 10 (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 10-2 (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 7 Dirge of Cerberus (PAL, black label)
PS2 - Final Fantasy 12 (PAL, black label)
PS2 - Dragon Quest 8 (PAL, black label)
PS2 - Shin Megami Tensei: Lucifer's Call (SMT:'Nocturne' stin USA) (PAL, black label)
PS3 - Uncharted: Drake's Fortune (PAL , black label)
SNES - Breath of Fire (NTSC, complete se teleia katastasi, den to exo paiksei pote, to eixa parei apo ebay prin 2 xronakia.).

Episis,

DS slim & Light mono tou kai DS slim & Light mazi me Final Fantasy III & Final Fantasy IV, poso pistevete pos poulietai?

Den ypirxe pote periptosi na pouliso kanena apo afta POTE (gia mena einai anektimita), alla exo anagi. Epatha zimia kai xreiazomai arketa xrimata amesa (simera-avrio gia na eimai akrivis), kai tha ithela tis gnomes sas prin valo aggelia.

To FF7 και το Dirge of Cerberus πόσο τα δίνεις; Σε τι κατάσταση είναι;

nosma
06-08-2010, 23:47
μια ερωτηση. ποσα μυνηματα πρεπει να εχω για να βαλω μια αγγελια.αν διαβασα σωστα ειναι 50. απλα ροταω γιατι ειδα και αγγελιες απο ατομα με τον ιδιο αριθμο μυνηματων με εμενα,
Μπραβο για τη καλη δουλεια σας!!

WolfRathmA
07-08-2010, 00:57
Υπηρχε ενα θεμα παλιοτερα με το site και ειχαμε απενεργοποιησει το παρακατω κανονα. Τωρα εδω και μερικους μηνες επανηλθε.

9. Δεν μπορούν να ανοίξουν αγγελίες μέλη τα οποία δεν έχουν συμπληρώσει τον απαιτούμενο αριθμό "posts" και παραμονής στο forum μας που χρειάζεται. (Για να κάνετε post σε ήδη υπάρχουσα αγγελία πρέπει να έχετε 20 post και 1 εβδομάδας παραμονής, για να φτιάξετε νέο θέμα είτε στις αγγελίες είτε οπουδήποτε αλλού 50 post και 2 εβδομάδες παραμονής.) Σε περίπτωση που διαπιστωθεί ο χρήστης να κάνει spamming posts μόνο και μόνο για να ανεβάσει το post count, τα μηνύματα αυτά θα σβήνονται χωρίς καμία προειδοποίηση και επίσης ίσως να τιμωρηθεί, αναλόγως με τη κρίση του moderator που θα παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

nosma
07-08-2010, 03:57
Υπηρχε ενα θεμα παλιοτερα με το site και ειχαμε απενεργοποιησει το παρακατω κανονα. Τωρα εδω και μερικους μηνες επανηλθε.

τεσπα.ευχαριστω πολυ. μαλλον εγω το ειδα λαθος:fantasy_dreams:

Kane
23-09-2010, 09:44
Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ πολύ

6. Αγγελίες που ξεπερνούν τον χρόνο αναμονής τους 1 με 2 μήνες, θα διαγράφονται από την υποκατηγορία τους χωρίς καμία προειδοποίηση.

Η αγγελία που είχα στην κατηγορία "ανταλλαγές" σβήστηκε. Να υποθέσω ότι εμπίπτει στον παραπάνω κανόνα; Αν ναι, μπορώ να την βάλω πάλι ή εμπίπτει στον παρακάτω κανόνα;

5. Το μέλος μπορεί να "ανεβάσει" την αγγελία (με ένα ποστ, λεγόμενου ως "up") μια φορά την ημέρα. Εξαίρεση θεωρείτε μόνο όταν η αγγελία διαφοροποιηθεί (πχ αλλαγή στην τιμή). Σε διαπίστωση ότι μέλος ξαναδημοσιεύει μετά από κάποιο διάστημα την ίδια αγγελία χωρίς διαφοροποίηση , η ενέργεια θεωρείται spamming και οι Moderators θα προχωρούν σε διαγραφή της χωρίς προειδοποίηση.

Ευχαριστώ

ZEBE1974
23-09-2010, 15:34
να πω και εγω κατι βλεπω αγγελιες αναρτημενες με λιγοτερα απο 50 posts αυτο γιατι συμβαινει ?εκτος αν τα 50 posts και οι 2 εβδομαδες στο forum σημαινει οτι η το 1 η το αλλο πρεπει να περασεις .επισης γνωμη μου ειναι οτι μονο το χρονικο περιθωριο θα επρεπε να υπαρχει (1,2 ισως και 3 μηνες )και οχι τα posts .καθως αν καποιος θελει να γεμισει με posts μπορει ευκολα να το κανει με συμετοχη σε πολλα θεματα και μεσα σε λιγες μερες να εχει τα απαιτουμενα tnx

WolfRathmA
23-09-2010, 16:16
Μια ερώτηση να κάνω παρακαλώ πολύ

Η αγγελία που είχα στην κατηγορία "ανταλλαγές" σβήστηκε. Να υποθέσω ότι εμπίπτει στον παραπάνω κανόνα; Αν ναι, μπορώ να την βάλω πάλι ή εμπίπτει στον παρακάτω κανόνα;

Ευχαριστώ

Μπορεις να την ανεβασεις κανονικα χωρις κανενα προβλημα. Θα το διορθωσω κιολας αυτο στους ορους χρησης για να ειναι ξεκαθαρα.

Ευχαριστω για την επισήμανση!

Slay
24-09-2010, 13:17
να πω και εγω κατι βλεπω αγγελιες αναρτημενες με λιγοτερα απο 50 posts αυτο γιατι συμβαινει ?εκτος αν τα 50 posts και οι 2 εβδομαδες στο forum σημαινει οτι η το 1 η το αλλο πρεπει να περασεις .επισης γνωμη μου ειναι οτι μονο το χρονικο περιθωριο θα επρεπε να υπαρχει (1,2 ισως και 3 μηνες )και οχι τα posts .καθως αν καποιος θελει να γεμισει με posts μπορει ευκολα να το κανει με συμετοχη σε πολλα θεματα και μεσα σε λιγες μερες να εχει τα απαιτουμενα tnx
ειναι ειτε απο μελη παλια , οποτε εχουν το δικαιωμα μιας και οταν γραφτηκαν δεν υπηρχε αυτος ο κανονας (απλα δεν ετυχε να εχουν και 50 μηνυματα) ειτε ειναι απο νεωτερα μελη μεν, αλλα παλια δε...
τι θελω να πω με αυτο, πριν απο πολυ καιρο το φορουμ επαθε μεγαλη ζημια στην βαση του, χαθηκαν λογαριασμοι και πολυ περιεχομενο, τοτε θεωρησαμε δικαιο να ανασταλουν οι κανονες αυτοι για διαστημα δυο μηνων, ετσι ωστε να μην χρειαζεται καποιος παλιος χρηστης να περιμενει και να κανει και τα 50 ποστ.

Terastios
27-09-2010, 18:26
Να κανω μια ερωτηση τι γίνεται οταν εχεις κανει με ενα μελος 3 επιτυχημένες συναλλαγές του εχεις δωσει εσυ και τις 3 φορες θετικο γιατη οντος ολα ητανε ΟΚ αλλα εκεινος παροτι του εχεις στείλει και μήνυμα να του το θυμησεις αδιαφορεί και δεν σου δίνει ?

ZEBE1974
28-09-2010, 18:53
Να κανω μια ερωτηση τι γίνεται οταν εχεις κανει με ενα μελος 3 επιτυχημένες συναλλαγές του εχεις δωσει εσυ και τις 3 φορες θετικο γιατη οντος ολα ητανε ΟΚ αλλα εκεινος παροτι του εχεις στείλει και μήνυμα να του το θυμησεις αδιαφορεί και δεν σου δίνει ?
συμφωνώ με τον terastio ισως πρεπει να ειναι υποχρεωτικό οταν ο ενας απο τους 2 συναλλασσόμενους αφηνει feedback είτε θετικο ειτε αρνητικο θα πρεπει να επιβάλλεται και στον αλλον να αφηνει (+ or - )απο το site αλλιώς θα πρεπει να τρωει αρνητικο αυτος που "ξεχναει" εκτος αν υπαρχουν αλλοι λογοι πχ νεος στο site
ευχαριστω

Terastios
28-09-2010, 19:07
συμφωνώ με τον terastio ισως πρεπει να ειναι υποχρεωτικό οταν ο ενας απο τους 2 συναλλασσόμενους αφηνει feedback είτε θετικο ειτε αρνητικο θα πρεπει να επιβάλλεται και στον αλλον να αφηνει (+ or - )απο το site αλλιώς θα πρεπει να τρωει αρνητικο αυτος που "ξεχναει" εκτος αν υπαρχουν αλλοι λογοι πχ νεος στο site
ευχαριστω
Ο χρηστης που αναφερομαι εγω δεν ειναι νεος απλα μπαινει αποτη καταλαβα για τις αγγελιες αλλα του εστηλα μηνυμα ενω ητανε ον λινε και παλι με εγραψε ... τοσο δυσκολο ειναι δλδ ?

Terastios
29-09-2010, 21:59
Δεν ειχα καπια απαντηση ? καπιος mod ?

plakas
29-09-2010, 22:35
τα feedback ειναι στην κριση του μελους του φορουμ δυστηχως!!!!!αν ηταν υποχρεωτικα τοτε και με την κηδεια που ειχαμε και σβηστηκαν ολα θα επρεπε να τα επαναφερουν!!!!οποτε αστα βραστα που λεμε!!!!!!και εγω συνεχιζω να κανω συναλαγες με μελοι αλλα δεν εμπιστευομαι τον server για τα δηθεν feedback,μια και πολυ σωστα δεν ειναι φορουμ αγοροπωλησιας,αλλα φορουμ μιας κονσολας!!!!feedback Μονο στο ebay :)

NeloAngelo
18-10-2010, 10:49
Προβληματα / παραπονα:

1) Εξαφανιστηκε ενα thread μου απο τις Πωλησεις παιχνιδιων ps3.
2) Ακυρα posts σε thread μου στις Ανταλλαγες παιχνιδιων ps3 τα οποια εξαφανιζονται.
3) Ακυρο post στο ιδιο thread που μενει χωρις λογο (αφου εξαφανισατε τα αλλα αυτο γιατι εμεινε).

Γενικα 2 αγγελιες εβαλα ο ανθρωπος την Παρασκευη και σημερα υπαρχει μονο σταχτη και μπουρμπερη...

muku
18-10-2010, 12:40
Προβληματα / παραπονα:

1) Εξαφανιστηκε ενα thread μου απο τις Πωλησεις παιχνιδιων ps3.
2) Ακυρα posts σε thread μου στις Ανταλλαγες παιχνιδιων ps3 τα οποια εξαφανιζονται.
3) Ακυρο post στο ιδιο thread που μενει χωρις λογο (αφου εξαφανισατε τα αλλα αυτο γιατι εμεινε).

Γενικα 2 αγγελιες εβαλα ο ανθρωπος την Παρασκευη και σημερα υπαρχει μονο σταχτη και μπουρμπερη...

Στις ανταλλαγές το έφτιαξα το thread, πρέπει να έγινε κάποιο μπέρδεμα κατά λάθος. Στις πωλήσεις τώρα, το βλέπω ότι είναι εξαφανισμένο αλλά δεν ξέρω γιατί. Δύο εικασίες μπορώ να κάνω. 1ον ότι έχεις το ίδιο thread και στις ανταλλαγές και δεν είναι απαραίτητο να το έχεις δύο φορές. 2ον όπως είπε ο Surfdrifter έχετε από κοινού το thread, πουλάτε δηλαδή τα ίδια παιχνίδια οπότε γι αυτό σβήστηκε. Anyway, αρμόδιος για τις αγγελίες είναι ο WolfRathmA ο οποίος θα σου εξηγήσει ποιος είναι ακριβώς ο λόγος για τον οποίο σβήστηκε το thread σου στις πωλήσεις.

NeloAngelo
18-10-2010, 12:48
Στις ανταλλαγές το έφτιαξα το thread, πρέπει να έγινε κάποιο μπέρδεμα κατά λάθος. Στις πωλήσεις τώρα, το βλέπω ότι είναι εξαφανισμένο αλλά δεν ξέρω γιατί. Δύο εικασίες μπορώ να κάνω. 1ον ότι έχεις το ίδιο thread και στις ανταλλαγές και δεν είναι απαραίτητο να το έχεις δύο φορές. 2ον όπως είπε ο Surfdrifter έχετε από κοινού το thread, πουλάτε δηλαδή τα ίδια παιχνίδια οπότε γι αυτό σβήστηκε. Anyway, αρμόδιος για τις αγγελίες είναι ο WolfRathmA ο οποίος θα σου εξηγήσει ποιος είναι ακριβώς ο λόγος για τον οποίο σβήστηκε το thread σου στις πωλήσεις.

Ευχαριστω.

Οσο για το thread στις πωλησεις, μπορει να εχουμε απο κοινου με τον Surfdrifter αλλα το δικο μου ειναι πληρως ανανεωμενο ειχα κι αλλα games μεσα, προτιμοτερο ειναι να σβησετε το δικο του και να επαναφερετε το δικο μου.

muku
18-10-2010, 13:33
Ευχαριστω.

Οσο για το thread στις πωλησεις, μπορει να εχουμε απο κοινου με τον Surfdrifter αλλα το δικο μου ειναι πληρως ανανεωμενο ειχα κι αλλα games μεσα, προτιμοτερο ειναι να σβησετε το δικο του και να επαναφερετε το δικο μου.

Δεν είναι απαραίτητο ότι σβήστηκε γι αυτό το λόγο. Ειδικά αν μου λες ότι έχουν και διαφορές τα δύο threads μάλλον σβήστηκε επειδή έχεις το ίδιο στις ανταλλαγές :)

NeloAngelo
18-10-2010, 14:40
Δεν είναι απαραίτητο ότι σβήστηκε γι αυτό το λόγο. Ειδικά αν μου λες ότι έχουν και διαφορές τα δύο threads μάλλον σβήστηκε επειδή έχεις το ίδιο στις ανταλλαγές :)

Ε ναι οκ αλλα πως θα γινει τωρα αφου τα παιχνιδια πωλουνται κιολας.
Δηλαδη αν καποιος χρηστης ενδιαφερεται μονο να αγορασει και κοιταει μονο τις πωλησεις τον ξεγραφουμε? Ή αντιστροφα αυτος που ενδιαφερεται μονο για ανταλλαγες γιατι να κοιταξει στις πωλησεις?

WolfRathmA σε παρακαλω επανεφερε το thread μου στις πωλησεις, εκτος εαν εχετε ενα πολυ καλο λογο με επιχειρηματα.

Επισης τα 2 thread του Surfdrifter απο ανταλλαγες και πωλησεις μπορειτε να τα σβησετε (εχετε την αδεια του ιδιου του Surfdrifter φυσικα).

WolfRathmA
18-10-2010, 18:38
1. Υπαρχει ξεχωριστο thread για "παραπονα" κτλ στην υποκατηγορια των αγγελιων. (Εδω δηλαδη)

2. Εγινε λαθος σε καποια move αθελα μου. (Ooops!)

3. Δεν ειμαι υποχρεωμενος να απολογηθω για τις πραξεις μου. (LOL)

4. Διαγραφη των αγγελιων γινεται χωρις προειδοποιηση :P

Cheers! :a055:

WolfRathmA
20-10-2010, 15:43
Παιδια, σταματηστε αυτο το κακο με τα pm που μου στελνετε και με ρωτατε, γιατι σβηστηκε το ενα, γιατι σβηστηκε το αλλο, γιατι δε μπορω να γραψω, γιατι δε μπορω να πουλησω κτλ κτλ

Διαβαστε τους κανονες!

Δε θα απανταω καθε τρεις και λιγο σε PM! Η για να το πω καλυτερα, δε θα απανταω καθολου σε PM!

Ευχαριστω!

Heatspreader
05-11-2010, 22:46
Πούλησα στον φίλο mpampos (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=3177), το Frag FX. Μου είπε ότι δεν μπορεί να μου βάλει θετική κριτική καθώς το σύστημα δεν τον αφήνει να κάνει Reply. Για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό?
Ευχαριστώ.

Slay
06-11-2010, 09:54
Πούλησα στον φίλο mpampos (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=3177), το Frag FX. Μου είπε ότι δεν μπορεί να μου βάλει θετική κριτική καθώς το σύστημα δεν τον αφήνει να κάνει Reply. Για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό?
Ευχαριστώ.
μαλλον εχει δικιο, πρεπει να ειναι κατω απο τα 20 posts και δεν του το επιτρεπει το συστημα στο συγκεκριμενο section, θα δω εαν μπορει να λυθει το προβλημα χωρις να χαλασει ο περιορισμος, παντως προς το παρον μπορει αν θελει να στειλει ενα pm στον wolfrathma και θα σου το περασει αυτος το +

Heatspreader
06-11-2010, 11:50
Ντρέπομαι να σου πω την αλήθεια να τον βάλω σε τέτοια διαδικασία. Ίσως να με καταλαβαίνεις. Δεν πειράζει, για μία κριτική...
Ευχαριστώ.

extacy
19-11-2010, 08:57
κυριοι μοντερετορες γιατι δεν μπορω να ανοιξω αγγελια?

WolfRathmA
20-11-2010, 02:38
Περιεργο... για ξαναδοκιμασε....

moik4
02-01-2011, 04:36
Υπαρχει λογος που σβηστηκε μια αγγελια που ειχα βαλει για ενα ps3break?Ειναι νομιμο προιον....Περιμενω μια απαντηση απο τους mod....Ευχαριστω!

modecris
02-01-2011, 14:01
ΙΙ. Απαγορεύσεις δημοσίευσης

1. Για παιχνίδια "πρόμο" (Promo) που δίνονται δωρεάν από εταιρίες.

2. Για απαγορευμένα από τη νομοθεσία αντικείμενα.

3. Για παράνομο λογισμικό. Συμπεριλαμβανόμενου και το Jailbreak/Ps3Break κτλ για το Playstation 3.

4. Περιέχουν τηλέφωνα επικοινωνίας.

5. Αγγελίες με απαγορευμένο περιεχόμενο θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Σε υποτροπή, θα απαγορεύεται πλέον στο εμπλεκόμενο μέλος η πρόσβαση στην υποκατηγορία των αγγελιών, ή και απενεργοποίηση του λογαριασμού του, (ΒΑΝ).

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=7886

moik4
03-01-2011, 03:19
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=7886

xmmmm Ti les gi auto?????

http://www.ezbuy365.com/blog/?p=96

Ektos an exeis kati gia Ellada.....

moik4
03-01-2011, 03:19
To paranomo poios to krinei?????

nikon
03-01-2011, 10:07

Ektos an exeis kati gia Ellada.....Xμμμμμ εσύ τι λες γι'αυτό;;;......

http://exophase.com/17986/ps-jailbreak-deemed-illegal-by-australia-court/

.....γι'αυτό;;;;;

http://psx-scene.com/forums/f6/russia-goes-hard-line-against-psjailbreakers-66094/

To paranomo poios to krinei?????

Ότι έχει να κάνει με την πειρατεία είναι παράνομο......ξέρω ξέρω κάνει και άλλα πράγματα αλλά δεν νομίζω να έγιναν όλοι προγραμματιστές ξαφνικά.

Bέβαια αυτή η απαγόρευση έρχεται σε μεγάλη αντίθεση με την ύπαρξη ολόκληρου thread για το πως το κάνουμε.

modecris
03-01-2011, 11:49

Ektos an exeis kati gia Ellada.....

Εγώ δεν έχω να πω τίποτα,απλά σου έδειξα τον λόγο που διαγράφηκε η αγγελία σου...κάτι το οποίο θα είχες βρει και μόνος σου αν πρώτα είχες διαβάσει τους κανόνες. :whistle: