PDA

View Full Version : Lost season 4



MONK-21
02-02-2008, 15:58
Μαγκες για οποιον εχει την ιδια τρελα με τα LOST στο You Tube εχουν κατεβασει το πρωτο επεισοδιο του 4ου κυκλου!!! βαλτε lost season 4 Episode 1 Promo 1και θα το δειτε:angry::bgrin2::fooddance7:

Slay
02-02-2008, 16:04
Εγω το πηρα απο τον θειο σε 720p, δεν το ειδα ακομα ομως.

Valkyre
02-02-2008, 16:19
Κι εγω το κατεβασα απο torrent στις 31 που βγηκε!

Απλα ολα τα λεφτα το Lost η καλυτερη σειρα για εμενα!

mails
02-02-2008, 17:18
το είδα χθες βράδυ, αν συνεχίσει έτσι και η υπόλοιπη σεζόν μας βλέπω κολλημένους στις οθόνες...

kvasil
02-02-2008, 18:07
Λοιπον για οσους ξερουν άρχισε η νεα season για το lost επειδή ειμαι fun θα ανεβασω σε λίγο τα Link σε radid και θα το εχω έτοιμο και καμμένο με ελληνικούς υπότιτλους σε mp4 για ps3 τα Link θα δίνονται μονο σε pm. μην βιαστείτε να δείτε το επεισόδιο γιατι αξίζει να το δείτε στ ps3 και σε καλη ανάλυση...ΑΝ αυτο το μήνυμα απαγορεύεται ασ το κλειδωση το σωματείο...

kvasil
02-02-2008, 18:10
ρε μάγκες sorry το ειχα αρκετη ωρα σε αναμονή δεν το ειχα σήκωση και μόλις το σήκωσα ειδα οτι ειχε και αλλο post sorry..

SeLanmere
02-02-2008, 22:53
για το Lost ειχα και γω τις αμφιβολίες μου αλλα μετα και από αυτο το επεισοδιο ειναι η καλυτερη σειρα...

μετα το 24

desperate_gamer
03-02-2008, 01:16
Απίθανο!! Τι να λέμε!!!

Ανέκαθεν πίστευα ότι το Lost θα μας αποζημιώσει με τις απαντήσεις του. Τώρα που οι σεναριογράφοι της σειράς ξέρουν πότε θα τελειώσει, μας έδειξαν ότι ξέρουν πού το πάνε το πράγμα και ότι η αναμονή θα αξίζει.

ΚΟΡΥΦΗ!!!! Αυτή η σειρά θα μείνει στην ιστορία της τηλεόρασης και νομίζω ότι έχει πολύ πιο ενδιαφέρουσα δομή και περίπλοκη ιστορία από κάθε άλλη τηλεοπτική σειρά.

Tek_Killa
04-02-2008, 12:49
Η καλύτερη σειρά ever! Αν ξέρει κάποιος links για να το κατεβάζω HD ας με ενημερώσει please!!! :)

Valkyre
04-02-2008, 12:52
πηγαινε mininova και κανε search lost s04e01

Tek_Killa
04-02-2008, 13:01
πηγαινε mininova και κανε search lost s04e01

Thnx man! :)


Μάλλον θα πρέπει να ανοίξουμε και ένα topic για το τι νομίζει ο καθένας πως τελικά συμβαίνει σε αυτή τη σειρά... :D

kvasil
04-02-2008, 13:38
ρε πατε καλα σας ειπα ποιο πανω οτι εχω την σειρα ανεβασει σε 720p και μετατροπη σε mp4 με καμενουςςςςςςςςςςςςςςςςςς υποτιτλους για να το δειτε και να παθετε πλακα στο ps3 και στην lcdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd ddd. διαβαστεεεεεεεεεεεεε.......

Valkyre
04-02-2008, 16:03
^^ χαχα indeed lol :D

Valkyre
09-02-2008, 00:07
φοβερο το νεο επισοδειο Lost , πολυ καλο!οσοι παρακολουθειτε την σειρα απλα δειτε το.για μια ακομη φορα αποδεικνυει οτι ειναι απο τις πιο καλογυρισμενες σειρες.

msnes7
09-02-2008, 03:58
Όταν το θέλουν είναι καλό.Υπήρχαν πολλά βαρετά επεισόδια στις τελευταίες σεζόν αλλά η 4η έκανε φοβερό ξεκίνημα ειδικά στο 2ο επεισόδιο:1appl:

desperate_gamer
09-02-2008, 17:14
Καλά με το 2ο της τέταρτης σεζόν έπαθα πλάκα. Ήταν η πρώτη φορά που τσατίστηκα τόσο όταν τέλειωσε το επεισόδιο.

Συνήθως εμένα μου αρέσει να με αφήνουν ξεκρέμαστο αμέσως μια μεγάλη ανατροπή, αλλά το χθεσινό πραγματικά με άφησε στα κρύα του λουτρού!!

Πότε θα ξανάρθει Παρασκευή;! (Thank God it's Friday's. LOL! :P).

Valkyre
16-02-2008, 01:20
Λοιπον παιδια το Lost παει απο το καλο στο υπερκαλυτερο!Το 3ο επισοδειο ειναι ανετα και μακραν το καλυτερο του 4ου κυκλου , με συγκλονιστικες εξελιξεις.Για εμενα πραγματικα η σειρα αυτη ειναι νουμερο 1 αυτη τη στιγμη , ιδιως τωρα που το prison break δειχνει να εχει χασει την λαμψη του λογο ελειψης φαντασιας.Δειτε το νεο επισοδειο οσοι παρακολουθειτε την σειρα.Πολυ δυναμικο!

MONK-21
16-02-2008, 01:50
συμφωνω απολυτα με αυτα που λετε η σειρα φτανει σε καταπληκτικα επιπεδα μακαρι να μην την χαλασουν:1appl::bgrin2::):yay: επισης για οποιον ειδε το 3ο επεισοδειο παει το πραγμα οτι το νησι παιζεται να βρισκεται σε αλλο χρονο η ειναι η ιδεα μου??

Valkyre
16-02-2008, 02:02
συμφωνω απολυτα με αυτα που λετε η σειρα φτανει σε καταπληκτικα επιπεδα μακαρι να μην την χαλασουν:1appl::bgrin2::):yay: επισης για οποιον ειδε το 3ο επεισοδειο παει το πραγμα οτι το νησι παιζεται να βρισκεται σε αλλο χρονο η ειναι η ιδεα μου??

Προσεχε με τα spoiler βρε καποιοι δεν το εχουν δει ακομα!

ναι πιστευω οτι εγινε σαφες οτι κατι παιζει με τον χρονο σε αυτο το νησι

Slay
16-02-2008, 11:09
ναι κατι παιζει κουραφεξαλα, θα ειναι οπως με τον μαυρο καπνο στο δασος, που τον ξεχασαν εδω και δεν ξερω και εγω ποσα επεισοδια, κλασσικος abrams βαζει μυστηρια, που δεν προκειται να λυσει, τουλαχιστον οχι με πειστικο τροπο

Valkyre
16-02-2008, 16:46
Θα διαφωνησω Slay , τον καπνο δεν τον ξεχασαν καθολου , μαλιστα το πρωτο πραγμα που ζητησαν ως απαντηση απο τον Ben στην 4η season ειναι να τους πει τι ειναι αυτος ο "καπνος".Επισης εχει ηδη διαμορφωθει μια πολυ σαφης εικονα για του τι προκειται περι του καπνου , απο τον 2ο κυκλο μαλιστα και το επισοδειο με τον Μαυρο ιερεα που πεθαινει (δεν θυμαμαι το ονομα του).

Το Lost εχει απαντησει σε πολλα ΠΟΛΛΑ ερωτηματα που θετει , ιδιως αν το συγκρινεις με αλλες σειρες φαντασιας οπως xfiles.Μην ξεχνατε οτι η ιστορια του Lost εχει γραφτει και ειναι σχεδιασμενη.Το μονο που μενει ειναι να την γυρισουν.Και εχουν πει οτι θα απαντησουν σε ολα τα ερωτηματα ή τουλαχιστον στο 95% αυτων.

Επισης εξυπακουεται οτι απαντωντας σε ενα ερωτημα , ταυτοχρονα πρεπει να θεσεις και καποιο αλλο , αλλιως φιλε Slay , κανενας δεν θα ειχε ορεξη να δει το επομενο επισοδειο , οταν ολα ειναι απαντημενα και αποσαφηνησμενα.Το Lost ειναι σειρα φαντασιας και μυστηριου και πρεπει να ενθαρρυνει το μυστηριο , ενω παραλληλα το αποσαφηνιζει στην πορεια.

Ειχα πιστεψει οτι το Lost θα γινει το επομενο xfiles , ομως οι εξελιξεις ειναι συγκλονιστικες και αποκαλυπτικες μεχρι στιγμης.Εχουμε μαθει πολλα πραγματα για το νησι , για τους ανθρωπους και μην ξεχναμε οτι μενουν ακομη 3 κυκλοι...δεν μπορουν να τα αποκαλυψουν ολα.

desperate_gamer
16-02-2008, 23:48
Εγώ πάλι δεν τρελάθηκα τόσο με το χθεσινό επεισόδιο.

Ναι, είχε κάποιες μικρές αποκαλύψεις-teasers για τη ζωή μετά το νησί, αλλά γενικά όλες οι ιστορίες του Sayid είναι βαρετές!!

Και συμφωνώ ότι το LOST δίνει απαντήσεις με έναν διακριτικό τρόπο σε κάθε επεισόδιο σχεδόν. Μέχρι τώρα έχει καταφέρει να κλιμακώσει όλες τις ιστορίες και τα μυστήρια και τώρα που οι παραγωγοί ξέρουν πότε θα κατεβάσει ρολά η σειρά, με αριστοτεχνικό τρόπο, δίνουν τις πληροφορίες που πρέπει.

Και μην νομίζετε ότι ο JJ ασχολείται τόσο με το Lost, για να κάνει τα "δικά του" που έκανε στο ALIAS (και απ' ότι κατάλαβα και στο Cloverfield). Υπάρχει και ο Cuse και Lindeloff που γράφουν τις ιστορίες και το σενάριο. Αυτοί φαίνεται να είναι λίγο πιο οργανωμένοι και είναι κι αυτοί που ασχολήθηκαν και με το παιχνίδι. Ο JJ είναι περισσότερο το "κεφάλαιο".

Valkyre
17-02-2008, 05:02
ναι ακριβως ετσι ειναι.Πλεον ο JJ πιο πολυ για τα λεφτα ειναι εκει και μια υποτυπωδη quality control.

Valkyre
22-02-2008, 18:18
Καινουργιο επισοδειο κυκλοφορει και εξακολουθει να ειναι πολυ ενδιαφερον!Ισως οχι εξισου με το 2ο και 3ο επισοδειο του 4ου κυκλου , αλλα και παλι η σειρα δειχνει οτι βρισκεται σε καλο δρομο.Και υπαρχει και ενα ωραιοτατο plot twist στο τελος.

MONK-21
23-02-2008, 02:58
Καινουργιο επισοδειο κυκλοφορει και εξακολουθει να ειναι πολυ ενδιαφερον!Ισως οχι εξισου με το 2ο και 3ο επισοδειο του 4ου κυκλου , αλλα και παλι η σειρα δειχνει οτι βρισκεται σε καλο δρομο.Και υπαρχει και ενα ωραιοτατο plot twist στο τελος.
συμφωνω οτι ηταν ενα απλα καλο επεισοδιο οχι σαν το 2ο η το 3ο αλλα το τελος ηταν πολυ δυνατο φιλε προσεξε καλα το προσωπο της Κεητ στη τελευταια σκηνη ειναι ανατριχιαστικη!!! ειδα την ιδια σκηνη 5 φορες μαζεμενα!!

desperate_gamer
23-02-2008, 17:34
Βρε παιδιά τι λέτε! Το βρήκα μακράν ανώτερου από το βαρετό 4x03, με καταπληκτική ανατροπή στο τέλος. Πρώτη φορά ανατριχιάζω έτσι με τέλος επεισοδίου LOST.

Τι λέτε να έπαθε η Claire;; Την καημένη... Και τη συμπαθώ πολύ...

Valkyre
23-02-2008, 19:58
μα δεν ειπα οτι το επισοδειο ηταν κακο!καθε αλλο , αλλα απλα εγω θεωρω το νο2 και νο3 του 4ου κυκλου μεχρι στιγμης τα καλυτερα.απλα αν το και το 3 επερναν 9/10 το τελευταιο επισοδειο επερνε 8,5/10

DarkUSS
23-02-2008, 20:39
πάντως τώρα που παραγωγοί και κανάλι τα βρήκαν στον αριθμό τον επεισοδίων, φαίνεται ότι το σενάριο έχει δρομολογηθεί και τα πράγματα μπαίνουν σε μια σειρά σιγά σιγά ε?

το καταλαβαίνεις εύκολα αν συγκρίνεις αυτά τα 4 επεισόδια με τα αντίστοιχα της 3ης που ήταν άστα να πάνε.

Chill
26-02-2008, 11:51
Άρε Kate να είχες κανένα νούμερο μεγαλύτερα (.)Υ(.) αφίσα θα σε έκανα ΑΦΙΣΑ!!!!!!!!!!!!

SeLanmere
26-02-2008, 13:17
(.)Υ(.)



:rofl::rofl::rofl: Eisai theos!!

Valkyre
26-02-2008, 13:19
τι λετε ρε η κεητ ειναι απλα θεα.και μια χαρα ζυβι εχει!

Chill
26-02-2008, 13:26
Θεά είναι φίλε μου αλλά ως αρσενικό addicted στα b0-0bies θα τα ήθελα λίγο πιο φουσκωμένα. Βέβαια στο νησί απ' ότι παρατηρώ με έναν αθλητικό στηθόδεσμο την βγάζει. Αν υπήρχε wonderbra στην διάθεση της ίσως να μην είχα κάνει αυτήν την παρατήρηση καν :P.

Valkyre
29-02-2008, 15:49
Ε ενταξει παιδια αντε γεια.Οποιος παρακολουθει την σειρα και ειδε το τελευταιο επισοδειο που βγηκε σημερα το 5ο δηλαδη του 4ου κυκλου , και εξακολουθει να μην θεωρει το Lost σαν την καλυτερη σειρα αυτη τη στιγμη τοτε εχει υπερβολικα υψηλα στανταρντς!Μιλαμε οχι απλα για κορυφαιο επισοδειο (desmond ειναι απο τους αγαπημενους μου) , μιλαμε για ισως το καλυτερο επισοδειο των τελευταιων 3 κυκλων.

Ειναι απλα φοβερη η σκηνοθεσια , φοβερες οι εξεληξεις!Το Lost πηγαινει απο το καλο στο καλυτερο!

Να σημειωσω πως εχει παρει το μεγαλυτερο rating απο καθε αλλο επισοδειο Lost της ταξεως του 9.85/10.Pragmatika poly poly kalo.

ΥΓ οσοι θελουν να συζητησουν για την πλοκη βαλτε /spoiler!!!

εχει τεραστια spoiler το συγκεκριμενο επισοδειο!

ALEO
29-02-2008, 15:56
τρελα ειναι το Lost
πηρα και το γκειμ αλλα μαπα τελικα ,καλυτερα να βλεπω μονο την σειρα

ALEO
29-02-2008, 16:48
ξεχασα που το ειδες κιολας το 5ο??????Valkyre???

στο ελληναδικο δεν εβαλαν τιποτα ακομα

πεσμου!!!!!!!!!!

Valkyre
29-02-2008, 16:58
οπου και να κοιταξεις torrents θα το βρεις , εγω το κατεβασα απο mininova.com ;)

ακολουθει σποιλερ

Οσοι δειτε το επισοδειο προσεξτε ιδιαιτερο την σκηνη της δημοπρασιας.Το ημερολογιο του πλοιου που αναφερουν ειναι του πλοιου Black Rock το οποιοι το ειδαμε σε προηγουμενη σαιζον μεσα στη ζουγκλα στο νησι απο οπου και πηραν μπαρουτι για να ανοιξουν την καταπακτη!Οχι μονο αυτο , αλλα το ονομα που ειναι καταγεγραμενο ειναι Hanso!Θυμαστε τα ενημερωτικα βιντεο της Dharma στο νησι?Η οικογενεια Hanso αναφερεται εκτεταμενα οσον αφορα τις ερευνες...

Πραγματικα απιστευτο επισοδειο...μιλαμε για 45 λεπτα ΚΑΛΗΣ τηλεορασης.Καιρο ειχα να το πω αυτο αλλα πως να μην το πω οταν μεσα σε ενα μολις επισοδειο προσπαθεις να εξηγησεις ταξιδι στο χρονο , να περιγραψεις ακριβως γιατι και πως ο desmond εχει αυτο που εχει και τι χρειαζεται να κανει για να το αποφυγει , να συνδεσεις το παρελθον με το μελλον , να δειξεις μια αποκαλυπτικη σκηνη δημοπρασιας εξηγοντας πραγματα που ειχαν αναφερθει πριν απο μια σαιζον , και να δειεξις συγκινητικες στιγμες -πραγματικα- μεταξυ 2 ανθρωπων που οι συγκοιριες δεν τους επιτρεπουν να ειναι μαζι.

Εξαιρετικες ερμηνειες , εξαιρετικο σεναριο.

Slay
29-02-2008, 18:06
εγω περιμενω για την Hd εκδοση, συνηθως δεν αργει αλλα αυτη την φορα δεν την βλεπω.

MONK-21
01-03-2008, 03:34
διαβασα καπου οτι στο τελος του εβδομου επεισοδιου γινεται κατι σοκαριστικο! ! δεν ειμαι σιγουρος ομως τι.. ισως καποιος θανατος? δεν ξερω παντος μαλλον προκειται για συμαντικο επεισοδιο αυτο ειναι το μονο σιγουρο

desperate_gamer
01-03-2008, 19:23
Βρε παιδιά, μα το Θεό. Το ξέρω ότι έχω κάποιο πρόβλημα και ότι το επεισόδιο είναι ομολογουμένως ένα αριστούργημα, αλλά εγώ το βρήκα επιεικώς μέτριο...

Φανταστικές οι ερμηνείες Desmond και Penny, καθώς και η σκήνη με τη δημοπρασία που μας την έδειξαν στο άσχετο. Αλλά μέχρι εκεί.

Όλο το υπόλοιπο με τα ταξίδια στο χρόνο, τα μπερδέματα και όλα αυτά ήταν μια μπούρδα και μισή. Τρομερά απογοητευτική απάντηση για το "χάρισμα" του Des. Και όχι μόνο απογοητευτική, αλλά άμαν έκανα μέχρι να την καταλάβω (και ακόμα δεν είμαι σίγουρος...). Βάλαν ένα φαινόμενο του οποίου τις λεπτομέρεις τις χαρακτήρισαν ως random κι εμείς τώρα έπρεπε να καταλάβουμε.

Καλά μην μου πετάξετε ντομάτες... Αν αρέσει σε όλους, πάω πάσο. 6/10 μόνο και μόνο για τη δημοπρασία και το τηλεφώνημα Des - Penny (από τα χειρότερα επεισόδια LOST μαζί με τον Έκο και κάτι flashback του Charlie :P)

Valkyre
01-03-2008, 19:35
Βρε παιδιά, μα το Θεό. Το ξέρω ότι έχω κάποιο πρόβλημα και ότι το επεισόδιο είναι ομολογουμένως ένα αριστούργημα, αλλά εγώ το βρήκα επιεικώς μέτριο...



βρε...βαλε spoilers!

Φιλε νομιζω εισαι αυστηρως.Γιατι μπουρδα η εξηγηση με το χρονο?Ισα ισα που σε ενα επισοδειο σου εδειξαν πως λειτουργει , γιατι συμβαινει και κυριως οτι ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.Για πρωτη φορα σε 4 χρονια ξερεις ενα απο τα μεγαλα μυστηρια του νησιου.Αυτο δεν ειναι χαρισμα του Desmond!Συμβαινει σε ολους και για ολους.Το οτι ο desmond ηταν ο πρωτος που το επαθε ειναι ασχετο.

Επισης σε αυτο το επισοδειο και μεσα απο τις εξηγησεις αυτες που σου δινουν δικαιολογουνται ενα καρο πραγματα και φασεις απο προηγουμενα επισοδεια.

Σου θυμιζει κατι ο πατερας του Jack?Μηπως το ειδωλο του ιδιου του του εαυτου που ειδε ο Μαυρος στην δευτερη season πριν πεθανει?

Το "τερας" που καθε φορα που παρουσιαζεται μεσα στον καπνο, παρατηρουμε εικονες απο το παρελθον του εκαστοτε ηρωα που το βλεπει?

Ενα τεραστιο μυστικο του νησιου αποκαλυφθηκε.Και εχει σχεση να κανει με τον χρονο , ο οποιος λειτουργει διαφορετικα στο νησι το συγκερκριμενο.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσαν να εδειχναν σε αυτο το επισοδειο...εδωσαν παρα πολλες απαντησεις οσο κανενα αλλο επισοδειο ισως και μαλιστα το πανεμορφο της ολης υποθεσης ειναι οτι αφηνουν εσενα να δεσεις το παζλ.Οπως ειδες σου ανεφερα λιγα παραδειγματα.Αν μπεις σε αλλα φορουμ υπαρχουν πολλοι συσχετισμοι με προηγουμενα επισοδεια.

desperate_gamer
01-03-2008, 19:57
Ε δεν έβαλα και πολλά spoilers... :blush: Όπως και να 'χει...

Αυτό! Ίσως ήταν τόσες πολλές απαντήσεις και το "σε αφήνω μόνο σου να βγάλεις άκρη" που πραγματικά χάθηκα.

Μα τι σχέση έχει ο πατέρας του Τζακ με αυτό; Δεν χάθηκε στο χρόνο ο Τζακ. Ανέκαθεν πίστευα ότι ο μαύρος καπνός ήταν αυτός που δημιουργούσε αυτές τις παραισθήσεις (που έκανε και τον αδερφό του Γιέμι) και θεωρούσα το μαύρο καπνό κάτι σαν αντιπρόσωπο του νησιού. Δεν έχει σχέση αυτό με την ακτινοβολία.

Ναι το νησί είχε ακτινοβολία. Θεράπευσε τον Λοκ και την Ρόουζ ενώ εμποδίζει την πρόσβαση και την έξοδο από και προς το νησί. Αλλά όλα τα άλλα...

Μόνο ο Ντεσμοντ μπορεί να προβλέπει το μέλλον. Και δεν κατάλαβα, αν πήγε πίσω στο χρόνο και άλλαξε το παρελθόν ή βλέπαμε ένα flashback όπου ο Ντεμοντ στο παρελθόν είχε "εικόνες από το μέλλον", όπως συνέβαινε και στη 3η σεζόν, επειδή ο μελλοντικός Ντέσμοντ γυρνούσε από το "μέλλον" εκείνα τα δευτερόλεπτα.

Σας μπέρδεψα. Κι εγώ μαζί! :frog:

Valkyre
01-03-2008, 20:18
Ο καπνος δεν δημιουργει παραισθησεις , ή δεν δημιουργει ΜΟΝΟ παραισθησεις.Η παρουσια του πατερα του Τζακ στο νησι δεν ηταν παραισθηση.Αν εχεις δει τα mobisodes αυτο γινεται ξεκαθαρο.Οταν πεφτει το αεροπλανο , ο σκυλος (ξεχναω το ονομα του) βρισκει τον πατερα του Τζακ ο οποιος του λεει "πηγαινε ξυπνα το γιο μου εχει δουλεια να κανει" και μετα ξεκιναει στην ουσια η πρωτη σκηνη του Λοστ με τον Τζακ να ανοιγει τα ματια του και ο σκυλος να ερχεται και να τον βρισκει.

Επισης στο ιδιο το επισοδειο ο Faraday (πολυ καλη ερμηνεια) εξηγει στον Τζακ και τους αλλους οτι ο χρονος κινειται διαφορετικα στο νησι και οι μετακινησεις απο και προς το νησι μπορει να εχουν sideffects.

Επισης το ελικοπτερο εκανε πολυ περισσοτερο χρονο απο οσο φυσιολογικα θα χρειαζοταν για να φτασει στο καραβι και το ειπε και ο ιδιος ο πιλοτος.Ασε που οταν ερχοντουσαν αυτοι οι καινουργιοι τυποι στο νησι , ειχε πει ο πιλοτος εκαναν πολυ περισσοτερη ωρα να φτασουν απο οσο υπολογιζαν με αποτελεσμα να τους μεινουν ελαχιστα καυσιμα.Ακομη αν θυμασαι απο το προηγουμενο επισοδειο , το πακετο που περιμεναν εφτασε πολυ αργοτερα και το ρολοι που ηταν μεσα στο πακετο ειχε διαφορετικη ωρα απο τα ρολογια αυτων που ηταν στο νησι (και ειχαν πει πριν φυγει το πακετο να συχρονησουν τα ρολογια).

Ειναι πασιφανες οτι υπαρχει διαφορα στο χρονο.Το οτι ο desmond ηταν ο πρωτος που εμφανησε συμπτωματα ηταν απλα συμπτωση , ή ισως εγινε πρωτα σε αυτον γιατι σχετιζεται κατα καποιο τροπο με την ικανοτητα του να "βλεπει" το μελλον(μονο με τον τσαρλι βεβαια μπορουσε να δει πραγματα στο μελλον τιποτε αλλο).

Οτι ειδες στο συγκεκριμενο επισοδειο δεν ηταν flashback , ηταν real time και οι δυο εκδοχες.Την μια στιγμη το υποσυνειδητο του βρισκοταν στο μελλον και την αλλη στο παρελθον , απο οπου και πραγματικα ανηκε.Φαντασου το σαν να βρισκοταν σε παραλληλο συμπαν.Για να το καταλαβεις καλυτερα δες ξανα τη σκηνη με το πειραμα με το ποντικι.

desperate_gamer
01-03-2008, 20:46
Αμ και το ξαναείδα και διάβασα πάρα πολλές γνώμες και blogs στο Ίντερνετ, μπας και το καταλάβω. Αλλά ακόμα... τζίφος :frog:

Πού θα πάει. Θα το ξαναδούμε σε επόμενα επεισόδια. Ίσως το καταλάβω τότε.

Και το mobisode το είχα δει, αλλά το είχα ξεχάσει αυτό στη mini-θεωρία μου. :tongue:

Σε ευχαριστώ για τις εξηγήσεις. Κάποια στιγμή θα μου κάνουν κλικ δεν μπορεί...

MONK-21
02-03-2008, 13:30
καλησπερα να πω και γω κατι καταρχην ο Ντεσμοντ δεν ειναι τυχαιο οτι πηγαινοεχεται στο μελλον το λεει καθαρα ο Faraday οταν ρωταει τον Τζακ αν ειχε εκτεθει σε μεγαλη ποσοτητα ραδιενεργειας η ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ!! θυμαστε την τελευταια σκηνη της 2ης σεζον που γυρναει το κλειδι για να κανει το emergency σταματημα στο πειραμα και ολα αυτα διπλα στον τεραστιο μαγνητη που βρισκοταν εκει??απο εκεινο το σημειο κ μετα ο Ντεζ αρχιζει και βλεπει τα οραματα για το μελλον.Ti ειναι τα mobisobes? ας μου πει καποιος γιατι δεν ξερω...επισης πειτε μου ποια forums κοιτατε αν υπαρχει καποιο καλο θελω να το ξερω

Valkyre
02-03-2008, 14:32
Ναι σωστα αυτο το παρελειψα να το αναφερω monk-21.Ο Ντεσμοντ ειχε εκτεθει σε ραδιενεργεργεια.Τωρα τα mobisodes ηταν κατι κλιπακια 3 λεπτων που εβγαιναν ενα καθε εβδομαδα πριν το ξεκινημα της 4ης σαιζον.Υποτιθεται οτι ηταν ο "προλογος" της 4ης σαιζον και εδειχναν κομματια απο διαφορετικα σημεια της ολης ιστοριας του Λοστ απαντωντας σε καποια ερωτηματα που ειχαν τεθει.Το δε τελευταιο mobisode ηταν αποκαλυπτικοτατο.

Οπου και να κανεις search Lonst mobisodes θα τα βρεις. ;)

MONK-21
05-03-2008, 12:38
Κατέβασα ένα επεισόδιο του Lost από το site www . mininova. org και δεν μπορώ να το παίξω σε κάποιο Player αφού μου ζητάει Codec.

Έχω κατεβάσει Flip4Mac, DivX, MPlayer OSX και Chroma.

To Quick Time μου δίνει την διεύθυνση http ://hdmi2. com/ το οποίο όμως με παρέπεμψε στο http ://www. join4free. com/ το οποίο είναι site πορνογραφικού περιεχομένου που ζητάει e-mail και στη συνέχεια στοιχεία πιστωτικής κάρτας.

Εάν υπάρχει εμπειρία στο θέμα θα την εκτιμούσα ιδιαίτερα.Iσως ο φιλος Valkyre μπορει να βοηθησει απο αυτον βρηκα και το site για να κατεβασω το επεισοδιο:please2::please2:

Tek_Killa
05-03-2008, 12:46
επαθα λαλα με το 5ο επεισοδιο του 4ου κυκλου.... σορρυ κιολας αλλα καυ**σε ο εγκεφαλος μου...

Valkyre
05-03-2008, 13:41
επαθα λαλα με το 5ο επεισοδιο του 4ου κυκλου.... σορρυ κιολας αλλα καυ**σε ο εγκεφαλος μου...

lol :D

ειναι οντως φοβερο φιλε μου και εγω τρελλάθηκα... :D

Valkyre
07-03-2008, 23:35
Kαινουργιο επισοδειο Λοστ σημερα , και η σειρα εξακολουθει να γινεται ολο και πιο συναρπαστικη!

Αυτο που με εντυπωσιασε στο τελευταιο επισοδειο ειναι το γεγονος οτι δειχνει σκηνες απο προηγουμενα επισοδεια , ομως ειναι extended , εξηγοντας διαφδορες καταστασεις!

Αυτο που αναρωτιεμαι , ειναι αυτες τις εξτρα σκηνες τις γυρισανε τωρα , ή τις ειχαν γυρισει τοτε , με σκοπο να τις δειξουν/αποκαλυψουν σε μελλοντικο επισοδειο , οπως το τελευταιο??

desperate_gamer
10-03-2008, 04:40
Μάλλον τις είχαν γυρίσει Valkyre. Ή μπορέσαν και κάλανε με κομπιούτερ κάποιες αλλαγές. Να προσπαθήσουν να αναπαραστήσουν ήδη γυρισμένη σκηνή είναι ανόητο οικονομικά και σίγουρα δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα.

Εξαιρετικό και το 6ο επεισόδιο (μ' άρεσε πιο πολύ από το 5, αλλά το flashback ήταν λίγο βαρετό).

Να σε ρωτήσω ρε Valkyre, οι others πέρα από τον ben και τη Juliet τι είχαν απογίνει; Πού είναι κρυμμένοι; Ρωτάω γιατί με ξάφνιασε η εμφάνιση της ψυχολόγου μέσα στη βροχή. Σίγουρα δεν πρέπει να ήταν "άνθρωπος". Εγώ θυμάμαι ότι μερικούς τους είχαν σκοτώσει πέρυσι στο φινάλες της 3ης σεζόν. Οι υπόλοιποι;

nickolas82
10-03-2008, 19:43
oxi den tis eixan girisei akrivos apo prin.......
opos kai se proigoumena episodia tou 3ou kiklou (ton ida se dvd mazi me ola ta extras) flash backs pou exoun skines apo proigoumena episodia einai proion montaz apo tis proigoumenes skines + nees skines opos akrivos egine kai sto 6o episodio

Valkyre
10-03-2008, 21:17
kαι εγω δεν πιστευω οτι τις ειχαν γυρισει τοτε... αν τις ειχαν γυρισει τοτε , ε ειναι διανοιες , μιας και αυτο συνεπαγεται οτι εχουν υπολογισει και την παραμικρη λεπτομερεια , πραγμα πολυ δυσκολο.

MONK-21
14-03-2008, 17:26
Μολις ειδα το 7ο επεισοδειο και το μονο που εχω να πω ειναι ..what the fuck is going on here??? Α Π Α Ι Χ Τ Ο !!:1appl::1appl::1appl::1appl:

Valkyre
14-03-2008, 23:51
Κι εγω μολις τωρα το τελειωσα.Πολυ καλο , αν και αυτο που "εγινε" δεν ηθελα να γινει...

desperate_gamer
15-03-2008, 20:28
Πωπω! Εξαιρετικό επεισόδιο.
Και πέρα από τη δυσάρεστη ανατροπή με εξέπληξε το αριστουργηματικό story-telling!

Στην αρχή νομίζεις ότι πρόκειται για δυο flash-forward, μετά νομίζεις ότι ο Jin είναι ο μεγαλύτερος μακάκας του κόσμου (να γεννά η γυναίκα του και αυτός να τρέχει για τη γέννα αλληνής :P Και να ξαναπαντρέυτηκε και αφού έφυγε από το νησί!!). Και μετά απλά κλαις...

Ιδιοφυές!!

Dragonpaul
16-03-2008, 02:17
Ρε παιδια, τι στο καλο γινεται? Θελουν να μας τρελανουν? :banghead:
Που θα καταληξει ολο αυτο?
Μολις ειδα και το εβδομο επεισοδιο. Παντως, δε νομιζω οτι οι σκηνες flash forward ειναι απαραιτητο οτι θα συμβουν. Ισως να το δικαιολογησουν οτι θα συνεβαιναν κατω απο ορισμενες προϋποθεσεις. Anyway, ειμαι πολυ μπερδεμενος....

Valkyre
16-03-2008, 03:39
οι σκηνες flash forward ισχυουν και υποτιθεται οτι "θα" συμβουν στο μελλον.Δεν ειναι "τυχαιες", αλλα στην ουσια σου δειχνει την καταληξη των ηρωων μετα το νησι.Αυτο που πιστευω εγω θα ειναι το τελος του Lost , θα ειναι να δικαιολογησουν το γιατι ολοι θελουν να επιστρεψουν πισω.

Dragonpaul
16-03-2008, 03:53
Valkyre, γνωριζω τι, υποτιθεται, κανουν τα flash foprward. Εαν, ομως, ηταν τα πραγματα οπως τα λες, τοτε δεν θα ειχε νοημα. Γιατι να μας πουν απο τωρα (ειδικα αφου υπαρχουν seasons που επονται) πως θα καταληξουν καποιοι απο τους ηρωες? Μπορει και να 'ναι ετσι. Ή μπορει να ειναι ετσι, εν μερει. Απλα πιστευω, σαν μια πιθανη εξηγηση, οτι ολα αυτα ειναι δυνητικες εξελιξεις. Μπορει να συμβουν, αλλα μπορει και οχι. Ισως στα επεισοδια που ερχονται, αναλογα με τις επιλογες των ηρωων να καθοριστει και το μελλον τους.
Εγω παντως προτιμω να δουμε μια εξελιξη που ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει φανταστει και να μας αφησει αφωνους.

Y.Γ. Δεν θελουν ολοι να γυρισουν πισω στο νησι. Προσεξε το τελος του τελευταιου επεισοδιου του τριτου κυκλου. Εκτος εαν εννοεις οτι θελουν να γυρισουν σπιτια τους, που και αυτο δεν ισχυει.

Υ.Γ.2 Δεν ξερω πως καταχωρουνται τα spoilers.

Valkyre
16-03-2008, 04:29
Mα... το οτι σου δειχνουν τι θα γινει στο μελλον δεν παυει να σε κανει να αναρωτιεσαι ΓΙΑΤΙ εγιναν ολα αυτα ετσι στο μελλον...Τα ερωτηματικα που εχεις αυτη τη στιγμη για τη σειρα και το πως τελικα καταφεραν να φυγουν απο το νησι ισχυουν.Το γεγονος οτι μονο μερικοι εεζησαν , και αυτο εχει τα δικα του ερωτηματικα.

Πως κατεληξε νεκρος ο Jin?Πως η Κεητ πηρε το μωρο της Claire?Γιατι ο Jack θελει να γυρισει πισω στο νησι?Γιατι ο Hurley ηθελε να κλειστει μεσα στο ψυχιατρειο , φοβουμενος να μεινει στον "εξω" κοσμο?Απο ποιον κρυβεται η Κεητ?Τι γινεται με τον πατερα του Jack?

Ολα αυτα και αλλα ακομα ερωτηματικα , μενουν να απαντηθουν στο μελλον ή ακομα και στο παρον-καποια απο αυτα- μεχρι να φυγουν απο το νησι.Πιστευω οτι η τελευταια σεζον της σειρας θα λαμβανει χωρα πισω στον πολιτισμο , οπου οι επιζησαντες και αυτοι που τελικα καταφεραν να ξεφυγουν θα πρεπει να λαβουν καποιες σημαντικες αποφασεις και να αποφασισουν αν ηταν λαθος που εφυγαν απο το νησι ή οχι.

Μεχρι στιγμης απο ολα τα flash forward βγαινει το νοημα οτι η ζωη ΟΛΩΝ οσων καταφεραν να γυρισουν στον πολιτισμο εγινε μαλλια κουβαρια.Οσον αφορα στο τελος της τριτης σεζον το οτι η Κεητ λεει στον Jack "οχι" οταν της λεει οτι πρεπει να γυρισουν πισω, αυτο δεν παει να πει οτι αυτο που ειπε ηταν 100% δικη της αποψη.Δες ξανα την σκηνη η Κεητ ειχε φυγει κρυφα απο "καποιον" , που απο την συμπεριφορα της και μονο δειχνει οτι τον φοβαται.Τεσπα ολα αυτα ειναι ερωτηματα που θα απαντηθουν στο μελλον.


Παντως,πιστευω οτι το ηλιθιο θα ηταν να μας πουνε στο τελος της σειρας..."ξερετε... ολα αυτα που καθοσασταν σα μλκες και βλεπατε τα τελευταια 3 χρονια με τα flash forrward ηταν απατη και ψεμμα".Εοχι θα ηταν μεγαλη κοροιδια και μαλιστα δεν θα εβγαζε καθολου νοημα.Σιχαινομαι αισχρα ταινιες/σειρες που σε βαζουν να βλεπεις εναν αιωνα πραγματα και ιστοριες και στο τελος να δωσουν μια τελειως ηλιθια εξηγηση του στυλ "ηταν ολα το ονειρο ενος παιδιου" επειδη πολυ απλα δεν ειχαν την φαντασια να σκεφτουν κατι πιο εξυπνο και να δεσουν σωστα την ιστορια.Αν κανουν κατι τετοιο στο Λοστ τοτε πραγματικα κριμα , παιζουν με την νοημοσυνη μας...

Dragonpaul
16-03-2008, 04:40
Εισαι απολυτα σωστος Valkyre και δεν διαφωνω μαζι σου. ΟΛΑ οσα περιγραφεις μπορουν, καλλιστα, να ισχυουν. Οπως και η θεωρια που σου περιεγραψα παραπανω. Ναι, εαν συμβουν ετσι τα πραγματα στο μελλον, αναρωτιομαστε ολοι γιατι και περιμενουμε καρτερικα να μαθουμε. Θα συμβουν ομως ετσι ή η ιστορια παει να μας παραπλανησει λιγο για να μας εκπληξει στην συνεχεια? Και αυτο θα πρεπει να περιμενουμε καρτερικα για να το μαθουμε.
Το θεμα ειναι, ομως, οτι ολα αυτα ειναι μονο θεωριες και το τι ισχυει ή τι θα επαληθευτει στο τελος, ειναι κατι που μονο οι σεναριογραφοι γνωριζουν.

Υ.Γ. Αν θες, εξηγησε μου πως χρησιμοποιουμε τα spoiler για να μην αποκαλυπτω τιποτα σε οσους διαβαζουν.

Slay
16-03-2008, 09:40
Υ.Γ. Αν θες, εξηγησε μου πως χρησιμοποιουμε τα spoiler για να μην αποκαλυπτω τιποτα σε οσους διαβαζουν.
κειμενο που θα ειναι κρυφο

oddin
16-03-2008, 13:23
Είναι αλήθεια πως έχουν υπογράψει για 10 σεζόν?,δλδ άλλες 6??!Κάπου το είδα αλλα δεν θυμάμαι,μου φαίνονται πολλές πάντως.Πως θα το τραβήξουν τόσο?

Valkyre
16-03-2008, 14:08
Η ιστορια εχει γραφτει και το σεναριο ετσι οπως ειναι σχεδιασμενο θα τους παρει αλλες 2 σεζον ακομα οπως ειπαν στην αρχη της 4ης σεζον.Δηλαδη , η ιστορια του Λοστ θα τελειωσει σε 2 ακομα σεζον μετα την τερτη.Το 2010 θα τα γνωριζουμε ολα! ;)

oddin
16-03-2008, 14:34
Η ιστορια εχει γραφτει και το σεναριο ετσι οπως ειναι σχεδιασμενο θα τους παρει αλλες 2 σεζον ακομα οπως ειπαν στην αρχη της 4ης σεζον.Δηλαδη , η ιστορια του Λοστ θα τελειωσει σε 2 ακομα σεζον μετα την τερτη.Το 2010 θα τα γνωριζουμε ολα! ;)
E τότε θα μπέρδεψα το 2010 με τις 10 season...χεχεχε:angry:

andreasmd13
16-03-2008, 14:39
Είναι αλήθεια πως έχουν υπογράψει για 10 σεζόν?,δλδ άλλες 6??!Κάπου το είδα αλλα δεν θυμάμαι,μου φαίνονται πολλές πάντως.Πως θα το τραβήξουν τόσο?
Οχι 10 σεζόν αλλά μέχρι το 2010 άλλες 2 μένουν

desperate_gamer
16-03-2008, 16:29
Valkyre οι παραγωγοί έχουν ορκιστεί και έχουν ξεκαθαρίσει ότι ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ είναι πραγματικά. Το νησί υπάρχει και ότι όσα διακυβεύονται σε αυτό είναι πραγματικά. Δεν υπάρχουν ούτε όνειρα, ούτε οράματα, ούτε purgatory, ούτε τίποτα τέτοιο!

badboyfriend
16-03-2008, 22:21
Και δεν είναι κανονικές σεζόν. Είναι μειωμένες. Δε θυμάμαι τώρα πόσα επεισόδια η κάθε σεζόν. 14 ή 17 νομίζω αντί για 24. Οι σεζόν θα ξεκινάνε φεβρουάριο και υα τελειώνουν μάιο χωρίς τις κλασικές διακοπές των αμερικανών (2 μήνες τα χριστούγεννα 2 μήνες το πάσχα 2 από δω 2 από κει). Αν και φέτος δεν τους έκατσε ούτε καν αυτό, λόγω της απεργίας των σεναριογράφων, και θα δείξουν ακόμη λιγότερα, δε θυμάμαι τώρα πόσα.

Όσον αφορά το άλλο, οι σεναριογράφοι έχουν πει ότι όλα στη σειρά είναι αληθινά με μια μικρή δόση επιστημονικής φαντασίας (τώρα τι σημαίνει μικρή ο θεός κι η ψυχή τους). Οπότε νομίζω έτσι απέκλεισαν τα σενάρια περί εξωγήινων, καθαρτηρίου κλπ. Ειδικά αύτο με το καθαρτήριο "εδώ" μου είχε κάτσει και έχω βαρεθεί να το βλέπω στα fora μετά από κάθε επεισόδιο τα τελευταία 4 χρόνια.

Όσο για τις αλλαγμένες σκηνές δε γνωρίζω, αλλά αυτό που έχουν πει είναι ότι ξέρουν από την αρχή που θα καταλήξει η ιστορία. Είναι όλα προσεκτικά μελετημένα και τοποθετημένα στο σενάριο. Παραδείγματος χάρη αν θυμάστε τους δύο σκελετούς που είχαν βρει στην σπηλιά στην πρώτη σεζόν, αυτό έχουν πει ότι έχει σχέση με τα τελευταία επεισόδια και θα το εξηγήσουν τότε ποιοι ήταν και ποια η σημασία τους.

Γενικά πάντως εμένα μου πέρασε πολύ το hype ειδικά μετά την 3η και απαράδεκτη σεζόν. Η πρώτη σεζόν για μένα ήταν απίστευτη και από κει και μετά ξεκίνησε η κατρακύλα. Η φετινή σεζόν είναι σαν την 2η σε ποιότητα μέχρι στιγμής. Δηλαδή απλά μέτρια για μένα.

Όσο για την καλύτερη σειρά φέτος στην τηλεόραση που είπε ο φίλος valkyre, εγώ θα πω Pushing Diasies. Με διαφορά η καλύτερη σειρά που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

PS Νομίζω αυτό είναι το μεγαλύτερο post που έχω γράψει ποτέ!

Valkyre
16-03-2008, 22:30
Valkyre οι παραγωγοί έχουν ορκιστεί και έχουν ξεκαθαρίσει ότι ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ είναι πραγματικά. Το νησί υπάρχει και ότι όσα διακυβεύονται σε αυτό είναι πραγματικά. Δεν υπάρχουν ούτε όνειρα, ούτε οράματα, ούτε purgatory, ούτε τίποτα τέτοιο!

To ξερω απεγνωσμενε , απλα ελεγα οτι δεν μου αρεσουν τετοιου ειδους ηλιθια τελη σε σειρες , και οτι επειδη ξερω οτι το Λοστ το εχουν παρει σοβαρα , δεν προκειται να κανουν κατι τετοιο.Ποτε δεν πιστεψα οτι το Λοστ θα ειναι ετσι.

Οσον αφορα τις σεζον και τον αριθμο επισοδειων , ολες οι σεζον ειχαν 22-24 επισοδεια , εκτος απο την τεταρτη η οποια θα εχει μειωμενα επισοδεια λογω της απεργιας των σεναριογρφων (η οποια και προσφατα εληξηε.)

badboyfriend
16-03-2008, 22:38
Δεν είπα ότι οι προηγούμενες σεζόν είχα λιγότερα από 24 επεισόδια. Η κανονική σεζόν στην αμερική (για όλες τις σειρές) έχει 24 επεισόδια. Είπα ότι οι τελευταίες 3 (4η,5η, 6η) θα έχουν λιγότερα.
Θα με κάνεις να ψάξω τώρα το λινκ. Επιστρέφω σε λίγο με edit.

EDIT
Λοιπόν,
http://www.tv.com/lost/show/24313/story/10855.html?om_act=convert&om_clk=headlinessh&tag=headlines;title;2om_act=convert&om_clk=headlinessh
εδώ λέει ότι επειδή δε έβλεπαν να τελειώνει η απεργία θα έδειχναν μόνο 8 επεισόδια αυτή τη σεζόν. Αλλά τελικά αφού έληξε θα προσπαθήσουν να γυρίσουν άλλα 5, τα οποία θα ξεκινήσουν να τα δείχνουν 24/4.

http://www.tv.com/lost/show/24313/story/9482.html
και εδώ είναι αυτό που έλεγα πριν. οι τελευταίες 3 σεζόν θα έχουν από 16 επεισόδια (αντί για τα 24 που είναι κανονικά οι αμερικάνικες σεζόν), σύνολο 48 επεισόδια. Δηλαδή υλικό 2 σεζόν που απλά το σπάνε σε 3 για να βγάλουν περισσότερα λεφτά και να σπάσουν τα δικά μας νεύρα.

Valkyre
16-03-2008, 22:39
Δεν είπα ότι οι προηγούμενες σεζόν είχα λιγότερα από 24 επεισόδια. Η κανονική σεζόν στην αμερική (για όλες τις σειρές) έχει 24 επεισόδια. Είπα ότι οι τελευταίες 3 (4η,5η, 6η) θα έχουν λιγότερα.
Θα με κάνεις να ψάξω τώρα το λινκ. Επιστρέφω σε λίγο με edit.

Α οχι οκ το ξερω αυτο, νομιζα οτι εννοουσες και τις προηγουμενες! no worries ;)

desperate_gamer
17-03-2008, 23:07
Σούπερ ενημερωμένο σε βρίσκω badboyfriend και με εκλεπτησμένο γούστο!! (Pushing Daisies!! Εμένα φέτος μου άρεσε και το Dirty Sexy Money που ποιοτικά δεν συγκρίνεται, αλλά έχει τρομερές προοπτικές και είναι πολύ αστείο).

Πάντως και το Lost πλέον είναι κομμάτι της καρδιάς μου. Σαν να βλέπω friends ρε παιδί μου. Οι αγαπημένοι μου ήρωες σε τρελές περιπέτειες σε ένα τρελό νησάκι. :P Εξαιρετικό casting, σκηνοθεσία και όπως και να το κάνουμε, η αφήγηση και της πιο απλής ιστορία γίνεται με απίστευτα cool τρόπο.

Δεν βρίσκουμε εύκολα τέτοιες σειρές (τώρα τι Heroes και κολοκύθια τούμπανα), οπότε δεν χρειάζεται να είμαστε τόσο αυστηροί.

badboyfriend
18-03-2008, 00:50
desperate :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Ναι το dirty sexy money είναι η 2η καλύτερη σειρά φέτος. Με εξέπληξε ευχάριστα.

Όσο για το Lost είπα. Με απογοήτευσε απίστευτα η 3η σεζόν και αποτέλειωσε την ιστορία η υπόθεση με τις 2 σεζόν σπασμένες στα 3.
Δεν είπα ότι δεν είναι ποιοτική σειρά, ούτε ότι δεν έχει απίστευτο cast/σκηνοθεσία/φωτογραφία. Απλά με απογοήτευσε.
Το χω πάρει πολύ χαλαρά φέτος. Πού οι άλλες χρονιές που καθόμουν μέχρι τις 6 το πρωι να το βάλω να κατέβει και να το δω αμέσως μόλις κατέβει. Τώρα το βλέπω συνήθως το σαββατοκύριακο το καινούριο επεισόδιο.

Για το heroes μην ανοίξω το στόμα μου καλύτερα!

desperate_gamer
19-03-2008, 03:15
Καλά εγώ ποτέ δεν καθόμουν από το ξημέρωμα να βάζω να κατεβάζει, ανέκαθεν ήμουν από τους χαλαρούς θεατές του LOST. Ωστόσο δεν θέλει και πολύ η σειρά να με κάνει να ψάχνω πάλι θεωρίες στο Ίντερνετ και να διαβάζω απόψεις άλλων Lost-ο-καμμένων!

Μ' αρέσει η τροπή που έχει πάρει η σειρά και ο τρόπος που απαντιούνται τα ερωτήματα. Γι' αυτό και πιστεύω ότι αξίζει ο χρόνος που επενδύω για αυτό.

Το Heroes όντως έχει καταντήσει αστείο σκετσάκι Je T' Aime με όλα τα κλισέ. Δεν σταματάω να το βλέπω, αλλά το γεγονός ότι από τότε που τέλειωσε το Δεκέμβριο μέχρι τώρα δεν μου έχει λείψει καθόλου λέει πολλά!! :P

gavrosdr
19-03-2008, 20:00
ποτε φτασατε στην τεταρτη σαιζον ωρε? εγω τωρα τη δευτερη λεω να αρχισω(ουτε την πρω τη την ειδα πρωτη)....:frog::bgrin2:

mpak7...
25-03-2008, 00:37
Και εμενα δεν πολυ μου αρεσε η 3σεζον..τωρα στην 4 πολυ καλυτερα..αλλα μαρτυριο καθε βδομαδα ενα επεισοδιο..ολο λεω να αφησω να προχωρησει λιγο να τα δω μαζεμενα να γουσταρω... αλλα που:fryingpan:

undisputed
26-03-2008, 11:59
24/4 το νεο επεισοδιο που μαλλον θα ειναι συνταρακτικο

Τρειλερ:
http://www.youtube.com/watch?v=qGqSHO5szWI (http://www.youtube.com/watch?v=qGqSHO5szWI)

john
03-04-2008, 17:23
Δεν ειναι δικο μου να ναι καλα το copy/paste :angry:
γράφει η: "Κολλημένη" με τον Τζακ... η Ρομίνα Δερβεντλή

Η σειρά-φαινόμενο "Lost" θα τελειώσει σε δύο χρόνια από τώρα, αλλά οι φαν δεν μπορούν να περιμένουν ούτε μέχρι τις 24 Απριλίου που θα προβληθεί το ένατο επεισόδιο της τέταρτης σαιζόν. Το ΜΕΝ 24 καταγγέλει τους "πονοκεφάλους" που του έχει δημιουργήσει το "Lost" και προσπαθεί να ρίξει - έστω και λίγο- φως στα μυστήρια της σειράς. Προσοχή: Μόνο για φανατικούς!

προσοχη γεματο spoiler για οσους ΔΕΝ το εχουν δει

http://www.men24.gr/html/ent/808/ent.50808.asp


Οι πολικές αρκούδες
http://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_s03_b.jpg

Αν ήταν απλές, καφετί αρκούδες ίσως να μην το συζητούσαμε. Αλλά το γεγονός ότι σε ένα τροπικό νησί κάνουν την εμφάνιση τους εξαγριωμένες πολικές αρκούδες πάει πολύ. Και είναι σίγουρο ότι ο J.J. Abrams το έχει σκεφτεί πολύ το πράγμα, αφού τις βάζει στο σενάριο από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.

Από πού ήρθαν; Τις έφερε, λέει, η DHARMA για να κάνει πειράματα πάνω τους. Ωραία, την καταγωγή τους τη μάθαμε. Το γιατί ήθελαν να κάνουν τα πειράματα και κυρίως πως καταφέρνουν να επιβιώσουν σε υψηλές θερμοκρασίες θα μας το πει κανείς; Μην είναι απόγονοι των pansebjorne και του Γιόρεκ Μπάρνισον από το «Αστέρι του Βορρά»;

Tip

Αν ψάξει κανείς ανακαλύπτει ενδιαφέροντα στοιχεία… Οι αρκούδες στη σημειολογία αντιπροσωπεύουν ένα από τα επτά θανάσιμα αμαρτήματα: την οργή. Οκ, αυτό δε λέει και τίποτα από μόνο του. Μήπως το γεγονός ότι άλλα πέντε θανάσιμα αμαρτήματα κάνουν την εμφάνισή τους, μέσω των ζώων που τα συμβολίζουν στα βιβλία, κεντρίζει το ενδιαφέρον μας;

Η ζήλεια συμβολίζεται με το σκύλο (ο Βίνσεντ), η λαιμαργία με το γουρούνι (τα αγριογούρουνα), η απληστία με το βάτραχο (ο βάτραχος του Σόγιερ), η αλαζονεία με το άλογο (το άλογο της Κέιτ), η λαγνεία με την αγελάδα (η αγελάδα του μονόφθαλμου Μίκαελ). Εντυπωσιαστήκατε; Μπορεί να είναι και τυχαίο, μπορεί και όχι. Αν δούμε και καμιά κατσίκα- συμβολίζει τη νωθρότητα- να αρχίσουν να μας μπαίνουν υποψίες…

Οι αριθμοί
http://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_ph05_b.jpg

Τίποτα δε σου προκαλεί τόσο έντονα την επιθυμία να βροντοφωνάξεις «Τι στο δι@ολο σημαίνει αυτό;». Οι προσθέσεις, αφαιρέσεις και όλοι οι μαθηματικοί συνδυασμοί που μπορούν να γίνουν στην παραπάνω ακολουθία έχουν γίνει ήδη από τους φανατικούς…Το αποτέλεσμα; Τίποτα… Κανείς δε μπορεί να αποκρυπτογραφήσει την σημασία τους.

Ήταν οι αριθμοί στο λαχείο που κέρδισε ο Χάρλεϊ (και του έφεραν ανεκδιήγητη κακοτυχία), ήταν χαραγμένοι πάνω στην καταπακτή, ήταν ο κωδικός που έπρεπε να πληκτρολογούν στο κομπιούτερ για να μην ανατιναχθούν, ήταν μέρος του μηνύματος της Ρουσώ που αναμεταδιδόταν για 16 χρόνια. Ουφ! Και για όσους δεν το είχαν προσέξει, έχουν κάνει guest εμφάνιση και σε μικρότερες σκηνές: ήταν τα νούμερα στην εμφάνιση μιας ομάδας ποδοσφαίρου, οι πινακίδες σε αυτοκίνητο της αστυνομίας κι αναγράφονταν πάνω στη φιάλη με το «φάρμακο» της Κλερ και του Ντέσμοντ.

Tip

Το γινόμενο των αριθμών είναι 7418880. Στο τελευταίο επεισόδιο του τρίτου κύκλου, βλέπουμε έναν σταθμό κάπου στην Ανταρκτική (λογικά) όπου δύο Πορτογάλοι ανακαλύπτουν την τοποθεσία του νησιού και μετά από λίγο, λόγω βλάβης, εκκενώνουν το σταθμό. Λίγο πριν την εκκένωση, εμφανίζεται στην οθόνη του κομπιούτερ ο αριθμός 7418880. Σύμπτωση;

Το άθροισμα των αριθμών είναι 108. Στο σταθμό της Dharma, ο Λοκ κι ο Ντέσμοντ ήταν αναγκασμένοι να πληκτρολογούν τη συγκεκριμένη ακολουθία κάθε… 108 λεπτά. Κι αυτό σύμπτωση;

Οι μυστηριώδεις αριθμοί είναι το μεγαλύτερο μυστήριο της σειράς και- προφανώς- έχουν μεγάλη σημασία στην ιστορία. Ή μήπως… Όχι; Κάποια στιγμή στο παρελθόν οι παραγωγοί είχαν δηλώσει πως τα νούμερα αυτά είναι τυχαία και πως δεν θα εξηγηθούν ποτέ. Προφανώς εννοούν τους αριθμούς ως αριθμούς γιατί αλλιώς να το κλείσουν το μαγαζί.

Ο μαύρος καπνός
http://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_s11_b.jpghttp://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_s12_b.jpg

Το επονομαζόμενο «Monster» του Lost δεν είναι ούτε δράκος ούτε ο Darth Vader. Είναι ένα μαύρο σύννεφο που βγάζει θορύβους, εκπέμπει φως και –απ’ ότι έχουμε καταλάβει- σκοτώνει όποιον βρεθεί στο δρόμο του. Σκότωσε ήδη δύο και ίσως να «εξαφανίσει» κι άλλους στο διάβα του. Εμφανίστηκε από το πρώτο κιόλας επεισόδιο, οπότε σίγουρα παίζει μεγάλο ρόλο στο story ακόμα κι αν δεν έχει κατανοήσει κανείς τη σύσταση του. Γιατί καπνός; Γιατί όχι κάτι άλλο; Τι ρόλο «βαράει» εν πάση περιπτώσει; Γιατί δεν μπορεί να πάει σε κάποια μέρη και δρα κυρίως μέσα στα δάση; What the f%ck?

Τιp

Στις 21 Μαίου οι παραγωγοί και δημιουργοί Damon Lindelof και Carlton Cuse επιβεβαίωσαν μια υποψία πολλών φαν: πίσω από την αράχνη που είχε δαγκώσει και παραλύσει τη Νίκι, κάνοντάς την να φαίνεται νεκρή, αλλά και πίσω από τις μυστηριώδεις εμφανίσεις του Οουλτ (όταν είχε εξαφανιστεί) βρισκόταν το Τέρας.

Ανακεφαλαιώνουμε. Eχουμε ένα μαύρο πράγμα που αλλάζει μορφές κατά βούληση, σκοτώνει επίσης κατά βούληση (δεν σκότωσε τον Λοκ αλλά σκότωσε άλλους δύο), χειραγωγεί καταστάσεις και γεγονότα για να καταφέρει αυτό που θέλει (τι θέλει όμως να καταφέρει;). Η Ρουσό είχε δηλώσει ότι είναι το «σύστημα» ασφαλείας του νησιού, αλλά ο Μπεν και οι Άλλοι υποτίθεται πως δεν ξέρουν τι είναι. Τελικά ποιος ξέρει να τον πάρουμε ένα τηλεφωνάκι να μας διαφωτίσει;

Ο Τζέικομπ
http://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_s01_2008_4_2_22_39_49_b.jpghttp://www.men24.gr//ast/cov/lo/lost_s02_b.jpg

Ο άνθρωπος (;) πίσω από όλα. «Όλα» όσα αφορούν το νησί και του Άλλους anyway, γιατί αν πρέπει να βρούμε τον άνθρωπο πίσω από όλη την ιστορία πρέπει να κάνουμε λοβοτομή στον J.J. Abrams (και ίσως πάλι να μην βρούμε και τίποτα). Αυτό που ξέρουμε σίγουρα είναι ότι είναι εκείνος που γνωρίζει όλα τα μυστικά του νησιού και έχει την ικανότητα να θεραπεύει τον καρκίνο. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούμε να τον δούμε. Όχι όλοι εν πάση περιπτώσει…

Η ιστορία γύρω από τον Τζέικομπ δεν έχει πολλά κεφάλαια, αλλά σίγουρα αυτά που έχουμε δει μας κάνουν να πλάθουμε τα δικά μας σενάρια. Όταν ο Μπεν πήγε τον Λοκ να συναντήσει τον Τζέικομπ στη φτωχο-καλύβα του, ο Λοκ δεν μπορούσε να τον δει και να τον ακούσει, ενώ υποτίθεται ότι ο Μπεν είχε κανονικότατη συζήτηση μαζί του. Λίγο πριν φύγουν, ο Λοκ ακούει μια φωνή να του ψιθυρίζει «Βοήθησε με». Γιατί δεν την άκουσε ο Μπεν κι όταν ο Λοκ πήγε να του εξηγήσει τι άκουσε, ο Τζέικομπ «τα πήρε» και διέλυσε το σπίτι; Κι αν είναι ο εγκέφαλος τότε τι ζητάει και βοήθεια από πάνω; Τι λε ρε φίλε, σοβαρά;

Στα πρώτα επεισόδια της 4ης σαιζόν, ο Χάρλεϊ χάνεται στο δάσος και καταλήγει στη καλύβα του μπαρμπα- Τζέικομπ, μόνο που εκείνος μπορεί να τον δει κανονικότατα. Και τι βλέπει; Τον μπαμπά του Τζακ ως Τζέικομπ. Ο οποίος τα έχει κακαρώσει, σημειωτέον, πολύ πριν το δυστύχημα. Καλά, όχι ότι δεν μπορεί να ζωντανέψει, αυτό θα ήταν το λιγότερο… Μήπως, όμως, το τελευταίο περιστατικό ήταν απλά ο ωραίος και συμπαθητικούλης καπνός σε μια ακόμη μεταμόρφωσή του;

Τιp

Στη Βίβλο ο Βενιαμίν (Benjamin δηλαδή Μπεν) είναι γιος του Ιακώβου (Τζέικομπ). Χμμμ… Όχι, πως σημαίνει απαραίτητα κάτι στην πλοκή, μπορεί οι σεναριογράφοι να το έκαναν επίτηδες για αυτήν ακριβώς την αντίδραση που έχετε τώρα... Κάνουμε και κολπάκια τώρα;Εεε;;

redismagik
05-04-2008, 20:55
xtes eida ta prota 5 episodia tou protou kiklou.tora katalava olo ton ntoro pou exei gineime ti seira.to vradi alla 4 tha do.

Dragonpaul
05-04-2008, 21:02
Συγαυρε redismagik, γρηγορα για να μας προλαβεις..... 24/4 ερχεται το καινουργιο. :yay:

john
25-04-2008, 21:10
mia mikri ipenthimisi gia osous ksexastikan
25/4 simera ke dierefse to ep9 The Shape Of Things To Come
gia na doume ti mas epifilasi to melon tou Lost

undisputed
12-05-2008, 16:08
Το τρειλερ του νεου επεισοδιου:
http://www.youtube.com/watch?v=u8gnAdXRPzw&feature=related
Θα εχει πολλες αποκαλυψεις δειτε στο τελος...

Valkyre
12-05-2008, 17:12
to Lost εχει γινει συγκλονιστικο σε αυτην την season...πραγματικα φοβερη δουλεια.

undisputed
13-05-2008, 10:34
to Lost εχει γινει συγκλονιστικο σε αυτην την season...πραγματικα φοβερη δουλεια.

Ναι οντως πολυ καλο αλλα δυστυχως τελειωνει και για φετος!

slayeras
13-05-2008, 11:05
Τα 3 τελευταια επεισοδεια θα ειναι τριλογια και θα αποτελουν το season finale :1appl:

4-12 412 15 May 08 There's No Place Like Home (1) (http://www.tv.com/lost/theres-no-place-like-home-1/episode/1195549/summary.html)
4-13 413 29 May 08 There's No Place Like Home (2) (http://www.tv.com/lost/theres-no-place-like-home-2/episode/1196690/summary.html)
4-14 414 29 May 08 There's No Place Like Home (3)
(http://www.tv.com/lost/theres-no-place-like-home-3/episode/1196691/summary.html)
Μετα παμε παλι υπομονη μεχρι Φλεβαρη παλι(?)

http://epguides.com/Lost/

john
13-05-2008, 15:48
ta season finale stis perisoteres sires eine apithana
anipomono:D

Dragonpaul
18-05-2008, 13:48
Ενταξει..... Δεν εχω ιδεα τι μπορει να παιζει! Φοβερο!

DarkUSS
19-05-2008, 03:05
Το κακό τώρα είναι ότι πρέπει να περιμένουμε δύο βδομάδες για να δούμε το δίωρο φινάλε. :(

Πάντως για μένα, η 4η σεζόν είναι από τις καλύτερες μέχρι τώρα! Ισορροπημένη, με τρομερά επεισόδια και χωρίς πολλά filler.

slayeras
19-05-2008, 10:17
Τρελο επεισοδιο το τελευταιο αναμενεται να γινει πανικος στο 2ωρο φιναλε!

oddin
19-05-2008, 14:53
Το κακό τώρα είναι ότι πρέπει να περιμένουμε δύο βδομάδες για να δούμε το δίωρο φινάλε. :(

Πάντως για μένα, η 4η σεζόν είναι από τις καλύτερες μέχρι τώρα! Ισορροπημένη, με τρομερά επεισόδια και χωρίς πολλά filler.
+1
Η καλύτερη season,απο την αρχή που έμαθαν πότε θα την τελειώσουν,εχεί γίνει πολλή καλή δουλειά,και με τα στοιχεία για την ιστορία να πέφτουν βροχή,και να σε κρατάνε συνέχεια στην οθόνη,είναι πλέον μια πολλή σωστά δομημένη δουλειά.

john
23-05-2008, 01:22
Lost: Season 5 Casting Spoilers
People can be very passionate about spoilers. One has to be exceedingly careful when deploying spoilers to fans of a TV series. Lost (http://www.buddytv.com/Lost.aspx), especially, is difficult. Lost is a series that greatly relies on its surprises. Without them, it wouldn't be Lost. However, I can tell you, knowing the spoiler that will be revealed below, that this spoiler is vague and uncertain enough that it won't necessarily ruin anything for fans. The validity of the spoiler is not uncertain, but who it regards is. It involves casting for next season. That's all I'll say for now. It's up to you, Lost fan, whether you want to know what it is. If you're one of those people who avoids any and all spoilers, then I advise you stay away.

SPOILER WARNING!!! GO NO FURTHER IF YOU HATE SPOILERS!!!

This information comes courtesy of Kristin from E! Online. According to Kristin's sources, a female regular cast member who has been on Lost since season 1 will not be back for season 5. Does this mean this character dies? It doesn't appear so. This cast member has been put into a “holding contract” and the plan is to bring this actress back for season 6.

If this is true (and I see no reason for Kristin to lie), then it brings up some interesting questions: Which actress will be absent for season 5? And, why will that character return for season 6?

So, the contenders would be: Evangeline Lilly (http://www.buddytv.com/articles/lost/profile/evangeline-lilly.aspx), Yunjin Kim (http://www.buddytv.com/articles/lost/profile/yunjin-kim.aspx) and Emilie De Ravin. Those are the female series regulars since season 1. Unless the character in question is Rose, it has to be one of those three, right?

The obvious guess would be De Ravin. It makes sense that whatever happened to Claire a couple episodes back will keep her out of normal island interaction for the near future. Emelie probably didn't want to become just a featured player next season, and so it stands to reason that the Lost team compromised with Ravin's people and promised her return for season 6. I'm sure we'll have a much better idea of whether the character in question is Claire or not after the two hour finale airs next week.
http://www.buddytv.com/articles/lost/lost-season-5-casting-spoilers-19631.aspx

DarkUSS
31-05-2008, 04:10
Μόλις είδα το φινάλε της σεζόν! Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο! Νομίζω ξεπερνάει όλα τα προηγούμενα φινάλε της σειράς, επιβεβαιώνοντας πως η 4η σεζόν ήταν η καλύτερη μέχρι τώρα.

desperate_gamer
01-06-2008, 15:31
Εγώ πάλι απογοητεύτηκα στο μέγιστο βαθμό. Το πιο βαρετό φινάλε. Πιο βαρετό κι από της season 1. Καμία αποκάλυψη, τίποτα καινούργιο, έκανε τα flash forwards της 4ης σεζόν να μοιάζουν με spoilers!

Εξαιρετική σκηνοθεσία και ερμηνείες όπως πάντα. Και οι διάλογοι πολύ έξυπνοι ("You just killed every person on the boat" "so?" ΛΟΛ! Αμ το άλλο "What are you celebrating?" που είπε ο Sawyer στη Juliette βλέποντάς την με το μπουκάλι Gin). Απλά δεν πήγαινε την ιστορία καθόλου μπροστά.

Γινόντουσαν πράγματα που τα περιμέναμε και τα είχαμε ψιλιαστεί. Τα flash forwards του επεισοδίου δεν είχαν καμια ουσία και ήταν κυρίως filler και όσο για το ποιος ήταν στη κάσα, πέρα από το ότι έκανε κρα σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου, ήταν και το πρώτο fan theory που είχε βγει από το περσινό κιόλας φινάλε.

Μετριότητα δυστυχώς. Σε αντίθεση με τα εντυπωσιακότατα φινάλε της 2ης και 3ης σεζόν, το φετινό ήταν απλό stepping stone για τη 5η σεζόν. Ένας μέτριος τρόπος για να αποχωριστούμε μια φανταστική σεζόν.

Κρίμα!

Valkyre
01-06-2008, 16:53
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ παντως το φιναλε.Δημιουργει τις καταλληλλες προυποθεσεις εκεινες για να χτιστει μια εξισου εντυπωσιακη 5η σεζον.

Το πιο φοβερο απο ολα ειναι οτι οι δημιουργοι , οπως εχουν επανηλλημενα δηλωσει, εχουν ολοκληρωσει το πλανο της ιστοριας στο μυαλο τους και στον αριθμο των επισοδιων , οποτε δεν βαδιζουν στα τυφλα.Και η τεταρτη σεζον ειναι τρανη αποδειξη αυτου , αφου αρκετες σκηνες απο το φιναλε που ειδαμε εχουν γυριστει αρκετο καιρο πριν και συνδεονται ΤΕΛΕΙΑ μεταξυ τους.Μπραβο στους δημιουργους γι αυτο , πιστευω οτι θα δωσουν ενα εκπληκτικο τελος στην σειρα χωρις ερωτηματικα.

badboyfriend
02-06-2008, 09:35
Μόλις είδα τα 3 τελευταία επεισόδια. Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ καλή σεζόν. Για μένα είναι η δεύτερη καλύτερη σεζόν μέχρι στιγμής (μετά την πρώτη όπως έχω ξαναπεί).

Κι εμένα μου άρεσε πολύ το φινάλε. Ειδικά (ΜΗ διαβάσετε το σπόιλερ αν δεν το έχετε δει)
το ότι πέθανε ο Locke! Και πολύ το άργησαν!

Θα διαφωνήσω όμως με το φίλο Valkyre ως προς το γιατί ήταν τόσο καλή η σεζόν. Όπως έχω ξαναπεί νομίζω, οι δημιουργοί είχαν αποφασίσει εξαρχής το πού θα πάει η ιστορία και έχουν δηλώσει ότι ακόμη και στοιχεία (φαινομενικά άσχετα) από τα πρώτα επεισόδια έχουν σημασία, η οποία θα αποκαλυφθεί στο τέλος.

Ο λόγος που πιστεύω ότι ήταν τόσο καλή αυτή η σεζόν είναι εξαιτίας του "ευτυχούς" (στην προκειμένη) γεγονότος της απεργίας των σεναριογράφων. Δεν είχαν την ευχέρεια να γεμίσουν η σεζόν με fillers, γιατί έπρεπε να βγεί η ιστορία σε 14 επεισόδια, και έτσι είχαμε μια συγκροτημένη και ενδιαφέρουσα σεναριακά σεζόν, χωρίς κοιλιές.

Dragonpaul
02-06-2008, 19:48
bad, αυτο που ειδες στο τελος δεν ειναι απαραιτητο να εχει συμβει. Κατα μια εννοια, ναι.... Αλλα αν κατσεις και σκεφτεις λιγο τα γεγονοτα του τελευταιου επεισοδιου, θα καταλαβεις οτι ευκολα μπορει να ανατραπει.
Τουλαχιστον ως προς την παρουσια του Locke και παλι στη σειρα. Στο κατω κατω, ο Locke, μαλλον, ειναι ο ηρωας πυρηνας που ολα γυρνανε γυρω του. Αλλα, βεβαια, εχουμε δυο seasons ακομα. Ας μη βιαζομαστε για συμπερασματα.

badboyfriend
02-06-2008, 23:27
Κοίτα,
ότι θα τον δείχνει είναι το μόνο σίγουρο, απλά πιστεύω ότι θα τον δείχνει ως μέρος του νησιού πλέον, όπως τον πατέρα του Jack και την Clair. Και νομίζω ότι όντως έχει συμβει και έτσι όπως το κατάλαβα η επόμενη σεζόν θα συνεχίσει από αυτό το σημείο. Και το έκαναν αυτό για να προχωρήσει ο "χρόνος" στη σειρά και να φτάσει στο σήμερα.

desperate_gamer
03-06-2008, 02:05
Ο λόγος που πιστεύω ότι ήταν τόσο καλή αυτή η σεζόν είναι εξαιτίας του "ευτυχούς" (στην προκειμένη) γεγονότος της απεργίας των σεναριογράφων. Δεν είχαν την ευχέρεια να γεμίσουν η σεζόν με fillers, γιατί έπρεπε να βγεί η ιστορία σε 14 επεισόδια, και έτσι είχαμε μια συγκροτημένη και ενδιαφέρουσα σεναριακά σεζόν, χωρίς κοιλιές.

Αυτό δεν θα γινόταν έτσι κι αλλιώς, μιας και αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των 16 επεισοδίων ανά σεζόν.

Και μην ξεχνάς ότι οι παραγωγοί δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ για να συμπιέσουν όλη την ιστορία που ήθελαν να εξιστορήσουν αυτή τη σεζόν θυσιάζοντας το back story των ανθρώπων του πλοίου (και κυρίως των 4 που πήγαν στο νησί).

Tek_Killa
04-06-2008, 23:42
Μέχρι να αρχίσει πάλι το Lost, ψάχτε να δείτε τη σειρά "Carnivale" (2 κύκλοι) και τη μίνι σειρά "Lost Room" (3 2ωρα επεισόδια). Τις θεωρώ ισάξιες και ίσως καλύτερες γιατί δεν τραβάνε τόοοοσο πολυ σε μάκρος...

gavrosdr
05-06-2008, 01:59
τωρα μπαινω 4η σεζον...για να δουμε!

ALEO
18-06-2008, 13:10
gia to LOST den ksero akoma alla ta alla 2 erhonde epitelous!!!

4 session Prison break 1.9.08
3 session heroes 17.9.08

ade na goustaroume pali

pasxen
02-09-2008, 18:10
xeroume tipota gia th nea sezon tou lost ti tha afora?
tha girisoun entelei sto nhsi?

Papanick
02-09-2008, 18:32
Βρήκα μερικά στοιχεία για την επερχόμενη Season 5...

http://en.wikipedia.org/wiki/Lost_(season_5)

Snk
21-01-2009, 17:08
Για όποιον δεν το ξέρει τα ξημερώματα αρχίζει η 5η season με διπλο επεισόδιο :cheers:

Valkyre
21-01-2009, 17:10
Νασαι καλα φιλε σε ευχαριστουμε για την υπενθυμισει το ειχα ξεχασει εντελως! :)

DarkUSS
21-01-2009, 17:10
Tο περιμένουμε πως και πως αυτό είναι σίγουρο!

konaki
21-01-2009, 17:12
πωωωω και 8α ειναι και 2πλο επεισοδιοο ελπιζω μονο να μην το βαλουν επαναληψη τη επομενη βδομαδα

Dragonpaul
21-01-2009, 19:12
Για όποιον δεν το ξέρει τα ξημερώματα αρχίζει η 5η season με διπλο επεισόδιο :cheers:

Σχεδον θελω να σου δωσω rep γι' αυτο. Μου ειχε διαφυγει εντελως.

plakas
21-01-2009, 19:15
επιτελους και ενα καλο νεο αντε χαθηκαμε

το 1 επεισοδιο σιγουρα θα ειναι μια περιληψη απο της αλλες season μιας και τοσο καιρο που εχουμε να το δουμε εχουμε ξεχασει την ιστορια ωσ εχει ;)

Zeichef
21-01-2009, 19:30
Gia tin akriveia i premiera tis 5is sezon 8a einai 3 ores.
3 epeisodia. To proto 8a einai catch-up episode(perilipsi ton gegonoton os tora)kai 8a onomazete “LOST: Destiny Calls” kai epeita 8a to akolou8isoun ta epeisodia "Because You Left" kai "The Lie" tis 5is sezon.

Oi dyo teleftaies sezon tou LOST (5 kai 6) 8a perilamvanoun 17 epeisodia i ka8e mia.

plakas
21-01-2009, 19:37
Gia tin akriveia i premiera tis 5is sezon 8a einai 3 ores.
3 epeisodia. To proto 8a einai catch-up episode(perilipsi ton gegonoton os tora)kai 8a onomazete “LOST: Destiny Calls” kai epeita 8a to akolou8isoun ta epeisodia "Because You Left" kai "The Lie" tis 5is sezon.

Oi dyo teleftaies sezon tou LOST (5 kai 6) 8a perilamvanoun 17 epeisodia i ka8e mia.
απο το στομα σου και στου παραγωγου το αυτι φιλε μου ενοειται οτι στα 3 επισοδεια μονο τα 2 ποιανονται και απο την αλλη εβδομαδα τηα δουμε το λοστ επ 03 σεασον 05 σωστα

DarkUSS
21-01-2009, 19:47
http://i40.tinypic.com/14oa9v7.png

Σε αυτά τα επεισόδια έχουν δωθεί ημερομηνίες οπότε δεν θα υπάρξουν επαναλήψεις, κενά κτλ:yes:

plakas
21-01-2009, 19:58
http://i40.tinypic.com/14oa9v7.png

Σε αυτά τα επεισόδια έχουν δωθεί ημερομηνίες οπότε δεν θα υπάρξουν επαναλήψεις, κενά κτλ:yes:
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ :bowdown::bowdown::bowdown: