PDA

View Full Version : Arcade games sto PSN?



Dragonpaul
01-02-2008, 11:26
Καλημερα παιδια. Ειμαι σιγουρος οτι το συγκεκριμενο ερώτημα έχει απαντηθει καπου αλλα δεν μπορω να το βρω.
Στο PSN δεν υπάρχουν arcade games? Δηλαδη εκτος απο τα παλια του playstation (που προσωπικα με αφηνουν αδιαφορο) δεν υπαρχουν arcade τιτλοι? Ή, έστω, τιτλοι του playstation πιο αξιολογοι ομως, οπως π.χ. Castlevania κλπ.

Ευχαριστω.

klepidas
01-02-2008, 14:50
to castlevania iparxei apo tin proti mera pou mpikan paixnidia ps1 sto store

NonBorn
01-02-2008, 14:58
Καλημερα παιδια. Ειμαι σιγουρος οτι το συγκεκριμενο ερώτημα έχει απαντηθει καπου αλλα δεν μπορω να το βρω.
Στο PSN δεν υπάρχουν arcade games? Δηλαδη εκτος απο τα παλια του playstation (που προσωπικα με αφηνουν αδιαφορο) δεν υπαρχουν arcade τιτλοι? Ή, έστω, τιτλοι του playstation πιο αξιολογοι ομως, οπως π.χ. Castlevania κλπ.

Ευχαριστω.

Αrcade τίτλους... Έχει MK2,rampage, έρχεται και ενα street fighter... Έχει κι αλλά. Μάλλον δεν είδες τόσο καλά. Σε ποιο store κοίταξες?

Dragonpaul
01-02-2008, 15:52
Παιδια, αυτο που μου λετε ειναι τουλαχιστον "συγκινητικο". Χα, χα... Για να το λετε εσεις, καπου θα υπαρχουν, αλλα που? Μηπως επειδη εχω ελληνικη προσβαση δεν υπαρχουν?
Να σας πω, παντως, πως ψαχνω. Αφου μπω στο κεντρικο μενου τoυ PSN Store, βλεπω τις επιλογες "Latest", "Demos", "Games", "Video and media". Στα games (που λογικα εκει πρεπει να ψαξω) οι επιλογες ειναι: Full Games, Game items και classics. Στα full games δεν υπαρχει κατι, αλλα ουτε και στα classics που περιεχουν παιχνιδια του PSX. Που αλλου μπορει να ειναι?
Κατι λαθος κανω σιγουρα, αλλα τι? Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις και περιμενω ιδιαιτερα ανυπομονα τις νεες.

Υ.Γ. Nonborn, οταν λες σε ποιο store κοιταξα τι εννοεις? Υπαρχει και αλλο εκτος απο το PSN Store?

NonBorn
01-02-2008, 15:54
Παιδια, αυτο που μου λετε ειναι τουλαχιστον "συγκινητικο". Χα, χα... Για να το λετε εσεις, καπου θα υπαρχουν, αλλα που? Μηπως επειδη εχω ελληνικη προσβαση δεν υπαρχουν?
Να σας πω, παντως, πως ψαχνω. Αφου μπω στο κεντρικο μενου τoυ PSN Store, βλεπω τις επιλογες "Latest", "Demos", "Games", "Video and media". Στα games (που λογικα εκει πρεπει να ψαξω) οι επιλογες ειναι: Full Games, Game items και classics. Στα full games δεν υπαρχει κατι, αλλα ουτε και στα classics που περιεχουν παιχνιδια του PSX. Που αλλου μπορει να ειναι?
Κατι λαθος κανω σιγουρα, αλλα τι? Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις και περιμενω ιδιαιτερα ανυπομονα τις νεες.

Φτιάξε ένα Αμερικάνικο account... Οδηγίες εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=883
Εκεί σίγουρα θα βρείς arcade games.. Το MK2 έχει και online ;)

Dragonpaul
01-02-2008, 16:13
NonBorn εισαι super. Πανω ομως που χαρηκα, συνειδητοποιησα οτι η καρτα που χρησιμοποιω για τετοια θεματα ειναι μια απο αυτες που τα US accounts δεν δεχονται. Κριμα.... Και η ολη φασαρια, να φανταστεις, γινεται για τα Castlevania και MK2.
Παντως, με μια ματια που εριξα στο UK account που έχω, τουλαχιστον το ΜΚ2 υπαρχει. Οπότε, θα προσπαθησω να το τσιμπησω απο κει....
Ευχαριστω για τον χρονο και ελπιζω συντομα και το ευρωπαϊκο store να ενημερωνεται αναλογα.