PDA

View Full Version : Event State of Play [6 Αυγούστου 23.00]



PDS
03-08-2020, 17:15
https://pbs.twimg.com/media/Eef29thWsAEKWLG?format=jpg&name=large


1290271360862662656

psx3
03-08-2020, 17:19
Πάνε για Σεπτέμβρη οι τιμές; :PΉ τελευταία στιγμή θα στο λένε στο ταμείο ψιθυριστά στο αυτί; Χαχαχα!

Μ' αρέσει που το 2013 τα ξέραμε αυτά ήδη από Μάιο-Ιούνιο...

Fulgore
03-08-2020, 17:24
Νο big ps5 announcements.......

odytsak
03-08-2020, 17:26
Μπήκα με μια χαρά και βλέπω
Νο big PS5 announcements! :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown::t humbsdown:

Δείτε το μόνοι σας :P

mihalis13
03-08-2020, 17:27
Πάνε για Σεπτέμβρη οι τιμές; :PΉ τελευταία στιγμή θα στο λένε στο ταμείο ψιθυριστά στο αυτί; Χαχαχα!

Μ' αρέσει που το 2013 τα ξέραμε αυτά ήδη από Μάιο-Ιούνιο...Και εγώ απορώ...
Όπως λες, με το που πάμε στο κατάστημα θα μας πούνε τιμή [emoji14]
Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχουμε φτάσει το πριν την κυκλοφορία και να μην ξέρουμε τιμή..

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PDS
03-08-2020, 17:29
It’s been a while… but State of Play returns this Thursday with a focus on third-party-published games coming to PS4 and PS VR. We’ll have a few PS5 game updates on third-party and indie titles you last saw in June’s PS5 showcase.

The episode is weighing in at 40+ minutes(!). We’ve got a great lineup in store featuring plenty of new gameplay footage and other game updates. Can’t wait to hear what you think!

And just to be super clear — there will be no PlayStation Studios updates in Thursday’s episode. There won’t be any updates around hardware, business, preorders, or dates either. On Thursday, our focus is squarely on showcasing some cool upcoming games coming to the broader PlayStation ecosystem. Should be fun!
https://blog.playstation.com/2020/08/03/state-of-play-returns-this-thursday-august-6/

spartan
03-08-2020, 17:32
Συγνωμη μας δουλεουν τωρα?
Δηλαδη κατα ποτε θα μας πουν τελικη τιμη για την κονσολα?

PDS
03-08-2020, 17:34
Ελα ντε. Τελος Αυγουστου θα ειναι το επομενο?

spartan
03-08-2020, 17:38
Ελα ντε. Τελος Αυγουστου θα ειναι το επομενο?

Παιζει τελικα ολο ενα και το σεναριο,στo να ανακοινωθουν τελικα οι τιμες(στην φετινη ψηφιακη gamescom)

Slay
03-08-2020, 17:53
Το chicken game με την Microsoft καλά κρατεί βλέπω. Πάντως θετικό το ότι κατεβάζουν τον πήχη των προσδοκιών, έτσι ότι καλό δείξουν θα έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

hakoo
03-08-2020, 21:36
Συγνωμη μας δουλεουν τωρα?
Δηλαδη κατα ποτε θα μας πουν τελικη τιμη για την κονσολα?

Priceless στην κυριολεξια το ps5.
Οσο αστειο κι αν ειναι (γιατι ειναι) να μη εχει ανακοινωθει τιμη για ενα προιον που κυκλοφορει σε λιγους μηνες, επικοινωνιακα κανει καλα η Sony που περιμενει την MS. Δεν εχει κανενα λογο αυτη τη στιγμη με το μομεντουμ τοσο υπερ της να κανει την οποιαδηποτε ανακοινωση. Θα περιμενουν μεχρι το επομενο major ps5 update και θα ανακοινωσουν τιμη μαζι με ανοιγμα των preorders αφου δειξουν δυνατο υλικο πιστευω. Mεχρι τοτε η MS με την κωλοφουρτουνα που εχει ισως εχει ανακοινωσει τιμη για να αντιστρεψει λιγο την κατασταση. Win win δλδ.
Το state of play της Πεμπτης εντελως αδιαφορο, ισως το δω λογω των third party, μηπως εχουμε δλδ κανενα update για RE καποιο αλλο. PSVR αδιαφορο, τα παιχνιδια που απομενουν για ps4 επισης.

Christos33
03-08-2020, 23:22
Priceless στην κυριολεξια το ps5.
Οσο αστειο κι αν ειναι (γιατι ειναι) να μη εχει ανακοινωθει τιμη για ενα προιον που κυκλοφορει σε λιγους μηνες, επικοινωνιακα κανει καλα η Sony που περιμενει την MS. Δεν εχει κανενα λογο αυτη τη στιγμη με το μομεντουμ τοσο υπερ της να κανει την οποιαδηποτε ανακοινωση. Θα περιμενουν μεχρι το επομενο major ps5 update και θα ανακοινωσουν τιμη μαζι με ανοιγμα των preorders αφου δειξουν δυνατο υλικο πιστευω. Mεχρι τοτε η MS με την κωλοφουρτουνα που εχει ισως εχει ανακοινωσει τιμη για να αντιστρεψει λιγο την κατασταση. Win win δλδ.
Το state of play της Πεμπτης εντελως αδιαφορο, ισως το δω λογω των third party, μηπως εχουμε δλδ κανενα update για RE καποιο αλλο. PSVR αδιαφορο, τα παιχνιδια που απομενουν για ps4 επισης.Αν θέλει να χτυπήσει σε τιμή το ps5 δεν θα πουν τιμή στο xbox με τίποτα θα περιμένουν μέχρι την τελευταία μέρα την Sony κ όπως το πάνε με δωρεάν online θα τα δώσουν όλα για όλα κ θα κλείσουν μια κ καλή την υπόθεση xbox αν αποτύχουν.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
03-08-2020, 23:47
Ναι, πως αμέ!

Δωρεάν ονλινε και ταυτόχρονα πολύ φθηνό XsX..........και περιμένετε να μην πέσουν ΚΑΝΤΗΛΙΑ από τους μετόχους;
(ούτε απόσβεση δεν κάνεις έτσι. για κέρδος δεν το συζητάμε, ούτε για αστείο!)

Να το δω και να μην το πιστέψω!

spartan
04-08-2020, 01:44
Priceless στην κυριολεξια το ps5.
Οσο αστειο κι αν ειναι (γιατι ειναι) να μη εχει ανακοινωθει τιμη για ενα προιον που κυκλοφορει σε λιγους μηνες, επικοινωνιακα κανει καλα η Sony που περιμενει την MS. Δεν εχει κανενα λογο αυτη τη στιγμη με το μομεντουμ τοσο υπερ της να κανει την οποιαδηποτε ανακοινωση. Θα περιμενουν μεχρι το επομενο major ps5 update και θα ανακοινωσουν τιμη μαζι με ανοιγμα των preorders αφου δειξουν δυνατο υλικο πιστευω. Mεχρι τοτε η MS με την κωλοφουρτουνα που εχει ισως εχει ανακοινωσει τιμη για να αντιστρεψει λιγο την κατασταση. Win win δλδ.
Το state of play της Πεμπτης εντελως αδιαφορο, ισως το δω λογω των third party, μηπως εχουμε δλδ κανενα update για RE καποιο αλλο. PSVR αδιαφορο, τα παιχνιδια που απομενουν για ps4 επισης.
Εγω θα το δω κυριως, για τις ανανεωσεις που θα μας δειξουν απο το third party κομματι των παιχνιδιων που μας εδειξαν στο event του ιουνιου
Λογικα το resident evil 8 θα ειναι στανταρακι μεσα

christos-sonyboy
04-08-2020, 02:40
Το chicken game με την Microsoft καλά κρατεί βλέπω. Πάντως θετικό το ότι κατεβάζουν τον πήχη των προσδοκιών, έτσι ότι καλό δείξουν θα έχει μεγαλύτερο αντίκτυπο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ολοκληρη σοναρα περιμενει τη ψωροmicrosoft να δωσει τιμες?κοτα μαλλον ειναι η sony φιλε. ασκοπο αυτο το state of play και χαμενος χρονος,αφου δεν εχει τιποτα που να αφορα το ps5.

obione
04-08-2020, 03:02
Κοταρα του κέρατα...
Φοβάται ρε συ..
Είναι τόσο φοβερό το μηχάνημα της Microsoft αυτή την φορά που μάλλον τα έχει εντελώς χαμένα.
Ιδιαίτερα μετά από αυτό που έδειξε η Μαικροσοφτ εγώ αν ήμουν σονη θα την έβαζα 600 ευρώ Χαχαχαχαχα
Πλάκα κανω..
Απλά όντως παίζουν την γάτα με το ποντίκι

christos-sonyboy
04-08-2020, 03:29
Κοταρα του κέρατα...
Φοβάται ρε συ..
Είναι τόσο φοβερό το μηχάνημα της Microsoft αυτή την φορά που μάλλον τα έχει εντελώς χαμένα.
Ιδιαίτερα μετά από αυτό που έδειξε η Μαικροσοφτ εγώ αν ήμουν σονη θα την έβαζα 600 ευρώ Χαχαχαχαχα
Πλάκα κανω..
Απλά όντως παίζουν την γάτα με το ποντίκι

ακυρο με το θεμα αλλα μιας και το συζηταμε,μεσα στον αυγουστο θα ξερουμε τιμη για το xsx αρα λογικα θα ξερουμε και για το ps5. τελη αυγουστου εκτιμω,γιατι θα πρεπει να ανοιξουν και οι προπαραγγελιες σιγα σιγα να ξερουν και οι εταιρειες (micro,sony) που θα βρισκονται οι πωλησεις και ποσα κομματια ειναι να στειλουν σε μαγαζια κτλ. αυτη η προετοιμασια πρεπει να γινει κανα τριμηνο πριν και οχι τελευταια στιγμη,αρα αυγουστο οι τιμες και οι προπαραγγελιες.

Slay
04-08-2020, 05:52
ολοκληρη σοναρα περιμενει τη ψωροmicrosoft να δωσει τιμες?κοτα μαλλον ειναι η sony φιλε. ασκοπο αυτο το state of play και χαμενος χρονος,αφου δεν εχει τιποτα που να αφορα το ps5.Καλά κάτσε να δούμε τι θα δείξουν, και μετά μιλάμε για το εάν ήταν άσκοπο ή όχι.

1290295496225861632

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Valkyre
04-08-2020, 11:24
Εγω δεν προκειται να κατσω να το δω, λογικα οτι μαθω θα το μαθω απο την παρεα εδω την επομενη μερα.

Οπως πολλοι ειπαν (μαζι και η Sony) το event αυτο ειναι αδιαφορο για το PS5.

Απο την αλλη ομως... το event (που ξαναλεω εγω δεν θα δω), εγω το βλεπω σαν μια πολυ τιμια κινηση της Sony οπου λιγο-πολυ μου ακουγεται σαν να λεει "υποστηριζω ακομα εμπρακτως το PS4 δεν το εχω παρατησει στη μοιρα του. Το διαφημιζω, του δινω spotlight". Not bad imo.

odytsak
04-08-2020, 12:18
Aντε να μαζευτούμε να το δείτε :P

Slay
04-08-2020, 12:44
Κοιτα εαν ήταν 3-4 τα ξημερώματα όπως ήταν παλιά η Ε3, εεεεε ναι και εγω δεν θα καθόμουν να το δω, αλλα στις 11 το βράδυ για εμένα δεν είναι θέμα να το παρακολουθήσω.

Christos33
04-08-2020, 12:47
Αν δεν έπαιζε ο Ολυμπιακός εκεί την ώρα μπορεί να έβλεπα λίγο twitch, αλλά εντάξει κ μετά βλέπεις άνετα τα βίντεο στο YouTube

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

psx3
04-08-2020, 22:53
Προσωπικά έχω έτοιμο το 500άρικο (ναι, στηρίζουμε physical format!) για παν ενδεχόμενο. Αν μας κόψουν κανά 50άρικο από την τιμή ελέω ανταγωνισμού, καλοδεχούμενο θα είναι, έτσι κι αλλιώς πολλαπλάσια θα βγάλουν από παιχνίδια.


Απο την αλλη ομως... το event (που ξαναλεω εγω δεν θα δω), εγω το βλεπω σαν μια πολυ τιμια κινηση της Sony οπου λιγο-πολυ μου ακουγεται σαν να λεει "υποστηριζω ακομα εμπρακτως το PS4 δεν το εχω παρατησει στη μοιρα του. Το διαφημιζω, του δινω spotlight". Not bad imo.
Τίμιο επίσης είναι το γεγονός ότι δεν χτίζουν ψεύτικο hype (mic drops κλπ). Ό,τι χειρότερο για το fanbase.

Τώρα για το PS4, ειλικρινά έχω περιέργεια πόσο θα το στηρίξουν ακόμα. Παραδοσιακά έτσι κάνει η Sony με κάθε κονσόλα της όπως ξέρουμε, αλλά τώρα λένε ότι θέλουν γρήγορη μετάβαση στην νέα γενιά.

Έχουν σκοπό π.χ. να βγάλουν κανά νέο PS4 μοντέλο (τύπου Super Slim) με ανασχεδιασμένη APU των 7nm; Μόνο έτσι θα μπορούσε να πλησιάσει νούμερα PS2, ειδικά σε χώρες του αναπτυσσόμενου κόσμου (εμείς είμαστε 1st world -τυπικά τουλάχιστον-).

Lefteris_X
04-08-2020, 23:09
Αν κάνει καμιά κίνηση με φθηνότερο PS4 στα 180-200 ευρώ, θα είναι ρουά-ματ.

¶νετα θα φτάσει (μέχρι το πραγματικό τέλος της ζωής του) τα 130 εκ. πωλήσεις.

Όσο για την γρήγορη μετάβαση στο PS5, έχουν απόλυτο δίκιο: το gameplay που θα προσφερθεί (συν οι νέες δυνατότητες του PS5 OS) πρέπει να το γευτούν τον 1ο χρόνο ζωής του PS5 όσο το δυνατό πιο πολλοί χρήστες. Αν γίνει αυτό τότε το word of mouth θα φτάσει στο θεό = ακόμα περισσότερες πωλήσεις = το PS5 bandwagon θα έχει αποκτήσει ασταμάτητη φόρα.

Αν κάνουν τις σωστές κινήσεις, ήτοι: σωστή τιμή, ελκυστικά bundles, ελκυστικά και πρωτοποριακά παιχνίδια, νέες δυνατότητες στο OS, προβλέπω άνω των 20 πωλήσεων τον πρώτο χρόνο. Στον δεύτερο θα φτάσει εύκολα τις 40 εκ. πωλήσεις. Και μετά ποιος σταματά το PS5. Ήδη θα είναι market leader = όλοι οι publishers/devs (μεγάλοι και indie) θα το έχουν ως πρώτη και βασική πλατφόρμα (με ότι αυτό συνεπάγεται για τα Xbox/PC :P :P ).

Έγραψα 4 "αν τα κάνει σωστά" (τιμή, bundles, games, OS).
Δεν είναι εύκολο πράμα.
Αλλά ΑΝ τα καταφέρει, τότε θα μιλάμε για 5η συνεχόμενη γενιά πρωτιάς έναντι του ανταγωνισμού.

obione
04-08-2020, 23:10
Εγώ θα καθίσω να την δω μόνο και μόνο διότι είναι κοντά στο διάλλειμα που έχω οπότε μια χαρά.
Εχω ένα ένστικτο ότι θα δούμε κάτι τις παραπάνω. Λετε να ανακοινωσουν τιμη και να ανοιξουν τα preorders?
Btw το hype για το ps5 εδω που βρίσκομαι είναι απλά στο Θεό.
Βλέπω γυναίκες πχ που δεν έχουν σχέση με το αντικείμενο να μιλάνε για το ps5 και ποτέ θα βγει.
Αιτία?? Το TLOUS part 2.
Έκανε μεγάλο αντίκτυπο ολο αυτο (σε διάφορα τοπικ του Facebook)που ακόμα και άτομα που δεν είναι τόσο πολύ τις gaming σκηνής ,ενημερώθηκαν για το παιχνίδι, εντυπωσιάστηκαν και ναι ρωτάνε για το ps5 .

PDS
04-08-2020, 23:27
Και εγω φυσικα θα το δω live. Hype δεν υπαρχει οποτε θα μου αρεσει οτι και αν δειξουν. Θα εχει και VR που με ενδιαφερει, αλλα περισσοτερο θελω να δω τι θα κανουν με το PSVR2 ή έστω με τα PS5 games που θα τρεχουν σε PSVR1.

Lefteris_X
04-08-2020, 23:29
@obione

Είναι επειδή μωρέ τα "cinematic" παιχνίδια δεν έχουν απήχηση γιατί δεν έχουν gameplay, όπως έλεγαν κάποιοι πριν καιρό. Και τα χλεύαζαν.
Ναι μωρέ.
Το γεγονός ότι ελκύουν περισσότερο κόσμο στο gaming, ουπς σόρρυ στην PlayStation πλατφόρμα εννοώ, το παραβλέπουμε...

ΥΓ: Δυστυχώς μην περιμένεις τίποτα περί PS5. Δεν είναι βλαμμένη η Σονυ να πει για τιμή, ένα στοιχείο που περιμένουν ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ κόσμου με κρατημένη την ανάσα εδώ και μήνες............χωρίς καμία προειδοποίηση. Θα το εκμεταλλευτεί πλήρως η Σονυ. Θα αφήσει hints, θα πει από πριν "τάδε το μηνός έχουμε event για το PS5 με πολύ σημαντικές πληροφορίες" ώστε να ελκύσει τα ΠΛΗΘΗ να δουν το event και να ξεπατωθούν στις προπαραγγελίες.

PDS
06-08-2020, 21:03
1291407434569748480

Leon_DiZ
07-08-2020, 00:01
Πάμε!!!

https://www.youtube.com/watch?v=lu8jivl_po4

PDS
07-08-2020, 00:04
Πάμε!!!


https://media.tenor.com/images/0cc6a4e924a72ffaab0c2f70fa817419/tenor.gif

PDS
07-08-2020, 00:10
YES! braid!!

το ηθελα στην συλλογη μου στο PS4!

Day One.

Hitman VR η τριλογια. Δεν μου αρεσει η σειρα αλλα καλο ειναι φανταζομαι.

Lefteris_X
07-08-2020, 00:11
Braid;
13 χρόνια μετά, καθώς θα βγει "early next year";

Ρε φούστη μου, η βιομηχανία milkάρει όσο δεν πάει έτσι;

PDS
07-08-2020, 00:13
Braid;
13 χρόνια μετά, καθώς θα βγει "early next year";

Ρε φούστη μου, η βιομηχανία milkάρει όσο δεν πάει έτσι;

Παντως το braid το αξιζει, γιατι για εμας τους ps users εμεινε κλειδωμενο στο PS3.

Lefteris_X
07-08-2020, 00:16
Παντως το braid το αξιζει, γιατι για εμας τους ps users εμεινε κλειδωμενο στο PS3.

Βαγγέλη, σε "δικαιολογώ" αν δεν έχεις PC (και δεν το έχεις από τον "θείο", όπως κι εγώ / άσχετα αν μου φάνηκε παλούκι και το παράτησα μετά από 5-10 λεπτά).
Όσοι όμως το είχαν σε Xbox/PS3 "απαγορεύεται" να το ξαναπληρώσουν.
Είναι καθαρή εκμετάλλευση, "καταναλωτική κοινωνία" όπως χλευαστικά στα 80ς λέγαμε τον υπερκαταναλωτισμό.


Το δε παιχνίδι για PS5, δεν πείθει ότι είναι σε PS5 με τίποτα. Early PS4 παιχνίδι φαίνεται και μάλιστα indie.

Slay
07-08-2020, 00:19
Ναι αλλά κάθε πίξελ τού παλιού braid αντιστοιχούν με 9 του καινούργιου, αυτό που το βάζεις?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
07-08-2020, 00:23
Σωστά!
Οπότε ας πληρώσουμε για τα παραπάνω πίξελ; :P

Δεν γίνεται να λέμε σε άλλα ποστ ότι το gameplay αξίζει παραπάνω από τα γραφικά και σε άλλα ποστ να λέμε ότι αξίζει να πληρώσουμε τα παραπάνω πίξελ με το ίδιο gameplay 13 ετών πριν!

(Εκτός κι αν το είπες ειρωνικά Σλαυ και δεν το κατάλαβα!)

Slay
07-08-2020, 00:26
Νομίζω ότι ήταν προφανές ότι είναι ειρωνικό.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
07-08-2020, 00:27
EDIT (με διάθεση χιούμορ)

Ωπ!

Τα γραφικά του Halo XsX, σε indie παιχνίδι για PS5 (bugsnax)!!!!

Leon_DiZ
07-08-2020, 00:32
Ωραίο το Pedestrian!!

cocous
07-08-2020, 00:36
Παιδιά μέχρι στιγμής τα ps4 games είναι για τα πανηγύρια. [emoji3][emoji3][emoji3]

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
07-08-2020, 00:37
State of Indie έπρεπε να λέγεται!

Μερικές εξαιρέσεις μόνο ΑΑ παιχνιδιών, είτε για PS4 είτε για PS5.

Εμφανώς η Sony έβγαλε αυτό το State of Play για:

- Να παραμείνει σε κουβέντες στο νετ το όνομα "PlayStation"

- Να αποδείξει ότι παρόλο που βγαίνει οσονούπω το PS5, η Sony και διάφοροι devs/pubs θα συνεχίσουν να προσφέρουν τίτλους στο PS4 για καιρό

- Για να δείξει η Sony απέναντι στην MS ότι "δεν αστειεύεται" γενικώς και ειδικώς. Έχει στρατηγική για το PS4 (συνέχιση υποστήριξης), έχει συγκεκριμένη-σαφή-ρητή στρατηγική για το PS5, έχει υλικό να δείξει σε όλα τα επίπεδα: AAA, AA, indie.

- Τονίζεται σε αρκετά παιχνίδια "δεν έχουμε micro-transacations" (δεν είμαστε εδώ για να σας τα παίρνουμε με πολλαπλούς τρόπους, ούτε με συνδρομές, ούτε με άλλους τρόπους).

ΥΓ: Cocous τα πανηγύρια απαγορεύονται λόγω Covid-19. Για τον φούτσο θες να πεις! αχαχαχαχαχ (αστειεύομαι, μερικά έχουν πλακίτσα, αλλά είναι μέχρι εκεί: πλακίτσα indies).

ΥΓ2: Το Godfall (για τα δικά μου γούστα) παίρνει το βραβείο του πλέον αδιάφορου παιχνιδιού για PS5. Βαρετό, χιλιοπαιγμένο είδος, απλώς φανταχτερά γραφικά....μέχρι και ο narrator στο βίντεο είναι τέρμα βαρετός.

psx3
07-08-2020, 00:43
Παιδιά μέχρι στιγμής τα ps4 games είναι για τα πανηγύρια.
Ζήλεψαν από την MS! :P

Ευτυχώς ο πήχης ήταν χαμηλά... εκτός αν δείξουν τίποτα δυνατό στο τέλος και το σώσουν!

Slay
07-08-2020, 00:45
Το godfall το λες και gamepass game.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Snk
07-08-2020, 00:45
Δεν χρειαζοταν καν να κανουν state of play για να δειξουν αυτα που εδειξαν. Βαρετα και αδιαφορα τα περισσοτερα

Lefteris_X
07-08-2020, 00:46
Έδειξαν.........το πως να σκυλοβαρεθείς. Σε 1080π, ούτε καν 4Κ.......για PS5.

Που 'σαι ρε Οδυσσέαααααααααα να δεις τι έχασες!

State of "βαριόμαστε στις αρχές Αυγούστου, πάρτε μερικά βίντεο από φασόλια-παιχνίδια, να δείτε τι ωραία που είναι όταν κι εμείς γινόμαστε σαν την MS".

Σας άρεσε που το παίξαμε κι εμείς MS λιγάκι; :P :P

cocous
07-08-2020, 00:46
Εξάλλου είπαν ότι δεν θα είχε τίποτα ιδιαίτερο για PS5. Αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να μην δείξουν τίποτα παρά αυτές τις αηδίες. [emoji3][emoji3][emoji3]

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PDS
07-08-2020, 00:47
Πηραμε οτι υποσχεθηκαν. 3rd party indies κυριως.

Υπο αυτο το πρισμα, ηταν μια χαρα. Ειναι καλο που ηταν ξεκαθαροι οσον αφορα το περιεχομενο της παρουσιασης.

Lefteris_X
07-08-2020, 00:49
Ήθελα να ξερα ποιο αστέρι-της-φασκομηλιάς-στέλεχος είδε αυτά τα βίντεο και είπε "ναι, πάρτε το ΟΚ-πράσινο φως να τα βγάλετε σε State of Play".

Από Κουρδιστάν είναι αυτό το στέλεχος; :P :P

- - - Updated - - -


Πηραμε οτι υποσχεθηκαν. 3rd party indies κυριως.

Υπο αυτο το πρισμα, ηταν μια χαρα. Ειναι καλο που ηταν ξεκαθαροι οσον αφορα το περιεχομενο της παρουσιασης.

Δεν θυμάμαι να είχαν πει "3rd party indies".

Αντιθέτως θυμάμαι "θα δείτε 3rd party παιχνίδια για PS4 και καμία πληροφορία περί PS5".

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος. (γιατί ενδέχεται να μην θυμάμαι σωστά)

obione
07-08-2020, 00:52
Χαχα .
Εντελώς όμως.
Μένει στο μυαλό το hitman vr που μου άρεσε ότι είδα.
Το starwars το έχω ήδη παίξει οπότε οοοοκ...

PDS
07-08-2020, 00:53
Δεν θυμάμαι να είχαν πει "3rd party indies".

Αντιθέτως θυμάμαι "θα δείτε 3rd party παιχνίδια για PS4 και καμία πληροφορία περί PS5".

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος. (γιατί ενδέχεται να μην θυμάμαι σωστά)

State of Play returns this Thursday with a focus on third-party-published games coming to PS4 and PS VR. We’ll have a few PS5 game updates on third-party and indie titles you last saw in June’s PS5 showcase.

λιγα 3rd party και indies και καποια VR games. Οτι εδειξαν πανω κατω δηλαδη.

obione
07-08-2020, 00:56
Καλά ούτε καν το είχα διαβάσει το παραπάνω.
Έιχα στο μυαλό μου παιχνίδια για το ps4 όχι 3rd party.
Fine...was interesting!

Lefteris_X
07-08-2020, 01:02
State of Play returns this Thursday with a focus on third-party-published games coming to PS4 and PS VR. We’ll have a few PS5 game updates on third-party and indie titles you last saw in June’s PS5 showcase.

λιγα 3rd party και indies και καποια VR games. Οτι εδειξαν πανω κατω δηλαδη.

Τότε είμαι λάθος!

Θενξ για την ενημέρωση.

Οπότε........άκυρα όλα όσα είπα, δεν έγινε MS η Σονυ, ήταν ειλικρινής στο τι θα παρουσιάσει και εν τέλει ήταν πιστή στα λόγια της.

¶σχετα αν τα περισσότερα παιχνίδια σε εμάς φάνηκαν αδιάφορα.

Slay
07-08-2020, 01:06
Πάντως κάποια παιχνίδια ήταν πολύ ενδιαφέροντα, και το crush ήταν πάρα πολύ καλό.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PDS
07-08-2020, 01:08
Καλά ούτε καν το είχα διαβάσει το παραπάνω.
Έιχα στο μυαλό μου παιχνίδια για το ps4 όχι 3rd party.
Fine...was interesting!



Τότε είμαι λάθος!

Θενξ για την ενημέρωση.

Οπότε........άκυρα όλα όσα είπα, δεν έγινε MS η Σονυ, ήταν ειλικρινής στο τι θα παρουσιάσει και εν τέλει ήταν πιστή στα λόγια της.

¶σχετα αν τα περισσότερα παιχνίδια σε εμάς φάνηκαν αδιάφορα.


για αυτο ποσταρα αυτο:

https://media.tenor.com/images/0cc6a4e924a72ffaab0c2f70fa817419/tenor.gif

οταν ο Leon εγραψε ενθουσιασμενος ''παμεεεε!!'' την στιγμη που αρχιζε.

:p

Τρολλαρα λιγο τον ενθουσιασμο του χεχε

Edit. Ισως επρεπε να γραψω και την λεξη Indies στον τιτλο του thread.

PDS
07-08-2020, 01:26
Νομιζω οτι αυτα ειναι ολα.


https://www.youtube.com/watch?v=jEp9yyhwZFE

https://www.youtube.com/watch?v=bdRZGc1mQkU

https://www.youtube.com/watch?v=uwjdl6vpxGU&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=aTZ4UFNJOMY

https://www.youtube.com/watch?v=Cf9A1QPG_yc

https://www.youtube.com/watch?v=3gc1xuzHIDs

https://www.youtube.com/watch?v=jEp9yyhwZFE&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=i4QyCt3Wnx0

https://www.youtube.com/watch?v=uPEss1KRccI

https://www.youtube.com/watch?v=IzKOQ0enWfY

https://www.youtube.com/watch?v=gBp4UEBtQQA

https://www.youtube.com/watch?v=qlyr-aH0ZHY

https://www.youtube.com/watch?v=mN_I5b8MwKw

https://www.youtube.com/watch?v=D2VHGvRV1l8

https://www.youtube.com/watch?v=_Vgy2bJU-eo

Lefteris_X
07-08-2020, 01:47
Από όλα τα παραπάνω, μόνο το Crash 4 με ψήνει να το αγοράσω.
Στο PS5.
Βασικά στο PS4, που θα τρέχει και στο PS5.

spartan
07-08-2020, 02:39
Εγω απο αυτη την παρουσιαση καταλαβα παιδια
Οτι αντιο το ps4 σιγα σιγα απο την σονυ(ειδικα απο τα first party studios)
Indies απο εδω και στο εξης,και μερικα third party studios κυριως.Που θα δινουν ακομα τις κυκλοφοριες τους(για ενα χρονικο διαστημα)

christos-sonyboy
07-08-2020, 03:24
ηταν οπως ακριβως το περιμενα αυτο το state of play,δηλαδη πεταμα και χαμενος χρονος.

tomic20
07-08-2020, 08:46
τουλαχιστον καναν πολυ καλα εξαρχης και δεν χαιπαραν καθολου την παρουσιαση...Προφανως εχουν καποιες εμπορικες συμφωνιες προωθησης με τους developers και επρεπε να ξεμπερδευουν πριν πανε στο τελικο reveal στη gamescom...
3 εβδομαδες εμειναν, περιμενουμε...

Valkyre
07-08-2020, 11:45
Λογικο δεν ειναι να σταματησουν τα 1st party? Και να μεταβουν σε δουλειες για το PS5? Λογικοτατο θεωρω.

Απο εκει και περα η παρουσιαση ηταν ακριβως οτι υποσχεθηκαν, τουτεστην PS4 focused 3rd party related.

hakoo
07-08-2020, 12:27
Προφανως εχουν καποιες εμπορικες συμφωνιες προωθησης με τους developers και επρεπε να ξεμπερδευουν πριν πανε στο τελικο reveal στη gamescom...

Ακριβως. Δεν εκατσα καν να το δω μιας και ειχαν ενημερωσει σχετικα.
Το επομενο showing λογικα θα συνδιαστει με το ανοιγμα των preorders οποτε εκει ειναι ολο το ζουμι.

WolfRathmA
07-08-2020, 16:18
Το godfall το λες και gamepass game.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερο από Halo Infinity. LOL