PDA

View Full Version : It Takes Two (Hazelight)



Leon_DiZ
19-06-2020, 12:18
https://media.contentapi.ea.com/content/dam/eacom/it-takes-two/images/2020/05/itt-adaptive-logo-color-7x2-xl.png.adapt.crop3x5.320w.png


https://youtu.be/blwlcwlAXwA


It Takes Two is the next IP from the critically-acclaimed Stockholm based studio behind A Way Out, which was also published under the EA Originals label. Under the leadership of multi BAFTA award-winning game director Josef Fares, Hazelight Studios is setting out to deliver a visionary game that reinvents the genre, taking players on a wild and wondrous adventure together. Launching in 2021, Josef Fares outlines his vision for the title as a uniquely varied co-op game that takes audiences through an emotional journey in a fantastical world.

β€œIt Takes Two is a crazy beautiful world, unlike anything you’ve ever seen before. We can’t wait for everyone to experience the magic of our co-op gameplay that disrupts everything gamers typically expect from a platformer game.” – Josef Fares, Founder of Hazelight


Δεν έχουν πει πλατφόρμες, υποθέτω ότι θα είναι next gen.

Slay
19-06-2020, 12:55
Δεν ειδα κατι που να το κανει να μην κυκλοφορήσει και στην παρουσα γενιά

Snk
19-06-2020, 12:57
Αυτον στο preview του vid οπως το ειδα ετσι γρηγορα τον περασα για τον Καραγκουνη :a050:

Leon_DiZ
07-12-2020, 21:10
1335992473114460163

Leon_DiZ
11-12-2020, 04:57
26 Μαρτίου 2021


https://youtu.be/ohClxMmNLQQ

Θα παιχτεί σίγουρα το συγκεκριμένο! Πολύ όμορφο artstyle!

Leon_DiZ
14-12-2020, 20:20
Introducing It Takes Two, the wildest co-op ride of your life (https://blog.playstation.com/2020/12/10/introducing-it-takes-two-the-wildest-co-op-ride-of-your-life/)

Just as with A Way Out, we’ll have the Friend’s Pass. That means that you will only have to buy the game once, and your friends can join for free. If you buy a game that’s created for co-op, it’s only fair that your friends can play it with you, without having to buy it for themselves.


It Takes Two is literally a romantic comedy, which isn’t that usual in video games. It’s about a small family, a little girl, Rose, the father Cody, and the mother May. Cody and May are about to separate. Rose is devastated about it of course, so she creates these two dolls representing her parents that magically come to life in this fantastical world. You and a friend will play the game as the doll versions of Cody and May, and you’ll go through a lot of weird and messed up things from there on.

I think people will be surprised by how touching and also hilarious the story is and how it will evolve. We also have this very crazy book character in the story, Dr. Hakim, who’s kind of a love guru, and will try and put Cody’s and May’s relationship back together by throwing them into a lot of unexpected situations.



What we’re really pushing for, is for the story to go hand in hand with the gameplay. Narratively driven games in general need less repetitive gameplay, and more mechanics that actually fits within the story.


In It Takes Two, there are moments where we actually connect Cody’s and May’s own emotions to the gameplay.

It’s hard to explain if you haven’t played it, but this is really important to us. It’s important because you see a lot of games where it’s almost like the designers and writers are doing two different experiences.




Romantic comedy, να κάτι που δεν θυμάμαι να έχω ξαναπαίξει :)

Lefteris_X
14-12-2020, 21:02
Πω πω, φανταστικό! (not)

Ότι πιο σιχαμερό για εμένα: οτιδήποτε ρομαντικό.

Μπράβο!

psx3
14-12-2020, 22:26
Πω πω, φανταστικό! (not)

Ότι πιο σιχαμερό για εμένα: οτιδήποτε ρομαντικό.

Μπράβο!
Χαχα, να υποθέσω τα cutscenes τα κάνεις skip; :P

Lefteris_X
14-12-2020, 23:11
Όχι βέβαια!

(γιατί επιλέγω παιχνίδια που μου αρέσουν, πχ Uncharted, RDR2, GTAV, που έχουν "βρόμικο/real" χιούμορ, διαλόγους, σεκάνς κλπ που είναι του γούστου μου)

:D :D :D

obione
16-12-2020, 07:10
Εντωμεταξύ έχουν δηλώσει ότι αγοράζοντας μια κοπια από το παιχνίδι σου δίνουν άλλη μια για να παίζεις διπλό με φιλο, φίλη κτλ ..σωστά? Πολυ ωραιο κονσεπτ

jk_blue_tiger
16-12-2020, 08:26
Εντωμεταξύ έχουν δηλώσει ότι αγοράζοντας μια κοπια από το παιχνίδι σου δίνουν άλλη μια για να παίζεις διπλό με φιλο, φίλη κτλ ..σωστά? Πολυ ωραιο κονσεπτ

Εαν υποθεσουμε οτι το online co-op λειτουργει οπως ο προηγουμενος τιτλος της εταιρειας (A Way Out), περιπου ετσι.
Το A way out παιζοταν μονο co-op, ειτε couch ειτε online.
Αυτος που εχει αγορασει το παιχνιδι μπορει να προσκαλεσει οποιον (online) φιλο του θελει να παιξει το παιχνδι μαζι του,
ο φιλος κατεβαζει την demo version, του κανει invite o κατοχος κ ετσι του ξεκλειδωνει το full game κ παιζουν μαζι.
Σημειωτεον οτι στο online co-op mode μονο ο κατοχος κερδιζει τα τροφια, εκτος εαν κανετε gamesharing.

psx3
16-12-2020, 12:09
Ο δεύτερος παίκτης χρειάζεται συνδρομή PS+;

jk_blue_tiger
16-12-2020, 14:30
Ο δεύτερος παίκτης χρειάζεται συνδρομή PS+;

Στο A Way Out χρειαζοταν, ναι.

BillyFlo81
23-02-2021, 10:58
https://youtu.be/GAWHzGNcTEw

Leon_DiZ
24-02-2021, 17:29
https://youtu.be/GAWHzGNcTEw

Πολύ ενδιαφέρον, όμορφο οπτικά και βλέπω αρκετές ιδέες στο gameplay

odytsak
24-02-2021, 17:42
Παιχνιδάρες ήταν και το Brothers και το A Way Out οπότε ξέρουμε τι περιμένουμε. :yes:

Leon_DiZ
08-03-2021, 19:12
https://youtu.be/qSJN4hN28kg

mihalis13
24-03-2021, 22:12
Βγήκαν τα πρώτα reviews

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/it-takes-two

https://opencritic.com/game/10974/it-takes-two

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
02-04-2021, 22:38
Έπαιξα σήμερα 3 ώρες περίπου.
Εντάξει το παιχνίδι είναι απλά φανταστικό!!
Διασκεδαστικό, πανέμορφο και με μπόλικο χιούμορ.
Ευχάριστο gameplay και απαιτεί καλή συνεργασία από τους 2 παίκτες.
Όποιος θέλει ένα coop παιχνίδι (είτε online, είτε couch) το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!
Και πολύ ωραία ιστορία επίσης.
Πραγματικά τα παιχνίδια του Φαρές, είναι μοναδικά!!!!!

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
13-04-2021, 16:50
Το παιχνίδι είναι φανταστικό!! Το απόλαυσα φουλ!!
Απλά παίξτε το! Με την κοπέλα σας, με έναν φίλο σας, με τα παιδιά σας. Δεν έχει σημασία.
Το παιχνίδι είναι ο ορισμός του gaming!!
Είναι online co-op είτε couch co-op θα το διασκεδάσετε απίστευτα!!
Πανέμορφο οπτικά, ωραία επίπεδα, πλούσιο gameplay!! Πραγματικά δεν λείπει τίποτα από αυτό παιχνίδι!!
Ότι καλύτερο έχω παίξει μέχρι στιγμής στο PS5!

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

WolfRathmA
13-04-2021, 21:10
Ερώτηση, έχω την κοπέλα μου που δεν το κατέχει και τόσο με τα videogames, είναι πολύ δύσκολο νομίζεται για να μπορούμε να παίξουμε μαζί;

mihalis13
13-04-2021, 23:15
Δεν το θεωρώ δύσκολο, αλλά είναι παιχνιδι που απαιτεί καλή συνεργασία και από τους 2 παίκτες.

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Leon_DiZ
24-04-2021, 19:42
1385615029672808458

Leon_DiZ
19-12-2021, 12:36
Ρε φίλε το έχουν βάλει στο EA Play και σκέφτομαι να βάλω τη συνδρομή και μετά θυμήθηκα ότι δεν θα μπορώ να παίξω γιατί δεν έχω δεύτερο DualSense. Πρέπει είτε να πάρω έξτρα χειριστήριο είτε να παίξω την PS4 έκδοση.. γιατί Sony.

psx3
19-12-2021, 12:59
Το έχουν σε προσφορά €50 αυτές τις μέρες το DualSense.

Αν έλιωνα με τις ώρες, θα τσίμπαγα κι εγώ ένα 2ο. Τώρα δεν βρίσκω λόγο.

Για την Sony που λες καλώς ή κακώς είναι περιορισμός του SDK.

Και το Matrix demo άνετα θα μπορούσε να παιχτεί με DS4, αλλά δεν το επιτρέπει το PS5 SDK.

polakis
19-12-2021, 23:56
Απιστευτη παιχνιδαρα. Παιζω με την 8χρονη κορη μου! Καιρο ειχα να διασκεδασω ετσι με διπλο παιχνιδι! Ποσο πρωτοτυπο!!!

Viper
05-01-2022, 13:15
Αν εχετε παιδια να το παρετε οπωσδηποτε. Ο ορισμος της διασκεδασης!! Ο γιος μου εχει ξετρελαθει.

Slay
05-01-2022, 17:14
Το παίζω και εγώ με την κόρη μου, και όντως είναι καταπληκτικό παιχνίδι.

gtakis
06-01-2022, 01:07
Για ηλικία 5,5 ετών μου το προτείνεται;

Send from my S20+ using Tapatalk

polakis
06-01-2022, 10:24
Για ηλικία 5,5 ετών μου το προτείνεται;


Send from my S20+ using Tapatalk

Δεν νομιζω φιλε. Ειναι λιγο δυσκολο για τετοια ηλικια. Θεωρω οτι ειναι για 7 και πανω

Leon_DiZ
02-05-2022, 17:22
Το τερματίσαμε και πήραμε πλατίνα σήμερα. Τρομερό παιχνίδι, ατμόσφαιρα, μουσική. Η δουλειά που έχουν κάνει στις πίστες είναι υποδειγματική και θα έλεγα ότι οπτικά είναι από τα πιο όμορφα παιχνίδια του είδους. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι ότι αναγκάζεσαι να το παίξεις σε μισή οθόνη και δεν μπορείς να απολαύσεις το πόσο όμορφο είναι.

Πραγματικά αν έχετε παρέα να το παίξετε να το κάνετε asap.

PDS
02-05-2022, 22:00
Το τερματίσαμε και πήραμε πλατίνα σήμερα. Τρομερό παιχνίδι, ατμόσφαιρα, μουσική. Η δουλειά που έχουν κάνει στις πίστες είναι υποδειγματική και θα έλεγα ότι οπτικά είναι από τα πιο όμορφα παιχνίδια του είδους. Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι ότι αναγκάζεσαι να το παίξεις σε μισή οθόνη και δεν μπορείς να απολαύσεις το πόσο όμορφο είναι.

Πραγματικά αν έχετε παρέα να το παίξετε να το κάνετε asap.

Δεν παιζει cop-op μεσω ιντερνετ?

polakis
02-05-2022, 22:01
Κι ετοιμαζεται και η ταινια στους κινηματογραφους!

Leon_DiZ
02-05-2022, 22:47
Δεν παιζει cop-op μεσω ιντερνετ?

Ναι αλλά δεν το δοκίμασα, το παίξαμε όλο local.

Επίσης δεν έχει matchmaking, πρέπει να έχεις κάποιο φίλο/φίλη που να θέλει να το παιξετε

mihalis13
03-05-2022, 08:33
Και μέσω internet η οθόνη χωρίζεται στα 2.
Αλλά για εμένα χρειάζεται γιατί πολλές φορές πρέπει να βλέπεις τι κάνει ο άλλος για να συνεργαστείτε καλά.

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Valkyre
03-05-2022, 12:45
Κι εμενα με ενοχλει που η εικονα παντα ειναι χωρισμενη αλλα το παιχνιδι ειναι στημενο για να ειναι ετσι.

extacy
03-05-2022, 18:56
Το τελείωσα και γω και όντως είναι παιχνιδαρα. Το θέμα είναι τώρα πιο να παίξουμε που να έχει καλό coop. Δοκιμάσαμε το sackboy και το a way out αλλά δεν...