PDA

View Full Version : Η αποκάλυψη της Sony για το PS5 το σωτήριον έτος 2020



Nek_Food
10-06-2020, 15:32
Sony θέλοντας και Event αποκαλύψεως, εις αύριον τα σπουδαία, ο καιρός γαρ εγγύς να δούμε τι έχουν να δούνε τα ματάκια μας. Ο σχεδιασμός της νέας κονσόλας ήτοι ώρα να μας παρουσιαστεί εις όλον της το μεγαλείον, όχι μονάς χειριστηρίου αλλά και το κυτίο ταύτο.

Μήπως, λέω μήπως η πολλή αναμονή μας βάρεσε κατακέφαλα; Άιντε να κάνουμε και καμιά μικροπρόβλεψη για το με τι θα παρομοιάζει ο σχεδιασμός του PS5.

Όσοι έστε έτοιμοι, ας ρίξετε τον οβολόν σας. Ο νικητής θα κερδίσει αργυρούν μετάλλιον υπό τον τίτλο του μέγα Νοστράδαμου άρχοντα των προβλέψεων.


Ξέχασα, άπαξ και αποκαλυφθεί επισήμως (αύριον, μεθαύριον, ή όποτε), το παρόν ήτοι δύναται να τεθή σε κλείδωμα και αυτοκαταστροφή, οπότε απομακρυνθείτε όσο προλαβαίνετε και έχετε σώας τα φρένας και το σαρκίο πλήρες.

PDS
10-06-2020, 15:42
Θελω την κλασικη ψηστιερα.

Slay
10-06-2020, 15:53
Προβλέπω ότι θα μοιάζει αρκετά με το devkit. Τώρα θες ανάποδα το V, καλύτερες γραμμές και φινίρισμα, αλλά βασικά θα είναι σε αυτό το design language. Δείτε σαν παράδειγμα το ps2.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Stefanos
10-06-2020, 16:15
Θα πω κι' εγω σαν ψηστιερα (PS3 fat design) απο τις αγαπημενες μου και σχεδιαστικα και overall.

mihalis13
10-06-2020, 16:20
Και εγώ πιστεύω πως θα μοιάζει με τα devkit και πιστεύω θα παίζει διχρωμία.

Snk
10-06-2020, 17:06
Θα μοιαζει σαν τουρκικη τουαλετα, οπως ειναι και το dev kit, στο λίγο πιο βελτιωμένο όμως

WolfRathmA
10-06-2020, 17:53
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/429322699316039769/8273492C1712CAF43A5D1048C4F7346602681D5A/

hakoo
10-06-2020, 20:06
Προβλέπω ότι θα μοιάζει αρκετά με το devkit. Τώρα θες ανάποδα το V, καλύτερες γραμμές και φινίρισμα, αλλά βασικά θα είναι σε αυτό το design language. Δείτε σαν παράδειγμα το ps2.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1
Με αυτα σαν στοιχεία προβλεπω να ειναι η πιο ομορφη/διαφορετικη κονσολα που εχει βγαλει η sony μεχρι στιγμης.
Και μιας και ειναι λιγο νοστραδαμος το thread μετα τον αρχικο ενθουσιασμο με τα παιχνιδια προβλεπω drama στα ιντερνετ με το σχεδιασμο και τι μουτρα ειναι αυτα και “I’m out!” και “deal breaker!” και τα γνωστα.

Valkyre
11-06-2020, 10:59
τουρκικη τουαλετα FTW!

obione
11-06-2020, 11:13
Άρχισα να συνηθίζω στην ιδέα ότι θα εχω το ps5 με "σακούλα " και δεν θα το δείχνω. Χαχαχαχα.
Νομίζω θα ειναι κοντα στο dev kit.
Εύχομαι ομως να μην βγω αληθινός .

odytsak
11-06-2020, 12:22
Λοιπόν πιστεύω το V θα είναι κανονικά ως λατινικό 5 και όχι ανάποδο όπως το dev kit, καλύτερο design χωρίς τόσο μεγάλο κενό στο V και εννοείται διχρωμία όπως μας έχουν δείξει από το Dual Sense.

Κάπως έτσι θα ήταν σούπερ.

https://images.pushsquare.com/687897853ac92/ps5-playstation-5-white-concept-mock-up-1.original.jpg

Slay
11-06-2020, 12:25
Κάπως έτσι θα ήταν σούπερ.

συμφωνω οτι θα ήταν πολυ όμορφη έτσι, αλλα έχω την άισθηση ότι θα δούμε κάτι πολύ ποιο περίεργο σε design.

obione
11-06-2020, 20:36
Λοιπόν πιστεύω το V θα είναι κανονικά ως λατινικό 5 και όχι ανάποδο όπως το dev kit, καλύτερο design χωρίς τόσο μεγάλο κενό στο V και εννοείται διχρωμία όπως μας έχουν δείξει από το Dual Sense.

Κάπως έτσι θα ήταν σούπερ.

https://images.pushsquare.com/687897853ac92/ps5-playstation-5-white-concept-mock-up-1.original.jpg

Αν ειναι ετσι βάζει υποψηφιότητα για την ομορφότερη κονσόλα Έβερ.
Μακάρι να έχει τόσο δραστική αλλαγή απο το dev kit .

BillyFlo81
12-06-2020, 01:35
Οι πρώτες εικόνες απο την αποκάλυψη της κονσολας νωρίτερα στο event για το ps5

https://i.imgur.com/YCK4Cjb.png

https://i.imgur.com/BwstKOc.png

https://i.imgur.com/v7cu6e2.png

Fulgore
12-06-2020, 01:37
Πολυ μεγαλη κενη επιφανεια εχει το ps5. Λογικα θα δουμε παρα πολυ ομορφες συλλεκτικες εκδοσεις στο μελλον.

obione
12-06-2020, 01:41
Για εμένα ισως η ομορφότερη κονσόλα playstation ever !

panos74gr
12-06-2020, 01:42
Βγάλτε και σε μαύρο please!

BillyFlo81
12-06-2020, 01:51
https://youtu.be/RkC0l4iekYo

Nek_Food
12-06-2020, 02:20
Πάντως όσο τις κοιτάω, διαπιστώνω ότι η digital είναι κουκλί όρθια, αλλά για ξάπλα μάλλον είναι καλύτερη αυτή με το drive. Σίγουρα θέλουμε περισσότερες εικόνες και φωτογραφίες από όλες τις πλευρές και στις δύο επιλογές τοποθέτησης (όρθια και ξάπλα) και στα δύο μοντέλα.

Kapa
12-06-2020, 02:28
Είναι ιδέα μου ή όντως έχουν διαφορετικά stand?

Λόγω της διαφορετικής καμπύλης στο κάτω μέρος, ίσως η κάθε κονσόλα έχει δικό της stand το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα περιλαμβάνεται.

Αλλιώς δεν βλέπω πως θα είναι σταθερή μεταξύ των δύο άκρων.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Nek_Food
12-06-2020, 02:32
Και εγώ κάτι τέτοιο παρατήρησα, αλλά μπορεί να είναι και 3D απεικόνιση των κονσολών οπότε να χάνει; Δεν ξέρω... Ωστόσο, άσπρη κονσόλα, παρουσίαση σε άσπρο υπόβαθρο, θέλει προσοχή για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα.

Όταν άρχισαν να την αποκαλύπτουν λέω όπα, άλλο ψυγείο μας βρήκε εδώ... Μετά λέω τόσο ήταν καλά, όσο είδες φτάνει το υπόλοιπο σε άλλη παρουσίαση... Τελικά, εκεί που τα είχα βάψει μαύρα, τσουπ να και η κονσόλα...

lak100
12-06-2020, 02:34
αντε να το χωρεσεις οριζοντια στο επιπλο με το series x

Nek_Food
12-06-2020, 02:36
Ιεροσυλία... Το PlayStation στο σαλόνι και το ψυγείο στην κουζίνα. :ice:



Εκτός κι αν λόγω σχεδιασμού μας βγει το PS5 φούρνος και πάει και αυτό κουζίνα...

jk_blue_tiger
12-06-2020, 02:53
Ειχα την γυναικα να παραπονιεται για τα ασπρο χρωμα του One S:bang:, τωρα που θα εχει παρεα θα σταματησει κ η μουρμουρα:a068::c055gfe:.

lak100
12-06-2020, 02:59
Ειχα την γυναικα να παραπονιεται για τα ασπρο χρωμα του One S:bang:, τωρα που θα εχει παρεα θα σταματησει κ η μουρμουρα:a068::c055gfe:.οκτωβριος 2007 αγοραζω το PS3 και ερχομαι σπιτι ολο χαρα.. Η μανα μου το βλεπει και με ξυνισμενα μουτρα λεει καλα δεν βγαινει σε ασπρο το μμαυρο μαζευει σκονη

jk_blue_tiger
12-06-2020, 03:14
οκτωβριος 2007 αγοραζω το PS3 και ερχομαι σπιτι ολο χαρα.. Η μανα μου το βλεπει και με ξυνισμενα μουτρα λεει καλα δεν βγαινει σε ασπρο το μμαυρο μαζευει σκονη

Ναι γιατι στο ασπρο η σκονη δεν φαινεται. Εαν θελουν να γκρινιαξουν οι γυναικες κατι θα βρουν.
Εδω η δικια μου ηθελε να τα βαζω οπως εκεινη προτιμα στο επιπλο για να φαινεται απο συγκεκριμμενη θεση του καναπε που αραζει, το ρολοι του οτεtv:blink:.

Της εξηγησα οτι θα μπουν βαση των σημειων εισαγωγης/εξαγωγης αερα του καθενος, γιατι μετα θα εαν καποιο χαλασει θα ξηλωθουμε για καινουργιο κ ηρθε στα συγκαλα της http://www.ps4forums.gr/vb/images/new_smilies/what.gif.

Christos33
12-06-2020, 03:19
Δείχνει τεράστιο σε μέγεθος όταν το βλέπεις όρθιο μην πω ότι είναι ποιο ψηλό κ από το xbox.
Οποίος σκεφτεί ότι η digital είναι ποιο φτηνή θα είναι λάθος γιατί σε βάθος χρόνου το κέρδος να αγοράσει κάποιος ένα παλιό παιχνίδι σε καλή τιμή σε δισκάκι από ότι digital είναι μεγαλύτερο, συν ότι πουλιέται κ μέτα (μιλάω γιαυτους που δεν τα κρατάνε).


Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DJTaurus
12-06-2020, 03:35
Μια πρώτη γεύση σύγκριση διαστάσεων.

https://i.postimg.cc/90c0sbxJ/039599-C9-BAC3-4-E19-B2-D3-2-FD588-ED42-AE.jpg

jk_blue_tiger
12-06-2020, 03:35
Δείχνει τεράστιο σε μέγεθος όταν το βλέπεις όρθιο μην πω ότι είναι ποιο ψηλό κ από το xbox.
Οποίος σκεφτεί ότι η digital είναι ποιο φτηνή θα είναι λάθος γιατί σε βάθος χρόνου το κέρδος να αγοράσει κάποιος ένα παλιό παιχνίδι σε καλή τιμή σε δισκάκι από ότι digital είναι μεγαλύτερο, συν ότι πουλιέται κ μέτα (μιλάω γιαυτους που δεν τα κρατάνε).


Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κανονικο Ps5 ειναι το 1ο PS μηχανημα που θα εχει UHD drive για 4κ ταινιες (το ps4 προ δεν ειχε κ ηταν σημαντικος λογος ωστε να μην το παρω).
Οσοι δεν το σκεφτουν αυτο θα το μετανιωσουν αργοτερα οταν καποια στιγμη θα θελουν να δουν UHD ταινια απο δισκακι.
Θεωρητικα το Ps5 θα υποστηριζει native κ Dolby Atmos οποτε για εμενα το drive ειναι must.

Kapa
12-06-2020, 10:48
Οποίος σκεφτεί ότι η digital είναι ποιο φτηνή θα είναι λάθος γιατί σε βάθος χρόνου το κέρδος να αγοράσει κάποιος ένα παλιό παιχνίδι σε καλή τιμή σε δισκάκι από ότι digital είναι μεγαλύτερο, συν ότι πουλιέται κ μέτα (μιλάω γιαυτους που δεν τα κρατάνε).


Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άσχετα με το ότι θα είναι πιο φθηνή, θα έχει και μικρότερες θερμοκρασίες από τη στιγμή που δεν υπάρχει drive και δεν λειτουργεί.

Επίσης όταν μοιράζεσαι παιχνίδια μέσω gameshare, day one παιχνίδι σου κοστίζει 30 ευρώ. Όταν έχεις αμερικανικό λογαριασμό, ακόμα λιγότερα. Δεν υπάρχει σύγκριση.

Το retail είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους ότι έχεις στα χέρια σου ένα προϊόν.




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Christos33
12-06-2020, 11:10
Άσχετα με το ότι θα είναι πιο φθηνή, θα έχει και μικρότερες θερμοκρασίες από τη στιγμή που δεν υπάρχει drive και δεν λειτουργεί.

Επίσης όταν μοιράζεσαι παιχνίδια μέσω gameshare, day one παιχνίδι σου κοστίζει 30 ευρώ. Όταν έχεις αμερικανικό λογαριασμό, ακόμα λιγότερα. Δεν υπάρχει σύγκριση.

Το retail είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους ότι έχεις στα χέρια σου ένα προϊόν.




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Καλά κ με τις δύο μοιραζόμαστε παιχνίδια, εγώ απλά είπα ότι αυτό το κέρδος μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ με τον καιρό.
Εγω στο ps4 σπάνια βάζω δισκάκια τα ποιο πολλά είναι digital αλλά το gow το πήρα κ το πούλησα όσο το πήρα επαιξα τσάμπα, το ίδιο κ το Μπάτμαν κ Καμία δεκαριά παιχνίδια που ήταν μόνο story τα τελείωσα γρήγορα κ τα ξαναπουλησα χάνοντας 5-10 ευρώ η καθόλου.
Εγω αν κ παίζω 99% Digital δεν το σκέφτομαι καθόλου για only digital γιατί αν έχει ένας φίλος ένα παιχνίδι σε δισκάκι κ δεν μπορώ να παίξω γιατί πρέπει να το αγοράσω μόνο από το store θα με εκνευρίζει αφάνταστα, οπότε ας υπάρχει κ ας μην μπει ποτέ παιχνίδι μέσα [emoji39]

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
12-06-2020, 11:20
Γιώργο όλα αυτά είναι υποθετικά. Δεν έχει όλος ο κόσμος gameshare και αμερικάνικο λογαριασμό.
Retail βρίσκεις πολύ φθηνά, ειδικά μεταχειρισμένα. Τα περισσότερα παιχνίδια που έχω τα έχω πάρει μαξ 20€.
Αν η Sony και κάθε Sony αποφασίσει τέλος το gameshare τότε αυτομάτως χάνεις αυτό το πλεονέκτημα.
Υπάρχει η μεταπώληση επίσης στο μεταχειρισμένο.
Προσωπικά προτιμώ να έχω και τις δυο επιλογές και να αγοράζω ότι με συμφέρει οικονομικά.
Σαφώς υπάρχει κόσμος που δεν τον ενδιαφέρει το retail και θα προτιμήσει το digital.
Νομίζω γενικά το έχουμε εξαντλήσει μέσα στα χρόνια το θέμα digital vs retail. Προσωπικά προτιμώ το retail μιας και συλλέγω. Αλλά καλό είναι να υπάρχουν όλες οι επιλογές

Kapa
12-06-2020, 11:32
Γιώργο όλα αυτά είναι υποθετικά. Δεν έχει όλος ο κόσμος gameshare και αμερικάνικο λογαριασμό.
Retail βρίσκεις πολύ φθηνά, ειδικά μεταχειρισμένα. Τα περισσότερα παιχνίδια που έχω τα έχω πάρει μαξ 20€.
Αν η Sony και κάθε Sony αποφασίσει τέλος το gameshare τότε αυτομάτως χάνεις αυτό το πλεονέκτημα.
Υπάρχει η μεταπώληση επίσης στο μεταχειρισμένο.
Προσωπικά προτιμώ να έχω και τις δυο επιλογές και να αγοράζω ότι με συμφέρει οικονομικά.
Σαφώς υπάρχει κόσμος που δεν τον ενδιαφέρει το retail και θα προτιμήσει το digital.
Νομίζω γενικά το έχουμε εξαντλήσει μέσα στα χρόνια το θέμα digital vs retail. Προσωπικά προτιμώ το retail μιας και συλλέγω. Αλλά καλό είναι να υπάρχουν όλες οι επιλογέςΔε διαφωνούμε κάπου. Την αξία ο καθένας τη ζυγίζει διαφορετικά.

Απλά μου άρεσε που έδωσαν την επιλογή για digital only.

Απλά το ζήτημα είναι άλλο. Την κάνεις φθηνότερη από αυτή με το blu ray ή της αυξάνεις τον ssd και την δίνεις στην ίδια τιμή?

Θα μου άρεσε η δεύτερη επιλογή στο όριο των 500 ευρώ.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

mihalis13
12-06-2020, 11:35
Δε διαφωνούμε κάπου. Την αξία ο καθένας τη ζυγίζει διαφορετικά.

Απλά μου άρεσε που έδωσαν την επιλογή για digital only.

Απλά το ζήτημα είναι άλλο. Την κάνεις φθηνότερη από αυτή με το blu ray ή της αυξάνεις τον ssd και την δίνεις στην ίδια τιμή?

Θα μου άρεσε η δεύτερη επιλογή στο όριο των 500 ευρώ.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Πιστεύω θα την κάνουν φθηνότερη 50-100 ευρώ με πιθανότερο τα 50 ευρώ και να έχουν μια σχετικά φθηνή κονσόλα.
Και εγώ είμαι υπέρ της επιλογής. Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα στο launch 2 κονσόλες (είτε με διαφορετικό δίσκο, είτε η μία digital only)

Christos33
12-06-2020, 11:39
Πιστεύω θα την κάνουν φθηνότερη 50-100 ευρώ με πιθανότερο τα 50 ευρώ και να έχουν μια σχετικά φθηνή κονσόλα.
Και εγώ είμαι υπέρ της επιλογής. Η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα στο launch 2 κονσόλες (είτε με διαφορετικό δίσκο, είτε η μία digital only)Για μένα 99% αυτό θα κάνει θα κατεβάσει την τιμή στο only digital για να χτυπήσει την άλλη στην τιμή που θέλει κ πιστεύω θα είναι κοντά στα 600 ευρώ όπως είχα σκεφτεί στην αρχή αλλά λόγω ανταγωνισμού έλεγα μήπως το δούμε ποιο φτηνά, τώρα το μόνο που μπορούμε να δούμε ποιο φτηνά κ να το κατεβάσει αρκετά πιστεύω είναι το only Digital κ εγώ που τα θέλω όλα κ εσύ την γαμ...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikosgnr
12-06-2020, 11:58
Βγάλτε και σε μαύρο please!

DONE.


https://i.imgur.com/oGDtzgD.jpg

ntsmrtz
12-06-2020, 12:20
Εκ πρώτης όψεως... μου αρέσει. Πολύ! Μπαίνει στον αγώνα έχοντας βάλει γκολ από τα αποδυτήρια.

Christos33
12-06-2020, 12:21
DONE.


https://i.imgur.com/oGDtzgD.jpg
Με χίλια μαύρο, είναι θέμα γούστου αλλά το μαύρο είναι πολύ ποιο ωραίο [emoji16][emoji16]

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikosgnr
12-06-2020, 12:26
Το μαύρο θα 'ναι πάντα μαύρο. Αλλά ακόμα και έτσι με το λευκό και 'γω με τη σειρά μου νομίζω πως είναι σίγουρα το πιο όμοργο PS που έχει κυκλοφορήσει και ίσως η πιο όμορφη κονσόλα Ever (βαρύ I know).

Γιατί έχω την εντύπωση οτι σε αυτή τη γενιά δε θα βλέπουμε συλλεκτικές κονσόλες στα χρώματα του εκάστοτε παιχνιδιού?

Lefteris_X
12-06-2020, 12:44
Προσωπικά δεν ήμουν ποτέ υπέρ κάποιου αποκλειστικού χρώματος, έχοντας βιώσει διάφορες αισθητικές επιλογές από μαύρο και ξύλο (λολ Atari VCS), μέχρι τα ανοιχτά-μπεζ (Amiga) και ανοιχτά γκρι (Atari ST), τα χλωμά-θολά λευκά NES/SNES, το ολόμαυρο Megadrive, το περίεργο 3DO, το φουλ γκρι PSX και μετά μαύρη μαυρίλα πλάκωσε (PS2/3/4).

Αρχικά επειδή είχα συνηθίσει με τα μαύρα επί 3 γενιές (PS2/3/4) όταν είδα το δίχρωμο PS5 σε λευκό-μαύρο με πινελιές από μπλε με είχε ξενίσει.
Τώρα που βλέπω όμως την εικόνα με το ολόμαυρο............μπορώ να πω ότι "χάνει" το design από την μαυρίλα. Αυτό το "space high-tech" στυλ λόγω του μαύρου πάει περίπατο.

Τελικά, η διχρωμία λευκό-μαύρο + μπλε πινελιές με κερδίζει.
Όπως και το δίχρωμο DSense μου αρέσει, απλώς ανησυχώ για την βρομιά/φθορά σε βάθος χρόνου στις λευκές (με πώρους; ) επιφάνειες.

Kapa
12-06-2020, 12:50
Τώρα που βλέπω όμως την εικόνα με το ολόμαυρο............μπορώ να πω ότι "χάνει" το design από την μαυρίλα. Αυτό το "space high-tech" στυλ λόγω του μαύρου πάει περίπατο.

Τελικά, η διχρωμία λευκό-μαύρο + μπλε πινελιές με κερδίζει.
Όπως και το δίχρωμο DSense μου αρέσει, απλώς ανησυχώ για την βρομιά/φθορά σε βάθος χρόνου στις λευκές (με πώρους; ) επιφάνειες.

Ναι νομίζω ότι η διχρωμια είναι must. Δίνει κάτι παραπάνω αυτό το contrast. Κάτι διαφορετικό από όλες τις προηγούμενες γενιές.

By the way, όταν έδειξαν τους αεραγωγούς με το μπλε χρώμα και όλη η εικόνα μέσα στη μαυρίλα, νόμιζα ότι είχαν ανάψει γκαζάκι.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Nek_Food
12-06-2020, 14:01
Η πραγματικά gaming κονσόλα με επιλογές κλπ όμορφα ήταν το πρώτο σχέδιο του Xbox 360 (πέραν του γεγονότος ότι και από μόνο του ήταν όμορφο τουλάχιστον κατά την γνώμη μου). Έβγαζες την πρόσοψη aka faceplate (https://www.google.com/search?q=xbox+360+faceplate&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiq-v3agvzpAhUEDOwKHQ8UCoUQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1366&bih=534) και τσουπ έβαζες μία άλλη ό,τι χρώμα γούσταρες, ό,τι θέμα (παιχνιδιού, ομάδας, υλικό, κλπ) σου άρεσε εκείνη την περίοδο και νόμιζες ότι ξαφνικά είχες αγοράσει καινούργια κονσόλα. Από την άλλη το PS4 μαύρο μου αρέσει πολύ και το μαύρο μου είναι αρεστό σαν επιλογή (ειδικά όταν είναι καθαρό από την σκόνη).

Τώρα το PS5 όπως το είδα, σε λευκό με μαύρο πυρήνα... η επιλογή Digital μου αρέσει η άλλη με το drive στο όρθιο ειδικά με χαλάει κάπως, σε ξάπλα όχι τόσο. Οι αποχρώσεις που κυκλοφόρησαν με μαύρο χρώμα και κέντρο/πυρήνα λευκό ή εντελώς κατάμαυρη που είδαμε παραπάνω είναι όμορφες επίσης αλλά νομίζω θα αργήσουμε αρκετά να τις δούμε στα ράφια σαν επιλογή. Οπότε όποιος πάει για day1 αγορά, ας μην κάνει πολλά όνειρα για άλλα χρώματα, εκτός κι αν είναι ο φίλτατος Error Flynn που πιάνουν τα χέρια του και έχει πρόχειρο κάπου ένα μαύρο σπρέι.

Error Flynn
12-06-2020, 14:10
Λες ρε συ Nek ? δε νομίζω να περιμένω να το βγάλουν σε μαύρο χρώμα οπότε με το σπρέι θα γίνει η δουλειά (not) :)

Δε μπορώ να καταλάβω τι είναι όλη αυτή η φλυαρία στο σχεδιασμό. Ας αφήσουμε στην άκρη τη διχρωμία που πραγματικά όμως...

το λευκό joystick μετά τον πρώτο μήνα πως θα έχει γίνει ; Ψιλομπέζ σίγουρα όσο και να πλένουμε τα χέρια μας και να έχουμε διάφορα ocd.

Γύρω γύρω από τα κουμπιά από τη χρήση ; Άλλη απόχρωση εκεί. Λευκό ως κύριο χρώμα = fail για μένα.

Για τον σχεδιασμό της κονσόλας τι να πω ; Πτερύγια από την μια, πτερύγια από την άλλη... καμπύλες κλπ ... δε καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η κατάσταση.

Στο όρθιο της μου ειδικά η έκδοση με το δισκάκι μου θυμίζει ουρανοξύστη... η digital πάλι μου κάνει σαν μπουκάλι από σαμπουάν.

Δε ξέρω από το βίντεο και τις φωτογραφίες δε μου αρέσει καθόλου. Από την απλότητα και καθαρότητα των γραμμών πήγαμε σε παιχνίδι από τα Jumbo.

Στη φωτογραφία που είναι όλο μαύρο σαφώς και κάπως καλύτερα είναι τα πράγματα αλλά και πάλι...

Nek_Food
12-06-2020, 14:39
To παρόν θέμα θα κλειδώσει καθώς ολοκλήρωσε τον αρχικό σκοπό του, έχοντας δυστυχώς ένα σχετικά σύντομο βίο. :rip:

Ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας, η συζήτηση για την κονσόλα όσον αφορά τον σχεδιασμό της πλέον συνεχίζεται ΕΔΩ (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/18691-PS5-Hardware-Reveal).