PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50

ntsmrtz
26-06-2016, 19:06
Ρε γμτ, σα να έχουν αυξηθεί οι μαλακισμενες οι κατσαρίδες φέτος....

Φέτος έχει και πολύ κουνούπι..

DjVassel
26-06-2016, 19:12
Αναλογως που.. Σε καποιες περιοχες ψεκασαν και δε βλεπεις ιχνος!

ntsmrtz
26-06-2016, 20:00
^
Παγκράτι με όσους γονείς μιλάω στις κούνιες όλοι αυτό λέμε, πολλά κουνούπια από νωρίς.

jimspy
26-06-2016, 20:41
Ρε γμτ, σα να έχουν αυξηθεί οι μαλακισμενες οι κατσαρίδες φέτος....

η πιο αποτελεσματικη δοκιμασμενη λυση για να ξεμπερδευεις μια κ καλη απο τισ κατσαριδες ειναι ενα σκευασμα που πουλαει ενας τυπος σε παγκο στην Αγιου Μαρκου......
δοκιμασμενο σε 3 διαφορετικα σπιτια με σοβαρο προβλημα κ το αποτελεσμα ηταν κατι παραπανω απο εξαιρετικο.......
ειναι πανομοιοτυπο του Goliath gel στην συσταση αλλα με κοστος στο 1/5......μεγαλη προσοχη για το που θα το τοποθετησεις αν υπαρχουν παιδια κ κατοικιδιο

Dragonpaul
26-06-2016, 20:46
Ξερω πολυ καλα που αναφέρεσαι, αλλα εχω δυο γατια και δεν τολμάω να βαλω
κατι τέτοιο. Προτιμώ να αντιμετωπίσω τις σιχαμενες...

nikon
26-06-2016, 20:47
K-Othrine (http://www.skroutz.gr/s/6882051/Bayer-K-Othrine-2-5WP-50gr.html) και καθάρισες, ρίχνω χρόνια τώρα σε όλη τη πολυκατοικία και αν δούμε καμία αυτή θα είναι ανάσκελα.

Dragonpaul
26-06-2016, 21:07
Thnx, Νικο!
Θα το τσεκαρω.

gtakis
27-06-2016, 01:45
Ότι από την Παρασκευή το απόγευμα ένα μικρό πλασματάκι ύψους 53 πόντων και 3.930 κιλά ήρθε στη ζωή την δικιά μου και της γυναίκας μου και μας έχει πάρει την καρδιά και τα μυαλά μας.....ο λόγος για την κοράκλα μας που με έχει κάνει και έχω αναθεωρήσει πλήρως την ζωή μου....δεν περιγράφεται παιδιά δεν περιγράφεται....είμαστε ακόμα στο Μητέρα,την έχω δίπλα μου,αύριο πάμε σπίτι και εγώ είμαι σαν μεθυσμένος στο πιο γλυκό και τρελό μεθύσι....ευχαριστώ το Θεό που με αξίωσε με τη γυναίκα μου με αυτό το δώρο....εύχομαι σε όλους να το νιώσετε όλο αυτό,τίποτα άλλο δεν αξίζει πιο πολύ...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PDS
27-06-2016, 02:31
Να σου ζησει Τακη!!!
Μονο υγεια και ευτυχια με την κορουλα σου απο δω και περα!

mihalis13
27-06-2016, 02:55
Να σου ζήσει Τάκη!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slay
27-06-2016, 02:59
Και που εισαι ακομα χαζομπαμπα, περιμενε να δεις τι θα παθεις οταν σε πρωτοπει μπαμπα.

ntsmrtz
27-06-2016, 08:03
Να σας ζήσει και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!
Από τώρα και στο εξής η ζωή σου έχει αλλάξει για πάντα, θα είναι πιο όμορφη :)

Dragonpaul
27-06-2016, 08:10
Να ζήσει και να την χαίρεστε πάντα!!!!!

andapo
27-06-2016, 10:47
Να σας ζήσει και όλες σας οι μέρες απο εδώ και πέρα να έχουν την ιδια γλυκιά αίσθηση. Πάντα χαρούμενοι.

Nikoladim
27-06-2016, 15:49
Να σας ζησει! Να παιρνουμε τωρα και σειρα (Παυλο-Μιχαλη ε?):P

PDS
27-06-2016, 16:19
Να σας ζησει! Να παιρνουμε τωρα και σειρα (Παυλο-Μιχαλη ε?):P

Υπαρχει κατι που δεν ξερω εδω?

http://images.firstcovers.com/covers/flash/i/if_you_know_what_i_mean-251500.jpg

:p

Lefteris_X
27-06-2016, 17:34
ΧΑαχαχαχαχ εγώ είμαι εκτός σειράς!!!! μουαχαχααχ την έχω γλιτώσει (στο πολύ παρα-τσάκ βέβαια) αρκετές φορές και επί πολλά χρόνια! :P

Nikoladim
27-06-2016, 22:25
Υπαρχει κατι που δεν ξερω εδω?

http://images.firstcovers.com/covers/flash/i/if_you_know_what_i_mean-251500.jpg

:p
http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTUwMDk5MDUxMV5BMl5BanBnXkFtZTYwMTU2MTY5._V1_. jpg

PDS
27-06-2016, 23:25
χαχαχαχα

Dragonpaul
28-06-2016, 00:20
Να σας ζησει! Να παιρνουμε τωρα και σειρα (Παυλο-Μιχαλη ε?):P
Σα δε ντρέπεσαι.... Σατυρε!!!!! :P :P

Kane
28-06-2016, 10:50
Στο μαγαζί βάζουμε λίγο ραδιόφωνο να περνάει η ώρα, μιας και δεν στραβώνεται κανείς να πάρει τηλέφωνο ή να μπει μέσα. Ο συνέταιρος μου που το διαχειρίζεται ακούει Best, Εν Λευκώ κλπ. Μου λέει πριν από λίγο ότι πάει τουαλέτα και πριν περάσει μισό λεπτό οι παραγωγοί στον Best άρχισαν να μιλάνε για το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones. Εγώ το έχω δει αλλά ο φίλος μου περιμένει να κυκλοφορήσουν όλα πριν ξεκινήσει. Δεν θα ήταν μαλακία να ήταν παρών ότι σχολίαζαν αυτοί οι τύποι; Δλδ ο καθένας πρέπει να έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί "κινδυνεύει" από παντού να χαλάσει η εμπειρία του;

Leon_DiZ
28-06-2016, 11:25
Στο μαγαζί βάζουμε λίγο ραδιόφωνο να περνάει η ώρα, μιας και δεν στραβώνεται κανείς να πάρει τηλέφωνο ή να μπει μέσα. Ο συνέταιρος μου που το διαχειρίζεται ακούει Best, Εν Λευκώ κλπ. Μου λέει πριν από λίγο ότι πάει τουαλέτα και πριν περάσει μισό λεπτό οι παραγωγοί στον Best άρχισαν να μιλάνε για το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones. Εγώ το έχω δει αλλά ο φίλος μου περιμένει να κυκλοφορήσουν όλα πριν ξεκινήσει. Δεν θα ήταν μαλακία να ήταν παρών ότι σχολίαζαν αυτοί οι τύποι; Δλδ ο καθένας πρέπει να έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί "κινδυνεύει" από παντού να χαλάσει η εμπειρία του;

Δυστυχώς έτσι είναι. Αλίμονο αν πέσεις στο κάθε μαλάκα που σκέφτεται μόνο την πάρτη του.

Nikoladim
28-06-2016, 12:33
Στο μαγαζί βάζουμε λίγο ραδιόφωνο να περνάει η ώρα, μιας και δεν στραβώνεται κανείς να πάρει τηλέφωνο ή να μπει μέσα. Ο συνέταιρος μου που το διαχειρίζεται ακούει Best, Εν Λευκώ κλπ. Μου λέει πριν από λίγο ότι πάει τουαλέτα και πριν περάσει μισό λεπτό οι παραγωγοί στον Best άρχισαν να μιλάνε για το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones. Εγώ το έχω δει αλλά ο φίλος μου περιμένει να κυκλοφορήσουν όλα πριν ξεκινήσει. Δεν θα ήταν μαλακία να ήταν παρών ότι σχολίαζαν αυτοί οι τύποι; Δλδ ο καθένας πρέπει να έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί "κινδυνεύει" από παντού να χαλάσει η εμπειρία του;

Τι μαγαζί έχετε ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kane
28-06-2016, 14:55
Πουλάμε εξοπλισμό και αναλώσιμα σε τζαμάδες. Χονδρική μόνο.

Dragonpaul
28-06-2016, 17:27
Στο μαγαζί βάζουμε λίγο ραδιόφωνο να περνάει η ώρα, μιας και δεν στραβώνεται κανείς να πάρει τηλέφωνο ή να μπει μέσα. Ο συνέταιρος μου που το διαχειρίζεται ακούει Best, Εν Λευκώ κλπ. Μου λέει πριν από λίγο ότι πάει τουαλέτα και πριν περάσει μισό λεπτό οι παραγωγοί στον Best άρχισαν να μιλάνε για το τελευταίο επεισόδιο του Game of Thrones. Εγώ το έχω δει αλλά ο φίλος μου περιμένει να κυκλοφορήσουν όλα πριν ξεκινήσει. Δεν θα ήταν μαλακία να ήταν παρών ότι σχολίαζαν αυτοί οι τύποι; Δλδ ο καθένας πρέπει να έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα γιατί "κινδυνεύει" από παντού να χαλάσει η εμπειρία του;
Και που να δεις στο FB τι γινεται!!!!!!

Kane
28-06-2016, 17:40
Από πρώτο χέρι δεν ξέρω γιατί δεν έχω FB ή twitter αλλά έχω διαβάσει ποστ εδώ από παιδιά που την πάτησαν οπότε φαντάζομαι. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι το συζητούσαν στο ραδιόφωνο χύμα.

Slay
28-06-2016, 21:55
Από πρώτο χέρι δεν ξέρω γιατί δεν έχω FB ή twitter αλλά έχω διαβάσει ποστ εδώ από παιδιά που την πάτησαν οπότε φαντάζομαι. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι το συζητούσαν στο ραδιόφωνο χύμα.

Καλα αμα ο αλλος ειναι καρα γκαου, μπορει να στην φερει εκει που δεν το περιμενεις. Εχω δει σποιλερ για την σειρα, σε ασχετα video στο Youtube.

Leon_DiZ
26-07-2016, 13:56
https://pbs.twimg.com/media/CmtXyqdWAAEgbyR.jpg:large

kostasb13
26-07-2016, 20:47
Ο ISS θα φαίνεται με γυμνό μάτι αποψε στον Αττικο ουρανό όπως ενημέρωσε ο Ιταλός αστροναύτης.

http://m.lifo.gr/now/tech_science/108951

Αν μαθαίναμε και περισσοτερες λεπτομέρειες για το που ακριβώς να κοιτάξουμε θα ήταν καλυτερα:heyyy:

Slay
06-08-2016, 21:33
Απο τις πρωτες φρασεις της κορης μου, "γιουτιουμπ μπαμπα", 22 μηνων σε λιγες ημερες, και εννοειται οτι κινητα και ταμπλετ, τα εχει για πλακα εδω και παρα πολλους μηνες.

ntsmrtz
08-08-2016, 12:23
Επιτέλους, μετά από 3 χρόνια αναζήτησης-άγχους-τρεξίματος (που δεν έχει τελειώσει ακόμα) αγόρασα διαμέρισμα.
Μετακόμιση-τακτοποίηση από Οκτώβριο το βλέπω..

mihalis13
08-08-2016, 12:33
Ωραίος Κώστα. Με το καλό να μπείτε στο καινούριο σας σπίτι!
Αν θυμάμαι καλά πλέον γείτονας.

ntsmrtz
08-08-2016, 13:01
Θενξ, ναι γείτονας :) Η μικρή έχει ήδη λατρέψει το άλσος που την έχουμε πάει κάποιες φορές.

Dragonpaul
08-08-2016, 13:48
Μπράβο, Κώστα!!!!!
Καλοριζικο να ειναι και να το χαρείτε!!!!!

Nikoladim
08-08-2016, 16:59
Καλοριζικο αδερφε!

Gazof
08-08-2016, 22:38
Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι πριν μία βδομάδα παντρεύτηκα. Μεγαλώσαμε..!


Η αλήθεια είναι ότι περάσαμε συγγενείς και φίλοι απίστευτα, στο τραπέζι ήταν τέλεια (οι περισσότεροι δεν έβαζαν κώλο κάτω λόγω των εξαιρετικών μουσικών επιλογών μου προς στον DJ χεχε). Συνδυάσαμε και έθιμα/τραγούδια ποντιακά και ρωσικά (η μάνα μου Πόντια γεννημένη και μεγαλωμένη στην Σοβιετική Ένωση, η γυναίκα μου Ρωσίδα) και είχε και μεταξύ άλλων χαβαλέ. Πρώτη φορά στη ζωή μου χορεύω συνεχόμενα 45 λεπτά Ποντιακά, τικ μονό, διπλό, κότσαρι κλπ για όποιον ξέρει (τα απλά τα ήξερα, τα πιο δύσκολα τα μάθαινα χωρίς να ξέρει η μάνα μου τίποτα), τα είχα παίξει κυριολεκτικά. Πλέον δε θα μου λέει "μια φορά δεν έχεις σηκωθεί να χορέψεις Ποντιακά, αλήτη" :P .



Η άλλη μικρή έκπληξη που έκανα στη γυναίκα ήταν το τραγούδι του πρώτου χορού, το οποίο είναι ένα κλασικό ρωσικό του είδους (το ποστάρω παρακάτω για όποιον έχει όρεξη για ρωσική μπαλάντα :D ), παρόλο που είχαμε συμφωνήσει άλλο, μη ρωσικό.


Αυτά τα λίγα :) Εύχομαι και στα δικά σας, όσοι το επιθυμείτε.


https://www.youtube.com/watch?v=q6nG3OEg5_I

Dragonpaul
08-08-2016, 22:50
Να ζήσετε, Δημήτρη!!!!! Βίον ανθόσπαρτον απο καρδιάς!!!!!!!

mihalis13
08-08-2016, 22:58
Να ζήσετε Δημήτρη!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

jden
08-08-2016, 23:01
Να ζησετε.Υγεια και ευτυχία

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ntsmrtz
08-08-2016, 23:27
Να ζήσετε!! Καλούς απογόνους!

Lefteris_X
09-08-2016, 11:01
Να ζήσετε, να ευτυχήσετε, καλούς απογόνους και πάνω απ' όλα υγεία!!!!

Christos33
09-08-2016, 11:10
Δεν ηξερες δεν ρωταγες και μας τους παντρεμενους[emoji14]
Σας εύχομαι να ζήσετε ευτυχισμένοι και γεροί και να έχετε πάντα την τύχη με το μέρος σας.


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
09-08-2016, 13:17
Νεύρα πολλά με τη Vodafone...
Ο τελευταίος λογαριασμός μου ήρθε 7€ πάνω, λέω κάτσε να δω πως το κατάφερα.
Κοιτάω, 0.5€ χρεώσεις πέραν παγίου. Λέω κάτι δεν πάει καλά. Βλέπω μου έχω έχουν αφαιρέσει μια έκπτωση. Εγώ το Γενάρη ανανέωσα για 2 χρόνια στο Red 1 με τιμή 29€ όσο έδινα και τα προηγούμενα χρόνια.
Παίρνω τη Vodafone για να τους ενημερώσω για λάθος που έχει γίνει στο λογαριασμό μου.
Και μου λέει ο υπάλληλος δεν σας ήρθε κάποια ενημέρωση στο κινητο σας;; Λέω όχι. Ε θα σας έρθει.. Λέω δεν πάμε καλά...
Τι ενημέρωση να μου έρθει κύριε μου;
-Σας είχαμε βάλει μια επιπλέον εκπτωση εκ παραδρομής. Τώρα διορθώθηκε αυτό το λάθος, αλλά εννοείται δεν θα σας ζητήσουμε ανδρομικά τα χρήματα.
-Αυτό έλειπε του κάνω. Εσείς μου πουλήσατε ένα πρόγραμμα στα 29€. Δεν ξέρω με τι εκπτώσεις και αν κάνατε λάθος και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει. όταν πριν 2 χρόνια είχα κάνει φορητότητα γιατί μου είχε προσφέρει άλλη εταιρεία το ίδιο πρόγραμμα στα 33€ εσείς μου κάνατε αντιπροσφορά και μπράβο σας. Τώρα μου λέτε ότι όλο αυτό ήταν λάθος;; Οτι 2-2,5 χρόνια μια εταιρεία σαν τη Vodafone είχε κάνει τέτοιο λάθος;;
-Ναι αυτό σας λέω

Τεσπα δεν θα σας πω όλη τη συνομιλία εδώ παιδιά, αλλά μιλούσα 40 λεπτά και είχα πολλά νεύρα με την συγκεκριμένη τακτική.
Μαθαίνω πως το ίδιο κάνανε και σε φίλο μου.
Εγώ πραγματικά τώρα θέλω να φύγω, στο φίλο μου του λένε θα πληρώσεις πρόστιμο 200€.
Είναι σοβαρά πράγματα αυτά;;Ανεβάζουν το πάγιο χωρίς καμία ειδοποίηση και δεν σε αφήνουν να φύγεις;;;
Κανονικά δεν έχεις το δικαίωμα να φύγεις από την εταιρεία;;

tonybsg
09-08-2016, 13:31
Μιχάλη, πρέπει να δεις πότε έκανες την τελευταία σου ανανέωση. Γενικά και με κάθε επιφύλαξη:

- Αν ανανέωσες με τα 29Ε και το συμβόλαιό σου είναι ενεργό αυτή τη στιγμή, φυσικά και μπορείς να φύγεις εφ' όσον σου ανεβάσουν το πάγιο και δεν είναι αυτό που συμφώνησες. Συνήθως βέβαια, ενημερώνουν για τέτοιες αλλαγές προκαταβολικά σε προηγούμενους λογαριασμούς και σε ενημερώνουν ότι έχεις δικαίωμα να καταγγείλεις την σύμβαση ή κάτι τέτοιο εντός συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος.

- Αν το συμβόλαιό σου έληξε, τότε μπορείς να φύγεις έτσι κι αλλιώς ανά πάσα στιγμή. Συνήθως πάντως, οι εκπτώσεις που κάνουν με τις αντιπροσφορές αυτές όταν κάνουμε αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία, πράγματι λήγουν κάποια στιγμή και μετά δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου κάνουν αντίστοιχη προσφορά. Βέβαια πάλι τους απειλείς ότι θα φύγεις και τους πείθεις αργά ή γρήγορα χεχε

Ο φίλος σου γιατί να πληρώσει πρόστιμο;

mihalis13
09-08-2016, 13:33
Μιχάλη, πρέπει να δεις πότε έκανες την τελευταία σου ανανέωση. Γενικά και με κάθε επιφύλαξη:

- Αν ανανέωσες με τα 29Ε και το συμβόλαιό σου είναι ενεργό αυτή τη στιγμή, φυσικά και μπορείς να φύγεις εφ' όσον σου ανεβάσουν το πάγιο και δεν είναι αυτό που συμφώνησες. Συνήθως βέβαια, ενημερώνουν για τέτοιες αλλαγές προκαταβολικά σε προηγούμενους λογαριασμούς και σε ενημερώνουν ότι έχεις δικαίωμα να καταγγείλεις την σύμβαση ή κάτι τέτοιο εντός συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος.

- Αν το συμβόλαιό σου έληξε, τότε μπορείς να φύγεις έτσι κι αλλιώς ανά πάσα στιγμή. Συνήθως πάντως, οι εκπτώσεις που κάνουν με τις αντιπροσφορές αυτές όταν κάνουμε αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία, πράγματι λήγουν κάποια στιγμή και μετά δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου κάνουν αντίστοιχη προσφορά. Βέβαια πάλι τους απειλείς ότι θα φύγεις και τους πείθεις αργά ή γρήγορα χεχε

Ο φίλος σου γιατί να πληρώσει πρόστιμο;

Ανανέωσα Γενάρη του 2016 μέχρι Γενάρη του 2018. Και δεν μου έχει έρθει κάποια ειδοποίηση από τη Vodafone.

tonybsg
09-08-2016, 13:40
Τσέκαρε εδώ Μιχ

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4341

και συγκεκριμένα:



11.2 O Συνδρομητής δικαιούται να τερματίσει την παρούσα οποτεδήποτε εντός της Ελάχιστης Διάρκειας Σύμβασης μόνο για σπουδαίο λόγο.
11.3 Μετά το πέρας της Ελάχιστης Διάρκειας Σύμβασης, ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα να καταγγείλει τη Σύμβαση οποτεδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο. Τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται τριάντα (30) ημέρες μετά τη παραλαβή από τη VODAFONE της σχετικής ειδοποιήσεως, εξαιρουμένων των περιπτώσεων εύλογου αιτήματος του Συνδρομητή για διαφορετικό χρόνο αποσύνδεσης.
11.4 Σε περίπτωση τροποποίησης των συμβατικών όρων μονομερώς από τη VODAFONE ο Συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης αζημίως, με εξαίρεση τυχόν επιδότησης Εξοπλισμού ή παγίων, εντός ενός (1) μηνός από τη σχετική κοινοποίηση.
11.5 Η επιτυχής φορητότητα του Αριθμού Κινητής Τηλεφωνίας προς άλλο Φορέα αποτελεί οποτεδήποτε σπουδαίο λόγο λύσης της παρούσας χωρίς αυτό να επηρεάζει τις υποχρεώσεις του Συνδρομητή έναντι της VODAFONE βάσει του όρου 3.6.

mihalis13
09-08-2016, 13:51
Τσέκαρε εδώ Μιχ

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4341

και συγκεκριμένα:

Εγώ δηλαδή που έχω έκπτωση στο πάγιο και όχι επιδότηση κάποιας συσκευής μπορώ να φύγω;;

corsaopc3071r
09-08-2016, 13:55
Μετα απο 7 μηνες απιστευτης πιεσης στη νεα δουλεια βρισκομαι σε αδεια απο τη Δευτερα μεχρι 5 Σεπτεμβριου...

Εχω χρονο να παιξω, να ακουσω μουσικη, να ασχοληθω με τη φωτογραφιση και γενικω να κανω οτι με ευχαριστει!

Καλο Καλοκαιρι σε ολους απο μενα... επισημα πλεον! :P

tonybsg
09-08-2016, 17:11
Εγώ δηλαδή που έχω έκπτωση στο πάγιο και όχι επιδότηση κάποιας συσκευής μπορώ να φύγω;;

Δεν το γνωρίζω φίλε πώς δουλεύει ακριβώς, θα έλεγα να πάρεις ένα τηλεφωνάκι για διευκρινήσεις! Τι στο καλό, αποκλείεται να το παίξουν πάλι τρελίτσα

Christos33
10-08-2016, 03:02
Εγώ δηλαδή που έχω έκπτωση στο πάγιο και όχι επιδότηση κάποιας συσκευής μπορώ να φύγω;;
Όχι γιατί εχεις πάρει έκπτωση και αυτη μετράει δλδ σου λενε να γυρισεις πισω ενα ποσο η να υπάρχει πέναλτι.
Εγώ έτσι έφυγα από Vodafone ανεβασαν στο red 1 τα mb σε δυο gb και μου έβαλαν ετσι θέλω 5 ευρώ συν, ρε δεν τα θέλω μου λενε ας το έλεγες πριν ενα μήνα που ειχαμε ανακοίνωση στο site (έπρεπε να παρακολουθήσω το site τι βγαζει).

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 03:09
Όχι γιατί εχεις πάρει έκπτωση και αυτη μετράει δλδ σου λενε να γυρισεις πισω ενα ποσο η να υπάρχει πέναλτι.
Εγώ έτσι έφυγα από Vodafone ανεβασαν στο red 1 τα mb σε δυο gb και μου έβαλαν ετσι θέλω 5 ευρώ συν, ρε δεν τα θέλω μου λενε ας το έλεγες πριν ενα μήνα που ειχαμε ανακοίνωση στο site (έπρεπε να παρακολουθήσω το site τι βγαζει).

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή αν θέλουν πάνε το συμβόλαιο σε οποία τιμή θέλουν και εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι...
Συνήθως ξέρω ότι ενα συμβόλαιο πρέπει να το τηρούν και οι 2 πλευρές. Όχι η μια κάνει αυξήσεις και η άλλη είναι με δεμένα τα χέρια.
Καλά αν ισχύει κάτι τέτοιο δεν ξανασχολούμαι με συμβόλαια. Κάρτα και βάζω όποτε θέλω μονάδες....
Απαράδεκτα πράγματα.....


Sent from my iPad using Tapatalk

Christos33
10-08-2016, 03:12
Τα μικρά γράμματα και η αλλαγές πρέπει να της παίρνεις χαμπάρι γρήγορα αλλιώς την πάτησες και το οτε τν δεν εβαλε 5 ευρώ συν οταν πήρε τα champion ενα μηνα εχεις περιθώριο να κάνεις καταγγελία αλλιώς είναι σαν να δέχεσαι την αλλαγή

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 03:18
Τα μικρά γράμματα και η αλλαγές πρέπει να της παίρνεις χαμπάρι γρήγορα αλλιώς την πάτησες και το οτε τν δεν εβαλε 5 ευρώ συν οταν πήρε τα champion ενα μηνα εχεις περιθώριο να κάνεις καταγγελία αλλιώς είναι σαν να δέχεσαι την αλλαγή

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα μου είπαν ότι μου ήρθε μήνυμα για αυτή την αλλαγή. Και τους κάνω δεν μου ήρθε κανένα μήνυμα. Και η απάντηση ε θα σας έρθει τις επόμενες μέρες....
Στον φίλο μου του είπαν πως το έγραψαν στο λογαριασμο του. Τίποτα δεν γράφανε οι λογαριασμοί του. Ούτε οι δικοί μου.
Επίσης εδώ δεν μιλάμε για μια αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική. Μου πούλησαν ενα πακέτο με αυτή την έκπτωση η οποία θα ίσχυε για 2 χρόνια και τελικά αποφάσισαν μετά απο 6 μήνες να την αφαιρέσουν.
Είναι καθαρά εξαπάτηση το συγκεκριμένο θέμα. Να έβλεπα 1€ αύξηση λόγω ΦΠΑ να πω εντάξει, λογικό. Εδώ αφαίρεσαν ολόκληρη έκπτωση με την δικαιολογία πως ήταν λάθος.
Με αυτο το λάθος όμως με κράτησαν σαν πελάτη. Με αυτο το λάθος ανανέωσα το συμβόλαιο μου. Αν αποφασίουν ότι όλες οι εκπτώσεις είναι ¨λάθος¨ θα απαιτούν να τους δώσω 70€;;;


Sent from my iPad using Tapatalk

jk_blue_tiger
10-08-2016, 06:48
Μιχαλη απλα βρισκεις (παρμοια/καλυτερη) προσφορα απο αλλη εταιρεια και κανεις αιτηση φορητοτητας.
Πριν ενα χρονο που το εκανα στην Wind, με πηρε το τμημα αντιπροσφορων της εταιρειας και μου εκανε μια προταση που απλα δεν μπορουσα να αρνηθω...
Οποτε απλα ακυρωσα την φορητοτητα...
Θελει να τους πιεσεις με το να σε χασουν απο πελατη και τα μηνιατικα που τους σκας, διαφορετικα δεν χαμπαριαζουν....




Τα μικρά γράμματα και η αλλαγές πρέπει να της παίρνεις χαμπάρι γρήγορα αλλιώς την πάτησες και το οτε τν δεν εβαλε 5 ευρώ συν οταν πήρε τα champion ενα μηνα εχεις περιθώριο να κάνεις καταγγελία αλλιώς είναι σαν να δέχεσαι την αλλαγή

Α γεια σου.... και εκει αιτηση διακοπης λογω αποτομης αυξησης της συνδρομης χωρις να εχει ληξει η δεσμευση μου,
νασου η απαντηση "μην φυγετε κυριε θα σας κανουμε εκπτωση να μεινετε"....

Christos33
10-08-2016, 11:00
Αυτό που λες γίνεται γιατί είναι διαφορετικά τμηματα δλδ μπορεί η Vodafone να σου πει δεν γίνεται αλλαγή και καλύτερη τιμή να κανεις διακοπή και το αλλο τμήμα που ασχολείται με αυτα σου κανει πολυ καλη τιμη.
Έχω παει να φυγω σαράντα φορές με cosmote (ακόμα και με συμβόλαιο) και πάντα μου κάνουν προσφορά η μου δίνουν έξτρα αυτα που θέλω.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

litanies
10-08-2016, 11:04
Ειναι το τμήμα αντί προσφορών που σε παίρνει τηλέφωνο , όταν εχεις κανει αίτηση φορητότητας και έχουν κάποιες "εξουσίες" παραπάνω στο να σου κάνουν καλύτερη προσφορά.




Sent from my iPad using Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 11:12
Μιχαλη απλα βρισκεις (παρμοια/καλυτερη) προσφορα απο αλλη εταιρεια και κανεις αιτηση φορητοτητας.
Πριν ενα χρονο που το εκανα στην Wind, με πηρε το τμημα αντιπροσφορων της εταιρειας και μου εκανε μια προταση που απλα δεν μπορουσα να αρνηθω...
Οποτε απλα ακυρωσα την φορητοτητα...
Θελει να τους πιεσεις με το να σε χασουν απο πελατη και τα μηνιατικα που τους σκας, διαφορετικα δεν χαμπαριαζουν....





Α γεια σου.... και εκει αιτηση διακοπης λογω αποτομης αυξησης της συνδρομης χωρις να εχει ληξει η δεσμευση μου,
νασου η απαντηση "μην φυγετε κυριε θα σας κανουμε εκπτωση να μεινετε"....

Nαι το ξέρω, έτσι με είχαν κρατήσει πριν 2 χρόνια. Είχα κάνει φορητότητα προς cosmote και μου προσέφεραν το Red 1 στα 28€ ενώ η cosmote μου έδινε το αντίστοιχο πρόγραμμα στα 33€.
Τον περασμένο Γενάρη με πήραν για να ανανεώσω στα ίδια χρήματα και είπα ναι, μιας και ήμουν ευχαριστημένος από τα λεφτά που έδινα και δεν ήθελα για άλλη μια φορά να μπλέκω με φορητότητες κλπ και ανανέωσα για 2 χρόνια.
Και τώρα μου λένε ότι τόσα χρόνια πλήρωνα λιγότερα χρήματα από όσα είχαμε συμφωνήσει γιατί μου είχαν βάλει μια έκπτωση παραπάνω. Που αν δεν το έβλεπα δεν θα μου το έλεγαν καν. Δεν υπήρξε καμία ειδοποίηση για αυτή την αλλαγή..
Εγώ τώρα δεν έχω δικαίωμα να διακόψω τη σύνδεση μου χωρίς να υπάρχει κάποιο πεναλτυ;; Μου φαίνεται τελείως παράλογο αυτό....

litanies
10-08-2016, 11:14
Μιχάλη, αυτή η έκπτωση παραπάνω δεν σου λένε τι ειναι?
Πχ έκπτωση άνεργου και δεν την δικαιώσουν?


Sent from my iPad using Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 11:18
Μιχάλη, αυτή η έκπτωση παραπάνω δεν σου λένε τι ειναι?
Πχ έκπτωση άνεργου και δεν την δικαιώσουν?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αυτή η έκπτωση είχε ονομασία Προνομιακή Εκπτωση 100% και ήταν 4.07€. Αυτοί μου λένε πως αυτή η έκπτωση αφορούσε το Vodafone Sharing που ήδη έχει έκπτωση και από λάθος του συστήματος μπήκε 2 φορές.
Το θέμα είναι οτι η έκπτωση του Vod Sharing έχει ονομασία Δωρεάν Vod Sharing.
Αλλά και πάλι όταν σου λένε θα πληρώνεις τόσα για τα 2 επόμενα χρόνια δεν μπορούν με το έτσι θέλω να ανεβάζουν το πάγιο.

litanies
10-08-2016, 11:21
Αυτή η έκπτωση είχε ονομασία Προνομιακή Εκπτωση 100% και ήταν 4.07€. Αυτοί μου λένε πως αυτή η έκπτωση αφορούσε το Vodafone Sharing που ήδη έχει έκπτωση και από λάθος του συστήματος μπήκε 2 φορές.
Το θέμα είναι οτι η έκπτωση του Vod Sharing έχει ονομασία Δωρεάν Vod Sharing.
Αλλά και πάλι όταν σου λένε θα πληρώνεις τόσα για τα 2 επόμενα χρόνια δεν μπορούν με το έτσι θέλω να ανεβάζουν το πάγιο.

Ίσως να πατήσεις στο ότι δεν σου εχει έρθει sms και ότι δεν εμπαινες κάθε μέρα στο site της voda

Πάντως για κατι τέτοια το my phone τα ανεβάζει άμεσα στα νέα του
Ξέρεις αυξήσεις τιμών κλπ κλπ


Sent from my iPad using Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 11:23
Ίσως να πατήσεις στο ότι δεν σου εχει έρθει sms και ότι δεν εμπαινες κάθε μέρα στο site της voda

Πάντως για κατι τέτοια το my phone τα ανεβάζει άμεσα στα νέα του
Ξέρεις αυξήσεις τιμών κλπ κλπ


Sent from my iPad using Tapatalk

Μα ούτε στο site της το έχει αναφέρει, ούτε μήνυμα, ούτε σε λογαριασμό, ούτε στο myphone υπήρξε τέτοια ανακοίνωση..
Επειδή μπαίνω και στο myphone το λέω.

litanies
10-08-2016, 11:30
Μα ούτε στο site της το έχει αναφέρει, ούτε μήνυμα, ούτε σε λογαριασμό, ούτε στο myphone υπήρξε τέτοια ανακοίνωση..
Επειδή μπαίνω και στο myphone το λέω.

Οποτε ζήτησε τους να σου στείλουν το λινκ που το εχουν ανεβάσει στο site.

Και νομίζω να πατήσεις ότι δεν σου ήρθε ενημέρωση είτε σε λόγαριασμο είτε σε sms

Μπέρδεμα πάντως η κατάσταση...


Sent from my iPad using Tapatalk

mihalis13
10-08-2016, 11:34
Οποτε ζήτησε τους να σου στείλουν το λινκ που το εχουν ανεβάσει στο site.

Και νομίζω να πατήσεις ότι δεν σου ήρθε ενημέρωση είτε σε λόγαριασμο είτε σε sms

Μπέρδεμα πάντως η κατάσταση...


Sent from my iPad using Tapatalk

Βγάλανε μια έκπτωση με την δικαιολογία του λάθους. Να δεχτώ ότι ήταν λάθος
Όταν σε κρατάνε όμως με αυτό το λάθος οφείλουν μέχρι να λήξει το συμβόλαιο σου να κρατήσουν αυτή την τιμή.
Για μένα έτσι κάνει μια σωστή εταιρεία. Να μου είχαν πει θα δίνεις 29€ και να έρχεται 20€ και μετά να ξαναπάει 29€ οκ μαζί τους.
Τώρα όμως εμένα με κρατήσανε ότι θα δίνω 28-29€ όχι 37€... Είναι μεγάλη διαφορά σε διάστημα 2 ετών.
Ένα Xbox One μου τρώνε :P

litanies
10-08-2016, 11:36
Σαφέστατα και ειναι μεγάλη διαφορά... Έρση έμεινες για εκείνη την τιμή, δεν ειναι δικό σου το λάθος του.
Τα λάθη πληρονονται..ελπίζω να βρεις άκρη.

Άσε γιατί και εγω ετσι έχω χτυπήσει τιμή σε προγράμμα...


Sent from my iPad using Tapatalk

corsaopc3071r
11-08-2016, 10:43
2 ετων αυριο ο Κωνσταντινος!!! Μεγαλωνουν απιστευτα γρηγορα!
9101

Dragonpaul
11-08-2016, 10:47
Να ειναι πάντα καλα!!!!!

Dragonpaul
24-08-2016, 00:02
Αυτή την εκπομπή "World Party" δεν ξέρω εαν την λατρεύω ή εαν τη μισώ....

Gazof
24-08-2016, 18:12
Μόνο μίσος για αυτή την εκπομπή, όποτε ξεκινάει ξέρω ότι θα δω μέρη στα οποία θα θέλω να πάω. :P Ακόμα και στην εκπομπή που έδειχναν Μόσχα και έλεγα "ok, εκεί έχω πάει", έδειξαν μετά την επιβίβασή τους στον υπερσιβηρικό.. ούτε επίτηδες να το'καναν.

mihalis13
24-08-2016, 18:21
Τηλεόραση εχω κόψει χρόνια και μόνο καμια σειρα αν τύχει και δω και αυτή στον υπολογιστή.
Για την συγκεκριμένη εκπομπή μόνο απο φίλους εχω ακούσει και εχω δει 4-5 βιντεάκια στο YouTube. Δεν ξερω, εμένα μου φαίνεται αδιάφορη. Σε πολυ κόσμο πάντως αρέσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Christos33
24-08-2016, 18:36
Είναι πολύ ωραία σειρά έχουν παει στα ποιο απίθανα μέρη αν τα βοηθούσε και η παραγωγή θα ήταν ακόμα καλύτερη εκπομπή.
Λίγες φορές την εχω δει σπάνια βλέπω γενικά TV αλλά εχω μιλήσει απο την δουλειά με ατομα που τους ξέρουν και μου λένε τα χρήματα που τους δίνει για να κάνουν την εκπομπή είναι παρα πολυ λιγα.( μιλαμε για τα έξοδα οχι τον μισθό τους)

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dragonpaul
24-08-2016, 19:09
Για να εξηγήσω τι εννοώ...
Καταρχήν εχω "κόψει" εδώ και χρονια την τηλεόραση. Μόνο Ολυμπιακό βλέπω. Καμία φορα, όμως, τυχαίνει να ειναι σε κάποιο κανάλι τυχαία και "πέφτω επάνω" στην συγκεκριμένη εκπομπή.
Λατρευω να βλέπω τα μέρη τα οποία επισκέπτονται οι τύποι, ολα όσα κανουν εκεί, αλλα ζηλεύω απίστευτα ταυτόχρονα :P διότι ξέρω πως δύσκολα θα μπορέσω να επισκεφθω ποτε ολα αυτα!!!!! Τι να κάνουμε...

Nikoladim
24-08-2016, 19:15
Οι τύποι μου φαίνονται τελείως βλάκες και δήθεν . Ίσως να ειναι και η ιδέα μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gazof
25-08-2016, 00:22
Το "δήθεν" παίζει σίγουρα, λόγω της φύσης της εκπομπής και της τηλεόρασης γενικότερα. Τώρα το "βλάκες" τι να σου πω, καθείς όπως το βλέπει :D

Ευτυχώς πάντως που μένουμε Ελλάδα, εννοώντας φυσικά το πόσο ωραία χώρα είναι. Όχι ότι δεν τρελενόμαστε με τα μέρη που βλέπουμε στην εκπομπή τους, αλλά είναι παρηγοριά στον άρρωστο κατά κάποιο τρόπο ;)

Christos33
25-08-2016, 00:28
Μόλις ανοιξα τν να κοιμησω τον μικρό και βλέπω έχει την εκπομπή, πρέπει να είναι καπου στην Ασια μογγολια μάλλον.
Edit
Ιορδανία είναι γιατί δείχνει τα αρχαια που είναι σκαλισμενα στο βουνό απο πέτρα
Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Christos33
01-09-2016, 03:11
Μερική μπορεί να με βρισετε, καλο Φθινόπωρο :D

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
03-09-2016, 21:37
Αυτό το συναίσθημα που όταν τελειώνεις ένα καλό παιχνίδι (Metro LL) δεν έχεις όρεξη ούτε να ανοίξεις την κονσόλα...

Nikoladim
03-09-2016, 21:53
Μετά απο έξι μήνες αποχής gaming λόγω δουλειάς και κοπώσεως ψυχολογικής (με κάποια διαλείμματα 3ds-ps vita μόνο σε ταξίδια ) επιστρέφω στην δράση ... Πραγματικά μου ελειψε παρα πολύ το αγαπημένο μου χομπι ..Το backlog τεράστιο .... Μάλλον θα ξεκινήσω με blood and wine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slay
03-09-2016, 22:10
Άριστη επιλογή.

Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Leon_DiZ
03-09-2016, 22:46
Μετά απο έξι μήνες αποχής gaming λόγω δουλειάς και κοπώσεως ψυχολογικής (με κάποια διαλείμματα 3ds-ps vita μόνο σε ταξίδια ) επιστρέφω στην δράση ... Πραγματικά μου ελειψε παρα πολύ το αγαπημένο μου χομπι ..Το backlog τεράστιο .... Μάλλον θα ξεκινήσω με blood and wine


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ελπιζω να μιλας για το γνωστο expansion :Ρ

ntsmrtz
03-09-2016, 23:02
Αυτό το συναίσθημα που όταν τελειώνεις ένα καλό παιχνίδι (Metro LL) δεν έχεις όρεξη ούτε να ανοίξεις την κονσόλα...

Για μένα αυτό είναι το κριτήριο για το αν ένα Game (και ταινία, μουσική) είναι πετυχημένο ή όχι. Να μην θέλω να ανοίξω κονσόλα, να κλείσω την τηλεόραση ή το ηχοσύστημα.

Leon_DiZ
04-09-2016, 12:05
Δεν θέλω να το βάλω στο funny....

Το όνομα του Παντελίδη δόθηκε σε αστέρι
http://www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/2362925/to-onoma-tou-pantelidi-dothike-se-asteri


http://www.newsbeast.gr/files/1/2016/09/pante.jpg

MajereMP44
04-09-2016, 12:32
Οποιος θελει με την κατάλληλη τιμη μπορει να δωσει τονομα του σενα αστερι.
(δεν ειναι και κανα μεγαλο ποσο)

andapo
04-09-2016, 12:32
Έλεος...

mihalis13
04-09-2016, 12:37
Αρκετά γραφικό..
Πάτησα name a star στο Google και στο πρώτο αποτέλεσμα που βρήκα λέει τιμή 33$.
Και προφανώς υπάρχει κόσμος (αρκετός) που πληρώνει για αυτό...


Sent from my iPhone using Tapatalk

MajereMP44
04-09-2016, 12:42
Εγω ξερω ατομο που παραμυθιασε γκομενα δωριζοντας της ενα αστερι,...και αυτη νομιζε οτι τα παντα ολα τονα ταλλο...
Τελοσπαντων...

jimspy
04-09-2016, 12:43
εγω παντως ονομασα ηδη 5 κ με πιστοποιητικο ονοματοδοσιας......μεγαλη συγκινηση κ επενδυση για το μελλον........https://www.staracle.com/

MajereMP44
04-09-2016, 12:47
χαχαχα οτιναναι γινεται στον κοσμο

Slay
04-09-2016, 16:14
Οποιος θελει με την κατάλληλη τιμη μπορει να δωσει τονομα του σενα αστερι.
(δεν ειναι και κανα μεγαλο ποσο)

απο εδω το παραγγειλε η κυρια https://www.gettingpersonal.co.uk/gifts/name-a-star-gift.htm , απλα εμετος και σε αυτη, και στους "δημοσιογραφους" που αναπαραγουν τετοιες ειδησεις.

AgentPrinny007
04-09-2016, 17:40
απο εδω το παραγγειλε η κυρια https://www.gettingpersonal.co.uk/gifts/name-a-star-gift.htm , απλα εμετος και σε αυτη, και στους "δημοσιογραφους" που αναπαραγουν τετοιες ειδησεις.

Αυτη η σελιδα εχει ωραια πραγματα. Που ηταν κρυμμενη τοσα χρονια?

https://media.gettingpersonal.co.uk/215444/images/products/13/28113/rwf/wine-bottle-glass---finally-a-wine-glass-that-fits-my-needs_f.jpg?width=700

mihalis13
05-09-2016, 11:49
Πρώτη μέρα δουλειά μετά από 2 εβδομάδες άδεια...
Πέρασαν γρήγορα γαμώτο οι μέρες...

Gazof
05-09-2016, 20:06
Πρώτη μέρα δουλειά μετά από 2 εβδομάδες άδεια...
Πέρασαν γρήγορα γαμώτο οι μέρες...
Φέτος πρώτη φορά τις 2 εβδομάδες της άδειας τις πήρα σπαστά και όχι συνεχόμενες. Του χρόνου με το καλό, δοκίμασέ το, αν δεν πας κάπου για πάνω από 6-7 μέρες, είναι καλή φάση γιατί γυρνάς και ξέρεις ότι σε μερικά 24ωρα ξαναφεύγεις!

mihalis13
05-09-2016, 20:46
Φέτος πρώτη φορά τις 2 εβδομάδες της άδειας τις πήρα σπαστά και όχι συνεχόμενες. Του χρόνου με το καλό, δοκίμασέ το, αν δεν πας κάπου για πάνω από 6-7 μέρες, είναι καλή φάση γιατί γυρνάς και ξέρεις ότι σε μερικά 24ωρα ξαναφεύγεις!

Το είχα κανει πρόπερσι αυτό. Αλλα δεν με ειχε βολέψει καθόλου.
Όποτε πάντα παίρνω μια βδομάδα τον Ιούλιο και 2 τον Αύγουστο.
Στη μεγάλη άδεια ξεκουράζομαι πραγματικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

jden
05-09-2016, 22:40
Κ εμενα φετος τις πηρα σπαστά κ ηταν οτι χειροτερο.Διπλα εισιτήρια για κρητη χωρις λογο.Ασε που δεν ξεκουραζεσαι καθολου

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ntsmrtz
08-09-2016, 11:43
Σε κεντρική Δημόσια Υπηρεσία του.. βορειοανατολικού τομέα σήμερα το πρωί.
Πλησιάζοντας στο γραφείο του πρωτοκόλλου για να καταθέσω δικαιολογητικά, με ενημερώνει η υπάλληλος του διπλανού γραφείου ότι η υπηρεσία δέχεται αιτήσεις για πρωτοκόλληση κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή.
Κατόπιν μίας ευγενέστατης -κυριολεκτώ και δεν το λέω μεταφορικά- κουβέντας προσπαθώντας να της εξηγήσω το γιατί θα έπρεπε να με εξυπηρετήσει το πρωτόκολλο και να παραλάβει τα δικαιολογητικά, της ζητάω πάλι με ευγενικό τρόπο την απόφαση υπουργού (έτσι προβλέπεται) βάσει της οποίας η εν λόγω υπηρεσία μπορεί να λειτουργεί το πρωτόκολλό της μόνο τις 3 από τις 5 ημέρες της εβδομάδας όπως ισχύει (καλώς και με ΦΕΚ) σε όλο τον δημόσιο τομέα.
Η απάντησή της ήταν ότι αυτοί έτσι λειτουργούν και να απευθυνθώ στον διευθυντή.
Αύριο θα ξαναπάω κάνοντας ότι έχω ξεχάσει ότι πήγα και σήμερα.

mihalis13
08-09-2016, 12:13
Σε κεντρική Δημόσια Υπηρεσία του.. βορειοανατολικού τομέα σήμερα το πρωί.
Πλησιάζοντας στο γραφείο του πρωτοκόλλου για να καταθέσω δικαιολογητικά, με ενημερώνει η υπάλληλος του διπλανού γραφείου ότι η υπηρεσία δέχεται αιτήσεις για πρωτοκόλληση κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή.
Κατόπιν μίας ευγενέστατης -κυριολεκτώ και δεν το λέω μεταφορικά- κουβέντας προσπαθώντας να της εξηγήσω το γιατί θα έπρεπε να με εξυπηρετήσει το πρωτόκολλο και να παραλάβει τα δικαιολογητικά, της ζητάω πάλι με ευγενικό τρόπο την απόφαση υπουργού (έτσι προβλέπεται) βάσει της οποίας η εν λόγω υπηρεσία μπορεί να λειτουργεί το πρωτόκολλό της μόνο τις 3 από τις 5 ημέρες της εβδομάδας όπως ισχύει (καλώς και με ΦΕΚ) σε όλο τον δημόσιο τομέα.
Η απάντησή της ήταν ότι αυτοί έτσι λειτουργούν και να απευθυνθώ στον διευθυντή.
Αύριο θα ξαναπάω κάνοντας ότι έχω ξεχάσει ότι πήγα και σήμερα.

Αστα να πάνε Κώστα. Πριν μήνες έτρεχα για κάτι δουλειές σε δημόσια υπηρεσία. Και την πρώτη φορά που πήγα να πάρω κάτι χαρτιά, ήρθα νωρίς και να περάσω μετά από μια εβδομάδα. Μετά δεχόντουσαν μέχρι τις 11 κόσμο οπότε το έχασα και τότε. Ξαναπάω Πέμπτη όπως εσύ αλλά Πέμπτη δεν εξυπηρετούσαν το κοινό.
4-5 φορές για να πάρω ένα χαρτί που μας είχαν ειδοποιήσει να το παραλάβουμε...

Lefteris_X
08-09-2016, 16:26
Σε κεντρική Δημόσια Υπηρεσία του.. βορειοανατολικού τομέα σήμερα το πρωί.
Πλησιάζοντας στο γραφείο του πρωτοκόλλου για να καταθέσω δικαιολογητικά, με ενημερώνει η υπάλληλος του διπλανού γραφείου ότι η υπηρεσία δέχεται αιτήσεις για πρωτοκόλληση κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή.
Κατόπιν μίας ευγενέστατης -κυριολεκτώ και δεν το λέω μεταφορικά- κουβέντας προσπαθώντας να της εξηγήσω το γιατί θα έπρεπε να με εξυπηρετήσει το πρωτόκολλο και να παραλάβει τα δικαιολογητικά, της ζητάω πάλι με ευγενικό τρόπο την απόφαση υπουργού (έτσι προβλέπεται) βάσει της οποίας η εν λόγω υπηρεσία μπορεί να λειτουργεί το πρωτόκολλό της μόνο τις 3 από τις 5 ημέρες της εβδομάδας όπως ισχύει (καλώς και με ΦΕΚ) σε όλο τον δημόσιο τομέα.
Η απάντησή της ήταν ότι αυτοί έτσι λειτουργούν και να απευθυνθώ στον διευθυντή.
Αύριο θα ξαναπάω κάνοντας ότι έχω ξεχάσει ότι πήγα και σήμερα.

Συγνώμη, αλλά γιατί δεν πήγες στον διευθυντή;
Και για ακόμα καλύτερα να κατέγραφες την συνομιλία, να μου την έδινες και να τα κάναμε όλα ρόμπα στο ζούγκλα;

Gazof
08-09-2016, 20:03
Ώρες ώρες με την αλλαγή του σπιτιού που έχω κάνει μου λείπει το πιάνο απίστευτα. Η μεταφορά του από το άλλο σπίτι που μένουν οι γονείς μου είναι κάπως ασύμφορη, ειδικά αν πρόκειται στο εγγύς μέλλον να αλλάξω ξανά σπίτι (οπότε θα τραβήξει ζόρια και το ίδιο το πιάνο με τις μεταφορές). Τα ηλεκτρικά πιάνα είναι εξαιρετική περίπτωση, αλλά τα καλά ξεπερνούν τα 1.000 ευρώ, για να πάρεις ένα δηλαδή και να εξομοιώνει όσο γίνεται (όχι μόνο ηχητικά) ένα κανονικό πιάνο = δε ξέρω τι να κάνω γμ το κέρατό μου..! (πόσο μάλλον όταν υπάρχει και το PS4 Pro στον ορίζοντα)

Leon_DiZ
08-09-2016, 20:09
Ώρες ώρες με την αλλαγή του σπιτιού που έχω κάνει μου λείπει το πιάνο απίστευτα. Η μεταφορά του από το άλλο σπίτι που μένουν οι γονείς μου είναι κάπως ασύμφορη, ειδικά αν πρόκειται στο εγγύς μέλλον να αλλάξω ξανά σπίτι (οπότε θα τραβήξει ζόρια και το ίδιο το πιάνο με τις μεταφορές). Τα ηλεκτρικά πιάνα είναι εξαιρετική περίπτωση, αλλά τα καλά ξεπερνούν τα 1.000 ευρώ, για να πάρεις ένα δηλαδή και να εξομοιώνει όσο γίνεται (όχι μόνο ηχητικά) ένα κανονικό πιάνο = δε ξέρω τι να κάνω γμ το κέρατό μου..! (πόσο μάλλον όταν υπάρχει και το PS4 Pro στον ορίζοντα)

Να σου πω εγώ τι θα κάνεις, θα βρεις ένα μόνιμο σπίτι κοντά σε μένα (έχει μια νέα πολυκατοικία απέναντί μου), θα ρθεις και εσύ και το πιάνο και εγώ θα σου στέλνω παρτιτούρες. Θα ανοίγεις τα παράθυρα τέντα και θα παίζεις μουσική and everyone's happy!!

:P :D

Lefteris_X
08-09-2016, 20:18
Δηλαδή, όπως λέγαμε παλιά:

Η υπόθεση που-στη ριζεται; Στο βάζ-ο ή στο πιάν-ο; (στο ένα μου-νύχι)

:D :D :D

Gazof
08-09-2016, 20:26
Της κυρίας μου το βάζ..ο, της κυρίας μου το πιάν..ο .. χαχαχα
Λεωνίδα, everyone's happy but my wallet! :P

Ιδού πόσο γ@μάτος ήχος βγαίνει από ένα ηλεκτρικό. Εννοείται πως στη δύναμη σε σχέση με ένα grand piano του κλάνει μία μάντρα, αλλά still η προσωμοίωση είναι φοβερή και στην τελική για ένα νορμάλ σαλόνι είναι πολύ καλό :D


https://www.youtube.com/watch?v=X6a9odk6b_c

ntsmrtz
08-09-2016, 22:17
εγώ πάντως τώρα που θα μετακομίσω σε λίγο καιρό θα πάρω 5 κιθάρες. 2 κλασικές, 2 ηλεκτρικές, 1 ακουστική. Βάλε ενισχυτή, θήκες, υποπόδιο, αναλόγιο, καλώδια... ωχ πολλά μαζεύτηκαν... έκλεισε το δωμάτιο


Συγνώμη, αλλά γιατί δεν πήγες στον διευθυντή;
Και για ακόμα καλύτερα να κατέγραφες την συνομιλία, να μου την έδινες και να τα κάναμε όλα ρόμπα στο ζούγκλα;

Είναι επιλογή μου πλέον να μην νευριάζω με τίποτα και για κανέναν, κάνω ασκήσεις ηρεμίας και προσπαθώ να κρατάω χαμηλά την πίεση.
Αν αφήσω τον εαυτό μου θα γίνει... μύλος.
Μου έρχεται να τους απευθύνω μία απλή αίτηση με ένα ερώτημα προς απάντηση (καθημερινό ωράριο πρωτοκόλλου) που ξέρω ότι δεν θα θέλουν να απαντήσουν.
Αύριο που θα ξαναπάω θα προσπαθήσω να ξαναείμαι ήρεμος.

Desmond
11-09-2016, 17:24
Ποια IPTV προτείνετε για KODI? Κυρίως για ευρωπαϊκά αθλητικά.

mihalis13
21-09-2016, 20:33
Πρώτη φορά στη ζωή μου θέλω τόσο πολύ ένα αμάξι

http://luben.tv/web/tech/90923


Sent from my iPad using Tapatalk

muku
25-09-2016, 17:58
Καιρο ειχα να νιωσω ενθουσιασμο για κατι σχετικο με video games. Περιμενοντας στην ουρα να δοκιμασω ff xv στην EGX.http://i.imgur.com/nEQFAwv.jpg

mihalis13
25-09-2016, 22:18
Κάθομαι τις τελευταίες μέρες και βλέπω παρουσιάσεις του Steve Jobs (iPhone, MacBook, iPad κλπ)
Πραγματικά ο άνθρωπος ειχε απίστευτο χάρισμα.
Τον απολάμβανες να παρουσιάζει το εκάστοτε προϊόν και ταυτόχρονα εκείνη τη στιγμή το θέλεις τοσο πολυ να το κανεις δικό σου και ας μην το εχεις πραγματική ανάγκη.
Πραγματικά πήγε την έννοια του μάρκετινγκ και των παρουσιάσεων 10 σκαλιά παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

chronohill
26-09-2016, 01:13
“In My Restless Dreams…”: Celebrating 15 Years of ‘Silent Hill 2’ (http://bloody-disgusting.com/video-games/3407817/restless-dreams-celebrating-15-years-silent-hill-2/)Τα περιγραφει ικανοποιητικα ο τυπος στο αρθρο...Δεν ξερω αν θα ξαναδουμε τετοιο παιχνιδι σταθμο ειδικα σε αυτην την κατηγορια...επισης...15 μαμημενα χρονια περασαν?

mihalis13
06-10-2016, 13:22
Κατά πόσο έχει μειωθεί ο ελεύθερος χρόνος... Ζήτημα να προλαβαίνω να βρεθώ με φίλους για ένα καφέ τη βδομάδα. Ο καθένας το πρόγραμμα του.
Βλέπω τα games που πραγματικά θέλω να παίξω και τα αγοράζω και δεν προλαβαίνω ούτε αυτά. Δεν θα μιλήσω για αυτά που μου κάνουν κλικ αλλά τελικά δεν τα αγοράζω.
Λέω να δω μια σειρά/ταινία και πάλι με το ζόρι θα προλάβω..
Περιμένεις το ΣΚ για να τα κάνεις όλα και φεύγει και αυτό σε δουλειές του σπιτιού...

ntsmrtz
06-10-2016, 13:54
^
Και που να δεις Μιχάλη όταν κάνεις οικογένεια και παιδιά...
Εχω σπαταλήσει 110 ώρες στο dark souls 3 τον τελευταίο 1,5 μήνα αλλά έχω αποκλείσει εντελώς γιατί δεν προλαβαίνω άλλα πράγματα (κιθάρα-ποδήλατο-tv)

Παιδιά που είναι ο @nikon? Μας παράτησε?

Valkyre
06-10-2016, 14:04
Εχει αγορασει κανεις κανα boosted board απεξω? Θελω να ρωτησω 2-3 πραγματα...


https://www.youtube.com/watch?v=G4t_g8afr0E

AriStos13
06-10-2016, 14:34
οτι μου λειπει η χαλαρωση που μου προσεφερε το ps4. λογω δουλειας δν προλαβαινω ουτε να το ανοιξω!

mihalis13
06-10-2016, 15:04
^
Και που να δεις Μιχάλη όταν κάνεις οικογένεια και παιδιά...
Εχω σπαταλήσει 110 ώρες στο dark souls 3 τον τελευταίο 1,5 μήνα αλλά έχω αποκλείσει εντελώς γιατί δεν προλαβαίνω άλλα πράγματα (κιθάρα-ποδήλατο-tv)

Παιδιά που είναι ο @nikon? Μας παράτησε?

Άσε το ποδήλατο... Μόνο στην άδεια έκανα και πάλι καμία σχέση όπως παλαιότερα. Εδώ και 1 χρόνο κάθεται. Κανα ΣΚ το βγάζω και αν...
Τώρα απο τη δουλειά θέλουν να δώσω και κάτι εξετάσεις για ένα δίπλωμα και με το που γυρνάω σπίτι έχω διάβασμα..
Έβαλα εχθές witcher κατά τις 10.30 να παίξω και λέω ωραία. Θα το λιώσω όσο πάει.
Και 12 η ώρα έκλειναν τα μάτια μου, οπότε και το άφησα για να συνεχίσω σήμερα το βράδυ...

nikon
06-10-2016, 21:08
^
Και που να δεις Μιχάλη όταν κάνεις οικογένεια και παιδιά...
Εχω σπαταλήσει 110 ώρες στο dark souls 3 τον τελευταίο 1,5 μήνα αλλά έχω αποκλείσει εντελώς γιατί δεν προλαβαίνω άλλα πράγματα (κιθάρα-ποδήλατο-tv)

Παιδιά που είναι ο @nikon? Μας παράτησε?Μη χαίρεσαι όσο παίζω εδώ θα είμαι και θα βλέπω και τι γράφεις, για την οικογένεια έχεις 100% δίκιο και εγώ αυτό θα έλεγα στον Μιχάλη αλλά είσαι 100% λάθος στο να παρατήσεις το ποδήλατο (την άθληση σου και όχι μόνο) για το κάθε ds, κοίτα να επανορθώσεις το καλό που σου θέλεις.

ntsmrtz
06-10-2016, 21:45
:)

Δεν τα παρατάω, απλά το τέλος του ds3 συνέπεσε με τον ερχομό ενός trek ds3 2017 (κοίτα σύμπτωση!) οπότε από αύριο πάλι ποδήλατο.

Leon_DiZ
10-10-2016, 23:07
Υπάρχει τροπος να καταγγείλεις ενα καταστημα που βαζει καπνιστές στον χώρο μη καπνιστων;

Dragonpaul
10-10-2016, 23:22
Α, εννοείς ολα δηλαδή, ε; Good luck with that...

Valkyre
11-10-2016, 17:38
Υπάρχει τροπος να καταγγείλεις ενα καταστημα που βαζει καπνιστές στον χώρο μη καπνιστων;

Στην Ελλαδα? Καλη τυχη. Στο εξωτερικο μπορουσες και να του κλεισεις το μαγαζι (αναλογα την περιπτωση).

Εδω στην Ελλαδα ομως εχουμε "πολιτισμο" οχι μλκιες... ξερεις... εμεις γεννουσαμε επιστημες και οι αλλοι στα δεντρα μπανανες ενα πραγμα...οποτε τι συζητας?

Valkyre
17-10-2016, 18:08
Απο τα πιο ομορφα βιντεο που εχω δει τελευταια. Ανυπομονω να βγει.


https://www.youtube.com/watch?v=c8aFcHFu8QM

Η δουλεια που εχουν κανει ειναι απλα απιστευτη...10 χρονια τους πηρε...

Giannis1979
17-10-2016, 21:33
Απλα σκεφτομαι..μηπως λεει αληθεια???
http://hellas-now.com/sokaristikes-apokalypsis-apo-amerikano-piloto-den-ypirchan-aeroplana-stis-epithesis-tis-11is-septemvriou-vinteo/


Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
17-10-2016, 22:12
Απλα σκεφτομαι..μηπως λεει αληθεια???
http://hellas-now.com/sokaristikes-apokalypsis-apo-amerikano-piloto-den-ypirchan-aeroplana-stis-epithesis-tis-11is-septemvriou-vinteo/


Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
OK, ουτε στο Star Trek δεν γινονται αυτα, εχω ακουσει μουφες και μουφες για την 9/11 αυτη ειναι μακραν η μεγαλυτερη.

Giannis1979
18-10-2016, 01:22
Δεν το εχω δει το βιντεο ακομα αλλα ως λατρης των θεωρειων συνομοσιας ηθελα να ανοιξω κουβεντα.

Πρακτικα αυτο που φαινεται σ αυτο το βιντεακι στο youtube ειναι η live μεταδοση της δευτερης προσκρουσης και απλα το αεροπλανο μπαινει απ τη μια και βγαινει απ την αλλη με τη μυτη ανεπαφη κατι που φυσικα ειναι αδυνατον να συμβει.

Αυτο για μενα ειναι αποδειξη και δεν χρεθαζεται να δω κατι αλλο.
https://youtu.be/hkd4rScKR_E


Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
18-10-2016, 10:41
Αυτο για μενα ειναι αποδειξη και δεν χρεθαζεται να δω κατι αλλο.
https://youtu.be/hkd4rScKR_E

Κατσε τωρα γιατι με μπερδεψες, το video αυτο στην ουσια λεει οτι το εχει ΦΤΙΑΞΕΙ αυτος που το εβαλε, οτι ειναι fake δηλαδη, και απλα το εφτιαξε για να εχει το καναλι το πλανο της προσκρουσης που μαλλον δεν ειχε, κανω καπου λαθος? Γιατι υπαρχουν ενα καρο video χωρις αυτο το "ελλατωμα"

Περα απο αυτο θα συνεχισω να λεω οτι η θεωρια με τα ολογραματα, ειναι απλα γελεια, ουτε καν αστεια, γελεια.

Giannis1979
18-10-2016, 11:01
Κατσε τωρα γιατι με μπερδεψες, το video αυτο στην ουσια λεει οτι το εχει ΦΤΙΑΞΕΙ αυτος που το εβαλε, οτι ειναι fake δηλαδη, και απλα το εφτιαξε για να εχει το καναλι το πλανο της προσκρουσης που μαλλον δεν ειχε, κανω καπου λαθος? Γιατι υπαρχουν ενα καρο video χωρις αυτο το "ελλατωμα"

Περα απο αυτο θα συνεχισω να λεω οτι η θεωρια με τα ολογραματα, ειναι απλα γελεια, ουτε καν αστεια, γελεια.
Οχι αυτο το βιντεο δεν ειναι fake ειναι βιντεο που προβληθηκε σε ζωντανη μεταδοση και δεν εχει αμφισβητηθει απο κανεναν.



Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
18-10-2016, 11:08
Οχι αυτο το βιντεο δεν ειναι fake ειναι βιντεο που προβληθηκε σε ζωντανη μεταδοση και δεν εχει αμφισβητηθει απο κανεναν.

OK τοτε ειναι fake ο ισχυρισμος του, καλο διαβασμα.
http://debunkingnoplanes.blogspot.gr/2014/05/the-lies-of-ace-baker.html

Valkyre
18-10-2016, 11:45
ως λατρης των θεωρειων συνομοσιας ηθελα να ανοιξω κουβεντα.



Χωρις παρεξηγηση, απλη συμβουλη, σταματα να εισαι λατρης των θεωριων συνωμοσιας εαν τις παιρνεις στα σοβαρα (αυτη η εντυπωση μου δινεται). Εαν τις παιρνεις στο χαβαλε, ναι φουλ μεσα κι εγω, γουσταρω να διαβαζω τα "σεναρια" και σκεφτομαι οτι μπορουν να γινουν και ωραιες ταινιες (φαντασιας).

Ειδικα το συγκεκριμενο βιντεο που λεει οτι τα αεροπλανα ειναι βιντεο edit/cgi whatever (και παραδοξως πολυ ΚΑΚΟΥ και μισοτελειωμενου βιντεο, απο ανθρωπους που υποτιθεται επλασαν μια απιστευτα πολυπλοκη συνομωσια με καθε λεπτομερια και εκαναν την βλακεια και δεν εδωσαν αλλα 2 χιλιαρικα να κανουν λιγο καλυτερη δουλεια στα μισοτελειωμενα οπτικα εφφε..) , ενταξει ειναι προσβλητικο της νοημοσυνης ολων πραγματικα.. :D

Giannis1979
18-10-2016, 16:24
Χωρις παρεξηγηση, απλη συμβουλη, σταματα να εισαι λατρης των θεωριων συνωμοσιας εαν τις παιρνεις στα σοβαρα (αυτη η εντυπωση μου δινεται). Εαν τις παιρνεις στο χαβαλε, ναι φουλ μεσα κι εγω, γουσταρω να διαβαζω τα "σεναρια" και σκεφτομαι οτι μπορουν να γινουν και ωραιες ταινιες (φαντασιας).

Ειδικα το συγκεκριμενο βιντεο που λεει οτι τα αεροπλανα ειναι βιντεο edit/cgi whatever (και παραδοξως πολυ ΚΑΚΟΥ και μισοτελειωμενου βιντεο, απο ανθρωπους που υποτιθεται επλασαν μια απιστευτα πολυπλοκη συνομωσια με καθε λεπτομερια και εκαναν την βλακεια και δεν εδωσαν αλλα 2 χιλιαρικα να κανουν λιγο καλυτερη δουλεια στα μισοτελειωμενα οπτικα εφφε..) , ενταξει ειναι προσβλητικο της νοημοσυνης ολων πραγματικα.. :D
Ολοι εχουν τα ελαττωματα τους εχω κ γω τα δικα μου.
Προσωπικα λατρευω να ασχολουμαι με τετοιες θεωρειες ειδικα οταν ειναι σωστα στημενες.
Τωρα αν τις πιστευουμε η οχι ειναι αλλο θεμα τελειως νομιζω.

Στάλθηκε από το iQ1510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikon
20-10-2016, 18:11
Πόσο πλάκα έχουν αυτοί με τα γρήγορα αυτοκίνητα όταν κολλάνε πίσω από μια σχετικά γρήγορη μηχανή και καλά για να περάσουν....που πας βρε αγόρι μου μέσα στην κίνηση επειδή έχεις Porsche 4s;;;;.....πρόλαβε να κρατήσει νούμερο τουλάχιστον;;;:whistle:

Lefteris_X
20-10-2016, 19:01
Έχει γίνει τέτοιο σκηνικό, στην "βούτα" (Βουλιαγμένης και Αλίμου)...............είμαι πρώτος στο φανάρι (1994) για κόντρα με έναν άλλο, πολλά τα λεφτά στα στοιχήματα.

Και έχουμε έναν παπάρα με porsche πίσω μας κολλητά, να μαρσάρει. Σε κάποια φάση μου λέει: ρε φίλε κάνε λίγο στην άκρη.

Και του απαντώ: γιατί ρε μεγάλε; νομίζεις ότι θα μας περάσεις;;

Εννοείται ότι δεν πρόλαβε να δει ούτε καν την πινακίδα (που δεν είχα κιόλας χααχαχαχαχαχ).......

Leon_DiZ
21-10-2016, 14:40
Ειχε και καλυτερο framerate στο 360, συγκεκριμενα στις πολεις. Φυσικα και μπορει καποιος να το απολαυσει στο PS3 δεν ειναι οτι ηταν χαλι μαυρο, μια χαρα ηταν. Απλα γενικα εδειχνε και ετρεχε καλυτερα στο 360, oποτε αν καποιος εχει και τις 2 κονσολες καλυτερα να το παιξει εκει.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-red-dead-redemption-face-off

Legit shocked με την υπογραφή!!

Valkyre
21-10-2016, 14:46
Legit shocked με την υπογραφή!!

Προσπαθω εδω και 15 λεπτα να την κανω να φαινεται μικροτερη και μου εχει σπασει τα νευρα.... την εκανα 500 Χ 100 (απο 948 χ δεν θυμαμαι ποσο) και εξακολουθει να θελει να εμφανιζεται τοσο μεγαλη... βαρεθηκα να ασχοληθω παραπανω!

Το ειπα και στο αντιστοιχο θρεντ το Hype oλο και ανεβαινει ποσο μαλιστα τωρα που τα extensive previews εμφανιζονται ακρως ενθαρρυντικα.

lak100
08-11-2016, 19:17
ακουω το webacast του gameover ε δεν ακουγεται ρε παιδια ειναι ο Γιωργος που ανθρρωπος ειναι επαγγελματιας στην δουλεια του αλλα μονο για games δεν μιλανε εχουν τον Σαββα καλο Χρυσο αλλα μονο γκρινιαζει και φιλοσοφει γαμωτο για games μιλαμε δεν το καταλαβενουν οτι κουραει αυτο

mihalis13
09-11-2016, 14:23
ακουω το webacast του gameover ε δεν ακουγεται ρε παιδια ειναι ο Γιωργος που ανθρρωπος ειναι επαγγελματιας στην δουλεια του αλλα μονο για games δεν μιλανε εχουν τον Σαββα καλο Χρυσο αλλα μονο γκρινιαζει και φιλοσοφει γαμωτο για games μιλαμε δεν το καταλαβενουν οτι κουραει αυτο

Ισχύει εν μέρει αυτό που λες. Υπάρχει πολύ γκρίνια. Που μερικές φορές είναι χωρίς λόγο. Αλλά από την άλλη το βλέπω σαν μια παρέα που μιλάει και όχι ενημερώνει.
Οπότε θα γκρινιάξουν και μεταξύ τους θα που και τα καλά και τα κακά του gaming.
Πάντως μου αρέσει να τους ακούω και έχουν και αρκετές ενδιαφέροντες εκπομπές.

lak100
10-11-2016, 13:06
Ισχύει εν μέρει αυτό που λες. Υπάρχει πολύ γκρίνια. Που μερικές φορές είναι χωρίς λόγο. Αλλά από την άλλη το βλέπω σαν μια παρέα που μιλάει και όχι ενημερώνει.
Οπότε θα γκρινιάξουν και μεταξύ τους θα που και τα καλά και τα κακά του gaming.
Πάντως μου αρέσει να τους ακούω και έχουν και αρκετές ενδιαφέροντες εκπομπές. το βαραινουν πολυ ρε γαμωτο ομως για παιχνιδια μιλαμε οχι για αρχες φιλοσοφιας

chronohill
14-11-2016, 14:13
τι εγινε ρε παιδια βλεπω νεα ταριφα στα παιχνιδια στα σκρουτζομαγαζα?60 κ το last guardian κ το resi7...

AriStos13
14-11-2016, 14:46
Ποσο μου λειπει το gaming και οι χαλαρωση που μου προσεφερε..

chronohill
14-11-2016, 14:54
Γιατι, δεν παιζεις Αριστο?

AriStos13
15-11-2016, 08:35
Γιατι, δεν παιζεις Αριστο?

Καλημερα Πανο! Ανοιξα εναπραξτορειο Οπαπ και ειμαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ εκει και δεν μου μενει καθολου χρονος να παιξω δυστηχως!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

chronohill
15-11-2016, 09:21
Ναι ρε αφου σε βλεπω στο φεις π ποσταρεις!καλες δουλειες να εχεις!καθολου χρονος ε;θα δεις μηπως στρώσει μελλοντικά Αλλιως βαλε μια γωνια με vr τζογαρισμα!
Καλημερα φιλε μου

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
15-11-2016, 14:00
Ναι ρε αφου σε βλεπω στο φεις π ποσταρεις!καλες δουλειες να εχεις!καθολου χρονος ε;θα δεις μηπως στρώσει μελλοντικά Αλλιως βαλε μια γωνια με vr τζογαρισμα!
Καλημερα φιλε μου

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
χαχα καθολου χρονος αστα. 8:30 το πρωι με 10:30 στην καλυτερη το βραδυ.. ευχαριστω πολυ ρε Πανο. να σαι καλα..
φιλε vr kino δεν θα ηταν ασχημο παντως.χαχαχα

ntsmrtz
17-11-2016, 09:12
Αμπαλος εδώ..
Χθες, πρώτη φορά μετά την επιβολή cc προσπάθησα να αγοράσω (χορδές κλασικής και μαγνήτες ηλεκτρικής που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα) από μεγάλο γερμανικό κατάστημα μουσικών οργάνων και ειδών μέσω paypal με prepaid της πειραιώς.
Η παραγγελία έγινε δεκτή (έτσι μου έγραψε) αλλά δεν φαίνεται στο ιστορικό των αγορών (έχω ξαναγοράσει από αυτούς) και το ποσό βρίσκεται ακόμα στην prepaid. Στο paypal το status της order μου με το ποσό (170ε) που θα έπρεπε να είχα χρεωθεί εμφανίζεται ως pending.
Πρόκειται να γίνει η αγορά ή όχι..?

mihalis13
17-11-2016, 09:23
Λογικά με το που γινει shipped η παραγγελία θα σου τραβήξει και τα χρήματα από το PayPal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ntsmrtz
17-11-2016, 17:11
Λογικά με το που γινει shipped η παραγγελία θα σου τραβήξει και τα χρήματα από το PayPal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πράγματι. Είχα συνηθίσει που τα τραβούσε αμέσως.

lak100
22-11-2016, 17:28
το amazon τελειωσε για μενα λαμβανω χθες ενα e-mail οτι αλλαξε το email μου με ενα ασχετο gmail που εκανε μπαμ οτι ηταν απο χακερ εστειλα e-maill που ειπαν να παρω τηλεφωνο Αμερικη αναγκαστηκα και πηρα εφαγα μιση ωρα ο τυπος στο τηλεφωνο δεν μπορουσε να καταλαβει οτι μου χακαρανε το account και μου ζητουσε e-mail για να συνεχισει τελικα με τα πολλα τον επεισα να αφαιρεσει την πιστωτικη μου απαραδεκτα πραγματα στο netflix σε αντιστοιχη περιπτωση ειχα ξεμπερδεψει σε 5 λεπτα

ary4022
22-11-2016, 18:02
αποπειρα κλοπης ιχ χτες και ωρα 04:00 στο περιστερι
γυφτοπιασματα με λοστο τους επιασα την ωρα που μου εκαναν τον σκορπιο(abarth) χαλια
το νου σας στα δυτικα προαστια καποιος ψαχνει για ανταλακτικα απο fiat95049505
ετσι μου ειπαν ετσι σας λεω

ntsmrtz
29-11-2016, 17:33
Πάμε πάλι...
Σάββατο πρωί 09:30 ενημερώνομαι από μία φαρμακοποιό ότι η μητέρα μου έπεσε στον δρόμο και έχει μείνει εκεί.
Ταυτόχρονα με καλεί η αδελφή μου και μέσα στις στριγκλιές πάνω κάτω καταλαβαίνω ότι μου λέει τα ίδια.
Πέρνω το μηχανάκι πάω στην διεύθυνση που μου είπανε, βλέπω τη μάνα μου κάτω, και επιτόπου κάνω διάγνωση που επιβεβαιώθηκε απόλυτα λίγο αργότερα.
Το 166 είχε ήδη κληθεί, έρχεται, εφημερεύει ο ευαγγελισμός, ξεκινάμε.
6 ώρες διαγνωστικές εξετάσεις για 1 Αξονική και 2 ακτινογραφίες. Το χαλασμένο φορείο σαν μπαλάκι του τεννις μεταξύ των γιατρών το πηγαινοέφερνα εγώ και όχι οι τραυματιοφορείς γιατί πέσαμε στην αλλαγή υπηρεσιών.
Ολικό κάταγμα αριστερού ισχύου (κεφαλικό), κάταγμα αριστερού βραχίονα, 4 ράματα στο φρύδι και υπόνοια διάσεισης.
Το απόγευμα γίνεται εισαγωγή όπου και μας ενημερώνουν ότι... δεν υπάρχουν κρεβάτια. Λύση ο διάδρομος.
Βάζει τις φωνές η αδελφή μου, κατεβάζω ένα καντήλι εγώ (το οποίο έχω χιλιομετανιώσει και ντρέπομαι για τον εαυτό μου) με τα πολλά την βάζουν στο μέσον ενός γεμάτου θαλάμου μόνο και μόνο για να μην βρίσκεται έξω.
Από βόλτα που έκανα μετά μέτρησα 10 ασθενής στους διαδρόμους του ορόφου. Χθες το πρωί μπήκε σε κανονική θέση θαλάμου αλλά τα "ωραία" άργησαν μεν ήρθαν σήμερα το πρωί δε.
Εχοντας κλείσει 3 μέρες με σπασμένο ισχύο μέσα στο νοσοκομείο ενημερώνομαι από τον αρχίατρο (?) της κλινικής ότι θα αργήσει πολύ να γίνει το χειρουργείο λόγω:
α. υποστελέχωσης
β. προτεραιότητας
γ. απεργίας
υπήρξε βέβαια και η προτροπή ότι ίσως είναι καλύτερα να την πάρουμε και να πάμε "κάπου αλλού" σε "κάποιο άλλο ίδρυμα" εάν θέλουμε να γίνει η εγχείρηση πιο γρήγορα.
Στην ερώτησή μου πόσες μέρες θα είναι η απεργίες των γιατρών η απάντηση ήταν μόνο μία, αλλά συμπέφτει με την μία από τις δύο ημέρες εβδομαδιαίως που γίνονται τα χειρουργεία στον ευαγγελισμό.

Κουράστηκα, δεν έχω κοιμηθεί σχεδόν 4 μέρες, πρέπει να έχω εισπνεύσει ό,τι επικίνδυνο κυκλοφορεί μέσα στο νοσοκομείο αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει ελπίδα ή κάποιο πλάνο χρονικό για το πόσο θα κρατήσει αυτή η κατάσταση.
Εύχομαι κανένας να μην χρειαστεί να το μάθει αλλά το σπασμένο ιχύο πονάει. ΠΟΛΥ. Το ίδιο είχε πάθει και ο γέρος τον Φεβρουάριο και τον είχαμε πάει στο κατ. Χειρουργήθηκε όμως σε δύο ημέρες και ηρέμησε. Τώρα μπήκαμε στην 4η και δεν γίνεται ένα χειρουργείο που θα έπρεπε να γινει όσο το δυνατόν συντομότερα.. Είναι ζόρι να βλέπεις την μάνα σου να πονάει και οι ειδικοί να μην χειρουργούν αλλά να δίνουν ντεπόν και να αερολογούν λέγοντας ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα γίνει το χειρουργείο. Κάποιος γνωστός μου είπε να κάνω καταγγελία, άλλος να μην κάνω για να μην με βάλουν στο μάτι και τα κάνω χειρότερα. Δεν έχω σκοπό να κάνω τίποτα γιατί δεν μπορώ να το σκεφτώ αυτή τη στιγμή αλλά και γιατί δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους διενέξεις.

θΑ με ρωτήσετε γιατί σας τα γράφω.. Δεν ξέρω, ίσως θέλω σε κάποιον να τα πω μόνο και μόνο για να τα βγάλω από μέσα μου.
Αν κάποιος Mod κρίνει ότι προσβάλλω ή ότι υπερβαίνω τα εσκαμμένα ας το σβήσει.

modecris
29-11-2016, 17:57
ΛΛ Περαστικά για την μητέρα σου, περαστικά μας (αν και δεν το βλέπω) και σε εμας/στο κρατος/στο ΕΣΥ που παίζουνε με τον πόνο (και ενίοτε με την ζωή) των άλλων επειδή κάποιοι βλέπουν μόνο τα δικαιώματα αλλά όχι και τις υποχρεώσεις τους.

mihalis13
29-11-2016, 17:57
Άστα Κώστα η κατάσταση στα δημόσια νοσοκομεία είναι δυστυχώς άθλια.. Θυμάμαι πριν 3 χρόνια που είχα κάνει μια επέμβαση εγώ ο ίδιος και πήρε 3 βδομάδες αναβολή το χειρουργείο γιατί κάθε Τετάρτη γινόταν απεργία. Παρόλο που ο γιατρός που θα έκανε την επέμβαση δεν απεργούσε, απεργούσαν οι αναισθησιολόγοι. Οπότε δεν γινόταν να πραγματοποιηθεί το χειρουργείο..
Ελπίζω να ξεμπερδέψετε όσο το δυνατόν γρηγορότερα γιατί είναι κρίμα η γυναίκα να ταλαιπωρείται..
Περαστικά εύχομαι Κώστα και γρήγορη ανάρρωση...

Dragonpaul
29-11-2016, 19:19
Λυπάμαι που τα διαβάζω ολα αυτα...
Περαστικά γρήγορα εύχομαι!

Christos33
29-11-2016, 20:05
Περαστικά στην μανα σου, δυστυχώς δεν πρέπει να αρρωστησεις εδώ στην Ελλάδα γιατί δεν λειτουργεί τίποτα, παλι καλά που ειχαν και ντεπον γιατί αλλη και αυτα τα αγοραζαν.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nikon
30-11-2016, 09:39
Περαστικά της Κώστα και καλή δύναμη σε όλους σας, πριν 4-5 μήνες είχα βρεθεί στο συγκεκριμένο νοσοκομείο για κάποιο συγγενικό πρόσωπο και η κατάσταση ήταν ακριβώς όπως την περιγράφεις παρόλα αυτά υπάρχουν χθεσινές μάλιστα δηλώσεις που σε κάνουν και λες το "άτομο" ή ζει σε άλλη χώρα ή δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του σε ένα τέτοιο νοσοκομείο.

ntsmrtz
30-11-2016, 11:58
Ευχαριστώ παιδιά, όσο μαθαίνω πιο πολλά τόσο γίνομαι έξω φρενών.
ΦΥΣΙΚΑ και η λίστα είναι στα χαρτιά... περιστατικό που μπήκε λίγες ώρες μετά από την μάνα μου το Σάββατο χειρουργήθηκε την Κυριακή.

Για την μάνα μου λοιπόν, που θέλει να βλέπει φωτογραφίες από τα εγγόνια να της περνάει η ώρα και να ξεχνάει τους πόνους θέλω οι ειδικοί να προτείνετε tablet καθότι εγώ άμπαλος
Οικονομικό, αδιάφορη η μεγάλη οθόνη (της δείχνω φωτογραφίες από το κινητό) ξέρει στοιχειωδώς να χειρίζεται smartphone, χρήση νοσοκομειακή.
Να το γεμίσω φωτος & βίντεα από τα μικρά να τα έχει να ξεχνιέται.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί δεν προλαβαίνω να ψάξω.

Slay
01-12-2016, 10:41
Καταλαβαινω την κατασταση που βρίσκεσαι, και οντως εαν καποιος εχει γνωριμιες θα προωθηθει γρηγοροτερα, αλλα μην ξεχνας οτι υπαρχουν και αλλα κριτηρια, με το σημαντικοτερο το ποσο αναγκαιο ειναι για την επιβιωση του ασθενους το χειρουργειο. Σου ευχομαι και εγω να χειρουργηθει συντομα και να βγει απο εκει μεσα το δυνατον συντομοτερα.

Για Tablet που ρωτας, για εμενα τα καλυτερα φτηνα ειναι τα lenovo, εδω εχει ενα 7" με 69€ και 10" με 149€
http://www.public.gr/cat/tablets/syskeyes-tablet/?addFacet=207008%253ALENOVO&sortOrder=ascending&sortMode=&sortProperty=publicBestsellerRank&parentCategoryId=cat1827621pp&fso=207008

Leon_DiZ
02-12-2016, 00:31
Πετάχτηκα από το κρεβάτι όταν άκουσα να παίζει σε μια ελληνική σειρά κομμάτι από το Kingdom Hearts.

https://www.youtube.com/watch?v=2dLcaymXzqw

ntsmrtz
04-12-2016, 15:30
αλλα μην ξεχνας οτι υπαρχουν και αλλα κριτηρια, με το σημαντικοτερο το ποσο αναγκαιο ειναι για την επιβιωση του ασθενους το χειρουργειο.

Αυτό πίστευα και εγώ μέχρι σήμερα το πρωί όπου μία χειρούργος της κλινικής απολογούμενη για την καθυστέρηση μου εξήγησε ότι προτεραιότητα έχουν τα ευκολότερα περιστατικά και τα δυσκολότερα σαν της μάνας μου έπονται...!
Στην ερώτησή μου πόσο ιατρικά ηθικό είναι αυτό δεν μου απάντησε. Αύριο το πρωί στις 7 το χειρουργείο, 8 βραδυές έχω κοιμηθεί εκεί, έχω κουραστεί και έχω μάθει τα πάντα για την λειτουργία του ευαγγελισμού.

Desmond
21-12-2016, 22:38
Ένα καλό ps4 pro bundle...

modecris
22-12-2016, 16:56
Δεν θα μεγαλωσω ποτε....δεν ξερω και αν το θελω βέβαια :)

ntsmrtz
22-12-2016, 18:42
22/12 σήμερα, από τις 26/11 η μητέρα μου ακόμα είναι μέσα στον ευαγγελισμό...

Εχω χάσει όλα τα ψυχικά μου αποθέματα, έχουν γίνει απίστευτα σκηνικά... έχουμε πάει βόλτα σε όλες τις κλινικές του νοσοκομείου, την "χαιρέτησα" και την ξαναβρήκα και έπεται συνέχεια.
Και αυτά που μόλις έγραψα, τα έγραψα με πολύ κόπο.

nikon
23-12-2016, 11:44
Kουράγιο σε όλους σας Κώστα ειδικά αυτές τις ημέρες που έπρεπε να τις περνάτε αλλιώς.....αλλά και εσύ τώρα "Λείπει ένα σεντόνι από κάποια νοσοκομεία και το κάνεις θέμα";;;;


(http://www.enikos.gr/politics/422558,Nea-epi8esh-Polakh-sta-kanalia-Leipei-ena-sentoni-sta-nosokomeia-kai-to-kanoyn-.html)

Snk
24-12-2016, 12:45
Παμε να σώσουμε το χρέος της χώρας! Αραγε σε αλλους που χρωστάνε εκατομμύρια στέλνουν ;

9589

Dragonpaul
24-12-2016, 12:50
Εχω δει και 0.01... :P

Leon_DiZ
29-12-2016, 23:36
Σήμερα το απόγευμα ξεκίνησα το πρώτο μου παιχνίδι από τη Blizzard ever (Diablo III). Αν κάνετε καιρό να με δείτε μπορεί και να έχω καεί..

Giannis1979
30-12-2016, 00:10
Αλίμονο σου και δεν καεις.επος ειναι.

panos74gr
30-12-2016, 08:55
Σήμερα το απόγευμα ξεκίνησα το πρώτο μου παιχνίδι από τη Blizzard ever (Diablo III). Αν κάνετε καιρό να με δείτε μπορεί και να έχω καεί..

Κάψιμο για 5 ώρες (στο PC) συνεχόμενες για μένα και μετά δεν το ξανάπιασα ποτέ. Εντελώς mindless και χαμένος χρονος μου φάνηκε την άλλη μέρα.

ntsmrtz
30-12-2016, 09:42
Σήμερα το απόγευμα ξεκίνησα το πρώτο μου παιχνίδι από τη Blizzard ever (Diablo III). Αν κάνετε καιρό να με δείτε μπορεί και να έχω καεί..

Με το diablo 1 έπρεπε να ασχοληθείς. Αυτό είναι το καλύτερο κατ'εμέ με την καλύτερη ατμόσφαιρα.
Οσον αφορά το 3, οκ παίξε αφού γουστάρεις αλλά εν κατακλείδι... ότι είπε ο από πάνω, mindless.

minaras_tio
01-01-2017, 15:10
Καλη χρονια με υγεια σε ολους!!
Ερωτηση: ξερουμε τι ισχυει για να στειλω καποια χρηματα σε λογαριασμο στην Αγγλια που θελω; Θα υπαρχει καποιο θεμα στην τραπεζα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
01-01-2017, 16:03
Αν στείλεις μεχρι 1000 ευρω, δε θα εχεις κανένα θέμα.

minaras_tio
01-01-2017, 18:38
1200;
Σε ρωτανε το λογο που τα στελνεις και τετοια;



Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
01-01-2017, 18:48
Οχι, απλα εχεις δικαίωμα να στείλεις μεχρι 1000.

minaras_tio
01-01-2017, 21:37
Οκ ευχαριστω πολυ.
Αυριο ειναι ανοικτες οι τραπεζες ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Valkyre
05-01-2017, 17:39
Σκεφτομαι οτι ζω για την στιγμη που θα δω εστω μια φορα (εγω προσωπικα) μηχανοβιο να αναβει φλας για να κανει αλλαγη λωριδας.

Πρεπει να το ζησω!

panos74gr
05-01-2017, 17:47
Σκεφτομαι οτι ζω για την στιγμη που θα δω εστω μια φορα (εγω προσωπικα) μηχανοβιο να αναβει φλας για να κανει αλλαγη λωριδας.

Πρεπει να το ζησω!

Εδω η τάση είναι να το καταργούν και τα αμάξια, οι μηχανές σιγά μην το κάνουν.

Έχουν άλλωστε δικαίωμα και προτεραιότητα να χώνονται όποτε θέλουν και όπου θέλουν χωρίς να λογαριάσουν αν έχεις βγάλει εσύ φλας αρκετή ώρα πριν. Σου κορνάρουν κιόλας μην τολμήσεις και τους κλείσεις τον δρόμο.

Gazof
05-01-2017, 21:38
Σκεφτομαι οτι ζω για την στιγμη που θα δω εστω μια φορα (εγω προσωπικα) μηχανοβιο να αναβει φλας για να κανει αλλαγη λωριδας.

Πρεπει να το ζησω!

Δημήτρη, θα το ζήσεις, υπομονή! Εδώ εγώ τις προάλλες έζησα το απίστευτο, μηχανή να μένει πίσω από τα αυτοκίνητα και όχι να χρησιμοποιεί το κενό μεταξύ τους ως επιπλέον λωρίδα, όπως κάνει το 99,9999% των αναβατών. Δυστυχώς στο κομμάτι του ΚΟΚ δε θα δούμε ποτέ άσπρη μέρα. Στην Ελλάδα αν οδηγείς αυτοκίνητο "απαγορεύεται" να κάνεις ελιγμό εντός της λωρίδας σου για να αποφύγεις λακούβα, γάτα ή οτιδήποτε άλλο. Θα εμποδίσεις τα μηχανάκια/μηχανές που κινούνται στη διπλανή, εεε στη δική σου λωρίδα. Τέλος πάντων, κάπου στην μέση :P.

Για πήγαινε σε πολιτισμένη οδηγικά χώρα και ξεπέρνα τα όρια ταχύτητας έστω και για 5χλμ/ω, κάνε ελιγμούς, στρίβε χωρίς φλας, καβάλα το μηχανάκι ή την μηχανή χωρίς κράνος, οδήγα στην ΛΕΑ ή λεωφορειολωρίδα. Δε θα έχεις χώρο στο σπίτι να μαζεύεις ραβασάκια.

jimspy
05-01-2017, 22:00
το γεγονος ομως της επιβαρυνσης του κυκλοφοριακου που θα γινοταν αν τα μηχανακια δεν χωνοντουσαν αναμεσα στισ λωριδες των δρομων κ πηγαιναν κανονικα πισω απο τα αυτοκινητα δεν το σκεφτεται κανενας....θα ηταν αναλογικα ενα επιπλεον αυτοκινητο στο δρομο ανα δυο τρια μηχανακια ..... που σημαινει τουλαχιστον 1 ωρα επιπλεον οδηγησης σε πολυσυχναστους δρομους....

Gazof
05-01-2017, 22:12
Δε διαφωνώ για την κίνηση. Το ένα φέρνει το άλλο, όλα αλυσίδα είναι. Και στις λεωφορειολωρίδες αν δεν έμπαινε κάθε καρυδιάς καρύδι και έμεναν "καθαρές", θα ήταν πολύ πιο γρήγορα τα ΜΜΜ και σε πολλές περιπτώσεις δε θα χρειαζόταν να καβαλήσεις μηχανή ή να πάρεις αμάξι.

mihalis13
05-01-2017, 22:22
Ούτε τα μηχανάκια φταίνε ούτε τα αμάξια.
Απλά οι Έλληνες έχουμε κακή οδηγική συμπεριφορά.
Νομίζουμε ολοι πως είμαστε οδηγάρες και ολοι οι υπολοιποι μαλάκες.
Τα μηχανάκια πάνε οπως θέλουν στον δρόμο, τα αυτοκίνητα τρέχουν και δεν δίνουν σημασία στα μηχανάκια, οι πεζοί περπατάνε στην μέση του δρόμου και περνάνε όποτε τους καπνίσει, στις λεωφορειολωρίδες μόνο αεροπλάνα δεν κυκλοφορούν, οι οδηγοί των λεωφορείων δεν σέβονται κανέναν κλπ...
Εχω προσπαθήσει πολλές φορές να πιάσω δεξιά λωρίδα σε λεωφόρο γιατι θέλω να στρίψω δεξιά (είτε με μηχανάκι, είτε με αμάξι) και παρα πολλές φορές τα αμάξια/μηχανάκια γκαζώνουν λες και θα τους φάω την γκομενα αν μπω μπροστά τους.
Πραγματικά επειδη 3 χρονια κυκλοφορούσα με μηχανάκι σε όλη την Αττίκη λογω δουλειάς αυτα που εχω δει δεν χωράνε ούτε σε άρθρο, οχι σε ενα απλό ποστ σε φόρουμ.
Το 90% των Ελλήνων οδηγών (μην πω το 99%) είναι κακοί οδηγοί. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.
Ολοι για την πάρτη μας.



Sent from my iPhone using Tapatalk

ntsmrtz
05-01-2017, 22:59
Ούτε τα μηχανάκια φταίνε ούτε τα αμάξια.
Απλά οι Έλληνες έχουμε κακή οδηγική συμπεριφορά.
Νομίζουμε ολοι πως είμαστε οδηγάρες και ολοι οι υπολοιποι μαλάκες.
Τα μηχανάκια πάνε οπως θέλουν στον δρόμο, τα αυτοκίνητα τρέχουν και δεν δίνουν σημασία στα μηχανάκια, οι πεζοί περπατάνε στην μέση του δρόμου και περνάνε όποτε τους καπνίσει, στις λεωφορειολωρίδες μόνο αεροπλάνα δεν κυκλοφορούν, οι οδηγοί των λεωφορείων δεν σέβονται κανέναν κλπ...
Εχω προσπαθήσει πολλές φορές να πιάσω δεξιά λωρίδα σε λεωφόρο γιατι θέλω να στρίψω δεξιά (είτε με μηχανάκι, είτε με αμάξι) και παρα πολλές φορές τα αμάξια/μηχανάκια γκαζώνουν λες και θα τους φάω την γκομενα αν μπω μπροστά τους.
Πραγματικά επειδη 3 χρονια κυκλοφορούσα με μηχανάκι σε όλη την Αττίκη λογω δουλειάς αυτα που εχω δει δεν χωράνε ούτε σε άρθρο, οχι σε ενα απλό ποστ σε φόρουμ.
Το 90% των Ελλήνων οδηγών (μην πω το 99%) είναι κακοί οδηγοί. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.
Ολοι για την πάρτη μας.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι κακό είναι πάλι αυτό? Η κατάσταση με τους πεζούς έχει ξεφύγει... γιατί περνάνε όποτε τους καπνίσει από όπου τους κ@βλώσει σα να έχουν αυτοκτονικό ιδεασμό?
Οσον αφορά τα υπόλοιπα συμφωνώ και χαίρομαι γιατί έχεις μάθει -όπως και εγώ και οι πιο πολλοί πιθανολογώ- να κοιτάς τον καθρέφτη...

ntsmrtz
08-01-2017, 22:36
22/12 σήμερα, από τις 26/11 η μητέρα μου ακόμα είναι μέσα στον ευαγγελισμό...

Εχω χάσει όλα τα ψυχικά μου αποθέματα, έχουν γίνει απίστευτα σκηνικά... έχουμε πάει βόλτα σε όλες τις κλινικές του νοσοκομείου, την "χαιρέτησα" και την ξαναβρήκα και έπεται συνέχεια.
Και αυτά που μόλις έγραψα, τα έγραψα με πολύ κόπο.

Στις 06/01 η μητέρα μου επέστρεψε με ιδιωτικό ασθενοφόρο στο σπίτι.
Η κατάστασή της είναι δύσκολη γιατί από την πολυήμερη κατάκλιση δεν μπορεί ούτε να σταθεί, καλά καλά δεν μπορεί να πάρει ανάσα.
42 ημέρες στον ευαγγελισμό αυτά που είδα & κατάλαβα με έκαναν να δω με άλλο-θετικό μάτι το σενάριο της "ιδιωτικής" υγείας σε αντιπαραβολή με την δημόσια. Αλλά και πάλι, υπάρχουν δημόσια νοσοκομεία που λειτουργούν με σεβασμό στον άρρωστο.
Για να προλάβω, δεν φταίει η παρούσα κυβέρνηση γιατί όπως είναι τώρα έτσι ήταν και πριν και έτσι θα είναι και στο μέλλον.
Βαριέμαι να γράψω, εύχομαι να μην το περάσει κανένας, να πέσετε σε εξαιρετικές και εύκολες καταστάσεις και απλά να διαβάζετε έναν "γραφικό" και να το ξεχάσετε.
Συγνώμη αν σας "έριξα"

Desmond
18-01-2017, 12:42
Περαστικά στην μάνα σου φιλαράκι. Τέτοιες ώρες τέτοια λόγια, αλλά εκτιμώ οτι ο καλύτερος τρόπος για να ιδιωτικοποιήσεις τα πάντα είναι να τα απαξιώσεις πρώτα στα μάτια του κόσμου ώστε να μην έχεις αντιδράσεις.

In other news and first world problems: Τι ευχάριστος πονοκέφαλος να μην ξέρεις τι να πρωτοπαίξεις?

PDS
18-01-2017, 14:07
In other news and first world problems: Τι ευχάριστος πονοκέφαλος να μην ξέρεις τι να πρωτοπαίξεις?

Αντε επιτελους! Καλοπαιχνιδο!:D

TJohn
18-01-2017, 18:04
Σκέφτομαι τι ζήσαμε πριν μια βδομάδα εδώ στα Γιάννενα! Τρομερό χιόνι! Μακάρι να ξαναζήσουμε κάτι παρόμοιο! :D


https://www.youtube.com/watch?v=f52O-_nOgeQ

Desmond
19-01-2017, 00:57
Αντε επιτελους! Καλοπαιχνιδο!:D

Θενξ! Έχω να κάνω necrobump!. Αλλά είμαι μπερδεμένος: Με pro αλλά FHD TV είμαι elite ή peasant? :confuzed::a036:

Leon_DiZ
19-01-2017, 01:03
Θενξ! Έχω να κάνω necrobump!. Αλλά είμαι μπερδεμένος: Με pro αλλά FHD TV είμαι elite ή peasant? :confuzed::a036:
Εισαι boss ;)

chronohill
19-01-2017, 21:30
Η σονυ εχει βαλθει να μας ξεπαραδιασει...ειχαμε last guardian τα σκασαμε και γουσταραμε. Ηρθε το Gravity Rush 2 που φαινεται μαγικο, τωρα βλεπω το Yakuza 0 παιρνει πολυ καλες κριτικες...ερχεται ρεζι7, horizon, nioh,nier automata, persona5 kingdom hearts 2.8...δηλαδη τι θελει να παρουμε δανειο?
Ναι σκεφτομαι το πορτοφολι μου που κλαιει και πονα!

Axilleas_GR
19-01-2017, 21:35
Η σονυ εχει βαλθει να μας ξεπαραδιασει...ειχαμε last guardian τα σκασαμε και γουσταραμε. Ηρθε το Gravity Rush 2 που φαινεται μαγικο, τωρα βλεπω το Yakuza 0 παιρνει πολυ καλες κριτικες...ερχεται ρεζι7, horizon, nioh,nier automata, persona5 kingdom hearts 2.8...δηλαδη τι θελει να παρουμε δανειο?
Ναι σκεφτομαι το πορτοφολι μου που κλαιει και πονα!
Εγώ πάντως αγοράζω ακόμη παιχνίδια για ps3....
Με εξαίρεση το MW3 δεν έχω παίξει κανένα από τα υπόλοιπα και θέλω να βρω και το mass effect 2.....
Όλα μαζί 35 ευρώ. Καλή τιμή.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170119/46b94e7c31c386f6ce379fb5eb7e1f1a.jpg
Αύριο πάω για Last Guardian και επόμενο πιθανότατα το Horizon.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ntsmrtz
27-01-2017, 16:48
Έληξε από τις 15/01 η ασφάλεια της μηχανής.
Μου τηλεφωνούν σήμερα από το ασφαλιστικό γραφείο ότι έληξε (το είχα ξεχάσει αφού δεν την κυκλοφορώ) και να περάσω από βδομάδα να κοιτάξουμε εταιρίες για ανανέωση.
Εάν κυκλοφορούσα τη μηχανή και είχα κάποιο συμβάν πιθανολογώ δεν θα είχα κάλυψη και θα ήμουν έκθετος. Σωστά?
Ετσι γίνεται πάντα όταν λήγουν τα ασφαλιστήρια ή έπρεπε να με καλέσουν νωρίτερα?

jimspy
27-01-2017, 17:03
Συνήθως σε καλούν νωρίτερα αλλά δεν είναι υποχρεωμενοι να σε καλέσουν...το κάνουν απλά για "πελατειακους" λογους

mihalis13
27-01-2017, 19:56
Επειδή δουλεύω σε ασφαλιστικό γραφείο.
Ναι ο ασφαλιστής δεν είναι υποχρεωμένος να σε ενημερώσει για το ποτέ λήγει η ασφάλεια σου.
Αλλά για ηθικούς λόγους και για να μην χάσεις τον πελάτη τον ενημερώνεις πριν λήξει η ασφάλεια του. Εμείς προσωπικά ενημερώνουμε 10-15 μέρες πριν.
Τώρα εσυ Κώστα από τις 15/1 εισαι ανασφάλιστος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Axilleas_GR
27-01-2017, 21:29
Έληξε από τις 15/01 η ασφάλεια της μηχανής.
Μου τηλεφωνούν σήμερα από το ασφαλιστικό γραφείο ότι έληξε (το είχα ξεχάσει αφού δεν την κυκλοφορώ) και να περάσω από βδομάδα να κοιτάξουμε εταιρίες για ανανέωση.
Εάν κυκλοφορούσα τη μηχανή και είχα κάποιο συμβάν πιθανολογώ δεν θα είχα κάλυψη και θα ήμουν έκθετος. Σωστά?
Ετσι γίνεται πάντα όταν λήγουν τα ασφαλιστήρια ή έπρεπε να με καλέσουν νωρίτερα?
Παλιότερα έληγε η ασφάλεια και είχες και ένα μήνα κάλυψης μέχρι την ανανέωση. Πλέον έχει αλλάξει η νομοθεσία και το συμβόλαιο σου λήγει ακριβώς την ημερομηνία που αναγράφει. Οι μεγάλες ασφαλιστικές εταιρείες (πχ Groupama) στέλνουν ειδοποίηση ένα μήνα πριν τη λήξη του συμβολαιου έτσι ώστε ο πελάτης να είναι ενήμερος. Εμένα πάντα ετσι γινόταν, με ταχυδρομική ειδοποίηση πληρωμής, απλά από τη στιγμή που η νομοθεσία άλλαξε μου ήρθε ένα μήνα νωρίτερα.
Δεν έχει υποχρέωση η ασφαλιστική να σε ειδοποιήσει, αλλά τουλάχιστον οφείλει ή όφειλε να σε ενημερώσει σχετικά με τις νέες συνθήκες.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
27-01-2017, 22:49
www.hic.gr

Έχετε υπόψιν σας το συγκεκριμένο site μιας και απο εκει μπορείς να τσεκάρεις αν Ειρηναίου ασφαλισμένο το όχημα σου και σε ποια εταιρεία


Sent from my iPhone using Tapatalk

ntsmrtz
28-01-2017, 17:10
Μέχρι και πέρυσι ναι, θυμάμαι με ενημέρωναν πριν την λήξη.
Νομίζω είναι η πρώτη φορά από το 92 που μένω ανασφάλιστος και χωρίς να με έχουν ενημερώσει.
Επίσης, είναι απόλυτα κατανοητό ότι δεν είναι υποχρεωμένος ο ασφαλιστής να με ενημερώσει.
Αλλά... προκειμένου να κρατήσεις τον (ξεχασιάρη όντως) πελάτη (μετακόμισα και γινόταν χαμός) έχεις το νου σου και ενημερώνεις από πριν.
Σε τέτοια θέματα όμως εκτιμώ την συνέπεια (να μην μείνω ανασφάλιστος) πέραν της τυπικότητας (δεν είναι υποχρεωμένος)
Οπότε.. πάω για άλλα.

Leon_DiZ
28-01-2017, 22:42
Έχω ΛΙΩΣΕΙ με το Tales of Berseria. Δεν θυμάμαι να γελάω τόσο συχνά με παιχνίδι. xD

Slay
29-01-2017, 12:06
Έχω ΛΙΩΣΕΙ με το Tales of Berseria. Δεν θυμάμαι να γελάω τόσο συχνά με παιχνίδι. xD

χαιρομαι που το διασκεδαζεις, θα περιμενω τις πληρεις εντυπωσεις σου.

mihalis13
31-01-2017, 13:45
Οτι μου έχει λείψει το Witcher 3 και καιρός είναι να λιώσω από σήμερα το Blood & Wine

WolfRathmA
05-02-2017, 12:22
Εχει κανεις κανενα invite για brokenstones;

ntsmrtz
21-03-2017, 17:50
Εχω οδοντίατρο στις 18:30.
Μία ανηχυχία την έχω, δεν έχω φτάσει σε επίπεδα πανικού (ακόμα)

PDS
21-03-2017, 17:54
Εχω οδοντίατρο στις 18:30.
Μία ανηχυχία την έχω, δεν έχω φτάσει σε επίπεδα πανικού (ακόμα)

Ελεγχος ή κατι αλλο?

ntsmrtz
21-03-2017, 18:51
Ελεγχος ή κατι αλλο?

Δυστυχώς κάτι άλλο.. Σε απονευρωμένο προ 15ετίας δόντι έσπασε ένα κομμάτι..
Ξεκινάω, καλό μου κουράγιο... :'(

Axilleas_GR
21-03-2017, 19:13
Είχες βάλει θηκη; Αν ναι δεν είναι τιποτα. Θα σου πάρει μέτρα για καινούρια. Αν όχι θα σου τροχισει το δόντι και θα στο προετοιμάσει για να δεχθεί θήκη. Εφόσον είναι απονευρωμενο δε θα πονέσεις καθόλου. Αρκεί να μην είναι εκτεταμένη ζημιά και χρειαστεί άξονας. Κοινώς βίδα στο οστό για να κρατήσει τη θήκη.
Αν σε παρηγορεί εμένα έσπασε δύο φορές και δε χρειάστηκε τέτοια λύση.
Σαν διαδικασία χρειάστηκαν 4 ραντεβού, με τα τρία να είναι ένα 20λεπτο max.
Μην ανησυχείς δεν πρέπει να είναι πολύ σοβαρό.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

obione
21-03-2017, 19:38
Εχω οδοντίατρο στις 18:30.
Μία ανηχυχία την έχω, δεν έχω φτάσει σε επίπεδα πανικού (ακόμα)

Φοβάσαι η εννοεις πανικός λόγω οικονομικής άποψης κτλ φιλε μου? :)

PDS
21-03-2017, 21:29
Δυστυχώς κάτι άλλο.. Σε απονευρωμένο προ 15ετίας δόντι έσπασε ένα κομμάτι..
Ξεκινάω, καλό μου κουράγιο... :'(

Δεν ημουν εδω και δεν σε προλαβα.
Εχω κανει τα παντα στα δοντια εκτος απο εξαγωγη. Με ειχαν κατατρομαξει(γιατρος, φιλοι) οτι θα ποναω για πολλες μερες κτλ.
Τελικα ηταν οτι πιο ανωδυνο εχω κανει στα δοντια, πονεσα ελαχιστα και την επομενη μερα ολα καλα.

Πολλες φορες το κανουμε στο μυαλο μας τεραστιο, ενω δεν ειναι.

ΥΓ.Tσαμπα εγραψα τα παραπανω αφου τωρα θα εχεις τελειωσει και θα μας πεις ο ιδιος πως πηγε.:p

ntsmrtz
21-03-2017, 22:02
Μόλις επέστρεψα.
Τα καλά είναι ότι δεν θα γίνει εξαγωγή. Πάει για θήκη. Σήμερα έκανε ότι είπε ο Χάρης. Ακτινογραφία, τρόχισε το νεκρό δόντι πολύ (45 λεπτά τροχός...) έδιωξε οτιδήποτε είχε γίνει από την απονεύρωση και τσίμπησε λίγο και από το δόντι το ίδιο, είδε κάτι που δεν της πολυάρεσε χωρίς να την ανησυχεί, του έκανε ένα πρόχειρο σφράγισμα και θα ξαναπάω την Πέμπτη.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνος μου στην ηλεκτρική καρέκλα..

@obione όχι λόγω οικονομικών αλλά λόγω φοβίας στους οδοντιατρους.

jimspy
22-03-2017, 07:39
αστο φιλε ..... εμενα πριν δυο μηνες μου ειπε οτι πρεπει οπωσδηποτε να βγαλω κ τους 4 φρονιμιτες κ αμμεσα τι να πω....απλα κρυβομαι μην την πετυχω πουθενα κ το θυμηθει.....

Kane
22-03-2017, 11:05
Μόλις επέστρεψα.
Τα καλά είναι ότι δεν θα γίνει εξαγωγή. Πάει για θήκη. Σήμερα έκανε ότι είπε ο Χάρης. Ακτινογραφία, τρόχισε το νεκρό δόντι πολύ (45 λεπτά τροχός...) έδιωξε οτιδήποτε είχε γίνει από την απονεύρωση και τσίμπησε λίγο και από το δόντι το ίδιο, είδε κάτι που δεν της πολυάρεσε χωρίς να την ανησυχεί, του έκανε ένα πρόχειρο σφράγισμα και θα ξαναπάω την Πέμπτη.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, αισθάνομαι ότι δεν είμαι μόνος μου στην ηλεκτρική καρέκλα..

@obione όχι λόγω οικονομικών αλλά λόγω φοβίας στους οδοντιατρους.

Πριν δύο - τρεις εβδομάδες πέρασα την ίδια φάση. Δεν είχα ξαναβάλει θήκη και δεν ήξερα τι να περιμένω. Είναι λίγο άβολο για μία-δύο μέρες αλλά μετά το ξεχνάς.
Εγώ έκανα μία μαγνητική χθες και στα 10' με έπιασε φαγούρα στο πρόσωπο :censored:. Το τι ανακούφιση ένιωσα όταν τελείωσα δεν περιγράφεται :yes:

Axilleas_GR
22-03-2017, 11:33
Είναι εκπληκτικό πάντως ότι απονευρωμενο δόντι σου κράτησε 15 χρόνια.
Μετά την απονεύρωση το δόντι γίνεται πολύ εύθραυστο. Και τις δύο φορές που μου έσπασε, τη πάτησα από σοκολάτα. (Έρωτας με τη σοκολάτα υγείας).
Στα τρία χρόνια έβαλα θήκη.
@jimspy
Πήγαινε μη το αποφεύγεις. Αν χαλάσουν ή πάθεις κάτι άλλο, θα ταλαιπωρηθείς χειρότερα επειδή βρίσκονται αρκετά πίσω. Δεν είναι τίποτα, απλά θέλει αντιβίωση και λίγο προσοχή μετά. Και φυσικά δε βγαίνουν και οι τέσσερις με τη μία... Τέσσερις επισκέψεις με μεγάλο διάστημα μεταξύ τους. Μία εβδομάδα σίγουρα το μίνιμουμ.
Επίσης αν φοβάστε την ένεση ή το πόνο της ένεσης επάνω στα ούλα, ζητήστε να σας κάνει τοπική αναισθησία με τζελ ώστε να μη νιώσετε το "τσίμπημα" της βελόνας μετά.
Κάποτε φοβόμουν και εγώ την επίσκεψη στον οδοντίατρο. Πλέον καθόλου.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
22-03-2017, 12:19
Πριν 3 βδομάδες είχα και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Είχα ένα σφράγισμα πολύ παλιό και πολύ μεγάλο από παιδί (12-13 χρονών) και εκεί που τρώω ακούω ένα κρακ και έφυγε η εσωτερική πλευρά του δοντιού. Στην ουσία είχε μείνει το σφράγιμα και η εξωτερική πλευρά από το δόντι (ουσιαστικά 15-20% κανονικό δόντι) και φοβόμουνα μην χρειαστεί εξαγωγή.
Όχι γιατί φοβάμαι τον οδοντίατρο (τον ξεπέρασα στα 20 αυτόν τον φόβο), αλλά για οικονομικούς λόγους μιας και ένας φίλος μου έκανε πρόσφατα εξαγωγή και έδωσε 1200€.
Πάλι καλά την γλύτωσα με ένα σφράγισμα.

ntsmrtz
22-03-2017, 16:31
Και η ίδια εντυπωσιάστηκε από την διάρκεια που άντεξε το απονευρωμένο δόντι (η ίδια είχε κάνει την απονεύρωση τότε)
Και εγώ, λέει η τύπισα, πρέπει οπωσδήποτε να βγάλω να 4 (2 ακρογωνιαία σε κάθε γνάθο) γιατί θα έχω πρόβληματάρα στο μέλλον...

Viper
22-03-2017, 17:01
Ειναι μη σου κατσει. Πριν 2 χρονια παω για ενα απλο σφραγισμα (δικη μου εκτιμηση φυσικα αλλα που να ηξερα). Ξεκιναει ο οδοντιατρος, πας για απονευρωση μου λεει. Τελικα μετα απο μια ακτινογραφια εκανα εξαγωγη καθως το δοντι ειχε ραγισει απο μεσα και επρεπε να βγει!! Ευτυχως ηταν στην πισω μερια το δοντι οπου δεν φαινεται η κουφαλα και δεν θελησα να βαλω θηκη ή γεφυρα ή οτι αλλο βαζουν τελος παντων.

Απο τα 15-20 λεπτα του σφραγισματος φτασαμε πανω απο ωρα για να φυγω.

obione
22-03-2017, 18:21
Αυτα τα δόντια ρε γαμωτο.. Οσο και να παλεύεις με φροντίδα αν δεν πας καθε έξι μηνες για service βγαινουν ολα μαζι μετα.Μιλαω για προσωπική εμπειρία φυσικα μιας και τα δικα μου δεν ειναι και απο καλη πάστα που λενε...
Μα να μην παρω του πατερα μου...
Ενα βούρτσισμα 75 χρόνια 1 εξαγωγή κ αυτη φρονιμίτη. Ππαραπονο το χα!! ��

Valkyre
28-03-2017, 12:56
7 Key Differences Between Successful People And Unsuccessful People



http://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/Successful-1.jpg



http://cdn-media-2.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-2.jpg

http://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-7.jpghttp://cdn-media-2.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-4.jpghttp://cdn-media-2.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-6.jpghttp://cdn-media-2.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-5.jpg

http://cdn-media-1.lifehack.org/wp-content/files/2015/05/successful-3.jpg

Desmond
17-04-2017, 15:20
Το πρώτο και τελευταίο single malt από το Islay που δεν θ'ανοίξω:
9824

Leon_DiZ
19-05-2017, 10:59
Πάει και το ExtraTorrent...

Lefteris_X
19-05-2017, 12:15
Πάει και το ExtraTorrent...

Πριν δύο μέρες...
Γενικά, τα μεγάλα torrent site (πχ. Kickass) τα τελευταία χρόνια έχουν αρχίσει και κλείνουν.

https://torrentfreak.com/extratorrent-shuts-down-for-good-170517/

ΥΓ: RIP (Rest In Peers λολ)

Christos33
19-05-2017, 12:38
Αν και πότε δεν κατεβαζα από public είναι μεγάλη ιστορία να κλείσουν όλα αυτά γιατί αν ψαχτεί και η κουτσι Μαρία για prive την γαμησαμε [emoji14]

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Leon_DiZ
13-06-2017, 22:36
874675101651939333

+ downsampling

Leon_DiZ
14-06-2017, 00:27
Sony defends decision to block crossplay: "A responsibility to our install base." (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1391006)


Sony has defended its decision to block cross-play between PS4 and Xbox One after coming under fire from gamers this week.

During its E3 2017 media briefing, Microsoft announced that cross-platform play is coming to Minecraft, one of the biggest games in the world. It means Nintendo Switch, Xbox One, PC, mobile and VR Minecraft players can all play together.

And today, Nintendo announced Rocket League, another of the world's biggest games, is coming to Nintendo Switch, and developer Psyonix confirmed cross-platform play between Xbox One, Switch and Steam.

In both cases, PS4 was absent from the list of consoles available for cross-play. So what's up?


Minecraft works cross-platform between Switch, Xbox and PC. Today, Rocket League was announced as working cross-platform between Switch, Xbox and PC. Both don't work cross-platform with PlayStation. Now, is this Sony not playing ball? What is actually going on here?

Jim Ryan: It's certainly not a profound philosophical stance we have against this. We've done it in the past. We're always open to conversations with any developer or publisher who wants to talk about it. Unfortunately it's a commercial discussion between ourselves and other stakeholders, and I'm not going to get into the detail of that on this particular instance. And I can see your eyes rolling.

Well, you must see that PlayStation owners are upset. They want to play with Switch owners, PC owners and Xbox One owners for these two big and important games, and they don't have an explanation why. That's what I'm getting at, really.Jim Ryan: Yeah. We've got to be mindful of our responsibility to our install base. Minecraft - the demographic playing that, you know as well as I do, it's all ages but it's also very young. We have a contract with the people who go online with us, that we look after them and they are within the PlayStation curated universe. Exposing what in many cases are children to external influences we have no ability to manage or look after, it's something we have to think about very carefully.

It doesn't seem to be a problem for Nintendo, perhaps the most mindful video game company of the protection of children.

Jim Ryan: Yeah, that's true. Everybody has to take their own decisions. We'll do that. Like I say, we have no philosophical stance against cross-play at all.

Is this a done deal? Or are you leaving the door open, perhaps?

Jim Ryan: I don't think anything is ever a done deal. Anybody who is dogmatic in that manner is typically a fool. That said, to my knowledge, there is no live conversation ongoing at the moment.

So there you have it. If you're playing Minecraft or Rocket League or any other game on PS4, don't expect to play with Nintendo Switch or Xbox One owners.

Να μου το θυμηθείτε ότι αυτές τις παπ***ές θα τις πληρώσουμε πολύ ακριβά όταν αλλάξει η γενιά και ξεκινήσει πάλι η Sony τα "εγώ είμαι και καμιά άλλη...".

PDS
14-06-2017, 13:50
Βλεπω οτι τα usb sticks εχουν ξεφυγει σε χωρητικοτητα με καλες τιμες.
Εχει δοκιμασει κανεις μεγαλες χωρητικοτητες?Αξιζει για ταινιες κτλ? Η θα κολλαει το συμπαν:p
http://www.skroutz.gr/c/61/usb-flash/f/361408_361416/USB-3-0-128GB.html

litanies
14-06-2017, 14:11
^έχω 256gb usb stick δεν έχω κάποιο θέμα με ταχύτητα. usb 3 και μια χαρά γρήγορο είναι για την χωρητικότητά του

PDS
14-06-2017, 14:12
Thanks! ποιο ειναι?

litanies
14-06-2017, 14:18
^kingston hyper X 256gb

PDS
14-06-2017, 14:29
Α ειναι τσιμπημενο βεβαια. 100!:P

θενκς!

mihalis13
14-06-2017, 17:43
Παρολό που είναι άσχετο με το forum το βάζω εδώ μπας και καταφέρουμε να σώσουμε τον μικρό Βαγγέλη.
Έστω και 1€ αν μπορούμε να βάλουμε ίσως καταφέρουμε να σωθεί αυτό το παιδάκι

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Αρ.Λογ: 6053010153148 IBAN:GR7701710530006053010153148
Δικαιούχος Δήμητρα Βογιατζή (μητέρα του μικρού Βαγγέλη Ελευθεριάδη)

ΦΑΡΟΣ ΖΩΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΩΣ)
IBAN: GR0201711730006173137616207
(Ο καταθέτης θα πρέπει να αναγράφει τη λέξη "δωρεά")


https://www.youtube.com/watch?v=riEIPFH7WKk

EDIT:

Lloyds BankAccount Number: 21498068 Sort Code: 30-93-68
IBAN: GB91LOYD30936821498068
BIC: LOYDGB21028


Στη σελίδα just giving www.justgiving.com/crowdfunding/evangelos-cancerfund μπορείτε να κανετε κατάθεση μέσω PayPal ή πιστωτικής-χρεωστικής καρτας.

jimspy
16-06-2017, 16:41
Παρολό που είναι άσχετο με το forum το βάζω εδώ μπας και καταφέρουμε να σώσουμε τον μικρό Βαγγέλη.
Έστω και 1€ αν μπορούμε να βάλουμε ίσως καταφέρουμε να σωθεί αυτό το παιδάκι


Στη σελίδα just giving www.justgiving.com/crowdfunding/evangelos-cancerfund (http://www.justgiving.com/crowdfunding/evangelos-cancerfund) μπορείτε να κανετε κατάθεση μέσω PayPal ή πιστωτικής-χρεωστικής καρτας.

http://www.sport24.gr/football/ellada/mazeuthkan-ta-500-000-eyrw-gia-ton-mikro-vaggelh.4724097.html

mihalis13
16-06-2017, 16:44
http://www.sport24.gr/football/ellada/mazeuthkan-ta-500-000-eyrw-gia-ton-mikro-vaggelh.4724097.html

Πάλι καλά!
Μακάρι να πάνε όλα καλά και να γίνει καλά το παιδάκι.....

Slay
17-06-2017, 10:30
Διαβασα χθες οτι μαζευτηκε το ποσο, ελπιζω να ειναι επιτυχης και η θεραπεια του.

Desmond
16-07-2017, 22:35
Να επιστρέφεις από εξωτερικό στην χώρα καταγωγής σου και ν'ανακαλύπτεις οτι εκεί προσκυνάνε κάστανα...
10010

WolfRathmA
18-07-2017, 18:01
Ήρθε μια ξαδέρφη ενός κολλητού μου η οποία είναι από Ελβετία και την έχω συμπαθήσει πάρα πολύ σε σημείο να είμαι και ερωτευμένος μαζί της (έχει σχέση, αλλά και να μην είχε κάπως δύσκολο να γινόταν κάτι). Την λένε Sandra (από το Αλεξάνδρα) και μένει σε Βερολίνο. Μιλάμε για κοπέλα διαμάντι. Ακομπλεξάριστη, καμιά σχέση με τις Ελληνίδες, απλή, άβαφη όταν βγήκαμε και απλά πανέμορφη! Χαμόγελο από άλλο πλανήτη. Μάτια από άλλο κόσμο. Βρήκα αυτό που έψαχνα και αυτό τελικά δεν βρίσκεται τελικά εδώ στη χώρα μας. Έχω πάθει ζημιά... Anyway...

Ήθελα καμιά πρόταση για να της κάνω ένα δώρο πριν φύγει. Έχει κανείς καμία ιδέα να μου δώσει;

PDS
18-07-2017, 18:15
Μολις περιεγραψες πολυ ομορφα το πως αισθανεσαι για αυτη(δεν μιλαω απαραιτητα για το ερωτικο κομματι). Αυτο ακριβως που περιεγραψες μπορεις να το προσφερεις σε δωρο (το μονο που μπορει να σου δωσει το φορουμ ειναι μια συμβουλη/προταση για δωρο ενω βρισκομαστε σε τεραστια αποσταση απο τα συναισθηματα που περιγραφεις, οποτε θα ειναι ενα δωρο απλα για να...ειναι).

Ρωτα ξανα τον εαυτο σου. Ξερει πολυ καλυτερα απο εμας. Οσο πιο αληθεια εχει το δωρο τοσο το καλυτερο.:)

Nikoladim
18-07-2017, 19:07
Ήρθε μια ξαδέρφη ενός κολλητού μου η οποία είναι από Ελβετία και την έχω συμπαθήσει πάρα πολύ σε σημείο να είμαι και ερωτευμένος μαζί της (έχει σχέση, αλλά και να μην είχε κάπως δύσκολο να γινόταν κάτι). Την λένε Sandra (από το Αλεξάνδρα) και μένει σε Βερολίνο. Μιλάμε για κοπέλα διαμάντι. Ακομπλεξάριστη, καμιά σχέση με τις Ελληνίδες, απλή, άβαφη όταν βγήκαμε και απλά πανέμορφη! Χαμόγελο από άλλο πλανήτη. Μάτια από άλλο κόσμο. Βρήκα αυτό που έψαχνα και αυτό τελικά δεν βρίσκεται τελικά εδώ στη χώρα μας. Έχω πάθει ζημιά... Anyway...

Ήθελα καμιά πρόταση για να της κάνω ένα δώρο πριν φύγει. Έχει κανείς καμία ιδέα να μου δώσει;
Παρα πολυ εξτριμ να της κανεις δωρο ενα εισιτηριο Βερολινο - Ελλαδα το 15 αυγουστο. Εχουν και αργια τριτη κολλαει μια αδεια και τελος. Χημεια υπηρξε?

WolfRathmA
18-07-2017, 19:17
Αν εννοείς χημεία=σεξ, όχι.

Είμαι από τους μέγα μαλ@κες που αν κάτσει περίπτωση τέτοια δε θα το καταλάβω. (όπως στα ancient memes με τον άλλον με το σκύλο LOL).

Μπορεί να είμαι και τρέλα ενθουσιασμένος απλά. Δεν γνωρίζω εύκολα κοπέλες, δεν κάνω ποτέ την πρώτη κίνηση και όταν κάτσει μια τέτοια περίπτωση ενθουσιάζομαι ίσως πιο πολύ από ότι θα έπρεπε.

Από εκεί και έπειτα, της άρεσε η παρέα μας (ακόμα εδώ είναι δεν έχει φύγει, θα κάτσει αρκετές μέρες ακόμα) και θέλει να ξαναβγούμε και η ίδια.

@PDS ευχαριστώ! Μου άρεσε πολύ αυτό που έγραψες :)

Nikoladim
18-07-2017, 19:34
Oχι δεν εννοω σεξ. Προφανως αν ειχε παιξει δεν θα ρωτουσες :P. Εννοω αν υπηρχε φλιρτ, κολλουσατε μεταξυ σας κλπ.

Error Flynn
18-07-2017, 19:38
Δε ξέρω τι δώρο θα ήταν το σωστότερο να προτείνω αλλά, αν συνέβαινε κάτι τέτοιο στην περίπτωσή μου και έβλεπα πως συνεχιζόταν μέσα μου για τις επόμενες μέρες δε θα το άφηνα έτσι. Ακόμη και με απόσταση, ακόμη και με σχέση αν εισέπραττα πως υπήρχε κάτι αμοιβαίο θα έκανα κίνηση. Κι ας έτρωγα τα μούτρα μου.

WolfRathmA
18-07-2017, 19:42
Oχι δεν εννοω σεξ. Προφανως αν ειχε παιξει δεν θα ρωτουσες :P. Εννοω αν υπηρχε φλιρτ, κολλουσατε μεταξυ σας κλπ.

Όχι, δυστυχώς. Αν έχει παιχτεί κάτι, θα είχα κόψει εισιτήρια για Βερολίνο αν είχε γίνει φλερτ. ΧΑΧΑΧΑ! Προσπαθώ πάντως... Έχει σχέση και αυτό είναι το μόνο πράγμα που με μπλοκάρει... Δεν είμαι ο τύπος πάντως ο οποίος σκέφτομαι το σεξ η προσπαθώ να την ρίξω στο κρεβάτι, σε καμία περίπτωση, για τέτοιου "είδους" γυναικών ειδικά. Περνάμε πολύ καλά πάντως όταν βγαίνουμε.

Θα δείξει πάντως. Έχω μπόλικο χρόνο μέχρι 7 Αυγούστου που θα φύγει. :)

Nikoladim
18-07-2017, 20:01
Θα συμφωνησω με Βασιλη, γενικοτερα δεν εχεις να χασεις κατι, κανε κινηση και οτι βγει.

PDS
18-07-2017, 20:07
Ουσιαστικα δεν ειναι οτι εχεις προθεση να την κλεψεις απο τον αλλον, ουτε να τους χαλασεις αυτο που εχουν. Απλα θα εκφρασεις αυτο που αισθανεσαι. Eσενα αφορα δλδ η κινηση, οχι την σχεση που εχουν. Τι πιο αληθινο και τιμιο? χεχε.

Εννοω οτι δεν ειναι θεμα επιτυχιας ή αποτυχιας.

Axilleas_GR
18-07-2017, 20:38
[emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]
https://youtu.be/ZytLSW_9Sw8
[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

WolfRathmA
19-07-2017, 01:40
Δε ξέρω τι δώρο θα ήταν το σωστότερο να προτείνω αλλά, αν συνέβαινε κάτι τέτοιο στην περίπτωσή μου και έβλεπα πως συνεχιζόταν μέσα μου για τις επόμενες μέρες δε θα το άφηνα έτσι. Ακόμη και με απόσταση, ακόμη και με σχέση αν εισέπραττα πως υπήρχε κάτι αμοιβαίο θα έκανα κίνηση. Κι ας έτρωγα τα μούτρα μου.

Τώρα το είδα το ποστ. Δεν το είχα προσέξει πριν.
Θα προσπαθήσω! Σας ευχαριστώ παιδιά!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
19-07-2017, 14:14
Seriously? Again: seriously???

Δεν γνωρίζεις εύκολα κοπέλες (ακόμα προσπαθώ να καταλάβω την έννοια της πρότασης).

Δεν κάνεις την πρώτη κίνηση (τι εστί αλήθεια "πρώτη κίνηση"; το πάω-για-χυλόπιτα-καμάκι; διότι αν πρώτα σου χαμογελάει/κοιτάει επίμονα μια γυναίκα, αυτή έχει κάνει την πρώτη κίνηση κι εσύ απλώς δεν πρέπει να χαλάσεις την συνέχεια του φλερτ).

Δεν έχεις αυτοσκοπό το σεξ, ιδιαίτερα με τέτοιου "είδους" γυναίκα.

Believe me, δεν υπάρχουν "είδη" γυναικών. Ακόμα και η πιο "συμμαζεμένη" το μοναδικό που χρειάζεται είναι ο κατάλληλος άντρας που θα της κάνει τα απαραίτητα "κλικ" και μετά θα την δεις να μεταμορφώνεται σε λυσσασμένη αμαζόνα. Σε χρόνο dt μάλιστα.

Κάτι άλλο:

στον έρωτα κανόνες δεν υπάρχουν. Ούτε νόμοι, ούτε ευπρέπεια, ούτε όρια. Έτσι λέει το δήθεν ρητό.
Having said that, υπάρχει άντρας που σέβεται την ύπαρξη μιας σχέσης και απομακρύνεται με την μια, υπάρχει άντρας που στα @@ του για την υφιστάμενη σχέση και συνεχίζει το φλερτ...........υπάρχει και άντρας που λέει ότι μεν σέβεται την ύπαρξη μιας σχέσης, αλλά επειδή γουστάρει την κοπέλα δε, μαλακίζεται και προσπαθεί να της ξεκολλήσει το μυαλό από την σχέση της/προς όφελος δικό του.

Επέλεξε ποιος είσαι και προχώρα αντίστοιχα. Τα σεντιμεντάλ δωράκια που προτείνουν τα παιδιά, σόρρυ, αλλά όπως το βλέπω εγώ θα ενισχύσουν την "εικόνα" του αθώου, συναισθηματικού αγοριού................ενώ στις εποχές μας αυτό που αναζητούν οι γυναίκες είναι ο άντρας. Όχι κάφρος, αλλά άντρας. Να έχει τρόπους, να έχει σωστό τρόπο συμπεριφοράς, αλλά αυτό το συναισθηματικό-ευαίσθητο προφίλ του καλού παιδιού, σόρρυ, το βαρέθηκαν οι γυναίκες. Το βαρέθηκαν του κερατά (και άλλο τόσο εγώ που τις ακούω συνέχεια να γκρινιάζουν για τα "αγοράκια" και τους φλωρο-συναισθηματίες από την αρχή μιας γνωριμίας).

Προσοχή: δεν παρουσιάζω ένα προφίλ αντρουά και γαμάω και δέρνω, ζήτω η καφρίλα. Καμία σχέση.
Αλλά ρε μεγάλε, αποφάσισε ποιος είσαι.

Σέβεσαι την σχέση; Απομακρύνσου και άσε τα δήθεν "κάνουμε καλή παρέα". Δεν είστε ούτε φίλοι, ούτε πρόκειται να γίνετε. Χώρια ότι (για εμένα πάντα), η μεγαλύτερη πουστιά (δηλαδή ανέντιμος πρωτίστως στον εαυτό σου και μετά προς την γυναίκα), είναι να κάνεις "δήθεν φιλική παρέα" με μια γυναίκα, ενώ στην πραγματικότητα μέσα στο μυαλό σου έχεις εικόνες για σχέση/ερωτική έλξη και απλώς δεν τα ξεστομίζεις για να μην χάσεις έστω και αυτή τη -ψεύτικη- συναναστροφή μαζί της. Συμπεριφορά "αγοράκι" μου φαίνεται αυτό και μάλιστα δειλό αγοράκι. Τα λέω σε όλες τις γυναίκες που έχουν τέτοιους δήθεν φίλους (και αυτές το ξέρουν, απλά το παίζουν δήθεν ότι δεν το ξέρουν, καθώς θέλουν να έχουν κάποιους να "περιφέρονται" γύρω τους, για να προσφέρουν διάφορα / άλλη κουβέντα αυτό όμως). Οπότε: σέβεσαι σχέση = απομακρύνεσαι ΕΝΤΕΛΩΣ.

Δεν σέβεσαι σχέση; Είσαι μαλακοπίτουρας στο φλερτ; Τότε προχωράς ακάθεκτος και χύμα, με πολλές πιθανότητες για χυλόπιτα.

Δεν σέβεσαι σχέση, αλλά δεν είσαι μαλακοπίτουρας = ξέρεις να αναγνωρίζεις τα σημάδια που σε γουστάρει φουλ μια γυναίκα; Τότε το πεδίο είναι ανοιχτό και δεν πρόκειται να φας χυλόπιτα.

Απλά τα πράγματα. ΠΑΡΑ πολύ απλά.

Δωράκια, σου δείχνω το ποιος είμαι, εισιτήρια και άλλα τέτοια είναι παντελώς εκτός φιλοσοφίας μου. ΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.
Πάμε καλά;

Be male.

ΥΓ: Το να παρομοιάζεις εαυτόν με τα memes με το σκύλο (τα γνωρίζω), είναι μεν ειλικρινές αλλά και serious problem δε. Like, really serious. Κοίταξέ το. Και χέσε τη γκόμενα, γιατί αλλού είναι το πρόβλημά σου. Time cannot be bought. Time is running for everyone. Enjoy youth while it lasts. Αλλά "enjoy" ρε μαν. Όχι δωράκια και σεντιμεντάλ καταστάσεις, γελάνε οι γυναίκες με αυτά. Ω, ναι, γελάνε πλέον. Αυτά είναι μόνο για "εκείνη την μια" που θα περάσεις την υπόλοιπη ζωή μαζί.

WolfRathmA
19-07-2017, 15:41
Σε ευχαριστώ Λευτέρη για το κατεβατό.

Δε θα κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου, και λέω ακριβώς τα πράγματα όπως είναι. Σε αυτά που γράφεις έχεις απόλυτο δίκιο. Έχω σοβαρό πρόβλημα με τις γυναίκες και το παραδέχομαι. Είμαι πάντα ειλικρινής και το λέω. Μοιράζομαι το πρόβλημά μου με πολλούς για να ακούσω και άλλες γνώμες, μπας και μπορέσω και βοηθήσω καθόλου τον εαυτό μου.

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλά μετά από το χωρισμό μου (9 χρόνια μαλακίας), εδώ και 3 χρόνια κοντά, δεν έχω ακουμπήσει γυναίκα. Μέσα σε αυτά όμως τα 3 χρόνια, το μόνο αρνητικό είναι αυτό. Πραγματικά, έχω βελτιώσει όλες τις υπόλοιπες πτυχές της ζωή μου (τα βρήκα πάρα πολύ καλά με τον εαυτό μου) που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά όπως και να έχει, είναι ένα θέμα το οποίο πρέπει να το κοιτάξω βαθιά!

Lefteris_X
19-07-2017, 16:02
Όχι φίλε μου. Όχι, δυστυχώς.
Όχι, δεν τα έχεις βρει με τον εαυτό σου.

Αλλά έχεις "πείσει" τον εαυτό σου, ότι τα βρήκες με αυτόν.
Σίγουρα, η εξέλιξη πάντα υπάρχει διαθέσιμη στον άνθρωπο, είτε αρνητική είτε θετική (κατά την δική του οπτική ματιά). Συνεπώς, δεν σου λέω "έχεις καταστραφεί", ούτε υπονοώ "τα έχεις κάνει σκατά και δεν σώζεται με τίποτα η κατάσταση". Απεναντίας, αυτό που σου λέω είναι: σε οποιαδήποτε κατάσταση κι αν είσαι, πάντα υπάρχει η δυνατότητα/ικανότητα θετικής εξέλιξης.

Αρκεί να είσαι "καλός κουμανταδόρος". Χαχαχα τι σου είπα τώρα ε; :a023::a045:


Μια μπούρδα. Διότι οτιδήποτε γραφτεί από εδώ και πέρα, σόρρυ, αλλά θα κυμαίνεται μεταξύ μπούρδας και αμπελοφιλοσοφίας. Text/post-based ψυχανάλυση δεν υπάρχει. Και δεν είναι καθόλου σωστό/πρέπον/υγιές να γίνει η παραμικρή προσπάθεια έναρξης τέτοιας κουβέντας εδώ μέσα.

Αυτό που μπορώ να σου προτείνω (εννοείται μέσω pm), είναι επίσκεψη/απλή συζήτηση ουσιαστικά με κάποιον ειδικό.

Και για να σου δώσω ένα έξτρα, ultra, big, special combo σπρώξιμο (δηλαδή για το πόσο γρήγορα πρέπει να σπεύσεις στην ανεύρεση ειδικού = να κάνεις την συζήτηση το συντομότερο), σου λέω το εξής:

όταν ένας άντρας στην ηλικία σου απέχει σεξουαλικής πράξης επί 3 χρόνια και το περιγράφει ως "εδώ και 3 χρόνια κοντά, δεν έχω ακουμπήσει γυναίκα. Μέσα σε αυτά όμως τα 3 χρόνια, το μόνο αρνητικό είναι αυτό.".............ειλικρινά, κλείσε ραντεβού. Δεν πρέπει να πω τίποτα άλλο.

ΥΓ: Σου εύχομαι ότι καλύτερο. Ειλικρινά. Ότι κι αν επιλέξεις να κάνεις.

WolfRathmA
19-07-2017, 16:37
Ειδικό όταν εννοούμε; Ψυχολόγο για παράδειγμα;

Error Flynn
19-07-2017, 17:14
@ Lefteris_X, τα γράφεις σοβαρά όλα αυτά που λες στα τελευταία δυο post σου;

Axilleas_GR
19-07-2017, 17:39
@ Lefteris_X, τα γράφεις σοβαρά όλα αυτά που λες στα τελευταία δυο post σου;
:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::h ysterical:
Yep, σοβαρά τα λέει. Όσα χρόνια τον ξέρω από το φόρουμ δεν έχει γράψει ποτέ, μα ποτέ όμως κατεβατό σεντόνι τρολλαρισματος. Και συνήθως αν δεν προκληθεί, όσα γράφει τα γράφει για καλό και όχι με κακία ή ειρωνικά.

Nikoladim
19-07-2017, 19:02
Αποστολη πιστευω πως μια χαρα παλικαρι εισαι και απο οσα πραγματα εχω διαβασει στο φορουμ δεν μου φαινεται πως χρειαζεσαι αμεσα μια βοηθεια ειδικου, εκτος και αν εσυ πιστευεις πως αυτο θα σε βοηθησει.
Λιγη αυτοπεποιθηση χρειαζεσαι να ξεπερασεις αυτη την υπερεαισθησια που εχεις και να γινεις λιγο πιο ανοιχτος απενταντι στις γυναικες.
Ολοι θελουν τον χρονο τους και προφανως εσυ χρειαζεσαι λιγο παραπανω. Καταλαβαινω πως 3 χρονια πραγματικα ειναι τεραστιο χρονικο διαστημα και οντως κατα μια εννοια κανεις "κακο" στον εαυτο σου γιατι η ζωη ναι ειναι μικρη.
Οπως το αποφασισες με το βαρος ή τα βιβλια ετσι μπορεις να το αποφασισεις και για τις γυναικες.

ntsmrtz
20-07-2017, 12:17
Δεν ξέρω αν θυμάσαι, αλλά μετά από το χωρισμό μου (9 χρόνια μαλακίας), εδώ και 3 χρόνια κοντά, δεν έχω ακουμπήσει γυναίκα. Μέσα σε αυτά όμως τα 3 χρόνια, το μόνο αρνητικό είναι αυτό. Πραγματικά, έχω βελτιώσει όλες τις υπόλοιπες πτυχές της ζωή μου (τα βρήκα πάρα πολύ καλά με τον εαυτό μου) που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά όπως και να έχει, είναι ένα θέμα το οποίο πρέπει να το κοιτάξω βαθιά!

Φίλε Αποστόλη,
Είσαι σχεδόν στην ίδια κατηγορία κάποιων ανδρών που μετά από καμιά 10ετία γάμου αυτή περίπου είναι η συχνότητα της σεξουαλικής τους επαφής με την γυναίκα τους...
Εν τάχει, χρειάζεσαι αυτοπεποίθηση.
Επίσης, δίνεις πολύ σημασία. Πολύ όμως. Οχι μόνο στη συγκεκριμένη αλλά σε όλες τις γυναίκες που γνωρίζεις (υποθέτω) Απλά μην το κάνεις φίλε...
Δεν περνάς ιερά εξέταση, δεν δίνεις πανελλήνιες, δεν κάνεις στρατιωτικό, δεν πας σε οδοντίατρο (πρέπει να ξαναπάω μετά από 3 μήνες που πήγα για να κάνω εξαγωγή φρονιμίτη...) δεν χάνεις την δουλειά σου.
Είναι μία γυναίκα που προσεγγίζεις. Εχεις αυτοπεποίθηση (πρέπει να την έχεις στην ζωή σου γενικά) και αποφασίζεις τι θα κάνεις.
Δεν αξίζει όμως να αμφιταλαντεύεσαι ή να βρίσκεσαι σε αμφιθυμία για το πως. Απλά έχε εμπιστοσύνη και εκτίμηση στον εαυτό σου.

Axilleas_GR
20-07-2017, 12:47
Φίλε Αποστόλη,
Είσαι σχεδόν στην ίδια κατηγορία κάποιων ανδρών που μετά από καμιά 10ετία γάμου αυτή περίπου είναι η συχνότητα της σεξουαλικής τους επαφής με την γυναίκα τους....

Ε??? Ααααααα δε πάμε καθόλου καλά όμως. Μα καθόλου λεμεεεεε......
Στη δεκαετία δηλαδή το κλείσαμε το μαγαζάκι?
Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gazof
20-07-2017, 19:06
Αποστόλη, μια φορά ζούμε, για αυτό όρμα αν νιώθεις ότι αυτό θέλεις. Ο ενθουσιασμός είναι ανθρώπινος και λογικό επόμενο μιας νέας γνωριμίας, αλλά είναι και σημάδι μιας πιθανής καλής προοπτικής. Όρμα όχι κυριολεκτικά, αλλά κάνε ένα πρώτο βήμα ρωτώντας (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) πως είναι στη σχέση της. Διότι υπάρχουν σχέσεις και σχέσεις σ'αυτόν τον κόσμο... και κάπου εκεί μπορεί να σου δοθεί πάσα για να πεις πως αισθάνεσαι και αν δεν σου δοθεί, πάρε την μπάλα εσύ, αναλόγως πάντα και την απάντησή της. Συζήτηση θα κάνεις και θα σου φύγει και το βάρος που κουβαλάς μέσα σου. Επειδή για δώρο ρώτησες, εγώ θα έλεγα να μην της πάρεις τίποτα, δεν μου φαίνεται να είναι σκόπιμο προς το παρόν βάσει αυτών που λες. Self esteem και όλα καλά θα πάνε.

WolfRathmA
20-07-2017, 20:02
Παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Τα λαμβάνω όλα υπόψιν μου να ξέρετε.

Πάντως θα προσπαθήσω να κάνω κίνηση! Έτσι αισθάνομαι και εγώ.

mihalis13
20-07-2017, 23:14
RIP Chester....
Μας χάρισες με την φωνή σου κάποια απίστευτα κομμάτια όπως αυτό....

https://www.youtube.com/watch?v=3t2WkCudwfY

Sgt_Greco
21-07-2017, 00:01
RIP Chester....
Μας χάρισες με την φωνή σου κάποια απίστευτα κομμάτια όπως αυτό....

https://www.youtube.com/watch?v=3t2WkCudwfY

Checkout με εξι παιδια πισω σου. Η επιτομη της δυστυχισμενης ζωης.

WolfRathmA
21-07-2017, 00:40
ΘΕΕ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!! ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ;;;

RIP. Τι να πω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slay
21-07-2017, 01:11
https://www.youtube.com/watch?v=GgxcvmkPD-I