PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

djpar
28-08-2015, 16:12
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a4LPeVm_700b.jpg

http://9gag.com/gag/a4LPeVm

αυτο ακριβως!

Lefteris_X
31-08-2015, 12:42
Ρε παιδιά, έχουμε εδώ στο φόρουμ ένα παλικάρι που έφτιαχνε αρχιτεκτονικό σχέδιο μέσω Lightwave 3D (μας είχε δείξει κιόλας, ένα μοντέλο αυτοκινήτου που έφτιαχνε στον ελεύθερο χρόνο του).

Δυστυχώς έχω ξεχάσει όνομα ρε γμτ. Ίσως, που και πάλι δεν θυμάμαι καλά, να μένει στη Λάρισα.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος είναι ή τέλος πάντων, αν δει το παρόν μήνυμα να επικοινωνήσει μαζί μου; Τον θέλω για κάτι ενδιαφέρον και που έχει σημαντικές (επαγγελματικές) προεκτάσεις.

Slay
31-08-2015, 14:01
Πιθανα να λες για τον CorsaOPC αν θυμαμαι καλα το user name.

Christos33
31-08-2015, 15:06
Η γυναίκες έχουν ξεφύγει εντελώς θα πάθουμε κανενα εγκεφαλικό, περιμένω με το αμαξι να κλείσει η αλλη την πόρτα να περάσω και βλεπω να φοράει ενα φόρεμα που στο φως φαινόταν τα πάντα.[emoji14]
Που να ξεκινήσω μετα [emoji14].


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
01-09-2015, 19:14
Προς τους "ερωτυλους" του forum θελω μια αμεροληπτη γνωμη!
Εχω σχεση 4,5 χρονια, τα πρωτα 3 χρονια ηταν παρα πολυ καλα αλλα μετα τον τριτο χρονο και μεχρι τωρα υπηρχαν διαφορα προβληματα! Προσπαθησα να τα συζητησω αλλα παντα βρισκοπουν απεναντι σε τοιχο του στυλ δεν θελω να το συζητησω και δεν καταλαβαινω τι εχεις παθει! Δεν εφυγα γιατι την αγαπαω πολυ αλλα αρχισα να ψαχνομαι και αλλου πλεον!! Εχω κοντα στο μηνα που μιλαω με καποια αλλη και νιωθω πολυ ομορφα!! Ειχα αλλαξει την συμπεριφορα μου απεναντι της και το σαββατο την στριμωξα και της ειπα οτι μα οτι ειχα μεσα εναμιση χρονο τωρα!! Αυτη εδειξε να ειναι μετανιωμενη και εδω και τρεις μερες ειναι αλλος ανθρωπος ο ανθρωπος που αγαπησα και περασα 3 υπεροχα χρονια!! Το θεμα μου ειναι οτι την κοπελα μου την αγαπαω αλλα δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα πλεον αλλα μετα την αλλαγη της περναω πολυ καλα αλλα φοβαμαι μην πληγωθω παλι!! Η αλλη με κανει να νιωθω πολυ ωραια και μιλαμε αρκετα!!
Τι κανω;; Ειμαι διχασμενος!! Την μια λεω θα χωρισω και θα δοκιμασω με την καινουρια και την αλλη στεναχωριεμαι και δεν θελω να χωρισω!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Nikoladim
01-09-2015, 19:24
Ποσο χρονων εισαι Αριστο?

AriStos13
01-09-2015, 19:26
Ποσο χρονων εισαι Αριστο?

27 Τασο!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Nikoladim
01-09-2015, 19:36
Οκ και αυτη η σχεση των 4,5 ετων ειναι η πρωτη σου μεγαλη! ???

AriStos13
01-09-2015, 19:38
Οκ και αυτη η σχεση των 4,5 ετων ειναι η πρωτη σου μεγαλη! ???

Ναι ειχα κανει πριν 3 σχεσεις αλλα μικρης διαρκεις και μετα εκανα αυτη την μεγαλη σχεση!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Nikoladim
01-09-2015, 19:44
Οκ με καλυψες!!!!! Προσωπικα και ταπεινη παντα αποψη μου ειναι το προφανες. Εισαι 27 και εχεις μια σχεση 4.5 ετων που σε ζορισε αρκετα τον τελευταιο καιρο. Η λογικη λεει πως αυτη η σχεση δεν εχει να σου προσφερει κατι παραπανω εκτος απο μια πιθανη συμβιωση . Μου φαινεται πως εισαι αρκετα μικρος για να μπεις σε κατι τετοιο... Αν απο την αλλη πιστευεις οτι θα μπορουσες να κανει μια μακροχρονια σχεση με την κοπελα θα σου προτεινα να συγκατοικουσατε (αν υπαρχει η δυνατοτητα) για να δεις πως θα τσουλησει το πραγμα μεταξυ σας. Αν σου εχει γυαλισει βεβαια ηδη η αλλη σε μεγαλο βαθμο για μενα εχεις την απαντηση μπροστα σου (ή πισω σου :P).

corsaopc3071r
01-09-2015, 20:02
Εγω παντως δεν αφηνα τπτ αξιολογο να πεσει κατω. Παντα δοκιμαζα :P για να εχω γνωμη για ολα! :P

Kαι ναι εχω καταληξει. Σαν τη γυναικα που εχω απο μικρο κοριτσακι δεν υπαρχει τπτ!!!

AriStos13
01-09-2015, 22:39
Οκ με καλυψες!!!!! Προσωπικα και ταπεινη παντα αποψη μου ειναι το προφανες. Εισαι 27 και εχεις μια σχεση 4.5 ετων που σε ζορισε αρκετα τον τελευταιο καιρο. Η λογικη λεει πως αυτη η σχεση δεν εχει να σου προσφερει κατι παραπανω εκτος απο μια πιθανη συμβιωση . Μου φαινεται πως εισαι αρκετα μικρος για να μπεις σε κατι τετοιο... Αν απο την αλλη πιστευεις οτι θα μπορουσες να κανει μια μακροχρονια σχεση με την κοπελα θα σου προτεινα να συγκατοικουσατε (αν υπαρχει η δυνατοτητα) για να δεις πως θα τσουλησει το πραγμα μεταξυ σας. Αν σου εχει γυαλισει βεβαια ηδη η αλλη σε μεγαλο βαθμο για μενα εχεις την απαντηση μπροστα σου (ή πισω σου :P).
κοιταξε να δεις που κολλαω Τασο. μου αρεσει πολυ να μιλαω μαζι της και ειναι πολυ ομορφη.. οχι οσο ομορφη ειναι η κοπελα μου αλλα πλησιαζει αρκετα.. αυτο που φοβαμαι ειναι μην ολο αυτο ειναι ενα ξεσπασμα δικο μου για τον καιρο που περασα δυσκολα και τελικα χαλασω αυτο που εχω για κατι που δεν αξιζει..!
το εχουμε σκεφτει να μεινουμε μαζι αλλα ειναι δυσκολα πλεον απο οικονομικης αποψης..

ntsmrtz
02-09-2015, 08:49
Εσύ είσαι 27. Οι κοπέλες?

Εχεις 4,5 χρόνια σχέση, μάλλον δεν έχεις απατήσει έως τώρα (εάν ναι πες το γιατί αλλάζουν τα δεδομένα), σε έχει κρυώσει η σχέση σου, υπάρχει κάτι ενδιαφέρον παραλλήλως τώρα τελευταία.
Αντεξες και κράτησες πράγματα που ήθελες να πεις μέσα σου 1,5 χρόνο..? 1,5 χρόνο?? (πως τα κατάφερες ρε θηρίο?)
Πως περνάς καλά από το Σάββατο έως σήμερα (4 μέρες) και τι πρόλαβε να αλλάξει πραγματικά? (και πως μπορείς να το αξιολογήσεις τόσο νωρίς?)

Δώσε στοιχεία φίλε και έρχεται το ψυχογράφημα σε επόμενο ποστ :)

Crazy_vision
02-09-2015, 09:44
Μου εχουν στειλει καποια χρηματα απο εξωτερικο συγγενεις λογω του γαμου μου τα οποια μπορω να τα παρω μονο μεσω της Πειραιως ή της ACS. Το συστημα της πειραιως λοιπον για το moneygram δε δουλευει καν εδω και 3 μηνες απο οτι μου ειπαν χωρις καν να ενημερωσουν το σαιτ τους και η ACS δεν εχει διαθεσιμα τοσα χρηματα, πρεπει να περιμενω δλδ μεχρι το βραδυ αν θα τα μαζεψουν και εχει ο θεος ....

Ουτε να παντρευτουμε δε μας αφηνουν γμτ το δι@ολο τους [emoji16][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mihalis13
02-09-2015, 10:22
Ποιος είπε πως η πλατίνα στο Sound Shapes είναι εύκολη;;; Είναι κάτι πίστες στο death mode που δεν περνιούνται με τίποτα.. Μην την πληρώσει το vitaki στο τέλος....

AriStos13
02-09-2015, 11:18
Εσύ είσαι 27. Οι κοπέλες?

Εχεις 4,5 χρόνια σχέση, μάλλον δεν έχεις απατήσει έως τώρα (εάν ναι πες το γιατί αλλάζουν τα δεδομένα), σε έχει κρυώσει η σχέση σου, υπάρχει κάτι ενδιαφέρον παραλλήλως τώρα τελευταία.
Αντεξες και κράτησες πράγματα που ήθελες να πεις μέσα σου 1,5 χρόνο..? 1,5 χρόνο?? (πως τα κατάφερες ρε θηρίο?)
Πως περνάς καλά από το Σάββατο έως σήμερα (4 μέρες) και τι πρόλαβε να αλλάξει πραγματικά? (και πως μπορείς να το αξιολογήσεις τόσο νωρίς?)

Δώσε στοιχεία φίλε και έρχεται το ψυχογράφημα σε επόμενο ποστ :)
η κοπελα μου ειναι 24 και η αλλη ειναι 19! οχι δεν εχω απατησει μεχρι στιγμης αν και το τελευταιο τριμηνο το εψαχνα πολυ.
αντεξα 1,5 χρονο αλλα με πολλους τσακωμους απο πλευρας μου και εντασεις σε καθημερινη βαση.
οταν λεω οτι περναω καλα εννοω οτι απο το Σαββατο και μετα μου θυμιζει την κοπελα που ηξερα τα πρωτα 3 χρονια και αυτο που αγαπησα δηλαδη. υπαρχει μεγαλη αβεβαιοτητα απο μεριας μου για το αν ολο αυτο ειναι αληθεια η θα κρατησει λιγο και θα γυρισουμε παλι στους τσακωμους!
με την αλλη τωρα, δεν ξερω αν ειναι απλα ενας ενθουσιασμος επειδη ειχε γινει ολο αυτο με την κοπελα μου και αναγκαστικα αρχισα να ψαχνομαι η ειναι αληθινος ο ενθουσιασμος μου..! με κολλαει και λιγο το οτι ειναι 8 χρονια μικροτερη..!

djpar
02-09-2015, 12:04
Η λύση είναι συγκατοικηση, αλλάζουν πάρα πολλά όταν μένεις μαζί με ένα άτομο, δεν υπάρχουν τα "κάνω ότι θέλω και αν σου αρέσει".μετά την συγκατοικηση πας για γάμο ή χωρισμό και όλα αυτά τα καταλαβαίνεις μέσα από την συγκατοικηση

AriStos13
02-09-2015, 12:46
Η λύση είναι συγκατοικηση, αλλάζουν πάρα πολλά όταν μένεις μαζί με ένα άτομο, δεν υπάρχουν τα "κάνω ότι θέλω και αν σου αρέσει".μετά την συγκατοικηση πας για γάμο ή χωρισμό και όλα αυτά τα καταλαβαίνεις μέσα από την συγκατοικηση

Συμφωνω αλλα αμα δεν υπαρχει η δυνατοτητα γιαυτο τι κανεις;;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

ntsmrtz
02-09-2015, 12:54
Μικρές ηλικίες διαβάζω.
Μπορεί με την επίσημη να είσαι σχετικά καλά πλέον (ξεκινήσατε εσύ 23 και εκείνη 20), αλλά σε τρώει αντιλαμβάνομαι και με την νέα.
Λογικό..
Και αυτό γιατί... είστε μικροί σε ηλικία.
Ακούω παιδιά 22 ετών να μιλάνε για την μακρόχρονη σχέση τους (3 ετών) και εκεί κολλάω. Πως είναι δυνατόν?
Τέλος πάντων.
Φίλε μου είσαι 27 ετών. Εισέρχεσαι στο pick της σεξουαλικής σου δραστηριότητας (28 έως 32)
Οπερ μεθερμηνευόμενο... ξενοκοιτάγματα, ξεμοναχιάσματα, χαμός και μπλεξίματα.
Το υπερεγώ σου -βασιζόμενο στην λογική και την έξωθεν καλή μαρτυρία- δίνει εντολή συντήρησης της υπάρχουσας σχέσης και απομάκρυνσης του νέου κοριτσιού.
Το είναι σου -βασιζόμενο στις εγγενείς ενορμήσεις σου- δίνει κατεύθυνση "και το επίσημο και το νέο κορίτσι"

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι στο δίλημμα. Εσύ θα κάνεις την επιλογή.

Να ξέρεις πάντα ότι το "είναι" σου το πιθανότερο να υπερισχύει για τον απλούστατο λόγο ότι θα σε προτρέπει να κάνεις αυτό που πραγματικά θέλεις και όχι ότι πρέπει..
Εάν οδηγηθείς σε συγκρουσιακές καταστάσεις μεταξύ του πρέπει και του θέλω σου θα αγχωθείς.

Μπορώ όμως να σου πω τι είχα κάνει εγώ στα 27 μου (τώρα είμαι 41) ευρισκόμενος στο αντίστοιχο δίλημμα.
Πάντα ξεμοναχιαζόμουν (και όχι μόνο) με το νέο κορίτσι και πάντα φυσικά είχα τύψεις για την επίσημή μου σχέση.
Εκ των υστέρων φυσικά γελάω με το "επίσημη" σχέση που λέω ότι είχα τότε (οι νέοι άνθρωποι άποψή μου είναι ότι υπερεκτιμούν τις πρώτες τους σχέσεις) και καταλήγω ότι είχα πράξει τελικά πολύ σωστά.

mihalis13
02-09-2015, 13:02
Τώρα στην ηλικία που είσαι και τα χρόνια που έχεις σχέση, στην ουσία ή προχωράς με σκοπό το γάμο ή τα διαλύεις όλα και ξεκινάς κάτι καινούριο.
Τώρα αν και από εδώ δεν μπορεί να σου δώσει κάποιος την "καλύτερη" συμβουλή μιας και ούτε έχουμε ζήσει τη σχέση (μπορεί για παραδειγμα να είναι παραπάνω απο 1,5 χρονο το πρόβλημα και να μην το είχες πάρει χαμπάρι)
Προσωπικά θεωρώ όταν τα 1/3 της σχέσης σου είναι "προβληματικό" καλύτερα να προχωρήσεις σε κάτι καινούριο.. Συνήθως μετά απο έναν τσακωμό,χωρισμό ή ξεκαθάρισμα (όπως στη περίπτωση σου αν κατάλαβα καλά) υπάρχει ένα καλό διάστημα, μετά όμως πάλι θα βγουν τα κακά της σχέσης.. Πρόσεξε. Συνήθως λέω, μπορεί εσύ να αποτελείς εξαίρεση..
Το καλύτερο είναι αυτό που σου είπε ο Πάρης. Συγκατοίκηση. Αλλά λες δεν υπάρχει δυνατότητα.
Κάτσε σκέψου αν πράγματι την αγαπάς την κοπελα σου (ή απλά σου έχει γίνει συνήθεια και φοβάσαι το άγνωστο), αν όντως θεωρείς οτι μπορεί να αλλάξει, ζύγισέ τα και πάρε την απόφαση σου.
Αυτό που σου λέω για τη συνήθεια είναι πολύ σημαντικό. Οπότε κάτσε και σκέψου το καλά.

djpar
02-09-2015, 13:10
Ξέρεις γιατί λέω να μείνετε μαζί ? Γιατί φίλε μου τώρα αραζεις σπίτι, βλέπεις καμία ταινία, παίζεις ps4 και όλα τα άλλα στα προσφέρει η οικογένεια να υποθεσω. Όταν ανοίξεις σπίτι αρχίζουν τα πράγματα να εξαρτώνται από 2 άτομα, εσένα και την κοπέλα σου.Δεν θα είναι καθαρά τα ρούχα σου αν δεν φροντίσεις εσύ, δεν θα είναι καθαρό το σπίτι αν δεν φροντίσεις εσύ, δεν μπορείς να παίζεις ότι ώρα θες εσύ, δεν μπορείς να τρως ότι θες εσύ γιατί μπορεί η κοπέλα να έχεις κάποιες παραξενιες και το αντίστροφο.
Είμαι σε συγκατοικηση 3 χρόνια περίπου και προς το παρόν νομίζω τα έχω δει όλα, από τότε όμως που ήμουν στους γονείς έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα φίλε μου,πράγματα που αν δεν εμένα μαζί με την κοπέλα μου στο δικό μου σπίτι δεν θα τα έβλεπα.
Η συγκατοικηση θέλει πρόγραμμα, σεβασμό μεταξύ σας και εκεί θα δεις αν τελικά η κοπέλα έχει νεύρα και μπορεί να αλλάξει ή αν όχι.
Εγώ δεν θα σου πω χώρισε την, εγώ θα σου πω ζήσε μαζί της

Υγ. Να ξέρεις ότι για να δεις έναν άνθρωπο και να τον ζήσεις πραγματικά πρέπει να μείνεις μαζί του,αυτό θα γίνει είτε τώρα, είτε με την νέα είτε στο μέλλον

Gokussjin
02-09-2015, 13:17
Ποιος είπε πως η πλατίνα στο Sound Shapes είναι εύκολη;;; Είναι κάτι πίστες στο death mode που δεν περνιούνται με τίποτα.. Μην την πληρώσει το vitaki στο τέλος....
Το death mode είναι παλούκακι αλήθεια είναι αλλα στο βιτακι μου έβγαινε πιο εύκολο.. Υπομονή. Υπάρχουν πιστες που οσο δύσκολες και αν είναι, κάποια στιγμή πρέπει να θες να χάσεις με τον τρόπο που σου δίνει τις νότες. Σκεψου υπήρχαν πίστες που αν η πρώτη νότα δε βολεύε, restart με τη μια!

Στάλθηκε από το 6037K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
02-09-2015, 13:18
Το death mode είναι παλούκακι αλήθεια είναι αλλα στο βιτακι μου έβγαινε πιο εύκολο.. Υπομονή. Υπάρχουν πιστες που οσο δύσκολες και αν είναι, κάποια στιγμή πρέπει να θες να χάσεις με τον τρόπο που σου δίνει τις νότες. Σκεψου υπήρχαν πίστες που αν η πρώτη νότα δε βολεύε, restart με τη μια!

Στάλθηκε από το 6037K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό με τις νότες ιχύει. Αν δεν στις δώσει σωστά ό,τι και να κάνεις δεν την περνάς την πίστα με καμία δύναμη..

ntsmrtz
02-09-2015, 14:12
Κανά thread για το diablo 3 έχουμε εδώ? Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω, τι κάνω λάθος?

djpar
02-09-2015, 14:16
http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/13378-Diablo-3

stratisd
03-09-2015, 11:11
16 και σημερα 😒

AriStos13
03-09-2015, 12:31
Ξέρεις γιατί λέω να μείνετε μαζί ? Γιατί φίλε μου τώρα αραζεις σπίτι, βλέπεις καμία ταινία, παίζεις ps4 και όλα τα άλλα στα προσφέρει η οικογένεια να υποθεσω. Όταν ανοίξεις σπίτι αρχίζουν τα πράγματα να εξαρτώνται από 2 άτομα, εσένα και την κοπέλα σου.Δεν θα είναι καθαρά τα ρούχα σου αν δεν φροντίσεις εσύ, δεν θα είναι καθαρό το σπίτι αν δεν φροντίσεις εσύ, δεν μπορείς να παίζεις ότι ώρα θες εσύ, δεν μπορείς να τρως ότι θες εσύ γιατί μπορεί η κοπέλα να έχεις κάποιες παραξενιες και το αντίστροφο.
Είμαι σε συγκατοικηση 3 χρόνια περίπου και προς το παρόν νομίζω τα έχω δει όλα, από τότε όμως που ήμουν στους γονείς έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα φίλε μου,πράγματα που αν δεν εμένα μαζί με την κοπέλα μου στο δικό μου σπίτι δεν θα τα έβλεπα.
Η συγκατοικηση θέλει πρόγραμμα, σεβασμό μεταξύ σας και εκεί θα δεις αν τελικά η κοπέλα έχει νεύρα και μπορεί να αλλάξει ή αν όχι.
Εγώ δεν θα σου πω χώρισε την, εγώ θα σου πω ζήσε μαζί της

Υγ. Να ξέρεις ότι για να δεις έναν άνθρωπο και να τον ζήσεις πραγματικά πρέπει να μείνεις μαζί του,αυτό θα γίνει είτε τώρα, είτε με την νέα είτε στο μέλλον
καταλαβαινω γιατι το λες και συμφωνω αλλα αφου δεν υπαρχει η δυνατοτητα να μεινουμε μαζι δεν ξερω τι να κανω..


Τώρα στην ηλικία που είσαι και τα χρόνια που έχεις σχέση, στην ουσία ή προχωράς με σκοπό το γάμο ή τα διαλύεις όλα και ξεκινάς κάτι καινούριο.
Τώρα αν και από εδώ δεν μπορεί να σου δώσει κάποιος την "καλύτερη" συμβουλή μιας και ούτε έχουμε ζήσει τη σχέση (μπορεί για παραδειγμα να είναι παραπάνω απο 1,5 χρονο το πρόβλημα και να μην το είχες πάρει χαμπάρι)
Προσωπικά θεωρώ όταν τα 1/3 της σχέσης σου είναι "προβληματικό" καλύτερα να προχωρήσεις σε κάτι καινούριο.. Συνήθως μετά απο έναν τσακωμό,χωρισμό ή ξεκαθάρισμα (όπως στη περίπτωση σου αν κατάλαβα καλά) υπάρχει ένα καλό διάστημα, μετά όμως πάλι θα βγουν τα κακά της σχέσης.. Πρόσεξε. Συνήθως λέω, μπορεί εσύ να αποτελείς εξαίρεση..
Το καλύτερο είναι αυτό που σου είπε ο Πάρης. Συγκατοίκηση. Αλλά λες δεν υπάρχει δυνατότητα.
Κάτσε σκέψου αν πράγματι την αγαπάς την κοπελα σου (ή απλά σου έχει γίνει συνήθεια και φοβάσαι το άγνωστο), αν όντως θεωρείς οτι μπορεί να αλλάξει, ζύγισέ τα και πάρε την απόφαση σου.
Αυτό που σου λέω για τη συνήθεια είναι πολύ σημαντικό. Οπότε κάτσε και σκέψου το καλά.
Μιχαλη ολα αυτα που λες τα εχω σκεφτει και σε ενα βαθμο συμφωνω γιατι αυτο που λες με το καλο διαστημα ειναι αυτο που με κολλαει και με κανει να ειμαι σκεπτικο. βεβαια αυτο ηταν ενα κακο διαστημα μεσα σε 4,5 χρονια. σιγουρα υπαρχει και η συνηθεια και ο φοβος για το μετα αλλα νιωθω οτι την αγαπαω πολυ γιαυτο και παλεψα τοσο καιρο και δεν ειχα φυγει.
γιαυτο ζητησα την συμβουλη απο εσας εδω γιατι ειστε εξω τελειως απο αυτο και μπορειτε να πειτε μια γνωμη διαφορετικη!


Μικρές ηλικίες διαβάζω.
Μπορεί με την επίσημη να είσαι σχετικά καλά πλέον (ξεκινήσατε εσύ 23 και εκείνη 20), αλλά σε τρώει αντιλαμβάνομαι και με την νέα.
Λογικό..
Και αυτό γιατί... είστε μικροί σε ηλικία.
Ακούω παιδιά 22 ετών να μιλάνε για την μακρόχρονη σχέση τους (3 ετών) και εκεί κολλάω. Πως είναι δυνατόν?
Τέλος πάντων.
Φίλε μου είσαι 27 ετών. Εισέρχεσαι στο pick της σεξουαλικής σου δραστηριότητας (28 έως 32)
Οπερ μεθερμηνευόμενο... ξενοκοιτάγματα, ξεμοναχιάσματα, χαμός και μπλεξίματα.
Το υπερεγώ σου -βασιζόμενο στην λογική και την έξωθεν καλή μαρτυρία- δίνει εντολή συντήρησης της υπάρχουσας σχέσης και απομάκρυνσης του νέου κοριτσιού.
Το είναι σου -βασιζόμενο στις εγγενείς ενορμήσεις σου- δίνει κατεύθυνση "και το επίσημο και το νέο κορίτσι"

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι στο δίλημμα. Εσύ θα κάνεις την επιλογή.

Να ξέρεις πάντα ότι το "είναι" σου το πιθανότερο να υπερισχύει για τον απλούστατο λόγο ότι θα σε προτρέπει να κάνεις αυτό που πραγματικά θέλεις και όχι ότι πρέπει..
Εάν οδηγηθείς σε συγκρουσιακές καταστάσεις μεταξύ του πρέπει και του θέλω σου θα αγχωθείς.

Μπορώ όμως να σου πω τι είχα κάνει εγώ στα 27 μου (τώρα είμαι 41) ευρισκόμενος στο αντίστοιχο δίλημμα.
Πάντα ξεμοναχιαζόμουν (και όχι μόνο) με το νέο κορίτσι και πάντα φυσικά είχα τύψεις για την επίσημή μου σχέση.
Εκ των υστέρων φυσικά γελάω με το "επίσημη" σχέση που λέω ότι είχα τότε (οι νέοι άνθρωποι άποψή μου είναι ότι υπερεκτιμούν τις πρώτες τους σχέσεις) και καταλήγω ότι είχα πράξει τελικά πολύ σωστά.
το θεμα ειναι οτι δεν θελω να εχω και τις δυο απλα δεν ξερω ποια θελω.. με εξιταρει πολυ η νεα κοπελα με τον τροπο που μου μιλαει και με κανει να νιωθω πολυ ωραια αλλα απο την αλλη ξερω οτι με την τωρινη κοπελα μου εχω περασει φανταστικα και οτι αν οντως εχει αλλαξει θα συνεχιστει αυτο.! εχει ομως αλλαξει η ειναι απλα αλλαγη φοβιας επειδη φοβαται μην φυγω?
πιστευεις οτι λιγο χρονος χωρια θα μας εκανε καλο?

Lefteris_X
03-09-2015, 13:32
Ο χώρια χρόνος συνήθως δίνει το "βήμα" στην γυναίκα να το ερμηνεύσει τελείως διαφορετικά και αντιστοίχως να τον χρησιμοποιήσει παντελώς διαφορετικά από τον άντρα.

Δηλαδή, θα το ερμηνεύσει ως "δεν πολυθέλω άλλο να είμαστε μαζί" ή/και "μου κεντρίζει το ενδιαφέρον άλλη γυναίκα" = τότε θα αποφασίσει (στο μεσοδιάστημα που θα είστε χώρια), το τέλος της σχέσης ή/και θα πέσει πολύ πιο εύκολα στην αγκαλιά ενός άλλου άντρα.

Believe me, γιατί συνήθως ήμουν ο άλλος άντρας. Είναι το χρονικό σημείο που μια γυναίκα είναι πιο "ευάλωτη" ή αν θες καλύτερα, πιο εύκολη στο να υποδεχθεί φλερτ. Γιατί η σύγκριση του παλιού με το νέο είναι άδικη, σαφέστατα υπέρ του "νέου" (το "νέο" δεν έχει κατά, έχει μόνο υπέρ, γιατί είναι άγνωστο...ενώ το παλιό μαζί με τα υπέρ έχει και αρκετά κατά........ιδιαίτερα όταν η χώρια περίοδος, εκλαμβάνεται από τη γυναίκα ως ένα μεγάλο "κατά" ).

AriStos13
03-09-2015, 13:58
Ο χώρια χρόνος συνήθως δίνει το "βήμα" στην γυναίκα να το ερμηνεύσει τελείως διαφορετικά και αντιστοίχως να τον χρησιμοποιήσει παντελώς διαφορετικά από τον άντρα.

Δηλαδή, θα το ερμηνεύσει ως "δεν πολυθέλω άλλο να είμαστε μαζί" ή/και "μου κεντρίζει το ενδιαφέρον άλλη γυναίκα" = τότε θα αποφασίσει (στο μεσοδιάστημα που θα είστε χώρια), το τέλος της σχέσης ή/και θα πέσει πολύ πιο εύκολα στην αγκαλιά ενός άλλου άντρα.

Believe me, γιατί συνήθως ήμουν ο άλλος άντρας. Είναι το χρονικό σημείο που μια γυναίκα είναι πιο "ευάλωτη" ή αν θες καλύτερα, πιο εύκολη στο να υποδεχθεί φλερτ. Γιατί η σύγκριση του παλιού με το νέο είναι άδικη, σαφέστατα υπέρ του "νέου" (το "νέο" δεν έχει κατά, έχει μόνο υπέρ, γιατί είναι άγνωστο...ενώ το παλιό μαζί με τα υπέρ έχει και αρκετά κατά........ιδιαίτερα όταν η χώρια περίοδος, εκλαμβάνεται από τη γυναίκα ως ένα μεγάλο "κατά" ).
Λευτερη η ιδια το προτεινε οχι εγω!

ntsmrtz
03-09-2015, 14:20
Αρίστο εκείνος που προτείνει χρόνο χώρια, είναι συνήθως κ αυτός που ξεκινά/θέλει τον χωρισμό.
Το συζητάει και μετά το Σάββατο? Τώρα που εσύ αντιλαμβάνεσαι ότι έχει αλλάξει και ξανανιώθεις καλα?

Lefteris_X
03-09-2015, 14:21
Τότε ΚΑΗΚΕΣ!

Είναι δρόμος άνευ επιστροφής, ιδιαίτερα όταν το έχει προτείνει η ίδια.

Επειδή παρακολούθησα την κουβέντα από την προηγούμενη σελίδα..............

......δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.

Η "καλή" της συμπεριφορά, όπως κρίνω την κατάσταση, είναι για 2 λόγους:

α) γιατί κατάλαβε ότι θα επέλθει χωρισμός, αλλά από δική σου προτροπή και όχι δική της = ο εγωισμός που την διακατέχει, της επιβάλλει να πει εκείνη το "χωρίζουμε" και όχι εσύ. Έτσι, ταράχτηκε κάπως το σύμπαν της = αντέδρασε προσωρινώς θετικά.......μέχρι να νικήσει την δύναμη της συνήθειας επί 4,5 χρόνια και.......να στο ξεφουρνίσει.

β) (και κυριότερο από το άλφα) Ήδη υπάρχει 3ο πρόσωπο. Απλώς αυτό δεν είχε μέχρι τώρα την επιρροή σε εκείνη, ώστε να σε χωρίσει από μόνη της. Το ότι σου ζητάει "χώρια χρόνο" είναι για να ζήσει ελεύθερα με το 3ο πρόσωπο ότι θέλει + να τεστάρει τον εαυτό της για το αν θέλει να είναι μαζί σου ή όχι πλέον. Κοινώς θέλει να έχει "και τον σκύλο χορτάτο και την πίτα ολόκληρη".......δηλαδή αυτό που εσύ δήλωσες ότι δεν μπορείς να κάνεις (γι' αυτό ξανασκέψου αν μπορείς ή δεν μπορείς να έχεις 2/3/4 γυναίκες ταυτόχρονα!). Επίσης, άλλο ένα γεγονός που συντελεί στην "καλύτερη συμπεριφορά" της, είναι ότι έχει τύψεις. Τύψεις, γιατί ξέρει ότι έχει κάνει αυτό που λαικά λέγεται "κέρατο" (σε ποιο βαθμό δεν παίζει ρόλο, άλλωστε το κέρατο ξεκινά από την σκέψη και καταλήγει στο σεξ, ως επιβεβαίωση της απιστίας)..........και αισθάνεται άσχημα απέναντί σου. Μη νομίζεις ότι θα αισθάνεται άσχημα για πολύ ακόμα.........μάλιστα, ΗΔΗ δεν αισθάνεται άσχημα, γιατί γουστάρει να κάτσει για κάποιο καιρό με αυτόν τον τύπο = σου ζητάει χώρια χρόνο.

Δεν πειράζει Αρίστο.
Γερή ανάσα, βαθιά απόφαση και χωρισμός οριστικός.
Απευθείας τηλέφωνο στην άλλη κοπέλα (το ίδιο βράδυ), κανονίζεις να βγεις, αφήνεσαι να απορροφηθείς από τα λόγια της και την γλυκιά παρουσία της........και ξανα-ανακαλύπτεις πόσο ΩΡΑΙΑ είναι η ζωή.
Η νέα ζωή.

Φόρτσα τα πανιά!

djpar
03-09-2015, 14:29
’ριστο αν σου είπε χρόνο τραβά στην 19αρα γρήγορα...
Αντε καλά μισια

Nikoladim
03-09-2015, 14:47
Μπορει η εξαμηνη διακοπη διαλλειμα να κανει καλο και στους 2. Να πατε σε αλλες αγκαλιες να βρειτε αλλα φιλια και μετα θα το δειτε διαφορετικα το θεμα.

mihalis13
03-09-2015, 14:58
Έφυγες στην μικρούλα φίλε! Μην το σκέφτεσαι καθόλου.

Leon_DiZ
03-09-2015, 23:08
Θα ήταν ωραίο να υπάρχει ένα site που να σου εξηγεί πως να ξεκινήσεις μια παλιά σειρά παιχνιδιών (ποιά έκδοση του κάθε παιχνιδιού να πάρεις, με τι σειρά να τα παίξεις, σε ποιο σύστημα κτλ).

Lefteris_X
03-09-2015, 23:21
χαχααχχαχα πέθανα λέμε. Μπήκα να δω καμιά εξέλιξη / συνέχιση κουβέντας σχετικά με τον Αρίστο......και διαβάζω ΤΟ άσχετο (με τη κουβέντα) ποστ του Λεωνίδα.

AriStos13
04-09-2015, 01:15
Ακομα δεν εχω κανει τιποτα!! Ειμαι σε μεγαλες σκεψεις και δεν θελω να μετανιωσω για την επιλογη μου! Η νεα παντως κερδισει προς το παρων!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Slay
04-09-2015, 18:57
Αρχίσαμε....

http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/04/2e419f311581da711eaec3412fa816cf.jpg

EDIT:

... και τελειωσαμε... θα το πιασει ξανα στα χερια της οταν θα ξερει τι κανει. Στο διαστημα που εκανα να κανω αυτο το ποστ, εβγαλε το δεξι καποτακι και το ειχε στο στομα της. Ευτυχως το ειδα γρηγορα και την προλαβα πριν το καταπιει, η πριν εχουμε τιποτα ακομα χειροτερο.

indikos001
04-09-2015, 19:21
Ειμαι σε μεγαλες σκεψεις




https://www.youtube.com/watch?v=yHsW3YI-auM

Τις βαζεις να στο χορεψουν...
Οποια σε κατεβασει το σαγονι την κρατας...!

modecris
05-09-2015, 13:03
Αριστο μόνο εσύ ξέρεις τί να κάνεις αλλά αν θες την γνώμη μου? και μόνο που εσύ θέτεις δύλλημα στον εαυτό σου και η παλιά σου ζητάει να μείνετε για λίγο καιρό χωριστά νομίζω πως οι επιλογες έχουν παρθεί και απο τους δυο σας.

Ezio
05-09-2015, 23:34
Μιας και το θέμα έχει μπει σε ερωτικό mood ας ρωτήσω και εγώ κάτι για να δω αν διαχειρίστηκα καλά κάτι.

Αφού ξεπέρασα την κοπέλα που με ενδιέφερε (εκείνη που είχα αναφέρει στο επί παντός επιστητού) άρχισε να με ελκύει μια άλλη κοπέλα από την σχολή μου. Επιχείρησα να της ανοίξω την κουβέντα, αλλά την μια φορά μιλούσε στο κινητό και την άλλη με τις φίλες της.

Τελικά γνωριστήκαμε στην σχολή μέσω γνωστών. Τις πρώτες δύο φορές που βρεθήκαμε μίλησα περισσότερο με τις φίλες της, αλλά κι αυτή μου φάνηκε αδιάφορη για την κουβέντα. Την επόμενη φορά που συναντηθήκαμε ήμασταν μόνοι μας και μιλήσαμε για την σχολή, από πού είμαστε και γενικά για τέτοια θέματα. Την ξαναείδα στο τελευταίο μάθημα της σχολής μου πριν την εξεταστική. Ήταν με μια φίλη της και πήγα και τους μίλησα. Στο τέλος της συζήτησης, η φίλη της πήγε στην τουαλέτα και μείναμε μόνοι μας. Σηκώνομαι και πριν φύγω της λέω: [Το όνομά της] θες να πάμε για καφέ; για να γνωριστούμε καλύτερα. Δεν μίλησε, και για να την βγάλω από την δύσκολη θέση της είπα μήπως δεν μπορεί λόγω διαβάσματος και μου έδωσε αυτή την απάντηση.

Υπήρχε κάτι άλλο που θα μπορούσα να είχα κάνει;
Επίσης, σε λίγο καιρό που θα αρχίσουν τα μαθήματα και πιθανόν να την ξαναδώ, υπάρχει κάποιος τρόπος να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό μου; Ή να την ξεχάσω για τα καλά;

djpar
06-09-2015, 10:20
Ξέχνα το φίλε... Χάνεις χρόνο,δεν βλέπω κάτι στον ορίζοντα εγώ

ntsmrtz
06-09-2015, 16:23
Οι φίλες της είναι ωραίες? για κοίτα λίγο τις φίλες της.. Ολες!

Ezio
06-09-2015, 17:26
Ξέχνα το φίλε... Χάνεις χρόνο,δεν βλέπω κάτι στον ορίζοντα εγώ


Οι φίλες της είναι ωραίες? για κοίτα λίγο τις φίλες της.. Ολες!

Πρέπει να την ξεχάσω λοιπόν.

Θεωρείτε πως την προσέγγισα με τον σωστό τρόπο; Ή έπρεπε όταν είχαμε μεγαλύτερη οικειότητα, τότε να της ζητούσα να πάμε για καφέ;

djpar
06-09-2015, 18:46
Μου φαίνεται ότι,ότι και να έκανες δεν θα είχε διαφορά

Lefteris_X
06-09-2015, 20:38
Γιάννη, το ξεκινάς τελείως λάθος. Δεν παίζει ρόλο αν εσένα σου αρέσει μια κοπέλα. Παίζει ρόλο εσύ να της αρέσεις. Αν της αρέσεις λοιπόν, θα πρέπει να διαβάζεις τα "σημάδια" που δείχνει η ίδια (μην ανησυχείς, έχουν "τέχνη" οι γυναίκες σε αυτό) για να καταλάβεις ότι της αρέσεις. Τότε και μόνο τότε, κάνεις την κίνηση, για να σιγουρέψεις την επιτυχία.

Σε αντίθετη περίπτωση, δηλαδή που πλησιάζεις μόνο και μόνο επειδή εσένα σου αρέσει, είναι σα να κυνηγάς την απόρριψη.

ΥΓ: Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις, που πλησιάζεις μια γυναίκα που δεν σε έχει πάρει καν χαμπάρι και με τον τρόπο σου, τα γυρνάς όλα τούμπα και σε γουστάρει με χίλια. Αλλά αυτό α) είναι σπάνιο, β) απαιτεί μια σχετικά καλή έως αρκετά καλή εμφάνιση, και κυρίως, γ) άριστο λέγειν.

Christos33
06-09-2015, 20:53
Η ζεστη και η υγρασια με εχει πεθανει αυτο τον καιρο.

Tsoupri.
06-09-2015, 22:07
7592

42 βαθμούς Σεπτέμβρη μήνα;;;

Nikoladim
06-09-2015, 23:03
Μιας και το θέμα έχει μπει σε ερωτικό mood ας ρωτήσω και εγώ κάτι για να δω αν διαχειρίστηκα καλά κάτι.

Αφού ξεπέρασα την κοπέλα που με ενδιέφερε (εκείνη που είχα αναφέρει στο επί παντός επιστητού) άρχισε να με ελκύει μια άλλη κοπέλα από την σχολή μου. Επιχείρησα να της ανοίξω την κουβέντα, αλλά την μια φορά μιλούσε στο κινητό και την άλλη με τις φίλες της.

Τελικά γνωριστήκαμε στην σχολή μέσω γνωστών. Τις πρώτες δύο φορές που βρεθήκαμε μίλησα περισσότερο με τις φίλες της, αλλά κι αυτή μου φάνηκε αδιάφορη για την κουβέντα. Την επόμενη φορά που συναντηθήκαμε ήμασταν μόνοι μας και μιλήσαμε για την σχολή, από πού είμαστε και γενικά για τέτοια θέματα. Την ξαναείδα στο τελευταίο μάθημα της σχολής μου πριν την εξεταστική. Ήταν με μια φίλη της και πήγα και τους μίλησα. Στο τέλος της συζήτησης, η φίλη της πήγε στην τουαλέτα και μείναμε μόνοι μας. Σηκώνομαι και πριν φύγω της λέω: [Το όνομά της] θες να πάμε για καφέ; για να γνωριστούμε καλύτερα. Δεν μίλησε, και για να την βγάλω από την δύσκολη θέση της είπα μήπως δεν μπορεί λόγω διαβάσματος και μου έδωσε αυτή την απάντηση.

Υπήρχε κάτι άλλο που θα μπορούσα να είχα κάνει;
Επίσης, σε λίγο καιρό που θα αρχίσουν τα μαθήματα και πιθανόν να την ξαναδώ, υπάρχει κάποιος τρόπος να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στον εαυτό μου; Ή να την ξεχάσω για τα καλά;

Και εγω να πω την αληθεια δεν βλεπω κατι. Αποψη μου ειναι ριχτο στο γυμναστηριο, (αν δεν ασχολεισαι ηδη), βρες μια part-time δουλεια (στο αντικειμενο σου κατα προτιμηση) να βγαζεις ενα φραγκο παραπανω και ανεβασε αυτοπεποιθηση. Οι γκομενες την γουσταρουν περισσοτερο και απο εσενα τον ιδιο. Επισης οντως τσεκαρε τις φιλες της.

Ezio
07-09-2015, 00:05
Γιάννη, το ξεκινάς τελείως λάθος. Δεν παίζει ρόλο αν εσένα σου αρέσει μια κοπέλα. Παίζει ρόλο εσύ να της αρέσεις. Αν της αρέσεις λοιπόν, θα πρέπει να διαβάζεις τα "σημάδια" που δείχνει η ίδια (μην ανησυχείς, έχουν "τέχνη" οι γυναίκες σε αυτό) για να καταλάβεις ότι της αρέσεις. Τότε και μόνο τότε, κάνεις την κίνηση, για να σιγουρέψεις την επιτυχία.

Σε αντίθετη περίπτωση, δηλαδή που πλησιάζεις μόνο και μόνο επειδή εσένα σου αρέσει, είναι σα να κυνηγάς την απόρριψη.

ΥΓ: Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις, που πλησιάζεις μια γυναίκα που δεν σε έχει πάρει καν χαμπάρι και με τον τρόπο σου, τα γυρνάς όλα τούμπα και σε γουστάρει με χίλια. Αλλά αυτό α) είναι σπάνιο, β) απαιτεί μια σχετικά καλή έως αρκετά καλή εμφάνιση, και κυρίως, γ) άριστο λέγειν.
Κατάλαβα. Και δεν μου φαίνεται πως έχεις άδικο.

Και εγω να πω την αληθεια δεν βλεπω κατι. Αποψη μου ειναι ριχτο στο γυμναστηριο, (αν δεν ασχολεισαι ηδη), βρες μια part-time δουλεια (στο αντικειμενο σου κατα προτιμηση) να βγαζεις ενα φραγκο παραπανω και ανεβασε αυτοπεποιθηση. Οι γκομενες την γουσταρουν περισσοτερο και απο εσενα τον ιδιο. Επισης οντως τσεκαρε τις φιλες της.

Να σου πω την αλήθεια γυμναστήριο δεν έχω αρχίσει ακόμα, αν και το καλοβλέπω τώρα τελευταία, γιατί και κιλά θα χάσω πιο γρήγορα και παρατήρησα σε ένα club που πήγα ότι οι κοπέλες που ήταν κοντά μου κοιτούσαν κάποιους με ποντίκια (εμένα και τον φίλο μου μας είχαν γραμμένους). Όσο να 'ναι μετράς περισσότερο αν έχεις ωραίο σώμα. Έχω χάσει κάποια κιλά βέβαια με το να προσέχω την διατροφή μου, αλλά ακόμα θεωρώ ότι το σώμα μου δεν είναι και τίποτα σπουδαίο.

kostasb13
07-09-2015, 01:05
Ωραίο ματσάκι απόψε. Από τις νίκες που τις χαίρεσαι περισσότερο επειδή την πήρες με τσαμπουκά.

AriStos13
11-09-2015, 15:40
Τι γαμημενοι γονεις υπαρχουν ρε φιλε το 2015; Λες και ζουνε στο 50 γαμω το σπιτι τους!! Διακρισεις αναμεσα στα παιδια και συμπεριφορες αναρμοστες!! Το ενα παιδι θεος και το αλλο για κλωτσιες;; Γαμημενοι σκοτωμα θελετε!!
Σορι για το μπινελικι παιδια απλα αυτα που εμαθα σημερα δεν μπορω να τα πω πουθενα και ειπα να ξεδωσω εδω!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

mihalis13
11-09-2015, 16:55
Τρελή βαρεμάρα στη δουλειά...
Θέλω να πάω σπιτάκι μου να χαλαρώσω...

enstikto
11-09-2015, 16:58
Τρελή βαρεμάρα στη δουλειά...
Θέλω να πάω σπιτάκι μου να χαλαρώσω...

Εγώ θέλω να πάω σπίτι μου να καώ στο mgs!!!!
Αν και σήμερα έχει Until Dawn party part 2 (παίξαμε 4 άτομα 5,6 ώρες την προηογούμενη εβδομάδα και σήμερα λογικά θα το τερματίσουμε).

mihalis13
11-09-2015, 17:02
Εγώ θέλω να πάω σπίτι μου να καώ στο mgs!!!!
Αν και σήμερα έχει Until Dawn party part 2 (παίξαμε 4 άτομα 5,6 ώρες την προηογούμενη εβδομάδα και σήμερα λογικά θα το τερματίσουμε).

Until χθες το τερμάτισα για δεύτερη φορά :P. Σήμερα θα ασχοληθώ με trophies μάλλον..
Τώρα δεν εχω και κάποιο παιχνίδι να παίξω....

Kapa
13-09-2015, 19:55
Ειναι κακο που βλεπω και δεν καταλαβαινω τιποτα?

Ειναι κακο που τους ακουω και δεν καταλαβαινω τιποτα?

https://www.youtube.com/watch?v=YagMgwBXKcM

Slay
13-09-2015, 21:57
Τι λες ρε Γιωργο, εγω δεν ξερω καν τι παιχνιδι παιζουν.

WolfRathmA
15-09-2015, 19:02
Ξέρει κανείς τι γίνεται με το geek-team; Θα ανοίξει ξανά;

Έχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο; Μήπως έχει κανείς invite για torrentleech;

mihalis13
15-09-2015, 21:11
Το Greek team εννοείς;;
Αν ναι, νομίζω πως λειτουργεί κανονικα.
Πριν 4-5 μέρες ειχα μπει

Kapa
15-09-2015, 21:23
Είναι οφ πάλι. Προφανώς θα τρέχουν δικαστικά πάλι...

chronohill
15-09-2015, 21:46
εχει κλεισει τελικα?για ποιο λογο?

AriStos13
16-09-2015, 15:03
Αυτη η τιμονιερα πως λεγετε; Την βρηκε ο θειος μου και την εφερε στο σπιτι!
Μπορω να την συνδεσω στο ps3?
7640


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

modecris
16-09-2015, 15:24
Αυτη η τιμονιερα πως λεγετε; Την βρηκε ο θειος μου και την εφερε στο σπιτι!
Μπορω να την συνδεσω στο ps3?
7640


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Αυτή είναι η τιμονιέρα (http://www.schrankmonster.de/content/binary/WindowsLiveWriter/itsmy360sbirthdayandIboughtherapresent_107C3/IMG_6784%5B3%5D.jpg)της ms για το 360. Την ονομάζει "Microsoft Wireless Racing Wheel".

Crazy_vision
16-09-2015, 15:33
Ποσο ωραιο ειναι να βλεπεις αιτημα φιλιας απο φιλη-κολλητη στο λυκειο ( που καθομασταν μαζι 3 ταξεις στο ιδιο θρανιο ) και να μιλας μαζι της μετα απο 8 χρονια που ειμασταν τσακωμενοι για λογια που μας εβαλαν τριτοι.

Εντελη οι ανθρωπινες σχεσεις ειναι πολυ απροβλεπτες. Αυτη ειναι ενα παραδειγμα καλης χρησης των κοινωνικων δικτυων :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kane
17-09-2015, 10:53
Θέλω να πάρω μία σφήνα για να στερεώσω μία πόρτα στο διαμέρισμα για να μην κλείνει. Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο;

litanies
17-09-2015, 10:55
Θέλω να πάρω μία σφήνα για να στερεώσω μία πόρτα στο διαμέρισμα για να μην κλείνει. Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο;


κάτι σαν και αυτά:

http://www.skroutz.gr/c/323/eidh-katharismou.html?keyphrase=σφηνα+πορτας

Kane
17-09-2015, 11:39
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να ψάξω στο σκρουτζ. Ευχαριστώ πάρα πολύ Αντώνη.

mihalis13
17-09-2015, 11:45
Πολύ τσίπουρο εχθές και σήμερα τρομερός πονοκέφαλος στο γραφείο... Αντε να πάει 5 να πάω στο κρεβατάκι μου...

Leon_DiZ
17-09-2015, 22:47
Threads like this one make me happy :D

More than any other pub, SquareEnix has shedload of games in development (JRPG heaven) (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1113628)

Gazof
04-10-2015, 00:16
Σκέφτομαι πόσο άδοξα "πήγε" το DS3 μου με το τσάι που έπεσε πάνω του χθες το βράδυ :( Έχω και άλλο ds3, αλλά είναι κυρίως το συναισθηματικό δέσιμο που είχα με το προηγούμενο :P Με αυτό έχω "λιώσει" τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ, GT5, GT6, Heavy Rain, RDR, TLOU, Uncharted, Bioshok Infinite και άλλα και μας άφησε από το τσάι.. δοκίμασα το reset button μπας και, αλλά τίποτα.

dspug7
04-10-2015, 00:21
ενα απο τα δικα μου ειχε ποτιστει με μια γερη ποσοτητα κοκα κολας καποτε. το εκανα αμεσως βιδες και περασα το καθε κομματι του με οινοπνευμα. δουλευει απροβληματιστα απο τοτε.

djpar
04-10-2015, 23:06
kodi...το προγραμμα το εχω καιρο αλλα του λειτουργω καμια βδομαδα τωρα και μιλαμε για επος. Θελει καποιες γνωσεις απο pc αλλα οταν βαλεις τα καταλληλα addon τα σπαει πραγματικα

le_71
07-10-2015, 22:28
Στο μπαλκονακι με παγωμενο Glenfiddich, απολαμβανω ΕΝΦΙΑ ραβασακια και περικοπες συνταξεων που πεφτουν βροχη στους μπετοστοκους που ηλπιζαν.
Μεχρι να μαθετε να ψηφιζετε αυτον που υποσχεται ΠΟΝΟ, ΔΑΚΡΥΑ και ΑΙΜΑ (W.Churchill)
:a052:

AgentPrinny007
07-10-2015, 22:46
https://www.youtube.com/watch?v=Sufg7mNAy3Y

mihalis13
13-10-2015, 03:59
Κοιτάς μια σειρά στο IMDb και αμέσως ξέρεις ποιος ηθοποιός που παίζει στο σειρά θα πάθει κάτι μόνο και μόνο αν πέσει το μάτι σου στον αριθμό επεισοδίων που παίζει.
Πολλές φορές την εχω πατήσει και ξενερωνω...


Sent from my iPad using Tapatalk

Valkyre
19-10-2015, 13:50
Προσπαθω να μπω στην ψυχοσυνθεση καποιων ανθρωπων, οι οποιοι κατα δικη τους ομολογια τα βγαζουν περα δυσκολα αυτουσ τους καιρους και παρολαυτα τους βλεπω να επενδυουν τα χρηματα τους σε πολυ ακριβα ειδη πολυτελειας...

Δεν το καταλαβαινω αυτο. Ειλικρινα. Δυσκολευομαι παρα πολυ να το κατανοησω.

Λεγεται θρασος? Να γυρνας δηλαδη και να παραπονιεσαι ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα, αλλα απο την αλλη να σπαταλας τοσο μεγαλα ποσα για ειδη πολυτελειας?

Λεγεται ανευθυνοτητα?

Λεγεται μηπως παραφροσυνη?

Δεν ξερω. Μενω διαρκως μλκς με την φιλοσοφια καποιων ανθρωπων. Οποτε θα παω πασο μαλλον...

Slay
19-10-2015, 13:59
Προσπαθω να μπω στην ψυχοσυνθεση καποιων ανθρωπων, οι οποιοι κατα δικη τους ομολογια τα βγαζουν περα δυσκολα αυτουσ τους καιρους και παρολαυτα τους βλεπω να επενδυουν τα χρηματα τους σε πολυ ακριβα ειδη πολυτελειας...

Η απαντηση ειναι πολυ απλη Δημητρη, ΔΕΝ τα βγαζουν δυσκολα, γιατι εαν τα εβγαζαν δεν θα ειχαν να τα σκορπαν σε τετοια ειδη που λες. Απο προσωπικη μου εμπειρια μπορω να πω οτι αυτοι που γκρινιαζουν περισσοτερο ειναι αυτοι που εχουν και τα περισσοτερα, ενω ανθρωποι που δινουν αγωνα, και συντηρουνται ΚΑΙ με την βοηθεια συγγενων δεν παραπονιουνται σε κανεναν.

Valkyre
19-10-2015, 14:19
Η απαντηση ειναι πολυ απλη Δημητρη, ΔΕΝ τα βγαζουν δυσκολα, γιατι εαν τα εβγαζαν δεν θα ειχαν να τα σκορπαν σε τετοια ειδη που λες. Απο προσωπικη μου εμπειρια μπορω να πω οτι αυτοι που γκρινιαζουν περισσοτερο ειναι αυτοι που εχουν και τα περισσοτερα, ενω ανθρωποι που δινουν αγωνα, και συντηρουνται ΚΑΙ με την βοηθεια συγγενων δεν παραπονιουνται σε κανεναν.

Mιλαω φυσικα για ατομα τα οποια εχουν κανει σαφες τι πολιτικης πεποιθησης ειναι και τι οικονομικης καταστασης ειναι και ολες οι ενδειξεις ηταν σαφεις οτι δεν αντεχαν αλλο την κατασταση που επικραττει και εγω εδειχνα πραγματικα κατανοηση στα προβληματα και την αγανακτηση τους, και μετα βλεπω την αντιδραση που περιεγραψα παραπανω...

Και μενω μλκς.

Διοτι εγω, που (δεν εχω προβλημα να το πω) ειμαι οκ τα βγαζω περα και μενει και κατι στην ακρη (δεδομενης της καταστασης παντα) αντι να αυξανω τα εξοδα μου, ετρεξα να τα μειωσω. Εκοψα γυμναστηρια και αρχισα να κανω σπιτι μου, μειωσα τον λογαριασμο του τηλεφωνου μου, μειωσα το ιντερνετ, σταματησα καποια αλλα μικροεξοδα που εκανα, μειωσα τα παιχνιδια στο PS4, αρχισα να πηγαινω σινεμα μονο τις τεταρτες, καφεδες δεν πινω, ηλεκτρονικες συσκευες δεν ανανεωνονται εδω και καιρο, μεχρι να νιωσω οτι μπορω να σπαταλησω το απαραιτητο κεφαλαιο. Και φυσικα δεν γκρινιαξα ποτε γιατι θεωρουσα παντα οτι υπαρχουν αλλοι με πολυ μεγαλυτερα προβληματα απο τα δικα μου. Αλλα ειμαι και ανθρωπος που παντα προσπαθει με χιλια να εξασφαλισει ενα Α ποσο για αποταμιευση καθε μηνα. Θες 5, θες 10 ευρω το μηνα? Τοσα.

Εγω λοιπον που ειμαι θεωρητικα οκ, κανω περικοπες, και ο αλλος που ειναι μεσα στα ζορια παει και επενδυει σε ειδη πολυτελειας και αλογιστη σπαταλη.

Ο εγκεφαλος μου δεν μπορει να επεξεργαστει νοοτροπια αυτου του ειδους. Ειναι σαν τους τυπους που ειναι στο ταμειο ανεργειας και ποσταρουν απο τo iphone6 τους συνθηματα κατα της λιτοτητας.

Αδυνατω να συμπλευσω με δαυτους. Και θα μου ηταν πολυ ευχαριστο να υπηρχε μια ταμπελα να μπορω να τους αναγνωριζω ευκολα ωστε να μην εμπλεκομαι σε οποιαδηποτε συζητηση μαζι τους.

Dragonpaul
19-10-2015, 15:11
Εν μέρει ειναι αυτό που λέει ο Slay...
...και εν μέρει, όσο κουλό και να σου φανεί αυτό, οι άνθρωποι οι οποίοι έχουν μάθει να ξοδεύουν, δύσκολα "μαζεύονται". Πχ, ένας άνθρωπος ο οποίος έχει μάθει να βγαίνει για καφέ κάθε μέρα και Παρασκευή και Σάββατο για ποτάκια (που αυτό μπορεί να σημαίνει 2-3 τη βραδιά, ήτοι 35 ευρώ μόνο για τα ποτα), δεν κάνουν εύκολα "πίσω". Δε δέχονται οτι αυτές ειναι συνήθειες που πρέπει να κόψουν. Το ίδιο και με το τσιγάρο... Βέβαια, εδώ παίζει ρόλο και ο παράγοντας του εθισμού. Παρά την οικονομική πίεση δε το κόβουν. Και μπορώ να σου φέρω πολλά παραδείγματα ακόμα. Τελοσπαντων... Εκεί που θέλω να καταλήξω ειναι οτι κάποιοι δεν έχουν καταλάβει τι έχει συμβεί. Κάποιοι δε θέλουν να τσαλακώσουν το προφίλ τους και με θυσίες σε άλλους τομείς, θα πάρουν το Burberry, το Dior, το iPhone 6S κι εγώ δε ξέρω τι άλλο.
Προσωπικα, τη στιγμή αυτή που γράφω, είμαι σε άδεια. Ίσως την πιο ξενερωτη άδεια των τελευταίων μηνών. Αποφάσισα να μη πάω πουθενά, προκειμένου να μην ξοδευτώ. Δε βαριέσαι... Ταινιουλες, video games και θα σιαξουν (sic) τα πράγματα.

Valkyre
19-10-2015, 15:18
Δεν ειναι το ιδιο με αυτο που λεει ο Slay. Ειναι το ακριβως αντιθετο.

Μιλαω για ατομα τα οποια ειναι γνωστο οτι ΟΝΤΩΣ ειναι σε δυσκολη οικονομικη κατασταση αλλα ανταυτου συνεχιζουν ακαθεκτοι την αλογιστη σπαταλη. Μην μου πειτε οτι δεν σας εχει τυχει ποτε να ακουτε τον πονο καποιου, μονο και μονο για να τον δειτε 1 βδομαδα, 1 μηνα μετα να σπαταλαει τα λιγοστα του χρηματα σε πληρως ανουσια πραγματα... και να τα βαζει σε 48 δοσεις και δωστου κι αλλο.

Φυσικα και ισχυει και αυτο που λεει ο Slay, αλλα δεν ειναι η περιπτωση στην οποια αναφερομαι εγω στο αρχικο μου ποστ. Το facebook ειναι μανουλα σε αυτα. Απο το να βλεπεις την περιπτωση του Slay με ανθρωπους να κλαιγονται ενω εχουν, αλλα ταυτοχρονα και αυτους που δεν εχουν, αλλα παρολαυτα δεν δεχονται επουδενι και να στερηθουν την πολυτελεια απο την ζωη τους. Εχω εμπρακτα παραδειγματα απο τετοιες συμπεριφορες και δεν ειναι 1-2. Ειδικα με τα γεγονοτα των τελευταιων μηνων εχουν βγει στην επιφανεια πραγματα που με εχουν αφησει αφωνο... και απο την μια αποψη και απο την αλλη.

AgentPrinny007
19-10-2015, 15:40
Εγω στη προηγουμενη γενια ειχα και τις 3 κονσολες (PS3, 360, Wii). Τωρα ομως δεν εχω καμια γιατι ξερω καλα οτι δεν βγαινει διαφορετικα. Ο μονος λογος που εξακολουθω και ασχολουμε με το gaming ειναι η αγαπη μου για τα παλια rpg που ουτε δυνατο pc θελουν και το πολυ να στοιχιζουν 5 με 8 ευρω. Καλα να μην μιλησω για κινητα κτλ, αφου οσοι με ξερουν καλα τι εχω:p

Γενικα απο οτι βλεπω δεν ειναι ευκολο καποιοι να χωνεψουν οτι η παλια ζωη εχει τελειωσει για πολλους. Ισως να θελει λιγο περισσοτερο δυναμη, δεν ξερω.

Απο την αλλη ειναι λιγο δυσκολο να περιμενουμε απο τον κοσμο να κατανοησει με ευκολια τι εχει συμβει, οταν τοσα χρονια ισχυε και εξακολουθει να ισχυει οτι εισαι αυτο που αγοραζεις...

Μετα εχουμε και την υποκρισια, απο αυτο δε να φαν και οι κοτες. Ολα ηταν μαυρα χαλια πριν τις εκλογες, ενω τωρα που βγηκε το κομμα μας ολα θα γινουν καλα και ωραια, αν δεν εχουν ηδη γινει... Μαλιστα πολλα προβληματα του πριν τωρα ξαφνικα εξαφανιστηκαν, σαν να μην υπηρξαν ποτε. Αρα μπορω να χαλασω κατι παραπανω ετσι δεν ειναι?

Valkyre
19-10-2015, 15:51
Ολα ηταν μαυρα χαλια πριν τις εκλογες, ενω τωρα που βγηκε το κομμα μας ολα θα γινουν καλα και ωραια, αν δεν εχουν ηδη γινει... Μαλιστα πολλα προβληματα του πριν τωρα ξαφνικα εξαφανιστηκαν, σαν να μην υπηρξαν ποτε. Αρα μπορω να χαλασω κατι παραπανω ετσι δεν ειναι?

Kατι τετοιο μαλλον. Νοοτροπια που δεν θα καταλαβω ποτε. Μονο αν εθελοτυφλει κανεις μπορει να συμπεριφερεται ετσι. Ή απλα ειναι θεμα αγνοιας κινδυνου... "δεν βαριεσαι", "μια ζωη την εχουμε" κλπ.

φυσικα μιλαω για σπαταλες... να το τονισω αλλη μια φορα για να μην παρεξηγηθω, αυτον που θα παει να δωσει 2 και 3 μισθους (ετσι οπως ειναι τα πραγματα) για να παρει ενα αντικειμενο πολυτελειας που σε καμμια περιπτωση δεν του ειναι απαραιτητο.

AgentPrinny007
19-10-2015, 16:35
Kατι τετοιο μαλλον. Νοοτροπια που δεν θα καταλαβω ποτε. Μονο αν εθελοτυφλει κανεις μπορει να συμπεριφερεται ετσι. Ή απλα ειναι θεμα αγνοιας κινδυνου... "δεν βαριεσαι", "μια ζωη την εχουμε" κλπ.


Το καταλαβα οτι κατι τετοιο περιεγραφες απο την απανταση που εδωσες στον Dragonpaul. Το σιγουρο ειναι οτι θα δεις πολλα τετοια ακομη.
Διασκεδασε το. Οταν δεις οτι παει να γινει μια τετοια σηζητηση απο συγκεκριμενα ατομα, θα λες μισο λεπτο, θα ανεβαζεις στο τραπεζι ενα μεσαιο ποπ κορν και μια μεγαλη coca cola (εχω και μια αδυναμια:() και μετα θα λες: τωρα ξεκινα. Ειναι αδυνατο να το δεις σοβαρα ολο αυτο.

ntsmrtz
19-10-2015, 17:07
Πολλοί παράγοντες αναφερονται, όλοι σωστοί...
Ειδικά όμως αυτό που αναφέρει ο dragonpaul είναι καραμπινάτη νοοτροπία.
Αρα:
1. Ο κόσμος έχει και σπαταλάει?
2. Ο κόσμος έχει οριακά και τα σπαταλάει? (αντί να τα αποταμιεύει?)
3. Ο κόσμος δεν έχει και δανείζεται για να σπαταλήσει?
4. Ο κόσμος δεν έχει και δανείζεται για να ζήσει?

Οσον αφορά αυτό που αναφέρει ο valkyre.
Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω κάποιον που ΟΝΤΩΣ δεν έχει αλλά σπαταλάει αλόγιστα.
Για μένα, εάν σπαταλάει τότε έχει. Ετσι απλά. Μπορεί να κλαίγεται, μπορεί να το έχει "μανιέρα" το δεν έχω, αλλά το πιθανότερο είναι ότι έχει.

Σημαντικός παράγοντας παίζει η ηλικία και η νοοτροπία.
Νέα παιδιά έχουν μάθει να θεωρούν δεδομένα το αιφόνι το ωραίο ρούχο και τη ποζεριά με όποιο τρόπο. Για αυτούς ΔΕΝ είναι πολυτέλεια αλλά βασική ανάγκη. Και προς εκεί τα χώνουν ότι έχουν ή ΔΕΝ έχουν.
Εγώ δεν το καταλαβαίνω και μένω παγωτό με τα καμώματά τους αλλά για εκείνους είναι κάτι λογικό. Ανεγκεφαλιά? Το πιθανότερο.

Γνωστός τις προάλλες μου έλεγε μεταξύ σοβαρού και αστείου (δηλαδή σοβαρά): "Φίλε το μόνο που μετράει στη ζωή είναι το που θα πας και το τι θα γ@m..εις"
Ο τύπος δεν ξέρει τι έχει από χρήμα, έχει δύο παιδιά, πρώτος στους αγανακτισμένους, δεν πληρώνω και αντίστοιχα, και κλαίγεται όποτε πάει η κουβέντα για τον ενφια και την κοινωνική αδικία.
Ξέρω, τραβηγμένο παράδειγμα...

Αλλά, άποψή μου είναι ότι τελικά ο κόσμος ίίίίσως και να έχει κάτι παραπάνω (και καλά κάνει) από αυτά που λέει και κλαίγεται οπότε -προς το παρόν- δεν έχει καταλάβει το προς τα που οδεύουμε...

Νευρίασα τώρα. Μου έρχονται παραδείγματα όσο το σκέφτομαι και η πίεση θα πάει στο 20. Δεν περιγράφω άλλο.

Valkyre
19-10-2015, 17:38
Eγω δεν εχω προβλημα ο κοσμος να εχει. Μακαρι να εχει και να ειναι καλα. Μακαρι ολοι να εχουν. Αλλα μου ακουγεται διαστημικο να κλαιγεσαι οτι δεν εχεις, να μην εχεις οντως και παρολαυτα να πηγαινεις να παραγγελνεις το Iphone 6s (ενω εχεις το "παλιο" 6) βαζοντας 48 δοσεις και ολα χυμα μεσα. Γιατι πολυ απλα ΠΡΕΠΕΙ να το εχεις. Δεν πα να μην βγαινεις να παρεις ψωνια σουπερ μαρκετ, iphone6/samsung galaxy s6/ XXX ακριβη συσκευη ΠΡΕΠΕΙ να εχεις. Παραδειγματα φυσικα αυτα. Νομιζω οτι τετοια συμπεριφορα ειναι αξια σφαλιαρας μπας και ισιωσει αυτο που εχουν οι εν λογω ανθρωποι αναμεσα απο τα αυτια τους.

Και ειναι ανησυχητικο που τουλαχιστον στην δικη μου υποληψη δεν ειναι ενας και δυο αυτοι οι ανθρωποι αλλα πολλοι.

Τωρα για οσους εχουν και κλαιγονται, αυτοι απλα ειτε τρολαρουν, ειτε ειναι αχαριστοι, ψευτες και σιχαμεροι, ειτε δεν ξερω κι εγω τι. Αλλα τουλαχιστον δεν θα τους πεις βλακες. Γιατι οι αλλοι μονο ως βλακες μπορουν να λειτουργουν ετσι.

nikon
19-10-2015, 19:18
Δημήτρη θα σου πω ένα παράδειγμα (μπορεί και να στο έχω πει) για να καταλάβεις τι άτομα υπάρχουν, πρώην συνάδελφος ενώ έχουμε κάνει σχετικές συζητήσεις και ξέρω ότι έχει καμιά 10αριά κάρτες και όλες στο όριο (τότε που τις κάρτες τις εδιναν με το κιλό γιατί λεφτά υπήρχαν) μια μέρα του καλοκαιριού αρχίσαμε να κάνουμε κουβέντα για τις άδειες/διακόπες που έρχονται και όταν πάνω στη κουβέντα κατάλαβα ότι σκέφτεται να πάει στη Κρήτη της λέω "καλά ρε c χρωστάς σε τόσες κάρτες, τα οικονομικά σου είναι σκατά και σκέφτεσαι να πας διακοπές στη Κρήτη;!;!;!;!;!;" και με ένα εντελώς χαλαρό και άνετο ύφος γυρνάει και μου λέει "και βέβαια θα πάω, θα πάρω καταναλοτικό δάνειο δεν μπορώ να μη πάω διακοπές".

Μένω μαλάκας σταματώ τη κουβέντα και από τότε είπα ότι όποτε θα ακούω κάποιον τέτοιο άνθρωπο να κλαίγεται για τα οικονομικά του θα λέω απλά καλά να πάθει, δεν ήταν λίγοι αυτοί τις εποχές που λεφτά υπήρχαν αλλά βλέπω ότι ακόμα υπάρχουν.

Valkyre
19-10-2015, 20:28
Ναι νομιζω μου το εχεις ξαναπει. Μιλαμε για ανευθυνοτητα απλα. Και οπως το ειπες σε τετοιες περιπτωσεις, οταν τα θελει ο κωλος σου πρωτα πρεπει να κοιτας τον εαυτο σου στον καθρεφτη και μετα ολα τα αλλα.

ntsmrtz
19-10-2015, 20:28
Ναι.
Το "δεν μπορώ να μην πάω διακοπές" ενώ ουσιαστικά ΔΕΝ έχει και δανείζεται είναι τυπικό παράδειγμα λανθασμένης νοοτροπίας, εξαρτημένης επιβλαβούς συνήθειας με επίγνωση των αποτελεσμάτων της και ταυτόχρονα άρνηση της πραγματικότητας.
Δηλαδή ξέρω ότι με χαλάει αλλά το κάνω.
Αντε να κάνεις κουβέντα μετά..

chronohill
20-10-2015, 13:02
Να ναι καλα το Facebook αποκτησε νοημα υπαρξης τωρα που εβαλε τα gifs στο τσατ.ριχνω τρελο τρολαρισμα στους φιλους μου και λιωνω στο γελιο

Lefteris_X
20-10-2015, 13:08
Η σχέση των περισσοτέρων Ελλήνων με την διαχείριση χρήματος και την αναλογία σπατάλης / εγκράτειας, είναι αντίστοιχη με την σχέση του ευτραφούς / παχύσαρκου ατόμου με το φαγητό και τις λιχουδιές.

WolfRathmA
21-10-2015, 20:09
Σας εχω λειψει ε; Το ξερω :P

Με τους μαλακες στη δουλεια που κλειδωσαν ολα τα site και δε μπορω να μπω πλεον ειμαι γενικοτερα απον απο το φορουμ. Sorry παιδια... Δεν εχω και υπολογιστη σπιτι και απο το κινητο ειναι λιγο κουραστικο να καθομαι να διαβαζω. Που και που μπαινω και ριχνω μια ματια οταν βρω υπολογιστη...

Slay
21-10-2015, 20:28
Δεν θυμαμαι τελικα πηγες στην sony? που ελεγες?

WolfRathmA
21-10-2015, 23:14
Όχι δε πήγα τελικά. LG έχω παραμείνει. :)

ntsmrtz
21-10-2015, 23:54
Μόλις το είπα στην οικογένειά μου, θα το πω και σε κανά δυό φίλους αργότερα.

Η γυναίκα μου είναι έγκυος...!!!! :love2:

Και ο υπέρηχος έδειξε ξεκάθαρα... αγοράκι :banana:

Slay
22-10-2015, 02:18
Αυχενικη κανατε ή Β επιπεδου?

ntsmrtz
22-10-2015, 08:38
Η Αυχενική έγινε πριν κανά μήνα μαζί με το pap A για να υπολογιστεί η αρχική πιθανότητα για τ21. (βγήκε 1 σε κάτι χιλιάδες)
Η Β΄επιπέδου θα γίνει 17/11. Χθες ήταν προβλεπόμενη ενδιάμεση επίσκεψη στο ιατρείο.
Και η αναγνώριση έγινε αμέσως με το που έβαλε τον ακροδέκτη του υπερήχου στην κοιλίτσα!

Slay
22-10-2015, 12:33
Αντε, με το καλο ο παιδαρος.

Christos33
22-10-2015, 12:54
Με το καλό, πρώτο παιδί;

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Christos33
22-10-2015, 13:21
Εμείς σήμερα κλείσαμε 9μηνες.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/22/45666bdcd67f00eebad41ede09fc2166.jpg

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dragonpaul
22-10-2015, 14:17
Να ζησετε, Χριστοφορε μας!!!!!!!

- - - Updated - - -


Και ο υπέρηχος έδειξε ξεκάθαρα... αγοράκι :banana:
Όλα με το καλό!!!!!

ntsmrtz
22-10-2015, 16:29
Σας ευχαριστώ παιδιά!
Θα είναι το 2ο. Εχουμε και ένα κοριτσάκι που μπήκε τον Αύγουστο στο 3ο χρόνο

Christos33
22-10-2015, 17:11
Ωραιος οπότε τα ξέρεις δεν εχεις άγχος;).


Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

james9
22-10-2015, 17:31
Καταλαβαινω τη χαρα των παιδιων που γινονται γονεις , την υπερηφανεια τους ακομα και την αναγκη τους να μοιραστουν τη χαρα αυτη με "φιλους" που εχουν κανει στο φορουμ. Χωρις να θελω να γινω επικριτικος θεωρω λαθος , αφελεια , οπως θελετε πειτε το να ανεβαζετε φωτογραφιες των παιδιων σας στο δικτυο .

Θα μου πεις δεν τρεχει τιποτα ενα μικρο ελληνικο φορουμ ειμαστε , πενηντα γνωστοι-φιλοι με ενα κοινο χομπι, δεν τρεχει τιποτα. Το βλεπω διαφορετικα , τη σημερον ημερα κανεις δεν ξερει με ποιον μιλαει και ποιος κρυβεται πισω απο ενα νικ σε οποιοδηποτε σαιτ.

Δεν θελω να κανω κηρυγμα ο καθενας κανει οτι θελει αλλα εγω ετσι το βλεπω.

Christos33
22-10-2015, 17:41
Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες,γιαυτό δεν εβαλα και καθαρή φωτογραφία του μικρού (εχει γυρισμένο πρόσωπο), παλιά έκανα το λάθος και ανεβαζα μερικές φωτο της μικρής στο FB ( αν και εκεί έχω ελάχιστα άτομα).
Τώρα πλέον αν υπάρχει παιδί στην φώτο να φαίνεται κανονικά βάζω φατσουλα στο πρόσωπο;).

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
25-10-2015, 13:51
εχεις καποιο παιδι την kerosun rainbow (http://www.electroniki.gr/kerosun-rainbow) να μου πει τι γνωμη του?

Kane
26-10-2015, 12:02
Έπιασαν τα κρύα φιλαράκι;
Πλάκα - πλάκα πρέπει να βγάλω τις σόμπες από την αποθήκη D-:

AriStos13
26-10-2015, 12:28
ναι ρε συ επεσε αποτομα η θεροκρασια και ασε. στο χωριο μου χθες ειχε 10 βαθμους φιλε..!!

Kapa
26-10-2015, 17:16
εχεις καποιο παιδι την kerosun rainbow (http://www.electroniki.gr/kerosun-rainbow) να μου πει τι γνωμη του?

Την εχω στο χωριο την συγκεκριμενη. Ζεσταινει πολυ τον χωρο αλλα ταυτοχρονα δημιουργει δυσαρεστη μυρωδια λογω πετρελαιου.

Εχω παρει την σομπα Ζευς και εχω βρει την υγεια μου. Οτι πρεπει για δωματιο. Σε μεγαλο σαλονι ισως χρειαστεις 2 για να το καλυψεις με ολες τις λαμπες αναμενες.

AriStos13
26-10-2015, 17:53
Την εχω στο χωριο την συγκεκριμενη. Ζεσταινει πολυ τον χωρο αλλα ταυτοχρονα δημιουργει δυσαρεστη μυρωδια λογω πετρελαιου.

Εχω παρει την σομπα Ζευς και εχω βρει την υγεια μου. Οτι πρεπει για δωματιο. Σε μεγαλο σαλονι ισως χρειαστεις 2 για να το καλυψεις με ολες τις λαμπες αναμενες.

Αυτο με την μυρωδια λογου του πετρελαιου το εχω διαβασει και αλλου! Αν και λενε οτι ειναι αναλογα στον ανθρωπο!
Δεν ηθελα κατι με ρευμα γιατι ηδη υπαρχουν αρκετες ηλεκτρικες συσκευες! Απο καταναλωση εχεις δει διαφορα;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Kapa
26-10-2015, 17:57
Απο καταναλωση δεν μπορω να εχω συγκριση γιατι δεν ειχα στο χωριο καλοριφερ. Σε αποδοση ειναι πολυ καλη αλλα δεν θυμαμαι ποσο γρηγορα καταναλωνει το δοχειο. Την γεμιζα και οσο κρατουσε,

AriStos13
26-10-2015, 22:37
Ευχαριστω πολυ φιλαρακι! Εχω καταληξει στο να παρω την kerosun!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Christos33
27-10-2015, 19:33
Είμαι Νοβα και εχω προσφορά απο ote tv να κανω την αλλαγη η όχι.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
27-10-2015, 19:55
το μονο που εχει η νοβα ειναι την super league και το basket αν δεν σε πολυ ενδιαφερουν αυτα πας καρφι οτε για μενα. ειδικα το κοστος ειναι ενα μεγαλο συν του οτε!

Christos33
27-10-2015, 21:41
Το κακό είναι οτι πρέπει να αποφασίσω γρήγορα γίατι μέχρι το Σάββατο μου κάνει δώρο την μεταφορά σε οτε.
24 ίντερνετ, 6 ωρες κινητό και οτε TV 49 ευρω και δωρο ολα εγκατάσταση και μεταφορά γραμμής και 15 % ακόμα στο κινητό (εχω 50% εκεί έκπτωση) με την νοβα ειχα 12 ώρες σε κινητά αλλα εδινα 59 ευρώ αλλα είχα την εγγραφή κάτι που στο οτε δεν εχω (είναι συν 5 ευρώ).

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ntsmrtz
07-11-2015, 21:18
Κοιτάω τα στατιστικά μου εδώ στο φόρουμ. Και κοιτάω τα μηνύματά μου...
Από τέλη του '10 που άρχισα να γράφω μέχρι τέλη του '12 σχεδόν όλα τα μηνύματά μου ήταν για τον ολυμπιακό και λίγα για gaming.
Κάποια μάλιστα είναι απαντητικά μου σε εριστικό ύφος (γιατί μου απευθύνθηκαν εριστικά).
Εξαφανίζομαι για 1,5 χρόνο (εγκυμοσύνη της γυναίκας μου και ξεπέταγμα της μικρής) και επανεμφανίζομαι μέσα '14 με λίγα posts για ολυμπιακό και πιο πολύ για γενικά θέματα και gaming.

Γιατί τα γράφω αυτά?
1. Γιατί διαβάζοντας posts μου για ολυμπιακό κάποια μηνύματά μου μου φάνηκαν εντελώς ξένα! Πως είναι δυνατόν να ενδιαφερόμουν τόσο πολύ για το ποδόσφαιρο?
Αλλη ζωή. Τώρα δε μου καίγεται καρφί!
2. Οσοι μαθαίνουν ότι το 2ο παιδάκι θα είναι αγοράκι ΟΛΟΙ λένε το κλισέ ότι θα πηγαίνουμε μαζί γήπεδο να βλέπουμε τον ολυμπιακό. Καμία σχέση. Το παιδί θα είναι ολυμπιακός αλλά όχι σαν εμένα αλλά αποστασιοποιημένος. Η τουλάχιστον έτσι θέλω να γίνει και προς τα εκεί θα το κατευθύνω.
Αυτά...

Dragonpaul
07-11-2015, 21:31
Το θεμα ειναι οτι οι ανθρωποι αλλαζουν, ειτε λογω καταστασεων, ειτε λογω αναθεωρησης πραγματων, ειτε αλλων λογων... Και αυτο μονο καλο ειναι. Προσωπικα, θεωρω χαζο εναν ανθρωπο ο οποιος μενει ακλονήτως συνεπης σε παλιες αποψεις, χωρις να τις εχει μεταβαλλει, εστω και λιγο.
Να σου ζησει το παιδακι (ή τα παιδακια, δεν εχω καταλαβει εαν εχεις ενα ή δυο) και να εισαι καλα!

ntsmrtz
07-11-2015, 21:47
^
Ευχαριστώ Παύλο! Περιμένουμε το 2ο, το αγοράκι. Πλέον ΟΛΟΙ μου λένε ότι είμαι τυχερός οικογενειάρχης που θα έχω 2 παιδάκια-ζευγαράκι (αγοράκι και κοριτσάκι) που για αυτούς είναι το βέλτιστο. Εμένα να πω την αλήθεια μου ήταν αδιάφορο το φύλλο.
Οσον αφορά τις αλλαγές. Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.
Εδώ εγώ οδηγώ πλέον στην καθημερινότητά μου scooter που είμαι υπέρμαχος των μηχανών (και ακόμα είμαι) :)
Πρέπει να βάλω φωτο το μηχανάκι στο αντίστοιχο νήμα.

corsaopc3071r
09-11-2015, 15:00
Κοιτάω τα στατιστικά μου εδώ στο φόρουμ. Και κοιτάω τα μηνύματά μου...
Από τέλη του '10 που άρχισα να γράφω μέχρι τέλη του '12 σχεδόν όλα τα μηνύματά μου ήταν για τον ολυμπιακό και λίγα για gaming.
Κάποια μάλιστα είναι απαντητικά μου σε εριστικό ύφος (γιατί μου απευθύνθηκαν εριστικά).
Εξαφανίζομαι για 1,5 χρόνο (εγκυμοσύνη της γυναίκας μου και ξεπέταγμα της μικρής) και επανεμφανίζομαι μέσα '14 με λίγα posts για ολυμπιακό και πιο πολύ για γενικά θέματα και gaming.

Γιατί τα γράφω αυτά?
1. Γιατί διαβάζοντας posts μου για ολυμπιακό κάποια μηνύματά μου μου φάνηκαν εντελώς ξένα! Πως είναι δυνατόν να ενδιαφερόμουν τόσο πολύ για το ποδόσφαιρο?
Αλλη ζωή. Τώρα δε μου καίγεται καρφί!
2. Οσοι μαθαίνουν ότι το 2ο παιδάκι θα είναι αγοράκι ΟΛΟΙ λένε το κλισέ ότι θα πηγαίνουμε μαζί γήπεδο να βλέπουμε τον ολυμπιακό. Καμία σχέση. Το παιδί θα είναι ολυμπιακός αλλά όχι σαν εμένα αλλά αποστασιοποιημένος. Η τουλάχιστον έτσι θέλω να γίνει και προς τα εκεί θα το κατευθύνω.
Αυτά...

Ωραιος φιλαρακι!!! Χαιρομαι που σε αλλαξε προς το καλο! Και σκεφτεσαι-κρινεις πολυ σωστα τον εαυτο σου!

Kapa
09-11-2015, 19:30
Διαβαζω Reviews σε Tomb Raider, Fallout 4, Black Ops 3.

Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι ειτε τα παιχνιδια ειναι τελεια και βαρανε βαθμολογιες του 9, ειτε εχει πεσει πολυ κασερι και δεν θελουμε να χασουμε τη πελατεια.

Παιχνιδια του 9 και ποσο μαλλον του 9,5 ειναι αριστα παιχνιδια, χωρις το παραμικρο ψεγαδι. Ειναι οντως ετσι τα παραπανω παιχνιδια;

*Το να βαλεις 10 σε ενα παιχνιδι ειναι τιμητικο. Οπως ο Ναυαρχος στο Ναυτικο ενα πραγμα.

mihalis13
09-11-2015, 19:59
Ειναι αυτό που λέγαμε και για το NFS οτι πλέον έχει περάσει στην άποψη του κόσμου πως βαθμολογίες του 6 και του 7 μιλάνε για κακά παιχνίδια. Και αν ένα παιχνίδι πιάσει το 8 είναι αποδεκτό...
Κανονικά όπως είπε και ο Λευτέρης έπρεπε να βαθμολογούν τα παιχνίδια με την κλίμακα του 100 όλοι οι reviewers.

Μακάρι να αλλάξει κάποτε αυτό και να βλέπουμε πιο σωστές βαθμολογίες στα παιχνίδια. Εγώ πχ έχω μια τρέλα να βαθμολογώ ταινίες που βλέπω στο Imdb (καθαρά για πάρτη μου) και έχω βαθμολογησει γύρω στις 1300.. Από αυτές 12 έχουν πάρει 10 (και 5 σειρές) και 9 καμμιά 40αρα.
Φίλοι ξέρουν οτι το κάνω αυτό και όταν έχει τύχει σε κουβέντα να λεω είδα την τάδε ταινία να με ρωτουν πως την βρήκα και τι βαθμό έβαλα. Και να λέω για παράδειγμα: Ωραία ταινία και έβαλα 6-10, ε η απάντηση είναι: "τι ωραία ρε;; σκατά θα είναι για να της έβαλες 6"
Και αντε να εξηγώ την λογική μου. Πως κάτι στο 6 και στο 7 το θεωρώ καλό αλλά δεν θα έκανα και τούμπες να το ξαναδώ...

asdys
10-11-2015, 13:53
Συμφωνώ πως είναι χαζό να θεωρούμε παιχνίδια του 6 και του 7 σκουπίδια. Αλλά για αυτό φταίνε και οι 2 "μπάντες". Και ο Τύπος (προφανως οχι παντα και οχι όλοι) που βάζει πολύ μεγαλύτερες βαθμολογίες σε τίτλους που δεν την αξίζουν, αλλά και το κοινό που έχει αποκτήσει πλέον το σκάλωμα που ανέφερες. Δεν θα βοηθήσει όμως σε κάτι η βαθμολογία στα 100. Γιατί τώρα πχ είναι σχετικά εύκολο να ορίσεις "ποιοτικά" τη διαφορά του 7 με το 8. Στα 100 όμως πως δικαιολογεις τη διαφορά ανάμεσα σε 80 και 82 π.χ.; Τι μπορεί σε έναν τίτλο να δικαιολογήσει διαφορα 2 στα 100; Η διαφορά είναι τόσο μικρή που δεν μπορεί να παίξει ουσιαστικό ρόλο. Οπότε εκεί οι μονάδες απλά μπαίνουν με βάση το τι κάθεται καλά στο μάτι αυτόυ που ορίζει το βαθμό. Για τον ίδιο ακριβώς λόγο διαφωνώ και με τα ".5" στην κλίμακα του 10. Γιατί και πάλι δημιουργείται ζήτημα ουσίας του τι έπαιξε ρόλο ώστε να πάει στο +.5 μια βαθμολογία.

Για εμένα είτε πρέπει τα Μεσα να βαθμολογούν ΚΑΝΟΝΙΚΑ ώστε ο κόσμος να ξαναφέρει το μυαλό του τη σωστή "δοσολογία" βαθμολογιών (το οποίο είναι ιδιαίτερα ουτοπικό δυστυχώς), είτε να εγκαταλειφθεί πλήρως το σύστημα των βαθμολογιών (που το θεωρώ πολύ πιο φιλόδοξη και επίφοβη ταυτόχρονα λύση για τη βιοσημότητα ενός Μέσου). Δεν χρειάζεται πάντα ένα νουμεράκι για να ορίζεται η ποιότητα στα πάντα (games, γυναικες, αυτοκίνητα και ούτε ξέρω τι άλλο). Είναι πολύ προτιμότερο να "εκπαιδευτεί" ο κόσμος να διαβάζει τα κείμενα (σε οτιδήποτεε οχι μονο στα games) και να καταλαβαίνει τι γράφεται, παρά να βγαίνει όλο το συμπέρασμα από το βαθμό. Που ξέρετε τι παίζει γενικά με βαθμολογίες, δεν χρειάζεται να το ξαναπίασουμε τώρα.

Valkyre
10-11-2015, 14:01
Δυστυχως η δημοσιογραφια στην βιομηχανια των βιντεοπαιχνιδιων ειναι ως επι το πλειστον το σκουπιδι. Και οχι τα παιχνιδια.

Οι δημοσιογραφοι εχουν καταντησει γραφικοι και μοιαζουν να λειτουργουν οι περισσοτεροι πισω απο μια ατζεντα. Θυμαστε τα σκανδαλα μερικα χρονια πριν που ειχαν απολυθει υπαλληλοι απο μεγαλα site οπως το gamespot και το IGN διοτι η "κριτικη" τους απο οτι φαινεται δεν πηγαινε με τα νερα των μεγαλων publishers (ονοματα δεν λεμε...) και οι αρχισυντακτες επρεπε να "λαβουν δραση".

Εχει καταντησει λιγο αηδιαστικο το ποσο "γλυφτες" εχουν καταντησει οι δημοσιογραφοι. Θα συγχωρησουν πολλα αναλογα το ποσο διασημη ή οχι ειναι μια ομαδα αναπτυξης. Και ναι δεν μιλαω μονο για Bethesda , Rockstar τωρα αλλα γενικα ολους τους μεγαλους παιχτες οπως Naughty Dog, Bungie κλπ.

Πιστευω με το χερι στην καρδια οτι αν η Naughty Dog εβγαζε το Mad Max ακριβως οπως ειναι με την σημερινη μορφη, το παιχνιδι στο metacritic δεν θα εβγαζε μεσο ορο 7 οπως τωρα, αλλα τουλαχιστον ενα 8 μην πω και παραπανω.

Ισως το hype να δικαιολογει καποια πραγματα οταν περιμενεις δουλεια απο μεγαλα ονοματα του χωρου, αλλα πολλες φορες νομιζω οτι ξεφευγει απο τα επιτρεπτα ορια αντικειμενικοτητας.

Παιχνιδια απο μικρομεσσαιους developers κρινονται με μια Α μεγαλυτερη αυστηροτητα απο οτι τα παιχνιδια που προερχονται απο leaders της βιομηχανιας.

YΓ: Να σημειωσω οτι αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι ολα τα παιχνιδια απο μεγαλους devs δεν αξιζουν τις κριτικες που παιρνουν. Ας πουμε Red Dead Redemption ή Last of Us κλπ.

mihalis13
13-11-2015, 18:11
Βλέποντας σχόλια υποστηριχτών του ΣΥΡΙΖΑ σε διάφορα site που παλιά τους έβλεπες να λένε κατά του ΕΝΦΙΑ και των αδικιών που γίνονται από το κράτος και τώρα έχουν γίνει δεξιότεροι των δεξιοτερων...
Εκτός αν μιλάμε για πληρωμένα ανθρωπάκια που φοβούνται μην χάσουν το μισθό τους από το κόμμα...

Αλλιώς και 10 μνημόνια να περάσουμε μυαλό δεν θα βάλουμε....

corsaopc3071r
13-11-2015, 22:37
Δημόσιο rulezzz...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gazof
13-11-2015, 22:42
Τι μυαλό να βάλουμε ρε Μιχάλη, όταν βλέπεις την βραδιά των εκλογών χορούς στο Σύνταγμα, ε, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

kostasb13
14-11-2015, 02:04
Τι γίνεται ρε σεις στο Παρίσι....έξι επιθεσεις, μια από αυτές στο Σταντ ντε Φρανς, δεκάδες νεκροί, όμηροι, τι είναι αυτό το πράγμα....

Kapa
14-11-2015, 02:25
Τραγωδια πραγματικη....

...και το κακο ξερεις ποιο ειναι; Οτι δεν θα ειναι η τελευταια επιθεση. Κοβεις ενα κεφαλι και πεταγονται 10.

nikon
14-11-2015, 08:37
Όσο δεν χτυπάνε τη ρίζα του κακού αυτά θα έχουμε (εκτός από τους χιλιάδες πρόσφυγες), απλά είναι τα πράγματα ή παίρνουν απόφαση και τους εξαφανίζουν από τον χάρτη ή κάθονται να τους σφάζουν.
Επόμενοι θα είναι λένε οι ’γγλοι και οι Ιταλοί ας ελπίσουμε να μη έρθουν και από τα μέρη μας.

jimspy
14-11-2015, 09:02
το θεμα ειναι ποια ειναι η ριζα του κακου.....ο isis , η αλ καιντα , οι ταλιμπαν ή αυτοι που τους γιγαντωσαν τοσο κ τωρα δεν μπορουν να τους κουμανταρουν ή διαφορετικα ποιοι δημιουργησαν τις καταλληλες συνθηκες ωστε να γιγαντωθουν...κ ακομα πιο περα ας αναρωτηθουμε το γιατι στο παραπανω ερωτημα κ θα βρουμε κ την πραγματικη ριζα του κακου....εχθες ηταν η αλ καιντα σημερα ο ιsis αυριο καποιος αλλος κ αυτο ειναι το μονο δεδομενο......

nikon
14-11-2015, 10:59
Εγώ ξέρω ότι όταν πάρει φωτιά ο κώλος σου δεν ψάχνεις το γιατί, τρέχεις να την σβήσεις.
Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι να γιγαντώνουν τη βία και πάντα θα υπάρχουν κάποιοι να την εφαρμόζουν το θέμα είναι να τους περιορίσεις και τους 2 γιατί να τους σταματήσεις δεν μπορείς.

Desmond
14-11-2015, 19:01
Σήμερα και ο πλέον αδαής κατάλαβε απ'το τι προσπαθούν να ξεφύγουν οι πρόσφυγες που καταφεύγουν άρον άρον στην ευρώπη. Βοήθειά μας με τους μαλάκες που μπλέξαμε αλλά και αυτούς που θα μας προκύψουν ως "απάντηση".

le_71
15-11-2015, 14:48
το θεμα ειναι ποια ειναι η ριζα του κακου.....ο isis , η αλ καιντα , οι ταλιμπαν ή αυτοι που τους γιγαντωσαν τοσο

Νομιζω τα κοριτσακια Γιαζιντι των Κουρδων που τα βιαζουν και μετα τα πουλανε στα σκλαβοπαζαρα τους γιγαντωσαν το μισος. Εχουν μια λογικη τα αντιποινα τους, δε λεω...
.
.

επισης αφου τους γιγαντωσαν οι αισχροι Δυτικοι, καλα κανουν και πετανε τους ομοφυλοφιλους απο τις ταρατσες, ε;
.
.

μην ξεχασω και τις μοιχαλιδες που τις λιθοβολουν σε λακους. γερο χτυπημα στον Δυτικο Ιμπεριαλισμο .
.
.

Α, και τον αρχαιολογο που προστατευε την Παλμιρα τον θυμαστε; που του κοψανε το κεφαλι και τον κρεμασανε σε ενα τσιγκελι;
Με το δικιο τους οι ανθρωποι. Τους ειχει κανει το βιο αβιωτο ο αλητης.

τα σκεφτεστε πολυ αυτα που γραφετε ή σας βγαινουν αυθορμητα;

jimspy
15-11-2015, 15:43
http://www.globalresearch.ca/logistics-101-where-does-isis-get-its-guns/5454726

http://www.nytimes.com/2013/03/25/world/middleeast/arms-airlift-to-syrian-rebels-expands-with-cia-aid.html?pagewanted=all&_r=1

http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios (http://www.nytimes.com/2013/03/25/world/middleeast/arms-airlift-to-syrian-rebels-expands-with-cia-aid.html?pagewanted=all&_r=1)

Slay
15-11-2015, 19:05
Σε καποιο νεοφιλελευθερο μυαλουδακι, δεν χωραει το οτι οι Αμερικανοι ειναι οι κακοι αυτης της ιστοριας. Φταιει λεει ο ψυχοπαθης που βγαινει και σκοτωνει, και οχι αυτος που του εδωσε τα οπλα για να σκοτωσει (ενω ηξερε οτι ειναι ψυχοπαθης).
Δυστυχως το εργακι το εχουμε δει πολλες φορες να παιζεται τις τελευταιες δεκαετιες , κυριως στην μεση ανατολη (στην λατινη αμερικη το 70-80) . Ειναι καπως δυσκολο να συντηρησεις την μεγαλυτερη βιομηχανια οπλων στον πλανητη, εαν δεν εχεις εχθρους και πολεμους, και ετσι η CIA με την βοηθεια και του NATO, αλλα και της πολυαγαπημενης της Mοσαντ, δημιουργει συνεχως "εχθρους", τα παραδειγματα αρκετα, οι μουτζαχεντιν και αργοτερα οι ταλιμπαν, ο Σανταμ Χουσειν, η Αλ καιντα, και τωρα ο ISIS, ολοι τους εχουν εξοπλιστει εμεσα η αμεσα απο τους Αμερικανους. Επισης ολως τυχαιως, με το που ξεπαστρευουν τον εναν "κακο" , τσουπ να ετοιμος ο επομενος.

chrissid
15-11-2015, 21:13
Πλεον ενεργα σε ολο αυτο Slay μπαινει και η Ευρωπη, αρχης γενομενης με τον εμφυλιο της Βοσνιας...Αλλα αντε να εξηγεις τωρα..

Slay
15-11-2015, 23:32
https://www.facebook.com/BenSwannRealityCheck/videos/882104321854519/

le_71
16-11-2015, 13:04
Σε καποιο νεοφιλελευθερο μυαλουδακι, δεν χωραει το οτι οι Αμερικανοι ειναι οι κακοι αυτης της ιστοριας. Φταιει λεει ο ψυχοπαθης που βγαινει και σκοτωνει, και οχι αυτος που του εδωσε τα οπλα για να σκοτωσει (ενω ηξερε οτι ειναι ψυχοπαθης).
Δυστυχως το εργακι το εχουμε δει πολλες φορες να παιζεται τις τελευταιες δεκαετιες , κυριως στην μεση ανατολη (στην λατινη αμερικη το 70-80) . Ειναι καπως δυσκολο να συντηρησεις την μεγαλυτερη βιομηχανια οπλων στον πλανητη, εαν δεν εχεις εχθρους και πολεμους, και ετσι η CIA με την βοηθεια και του NATO, αλλα και της πολυαγαπημενης της Mοσαντ, δημιουργει συνεχως "εχθρους", τα παραδειγματα αρκετα, οι μουτζαχεντιν και αργοτερα οι ταλιμπαν, ο Σανταμ Χουσειν, η Αλ καιντα, και τωρα ο ISIS, ολοι τους εχουν εξοπλιστει εμεσα η αμεσα απο τους Αμερικανους. Επισης ολως τυχαιως, με το που ξεπαστρευουν τον εναν "κακο" , τσουπ να ετοιμος ο επομενος.

Προφανως αναφερεσαι σε μενα. Ακομη περιμενω μια απαντηση βεβαια για το που φταιει η Δυση στα παραπανω που εγραψα.

Slay
16-11-2015, 13:18
Προφανως αναφερεσαι σε μενα. Ακομη περιμενω μια απαντηση βεβαια για το που φταιει η Δυση στα παραπανω που εγραψα.

Εχω ηδη απαντησει , αλλα να το κανω πιο νιανια αφου υπαρχει (λεμε τωρα) προβλημα κατανοησης.

Θελεις να απαλαγεις απο τον Α, αλλα δεν θελεις να φανει οτι εσυ κανεις την πραξη, οποτε βρισκεις εναν ψυχοπαθη, του δινεις οπλα και του λες πηγαινε να σκοτωσεις τον Α. Αυτος ξεκινα αρχικα για τον Α, αλλα στον δρομο το μετανιωνει, και βρισκει μπροστα του τον Β, τον καθαριζει, συνεχιζει και βρισκει τον Γ, τον καθαριζει και αυτον, συνεχιζει και γυρνα πισω σε εσενα, και σε ξαπλωνει και εσενα κατω.

Για πες μας λοιπον ποιος φταιει? ο ψυχοπαθης? ή αυτος που του εδωσε τα οπλα ενω ηξερε οτι ειναι ψυχοπαθης?

le_71
16-11-2015, 13:25
Σε ξαναρωταω γτ μαλλον εσυ εχεις προβλημα κατανοησης του τι ρωτω.
Τι είδους οπλο χρειάζεσαι απο τη Δυση για να πεταξεις εναν ομοφυλοφιλο απο την ταρατσα ?

Leon_DiZ
16-11-2015, 13:34
Σε ξαναρωταω γτ μαλλον εσυ εχεις προβλημα κατανοησης του τι ρωτω.
Τι είδους οπλο χρειάζεσαι απο τη Δυση για να πεταξεις εναν ομοφυλοφιλο απο την ταρατσα ?

Κανένα. Αλλά αφού του έχεις δώσει τα όπλα και κατά συνέπεια τη δύναμη, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει μετά από κάποιο σημείο.

Slay
16-11-2015, 13:50
Κανένα. Αλλά αφού του έχεις δώσει τα όπλα και κατά συνέπεια τη δύναμη, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει μετά από κάποιο σημείο.

τι ψεμματα ειναι αυτα, με τα ΧΕΡΙΑ τους σπρωχνουν οχι με οπλα, ΗΜΑΡΤΟΝ για εσενα για ολα σου φταινε οι Αμερικανοι.

LOL Sorry , δεν μπορεσα να συγκρατηθω. Αυτο που καποιοι το παιζουν οτι ξερουν πως δουλευει ο κοσμος, αλλα οταν ερχεται θεμα που δεν τους αρεσει, αποκτουν ξαφνικα γνωσεις ενος παιδιου του δημοτικου (1η-2α) απλα με ξεπερνα.

le_71
16-11-2015, 14:00
Κανένα. Αλλά αφού του έχεις δώσει τα όπλα και κατά συνέπεια τη δύναμη, μπορεί να κάνει ό,τι θέλει μετά από κάποιο σημείο.

Οποιος δηλαδη εξοπλιζεται ή χρηματοδοτειται απο τη Δυση (εδω μεσα εμαθα οτι η και Σ. Αραβια ειναι Δυση) μπορει να κανει ο,τι θελει;

Slay
16-11-2015, 14:05
Οποιος δηλαδη εξοπλιζεται ή χρηματοδοτειται απο τη Δυση (εδω μεσα εμαθα οτι η και Σ. Αραβια ειναι Δυση) μπορει να κανει ο,τι θελει;

ΟΚ, γυρισε τον διακοπτη του εγκεφαλου στο mode ΕΝΗΛΙΚΑΣ, τωρα το εχεις ξεχασει στο mode ΔΗΜΟΤΙΚΟ. Δεν θα κατσουμε να παιζουμε μαζι σου, επειδη προκειμενου να μην παραδεχτεις οτι οι Αμερικανοι φταινε, μας κανεις τον χαζο.

le_71
16-11-2015, 14:06
ΟΚ, γυρισε τον διακοπτη του εγκεφαλου στο mode ΕΝΗΛΙΚΑΣ, τωρα το εχεις ξεχασει στο mode ΔΗΜΟΤΙΚΟ. Δεν θα κατσουμε να παιζουμε μαζι σου, επειδη προκειμενου να μην παραδεχτεις οτι οι Αμερικανοι φταινε, μας κανεις τον χαζο.

Μην ασχολεισαι λοιπον και τραβα παιξε παραδιπλα. Δε ρωτησα εσενα.

Leon_DiZ
16-11-2015, 14:13
Οποιος δηλαδη εξοπλιζεται ή χρηματοδοτειται απο τη Δυση (εδω μεσα εμαθα οτι η και Σ. Αραβια ειναι Δυση) μπορει να κανει ο,τι θελει;

Όχι. Ένας παρανοϊκός φανατικός θα κάνει αυτό που θέλει. Μπορεί να πάρει ένα μαχαίρι και να σφάξει το γείτονά του. Αν του δώσεις όμως όπλα και εκρηκτικά, είναι λογικό να γίνει πιο "δημιουργικός" και καταστροφικός.

le_71
16-11-2015, 14:15
Όχι. Ένας παρανοϊκός φανατικός θα κάνει αυτό που θέλει. Μπορεί να πάρει ένα μαχαίρι και να σφάξει το γείτονά του. Αν του δώσεις όμως όπλα και εκρηκτικά, είναι λογικό να γίνει πιο "δημιουργικός" και καταστροφικός.

Να σε ρωτησω κατι αλλο. Ποια ειναι η γνωμη σου για τον Ασαντ?

Slay
16-11-2015, 14:28
Να σε ρωτησω κατι αλλο. Ποια ειναι η γνωμη σου για τον Ασαντ? που τον εξοπλιζουν και χρηματοδοτουν οι Ρωσοι

fixed.

jimspy
16-11-2015, 15:52
μπουρδες... η αμερiκη, η cia κτλ. δεν εχουν καμμια σχεση με την αλ καιντα , τους ταλιμπαν (freedom fighters μεχρι κ τα 80s) ton isis κτλ....το call of duty ειναι ξεκαθαρο επι του θεματος.....

le_71
16-11-2015, 16:28
Ωχ, πλακωσανε και οι αντιΑμερικανοι με τα windows10, και ολα τα επεισοδια Χ-files απ' εξω. Ωρα να του δινουμε. :runrun:

jimspy
16-11-2015, 16:46
http://www.sportlesvos.gr/media/k2/items/cache/f6ab691fedd1ee4bceaa0a7a99fd795d_XL.jpg

le_71
16-11-2015, 16:56
^^
Μπερδευει ISIS και Al Qaeda με ενα βιντεοπαιχνιδι, προσπαθωντας να με υποτιμησει γνωριζοντας το μερακι μου.
Μετα, περιμενει σοβαρη απαντηση..........Κι ομως, δεν ειναι αστειο, εχει δικαιωμα ψηφου.

jimspy
16-11-2015, 17:00
απλα .....μιλαω με γριφους....

εδω εχει δικαιωμα ψηφου ο κοναν.....


edit....δεν υπαρχει λογος να προσπαθησει καποιος να σε υποτιμησει....μια χαρα τα καταφερνεις μονος σου....

le_71
16-11-2015, 17:05
Βρε φιλικα στο λεω. Σοβαρεψου λιγο.
Τη μια προσπαθεις να με υποβαθμισεις με αναβολικα επειδη γυμναζομαι, μια με το call of duty επειδη ειναι η τρελα μου, μετα ποσταρεις κλεμενα ποστς με μπαλες στην εξεδρα. Βρες κατι πιο εξυπνο ρε γαμωτη.

jimspy
16-11-2015, 17:17
ε δεν ξερω ....δεν προσπαθω να σε υποβαθμισω ....απλα ψαχνω να βρω μια βασιμη δικαιολογια για να δικαιολογησω αυτα που λες κ αυτα που καταλαβαινεις απο οσα γραφονται....οι μονες πιθανες ειναι τα αναβολικα , η πλυση εγκεφαλου απο το call of duty, τα ναρκωτικα κ η εκ γεννετης αδυναμια κατανοησης ...........τα ναρκωτικα τα απερριψα εξ αρχης (μπορει να εκανα λαθος) ετσι εχουν μεινει τα αλλα δυο...αν τα απορριπτεις κ αυτα .....μενει μονο η συμπονοια κ κατανοηση μου.....

le_71
16-11-2015, 17:28
οι μονες πιθανες ειναι τα αναβολικα , η πλυση εγκεφαλου απο το call of duty, τα ναρκωτικα κ η εκ γεννετης αδυναμια κατανοησης


ουαου :osfp:. εξαιρετικο ρεπερτοριο. Να τα 'γραφα εγω αυτα, ε slay?

jimspy
16-11-2015, 17:33
δεν ειναι κατι για να ντρεπεσαι.....νομιζω οι περισσοτεροι το εχουν καταλαβει ...απο τις απαντησεις σου κ τι καταλαβες απο το ποστ #9879 (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/1861-Ti-%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B5%CF%83%CE%B1%C E%B9-%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%98%CE%AD%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%B5%CE%AF%CF%82?p=597099&viewfull=1#post597099) κ μετα δεν υπαρχει αμφιβολια.....

le_71
16-11-2015, 17:47
δεν ειναι κατι για να ντρεπεσαι.....νομιζω οι περισσοτεροι το εχουν καταλαβει ...απο τις απαντησεις σου κ τι καταλαβες απο το ποστ #9879 (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/1861-Ti-%CF%83%CE%BA%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B5%CF%83%CE%B1%C E%B9-%CF%84%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%98%CE%AD%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%B5%CE%AF%CF%82?p=597099&viewfull=1#post597099) κ μετα δεν υπαρχει αμφιβολια.....

Τι να εχουν καταλαβει οι περισσοτεροι; οτι οποιος εχει αντιθετη αποψη απο τη δικη σου τον θεωρεις εκ γεννετης αναπηρο;

jimspy
16-11-2015, 17:52
το προβλημα ειναι οτι δεν εχεις αντιθετη μα ουτε καν αποψη στο πως μια μεχρι χθες χουφτα ΄΄ψυχασθενων΄΄ καταφερε μεσα σε δυο τρια χρονια να στριμωξει στην γωνια τον πιο ισχυρο στρατο (μαζι με την ιορδανια) της μεσης ανατολης κ να καταλαβει τη μιση χωρα.....ολος ο κοσμος εχει βουιξει επι του θεματος κ εσυ παιζεις call of duty .......

le_71
16-11-2015, 18:12
το προβλημα ειναι οτι δεν εχεις αντιθετη μα ουτε καν αποψη στο πως μια μεχρι χθες χουφτα ΄΄ψυχασθενων΄΄ καταφερε μεσα σε δυο τρια χρονια να στριμωξει στην γωνια τον πιο ισχυρο στρατο (μαζι με την ιορδανια) της μεσης ανατολης κ να καταλαβει τη μιση χωρα.....ολος ο κοσμος εχει βουιξει επι του θεματος κ εσυ παιζεις call of duty .......

κατ' αρχας πως θα περναω τον ελευθερο χρονο μου ειναι δικο μου θεμα.
Δευτερον, λογω του οτι ειμαι εκ γεννετης αναπηρος, αδαης και πρεζακιας (κατα τα λεγομενα σου), θα κατσω να ψαξω σε πια πολιτεια των ΗΠΑ κατασκευαζονται τα ΑΚ47 τα HILUX SUVs και τα RPG7s που βλεπω σε καθε εικονα με αυτους τους καννιβαλους, για να σου απαντησω. Προς το παρον δεν εχω βρει κατι ακομη. Αν βρω θα σου πω.

Slay
16-11-2015, 18:43
θα κατσω να ψαξω σε πια πολιτεια των ΗΠΑ κατασκευαζονται τα ΑΚ47 τα HILUX SUVs και τα RPG7s που βλεπω σε καθε εικονα
ΠΟΠΩ!!!! ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ, ΤΟΝ ΤΑΠΩΣΕΣ ΤΩΡΑ!!!!! ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!

Λες και η CIA αδυνατει να βρει τετοια οπλα να τους τα δωσει, πρεπει ΝΤΕ και καλα να κατασκευαζονται στις ΗΠΑ για να εχουν οι Αμερικανοι αναμιξη ετσι? Σορρυ που πριν ειπα οτι εισαι σε Mode Δημοτικου, υποβιβαζω τα παιδακια του δημοτικου ετσι. In other news...

http://thedailycoin.org/wp-content/uploads/2015/06/isis-1.si_.si_.jpg
http://static5.businessinsider.com/image/53b3e214ecad04bf31d8477b-480/isis.jpg
http://static3.businessinsider.com/image/54060b656bb3f7e55944e2f1-1200-924/isis-tank-syria-7.jpg

jimspy
16-11-2015, 18:55
αυτο λεω κ εγω .....χρειαστηκαν 4 μερες για να καταλαβεις οτι δεν εχεις αποψη ......

le_71
16-11-2015, 19:55
ΠΟΠΩ!!!! ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ, ΤΟΝ ΤΑΠΩΣΕΣ ΤΩΡΑ!!!!! ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!

ε δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να ταπωσεις κομμουνιστες που θεωρουν οτι για ολα φταιει η Αμερικη. Ακομη κι ενας εκ γεννετης αναπηρος μπορει να το κανει.

Οι φωτο που ανεβασες (απο το μπιζνες ινσαιντερ) δειχνουν υφαρπαγμενα χαμβι και Μ1 Αμπραμς απο τον Συριακο Στρατο. Το ιδιο συμβαινει και με πολλα αλλα οπλα. Επισης υπαρχει και εκτεταμενο λαθρεμποριο οπλων, υπαρχουν οχηματα που διακινουνται με αγνωστο παραληπτη, χρηματοδοτησεις απο Καταρ και Σαουδικη Αραβια, λαθρεμποριο πετρελαιου μεσω Τουρκιας, κρατη στα οποια τεχνηεντως ξεχνατε να αναφερθειτε.
Οπως καταλαβαινεις, ολα αυτα απεχουν πολυ απο το: "ουγκ, για ολα φταιει η Αμερικη, ουγκ".
Αυριο πριν τις πορειες στα Αμερικανικα προξενεια και τις πρεσβεις, σκεφτητε τα λιγο, απολαβανοντας ενα Σταρμπακς Φρεντοτσινο.

In other news, οταν αρχιζουν να πετανε κοσμο εξω απο τα σπιτια τους με εξωσεις, να μη χαθειτε, να ειστε εδω να τα λεμε. :a094:

chrissid
16-11-2015, 20:07
ε δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο να ταπωσεις κομμουνιστες που θεωρουν οτι για ολα φταιει η Αμερικη. Ακομη κι ενας εκ γεννετης αναπηρος μπορει να το κανει.

In other news, οταν αρχιζουν να πετανε κοσμο εξω απο τα σπιτια τους με εξωσεις, να μη χαθειτε, να ειστε εδω να τα λεμε. :a094:

Το οτι εξισωνεις τους Κομμουνιστες με τον Συριζα ( και προφανως και Αριστερα ) φανερωνει σοβαρη ελειψη υποδομης για τετοιου ειδους συζητησεις...

jimspy
16-11-2015, 20:11
http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jun/03/us-isis-syria-iraq

Slay
16-11-2015, 21:26
χρηματοδοτησεις απο Καταρ και Σαουδικη Αραβια, λαθρεμποριο πετρελαιου μεσω Τουρκιας, κρατη στα οποια τεχνηεντως ξεχνατε να αναφερθειτε.
ελα βρεεεε ολες αυτες οι ΕΧΘΡΙΚΕΣ προς τις ΗΠΑ χωρες βοηθουν τον ISIS?? σε λιγο θα μας πεις οτι τους εκπαιδευουν οι Ισραηλινοι.
(http://www.globalresearch.ca/isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi-trained-by-israeli-mossad-nsa-documents-reveal/5391593)

Οπως καταλαβαινεις, ολα αυτα απεχουν πολυ απο το: "ουγκ, για ολα φταιει η Αμερικη, ουγκ".
μπορει στο μυαλουδακι σου, οταν ο νονος της νυχτας στελνει τους μπραβους να καθαρισουν, να φταινε οι μπραβοι, αλλα σε δικαστηριο θα εχωναν πρωτο τον επικεφαλη, ψιλα γραμματα για σενα το ξερω.



In other news, οταν αρχιζουν να πετανε κοσμο εξω απο τα σπιτια τους με εξωσεις, να μη χαθειτε, να ειστε εδω να τα λεμε. :a094:
να το δεις μια ακομη φορα , μπας και το καταλαβεις...

http://www.sportlesvos.gr/media/k2/items/cache/f6ab691fedd1ee4bceaa0a7a99fd795d_XL.jpg


http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jun/03/us-isis-syria-iraq

ακου να δεις, εαν ειναι μας δινεις Links απο κομμουνιστικες φυλαδες, να το ξερουμε να μην σου απανταμε.
:a045:

corsaopc3071r
17-11-2015, 22:00
Ο οργανισμος μου δεν αντεχει αλλο Τοροσιδη!

DJTaurus
18-11-2015, 00:56
Ο "3ος παγκόσμιος" κηρύχτηκε το 2002 από τον αρχιτρομοκράτη Bush (επίσημη ομιλία το 2002 στο state union και μετά τα έκαναν λαμπόγυαλο σε Ιράκ και Αφγανιστάν.... ετοιμάζονται και για Ιράν... άνω κάτω η Μέση Ανατολή και η Αφρική... Ταιλανδη εμφύλιος, Myanmar σκοτωμός, Πακιστάν κτλ) και τώρα δημιουργούν καθεστώς τρομοκρατίας στην καρδιά της Ευρώπης προετοιμάζοντας το έδαφος για έναν νέο πόλεμο. Τρομοκράτης σύμφωνα με τους Αμερικανούς εγκληματολόγους είναι αυτός που μισεί θανάσιμα εμάς τους πολιτισμένους γιατί ζούμε ελεύθερα. Ο ορισμός αυτός παίζει κυρίως μετά την 9/11. Μέχρι τότε τρομοκράτης ήταν ο τρελός που αμφισβητούσε την ελευθερία της αγοράς, των θεσμών και γενικότερα την δημοκρατία του καπιταλισμού. Είτε ήταν ο τρελός Παλαιστίνιος που έκανε τρομοκρατική ενέργεια για να αποκτήσει δικαίωμα στην γη του ή ήταν η μετουσίωση του διαβόλου (λόγια του Reagan) όπως κάποτε παρουσίαζαν τους Σοβιετικούς. Αυτοί οι τρομοκράτες πρέπει να μας μισούν αρκετά εμάς που ζούμε τόσο μα τόσο καλά στη Δύση...έχουμε όλα μας τα δικαιώματα, απολαμβάνουμε τη Δημοκρατία με τις ελευθερίες της και έρχονται αυτοί οι κακοί σκοτεινοί τύποι να μας αναστατώσουν. Ήμαρτον δλδ.


1) Μετά το Charlie και τους χιλιάδες αστυνομικούς που είναι ξεχυμένοι καθημερινά στους δρόμους μαζί με τους 15.000 περίπου στρατιώτες που έχουν κατεβάσει για περιπολία (κυρίως στο Παρίσι) ποιό ήταν το αποτέλεσμα?.... να έχουμε κάτι πολύ χειρότερο ως περιστατικό. Πριν λίγους μήνες βρισκόμουν στο Παρίσι και διαρκώς έβλεπες στρατιώτες των ειδικών δυνάμεων να κάνουν περιπολίες.
2) Αν είναι τζιχαντιστές ή 15χρονα καθόλου δεν με ενδιαφέρει. Είναι αστείο να λένε ότι μερικοί από αυτούς περάσανε από Ελληνικά νησιά. Αναρωτήθηκε κανείς γιατί η ταυτοποίηση γίνεται στα Ελληνικά νησιά ενώ αρχικά περνάνε από την Τουρκία? Γιατί δεν υπάρχουν μέτρα προστασίας ή αντιμετώπισης των τρομοκρατών στην Τουρκία? Την στιγμή που ο Ασαντ έχει καταγγείλει τον Ερντογαν ότι έχει πάρε δώσε με τον ISIS με ενίσχυση μισθοφόρων και πετρελαίου. Πουλάνε πετρέλαιο σε Έλληνες εφοπλιστές το οποίο νομιμοποιείται από τα δήθεν Ελληνικά διυλιστήρια. Κανείς βέβαια δεν παίρνει μέτρα....μάλιστα ο πρωθυπουργός πήγε στον Ερντογαν για να τα βρει μαζι του και το μόνο που συζήτησαν ήταν για τα Ελληνικά νησιά.
3) Ακόμα και αν μερικά από αυτά τα 15χρονα περάσανε από τα Ελληνικά νησιά που βρήκανε αυτές τις ιδιότυπες εξαιρετικά εξελιγμένες και πολύπλοκες συσκευές έκρηξης? Δεν φοράγανε απλό δυναμίτη και ανοίξανε το φιτίλι. Χρειάζεται εκπαίδευση αυτού που τον φοράει για να αντιμετωπίσει τυχόν απασφαλιση από τις δυνάμεις ασφαλείας. Που τα βρήκανε αυτά?... μήπως σε κάνα πυρήνα στο Παγκράτι (http://www.defencenet.gr/defence/item/εκτακτο-εξάρθρωση-πυρήνα-ισλαμιστών-στο-παγκράτι-αναμεσά-τους-και-ο-εγκέφαλος-του-βελγίου) γιατί εκεί απ ότι ξέρω έχει μόνο καλά τυροπιτάδικα. Και θα πιστέψουμε ότι τα φέρανε μαζι τους σε βαλίτσα. Ο μόνος που επλήγη από αυτό το γεγονός είναι ο Γαλλικός λαός γιατί η χώρα του πλέον λειτουργεί σε κατάσταση πολιορκίας στερώντας βασικές ελευθερίες. Όταν σου λέει μείνει σπίτι σου δεν είναι απλά τα πράγματα. Αυτά γίνονται μόνο σε κήρυξη πολέμου και τα μέτρα θα γίνουν χειρότερα με περιορισμό της κίνησης κτλ. Μέτρα που σταδιακά θα τα εφαρμόσουν σε όλα τα μέλη/κράτη της Ευρωπαικης ένωσης.
4) Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι όλα αυτά συνδυάζονται με την τεράστια ροή προσφύγων. Ορίστε (http://www.kathimerini.gr/838764/article/epikairothta/kosmos/h-gallia-vomvardise-thn-kardia-toy-isis-sth-syria)ποια ήταν η απάντηση της Γαλλίας πριν 2 ημέρες για το τρομοκρατικό χτύπημα. Να βομβαρδίσουν ένα μικρό χωριό στην Συρία αλλά αυτά δεν θα τα πούνε στα κανάλια. Ψάχνουν για πυρήνα του χαλιφάτου το οποίο σαν απειλή εμφανίστηκε τέλη 13. Μέχρι τότε είχαμε την Αλ καιντα όπου έχουμε χάσει το μέτρημα για το πόσοι πόλεμοι έγιναν εναντίον της. Αυτή τη στιγμή ο Γαλλικός αποικιακός στρατός σφάζει σφάζει και σαρώνει την υποΣαχαρια Αφρική. Κυνηγάνε την Αλ Καιντα σφάζοντας σε Τσαντ, Μάλι, Τζιμπουτί φτάνοντας Σομαλία. Έχουν ισοπεδώσει τα πάντα. Οι Γάλοι έχουν εμπλακεί σε Συρία, Τυνησία, Λιβύη, Μαρόκο και Αίγυπτο (περίπου 2000 νεκροί μόνο το 15).
5) Λεφτά, καύσιμα, πυρομαχικά, όπλα, εκπαίδευση, τόποι εκπαιδεύσεως, τρόποι διείσδυσης κτλ... πως τα βρίσκουν όλα αυτά οι τρελοί και παλαβοί τρομοκράτες? Η βασική στήριξη έρχεται από Σαουδική Αραβία κάτι που έχει καταγγελθεί. Εδώ οι ομορφιές τους στην Υεμένη (http://gr.euronews.com/2015/03/27/airstrikes-in-yemen-it-s-local-people-who-will-pay-a-heavy-price/). Βάσεις τρομοκρατικές ανακαλυφθήκαν στο Κουβέιτ, στο Κατάρ ακόμη και στα Αραβικά Εμιράτα χωρίς να έχει ανοίξει μύτη. Με το που ανακαλυφθηκαν έτσι και εξαφανίστηκαν. Και έχουμε φτάσει πλέον σε μια κατάσταση που δεν έχεις να φοβάσαι μην σου πάρουν το σπίτι η μείνεις αύριο χωρίς δουλειά η αν σου μείνει τίποτα από τους φόρους για να ζήσεις την οικογένεια σου.... πλέον πρέπει να φοβόμαστε και τους τρομοκράτες που αυτοί δημιούργησαν. Σοκ και Δέος. Παράλογος φόβος. Και αν πιστεύετε εσείς ότι εστί απλά ένας οποιοδήποτε με ταυτότητα Σύριου μπορεί να περάσει ως πρόσφυγας από τα Ελληνικά νησιά με ταυτοποίηση και να πάει στο Παρίσι ζωσμένος με εκρηκτικά θα πιστέψουμε ότι και ο Τσίπρας μπορεί να μας σώσει.
6) Έχουμε και το άλλο γνωστό παραμύθι με το κακό Ισλάμ.... καλά αυτούς τους ξεσχίζουν οι καθολικοί με τις σταυροφορίες από τον 12 αιώνα όταν μυρίστηκαν το χρυσάφι. Τους κατάκλεψαν Ισπανοί και λοιποί. Πόλεμος θρησκειών.... οι καλοί Χριστιανοί ενάντια στους κακούς Μουσουλμάνους. Εμείς οι πολιτισμένοι έχουμε ελευθερίες, δημοκρατία και πρέπει να φοβούμαστε όχι την κυβέρνηση που μας στερεί προοπτική, δικαιώματα, ύπαρξη και μέλλον αλλά τον κακό τζιχαντιστη.... τον οποίο έψαχνε ο Ομπαμα και τι πιο φυσιολογικό από το να βομβαρδίσει μια περιοχή με 80.000 κόσμο.... δεν μπορεί θα ήτανε κάπου μέσα στους 80.000.... την επόμενη φορά να ρίξουν 2 βόμβες να έχουν μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας όπως κάνανε στο Ναγκασάκι.
7) Σύμπτωση: Τις παραμονές τις τρομοκρατικής ενέργειας η Le Figaro έχει κεντρικό θέμα με τίτλο: "Θα δεχθούν άραγε οι άλλοι ένα απολυταρχικό κράτος?".... και η εφημερίδα απαντούσε ότι βεβαίως πρέπει να έχουμε ένα απολυταρχικό κράτος γιατί οι Τζιχαντιστές μας απειλούν. Η ασφάλεια προέχει οπότε το κράτος θα χρησιμοποιήσει όλα τα μέσα. Τροφή για σκέψη: η Interpol δημιουργήθηκε το 1984 με την δολοφονία του προέδρου της Γαλλίας από έναν Ιταλό αναρχικό ασχέτως αν η ιστορία έδειξε ότι ήταν κατευθυνόμενος θέλοντας να επιβληθεί καθεστώς τρομοκρατίας. Από τότε η μάχη ενάντια στην τρομοκρατία απέκτησε υπερεθνικά χαρακτηριστικά.
8) Εγώ γαλλική σημαία δεν θα σηκώσω. Ξεχάσαμε την γενοκτονία στην Αλγερία από τον Γαλλικό αποικιοκρατικό στρατό και τον υπόλοιπο υπόκοσμο που έστειλαν για να καταστείλουν το εθνικοαπελευθερωτικό κίνημα. Έσφαξαν, σκότωσαν και βίασαν. Οι ξεφτιλισμένοι σηκώνουν Γαλλική σημαία για συμπαράσταση και αν τολμήσεις να σηκώσεις την Ελληνική θα σε κατηγορήσουν για εθνικιστή.
9) Ενα απλό παράδειγμα της υποκρισίας που ζούμε... μην τολμήσει κανείς να κατηγορήσει έναν συνάνθρωπο του ότι είναι ομοφυλόφιλος εκεί πρώτος θα ξεσηκωθεί ο Obama ασχέτως αν μπορεί να σκοτώνει για το πρωινό του μερικά εκ. ανθρώπους στην Άπω/Μέση/Κάτω Ανατολή και Μαύρη Ήπειρο. Κανενός το αυτί δεν ιδρώνει για τις ψυχές που χάνονται στο Αιγαίο από τους δουλέμπορους.
10) Έχουμε και στην Ελλάδα προπαγάνδα (http://www.lifo.gr/now/society/80687) με πολεμικά ανακοινωθέν από τα ΜΜΕ.

le_71
18-11-2015, 09:55
Αμερικανος ακαδημαικος 0:43 παραδιδει μαθηματα προσχολικης αγωγης.


https://youtu.be/U2tT_3dsgKA?t=44

nikon
18-11-2015, 12:13
Και οι τριτοκοσμικοί τουρκο"φίλαθλοι" χθες παρέδωσαν μαθήματα ήθους κατά την διάρκεια του ενός λεπτού σιγής για τα θύματα στη Γαλλία, θέλουν να μπουν και στην Ευρώπη οι κάφροι.

Slay
18-11-2015, 12:20
Αμερικανος ακαδημαικος 0:43 παραδιδει μαθηματα προσχολικης αγωγης.
Ειλικρινα σε λυπαμαι, κανεις πραγματικα σαν παιδακι δημοτικου.

jk_blue_tiger
18-11-2015, 20:08
Αμερικανος ακαδημαικος 0:43 παραδιδει μαθηματα προσχολικης αγωγης.

Ειχαμε τα τρολαρισματα σου στην Ελληνικη Επικαιροτητα τωρα επεκταθηκες και σε αλλο νημα;

Viper
20-11-2015, 16:05
Αρχισα το ατμισμα:c030::c030:

corsaopc3071r
26-11-2015, 10:49
Τελικα η ζωη μας εχει προορισει για συγκεκριμενα πραγματα...

Διαβαζω για τον Ανδρεα Παπαμιμικο και την ιστορια στη ΝΔ με το φιασκο των εκλογων...

Εφτασα να τον δω μετα απο ποσα χρονια ξανα μιας και πηγαιναμε μαζι λυκειο, στο 3ο γενικο Λαρισας!

Απο τοτε εκανε κουμαντο στο 15μελες, μπλεγμενος παντου να τρωει χρημα απο το σχολειο κλπ.

Τπτ δεν ειναι τυχαιο τελικα... Σαπιος ηταν, σαπιος ειναι και ετσι θα ειναι μια ζωη... σαν ολα τα κομματοσκυλα εκει εξω.

Slay
28-11-2015, 19:09
7 χρόνια στα δικά μου χέρια δεν έπαθε τίποτα, 5 λεπτά στα χέρια της παγωνας και να το αποτέλεσμα.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/28/fed0f43e1658bc9f2f3c4d82fb943d8b.jpg

Στάλθηκε από το C5303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

litanies
28-11-2015, 19:31
^το δοκίμασε? χεχχεχε

Christos33
28-11-2015, 20:21
Στα χέρια η στα δόντια, γιατί εμένα τρεχε σάλια [emoji14]

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
28-11-2015, 20:26
Δοντια, κανονικο τρωκτικο μιλαμε. Αν παθαινει αυτα το ds3, φαντασου να πιασει ds4 στα χερια της χωρις καποτακια, το εχει κοψει σε χρονο dt.

Christos33
28-11-2015, 20:40
Εμένα η μικρή το ειχε βάλει στο στόμα (του ps3)χωρίς να το δω (δεν πρόλαβα) και ήταν λες και το έριξα σε νερό.
Ο μικρός τώρα το κοιταζει του ps4 μάλλον για το φως που βγάζει, αν το πιάσει αυτός τελείωσε δαγκώνει και κόβει κομμάτια με 2-3 δοντακια που έχει.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

corsaopc3071r
28-11-2015, 20:48
Έτσι κάνουν. Και σε μας εδώ έφαγε κομμάτι από το κινητό της γυναίκας. Σήμερα είναι σαν να έφαγε μπουνιά μιας και έφαγε τα μούτρα του σε μια γωνία από Μάρμαρο. Πλέον δε τον πιάνω πουθενά. Μαύρο μάτι και άγιος ο θεός σήμερα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

corsaopc3071r
30-11-2015, 12:26
Δεν παιζεται το after sales του Public.

Περιμενω μια ωρα στο live chat να κανει tracking τη παραγγελια μου η αλλη.

Λεω να ρωτησω αν πεταχτηκε τουαλετα η για τσιγαρο.

corsaopc3071r
02-12-2015, 12:15
Και συνεχιζω ''μαναχοζμ'' που λενε εδω στα χωρια...

Να πω πως σταματαω οικειοθελως απο την εργασια μου μετα απο 9 χρονια στην ιδια τεχνικη εταιρεια μιας και τα οφειλουμενα αρχιζουν να ξεφευγουν σε νουμερα...

Κυριακη κατεβαινω Αθηνα για εκπαιδευση και ξεκιναω τη νεα μου δουλεια πλεον με πολυ αγχος λογω ιδιαιτερων συνθηκων...

Θα μου λειψει υπερβολικα ο μικρος μια εβδομαδα και χαλιεμαι πολυ.

Kapa
02-12-2015, 13:05
Και συνεχιζω ''μαναχοζμ'' που λενε εδω στα χωρια...

Να πω πως σταματαω οικειοθελως απο την εργασια μου μετα απο 9 χρονια στην ιδια τεχνικη εταιρεια μιας και τα οφειλουμενα αρχιζουν να ξεφευγουν σε νουμερα...

Κυριακη κατεβαινω Αθηνα για εκπαιδευση και ξεκιναω τη νεα μου δουλεια πλεον με πολυ αγχος λογω ιδιαιτερων συνθηκων...

Θα μου λειψει υπερβολικα ο μικρος μια εβδομαδα και χαλιεμαι πολυ.

Αντε ρε φιλε επιτελους!

Δεν γινοταν αλλο με το ρδελομπου. Χαιρομαι που πηρες την αποφαση. Σιγουρα ηταν δυσκολη αλλα πιστευω οτι ειναι για καλο.

Καλη αρχη!

corsaopc3071r
02-12-2015, 13:11
Ευχαριστω Γιωργο. Ξερεις απο πρωτο χερι απο ποτε κραταει ολη η ιστορια.

mihalis13
02-12-2015, 15:01
Καλά έκανες ρε φίλε. Καλή τύχη με την νέα δουλειά.

Slay
04-12-2015, 22:25
3η σεζον Μπρουσκο, και ακομα παιζουν το theme απο το The Last Of Us.

Slay
07-12-2015, 15:02
Αυτη ΝΑΙ, λεγαιται δομημενη κλαωδιωση.

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/agNP1g6_700b_v1.jpg

litanies
07-12-2015, 15:59
αριστουργήματα :)

corsaopc3071r
08-12-2015, 08:31
Καλημέρα σε όλους. Είμαι Αθήνα, ή εκπαίδευση τρέχει με χίλια και πέφτει πολύ διάβασμα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
08-12-2015, 08:53
Οδοντιατρο 12 το μεσημερι και με εχει παει 3 και 1!!! [emoji15][emoji15][emoji44][emoji44]


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Kane
08-12-2015, 09:58
Οδοντιατρο 12 το μεσημερι και με εχει παει 3 και 1!!! [emoji15][emoji15][emoji44][emoji44]


Φοβούνται ωρέ τα παλικάρια; :P

Αν είναι να κάνεις εξαγωγή καλή επιτυχία. Αν πας για διαδικαστικό (καθαρισμός κλπ) δεν είναι και τίποτα φοβερό ρε φιλαράκι.

AriStos13
08-12-2015, 10:17
Φοβούνται ωρέ τα παλικάρια; :P

Αν είναι να κάνεις εξαγωγή καλή επιτυχία. Αν πας για διαδικαστικό (καθαρισμός κλπ) δεν είναι και τίποτα φοβερό ρε φιλαράκι.

Με ποναει το τερμα πισω αριστερα πριν τον φρονημητη και με την ευκαιρια θα κανω και ενα καθαρισμο!!
Δεν φοβαμαι τιποτα αλλο περα απο την ενεση στην αρχη φιλε!! Βλεπω βελονα και στριβω!! :-P
Ευχαριστω παντως για το κουραγιο!!![emoji2]


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

ntsmrtz
08-12-2015, 11:38
Με ποναει το τερμα πισω αριστερα πριν τον φρονημητη και με την ευκαιρια θα κανω και ενα καθαρισμο!!
Δεν φοβαμαι τιποτα αλλο περα απο την ενεση στην αρχη φιλε!! Βλεπω βελονα και στριβω!! :-P
Ευχαριστω παντως για το κουραγιο!!![emoji2]


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Η ένεση για ένα απλό σφράγισμα δεν είναι τίποτα. Να εύχεσαι να μην χρειάζεται καμιά απονεύρωση (οπότε και θα σου ευχηθώ... καλό κουράγιο)
Φυσικά μακάρι να μην είναι τίποτα και να κάνεις κανά καθαρισμό και να φύγεις!

AriStos13
08-12-2015, 11:59
Η ένεση για ένα απλό σφράγισμα δεν είναι τίποτα. Να εύχεσαι να μην χρειάζεται καμιά απονεύρωση (οπότε και θα σου ευχηθώ... καλό κουράγιο)
Φυσικά μακάρι να μην είναι τίποτα και να κάνεις κανά καθαρισμό και να φύγεις!

Τις ξερω καλα αυτες τις ενεσεις για εχω κανει 2 απονευρωσεις στο παρελθον!!!!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Christos33
08-12-2015, 12:10
Έλα ρε δεν είναι τίποτα, εχω κάνει εγώ στα δόντια και τι δεν εχω κάνει [emoji14]

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
08-12-2015, 12:21
Καλημέρα σε όλους. Είμαι Αθήνα, ή εκπαίδευση τρέχει με χίλια και πέφτει πολύ διάβασμα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μας ειπες, τι αφορα η εκπαιδευση, και ποιο το αντικειμενο της νεας σου δουλειας?

corsaopc3071r
08-12-2015, 12:33
Αντιπροσωπος σε φαρμακευτική εταιρεία. Θα γράψω και όνομα όταν μου επιτραπεί.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
08-12-2015, 13:00
Αντιπροσωπος σε φαρμακευτική εταιρεία. Θα γράψω και όνομα όταν μου επιτραπεί.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχ φιλαρακι ξερω τι διαβασμα χρειαζεται! Τα εχω δει απο τον θειο μου που ειναι αντιπροσωπος στην βιανεξ! Οσο δεν διαβασε ολη του την ζωη διαβασε για να παρει την δουλεια!!
Χριστοφορε και εγω εχω τραβηξει μεγαλο καναλι με τα δοντια! Σιδερακια εξαγωγες σφραγισματα απονευρωσεις αλλα τιποτα δεν με φοβιζει παρα μονο η ενεση στην αρχη!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Slay
08-12-2015, 13:16
Αντιπροσωπος σε φαρμακευτική εταιρεία. Θα γράψω και όνομα όταν μου επιτραπεί.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντε καλη αρχη, αν δεν κανω λαθος δεν εχει καμια σχεση με την προηγουμενη σου δουλεια, ετσι?

corsaopc3071r
08-12-2015, 13:24
Ακριβώς... Είναι αρχή από το μηδέν για μένα αλλά με προοπτικές

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
08-12-2015, 13:29
Ακριβώς... Είναι αρχή από το μηδέν για μένα αλλά με προοπτικές

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε καταλαβαινω, μαλιστα ισως και εγω να κανω καποια σημαντικη αλλαγη στην ζωη μου , την επομενη χρονια.

Christos33
08-12-2015, 13:33
Καλη δύναμη και ολα να πάνε καλά όπως τα θες @corsaopc3071r

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

corsaopc3071r
08-12-2015, 13:34
Παίδες ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ntsmrtz
08-12-2015, 14:43
Ισως να είμαι συναισθηματικός αλλά στις 4 από τις 8 φωτογραφίες (http://www.mixanitouxronou.gr/o-kallitechnis-pou-allazi-tis-alithines-fotografies-tis-distichias-me-charoumena-skitsa-fantasou-i-sigkinitiki-doulia-enos-ikonografou-pou-palevi-ke-aftos-na-nikisi-ti-logokrisia-tis-choras-tou/) εμένα με πιάσανε τα ζουμιά...

corsaopc3071r
08-12-2015, 17:49
Σε καταλαβαινω, μαλιστα ισως και εγω να κανω καποια σημαντικη αλλαγη στην ζωη μου , την επομενη χρονια.
Ότι και αν είναι να είναι για καλό. Εγώ προχωρησα σε δύσβατα μονοπάτια αλλά πλέον έχω να σκεφτβυ μια οικογένεια. Δεν είμαι μόνος όπως και πολλοί εδώ μέσα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dragonpaul
08-12-2015, 17:57
Ισως να είμαι συναισθηματικός αλλά στις 4 από τις 8 φωτογραφίες (http://www.mixanitouxronou.gr/o-kallitechnis-pou-allazi-tis-alithines-fotografies-tis-distichias-me-charoumena-skitsa-fantasou-i-sigkinitiki-doulia-enos-ikonografou-pou-palevi-ke-aftos-na-nikisi-ti-logokrisia-tis-choras-tou/) εμένα με πιάσανε τα ζουμιά...
Εξαιρετικό ποστ!!!!!

corsaopc3071r
08-12-2015, 21:27
Μετά το παιδάκι στη παραλία το εκλεισα.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

chrissid
18-12-2015, 00:01
Τα νευρα μου..... Το gsis θεωρησε σωστο για καποιο λογο να μην δεχεται :nono: τους κωδικους απο το λογαριασμο της πεθερας μου ( εχω αναλαβει χρεη λογιστη ) :-) ..... Εχει φαει τετοιο στραβωμα που δεν δεχεται ουτε ΑΦΜ-Αριθμο ειδοποιησης εκαθαριστικου για εισοδο στην εφαρμογη επιδοματος πετρελαιου, οποτε κατι πηγαινει πολυ στραβα....

nikon
18-12-2015, 09:29
Για τους κωδικούς παίζει να τους έχει αλλάξει κάποιος ή να έχουν κλειδωθεί μετά από αρκετές λάθος προσπάθειες αλλά το να μη μπαίνει με ΑΦΜ και εκκαθαριστικό είναι περίεργο εκτός αν δεν δούλευε το σύστημα εκείνη την ώρα (πράγμα πολύ πιθανό για το taxis) ή έχει κλειδωθεί γενικά ο λογαριασμός της βάσει του ΑΦΜ.

Ξαναδοκίμασε σήμερα μήπως ξεκλείδωσε αλλιώς κάνεις επανεγγραφή και πας για νέο κλειδάριθμο.

chrissid
18-12-2015, 15:56
Για τους κωδικούς παίζει να τους έχει αλλάξει κάποιος ή να έχουν κλειδωθεί μετά από αρκετές λάθος προσπάθειες αλλά το να μη μπαίνει με ΑΦΜ και εκκαθαριστικό είναι περίεργο εκτός αν δεν δούλευε το σύστημα εκείνη την ώρα (πράγμα πολύ πιθανό για το taxis) ή έχει κλειδωθεί γενικά ο λογαριασμός της βάσει του ΑΦΜ.

Ξαναδοκίμασε σήμερα μήπως ξεκλείδωσε αλλιώς κάνεις επανεγγραφή και πας για νέο κλειδάριθμο.

Βασικα τους κωδικους τους διαχειριζομαι μονο εγω, και προσφατως μπηκα στο συστημα και τυπωσα ΕΝΦΙΑ...Απο 7 κωδικους μονο ενας εχει προβλημα, και μαλλον υπαρχει θεμα απο την στιγμη που δεν μπαινει ουτε με ΑΦΜ... Η εχει φαει χοντρο στραβωμα το gsis ή βλεπω την πεθερα μου να βολταρει για παραλαβη νεου κλειδαριθμου....

Valkyre
19-12-2015, 17:09
Παιδια ασχολειται κανεις με τα Lego? Ζαχαρωνω καποια σετ και απλα ψαχνω μαγαζι με τις καλυτερες δυνατες τιμες. Στο Σκρουτζ δεν βρισκω κατι αξιολογο μιας και αυτοι με καλυτερη τιμη θα στα χρεωσουν στα μεταφορικα. Ξερει κανεις κατι καλο;

ευχαριστω!

Dragonpaul
19-12-2015, 18:17
I bet it's Star Wars!!!!
Δημητρη, δυστυχώς νομίζω οτι οι τιμές είναι ψιλοφιξ στα Lego και δύσκολα θα βρεις κάτι με σημαντική διαφοροποίηση στην τιμή.
Θα ήθελα κι εγώ κάποια, αλλα ειναι πανάκριβα!!!

Nikoladim
20-12-2015, 13:18
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/20/84eba9cd0dc44ff6b24aed3b88f884e6.jpg
Κάτι τέτοιο λες Παύλο μήπως ;;; [emoji39]

http://shop.lego.com/en-US/Death-Star-10188?fromListing=listing <--- βαλ τσεκαρε το καταστημα, ειναι πιο φθηνο αλλα δεν ξερω ποσο χρεωνει τα μεταφορικα.
Sent from my iPhone using Tapatalk

karlat89
20-12-2015, 14:52
Περαάσαν τα χρόνια,μεγάλωσε γιος μου,
Οπως και ο πατέρας gamer και ο γιος

Πλέον parental control στο ps4,και σπαστικός κωδικος πριν απο την εναρξη μερικών παιχνιδιων
Ευτυχώς δεν χρειαζεται να πληκτρολογεις νουμερα

Dragonpaul
20-12-2015, 14:56
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/20/84eba9cd0dc44ff6b24aed3b88f884e6.jpg
Κάτι τέτοιο λες Παύλο μήπως ;;; [emoji39]

http://shop.lego.com/en-US/Death-Star-10188?fromListing=listing <--- βαλ τσεκαρε το καταστημα, ειναι πιο φθηνο αλλα δεν ξερω ποσο χρεωνει τα μεταφορικα.
Sent from my iPhone using Tapatalk
You are so catching my drift!!!!!:P

litanies
20-12-2015, 19:14
678605347356024832

Leon_DiZ
20-12-2015, 21:12
678605347356024832

Είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να βρούμε και αρκετά αρνητικά, όπως και πολλά θετικά/αρνητικά μπορώ να βρω για την Microsoft.

Ezio
20-12-2015, 21:16
Αν δεν κάνω λάθος, η Sony δεν έχει αποκλειστικά δικαιώματα πάνω στο remake του ff7. Επίσης, ο Kojima έκανε ανεξάρτητο studio, οπότε έφυγε μόνος του, δεν περίμενε την Sony να τον ελευθερώσει, εκτός κι αν υπήρξε συμφωνία κάτω από το τραπέζι για την οποία δεν ξέρω. Επίσης, θα συμφωνήσω με τον Λεωνίδα.

Leon_DiZ
20-12-2015, 22:01
Αν δεν κάνω λάθος, η Sony δεν έχει αποκλειστικά δικαιώματα πάνω στο remake του ff7. Επίσης, ο Kojima έκανε ανεξάρτητο studio, οπότε έφυγε μόνος του, δεν περίμενε την Sony να τον ελευθερώσει, εκτός κι αν υπήρξε συμφωνία κάτω από το τραπέζι για την οποία δεν ξέρω. Επίσης, θα συμφωνήσω με τον Λεωνίδα.

Ναι μην το ψάχνεις καν, είναι σχόλιο fanboy3 .

Λες και ο Kojima δεν είχε άλλες προσφορές (που το είπε κιόλας) και θα έμενε άνεργος.

Valkyre
20-12-2015, 22:05
I bet it's Star Wars!!!!
Δημητρη, δυστυχώς νομίζω οτι οι τιμές είναι ψιλοφιξ στα Lego και δύσκολα θα βρεις κάτι με σημαντική διαφοροποίηση στην τιμή.
Θα ήθελα κι εγώ κάποια, αλλα ειναι πανάκριβα!!!

Να πω οτι δεν χτυπησες διανα θα ειναι ψεμματα! :D


http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/20/84eba9cd0dc44ff6b24aed3b88f884e6.jpg
Κάτι τέτοιο λες Παύλο μήπως ;;; [emoji39]

http://shop.lego.com/en-US/Death-Star-10188?fromListing=listing <--- βαλ τσεκαρε το καταστημα, ειναι πιο φθηνο αλλα δεν ξερω ποσο χρεωνει τα μεταφορικα.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω!

chrissid
21-12-2015, 00:53
Πως ειναι δυνατον ο Urlich να εχει παιξει στο Kill' em All....
Κατι δεν πρεπει να μας λενε δεν μπορει....
Και εποχη χωρις ψηφιακες ευκολιες.....

Kane
21-12-2015, 10:16
Πως ειναι δυνατον ο Urlich να εχει παιξει στο Kill' em All....
Κατι δεν πρεπει να μας λενε δεν μπορει....
Και εποχη χωρις ψηφιακες ευκολιες.....

Γιατί να μην είναι δυνατόν;

chrissid
21-12-2015, 13:43
Γιατί να μην είναι δυνατόν;

Βασικα το " for whom the bell tolls " ητανε ο λογος ( μαζι και ο urlich ) βεβαια για να θελω να μαθω τυμπανα... Κραταμε αυτο σαν δεδομενο, αργοτερα λοιπον μπαινοντας στην διαδικασια της μουσικης απομυθοποιησα πολλα πραγματα, με πρωτο τον urlich..
Το Kill em all εχει ολα αυτα τα στοιχεια που ΔΕΝ εχει ο urlich σαν ντραμμερ ( δεν τα αναλυω για να μην γινω κουραστικος ) αλλα αμα θες μπορω :silly: ... Οποτε χρονια μετα ακομα απορω....
Στο δια ταυτα τωρα, δεν προτιμω τεχνιταραδες ντραμμερ, δεν μου αρεσουν καν οι dream theater ( πολλες αξιες και νοτες μαζεμενες για τα γουστα μου ), και δυσκολα μπορω να σκεφτω καποιον αλλο στην θεση του urlich στους Metallica :k020::k020: απλως ρε παιδι μου και ο McBrain των Maiden δεν ειναι ο ντραμμερ του αιωνα αλλα ειναι σωστος συνολικα, καταλαβαινεις οτι αυτα μπορει να τα παιξει που παιζει με τους maiden, για τον urlich ακομα απορω....

corsaopc3071r
21-12-2015, 20:57
Καλησπερα... Τελείωσε σήμερα ο ΚΥΚΛΟΣ της εταιρείας που πλέον εργάζομαι. Εκπαίδευση, διάβασμα, roll playing και πολύ άγχος. Λείπω είκοσι μέρες απο το σπίτι και επιτέλους Πέμπτη επιστρέφω. Για την ώρα είμαι πάλι Αθήνα και αύριο ξαναπώ Θεσσαλονίκη. Σας ζηλεύω πολύ που έχετε χρόνο για gaming. Καλές γιορτές σε όλους!!!

Gazof
21-12-2015, 22:44
Καλή αρχή και με το καλό να γυρίσεις σπίτι! 20 μέρες δεν είναι τίποτα, όταν ήμουν στην ηλικία της φάτσας που έχεις δίπλα σου, ο πατέρας μου ήταν στις θάλασσες και ερχόταν μια φορά το εξάμηνο. Η επικοινωνία με το σπίτι ήταν δύσκολη και γινόταν και με γράμματα και μαγνητοφωνημένες κασέτες (τις οποίες άκουσα πρώτη φορά πριν μέρες με την μάνα μου δίπλα να συγκινείται), οπότε με κινητάκι και 23-24 μερούλες μακρυά, βασιλιάς είσαι! :P

Nikoladim
22-12-2015, 00:46
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/10454331_10154344475851840_3888317101374632458_n.j pg?oh=3fe4a0a2457c2e89a711f0055a2043ee&oe=56D9DDFA

Πινω σε αυτο! ^^

Dragonpaul
23-12-2015, 23:24
Αν δεν έχεις παίξει video games και να κολλάει το χειριστήριο απο τη ζάχαρη του κουραμπιέ, δεν έχεις μπει στο κλίμα των ημερών!!!!!!!!

Nikoladim
24-12-2015, 01:23
Αν δεν έχεις παίξει video games και να κολλάει το χειριστήριο απο τη ζάχαρη του κουραμπιέ, δεν έχεις μπει στο κλίμα των ημερών!!!!!!!!
Ε χμμμ...... θες να πεις απο το μελλι των μελομακαρονων ε?

Dragonpaul
24-12-2015, 07:50
Όχι, ξέρω τι λέω!!!! Με κουραμπιέδες έπαιζα εχτες. Σήμερα έχουν σειρά τα μελομακάρονα!!!! :P :P

ntsmrtz
24-12-2015, 08:13
Αύριο κάνε τεστ με δίπλες.
Θα βγάλουμε συγκεντρωτικά αποτελέσματα στο τέλος των εορτών και θα τα συγκρίνουμε με τα αντίστοιχα που θα κάνουμε το Πάσχα. :)

mihalis13
26-12-2015, 15:19
Πάνε 5 χρόνια από όταν γράφτηκα στο συγκεκριμένο φόρουμ. Απο τότε έχει γίνει καθημερινή συνήθεια να μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα.
Μέρα με τη μέρα κόλλησα με το συγκεκριμένο φόρουμ γιατί υπάρχει ένα ωραίο κλίμα από όλους μας κάτι που δεν έχω βρει προσωπικά σε άλλο φόρουμ. Ελπίζω να συνεχίσει στο ίδιο κλίμα το φόρουμ και όλοι να συνεχίσουμε με τον τρόπο μας να το βοηθάμε να γίνει καλύτερο.

Καλές γιορτές να έχουμε όλοι παιδιά και να περνάμε πάντα καλά με ανθρώπους που αγαπάμε πραγματικά.

tsakali GR
27-12-2015, 01:28
Παιδια ασχολειται κανεις με τα Lego? Ζαχαρωνω καποια σετ και απλα ψαχνω μαγαζι με τις καλυτερες δυνατες τιμες. Στο Σκρουτζ δεν βρισκω κατι αξιολογο μιας και αυτοι με καλυτερη τιμη θα στα χρεωσουν στα μεταφορικα. Ξερει κανεις κατι καλο;

ευχαριστω!

Δημήτρη για δες και αυτό http://www.brickbybrick.gr/ που εκτός από τα official sets κάνει και πολλά custom.
Δεν έχω μπει στη διαδικασία να συγκρίνω τιμές με άλλα καταστήματα, μιας και εγώ αγοράζω από την πηγή, καθώς η κολλητή μου δουλεύει στη LEGO στην Αγγλία και όταν θέλω κάτι της το παραγγέλνω. Πάντως για Ελλάδα, θα σου πω ότι οι περισσότεροι τα κοπανάνε και δεν αξίζει.

Christos33
29-12-2015, 03:12
Εντάξει δεν υπάρχει το κάναμε και αυτο,έπαιζε replay και νόμιζα ότι έπαιζα αγώνα [emoji14]

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kane
29-12-2015, 09:48
Έφυγε και ο Lemmy, μια από τις μεγαλύτερες μορφές του χώρου με τεράστια προσφορά. R.I.P.

Axilleas_GR
29-12-2015, 11:22
Πλακα κανεις!!!!! RIP Lemmy. Το εργο που αφησε πισω του θα μας συνοδευει οπως μας συνοδευε δεκαετιες.
Edit: Έφυγε σε ηλικία 70 ετών με ειρωνικό το γεγονός πως έφυγε μόλις δύο μέρες έπειτα από την ανακοίνωση ότι έπασχε από την επάρατη νόσο.

mihalis13
29-12-2015, 11:57
Όπως έγραψε ένας φίλος μου στο fb: "Εκεί στην κόλαση πάνε για νέα superband"
Rest In Power Lemmy

Axilleas_GR
29-12-2015, 12:05
Γιατί στη κόλαση? Δε θα μείνει φτερό όρθιο στο παράδεισο. Θα τα ροκαρει για τα καλά τα αγγελάκια εκεί πάνω άσε που έχει και άλλους παρέα.....

:P

ntsmrtz
29-12-2015, 14:13
Ο αντικαπνιστικός νόμος γράφεται στα π@π@ρια όλων... ΟΛΩΝ.
Ο καθένας καπνίζει όπου γουστάρει. Κάνεις ευγενικά παρατήρηση (όποιος την κάνει και καταλήγει να χαρακτηρίζεται γραφικός) και ενώ πρόσκαιρα βρίσκεις ευήκοα ώτα, μετά από λίγο αντιλαμβάνεσαι ότι συνεχίζεται το καπνίζειν όχι στα 2 μέτρα δίπλα σου αλλά στα 5.
Βαρέθηκα... λίγη ντροπή δεν υπάρχει ρε γμτ..λίγη κοινωνική-ανθρώπινη ευθιξία..

odytsak
29-12-2015, 15:18
Sad day, τουλάχιστον έφυγε παίζοντας σπίτι του το αγαπημένο του video game.


https://www.youtube.com/watch?v=FL7-sbiGlzw

Κάπου πρέπει να έχω βιντεάκι από τη συναυλία στη Θεσσαλονίκη το 2007, θα το ανεβάσω ως φόρο τιμής.

Leon_DiZ
30-12-2015, 17:07
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει κάνει καμία μείωση η Sony στο PS3. Μου ήρθε mail για Xbox 360 500GB + Forza 159€ ενώ το PS3 12GB κάνει γύρω στα 200€ χωρίς παιχνίδι.

Με 500GB δε κάνει όσο το PS4.

chronohill
30-12-2015, 17:35
Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει κάνει καμία μείωση η Sony στο PS3. Μου ήρθε mail για Xbox 360 500GB + Forza 159€ ενώ το PS3 12GB κάνει γύρω στα 200€ χωρίς παιχνίδι.

Με 500GB δε κάνει όσο το PS4.
Ρε συ τοσο καιρο αναρωτιεμαι το ιδιο;γιατί το ps3 ειναι ακομη στον θεο ειναι δυνατον;δεν θαπρεπε να εχει πεσει πολυ χαμηλα εδω και εναν χρονο τουλαχιστον;μου εχει κανει φοβερη εντυπωση

litanies
30-12-2015, 17:39
μήπως εμμέσως σε "πάει" για αγορά ps4 κατευθείαν με αυτή την τακτική?

Slay
30-12-2015, 20:33
Μεγαλο κοστος του cell, που ακομα και σημερα δεν εχει πεσει αρκετα, αυτος ειναι ο κυριος λογος για την τιμη.

Dragonpaul
02-01-2016, 02:14
Υποφέρω σε μπουζούκια... Δέχομαι μηνύματα υποστήριξης.

Gazof
02-01-2016, 02:24
Υπομονή Παυλάρα, αναγκαίο κακό φαντάζομαι. Υποφέρω και εγώ, περιμένω να καεί το τελευταίο ξύλο στο τζάκι για να πάω να κλείσω το ελάχιστα ανοιχτό παράθυρο που έχω για να μην "καπνίζει" και νυστάζω όσο δεν πάει, καθείς τραβάει το λούκι του! :P

Στην τελική, δες τη βραδιά από άλλη οπτική και διασκεδασέ το, ως κάτι το διαφορετικό :D

Dragonpaul
02-01-2016, 02:31
Οπως τα λες... Αναγκαίο κακο. Εγώ που ούτε απ'εξω δεν περνώ. Αλλα...
...τη δικη σου φάση τη ζηλεύω. Χα χα!!!
Καλη Χρονια!!!

Gazof
02-01-2016, 02:44
Θα περάσει, πάει αισίως 2 η ώρα! Φάση μπουζούκια σιχαίνομαι και εγώ έχοντας να πάω χρόνια φυσικά.

Dragonpaul
02-01-2016, 03:34
Ευτυχώς που ήρθα με γεμάτη μπαταρία στο κινητο... Ευτυχώς...

Dragonpaul
02-01-2016, 05:14
Σα να εχει σταματήσει ο χρόνος... Ποτε θα τελειώσει;;;

Dragonpaul
02-01-2016, 07:01
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!!!!!!

ntsmrtz
02-01-2016, 11:39
^
Καπνίζανε full?