PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

nikon
24-06-2015, 11:17
Μονοήμερη: Αίγινα, Υδρα ή Πόρος;

Σας ακουω...Υπάρχει μια μεγάλη διαφορά ανάμεσα τους που πρέπει να σκεφτείς η Ύδρα δεν θέλει μεταφορικό μέσο, κατά τα άλλα ωραία είναι και τα 3 με την Αίγινα να έχει πιο ωραίες παραλίες.

Kapa
24-06-2015, 12:13
Σε οποιο και να πας, θα περασεις σουπερ...

Πηγα περυσι Πορο μετα απο πολλα χρονια για ενα 2ημερο. Γυρισα ολες τις παραλιες(δεν ειναι και πολλες) και επεστρεψα. Ενταξει δεν ειναι κατι φοβερο αλλα για να ξεφυγεις απο τη "χαβουζα" μια χαρα ειναι.

Αιγινα ειχα περασει μια βολτα οταν ειχα παει για ελευθερο καμπινγκ στο Αγκιστρι. Σε συγκριση με τον Πορο, ο Πορος ειναι πιο γραφικο μερος.

Υδρα δεν εχω επισκεφθει ακομα...

criter
24-06-2015, 17:42
Στην Υδρα αυτην την εβδομαδα εχει εκδηλωσεις για τα Μιαουλεια (http://2.bp.blogspot.com/-2UnKBEhXTd0/VX_2o3b1vsI/AAAAAAAEtzk/Ea6uRxCaptE/s1600/2%2B%25281%2529.jpg) οπου γινονται καθε χρονο. Αξιζει αλλα κλεισε καλυτερα κανα δωματιο πριν πας γιατι εχει κοσμο και μπορει να μην βρεις. Εγω οταν ειχα παει δεν το ηξερα και δεν εβρισκα και με φιλοξενησε τελικα μια γιαγια.

Στην Αιγινα ειναι πολυ ωραια, πηγαινε Αγια Μαρινα νοτια, εκει γινεται ολος ο τζερτζελες και εχει και ωραια παραλια. Να πας και στον Ι. Ναο του Αγ. Νεκταριου οπου ειναι μια απο τις μεγαλυτερες εκκλησιες της Ελλαδος.

Στον Πορο δεν εχω παει και δεν ξερω. Επισης και οι Σπετσες ειναι κοντα ;)

Dragonpaul
24-06-2015, 18:30
Παιδιά, σας ευχαριστω ολους! Με βοηθήσατε! ;)

criter
24-06-2015, 23:06
Παντως εαν πας Υδρα αυτο το Σαββατο αξιζει να μεινεις, αλλιως επιστρεφεις με το τελευταιο το βραδυ ομως χανεις ολο το σκηνικο της αναπαραστασης ναυμαχιας με πυροτεχνηματα. Απο παραλιες μην περιμενεις πολλα, πρεπει να παρεις βαρκα για να πας.

Dragonpaul
24-06-2015, 23:20
Δυστυχώς, μπορω να μείνω μονο το Σαββατο. Δε προβλέπεται διανυκτέρευση.
Μαλλον για Αίγινα παει το πραμα... :)
Και παλι σας ευχαριστω!

Υ.Γ. Σε κανέναν σας δε με αφήνει για rep.

Nikoladim
25-06-2015, 01:03
Σε εμενα αφηνει γεροΠαυλο!

mihalis13
25-06-2015, 23:46
Γιατί να μην βγαίνει έστω ένα παιχνίδια σαν το Uncharted Golden Abyss στο PsVita κάθε χρόνο;;
Κρίμα αυτή η κονσόλα....

nikon
26-06-2015, 09:07
Δυστυχώς, μπορω να μείνω μονο το Σαββατο. Δε προβλέπεται διανυκτέρευση.
Μαλλον για Αίγινα παει το πραμα... :)
Και παλι σας ευχαριστω!

Υ.Γ. Σε κανέναν σας δε με αφήνει για rep.Μαραθώνα για μπάνιο αν θες κόσμο αλλιώς Πέρδικα (που θα φας κιόλας γιατί είναι όμορφο σαν μέρος για να κάτσεις) και κάνεις μπάνιο στη ΔΕΗ (είναι στα αριστερά όπως φτάνεις στη Πέρδικα και κατεβαίνεις με τα πόδια) που είναι ήσυχα εκτός αν θες πιο κοντά οπότε ρώτα για την Κολώνα (αριστερά όπως κοιτάς το λιμάνι).

Αν προλάβεις κάνε και μια βόλτα μέχρι τη Σουβάλα, Άγιους Νεκτάριους και Αγίες Μαρίνες δεν σου λέω γιατί θα είσαι με τα ΚΑΠΗ, καλά να περάσεις.:a068:

Dragonpaul
26-06-2015, 21:42
Ευχαριστώ, Νικόλα!!!!

Slay
29-06-2015, 13:05
Πριν λιγο η κορη μου τραβηξε και εριξε το Ps4 απο το επιπλο. Δεν ηταν μεγαλη αποσταση, και μαλλον δεν επαθε ζημια γιατι επεσε στο χαλι. Ηρθε η ωρα για ταμπουρωμα με προσθηκη του επιπλου.

AgentPrinny007
29-06-2015, 14:21
Πριν λιγο η κορη μου τραβηξε και εριξε το Ps4 απο το επιπλο. Δεν ηταν μεγαλη αποσταση, και μαλλον δεν επαθε ζημια γιατι επεσε στο χαλι. Ηρθε η ωρα για ταμπουρωμα με προσθηκη του επιπλου.

χμμμ... Μαλλον ειναι συμβολικο. Βλεπω τη κορη σου να απεχθανεται το playstation και μεγαλωνοντας να κανει forum για το xbox. Μιλαμε για καταστασεις κραμερ εναντιον κραμερ.

Dragonpaul
29-06-2015, 14:21
Δε δοκιμασες αν δουλευει????

Slay
29-06-2015, 14:24
Δε δοκιμασες αν δουλευει????

δεν ειμαι σπιτι βρε, η γυναικα μου το ειπε.

Dragonpaul
29-06-2015, 14:25
Ε, που να το ξερω...;;;;
Αρα θα εχεις μια αγωνια μεχρι να πας σπιτι. Ελπιζω, ομως, να μην εχει τιποτα.

modecris
30-06-2015, 15:03
Παναγιώτη πριν μισή ώρα, το ίδιο ακριβώς. Το gta συνέχιζε να παίζει ανάποδα με το καπάκι του σκληρού κανα δυό μέτρα παραπέρα...

Το καλό του full install : το δισκάκι είναι οκ, σε αντίθετη περίπτωση θα είχε αποκτήσει μερικές ωραιότατες ομόκεντρες γραντζουνιές, τώρα η μόνη ανάμνηση είναι ένα μικρό στούμπημα στην μια γωνία της κονσόλας.

Slay
30-06-2015, 16:13
Το ξανακατεβασε σημερα, και το εννοω το "κατεβασε" , αν δεν το μαζεψε η γυναικα θα βαλω φωτο.

Slay
30-06-2015, 16:48
Ορίστε τι έκανε λοιπόν, το κατέβασε κάτω, εντωμεταξυ το ps3 που είναι χαμηλότερα δεν το αγγίζει, είναι last Gen βλέπεις.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/30/d9d7b286ec82ce17108a3549fe9d5103.jpg

AgentPrinny007
30-06-2015, 20:42
Θυμαστε αλλο καλοκαιρι με τετοιο καιρο?

WolfRathmA
30-06-2015, 20:56
Κατι θυμαμαι επι εποχη Παπανδρεου, που φωναζαμε οτι πουλησε και το καλοκαιρι σε αυτη τη χωρα και κατι τετοια. Δε θυμαμαι ομως τι μηνας ηταν ακριβως :P

Lefteris_X
30-06-2015, 22:10
Πριν 3-4 χρόνια θυμάμαι που είχε γ@μηθεί στην βροχή μέχρι και τον Ιούλιο βαθιά.

Αλλά τι λέω;

Θυμάμαι διάφορα καλοκαίρια από το 1999 και μετά. Γύρω στο 2000-2002 είχε ρίξει μια τρελή μπόρα όταν ήμασταν στην θάλασσα, φύγαμε άρον άρον.....και ευτυχώς που είχα Jeep τότε, γιατί είχε ΤΕΤΟΙΟ νερό στον δρόμο που, με τον αέρα, είχε σηκώσει κυματάκι και τα περισσότερα αυτοκίνητα είχαν μείνει. (το είχα βάλει 4x4 και φούνταρα μέσα στα νερά, tropical καταστάσεις).

Αν θέλετε νορμαλ καλοκαίρια ανατρέξτε στα 80ς και λίιιιιγο από early 90s.

nikon
01-07-2015, 09:31
Θυμαστε αλλο καλοκαιρι με τετοιο καιρο?Πέρσι όλο τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν μέρα παρά μέρα, όσοι οδηγούν μηχανή τα θυμούνται πολύ καλά κάτι τέτοια.

http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/deltio_noa062014.pdf

Nikoladim
03-07-2015, 18:45
Σκεφτομουν να ποσταρω στο Witcher 3 thread, αλλα επεσε το ματι μου στην ελληνικη επικαιροτητα και λεω φακ ιτ, κατσε να δω τι εγινε παλι!
Επισης που ειναι ο Βαλ?????????

Kapa
03-07-2015, 18:50
Εχει χαθει απο τοτε που εδειξαν το Uncharted 4 στην Ε3...

AgentPrinny007
03-07-2015, 23:23
Πέρσι όλο τον Ιούνιο έβρεχε σχεδόν μέρα παρά μέρα, όσοι οδηγούν μηχανή τα θυμούνται πολύ καλά κάτι τέτοια.

http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/deltio_noa062014.pdf

Δεν θυμαμαι τιποτα.

Ασχετο, το neogaf εδω και ωρες δεχεται DDOS attack:P. Εμεις εδω γιατι δεν εχουμε δεχτει ποτε τετοια επιθεση?

Nikoladim
04-07-2015, 15:04
δεχομαστε καθημερινα επιθεσεις!!! απλως παρακολουθα το νημα της ελληνικης επικαιροτητας :D :D :P

nikon
04-07-2015, 17:25
^^Mη μασάς είστε περισσότεροι.

Nikoladim
04-07-2015, 22:36
Βασικα στους καυγαδες αναφερομουν αλλα @σε το .

AgentPrinny007
04-07-2015, 23:26
δεχομαστε καθημερινα επιθεσεις!!! απλως παρακολουθα το νημα της ελληνικης επικαιροτητας :D :D :P

Μπαα αυτα ειναι τοπικα, λιγο φολκλορ, δεν μου κανουν. Απεναντιας ενα ddos attack ειναι πιο κοσμοπολιτικο, κατι σαν τη Μυκονο, ασε που θα ανεβαζε το πρεστιζ του φορουμ.

WolfRathmA
07-07-2015, 09:14
Ρε γαμωτο... δε μπορω να κοιμηθω τα βραδι. Στρες, σκεψεις (οταν παω για υπνο ερχεται απο μονη της η σκεψει απο τη πρωην), αγχος κτλ, και ολα αυτα χωρις λογο. Και οταν λεω χωρις λογο εννοω οτι, τη δουλεια μου την εχω, λεφτα εχω, φιλους (λιγους αλλα καλους) εχω. Δε μου λειπει κατι. Δε χρωσταω πλεον πουθενα και δε μπορω να δικαιολογησω ολο αυτο το αγχος και το στρες που εχω. Δε μπορω να νοιωσω ελευθερος. Και πανω απο ολα δε μπορω να κοιμηθω! Πολυ σπαστικο ειδικοτερα οταν εχεις να πας και δουλεια την επομενη μερα...


Καλημερα! Αντε και σε μια συμφωνια σημερα να τελειωνουμε με τα πολιτικα!

Dragonpaul
07-07-2015, 12:11
Συνηθως, οταν διακατεχομαστε απο τέτοιο άγχος, σημαίνει οτι κατι στη ζωή μας δε συμφωνεί ακριβώς με τις επιθυμίες μας. Ψάξε το λίγο καλυτερα και, ίσως, το βρεις. ;)

Lefteris_X
07-07-2015, 12:29
Ε, δεν θέλει ιδιαίτερη φιλοσοφία! Όπως συνηθίζω να λέω "άντρας χωρίς τουλάχιστο μια γυναίκα στην ζωή του για να παιχνιδίζει = μισός άντρας".

Όπου παιχνιδίζει = όπως το καταλαβαίνει ο καθένας (είτε για 1, 2, 3 βραδιές είτε για 1 εβδομάδα, 1 μήνα, 1 χρόνο ή όσο θέλει)..........και αν μπορεί, παραπάνω από 1 γυναίκα for best results. :P

Πίστεψέ με, καλοί οι φίλοι, καλά τα λεφτά, αλλά δεν έχουν και πολύ νόημα έτσι σκέτα. Το χρήμα είναι για να "πιάνει" τόπο. Και "τόπος" δεν είναι η τεχνολογία, γιατί είναι άψυχη.

Σταμάτα να βγαίνεις έξω με τσούρμο φίλων, διάλεξε έναν μόνο, κυρίως τον πιο εξωστρεφή, εμφανίσιμο και "άτακτο" και βουρ. Για πέρνα από Ballux να δεις τι γίνεται! Του μ***ού το κάγκελο! Πήγαινε από Θησείο, Ακρόπολη μεριά να δεις τις τουρίστριες που κοιτάνε λες και είσαι ζαχαρωτό.

Γενικότερα κάνε κάτι. Η παρουσία μιας γυναίκας (ακόμα καλύτερα γυναικών), ανεβάζει τεστοστερόνη, ενδορφίνες και όλα αυτά μαζί την ψυχολογία.

Τεσταρισμένα πράματα! :D

ntsmrtz
07-07-2015, 12:41
Οσα περιγράφεις φίλε προβλέπονται. Θα συνεχιστεί και για λίγο καιρό ακόμα... Πρόκειται για χρονοβόρα διαδικασία.

Οσον αφορά το θέμα ύπνος.. Θυμάμαι τον εαυτό μου πριν το παιδί και δεν υπήρχε περίπτωση να κοιμηθώ πριν τη 1 τα χαράματα.
Αγχος, δυσθυμίες, υπαρξιακά, όλα αναδύονταν εκείνες τις ώρες.
Τώρα, κοιμάμαι όρθιος όπου βρεθώ όποτε βρεθώ! :)

WolfRathmA
07-07-2015, 13:28
Ε, δεν θέλει ιδιαίτερη φιλοσοφία! Όπως συνηθίζω να λέω "άντρας χωρίς τουλάχιστο μια γυναίκα στην ζωή του για να παιχνιδίζει = μισός άντρας".

Όπου παιχνιδίζει = όπως το καταλαβαίνει ο καθένας (είτε για 1, 2, 3 βραδιές είτε για 1 εβδομάδα, 1 μήνα, 1 χρόνο ή όσο θέλει)..........και αν μπορεί, παραπάνω από 1 γυναίκα for best results. :P

Πίστεψέ με, καλοί οι φίλοι, καλά τα λεφτά, αλλά δεν έχουν και πολύ νόημα έτσι σκέτα. Το χρήμα είναι για να "πιάνει" τόπο. Και "τόπος" δεν είναι η τεχνολογία, γιατί είναι άψυχη.

Σταμάτα να βγαίνεις έξω με τσούρμο φίλων, διάλεξε έναν μόνο, κυρίως τον πιο εξωστρεφή, εμφανίσιμο και "άτακτο" και βουρ. Για πέρνα από Ballux να δεις τι γίνεται! Του μ***ού το κάγκελο! Πήγαινε από Θησείο, Ακρόπολη μεριά να δεις τις τουρίστριες που κοιτάνε λες και είσαι ζαχαρωτό.

Γενικότερα κάνε κάτι. Η παρουσία μιας γυναίκας (ακόμα καλύτερα γυναικών), ανεβάζει τεστοστερόνη, ενδορφίνες και όλα αυτά μαζί την ψυχολογία.

Τεσταρισμένα πράματα! :D


Εκτος οτι ειμαι απιστευτα ντροπαλος σε τετοιες καταστασεις και χανω τα λογια μου τις περισσοτερες φορες οταν παω να μιλησω σε γυναικα. Για καποιο λογο επισης μου μπαινει στο μυαλο οτι θα κοιτανε μονο τη"τσεπη" μου και τα οικονομικα μου δεν ειναι τα καλυτερα αυτη τη στιγμη. Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις πλεον μια σωστη κοπελα. Επισης πιστευω οτι μονος μου ισως ειμαι πιο χαλαρα.

Σα γυναικα ακουγομαι εντομεταξυ. Χιλιες δυο μαλακιες εχω στο μυαλο μου. χαχαχαχα

ntsmrtz
07-07-2015, 14:00
Για καποιο λογο επισης μου μπαινει στο μυαλο οτι θα κοιτανε μονο τη"τσεπη" μου και τα οικονομικα μου δεν ειναι τα καλυτερα αυτη τη στιγμη. Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις πλεον μια σωστη κοπελα.

Δεν είναι λάθος αυτό που λες αλλά δεν είναι και ο κανόνας.

Πρόκειται για ενοχικό ιδεασμό (αυτομομφή) που έχει μπει μέσα σου (μπορεί και όχι άδικα) και θέλει χρόνο για να τον διώξεις.
Στην προσπάθειά σου να διατηρήσεις το άλλο πρόσωπο "αλώβητο" στην συνείδησή σου, υιοθετείς ως δικό σου "σφάλμα" την δική του λανθασμένη συμπεριφορά απέναντί σου.
Therefore που λένε, οδηγείς την δημιουργούμενη μομφή σε λάθος κατεύθυνση και έτσι κατηγορείς τον εαυτό σου αντί για τον άλλο.

Θα ακουστεί τετριμμένο αλλά σωστές κοπέλες όπως λες υπάρχουν :d055:

AgentPrinny007
07-07-2015, 14:05
Το ασχημο κλιμα που επικρατει αλλα και το τι θα γινει τις επομενες μερες μεγαλωνει το αγχος. Δεν εχει και τοση σημασια αν εχεις οικονομικο προβλημα η οχι. Αν εισαι ευαισθητος, θελεις δεν θελεις, θα εχεις αγχος.

hakoo
07-07-2015, 15:00
^^Καπως ετσι ειμαι κι εγω και δεν θεωρω οτι ειμαι ιδιαιτερα ευαισθητος. Ειναι η ολη κατασταση περιεργη και ενω δεν εχω θεμα επιβιωσης per se (οχι ακομα τουλαχιστον γιατι κανεις δεν ξερει) δεν μπορω να βλεπω αυτη τη μιζερια στα προσωπα των ανθρωπων.
Ισως φταιει που ερχομαι λογω δουλειας σε επαφη καθημερινα με οικογενειες καθολα αξιοπρεπης αλλα που τα βγαζουν δυσκολα περα. Ενω τους θαυμαζω παραλληλα σκεφτομαι ποσο αδικο ειναι για τοσο ηθικους και "ενταξει" ανθρωπους να τα τραβανε ολα αυτα.

Lefteris_X
07-07-2015, 15:06
Εκτος οτι ειμαι απιστευτα ντροπαλος σε τετοιες καταστασεις και χανω τα λογια μου τις περισσοτερες φορες οταν παω να μιλησω σε γυναικα. Για καποιο λογο επισης μου μπαινει στο μυαλο οτι θα κοιτανε μονο τη"τσεπη" μου και τα οικονομικα μου δεν ειναι τα καλυτερα αυτη τη στιγμη. Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις πλεον μια σωστη κοπελα. Επισης πιστευω οτι μονος μου ισως ειμαι πιο χαλαρα.

Σα γυναικα ακουγομαι εντομεταξυ. Χιλιες δυο μαλακιες εχω στο μυαλο μου. χαχαχαχα

Κοίτα.......μόνος σου δεν είσαι πιο χαλαρά, απλά αυτό λέγεται στην ψυχολογία "comfort zone". Όσο παραμένεις σε αυτή, τόσο σε "ρουφάει" και τόσο απέχεις από το άθλημα. Σου είπα: ας βγούμε μια φορά μαζί και θα δεις πως πάει το τραγούδι. Τίποτα δεν είναι δύσκολο. Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. Δεν απαιτεί ρίσκο, αλλά σχετική τόλμη, "θράσος" και παρατηρητικότητα, δηλαδή δεν πας να μιλήσεις σε κάποια έτσι στο ξεκάρφωτο, χωρίς να σου έχει δώσει μια αφορμή (να σε κοιτάζει επίμονα, να την κοιτάς κι εσύ χωρίς να τραβάς το βλέμμα σου, να της χαμογελάς ελαφρώς και να στο ανταποδώσει, κατιτίς ρε παιδάκι μου, στο βρόντο = εγγυημένη χυλόπιτα).

Όσο για τις γυναίκες........εξαρτάται τι σόι "μαγνήτης" είσαι εσύ. Η "αύρα" σου τι στυλ γυναικών ελκύει. Εμένα πχ, όσο κι αν ο εσωτερικός μου κόσμος είναι διαφορετικός, η εξωτερική συμπεριφορά μου (interaction) και η αύρα μου ελκύει γυναίκες για να κλείσεις σπίτι όχι για να ανοίξεις. Λολ.

Ξαναλέω: με αντίστοιχα ντροπαλούς φίλους, low - key / stealth συμπεριφορών, ήπιοι κλπ, δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα. "Γκέτο" ντροπαλότητας. Σε εγκλωβίζει, σε τοποθετεί στην "ζώνη ασφάλειας", παραμένεις εκεί........και τα χρόνια περνάνε. Ο χρόνος είναι το μοναδικό που δεν εξαγοράζεται.

¶δραξε την μέρα. Εκμεταλλεύσου τα νιάτα σου. Κινήσου και κυνήγα την τύχη σου. Ενεργοποιήσου γιατί οι γυναίκες είναι σαν τον άνεμο: δεν περιμένουν κανέναν, έρχονται και φεύγουν σε μια στιγμή. Ότι προλάβεις να "πιάσεις". Και που ξέρεις; Ίσως να σταθείς τυχερός και να σου κάτσει γνωριμία με την μια και μοναδική.

Εντός comfort zone όμως, μόνο το joypad από Xbone / PS4 θα πιάνεις (ίσως και κάτι άλλο :P).........

criter
07-07-2015, 15:55
Ενα μικρο αποσπασμα απο ενα βιβλιο που δακτυλογραφω:

Δεν είναι η επιπολαιότητα και η ανικανότητα να ζυγίζω τα πράγματα, όπως συχνά κατηγόρησα τον εαυτό μου, είναι τα συναισθηματικά κριτήρια που εμποδίζουν την κρίση να βρεί το σωστό. Το συναίσθημα, πιστεύω τώρα, όταν δεν ελέγχεται, λειτουργεί σχεδόν πάντα αρνητικά και πρώτη του αντίδραση είναι οι ενοχές.
Οι ενοχές δημιουργούν σύγχυση στην λειτουργία της σκέψης και οδηγούν στην ηττοπάθεια. ΣΆ αυτή τη φάση του κλονισμού, το άτομο προσπαθεί να διασώσει το εγώ του, παίρνοντας επάνω του όλη την ευθύνη της σύγκρουσης αντί για την ανεύρεση της αλήθειας που θα τον συμφιλιώσει με τον εαυτό του πρώτα και θα τον απαλλάξει από την αιτία των συγκρούσεων με τον άλλο.


Στη δουλεια ειμαι, μια μυγοσκοτωστρα μηπως υπαρχει; Σαν κυριακη ειναι με τις τραπεζες ακομα κλειστες...

Ezio
07-07-2015, 17:57
Αποστόλη, θα συμφωνήσω με τον Λευτέρη στον τρόπο προσέγγισης και στο να πάρεις μαζί σου κάποιον εξωστρεφή φίλο. Έτσι αυξάνονται οι πιθανότητές σου να ρίξεις μια κοπέλα κατά πολύ. Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, αλλά αυτά που λέει μου ακούγονται πολύ λογικά.

Εκεί που έχω προσωπική εμπειρία και θα σε συμβουλεψω είναι η ντροπή. Κάνε ένα βήμα, δηλαδή πέστην σε κάποια, και αν σε απορρίψει στα παλιά σου τα παπούτσια. Θα έχεις κερδίσει άνεση. Δεν θα έχεις γίνει το απόλυτο καμάκι με ένα πέσιμο, αλλά η επόμενη φορά θα σου φανεί πιο εύκολη. Σκέψου επίσης ότι δεν κάνεις τίποτα κακό με το να προσεγγίσεις κάποια κοπέλα και είναι δικαίωμά σου να προσεγγίσεις όποια θες.

Dragonpaul
08-07-2015, 12:22
Σκέφτομαι οτι η φράση: "Μου το έφερε ο θείος μου απο την Αμερική", θα αρχίσει να ακουγεται και παλι συχνότατα.

karlat89
08-07-2015, 12:44
Εγώ έχω στην Αυστρία
[emoji1] [emoji1]

Dragonpaul
08-07-2015, 12:45
Καλυτερα στόχευε εκτος Ευρώπης... ;)

Nikoladim
08-07-2015, 14:12
Εκτός πλανήτη μην σου πω [emoji14]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
08-07-2015, 14:16
^^ Makes sense...

Lefteris_X
08-07-2015, 14:19
Εμείς είμαστε εδώ και δεκαετίες εκτός πλανήτη, με τα μυαλά στην ιονόσφαιρα.

Καιρός να ισιώσουμε.

Slay
09-07-2015, 09:29
Αφιερωμενο στον Λευτερη.


https://www.youtube.com/watch?v=aIf6onfxwkM

Leon_DiZ
09-07-2015, 11:08
Spot-on!!!! :D

mihalis13
09-07-2015, 11:19
Θέλω γύρω στους 2-3 μήνες άδεια (και εννοείται να πληρώνομαι)
Πολλά ζητάω;;;;

WolfRathmA
09-07-2015, 11:31
Θέλω γύρω στους 2-3 μήνες άδεια (και εννοείται να πληρώνομαι)
Πολλά ζητάω;;;;

Απολυση... ταμειο ανεργειας και τουλαχιστον για ενα χρονο θα εισαι κομπλε. (Θα παιρνεις ψηχουλα μεν, αλλα θα τη βγαζεις κουτσα στραβα δε)

Και εγω θελω! :D

Και το κακο ειναι να εχεις αδεια και η δουλεια σου να μη σε αφηνει να την παρεις ολη μαζι και να σε περιοριζει μονο στη μια εβδομαδα :thumbsdown::a015rt:

ary4022
09-07-2015, 12:07
Και το κακο ειναι να εχεις αδεια και η δουλεια σου να μη σε αφηνει να την παρεις ολη μαζι και να σε περιοριζει μονο στη μια εβδομαδα :thumbsdown::a015rt:
Ή να εχεις μερες αδεια και η δουλεια σου να στις εχει δωσει ολες τωρα με το ετσι θελω...

mihalis13
09-07-2015, 12:33
Ή να εχεις μερες αδεια και η δουλεια σου να στις εχει δωσει ολες τωρα με το ετσι θελω...

Ετσι τώρα πήρα μια βδομάδα (4 εργάσιμες)
Εχω άλλες 13 ελπίζω τουλάχιστον τις 10 να τις πάρω μαζεμένες τον Αύγουστο γιατί πραγματικά έχω ανάγκη 2 βδομαδες μακρυά από τη δουλειά..
Ε και θα αφήσω άλλες 3 για το χειμώνα... (ηθελα 5-6 να αφηνα αλλα δεν πειράζει)

Lefteris_X
09-07-2015, 12:39
Slay, ευχαριστώ πάρα πολύ για την αφιέρωση!

Αν και πιο πολύ με αντιπροσωπεύουν διάφορα αντίστοιχα βίντεο για τα late 70s έως late 80s, γιατί γεννήθηκα 11-11-1975...στα 90ς είχα ήδη σταματήσει τηλεόραση και παιχνίδια...πλην υπολογιστών και παιχνιδομηχανών. Είχα αρχίσει να ασχολούμαι με το ακριβότερο σπορ στον πλανήτη. Έλα που δεν το καταλάβατε! Αυτό που ματώνει τσέπη σε χρόνο DT (γυναίκες). Και κατά σειρά προτεραιότητας μετά: μηχανή, αυτοκίνητο.

mihalis13
09-07-2015, 15:16
Θα πάει κανένας την άλλη βδομάδα στο GameAthlon;;
Νομίζω είναι 17-18-19 του μήνα.

enstikto
09-07-2015, 15:37
Θα πάει κανένας την άλλη βδομάδα στο GameAthlon;;
Νομίζω είναι 17-18-19 του μήνα.

Τι είναι αυτό;

mihalis13
09-07-2015, 15:50
Τι είναι αυτό;

Ας πούμε έκθεση με videogames. Ειχα πάει και πέρισυ αλλά για πολύ λίγο κανα μισαωρο γιατι δεν είχα πολύ χρόνο.
Ειχα εκτιμήσει πολύ την retro γωνία (απο Amiga μέχρι PS1) και ελπίζω και φέτος να έχει πάλι ρετρό.

http://www.gameathlon.gr/

Tilemaxx
10-07-2015, 07:46
Αποστόλη, θα συμφωνήσω με τον Λευτέρη στον τρόπο προσέγγισης και στο να πάρεις μαζί σου κάποιον εξωστρεφή φίλο. Έτσι αυξάνονται οι πιθανότητές σου να ρίξεις μια κοπέλα κατά πολύ. Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, αλλά αυτά που λέει μου ακούγονται πολύ λογικά.



Παίδες παρακολουθώ την συζήτηση και σκέφτομαι το αν γενικώς σαν φύλο είμαστε πίσω, ή αν τελικά είμαστε μαλάκες οι χαζοί, ή όλα τα παραπάνω. Εξηγώ αμέσως:

Yπάρχει το νεο τρεντάκι στην πιάτσα που συναντάται αρκετές φορές ακόμα και ανάμεσα σε κορίτσια κάτω των 18. Εξηγώ αμέσως: Αν αυτός ο οποίος πρίν 15-20 χρόνια πότιζε λίγο φούντα, λίγο MD μια γυναίκα σε ένα μπαράκι για να την ρίξει, χαρακτηρίζοταν αυτόματα ο "κακός επιτήδειος βιαστής ανώμαλος" κτλ. Πλέον παρατηρείται το φαινόμενο να έρχονται οι ίδιες οι γκόμενες και να "ζητούν" με τη θέληση τους λίγο χασισάκι η κάνα τριπάκι για να κάνουν κεφάλι και κατα συνέπεια παιχνίδι. Δηλαδή πλέον έχει όλα τα άλλα προβλήματα ο μέσος άνδρας στο κεφάλι του, θα πρέπει να έχει και στο πίσω μέρος του μυαλού του οτι αν δεν είναι εφοδιασμένος με καλό "πράγμα" θα μείνει με το πουλί στο χέρι στο τέλος της βραδιάς!

Έχουν ξεφύγει εντελώς πραγματικά. Και δεν μιλάμε για τέτοιες καταστάσεις σε τίποτα καμμένα πάρτυ. Μιλάμε για φάσεις σε μέρη "κυριλέ" υποτίθεται!

WolfRathmA
10-07-2015, 09:40
Μακρια απο εμας γενικα τετοιες γκομενες. Εγω μιλαω για κανονικες γυναικες που θελουν να κανουν μια σοβαρη σχεση. Δεν ειμαι ο τυπος που απλα θελω να παω να τη πεσω σε μια, απλα και μονο για να την "κουτουπωσω" (να το πω κοσμια). Μου αρεσει να κανω χαβαλε με το αντιθετο φιλο, να γελαμε, να περναμε καλα πανω απ'ολα εξω μαζι και ολα τα αλλα τα υπολοιπα ερχονται.

Snk
11-07-2015, 12:44
Ε οχι και catwoman :thumbsdown:


What Batman Arkham Villain Are You? (http://www.gamespot.com/batman-arkham-knight/forums/what-batman-arkham-villain-are-you-32171373/#1)

Ezio
11-07-2015, 13:06
Παίδες παρακολουθώ την συζήτηση και σκέφτομαι το αν γενικώς σαν φύλο είμαστε πίσω, ή αν τελικά είμαστε μαλάκες οι χαζοί, ή όλα τα παραπάνω. Εξηγώ αμέσως:

Yπάρχει το νεο τρεντάκι στην πιάτσα που συναντάται αρκετές φορές ακόμα και ανάμεσα σε κορίτσια κάτω των 18. Εξηγώ αμέσως: Αν αυτός ο οποίος πρίν 15-20 χρόνια πότιζε λίγο φούντα, λίγο MD μια γυναίκα σε ένα μπαράκι για να την ρίξει, χαρακτηρίζοταν αυτόματα ο "κακός επιτήδειος βιαστής ανώμαλος" κτλ. Πλέον παρατηρείται το φαινόμενο να έρχονται οι ίδιες οι γκόμενες και να "ζητούν" με τη θέληση τους λίγο χασισάκι η κάνα τριπάκι για να κάνουν κεφάλι και κατα συνέπεια παιχνίδι. Δηλαδή πλέον έχει όλα τα άλλα προβλήματα ο μέσος άνδρας στο κεφάλι του, θα πρέπει να έχει και στο πίσω μέρος του μυαλού του οτι αν δεν είναι εφοδιασμένος με καλό "πράγμα" θα μείνει με το πουλί στο χέρι στο τέλος της βραδιάς!

Έχουν ξεφύγει εντελώς πραγματικά. Και δεν μιλάμε για τέτοιες καταστάσεις σε τίποτα καμμένα πάρτυ. Μιλάμε για φάσεις σε μέρη "κυριλέ" υποτίθεται!

Αυτό που λες δεν το έχω ακούσει ούτε το έχω συναντήσει, δεν πολυπάω σε μπαρ βέβαια. Δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να ισχύει σε κάποια μέρη, το βρίσκω μεγάλη μαλακία.

Lefteris_X
11-07-2015, 13:19
Ισχύει και το επιβεβαιώνω.

Και μη νομίζετε ότι οι κοπέλες που είναι έτσι, κάνουν "μπαμ". Απεναντίας φαίνονται πολύ νορμαλ άτομα....και εκεί "την πατάς" γιατί όσο μιλάς καταλαβαίνεις αυτά που λέει ο Τίμος. Γμσετα.
Το πρώτο "κύμα" τέτοιων γυναικών ήταν στα mid/late 90s, το δεύτερο κύμα είναι τώρα.

Tilemaxx
12-07-2015, 07:06
Αυτό που λες δεν το έχω ακούσει ούτε το έχω συναντήσει, δεν πολυπάω σε μπαρ βέβαια. Δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να ισχύει σε κάποια μέρη, το βρίσκω μεγάλη μαλακία.

Παντού υπάρχει, ειδικά σε εμάς εδώ στα νησία τώρα με τις τουρίστριες που το ζητούν περισσότερο απ' όλες (και ελληνίδες αλλά λιγότερο, εξάλλου κάτι τέτοιες μόδες πάντα έρχονται καθυστερημένα στην Ελλάδα). Απλά πρέπει να μιλήσεις πρώτα με την όποια γκόμενα να το καταλάβεις γιατί εκ πρώτης όψως οι περισσότερες απο αυτές είναι οι συνηθισμένες "όμορφες με το μίνι που χορεύουν". Καμία σχέση δηλαδή με τις κλασσικές χεσμένες που βλέπεις και τις καταλαβαίνεις αμέσως. Και αν κάποτε λοιπόν αυτές οι κοινές γκόμενες φτιάχνονταν με ένα δυνατό χορό και 2-3 ποτήρια ουϊσκι, πλέον τους αρκεί οποιαδήποτε ουσία βρίσκεται στα χέρια του εκάστοτε υποψηφίου μαμιά όπου θα τις ανεβάσει instantly. Και αυτό γιατί σου λέει "άντε να τελειώνουμε", συνέπεια της παντελούς έλλειψης ουσιώδους φλέρτ και επικοινωνίας σε τέτοια μέρη ΠΛΕΟΝ έτσι όπως έχει καταντήσει η νυχτερινή διασκέδαση και η κοινωνία γενικότερα.

Lefteris_X
12-07-2015, 12:20
Welcome to the new reality Τίμο.

Ήταν πασιφανές ότι εκεί θα καταλήγαμε. Τα σημάδια ήταν εμφανή πολλά χρόνια τώρα. Κάθε επόμενη χρονιά και η εξαθλίωση αυξάνονταν. Κάθε πέρυσι = καλύτερα.

Και μετά μου αρέσει που κυκλοφορούν ατάκες - παράπονα "δεν υπάρχουν άντρες", "δεν στεριώνουν σχέσεις" κλπκλπ. Γιατί υπάρχουν original και αυθεντικές γυναίκες; Με τη σωστή έννοια του θηλυκού; Εμ, πως να υπάρχουν άντρες όταν ήδη από την δική μου γενιά η καφρίλα των αντρών πήγαινε σύννεφο, αλλά οι γυναίκες έλεγαν ΟΚ; Όταν ακόμα και ο κάφρος έχει επιτυχίες...τότε δεν έχει ανάγκη αυτο-βελτίωσης. Fast Forward στις επόμενες γενιές που απευθείας έζησαν και ζουν ακόμα, γυναίκες με αντρο-καφρο-συμπεριφορά και νοοτροπία. Ε, πως να αναπτύξουν οι άντρες social skills και κυρίως την τέχνη του φλερτ; Να μιλούν στον τοίχο τους;

WolfRathmA
13-07-2015, 18:11
Ερωτηση: Σας αρεσει μια κοπελα και δουλευει στη καφετερια που πατε για καφε (σερβιτορα). Συμβουλες;;; :P

Μιλαμε (πολυ λιγο δηλαδη μονο οταν ερθει για τη παραγγελια) αλλα ως εκει. Θελω πολυ να της ζητησω να βγουμε αλλα δε ξερω πως να της το φερω.

Επισης θα μπορουσα να της στειλω και μηνυμα στο facebook, αλλα δε το βλεπω και τοσο "κομψο" αυτο. Ειναι τελειως απροσωπο.

Dragonpaul
13-07-2015, 19:16
Ναι, να μην πας μεσω FB. Οχι εφόσον την συναντάς κανονικα.
Κοίτα Απόστολε... Τα πραγματα μερικές φορές ειναι πιο απλα απο οσο τα φτιάχνουμε με το μυαλο μας. Πες κατι λιγο, ενα χαιρετισμό, ενα κοπλιμέντο, ενα χαμόγελο και τα αλλα θα έρθουν μόνα τους. Θα καταλάβεις απο τη δική της αντίδραση και συνεχίζεις ανάλογα. Βεβαια αν πηγαίνεις κάθε μερα και παραγγέλνεις συνεχεια απο εκείνη, ε, θα το καταλαβει μονη της. :P

WolfRathmA
13-07-2015, 19:25
Χαχαχα.. Σωστα. Θελει υπομονη. Πεφτω με τα μουτρα καμια φορα και συνηθως βγαινω μετα σα βρεγμενη γατα. LOL...

Lefteris_X
13-07-2015, 20:35
Όσο συνεχίζεις να ζητάς συμβουλές και απόψεις μέσω φορουμ, δεν θα βελτιωθεί ΠΟΤΕ η κατάσταση.

Σου πρότεινα τι να κάνεις, προφανώς όμως δεν το έχεις κάνει.

Ότι, μα ΟΤΙ και να σου πει κάποιος υπό την έννοια συμβουλής μέσω ψυχρού κειμένου, λάθος θα είναι, για το τι πρέπει να κάνεις ως σωστή προσέγγιση. Γιατί η γυναίκα φίλε μου, είναι το μοναδικό που δεν έχει "βιβλίο οδηγιών". Πυρ, γυνή και θάλασσα έλεγαν οι αρχαίοι. Και σε ποιο κομπιουτερίστικους όρους: η σωστή προσέγγιση βγαίνει από τις συνθήκες εκείνης της στιγμής, πλάθεις και πράττεις την προσέγγισή σου σε real-time κατάσταση. Οτιδήποτε προμελετημένο (pre-installed) είνιαι καταδικασμένο σε glitches, bugs και εν τέλει fail / crash.

Simple as that.

Slay
13-07-2015, 21:05
Ερωτηση: Σας αρεσει μια κοπελα και δουλευει στη καφετερια που πατε για καφε (σερβιτορα). Συμβουλες;;; :P

εγω ειχα ζητησει σε καποια σερβιτορα να παμε για καφε, δεν θυμαμαι τωρα ακριβη διατυπωση γιατι πανε και πολλα χρονια, ειχα φαει πορτα, αλλα δεν το μετανιωσα κιολας.
Γενικα παντως θα συμφωνησω με τον Λευτερη, η καθε περιπτωση θελει και αλλη προσεγγιση , οποτε φυσικα και δεν υπαρχει καποιους ειδους "κανονας"

fotaras
13-07-2015, 21:54
Ερωτηση: Σας αρεσει μια κοπελα και δουλευει στη καφετερια που πατε για καφε (σερβιτορα). Συμβουλες;;; [emoji14]

Μιλαμε (πολυ λιγο δηλαδη μονο οταν ερθει για τη παραγγελια) αλλα ως εκει. Θελω πολυ να της ζητησω να βγουμε αλλα δε ξερω πως να της το φερω.

Επισης θα μπορουσα να της στειλω και μηνυμα στο facebook, αλλα δε το βλεπω και τοσο "κομψο" αυτο. Ειναι τελειως απροσωπο.
Πηγαινε βραδυ στην καφετερια που να δουλευει και αυτη. Πιες τρια , τεσσερα , πεντε ουισκακια/μπυρες , οτι σου κανει κεφι , μεχρι να εισαι μεταξυ νηφαλιοτητας και μεθης!
Ολα τα αλλα θα ερθουν μονα τους , αν φυσικα ενδιαφερεται και αυτη.

Υ.Γ.: Καποτε ειχα ακουσει μια συμβουλη για τις κοπελες που δουλευουν σερβιτορες σε καφετεριες. Αν ειναι να της προτεινεις κατι για πρωτο ραντεβου , ΜΗΝ της προτεινεις να πατε για καφε σε καφετερια. Λογικο το βρηκα. Αυτο που εσυ βλεπεις ως διασκεδαση/χαλαρωση/χαβαλε ( = καφετερια ) , αυτη το βλεπει ως την εργασια της , ακομα και διαφορετικη καφετερια να ειναι απο αυτην που δουλευει.

Υ.Γ. 2: Το παραπανω δεν το δοκιμασα ποτε , εκτος απο μια φορα. Εφαγα χυλοπιτα. Εγω ημουν στα 600 κυβικα , αυτη στα 3000 και βαλε! [emoji3] [emoji3] [emoji3]

le_71
13-07-2015, 21:58
Ερωτηση: Σας αρεσει μια κοπελα και δουλευει στη καφετερια που πατε για καφε (σερβιτορα). Συμβουλες;;; :P

Μιλαμε (πολυ λιγο δηλαδη μονο οταν ερθει για τη παραγγελια) αλλα ως εκει. Θελω πολυ να της ζητησω να βγουμε αλλα δε ξερω πως να της το φερω.

Επισης θα μπορουσα να της στειλω και μηνυμα στο facebook, αλλα δε το βλεπω και τοσο "κομψο" αυτο. Ειναι τελειως απροσωπο.

Πιάσε τον κωλόγερο απο το διπλανό τραπέζι και σκάστου ένα ρουφηχτό γλωσσόφιλο. Θα σε πετάξουν με τις κλωτσιές από κει μεσα και θα την ξεχάσεις γρήγορα.

criter
13-07-2015, 22:26
WolfRathmA Μην της κανεις κοπλιμεντα οπως πχ να της πεις εισαι ομορφη, αυτο συνηθως το λενε ολοι οι πελατες αφου αν ειναι ωραια θα της την πεφτουν πολλοι. Σε καθε περιπτωση εσυ να συμπεριφερεσε σαν πελατης, να μην φανει οτι εχεις παει να την πεσεις, πιες τον καφε σου κυριος και θα πρεπει να την γνωρισεις. Να θυμασε πως η δουλεια της ειναι να σε κανει να πηγαινεις στο μαγαζι οσο περισσοτερο γινεται, εφοσον ειναι ομορφη μαλλον γιαυτο την προσελαβαν. Οποτε μην ψαρωσεις αμεσως αμα σου πιασει κουβεντα. Αφου γνωριστειτε, της λες και για βολτα χωρις να πρεπει να σου πει αμεσως ναι ή οχι οπωσδηποτε, αν δεις ανταποκριση ζητας και τηλεφωνο. Ανετος να εισαι, μην παιρνες αερα ουτε και να κομπλαρεις, αμα μπορεις πηγαινε στο μαγαζι και με φιλους και να μην εισαι κολλημενος πχ φευγεις και την ψαχνεις να την χαιρετησεις και τετοια, δειξε το ενδιαφερον σου με τροπο και αν ειναι να γουσταρει θα ανταποκριθει. Χωρις να θελω να σε απογοητευσω ομως φιλε, συνηθως αυτα τα γκομενακια ειναι καβατζωμενα.

WolfRathmA
14-07-2015, 18:41
Της εστειλα friend request στο FB....


...Και οχι οτι δε το δεχτηκε, αλλα με εκανε block κιολας. ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

http://cdn.diginomica.com/wp-content/uploads/2013/11/+big-fail2.jpg

Lefteris_X
14-07-2015, 19:38
"Εμ, δε το περίμενες;" VS "μη μασάς προσπάθησέ το!" = σημειώσατε 1. :P

WolfRathmA
14-07-2015, 19:46
Εχω 4 στα 4 (ακυρα απο γκομενες οχι απο fb).

Συνεχίζω ακάθεκτος... Ισως σκεφτω να γινω και πουστης σε λιγο θα δειξει.

Lefteris_X
14-07-2015, 19:59
Για πέρνα από badoo.com. Μπας και βρεθεί προσωρινή λύση.

jk_blue_tiger
14-07-2015, 20:13
Εχω 4 στα 4 (ακυρα απο γκομενες οχι απο fb).

Συνεχίζω ακάθεκτος... Ισως σκεφτω να γινω και πουστης σε λιγο θα δειξει.


Τα παρακατω ισχυουν (προσωπικα) σε περιπτωση που ψαχνεις σοβαρη σχεση οπως εχω καταλαβει:

Κατα την γνωμη μου ο τροπος που επελεξες να πλησιασεις την σερβιτορα ηταν ακυρος (απροσωπος).
Μην προσπαθεις να εκβιασεις καταστασεις-γνωμη μου ειναι οτι τα βηματα πρεπει να ειναι αργα & σταθερα.
Οχι αμεσα & εκφοβιστικα και προπαντον δεν πρεπει να παρει πρεφα οτι "πεθαινεις" γι' αυτην.
Να εισαι ηρεμος & ανετος μαζι της και να συμπεριφερεσαι σαν να μην τρεχει τιποτα.
Μπορει η καρδια σου να χτυπαει με χιλια οταν της μιλας, αλλα δεν πρεπει να το δειχνεις.
Με ενα χαμογελο, ενα αστειο και την αντιδραση της, ενα κοιταγμα στα ματια μπορεις να παρεις μια ιδεα εαν εχεις πιθανοτητες.
Και ενα τελευταιο tip: μην προσπαθεις να δειξεις κατι που δεν εισαι, οι γυναικες το καταλαβαινουν αυτο.

ntsmrtz
14-07-2015, 21:16
Θα το πω περιγραφικά...
Πρέπει αφενός να είσαι cool και να μην δίνεις στην άλλη την εντύπωση ότι ψάχνεσαι..
Δεν είναι κακό να είσαι cool και να μην κάνεις παιχνίδι, γιατί δίνεις την εντύπωση πως είσαι δεσμευμένος πράγμα που κάνει τις άλλες να κολλάνε... (μιλάω εκ πείρας, γυναικείος ανταγωνισμός)
Δεν πρέπει όμως να μείνεις/επαναπαυθείς στην comfort zone που λέει ο Λευτέρης.
Tip: Εάν τυχόν σου εμφανιστεί γυναικάρα (από αυτές που λες "ούτε μία στις χίλιες αυτή μαζί μου") τότε ΒΟΥΡ και με πείσμα (μη πω θράσσος)
Δύσκολα κάνουν κίνηση οι άντρες γιατί φοβούνται το άκυρο από τέτοια γυναικάρα. Συνήθως αυτές οι γυναίκες συνέπεια του προηγουμένου πάνε με αυτούς που τις προσεγγίζουν πρώτοι ή πιο επιθετικά (το είχα κάνει και είχε πετύχει, μου το σφυρίξανε και εμένα δεν το ήξερα).

https://www.youtube.com/watch?v=nYZq4UGIvTE

djpar
14-07-2015, 22:06
Με το αίτημα στο fb μπήκες στην στοιβα με όλους τους άλλους που της έχουν στείλει το fb είναι για γνωστούς και φίλους και χαβαλέ με άγνωστους όχι για γκομενικα

Nikoladim
15-07-2015, 01:45
Πρωτα απο ολα Αποστολη μην σε παιρνει απο κατω. Οκ εφαγες μια πιτα απο μια σερβιτορα, που προφανως θα της την εχουν πεσει αλλοι 1000 τυποι και σιγουρατο μπλοκ θα σημαινει πως εχει γκομενο. Κατα την αποψη μου δεν υπαρχει μαγικη συνταγη για να ριξεις μια κοπελα. Οκ υπαρχουν καποια "universal" tips και στανταρ θα πεταχτει ο Λευτερης και θα πει ανοιξε το πορτοφολι σου εε την καρδια σου εννοω, αλλα για εμενα ειναι ολα η χημεια μεταξυ των δυο φυλων. Το πως θα χειριστης μια κατασταση με γυναικα μονο ο εαυτος σου θα στο πει. Τελος καταλαβαινω πως περασες μια δυσκολη εμπειρια με τη πρωην, σου αφησε σημαδια και τωρα θες κατι ωραιο και γρηγορο. Αποψη μου ειναι πως το μπαντου ειναι οτι καλυτερο για αυτη τη στιγμη! Βρες χρονο να κανεις τα πραγματα που γουσταρεις(προσωπικα θα πλατιναρα το Witcher 3 :P) και βρες χρονο για τον εαυτο σου. Ειναι η ιδανικη ευκαιρια, δεν νομιζω να ξαναβρεις κατι αντιστοιχο. Μην αγχωνεσαι και ψηλα το κεφαλι. Τα καλυτερα ερχονται.

Ezio
15-07-2015, 02:04
Της εστειλα friend request στο FB....


...Και οχι οτι δε το δεχτηκε, αλλα με εκανε block κιολας. ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

http://cdn.diginomica.com/wp-content/uploads/2013/11/+big-fail2.jpg

Στα παλιά σου τα παπούτσια και προχωράς.

Μην αισθάνεσαι άσχημα, το ότι ήταν σερβιτόρα δυσκόλευε τα πράγματα, αν την συναντούσες σε κανένα κλαμπ για παράδειγμα πιστεύω θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα.

WolfRathmA
15-07-2015, 12:40
Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις! Τις εκτιμω ιδιαιτερα!

Επισης να πω οτι για καποιο λογο τελικα εκλεισε το FB, θα εφαγε καμια νιλα μαλλον και απογοητευτηκε. χαχα! LOOOOOOOOL

corsaopc3071r
15-07-2015, 13:24
Για πέρνα από badoo.com. Μπας και βρεθεί προσωρινή λύση.

Ελα ρε απο εκει πηδας για πλακα διχως τελος. Ειδικα αν ζεις αθηνα!

Ειναι μια λυση παντως και ποτε δε ξερεις που θα πεσεις!

Leon_DiZ
17-07-2015, 14:41
Έχω "θέα" τον Υμηττό να καίγεται... :/

WolfRathmA
17-07-2015, 15:26
^^ Εγω βλεπω τη καπνα απο εδω στο Π.Φαληρο που ειμαι. Ντουμανια!

mihalis13
17-07-2015, 15:38
Έλεος με τους αλήτες κάθε χρόνο!! Δεν θα μας μείνει καθόλου πράσινο...

kostasb13
17-07-2015, 15:55
Και εγω απο Ανω Γλυφαδα, ο Υμηττος μπροστα ειναι μεσα στους καπνους. Και απ'οτι φαινεται και λενε η φωτια ερχεται προς τα εδω, Αργυρουπολη και Γλυφαδα.
Το οτι βεβαια εχουν αναψει καμποσες φωτιες σε ολη την Ελλαδα σημερα και με τους ανεμους στα 9 μποφορ ειναι εντελως τυχαιο....

Leon_DiZ
17-07-2015, 15:58
Εγώ δεν βλέπω εστίες πλέον, και ο καπνός έχει μειωθεί πολύ από αυτή τη πλευρά (Ηλιούπολη).

Leon_DiZ
17-07-2015, 16:00
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/17/74bc58a1d305367b6c2c40750057ee57.jpg

Αυτό ήταν πριν 1+ ώρα

Τώρα είναι έτσιhttp://images.tapatalk-cdn.com/15/07/17/c5148c10b13a4bdcc3624b8e9c453774.jpg

mihalis13
18-07-2015, 10:52
Πολυ νεκρά στο φόρουμ εδω και μια μέρα

AriStos13
18-07-2015, 11:34
Πολυ νεκρά στο φόρουμ εδω και μια μέρα

Το παρατηρησα και εγω Μιχαλη!! Αν και νομιζω καθε καλοκαιρι ετσι ειναι!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Kapa
18-07-2015, 11:38
Σε λιγο αν βγει trailer του Uncharted 4 θα το ποσταρουμε στο "Ελληνικη επικαιροτητα". :P

Ενταξει ειναι λογικο τα υπολοιπα thread να εχουν μεινει στασιμα λογω των ημερων.

Desmond
19-07-2015, 16:02
7407
....

WolfRathmA
20-07-2015, 11:21
Καλημερα παιδια!

Οντως πολυ ησυχα τα πραγματα στο φορουμ. Πιστευω να κανετε ολοι διακοπουλες γιατι τις χρειαζομαστε!

Εγω πρωτη φορα φετος που δε πηρα αδεια και τη ζητησα το Σεπτεμβρη. Γενικοτερα ομως δε τη παλευω καστανο! Ευχομαι να εχει καλο καιρο και το Σεπτεμβρη για να παω πουθενα. Το μετανοιωσα που δε πηρα αδεια ποιο γρηγορα.

mihalis13
20-07-2015, 11:49
Εγώ παλι πήρα άδεια 1-17 Αυγούστου, αλλά δεν θα πάω πουθενά γιατί δεν παίζει φράγκο... Δεν με χαλάει από τη μία γιατί "γουστάρω" την Αθήνα το καλοκαίρι που είναι άδεια.
Αλλά θέλω να κάνω κανένα μπάνιο και ελπίζω να το καταφέρω.
Πάντως χρειαζόμουνα πάρα πολύ 2 βδομάδες τουλάχιστον μακριά από τη δουλειά γιατί έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθόλου.

Slay
20-07-2015, 12:13
To καλοκαιρι παντα πεφτει η κινηση, αλλα ηρθαν και τα capital controls και η κατασταση δυσκολεψε. Πρωτον γιατι εαν ο αλλος εχει καποια χρηματα θα σκεφτει πολυ να τα δωσει για video game, και δευτερον γιατι πολυ πιθανον να υπαρξει απο εδω και μεχρι να εξομαλυνθει η κατασταση και προβλημα με τις εισαγωγες.

corsaopc3071r
20-07-2015, 12:16
Παιδες αγορες τελικα απο ebay κλπ μπορουμε να κανουμε η ακομη περιμενουμε?

Christos33
20-07-2015, 12:18
Θέλω άδεια λέμε!!!!

DJTaurus
20-07-2015, 13:23
Στην τράπεζα που ρώτησα σήμερα δεν έχουν καμία ενημέρωση για το ποτέ θα επιτρέπουν οι αγορές εξωτερικού. Αν κάποιο παιδί γνωρίζει περισσότερα ας μας ενημερώσει.

tonybsg
20-07-2015, 13:34
Από σήμερα διάβασα (http://www.lifo.gr/now/economy/71479) ότι επιτρέπονται κανονικά οι αγορές από το εξωτερικό


Επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών ή χρεωστικών καρτών στο εξωτερικό για αγορές αγαθών ή υπηρεσιών βάσει του πιστωτικού ορίου που θέτει η Τράπεζα.

Λογικά θα δοκιμάσω πιο μετά να δω τι παίζει.

edit:




10. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο internet;

ΝΑΙ, εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα.
Αντίθετα, δεν επιτρέπεται η χρήση καρτών εάν τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού.

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/ti-allazei-me-th-nea-pnp-gia-tis-trapezes-32-erwthseis-kai-apanthseis.3582851.html

Slay
20-07-2015, 13:45
Λογικά θα δοκιμάσω πιο μετά να δω τι παίζει.

πες μας και με τι καρτα/τραπεζα δοκιμασες.

DJTaurus
20-07-2015, 14:22
Στην Eurobank πάντως μου έδειξε την σημερινή οδηγία που έχουν από τα κεντρικά και έγραφε ότι δεν επιτρέπεται η χρήση της χρεωστικής για συναλλαγές εξωτερικού.

Slay
20-07-2015, 14:25
δεν επιτρέπεται η χρήση της χρεωστικής για συναλλαγές εξωτερικού.

για πιστωτικη μιλαμε οχι για χρεωστικη.

tonybsg
20-07-2015, 14:39
Για δείτε λίγο και το edit που έκανα.

Πάντως θα δοκιμάσω από amazon.uk με MasterCard της Citibank (νυν Alpha Bank) να δω τι θα γίνει :)

jk_blue_tiger
20-07-2015, 14:48
Μολις μου ηρθε email απο zavvi και η παραγγελια ΔΕΝ προχωρησε.
Η καρτα που χρησιμοποιηθηκε ηταν VISA απο Πειραιως.

WolfRathmA
20-07-2015, 15:35
Πιστευω οτι ακομα ειναι πολυ νωρις παιδια, αφησε να περασει και αυτη η βδομαδα και προς τη Παρασκευη δοκιμαστε παλι.

tonybsg
20-07-2015, 15:41
Μα δεν θα αλλάξει κάτι Αποστόλη, θέλαμε να δούμε αν με την νέα ΠΝΠ επιτρέπονται οι αγορές, και απ' ότι φαίνεται δεν επιτρέπονται ούτε τώρα.

Και στο amazon έγινε declined η πληρωμή.

enstikto
20-07-2015, 15:43
Εμένα με ενδιαφέρει και το paypal αν έφτιαξε. Ξέρεις κανείς τίποτα;

Desmond
20-07-2015, 16:08
Εμένα με ενδιαφέρει και το paypal αν έφτιαξε. Ξέρεις κανείς τίποτα;

Έχοντας υπόλοιπο, έχω κάνει αγορές από UK και έχω μεταφέρει ποσό στον ελληνικό λογαριασμό μου (πατριώτης!χαχα)

Slay
20-07-2015, 16:29
να ο λογος που δεν δουλευει...

10. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο internet; ΝΑΙ, εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα. Αντίθετα, δεν επιτρέπεται η χρήση καρτών εάν τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού.

http://www.lifo.gr/now/economy/71516

το κουφο ειναι οτι εαν εισαι στο εξωτερικο, η πιστωτικη σου για τα εκει μαγαζια δουλευει κανονικα.

enstikto
20-07-2015, 17:24
Έχοντας υπόλοιπο, έχω κάνει αγορές από UK και έχω μεταφέρει ποσό στον ελληνικό λογαριασμό μου (πατριώτης!χαχα)

Δεν σε κατάλαβα. Έχωντας υπόλοιπο που;
Εγώ το paypal το έχω συνδέσει με τραπεζικό λογαριασμό. Αν έχω λεφτά στο λογαριασμό μπορώ να πάρω κάτι με paypal απο εξωτερικό?

Desmond
20-07-2015, 17:27
Αν έχεις λεφτά στο paypal.

enstikto
20-07-2015, 18:10
Μα στο PayPal (εγω τουλάχιστον) δεν καταθέτω χρήματα. Απλα ειναι συνδεδεμένο με τον λογαριασμό μου της τράπεζας Κ όταν αγοράζω κάτι τα παίρνει απο εκει...Υπάρχει Κ άλλος τρόπος που δουλεύει το PayPal?

Desmond
20-07-2015, 18:36
Ναι.Να εισπράττεις μέσω paypal.

enstikto
20-07-2015, 18:39
Ωραία ξαναγραφω το ερώτημα μου πιο συγκεκριμένα :P
Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω αν το paypal έφτιαξε όσων αφορά την αγορά αγαθών μέσω paypal. Ξέρει κανείς κάτι;

mihalis13
20-07-2015, 19:14
Αν εσείς υπόλοιπο στο PayPal και οχι στην κάρτα ναι μπορείς να κανεις αγορές.
Αν προσπαθεί το PayPal να τραβήξει απο την κάρτα σου, οχι δεν μπορείς.

djpar
21-07-2015, 09:18
καιρος για αγορες εντος ελλαδος, να ενισχυσουμε και την ελλαδα λιγακι.

Εγω παντος κοιτουσα για το nba 2k16 και τελικα βγαινει πιο φτηνα να το παρω απο ελλαδα (σκρουτζ) παρα να κανω preorder απο εξωτερικο (ειτε αμερικη ειτε αγγλια)

mihalis13
21-07-2015, 10:33
¶λλες 10 μέρες μέχρι την άδεια...

Kapa
21-07-2015, 12:02
¶λλες 10 μέρες μέχρι την άδεια...

Ουτε φανταρος να ησουν...(αν και θα το ηθελες πιστευω)

Christos33
21-07-2015, 12:39
Φαντάρος Αυγούστο ποτέ, εγω πριν 30 χρόνια που πηγα τετοιο καιρό μπηκα και έλιωσα :D

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
21-07-2015, 12:49
Ουτε φανταρος να ησουν...(αν και θα το ηθελες πιστευω)

Δεν φαντάζεσαι πως περιμένω να έρθουν αυτές οι 2 βδομάδες της άδειας..
2 βδομάδες χαλάρωσης και χωρις ξυπνητήρι :D


Φαντάρος Αυγούστο ποτέ, εγω πριν 30 χρόνια που πηγα τετοιο καιρό μπηκα και έλιωσα :D

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αύγουστο ποτέ. Αλλά την θητεία που έκανα στη Ναυτικάρα την ξανακάνω ευχαρίστως. (απλά με λίγα παραπάνω λεφτά :P )

Kapa
21-07-2015, 12:54
Φανταρος Σεπτεμβρη και αδεια απολυσεως απο 1 Αυγουστου...

jk_blue_tiger
21-07-2015, 14:17
καιρος για αγορες εντος ελλαδος, να ενισχυσουμε και την ελλαδα λιγακι.

Εγω παντος κοιτουσα για το nba 2k16 και τελικα βγαινει πιο φτηνα να το παρω απο ελλαδα (σκρουτζ) παρα να κανω preorder απο εξωτερικο (ειτε αμερικη ειτε αγγλια)

Με τα capital controls αμφιβαλλω εαν θα δουμε καινουρια εισαγομενα προιοντα μια και απαγορευεται να βγει συναλλαγμα εκτος.
Δε νομιζω τα video-games να αποτελουν εξαιρεση.

Και ποια Ελλαδα να ενισχυσουμε ακριβως; Ελληνικο προιον ειναι το nba 2k16;

Lefteris_X
21-07-2015, 14:43
Δεν είναι ελληνικό προϊόν σαφέστατα, αλλά ενισχύουμε το μαγαζί που το προσφέρει σε λιανική.

Αν θέλουμε ελληνικά προϊόντα, ας αλλάξουμε άρδην τις συνήθειές μας στο φαγητό, να μαγειρεύουμε πλήρως ελληνικά φαγητά και όταν πηγαίνουμε στο μανάβη / λαική αγορά / σουπερμαρκετ να προσέχουμε να αγοράζουμε ΜΟΝΟ ελληνικά προϊόντα. Και αν δεν υπάρχουν, ε, δεν πειράζει, ας μην ετοιμάσουμε ντε και καλά το φαγητό που είχαμε στο μυαλό μας, έχει πολλές εναλλακτικές η ελληνική κουζίνα. Έλεος με τα σούσι, μούσι, φούσι και λοιπές κουζίνες.

Γεμιστά, λαχανοντολμάδες, μουσακάς, ντολμαδάκια, φασολάκια, μπιφτέκια, σουτζουκάκια, κεφτέδες, μπάμιες, μπριάμ (αν και είναι γαλλικό πιάτο), παστίτσιο, διάφορες πίτες, σαλάτα (χωριάτικη), κασέρια ελληνικά, γραβιέρες, παξιμάδια, ψωμάκι άριστο (μπορούμε και μόνοι μας να φτιάξουμε - δεν είναι δύσκολο, χώρια ότι είναι και καλύτερο), γιουβέτσι, κατσικάκι με πατάτες στο φούρνο, ψάρια κάθε λογής, μπριζόλες, κοκκινιστό κρέας με πατάτες/μακαρόνια/ρύζι, λεμονάτο της κατσαρόλας, κολοκύθια γεμιστά, σπετσοφάι και η λίστα δεν έχει τελειωμό. Μερικά φαγητά άριστα που μου ήρθαν με μια σκέψη.

Καιρός να θυμηθούμε τι εστί ελληνικό τραπέζι της προκοπής. Μακριά πίτσες, σάντουιτς και λοιπές παραγγελίες απ' έξω.

Φρούτα ελληνικά (καρπούζια, πεπόνια, ροδάκινα, γιαρμάδες, σταφίδα)........γενικότερα έχουμε πολλές επιλογές. ΠΑΡΑ πολλές.
Αρκεί να μην έχουμε μπλέξει με άχρηστη γυναίκα. Simple as that.

mihalis13
21-07-2015, 15:21
Γεμιστά, λαχανοντολμάδες, μουσακάς, ντολμαδάκια, φασολάκια, μπιφτέκια, σουτζουκάκια, κεφτέδες, μπάμιες, μπριάμ (αν και είναι γαλλικό πιάτο), παστίτσιο, διάφορες πίτες, σαλάτα (χωριάτικη), κασέρια ελληνικά, γραβιέρες, παξιμάδια, ψωμάκι άριστο (μπορούμε και μόνοι μας να φτιάξουμε - δεν είναι δύσκολο, χώρια ότι είναι και καλύτερο), γιουβέτσι, κατσικάκι με πατάτες στο φούρνο, ψάρια κάθε λογής, μπριζόλες, κοκκινιστό κρέας με πατάτες/μακαρόνια/ρύζι, λεμονάτο της κατσαρόλας, κολοκύθια γεμιστά, σπετσοφάι και η λίστα δεν έχει τελειωμό. Μερικά φαγητά άριστα που μου ήρθαν με μια σκέψη.

Καιρός να θυμηθούμε τι εστί ελληνικό τραπέζι της προκοπής..

Μου άνοιξες την όρεξη παναθεμα σε... Ελπίζω τουλάχιστον σπίτι να με περιμένει καλό φαγητό..

Lefteris_X
21-07-2015, 15:22
¶ντε καλή όρεξη ρε Μιχαλιό! Εύχομαι να περιδρομιάσεις ασύστολα! (το κέρατό μου, είμαι σε διατροφή να χάσω τα κιλά που φόρτωσα από την ακινησία μετά την επέμβαση του αυχένα: 1 μπιφτέκι και μια σαλάτα, να με βράσω μέσα)

Desmond
21-07-2015, 15:48
Υπάρχουν καρπούζια από σπόρο ελλ. ποικιλίας?

criter
21-07-2015, 17:32
Τι ψαχνεις να βρεις και εσυ τωρα... Τοσους τονους καρπουζι που βγαζει η Ελλαδα καθε χρονο και εξαγει και τετοιας ποιοτητας, λιγες χωρες βγαζουν. Ελληνικα ειναι και σαν ελληνικα τα γνωριζουν ολοι ακομα και οι ξενοι που τα εισαγουν. Αν ειναι Ελληνικος ο σπορος, δεν νομιζω, αλλα ειναι ελληνοποιημενος, καθως τα δικαιωματα για τους σπορους τους τα εχουν μαλλον ξενοι νομιζω αμερικανοι. Υπαρχουν πολλες ποικιλιες καρπουζιου, αυτο που βγαζει περισσοτερο η Ελλαδα ειναι ενα ειδος διασταυρωσης με κολοκυθα και γι' αυτο το μεγεθος τους ειναι πολυ μεγαλο και ξεπερναει τα 10 κιλα. Ο σπορος αυτος αν τον δεις μοιαζει με πασατεμπο. Υπαρχουν καρπουζια λευκοσαρκα και υπαρχουν και καρπουζια χωρις κουκουτσια.

Περιμενοντας κι εγω να σταματησω απο την δουλεια για λιγες μερες μπας και φυγω για διακοπες πουθενα, σκεφτομαι για Ναξο ή για Ικαρια σε καμπινγκ για πιο οικονομικα. Ελπιζω να πατε καπου οσοι μπορειτε και παρετε αδεια και να περασετε καλα. Καλοκαιρι ειναι και πρεπει να το εκμεταλευτουμε ολοι και να γεμισουμε τις μπαταριες.

ntsmrtz
24-07-2015, 15:28
Μόλις το είπα στην οικογένειά μου, θα το πω και σε κανά δυό φίλους αργότερα.

Η γυναίκα μου είναι έγκυος...!!!! :love2:

Slay
24-07-2015, 15:45
Μπραβο!!! με το καλο, το πρωτο σας θα ειναι?

ntsmrtz
24-07-2015, 15:55
Ευχαριστώ!! Το 2ο, έχουμε ένα κοριτσάκι 2 ετών.

WolfRathmA
24-07-2015, 16:10
Αντε με το καλο! Μπραβο!

(εγω να δω ποτε θα κανω παιδια χαχαχα)

BillyFlo81
24-07-2015, 17:13
Η γυναίκα μου είναι έγκυος...!!!!

Μπραβο Κωστα, με το καλο!


Αντε με το καλο! Μπραβο!

(εγω να δω ποτε θα κανω παιδια χαχαχα)

Σαν ευχαριστη εκπληξη ερχεται ενα παιδι στη ζωη του ανθρωπου Αποστολη, μη το σκεφτεσαι καν! :)
Οπως στη περιπτωση του Κωστα ετσι και σε ολους μας μια μερα θα συμβει το ιδιο εκει που δεν το περιμενουμε.

Christos33
24-07-2015, 17:13
Με το καλό, το κορίτσι σε τρέλανει λιγο εεε εχω και εγω μια κόρη 3,5 χρόνων.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
24-07-2015, 17:38
Με το καλό φίλε!!!

Dragonpaul
24-07-2015, 17:56
Μπράβο!!!!!! Να ειναι ολα καλα!!!!

le_71
24-07-2015, 18:38
Μόλις το είπα στην οικογένειά μου, θα το πω και σε κανά δυό φίλους αργότερα.

Η γυναίκα μου είναι έγκυος...!!!! :love2:

Καλή λευτεριά.

Τί μου θύμισες τώρα.... Μου είχε φύγει το ακουστικό από τα χέρια. ...Αγχος, αγωνία, στον γιατρό με το παραμικρό, κλπ, κλπ...
'Ωσπου μερικά χρόνια μετά:
- Φτιάξε μου ένα φραπεδάκι κοριτσάκι μου.
- Αμάν ρε μπα. Σήκω να φτιάξεις μόνος σου.

:tired01:

Dragonpaul
24-07-2015, 19:39
Ρε μλκ, ποιος ειναι αυτός ο Σπαλιαρας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Kapa
24-07-2015, 19:48
Ρε μλκ, ποιος ειναι αυτός ο Σπαλιαρας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ενας μπαγιατικος μαιντανος...

kostasb13
24-07-2015, 20:47
Ντροπη ρε....

7411

Desmond
24-07-2015, 21:30
Απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων δεν θέλατε που απομυζούν τον ιδιωτικό τομέα?:scratch:

Μια χαρά είναι και τα ιδιωτικά θεραπευτήρια.¶ντε οσονούπω ιδιωτικά ΑΕΙ, ιδιωτική ΔΕΗ κλπ.

le_71
24-07-2015, 21:40
^^
Αμήν Παναγία μου.

Christos33
25-07-2015, 20:27
Πως αλλάζουν η καιροί
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/25/8b9034661754f4efdd9590e78a24b607.jpg
Το βρήκα στο FB, τι λετε να ειναι;
1956 ειναι η φωτογραφία.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Slay
25-07-2015, 21:17
Σκληρος δισκος, μερικα ΜΒ χωρητικοτητας, αν θυμαμαι καλα 4 η 5.

Lefteris_X
25-07-2015, 21:28
5 ήταν και λέγεται RAMAC. (δεν μετράγανε τότε σε ΜΒ αλλά σε "macro-words" αν θυμάμαι καλά)

Kapa
25-07-2015, 21:31
Και μετα το Unboxing...

http://i.crn.com/slideshows/2011/ibmmilestones/05IBMharddrive.jpg

Christos33
25-07-2015, 22:51
Ναι 5 Mb το θηρίο της εποχής :D

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

le_71
26-07-2015, 12:58
Μην πάρετε ποτέ τη διαχείρηση της πολυκατοικίας σας.
Αυτό.

le_71
26-07-2015, 13:12
Χάπι μπέρθντει μανάρι.

7414

Christos33
26-07-2015, 13:32
Μην πάρετε ποτέ τη διαχείρηση της πολυκατοικίας σας.
Αυτό.
Την έχει η γυναίκα σε πολυκατοικία που είναι συγγενείς η περισσότερη, απλά χαμός.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Christos33
26-07-2015, 18:25
Τελευταία μέρα σήμερα,αντέ καλές διακοπές.
Για δυο βδομάδες ξαπλα και babysitting :D

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nikos326_GR
26-07-2015, 19:05
7415

...

Leon_DiZ
26-07-2015, 22:29
......


Technology :D

dspug7
26-07-2015, 22:30
και επισημα ανεργος... κουραστηκα να ασχολουμαι με καθικια.

Leon_DiZ
26-07-2015, 22:33
και επισημα ανεργος... κουραστηκα να ασχολουμαι με καθικια.

:/ Καλή τύχη!

Ixor24
27-07-2015, 09:25
Case (Σασί) :a068:
7415

...

Kane
27-07-2015, 09:44
και επισημα ανεργος... κουραστηκα να ασχολουμαι με καθικια.

Καλή δύναμη φιλαράκι. Ελπίζω να φύγεις από αυτό το λούκι σύντομα.

Nikos326_GR
27-07-2015, 11:58
@dspug7

καθε εμποδιο για καλο....

corsaopc3071r
27-07-2015, 12:34
Κωνσταντινος... 11 μηνων!!!
7416

mihalis13
27-07-2015, 12:54
Αυτά είναι!! Ξάπλα, ρέκλα και να σε ταίζουν.. Ζωάρα!!
Να σας ζήσει φίλε!!

WolfRathmA
27-07-2015, 13:11
Να σου ζησει φιλε μου!

Peteoklis
27-07-2015, 15:02
Παιδία καλησπέρα σε όλους. Θα χρειαστώ την πολύτιμη για εμένα βοήθειά σας προκειμένου να προχωρήσω το διδακτορικό μου μπας και το τελειώσω φέτος.

Σας ζητώ να συμπληρώσετε το παρακάτω ερωτηματολόγιο και να το προωθήσετε σε όσους μπορείτε ή να το ποστάρετε μέσω κοινωνικής δικτύωσης για να λάβω όσο γίνεται περισσότερες απαντήσεις.
Η διαδικασία μέσω google docs είναι εντελώς ανώνυμη και τα αποτελέσματα θα χρησιμοποιηθούν μόνο για στατιστικούς σκοπούς και μόνο στα πλαίσια ακαδημαικής έρευνας.

https://docs.google.com/forms/d/1kGtz34HhxkT4A376SiMHRbctDV_VE9Bnp4NA_X1FLE8/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ! καλό καλοκαίρι !

jk_blue_tiger
27-07-2015, 15:33
Το συμπληρωσα, καλη επιτυχια!

AriStos13
27-07-2015, 23:07
Δυο μερες μεινανε για τον παραδεισο!!!
7417


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Kapa
27-07-2015, 23:16
Καλη επιτυχια!

dspug7
28-07-2015, 08:40
ευχαριστω για την συμπαρασταση παιδες. στην περιπτωση μου ταιριαζει απολυτα το ''fool me once, shame on you. fool me twice shame on me.'' ε, τριτη φορα δεν θα υπαρξει. το αστειο ειναι οτι δεν ημουν ο μονος, 4 ατομα ειχαμε το ιδιο προβλημα και φυγαμε και οι 4 ταυτοχρονα. τρεχουν και δεν φτανουν τωρα.

Slay
28-07-2015, 09:17
ευχαριστω για την συμπαρασταση παιδες. στην περιπτωση μου ταιριαζει απολυτα το ''fool me once, shame on you. fool me twice shame on me.'' ε, τριτη φορα δεν θα υπαρξει. το αστειο ειναι οτι δεν ημουν ο μονος, 4 ατομα ειχαμε το ιδιο προβλημα και φυγαμε και οι 4 ταυτοχρονα. τρεχουν και δεν φτανουν τωρα.

δεν μας ειπες ομως τι ακριβως εγινε, δεν σας πληρωνε?

WolfRathmA
28-07-2015, 09:39
Καλημερα παιδια!

Συνηθως δε τα λεω αυτα τα πραγματα και τα κραταω για τον εαυτο μου... Αλλα αυτη τη φορα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Ανοιξε θεση για Supervisor στη Sony και ειπα μιας και εχω μια παρα πολυ καλη προϋπηρεσία πλεον εδω στην LG που ειμαι, να κανω το μεγαλο βημα... (στην LG ειμαι agent απλα δεν εχω καποια υψηλη θεση).

Σημερα με ενημερωσε ο προϊσταμενος μου οτι ζητησαν τα στατιστικα μου και εγινε το πρωτο βημα. Φυσικα τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομα. 9 χρονια γενικοτερα προσπαθω να δωσω το καλυτερο μου εαυτο για κατι καλυτερο και κανεις δε μου εδινε μια ευκαιρια. Ισως τωρα ηρθε η στιγμη.

Slay
28-07-2015, 09:41
Σου ευχομαι οτι καλυτερο αποστολη.

Viper
28-07-2015, 10:14
Αποστολη καλη συνεχεια σε οτι και αν αποφασισεις:a020:


Και επειδη ειδα πριν μερικες σελιδες οτι συζητουσατε περι πιστωτικες/χρεωστικες κτλ

"Τέλος" στο μπλόκο για συναλλαγές μέσω καρτών με το εξωτερικό (http://www.capital.gr/oikonomia/3048218/telos-sto-mploko-gia-sunallages-meso-karton-me-to-exoteriko)


Συναλλαγές μέσω πιστωτικών, χρεωστικών και προπληρωμένων καρτών με το εξωτερικό για πληρωμές και αγορές προϊόντων από το Internet μπορούν πλέον να πραγματοποιούν οι Έλληνες. Για τη δυνατότητα αυτή, παρότι θεωρητικά παρέχεται από το περασμένο Σάββατο, κρατήθηκαν χαμηλοί τόνοι, ωστόσο αποκαλύφθηκε, στο πλαίσιο των συναντήσεων που είχαν τη Δευτέρα φορείς της αγοράς όπως το ΕΒΕΑ και οι εκπρόσωποι του Πανελλήνιου Συνδέσμου Εξαγωγέων, με την Ελληνική Ένωση Τραπεζών.


Επισήμως δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη το παραμικρό, αλλά η δυνατότητα φαίνεται πως παρέχεται μέσα από τις εγκυκλίους στις τράπεζες που βασίστηκαν στην τελευταία Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου

Λογικα, οταν ανακοινωθει και επισημα, θα εχουμε ξανα λειτουργια και του Paypal.

WolfRathmA
28-07-2015, 10:27
Ωραιος! Πολυ καλα νεα! Αντε να δουμε. Σε ευχαριστω!

tsakali GR
28-07-2015, 11:47
Εν μέρει καλά νέα, αλλά αναφέρει "Για τις συναλλαγές αυτές καθορίστηκε ημερήσιο όριο από 300.000 ευρώ για κάθε μια από τις συστημικές τράπεζες Alpha Bank, Εθνική, Πειραιώς και Eurobank, και άλλες 90.000 ευρώ για την Τράπεζα Αττικής." Επίσης, "Αθροιστικά το ημερήσιο όριο εκροών που μπορούν να γίνουν μέσω καρτών από τις τράπεζες για αγορές-συναλλαγές είναι 1,290 εκατ. ευρώ, μέγεθος που είναι εξαιρετικά μικρό για τα δεδομένα των ηλεκτρονικών πληρωμών με το εξωτερικό που γίνονταν προ της επιβολής capital controls."

Η φάση είναι όποιος προλάβει πριν εξαντληθεί το ημερήσιο πλαφόν κάθε τράπεζας, υποθέτωντας μάλιστα ότι από αυτό το πλαφόν εξαιρούνται οι επιχειρήσεις; Γιατί αν είναι κι οι εταιρείες σε αυτό το ποσό, δεν φτάνει ούτε για γιούχου.

By the way, το PayPal δοκίμασα πριν από 5 λεπτά, δεν περνάει ακόμη με κάρτα Eurobank.

dspug7
28-07-2015, 12:46
δεν μας ειπες ομως τι ακριβως εγινε, δεν σας πληρωνε?

εκανε μια επεκταση - παρακλαδι η επιχειρηση και εβαλαν εμας τους 4 για υπευθυνους ανεξαρτητα απο την μονιμη θεση που εχουμε. επειδη γνωριζαμε οτι υπηρχε ρισκο και επειδη με το αφεντικο εχουμε πολυ καλη σχεση συμφωνησαμε τα εξτρα χρηματα που θα παιρναμε απο αυτη τη δουλεια να τα αφησουμε για αργοτερα, οταν θα εχει σταθεροποιηθει η δουλεια και για να πληρωθουν οι υπαλληλοι, αφου εμεις ειχαμε ηδη τον κανονικο μας μισθο για να περασουμε.
η ιδιαιτεροτητες στην (πρωην) δουλεια μου (security σε λαικες αγορες) ειναι οτι υπαρχει μια ομοσπονδια που κανει κουμαντο, ο ιδιοκτητης της επιχειρησης ειναι εκεινος που εχει συμβαση με την ομοσπονδια για την φυλαξη του χωρου και πληρωνεται απο τα μελη της ομοσπονδιας. επισης επειδη ειμαι πολλα χρονια στον χωρο ημουν κατα καποιο τροπο μονιμος, δηλαδη αλλαζαν οι εταιριες φυλαξης αλλα εγω εμενα σταθερος, εχω αλλαξει 4 μεχρι τωρα.
το λοιπον, αφου η επεκταση απετυχε καναμε ενα meeting εμεις οι 4 υπευθυνοι, ο ιδιοκτητης της εταιριας και ο προεδρος την ομοσπονδιας για να δουμε τι θα γινει, πως θα συνεχισει η επιχειρηση και τι θα γινει με τα χρωστουμενα. αποφασισαμε απο κοινου και με πρωτοβουλια του αφεντικου τα εσοδα της εταιριας φυλαξης απο τις λαικες αγορες να πηγαινουν απευθειας σε εμας μεχρι να αποπληρωθουμε και μολις παρουμε τα λεφτα μας συνεχιζουμε οπως πριν την επεκταση. αυτα εγιναν την προηγουμενη τριτη.
το σαββατο, μαθαινουμε οτι η ομοσπονδια αποφασισε να αλλαξει εταιρια φυλαξης και μας ειδοποιουν να παμε να γνωρισουμε το νεο αφεντικο. ασχετα με το τι ειπαμε και τι εικονα μας εδειξε για το πως θα προχωρησει η δουλεια, οταν του αναφεραμε για την συμφωνια για τα χρωστουμενα μας ειπε οτι δεν ηξερε τιποτα, αλλα μετα απο κουβεντα συμφωνησε και αυτος να προχωρησουμε οπως ειχαμε κανονισει. δεν περασαν 10 λεπτα απο την στιγμη που εφυγε απο την συναντηση το νεο αφεντικο και παιρνει τηλεφωνο εξαλος ο προεδρος λεγοντας οτι για τα χρωστουμενα ποτε δεν συμφωνησαμε να κραταμε ολη την εισπραξη και οτι θα παιρνουμε 40 ευρω παραπανω το μηνα μεχρι να αποπληρωθουμε, και οτι αν δεν παμε κυριακη βραδυ σε εκτακτο meeting στο γραφειο δεν θα παει κανενας μας για δουλεια. ε, δεν πηγε κανενας μας στο meeting.

τα αστεια της υποθεσης ειναι τα εξης.
το πρωην αφεντικο ειναι με το μερος μας αφου οπως ειπα εχουμε πολυ καλες σχεσεις και ειναι αυτος που ειχε την ιδεα της αποπληρωμης, αλλα απο την στιγμη που τον εκαναν στη ακρη δεν μπορει να κανει και πολλα γιατι εχει ηδη μπει μεσα.
ειναι η δευτερη φορα που συμβαινει κατι τετοιο, πριν απο 2 χρονια οταν ειχε ξαναλλαξει η επιχειρηση υπηρχε παλι ενα χρεος το οποιο το μειωναμε με τον ιδιο τροπο αλλα δεν προλαβαμε να το μηδενισουμε (αυτο το χρεος ειχε δημιουργηθει επειδη ο προ-προηγουμενος ειχε αφησει τον γιο του να κανει κουμαντο και αυτος ετρωγε ολα τα λεφτα της επιχειρησης σε μαλακιουλες).
και τελος, πριν καμια ωρα μας ενημερωσε ο προεδρος να παμε το βραδυ στο γραφειο για να λυσουμε την παρεξηγηση και να δουμε πως θα παρουμε τα χρωστουμενα γιατι μας θελει λεει στην δουλεια.

Leon_DiZ
28-07-2015, 13:17
Δοκίμασα και εγώ σε iTunes, δεν την παίρνει την κάρτα... μας βλέπω να καθόμαστε τα μεσάνυχτα να ψωνίσουμε..

Viper
28-07-2015, 13:40
Για δειτε και εδω (http://www.naftemporiki.gr/finance/story/983327/elliniki-enosi-trapezon-nees-erotiseis-kai-apantiseis):


Εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τις κάρτες σας:
μέχρι το όριο που προβλέπει η σύμβασή σας με την τράπεζα,
εντός του ημερήσιου ορίου ποσού το οποίο εγκρίνεται για κάθε τράπεζα ξεχωριστά από την Επιτροπή Εγκρίσεως Τραπεζικών Συναλλαγών, και
για τις ακόλουθες κατηγορίες συναλλαγών:
1. Αγορές εισιτηρίων αεροπορικών εταιρειών.
2. Πληρωμές ξενοδοχείων.
3. Ενοικιάσεις αυτοκινήτων
4. Πληρωμές ταξιδίων και μεταφορών.
5. Πληρωμές ψηφιακών παρόχων μουσικού περιεχομένου και εφαρμογών (applications).
6. Πληρωμές συνδρομών, για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς/ ιατρικούς συλλόγους, κ.λπ) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα.
7. Πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών, κ.λπ).
8. Πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών και φαρμακευτικών εξόδων.

Λεωνιδα, δεν ξερω αν το itunes ανηκει στην 5η κατηγορια.

Paypal ακομα γιοκ. Λοιπες αγορες (λογικα) ακομα γιοκ. Τουλαχιστον κατι αρχιζει και κινειται. Ισως την αλλη εβδομαδα ανοιξουν και αλλες κατηγοριες.

djpar
28-07-2015, 20:32
Εγώ παντός ανανέωσα μέσω PayPal το f2g που έχω, για κοιτάξτε και για άλλες αγορές αν θέλετε

le_71
28-07-2015, 20:50
- Πουτ@να όλε ρε. Να παν να γ@μηθούν οι τράπεζες. Ψόφο στους τραπεζίτες. Ρήξη και ανυπακοή. Χάστα λα βικτόρια σιέμπρε.
- Δεν έχει itunes και amazon ρε μλκ....
- Οχι ρε πστ μου....σοβαρά;

:cheer2:

dspug7
28-07-2015, 23:12
εκανε μια επεκταση - παρακλαδι η επιχειρηση και εβαλαν εμας τους 4 για υπευθυνους ανεξαρτητα απο την μονιμη θεση που εχουμε. επειδη γνωριζαμε οτι υπηρχε ρισκο και επειδη με το αφεντικο εχουμε πολυ καλη σχεση συμφωνησαμε τα εξτρα χρηματα που θα παιρναμε απο αυτη τη δουλεια να τα αφησουμε για αργοτερα, οταν θα εχει σταθεροποιηθει η δουλεια και για να πληρωθουν οι υπαλληλοι, αφου εμεις ειχαμε ηδη τον κανονικο μας μισθο για να περασουμε.
η ιδιαιτεροτητες στην (πρωην) δουλεια μου (security σε λαικες αγορες) ειναι οτι υπαρχει μια ομοσπονδια που κανει κουμαντο, ο ιδιοκτητης της επιχειρησης ειναι εκεινος που εχει συμβαση με την ομοσπονδια για την φυλαξη του χωρου και πληρωνεται απο τα μελη της ομοσπονδιας. επισης επειδη ειμαι πολλα χρονια στον χωρο ημουν κατα καποιο τροπο μονιμος, δηλαδη αλλαζαν οι εταιριες φυλαξης αλλα εγω εμενα σταθερος, εχω αλλαξει 4 μεχρι τωρα.
το λοιπον, αφου η επεκταση απετυχε καναμε ενα meeting εμεις οι 4 υπευθυνοι, ο ιδιοκτητης της εταιριας και ο προεδρος την ομοσπονδιας για να δουμε τι θα γινει, πως θα συνεχισει η επιχειρηση και τι θα γινει με τα χρωστουμενα. αποφασισαμε απο κοινου και με πρωτοβουλια του αφεντικου τα εσοδα της εταιριας φυλαξης απο τις λαικες αγορες να πηγαινουν απευθειας σε εμας μεχρι να αποπληρωθουμε και μολις παρουμε τα λεφτα μας συνεχιζουμε οπως πριν την επεκταση. αυτα εγιναν την προηγουμενη τριτη.
το σαββατο, μαθαινουμε οτι η ομοσπονδια αποφασισε να αλλαξει εταιρια φυλαξης και μας ειδοποιουν να παμε να γνωρισουμε το νεο αφεντικο. ασχετα με το τι ειπαμε και τι εικονα μας εδειξε για το πως θα προχωρησει η δουλεια, οταν του αναφεραμε για την συμφωνια για τα χρωστουμενα μας ειπε οτι δεν ηξερε τιποτα, αλλα μετα απο κουβεντα συμφωνησε και αυτος να προχωρησουμε οπως ειχαμε κανονισει. δεν περασαν 10 λεπτα απο την στιγμη που εφυγε απο την συναντηση το νεο αφεντικο και παιρνει τηλεφωνο εξαλος ο προεδρος λεγοντας οτι για τα χρωστουμενα ποτε δεν συμφωνησαμε να κραταμε ολη την εισπραξη και οτι θα παιρνουμε 40 ευρω παραπανω το μηνα μεχρι να αποπληρωθουμε, και οτι αν δεν παμε κυριακη βραδυ σε εκτακτο meeting στο γραφειο δεν θα παει κανενας μας για δουλεια. ε, δεν πηγε κανενας μας στο meeting.

τα αστεια της υποθεσης ειναι τα εξης.
το πρωην αφεντικο ειναι με το μερος μας αφου οπως ειπα εχουμε πολυ καλες σχεσεις και ειναι αυτος που ειχε την ιδεα της αποπληρωμης, αλλα απο την στιγμη που τον εκαναν στη ακρη δεν μπορει να κανει και πολλα γιατι εχει ηδη μπει μεσα.
ειναι η δευτερη φορα που συμβαινει κατι τετοιο, πριν απο 2 χρονια οταν ειχε ξαναλλαξει η επιχειρηση υπηρχε παλι ενα χρεος το οποιο το μειωναμε με τον ιδιο τροπο αλλα δεν προλαβαμε να το μηδενισουμε (αυτο το χρεος ειχε δημιουργηθει επειδη ο προ-προηγουμενος ειχε αφησει τον γιο του να κανει κουμαντο και αυτος ετρωγε ολα τα λεφτα της επιχειρησης σε μαλακιουλες).
και τελος, πριν καμια ωρα μας ενημερωσε ο προεδρος να παμε το βραδυ στο γραφειο για να λυσουμε την παρεξηγηση και να δουμε πως θα παρουμε τα χρωστουμενα γιατι μας θελει λεει στην δουλεια.

στις 9 ειχαμε ραντεβου, 9:45 παιρνει τηλεφωνο ο προεδρος την γραμματεα και λεει οτι αν θελουμε να δουλεψουμε να αφησουμε τα τηλεφωνα μας και θα μας ειδοποιησει! ρε ουστ ζωον!!!

WolfRathmA
29-07-2015, 09:45
Εγώ παντός ανανέωσα μέσω PayPal το f2g που έχω, για κοιτάξτε και για άλλες αγορές αν θέλετε

Εγω που πηγα να αγορασω κατι απο εξωτερικο με paypal δε με αφησε. Εσενα ισως επειδη η αγορα ειναι εντος Ελλαδας μηπως; Δε ξερω...

mihalis13
29-07-2015, 13:10
Αν κατάλαβα καλα απο τα άρθρα που διάβασα ειναι οτι καθε τράπεζα εχει ημερήσιο όριο αγορών στο εξωτερικό 300.000€.
Όποτε μήπως οταν φτάνει αυτο το όριο δεν μπορούμε να κάνουμε άλλες αγορές;;
Δηλαδή αν εχουν γινει συνολικές αγορές 300.000€ απο την Τράπεζα Πειραιώς για παράδειγμα μετα "κλειδώνει" και δεν μπορούμε να κάνουμε άλλες αγορές.
Γιατι γενικά διαβάζω κόσμο που έκανε αγορές αλλα και κόσμο που δεν μπορούσε να αγοράσει κατι με την κάρτα του.

Leon_DiZ
29-07-2015, 13:25
Εγώ πάντως που δοκίμαζα χτες το βράδυ, ούτε τα μεσάνυχτα με άφησε να πάρω κάτι που ήθελα.

Να είχε ξεπεραστεί το όριο από 2 τράπεζες μου φαίνεται δύσκολο, οπότε απλά υποθέτω ότι αν ισχύει όντως αυτό που λένε, απλά δίνουν όλο το απόθεμα σε επιχειρήσεις για μεγαλύτερα ποσά :scratch:

Leon_DiZ
30-07-2015, 00:47
Ντρέπομαι γι αυτό αλλά μόλις χτες κατάλαβα (με τη βοήθεια της google) πως διαβάζεται και σε τι αναφέρεται το όνομα της μηχανής γραφικών Panta Rhei (Capcom).

Έτσι όπως το διάβαζα νόμιζα ότι θα ήταν κάτι ιαπωνικό.

Slay
30-07-2015, 01:22
Ντρέπομαι γι αυτό αλλά μόλις χτες κατάλαβα (με τη βοήθεια της google) πως διαβάζεται και σε τι αναφέρεται το όνομα της μηχανής γραφικών Panta Rhei (Capcom).

Έτσι όπως το διάβαζα νόμιζα ότι θα ήταν κάτι ιαπωνικό.


https://www.youtube.com/watch?v=l_4vvMaNqas

και ναι ο τυπος με το μπλε πουκαμισο ειναι ο Χριστοδουλος Ξηρος.

Christos33
30-07-2015, 11:40
Καλημέρα, μετα τα πρώτα πρόβληματα κάνουμε και ενα μπανακι.http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/30/0e3a23e9ce5530c344cd550c515e21e1.jpg

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
30-07-2015, 12:38
Καλημέρα, μετα τα πρώτα πρόβληματα κάνουμε και ενα μπανακι.http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/30/0e3a23e9ce5530c344cd550c515e21e1.jpg

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που αν επιτρεπετε Χριστοφορε;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Christos33
30-07-2015, 13:05
Περουλια Μεσσηνία είμαι τώρα.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Christos33
30-07-2015, 15:53
Να και ο μικρός ειχε μια πτώση από την ξαπλωστρα την γλίτωσε με λιγη άμμο.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/30/6a0d00928ace70c8c808c7cde3695ac2.jpg
Πολύ ζέστη όμως φαντάζομαι πως θα είναι Αθήνα.
Α να μην ξεχάσω προσοχή στης διακοπές το βράδυ κλειστά μπατζουρια εγώ την πατησα την πρώτη μέρα κιόλας με την σιτα πρώτος οροφος μπήκαν και είμασταν και μεσα :D.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

WolfRathmA
30-07-2015, 15:58
Γενικοτερα πολλες ληστειες τελευταια... Κριμα :(

Christos33
30-07-2015, 16:01
Η κολοκατασταση αυτο τον καιρό, λένε ο μαλακας θα έχει μετρητά τώρα με τα προβλήματα στις τράπεζες κατσε να τον κάνουμε μαγκα.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nikoladim
30-07-2015, 16:02
Και τι εγινε? Φυγανε?

Christos33
30-07-2015, 16:14
Δεν πήρα χαμπάρι 4 το πρωί ειδα την σιτα λίγο ανοιχτή λέω την ξεχασα ειχα φωτογραφική nikon δίπλα στην πόρτα και δεν την ειχαν πάρει δεν εδωσα σημασία και κοιμάμαι μετα όμως 6 πάρα που πηγε η γυναίκα στην τουαλέτα στον ύπνο μου της λεω κλεισε αυτήν την ριμαδα την σιτα μου λέει δεν την ανοιξα,πετάγομε πανω κοιταω στο μπαλκόνι βλέπω της καρέκλες αλλου της λέω βγήκες εξω οχι μου απαντα (ειχα κοιμηθει τελευταίος) κοιταω κομοδινο που ηταν μεσα μεσα έλειπε το τσαντακι,πηγαν μονο για μετρητά.
Βρήκα μετα τα πράγματα πεταμένα στο πάρκινγκ απο κατω τα χαρτιά δλδ πήραν πορτοφόλι (μου αφησαν ολα τα χαρτιά που ειχε) και το τσαντακι το αδειασαν (το πηραν και αυτο μάλλον τους αρεσε η το πεταξαν αλλου),είχαν πάρει και την τσάντα του μωρού μάλλον ψαχναν και το πορτοφόλι της γυναίκας.
Ευτυχώς μπορούσαν να ήταν χειρότερα ειχα ταμπλετ κινητά φωτογραφικη πηρα μονο μετρητα 750-800 αρκετά σκληρό χτύπημα αλλα τι να κάνω το προσπερνας να περάσουμε καλα ευτυχώς είχα κρυμμένο μες το δίπλωμα και ενα 200ρικο για μια κακη στιγμή και δεν το βρήκαν έτσι ειχα λιγα χρήματα μέχρι να βρω τράπεζα να ξανα μπούμε σε μια σειρά γενικά μας χαλασαν λιγο της διακοπές (γιατί δεν ήθελα να παρω απο τράπεζα έχουμε και αλλες αναγκες).
Δεν το βάζουμε κατω συνεχίζουμε δυναμικά με την οικογένεια σε λιγες μέρες θα παμε στην πατρίδα Κρήτη για μια βδομάδα και πιστεύω να ξεχάσουμε γρήγορα.
Edit
Μια φορά ξεχαστηκα γιατί πάντα προσεχω και την πατησα οπότε είναι να μην σου τύχει.
Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
30-07-2015, 16:26
Έλεος ρε φίλε... Ούτε που τους ένοιαξε που ήσασταν μέσα.. Πάλι καλά βέβαια που δεν τους καταλάβατε γιατί μπορεί να είχατε τίποτα χειρότερα.
Κρίμα για τα λεφτά..
Τουλάχιστον να ξεχαστείτε τώρα στις διακοπές σας.

Dragonpaul
30-07-2015, 18:53
Α να μην ξεχάσω προσοχή στης διακοπές το βράδυ κλειστά μπατζουρια εγώ την πατησα την πρώτη μέρα κιόλας με την σιτα πρώτος οροφος μπήκαν....
Μεχρι εδώ νομιζα οτι μίλαγες για κατσαρίδες και άρχισε να με φαγουριαζει ολο το σωμα και να κοιτάω δεξιά κι αριστερά έντρομος. Μετα κατάλαβα οτι μιλάς για κλέφτες και ησύχασα....

Zeichef
31-07-2015, 11:42
Μεχρι εδώ νομιζα οτι μίλαγες για κατσαρίδες και άρχισε να με φαγουριαζει ολο το σωμα και να κοιτάω δεξιά κι αριστερά έντρομος. Μετα κατάλαβα οτι μιλάς για κλέφτες και ησύχασα....
Κάτι κλέφτες μπήκαν μωρέ με όπλα, no biggie! [emoji1]

Sent from my Asus Memo Pad 7 ME176CX using Tapatalk

Nikoladim
31-07-2015, 16:24
Υπαρχει καποιο αντικειμενικο site να διαβαζω αθλητικα? Το κοντρα μου αρεσει καπως, εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο?

Christos33
31-07-2015, 17:43
Sport24 ειναι ψιλό καλό, αλλά γενικά αυτά τα site κοντρα σέντρα σούπερσπορτ ειναι η ίδια κοψια

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kapa
31-07-2015, 19:35
4ημεροοοοοο....θαλασσααααααα....

Ήρθε η στιγμή για λιγη χαλάρωση.

Christos33
31-07-2015, 19:42
Ωραιος καλη ξεκούραση http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/31/67b29d42a431a92da44fda3276c4eee2.jpg
Εγω μόλις γύρισα απο μεθωνη μπάνιο φαι στο πυλιο για παγωτό και μετα πισω στο δωμάτιο στον αγ.Ανδρέα(τελευταία μερα σήμερα Μεσσηνία).
Αύριο Αθήνα για να φύγω Κυριακή Κρήτη την τελευταία βδομάδα διακοπές (στην ιδιαίτερη πατρίδα Σητεία).

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
31-07-2015, 19:54
Υπαρχει καποιο αντικειμενικο site να διαβαζω αθλητικα? Το κοντρα μου αρεσει καπως, εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο?

Πραγματικά επειδή διαβάζω πολλά χρόνια όλα τα site (contra,sport24,gazzetta αλλά και οπαδικά) κανένα δεν αξίζει.. Όλα γλύφουν οποιον τους συμφέρει για να πάρουν τα περισσότερα κλικ..
Πλέον διαβάζω ελάχιστα μιας και δεν αξίζει κανένα τους... Τα ίδια σκατά όλα.. Αν θες οπωσδήποτε ένα site να διαβάζεις διάλεξε αυτό που σου αρέσει πιο πολύ και σε βολεύει.. Και μακριά από άρθρα οπαδικών ρεπορτερ.





Επιτέλους αδεια παιδιά!!!! :P :P :P

MrOlethros
02-08-2015, 00:31
Αύριο Αθήνα για να φύγω Κυριακή Κρήτη την τελευταία βδομάδα διακοπές (στην ιδιαίτερη πατρίδα Σητεία).


Σητεια μπρε συντεκνε?!?

Εγω Πισκοκεφαλο αλλα δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε φετος..

Christos33
02-08-2015, 00:57
Σητεια μπρε συντεκνε?!?

Εγω Πισκοκεφαλο αλλα δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε φετος..

Διπλα διπλα αυριο φευγω με ολοημερο και ο θεος βοηθος με δυο παιδια βλεπω να τραβαω μεγαλη ταλαιπωρια μεχρι να φτασω το βραδυ.

Christos33
02-08-2015, 11:33
Τελικά η forthnet αν ταξιδευεις με minoan lines είναι free όπως παλιά με τον κωδικο σου απο το σπίτι, αλλιώς πανάκριβο με κάρτα wifi.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

WolfRathmA
03-08-2015, 13:23
Εγω στη θεση σου θα ευχαριστιομουν τα ταξιδι και θα αφηνα το ιντερνετ. Ετσι οπως κανω παντα σε ολες τις διακοπες μου. Καποιες φορες κιολας παραταω το smartphone σπιτι και παιρνω καποιο "παλιας τεχνικολογιας" για να κανω μονο τη δουλεια μου σε μια ωρα αναγκης.

Μολις περασεις κιολας λιγο καιρο χωρις, λαπτοπ, ταμπλετ, κινητα κτλ τοτε καταλαβαινεις τις χαρες της ζωης και οτι ολα αυτα ειναι απλα περιττα. Καλη παρεα να υπαρχει και ολα τα αλλα ερχονται.

Τωρα αν ειναι λογο δουλεια, τοτε παω πασο. Τοτε ναι χρειαζεται.



Edit: Σημερα παω για συνεντευξη στη Sony :)

enstikto
03-08-2015, 14:05
Εγω στη θεση σου θα ευχαριστιομουν τα ταξιδι και θα αφηνα το ιντερνετ. Ετσι οπως κανω παντα σε ολες τις διακοπες μου. Καποιες φορες κιολας παραταω το smartphone σπιτι και παιρνω καποιο "παλιας τεχνικολογιας" για να κανω μονο τη δουλεια μου σε μια ωρα αναγκης.

Μολις περασεις κιολας λιγο καιρο χωρις, λαπτοπ, ταμπλετ, κινητα κτλ τοτε καταλαβαινεις τις χαρες της ζωης και οτι ολα αυτα ειναι απλα περιττα. Καλη παρεα να υπαρχει και ολα τα αλλα ερχονται.

Τωρα αν ειναι λογο δουλεια, τοτε παω πασο. Τοτε ναι χρειαζεται.



Edit: Σημερα παω για συνεντευξη στη Sony :)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

ntsmrtz
03-08-2015, 14:11
Και εγώ όταν πάω διακοπές αποφεύγω τα πάντα. Απλά έχω μαζί μου το κινητό χωρίς να ασχολούμαι μαζί του πλην τηλεφωνημάτων (αντε και σμσ).
Καλή επιτυχία Αποστόλη!

Christos33
03-08-2015, 14:14
Καλη επιτυχία,μπα εγω δεν μπαίνω συχνά αλλα χρειάζεται να περνα η ώρα οταν περιμένω κατι και δεν εχω τι να κανω.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kapa
03-08-2015, 15:00
Άντε καλή επιτυχία!

Καλοκαιριάτικα συνέντευξη με βερμούδα και διχαλο; :Ρ

WolfRathmA
03-08-2015, 15:30
Ευχαριστω πολυ παιδια!



¶ντε καλή επιτυχία!

Καλοκαιριάτικα συνέντευξη με βερμούδα και διχαλο; :Ρ


ΧΑΧΑ!! Το σκεφτηκα να σκασω ετσι μυτη. Αλλα λεω μετα δε προκειται κανεις να με παρει στα σοβαρα. χαχαχα!

Παντελονακι και πουκαμισακι ειμαι σημερα :P

Dragonpaul
03-08-2015, 18:10
Απόστολε, καλη επιτυχία!
Περιμένουμε νεα!

mihalis13
03-08-2015, 19:35
Καλή επιτυχία Αποστόλη!!

corsaopc3071r
04-08-2015, 10:53
Απελυσαν και τη κοπελα στο γραφειο που εργαζομαι και πλεον απο δευτερα θα ειμαι μονος και θα τρεχω ολο το γραφειο...

Δε ξερω καθολου που θα παει η κατασταση. Οι πληρωμες ακομη χαλια και ενημερωση μηδεν!

Τη καλημερα μου!

Nikoladim
04-08-2015, 11:18
Κουραγιο Κορσα... δυσαρεστα πραγματα :(

Αποστολη καλη επιτυχια.

WolfRathmA
04-08-2015, 15:53
Σας ευχαριστω παιδια!

Ολα μια χαρα εχτες. Θετικα τα πρωτα αποτελεσματα. Πρωτη φορα στη ζωη μου κιολας που περασα interview στα αγγλικα (προφορικα). Υπαρχουν πολλες γλωσσες στο συγκεκριμενο τμημα.

Ίδωμεν! Η προσπαθεια αρκει...

Ezio
04-08-2015, 15:55
Άλλαξα πληκτρολόγιο και μπαταρία στο λάπτοπ, επιτέλους. Μπορώ να γράψω σαν άνθρωπος και δεν κλείνει μόλις κουνηθεί λίγο το καλώδιο του φορτιστή.



Edit: Σημερα παω για συνεντευξη στη Sony :)
Καλή επιτυχία!

Απελυσαν και τη κοπελα στο γραφειο που εργαζομαι και πλεον απο δευτερα θα ειμαι μονος και θα τρεχω ολο το γραφειο...

Δε ξερω καθολου που θα παει η κατασταση. Οι πληρωμες ακομη χαλια και ενημερωση μηδεν!

Τη καλημερα μου!
Σκατοκατάσταση. Κάνε υπομονή και αν βρεθεί κάτι καλύτερο (δύσκολο βέβαια με την τωρινή κατάσταση) κυνήγα το.

QQQ
07-08-2015, 02:18
Βρηκα ενα βιντεο στο facebook και θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας!


https://www.facebook.com/SpecialOfficialPage/videos/vb.1716342661844592/1717006855111506/?type=2&theater

Never Give Up!

Giveaway
08-08-2015, 12:52
https://www.youtube.com/watch?v=wwgHxp5lfz4

FREE INTRO GIVEAWAY

Christos33
08-08-2015, 13:04
Τελειώνουν αύριο η διακοπές και βαριέμαι να επιστρέψω;)

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kapa
09-08-2015, 16:15
http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/09/17ef41b86804e969b0fa34697f096d47.jpg

tonybsg
09-08-2015, 20:59
http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/09/ba20f1ee79980046cf63b484dfba0eb5.jpg

Desmond
10-08-2015, 00:50
^Για πες...

tonybsg
10-08-2015, 10:18
Σαμοθράκη!

Valkyre
12-08-2015, 11:30
Καλες διακοπες σε οσους ειναι αυτη τη στιγμη και καλη υπομονη σε οσους δεν ειναι.

Την καλημερα μου.

Dragonpaul
12-08-2015, 11:48
Γεια σου, Δημητρη!
Καλη συνέχεια καλοκαιριού και σε 'σένα.

Υ.Γ. Come back soon.

mihalis13
12-08-2015, 12:14
Και πανω που αναρωτιόμουνα που εχει χαθεί αυτο το παιδί!
Καλές διακοπές σε όλους παιδια και να γεμίσουμε τις μπαταρίες μας για το χειμώνα.
Εγω παιδεύομαι που αποφάσισα να βάψω το δωμάτιο μου και βγήκε πολυ δουλεια τελικα (μερεμέτια, κλπ)
Ελπίζω αύριο μεθαύριο να τελειώσω να κάνω 2-3 μπάνια γιατι Δευτέρα επιστρέφω δουλειά...

ntsmrtz
12-08-2015, 14:21
Είμαι Αθήνα από 03/08 αλλά ο κόσμος δεν έχει φύγει όπως παλαιότερα... Έχει κίνηση!

mihalis13
13-08-2015, 17:29
Στο δρόμο που ειναι το σπίτι μου έσπασαν οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ και φούσκωσε και έσπασε ο δρόμος..
Εννοείται δεν έχουμε νερό στο σπίτι αυτη τη στιγμή..
Εγώ ειμαι με μπογιές επειδή βάφω το δωμάτιο.. :P και άντε να δούμε τώρα ποτε θα το φτιάξουνε..
Άντε καλο καλοκαίρι!!! :P :P

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/e39cc8c05770022ccc6dbdb805248f55.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/a474881cf64372ff94ee306446a1a459.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/ee423a37784e4ce6f3981fc8da97b9e4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

WolfRathmA
13-08-2015, 17:59
ΠΟΠΟ! Καταστροφη!

Της ευδαπ μαλλον θες να πεις.

mihalis13
13-08-2015, 18:26
ΠΟΠΟ! Καταστροφη!

Της ευδαπ μαλλον θες να πεις.

Δεν καταλαβαίνω... Που είδες να γράφω κατι άλλο εκτός απο ΕΥΔΑΠ;;;
:P :P

WolfRathmA
13-08-2015, 18:49
XAXAXA! :p :p

mihalis13
14-08-2015, 00:24
Τουλάχιστον το φτιάξανε σημερα και μάλιστα πολυ γρήγορα!
Μεσα σε 3 ώρες είχαμε και παλι νερό.
Δεν το περίμενα η αλήθεια ειναι μεσα στο κατακαλόκαιρο.

KOUROS-7-
18-08-2015, 14:19
Στο δρόμο που ειναι το σπίτι μου έσπασαν οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ και φούσκωσε και έσπασε ο δρόμος..
Εννοείται δεν έχουμε νερό στο σπίτι αυτη τη στιγμή..
Εγώ ειμαι με μπογιές επειδή βάφω το δωμάτιο.. [emoji14] και άντε να δούμε τώρα ποτε θα το φτιάξουνε..
Άντε καλο καλοκαίρι!!! [emoji14] [emoji14]

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/e39cc8c05770022ccc6dbdb805248f55.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/a474881cf64372ff94ee306446a1a459.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/08/13/ee423a37784e4ce6f3981fc8da97b9e4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μικρή κατανάλωση, μεγάλες πιέσεις καί μπουμμμ ,ο σωλήνας τα ίδια παθαμε Γαλάτσι σε 3 δρόμους

Στάλθηκε από το XT910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
18-08-2015, 14:21
Μικρή κατανάλωση, μεγάλες πιέσεις καί μπουμμμ ,ο σωλήνας τα ίδια παθαμε Γαλάτσι σε 3 δρόμους

Στάλθηκε από το XT910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμάς είναι πολύ παλιός. Για αυτό έσπασε μας είπαν. Είχε σαπίσει

Nikoladim
18-08-2015, 15:47
http://youtu.be/_Y7j0gYIkfw πολυ μπροςτα η Φαγε , δεν το περίμενα !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

tonybsg
18-08-2015, 16:36
Πολύ καλό το Silicon Valley btw :)

AriStos13
23-08-2015, 19:11
Ποσο σπαστικο να περιμενεις τηλεφωνο απο καποιον συγκεκριμενο και να σε εχει παρει ο καθε ενας εκτος απο αυτον που περιμενεις!!!
Edit: και συνεχιζεται αυτο το σπαστικο! Ο αλλος ειχε μηνες να παρει και πηρε σημερα!! Ελεος δηλαδη!!!!! :-P

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Kapa
25-08-2015, 14:40
Και μετά την Εύβοια, 5 τελευταίες μέρες διακοπών στην Λευκάδα...

Αλοχα!

WolfRathmA
25-08-2015, 18:56
Ρε παιδιά, θυμάται κανείς πως λεγόταν το reality της Sony με το PlayStation κτλ; Που πήγαινες και καλά για να γίνεις beta tester η κάτι τέτοιο. Παιζόταν στην Αμερική.

enstikto
25-08-2015, 19:00
Ρε παιδιά, θυμάται κανείς πως λεγόταν το reality της Sony με το PlayStation κτλ; Που πήγαινες και καλά για να γίνεις beta tester η κάτι τέτοιο. Παιζόταν στην Αμερική.

The Tester

mihalis13
26-08-2015, 19:20
Σήμερα στη δουλειά με το μηχανάκι όπως ήμουν στη λεωφόρο Ποσειδώνος, αρχίζει και κόβει ταχύτητα ώσπου έσβησε.. Λέω δεν γίνεται να έμεινα από βενζίνη ούτε 20 χλμ δεν είχα κάνει από όταν το γέμισα..
Αρχίζω σπρώξιμο μέσα στη ζέστη ώσπου βρίσκω ένα συνεργείο στη Γλυφάδα.
Μου λένε πρέπει να το αφήσεις να το δούμε και θα σε πάρουμε το απόγευμα να σου πούμε πόσο θα κοστίσει.
Ενννοειται πως δεν γίνονταν να συνεχίσω τη δουλειά. Πήρα τραμ,μετρό, λεωφορεία να γυρίσω στη δουλειά μου στο Χολαργό.
Τώρα με πήραν και μου είπαν την λυπητερή... Βάρεσε μπιέλα το μηχανάκι και θέλει ρεκτιφιε κλπ.. Σύνολο 350¤!!!
Εννοείται πως δεν δίνω τόσα λεφτά για ένα παπάκι δεκαετίας..
Τώρα απλώς πρέπει να βρω τρόπο να φέρω το μηχανάκι Χολαργό στο σπίτι...

Dragonpaul
26-08-2015, 19:27
Μιχάλη, καλού κακού δε ρωτάς κι άλλου;;;

mihalis13
26-08-2015, 19:37
Μιχάλη, καλού κακού δε ρωτάς κι άλλου;;;

Θα ρωτήσω εδώ κανέναν γνωστό, αλλά και το συνεργείο που το πάω. Αλλά απ'οτι έχω ακούσει τέτοια ζημιά 300-350¤ πάει. Τπ μηχανάκι το είχα πάει πριν 3 χρόνια 700¤ τώρα δεν αξίζει να δώσω 350¤ και μπορεί σε 2-3 χρόνια να πάθω τα ίδια πάλι.
Αν τύχει και βρω κάτι φθηνό, ναι τότε θα το φτιάξω.
Και πέρυσι το καλοκαίρι πάλι έτρεχα με το μηχανάκι και έδωσα 100¤ σε service. Μάλλον δεν με θέλει... :P
Προς το παρόν βρήκα μια οδική να το μεταφέρω με 43¤ http://www.motoassistance.gr/Contact.html
Αν κάποιος ξέρει και πιο φθηνή ας το πει. Τουλάχιστον μπας και γλυτώσουμε κανένα ευρώ.

Slay
26-08-2015, 19:44
Εαν ειναι να το φτιαξεις, και αφου μιλαμε για μονοκυλινδρο, εγω στην θεση σου θα κοιταγα για νεο κινητηρα, και οχι για επισκευη.

mihalis13
26-08-2015, 19:54
Εαν ειναι να το φτιαξεις, και αφου μιλαμε για μονοκυλινδρο, εγω στην θεση σου θα κοιταγα για νεο κινητηρα, και οχι για επισκευη.

Ε ναι, αν και τώρα δεν νομίζω να κάνω τίποτα.. Είναι σφιχτά τα οικονομικά..
Σκέφτομαι ίσως και να μαζέψω κάποιο κεφάλαιο και να προχωρήσω κάποια στιγμή σε αγορά καινούριου.

criter
26-08-2015, 21:07
Θα ρωτήσω εδώ κανέναν γνωστό, αλλά και το συνεργείο που το πάω. Αλλά απ'οτι έχω ακούσει τέτοια ζημιά 300-350¤ πάει. Τπ μηχανάκι το είχα πάει πριν 3 χρόνια 700¤ τώρα δεν αξίζει να δώσω 350¤ και μπορεί σε 2-3 χρόνια να πάθω τα ίδια πάλι.
Αν τύχει και βρω κάτι φθηνό, ναι τότε θα το φτιάξω.
Και πέρυσι το καλοκαίρι πάλι έτρεχα με το μηχανάκι και έδωσα 100¤ σε service. Μάλλον δεν με θέλει... :P
Προς το παρόν βρήκα μια οδική να το μεταφέρω με 43¤ http://www.motoassistance.gr/Contact.html
Αν κάποιος ξέρει και πιο φθηνή ας το πει. Τουλάχιστον μπας και γλυτώσουμε κανένα ευρώ.

Ειχα βρει μεταφορεα με 30 ευρω αλλα δεν ξερω αν ειχε και φπα μεσα η τιμη. τελικα πηρε μπροστα η μηχανη και δεν την χρειαστηκα..
Δες μηπως η ασφαλεια σου σε καλυπτει για οδικη βοηθεια.
Για το μηχανακι, απο οσο ξερω, εαν χτυπησε μπιελα θα εκανε θορυβο και δεν θα σταματαγε αμεσως να δουλευει απαραιτητα. Εαν τα καρφωσε ολα και εμεινες παλι θα το καταλαβαινες θα εκανε διαφορετικο θορυβο το μοτερ και θα κολαγε, θα φρεναρε η πισω ροδα ή δεν θα κατεβαινε η μανιβελα ουτε με μιζα θα επαιρνε, θα καταλαβαινες δηλαδη οτι κατι σοβαρο επαθε. Καλυτερα πηγαινε το σε δικο σου μαστορα που να εχεις εμπιστοσυνη μηπως εμεινες απο αλλο λογο, αλλιως αν το δεις λυμενο εκει στο συνεργειο που το εχεις τωρα και δεις οτι οντως εχει προβλημα και πιστεις οτι δεν σου λεει μπαρουφες, το φτιαχνεις και εκει. Λαδια ειχε;

Gazof
26-08-2015, 21:12
Θα ρωτήσω εδώ κανέναν γνωστό, αλλά και το συνεργείο που το πάω. Αλλά απ'οτι έχω ακούσει τέτοια ζημιά 300-350¤ πάει. Τπ μηχανάκι το είχα πάει πριν 3 χρόνια 700¤ τώρα δεν αξίζει να δώσω 350¤ και μπορεί σε 2-3 χρόνια να πάθω τα ίδια πάλι.
Αν τύχει και βρω κάτι φθηνό, ναι τότε θα το φτιάξω.
Και πέρυσι το καλοκαίρι πάλι έτρεχα με το μηχανάκι και έδωσα 100¤ σε service. Μάλλον δεν με θέλει... :P
Προς το παρόν βρήκα μια οδική να το μεταφέρω με 43¤ http://www.motoassistance.gr/Contact.html
Αν κάποιος ξέρει και πιο φθηνή ας το πει. Τουλάχιστον μπας και γλυτώσουμε κανένα ευρώ.
Μιχάλη, αν θες μπορώ να ρωτήσω τον μηχανικό μου να μου πει και αυτός μία τιμή στο περίπου για επισκευή

mihalis13
26-08-2015, 21:48
Ειχα βρει μεταφορεα με 30 ευρω αλλα δεν ξερω αν ειχε και φπα μεσα η τιμη. τελικα πηρε μπροστα η μηχανη και δεν την χρειαστηκα..
Δες μηπως η ασφαλεια σου σε καλυπτει για οδικη βοηθεια.
Για το μηχανακι, απο οσο ξερω, εαν χτυπησε μπιελα θα εκανε θορυβο και δεν θα σταματαγε αμεσως να δουλευει απαραιτητα. Εαν τα καρφωσε ολα και εμεινες παλι θα το καταλαβαινες θα εκανε διαφορετικο θορυβο το μοτερ και θα κολαγε, θα φρεναρε η πισω ροδα ή δεν θα κατεβαινε η μανιβελα ουτε με μιζα θα επαιρνε, θα καταλαβαινες δηλαδη οτι κατι σοβαρο επαθε. Καλυτερα πηγαινε το σε δικο σου μαστορα που να εχεις εμπιστοσυνη μηπως εμεινες απο αλλο λογο, αλλιως αν το δεις λυμενο εκει στο συνεργειο που το εχεις τωρα και δεις οτι οντως εχει προβλημα και πιστεις οτι δεν σου λεει μπαρουφες, το φτιαχνεις και εκει. Λαδια ειχε;

Εκανε ένα θόρυβο διαφορετικό χθες και σήμερα το πρωϊ, αλλά οταν ήταν σταματημένο. Όταν οδηγούσα όλα κανονικά. Λάδια είχε ναι, πριν 1,5 μήνα το είχα πάει για service Και ζητημα να εχω κανει 1000 χιλιόμετρα από τότε.
Τώρα όπως οδηγούσα στην παραλιακή αρχίζει να ζορίζεται, μετά από μισό λεπτο έπεφτε λίγο η ταχύτητα του. Ανοίγω το γκάζι τίποτα.. Κατεβάζω ταχύτητα κρεμάει περισσότερο..
Ε ώσπου σιγά-σιγά σταμάτησε και έκανε ένα πολύ περίεργο θόρυβο.. Ε και μετά απο λίγο έσβησε..


Μιχάλη, αν θες μπορώ να ρωτήσω τον μηχανικό μου να μου πει και αυτός μία τιμή στο περίπου για επισκευή

Ευχαριστώ ρε Μήτσο. Αν μπορείς να μάθε περίπου τι ζητάει.

criter
26-08-2015, 22:34
Μαλλον παρεδοσε τοτε αμα λες οτι εκανε περιεργο θορυβο πριν σβησει. Αν ειχες καταλαβει οτι χτυπαει και το πηγαινες πολυ σιγα μπορει να αντεχε λιγο ακομα αλλα και παλι θελει επισκευη και συνεργειο. Δεν ξερω ποσο κανει η επισκευη αλλα αμα μπορεις να βρεις μοτερ φθηνα θα ειναι καλυτερα απο επισκευη.

Εμενα μου χαλασαν δυο DS4 στο ενα δεν δουλευει το στρογγυλο και στο αλλο χαλασαν τα βελακια, πανω, δεξια και αριστερα δεν δουλευουν. Προσπαθησα να φτιαξω το ενα αλλα δεν μπορεσα, το ελυσα και το καθαρισα μηπως φτιαξει τιποτα. Μαλλον ειναι απο νερα γιατι ειχαν ψιλοβραχει. Επισης μου εσπασαν τα Gold τα ακουστικα και τα εχω κολησει με μονωτικη για να μην κρεμονται. Τελος εχθες το PS4 δεν διαβαζε τα δισκακια, φρικαρα εντελως! Ευτυχως το εκανα restart και εφτιαξε. Τωρα εκτος απο παιχνιδια θελω και χειριστηριο.

Christos33
27-08-2015, 01:43
Δεν μου κάνει κλικ να παιξω κανένα παιχνίδι τωρα τελευταία και εχω σαλταρη.
Μέχρι και xboxone έκανα κίνηση να παρω για το Forza αλλα το μετάνιωσα και το αφησα (ευτυχώς γιατί πιστεύω άδικα λεφτά σε λίγο καιρο θα κανει παρέα στο βιτα)

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
27-08-2015, 01:59
Ε πάντα ολοι περνάμε μια τετοια περίοδο.
Ειδικά τωρα καλοκαίρι υπάρχουν τόσα πράγματα να κανεις.
Για gaming έχουμε άπλετο χρόνο το χειμώνα.

Kapa
28-08-2015, 15:29
Αυτό που σκέφτομαι είναι το ανέβασμα...http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/28/8241944eaa1f43d3094091236be6a4ad.jpg

mihalis13
28-08-2015, 15:32
Για ποιο λόγο να ανέβεις;;;;
Κάτσε λιώσε εκεί!! :p :P