PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Slay
25-10-2014, 14:34
Νταξ, λογικο. Τεσπα κατι τετοια ειναι που σου χαλανε στην ηρεμια στο σπιτι! Παει περασε...

Εμεις απο σημερα επισημως αναβουμε θερμανση γιατι ο μικρος παει να την αρπαξει και τον ντυνει σαν κρεμμυδι η γυναικα.

εμεις χθες πηραμε θερμοπομπο, γιατι καλοριφερ δεν ξερουμε ποτε θα αναψει, αν και εχει αρκετα μωρα η πολυκατοικια.

james9
25-10-2014, 14:46
εμεις χθες πηραμε θερμοπομπο, γιατι καλοριφερ δεν ξερουμε ποτε θα αναψει, αν και εχει αρκετα μωρα η πολυκατοικια.
Επειδή το έψαξα πολύ όταν έκανα το πρώτο παιδί θα σωθείς με θερμοπομπο. Πάρε κάποιον αξιόπιστο mobo, Atlantic βάλτο στο δωμάτιο του παιδιού κ στα @@ σου τα υπόλοιπα δωμάτια μην ανάβεις καθόλου καλοριφέρ αν δεν θες.

modecris
25-10-2014, 15:15
Λοιπον χθες το βραδυ παθαμε μεγαλη νειλα με το ρευμα. Βασικα ειχαμε πανω σε ενα πολυμπριζο τον βραστηρα για το γαλα του παιδιου, και επισης την τοστιερα που εψηνα τοστ για εμενα. Αφου τελειωσα το ψησιμο παω να βγαλω την μπριζα , γινεται ενα τσαφ, και μενουμε χωρις ρευμα σε ολο το σπιτι. Κατεβαινω στο αμαξι να παρω τον φακο, πεφτω πανω σε μια γειτονισα, της ζηταω μηπως εχει 35Α ασφαλεια, σαν κωλοφαρδος που (νομιζα οτι) ειμαι, ειχε και μου δινει. Ανεβαινω την αλλαζω στον πινακα, τζιφος. Λεω μπορει να εχει ριξει του ρολογιου την ασφαλεια. Κατεβαινω κατω στο υπογειο της πολυκατοικιας, και βρισκω ενα ρολοι ΣΤ4 με το ονομα Ρενα επανω(το ονομα της γυναικας μου δηλαδη,αν και ενοικιαστης, ειναι πολλα χρονια σε αυτο το διαμερισμα), το οποιο δεν γυρναγε.

Προσπαθησα πολλες φορες να το γυρισω, δεν εκανε απολυτως τιποτα. Φωναζουμε μεσω φιλης (11:30 το βραδυ ολα αυτα) εναν γνωστο της που ειναι ηλεκτρολογος/ψυκτικος και που ηταν μαζι σε καποια γενεθλια, ερχεται ο ανθρωπος κανει βασικα τα ιδια με εμενα, τιποτα. Δοκιμαζει και το κολπο με το συρμα στην ασφαλεια, μηπως και ηταν καμμενη και δεν φαινοταν, παλι τιποτα. Τελικα ο ανθρωπος μας δανεισε και ενα γκαζακι για το γαλα του παιδιου, και βγαλαμε την νυχτα με κατι φωτιστικα LED που ειχε αγορασει η Ρενα πριν χρονια, για να τα βαλει μεσα στις ντουλαπες, και που ποτε δεν βαλαμε.

Ερχεται σημερα το πρωι παλι ο ανθρωπος, με εργαλεια, πολυμετρο και τα σχετικα. Το ψαχνει βλεπει οτι δεν φερνει ρευμα επανω καν, αρα το προβλημα ειναι κατω. Για καποια ωρα μηδεν αποτελεσμα οπως χθες, ανοιξε και τον πινακα δεν βρηκε κατι προβληματικο. Τελικα σε μια στιγμη ενω ειχε κατεβει κατω, ερχεται το ρευμα, το τι εφταιγε ακολουθει στο spoiler, καποια πραγματα απλα ΔΕΝ γινονται ρε παιδι μου, αμα δεν σε θελει, δεν σε θελει.

Λοιπον το προβλημα ηταν οτι και χθες το βραδυ και σημερα το πρωι αρχικα, πειραζαμε το ΛΑΘΟΣ ρολοι. Και ακουστε τωρα συμπτωσεις να κουφαθειτε, το διαμερισμα μας στην θεση που ειναι , θα ηταν ειτε το ΣΤ1, ειτε το ΣΤ4. Οπως ειπα βρηκα ρολοι ΣΤ4 με το ονομα Ρενα επανω που δεν γυρναγε. Τελικα ειμασταν το ΣΤ1, αλλα για διαβολικη συμπτωση στο ΣΤ4 μενουν κατι φοιτητες οι οποιοι ελλειπαν, γιαυτο και δεν βλεπαμε το ρολοι να γυριζει, και γιαυτο δεν βγηκε κανεις εξω χθες να δει τι γινεται με το ρευμα. Συμπερασμα, μειναμε χθες το βραδυ τσαμπα χωρις ρευμα.

Εγώ γουστάρω τέτοιες φάσεις, κάθεσαι μετά από καιρό και γελάς ακόμα! Βέβαια πες του γνωστού ηλεκτρολόγου πως όταν είδε το κλειστό ρελέ στο ρολόι (άσχετα αν είχε καταλάβει πως είναι το δικό σας ή όχι) δεν τον γυρνάει έτσι απλά χωρίς να ενημερώσει τους υπόλοιπους που ασχολούνται με το ίδιο θέμα..εκτός και το έκανε και δεν το ανέφερες

Όχι τίποτα άλλο αλλά θα έπρεπε αύριο να πληρώσουμε οι ίδιοι τον καφέ μας :Ρ

[/βλακχουμορ]

criter
25-10-2014, 18:36
Σε μενα έπεσε το ρελε μετα απο κεραυνό και μόλις τον σήκωσα ειχε ρευμα, αλλα κάηκε το ρόυτερ και μια βάση ασυρμάτου τηλεφώνου. Το βάζω στην πρίζα και δεν ανάβει κανένα λαμπάκι. Εβαλα στην ίδια πρίζα ενα αλλο ρόυτερ και δουλεύει, άρα δεν ειχε πρόβλημα η πρίζα η η ασφάλεια. Στο κτίριο εχει και άλλες δυο συνδέσεις όπου επίσης κάηκαν τα ρόυτερ. Μαλλον θα πέρασε ρευμα μέσα απο τις τηλεφωνικές γραμμές δεν εξηγείτε αλλιώς. Χαμός πάντως γενικά πολλές ζημειες με την βροχή.

corsaopc3071r
26-10-2014, 02:30
Τα εχει παίξει το psn? Δεν δέχεται redeem codes και δε μου δείχνει στα trophys το lords of the fallen και ας έχω πάρει achievements....

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AriStos13
26-10-2014, 10:37
παιδια προσοχη με την προσφορα μεσω της εφημεριδας Πρωτο θεμα.. απο laptop δεν μπορεις να το βαλεις με hdmi καλωδιο να το δεις γιατι το εχουν μπλοκαρει.. η ποιοτητα ειναι SD και απο οτι διαβασα στο ιντερνετ και στα desktop εχουν προβλημα με το Plug in και δεν παιζει καθολου..
http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/140108-nova-go/page-53

odytsak
26-10-2014, 11:15
Μα εαν δεν εγραφε Ρενα το γαμωρολογο, αυτο θα καναμε.

Νάτες και οι προίκες. :P

mihalis13
26-10-2014, 13:35
παιδια προσοχη με την προσφορα μεσω της εφημεριδας Πρωτο θεμα.. απο laptop δεν μπορεις να το βαλεις με hdmi καλωδιο να το δεις γιατι το εχουν μπλοκαρει.. η ποιοτητα ειναι SD και απο οτι διαβασα στο ιντερνετ και στα desktop εχουν προβλημα με το Plug in και δεν παιζει καθολου..
http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/140108-nova-go/page-53

Είμαι απο αυτούς που ταλαιπωρούμαι...
Απο τις 11 και δεν εχω βρει άκρη..
Πήρα στη Nova μου λένε ο αποκωδικοποιητης σας δεν υποστηρίζεται(πως έβλεπα τόσα χρόνια παλια Nova ένας θεός ξέρει..)
Παω να το βάλω στο pc μου βγάζει συνέχεια μηνυμα εγκαταστήστε το web tv plugin
Τωρα που το κατάφερα με το plugin μου βγάζει οτι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου..
Πραγματικά είναι σπάσιμο νεύρων..
Ειπα να δω έναν αγώνα χαλαρός σπίτι μου και δεν γίνεται τίποτα..

AriStos13
26-10-2014, 13:37
Ακριβώς Μιχάλη το ίδιο έπαθα και εγώ και επειδή δεν αξίζει η όλη ταλαιπωρία θα πάω έξω να δω την νίκη της Τριφυλλαρας!!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

corsaopc3071r
26-10-2014, 22:19
Άθλιο ματς... Άθλια διαιτησία... Άθλιο πρωτάθλημα...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

jimspy
27-10-2014, 00:24
αριστος ο ΄΄γιατρος΄΄ με τα μαυρα...ουτε χειρουργεια , ουτε σφαγεια....απο νωρις διεγνωσε οτι το μονο που χρειαζοταν ηταν ενεσεις μποτοξ στα καταλληλα σημεια , την καταλληλη ωρα κ το τελικο αποτελεσμα ηταν κ το επιθυμητο.....

Kapa
27-10-2014, 00:33
Άθλιο ματς... Άθλια διαιτησία... Άθλιο πρωτάθλημα...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χτες εβλεπα Real-Barca, σημερα νομιζα οτι εβλεπα Γ τοπικο.

Kapa
28-10-2014, 02:13
Οποιος θελει να γελασει βραδυατικα, ας κανει μια βολτα στο γνωστο forum.

Γελασα με τη ψυχη μου...

Dragonpaul
28-10-2014, 02:25
Ε, δώσε κανά στοιχείο παραπάνω...

Kapa
28-10-2014, 02:28
my x

live

προβλημα

marketplace

Slay
28-10-2014, 12:07
ναι εισαι, καλα. Οντως κατι τετοιοι χρηστες , τους διαβαζεις μονο για να γελας.

Valkyre
29-10-2014, 11:31
Πειτε μας την σουμα σε ενα σποιλερ γιατι μερικοι δεν πλησιαζουμε μην παθουμε κανα εγκεφαλικο...

Kapa
29-10-2014, 23:23
Πειτε μας την σουμα σε ενα σποιλερ γιατι μερικοι δεν πλησιαζουμε μην παθουμε κανα εγκεφαλικο...

Ελα εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον να τα διαβασεις απο πρωτο χερι.

*Τοστιερα*

Desmond
31-10-2014, 00:13
Καθε μηνα που περναει η sony φροντιζει να δικαιωνει πανηγυρικα την αποφαση μου να μην αγορασω πρωιμα το ps4.Δυστυχως...

AriStos13
31-10-2014, 18:03
Κέρδισα ένα κουπόνι - 50% για την domino's Pizza! An κάποιος το θέλει ας μου στείλει pm!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

AgentPrinny007
02-11-2014, 23:49
Χειμωνας.
Η εποχη που πινω νερο απο τη βρυση αλλα coca cola απο το ψυγειο με παγακια:a036:

Dragonpaul
03-11-2014, 00:02
Παντα νερο απο το ψυγείο!!!!!

Terastios
03-11-2014, 09:55
Καλημέρα καλή εβδομάδα

Slay
03-11-2014, 10:35
Παντα νερο απο το ψυγείο!!!!!
και εγω, μεχρι που με χτυπησε πυωδης αμυγδαλιτιδα πριν 3 εβδομαδες, και αναγκαστικα επινα απο την βρυση, τωρα το γυρισα στο μισο-μισο μεχρι να ξαναγυρισω στο full παγωμενο.

odytsak
03-11-2014, 11:35
Χειμώνα - καλοκαίρι εδώ και πάρα πολλά χρόνια πίνω νερό σε θερμοκρασία δωματίου,
δεν έχω αρρωστήσει ποτέ από τότε.

AgentPrinny007
03-11-2014, 12:00
Χειμώνα - καλοκαίρι εδώ και πάρα πολλά χρόνια πίνω νερό σε θερμοκρασία δωματίου,
δεν έχω αρρωστήσει ποτέ από τότε.

Να σου πω την αληθεια οταν το κανω αυτο, ειδικα το καλοκαιρι, πινω πολυ περισσοτερο νερο. Μπορει και 3 λιτρα την ημερα σε θερκοκρασια δωματιου εναντι τεσσαρα με πεντε ποτηρια νερου απο το ψυγειο. Δεν εχω ιδεα γιατι γινετε αυτο.

Valkyre
03-11-2014, 12:14
Πρεπει να πατε σε ασιατικες χωρες που πινουν ΚΑΥΤΟ νερο, χειμωνα καλοκαιρι....

Οταν το ειδα αυτο στην taiwan και την Κινα, νομιζα οτι μου δινουν τσαι.... εχουν ολοκληρα μηχανηματα μονο για καυτο νερο... πως εχουμε εμεις τους ψυκτες? Ε αυτοι εχουν το αντιστροφο....mindfuck!

Viper
03-11-2014, 12:25
Ναι ισχυει!!

Ερχεται κινεζος στην Ελλαδα, Σεπτεμβριο μηνα, ειχαμε θυμαμαι καμια 30αρια βαθμους. Τι να προσφερω ρωταω. Hot water λεει. Παω και του φερνω νερο απο την βρυση. Πινει, sorry this is not hot μου λεει. Τον κοιταω περιεργα...Παω και του βαζω απο μπουκαλι που ειχαμε εξω απο το ψυγειο. No, i want hot water, boiled water.

Ρε τη παλευεις πηγα να του πω που θα κατσω να βρασω σκετο νερο!!

Valkyre
03-11-2014, 12:39
^^ ρε εγω επαθα πολιτισμικο σοκ σου λεω οταν μου συνεβη αυτο πρωτη φορα...

Βγαινω απο το καραβι που ημουν 5 μερες ταξιδι με την δουλεια (Σιγκαπουρη-Ταιβαν) και ειμαι αφυδατωμενος φουλ και εχω κορακιασει που λεμε. Και σταματαω και βλεπω ενα μηχανημα για νερο, και το κοιταω σαν οαση! Και παω να πιω και μου βγαζει σε χαρτινο ποτηρακι καυτο νερο!! Εν τω μεταξυ το μηχανημα τα εγραφε ολα στα Ταιβανεζικα, δεν ειχε τιποτα στα αγγλικα να καταλαβω τι σκατα ειναι. Και νομιζα οτι ειναι μηχανη για τσαι! Και λεω οκ... καυτο νερο μου εδωσες... το φακελακι για το τσαι που στο διαβολο ειναι?!?

Αφου ρωτησα εκει εναν τοπικο και μου εξηγει τι παιζει, εχω μεινει μλκας εντελως....

Υποτιθεται οτι το καυτο νερο σε ξεδιψαει καλυτερα απο το κρυο. Το δεχομαι΄. Αλλα δεν μπορω εγω να μην πιω κρυο νερο. Με δροσιζει μεσα μου, δεν εινια μονο οτι ξεδιψαω ειναι οτι βοηθαει και στο να περιορισω την ζεστη που νιωθω.

Σοκ λεμε... ΣΟΚ!

muku
03-11-2014, 13:34
Αυτό το παρατήρησα κι εγώ στη συγκάτοικο μου που είναι από την Κίνα. Δεν πίνει νερό από τη βρύση, το βράζει πρώτα πάντα. Λέει ότι είναι πιο υγειινό έτσι. Το ίδιο μου είπε και η φίλη μου από την Ταιβάν. Λέει δεν εμπιστεύονται ότι το νερό είναι καθαρό και το βράζουν πριν το πιουν. Δεν μου είπαν το ότι σε ξεδιψάει καλύτερα ως δικαιολογία. Αυτό που ισχύει πάντως, μια μέρα είχα hangover και πήγα να κάνω μάθημα. Ο καθηγητής μου, (Ιάπωνας) με είδε ότι δεν είμαι καλά και μου λέει πιες λίγο ζεστό νερό. Τον κοιτάω καλά καλά, πίνω δύο κούπες και πραγματικά ένιωσα πολύ καλύτερα.

mihalis13
03-11-2014, 15:15
Ωραίο το ξενύχτι και τα ποτά με τους κολλητούς σου, ειδικά και αν έχετε καιρό να καταφέρετε να βγείτε όλη η παρέα. Αλλά με 3 ώρες ύπνο και αρκετά τσίπουρα είναι λίγο δύσκολα στη δουλειά....:ranger:

Kane
03-11-2014, 19:11
Πάντως ένα περίεργο πράγμα με μένα ρε παιδί μου. Μετά από τέτοιες νύχτες πάντα με πιάνει ένα είδος ημερήσιας γρίπης που δεν μου επιτρέπει να πάω στη δουλειά. Μυστήριο πραγματικά....

nikon
03-11-2014, 19:22
Όχι τόσο περίεργο, ξενύχτι σημαίνει και εξασθένιση του οργανισμού άρα γίνεται πιο ευάλωτος σε τέτοιες καταστάσεις.

Nikoladim
03-11-2014, 20:22
Αχ αυτα μου λειπουν στο εξωτερικο. τσιπουρα καλη παρεα και χυλοπιτα απο την απεναντι γκομενα, εεε εννοω επιτυχια .

Kane
04-11-2014, 09:50
Όχι τόσο περίεργο, ξενύχτι σημαίνει και εξασθένιση του οργανισμού άρα γίνεται πιο ευάλωτος σε τέτοιες καταστάσεις.

Αυτό που εννοούσα είναι ότι παίρνω τηλ την επόμενη μέρα στη δουλειά και τους λέω ότι έχω γρίππη :muhaha:
Σωστό όμως είναι αυτό που λες. Έχει τύχει να με πιάσει ρίγος και άλλες παρόμοιες καταστάσεις μετά από δυνατές κραιπάλες.

nikon
04-11-2014, 11:01
Χαχα σωστός, τώρα έπιασα και το "ημερήσιας" γρίπης που δεν μου καθόταν καλά.:P

dspug7
05-11-2014, 22:34
σημερα εκλεισα τα δυο χρονια χωρις τσιγαρο!!! :a049:


3!!!!!!!!

muku
07-11-2014, 16:18
Τρώω τις χειρότερες φακές που έχουν μαγειρευτεί ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας... Πραγματικά είναι τζόκερ αυτό το φάι. Μια στις δέκα τις πετυχαίνω.

nikon
07-11-2014, 16:23
Έλα ρε δεν υπάρχει πιο εύκολο τι λάθος έκανες;;;;

Valkyre
07-11-2014, 16:24
Τρώω τις χειρότερες φακές που έχουν μαγειρευτεί ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας... Πραγματικά είναι τζόκερ αυτό το φάι. Μια στις δέκα τις πετυχαίνω.

Kαποια φορα ειχα δοκιμασει να φτιαξω φακες...

μετα απο αρκετη ωρα διαπιστωσα οτι ειχα ριξει φασολια μαυροματικα μεσα στην κατσαρολα....

Νομιζω σε εχω... τι λες?

AgentPrinny007
07-11-2014, 16:35
Τρώω τις χειρότερες φακές που έχουν μαγειρευτεί ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας... Πραγματικά είναι τζόκερ αυτό το φάι. Μια στις δέκα τις πετυχαίνω.


Kαποια φορα ειχα δοκιμασει να φτιαξω φακες...

μετα απο αρκετη ωρα διαπιστωσα οτι ειχα ριξει φασολια μαυροματικα μεσα στην κατσαρολα....

Νομιζω σε εχω... τι λες?

Χα! Εγω μετα απο 10 λεπτα με τη κατσαρολα στο ανοικτο ματι της κουζινας, συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα βαλει τιποτα μεσα.
γατακια...:c030:

muku
07-11-2014, 16:40
Έλα ρε δεν υπάρχει πιο εύκολο τι λάθος έκανες;;;;

Ε καλά δεν είναι και δύσκολη η διαδικασία αλλά για κάποιο λόγο ποτέ δεν τις πετυχαίνω. Πάντα οι μισές θα έχουν σκάσει, θα έχουν ανοίξει και θα είναι λες και μασάω χαρτοπετσέτα και οι υπόλοιπες θα είναι σκληρές. Χθες κιόλας βαριόμουν να ανοίξω σάλτσα ντομάτας και τις έφτιαξα σκέτες με αποτέλεσμα το ζουμί να βγει σαν λάσπη.


Kαποια φορα ειχα δοκιμασει να φτιαξω φακες...

μετα απο αρκετη ωρα διαπιστωσα οτι ειχα ριξει φασολια μαυροματικα μεσα στην κατσαρολα....

Νομιζω σε εχω... τι λες?

Εντάξει εσύ το τερμάτισες! Eπίτευγμα! Πλάκα πλάκα έχω κι εγώ κάτι μαυρομάτικα εδώ και κανά 6μηνο στο πακέτο τους και δεν τα έχω φτιάξει ακόμα. Πρέπει να βρω καμιά καλή συνταγή :)

nikon
07-11-2014, 16:45
Πως το κατάφερες αυτό?!?!?!?!?!.....δες αν έχουν λήξει πρώτα :P και μετά κάν'τα σαλάτα (ντομάτα, κρεμμύδι κλπ) τα μαυρομάτικα δεν υπάρχει καλύτερη συνταγή.

Desmond
07-11-2014, 16:52
nikon, τον μαιντανο ξεχασες!
Ανετα τρωω κατσαρολα ολοκληρη με μιση φρατζολα ψωμι.

chronohill
07-11-2014, 16:52
χαχαχα ειστε μικροι θεοι και σεις!
Εγω σημερα καθαρισα πρωτη φορα στην ζωη μου ψαρια...νταξει επρεπε παραλληλα να βιντεοσκοπω την φατσα μου...
Εμενα μου εβαλε η μανα μου οταν πηγαν πρωτο εξαμηνο σχολη ενα σακουλακι με φασολια στο συρταρι.οταν εφυγα μετα απο 4 χρονια τα πεταξα τα κακομοιρα...!

muku
07-11-2014, 16:55
Πως το κατάφερες αυτό?!?!?!?!?!.....δες αν έχουν λήξει πρώτα :P και μετά κάν'τα σαλάτα (ντομάτα, κρεμμύδι κλπ) τα μαυρομάτικα δεν υπάρχει καλύτερη συνταγή.

Ναι κι εγώ έτσι τα τρώω όμως όπως είπες είναι σαλάτα... Χρειάζομαι κάτι συνοδευτικό για να μου γεμίσει το στομάχι. Ίσως με μπιφτέκια!

nikon
07-11-2014, 16:58
nikon, τον μαιντανο ξεχασες!
Ανετα τρωω κατσαρολα ολοκληρη με μιση φρατζολα ψωμι.Ήταν μέσα στο κλπ απλά δεν τον είδες.:P
Eίναι το όσπριο που το τρως όπως θες.

Desmond
07-11-2014, 17:03
Ήταν μέσα στο κλπ απλά δεν τον είδες.:P
Eίναι το όσπριο που το τρως όπως θες.
Μωρε εγω το ειδα το κλπ, αλλα εδω ο Val σου λεει οτι ενω ηθελε φακες, εβραζε μαυροματικα!Χαχα!Ε, μην το θεωρεις αυτονοητο!

mihalis13
07-11-2014, 17:15
Γατάκια...
Πριν 10 χρόνια όταν ήμουν φοιτητής στην επαρχία είχε πάρει η μάνα μου και είχα μια καφετιέρα την οποία εγώ δεν χρησιμοποιούσα ποτέ.
Είχε έρθει μια φίλη μου και μου είχε πει να της φτιάξω γαλλικό. Βάζουμε το φίλτρο, τον καφέ και το νερό και τα λέγαμε.
Μετά απο κάποια ώρα ερχονται και κάτι φίλοι μας απο το σπίτι. Σκάει η κλασική ερώτηση μου το μπαίνεις σπίτι του άλλου:
-Τι λέει ρε;;
-Τίποτα εδώ τα λέμε και περιμένουμε να γίνει ο καφές
-Τι περιμένετε;; Ο γαλλικός γίνεται αμέσως;;
-Εμείς το έχουμε κανένα 20λεπτο
(κοιτάνε την καφετιέρα..)
- Καλά είστε ηλίθιοι!! και γέλια.

Τι είχε γίνει: Λοιπόν μιας και οι 2 δεν ασχολιόμασταν με αυτά είχαμε βάλει κανονικά τον καφέ και το φίλτρο στη θέση τους, αλλά το νερό το είχαμε βάλει στην κανατα που γίνεται ο καφές!

Και εσείς μου λέτε για φακές και μαυρομάτικα...
Epic Win for me!!!!

AriStos13
07-11-2014, 19:51
Στο beyond two souls αν δεν έχει την ελληνική σημαία δεν έχει ελληνικους υπότιτλους?

Christos33
07-11-2014, 20:20
Νομιζω οχι...Οταν ειχα παρει GT5 ηταν απο εξω και ειχε κανονικα μενου ελληνικο το ιδιο το last of us στο ps3.
Τι το θες ερχεται και στο ps4 (ετσι ειχα ακουσει παλια)

AriStos13
07-11-2014, 20:22
Κάτσε Χριστοφορε γιατί με μπέρδεψες!! Τελικά θα έχει η όχι?

Christos33
07-11-2014, 20:28
Κάτσε Χριστοφορε γιατί με μπέρδεψες!! Τελικά θα έχει η όχι?
Εξαρτάται νομίζω αν είναι usk 0 έχουν ....Τον κωδικο τον εχεις εκει που λεει πχ BCES 00569

AriStos13
07-11-2014, 20:32
BCES 01121 είναι ο κωδικός!

Christos33
07-11-2014, 21:19
ΒCES01123 απο οτι ειδα ειναι με gr subs

AriStos13
07-11-2014, 22:12
Ουφ γιατι το αγορασα για την κοπελα μου αλλα δεν ξεχασα να ρωτησω για ελληνικα!!
Thanx Χριστοφορε!!

Nikoladim
07-11-2014, 23:26
Γατάκια...
Πριν 10 χρόνια όταν ήμουν φοιτητής στην επαρχία είχε πάρει η μάνα μου και είχα μια καφετιέρα την οποία εγώ δεν χρησιμοποιούσα ποτέ.
Είχε έρθει μια φίλη μου και μου είχε πει να της φτιάξω γαλλικό. Βάζουμε το φίλτρο, τον καφέ και το νερό και τα λέγαμε.
Μετά απο κάποια ώρα ερχονται και κάτι φίλοι μας απο το σπίτι. Σκάει η κλασική ερώτηση μου το μπαίνεις σπίτι του άλλου:
-Τι λέει ρε;;
-Τίποτα εδώ τα λέμε και περιμένουμε να γίνει ο καφές
-Τι περιμένετε;; Ο γαλλικός γίνεται αμέσως;;
-Εμείς το έχουμε κανένα 20λεπτο
(κοιτάνε την καφετιέρα..)
- Καλά είστε ηλίθιοι!! και γέλια.

Τι είχε γίνει: Λοιπόν μιας και οι 2 δεν ασχολιόμασταν με αυτά είχαμε βάλει κανονικά τον καφέ και το φίλτρο στη θέση τους, αλλά το νερό το είχαμε βάλει στην κανατα που γίνεται ο καφές!

Και εσείς μου λέτε για φακές και μαυρομάτικα...
Epic Win for me!!!!
Συγγνωμη μα δεν αντεχω, θα ρωτησω. Με την φιλη τι κανατε? το καφε περιμενατε ? :D :D :D:ranger:

mihalis13
07-11-2014, 23:29
χαχαχαχαχα!!! Μυστικό...:whistle:

Slay
09-11-2014, 02:05
Creepy....


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oRngPHRj0vA

Οι παλιοι ισως να θυμουνται κατι παρομοιο που πουλουσαν κατα την ανασταση παλια, μαζι με τα δυναμιτακια. Πλεον δεν πουλιεται μιας και ειναι τοξικο.

AriStos13
10-11-2014, 11:29
Δεν ξέρω αν γίνετε απλά ρωτάω!! Η κοπέλα μου δεν μπορεί να βρει το τηλέφωνο της πουθενά!! Κάπου στο σπίτι είναι αλλά δεν το βρίσκει και της έχει κλείσει από μπαταρία!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εντοπίσω? Μέσω ΙΜΕΙ η αριθμό κινητού?

Nikoladim
10-11-2014, 12:28
Τι κινητο εχει?

AriStos13
10-11-2014, 13:01
Samsung galaxy s3

corsaopc3071r
12-11-2014, 19:51
Εχουμε κανενα Λογιστη εδω μεσα???

Kapa
12-11-2014, 20:04
Εχουμε κανενα Λογιστη εδω μεσα???

Μακαρι να ημουν να στα παρω χοντρα...

corsaopc3071r
12-11-2014, 20:05
Μακαρι να ημουν να στα παρω χοντρα...

Αφηνω μπεμπη λυμενο και ερχεται να σε σπασει!

Kapa
12-11-2014, 20:09
Αφηνω μπεμπη λυμενο και ερχεται να σε σπασει!

αχαχαχχααχαχ....θα με κανει καλα, το μονο σιγουρο...

Κοιτα λογιστικα κανα Ισολογισμο, κανα Ημερολογιο, κανα Ισοζυγιο ξερω να σου κανω.

Για περισσοτερα γιοκ... :P

corsaopc3071r
12-11-2014, 20:13
Για ενα νομο για αγορα κατοικιας ρε συ θελω να μαθω!!!

nikon
13-11-2014, 09:32
Για ρώτα να δούμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

corsaopc3071r
13-11-2014, 09:56
ΘΕλω να κανω αγορα κατοικιας και θελω να ξερω αν αλλαξε ο νομος περι του φορου που πληρωνουμε για το ποθεν εσχες. Ενα ποσο θα το κανει δωρεα ο πατερας μου σε μενα.

Αλλα ο φορος παει ακομη συμφωνα με την αντικειμενικη αξια ή με εχει μειωθει αυτο?

Ευχαριστω!

nikon
13-11-2014, 10:49
Πολύ μπέρδεμα τα συγκεκριμένα ο νόμος για το πόθεν έσχες δεν έχει αλλάξει αλλά σκέφτονται να τον αλλάξουν.

http://www.kathimerini.gr/774971/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/e3etazontai-allages-toy-po8en-esxes-gia-thn-agora-katoikias

Το τι ισχύει πάνω κάτω το γνωρίζουμε αλλά επειδή όλα τα αλλάζουν από τη μια μέρα στην άλλη καλό θα είναι να ακούσεις αυτά που θα σου πουν οι συμβολαιογράφοι και οι δικηγόροι όταν έρθει η ώρα της συναλλαγής.

http://www.house4you.gr/blog/agora-akinhtou-ti-tha-pliroso (http://www.kathimerini.gr/774971/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/e3etazontai-allages-toy-po8en-esxes-gia-thn-agora-katoikias)


Σε κατατόπισα ε;;;:P

criter
13-11-2014, 20:06
Κατι άλλο που θα πρέπει να λάβεις υπόψιν για αγορά κατοικίας ειναι ο ΦΠΑ, αν και εφόσον προκείτε για αγορά νεόδμητης κατοικίας, το ΦΠΑ της κατασκευής της κατοικίας το επιβαρύνετε ο αγοραστής απο το 2006 και μετα. Απάλλασεσαι μόνο στην περίπτωση που ειναι η πρώτη κατοικία, δεν έχεις δηλαδή κάποιο άλλο σπίτι στο όνομα σου, ή στην περίπτωση που την νεόδμητη κατοικία την έχει κατασκευάσει ιδιώτης και όχι κατασκευαστής, όπου έχει ήδη πληρώσει το ΦΠΑ.

corsaopc3071r
13-11-2014, 22:48
Ναι φιλέ μου το γνωρίζω αυτό. Σχεδιαστής είμαι σε κατασκευαστική. Απλα περιμένω να γλυτωσω κάνα φράγκο απο αυτή τη βλακεία.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Terastios
14-11-2014, 09:43
Αν την βγάλουμε σήμερα καλά θα είναι......

Desmond
18-11-2014, 01:46
Γνωριζει καποιος τις χρεωσεις των ελληνικων τραπεζων στην μεταφορα χρηματων απο paypal του ιδιου δικαιουχου?

Leon_DiZ
18-11-2014, 01:57
Γνωριζει καποιος τις χρεωσεις των ελληνικων τραπεζων στην μεταφορα χρηματων απο paypal του ιδιου δικαιουχου?

Νομίζω ότι οι τράπεζες κρατάνε standard 3€ όταν περνάς από το Paypal στο λογαριασμό σου (η Πειραιώς τόσα κρατάει σε μένα πάντως). Αυτά παλεύονται. Το χειρότερο είναι τα fees και το συνάλλαγμα που απλά σε κατακλέβει το Paypal.

Lefteris_X
18-11-2014, 02:11
ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΕ ΣΕΙΣΜΟ. Τον ένιωσα κανονικά και είδα στον ΣΚΑΙ ότι είναι 2 χλμ από την Αιδηψό, έντασης 5,5 ρίχτερ.

Για να τον κατάλαβα στο ισόγειο και με σπίτι πάνω σε βράχο, φαντάζομαι άλλοι πόσο πολύ θα τον ένιωσαν.

ε, ρε γλέντια, αυτό μας έλειπε τώρα στην Αθήνα. Όλα τα είχε η Μαριορί ο φερετζές της έλειπε.

Ακόμα θυμάμαι τους σεισμούς του '81 (αυτός του '99 δεν έκλανε μια μπροστά τους).

τώρα ακούω να λένε, 5,5 ρίχτερ η πρώτη δόνηση (στο Προκόπειο ή πως σκατά λέγεται κοντά στην Αιδηψό), ενώ η δεύτερη δόνηση ήταν 5,2 ρίχτερ. Εστιακό βάθος 10 χλμ.

Λε πουλ λέμε.

ΥΓ: Πρώτες ενημερώσεις, προήλθε από το ρήγμα της Αταλάντης, οι επιστήμονες δηλώνουν προβληματισμένοι. Άνοιξα TV μπας και βρω τίποτα, μόνο στον ΣΚΑΙ είδα αναφορές / ενημέρωση, με διακοπές κατά τη ροή της εκπομπής "Δίκη" (αυτή η αθλητική, το λέω έτσι γιατί δεν ασχολούμαι με τέτοιες εκπομπές).
Να ελπίσω ότι δεν θα έχουμε συνέχεια.

ΥΓ2: Από το STAR, βλέπω κατά την ροή της εκπομπής ΕΝΙΚΟΣ, ότι είχαμε και 3η δόνηση στα 4,2 ρίχτερ.

ΥΓ3: Ακόμα οι επιστήμονες δεν μπορούν να απαντήσουν αν είναι προ-σεισμοί (και ακολουθεί ο κύριος) ή όντως ήταν ο κύριος. Ελπίζουν ότι ήταν ο κύριος (1η δόνηση) καθώς οι επόμενες δονήσεις ήταν χαμηλότερης έντασης. Ε, ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ. Λέτε να θυμηθώ το '81 που πήγαμε στου Φιλοπάππου, όπως και πολλοί άλλοι Αθηναίοι; Ακόμα θυμάμαι ότι οι γονείς την είχαν βγάλει στο πόδι, κι εγώ πιτσιρίκι στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου. Παππούδες, γιαγιάδες, θείοι, όλοι μαζί συναντηθήκαμε (το κοντινό σόι δλδ) και θυμάμαι τους "μεγάλους" (λολ μικρότεροι από εμένα τώρα, οι γονείς μου τότε) να συζητούν τι να κάνουν / πως να χειριστούν την κατάσταση. Το φελέκι μου μέσα, τέτοιες αναμνήσεις τις είχα θαμμένες βαθιά, τώρα βγήκαν στην επιφάνεια λες και έζησα το '81....εχτές.

Leon_DiZ
18-11-2014, 02:12
ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΕ ΣΕΙΣΜΟ.

Times two :/

Kapa
18-11-2014, 02:13
Οχι μονο ΕΝΑΝ!!!!

- - - Updated - - -

Και εμεις καθομαστε και πληκτρολογουμε......εξωωωωωωωωωωωωωω

Desmond
18-11-2014, 02:14
LOL!Μονο τον ενα καταλαβα, αλλα εγω ειμαι κ λιγο ζωο με τους σεισμους.

Kapa
18-11-2014, 02:19
5,3 και 5,2 στη χαλκιδα

Leon_DiZ
18-11-2014, 02:20
http://www.seismoi-live.gr/

Lefteris_X
18-11-2014, 02:29
εγώ δεν πάω πουθενά, θα με βρείτε αγκαλιά με τις Amiga μου. (στα @@ μου Mac, PSX/PS2/PS3/PS4, PC, iPhone κλπκλπ, τώρα μιλάει η ψυχή)

Kapa
18-11-2014, 02:37
Σαν παραπανω απο 3 τους βλεπω... :P

6106

Βεβαια ειναι μια ωρα μπροστα τα ρολογια τους... :P

Lefteris_X
18-11-2014, 02:39
ναι συνεχίζει το πανηγύρι. Πάω να κατεβάσω τις Amiga από το πατάρι...

Lefteris_X
18-11-2014, 03:01
και..........ακόμα συνεχίζει....από 2.6 ρίχτερ ο προηγούμενος, πήγαμε στα 3.7 στον επόμενο. Amiga 500 (x2), CDTV και Amiga 1200 έτοιμες, έχουν κατέβει και περιμένουν.

http://www.zougla.gr/greece/article/isxiri-sismi-tarakounisan-tin-evia

kostasb13
18-11-2014, 03:33
Τους δυο πρώτους τους καταλαβα για τα καλα. τους αλλους τέσσερις που λενε δεν τους πηρα χαμπάρι.
Αναμενουμε τωρα και τον επόμενο μεγαλο μεσα στη νυχτα που θα μας παρει και θα μας σηκωσει:P

Kane
18-11-2014, 10:30
Εντάξει τη βγάλαμε τη νύχτα. Επειδή είναι ο πρώτος σεισμός στο σπίτι που μένω τώρα, άκουγα κάτι να χτυπάει συνεχόμενα χωρίς να καταλαβαίνω τι (ήμουν και από τον ύπνο). Μετά αρχίζει το τσιφτεντέλι και κατάλαβα τι γίνεται. Τι να χτυπούσε όμως; Θα κάνω σεισμική αναπαράσταση όταν γυρίσω να δω :lol:

mihalis13
18-11-2014, 11:43
Παίζει να είμαι ο μοναδικός που δεν κατάλαβε τίποτα. Εκείνη την ώρα άραζα στο pc και ήμουν έτοιμος να κάνω μπάνιο και να ξαπλώσω. Κατά τη 1,30 που τελειωσα το μπάνιο λέω κάτσε να χαζέψω fb και βλέπω όλοι να λένε σεισμός κλπ...
Ισως επειδή μένω σε μονοκατοικία να μην τον κατάλαβα.

Terastios
19-11-2014, 10:03
Αξίζει το xbox one?....

corsaopc3071r
19-11-2014, 10:07
και..........ακόμα συνεχίζει....από 2.6 ρίχτερ ο προηγούμενος, πήγαμε στα 3.7 στον επόμενο. Amiga 500 (x2), CDTV και Amiga 1200 έτοιμες, έχουν κατέβει και περιμένουν.

http://www.zougla.gr/greece/article/isxiri-sismi-tarakounisan-tin-evia

ασε τα amiga κλπκλπ και σωσε τα κρυμενα xbox που εχεις εκει, αντε!!!

Lefteris_X
19-11-2014, 11:22
μπήκε εδώ μέσα κάποιος κλώνος μου, λέγοντας τέτοιες συκοφαντίες για εμένα;;;;;;; Δεν θα βρεις τέτοια πράματα (οτιδήποτε περί MS) στο σπίτι μου!!!! Ever. Μόνο 2 ποντίκια έχω MS και αυτά είναι επειδή προέρχονται από δώρα, από την ίδια την MS. Α, ναι ψέμματα. Έχω και καμιά 30αριά παιχνίδια για X360 (επίσης από MS) που ούτε θυμάμαι που τα έχω καταχωνιάσει στο πατάρι, ούτε καν να τα βλέπω (και όχι πρόμο, φουλ κανονικά με την ζελατίνα τίτλοι). λολ.

για τις Amiga μου όμως δεν το συζητώ. Όχι απλά τις υπερασπίζομαι, προστατεύω, αλλά "βγάζω μαχαίρια" που λένε :P

corsaopc3071r
19-11-2014, 11:29
Τα ποντικια παντως της ms ειναι ποιοτητα. NAI αυτο το απλο mouse τως 10-15ε ειναι απιστευτα σκυλος!

muku
19-11-2014, 19:58
Σκεφτομαι ποιος, να μην πω, είχε τη φαϊνή ιδέα να εφεύρει το cottage cheese-ανανά και γιατί δεν το είδα χθες βράδυ όταν το έβαζα στο καλάθι... Κατέστρεψα τα σάντουιτς μιας εβδομάδας τώρα.

Dragonpaul
19-11-2014, 20:04
Έχω και καμιά 30αριά παιχνίδια για X360 (επίσης από MS) που ούτε θυμάμαι που τα έχω καταχωνιάσει στο πατάρι, ούτε καν να τα βλέπω (και όχι πρόμο, φουλ κανονικά με την ζελατίνα τίτλοι). λολ.

E, δώσε τα κάπου, ρε συ... Κρίμα ειναι.

Σκεφτομαι ποιος, να μην πω, είχε τη φαϊνή ιδέα να εφεύρει το cottage cheese-ανανά και γιατί δεν το είδα χθες βράδυ όταν το έβαζα στο καλάθι... Κατέστρεψα τα σάντουιτς μιας εβδομάδας τώρα.
Υπαρχει τέτοιο πραμα...;;;;;;

EDIT:
Oh, shit... There is:
6129

AriStos13
19-11-2014, 20:08
και εστω οτι υπαρχει, υπαρχει ανθρωπος που το τρωει????

katsouras
19-11-2014, 20:12
Κατεβαινει το the last of us....

FotisGRC
19-11-2014, 20:27
Τυχερέ... ;)

Lefteris_X
19-11-2014, 20:31
ωπ! Demo των Far Cry 4 και Lego Batman 3 στο PS Store (ελληνικό).

Hint: δεν θα τα βρείτε στην κατηγορία demos (λες και τα κρύβουν στο επίτηδες), αλλά κάνετε το εξής:

α) με το που μπείτε στο PS Store, θα κατεβείτε μερικά κλικ, ώστε να βρείτε την κατηγορία Games, στην οποία θα μπείτε.

β) αφού μπείτε εκεί, μετά θα κάνετε scroll προς τα κάτω, ώστε να βρείτε τις λέξεις All Games. (κι έτσι θα εμφανιστούν όλα τα παιχνίδια του Store)

γ) Στα αριστερά πάνω από τα παιχνίδια έχει ένα μενού, στο οποίο θα επιλέξετε την 2η ενότητα, ονόματι Platform, και μέσα σε αυτή θα επιλέξετε το PS4 (έτσι θα εμφανίζονται μόνο οι τίτλοι για Ps4).

δ) Στην εντελώς αντιπέρα, αριστερή μεριά, θα βρείτε το μενού Sort, στο οποίο θα επιλέξετε την τελευταία επιλογή Newest Games. (έτσι θα βλέπετε τα παιχνίδια από το νεότερο προς το παλαιότερο).

ε) Κατόπιν, κατεβαίνοντας τα εικονίδια των παιχνιδιών, θα βρείτε αυτό του Lego Batman 3 και Far Cry 4, όπου όταν κάνετε κλικ επάνω του θα ανοίξει η σελίδα του. Μέσα σε αυτή, στην αριστερή μεριά και προς την μέση της οθόνης θα δείτε ότι υπάρχει επιλογή "Try free demo".

Δυστυχώς, δεν ξέρω τον λόγο, η Sony κάνει τα αδύνατα - δυνατά για να μην φαίνονται τα όποια διαθέσιμα demo των παιχνιδιών. Οπότε κι εγώ, κάθε Τετάρτη απόγευμα-βράδυ, κάνω τα παραπάνω, με κλικ σε κάθε εικονίδιο νέου παιχνιδιού για την εβδομάδα, μπας και μέσα στην σελίδα του δω την επιλογή Try free demo. Ήθελα να 'ξερα: επίτηδες το κάνει η Sony ή μήπως μαστίζεται από αστείρευτη μαλάκυνση; Εγκεφαλική αναπηρία; Καθαρή παπαροποίηση; Απόλυτη τρομπαρία; (μπορώ να βρω και άλλες σύνθετες λέξεις)..............ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, γιατί δεν εμφανίζονται τα demo, εκεί που πρέπει, δηλαδή στην κατηγορία......Demos. "Αλαμουντίν" στον τόπο σου (για να το πω ευγενικά).

muku
19-11-2014, 20:31
E, δώσε τα κάπου, ρε συ... Κρίμα ειναι.

Υπαρχει τέτοιο πραμα...;;;;;;

EDIT:
Oh, shit... There is:
6129

Αν αλλάξεις το c σε t στο small curd καταλαβαίνεις περίπου την γεύση του...


και εστω οτι υπαρχει, υπαρχει ανθρωπος που το τρωει????

Δυστυχώς εγώ. Μόνο από λάθος τρώγεται αυτή η αηδία.

Leon_DiZ
19-11-2014, 20:36
Σκέφτομαι να κάνω ένα impulse buy σήμερα...

AriStos13
19-11-2014, 20:38
Σκέφτομαι να κάνω ένα impulse buy σήμερα...

δηλαδη???

Leon_DiZ
19-11-2014, 20:39
δηλαδη???

iPad Air 2.

AriStos13
19-11-2014, 20:42
απο οτι κοιταξα στο google ειναι το κοινως γνωστο pre-order... σωστα?
με το καλο να σου ρθει Λεωνιδα..! :)

Lefteris_X
19-11-2014, 20:43
Αν δεν το έχεις ανάγκη............τότε πραγματικά, όπως έλεγε και η παλιά διαφήμιση......"τον άγγιξε το Impulse".
Αν όμως το έχεις ανάγκη (ήτοι θα σε εξυπηρετεί) + έχεις τα χρήματα = έχεις αργήσει απίστευτα!

Από εμένα, either way, καλή αγορά και εύχομαι "καλοτάξιδο".

Leon_DiZ
19-11-2014, 20:46
Thanks!! Έχω το iPad 2 και έχω την ευκαιρία να πάρω το Air 2 από Αμερική. Αν κάτσει και μπορούν να μου το φέρουν θα το πάρω. Fingers crossed.

Lefteris_X
19-11-2014, 20:50
ρε συ, για πες μου: με το τελευταίο iOS 8.1.1 update που υποτίθεται ότι βελτιώνει την χρηστική ταχύτητα στο iPad 2, όντως το κάνει; Είναι αισθητή η διαφορά; Ή πίπες μπλε;

Leon_DiZ
19-11-2014, 20:59
ρε συ, για πες μου: με το τελευταίο iOS 8.1.1 update που υποτίθεται ότι βελτιώνει την χρηστική ταχύτητα στο iPad 2, όντως το κάνει; Είναι αισθητή η διαφορά; Ή πίπες μπλε;

Την βελτιώνει. Και στο iPod 5G (=iPhone 4S) το ίδιο. Μη φανταστείς ότι πετάει, αλλά με το 8 κόλλαγε ακόμα και όταν άλλαζες τραγούδια (2-3''). Πλέον είναι πολύ πιο σταθερό.

Lefteris_X
19-11-2014, 21:35
Μόστ θένκ γιου μέϊτ!

Desmond
20-11-2014, 01:35
Γνωριζει καποιος τις χρεωσεις των ελληνικων τραπεζων στην μεταφορα χρηματων απο paypal του ιδιου δικαιουχου?


Νομίζω ότι οι τράπεζες κρατάνε standard 3€ όταν περνάς από το Paypal στο λογαριασμό σου (η Πειραιώς τόσα κρατάει σε μένα πάντως). Αυτά παλεύονται. Το χειρότερο είναι τα fees και το συνάλλαγμα που απλά σε κατακλέβει το Paypal.
Ενημερωτικα η alpha δεν μου κρατησε τιποτα.

LF21
21-11-2014, 06:20
Νομίζω ότι οι τράπεζες κρατάνε standard 3€ όταν περνάς από το Paypal στο λογαριασμό σου (η Πειραιώς τόσα κρατάει σε μένα πάντως). Αυτά παλεύονται. Το χειρότερο είναι τα fees και το συνάλλαγμα που απλά σε κατακλέβει το Paypal.

Από εμπειρία μου η Εθνική κρατούσε 4€, αυτό ήταν το ποσό τουλάχιστον πριν ένα χρόνο δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Dragonpaul
22-11-2014, 15:19
So many games, so little time...

mihalis13
22-11-2014, 20:03
So many games, so little time...

Πόσο δίκιο.....

nikon
22-11-2014, 20:05
Παραμύθι τη μια μας λέει έτσι και την άλλη πάει και παίρνει xbone γιατί το με ps4 του έμεναν κάτι κενά και ήθελε να τα γεμίσει.:P

modecris
22-11-2014, 20:20
Παραμύθι τη μια μας λέει έτσι και την άλλη πάει και παίρνει xbone γιατί το με ps4 του έμεναν κάτι κενά και ήθελε να τα γεμίσει.:P

Πόσο δίκιο x2


Dragonpaul
22-11-2014, 20:38
Παραμύθι τη μια μας λέει έτσι και την άλλη πάει και παίρνει xbone γιατί το με ps4 του έμεναν κάτι κενά και ήθελε να τα γεμίσει.:P
Εμ, γι'αυτο γέμισα με παιχνιδια. Που να μείνει χρόνος...


Πόσο δίκιο x2


Εσυ μη τον σεγονταρεις... Θα με κανει ρόμπα. :P

Lefteris_X
22-11-2014, 20:52
σιγόντο βρε! και "σιγοντάρεις". Μάλλον το Xbone άρχισε να σε επηρεάζει :P Anyway, με το καλό να βρεις χρόνο να παίξεις ότι έχεις (pun intended :D)

Dragonpaul
22-11-2014, 21:13
Καλα ντε... Μου έφυγε ενα γραμματακι... :P

Lefteris_X
22-11-2014, 21:15
εμ, σου έχει πάρει τα μυαλά το πλήθος παιχνιδιών που σε περιμένει! Οργανώσου ντε! :P

Kapa
23-11-2014, 01:53
Ωραιο Setup το παλικαρι....

https://lh3.googleusercontent.com/-orx-jDoTZwA/VHDx2dCh6qI/AAAAAAAAALs/mRgsgnxWnyE/s578-no/14%2B-%2B1

nikon
23-11-2014, 09:22
Ωραία ιδέα πως να κάνεις τα καλώδια διακοσμητικά το δύσκολο θα είναι όταν αποφασίσεις να βάψεις τοίχους.

|WISE|
24-11-2014, 02:40
Μικρη τηλεοραση θαρρω..:p

Kapa
26-11-2014, 17:41
Μολις εκανε ενα σεισμουλη....

PDS
26-11-2014, 17:49
πραγματι.
Πολυ κινηση τελευταια.

mihalis13
26-11-2014, 19:08
Γιατι να μην μπορώ να φτιάξω ωραία ποπ κορν με βούτηρο ενώ όταν τα κάνω με λάδι μου βγαίνουν τέλεια;;; :confuzed:

nikon
27-11-2014, 10:03
Γιατί πρέπει να βάλεις και από τα 2 όχι σκέτο βούτυρο.;)

Viper
27-11-2014, 12:11
Χθες το βραδυ μου εσπασαν το τζαμι του αυτοκινητου και παραβιασαν και το καπο (ηταν μισο ανοιχτο, σαν να το ανοιξαν αλλα δεν το εκλεισαν καλα). Δεν ελειπε τιποτα απο το αμαξι (ενα GPS ειχα στο ντουλαπακι και 2 αυτοκινητακια του μικρου στο πισω καθισμα) και η αστυνομια που ηρθε να καταγραψει το συμβαν, ειπε οτι μαλλον πηγαν να κλεψουν το αμαξι.

Ευτυχως η ασφαλεια καλυπτει θραυση κρυσταλλων οποτε γλυτωσα τα εξοδα επισκευης.

Lefteris_X
27-11-2014, 12:28
αποτυχημένη προσπάθεια να το βάλουν μπροστά ή κάποιος παραλίγο να τους πιάσει στα πράσα και παράτησαν την απόπειρα στην μέση.

Σχετικά καλά είσαι, εμένα στο προηγούμενο αμάξι μόνο και μόνο για τον χαβαλέ (τους), μου έσπασαν ΚΑΙ τα 4 παράθυρα.......ήρθε η αστυνομία και μου είπε το εξής κουλό: μα κι εσύ που αφήνεις το αμάξι; δεν ξέρεις ότι λίγο πιο πάνω από εδώ μαζεύονται αλήτες που κάνουν τέτοια για την πλάκα τους; (στο Θησείο ήμουν για καφέ και είχα παρκάρει γύρω στα 200 μέτρα πιο πάνω, προς Φιλοπάππου. go figure)

κουράγιο για την μανούρα / τράβηγμα με την ασφαλιστική. (σούρτα - φέρτα, τηλέφωνα, ραντεβού και συνεργείο)

FotisGRC
27-11-2014, 12:48
Τυχερός Κώστα... Προχθές ένα φιλαράκι πήγε να πάρει το αμάξι του και είχε εξαφανιστεί τελείως. Και πίστευα ρε γμτ οτι πλεον με immobilizer και λοιπές τεχνολογίες θα ήταν σχεδόν αδύνατον να κλέψεις ολόκληρο αμάξι.

AriStos13
27-11-2014, 13:00
https://www.youtube.com/watch?v=p5sByfVnFkA

Lefteris_X
27-11-2014, 13:04
Τυχερός Κώστα... Προχθές ένα φιλαράκι πήγε να πάρει το αμάξι του και είχε εξαφανιστεί τελείως. Και πίστευα ρε γμτ οτι πλεον με immobilizer και λοιπές τεχνολογίες θα ήταν σχεδόν αδύνατον να κλέψεις ολόκληρο αμάξι.

άν έχεις τα κατάλληλα εργαλεία, το immobilizer σου κάνει ακόμα πιο εύκολη τη "δουλειά", με ένα κλικ και "σήκωσες" το αμάξι.

Viper
27-11-2014, 13:11
αποτυχημένη προσπάθεια να το βάλουν μπροστά ή κάποιος παραλίγο να τους πιάσει στα πράσα και παράτησαν την απόπειρα στην μέση.

Σχετικά καλά είσαι, εμένα στο προηγούμενο αμάξι μόνο και μόνο για τον χαβαλέ (τους), μου έσπασαν ΚΑΙ τα 4 παράθυρα.......ήρθε η αστυνομία και μου είπε το εξής κουλό: μα κι εσύ που αφήνεις το αμάξι; δεν ξέρεις ότι λίγο πιο πάνω από εδώ μαζεύονται αλήτες που κάνουν τέτοια για την πλάκα τους; (στο Θησείο ήμουν για καφέ και είχα παρκάρει γύρω στα 200 μέτρα πιο πάνω, προς Φιλοπάππου. go figure)

κουράγιο για την μανούρα / τράβηγμα με την ασφαλιστική. (σούρτα - φέρτα, τηλέφωνα, ραντεβού και συνεργείο)

Ευτυχως ολα κυλησαν νερακι με την ασφαλιστικη. Και λεω ευτυχως γιατι μου ειπε η αστυνομια, αν η ασφαλιστικη ζητησει την καταγραφη, θα πρεπει να πατε στην ΓΑΔΑ στους Αμπελοκηπους και να την παρετε. Που σημαινει πηγαινε-ελα και αναμονη, ενα 2ωρο θα το ειχα χαμενο ανετα.

Η ασφαλιστικη ομως δεν ζητησε τιποτα, απλα επιβεβαιωσε οτι ειχα οντως ασφαλεια για θραυση κρυσταλλων και μου εδωσε το τηλεφωνο γνωστης εταιριας που ασχολειται με τζαμια για να κλεισω ραντεβου.


Τυχερός Κώστα... Προχθές ένα φιλαράκι πήγε να πάρει το αμάξι του και είχε εξαφανιστεί τελείως. Και πίστευα ρε γμτ οτι πλεον με immobilizer και λοιπές τεχνολογίες θα ήταν σχεδόν αδύνατον να κλέψεις ολόκληρο αμάξι.

Αυτο σκεφτηκα και εγω. Τυχερος στην ατυχια μου. Να σηκωνομουν το πρωι να παω δουλεια και να ελειπε το αμαξι...

Lefteris_X
27-11-2014, 13:17
Καρ-γκλας επισκευάζει, κάρ-γκλας αντικαθιστάαααααα (το σλόγκαν της διαφήμισης, λολ)!

Ευτυχώς γλίτωσες τη μανούρα. Ass-όφαρδος!

mihalis13
27-11-2014, 13:23
Μήπως άνοιξε καμιά εταιρεία που επισκευάζει τα κρύσταλλα των αυτοκινήτων κοντά στη γειτονιά σου;;
Τα συνηθίζουν ορισμένες αυτά..

Viper
27-11-2014, 13:29
Χα λες? Δεν εχει πεσει κατι στην αντιληψη μου παντως, καποιο φυλλαδιο ας πουμε.

Lefteris_X
27-11-2014, 13:31
αμάν! τι εννοείτε; σαν την φήμη εδώ και 30 χρόνια, που λέει ότι οι εταιρείες που αναπτύσσουν τα antivirus είναι οι ίδιες που παράγουν και τα virus; αίσχος μέγιστο αν ισχύει αυτό.

mihalis13
27-11-2014, 13:31
Δεν ξέρω, απλά δουλεύω σε ασφαλιστικό γραφείο και έχουν τύχει τέτοιες περιπτώσεις.
Το κορυφαίο έγινε πριν 2 βδομάδες σε φίλο μου. Βλέπει το θυροτηλέφωνο ξεχαρβαλωμένο και την επόμενη μέρα φυλλάδιο: "χάλασε το θυροτηλέφωνο σας;; Καλέστε στο τάδε νούμερο"

Nikoladim
27-11-2014, 14:11
Χθες το βραδυ μου εσπασαν το τζαμι του αυτοκινητου και παραβιασαν και το καπο (ηταν μισο ανοιχτο, σαν να το ανοιξαν αλλα δεν το εκλεισαν καλα). Δεν ελειπε τιποτα απο το αμαξι (ενα GPS ειχα στο ντουλαπακι και 2 αυτοκινητακια του μικρου στο πισω καθισμα) και η αστυνομια που ηρθε να καταγραψει το συμβαν, ειπε οτι μαλλον πηγαν να κλεψουν το αμαξι.

Ευτυχως η ασφαλεια καλυπτει θραυση κρυσταλλων οποτε γλυτωσα τα εξοδα επισκευης.

Eγω παντως εβρισκα γυαλακια απο το σπασιμο τζαμιου για κανενα χρονο! Μεχρι που μου κλεψανε το αμαξι....

Lefteris_X
27-11-2014, 14:14
για να ελαφρύνω την ατμόσφαιρα (πολλή καταστροφή - κλοπή έπεσε ρε γμτ)...............Τάσε, θεώρησε ότι για κάποιο καιρό ζούσες την "κλοπή alpha / beta version" και εν τέλει βίωσες την "final" μια και καλή. (απαίσιο χιούμορ το παραδέχομαι!)

mihalis13
27-11-2014, 14:22
Πάντως το να σου κλέβουν το όχημα είναι κάπως..
Πριν 2 χρόνια σχεδόν (Γενάρη του 2013) μου κλέψανε το μηχανάκι(ένα κινέζικο 120cc των 300€). Ξυπνάω και μου κάνει η μάνα μου που το παρκαρες το μηχανάκι;;
Λεω έξω... Μου λέει δεν είναι.. Βγαίνω κοιτάω αριστερά-δεξιά πουθενά ο "κινέζος".
Τέσπα το πήρα και λίγο στην πλάκα μετά, αλλά ήταν "κάπως" το να "εξαφανίζεται" το μηχανάκι σου..

Nikoladim
27-11-2014, 14:23
Ναι δεν εχω παραπονο! Mε ειχαν προειδοποιησει!!! Παντως ενταξει τελικα λογω εξωτερικου καλα μου βγηκε! Ας πνιξω τον πόνο μου 6193

Leon_DiZ
27-11-2014, 21:51
Μου βγήκε στο facebook.

1/26 comments είναι θετικό.

Ελένη Φουρέιρα: Γεννήθηκα στην Αλβανία! (http://www.protothema.gr/life-style/Gossip/article/429988/h-eleni-foureira-pio-apokaluptiki-apo-pote/)


Μπαστουνόβλαχοι.

Nikoladim
27-11-2014, 22:41
Κομμάτι της σύγχρονης ιστορίας , της Ελλάδας της Ευρώπης και όχι μόνο. 6199


Sent from my iPhone using Tapatalk

Terastios
28-11-2014, 12:16
Παρασκευή!!!

corsaopc3071r
28-11-2014, 12:26
Παρασκευή!!!

PAYDAY!!!

nikon
28-11-2014, 12:40
^^
Σωστός δόση ΕΝΦΙΑ και εισόδημα λήγουν σήμερα.:P

ntsmrtz
28-11-2014, 13:33
Eγω παντως εβρισκα γυαλακια απο το σπασιμο τζαμιου για κανενα χρονο! Μεχρι που μου κλεψανε το αμαξι....

εμένα είχαν σπάσει τα πίσω τζάμια το 2003.
την περασμένη βδομάδα βρήκα απομεινάρια... από τότε.
ναι, το έχω καθαρίσει πολλές φορές το αμάξι έκτοτε...
ναι, έχω αυτοκίνητο (και για το 2015 φυσικά) που το αγόρασα πριν το 2003 και το γουστάρω ακόμα!

le_71
29-11-2014, 20:39
Κομμάτι της σύγχρονης ιστορίας , της Ελλάδας της Ευρώπης και όχι μόνο. 6199


Sent from my iPhone using Tapatalk

με ρέγουλο τα τσίπουρα.

Nikoladim
29-11-2014, 21:03
με ρέγουλο τα τσίπουρα.

Οχι ρε αλλος τα πινει τα τσιπουρα :P
https://www.youtube.com/watch?v=7gzkZ34ey6U

AriStos13
30-11-2014, 00:54
Δυσκολη νυχτα................

litanies
30-11-2014, 01:08
^από ποιας άποψης Αρίστο?

AriStos13
30-11-2014, 01:13
Personal matters φιλέ Αντώνη!

Στάλθηκε από το One Mini μου

litanies
30-11-2014, 01:22
καλό κουράγιο :)

ακόμα δεν έχω συνηθίσει το τηλέφωνο που ακούγεται από το χειριστήριο χαχα

Kapa
30-11-2014, 13:44
WTF?

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/30/107487162b19b3b7656964b0fb4037a2.jpg

jden
30-11-2014, 13:48
Μαλλον επειδη εκλεισε 40χρονια το συγκεκριμενο καταστημα.

litanies
30-11-2014, 13:51
^το πλαίσιο κλείνει 45 χρόνια λειτουργίας :)

spyke333
30-11-2014, 13:53
Κριμα γιατί αγοραζα ανετα μια amiga κ ενα atari !

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lefteris_X
30-11-2014, 15:34
χμμμμμ την τιμή ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ δεν την θυμάμαι τόση. Μάλλον κόψανε περί τις 250.000, καθώς η 1000άρα κόστιζε μαζί με μόνιτορ γύρω στις 350.000. Το 1986.

Το δε 1987, η 500άρα κόστιζε περί 250.000. Και το 1988, η 2000αρη χτύπαγε άνετα τις 500.000 - 650.000 δρχ ανάλογα αν την έπαιρνες εισαγωγής από Ευρώπη ή από την ελληνική Commodore.

"άγριες εποχές", όταν ο βασικός πρέπει να ήταν γύρω στις 65.000-80.000 δρχ...

katsouras
30-11-2014, 18:08
Ανοιγω τον λογαριασμο cosmote και εχω 500 mb χρεωση παραπανω και λογαριασμο 80 ευρω ενω συνηθως ειναι 30 με 35...Χρεωσεις με κλειστα δεδομενα ωρες π δουλευω..Βγαζω ακρη?περαν της αμφισβητησης τι αλλο μπορω να κανω?

Dragonpaul
30-11-2014, 18:13
Καταρχήν, ρωτά σε καποιο αλλο νήμα, γιατι εδώ ειναι άκυρο.
Δεύτερον, παίρνεις COSMOTE και τους λες ακριβως αυτο. Και εκείνοι θα σου πούνε τι πρεπει να γίνει.

katsouras
30-11-2014, 18:29
Sorry paidia sto offtopic nomiza oti hmoun....apo tapatalk parakalw na svistei

FotisGRC
30-11-2014, 19:23
Ανοιγω τον λογαριασμο cosmote και εχω 500 mb χρεωση παραπανω και λογαριασμο 80 ευρω ενω συνηθως ειναι 30 με 35...Χρεωσεις με κλειστα δεδομενα ωρες π δουλευω..Βγαζω ακρη?περαν της αμφισβητησης τι αλλο μπορω να κανω?
Το μονο σιγουρο που θα κανεις ειναι να ζητησεις να σου στειλουν αναλυτικο λογαριασμο. Ειχε το ιδιο θεμα ενας φιλος. Θα παρεις στην Coamote και θα πεις οτι δεν αναγνωριζεις τις χρεωσεις αν δεν λαβεις αναλυτικοτατο λογαριασμο. Οχι αυτον που λεει οτι ξεπερασες 500 MB κτλ. Να λεει καθε μερα τι ωρα μπηκες, ποσο κτλ.

katsouras
30-11-2014, 19:41
Εχω τον αναλυτικο Φωτη.Εχει χρεωσεις 20 mb 7μιση και 11μιση π ειναι ωρες π δουλευω και ειναι κλειστα τα δεδομενα!

FotisGRC
30-11-2014, 20:21
Τι να πω ρε γμτ.. Για πολλες μερες ειναι οι χρεωσεις?

Lefteris_X
30-11-2014, 20:37
Σε εμένα δεν έχει συμβεί ποτέ, πόσα χρόνια είμαι στον cosmote (σχεδόν από τότε που ξεκίνησε η εταιρεία, τέλη 90ς), όμως στον πατέρα μου που είναι από το 1991 στην πρώην Panafon νυν Vodafone, πριν κανά χρόνο τον χρέωσαν κάτι παρόμοιο. Με ρώτησε αν είναι δυνατό (τεχνικά) από το κινητό του, δηλαδή όντως να έλαβε χώρα τέτοια κίνηση (data), κάτι που φυσικά του απάντησα "όχι, είναι αδύνατο" (καθώς ο πατέρας γνωρίζει ίσα-ίσα να στείλει sms + έχει αρχαία συσκευή).........και τους "τακτοποίησε" με ένα τηλεφωνάκι...το θέμα ως δια μαγείας διευθετήθηκε στο τσάκα-τσάκα (ήτοι καμία χρέωση για data).

Kapa
30-11-2014, 20:45
Πας σε ενα καταστημα ΟΤΕ(και Γερμανος κανει νομιζω), τους δειχνεις στο κινητο το Data Usage του μηνα(σχεδον ολα τα Smartphones καταγραφουν το Data Usage ανα μηνα), μετα τους δειχνεις το λογαριασμο και μετα τους ρωτας "πως γενεν αυτο?".

Πιστευω σε 2 λεπτα θα εχει λυθει το θεμα.

FotisGRC
30-11-2014, 21:18
Το "πως γκενεν αυτο" μην ξεχασεις!

Αλλιως δουλεια δεν κανεις!

katsouras
30-11-2014, 23:07
Ενα πενηνταρικο πανω ειναι ο λογαριασμος απο τις χρεωσεις απλα το θεμα ειναι πως ειναι ωρες ακυρες π αποκλειεται να τις εχω κανει καθως τα δεδομενα ειναι κλειστα..Δηλαδη 7μιση π παω στην δουλεια εχει μερα παρα μερα χρεωση 20 με 25 mb....κ αλλες ωρες ακυρες..Τεσπα θα δουμε.Αν δν πληρωσω εκτος αππ το να μ κοψουν το τηλ μπορουν να κανουν κατι αλλο?

Desmond
01-12-2014, 16:45
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10530758_10152937366518982_8496822452252344909_n.j pg?oh=cb74c7058cf4f60c129f667b543dfea1&oe=551230DE&__gda__=1427008161_17d463f16ae89df76de05b1f1fb981b 7

mihalis13
02-12-2014, 11:33
Παρασκευή αναχωρώ για Θεσσαλονίκη! Καφεδάκια, βόλτες κρασάκια και μάσα!
Χρόνια ήθελα να πάω, αλλά ποτέ δεν το είχα καταφέρει. Επιτέλους ήρθε η ώρα!

Nikoladim
02-12-2014, 12:02
Το πιστευεις πως και εγω πηγα για πρωτη φορα θεσσαλονικη πριν απο 2 εβδομαδες!!! τριανταρης και εγω :D . Θα μου πεις εντυπωσεις, εγω προσωπικα δεν τραλαθηκα παντως βαση αυτων που ειχα ακουσει. Σιγουρα ειναι μια ομορφη και ξεχωριστη πολη παρολα αυτα, με μαγαζια που παιζουν απιστευτη μουσικη!!!

Στα δικα μου... μπηκε ο Δεκεμβρης με μια μεγαλοπρεπεστατη πιτα απο γυναικα και χτυπησα και τον αστραγαλο στο τρεξιμο... Καλα μου "μπηκε" δηλαδη. :first:

mihalis13
02-12-2014, 12:09
Ειδικά για αυτή την περίοδο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Αρκετά γιορτινή πόλη μου έχουν πει.
Για να δούμε...

|WISE|
02-12-2014, 15:17
Σκεφτομαι πως γινεται μα μην βρισκει το tapatalkι στο κινητο μου το Pa4forums ενω στην ταμπλετα το χω κανονικα..

Terastios
02-12-2014, 15:55
6225
Χαχαχαχαχαχαχ

Ivorel
02-12-2014, 19:41
Γειά χαρά σε όλους! Δεν ήρθα να σας σπαμάρω, απλά επειδή Χριστούγεννα έρχονται, κάνουμε διάφορα activities στο PlayStation forum, και θα ήθελα να σας πω πως όποιος θέλει μπορεί να πάρει μέρος και να μοιραστεί τις απόψεις του μαζί μας!
Κάνουμε κι ένα εορταστικό quiz: http://bit.ly/1rRMGit
Εάν ενδιαφέρεστε, θα χαρούμε να σας δούμε!

Slay
02-12-2014, 19:59
Γειά χαρά σε όλους! Δεν ήρθα να σας σπαμάρω,
Οπως δεν θεωρουμε spam τα posts του Λουκα, το ιδιο ισχυει και για εσενα.

Ivorel
02-12-2014, 20:19
Slay σε ευχαριστώ πολύ! Απλά δεν μου αρέσει να παίρνω και την δουλειά σας :) οπότε ήθελα να το ξεκαθαρίσω!

mk.
03-12-2014, 09:20
Παίδες προσοχή στα κουδούνια σας αν δείτε κάποιο απο αυτά τα σημάδια
6233

Dragonpaul
03-12-2014, 10:56
Αυτο το έβλεπα στις ειδήσεις τις προάλλες. Ειναι σίγουρα ενδιαφέρον, αλλα τωρα που κυκλοφόρησε, μαλλον θα αλλάξουν τακτικοί οι τύποι.

nikon
03-12-2014, 11:38
Στα πλαίσια της τρομολαγνείας το ξεθάψανε αυτό;;;.....εδώ και χρόνια είναι γνωστό.

Terastios
03-12-2014, 12:15
Στα πλαίσια της τρομολαγνείας το ξεθάψανε αυτό;;;.....εδώ και χρόνια είναι γνωστό.

Σωστός!

Nikoladim
03-12-2014, 12:52
Εγω θυμαμαι να ειναι και μια δεκαετια τουλαχιστον.

Slay
03-12-2014, 13:06
Eμενα μου κανει και λιγο για hoax, δηλαδη τι διαφορα εχει το "αδιαφορο" με τα "τιποτα ενδιαφερον" "τιποτα για να παρουμε" "ακατοικητο"? η επισης το "εχει κλαπει" με το "το εχουν κλεψει"? Και τελος απο που και ως που εχουν οι κλεφτες συναιτερισμο? ανταγωνιστικα δεν δουλευει για αυτους το πραγμα? Μπορει να υπαρχουν συμβολα, αλλα αυτα θα ειναι για μια συμμορια και θα τα ξερει μονο αυτη, οχι ενας γενικος κωδικας.

Dragonpaul
03-12-2014, 13:12
Παντως, προχτές το λέγανε στις ειδήσεις...

Nikoladim
03-12-2014, 13:15
Εντωμεταξύ σιγά τα σύμβολα ούτε ο κώδικας ντα Βίντσι να ήταν . Πάντως όταν μου κλέψανε το αμάξι δεν είδα κανένα σύμβολο ... Περίεργο


Sent from my iPhone using Tapatalk

litanies
03-12-2014, 13:19
και πιο παλιά έχει "διαρρεύσει" αυτή η εικόνα...οπότε απλά αναμοχλεύουν όταν δεν έχουν κάτι να γεμίσουν το δελτίο...

Valkyre
03-12-2014, 13:22
Χαχαχα , τo "X" για το "ετοιμο για κλοπη" μονο εμενα με κανει να γελαω? Κανουν κατι διαστημικα και πολυπλοκα συμβολα για αλλα συνθηματα και στο πιο σημαντικο υποτιθεται κανουν και το πιο ποραφνες συμβολο εβερ? ΛΟΛ

Kapa
03-12-2014, 13:51
Τι εγινε με το greek team? Αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει. Ηξερα οτι θα αλλαξουν server αλλα εγινε η "μετακομιση" και δεν με βαζει ποτε.

Μαλιστα παω να κανω recover και μου λεει οτι το email μου δεν υπαρχει στη βαση δεδομενων.

|WISE|
03-12-2014, 13:51
Πολυ σεκιουριτυ στο μετρο..

dspug7
03-12-2014, 15:50
Τι εγινε με το greek team? Αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει. Ηξερα οτι θα αλλαξουν server αλλα εγινε η "μετακομιση" και δεν με βαζει ποτε.

Μαλιστα παω να κανω recover και μου λεει οτι το email μου δεν υπαρχει στη βαση δεδομενων.

μολις συνδεθηκα μετα απο αρκετες προσπαθειες και η πρωτη εντυπωση ειναι οτι ειναι πολυ ασχημο...

litanies
03-12-2014, 15:54
μολις συνδεθηκα μετα απο αρκετες προσπαθειες και η πρωτη εντυπωση ειναι οτι ειναι πολυ ασχημο...

από αισθητικής άποψης? :)

Kapa
03-12-2014, 15:55
μολις συνδεθηκα μετα απο αρκετες προσπαθειες και η πρωτη εντυπωση ειναι οτι ειναι πολυ ασχημο...

αχχααχαχαχ καταλαβα. Βλεπω να αλλαζω συνηθειες... :P

dspug7
03-12-2014, 16:28
από αισθητικής άποψης? :)

ναι, περιεχομενο δεν εχει πολυ ακομα. μου θυμιζει κατι τορρενταδικα της κακιας ωρας που εζησαν μονο για λιγους μηνες.

AriStos13
05-12-2014, 12:23
ποσο μ@λ@κ@ς ειμαι και εφαγα mega spoiler στο Arrow μονος μου!!!:censored::a015rt::a122::a122:

Terastios
05-12-2014, 12:51
Χαχαχαχα χαχαχαχα

FotisGRC
05-12-2014, 14:04
Περίεργη φάση μόλις τώρα.. Χτυπάει τηλέφωνο, μου λένε καλημέρα σας απο Κωτσόβολο τηλεφωνούμε (πρώτη σκέψη: Δε χρωστάω στον Κωτσόβολο ρε γμτ, τι θέλουν! lol )
Πρόκειται για ένα ψυγείο Pitsos που αγοράσατε πριν απο 5 χρόνια. Σας ενημερώνουμε οτι έληξε η εγγύηση σήμερα και αν θέλετε με 39 ευρώ μπορείτε να ανανεώσετε για άλλα 2 χρόνια..

Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι τέτοιο. Καινούριες τακτικές? Δεν ήξερα οτι σου δίνουν εγγύηση μετα απο 5 χρόνια!

Slay
05-12-2014, 14:24
Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι τέτοιο. Καινούριες τακτικές? Δεν ήξερα οτι σου δίνουν εγγύηση μετα απο 5 χρόνια!
αμα ειναι Πιτσος που ειναι σκυλια, μαλλον το κανουν.

FotisGRC
05-12-2014, 15:37
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ.. Οτι χτυπάνε συνήθως σε καλές μάρκες ψυγείων- πλυντηρίων που δεν χαλάνε ούτε μετά απο 15 χρόνια..

dspug7
08-12-2014, 13:26
Τι εγινε με το greek team? Αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει. Ηξερα οτι θα αλλαξουν server αλλα εγινε η "μετακομιση" και δεν με βαζει ποτε.

Μαλιστα παω να κανω recover και μου λεει οτι το email μου δεν υπαρχει στη βαση δεδομενων.

τελικα επεστρεψε στα παλια λημερια μετα απο πολλα προβληματα και κραξιμο...

nikon
08-12-2014, 13:33
Εντάξει ήταν για γέλια η αλλαγή, για να μπεις έπρεπε να κάνεις ζογκλερικά και όταν έμπαινες έβλεπες κάτι σαν δειγματολόγιο από χρώματα.

litanies
08-12-2014, 14:05
Εντάξει ήταν για γέλια η αλλαγή, για να μπεις έπρεπε να κάνεις ζογκλερικά και όταν έμπαινες έβλεπες κάτι σαν δειγματολόγιο από χρώματα.

κάτι σαν ουράνιο τόξο? χάχα
το γυρίσανε πίσω από ότι είδα...

katsouras
10-12-2014, 11:50
Μολις διαβασα ενα θεμα του ign για το suikoden 2 που ειναι κ το αγαπημενο μου παιχνιδι ever..Οπως πολυ σωστα λεει ηταν το τοτε got με πλοκη και ιστορια που με εκανε να απογοητευομαι παντα απο τα επομενα κ τελικα να ψιλοπαρατησω τα rpgs.Λετε να υπαρξει κατι αναλογο στο αμεσο μελλον?Ωραια τα rpgs που θες 100 ωρες με τα side να τα τελειωσεις αλλα αν δν εχει story δυνατο...δεν...

Terastios
11-12-2014, 11:42
Μουσκεμα και βαριέμαι......

Kapa
11-12-2014, 21:32
Σκεφτομαι οτι αυτο που βλεπω ειναι γαματο...

https://www.youtube.com/watch?v=IXieGSAdj4s

|WISE|
12-12-2014, 06:34
Σοβαρα δ παιζει να βρεχει μια ολοκληρη μερα...

Terastios
12-12-2014, 09:41
Τελευταία μέρα σήμερα... Θα μαζέψει τα ζώα ο Νώε...

mihalis13
12-12-2014, 11:06
Κοντεύω να μείνω χωρίς ρούχα με την κωλοβροχή...

dspug7
12-12-2014, 11:10
ρεπο λογω καιρου. ολε!

Terastios
12-12-2014, 11:10
Κοντεύω να μείνω χωρίς ρούχα με την κωλοβροχή...

Εγώ χωρίς δέρμα παπαρα είμαι πανω στην μηχανή όλη μέρα....

mihalis13
12-12-2014, 11:12
Εγώ χωρίς δέρμα παπαρα είμαι πανω στην μηχανή όλη μέρα....

χαχαχα! Και εγώ έχω φάει αρκετή βροχή με το μηχανάκι, αλλά φέτος φρόντισα και αγόρασα εξοπλισμό.(100€ μου κοστισε για να αποφεύγω το νερό)

Terastios
12-12-2014, 11:13
χαχαχα! Και εγώ έχω φάει αρκετή βροχή με το μηχανάκι, αλλά φέτος φρόντισα και αγόρασα εξοπλισμό.(100€ μου κοστισε για να αποφεύγω το νερό)

Αδερφέ τα καλύτερα έχω αλλα οταν είσαι ολη μέρα σε δρομολόγια....

mihalis13
12-12-2014, 11:21
Αδερφέ τα καλύτερα έχω αλλα οταν είσαι ολη μέρα σε δρομολόγια....

Και εγώ δρομολόγια τρέχω 2-3 φορές τη βδομάδα για αυτό το λέω.

Terastios
12-12-2014, 11:28
Μια χαρα είσαι εγω είμαι 6 ώρες στον δρόμο απο τις 8 κάθε μέρα τώρα ας πούμε έκατσα για λίγο απο τις 7 30 που ξεκίνησα και σε μιση ωρα φεύγω πάλι.... Αλλά αλήθεια θα το πω δεν παραπονιεμαι είμαι καλα πληρώνουν στην ωρα τους άλλωστε προσωρινά πήγα( 12 χρόνια) και έμεινα.

mihalis13
12-12-2014, 11:31
Ειναι ο χειμώνας πάνω στο μηχανάκι μανίκι...
Εγώ ήδη σκέφτομαι Γενάρη-Φλεβαρη τα κρύα.. 2 Παντελόνια, 2ζευγάρια κάλτσες μπας και γλυτώσω λίγο κρύο....

Terastios
12-12-2014, 11:38
Ειναι ο χειμώνας πάνω στο μηχανάκι μανίκι...
Εγώ ήδη σκέφτομαι Γενάρη-Φλεβαρη τα κρύα.. 2 Παντελόνια, 2ζευγάρια κάλτσες μπας και γλυτώσω λίγο κρύο....

Να προτείνω αντί 2 παντελόνια καλσόν η κολάν απο μέσα και θα είσαι σούπερ και προς θεού δεν το λεω ειρωνικά η οτιδήποτε άλλο μην παρεξηγηθει απλά είναι πολύ πιο ζεστά και είσαι πιο ευκινητος

mihalis13
12-12-2014, 11:40
Να προτείνω αντί 2 παντελόνια καλσόν η κολάν απο μέσα και θα είσαι σούπερ και προς θεού δεν το λεω ειρωνικά η οτιδήποτε άλλο μην παρεξηγηθει απλά είναι πολύ πιο ζεστά και είσαι πιο ευκινητος

Το έχω σκεφτεί αυτό και να πάρω ισοθερμικά. Αλλά γενικά δεν νοιώθω άνετα με κολλητά ρούχα, για αυτό δεν έχω αγοράσει κάτι τέτοιο. Αν και φέτος το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

|WISE|
12-12-2014, 22:14
Να προτείνω αντί 2 παντελόνια καλσόν η κολάν απο μέσα και θα είσαι σούπερ και προς θεού δεν το λεω ειρωνικά η οτιδήποτε άλλο μην παρεξηγηθει απλά είναι πολύ πιο ζεστά και είσαι πιο ευκινητος
Εγω σχολη πηγαινα με πυτζαμανκατω απο το τζιν παντως..:p

FotisGRC
15-12-2014, 01:46
Για να πληρώσεις τέλη κυκλοφορίας στην τράπεζα, θέλει και την άδεια κυκλοφορίας? Η μόνο με τα στοιχεία εισαι εντάξει?

Dragonpaul
15-12-2014, 07:54
Και μονο με τα στοιχεία εισαι κομπλέ.

AriStos13
16-12-2014, 11:00
Έχει πάρει κανένας επιστροφή φόρου για το 2014? Πήγα σήμερα στην τράπεζα και δεν είχαν μπει!!

mihalis13
16-12-2014, 11:12
Εμένα καιρό πριν.. Καλοκαιράκι, αλλά όχι κανένα σημαντικό ποσό.. 50€ ήτανε και μου μπήκαν αμέσως.

Terastios
16-12-2014, 11:16
Επιστροφή φόρου δύο λέξεις που δεν συναντάς ποτε δίπλα δίπλα..... Είναι σαν να λες κέρδισα το λοττο... ��

AriStos13
16-12-2014, 11:19
Και εμένα 125€ είναι!! Ο λογιστή με πήρε τηλέφωνο αρχές καλοκαιριού να με ενημερώσει!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

nikon
16-12-2014, 13:20
Έχει πάρει κανένας επιστροφή φόρου για το 2014? Πήγα σήμερα στην τράπεζα και δεν είχαν μπει!!Αν τους χρωστάς από ΕΝΦΙΑ κλπ θα γίνει συμψηφισμός μη περιμένεις να πάρεις.

AriStos13
16-12-2014, 13:21
Αν τους χρωστάς από εισόδημα, ΕΝΦΙΑ κλπ θα γίνει συμψηφισμός μη περιμένεις να πάρεις.
Δεν έχω τίποτα στο όνομα!! Ούτε καν μηχανάκι!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

nikon
16-12-2014, 13:22
Αν δεν χρωστάς τίποτα (το βλέπεις από την προσωποποιημένη πληροφόρηση στο gsis) και έχεις δώσει IBAN με τη δήλωση τότε θα τα πάρεις.

AriStos13
16-12-2014, 13:33
Αν δεν χρωστάς τίποτα (το βλέπεις από την προσωποποιημένη πληροφόρηση στο gsis) και έχεις δώσει IBAN με τη δήλωση τότε θα τα πάρεις.
Και που μπορώ να το βρω αυτό Νίκο?

Στάλθηκε από το One Mini μου

Valkyre
16-12-2014, 13:34
Ρε παιδια τι σκατα γινεται φετος το χειμωνα με τα κουνουπια???

Πρωτη φορα τοσα χρονια βλεπω με κρυο να κυκλοφορουν κουνουπια μεσα στο σπιτι μου. Και δεν ειναι μονο το δικο μου, και με γειτονες (κοντινους και οχι τοσο κοντινους) βλεπω οτι υπαρχει θεμα.

Εγω δεν εβλεπα κουνουπι για κουνουπι χειμωνιατικο. Τωρα καθε μερα! Τι σκατα εχετε παρατηρησει κι εσεις κατι τετοιο στην περιοχη σας? Μενω φαληρο (παλαιο) ετσι πληροφοριακα και ειμαι αγανακτησμενος (λολ).

nikon
16-12-2014, 13:42
Και που μπορώ να το βρω αυτό Νίκο?

Στάλθηκε από το One Mini μουwww.gsis.gr
Βάζεις username και password και πας εκεί που σου είπα αλλά και ο λογιστής σου θα ξέρει.


Ρε παιδια τι σκατα γινεται φετος το χειμωνα με τα κουνουπια???

Πρωτη φορα τοσα χρονια βλεπω με κρυο να κυκλοφορουν κουνουπια μεσα στο σπιτι μου. Και δεν ειναι μονο το δικο μου, και με γειτονες (κοντινους και οχι τοσο κοντινους) βλεπω οτι υπαρχει θεμα.

Εγω δεν εβλεπα κουνουπι για κουνουπι χειμωνιατικο. Τωρα καθε μερα! Τι σκατα εχετε παρατηρησει κι εσεις κατι τετοιο στην περιοχη σας? Μενω φαληρο (παλαιο) ετσι πληροφοριακα και ειμαι αγανακτησμενος (λολ).Όντως λίγο ανοίγεις να αεριστεί το σπίτι και μπουκάρουν με τη μια, λένε για τις κατσαρίδες αλλά και αυτά δεν ψοφάνε με τίποτα πια.

Valkyre
16-12-2014, 13:50
www.gsis.gr (http://www.gsis.gr)
Βάζεις username και password και πας εκεί που σου είπα αλλά και ο λογιστής σου θα ξέρει.

Όντως λίγο ανοίγεις να αεριστεί το σπίτι και μπουκάρουν με τη μια, λένε για τις κατσαρίδες αλλά και αυτά δεν ψοφάνε με τίποτα πια.

Eχεις κι εσυ? Μλκ με εχουν γμησει!! Αν ειναι δυνατον! Ειχες εσυ παλαιοτερα θεμα τον χειμωνα? Εγω ποτε.

enstikto
16-12-2014, 13:55
Evolution λέγετε παιδιά! Προσαρμόζονται με τον καιρό. Σε λίγο θα έχουμε και mutansquitos (Κουνούπι wolverine, κουνούπι Professor X κτλ)

nikon
16-12-2014, 13:57
Eχεις κι εσυ? Μλκ με εχουν γμησει!! Αν ειναι δυνατον! Ειχες εσυ παλαιοτερα θεμα τον χειμωνα? Εγω ποτε.Nαι έχω, παλιά δεν είχαμε θέμα γιατί ψέκαζαν τώρα λόγω κρίσης έχει πέσει τσεκούρι στα κονδύλια και δεν ψεκάζουν όσο πρέπει....μόνο εμάς ψεκάζουν.:P

AriStos13
16-12-2014, 14:12
www.gsis.gr (http://www.gsis.gr)
Βάζεις username και password και πας εκεί που σου είπα αλλά και ο λογιστής σου θα ξέρει.
@@@ πρεπει να παω στην εφορια μου ειπε γιατι για να μηνε χουν μπει ακομα πρεπει να προσκομισω καποια δικαιολογητικα..!

nikon
16-12-2014, 15:42
Δεν θέλω να πω τίποτα για τον λογιστή σου αλλά το να προσκομίσεις τα δικαιολογητικά της δήλωσης σου έπρεπε να στο είχε πει πολύ καιρό τώρα, με την εκκαθάριση της δήλωσης βγάζει μήνυμα γι'αυτό.

FotisGRC
16-12-2014, 18:04
Εχω μια φιλη και το προβλημα της ειναι οτι ενω κοντα στο router το laptop εχει φουλ σημα, οταν ειναι στο δωματιο εχει 2 γραμμες και δυσκολευεται να ανοιξει ακομα και τις σελιδες.

Της προτεινα σαν λυσεις τα μηχανηματακια που συνδεονται στην πριζα κ επεκτεινουν το σημα. Λειτουργουν καλα αυτα? Ειναι ευκολα στο στησιμο?


Edit: αν εχετε να μου προτεινετε καποιο απο Κωτσοβολο η Media Markt( γτ αυτα εχω κοντα τωρα) θα ημουν υποχρεος!

enstikto
16-12-2014, 18:38
Εχω μια φιλη και το προβλημα της ειναι οτι ενω κοντα στο router το laptop εχει φουλ σημα, οταν ειναι στο δωματιο εχει 2 γραμμες και δυσκολευεται να ανοιξει ακομα και τις σελιδες.

Της προτεινα σαν λυσεις τα μηχανηματακια που συνδεονται στην πριζα κ επεκτεινουν το σημα. Λειτουργουν καλα αυτα? Ειναι ευκολα στο στησιμο?


Edit: αν εχετε να μου προτεινετε καποιο απο Κωτσοβολο η Media Markt( γτ αυτα εχω κοντα τωρα) θα ημουν υποχρεος!

Πήρα και εγώ πριν κανα μήνα και είναι πανεύκολα στο στήσιμο + λειτουργεί μιά χαρά. Δεν θυμάμαι το μοντέλο όμως αυτή τη στιγμή. Μπορώ να το δω όταν γυρίσω σπίτι και να σου πω (αργά το βράδυ).

Dragonpaul
16-12-2014, 18:41
Eχεις κι εσυ? Μλκ με εχουν γμησει!! Αν ειναι δυνατον! Ειχες εσυ παλαιοτερα θεμα τον χειμωνα? Εγω ποτε.
Κι εγώ που μένω κεντρο, εχω δει κατι "ελικόπτερα" τελευταίως.

AriStos13
16-12-2014, 20:33
Δεν θέλω να πω τίποτα για τον λογιστή σου αλλά το να προσκομίσεις τα δικαιολογητικά της δήλωσης σου έπρεπε να στο είχε πει πολύ καιρό τώρα, με την εκκαθάριση της δήλωσης βγάζει μήνυμα γι'αυτό.
Εκφρασου ελεύθερα ρε συ!! Έτσι και αλλιώς και εγώ του ρίχνω μεγάλο βρισιδι!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

FotisGRC
16-12-2014, 21:33
Πήρα και εγώ πριν κανα μήνα και είναι πανεύκολα στο στήσιμο + λειτουργεί μιά χαρά. Δεν θυμάμαι το μοντέλο όμως αυτή τη στιγμή. Μπορώ να το δω όταν γυρίσω σπίτι και να σου πω (αργά το βράδυ).
Ευχαριστω πολυ! Πηρα ενα TP-Link απο τον Κωτσοβολο και ειδαμε τεραστια διαφορα! Πολυ καλη μαγκια.

enstikto
16-12-2014, 22:07
Και το δικό μου tplink απο κοτσοβολο ειναι. Εχει κάτι μπλε ledακια που δείχνουν την ισχύ του σήματος!

FotisGRC
16-12-2014, 22:15
Ναι αυτό ακριβώς ειναι. Απο εκεί που είχε 3 μπάρες σήμα το Laptop τώρα ειναι 5 full. Μιλάμε ούτε Youtube δεν έμπαινε. Πλήρωνε internet και ήταν λες και έκλεβε. Τωρα σφαίρα!

|WISE|
17-12-2014, 03:54
Σκεφτομαι οτι πρεπει να προσπαθησε πολυ το tapatalk για να εβγαλε μια τοσο σαπια αναβαθμιση!!

AriStos13
17-12-2014, 08:47
Σκεφτομαι οτι πρεπει να προσπαθησε πολυ το tapatalk για να εβγαλε μια τοσο σαπια αναβαθμιση!!

Ναι ρε φίλε,!! Πόσο μαλακια το έκαναν!!!

Στάλθηκε από το One Mini μου

karlat89
17-12-2014, 08:54
Όντως πως το καταφέρνουν κ το χεοροτερευουν,
Αμαν κανω να συνηθίσω μια εκδοση κ αυτοι την αλλαζουν ριζικα προς το χειρότερο

mihalis13
17-12-2014, 17:20
Τελικά σήμερα κατάφεραν τα νερά και πέρασαν απο τα αδιάβροχα... Και όχι απλά πέρασαν, έφτασαν σε κάθε πιθανό σημείο..

nikon
17-12-2014, 18:42
http://www.megastockbazaar.gr/product.asp?catid=611

Πάρ'το και θα με θυμηθείς δεν περνάει σταγόνα.

mihalis13
17-12-2014, 18:56
Γενικά δεν έχω πρόβλημα, πρώτη φόρα έτυχε να περάσει νερό. Αλλά έριχνε τρελό νερό σήμερα οπότε πέρασαν. Κυρίως από το πίσω μέρος του παντελονιού(έτσι όπως κάθομαι στο μηχανακι έκανε "ανοιγμα" και ήταν αργά όταν το κατάλαβα...

Desmond
18-12-2014, 00:15
Το 2ο πιο δημοφιλές thread του forum με βάσει τα views είναι του xbox!Αχαχαχα!

jimspy
18-12-2014, 23:30
να πιανεις Γιαννινα κ Ξανθη κ να χανεις το στανταρ σου την Μπεσικτας σε συστημα 2-3......αυτα ειναι....

Terastios
19-12-2014, 09:36
Πόσο Τυχερός είμαι ρε φίλε τα έχω Όλα οικογένεια, υγεία, στέγη, τροφή, χόμπι.
Το μόνο πού θέλω για το 2015 είναι ότι έχω τίποτα παραπάνω!

Lefteris_X
19-12-2014, 10:52
εχτές μπήκε κατά τις 12:30 το βράδυ (ανάθεμα από που) μια σκνίπα (όχι κουνούπι) στο σαλόνι και μου γ@μησε το δεξί μάγουλο (φρεσκοξυρισμένος κιόλας να βράσω = μεγάλο ελεύθερο πεδίο).

το δε κουλό είναι, ότι είναι ΤΟΣΟ μικρή που δεν φαίνεται καν αλλά έρχεται σαν στούκας / καμικάζι και σε τσιμπάει χωρίς να την βλέπεις. Το λέω γιατί έχω έφεση στο κουνουπο-killing, δεν μου ξεφεύγουν με τίποτα, χεχεχεχ, αλλά αυτή η πουτ@νίτσα η σκνίπα, είναι εντελώς stealth ρε φούστη μου. Τι στο διάολο; Λίγο πριν τα Χριστούγεννα και σκνίπες / κουνούπια;;;;;;;;; (προχτές με άκουσα ένα στον ύπνο μου = με ξύπνησε δηλαδή στις 04:00 το πρωί, άνοιξα το φως, είδα ένα ολόκληρο drone στον τοίχο και φυσικά το έλιωσα)

τι σόι κωλοκατάσταση είναι αυτή;