PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

mihalis13
02-09-2014, 15:44
Ποιος την πατησε ρε παιδια? Δωστε λιγο context γιατι ετσι δεν γινεται δουλεια! :D

Με λίγο ψάξιμο θα βρεις.
Εγώ βέβαια η μόνη που ήξερα ήταν η Kate Upton

tonybsg
02-09-2014, 15:46
Άκου The Fappening! :a050:

odytsak
02-09-2014, 15:48
Με λίγο ψάξιμο θα βρεις.
Εγώ βέβαια η μόνη που ήξερα ήταν η Kate Upton

Την Jennifer Laurence δεν γίνεται να μην την ξέρεις εκτός κι αν δεν βλέπεις ταινίες.

nikon
02-09-2014, 15:50
Και την Kim Kardashian δεν μπορεί να μη τη ξέρει εκτός αν δεν βλέπει τσόντες.

Valkyre
02-09-2014, 16:00
Xαχαχαχα τωρα τα εμαθα τα καθεκαστα... ΚΛΑΙΩ!! Μα καλα πρεπει να τα θελει κι εσενα ο κωλος σου να τα ανεβαζεις ολα στο ιντερνετ... συγνωμη κιολας δηλαδη, αλλα δεν τους λυπαμαι ιδιαιτερως... ας κρατανε τις προσωπικες φωτογραφιες προσωπικες, οχι να τις ανεβαζουν στο icloud. Εδω ολοκληρο FBI και NSA χακαρουν, εντυπωση θα μας κανει που χακαραν το icloud? LOL

Εννοειται οτι Jennifer Lawrence ξερω και αγαπω μαλιστα, αλλα την Kardashian Νικο την ξερω επειδη καποια απο αυτες τα εχει με τον Lamar Odom. Τσοντα με τετοια φλοκια δεν βλεπω. Προτιμω ποιοτικο πορνο! :D :D

mihalis13
02-09-2014, 16:03
Την Jennifer Laurence δεν γίνεται να μην την ξέρεις εκτός κι αν δεν βλέπεις ταινίες.

Βλέπω αλλά όχι πολύ φανατικά, απλώς με τα ονόματα δεν τα πάω καλά και τώρα που είδα κάποιες ταινίες που έχει παίξει(hunger games) όντως δεν τις έχω δει.

Valkyre
02-09-2014, 16:04
Eν τω μεταξυ τα σχολια απο το λινκ στο πρωτο θεμα, ολα τα λεφτα...

DJTaurus
02-09-2014, 22:53
Πωπω!Τι IQ ραδικιού πρέπει νά'χει κάποιος για ν'ανεβάζει στο cloud της οποιασδήποτε apple "ευαίσθητα" προσωπικά δεδομένα?
Για την ηδονοβλεπτική κοινωνία μας, καλύτερα να μην πω τίποτα... Του 8ωρου οι πεσόντες, νανουρίζονται με τσόντες!

Σωστά το θέτεις και συμφωνώ μαζί σου απλώς μια διευκρίνηση.... διότι στους αρθρογράφους το μήλο πουλάει (click bait) και το internet goes crazy (όπως λένε και οι Αμερικάνοι) όταν γράφεται κάτι αρνητικό περί Apple. Πρόσφατα ένας χάκερ ανακοίνωσε ότι βρήκε μέθοδο όπου θα μπορεί να βρίσκει τους icloud κωδικούς γνωρίζοντας απλώς το email του χρήστη... η Apple το πάτσαρε όπως κάνει χρόνια τώρα με ότι κενό προκύπτει (και φυσικά κάθε φορά το ανακοινώνει) και ένας δημοσιογράφος συνδύασε αυτό το θέμα με τις photo που διέρρευσαν (αγνώστου πηγής) εκ των οποίων αρκετές είναι τραβηγμένες με iPhone. Δεν υποστηρίζω την Apple αλλά μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να συνδέει τις φωτογραφίες με το icloud... προτιμώ να περιμένω την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων της έρευνας που διεξάγει το FBI καθώς και της Apple. Μέσα στις φωτογραφίες υπάρχουν λήψεις που φαίνονται άλλα smartphone, υπάρχουν video (το photo stream της Apple δεν επιτρέπει video upload), πολλά από τα ονόματα των αρχείων δεν έχουν σχέση με iOS, αρκετές φωτογραφίες είναι παλιές (τις μάζευαν αρκετό καιρό) και έχουν υποστεί photoshop, τα metadata δεν υπαρχουν και αλλα ειναι πειραγμένα, βρέθηκε το standard αρχείο οδηγιών του dropbox ανάμεσα στις φωτογραφίες, η ποιότητα και το μέγεθος μερικών εξ αυτών δεν έχει σχέση με iOS (το photo stream ανεβάζει μόνο ότι υπάρχει στο camera roll) και χωρίς να θέλω να προκαλέσω δείτε το tweet ενός θύματος στο spoiler. H υπόθεση είναι περισσότερο πολύπλοκη απ΄ότι το παρουσιάζουν. Όπως γράφει και ο Viper καλό είναι να χρησιμοποιούμε το διπλό στάδιο επαλήθευσης που υπάρχει και στο iOS.


https://i.imgur.com/pgwTW8n.png

http://i.imgur.com/vnd0H9J.jpg


edit: καθώς έγραφα το παραπάνω post ήρθε η απάντηση της Apple.
http://9to5mac.com/2014/09/02/apple-confirms-very-targeted-attack-on-celebrities-denies-icloud-breach/

υ.γ. valkyre σε torrent υπάρχουν όλες. :P

mihalis13
05-09-2014, 10:08
Ναι.. νμζ ότι κατάλαβα τι έχει γίνει.

Δική μου συμβουλή να κάνεις αυτό που σου είπα. Έχε την επιλογή να στα οργανώνει μόνο του σε ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΟ και ότι του πετάς μέσα να το βάζει εκεί. Από εκεί και πέρα δεν θα ξανασχοληθείς με το σύστημα των αρχείων. Απλά το ξεχνάς. Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που φτιάχτηκε το iTunes και αργότερα το iOS.

Κάνω αυτό που είπες και απ'οτι βλέπω χαζοδουλεύει..
Αλλά κάποια τραγφούδια που τα είχα σε άλλους φακέλους(γιατι δεν τα είχα οργανώσει ακόμα) τα πετάω στο itunes και δεν μου τα βάζει αυτόματα στον φάκελο που είναι και τα υπόλοιπα..
Ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω;;;

Leon_DiZ
05-09-2014, 17:59
Κάνω αυτό που είπες και απ'οτι βλέπω χαζοδουλεύει..
Αλλά κάποια τραγφούδια που τα είχα σε άλλους φακέλους(γιατι δεν τα είχα οργανώσει ακόμα) τα πετάω στο itunes και δεν μου τα βάζει αυτόματα στον φάκελο που είναι και τα υπόλοιπα..
Ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω;;;

Θα σουτάρω χωρίς να έχω πολλές πληροφορίες και αν αστοχήσω μου λες.

Δες στον φάκελο του iTunes, μπορεί να έχει δημιουργηθεί ένας νέος φάκελος που θα λέγεται "Not Added" (Automatically Add to iTunes > Not Αdded) και να έχει αρχεία που δεν υποστηρίζει το iTunes, άρα τα πετάει εκεί μέσα. Φαντάζομαι ότι είναι κάποια περίεργη επέκταση που θέλει μετατροπη;

http://support.apple.com/kb/HT3832

http://km.support.apple.com/library/content/dam/edam/applecare/images/en_US/mac_apps/itunes/automatically_add.png

mihalis13
05-09-2014, 18:04
Θα σουτάρω χωρίς να έχω πολλές πληροφορίες και αν αστοχήσω μου λες.

Δες στον φάκελο του iTunes, μπορεί να έχει δημιουργηθεί ένας νέος φάκελος που θα λέγεται "Not Added" (Automatically Add to iTunes > Not Αdded) και να έχει αρχεία που δεν υποστηρίζει το iTunes, άρα τα πετάει εκεί μέσα. Φαντάζομαι ότι είναι κάποια περίεργη επέκταση που θέλει μετατροπη;

http://support.apple.com/kb/HT3832

http://km.support.apple.com/library/content/dam/edam/applecare/images/en_US/mac_apps/itunes/automatically_add.png

Όχι δεν έχω τέτοιο θέμα.Απλά δεν τα έχει αλλάξει φάκελο.Κάποια τα έχει ντουμπλάρει οπότε υπάρχουν 2 τοποθεσίες.
Όμως με κάποια δεν γίνεται με τίποτα δουλεια.Μενουν στον αρχικό τους φάκελο και δεν πάνε αυτόματα σε αυτόν του iTunes

Leon_DiZ
05-09-2014, 18:12
Όχι δεν έχω τέτοιο θέμα.Απλά δεν τα έχει αλλάξει φάκελο.Κάποια τα έχει ντουμπλάρει οπότε υπάρχουν 2 τοποθεσίες.
Όμως με κάποια δεν γίνεται με τίποτα δουλεια.Μενουν στον αρχικό τους φάκελο και δεν πάνε αυτόματα σε αυτόν του iTunes



1) Consolidate Library - μεταφέρει ΟΛΑ τα αρχεία που έχεις στο iTunes, από όλες τις τοποθεσίες στον φάκελο που έχεις επιλέξει εσύ (εδώ τον D:\) και τα βάζει στους αντίστοιχους φακέλους
2) Reorganize files in the folder "xxxx" - αναδιοργανώνει όλα τα αρχεία σου σε φακέλους (Music, Apps, Videos, Podcasts κτλ)
3) Keep iTunes media folder organized - οργανώνει όλα τα αρχεία που θα προσθέσεις στο iTunes σε φακέλους (Music, Apps, Videos, Podcasts κτλ)
4) Copy files to iTunes media folder when adding to the library - κάνεις drag'n'drop τα αρχεία που θες στο iTunes, τα περνάει στον φάκελο και τα αρχικά μένουν εκεί που ήταν.

Εγώ θα έκανα uncheck το 3, θα πάταγα ΟΚ και μετά πάλι check και ΟΚ, μήπως έχει κολλήσει κάτι. Μετά θα δοκίμαζα το 1.

Τα διπλά που λες είναι ακριβώς τα ίδια αρχεία; Είναι μόνο συγκεκριμένα κομμάτια ή ό,τι και να βάλεις τώρα στα μπερδεύει;

mihalis13
05-09-2014, 18:15
Εγώ θα έκανα uncheck το 3, θα πάταγα ΟΚ και μετά πάλι check και ΟΚ, μήπως έχει κολλήσει κάτι. Μετά θα δοκίμαζα το 1.

Τα διπλά που λες είναι ακριβώς τα ίδια αρχεία;

Ναι, είχα κάποια αρχεία σε άλλους φακέλους τα έκανα drag & drop στο iTunes και κάποια δεν πήγαν καν στο φάκελο ενω κάποια αλλά πήγαν αλλά παρέμειναν και στον αρχικό.
Αυτές τις επιλογές δεν τις έχω δει κάπου εγώ. βασικά το 1 και το 2

Leon_DiZ
05-09-2014, 18:22
Το 1+2 είναι στο "File". Αν δεν σου βγάζει το κλασικό μενού που έχουν τα Windows από πάνω, πατάς Alt και εμφανίζει File, Edit, View κτλ.

File>Library>Organise

Το να παραμένουν στον αρχική τοποθεσία είναι normal. Εσύ έχεις επιλέξει ό,τι πετάς στο iTunes να στο αντιγράφει μέσα στον iTunes folder και να τον κρατάει ενήμερο.. τα αρχικά αρχεία αφού γίνει η αντιγραφή πλέον, σου είναι άχρηστα.

Το πρόβλημα είναι γιατί δεν σου μεταφέρει από τον "Automatically...." στους υπόλοιπους...


Επίσης, επειδή το ξέχασα.. δεν θα ανοίγεις το iTunes χωρίς να έχεις τον σκληρό που είναι πάνω η μουσική συνδεδεμένο. Όταν το κάνεις αυτό χάνει τον φάκελο που είχες στα preferences για iTunes folder και γυρνάει στον default ("C:\Users\User\Music\iTunes")

mihalis13
05-09-2014, 18:56
Το 1+2 είναι στο "File". Αν δεν σου βγάζει το κλασικό μενού που έχουν τα Windows από πάνω, πατάς Alt και εμφανίζει File, Edit, View κτλ.

File>Library>Organise

Το να παραμένουν στον αρχική τοποθεσία είναι normal. Εσύ έχεις επιλέξει ό,τι πετάς στο iTunes να στο αντιγράφει μέσα στον iTunes folder και να τον κρατάει ενήμερο.. τα αρχικά αρχεία αφού γίνει η αντιγραφή πλέον, σου είναι άχρηστα.

Το πρόβλημα είναι γιατί δεν σου μεταφέρει από τον "Automatically...." στους υπόλοιπους...


Επίσης, επειδή το ξέχασα.. δεν θα ανοίγεις το iTunes χωρίς να έχεις τον σκληρό που είναι πάνω η μουσική συνδεδεμένο. Όταν το κάνεις αυτό χάνει τον φάκελο που είχες στα preferences για iTunes folder και γυρνάει στον default ("C:\Users\User\Music\iTunes")

Εκανα τικ το 1 και διορθώθηκε το πρόβλημα απο οτι φαίνεται.Τώρα απλά τα έχω διπλά.
Ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα για όλη τη βοήθεια!
Ελπίζω να μην σε κουράσω πάλι :P

Leon_DiZ
05-09-2014, 19:11
Εκανα τικ το 1 και διορθώθηκε το πρόβλημα απο οτι φαίνεται.Τώρα απλά τα έχω διπλά.
Ευχαριστώ πολύ Λεωνίδα για όλη τη βοήθεια!
Ελπίζω να μην σε κουράσω πάλι :P

Δεν με κουράζεις. Αν και θα προτιμούσα να το έχω το PC να τα κάνω μόνος μου! xD Έχω ένα θεματάκι με το "ψηφιακό ξεκαθάρισμα".

Και μην νομίζεις, τα έχω τραβήξει και εγώ κάτι τέτοια παλιότερα που δεν ήξερα όλες τις λειτουργίες του iTunes. Το consolidate πχ να το θυμάσαι, σώζει κόσμο. Φαντάσου να έχεις έναν ακατάστατο χρήστη που έχει μουσική σε 200 σημεία στο PC και να πρέπει κάνεις format! Εφιάλτης χωρίς το consolidate, ενώ τώρα είναι δύο κλικ.

Γενικά βαρύ το iTunes, αργό στα Windows αλλά είναι από τα αγαπημένα μου προγράμματα. Τρομερές επιλογές.

Next step: smart playlists ;)

mihalis13
05-09-2014, 19:17
Δεν με κουράζεις. Αν και θα προτιμούσα να το έχω το PC να τα κάνω μόνος μου! xD Έχω ένα θεματάκι με το "ψηφιακό ξεκαθάρισμα".

Και μην νομίζεις, τα έχω τραβήξει και εγώ κάτι τέτοια παλιότερα που δεν ήξερα όλες τις λειτουργίες του iTunes. Το consolidate πχ να το θυμάσαι, σώζει κόσμο. Φαντάσου να έχεις έναν ακατάστατο χρήστη που έχει μουσική σε 200 σημεία στο PC και να πρέπει κάνεις format! Εφιάλτης χωρίς το consolidate, ενώ τώρα είναι δύο κλικ.

Γενικά βαρύ το iTunes, αργό στα Windows αλλά είναι από τα αγαπημένα μου προγράμματα. Τρομερές επιλογές.

Next step: smart playlists ;)

Λογικό και εγώ προτιμώ να βοηθάω κάποιον από κοντά.
Και για μένα το iTunes είναι από τα αγαπημένα μου προγράμματα και όσο ασχολείσαι μαζί του το μαθαίνεις και σε μαθαίνει.
Οταν λες smart playlists εννοείς κάτι ειδικό;; Γιατί γενικά Playlists έχω(είχα γιατί πρέπει να τις ξαναφτιάξω) και τις έκανα sync με το iphone

Leon_DiZ
05-09-2014, 19:24
Λογικό και εγώ προτιμώ να βοηθάω κάποιον από κοντά.
Και για μένα το iTunes είναι από τα αγαπημένα μου προγράμματα και όσο ασχολείσαι μαζί του το μαθαίνεις και σε μαθαίνει.
Οταν λες smart playlists εννοείς κάτι ειδικό;; Γιατί γενικά Playlists έχω(είχα γιατί πρέπει να τις ξαναφτιάξω) και τις έκανα sync με το iphone

Smart playlists είναι αυτές που τους βάζεις κανόνες και διαμορφώνονται μόνες τους βάσει αυτών των κανόνων. Εκτός από την γνωστή χρησιμότητα που έχει μια playlist μπορεί να σε βοηθήσει στο ξεκαθάρισμα. Να μερικές δικές μου.


Recently Added
Recently Played
Recent Soundtracks
Artwork Fix
★ · · · · Songs
Unheard

mihalis13
05-09-2014, 19:25
Α κατάλαβα, έχω και εγώ τέτοιες. Thanks.

odytsak
07-09-2014, 16:41
Kαλό το τραγουδάκι, καλή και η πλύση εγκεφάλου από την Nova αλλά φράγκο δεν θα πάρουνε,
το σλόγκαν ''όλα για την ομάδα σου'' αναφέρεται κυριολεκτικά στους μισούς Ελληνες.


https://www.youtube.com/watch?v=oN4S353dNJ0

Όμορφη μέρα

Όταν όλα θολώνουν κι είναι μόνο η αρχή
δε σου αρκεί μια βραδιά για ν΄αντέξεις
Όταν φτάσεις στο τέρμα κι είσαι μόνος σου εκεί
ίσως να΄ναι αργά να διαλέξεις
Όταν χάσεις το δρόμο όταν χάσεις μια ευχή
δε σου αρκεί μια ρεβάνς να γυρέψεις
κι όταν όλα μικραίνουν και ψάχνεις γιατί
δε σου φτάνουν μονάχα οι λέξεις

Φτάνει μόνο ένα κάτι για να φτάσεις εκεί
που η καρδιά θα χτυπάει σαν σφαίρα
να γεννιέσαι απ΄τη στάχτη να γελάς στη βροχή
και να ζεις την πιο όμορφη μέρα

Όταν όλα γυρίζουν κι έχει μείνει η σιωπή
δε σου αρκεί μια κουβέντα να κλέψεις
Όταν όλα αλλάζουνε κι όλα είναι εκεί
μα δε φτάνουνε για να πιστέψεις

Φτάνει μόνο ένα κάτι για να φτάσεις εκεί
που η καρδιά θα χτυπάει σαν σφαίρα
να γεννιέσαι απ΄τη στάχτη να γελάς στη βροχή
και να ζεις την πιο όμορφη μέρα

Beautiful day

When everything blurs and it's just the beginning
only an evening it's not enough in order you to bear
When you reach the end and there you're alone
perhaps it's late to choose
When you lose your way, when you lose a pray
it's not enough to look for revenge
and when everything falls away and you search for a why
words are not enough for you

One something is enough in order you to go there
where the heart will beat quickly
to be born from your ash, to laugh in the rain
and to live the most beautiful day

When everything goes round and the silence has stayed
a word it's not enough for you to steal
When everything changes and everything is there
but they are not enough so you to believe in them

One something is enough in order you to go there
where the heart will beat quickly
to be born from your ash, to laugh in the rain
and to live the most beautiful day

mihalis13
15-09-2014, 12:32
Πως κατάντησα στα γεράματα(30) να παίξω σε ένα εξάμηνο περισσότερα fps από όλη την υπόλοιπη Gaming καριέρα μου(Bioshock Infinte,Killzone SS,Far Cry 3,Destiny Beta(λιώσιμο εκείνες τις μέρες) και σειρά έχει Metro Last Night και ίσως και το Borderlands 2) μου το εξηγείτε;;

Πιο πριν είχα παίξει κάποια αλλά πάντα τα παράταγα...Το πρώτο fps που τερμάτισα ήταν το Bioshock Infinite..(φανταστείτε....)
Να δηλώσω οτι οι πιο πριν προσπάθειες μου ήταν COD,Battlefield και medal of honor(ps1 εποχές) όλες αυτές οι προσπάθειες άκαρπες(πλην το Medal Of Honor που είχα παίξει αρκετά αλλά μετά βαρέθηκα..)
Τώρα για παράδειγμα που παίζω το Far Cry γουστάρω πολύ και το θεωρώ παιχνιδάρα..Πραγματικά πολύ βάθος και όχι ένα απλό pew pew όπως άλλα..
Πραγματικά δεν περίμενα ποτέ οτι θα παίζω fps games μιας και μπορώ να πω πως είχα εξελιχθεί σε hater και μόνο που έβλεπα fps την έκανα...
Τελικά όλα γίνονται σε αυτή τη ζωή... :P

chronohill
15-09-2014, 13:09
Πως κατάντησα στα γεράματα(30) να παίξω σε ένα εξάμηνο περισσότερα fps από όλη την υπόλοιπη Gaming καριέρα μου(Bioshock Infinte,Killzone SS,Far Cry 3,Destiny Beta(λιώσιμο εκείνες τις μέρες) και σειρά έχει Metro Last Night και ίσως και το Borderlands 2) μου το εξηγείτε;;

Πιο πριν είχα παίξει κάποια αλλά πάντα τα παράταγα...Το πρώτο fps που τερμάτισα ήταν το Bioshock Infinite..(φανταστείτε....)
Να δηλώσω οτι οι πιο πριν προσπάθειες μου ήταν COD,Battlefield και medal of honor(ps1 εποχές) όλες αυτές οι προσπάθειες άκαρπες(πλην το Medal Of Honor που είχα παίξει αρκετά αλλά μετά βαρέθηκα..)
Τώρα για παράδειγμα που παίζω το Far Cry γουστάρω πολύ και το θεωρώ παιχνιδάρα..Πραγματικά πολύ βάθος και όχι ένα απλό pew pew όπως άλλα..
Πραγματικά δεν περίμενα ποτέ οτι θα παίζω fps games μιας και μπορώ να πω πως είχα εξελιχθεί σε hater και μόνο που έβλεπα fps την έκανα...
Τελικά όλα γίνονται σε αυτή τη ζωή... :P
Kαι γω το ιδιο εχω παθει..ενω οταν εφτασα στην γενια του ps3 ειχα μια τρομακτικη αντιπαθεια για τα FPS's, αναθεωρησα...Με βοηθησαν και τα ιδια βεβαια αφου οταν παιζεις τοσο υπεροχα παιχνιδια οπως το Infinite, Borderlands Far Cry 3 και αλλα πως να μην αλλαξω γνωμη...εχουν εξελιχθει πολυ τα παιχνιδια αυτου του ειδους και ειναι πολυ ευχαριστο το γεγονος. Εννοειται οτι τα COD κτλ συνεχιζω να τα μισω!
Δυο σημειωσεις γιατι δεν θα αντεξω να τα παραβλεψω Μιχαλιω:
1. ειναι Metro Last Light το παιξες νυχτα γιαυτο μαλλον σου κολλησε λολ!!!!!!:ice:
και 2. μην κανεις το λαθος και δεν παιξεις borderlands!φοβερο!
αυτα αντε φιλια!:a010bg:

mihalis13
15-09-2014, 13:21
Το metro last night δεν το εχω παίξει ακομα, απλά ειδα λιγο την αρχή στο YouTube και μπυ φάνηκε αρκετα ωραιο

Leon_DiZ
15-09-2014, 15:48
Πολύς αέρας κοπανιστός είναι μέχρι τώρα το "next-gen gaming". Titanfall, Watch Dogs, Destiny... πολύς σαματάς για το τίποτα.

Viper
15-09-2014, 16:05
Πες την αληθεια, αυτο (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=894857) διαβαζες ετσι?:P

Παντως δεν βλεπω καποιο πραγματικο next gen. Ολα cross gen ειναι, οποτε δικαιολογουν το μετριο τεχνικο επιπεδο. Αν αναφερεσαι στο gameplay, δεν νομιζω οτι θα δουμε κατι διαφορετικο στην νεα γενια. Ισως ξεχωρισουν 2-3-5-10 παχνιδια αλλα μεχρι εκει. Ολα τα υπολοιπα, μια απο τα ιδια μου φαινονται (απο αυτα που εχουν ανακοινωθει).

Παντως ειναι σχετικα νωρις νομιζω. Ουτε χρονο δεν κλεισαμε ακομα.

Leon_DiZ
15-09-2014, 17:12
Πες την αληθεια, αυτο (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=894857) διαβαζες ετσι?:P

Παντως δεν βλεπω καποιο πραγματικο next gen. Ολα cross gen ειναι, οποτε δικαιολογουν το μετριο τεχνικο επιπεδο. Αν αναφερεσαι στο gameplay, δεν νομιζω οτι θα δουμε κατι διαφορετικο στην νεα γενια. Ισως ξεχωρισουν 2-3-5-10 παχνιδια αλλα μεχρι εκει. Ολα τα υπολοιπα, μια απο τα ιδια μου φαινονται (απο αυτα που εχουν ανακοινωθει).

Παντως ειναι σχετικα νωρις νομιζω. Ουτε χρονο δεν κλεισαμε ακομα.

Οχι δεν διάβαζα αυτο αλλα θα το διαβάσω.

Απλα και τα 3 ηταν overhyped και κανενα απο τα 3 δεν ηταν αυτο που "περιμέναμε". Μιλάω κυρίως για gameplay, τα γραφικά δικαιολογούνται (με εξαίρεση το Watch Dogs). Για το gameplay δεν ειναι οτι θελω κατι "διαφορετικό", απλα δεν εχω ακούσει και κατι καλό για τα 3 συγκεκριμένα.


Sent using Tapatalk, one of the most overrated app since the inception of the App Store.

Slay
15-09-2014, 21:05
Οι ρόδες της μπεμπας, σε newborn configuration

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/15/f2e0ea6015a76a39643b7ec5371c4d67.jpg

Στάλθηκε από το Xperia SP

obione
16-09-2014, 17:22
οτι το ps4forum ειναι εθιστικο ...¨)

modecris
16-09-2014, 18:15
Οι ρόδες της μπεμπας, σε newborn configuration

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/15/f2e0ea6015a76a39643b7ec5371c4d67.jpg

Στάλθηκε από το Xperia SP

Μια χαρά το κόβω, σκελετός αλουμινίου 5αστερες ζαντες ελαφρού κράματος αλλαγή ταχυτήτων στο τιμόνι και δερμάτινο σαλόνι!! :drive:

’ντε με το καλό :)

Valkyre
17-09-2014, 11:29
Σκεφτομαι ποσο μου την δινει να βλεπω ανθρωπους να παιρνουν το ασανσερ για να ανεβουν 1 οροφο.... πχ απο τον 2ο στον 3ο...

Δηλαδη 10 ξεφτυλισμενα σκαλια ειναι ΤΟΟΟΟΟΣΟ μεγαλη ταλαιπωρια για καποιους??! Αυτη η πλαδαροτητα και η μουχλα με τρελαινει ωρες ωρες. Μου φαινεται αδιανοητο να κατσω να μπω στην διαδικασια του να περιμενω ενα ασανσερ και να καθυστερω ολους τους υπολοιπους, επειδη βαριεμαι να παρω τον κωλο μου και να τον ανεβασω/κατεβασω 10 σκαλια κατω χειροκινητα... δηλαδη ελεος.

Disclaimer: Φυσικα και το παρον δεν παει σε ανρθωπους με κινητικα προβληματα, με αλλες ευπαθειες (γονατα, αρθριτικα) , ανθρωπους με μεγαλη ηλικια, ή ανθρωπους που κουβαλανε πραγματα. Φυσικα και αναφερομαι σε σχετικα νεους ανθρωπους που δειχνουν οτι δεν εχουν κανενα τετοιο προβλημα.

nikon
17-09-2014, 11:38
Kαι μένα μου τη δίνει αυτό το πράγμα, ούτε στο σπίτι ούτε στη δουλειά το χρησιμοποιώ (2ος όροφος και στα 2).
Ειδικά στο σπίτι μου τη δίνει πιο πολύ γιατί όλοι κλαίγονται για τα κοινόχρηστα αλλά κανείς δεν σκέφτεται ότι ανεβαίνοντας από τα σκαλιά θα κάνει καλό και στη τσέπη του εκτός από την υγεία του αλλά θα μου πεις ο άλλος παίρνει το αμάξι να πάει στο περίπτερο σκάλες θα ανέβει.

odytsak
17-09-2014, 11:43
Eγώ γελάω όταν βλέπω κόσμο να χρησιμοποιεί το ασανσέρ.
Πάω από τις σκάλες, ανεβαίνω δυο-δυο τα σκαλοπάτια και πάντα φτάνω και πιο γρήγορα. :P

Valkyre
17-09-2014, 11:44
Kαι μένα μου τη δίνει αυτό το πράγμα, ούτε στο σπίτι ούτε στη δουλειά το χρησιμοποιώ (2ος όροφος και στα 2).
Ειδικά στο σπίτι μου τη δίνει πιο πολύ γιατί όλοι κλαίγονται για τα κοινόχρηστα αλλά κανείς δεν σκέφτεται ότι ανεβαίνοντας από τα σκαλιά θα κάνει καλό και στη τσέπη του εκτός από την υγεία του αλλά θα μου πεις ο άλλος παίρνει το αμάξι να πάει στο περίπτερο σκάλες θα ανέβει.

Ρε συ ειναι απιστευτο πραγματικα... σημερα ηθελα να ανεβω στο γραφειο. Ειμαι στο παρκινγκ (-3) και θελω να παω στον 7ο. Και εκανα 5 λεπτα... ενας ηθελε απο το -1 να παει στο 0, ενας αλλο απο το 2 στο 3 και ενα αλλος απο το 5 στο 6....

Μα την Παναγια αν το ηξερα αυτο θα ανεβαινα και τα 10 πατωματα μονος μου με τα ποδια...!!

Δηλαδη παμε καλα... τι στο διαολο φοβονται μην χασουν καμμια θερμιδα ή μηπως πρηστει λιγο το μπουτακι τους??! Για ονομα...

ΥΓ: @ Οδυσσεα, εννοειται πως απο τα σκαλια και πιο γρηγορα πας παντα (εκτος και αν ανεβαινεις 10 οροφους) και οπως ειπε και ο Νικος, κουνας και λιγο τα ποδαρια σου και βοηθας την υγεια σου. Εχω ερθει στο αμην να την πω σε καποιους τυπους που το κανουν αυτο με το ασανσερ... ηθελα να ξερα, δεν ντρεπονται να σταματανε 5 τυπους σε ενα ασανσερ για να κανουν διαδρομη ενος οροφου?? Ειναι αστειο εντελως.

Slay
17-09-2014, 12:07
Μια χαρά το κόβω, σκελετός αλουμινίου 5αστερες ζαντες ελαφρού κράματος αλλαγή ταχυτήτων στο τιμόνι και δερμάτινο σαλόνι!! :drive:

’ντε με το καλό :)

επισης γινεται cabrio, εχει αλλαγη της θεσης οδηγησης απο εμπρος πισω, θηκη για τον καφε του μπαμπα, και χειροφρενο.

ntsmrtz
17-09-2014, 14:46
τα παπιά έχουν άθλια φρένα.
και δεν είναι ότι έχω συνηθίσει στην μεγάλη μηχανή και μου κακοφαίνεται όταν πάω με το παπί.
άμα βρέχει δε...

hakoo
17-09-2014, 14:54
^^Εγω θα προσεθετα οτι τα παπια ειναι επικινδυνα γενικοτερα, δεν ξερω αν εχω καλομαθει απο τη μηχανη, καθε φορα που παιρνω το παπι του πατερα/αδελφου/φιλου/ whatever αισθανομαι οτι δεν ειμαι ασφαλης. Αθλια φρενα, κραδασμοι, ελλειψη γκαζιου που σε καθιστα ανημπορο σε καταστασεις που πρεπει να αντιδρασεις κτλ.
Αυστηρα για μεσα στην πολη για μενα και για να "πεταγομαι", εβλεπα ολο το καλοκαιρι ανθρωπους στις εθνικες να πηγαινουν με το παπι η το σκουτερακι μικρου κυβισμου και φοβομουν για λογαριασμο τους...

Slay
17-09-2014, 17:54
τα παπιά έχουν άθλια φρένα.
και δεν είναι ότι έχω συνηθίσει στην μεγάλη μηχανή και μου κακοφαίνεται όταν πάω με το παπί.
άμα βρέχει δε...

Ειναι οτι εχεις συνηθισει την μεγαλη μηχανη, το πλαισιο και μονο σου δινει πολυ καλυτερη αισθηση, ενω μεγαλο ρολο παιζουν βεβαια τα φρενα που λες, αλλα και οι διαστασεις των τροχων.
Απλα τα παπια κατα την γνωμη μου ειναι το ιδανικο φτηνο μηχανακι, γιατι εχει πολυ καλυτερη οδικη συμπεριφορα απο την πλειοψηφια των σκουτερ, καθαρα και μονο λογω του μεγεθους των τροχων.

Ειχα οδηγησει προσφατα το σκουτερ της αδερφης μου, που ειναι με 16" τροχους, και το ενιωθα απλα σαν παιχνιδι, και δεν του ειχα καμια εμπιστοσυνη, και ανεβαινω μετα στο Fazer και παρα το πολυ μεγαλυτερο βαρος του, κανω και ποιο ευκολα σφηνες.

nikon
18-09-2014, 09:57
Scooter με 16" ρόδες και δεν του είχες εμπιστοσύνη;;;.....και στο παπί δηλαδή που έχει 17" είχες περισσότερη;;;....anyway όπως σε όλα τα πράγματα έτσι και στις μηχανές ότι πληρώνεις παίρνεις δεν παίζει ρόλο μόνο τι ρόδες φοράνε αλλά το σύνολο ποιότητας κατασκευής.

Slay
18-09-2014, 10:34
Ναι συμφωνω οτι δεν ειναι μονο οι ροδες, στο παπι εχω μαρσπιε, ταχυτητες και φρενο στο ποδι, και πολλες φορες και μεγαλυτερο τιμονι. Δεν ειναι οτι το εμπιστευομαι περισσοτερο απο μηχανη, αλλα απο scooter με 1000, καθως ειναι ποιο κοντα στον τροπο οδηγησης της μηχανης απ'οτι ενα scooter, εξαιρουνται βεβαια τα scooter που κοστιζουν περισσοτερο και απο μηχανες.

nikon
18-09-2014, 10:42
Εντάξει κοντά εννοείς ότι έχει ταχύτητες που δεν έχει το σκούτερ γιατί σε όλα τα άλλα δεν έχουν κάποια διαφορά υπάρχουν όμως και σκούτερ με 16" ρόδες και abs πχ που σίγουρα εμπνέουν περισσότερη εμπιστοσύνη από ένα παπί.

mihalis13
18-09-2014, 11:07
Ολα ειναι ανάλογα την μηχανη.
Εγω εχω παπάκι και κανω γύρω στα 1500χλμ το μήνα.
Εννοειται πως για εθνικη οδό δεν κανει(οποτε εχω αναγκαστεί να βγω κηφισο τα χρειάζομαι) αλλα ειδικα για αθηνα ειναι πολυ καλο εργαλείο και βολεύει περισσοτερο απο καθε τι.
Το scooter για να βρεις αξιόλογο πας απο 300cc και πάνω(υπάρχουν και μερικά 200-250 που ειναι καλα αλλα λίγα) και επειδη γενικα εχω οδήγησει και αρκετα scooter και παπάκια αυτη ειναι η γνώμη μου.
Επισης εχω κανει και ταξίδια(οχι μεγάλα) με μηχανη cbr και όντως εκει ξεφεύγει σε ολα.

nikon
18-09-2014, 11:32
Υπάρχουν και αξιόλογα σκούτερ αρκετά κάτω από 300cc όπως αυτό (http://scooternet.gr/%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82/honda-sh-150i-abs-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%B7%CF%83-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B7/) αλλά αν θες να βγεις και εκτός πόλης ναι θέλεις ένα αρκετά πάνω από 300cc.

ntsmrtz
18-09-2014, 12:35
είχα ένα ψιλοατύχημα τις προάλλες με το παπί και ήταν καθαρά λόγω ανεπάρκειας φρένων.
ναι, έχω συνηθίσει στα φρένα-άγκυρες της bmw αλλά και πάλι πιστεύω ότι τα φρένα στα παπιά είναι λίγα...
ιδίως σε συνθήκες εντός πόλεως που μπορεί να συμβεί το αναπάντεχο χωρίς να το καταλάβεις.
υπάρχουν σκούτερ π.χ η νέα vespa που έχει abs+asr αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικά και κατά πόσο μπορεί κάποιος να συνηθίσει σε διαμέτρους vespa όταν οδηγεί μόνο μηχανές για πολλά χρόνια (χώρια που κοστίζει τα διπλάσια..)

mihalis13
18-09-2014, 12:46
Υπάρχουν και αξιόλογα σκούτερ αρκετά κάτω από 300cc όπως αυτό (http://scooternet.gr/%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82/honda-sh-150i-abs-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%B7%CF%83-%CE%B4%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B7/) αλλά αν θες να βγεις και εκτός πόλης ναι θέλεις ένα αρκετά πάνω από 300cc.

Εντάξει αυτό φαίνεται πολύ καλό και βέβαια και από την τιμή του. 3700€ για ένα scooter 150cc είναι βέβαια πολλά(εγώ θα προτιμούσα με λίγο παραπάνω λεφτά να παω σε μεγαλύτερου κυβισμού) αλλά ισχύει αυτό που είπες.(ότι πληρώνεις παίρνεις)

nikon
18-09-2014, 12:51
Είναι και τι ζητάς από τη μηχανή εγώ πχ με τα ίδια λεφτά που πήρα 500cc έπαιρνα 850cc και είχα και ρέστα, το ένα πιο καλό ποιοτικά το άλλο πιο γρήγορο και επειδή κυκλοφορώ μόνο με μηχανή προτίμησα την ποιότητα από την λίγο παραπάνω ταχύτητα.

tzimis
18-09-2014, 12:53
Σκεφτομαι ποσο μου την δινει να βλεπω ανθρωπους να παιρνουν το ασανσερ για να ανεβουν 1 οροφο.... πχ απο τον 2ο στον 3ο...

Δηλαδη 10 ξεφτυλισμενα σκαλια ειναι ΤΟΟΟΟΟΣΟ μεγαλη ταλαιπωρια για καποιους??! Αυτη η πλαδαροτητα και η μουχλα με τρελαινει ωρες ωρες. Μου φαινεται αδιανοητο να κατσω να μπω στην διαδικασια του να περιμενω ενα ασανσερ και να καθυστερω ολους τους υπολοιπους, επειδη βαριεμαι να παρω τον κωλο μου και να τον ανεβασω/κατεβασω 10 σκαλια κατω χειροκινητα... δηλαδη ελεος.

Disclaimer: Φυσικα και το παρον δεν παει σε ανρθωπους με κινητικα προβληματα, με αλλες ευπαθειες (γονατα, αρθριτικα) , ανθρωπους με μεγαλη ηλικια, ή ανθρωπους που κουβαλανε πραγματα. Φυσικα και αναφερομαι σε σχετικα νεους ανθρωπους που δειχνουν οτι δεν εχουν κανενα τετοιο προβλημα.

Kαλα τα λες επισης το άλλο σπαστικο να κλανουν μεσα στο ασανσέρ...μπαινεις μεσα και κρατας την αναπνοη σου δλδ ελεος κρατηθείτε ρε παιδιααααα χαχαχχαχαχα :p

mihalis13
18-09-2014, 12:58
Είναι και τι ζητάς από τη μηχανή εγώ πχ με τα ίδια λεφτά που πήρα 500cc έπαιρνα 850cc και είχα και ρέστα, το ένα πιο καλό ποιοτικά το άλλο πιο γρήγορο και επειδή κυκλοφορώ μόνο με μηχανή προτίμησα την ποιότητα από την λίγο παραπάνω ταχύτητα.

και εγώ μάλλον το ίδιο με εσένα θα έκανα.Αλλά αλλο η διαφορά 500-850 και άλλο 150-300 γιατι στην πρώτη περιπτώση είναι ή καύλα για την ταχύτητα ή αν κάνεις μεγάλα ταξίδια.Στην δεύτερη ξέρω οτι ένα 150 θα με δυσκολέψει σε μετακινησεις μέσα στην Αττική(όχι μόνο Αθήνα) οπότε ναι θα προτιμήσω το 300 που θα με εξυπηρετήσει καλύτερα.

Nikoladim
18-09-2014, 13:12
Ρε παιδια, ασχετο μιας και ειπατε για μηχανες. Σκεφτομαι να ξεκινησω τη διαδιακασια για να παρω μηχανη στα 30 μου... Ειναι αργα?

nikon
18-09-2014, 13:26
Kαι βέβαια όχι ίσα ίσα ειδικά για τις μηχανές όσο πιο ώριμος είσαι τόσο λιγότερες βλακείες θα κάνεις στο δρόμο.

ntsmrtz
18-09-2014, 13:30
όχι φυσικά.. ότι είπε ο από πάνω.

criter
19-09-2014, 16:28
Η γνωμη μου ειναι οτι αν προκειτε για πρωτη μηχανη, παρε καλυτερα μια μικρου κυβισμου για αρχη και μετα πηγαινε σε μια πιο μεγαλη. Να παρεις λιγο τον "αερα" πρωτα.

nikon
19-09-2014, 16:32
Όχι απλά η γνώμη σου το σωστό είναι αυτό.

Nikoladim
19-09-2014, 17:39
Eυχαριστω πολυ παιδια. Νικο δεν με αφηνει για ρεπ. Οι αλλοι 2 παρτε απο 1 !

Nikoladim
20-09-2014, 13:33
Eβλεπα στο ytube το Dead Rising 3. Πρεπει να ερθει οπωσδηποτε στο Ps4... Συμπτωματικα το εβλεπα απο το χρηστη pewdiepie , το διασημοτερο ytuber? Ειλικρινα παιδια τι αισχος ειναι αυτο? Σε ποιον αρεσουν τα βιντεο του?

AriStos13
20-09-2014, 19:31
Απο Καλαματα κανενας να κανω δυο ερωτησεις???

asdys
21-09-2014, 02:19
Eβλεπα στο ytube το Dead Rising 3. Πρεπει να ερθει οπωσδηποτε στο Ps4... Συμπτωματικα το εβλεπα απο το χρηστη pewdiepie , το διασημοτερο ytuber? Ειλικρινα παιδια τι αισχος ειναι αυτο? Σε ποιον αρεσουν τα βιντεο του?

Πόσο δίκιο όμως. Και εγώ δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω με τίποτα. Σιχαίνομαι στο δευτερόλεπτο.

Leon_DiZ
23-09-2014, 04:11
Το βλέπω να 'ρχεται.. 5 posts μου δίνω max..

mihalis13
23-09-2014, 10:30
Ξεκίνησα το borderlands 2..
Πραγματικά όσοι το έχετε παίξει, πως καταφέρατε να οδηγήσετε το όχημα;;;Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Viper
24-09-2014, 13:06
Διαφημιση στο ραδιο για φροντιστηριο ξενων γλωσσων:

-Ελα Μητσο τι κανεις?
-Καλα Βαγγο, δινω αυριο για proficiency
-Μα πριν 1 χρονο ξεκινησαμε μαζι και εγω...
-Εσυ πηγες εκει, ενω εγω πηγα (και πεφτει η διαφημιση για το φροντιστηριο)

Και σκεφτομαι, ειναι δυνατον μεσα σε 1 χρονο να μαθει ο αλλος αγγλικα και να δωσει και proficiency? Εγω θυμαμαι (βεβαια πανε πανω απο 12 χρονια) οτι επρεπε να κανεις τουλαχιστον καποια χρονια μονο για το Lower.

Ισως εννοουν τιποτα ταχυρυθμα μαθηματα αλλα και παλι 1 χρονος μου φαινεται λιγος.

mihalis13
24-09-2014, 13:20
Ενταξει ανάλογα την ηλικία και τις βάσεις.
Πλεον μιας και βλέπουμε συνέχεια σειρές, διαβάζουμε αρκετα ξένα άρθρα είμαστε πιο εξοικειωμένοι με την γλώσσα.
Εμενα 2 φιλοι μου που έδωσαν, ο ένας έκανε 1 χρονο και ο άλλος 7 μήνες και οι 2 πήραν (βέβαια έκαναν ιδιαιτερα μαζι με ενα άλλο άτομο καθένας)

Valkyre
24-09-2014, 13:24
@Viper

Eαν ειναι ιδιαιτερα μαθηματα τοτε ειναι εφικτο. Το εχει κανει φιλος. Παντως ειναι ευκολο πλεον να μαθει καποιος αγγλικα.

Ακομα και καθολου φροντιστηριο να μην εχει κανει, με τοσες ταινιες, παιχνιδια, συσκευες που χρησιμοποιει στην καθημερινοτητα του, ειναι βεβαιο οτι μια εστω στοιχειωδη εικονα της γλωσσας θα εχει διαμορφωσει.

Viper
24-09-2014, 13:30
Α μαλιστα. Εχω μεινει πισω φαινεται.

Οι γνωστοι σας που πηραν πτυχιο σε 1 χρονο, πηραν κατευθειαν το proficiency? Δηλαδη επιτρεπεται να πας να δωσεις για proficiency (χωρις Lower/Advance)?

mihalis13
24-09-2014, 13:37
Νομιζω επιτρέπεται, αλλα οι φιλοι μου είχαν lower

Valkyre
24-09-2014, 13:46
Α μαλιστα. Εχω μεινει πισω φαινεται.

Οι γνωστοι σας που πηραν πτυχιο σε 1 χρονο, πηραν κατευθειαν το proficiency? Δηλαδη επιτρεπεται να πας να δωσεις για proficiency (χωρις Lower/Advance)?

Α αυτο δεν το ξερω... υποθετω οτι εδωσε και τα 2 σε ενα χρονο? Εκτος και αν δεν γινεται ή υπαρχουν παραθυρακια?

tonybsg
24-09-2014, 13:57
Viper, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στον Γράψα, αλλά ουσιαστικά τι κάνουνε.

Πας εκεί και γράφεις ένα πρόχειρο τεστ και βλέπουν τις γνώσεις - ανεξάρτητα αν έχεις πάρει πτυχίο στο παρελθόν, όμως ουσιαστικά θεωρούν δεδομένο ότι πας εκεί για Proficiency έχοντας τουλάχιστον Lower. Δεν είναι πολύ δύσκολο βέβαια το τεστάκι αυτό ή κάτι για να αγχωθεί κάποιος, αλλά βάσει αυτού του λένε αν η 7-8μηνη προετοιμασία θα του φτάσει.

Εντωμεταξύ προσφέρουν και "εγγύηση πτυχίου" τώρα πια. Αν κάνεις όλη την χρονιά ό,τι σου πουν και έχεις στα διαγωνίσματα προσομοίωσης έναν συγκεκριμένο βαθμό και πάνω (μπορείς να τα επαναλάβεις αυτά), τότε, σε περίπτωση που αποτύχεις, η επόμενη προετοιμασία είναι δωρεάν.

Εγώ έκανα τέτοια προετοιμασία, με δύο-τρία χρόνια αποχή από Αγγλικά (είχα βέβαια και Advanced και εντωμεταξύ είχα μεταφράσει κάτι εκατοντάδες επεισόδια σειρών :P) και δεν είχα πρόβλημα, αλλά πχ ο αδερφός μου με αποχή από Αγγλικά 10 χρόνια ξέρω, πήρε το Proficiency σε έναν χρόνο, φυσικά ασχολήθηκε πολύ σοβαρά.

Εννοείται ότι αυτά είναι τμήματα για ενήλικες, δεν σε κυνηγάει κανείς να διαβάσεις, το κάνεις μόνος σου.

Viper
24-09-2014, 14:05
Tony θα σε γελασω για το ονομα. Κατι μου θυμιζει αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

Αν ειναι ετσι οπως τα λες, οκ το θεωρω εφικτο. Εγω νομιζα οτι απο το μηδεν πας και δινεις για proficiency.

hakoo
24-09-2014, 14:25
Παιδια να ειστε λιγακι επιφυλακτικοι σε τετοιο ειδους promotion, η γλωσσα δεν ειναι κατι που χτιζεται σε συγκεκριμενο timeframe. Οι χρονοι που διαφημιζουν ειναι ενδεικτικοι, κανεις δεν μπορει να πει με απολυτη βεβαιοτητα ποσος χρονος θα χρειαστει αν δεν δει ο καταλληλος ανθρωπος σε τι επιπεδο εισαι, τι αναγκες εχεις κτλ.
Ουτε τα placement tests που κανουν πολλες φορες ειναι αρκετα, δεν γινεται να καταλαβεις ακριβως το επιπεδο καποιου επειδη ηρθε και εγραψε ενα τεστακι. Δεν ειναι μονο αυτο που σου γραφει γιατι λογικο ειναι να εχει ξεχασει πολλα απο τα γραμματικα φαινομενα, προσωπικα κοιταω και το potential καποιου, αυτο ειναι κατι που δεν φαινεται απο το placement test.
Γενικα οι χρονοι ειναι απολυτως εξαρτωμενοι απο το συγκεκριμενο ατομο, πολλα φροντιστηρια βαζουν μπροστα το course και λενε οτι με αυτον τον τροπο θα το παρεις τοτε. Οχι οτι δεν εξαρταται απο τον τροπο εκμαθησης ο χρονος ετσι? Μην παρεξηγηθω. Αλλα δεν ειναι μονο αυτο δυστυχως, μακαρι να ηταν τοσο απλο.
Ειδικα για proficiency ας πουμε, ακουω καποια promotional materials στυλ παρε proficiency σε ενα χρονο και γελαω, οτι θα ερθει ας πουμε ο αλλος που εχει να δει ακαδημαικα Αγγλικα μπροστα του απο τοτε που τελειωσε το σχολειο και σε ενα χρονο θα ειναι στο επιπεδο C2 για να δωσει. Φθηνο promotion κατα την ταπεινη μου αποψη.
Εγω αυτο το εχω κανει με πολλους μαθητες, αλλα ηταν ατομα που ειχαν μεγαλη επαφη με τη γλωσσα και διαβαζαν πολυ.
Η πλειοψηφια δεν εχει μεγαλη επαφη με τη γλωσσα + τα κενα απο την αποχη οποτε θελουν χρονο.

|WISE|
25-09-2014, 14:53
Σκεφτομαι οτι δουλευω περιπου 4 μηνες και δεν εχω βαλει φραγκο στην ακρη.. Οχι οτι παιρνω τα τρελα λεφτα..
Απο την αλλη εχω κανει και τις αγορες μου, δεν εχω παραπονο..

mihalis13
25-09-2014, 15:07
Σκεφτομαι οτι δουλευω περιπου 4 μηνες και δεν εχω βαλει φραγκο στην ακρη.. Οχι οτι παιρνω τα τρελα λεφτα..
Απο την αλλη εχω κανει και τις αγορες μου, δεν εχω παραπονο..

Εγώ εδώ και ένα χρόνο δεν το έχω καταφέρει αυτό :P (εκτός από τον κουμπαρά που του πετάω μονοευρα και 2ευρα )

|WISE|
25-09-2014, 16:57
Εγώ εδώ και ένα χρόνο δεν το έχω καταφέρει αυτό :P (εκτός από τον κουμπαρά που του πετάω μονοευρα και 2ευρα )
Ποτε θα τον σπασεις ν μας δανεισεις τιποτα; [emoji12]

mihalis13
25-09-2014, 17:00
Ποτε θα τον σπασεις ν μας δανεισεις τιποτα; [emoji12]

Θα αργήσει πολύ να γεμίσει :P
Ελπίζω μέχρι του χρόνου και να κάνω μια καλή αγορά (ίσως iPhone 6s :P ) αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα...
Πάντως πέρα απο την πλάκα με τον κουμπαρα μαζευεις ενα αξιολόγο ποσο σε 2+ χρονάκια χωρίς να το καταλάβεις..
Εδώ παλιά είχα ενα που το γεμιζα με όλα τα κέρματα και μάζεψε σε 1,5 χρόνο 400€ ( δεν τα λες και άσχημα)

|WISE|
25-09-2014, 20:36
Θα αργήσει πολύ να γεμίσει :P
Ελπίζω μέχρι του χρόνου και να κάνω μια καλή αγορά (ίσως iPhone 6s :P ) αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα...
Πάντως πέρα απο την πλάκα με τον κουμπαρα μαζευεις ενα αξιολόγο ποσο σε 2+ χρονάκια χωρίς να το καταλάβεις..
Εδώ παλιά είχα ενα που το γεμιζα με όλα τα κέρματα και μάζεψε σε 1,5 χρόνο 400€ ( δεν τα λες και άσχημα)
Σωπα ρε!! Δεν τους εχω σε εκτιμηση τους κουμπαραδες και θα σου πω γιατι. Γιατι φοβαμαι οτι θα τους ανοιγω και θα παιρνω τα λεφτα απο μεσα νωριτερα απο, τι θα πρεπε..

Xperia Z1

mihalis13
25-09-2014, 21:03
Εμενα δεν ανοίγουν..
Μόνο σπάνε

katsouras
25-09-2014, 21:12
Παραγγειλα το ps4 απο Πλαισιο χθες το απογευμα και τωρα βλεπω πως ειναι.προς παραδοση..Ο τυπος στο.τηλ μου πε οτι θα ειναι εδω Τεταρτη κ το ιδιο μ λεει κ στο site.Παιζει να το χω Δευτερα - τριτη σε Συρο?Επισης με ποιο κουριερ συνεργαζεται?

Leon_DiZ
27-09-2014, 05:02
http://38.media.tumblr.com/tumblr_m2e5z2U7fJ1qjuuqbo1_500.gif


Sent using Tapatalk, one of the most overrated app since the inception of the App Store.

Leon_DiZ
28-09-2014, 01:43
Απαντάς σε κάποιον που ήταν αγενής μαζί σου ή τον αφήνεις να κόψει το λαιμό του; :)

obione
28-09-2014, 03:46
Where is Nonborn?

dspug7
28-09-2014, 20:33
δευτερη φορα που την παταω: αλλαξα σκληρο στο ps3 και εκανα απευθειας copy τα saves σε στικακι και οχι backup, και τωρα δεν τα αναγνωριζουν καποια παιχνιδια...

mihalis13
29-09-2014, 13:19
Τραπεζα Πειραιώς 210 νούμερα αναμονή..
Τα Χριστούγεννα βλέπω να τελειώνω..
Τουλάχιστον εχω 72% μπαταρία.

stavros88
29-09-2014, 13:40
Χαχα πριν απο λιγο πηγα σε μια Τραπεζα Πειραιως και ειχε 190 ατομα αναμονη!Οπως μπηκα βγηκα!

mihalis13
29-09-2014, 13:52
Και εγω αυτο θα εκανα αλλα με έχουν στείλει απο τη δουλεια..
Μπήκαν οι μισθοί και έχουν παει ολοι τωρα..

Kapa
29-09-2014, 13:53
Καλά και η eurobank που είμαι τώρα δεν πάει πίσω...

mihalis13
29-09-2014, 13:57
Για εθνικη δεν θελω να μαθω....εκει κι αν γίνεται χαμός..

nikon
29-09-2014, 15:10
Μπήκαν οι μισθοί και έχουν παει ολοι τωρα..It's E.N.Φ.Ι.Α. time σήμερα και αύριο δεν είναι καλές μέρες για τράπεζες.

Kapa
29-09-2014, 16:05
It's E.N.Φ.Ι.Α. time σήμερα και αύριο δεν είναι καλές μέρες για τράπεζες.

Το οποιο πληρωνεται και μεσω e-banking. Για οσους δεν θελουν να μπλεξουν στις ουρες.

odytsak
29-09-2014, 16:23
Ετσι ακριβώς το πλήρωσα, όπως άλλωστε έτσι πληρώνω και όλους τους λογαριασμούς.

DJTaurus
29-09-2014, 17:15
It's E.N.Φ.Ι.Α. time σήμερα και αύριο δεν είναι καλές μέρες για τράπεζες.

Αύριο ίσως ειναι και λίγο χειρότερα. 200 νούμερα στα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το destiny.

Kapa
29-09-2014, 17:27
200 νούμερα στα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το destiny.

Δινει Trophy αν το παρελαβες...

Viper
29-09-2014, 17:59
Τα ΕΛΤΑ εχουν καταντησει πλεον μια υπηρεσια για πληρωμη λογαριασμων, παρα για αποστολη/παραλαβη γραμματων/δεματων.

Πας να παραλαβεις ενα δεμα και περιμενεις 3 ωρες ουρα για να πληρωσει ο αλλος 15 διαφορετικους λογαριασμους. Δεν φταινε βεβαια αυτοι που το κανουν αλλα αυτοι που αποφασισαν να μετατρεψουν τα ΕΛΤΑ σε ενα μπαχαλο.

litanies
29-09-2014, 17:59
Αύριο ίσως ειναι και λίγο χειρότερα. 200 νούμερα στα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το destiny.

Μαιζώνος και Ζαίμη γωνία? :P

enstikto
29-09-2014, 18:05
Τα ΕΛΤΑ εχουν καταντησει πλεον μια υπηρεσια για πληρωμη λογαριασμων, παρα για αποστολη/παραλαβη γραμματων/δεματων.

Πας να παραλαβεις ενα δεμα και περιμενεις 3 ωρες ουρα για να πληρωσει ο αλλος 15 διαφορετικους λογαριασμους. Δεν φταινε βεβαια αυτοι που το κανουν αλλα αυτοι που αποφασισαν να μετατρεψουν τα ΕΛΤΑ σε ενα μπαχαλο.

Δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατι ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί τα μηχανήματα πληρωμής λογαριασμών αλλά κάθονται Κ στήνονται στην ουρά για να πληρώσουν...

πρεπει να εκπαιδευτουμε σαν λαός σε αυτο το πράγμα....

Kapa
29-09-2014, 18:07
Δεν φταινε βεβαια αυτοι που το κανουν αλλα αυτοι που αποφασισαν να μετατρεψουν τα ΕΛΤΑ σε ενα μπαχαλο.

ΕΛΤΑ και ΔΕΛΤΑ ερχονται σε συμφωνια για πωληση γαλακτοκομικων προιοντων στα καταστηματα τους.

Καλωσορισατε στα Δ-ΕΛΤΑ!

Nikoladim
29-09-2014, 18:29
Μου φαινεται πως εφτασε πλεον η στιγμη , να φτιαξουμε το δικο μας top 10 Ps3 of all time, δινοντας οποιος θελει και μια μικρη επεξηγηση το γιατι… Εχω την εντυπωση πως δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε καποιο exclusive title στο μελλον, οποτε πιστευω πως εναι ιδανικο το χρονικο διαστημα ώστε να ξεκινησουμε αυτή τη ψηφοφορια. Επισης προτεινω και μια αντιστοιχη ψηφοφορια σε υπο κατηγοριες όπως best graphics, best scenario κλπ. Δηλαδη όπως γινεται συνηθως στο διαγωνισμου goty του Δεκεμβριου.
Θεωρω πως στη λιστα μπορουν να προστεθουν τα hd remakes αυτης της γεννιας, όπως το Resident Evil Revelations, αλλα προηγουμενης γεννιας μονο στην περιπτωση που εχουν additional ή overhauled gameplay (δεν μου ερχεται κατι στο νου).
Συμφωνειτε με αυτή την προταση? Θα με βοηθησει καποιος στη διοργανωση?

enstikto
29-09-2014, 18:35
Μου φαινεται πως εφτασε πλεον η στιγμη , να φτιαξουμε το δικο μας top 10 Ps3 of all time, δινοντας οποιος θελει και μια μικρη επεξηγηση το γιατι… Εχω την εντυπωση πως δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε καποιο exclusive title στο μελλον, οποτε πιστευω πως εναι ιδανικο το χρονικο διαστημα ώστε να ξεκινησουμε αυτή τη ψηφοφορια. Επισης προτεινω και μια αντιστοιχη ψηφοφορια σε υπο κατηγοριες όπως best graphics, best scenario κλπ. Δηλαδη όπως γινεται συνηθως στο διαγωνισμου goty του Δεκεμβριου.
Θεωρω πως στη λιστα μπορουν να προστεθουν τα hd remakes αυτης της γεννιας, όπως το Resident Evil Revelations, αλλα προηγουμενης γεννιας μονο στην περιπτωση που εχουν additional ή overhauled gameplay (δεν μου ερχεται κατι στο νου).
Συμφωνειτε με αυτή την προταση? Θα με βοηθησει καποιος στη διοργανωση?

Είναι πολύ καλή ιδέα. Μιάς και το είχα αναλάβει παλαιότερα μπορώ να σε βοηθήσω στο να φτιάξουμε την διαδικασία και τον τρόπο που θα κυλήσει η όλη φάση (κανόνες κτλ). Δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να σε βοηθήσω πρακτικά όμως όταν έρθει η ώρα (λόγο δουλειάς - αυτός είναι και ο λόγος που δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα ;) )

Αν θέλεις στείλε μου με ένα pm το τηλ σου να σε πάρω το απογευματάκι να συζητήσουμε λίγο...

nikon
29-09-2014, 19:17
Το οποιο πληρωνεται και μεσω e-banking. Για οσους δεν θελουν να μπλεξουν στις ουρες.’ντε πες το στον παππού αυτό θα σου πει ένα "όχι αγόρι μου θέλω να είμαι σίγουρος" όπου θα μένεις κάγκελο και θα τελειώσει η συζήτηση.


Αύριο ίσως ειναι και λίγο χειρότερα. 200 νούμερα στα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το destiny.Πάντα η τελευταία μέρα είναι η χειρότερη, στην Ελλάδα είμαστε του "όχι δεν θα τα δώσω πιο νωρίς στους π0νστηδ35" και τρώει μισή μέρα στη τράπεζα βρίζοντας τις κυβερνήσεις με τους υπόλοιπους παππούδες της ουράς.

Dragonpaul
29-09-2014, 19:21
Το προβλημα ειναι, όμως, οτι δεν κάθονται μονο οι παππούδες στην ουρά. Αλλα και νεότατοι άνθρωποι, οι οποίοι δεν θέλουν να μάθουν με τίποτα πως μπορουν να διευκολύνουν τη ζωη τους. Κι εκει να δεις ποσο κάγκελο μένεις, οταν σου λεει: "Εγω δε ξερω απο Ίντερνετ και τέτοια..."

nikon
29-09-2014, 19:25
Ναι σίγουρα παίζει και αυτό έχουμε πελάτες στο γραφείο που σου λένε κάτι τέτοια και ξέροντας την ηλικία τους σου πέφτουν τα αυτιά, βέβαια οι περισσότεροι αν όχι όλοι δεν ήταν και πολύ των γραμμάτων στα νιάτα τους.

Dragonpaul
29-09-2014, 19:34
Οπωσδηποτε, Νίκο, ενα μεγάλο μέρος αυτών, ναι, δεν ηταν των γραμμάτων. Αλλα νομιζω, ρε γμτ, πως μια προσπάθεια παραπάνω χρειάζεται. Οκ, νέος εισαι. Μη κανεις σα παππούς. Και, άσχετο, αλλα μια θεια μου που ειναι στα 74 της τωρα, πριν λιγα χρονια έκατσε και εμάθε χειρισμό υπολογιστη. Τωρα σερφάρει κάθε μερα στο Ίντερνετ. Χα χα...

nikon
29-09-2014, 19:41
Ξέρεις τι γίνεται με κάποιους που έχω συζητήσει δεν είναι ότι δεν θέλουν απλά δεν τους αρέσει να κάθονται μπροστά από έναν υπολογιστή έχω ακούσει άτομο που δουλεύει σε σίδερα και έχει να κάνει με οικοδομές, κατασκευές κλπ (βαριά δουλειά δηλαδή) να μου λέει ότι αν έκανα αυτό που κάνεις αντί γι'αυτό που κάνω θα είχα παραιτηθεί την επόμενη μέρα.

Dragonpaul
29-09-2014, 19:45
Το θέμα ειναι πως ταυτόχρονα η ενασχόληση με τον υπολογιστη και Ίντερνετ, ειναι και διασκέδαση. Δεν είναι απαραιτητο να το κανει σα δουλεια. Τελοσπαντων... Ο,τι και να λεμε τωρα...

nikon
29-09-2014, 19:49
Ναι μωρέ απλά ξέρεις κάποιοι νομίζουν ότι το pc είναι βόμβα που θα πατήσεις το enter και μπορεί να σκάσει ή θεωρούν ότι είναι τόσο δύσκολο στη χρήση που δεν θα τα καταφέρουν.....όπως το είπες ότι και να λέμε..........

|WISE|
29-09-2014, 20:24
Δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατι ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί τα μηχανήματα πληρωμής λογαριασμών αλλά κάθονται Κ στήνονται στην ουρά για να πληρώσουν...

πρεπει να εκπαιδευτουμε σαν λαός σε αυτο το πράγμα....
Σημερα με στειλανε να κανω καταθεση απο τη δουλεια στη Eurobank και ειχε 15 ατομα για ταμεια (δ εχει νουμερα) και 7-8 για μηχανημα..
Εφυγα πανεμορφος.

Xperia Z1

Desmond
29-09-2014, 21:18
Το προβλημα ειναι, όμως, οτι δεν κάθονται μονο οι παππούδες στην ουρά. Αλλα και νεότατοι άνθρωποι, οι οποίοι δεν θέλουν να μάθουν με τίποτα πως μπορουν να διευκολύνουν τη ζωη τους. Κι εκει να δεις ποσο κάγκελο μένεις, οταν σου λεει: "Εγω δε ξερω απο Ίντερνετ και τέτοια..."
Από την άλλη δεν αλλάζω με τίποτα την επίσκεψη σ'ένα βιβλιοπωλείο για παράδειγμα, με την ιντερνετική παραγγελία.Αλλά ναι, ουρά για πληρωμές, ούτε καν!

Dragonpaul
29-09-2014, 21:27
Α, εδώ φιλτατε θα συμφωνήσω απόλυτα!!!! Η αίσθηση του να περιφέρεςαι σε βιβλιοπωλείο δεν υπάρχει!!!!!

DJTaurus
29-09-2014, 22:07
Μαιζώνος και Ζαίμη γωνία? :P

Ελληνος, φαντάσου...


Τα ΕΛΤΑ εχουν καταντησει πλεον μια υπηρεσια για πληρωμη λογαριασμων, παρα για αποστολη/παραλαβη γραμματων/δεματων.

Πας να παραλαβεις ενα δεμα και περιμενεις 3 ωρες ουρα για να πληρωσει ο αλλος 15 διαφορετικους λογαριασμους. Δεν φταινε βεβαια αυτοι που το κανουν αλλα αυτοι που αποφασισαν να μετατρεψουν τα ΕΛΤΑ σε ενα μπαχαλο.

Ειχα βολευτεί τόσο καιρό με γενική αλλά μάλλον θα ξαναγυρίσω σε ελτά. Μου είπε ένας φίλος ότι η γενική ταχυδρομική ανέβασε στα 15 ευρώ την ελάχιστη αντικαταβολή (από τα 10 που ήταν).... και αυτό γιατί τους έβαλαν "χαράτσι" 5 ευρώ οι τράπεζες...

mihalis13
30-09-2014, 10:57
Πάντως υπάρχουν αρκετοί νέοι που δεν χρησιμοποιούν πολλά πράγματα για να τους διευκολύνουν.
Ο καθένας έχει τα κολλήματα του με κάποια πράγματα.
Εχω παρατηρήσει πολύ κοσμο ενώ ασχολείται με την τεχνολογία να θέλει να κάνει κατάθεση απο το ταμείο και όταν ρωτάω γιατί δεν κάνετε ρε παιδιά απο το ΑΤΜ ό,τι ώρα θέλετε(ειδικά πλέον που αρκετά εχουν άμεση ενημέρωση της καταθέσης) η απάντηση είναι δεν τα εμπιστεύομαι.
Οπότε δεν είναι πάντα ανθρωποι που δεν ασχολούνται με την τεχνολογία.

Εγώ γενικά δεν χρησιμοποιώ ποτέ το ταμείο μόνο όταν με στείλουν από τη δουλειά να κάνω κάποια καταθεση και αυτό επειδή έτσι μου έχουν πει(αλλιώς θα χρησιμοποιούσα τα μηχανηματα easy pay που έχουνε)

katsouras
30-09-2014, 11:39
Αγαπητο μου ημερολογιο,
Ακομα να ρθει το ps4 απο την Πεμπτη που το παραγγειλα..Thanks Πλαισιο θα ξαναπαρω απο σενα..

Leon_DiZ
01-10-2014, 11:47
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/01/272587abda2a10402365f30488c6d097.jpg

http://rfsy.co/v/r/3556843


Sent using Tapatalk, one of the most overrated app since the inception of the App Store.

AriStos13
01-10-2014, 23:17
πως διαολο καταφερα να στειλω pm στον εαυτο μου?:a010bg::f045::ban:

Kane
02-10-2014, 13:56
xaxaxa με πέθανες ρε ’ρη, να'σαι καλά

Axilleas_GR
03-10-2014, 01:57
Πρέπει να είμαι ο μεγαλύτερος χαζομπαμπας που υπάρχει. Έχει έρθει η μεγάλη μου κόρη στο κρεβάτι, με έχει αγκαλιά και ροχαλιζει στο αυτί μου. Τη χαζεύω εδώ και κάνα τέταρτο σαν χαζός και απλά αρνούμαι να κοιμηθώ....

dspug7
03-10-2014, 23:26
περιμενω πως και πως το νεο Borderlands για να λιωσουμε παλι σε lan!

Valkyre
04-10-2014, 00:16
Σκεφτομαι το ποσο κουλα μπορει να τα φερει μερικες φορες η ζωη τα πραγματα... Σουρεαλιστικα πραγματα...

|WISE|
04-10-2014, 10:05
Σκεφτομαι οτι παιζαμε χθες με τον κολλητο μου το P.T μεχρι τις 3:30 το βραδυ, δεν καταφεραμε να το τελειωσουμε και σημερα ξυπνησα 8μιση για δουλεια.. Προβλεπεται επικο κουτουλημα...

Crazy_vision
05-10-2014, 22:09
Στα 30 μου πλεον δεν εχω υπομονη και εχω γινει παραξενος ...

Με κουραζει να μπαινω στο tapatalk μου και να βλεπω καινουρια μελη να ποσταρουν με τη σειρα σε 15-20 thread επειδη δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν ...

Μηπως ειμαι κομπλεξικος?

mihalis13
05-10-2014, 22:10
Άντε να δούμε ποια θα είναι η καινούρια αγγελία που θα δημιουργηθεί....

AriStos13
05-10-2014, 22:31
Χαχαχα την ιδια απορια εχω απο το μεσημερι!!! Δημητρη οχι ρε συ και εγω αυτο λεω!! Εχει παρει τα τοπικ με την σειρα και γραφει μια λεξη και γεια σας!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Slay
05-10-2014, 22:31
Άντε να δούμε ποια θα είναι η καινούρια αγγελία που θα δημιουργηθεί....
φαντασου τι πικρα θα φαει οταν καταλαβει οτι χρειαζεται να περιμενει ΚΑΙ δυο εβδομαδες εντωμεταξυ μπορει στο ιδιο διαστημα να δει τα ποστ του να μειωνονταιαν δεν φαει και ban συν της αλλη για spamαυτο που ενοχλει εμενα περισσοτερο, ειναι το γεγονος οτι μας περναν για ηλιθιους, και τον εαυτο τους για εξυπνοΝΟΤ

odytsak
05-10-2014, 22:33
:hysterical::hysterical::hysterical::a050::a050::a 010:

Kapa
05-10-2014, 22:47
Έλεος πια με το spamming των 50 post...

Gazof
06-10-2014, 00:08
Άντε να δούμε ποια θα είναι η καινούρια αγγελία που θα δημιουργηθεί....
Την Καρλίνα (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/5099-%CE%A4%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B4%C E%B9%CE%AC-%CE%BC%CE%B1%CF%82?p=544462&viewfull=1#post544462) θα πουλήσει :a050:

efthimisv
06-10-2014, 00:40
Την Καρλίνα (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/5099-%CE%A4%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%AF%CE%B4%C E%B9%CE%AC-%CE%BC%CE%B1%CF%82?p=544462&viewfull=1#post544462) θα πουλήσει :a050:

Το βάρος της σε μπριζόλες κι έφυγε..
Υ.Γ. "Εγώ ο κτάπτυστος"

mihalis13
07-10-2014, 11:00
Οτι σε 2 μήνες θα πάω επιτέλους για πρώτη φορά Θεσσαλονίκη!!

AriStos13
07-10-2014, 11:24
Οτι με τρωει το χερι μου( και ο κωλος μου :-P) να μεταπηδησω στην next-gen!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

odytsak
07-10-2014, 11:31
Ηταν μια καλή ευκαιρία με το Destiny στα 399 ευρώ, θα το πουλούσες και day 1 ένα 50ρικο το παιχνίδι και θα σου έβγαινε η κονσόλα στα 350 ευρώ.

AriStos13
07-10-2014, 11:39
Ειχα σταμπαρει καπου,δεν θυμαμαι μαγαζι, νομιζω τυπου πλαισιο κονσολα δευτερο dualshock kai fifa15 449€ και σημερα μπηκα να το βρω αλλα την κατεβασαν την προσφορα!!
Την τυχη μου μεσα!!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

odytsak
07-10-2014, 11:47
Ναι αυτό όντως ήταν καλύτερο, είχε 439 ευρώ και όχι 449, (ο κατσούρας πρέπει να το πήρε αν δεν κάνω λάθος)
αν σε ενδιέφερε το Fifa και δεύτερο DS4 ήταν απίστευτη προσφορά.

AriStos13
07-10-2014, 12:09
Για το φιφα δεν πεθαινα αλλα δεν με χαλαγε!! Αργησα να το παρω αποφαση!!! :(
Τωρα θα περιμενω Νοεμβρη τις Χριστουγενιατικες προσφορες!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

StarRider
07-10-2014, 13:01
εφτασα τα 50 ποστ αλλα δεν εχω παιχνίδια να πουλησω loooool

Crazy_vision
07-10-2014, 13:54
Για το φιφα δεν πεθαινα αλλα δεν με χαλαγε!! Αργησα να το παρω αποφαση!!! :(
Τωρα θα περιμενω Νοεμβρη τις Χριστουγενιατικες προσφορες!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου
Αρη υπομονη ! Κατι προσφορα θα ξαναβγαλουν ρε συ !

Αλλα πραγματικα η προσφορα με fifa ηταν λουκουμι , 2 φιλοι μου εδω πατρινοι φαντασου το χτυπησαν την ιδια μερα !

AriStos13
07-10-2014, 14:30
Αρη υπομονη ! Κατι προσφορα θα ξαναβγαλουν ρε συ !

Αλλα πραγματικα η προσφορα με fifa ηταν λουκουμι , 2 φιλοι μου εδω πατρινοι φαντασου το χτυπησαν την ιδια μερα !
Ασε σημερα το πηρα αποφαση και λεω να την βρω να το παρω και δεν την βρηκα!! Τωρα σε κανα μηνα λογικα που θα βγουν οι χριστουγεννιατικες!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

odytsak
07-10-2014, 14:39
Κρίμα, έχει και κούτρα DriveClub από αύριο.

katsouras
07-10-2014, 16:30
Εκει π καθομουν σκαει ενα τηλ...Σκαει κ δευτερο μετα απο μια ωρα κ βρεθηκα με 2 δουλειες!Η αποφαση ηταν ευκολη μιας κ η μια ηταν μεσω προγραμματος (voucher)

AriStos13
07-10-2014, 16:47
Εκει π καθομουν σκαει ενα τηλ...Σκαει κ δευτερο μετα απο μια ωρα κ βρεθηκα με 2 δουλειες!Η αποφαση ηταν ευκολη μιας κ η μια ηταν μεσω προγραμματος (voucher)
voucher μεσω οαεδ? ποσο χρονων εισαι φιλε αν επιτρεπετε?

katsouras
07-10-2014, 16:47
Ναι φιλε,27 ειμαι.

AriStos13
07-10-2014, 16:49
εχω κανει και εγω αιτηση για το ιδιο προγραμμα με σενα αλλα πηρα τηλεφωνο να ρωτησω και μου ειπανοτι θα αργησουν τα αποτελεσματα!!

KOUROS-7-
07-10-2014, 16:55
Καλά scooter με παπί συγκρίνεται; Καμία σχέση απλά το Scooter σε θέμα κρατηματος είναι για γέλια

katsouras
07-10-2014, 16:56
εχω κανει και εγω αιτηση για το ιδιο προγραμμα με σενα αλλα πηρα τηλεφωνο να ρωτησω και μου ειπανοτι θα αργησουν τα αποτελεσματα!!

Ρωτησα την κοπελα μ κ μ πε μεσω του site του Οαεδ το δε κατω κατω καπου.Δεν εχω pc να σ πω ακριβως αλλα νομιζω κ στο voucher.gr θα τα χει τσεκαρε μονος σ γτ δν βγαζεις ακρη..

Kapa
07-10-2014, 17:34
Τα αποτελεσματα για το Voucher εχουν βγει.

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/40235/ta-apotelesmata-voucher-2014-gia-anergous-25-29-kai-18-24

Μπειτε μεσα και πατηστε το αναλογο λινκ. Ενα pdf ειναι με τους επιτυχοντες και επιλαχοντες.

Καντε ενα search/find με το ΚΑΥΣ που σας εχει δοθει.

AriStos13
07-10-2014, 21:31
Ωραιος ρε Γιωργο.. εψαξα και το ονομα μου ειναι μεσα... μια χαρα δηλαδη!!

Kapa
08-10-2014, 19:47
Κι εκει που εχεις σεταρει τον Chrome στα δικα σου ματια, ερχεται η επομενη εκδοση και στα γαμαει ολα.

Συγχαρητηρια Google...

corsaopc3071r
08-10-2014, 20:04
Δαμν Σονυ με τη φρενντ λιστ που δε μπορω να απαντησω στον Κ4πα! Σε καθε φιρμ το φτιαχνει και πριν απο καθε φιρμ χαλαει!!!

Παρτε κανεναν σωγαμπρο απο τη moneysoft γιατι τετοιο θεμα δεν ειχανε ποτε. Τα πιο απλα πραγματα δλδ να σου σπανε τα νευρα!

odytsak
08-10-2014, 20:27
Οντως κάτι με το firmware πρέπει να είναι,
από το PlayStation App στο tablet μια χαρά βρίσκει όλη την friendlist, στέλνεις μηνύματα κλπ κλπ

Nikoladim
09-10-2014, 00:19
Καθε φορα που κανω κλικ σε ενα youtube video : οχι παλι ο ασιατης με τους ripped κοιλιακους...

Kapa
09-10-2014, 23:36
Μπορούν να το βουλωσουν οι τζιβιτζιλουδες που φωνάζουν στο οακα;

Δεν μας φτάνει η ποιότητα stream του ant1 έχουμε και τις τζιβιτζιλουδες.

kostasb13
10-10-2014, 01:44
R.I.P Μητσαρα

https://pbs.twimg.com/media/BmiLwb2IMAA9PnV.jpg

FotisGRC
10-10-2014, 02:28
Οχι ρε συ... Πέθανε ο Μητσάρας??? Καλό παράδεισο να έχει.

Valkyre
10-10-2014, 11:40
http://omnifeed.com/article/www.theguardian.com/business/2014/oct/09/greece-riot-dog-loukanikos-dies-eurozone-crisis?utm_source=rss&utm_medium=category1

Kapa
10-10-2014, 17:58
Αληθεια τωρα? Κατσε το κειμενο δεν ειναι σωστο...

Αυτο ειναι το σωστο.

Εισαι τουβλο; Βαριεσαι; τα γραφεις ολα στα @ρχιδια/μουν1 σου;
Σου αρεσει η παρτουζα και δεν σε νοιαζει να στο χωσουν βαθεια;
Δεν μιλας γρι Αγγλικα , δεν μας ενδιαφερει αν ξερεις office, και δεν εισαι πανω απο 20;
Θελεις να εργαστεις στο μεγαλυτερο μπουρδελο της Αθηνας, που ασχολειται με τσοντες και πορνεια;
Αν απαντησες σε ολα ναι, τοτε εισαι εσυ το Next Porn Model...

5765

Slay
12-10-2014, 14:16
Η κόρη μου, γεννήθηκε πριν δύο ώρες περίπου

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/12/697af8dda0d080f768cd90e92c74d3b7.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/12/ff18fda9290cb325eeb3e186fbdf6afc.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/12/35870bcf8bdb7b350fff6a1d45dfb165.jpg


Στάλθηκε από το Xperia SP

nikon
12-10-2014, 14:22
Αυτά είναι, η καλύτερη στιγμή για ένα ζευγάρι, να σας ζήσει να έχει την υγεία της και να την δείτε όπως θέλει εκείνη.:a055:

odytsak
12-10-2014, 14:25
Νάτος ο χαζομπαμπάς, να σας ζήσει, να είναι γερή και να τη χαιρόσαστε.

Leon_DiZ
12-10-2014, 14:38
Να σας ζήσει, πάντα ευτυχισμένη!! :D

Dragonpaul
12-10-2014, 14:49
Παναγιωτη, ολα τα καλα και να σας ζησει!!!!!!!!!!!!! Αυτα ειναι trophies!!!!!!!

Viper
12-10-2014, 14:58
Συγχαρητήρια και να σας ζήσει!!

Kapa
12-10-2014, 15:08
Σε Burst Mode τραβουσες φωτογραφιες? :P

Να σας ζησει και να ειναι ευτυχισμενη καθε στιγμη!

Slay
12-10-2014, 15:26
Σε Burst Mode τραβουσες φωτογραφιες? :P

Να σας ζησει και να ειναι ευτυχισμενη καθε στιγμη!

σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, και οχι δεν τραβαγα με burst, απλα στο νοσοκομειο οχι 3g δεν εχει ουτε 2g και απο λαθος μπηκε η ιδια φωτογραφια 3 φορες.

modecris
12-10-2014, 15:26
Μπράβο, όλα καλά λοιπόν! Να σας ζήσει να έχει υγεία και να μοιάσει στην μητέρα του γιατί αν μοιάσει σε εσένα ζήτω που κάηκε! :Ρ

PDS
12-10-2014, 16:07
Nα σας ζησει Πανο!!

tonybsg
12-10-2014, 18:23
Να σας ζήσει, να την χαίρεστε!

litanies
12-10-2014, 18:47
να σας ζήσει :)
με υγεία πάνω απο όλα :)
να την χαίρεστε Πάνο :)

FotisGRC
12-10-2014, 20:14
Να σας ζήσει Πάνο!! Να την δειτε όπως επιθυμείτε!

Slay
12-10-2014, 21:18
Μπράβο, όλα καλά λοιπόν! Να σας ζήσει να έχει υγεία και να μοιάσει στην μητέρα του γιατί αν μοιάσει σε εσένα ζήτω που κάηκε! :Ρ

γιατρος/μαιες/νοσοκομες/και καποιοι συγγενεις λενε οτι μοιαζει σε εμενα. Εμενα παντως μου φενεται πολυ ποιο ομορφη απο εμενα, βεβαια μπορει να εχει αρχισει η επιδραση του χαζομπαμπας effect.

Και παλι σας ευχαριστω για τις ευχες σας.

Nikoladim
12-10-2014, 21:31
Να σας ζησει! παντα τετοια :D

mihalis13
13-10-2014, 01:43
Να σας ζήσει Παναγιώτη!!Γερό και καλότυχο να είναι!!

Viper
13-10-2014, 09:28
Πας Κινα και αποκοβεσαι απο τον εξω κοσμο. Google (τα παντα) μπλοκαρισμενη. Facebook μπλοκαρισμενο. Twitter μπλοκαρισμενο. Λευτερια στο internet τωρα:google:

enstikto
13-10-2014, 11:21
Να σας ζήσει Πάνο!!!

Valkyre
13-10-2014, 12:09
Πανο και απο εμενα να σας ζησει! Γερη, δυνατη και ευτυχισμενη να ειναι!

Εβαλες φωτογραφια της κορης σου και φωτογραφια δικη σου ακομα δεν εχεις εδω μεσα ΛΟΛ!

modecris
13-10-2014, 14:07
Πανο και απο εμενα να σας ζησει! Γερη, δυνατη και ευτυχισμενη να ειναι!

Εβαλες φωτογραφια της κορης σου και φωτογραφια δικη σου ακομα δεν εχεις εδω μεσα ΛΟΛ!
Λοιπόν ας κάνουμε ένα παιχνίδι: μαντέψτε ποιός είναι ποιός και θα κερδίσετε καφέ στο επόμενο meeting! Βέβαια εμένα θα με αναγνωρίσετε αμέσως (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14376-Uncharted-4-A-Thief-s-End?p=546121&viewfull=1#post546121) αλλά ας δούμε και για τους υπόλοιπους:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14450-Πανπατραϊκο-Meeting-PS4-Launch-Edition?p=486586&viewfull=1#post486586

Leon_DiZ
13-10-2014, 14:14
Λοιπόν ας κάνουμε ένα παιχνίδι: μαντέψτε ποιός είναι ποιός και θα κερδίσετε καφέ στο επόμενο meeting! Βέβαια εμένα θα με αναγνωρίσετε αμέσως (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14376-Uncharted-4-A-Thief-s-End?p=546121&viewfull=1#post546121) αλλά ας δούμε και για τους υπόλοιπους:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14450-Πανπατραϊκο-Meeting-PS4-Launch-Edition?p=486586&viewfull=1#post486586
Δεν έχω την παραμικρή ιδέα ομως...

enstikto
13-10-2014, 14:25
Λοιπόν ας κάνουμε ένα παιχνίδι: μαντέψτε ποιός είναι ποιός και θα κερδίσετε καφέ στο επόμενο meeting! Βέβαια εμένα θα με αναγνωρίσετε αμέσως (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14376-Uncharted-4-A-Thief-s-End?p=546121&viewfull=1#post546121) αλλά ας δούμε και για τους υπόλοιπους:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14450-Πανπατραϊκο-Meeting-PS4-Launch-Edition?p=486586&viewfull=1#post486586

Πές μας ποιοί είναι οι 5 να βάλουμε ονόματα σε φάτσα....
Μπορούμε να παίξουμε mastermind :P

modecris
13-10-2014, 14:28
Πές μας ποιοί είναι οι 5 να βάλουμε ονόματα σε φάτσα....
Μπορούμε να παίξουμε mastermind :P
litanies, hakoo, slay, DjTaurus και modecris.. θελει πολύ φαντασία όμως :Ρ

Desmond
13-10-2014, 14:28
Λοιπόν ας κάνουμε ένα παιχνίδι: μαντέψτε ποιός είναι ποιός και θα κερδίσετε καφέ στο επόμενο meeting! Βέβαια εμένα θα με αναγνωρίσετε αμέσως (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14376-Uncharted-4-A-Thief-s-End?p=546121&viewfull=1#post546121) αλλά ας δούμε και για τους υπόλοιπους:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14450-Πανπατραϊκο-Meeting-PS4-Launch-Edition?p=486586&viewfull=1#post486586
Λοιποοον!Σουβλατζη εσυ και τα κιλα σου πρεπει να καθεστε δεξια.Τον μουσατο διοπτροφορο τον κοβω για τον slay, ενω ο νεανιας με το μουσι και το γυαλιστερο προσωπακι μου κανει για τον hakoo!

Leon_DiZ
13-10-2014, 14:28
Πές μας ποιοί είναι οι 5 να βάλουμε ονόματα σε φάτσα....
Μπορούμε να παίξουμε mastermind :P
Litanies, slay, hakoo, djtaurus, modecris

AgentPrinny007
13-10-2014, 14:28
Nα σου ζησει η μπεμπα slay!

Oσο για το quiz, αν θυμαμαι καλα ο modecris πρεπει να ειναι ο πιο παλιος της παρεας αρα πρεπει να ειναι ο ασπρομαλλης με το μπλε μπουφαν, αλλα μπορει να κανω και λαθος :P

Valkyre
13-10-2014, 14:33
Λοιπόν ας κάνουμε ένα παιχνίδι: μαντέψτε ποιός είναι ποιός και θα κερδίσετε καφέ στο επόμενο meeting! Βέβαια εμένα θα με αναγνωρίσετε αμέσως (http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14376-Uncharted-4-A-Thief-s-End?p=546121&viewfull=1#post546121) αλλά ας δούμε και για τους υπόλοιπους:

http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14450-Πανπατραϊκο-Meeting-PS4-Launch-Edition?p=486586&viewfull=1#post486586

Λοιπον εγω θα παιξω:

Μodecris: o δευτερος απο δεξια προς αριστερα. Με το μαυρο - μπλε μπουφαν
Hakoo: o 5oς με τον ιδιο τροπο. Ο χαμογελαστος με το μουσι!
Litanies: o 3ος, με τα γυαλια και το μουσι, που μοιαζει νευριασμενος οπως λεει και ο ιδιος!
DJTaurus: o 4oς με τα γυαλια χωρις το μουσι. Εψαχνα να βρω iphone στο τραπεζι, δεν βρηκα ομως!
Slay: παιρνει την φωτο??

ΥΓ: 1 δεν μπορω να τον αναγνωρισω, τον πρωτο απο δεξια. Εαν ειναι ο Slay και παιρνει καποιος αλλος φωτο, τοτε I call it. Επισης εαν οντως ειστε 6 (βλεπω 6 νερα), τοτε ποιος δεν εφερε DS4? Και το βασικοτερο: γιατι τον κανετε παρεα? :P

modecris
13-10-2014, 14:35
Nα σου ζησει η μπεμπα slay!

Oσο για το quiz, αν θυμαμαι καλα ο modecris πρεπει να ειναι ο πιο παλιος της παρεας αρα πρεπει να ειναι ο ασπρομαλλης με το μπλε μπουφαν, αλλα μπορει να κανω και λαθος :PΡε συ ο πιο παλιός είναι ο slay!

Για να δούμε που θα καταλήξουμε στο τέλος, θα κάνω και τα στατιστικά του καθενός μας!!

Valkyre
13-10-2014, 14:39
Ρε συ ο πιο παλιός είναι ο slay!

Για να δούμε που θα καταλήξουμε στο τέλος, θα κάνω και τα στατιστικά του καθενός μας!!

Eαν δεν προσπαθεις τοτε σκοπιμα να μας μπερδεψεις :P , ισχυει το υστερογραφο μου :)

enstikto
13-10-2014, 14:39
Απο αριστερά προς τα δεξιά

hakoo, djtaurus, litanies, slay, modecris

mihalis13
13-10-2014, 14:41
Από αριστερά προς τα δεξία

Hakoo, DjTaurus, Litanies, Slay, Modecris

modecris
13-10-2014, 14:43
........περιττό να σας πω πως έχω κλ@σει στα γέλια!!!!

enstikto
13-10-2014, 14:44
........περιττό να σας πω πως έχω κλ@σει στα γέλια!!!!

Mastermind παίζουμε πρέπει να μας πεις πόσα σωστά στον καθένα :P

AgentPrinny007
13-10-2014, 15:01
Ασχετο, ο παπους μου ηταν απο την Αχαια.

Leon_DiZ
13-10-2014, 15:35
Λοιπόν, με τη σειρά..

Hakoo, DJTaurus, Litanies, Modecris, Slay

http://www.ps4forums.gr/vb/attachment.php?attachmentid=3767&d=1387113365

modecris
13-10-2014, 16:05
Δεν λεω τίποτα τωρα για να μην επηρεάσω, τα αποτελέσματα αργότερα :)

Lefteris_X
13-10-2014, 16:16
λολ, τι έγινε ρε παιδιά; το τρώμε βρε το φαγάκι μας; Μα όλο όμως; :D:D

(τον Taurus τον θυμάμαι από κοντά που είχα συναντηθεί και τον Slay αμυδρά........πριν 15 χρόνια περίπου από ένα Amigathering...πολύ αμυδρά όμως).

odytsak
13-10-2014, 16:18
http://www.ps4forums.gr/vb/attachment.php?attachmentid=3767&d=1387113365

Ολοι μαζί 800 χρονών. :a050:

litanies
13-10-2014, 16:29
^μας μικραίνεις βλέπω χαχαχα
σε ευχαριστούμε :P

modecris
13-10-2014, 16:33
Λοιποοον!Σουβλατζη εσυ και τα κιλα σου πρεπει να καθεστε δεξια.Τον μουσατο διοπτροφορο τον κοβω για τον slay, ενω ο νεανιας με το μουσι και το γυαλιστερο προσωπακι μου κανει για τον hakoo!
Ωραίος ρε συ, σχεδόν 100%...αποτυχία! χαχαχα!

λολ, τι έγινε ρε παιδιά; το τρώμε βρε το φαγάκι μας; Μα όλο όμως; :D:D


:) :)


http://www.ps4forums.gr/vb/attachment.php?attachmentid=3767&d=1387113365

Ολοι μαζί 800 χρονών. :a050:





:( :(


:D

AriStos13
13-10-2014, 18:21
Να πω και εγω?? Βεβαια θα εχω 100% επιτυχια!!! :-P

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

Nikoladim
13-10-2014, 19:55
ΣΥΡΑΤΕ !

Slay
13-10-2014, 22:43
Λοιποοον!Σουβλατζη εσυ και τα κιλα σου πρεπει να καθεστε δεξια.Τον μουσατο διοπτροφορο τον κοβω για τον slay, ενω ο νεανιας με το μουσι και το γυαλιστερο προσωπακι μου κανει για τον hakoo!
1 σωστο


Litanies, slay, hakoo, djtaurus, modecris
κανενα σωστο

Λοιπον εγω θα παιξω:

Μodecris: o δευτερος απο δεξια προς αριστερα. Με το μαυρο - μπλε μπουφαν
Hakoo: o 5oς με τον ιδιο τροπο. Ο χαμογελαστος με το μουσι!
Litanies: o 3ος, με τα γυαλια και το μουσι, που μοιαζει νευριασμενος οπως λεει και ο ιδιος!
DJTaurus: o 4oς με τα γυαλια χωρις το μουσι. Εψαχνα να βρω iphone στο τραπεζι, δεν βρηκα ομως!
Slay: παιρνει την φωτο??

ΥΓ: 1 δεν μπορω να τον αναγνωρισω, τον πρωτο απο δεξια. Εαν ειναι ο Slay και παιρνει καποιος αλλος φωτο, τοτε I call it. Επισης εαν οντως ειστε 6 (βλεπω 6 νερα), τοτε ποιος δεν εφερε DS4? Και το βασικοτερο: γιατι τον κανετε παρεα? :P
ακροβατεις αναμεσα στο 4/5 και στο 5/5

Απο αριστερά προς τα δεξιά

hakoo, djtaurus, litanies, slay, modecris
3 σωστα

Από αριστερά προς τα δεξία

Hakoo, DjTaurus, Litanies, Slay, Modecris
3 σωστα

Λοιπόν, με τη σειρά..

Hakoo, DJTaurus, Litanies, Modecris, Slay

μονο μια συμμετοχη παρακαλω.

jimspy
13-10-2014, 22:47
Απο αριστερά προς τα δεξιά

hakoo, djtaurus, litanies, , modecris, slay

τι κερδιζω?

Leon_DiZ
13-10-2014, 22:52
1 σωστο


κανενα σωστο

ακροβατεις αναμεσα στο 4/5 και στο 5/5

3 σωστα

3 σωστα

μονο μια συμμετοχη παρακαλω.

Στο πρώτο απαντούσα ποιοι είστε στη φωτό γενικά :P

Slay
13-10-2014, 22:55
Απο αριστερά προς τα δεξιά

hakoo, djtaurus, litanies, , modecris, slay

τι κερδιζω?

Την απεριοριστη εκτιμηση μας, απο τις υπολοιπες συμμετοχες ο Valkyre βεβαια ηρθε πρωτος ποιο κοντα στην νικη, αλλα η αμφιβολια του για το ποιος τραβηξε την φωτογραφια του χαλασε το epic victory, για να μην εχει απορια την φωτογραφια την τραβηξε αυτος http://www.photowarehouse.co.nz/assets/pi/i0/123090.gif

Kαι ο Lnds500 το βρηκε , αλλα με δευτερη προσπαθεια, οταν μαλιστα στην πρωτη δεν επιασε ουτε 1/5.

PDS
13-10-2014, 22:56
Απο αριστερά προς τα δεξιά

hakoo, djtaurus, litanies, , modecris, slay

τι κερδιζω?

Και εγω αυτο λεω.
Για τους 2 στην ακρη δεξια ειμαι σιγουρος:P

odytsak
13-10-2014, 23:04
Δυνατα πηρουνια. :P

modecris
13-10-2014, 23:09
Υπάρχει και τρίτος στην φωτό εξίσου δυνατό, μην τον υποτιμάτε!!

Leon_DiZ
13-10-2014, 23:11
Kαι ο Lnds500 το βρηκε , αλλα με δευτερη προσπαθεια, οταν μαλιστα στην πρωτη δεν επιασε ουτε 1/5.

Μα μου αμαυρώνεις τη νίκη :P :P



Πές μας ποιοί είναι οι 5 να βάλουμε ονόματα σε φάτσα....
Μπορούμε να παίξουμε mastermind :P
Litanies, slay, hakoo, djtaurus, modecris

Lefteris_X
14-10-2014, 00:16
τα τετράγωνα των αστέρων ένα πράμα... ("και να θυμάστε: σας αγαπώ πολύ" - Αλιφέρη)

Valkyre
14-10-2014, 03:35
Την απεριοριστη εκτιμηση μας, απο τις υπολοιπες συμμετοχες ο Valkyre βεβαια ηρθε πρωτος ποιο κοντα στην νικη, αλλα η αμφιβολια του για το ποιος τραβηξε την φωτογραφια του χαλασε το epic victory, για να μην εχει απορια την φωτογραφια την τραβηξε αυτος http://www.photowarehouse.co.nz/assets/pi/i0/123090.gif

Kαι ο Lnds500 το βρηκε , αλλα με δευτερη προσπαθεια, οταν μαλιστα στην πρωτη δεν επιασε ουτε 1/5.


Δεν ξερω τι λες εγω το βρηκα μια φορα και μου εστειλε και πμ κατευθειαν ο Modecris μαζι με τα ευσημα και τον κερασμενο καφε! Χαχα :D

modecris
14-10-2014, 03:49
Πάντως τουλάχιστον 3 είπαν πως είμαι ο τερμα δεξιά, γιατί ρε γμτ δεν μοιάζω για σουβλατζής? Ή αν θέλετε: μοιάζει ο slay με σουβλατζής?

χαχαχαχαχ!!!! :a014:

Leon_DiZ
14-10-2014, 04:04
Ο Slay βσκ φοράει βέρα... δεν ξέρω οι άλλοι αλλά ήταν ένα καλό hint. Να πω την αλήθεια κοίταζα αν είχε κάποιος iPhone μπροστά του για να πω ότι είναι ο DJTaurus :P

hakoo
14-10-2014, 04:07
L-O-L

Valkyre και jimspy:c026:
What sorcery is this?
Εμενα με βρηκαν οι περισσοτεροι παντως (σας προδιδουν οι ηλικιες σας ραμολιμεντα)

Slay να σου ζησει αγορινα!!!!!!!!! Yγεια στην κουκλα σας!

Slay
14-10-2014, 07:14
Ο Slay βσκ φοράει βέρα... δεν ξέρω οι άλλοι αλλά ήταν ένα καλό hint. Να πω την αλήθεια κοίταζα αν είχε κάποιος iPhone μπροστά του για να πω ότι είναι ο DJTaurus :P

Βερα φοραει και ο modecris, οποτε λογικο το μπερδεμα. Επισης iphone εαν δεν κανω λαθος εχει και ο litanies. Εχει και ο hakoo αλλα δεν του το μετραω γιατι ειναι προβληματικο, αρα δεν ειναι iphone, καθως οπως ΟΛΟΙ ξερουν τα iphone δεν εχουν προβληματα.

Kane
14-10-2014, 10:30
Τις καλύτερες ευχές και από μένα Slay για τη γέννηση της μικρής. Να είναι πάντα υγιής και να τη δεις όπως επιθυμείς

spyke333
14-10-2014, 10:37
Να σου ζησει φιλε Slay ! Οτι καλυτερο σας ευχομαι !


Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
14-10-2014, 10:37
Αυτό που όλες οι αλυσίδες σου στέλνουν mail για να εκδηλώσεις το ενδιαφέρον σου για το καινούριο iPhone δεν μπορώ να το καταλάβω...
Τουλάχιστον να μας λέγανε και τιμή να το εκδηλώναμε...

|WISE|
14-10-2014, 19:40
Αυτό που όλες οι αλυσίδες σου στέλνουν mail για να εκδηλώσεις το ενδιαφέρον σου για το καινούριο iPhone δεν μπορώ να το καταλάβω...
Τουλάχιστον να μας λέγανε και τιμή να το εκδηλώναμε...
Δεν θες να ξερεις την τιμη, πιστεψε με..:p

Xperia Z1

mihalis13
14-10-2014, 19:42
Δεν θες να ξερεις την τιμη, πιστεψε με..:p

Xperia Z1

Ξερω ποσο θα εχει, δεν ειναι εκει το θεμα.
Απλώς το θεωρω αστείο αυτο που στέλνουν οι εταιρείες για να εκδήλωση ενδιαφέροντος..

Kapa
14-10-2014, 19:46
3 oneplus one κοστίζει...

Απλά κουβέντα να γίνεται...

DJTaurus
14-10-2014, 19:52
3 oneplus one κοστίζει...

Απλά κουβέντα να γίνεται...

Η επίσημη τιμη του Galaxy Note 4 ειναι στα 849 ευρώ και στα 740κατι ήταν η επίσημη τιμη λανσαρισματος του GS5... το αυτό και το HTC M8. Οι υψηλές τιμές δεν ειναι προνόμιο της Apple. :)

Kapa
14-10-2014, 20:03
Η επίσημη τιμη του Galaxy Note 4 ειναι στα 849 ευρώ και στα 740κατι ήταν η επίσημη τιμη λανσαρισματος του GS5... το αυτό και το HTC M8. Οι υψηλές τιμές δεν ειναι προνόμιο της Apple. :)

Ναι μονο που δεν ανεφερα κανενα Samsung ή HTC.

Ανεφερα το καλυτερο(κατα την αποψη μου) τεχνολογικα κινητο αυτη τη στιγμη, το οποιο εχει και τιμη χωμα.

corsaopc3071r
14-10-2014, 20:05
Να σας ζησει Slay!!!

AriStos13
14-10-2014, 21:50
οτι μου ανεβηκε η πιεση στο κεφαλι με το κωλοπαιχνιδο το splinter cell blacklist!!! @@@#@$@#@#@##^^$%#%$$^%#

Gazof
14-10-2014, 21:53
Slay, να σας ζήσει!

Slay
15-10-2014, 00:00
Και μια φωτο μαζι με την κορη.


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/954592_10152779892881037_1796921679_n.jpg?oh=43824 cc6491b1cef5430c162b7abca48&oe=543F3121&__gda__=1413501825_4ab5ccf53ab463f792171c60db04d1c b

odytsak
15-10-2014, 00:08
Aχου το μωρέ, γούτσου γούτσου!!!

Slay
15-10-2014, 00:14
Aχου το μωρέ, γούτσου γούτσου!!!

παιζω με επιτυχια τον ρολο της πιπιλας (pacifier στα αγγλικα) μεχρι να ετοιμαστει η μαμα της που διακρινεται στο background, για να την θηλασει.

Dragonpaul
15-10-2014, 00:21
Άντε και γρηγορα με χειριστήριο στο χέρι!!!!!! :P

kostasb13
15-10-2014, 00:33
Να σας ζήσει Slay, ότι καλύτερο!

modecris
15-10-2014, 00:35
Πανέμορφη η κόρη σου Πάνο!!

spartan
15-10-2014, 00:37
Να σου ζησει φιλε μου!!!!γερη και δυνατη πανω απο ολλα.

Kapa
15-10-2014, 00:47
Ενταξει στη μαμα μοιαζει, ακομα κι αν δεν βλεπω τη μαμα... :P

AriStos13
15-10-2014, 07:47
Να σας ζησει Πανο!! Μια γλυκα ειναι!!

Στάλθηκε από το HTC One mini μου

j.dnls
15-10-2014, 09:32
Nα σας ζησει, παντα δυνατη και καλως ηρθες στο club με τις κορες ή αλλιως "μη την κοιτας γιατι θα σου σπασω τα παϊδια"
(Εχω σχέδια με καμερες σε σχολεια, καφε, απομερα μερη κτλ. Οπου μπορει να συχναζει δηλαδη οταν μεγαλωσε. Πες μου να στα στειλω... :triniti: )

Dragonpaul
18-10-2014, 02:54
Εχω πιει τοσο πολυ... Σκέψου τι μαλακιες θα κάνω τωρα στο Alien....

efthimisv
18-10-2014, 04:07
Εχω πιει τοσο πολυ... Σκέψου τι μαλακιες θα κάνω τωρα στο Alien....

Το πολύ πολύ να μεθύσει το alien από την ανάσα σου και να μη σε τρώει. Τώρα θα τ' αρχίσω και' γω.Νύχτα μ' αρέσει περισσότερο γιατί πάει το σκατο στην κάλτσα πιο γρήγορα..

Nikoladim
18-10-2014, 10:49
Εχω πιει τοσο πολυ... Σκέψου τι μαλακιες θα κάνω τωρα στο Alien.... Ωραίος! πως πήγε το session? Μήπως να ξεκινήσεις εκπομπή στο twitch? Drunk n gaming?

Dragonpaul
18-10-2014, 10:58
Παραδόξως το προχώρησα λιγάκι, αλλα νύσταζα τοσο πολυ που απο ενα σημείο και μετα έκλειναν τα ματια μου. Σημερα η συνεχεια....

Dragonpaul
19-10-2014, 22:28
Πόσες φορές εχετε πει: "οκ, αρκετα με το παιχνιδι για σημερα! To κλείνω.", κάνετε save, βγαίνετε απο το παιχνιδι, αλλα μετα απο 5 -κυριολεκτικά όμως- λεπτά, ειστε παλι με το χειριστήριο στο χέρι και συνεχίζετε; Το ίδιο παιχνιδι εννοειται...

mihalis13
20-10-2014, 03:14
Κλειστό το Facebook και κάθε social media αύριο μέχρι να δω το καινούριο επεισόδιο του Walking Dead...

Υγ. Επειδή εδώ θα μπω μην με σποιλεριάσετε :P

KOUROS-7-
20-10-2014, 03:48
Slay welcome to the club, να σου ζήσει γερή και δυνατή

KOUROS-7-
20-10-2014, 03:50
Πάρτε και μια δική μου, δεν δέχομαι προτάσεις είμαι παντρεμένος ΛΟΛ

Slay
23-10-2014, 14:52
Οι ανθρωποι ηταν απιστευτοι, εκτος απο το ταλεντο, μην ξεχναμε και τις ωρες που χρειαστηκαν για να φτιαξουν τοσο λεπτομερη μοντελα.

http://imgur.com/a/Zt9Y4?gallery

corsaopc3071r
23-10-2014, 17:38
Οι ανθρωποι ηταν απιστευτοι, εκτος απο το ταλεντο, μην ξεχναμε και τις ωρες που χρειαστηκαν για να φτιαξουν τοσο λεπτομερη μοντελα.

http://imgur.com/a/Zt9Y4?gallery
Τοτε αυτή ηταν και η έννοια του πραγματικού μοντελισμού...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

mihalis13
24-10-2014, 20:16
Ξερει κανεις τι παιζει με την προσφορά απο το πρωτο θέμα για τη nova;;
Εχω συνδεδεμένο αποκωδικοποιητή στο σπίτι αλλα εχω κόψει τη nova.
Αλλα αν μπορω με την προσφορά που βάλανε να δω το ντέρμπι να παω Κυριακή πρωι πρωι να αγοράσω την εφημερίδα.

Dragonpaul
24-10-2014, 21:35
Βασικά, Μιχάλη, κι εγώ αναρωτιόμουν πως δουλεύει ολο αυτο. Ίσως να εχει να κανει μέσω υπολογιστη...

jimspy
24-10-2014, 21:48
περνεις εικονα μεσω υπολογιστη....ο αποκωδικοποιητης δεν χρειαζεται......

mihalis13
24-10-2014, 22:43
http://www.protothema.gr/sports/article/419900/thema/ (http://www.protothema.gr/sports/article/419900/thema/)

Ποιοι μπορούν να κάνουν χρήση της προσφοράς
Χρήση της προσφοράς μπορούν να κάνουν:
Α) Όσοι έχουν ήδη ενεργό αποκωδικοποιητή NOVA, αλλά δεν έχουν το πακέτο με τα αθλητικά (Novasports 1) καθώς και το Novalife,
Β) Όσοι έχουν laptop, tablet ή και κινητό smartphone, ακόμη κι αν δεν έχουν αποκωδικοποιητήNOVA.
Γ) Όσοι έχουν από παλιά αποκωδικοποιητή και δορυφορικό πιάτο, αλλά έχουν διακόψει τη σύνδεσή τους και δεν είναι τώρα συνδρομητές

Μια χαρά, την Κυριακή χαλαρός στο σπίτι το ντέρμπι και όχι με τον κάθε αρούγκανο στη καφετέρια να μας σπάει τα νεύρα..

litanies
24-10-2014, 22:46
ουσιαστικά θα έχουμε έναν κωδικό θα μπούμε στο site της nova και θα το δούμε νόμιμα το παιχνίδι?

Axilleas_GR
24-10-2014, 22:48
Τη νεροποντη και την καταιγιδα μου μεσα σκεφτομαι αυτη τη στιγμη και ***###*** τη τυχη μου γιατι το αυτοκινητο μου γεμισε νερα. Ειμαι απο τους τυχερους βεβαια διοτι δεν το παρεσυραν τα νερα (μολις 1,5 μετρο και σταματησε στο προπορευομενο το οποιο ειχε σκαλωσει σε ραμπα παρκινγκ) ειδαλλως θα το εβρισκα προς λιμανι πλευρα.
Η πρωτη εικονα στο αρθρο ειναι μολις λιγο πιο πανω απο εμενα στην αρχη της Βαλαωριτου.
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231358477
Μπροστα απο το σπιτι μου τα νερα εφτασαν μεσα στη πολυκατοικια...
Τη τυχη μου μεσα......

Gazof
25-10-2014, 10:17
Να ευθυμήσουμε λίγο, ακριβώς επειδή απέφυγες και τα χειρότερα Αχιλλέα

Axilleas_GR
25-10-2014, 12:05
Καλημέρα με έκανες και γέλασα πρωί πρωί να 'σαι καλά. Ευτυχώς έχω νερά μόνο από τη δεξιά πλευρά και γρατζουνιές στους προφυλακτηρες. Εχθές κοίταξα και την ασφάλεια έχω κάλυψη από θεομηνίες άρα λογικά όλα καλά. Απλά σε δουλειές να βρισκόμαστε. ( και σκεφτόμουν ότι πληρώνω πολλά στην ασφάλεια τώρα τελευταία και έλεγα να καταργησω μερικές από τις προαιρετικές καλύψεις.)

PDS
25-10-2014, 12:33
Καλα τετοιο πραγμα δεν το εχω ξαναδει.
Μιλαμε σε χρονο dt το σπίτι που μενει η γιαγιά μου κατω απο εμένα ειχε γινει λιμνη.4-5 ωρες βγάζαμε τα νερα.Και υποτιθεται οτι ειμαστε σε κατηφορικο σημειο οπου τα νερα δεν καθονται.

Slay
25-10-2014, 12:41
Λοιπον χθες το βραδυ παθαμε μεγαλη νειλα με το ρευμα. Βασικα ειχαμε πανω σε ενα πολυμπριζο τον βραστηρα για το γαλα του παιδιου, και επισης την τοστιερα που εψηνα τοστ για εμενα. Αφου τελειωσα το ψησιμο παω να βγαλω την μπριζα , γινεται ενα τσαφ, και μενουμε χωρις ρευμα σε ολο το σπιτι. Κατεβαινω στο αμαξι να παρω τον φακο, πεφτω πανω σε μια γειτονισα, της ζηταω μηπως εχει 35Α ασφαλεια, σαν κωλοφαρδος που (νομιζα οτι) ειμαι, ειχε και μου δινει. Ανεβαινω την αλλαζω στον πινακα, τζιφος. Λεω μπορει να εχει ριξει του ρολογιου την ασφαλεια. Κατεβαινω κατω στο υπογειο της πολυκατοικιας, και βρισκω ενα ρολοι ΣΤ4 με το ονομα Ρενα επανω(το ονομα της γυναικας μου δηλαδη,αν και ενοικιαστης, ειναι πολλα χρονια σε αυτο το διαμερισμα), το οποιο δεν γυρναγε.

Προσπαθησα πολλες φορες να το γυρισω, δεν εκανε απολυτως τιποτα. Φωναζουμε μεσω φιλης (11:30 το βραδυ ολα αυτα) εναν γνωστο της που ειναι ηλεκτρολογος/ψυκτικος και που ηταν μαζι σε καποια γενεθλια, ερχεται ο ανθρωπος κανει βασικα τα ιδια με εμενα, τιποτα. Δοκιμαζει και το κολπο με το συρμα στην ασφαλεια, μηπως και ηταν καμμενη και δεν φαινοταν, παλι τιποτα. Τελικα ο ανθρωπος μας δανεισε και ενα γκαζακι για το γαλα του παιδιου, και βγαλαμε την νυχτα με κατι φωτιστικα LED που ειχε αγορασει η Ρενα πριν χρονια, για να τα βαλει μεσα στις ντουλαπες, και που ποτε δεν βαλαμε.

Ερχεται σημερα το πρωι παλι ο ανθρωπος, με εργαλεια, πολυμετρο και τα σχετικα. Το ψαχνει βλεπει οτι δεν φερνει ρευμα επανω καν, αρα το προβλημα ειναι κατω. Για καποια ωρα μηδεν αποτελεσμα οπως χθες, ανοιξε και τον πινακα δεν βρηκε κατι προβληματικο. Τελικα σε μια στιγμη ενω ειχε κατεβει κατω, ερχεται το ρευμα, το τι εφταιγε ακολουθει στο spoiler, καποια πραγματα απλα ΔΕΝ γινονται ρε παιδι μου, αμα δεν σε θελει, δεν σε θελει.

Λοιπον το προβλημα ηταν οτι και χθες το βραδυ και σημερα το πρωι αρχικα, πειραζαμε το ΛΑΘΟΣ ρολοι. Και ακουστε τωρα συμπτωσεις να κουφαθειτε, το διαμερισμα μας στην θεση που ειναι , θα ηταν ειτε το ΣΤ1, ειτε το ΣΤ4. Οπως ειπα βρηκα ρολοι ΣΤ4 με το ονομα Ρενα επανω που δεν γυρναγε. Τελικα ειμασταν το ΣΤ1, αλλα για διαβολικη συμπτωση στο ΣΤ4 μενουν κατι φοιτητες οι οποιοι ελλειπαν, γιαυτο και δεν βλεπαμε το ρολοι να γυριζει, και γιαυτο δεν βγηκε κανεις εξω χθες να δει τι γινεται με το ρευμα. Συμπερασμα, μειναμε χθες το βραδυ τσαμπα χωρις ρευμα.

corsaopc3071r
25-10-2014, 12:48
Αυτα τα θεοστραβα που τυχαινουν τις πιο ακυρες ωρες!!! Επρεπε να τσεκαρετε ομως τον αριθμο του ρολογιου με ενα λογαριασμο της ΔΕΗ!

mihalis13
25-10-2014, 12:54
Κρίμα για όλους του ανθρώπους που καταστράφηκαν οι περιουσίες τους..
Ειναι πολυ βαρύ να βλέπεις το αμάξι σου/σπίτι/μαγαζι να καταστρέφεται σε χρονο dt και να μην μπορεις να κανεις τιποτα...

Slay
25-10-2014, 14:12
Αυτα τα θεοστραβα που τυχαινουν τις πιο ακυρες ωρες!!! Επρεπε να τσεκαρετε ομως τον αριθμο του ρολογιου με ενα λογαριασμο της ΔΕΗ!
Μα εαν δεν εγραφε Ρενα το γαμωρολογο, αυτο θα καναμε.

corsaopc3071r
25-10-2014, 14:16
Νταξ, λογικο. Τεσπα κατι τετοια ειναι που σου χαλανε στην ηρεμια στο σπιτι! Παει περασε...

Εμεις απο σημερα επισημως αναβουμε θερμανση γιατι ο μικρος παει να την αρπαξει και τον ντυνει σαν κρεμμυδι η γυναικα.