PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Leon_DiZ
10-04-2013, 22:45
Κοιταω για μελανια εκτυπωτη.. συνηθως παιρνω τα επισημα απο την Canon αλλα ακομα και απο Αγγλια ειναι πανακριβα. Εχετε παρει ποτε απο την SmartJet ή την Cartidge World? Η Smart Jet εχει "συμβατα" μελανια στην μιση τιμη απο τα αυθεντικα. Αξιζουν; Τι προτεινετε;

Επισης εχω 2 εκτυπωτες που μου βγαλανε προβλημα στην κεφαλη. Αξιζε ινα τους φτιαξω και αν ναι, που να τους παω;

karlat89
10-04-2013, 23:56
ποια ειναι η καλυτερη εταιρια για online στοιχηματισμο?

Η καλύτερη δεν υπάρχει πλέον στο ελλαντα, berfair

zapee995
11-04-2013, 05:41
Κοιταω για μελανια εκτυπωτη.. συνηθως παιρνω τα επισημα απο την Canon αλλα ακομα και απο Αγγλια ειναι πανακριβα. Εχετε παρει ποτε απο την SmartJet ή την Cartidge World? Η Smart Jet εχει "συμβατα" μελανια στην μιση τιμη απο τα αυθεντικα. Αξιζουν; Τι προτεινετε;

Επισης εχω 2 εκτυπωτες που μου βγαλανε προβλημα στην κεφαλη. Αξιζε ινα τους φτιαξω και αν ναι, που να τους παω;

Δεν υπαρχουν φθηνα μελανια που να μην αξιζουν. Υπάρχουν ομως ακριβα που πραγματικα δεν αξιζουν.:p

Οποια και να παρεις, το ιδιο πραγμα είναι. Εγω φαντασου περνω απο ebay τα τονερ του εκτυπωτη εδω και 2 χρονια. Στο συνολο ερχονται 55-60% πιο φθηνα, αναλογα με την εποχη. Τοσο καιρο ο εκτυπωτης δουλεύει απροβληματιστα χωρίς να χρειαζεται να τον καθαριζω πιο συχνα από πριν. Οποτε αποψη μου, παρε οτι σε συμφέρει. :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Leon_DiZ
11-04-2013, 10:20
Δεν υπαρχουν φθηνα μελανια που να μην αξιζουν. Υπάρχουν ομως ακριβα που πραγματικα δεν αξιζουν.:p

Οποια και να παρεις, το ιδιο πραγμα είναι. Εγω φαντασου περνω απο ebay τα τονερ του εκτυπωτη εδω και 2 χρονια. Στο συνολο ερχονται 55-60% πιο φθηνα, αναλογα με την εποχη. Τοσο καιρο ο εκτυπωτης δουλεύει απροβληματιστα χωρίς να χρειαζεται να τον καθαριζω πιο συχνα από πριν. Οποτε αποψη μου, παρε οτι σε συμφέρει. :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Thanks, αγορασα καποια απο τη SmartJet, για να δουμε. 26,50 vs 50+ απο αγγλια

AriStos13
11-04-2013, 11:48
Η καλύτερη δεν υπάρχει πλέον στο ελλαντα, berfair

Εκανα λογαριασμο στην stoiximan..δεν ξερω αν ειναι καλη η οχι αλλα σε σχεση με την sportingbet ειχε μεγαλυτερες αποδοσεις..!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Leon_DiZ
13-04-2013, 18:55
Καθομαι και χαζευω το 3DS XL και σκεφτομαι αν αξιζει να το παρω (κυριως για Pokemon XY)

RooF
14-04-2013, 13:00
Καθομαι και χαζευω το 3DS XL και σκεφτομαι αν αξιζει να το παρω (κυριως για Pokemon XY)

Αξίζει! Οχι μονο για τις x y.

Leon_DiZ
14-04-2013, 20:32
Αξίζει! Οχι μονο για τις x y.

Το ξερω, εχω και αλλα παιχνιδια που θα ηθελα να παιξω (σιγουρα KH 3D), αλλα απο την αλλη νομιζω οτι και μονο με την αγορα των Pokemon μπορει να θεωρηθει λογικη η αγορα των φορητων της Nintendo. :)

Leon_DiZ
16-04-2013, 00:58
Ειναι καιρος καιρος σιγα σιγα να αρχισουν τα παιχνιδια του PSN να ακολουθουν την φιλοσοφια του Apple App Store. Πρεπει πχ τα παιχνιδια του ειδους να αναβαθμιζονται για να υποστηριζουν τις νεες κονσολες. Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ειναι εφικτο...

Leon_DiZ
16-04-2013, 10:53
Συμφωνώ ότι δεν θα έπρεπε να κρεμάνε τους πελάτες τους που έχουν εμπιστευτεί το PSN οικοσύστημα, αλλά είναι λίγο δύσκολο να κάτσουν να ξαναγράψουν 1000άδες παιχνίδια από PPC σε x86 κώδικα.

Όσο για την Apple, δεν έχει κάνει ακόμα καμία ριζική αλλαγή στις CPU των iPhone/iPad.

Το ξερω οτι ειναι δυσκολο για καποια παιχνιδια (τα exclusives κυριως). Ελπιζω στα υπολοιπα που εχουν PC εκδοση να κανουν καποιο port, δεν νμζ να ειναι τοσο δυσκολο.

katsouras
17-04-2013, 15:43
Το 2013 με χει παει μαμιωντας...Τετοια ατυχια σε ποκερ-στοιχημα ουτε στον εχθρο μου...!Να φερω κανενα εξορκιστη?Να βρω ενα τυχερο σωβρακο?Απιστευτα πραγματα..

FotisGRC
17-04-2013, 15:56
Τυχερό σουτιέν να βρεις καλύτερα.. Κι εμένα μια απο τα ίδια.. Οχι μεγάλα ποσά γιατί μπαίνω για το χαβαλέ πιο πολύ..Στο πόκερ κυρίως γιατί Στοίχημα δεν παίζω..

tnf50
17-04-2013, 19:41
Στεκοταν καπου κοντα η Ματινα Μανταρινακη?

the master
18-04-2013, 15:43
Λοιπον ακουστε τρελα 12 η ωρα το μεσημερι στο κεντρο...

περπατουσα και μου σκαει ενας αλβανος στην ηλικια μου(φορουσε και τη κουκουλα απο τη ζακετα του για ονομα...) ,

μου λεει "τι εχεις μες στη τσαντα? " (ειχα τσαντα γ λαπτοπ)

"οτι θελω τι σε νοιαζει"

"πες τι εχεις"

"χαρτια ρε φιλε τι θες"

"ναι καλα πες αλλιως θα φας μπουκετο"

"ελα" (oh its on you fucking bitch)

πιαστηκαμε στα χερια αλλα πριν προλαβει να γινει το παραμικρο μπουκαραν περαστικοι , εγω τους ειπα οτι δεν τον ξερω και οτι μου επιτεθηκε , μετα τον ειχαμε πιασει αλλα ετρεξε δε ξερω αν τον επιασε κανεις τελικα μαλλον οχι...

τεσπα...ανοητος οσο δε παει ο βλακας προφανως με περασε για ευκολο στοχο λογω της μη αρρενωπης εμφανισης μου...πηρε πουλο ομως.

Θεμα για συζητηση τωρα,

σε τι κοινωνια ζουμε?
γιατι πρεπει να ανεχωμαστε τετοιες συμπεριφορες καθημερινα?
πρεπει να γινω ρατσιστης μετα απο αυτο?
πολλοι βοηθησαν οποτε αυτο ειναι ενα μηνυμα ελπιδας ε?

γενικα θελω να ακουσω σχολια σχετικα με το θεμα.

Valkyre
18-04-2013, 16:00
O ανθρωπος δεν γεννιεται εγκληματιας, γινεται μεσα απο το περιβαλλον και τις καταστασεις στις οποιες και μεγαλωσε.

Δεν υπαρχουν "αριες" φυλες και "κακες" φυλες.

Ολα ειναι θεμα περιβαλλοντος και παιδειας. Το ελληνοπουλο δεν θα εχει μεγαλη διαφορα απο το αλβανακι αν μεγαλωσει κατω απο τις ιδιες συνθηκες και ερεθισματα.

Nikoladim
18-04-2013, 16:00
Στο 3ο τι λογική θα είχες αν ήταν Έλληνας?
Από την άλλη, θέτεις τεράστια ζητήματα που πιστεύω χρειάζονται άπειρα σεντόνια για να καλυφθούν.
Επικροτώ την αντίσταση σου, καλά έπραξες!

FotisGRC
18-04-2013, 16:04
Ωραίος ρε Φιλ.. Καλά ξηγήθηκες. Και μπράβο και σε όσους χώθηκαν να βοηθοήσουν. Δεν μπορώ να καταλάβω όσους βλέπουν π.χ. 2 να πλακώνονται στο δρόμο και δεν κάνουν τίποτα.. Πάντως τι βλάκες κυκλοφορούν ρε φίλε.. Μεσημεριάτικά ο ηλίθιος. Και το αστείο είναι οτι αν του πατήσεις τη μούρη στο πεζοδρόμιο μετά θα σου κάνει και μήνυση..

Εντάξει δεν τίθεται θέμα ρατσισμού.. Θα μπορούσε άνετα να το κάνει και Ελληνας..

the master
18-04-2013, 16:16
Παιδια εχετε δικιο , αλλα οταν σου συμβαινει κατι τετοιο δε μπορεις παρα να μη πεις "μου την επεσε ο αλβανος" ή κατι τετοιο.

παντως εξεπλαγην και με την αποπειρα κλοπης ας πουμε αλλα και με τη βοηθεια απο τους γυρω , αφου παιζει να ταν γυρω στα 7 ατομα που ηρθαν να βοηθησουν.

αλλα πραγματικα 0 λογικη ο τυπος, τι περιμενε ρε γαμωτο οτι θα του πω οριστε παρτην...δεν ειχε καν δυναμη α ξεχασα και μετα το πηγε να το παιξει μαγκας στους περαστικους που τον στρημωξαν αλλα μολις καταλαβε οτι την ειχε ασχημα το εβαλε στα ποδια...

πραγματικα πρεπει να σαι χαζος για να κανεις αυτο που εκανε.

τωρα σκεφτομαι οτι επρεπε να τον κυνηγισω ρε γαμωτο αλλα εκεινη την ωρα ειχα μεινει και λιγο μαλακας γιατι δε το περιμενα...

- - - Updated - - -


O ανθρωπος δεν γεννιεται εγκληματιας, γινεται μεσα απο το περιβαλλον και τις καταστασεις στις οποιες και μεγαλωσε.

Δεν υπαρχουν "αριες" φυλες και "κακες" φυλες.

Ολα ειναι θεμα περιβαλλοντος και παιδειας. Το ελληνοπουλο δεν θα εχει μεγαλη διαφορα απο το αλβανακι αν μεγαλωσει κατω απο τις ιδιες συνθηκες και ερεθισματα.


βαλ καλα τα λες και συμφωνω ομως αυτο σε καμια περιπτωση δεν αποτελει ελαφριντικο για τον τυπο , και μεις περασαμε δυσκολα αλλα δε γιναμε εγκληματιες ,νομιζω συμφωνεις μ αυτο ε?

ποτε δεν ημουν ρατσιστης αλλα παιδια τετοια περιστατικα σου θολωνουν το μυαλο οποτε ευχαριστω που μου θυμιζετε οτι δε χρειαζεται να ειμαι ενας τετοιος, πραγματικα.

Valkyre
18-04-2013, 16:18
^^ Ειναι χαζος και προφανως και αμορφωτος και πολυ πιθανον εγκληματιας κανονικος. Δεν σημαινει ομως οτι δεν θα μπορουσε να ηταν εξυπνος, μορφωμενος και επιχειρηματιας υπο διαφορετικες συνθηκες.

Η ανθρωπινη εξαθλιωση και αγανακτηση δεν ειναι θεμα φυλης, χρωματος, εθνικοτητας κλπ. Ολοι οι ανθρωποι ειναι ιδιοι. Απλα υπαρχουν τυχεροι ανθρωποι που μεγαλωνουν σε ενα καλο, μορφωτικο περιβαλλον και ανθρωποι που μεγαλωνουν μεσα στην φτωχια, την εκμεταλλευση και την μιζερια.

Προφανως οι δευτεροι ωθουνται στην εγκληματικοτητα καθως ειναι -ορισμενες φορες κυριολεκτικα- η μοναδικη διεξοδος που τους απομενει.

Μην γινεις ποτε σου ρατσιστης. Δεν προκειται ουτε να νιωσεις καλυτερα, ουτε ταυτοχρονα να δικαιολογησεις την οποιαδηποτε κατασταση.

ΥΓ: Το "δυσκολα" το δικο σου μπορει να διαφερει τρομερα απο το "δυσκολα" του αλλουνου. Και συν τοις αλλοις εσυ μεγαλωσες σε μια χωρα που οκ, οσα σκατα και να εχει, ακομα μπορεις να πεις οτι μεγαλωνεις με ενα ταδε επιπεδο μορφωσης και προνοιας. Αν μεγαλωνες σε ενα χωραφι χωρις να εχεις παει ουτε σχολειο και να εχεις πεινασει, εχει αρκετα μεγαλη διαφορα. Δεν λεω οτι ολοι οι εγκληματιες πεινανε, προς θεου, ουτε προσπαθω να τους δικαιολογησω, αλλα ο ανθρωπος δεν γεννιεται με καποιο DNA λογω εθνικοτητας... αμφιβαλλω αν ενα αλβανακι μεγαλωνε σε μια καλη οικογενεια με ομορφο περιβαλλον και μορφωση, θα ετρεχε στο δρομο μεσημεριατικα να κλεβει λαπτοπ.

hakoo
18-04-2013, 16:20
Oταν λες κι εμεις περασαμε δυσκολα?

Ευχαριστο πολυ οτι βοηθησαν οι γυρω, για Αθηνα ειδικα...


αμφιβαλλω αν ενα αλβανακι μεγαλωνε σε μια καλη οικογενεια με ομορφο περιβαλλον και μορφωση, θα ετρεχε στο δρομο μεσημεριατικα να κλεβει λαπτοπ.

Εχω πολλα τετοια παιδακια στις ταξεις μου, οχι μονο ειναι καταπληκτικα παιδια αλλα επειδη οι γονεις τους τα βγαζουν περα πολυ δυσκολα δεν ειναι και καθολου κακομαθημενα. Δεν γεννιεται κανεις με ταση προς την βια και την αποκλινουσα συμπεριφορα.

Nikoladim
18-04-2013, 16:27
Παιδια εχετε δικιο , αλλα οταν σου συμβαινει κατι τετοιο δε μπορεις παρα να μη πεις "μου την επεσε ο αλβανος" ή κατι τετοιο.

παντως εξεπλαγην και με την αποπειρα κλοπης ας πουμε αλλα και με τη βοηθεια απο τους γυρω , αφου παιζει να ταν γυρω στα 7 ατομα που ηρθαν να βοηθησουν.

αλλα πραγματικα 0 λογικη ο τυπος, τι περιμενε ρε γαμωτο οτι θα του πω οριστε παρτην...δεν ειχε καν δυναμη α ξεχασα και μετα το πηγε να το παιξει μαγκας στους περαστικους που τον στρημωξαν αλλα μολις καταλαβε οτι την ειχε ασχημα το εβαλε στα ποδια...

πραγματικα πρεπει να σαι χαζος για να κανεις αυτο που εκανε.

τωρα σκεφτομαι οτι επρεπε να τον κυνηγισω ρε γαμωτο αλλα εκεινη την ωρα ειχα μεινει και λιγο μαλακας γιατι δε το περιμενα...

- - - Updated - - -




βαλ καλα τα λες και συμφωνω ομως αυτο σε καμια περιπτωση δεν αποτελει ελαφριντικο για τον τυπο , και μεις περασαμε δυσκολα αλλα δε γιναμε εγκληματιες ,νομιζω συμφωνεις μ αυτο ε?

ποτε δεν ημουν ρατσιστης αλλα παιδια τετοια περιστατικα σου θολωνουν το μυαλο οποτε ευχαριστω που μου θυμιζετε οτι δε χρειαζεται να ειμαι ενας τετοιος, πραγματικα.
Bασικά στο είπα γιατί ρώτησες περί ρατσισμού!
Επίσης παραθέτω και μια ατάκα που την διάβασα σε βιβλίο του Όργουελ και είχε γραφτεί πριν από περίπου 70 χρόνια.
Νά εμπιστεύεσαι φίδι κι' όχι Εβραίο, Εβραίο κι' όχι "Ελληνα άλλά ποτέ Άρμένη. Αυτό για αυτούς που μιλάνε περί Ελληνικής ανωτερότητας κλπ κλπ...
Όλοι οι άνρθωποι ίδιοι είμαστε.

the master
18-04-2013, 16:36
χακου συμφωνω μ αυτο που λες,,, οτι και να χει περασει κανεις η εγκληματικη συμπεριφορα δεν δικαιολογειται , το "εμεις" το ειπα γενικα για να δειξω οτι πολλα ατομα ζουν στα ορια της φτωχιας πχ αλλα ειναι τιμια και σπουδαια οπως ειπες και συ οχι εγκληματιες.

μη φοβαστε δε θα γινω ρατσιστης ηταν μια απορια της στιγμης...ισως τελικα παιζει ρολο απλα η νοημοσυνη του καθενος...

hakoo
18-04-2013, 16:42
Φυσικα και δεν δικαιολογειται και καλα εκανες, εκεινη τη στιγμη προεχει να υπερασπιστεις τον εαυτο σου και δεν εχει να κανει με εθνικοτητες κτλ και ουτε θα του κανεις το ψυχολογικο προφιλ εκεινη την ωρα. Κι εμενα μου ειχε συμβει στην Αγγλια οσο ημουν εκει, παραπανω απο μια φορες, και ψιλες επεσαν και ολα. Αυτο στο λεω για να δεις οτι δεν εχει να κανει με εθνικοτητες αλλα με χαμηλο επιπεδο (μορφωτικο,βιοτικο κτλ), με Αγγλους ειχαν παιξει τα σκηνικα αυτα, ουτε με Αλβανους ουτε με Πακιστανους.

Valkyre
18-04-2013, 16:47
Κανεις λαθος με το να το λες αυτο, οτι "οτι και να εχεις περασει κανεις δεν γινεται εγκληματιας"... δεν μπορεις να συνειδητοποιησεις τι σημαινει να ζεις σε ενα περιβαλλον που δεν εχεις σπιτι, που ο πατερας σου ειναι μεθυσος και σε σπαει στο ξυλο ολη μερα (αν εισαι τυχερος και δεν το εχει ριξει σε αλλες καταστασεις) αν σε βαζουν απο την ηλικια των 7 χρονων να πηγαινεις στα φαναρια ή να κλεβεις εαν θες να φας το μεσημερι, αντι να πας σχολειο, αν γενικα εχεις μεγαλωσει σε ενα περιβαλλον εξαθλιωσης της οποιαδηποτε ανθρωπινης αξιποπρεπειας.

Ειναι επομενο να μαθεις οτι αυτη ειναι η ζωη, αυτο γνωρισες. Δεν μορφωθηκες, δεν ειδες την αλλη πλευρα, για εσενα "κλεβω" = "τρωω", "κλεβω" = "ζω".

ΥΓ: Φυσικα εσυ πολυ καλα εκανες, δεν το συζηταμε αυτο, μενω καθαρα στον προβληματισμο σχετικα με τον ρατσισμο. Ο ανθρωπος ειναι ενα ειδος. Δεν επηρεαζεται το DNA σου με καποιο εγκληματικο στοιχειο αναλογα την περιοχη που γεννηθηκες. Απλα το στοιχειο αυτο σου καλλιεργειται λογω ελειψης βασικης ανθρωπινης αξιοπρεπειας στην ζωη σου και το περιβαλλον σου.

the master
18-04-2013, 16:49
Εχεις δικιο συμφωνω χακου.

Νομιζω οτι αυτο που πρεπει να κρατησω απο αυτη την ιστορια ειναι το οτι οι συμπολιτες μου με βοηθησαν και μαλιστα ηταν και πολλοι , χαιρομαι για αυτο.

Τεσπα ξαναλεω οτι δεν ειμαι ρατσιστης δε θελω να δωσω αυτη την εντυπωση , απλα εκεινη την ωρα μου θολωσε το μυαλο,,,
ναι αλβανος ,ελληνας κοκ αυτη η συμπεριφορα δεν δικαιολογειται.

katsouras
18-04-2013, 16:57
Τι σου μελλε να παθεις ρε master μεσημεριατικα...Πολυ καλα αντεδρασες αλλα βλεπεις για μια μαλακια μπορουσε να χει ενα σουγια το μυγοχεσμα και να χαμε ιστοριες..Πολυ θρασος και παλι καλα που αντεδρασαν οι γυρο σου και δεν το εκαναν γαργαρα...Παντως με τοσο Dark souls περιμενα να κυκλοφορεις με σπαθι στο κεντρο της Αθηνας!

Desmond
18-04-2013, 17:01
Εχεις δικιο συμφωνω χακου.

Νομιζω οτι αυτο που πρεπει να κρατησω απο αυτη την ιστορια ειναι το οτι οι συμπολιτες μου με βοηθησαν και μαλιστα ηταν και πολλοι , χαιρομαι για αυτο.

Τεσπα ξαναλεω οτι δεν ειμαι ρατσιστης δε θελω να δωσω αυτη την εντυπωση , απλα εκεινη την ωρα μου θολωσε το μυαλο,,,
ναι αλβανος ,ελληνας κοκ αυτη η συμπεριφορα δεν δικαιολογειται.

Το bold master.
Ειδικά σε περιόδους όπου ο κοινωνικός κανιβαλισμός οξύνεται, το να μην στέκεσαι μόνος σου, είναι ελπιδοφόρο.

the master
18-04-2013, 17:06
Κανεις λαθος με το να το λες αυτο, οτι "οτι και να εχεις περασει κανεις δεν γινεται εγκληματιας"... δεν μπορεις να συνειδητοποιησεις τι σημαινει να ζεις σε ενα περιβαλλον που δεν εχεις σπιτι, που ο πατερας σου ειναι μεθυσος και σε σπαει στο ξυλο ολη μερα (αν εισαι τυχερος και δεν το εχει ριξει σε αλλες καταστασεις) αν σε βαζουν απο την ηλικια των 7 χρονων να πηγαινεις στα φαναρια ή να κλεβεις εαν θες να φας το μεσημερι, αντι να πας σχολειο, αν γενικα εχεις μεγαλωσει σε ενα περιβαλλον εξαθλιωσης της οποιαδηποτε ανθρωπινης αξιποπρεπειας.

Ειναι επομενο να μαθεις οτι αυτη ειναι η ζωη, αυτο γνωρισες. Δεν μορφωθηκες, δεν ειδες την αλλη πλευρα, για εσενα "κλεβω" = "τρωω", "κλεβω" = "ζω".

ΥΓ: Φυσικα εσυ πολυ καλα εκανες, δεν το συζηταμε αυτο, μενω καθαρα στον προβληματισμο σχετικα με τον ρατσισμο. Ο ανθρωπος ειναι ενα ειδος. Δεν επηρεαζεται το DNA σου με καποιο εγκληματικο στοιχειο αναλογα την περιοχη που γεννηθηκες. Απλα το στοιχειο αυτο σου καλλιεργειται λογω ελειψης βασικης ανθρωπινης αξιοπρεπειας στην ζωη σου και το περιβαλλον σου.

οκ βαλ κατανοητο , ειπα δεν ειμαι ρατσιστης.

οντως πολλοι στρεφονται στην εγκληματικοτητα για να επιβιωσουν, ομως βλαπτουν και πληγωνουν, αυτο δεν ειναι ανεκτο !
υπαρχουν ισως εκατομμυρια ατομα εκει εξω με κριτιρια οπως αυτα που ανεφερες τα οποια διαπρεπουν ή εστω επιβιωνουν νομιμα, ισως για τους υπολοιπους που γινονται κλεφτες να φταιει η ελλειψη κριτικης ικανοτητας και αντιληψης η οποια δεν αποκταται μονο στα πλαισια του σχολειου...

ειλικρινα ομως δε ξερω,,,
αλλα ειμαι σιγουρος οτι ακομα και αν ολοι ζουσαμε κατω απο τις ιδιες συνθηκες ,κλεφτες παντα θα υπαρχουν.
καμια φορα υπαρχει απλα κακια μεσα σε καποιους...

- - - Updated - - -


Τι σου μελλε να παθεις ρε master μεσημεριατικα...Πολυ καλα αντεδρασες αλλα βλεπεις για μια μαλακια μπορουσε να χει ενα σουγια το μυγοχεσμα και να χαμε ιστοριες..Πολυ θρασος και παλι καλα που αντεδρασαν οι γυρο σου και δεν το εκαναν γαργαρα...Παντως με τοσο Dark souls περιμενα να κυκλοφορεις με σπαθι στο κεντρο της Αθηνας!

ρε συ ελιωσα με το σχολιο για το ντρακ σοουλς...κοιτα σε καποια φαση ψηνω να ασχολειθω με ξιφομαχια,,,ακυρο αυτο βεβαια.
παντως σου λεω ο τυπος περιμενε απλα να του πω παρε τη τσαντα, αφου οταν πιαστηκαμε στα χερια τον ειδα οτι καπως φοβηθηκε να με χτυπησει, ή δε ξερω ετσι μου φανηκε,,,περιμενε δηλαδη να μην αντιδρασω...

@desmond

πραγματι.

Valkyre
18-04-2013, 17:08
Μα φυσικα και δεν ειναι ανεκτο, εγω απλα ειπα οτι ειναι -ορισμενες φορες- κατανοητο. Δεν ειναι να απορρεις δηλαδη πως ενας ανθρωπος ο οποιος μεγαλωσε στην εξαθλιωση και την εγκληματικοτητα, τελικα την ασπαστηκε και ο ιδιος.

Να πω για την ιστορια παντως οτι εμενα αλβανος δεν με εχει κλεψει ακομα, ελληνας με εχει κλεψει 2 φορες. (1 φορα οταν πηγαινα σχολη οπου ενας νεαρος κοντα στα 30 ηρθε με μαχαιρι και μου ζητησε να του δωσω την μπαχατελα alcatel που ειχα για κινητο και αλλη μια που πηγαν με μηχανη να μου παρουν ενα backpack αλλα εκαναν μαλακια και το εσωσα τελευταια στιγμη -ναι ελληνες ηταν τους ακουσα-)

Edit: και ναι συμφωνω οτι αναλογα τον χαρακτηρα του καθενος ορισμενοι ανθρωποι ει9ναι πιο επιρεπεις στο να υποκυπτουν ευκολα σε πειρασμους και σε "ευκολες λυσεις". Αυτο ομως και παλι δεν εχει να κανει με τον τοπο καταγωγης καποιου και την εθνικοτητα αυτου. Και ειναι και αυτο κατι το οποιο εαν φροντισει η οικογενεια και η παιδεια μπορει να το καταπολεμησει αποτελεσματικα, πριν ριζωσει βαθια μεσα στην πραγματικοτητα και το ειναι καποιου.

the master
18-04-2013, 17:11
Ναι ειναι κατανοητο βαλ , απλα και παλι θα μπορουσε να μη συμβει αυτο λεω εγω.

Οπως και να χει πολυ εγκληματικοτητα ρε γαμωτο και αυτο φαινεται οτι εχει δημιουργισει ενα κλιμα αλληλεγγυης σε ολους τους πολιτες για αυτο και η τοσο εντονη βοηθεια.

Υπαρχουν τελικα και τα αρνητικα αλλα και τα θετικα.

MajereMP44
18-04-2013, 17:28
Α ρε master....απο αυτα που λες να μην σου τυχουν....καλα ξηγηθηκες και οπως εχει καταντησει η φαση δεν λεει να κυκλοφορεις μονος σου πια.ΕΙδικα βραδυ.Και βολτα με την γκομενα δεν μπορειτε να πατε οι 2 σας.Καλυτερα ναστε τουλαχιστον 2 αντρες στην παρεα....Τωρα μερα μεσημερι εσενα..? ...αστα να πανε ρε φιλε...

Leon_DiZ
18-04-2013, 17:32
Λοιπον ακουστε τρελα 12 η ωρα το μεσημερι στο κεντρο...

περπατουσα και μου σκαει ενας αλβανος στην ηλικια μου(φορουσε και τη κουκουλα απο τη ζακετα του για ονομα...) ,

μου λεει "τι εχεις μες στη τσαντα? " (ειχα τσαντα γ λαπτοπ)

"οτι θελω τι σε νοιαζει"

"πες τι εχεις"

"χαρτια ρε φιλε τι θες"

"ναι καλα πες αλλιως θα φας μπουκετο"

"ελα" (oh its on you fucking bitch)

πιαστηκαμε στα χερια αλλα πριν προλαβει να γινει το παραμικρο μπουκαραν περαστικοι , εγω τους ειπα οτι δεν τον ξερω και οτι μου επιτεθηκε , μετα τον ειχαμε πιασει αλλα ετρεξε δε ξερω αν τον επιασε κανεις τελικα μαλλον οχι...

τεσπα...ανοητος οσο δε παει ο βλακας προφανως με περασε για ευκολο στοχο λογω της μη αρρενωπης εμφανισης μου...πηρε πουλο ομως.

Θεμα για συζητηση τωρα,

σε τι κοινωνια ζουμε?
γιατι πρεπει να ανεχωμαστε τετοιες συμπεριφορες καθημερινα?
πρεπει να γινω ρατσιστης μετα απο αυτο?
πολλοι βοηθησαν οποτε αυτο ειναι ενα μηνυμα ελπιδας ε?

γενικα θελω να ακουσω σχολια σχετικα με το θεμα.

Power. Καταρχας θα σου πω οτι εισαι απροσεχτος. Ησουν τυχερος που ησουν στο κεντρο και επεσες σε bully. Αν ησουν σε διαφορετικο σημειο της πολης μπορει να ειχαν εξελιχθει διαφορετικα τα πραγματα. Πριν λιγο καιρο ειχα δει δυο περιστατικα που με σοκαραν, πολυ απλα γτ δεν μπορω να πιστεψω οτι ο κοσμος ειναι τοσο ηλιθιος (δεν το λεω για σενα, ως γενικη παρατηρηση το λεω απλα επειδη μου τα θυμησες). Το ενα ηταν μεσα σε λεωφορειο, στην θεση διπλα στο μηχανημα ακυρωσης εισιτηριων. Καθοτανε ενας ~25αρης με ενα MacBook Pro. Το αλλο εξω απο το Metro Mall. Ενας με τα ακριβα ακουστικα Beats στα αυτια και iPad στα χερια. Για οποιον δεν το ξερει, παρα πολλες η γειτονια εκει περα μαζευει χρηστες και αλλες υποπτες φατσες. Αυτη τη στιγμη ειναι απιστευτα ριψοκινδυνο να δειχνεις οτι κουβαλας χρηματα πανω σου. Δεν ξερεις ποτε που θα πεσεις ή ποσο απελπισμενος μπορει να ειναι ο αλλος. Για μενα ο Αλβανος/αλλοδαπος θα μπορουσε σε αλλη περιπτωση να ειναι χρυσαυγιτης/bully του σχολειου κτλ. Με αλλα λογια δεν θα ηταν ο μονος που θα το κανε.

Το να γινεις ρατσιστης.. γινε. Θα κερδισεις κατι; Θα αλλαξει κατι; Το μονο που θα γινει ειναι να αποκτησεις μια διαστρεβλωμενη ιδεα για το πως λειτουργει και το πως θα πρεπε να λειτουργησει ο κοσμος. Οταν ομως με το καλο πας να ζητησεις δουλεια στο εξωτερικο και σου που οτι "δεν σας δινουμε δουλεια γιατι οι Ελληνες δεν ειναι εμπιστοι" (true story) μην ξινισεις. Πολλοι το ξεχασαν οτι η Ελληνες εχουν γνωρισει τον ρατσιμο και θα τον ξαναβρουν μπροστα τους (ηδη εχει ξεκινησει). Δεν πειραζει. Επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως. Το γεγονος οτι το ρωτας με κανει να πιστευω οτι το ξερεις ηδη αυτο και οτι ειναι ρητορικη η ερωτηση.

Πριν αρκετο καιρο ημουν παλι σε λεωφορειο και με ρωτησε ενας μεταναστης ποια ηταν η σταση που επρεπε να κατεβει. Επρεπε να δεις πως με κοιταζε. Μπορουσες να καταλαβεις οτι φοβοταν πως θα αντιδρουσα, για το αν θα το βοηθουσα ή αν θα τον εβριζα. Του ειπα και λιγο πριν κατεβει μου εκανε νοημα για να με ευχαριστησει, παλι με το ιδιο βλεμμα. Λες και δεν ηξερε αν ηθελα να με δουν να μιλαω με εναν "αλλοδαπο". Υπαρχουν 2 οψεις σε καθε νομισμα. Ντρεπομαι, πραγματικα ντρεπομαι για ολα αυτα. Ειχα την τυχη 2α+3η λυκειου να ειμαι μαθητης σε ευρωπαικο σχολειο. Θυμαμαι να διαβαζω για το civil rights movement (http://en.wikipedia.org/wiki/African-American_Civil_Rights_Movement_(1955%E2%80%931968) ) της Αμερικης και να σκεφτομαι πώς γινεται να εχεις τοσο λαθος αντιληψεις. Γυρισα στην Ελλαδα και βλεπω σκηνες που εβλεπα στις φωτογραφιες του βιβλιου μου (copy-paste, οχι αστεια). Θεωρουσα οτι ειμασταν πολυ εξυπνοι, οτι ειχαμε δει τα παντα στην ιστορια μας ως εθνος για να πεσουμε στις ιδιες παγιδες. Κι ομως, να μαστε. Οι ιδιοι που μας μαθανε να γιορταζουμε το Πολυτεχνειο ή αυτοι που εζησαν γερμανικη κατοχη ψηφιζουν Χρυση Αυγη.

Το θεμα δεν ειναι οτι η κοινωνια παει κατα διαολου, το θεμα ειναι οτι εμεις επιλεξαμε (εμμεσα ή αμεσα) να την παμε κατα διαολου (με απειρους τροπους). Τα οικονομικα μας προβληματα ωχριουν μπροστα στα προβληματα που εχουμε ως κοινωνια και αυτα δεν φτιαχνουν τοσο ευκολα, ουτε μπορεις να τα δανειστεις απο αλλους. Δεν αγοραζεται το ομαδικο πνευμα ή η κριτικη σκεψη. Ειμαστε ποσο, 6- 7 χρονια μεσα στην κριση; Δεν εχουμε μαθει ΤΙΠΟΤΑ. Ισα-ισα, εχουμε γινει πιο λαικιστες, πιο ρατσιστες, δεν βλεπω κανεναν να παραδεχεται τα λαθη που εκανε, δεν βλεπω κανεναν να αλλαζει τον τροπο ζωης του επειδη θελει και οχι επειδη πρεπει. Δεν μας λυπαμαι καθολου. Ας εχουμε κριση μεχρι να μαθουμε κατι απο αυτη.

Συμβουλη μου; Ο χαρακτηρας του ανθρωπου καθοριζει την μοιρα του. Προσπαθησε να το περασεις ολο αυτο με καθαρο κεφαλι και μην επαναλαβεις τα λαθη που κανουν ή εκαναν οι αλλοι. Και μακρια απο μαζες και φανατισμους.

the master
18-04-2013, 17:37
Α ρε master....απο αυτα που λες να μην σου τυχουν....καλα ξηγηθηκες και οπως εχει καταντησει η φαση δεν λεει να κυκλοφορεις μονος σου πια.ΕΙδικα βραδυ.Και βολτα με την γκομενα δεν μπορειτε να πατε οι 2 σας.Καλυτερα ναστε τουλαχιστον 2 αντρες στην παρεα....Τωρα μερα μεσημερι εσενα..? ...αστα να πανε ρε φιλε...

μαμησε τα ρε πραγματικα


Master σε ποιά περιοχή του κέντρου έγινε αυτό αν επιτρέπεται; Ομόνοια;

Αντίστοιχο περιστατικό με μια κοπέλα είχα δει στην Στουρνάρη πριν μερικά χρόνια...

τι ομονοια μεγαρο μουσικης ημουν,,,μετραει για κεντρο ε? δε λεω μαλακιες τοση ωρα?


Power. Καταρχας θα σου πω οτι εισαι απροσεχτος. Ησουν τυχερος που ησουν στο κεντρο και επεσες σε bully. Αν ησουν σε διαφορετικο σημειο της πολης μπορει να ειχαν εξελιχθει διαφορετικα τα πραγματα. Πριν λιγο καιρο ειχα δει δυο περιστατικα που με σοκαραν, πολυ απλα γτ δεν μπορω να πιστεψω οτι ο κοσμος ειναι τοσο ηλιθιος (δεν το λεω για σενα, ως γενικη παρατηρηση το λεω απλα επειδη μου τα θυμησες). Το ενα ηταν μεσα σε λεωφορειο, στην θεση διπλα στο μηχανημα ακυρωσης εισιτηριων. Καθοτανε ενας ~25αρης με ενα MacBook Pro. Το αλλο εξω απο το Metro Mall. Ενας με τα ακριβα ακουστικα Beats στα αυτια και iPad στα χερια. Για οποιον δεν το ξερει, παρα πολλες η γειτονια εκει περα μαζευει χρηστες και αλλες υποπτες φατσες. Αυτη τη στιγμη ειναι απιστευτα ριψοκινδυνο να δειχνεις οτι κουβαλας χρηματα πανω σου. Δεν ξερεις ποτε που θα πεσεις ή ποσο απελπισμενος μπορει να ειναι ο αλλος. Για μενα ο Αλβανος/αλλοδαπος θα μπορουσε σε αλλη περιπτωση να ειναι χρυσαυγιτης/bully του σχολειου κτλ. Με αλλα λογια δεν θα ηταν ο μονος που θα το κανε.

Το να γινεις ρατσιστης.. γινε. Θα κερδισεις κατι; Θα αλλαξει κατι; Το μονο που θα γινει ειναι να αποκτησεις μια διαστρεβλωμενη ιδεα για το πως λειτουργει και το πως θα πρεπε να λειτουργησει ο κοσμος. Οταν ομως με το καλο πας να ζητησεις δουλεια στο εξωτερικο και σου που οτι "δεν σας δινουμε δουλεια γιατι οι Ελληνες δεν ειναι εμπιστοι" (true story) μην ξινισεις. Πολλοι το ξεχασαν οτι η Ελληνες εχουν γνωρισει τον ρατσιμο και θα τον ξαναβρουν μπροστα τους (ηδη εχει ξεκινησει). Δεν πειραζει. Επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως. Το γεγονος οτι το ρωτας με κανει να πιστευω οτι το ξερεις ηδη αυτο και οτι ειναι ρητορικη η ερωτηση.

Πριν αρκετο καιρο ημουν παλι σε λεωφορειο και με ρωτησε ενας μεταναστης ποια ηταν η σταση που επρεπε να κατεβει. Επρεπε να δεις πως με κοιταζε. Μπορουσες να καταλαβεις οτι φοβοταν πως θα αντιδρουσα, για το αν θα το βοηθουσα ή αν θα τον εβριζα. Του ειπα και λιγο πριν κατεβει μου εκανε νοημα για να με ευχαριστησει, παλι με το ιδιο βλεμμα. Λες και δεν ηξερε αν ηθελα να με δουν να μιλαω με εναν "αλλοδαπο". Υπαρχουν 2 οψεις σε καθε νομισμα. Ντρεπομαι, πραγματικα ντρεπομαι για ολα αυτα. Ειχα την τυχη 2α+3η λυκειου να ειμαι μαθητης σε ευρωπαικο σχολειο. Θυμαμαι να διαβαζω για το civil rights movement (http://en.wikipedia.org/wiki/African-American_Civil_Rights_Movement_(1955%E2%80%931968) ) της Αμερικης και να σκεφτομαι πώς γινεται να εχεις τοσο λαθος αντιληψεις. Γυρισα στην Ελλαδα και βλεπω σκηνες που εβλεπα στις φωτογραφιες του βιβλιου μου (copy-paste, οχι αστεια). Θεωρουσα οτι ειμασταν πολυ εξυπνοι, οτι ειχαμε δει τα παντα στην ιστορια μας ως εθνος για να πεσουμε στις ιδιες παγιδες. Κι ομως, να μαστε. Οι ιδιοι που μας μαθανε να γιορταζουμε το Πολυτεχνειο ή αυτοι που εζησαν γερμανικη κατοχη ψηφιζουν Χρυση Αυγη.

Το θεμα δεν ειναι οτι η κοινωνια παει κατα διαολου, το θεμα ειναι οτι εμεις επιλεξαμε (εμμεσα ή αμεσα) να την παμε κατα διαολου (με απειρους τροπους). Τα οικονομικα μας προβληματα ωχριουν μπροστα στα προβληματα που εχουμε ως κοινωνια και αυτα δεν φτιαχνουν τοσο ευκολα, ουτε μπορεις να τα δανειστεις απο αλλους. Δεν αγοραζεται το ομαδικο πνευμα ή η κριτικη σκεψη. Ειμαστε ποσο, 6- 7 χρονια μεσα στην κριση; Δεν εχουμε μαθει ΤΙΠΟΤΑ. Ισα-ισα, εχουμε γινει πιο λαικιστες, πιο ρατσιστες, δεν βλεπω κανεναν να παραδεχεται τα λαθη που εκανε, δεν βλεπω κανεναν να αλλαζει τον τροπο ζωης του επειδη θελει και οχι επειδη πρεπει. Δεν μας λυπαμαι καθολου. Ας εχουμε κριση μεχρι να μαθουμε κατι απο αυτη.

Συμβουλη μου; Ο χαρακτηρας του ανθρωπου καθοριζει την μοιρα του. Προσπαθησε να το περασεις ολο αυτο με καθαρο κεφαλι και μην επαναλαβεις τα λαθη που κανουν ή εκαναν οι αλλοι. Και μακρια απο μαζες και φανατισμους.

lnds θενκς για το μεγαλο ποστ , θα το διαβασω αφου πρωτα κοιμηθω λιγακι για μεσημερι.

the master
18-04-2013, 17:45
Power. Καταρχας θα σου πω οτι εισαι απροσεχτος. Ησουν τυχερος που ησουν στο κεντρο και επεσες σε bully. Αν ησουν σε διαφορετικο σημειο της πολης μπορει να ειχαν εξελιχθει διαφορετικα τα πραγματα. Πριν λιγο καιρο ειχα δει δυο περιστατικα που με σοκαραν, πολυ απλα γτ δεν μπορω να πιστεψω οτι ο κοσμος ειναι τοσο ηλιθιος (δεν το λεω για σενα, ως γενικη παρατηρηση το λεω απλα επειδη μου τα θυμησες). Το ενα ηταν μεσα σε λεωφορειο, στην θεση διπλα στο μηχανημα ακυρωσης εισιτηριων. Καθοτανε ενας ~25αρης με ενα MacBook Pro. Το αλλο εξω απο το Metro Mall. Ενας με τα ακριβα ακουστικα Beats στα αυτια και iPad στα χερια. Για οποιον δεν το ξερει, παρα πολλες η γειτονια εκει περα μαζευει χρηστες και αλλες υποπτες φατσες. Αυτη τη στιγμη ειναι απιστευτα ριψοκινδυνο να δειχνεις οτι κουβαλας χρηματα πανω σου. Δεν ξερεις ποτε που θα πεσεις ή ποσο απελπισμενος μπορει να ειναι ο αλλος. Για μενα ο Αλβανος/αλλοδαπος θα μπορουσε σε αλλη περιπτωση να ειναι χρυσαυγιτης/bully του σχολειου κτλ. Με αλλα λογια δεν θα ηταν ο μονος που θα το κανε.

Το να γινεις ρατσιστης.. γινε. Θα κερδισεις κατι; Θα αλλαξει κατι; Το μονο που θα γινει ειναι να αποκτησεις μια διαστρεβλωμενη ιδεα για το πως λειτουργει και το πως θα πρεπε να λειτουργησει ο κοσμος. Οταν ομως με το καλο πας να ζητησεις δουλεια στο εξωτερικο και σου που οτι "δεν σας δινουμε δουλεια γιατι οι Ελληνες δεν ειναι εμπιστοι" (true story) μην ξινισεις. Πολλοι το ξεχασαν οτι η Ελληνες εχουν γνωρισει τον ρατσιμο και θα τον ξαναβρουν μπροστα τους (ηδη εχει ξεκινησει). Δεν πειραζει. Επαναληψη μητηρ πασης μαθησεως. Το γεγονος οτι το ρωτας με κανει να πιστευω οτι το ξερεις ηδη αυτο και οτι ειναι ρητορικη η ερωτηση.

Πριν αρκετο καιρο ημουν παλι σε λεωφορειο και με ρωτησε ενας μεταναστης ποια ηταν η σταση που επρεπε να κατεβει. Επρεπε να δεις πως με κοιταζε. Μπορουσες να καταλαβεις οτι φοβοταν πως θα αντιδρουσα, για το αν θα το βοηθουσα ή αν θα τον εβριζα. Του ειπα και λιγο πριν κατεβει μου εκανε νοημα για να με ευχαριστησει, παλι με το ιδιο βλεμμα. Λες και δεν ηξερε αν ηθελα να με δουν να μιλαω με εναν "αλλοδαπο". Υπαρχουν 2 οψεις σε καθε νομισμα. Ντρεπομαι, πραγματικα ντρεπομαι για ολα αυτα. Ειχα την τυχη 2α+3η λυκειου να ειμαι μαθητης σε ευρωπαικο σχολειο. Θυμαμαι να διαβαζω για το civil rights movement (http://en.wikipedia.org/wiki/African-American_Civil_Rights_Movement_(1955%E2%80%931968) ) της Αμερικης και να σκεφτομαι πώς γινεται να εχεις τοσο λαθος αντιληψεις. Γυρισα στην Ελλαδα και βλεπω σκηνες που εβλεπα στις φωτογραφιες του βιβλιου μου (copy-paste, οχι αστεια). Θεωρουσα οτι ειμασταν πολυ εξυπνοι, οτι ειχαμε δει τα παντα στην ιστορια μας ως εθνος για να πεσουμε στις ιδιες παγιδες. Κι ομως, να μαστε. Οι ιδιοι που μας μαθανε να γιορταζουμε το Πολυτεχνειο ή αυτοι που εζησαν γερμανικη κατοχη ψηφιζουν Χρυση Αυγη.

Το θεμα δεν ειναι οτι η κοινωνια παει κατα διαολου, το θεμα ειναι οτι εμεις επιλεξαμε (εμμεσα ή αμεσα) να την παμε κατα διαολου (με απειρους τροπους). Τα οικονομικα μας προβληματα ωχριουν μπροστα στα προβληματα που εχουμε ως κοινωνια και αυτα δεν φτιαχνουν τοσο ευκολα, ουτε μπορεις να τα δανειστεις απο αλλους. Δεν αγοραζεται το ομαδικο πνευμα ή η κριτικη σκεψη. Ειμαστε ποσο, 6- 7 χρονια μεσα στην κριση; Δεν εχουμε μαθει ΤΙΠΟΤΑ. Ισα-ισα, εχουμε γινει πιο λαικιστες, πιο ρατσιστες, δεν βλεπω κανεναν να παραδεχεται τα λαθη που εκανε, δεν βλεπω κανεναν να αλλαζει τον τροπο ζωης του επειδη θελει και οχι επειδη πρεπει. Δεν μας λυπαμαι καθολου. Ας εχουμε κριση μεχρι να μαθουμε κατι απο αυτη.

Συμβουλη μου; Ο χαρακτηρας του ανθρωπου καθοριζει την μοιρα του. Προσπαθησε να το περασεις ολο αυτο με καθαρο κεφαλι και μην επαναλαβεις τα λαθη που κανουν ή εκαναν οι αλλοι. Και μακρια απο μαζες και φανατισμους.



ελα το διαβαζω τωρα χαλαλι ο υπνος...
απανταω ανα παραγραφο.

κοιτα ηταν μεσημερι και σε μια περιοχη που περναω συχνα και δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο,,, ασε που η τσαντα μεσα χαρτια ειχε ουτε καν λαπτοπ δε κουβαλουσα...πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι αλλα το να φοβασε να κυκλοφορεις ειναι παρα πολυ ασχημο.

ναι ειναι ρητορικη ερωτηση , ποτε δεν ειμουν ρατσιστης ισα ισα εχω και λογους για να μην ειμαι , απλα οπως ειπα εκεινη την ωρα λιγο μου θολωσε το μυαλο αλλα πιστευω οτι αυτο ειναι λογικο.

πολυ ασχημο αυτο το περιστατικο, οπως ειπα ειναι πολυ κριμα να φοβασαι οτι και αν εισαι μεταναστης κλπ ειναι αληθεια οτι και τωρα με τη κριση η ελληνικη κοινωνια λιγο οδευει προς τα ακρα αλλα εγω κραταω οτι πολλοι με βοηθησαν οποτε τελικα ισως και να αξιζουμε κατι.

εχουμε κανει πολλα λαθη σαν κοινωνια , εγω προσωπικα ποτε στη ζωη μου δεν ημουν μελος καμιας τετοιας οργανωσης ισα ισα...για αυτη τη κριση φταινε πολλοι πολιτικοι ,πολιτες κλπ
πρεπει ολοι μαζοι ενωμενοι να το περασουμε αυτο χωρις κανενα ειδος εξτρεμισμου, ναι συμφωνω.

γενικα συμφωνω με αυτα που ειπες...παιδια δε νομιζω να εδωσα την εντυπωση οτι ειμαι ρατσιστης ετσι?
οχι εχω πολλους λογους να ειμαι κατα του ρατσισμου.

Dragonpaul
18-04-2013, 17:45
πρεπει να γινω ρατσιστης μετα απο αυτο?
Eπειδη σε θεωρω σοβαρο (Ω, ναι!!!!) και ενταξει παιδι, θεωρω απλα οτι επανω στη συγχυση σου θετεις ετσι αυτη την ερωτηση. Κυριως, ομως, επειδη ξερεις ηδη την απαντηση. Ακου...
Ας ξεκινησουμε με το δεδομενο οτι ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ γεννιομαστε ρατσιστες. Ειναι μια φυσιολογικη κατασταση, ομως, αυτη και εχει να κανει με το φοβο μας προς το αγνωστο και το διαφορετικο. Ενας φοβος που εξαλειφεται μονο με τη σωστη παιδεια και τη σωστη νουθετηση απο το σπιτι μας και το σχολειο. Αργοτερα, οταν σιγα σιγα συνειδητοποιουμε οτι υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι στον πλανητη, οπως και αλλα ειδη, σε συνδυασμο με την παιδεια που λεγαμε πριν λιγο, εξουδετερωνεται οποιος φοβος. Αρα λοιπον, ειναι εξαιρετικα δυσκολο ενας πεπαιδευμενος (οχι απαραιτητα ακαδημαϊκα μορφωμενος) ανθρωπος να "γινει ρατσιστης". Αυτο το λυσαμε νομιζω.
Απο δω και περα, δεν εχω να σου πω κατι πολυ διαφορετικο απ' ο,τι σου ειπαν τα περισσοτερα παιδια. Συγκλινω περισσοτερο με τις αποψεις του Δημητρη (Valk), κυριως επειδη το ανελυσε περισσοτερο. Οι κακες συνθηκες ανατροφης και "μεγαλωματος" ( υπαρχει τετοια λεξη;;; ) συμβαλλουν τα μεγιστα στη διαμορφωση χαρακτηρα ενος ανθρωπου. Για παραδειγμα, σκεψου ενα τσιγγανακι. Μεγαλωνει σε ενα περιβαλλον που δεν ισχυουν οι ηθικες ταγες που ισχυουν στο δικο σου. Μου ελεγε η συζυγος του αδερφου μου, η οποια δουλευει σε super market στην περιφερεια, οτι τα τσιγγανακια μπαινουν στο καταστημα ξυπολητα και βγαινουν εξω με παπουτσια. Δε δισταζουν να κλεψουν, πολυ απλα επειδη, βλεποντας τους γονεις του να πραττουν αναλογα, το θεωρουν φυσιολογικο. Θεωρουν φυσιολογικο να περασουν απο ενα καταστημα και αρπαξουν, πχ, μια τσαντα. Ξερω οτι με το παραδειγμα μου αυτο "τσουβαλιαζω" μια ολοκληρη φυλη, but you got the point. Επισης, οταν καποιος μεγαλωνει μεσα στην ενδεια και στην κακουχια, απο ενα σημειο και μετα δεν τον νοιαζει για τις περαιτερω συνεπειες αν κλεψει. Ξερει οτι ειναι λαθος, αλλα αδιαφορει, επειδη ηδη ειναι μεσα στα σκατα. Τι αλλο να του συμβει δηλαδη;;; Να μπει φυλακη;;; Μπορει και να ειναι καλυτερα εκει για εκεινον. Δε δικαιολογω συμπεριφορες, αλιμονο, απλα αιτιολογω μια κατασταση.
Στο αλλο σου ερωτημα, περι του αμα πρεπει να ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες, η απαντηση ειναι σαφως οχι, αλλα ο τροπος αντιμετωπισης που εχω να προτεινω εγω ειναι λιγο διαφορετικος και θελει υπομονη. Δηλαδη να βοηθησουμε αυτους τους ανθρωπους οσο μπορουμε να ενταχθουν κι εκεινοι στην κοινωνια μας με οσο το δυνατον ισους ορους. Με το να μην αισθανονται διαφορετικοι (ιδια παιδεια, κοινωνικες ευκαιριες) αργοτερα μπορει να βοηθησουν εκεινοι εσενα. Ουτοπικο; Μπορει. Εφικτο; Ισως οχι... Αλλα καπως ετσι το εχω εγω στο μυαλο μου.
Εκανες πολυ σωστη παρατηρηση και στο ειπε και ο Νικος (Des). Παρατηρησες οτι βρεθηκαν ανθρωποι να βοηθησουν. Κρατα το αυτο. Μου αρεσει να εχω εμπιστοσυνη στους ανθρωπους. Καποιοι θα σε "πουλησουν", αλλα πολλοι θα σε βοηθησουν.

the master
18-04-2013, 17:51
παυλο ηταν πανω κατω ρητορικες οι ερωτησεις μου ,

ξαναλεω για 10η φορα (λολ) οτι απλα μου θολωσε το μυαλο για λιγο και εκανα λαθος , πιστευω οτι αυτο θα συνεβαινε στο καθενα μας μετα απο ενα τετοιο περιστατικο.
αλλα οπως ειπες ειμαι σοφο ατομο , καθησα σκεφτηκα και καταλαβα το συντομο αυτο λαθος μου.

πιστεψε με εχω πολλους λογους να ειμαι κατα του ρατσισμου.
νομιζω αυτο το ξεκαθαρισαμε.

αυτα που λες για την αντιμετωπιση ειναι λιγο ουτοπικα , ποτε δε ξερεις ομως...πανω κατω μου πες τα ιδια με τον βαλ οποτε εχω απαντησει.

εχω ενα σχεδιο για μια ιδανικη κοινωνια αλλα δεν ειναι της παρουσης.


και γω παντα εμπιστευομουν τους ανθρωπους οποτε με ταραξε αυτο το περαστατικο , αλλα οταν ειδα οτι με βοηθανε χαρηκα γιατι δεν ειμαστε τελιωμενοι σαν κοινωνια οτι και αν εχει γινει.

Dragonpaul
18-04-2013, 18:04
Ξέρω τι ήθελες να πεις και πως σκέφτηκες. Ειλικρινά, δε χρειάζεται να μου λες οτι θολωσες, γιατί το καταλαβαίνω.
Παντως κι εγώ θα του έλεγα το "Μολων λαβε". Και ας γινόταν ο,τι ήθελε μετά...

Valkyre
19-04-2013, 14:20
Την ειχα την περιπετεια μου σημερα, δεν μπορω να πω....!

Φορτηγο μπαινει στην λωριδα μου δεν με εχει παρει καν χαμπαρι, με χτυπαει πισω αριστερα φερνω τετ α κε, σηκωνομαι στις 2 ροδες ενω βλεπω το φορτηγο φατσα και λεω μεσα μου "οκ ετσι και πεσεις στο πλαι τωρα την γαμησες", ευτυχως το αυτοκινητο δεν εφερε τουμπα, απλα συνεχισε το τετ α κε και πηγε και επεσε πανω στις προστατευτικες μπαρριερες της γεφυρας...ευτυχως που ημουν με το τζιπ... εαν ημουν με το μινι το φορτηγο θα με ειχε πατησει οσο ημουν μπροστα του και με εσπρωχνε...

Δεν επαθα απολυτως τιποτα, αλλα οφειλω να ομολογησω οτι ημουν τυχερος, θα μπορουσε να ειναι πολυ χειροτερο...

the master
19-04-2013, 14:22
http://www.myfacewhen.net/uploads/5738-ron-burgandy.jpg

Dragonpaul
19-04-2013, 14:36
Μ'αρεσει που ξεκίνησα να το διαβάζω χαλαρά... Μετα λέω: "What the fuck????".
Σίγουρα όλα οκ, ε;

Valkyre
19-04-2013, 14:38
Ναι ρε ολα καλα δεν επαθα τιποτα. Ημουν τυχερος

Nikoladim
19-04-2013, 14:50
WTF τι να πω? περαστικά? πάλι καλά. Μετά τι έγινε? σταμάτησε το φορτηγό?

Dragonpaul
19-04-2013, 15:00
Ο,τι και να έγινε μετα ειναι άνευ σημασίας. Σημασία εχει το ότι δε τραυματίστηκε κανένας.

Valkyre
19-04-2013, 15:17
Nαι σταματησε, μα δεν γινοταν και να μην σταματησει ειχε κλεισει ο δρομος απο το περιστατικο. Μου εκανε φιλικη δηλωση, ηταν ενταξει τυπος, κακη στιγμη ηταν, ευτυχως χωρις τραυματισμους.

modecris
19-04-2013, 15:29
Αφου την γλυτωσες παλι καλα Δημητρη...

nikon
19-04-2013, 16:53
Nαι σταματησε, μα δεν γινοταν και να μην σταματησει ειχε κλεισει ο δρομος απο το περιστατικο. Μου εκανε φιλικη δηλωση, ηταν ενταξει τυπος, κακη στιγμη ηταν, ευτυχως χωρις τραυματισμους.Καθώς πλησίαζα με τη μηχανή παθαίνω το 1o σοκ αφού βλέπω ένα αμάξι με τη μούρη προς το αντίθετο ρεύμα της παραλιακής , 2ο σοκ το αμάξι είναι ίδιο με του Δημήτρη, 3ο και μεγαλύτερο σοκ βλέπω τον Δημήτρη ευτυχώς όρθιο δίπλα από το αμάξι.
Αφού δεν είχες ούτε γρατζουνιά όλα καλά οι λαμαρίνες φτιάχνουν.

Lefteris_X
19-04-2013, 16:56
να χαίρεσαι την τύχη σου Μήτσε. Άριστα σου φέρθηκε "μην το συζητάς"!!! Όχι απλά τυχεράκιας αλλά κwλ***δος!!!!! (κυριολεκτώ = γιατί δεν έπαθες απολύτως τίποτα + αναγνώριση / φιλική δήλωση)

Παίξε κανά λόττο τώρα. Αυτό θα έκανα προσωπικά. Σιχαίνομαι τον τζόγο πάσας μορφής, αλλά σήμερα κάπως θα με "έτρωγε η παλάμη μου"!

hakoo
19-04-2013, 17:00
Tι λες ρε ανθρωπε????????? OMG παλι καλα που δεν επαθες τιποτα.
Θεικο το post σου ομως, διαβαζοντας το ημουν σε φαση

http://www.miataturbo.net/attachments/insert-bs-here-4/66987-vader-rods-2307890-anchorman-well-escalated-quickly_super-jpg?dateline=1360340695 (http://www.google.gr/url?sa=i&source=images&cd=&docid=EKMe1a5huf8Y6M&tbnid=uFlY1nu6zaFXlM:&ved=0CAgQjRwwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.miataturbo.net%2Finsert-bs-here-4%2Fvader-rods-70873%2Fpage3%2F&ei=2j9xUbDoCIatPN__gfAD&psig=AFQjCNGIprd9iwJOe45DOqJRGmYWCMTBKw&ust=1366462810197587)

Valkyre
19-04-2013, 17:03
Ναστε καλα παιδες, εκτιμω πολυ τα λογια σας ;)

modecris
19-04-2013, 17:45
Λέτε ο οδηγός του φορτηγού να ήταν ο Πάρης? :makefun:

Desmond
19-04-2013, 17:56
@Valkyre. OMG m8! Τέλος καλό όλα καλά.
@modecris. Μ@λ*κ@, διάβαζα αποσβολωμένος το στόρυ, μέχρι που έφτασα στο ποστ σου και μου βγήκε ο καφές απ'την μύτη!

AriStos13
22-04-2013, 22:05
Ποιος πουστης με εχει ματιασει;;
Μεσα σε λιγες μερες χαλασε και ps3 και laptop..!!δηλαδη ελεος ρε πουστη μου...!!!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

DarkUSS
22-04-2013, 23:02
Εσύ λες αυτό... εμένα που μου χάλασε τροφοδοτικό και σκληρός πριν κάνα δίμηνο;

AriStos13
23-04-2013, 01:10
Κανα ευχελαιο μπας και σωθουμε την τυχη μου μεσα..λες και δεν μας φταναν ολα τα αλλα..!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

the master
23-04-2013, 12:58
λολ κερδισα προσκλησεις για το iron man 3 στο μαλλ!

so long bitcheeeeeeeeeeeeeeees

Dragonpaul
23-04-2013, 14:36
Ελα ρε... Φέρε τη μια... :P

the master
23-04-2013, 16:22
απλα λολζ

Dragonpaul
23-04-2013, 16:27
Τέτοιος είσαι ε;;;; Καλααααα.....

DarkUSS
23-04-2013, 23:46
Γκρρρρ... εγώ δεν έχω κερδίσει ούτε τσίχλα ποτέ!

nikolaszax
24-04-2013, 00:10
λολ κερδισα προσκλησεις για το iron man 3 στο μαλλ!

so long bitcheeeeeeeeeeeeeeees

Same here,απο wind για προβολη σε Θεσσαλονικη. Παιζει να ειναι η πρωτη φορα που κερδισα σε διαγωνισμο με κληρωση :P.
Καλουτσικη ηταν η ταινια παντως,αν και θα την προτιμουσα σε 2d :P.

Desmond
24-04-2013, 18:45
Τι μ@λ@κί@ είναι τα android??? Και για να κλάσεις ακόμα, πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στην Google!

katsouras
24-04-2013, 18:49
Τι μ@λ@κί@ είναι τα android??? Και για να κλάσεις ακόμα, πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στην Google!

Ακριβως το ιδιο πιστευω και εγω αλλα για την Apple...

Desmond
24-04-2013, 23:15
Ακριβως το ιδιο πιστευω και εγω αλλα για την Apple...

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για το οτιδήποτε, αλλά φαντάζομαι.

AriStos13
25-04-2013, 00:58
Ποιος πουστης με εχει ματιασει;;
Μεσα σε λιγες μερες χαλασε και ps3 και laptop..!!δηλαδη ελεος ρε πουστη μου...!!!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ας προσθεσω οτι επεσα σε λακουβα και πηρε το αμαξι ακρομπαρο η φουσκα..!!
Καλα παμε γαμω τους ελληνικους δρομους..!!! Μονο με τανκς την γλιτωνεις..!!!
Darkuss ειπες κατι πριν;; :-P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
25-04-2013, 11:00
@Desmond

όχι δεν είναι έτσι ευτυχώς.

με το 3GS μου επί πόσα χρόνια (είμαι ακόμα στο iOS 3.1.2), δεν απαιτείται ποτέ να συνδεθώ με την Apple για ότι κάνω. Είτε λέγεται Safari και Internet, είτε λέγεται Navigon (χάρτες), είτε λέγεται videogame, είτε λέγεται iRadio (ελληνικό ραδιόφωνο), είτε λέγεται email......ε, καλά δεν είναι αν μπορείς να κάνεις τα παραπάνω χωρίς να απαιτείται "επαφή" με την Apple; Δηλαδή, αν για άλλα πράματα απαιτείται σύνδεση (αφήνω το "παράθυρο" ανοιχτό ως πιθανότητα, γιατί μπορεί κάτι να μου διαφεύγει).......ακόμα και τα προαναφερθέντα που γίνονται χωρίς την απαίτηση σύνδεσης........ε, μια χαρά είναι.

Από την άλλη, το Android..........είναι το Android με ότι συνεπάγεται αυτό (και κατ' επέκταση, το iOS είναι.......το iOS και αυτό, με ότι συνεπάγεται).

Δύο διαφορετικές γεύσεις, από δύο προϊόντα άλλης ΤΕΛΕΙΩΣ κατηγορίας. Το ένα είναι φρούτο και το άλλο φρούτο.....που το παίζει λαχανικό (κοινώς η ντομάτα). Το ποιο είναι "ποιο" είναι καθαρά υποκειμενικό...εν τέλει.

Valkyre
25-04-2013, 11:20
Ρε παιδια, λετε για λαπτοπ και ακορμπαρα (δεν λεω κι εμενα θα με εκνευριζε) αλλα παιδια... εγω την προηγουμενη παρασκευη (και λιγα ποστ πιο πανω απο τα δικα σας) περιγραφω τρελο σκηνικο. Οποτε μακαρι παιδια οι ατυχιες μας να ειναι λαπτοπ και ακρομπαρα. Να ειμαστε καλα παιδια! Τυχεροι ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ και εχει ουσια. Σε ολα τα αλλα δεν πειραζει ας μην μας καθονται ολα οπως πρεπει!

AriStos13
25-04-2013, 11:39
Εννοειτε αυτο βρε val αλλα αφου αυτα μου συμβαινουν γιαυτα θα τσαντιστω..!!
Καλα το δικο σου σκηνικο απλα δεν υπαρχει πουθενα..το διαβαζα και ειχα μεινει μακακας..!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Valkyre
25-04-2013, 12:00
^^ Nαι το καταλαβαινω και γι αυτο σου ειπα κι εγω θα τσαντιζομουν, απλα το ανεφερα πιο πολυ για το θεμα του "τι γκαντεμια γαμωτο". Και λεω απλα οτι αν ειναι να επιλεξεις που να εισαι γκαντεμης, χιλιες φορες να ειναι σε κατι μικρο παρα σε κατι χοντρο. ;)

Αυτο το λεω να το ακουω κι εγω ετσι.... εννοειται... κι εγω τσαντιζομαι για ψιλου πηδημα (κυριολεκτικα) αλλα πραγματικα πρεπει να το βλεπουμε στο συνολο του μερικες φορες!

Valkyre
25-04-2013, 14:34
Σσσσσσσσσσσττ παιδια...

ΣΣΣΣσσσσσσσσσττ!!!


πολυ ησυχια εχει εδω περα σημερα....

σσσσσσσσττ!

the master
25-04-2013, 15:24
καποιος να δωσει ενα μπαν στον κυριο απο πανω...

λολτρολολολολ

Leon_DiZ
26-04-2013, 17:09
Εχει αλλαξει η Google το design της σε ολα τα site και πλεον ολα ειναι κολλημενα αριστερα. Αν δε εχεις και μεγαλη οθονη/μεγαλη αναλυση, η μιση παει αχρησιμοποιητη

https://pbs.twimg.com/media/BIx2F4pCQAM6VaF.png:large

the master
26-04-2013, 23:12
εμενα παντως ειναι ενταξει

Leon_DiZ
26-04-2013, 23:20
εμενα παντως ειναι ενταξει

Σε τι οθόνη και τι ανάλυση;

the master
26-04-2013, 23:29
19"

1680 x 1050

- - - Updated - - -

ακυρο ακυρο ακυρο...δε ειναι ενταξει...

δηλαδη ειναι ενταξει αλλα τεσπα περιμενε να ανεβασω μια εικονα να καταλαβεις

- - - Updated - - -

λοιπον εγω τι κανω? εχω την καρτελα με τους σελιδοδεικτες μου ανοικτη παντα στα πλαγια της οθονης , οποτε δεν καταλαβα τη διαφορα, οταν τους βγαζω ομως το βλεπω αυτο που λες...
ομως δε με πειραζει γιατι εχω παντα αυτο απο διπλα, ισως και να ναι μια λυση ...δες

http://s13.postimg.org/e9ky7e90m/2013_04_26_22_26_15.jpg

http://s13.postimg.org/3o12ve2p2/2013_04_26_22_25_55.jpg

βλεπεις τη διαφορα...

Leon_DiZ
26-04-2013, 23:44
19"

1680 x 1050

- - - Updated - - -

ακυρο ακυρο ακυρο...δε ειναι ενταξει...

δηλαδη ειναι ενταξει αλλα τεσπα περιμενε να ανεβασω μια εικονα να καταλαβεις

- - - Updated - - -

λοιπον εγω τι κανω? εχω την καρτελα με τους σελιδοδεικτες μου ανοικτη παντα στα πλαγια της οθονης , οποτε δεν καταλαβα τη διαφορα, οταν τους βγαζω ομως το βλεπω αυτο που λες...
ομως δε με πειραζει γιατι εχω παντα αυτο απο διπλα, ισως και να ναι μια λυση ...δες

http://s13.postimg.org/e9ky7e90m/2013_04_26_22_26_15.jpg

http://s13.postimg.org/3o12ve2p2/2013_04_26_22_25_55.jpg

βλεπεις τη διαφορα...

Στα λογια μου ερχεσαι. Τα εχουν φτιαξει για φορητα και ταμπλετες και οσο ξεφευγεις απο αυτες τις διαστασεις, τοσο πιο χαλια γινεται.

the master
26-04-2013, 23:51
ναι απλα εμενα τουλαχιστον δε με χαλαει λογω αυτου που ειδες...

AlexandrosQV
27-04-2013, 14:44
Σκεφτομαι να αγορασω το soundtrack του MGS3 αλλα με προβληματιζουν λιγο οι χαμηλες τιμες του ebay www.ebay.com/itm/0392-3-METAL-GEAR-SOLID-3-Snake-Eater-Original-Soundtrack-Tactical-Espionage-CD-/290690520239?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ae8154af (http://www.ebay.com/itm/0392-3-METAL-GEAR-SOLID-3-Snake-Eater-Original-Soundtrack-Tactical-Espionage-CD-/290690520239?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ae8154af) εναντι της υψηλης τιμης που βρηκα στο amazon www.amazon.com/gp/product/B000666VRY/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller= (http://www.amazon.com/gp/product/B000666VRY/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=) ... Τι θα με συμβουλευατε να κανω;

:huh_where:

Leon_DiZ
27-04-2013, 15:27
Σκεφτομαι να αγορασω το soundtrack του MGS3 αλλα με προβληματιζουν λιγο οι χαμηλες τιμες του ebay www.ebay.com/itm/0392-3-METAL-GEAR-SOLID-3-Snake-Eater-Original-Soundtrack-Tactical-Espionage-CD-/290690520239?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ae8154af (http://www.ebay.com/itm/0392-3-METAL-GEAR-SOLID-3-Snake-Eater-Original-Soundtrack-Tactical-Espionage-CD-/290690520239?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43ae8154af) εναντι της υψηλης τιμης που βρηκα στο amazon www.amazon.com/gp/product/B000666VRY/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller= (http://www.amazon.com/gp/product/B000666VRY/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=) ... Τι θα με συμβουλευατε να κανω;

:huh_where:

eBay με 1000. Πολυ καλη τιμη, υψηλο feedback score. Ο third party πωλητης του Amazon απλα ψαχνει για κοροιδα.

german
28-04-2013, 11:54
κριμα και αδικο...
http://data.amirite.com/user_images/512d26c6912c4.jpg

tnf50
28-04-2013, 12:17
Λολ μοιαζει σαν να χρησιμοποιει τη δυναμη απο το star wars για να σηκωσει τη φαλαινα.

Nikoladim
28-04-2013, 16:52
Γυρνάς μετά από 3,5 μηνές στην Ελλάδα για διακοπες και μαθαινεις ετεροχρονισμενα πως εχουνε κλεψει το αμαξι σου εξω απο το σπιτι σου...Γιαρις 2010 (ΣΙΣΕ το ονομα λογω ομαδας)...

Leon_DiZ
28-04-2013, 17:52
Γυρνάς μετά από 3,5 μηνές στην Ελλάδα για διακοπες και μαθαινεις ετεροχρονισμενα πως εχουνε κλεψει το αμαξι σου εξω απο το σπιτι σου...Γιαρις 2010 (ΣΙΣΕ το ονομα λογω ομαδας)...




....

minaras_tio
28-04-2013, 18:47
Λιγο πριν τον αγωνα ITI EPIC 2013 στην Παυλιανη...
Αν δε το δεις το βουνο απο κοντα, δε μπορεις να καταλαβεις την ομορφια του...

2496
2497
2498
2499


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gazof
29-04-2013, 18:55
Ωραίος ρε φίλε, έχω ανέβει εκεί στα βουνά όταν γινόταν το Ακρόπολις και είναι πανέμορφα. Ωραίο ποδήλατο κιόλας, καλές βόλτες να έχεις.

minaras_tio
29-04-2013, 22:57
Ωραίος ρε φίλε, έχω ανέβει εκεί στα βουνά όταν γινόταν το Ακρόπολις και είναι πανέμορφα. Ωραίο ποδήλατο κιόλας, καλές βόλτες να έχεις.

Ακροπολις ειχα ερθει και εγω τοτε πριν επιστρεψει στην κωλοαθηνα. Χαχαχα
Ευχαριστω φιλος, να σαι καλα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

messi10
01-05-2013, 22:29
2498





:a042: :a040:

minaras_tio
01-05-2013, 22:56
:a042: :a040:

Ελα πες την αληθεια...για την φανελα της Liverpool λυσσας ε;;
Χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

modecris
03-05-2013, 01:04
Τελευταίο και πιό κρίσιμο 6μηνο για το ps3 μου...θα τα καταφέρει άραγε ή θα πάθει ανακοπή CPU??

go baby...GO! :Ρ

Valkyre
13-05-2013, 18:20
Σκεφτομαι οτι με περιμενουν 16 ωρες αεροπλανου και φρικαρω... τι θα κανω τοσες ωρες??

hakoo
13-05-2013, 18:23
Laptop, handheld, kindle, βιβλιο, περιοδικο, αβολες ματιες στον διπλα που εχει κοιμηθει πανω στον ωμο σου και του τρεχουν τα σαλια, τετοια...

Valkyre
13-05-2013, 18:29
^^ Ωραια πραγματα.... και μιλας με εναν ανθρωπο ο οποιος εινια σαν τον Βεγγο... δεν μπορει να κατσει σε μια θεση πανω απο 10 λεπτα...

Ζητειται PS Vita χαχαχα! :D

hakoo
13-05-2013, 18:31
Περνα να παρεις το δικο μου, 300 χιλιομετρακια μονο κερναω και καφε.

Valkyre
13-05-2013, 18:43
^^ χαχαχα ρησπεκτ ;)

Dragonpaul
13-05-2013, 20:00
Σκεφτομαι οτι με περιμενουν 16 ωρες αεροπλανου και φρικαρω... τι θα κανω τοσες ωρες??
An iPad wouldn't hurt now, would it????? :P :P :P

Valkyre
13-05-2013, 21:43
^^εχω το λαπτοπ δεν ειναι θεμα ipad, ειναι θεμα αυτου που λεω οτι δεν μπορω να κατσω σε μια καρεκλα τοσες ωρες! :P

the master
13-05-2013, 21:49
ε πηγαινε και μια στην τουαλετα ρε συ , λολ

να προσεχεις μη πεσει το αεροπλανο και μας αφησεις χρονους.

τρολολολ γιου μαντ?
χις μαντ!

muku
13-05-2013, 22:51
Δεν έχω μπει ποτέ τόσες ώρες σε αεροπλάνο. Βασικά οι μόνες πτήσεις που έχω κάνει είναι για Αγγλία και πίσω. Σύνολο 3 πτήσεις. Και φοβάμαι κιόλας αρκετά τα αεροπλάνα. Ειδικά όταν έχει αναταράξεις. Πρώτη φορά που μπήκα κιόλας δεν με είχε προειδοποιήσει κανείς και μόλις είπε ο πιλότος θα έχουμε αναταράξεις, δέστε τις ζώνες τα είδα όλα. Νόμιζα ότι ήρθε το τέλος. Συνδύασα το δέστε τις ζώνες με ότι θα πέσουμε σε κανά τυφώνα ξέρω γω όπως στις ταινίες. Πραγματικά όμως. 2η πτήση πιο κυριλέ. 3η ήμουν και με παρέα οπότε δεν φοβόμουν καθόλου. Αλλά η πτήση για Αγγλία είναι 3.5-4 ώρες. Όσο σκέφτομαι τις 16 σε συμπονώ αν και οι ανησυχίες μας είναι για διαφορετικούς λόγους. Παρέα θα έχεις τουλάχιστον? Με παρέα πιστεύω παλεύεται. Αλλιώς βλέπεις δύο ταινιούλες καπάκια, ρίχνεις και κανάν ύπνο και περνάει η ώρα.

Εν τω μεταξύ προετοιμάζομαι ψυχολογικά για τέτοια πτήση γιατί εκτός απροόπτου πάω Σεπτέμβρη Τόκυο οπότε θα το φάω το αγγούρι. Και πάω και μόνος μου γιατί η παρέα φεύγει από Ελλάδα και θα βρεθούμε εκεί... Το σκέφτομαι και ιδρώνω από τώρα. Καλό κουράγιο και καλό ταξίδι πάντως. Και καλές εμπειρίες από τις χώρες που θα ταξιδέψεις!

FotisGRC
13-05-2013, 23:33
Ειδα τώρα αυτό και σκέφτομαι πόσο γαμάτο θα ήταν σε poster..

http://www.oneman.gr/keimena/diabasma/sthles/serious-men/article2251516.ece/BINARY/w540/Barney-Stinson-barney-stinson-31132845-1024-768.png

Valkyre
14-05-2013, 11:43
ε πηγαινε και μια στην τουαλετα ρε συ , λολ

να προσεχεις μη πεσει το αεροπλανο και μας αφησεις χρονους.

τρολολολ γιου μαντ?
χις μαντ!

Ξερω οτι το ειπες για πλακα, αλλα νοτ φανι.

AriStos13
14-05-2013, 21:33
Ps3 τωρα η ps4 οταν βγει..!
Ιδου το διλημμα..!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikoladim
14-05-2013, 21:52
ps4 οταν βγει!

FotisGRC
14-05-2013, 21:59
Αν δεν έχεις πρόβλημα να κάτσεις 6-7 μήνες χωρίς κονσόλα πάρε το PS4.. Εγώ προσωπικά θα τσιμπούσα ένα PS3 τώρα και σε 1,5 χρόνο το PS4..

criter
14-05-2013, 22:05
Αναλογως τι θες να παιξεις. Αν θες να παιξεις The Last of Us, παιρνεις τωρα PS3. Κυκλοφορει και το GTAV το Σεπτεμπβριο και μπορει να ανακοινωθει και GT6, μεχρι να κυκλοφορησει το PS4.

AlexandrosQV
15-05-2013, 00:26
Ρε παιδια, εφτιαξα ενα βιντεακι με το αιφον στο οποιο επαιζε στο μπαγκραουντ ενα μουσικο κομματι. Το ανεβασα στο φεισμπουκ και σε λιγα λεπτα μου ηρθε μειλ οτι κατεβηκε το βιντεο. Ο τιτλος ελεγε "ειδοποιηση για εικαζομενη παραβιαση πνευματικων δικαιωματων"...! Λογικα παιχτηκε κατι με το τραγουδι; Υπαρχει καποια λυση για να το ξανα ανεβασω χωρις να εχω κανενα προβλημα; Εφαγα τρελη ξενερα.

:P

the master
15-05-2013, 00:38
δε ξερω αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει τροπος...

δεν το λεω με σιγουρια ομως αυτο...

AriStos13
15-05-2013, 10:21
Αυτο ειναι το διλημμα μου..βγαινουν τοσα καλα παιχνιδια ταοποια θελω να παιξω.. Απλα ειμαι στριμωγμενος οικονομικα γιαυτο υπαρχει και το διλημμα..!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

minaras_tio
16-05-2013, 00:36
Οκ...ειχε λασπη αλλα δε μπορεσα να αντισταθω!

2530
2531


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
16-05-2013, 02:13
Τελικά, μερικά άτομα ειναι χαμένη υπόθεση. Δεν αξίζει ούτε να τους φτυνει κανείς, αν και θα το έκανα ευχαρίστως.

the master
16-05-2013, 02:29
Τελικά, μερικά άτομα ειναι χαμένη υπόθεση. Δεν αξίζει ούτε να τους φτυνει κανείς, αν και θα το έκανα ευχαρίστως.

μην ασχολησε παυλο , στοιχημα οτι αυτα τα τοσο σαπια ατομα θα ειχαν να που τα χειροτερα για σενα, δειγμα του οτι δεν εχουν κριτικη σκεψη και αντιληψη.

ευτυχως υπαρχουν και ατομα που αξιζουν εκει εξω.

Dragonpaul
16-05-2013, 02:34
Thnx, Φίλ, αλλα δεν είχε να κάνει με εμένα. Τέτοιους ξέρω να τους βάζω στη θέση τους. Απλα παρατηρω και βλέπω τι άνθρωποι υπάρχουν. Τεσπα...

the master
16-05-2013, 02:40
Ασ τους να υπαρχουν αν δεν ασχολειται κανεις μαζι τους στο τελος ισως να αλλαξουν ...

τι να πω δε ξερω και γω...

chronohill
16-05-2013, 15:00
Οχι υπαρχει κοσμος πολυς που ασχολειται μαζι τους...οι ομοιοι τους...Παντα ελεγα...μα αυτος ειναι μπαζο πως εχει φιλους?μετα συνειδητοποιησα οτι υπαρχουν και τα μπαζα που κανουνε μαζωξεις...

messi10
16-05-2013, 18:26
Παιζει καμια συντήρηση στο psn γιατι δεν με βαζει..

Dragonpaul
17-05-2013, 14:19
Που είναι ο κόσμος, οεο;;;;

muku
19-05-2013, 12:49
Σκέφτομαι τι λαμόγια είναι οι ασφαλιστές διεθνώς. Με όποιον και να έχω συναναστραφεί μου έχει αφήσει τις χειρότερες εντυπώσεις. Από τον ασφαλιστή για το αυτοκίνητο μου που σε 1.5 χρόνο μου ανέβασε την ασφάλεια 70Ε το εξάμηνο ενώ από internet την πήρα τελικά πιο φθηνά από ότι η αρχική τιμή που μου έδινε ο άλλος. Μέχρι τον ασφαλιστή από το retirement plan της δουλειάς μου τώρα. Συγκεκριμένα :

Ενώ σε ένα meeting του ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω να μπω στο πλάνο τουλάχιστον για φέτος, μου στέλνει ένα χαρτί σπίτι που γράφει ότι συμφώνησα να δίνω το 4.5% του μισθού μου για το πλάνο (το μέγιστο προτεινόμενο ποσό που μπορώ να δώσω). Συν τοις άλλοις γράφει ότι συμφώνησα να επενδύσω το 100% του ποσού αυτού, της σύνταξης μου με άλλα λόγια, σε ομόλογα παρά τα ρίσκα που μου εξήγησε... Το χαρτί αυτό κατά τύχη το διάβασα ενώ καθάριζα το δωμάτιο για να πετάξω άχρηστα πράγματα. Δηλαδή μπορεί να το είχα πετάξει και να μην είχα πάρει χαμπάρι ότι μπήκα στο πλάνο μέχρι τον Ιούνιο που θα ξεκινούσε.

Έξω έχει μια γαμάτη μέρα και εγώ αυτή τη στιγμή σκοτώνω άνθρωπο από τα νεύρα μου. Μου κατέστρεψε την Κυριακή ο παπάρας. Δεν έχει και τηλ στο χαρτί, μόνο email, να τον πάρω κυριακάτικο να τον ξεχέσω...

messi10
19-05-2013, 13:03
Γινεται να σε βαλει στο πλανο χωρις την συμφωνη γνωμη σου / μια υπογραφη σου εστω κατι που να δειχνει οτι συμφωνησες;;

Πραγματικα δεν ξερω

muku
19-05-2013, 13:12
Δεν ξερω τι παιζει επειδη ειναι benefit στο συμβολαιο της δουλειας. Για παραδειγμα στο benefit για την οδοντιατρικη ασφαλιση μπηκα αυτοματα χωρις καν να με ρωτησουν. Δεν με χαλασε βεβαια γιατι ειναι τσαμπα, μονο φορο πληρωνεις 30 λιρες το χρονο. Οποτε μπορει κατι αντιστοιχo να παιζει και εδω. Απλα εδω ειναι κατι που δεν ηθελα και επισης ειχαμε συναντηση face to face με το λαμογιο και το ξεκαθαρισα. Γι αυτο τα πηρα στο κρανιο τωρα. Αυριο θα τον φτιαξω.

Lefteris_X
19-05-2013, 13:34
muku to the ftiaksimo

enter the ftiaxning by muku

muku ftiaxner for asfalists

(πακετάκι ντε Αγγλέν, σε ειδικό περιτύλιγμα, με αρκετή σως ντε λα πουστ. enjoy!)

ΥΓ: Καθαρά για να γελάσεις τα παραπάνω έτσι; Αν δεν τα κατάφερα........τότε θα τον φτιάξ αύριο με περισσότερη πώρωση!

muku
19-05-2013, 17:37
^^ Εντάξει τα κατάφερες, έσκασα ένα χαμόγελακι καθώς τα διάβαζα :P Μου πέρασαν λίγο τα νεύρα γιατί στο τέλος είδα ότι θα έχουμε και άλλη μια συνάντηση face to face για να μου δώσει και καλά επιπλέον πληροφορίες για το πακέτο. Στις 6 Ιουνίου. Οπότε ακόμα προλαβαίνω να κάνω opt-out κάτι το οποίο θα γίνει αύριο. Εν τω μεταξύ κάτι διάβαζα για cancellation fees. Έτσι και έχει κανά τέτοιο, τότε θα τον πάρει ο διάολος πραγματικά.

hakoo
19-05-2013, 17:52
Ειναι απο τις περιπτωσεις που λες καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη, NOT.

kostasb13
20-05-2013, 02:36
Σκεφτομαι οτι ακομα δεν μπορω να αποφασισω ποιο θα παρω τελικα, s4 ή htc one...ειναι μεγαλο το διλημμα...:a052:

ezio_auditore
20-05-2013, 03:33
αν εχεις τοσο χρημα σ4,αν ψαχνεσαι και για κανενα πιο φθηνο το one x.

Desmond
20-05-2013, 17:41
Έχει κάποιος εκτυπωτή canon?

Leon_DiZ
20-05-2013, 18:06
Έχει κάποιος εκτυπωτή canon?

Εγω, δυο. Για πες...

the master
20-05-2013, 18:53
ειμαι κατω απο 60 κιλα...

δντ σε ευχαριστω!!!!!!

πλεον μοντελο στη παραλια
και με μαυρο κορμι γιατι λεφτα για ξαπλωστρα δεν υπαρχουν.

Dragonpaul
20-05-2013, 19:28
Ρε συ... Αυτο ειναι βάρος γυναίκας. Πόσο ύψος έχεις;;;;;

the master
20-05-2013, 20:08
Ρε συ... Αυτο ειναι βάρος γυναίκας. Πόσο ύψος έχεις;;;;;

http://kurogane.animeblogger.net/image/dacapo2/dacapoii_07_nanaka_embarassed.jpg

1.75 περιπου

Dragonpaul
20-05-2013, 20:13
Καταλαβαινεις οτι εισαι λιποβαρης, ε;;;;; Πρεπει να παρεις καποια κιλα, ρε Φιλ. Απ' την αλλη σε ζηλευω...

the master
20-05-2013, 20:22
ειμαι στο οριο ...

τελικα δεν ηταν δυσκολο να χασω κιλα απλα πρεπει να κοψεις τις πατατες τηγανιτες...αυτες φταινε για ολα!

πολ ακολουθα το μονοπατι μου

nikon
20-05-2013, 20:24
Αν ήταν τόσο απλό όλοι αδύνατοι θα ήταν.....πολλά πρέπει να κοπούν αν θες να χάσεις.

Dragonpaul
20-05-2013, 20:26
και άλλος τρώει μισό πιάτο και παχαίνει.
Αυτο ειναι!!!!! Εγω αερα τρωω και παχαινω....!!!!! :P :P :P

the master
20-05-2013, 20:33
παιδια και γω ετσι ημουν , πρεπει απλα να μπεις σε προγραμμα και να το αποφασισεις πραγματικα...

δε γινεται να μη χασεις

nikon
20-05-2013, 20:35
Και τι λέει το πρόγραμμα ρε c τρως τα πάντα εκτός από τηγανιτές πατάτες;;;;

the master
20-05-2013, 20:56
Και τι λέει το πρόγραμμα ρε c τρως τα πάντα εκτός από τηγανιτές πατάτες;;;;

ναι και γενικα οχι γλυκα οχι σνακς και ΟΧΙ σουβακια κλπ

τρωω τετοια πολυ αραια...

τεσπα 1500-1800 θερμιδες τη μερα, α κανω και γυμναστικη , ποδηλατο, εκανα καθε μερα τωρα βαριεμαι λιγο αλλα δε θα μεινω 2 μερες χωρις να κανω ,,,επισης κοιλιακους...αυτα

tnf50
20-05-2013, 21:15
Εγω απο την αλλη ανοικω στην κατηγορια των ατομων που τρωνε κανονικα εως πολυ και δεν παχαινουν(some of you are jelly now muahahahaha). Το κακο ειναι οτι τωρα που αρχισα γυμναστηριο για να παρω ογκο πρεπει να αρχισω να τρωω του σκασμου...αλλα τωρα που το σκεφτομαι δε με χαλαει και τοσο:a050:.

Gazof
20-05-2013, 21:32
Ίδια κατηγορία είμαστε φίλε. Μέχρι τα 20 μου έτρωγα και εγώ δε ξέρω τι (και τώρα τρώω αρκετά) και δεν πάχαινα. 1,88 ύψος και 75 κιλά. Μιλάμε για πετσί και κόκκαλο για να μην σου πω σκέτο πετσί.. χαχαχ :D

Ξεκίνησα γυμναστήριο μπας και πάρω τίποτα και μετά από 2 χρόνια κατάφερα και πήγα 85. Ως φοιτητής σε άλλη πόλη τότε, μου ήταν δύσκολο να τρώω αυτά που ήθελα, αλλά το πάλευα το θέμα. Τώρα μετά από 7 χρόνια, είμαι 29 χρονών και ακόμα 85 κιλά είμαι...! χαχαχα ούτε χάνω, ούτε παίρνω. Στρατό που περίμενα να έχω αύξηση ή μείωση (δεν ήξερα που θα πάω και τι θα κάνω), μπήκα 85 και βγήκα 85 μετά από ένα χρόνο.

Δώσε βάρος κυρίως στο τι θα τρως και όχι στο πόσο. Και στο πότε θα τρως επίσης, γιατί μετά το gym έχουμε την ανάγκη να φάμε τον άμπακο, αλλά μετά από προπόνηση καίγονται πιο εύκολα. Αν κάνω λάθος σε αυτό, με διορθώνετε. Καλό είναι, να κάνεις και ένα τεστ μεταβολισμού, βλέπεις τις θερμίδες που καις καθημερινά, ανάλογα με το πόσο κινείσαι και με τον τρόπο ζωής σου. Εγώ που είχα κάνει, μου είχαν βγάλει 2100 αν θυμάμαι καλά. Οπότε με ένα τεστ και πρόγραμμα διατροφής, θα σου είναι όλα πιο εύκολα. Τα δέκα κιλά που κατάφερα να πάρω τα θεωρώ άθλο. :D

Dragonpaul
20-05-2013, 21:38
ναι και γενικα οχι γλυκα οχι σνακς και ΟΧΙ σουβακια κλπ

τρωω τετοια πολυ αραια...

τεσπα 1500-1800 θερμιδες τη μερα, α κανω και γυμναστικη , ποδηλατο, εκανα καθε μερα τωρα βαριεμαι λιγο αλλα δε θα μεινω 2 μερες χωρις να κανω ,,,επισης κοιλιακους...αυτα
Δεν ειναι ετσι, Φιλ... Μπορεις να τρως ολα τα παραπανω, αλλα με σωστη ποσοτητα. Θα σου δωσω παραδειγματα. Μπορεις να τρως γλυκο, αλλα δε θα το παρακανεις. Πχ, ενα γλυκο κερασματος δε θα σε βλαψει. Τωρα αν παρεις ενα κιλο παγωτο και το κατσεις ολο κατω με τη μια, ε... Επισης, σνακς. Μπορεις αντι να παρεις βρωμογαριδακοπατατακια (τα οποια λατρευω), να κανεις λιγο ποπ κορν και εισαι μια χαρα. Χωρις βουτυρα και μαλακιες. Λιγο αλατισμενο και ολα οκ. Πολυ λιγες θερμιδες. Σουβλακια τωρα... Και βεβαια μπορεις να τρως. Οχι με διπλες πιτες και τιγκα στο γυρο με ξυγκι. Μπορεις να φας ανετα ενα κοτοσουβλακι με τοματα και αλαδωτη πιτα. Και εισαι κομπλε.
Φαγητα τα οποια πρεπει να αποφευγονται εμφατικα στις διαιτες, ειναι πιτσες και λουκανικα!!!!!!!! Εδω μπαινει Χ!!!!!!!

tnf50
20-05-2013, 21:38
Ίδια κατηγορία είμαστε φίλε. Μέχρι τα 20 μου έτρωγα και εγώ δε ξέρω τι (και τώρα τρώω αρκετά) και δεν πάχαινα. 1,88 ύψος και 75 κιλά. Μιλάμε για πετσί και κόκκαλο για να μην σου πω σκέτο πετσί.. χαχαχ :D

Ξεκίνησα γυμναστήριο μπας και πάρω τίποτα και μετά από 2 χρόνια κατάφερα και πήγα 85. Ως φοιτητής σε άλλη πόλη τότε, μου ήταν δύσκολο να τρώω αυτά που ήθελα, αλλά το πάλευα το θέμα. Τώρα μετά από 7 χρόνια, είμαι 29 χρονών και ακόμα 85 κιλά είμαι...! χαχαχα ούτε χάνω, ούτε παίρνω. Στρατό που περίμενα να έχω αύξηση ή μείωση (δεν ήξερα που θα πάω και τι θα κάνω), μπήκα 85 και βγήκα 85 μετά από ένα χρόνο.

Δώσε βάρος κυρίως στο τι θα τρως και όχι στο πόσο. Και στο πότε θα τρως επίσης, γιατί μετά το gym έχουμε την ανάγκη να φάμε τον άμπακο, αλλά μετά από προπόνηση καίγονται πιο εύκολα. Αν κάνω λάθος σε αυτό, με διορθώνετε. Καλό είναι, να κάνεις και ένα τεστ μεταβολισμού, βλέπεις τις θερμίδες που καις καθημερινά, ανάλογα με το πόσο κινείσαι και με τον τρόπο ζωής σου. Εγώ που είχα κάνει, μου είχαν βγάλει 2100 αν θυμάμαι καλά. Οπότε με ένα τεστ και πρόγραμμα διατροφής, θα σου είναι όλα πιο εύκολα. Τα δέκα κιλά που κατάφερα να πάρω τα θεωρώ άθλο. :D

Θα τσεκαρω το τεστ που μου λες...skinny dudes unite!

the master
20-05-2013, 21:45
πολ

πανω κατω αυτο κανω ρε οκ...

παντως πατατες τηγανιτες ποτε ξανα...ποτε...το απαγορευμενο φαι...

τνφ παρε 5 πιτογυρα να φας ρε , ογκοοοοοοοοοοος

Gazof
20-05-2013, 21:47
Τα πιτόγυρα να έχουν απ'όλα, ειδικά τηγανιτές πατάτες.. χεχεχεχε

Ρε σεις, πριν έφαγα και πεινάω. Δεν ξαναμπαίνω στο παρόν thread σήμερα :D

Leon_DiZ
20-05-2013, 22:32
Μια χαρά είναι ο master, είναι πάνω από το όριο.

Είμαι κάτω από το όριο και ξέρω ;)

the master
20-05-2013, 22:33
γιατι εσυ ποσα εισαι βρε???

Dragonpaul
20-05-2013, 22:36
Ρε που να σας παρει ολους εδω μεσα... Τοσο αδυνατοι ειστε πια;;;;;;;

Leon_DiZ
20-05-2013, 22:43
γιατι εσυ ποσα εισαι βρε???

~1,90 και ~65.

Now that's skinny.

Dragonpaul
20-05-2013, 22:47
Αυτο ξεπερνά την έννοια "skinny"..... Ειναι κατηγορία από μονο του.

the master
20-05-2013, 23:24
τοσο πολυ ε?

εμενα δε θα με χαλαγε , εισαι υγιης γενικα?

Leon_DiZ
20-05-2013, 23:42
τοσο πολυ ε?

εμενα δε θα με χαλαγε , εισαι υγιης γενικα?

Ναι ρε. Γενικα τρωω πολυ, οχι τεραστιες μεριδες, αλλα πολλα γευματα. Απλα ετσι ειναι το σκαρι μου.

dspug7
21-05-2013, 00:52
κι εκει που εψαχνα τι ταινια να δω...


http://www.youtube.com/watch?v=gPGj6kNFYxU

jiraiya
21-05-2013, 01:15
μετα απο τοσο καιρο δεν μπορω να κανω :
You may not post new threads
You may post replies
You may post attachments
You may edit your posts
why???????:hysterical:

DarkUSS
21-05-2013, 03:06
Κοίτα να δεις που υπάρχουν κι άλλοι αδύνατοι που δεν παίρνουν εύκολα βάρος. Από πάντα το είχα αυτό το πρόβλημα και η φάση είναι πως όταν οι περισσότεροι στο χτυπάνε "ρε συ φάε λίγο, είσαι πολύ αδύνατος" αρχίζει και γίνεται εκνευριστικό και σε επηρεάζει ψυχολογικά σε πολλά πράγματα χωρίς να το καταλαβαίνεις.

hakoo
21-05-2013, 03:27
~1,90 και ~65.

Now that's skinny.

Wait what

Νταξει εισαι μικρος ακομα, ο μεταβολισμος σου εχει αλλους ρυθμους.
Dark κι εσυ μικρος (πρεπει να) εισαι ακομα, θα δεις οτι θα αλλαξει αυτο με τα χρονια χωρις να κανεις κατι.

muku
21-05-2013, 03:32
Έσεις οι "αδύνατοι" πόσα γεύματα τρώτε την ημέρα? Και τι ποσότητες. Θυμάμαι τον κολλήτο μου στο λύκειο που ήταν σε αυτά τα κυβικά και ξεκίνησε γυμναστήριο, χτύπησε μια πρωτεινοκρεατίνη για 3 μήνες και πήρε 5 κιλά περίπου σε συνδυασμό με διατροφή για να πάρει κιλά. Από τότε μέχρι σήμερα έχει παραμείνει σε αυτά τα κυβικά. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα κακής διατροφής. Δηλαδή αν τρως τον επαρκη αριθμό θερμίδων για να πάρεις βάρος τότε πως γίνεται να μην παίρνεις? Δεν γίνεται να κάψεις ότι θα φας.

Εγώ μπορώ να με φανταστώ να γίνομαι υπέρβαρος πολύ εύκολα. Αυτή τη στιγμή τρώω 5 φορές την ημέρα (+ 2 φρούτα ενδιάμεσα) και διατηρούμαι στα κιλά μου. Τα 2 γεύματα είναι μεγάλα. Ε τα υπόλοιπα 3 γεύματα μπορώ άνετα να τα αλλάξω και αντί για ένα τοστ πχ να φάω του σκασμού μέχρι να μην μπορώ να κουνηθώ. Ε αν το κάνω για 2 μήνες αυτό σίγουρα θα πάρω αρκετά κιλά.

DarkUSS
21-05-2013, 03:33
Αυτό το ακούω από όταν ήμουν 15 και σε λίγο φτάνω 25 κι ακόμα τα ίδια! :P

modecris
21-05-2013, 03:54
ειμαι κατω απο 60 κιλα...




~1,90 και ~65.


Μαζί οι δυό σας έχετε τα ίδια κιλά με μένα! αχαχαχα!!

messi10
21-05-2013, 17:51
πφφφ ποσο τρομερα δυσκολο ειναι να παρεις εισητηριο... ,,, θελει χιλια πραγματα. Αλλα high hopes ειπαμε. :)

Leon_DiZ
21-05-2013, 18:14
Έσεις οι "αδύνατοι" πόσα γεύματα τρώτε την ημέρα? Και τι ποσότητες. Θυμάμαι τον κολλήτο μου στο λύκειο που ήταν σε αυτά τα κυβικά και ξεκίνησε γυμναστήριο, χτύπησε μια πρωτεινοκρεατίνη για 3 μήνες και πήρε 5 κιλά περίπου σε συνδυασμό με διατροφή για να πάρει κιλά. Από τότε μέχρι σήμερα έχει παραμείνει σε αυτά τα κυβικά. Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα κακής διατροφής. Δηλαδή αν τρως τον επαρκη αριθμό θερμίδων για να πάρεις βάρος τότε πως γίνεται να μην παίρνεις? Δεν γίνεται να κάψεις ότι θα φας.

Εγώ μπορώ να με φανταστώ να γίνομαι υπέρβαρος πολύ εύκολα. Αυτή τη στιγμή τρώω 5 φορές την ημέρα (+ 2 φρούτα ενδιάμεσα) και διατηρούμαι στα κιλά μου. Τα 2 γεύματα είναι μεγάλα. Ε τα υπόλοιπα 3 γεύματα μπορώ άνετα να τα αλλάξω και αντί για ένα τοστ πχ να φάω του σκασμού μέχρι να μην μπορώ να κουνηθώ. Ε αν το κάνω για 2 μήνες αυτό σίγουρα θα πάρω αρκετά κιλά.

Δεν τρωω ιδιαιτερα μεγαλα γευματα, αλλα τρωω πολλα μικρα (σε φαση μπορει μιση ωρα μετα το μεσημεριανο να φαω παλι την ιδια ποσοτητα). Γενικα ομως τρωω πολυ κατα τη διαρκεια μιας ημερας.

Lefteris_X
21-05-2013, 20:08
καλά ΟΚ, δε νομίζω να τρως 2 μοσχαρίσιες + μια τεράστια πράσινη σαλάτα ως κύριο γεύμα. (το οποίο είναι για 1.90 ύψος με γρήγορο μεταβολισμό, το λέω καθώς είμαι γύρω στο 1.95, αλλά 60 κιλά ήμουν Τετάρτη Δημοτικού, από τα 14-15 και μετά, λόγω αθλητισμού ήμουν σταθερά μεταξύ 98-100 κιλών, ανάλογα των μυικό όγκο.....τώρα βέβαια, είμαι 95 κιλά άνευ του ίδιου μυικού όγκου = αποτέλεσμα αποχής από αθλητισμό αρκετά χρόνια).

γενικότερα, τα λιποβαρή άτομα, πέραν του ιδιαίτερου μεταβολισμού τους, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ, να τρώνε μεγάλες ποσότητες. Αντιθέτως τρώνε αρκετά μικρές (αυτό που λέω εγώ ένα μεγάλο σνακ) και το θεωρούν "μεγάλο γεύμα".

Για παίξε με 4.500-5.000 θερμίδες (το λιγότερο μίνιμουμ που απαιτείται στο 1.90+ όταν γυμνάζεται, προσωπικά έπαιζα στις 5.300 - 6.000) και έλα πες μου αν θα παχύνεις.

Χωρίς πατατάκια, γλυκά και fast/junk food. Χώσε σε κόκκινο κρέας αυστηρά (μακρυά από λευκό), χώσε ψητό ψάρι, χώσε πράσινα λαχανικά, χώσε μανέστρα και κόκκινο κρέας (γιουβέτσι = αρχαίο φαγητό προετοιμασίας για Ολυμπιακούς), χώσε πολλά φρούτα, χώσε καρότα, χώσε συγκεκριμένους ξηρούς καρπούς, χώσε βασιλικό πολτό 1 - 1,5 g κάθε μέρα το πρωί, χώσε 2-3 αυγά μέρα παραμέρα...........και μετά ας ξανασυζητήσουμε περί αν μπορεί κάποιος να αυξήσει σωματικό βάρος, με μυικό ιστό. Όχι σαπιοκοίλια, ούτε και σώματα "με παίρνει ο αέρας" = δεν είναι αυτός ο στόχος, αλλά και ούτε μούσκουλα αβέρτα (άλλωστε για μούσκουλα οι θερμίδες είναι Χ2 από αυτές που ανέφερα).

από την άλλη, με τόσα λίγα κιλά, και ελλείψει γερής γυμναστικής.....δεν θα έχετε πρόβλημα συνδέσμων / μηνίσκων / μέσης / λεκάνης όσοι είστε άνω του 1.88 στην ζωή σας (καθώς δεν θα σηκώνουν και ιδιαίτερα κιλά).

κοινώς δεν γίνεται να τα έχεις όλα. Κάπου, κάπως πληρώνεις ένα σχετικό τιμηματάκι.

the master
22-05-2013, 01:29
pw re guys synevei kati apisteyto ekei pou kathomoun k epeza pro xwris na enoxlw kanenan mphke sto dwmatio mou mia terastia iptameni katsarida! pedia ida to xaro me ta matia mou....me kindino na spasw th 47ara tv ths petaksa ena maksilari kai th xtyphsa k eki pou nomiza oti ola htan ok th vlepw n kseprovalei katw apo to maksilari ,anti na thn apoteliwsw efyga trexwntas ...true fear de skeftomoun kathara... k twra kathomai sto saloni me to vita... btw koitaksa k eixe eksafanistei... ax na mhn exoume enan antra sto spiti na katharizei me kati tetoia...

Dragonpaul
22-05-2013, 01:39
ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩ...... ΛΙΩΝΩ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!
Εχει εξαφανιστεί ή παραφυλάει κάτω απο το κρεβάτι και περιμένει να πας μέσα;;;;; Οκ.... Εγώ θα σου πω τι θα έκανα... Καταρχήν θα εκαιγα το μαξιλάρι!!!!! Στάνταρ αυτο!!!!! Επειτα, θα κουναγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο δωμάτιο μεχρι να τη βρω. Και αφού σιγουρευομουν οτι δεν ειναι μέσα, τότε θα κοιμομουν.
Παλια, είχε μπει μια κατσαρίδα στο δωμάτιο. Ξύπνησα τον αδερφό μου, κουνήσαμε τα κρεβάτια, τη βρήκαμε, τη φονευσαμε και μετά ύπνο.
Περυσι, τέτοια εποχή περίπου, είχε μπει μέσα στο σπιτι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΙΠΤΑΜΕΝΗ!!!!! Αυτή μου γλύτωσε.

2569

the master
22-05-2013, 01:44
tha paw twra na dw re... search and destroy...re sy htan terastia den exw ksanadei kati tetoio...a re gamw koita gantemia...re s lew eksafanisthke h poutana mesa se ena lepto...ante paw na dw...

Dragonpaul
22-05-2013, 01:46
Και ξέρεις πως τρέχουν, ε;;;; Αναλογικά θεωρείται, αν όχι το πιο γρήγορο, απο τα πιο γρήγορα ζώα στον πλανήτη.

the master
22-05-2013, 01:51
τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?

λοιπον ειμαι στο ]δωματιο μου και κραταω ενα κονταρι σφουγγαριστρας ενω καθομαι πανω στη καρεκλα...

ρε συ δεν ειναι πουθενα,,,λες να χωθηκε κατω απο το κρεβατι??
και αν γεννησει εκει?

ωχ

τι να κανω ρε συ σωσε με

- - - Updated - - -

παντως παιζει να την εχω τραυματισει οποτε δε ξερω κατα ποσο αποτελει απειλη τωρα...

Dragonpaul
22-05-2013, 01:54
Εχω γμθ στα γέλια. Φαντάζομαι την εικόνα.
Κοιτα... Μπορει να είσαι τυχερός και να έφυγε απο εκεί που ήρθε. Πάντως, καλού κακού, ρίξε μια ματιά και κάτω απο το κρεβάτι.

the master
22-05-2013, 01:57
nai re mhpws na phdhksw k apo to aerplano? ekei tha ine , elpizw oti eki tha mini k tha pswfisei alliws th mamhsa....den ine asteio paul egw fovamai k sy gelas re akarde?

- - - Updated - - -


Αν είναι να ζείτε Resident Evil με μια απλή κατσαριδούλα, τι να πω... :P
ti aplh re s milaw g yptameno daimona ths kolashs

Dragonpaul
22-05-2013, 01:59
Λοιπόν... Paul to the rescue!!!!
Οι κατσαρίδες απεχθάνονται τη μυρωδιά του οινοπνεύματος. Αν τη λούσεις με αυτο, κυριολεκτικά παραλύει. Χωρίς πλάκα, ρίξε λίγο κάτω απο το κρεβάτι και αν ειναι απο κάτω θα βγει. Και μετά λιωστην.

the master
22-05-2013, 02:00
re seis egw ypoferw k seis gelate k more dinete rep? re...re!

- - - Updated - - -

paul den exw inopneyma!!!!!!!!oxiiiiiiii

Dragonpaul
22-05-2013, 02:02
Πάρε κι άλλο ρεπ!!!!! Χα χα....
Μα να μην έχεις οινόπνευμα;;;;;;

the master
22-05-2013, 02:04
ΒΡΗΚΑ

λοιπον θα ριξω κατω απο καθε ρογμη...πολ δε νομιζω να βγει και να πεταξει ε?
γιατι αν τη δω να πεταει θα παθω καρδιακο...

λοιπον αντε να δουμε...ξεκιναω πρωτα κατω απο ενα μικρο ντουλαπακι κ τη ντουλαπα

Dragonpaul
22-05-2013, 02:05
Ναι, απλα πρόσεχε μη βάλεις καμία φωτια μετά.... Χα χα....

MajereMP44
22-05-2013, 02:05
Βρες την οπωσδηποτε και σκοτωσε τη.Και που ξερεις μπορει ναχει και καλο loot:P Να σου δωσει κανα μαγικο δαχτυλιδι που κανει resist στη fire ή κανα σπαθι katana:P

the master
22-05-2013, 02:07
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

- - - Updated - - -

ΠΟΛ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ!

Dragonpaul
22-05-2013, 02:09
Λεγεεεεε...... Θέλω να μάθω!!!!!!!

the master
22-05-2013, 02:11
λοιπον με το που ριχνω μια σταγωνα οινοπνευμα στο πατωμα βγηκε απο καπου αλλου και αρχισε να τρεχει πολυ γρηγορα,,,πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα της πεταξα το μαξιλαρι αλλα αυτη πηγε κατω απο το κρεβατι , μετα αγχωθηκα και ανεβηκα πανω στη καρεκλα φωναζοντας βοηθεια , μετα ηρθε η μανα μου και της λεω "ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ " εριξα ενα τονο οινοπνευμα βγηκε παλι πολυ γρηγορα και πηγε στο δωματιο της μανας μου η οποια την εξουδετερωσε με πολλες παντοφλιες λιωμα την εκανε...
μετα με ελεγε σουργελο αλλα και γω μικρο κοριτσακι φοβηθηκα :(

paul ειλικρινα δε φανταζεσαι , με εσωσες!!!!
ευχαριστωωω!
το αισθημα ανακουφισης που ενιωσα μολις την ειδα νεκρη δε περιγραφεται!

Dragonpaul
22-05-2013, 02:14
Μαλακα, πρεπει να ειναι το πιο ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΙΚΟ ποστ που εχω διαβάσει εδώ μέσα!!!!!!!!!! BY FAR!!!!!!
Τα έντομα δεν αντέχουν τις αναθυμιασεις του οινοπνεύματος και τρέχουν μόλις μυρίσουν λίγο. Γι'αυτο βγήκε η Τερεζα κατω απο το κρεβάτι. Πάλι καλά....

Lefteris_X
22-05-2013, 02:17
από μικρός τις λούζω με οινόπνευμα και τις καίω. Αλλά δεν τις μαζέυω αμέσως, την αφήνω εκεί όλο το βράδυ, προς παραδειγματισμό / τρομοκρατεία οποιασδήποτε άλλης αποφασίσει να περάσει κοντά.

φρικάρω με τις κατσσαρίδες απίστευτα, αλλά επειδή με ξέρω = ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να κλείσω μάτι (το έχω προσπαθήσει πιο μικρός και όλη την ώρα στο κρεββάτι ένιωθα τσιμπήματα / ψυχ. φρίκης μάλλον)...........οπότε την βρίσκω και μετά την καίω.

βέβαια, αν έχει συμβεί αυτό την ώρα που έχω χαλαρώσει (κάτι σχετικά δύσκολο).....με την ξενέρα που έχω φάει (πέρα δώθε τα έπιπλα, γμσέ με).......ε, μετά θέλω 1 ώρα για να ξαναχαλαρώσω. them fuckers

the master
22-05-2013, 02:19
ρε συ πολ γιατι γελας παιδι μου?

παραλιγο να δω τα ραδικια αναποδα ...

καλα δε φανταζεσαι ομως, με εφνιδιασε γιατι αλλου εριξα οινοππνευμα και απο αλλου βγηκε,,,
ματζερ@ ντροπαρε 10 γκολντ , γτπ.

- - - Updated - - -

@πες τα ρε λευτερη γιατι καποιοι νομιζουν οτι προκειται για παιχνιδι!

η προσωποποιηση του τρομου!

Dragonpaul
22-05-2013, 02:19

Σε νοιώθω.... Απλα δε θα υπήρχε περίπτωση να κοιμηθώ, ξεροντας πως σουλατσαρει μια απο αυτές στο δωμάτιο.

DarkUSS
22-05-2013, 03:39
λοιπον με το που ριχνω μια σταγωνα οινοπνευμα στο πατωμα βγηκε απο καπου αλλου και αρχισε να τρεχει πολυ γρηγορα,,,πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα της πεταξα το μαξιλαρι αλλα αυτη πηγε κατω απο το κρεβατι , μετα αγχωθηκα και ανεβηκα πανω στη καρεκλα φωναζοντας βοηθεια , μετα ηρθε η μανα μου και της λεω "ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ " εριξα ενα τονο οινοπνευμα βγηκε παλι πολυ γρηγορα και πηγε στο δωματιο της μανας μου η οποια την εξουδετερωσε με πολλες παντοφλιες λιωμα την εκανε...
μετα με ελεγε σουργελο αλλα και γω μικρο κοριτσακι φοβηθηκα :(

paul ειλικρινα δε φανταζεσαι , με εσωσες!!!!
ευχαριστωωω!
το αισθημα ανακουφισης που ενιωσα μολις την ειδα νεκρη δε περιγραφεται!

Κλαίω απλά! Χαχαχαχ!

the master
22-05-2013, 03:41
ρε σεις γιατι γελατε με το δραμα μου?

DarkUSS
22-05-2013, 04:02
ρε σεις γιατι γελατε με το δραμα μου?

Δεν γελάμε, συμπάσχουμε μαζί σου! :)

chronohill
24-05-2013, 11:53
Tωρα ανακαλυψα αυτο το υπεροχο ποστ!Μαστερ εδωσες ρεστα!Να σαι καλα μου φτιαξες την μερα!Δεν πεταξες λευκη πετρα ναρθω να την εξολοθρευσουμε μαζι οπως τον παλιο καλο καιρο στο νταρκ!
by the way δεν το ηξερα αυτο για το οινοπνευμα!τι αλλο θα μοιραστουμε εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!γουσταρω!

Dragonpaul
24-05-2013, 12:39
'νταξει! Αυτα πρεπει να ειναι όλα μαζι σε ενα ποστ!!!!


pw re guys synevei kati apisteyto ekei pou kathomoun k epeza pro xwris na enoxlw kanenan mphke sto dwmatio mou mia terastia iptameni katsarida! pedia ida to xaro me ta matia mou....me kindino na spasw th 47ara tv ths petaksa ena maksilari kai th xtyphsa k eki pou nomiza oti ola htan ok th vlepw n kseprovalei katw apo to maksilari ,anti na thn apoteliwsw efyga trexwntas ...true fear de skeftomoun kathara... k twra kathomai sto saloni me to vita... btw koitaksa k eixe eksafanistei... ax na mhn exoume enan antra sto spiti na katharizei me kati tetoia...


ΔΕ ΜΠΟΡΩΩΩΩΩΩ...... ΛΙΩΝΩ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!!
Εχει εξαφανιστεί ή παραφυλάει κάτω απο το κρεβάτι και περιμένει να πας μέσα;;;;; Οκ.... Εγώ θα σου πω τι θα έκανα... Καταρχήν θα εκαιγα το μαξιλάρι!!!!! Στάνταρ αυτο!!!!! Επειτα, θα κουναγα ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο δωμάτιο μεχρι να τη βρω. Και αφού σιγουρευομουν οτι δεν ειναι μέσα, τότε θα κοιμομουν.
Παλια, είχε μπει μια κατσαρίδα στο δωμάτιο. Ξύπνησα τον αδερφό μου, κουνήσαμε τα κρεβάτια, τη βρήκαμε, τη φονευσαμε και μετά ύπνο.
Περυσι, τέτοια εποχή περίπου, είχε μπει μέσα στο σπιτι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΙΠΤΑΜΕΝΗ!!!!! Αυτή μου γλύτωσε.

2569


tha paw twra na dw re... search and destroy...re sy htan terastia den exw ksanadei kati tetoio...a re gamw koita gantemia...re s lew eksafanisthke h poutana mesa se ena lepto...ante paw na dw...


Και ξέρεις πως τρέχουν, ε;;;; Αναλογικά θεωρείται, αν όχι το πιο γρήγορο, απο τα πιο γρήγορα ζώα στον πλανήτη.


τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?

λοιπον ειμαι στο ]δωματιο μου και κραταω ενα κονταρι σφουγγαριστρας ενω καθομαι πανω στη καρεκλα...

ρε συ δεν ειναι πουθενα,,,λες να χωθηκε κατω απο το κρεβατι??
και αν γεννησει εκει?

ωχ

τι να κανω ρε συ σωσε με

- - - Updated - - -

παντως παιζει να την εχω τραυματισει οποτε δε ξερω κατα ποσο αποτελει απειλη τωρα...


Εχω γμθ στα γέλια. Φαντάζομαι την εικόνα.
Κοιτα... Μπορει να είσαι τυχερός και να έφυγε απο εκεί που ήρθε. Πάντως, καλού κακού, ρίξε μια ματιά και κάτω απο το κρεβάτι.


Αν είναι να ζείτε Resident Evil με μια απλή κατσαριδούλα, τι να πω... :P


nai re mhpws na phdhksw k apo to aerplano? ekei tha ine , elpizw oti eki tha mini k tha pswfisei alliws th mamhsa....den ine asteio paul egw fovamai k sy gelas re akarde?

- - - Updated - - -


ti aplh re s milaw g yptameno daimona ths kolashs


Λοιπόν... Paul to the rescue!!!!
Οι κατσαρίδες απεχθάνονται τη μυρωδιά του οινοπνεύματος. Αν τη λούσεις με αυτο, κυριολεκτικά παραλύει. Χωρίς πλάκα, ρίξε λίγο κάτω απο το κρεβάτι και αν ειναι απο κάτω θα βγει. Και μετά λιωστην.


re seis egw ypoferw k seis gelate k more dinete rep? re...re!

- - - Updated - - -

paul den exw inopneyma!!!!!!!!oxiiiiiiii


Πάρε κι άλλο ρεπ!!!!! Χα χα....
Μα να μην έχεις οινόπνευμα;;;;;;


ΒΡΗΚΑ

λοιπον θα ριξω κατω απο καθε ρογμη...πολ δε νομιζω να βγει και να πεταξει ε?
γιατι αν τη δω να πεταει θα παθω καρδιακο...

λοιπον αντε να δουμε...ξεκιναω πρωτα κατω απο ενα μικρο ντουλαπακι κ τη ντουλαπα


Ναι, απλα πρόσεχε μη βάλεις καμία φωτια μετά.... Χα χα....


Βρες την οπωσδηποτε και σκοτωσε τη.Και που ξερεις μπορει ναχει και καλο loot:P Να σου δωσει κανα μαγικο δαχτυλιδι που κανει resist στη fire ή κανα σπαθι katana:P


ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

- - - Updated - - -

ΠΟΛ ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ!


Λεγεεεεε...... Θέλω να μάθω!!!!!!!


λοιπον με το που ριχνω μια σταγωνα οινοπνευμα στο πατωμα βγηκε απο καπου αλλου και αρχισε να τρεχει πολυ γρηγορα,,,πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα της πεταξα το μαξιλαρι αλλα αυτη πηγε κατω απο το κρεβατι , μετα αγχωθηκα και ανεβηκα πανω στη καρεκλα φωναζοντας βοηθεια , μετα ηρθε η μανα μου και της λεω "ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ " εριξα ενα τονο οινοπνευμα βγηκε παλι πολυ γρηγορα και πηγε στο δωματιο της μανας μου η οποια την εξουδετερωσε με πολλες παντοφλιες λιωμα την εκανε...
μετα με ελεγε σουργελο αλλα και γω μικρο κοριτσακι φοβηθηκα :(

paul ειλικρινα δε φανταζεσαι , με εσωσες!!!!
ευχαριστωωω!
το αισθημα ανακουφισης που ενιωσα μολις την ειδα νεκρη δε περιγραφεται!


Μαλακα, πρεπει να ειναι το πιο ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΙΚΟ ποστ που εχω διαβάσει εδώ μέσα!!!!!!!!!! BY FAR!!!!!!
Τα έντομα δεν αντέχουν τις αναθυμιασεις του οινοπνεύματος και τρέχουν μόλις μυρίσουν λίγο. Γι'αυτο βγήκε η Τερεζα κατω απο το κρεβάτι. Πάλι καλά....


από μικρός τις λούζω με οινόπνευμα και τις καίω. Αλλά δεν τις μαζέυω αμέσως, την αφήνω εκεί όλο το βράδυ, προς παραδειγματισμό / τρομοκρατεία οποιασδήποτε άλλης αποφασίσει να περάσει κοντά.

φρικάρω με τις κατσσαρίδες απίστευτα, αλλά επειδή με ξέρω = ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να κλείσω μάτι (το έχω προσπαθήσει πιο μικρός και όλη την ώρα στο κρεββάτι ένιωθα τσιμπήματα / ψυχ. φρίκης μάλλον)...........οπότε την βρίσκω και μετά την καίω.

βέβαια, αν έχει συμβεί αυτό την ώρα που έχω χαλαρώσει (κάτι σχετικά δύσκολο).....με την ξενέρα που έχω φάει (πέρα δώθε τα έπιπλα, γμσέ με).......ε, μετά θέλω 1 ώρα για να ξαναχαλαρώσω. them fuckers


ρε συ πολ γιατι γελας παιδι μου?

παραλιγο να δω τα ραδικια αναποδα ...

καλα δε φανταζεσαι ομως, με εφνιδιασε γιατι αλλου εριξα οινοππνευμα και απο αλλου βγηκε,,,
ματζερ@ ντροπαρε 10 γκολντ , γτπ.

- - - Updated - - -

@πες τα ρε λευτερη γιατι καποιοι νομιζουν οτι προκειται για παιχνιδι!

η προσωποποιηση του τρομου!



Σε νοιώθω.... Απλα δε θα υπήρχε περίπτωση να κοιμηθώ, ξεροντας πως σουλατσαρει μια απο αυτές στο δωμάτιο.


Κλαίω απλά! Χαχαχαχ!


ρε σεις γιατι γελατε με το δραμα μου?


Δεν γελάμε, συμπάσχουμε μαζί σου! :)


Tωρα ανακαλυψα αυτο το υπεροχο ποστ!Μαστερ εδωσες ρεστα!Να σαι καλα μου φτιαξες την μερα!Δεν πεταξες λευκη πετρα ναρθω να την εξολοθρευσουμε μαζι οπως τον παλιο καλο καιρο στο νταρκ!
by the way δεν το ηξερα αυτο για το οινοπνευμα!τι αλλο θα μοιραστουμε εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!γουσταρω!

messi10
24-05-2013, 12:42
Και ηθελα να το ειχα προχειρο οταν ηθελα να ξεκαρδιστω στα γελια . Thanks Παύλο. λολ
λολ

FotisGRC
31-05-2013, 02:04
Σε όποιον δεν έχει πέσει το iphone στην τουαλέτα δεν ξέρει τι χάνει!!

Leon_DiZ
31-05-2013, 02:18
Σε όποιον δεν έχει πέσει το iphone στην τουαλέτα δεν ξέρει τι χάνει!!

:O Οχι ρε! Παει, τα παιξε;

FotisGRC
31-05-2013, 02:23
:O Οχι ρε! Παει, τα παιξε;

Βασικά το φως της οθόνης πλέον δεν δουλεύει. Αλλά απο μέσα δουλεύει η οθόνη. Αλλά και το touch μία δουλεύει μία όχι. Σχεδόν αμέσως το έκλεισα και θα το αφήσω άυριο μέχρι το μεσημέρι στον ήλιο τουλάχιστον να φύγει η υγρασία..

Βασικά ένα παλιό 3GS ήταν, θα αγόραζα καινούριο κινητό αυτές τις μέρες. Αλλά νευριάζω γιατί ήθελα σήμερα-αύριο να μεταφέρω τους αριθμούς στη SIM και δεν πρόλαβα. Τώρα ούτε ξέρω τι αριθμούς έχω κρατήσει.

Ευτχώς που ήταν στα τελευταία του γιατί αλλιώς θα το έκλαιγα!

Valkyre
31-05-2013, 11:13
Το σκηνικο μ ε την κατσαριδα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! χαχαχαχα

the master
31-05-2013, 13:02
ηταν μια τιμια κατσαριδα, εδωσε τη μαχη της...

αλλα μεσα στο καστρο μου η μοιρα της ειχε γραφτει...

minaras_tio
31-05-2013, 16:15
Χθες απογευμα με το ποδηλατο...
4 φιδια. Το πρωτο το πατησα με την πισω ροδα. Το μαγκωσα για λιγο αλλα ευτυχως δε γυρισε να με δαγκωσει.
Το αλλα 2 οκ. Περιπου 3 μετρα αποσταση.
Το 4ο το βλεπω μπροστα μου...πολυ μεγαλο.
Επισης, 4 τσοπανοσκυλα. Στο τσακ γλυτωσαμε.
Οταν εχεις δει φιδια πριν ομως, τι να κλασουν τα σκυλια;;
Λερωθηκα ελαφρως...χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Valkyre
31-05-2013, 16:32
Στον αμαζονιο εκανες ποδηλατο?

FotisGRC
31-05-2013, 16:32
Χαχαχα.. Αυτό σκέφτηκα! Πάτρα-Αμαζόνιος μια πεταλιά δρόμος..

minaras_tio
31-05-2013, 18:27
Στον αμαζονιο εκανες ποδηλατο?

Χαχαχα!! Οχι ρε συ!
Λαμια εκανα αλλα ηταν αναβαση χωματοδρομου για ενα καταφυγιο.
Ημουν στα λημερια τους η αληθεια ειναι...
Δε ξερω τι φιδια ηταν, ξερω τι επαθα εγω μολις τα ειδα....
Ειδικα το πρωτο που περασε κατω απο τα ποδια μου και το πατησα...νταξ...μαλλι...

Καλα τα τσοπανοσκυλα μου φανηκαν αρνακια...αν και το πρωτο το μαζεψε ο βοσκος καθως πλησιαζε το ποδι μου...μαλλι επισης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
31-05-2013, 19:56
Αφιερωμενο στον φιλο μου τον Φιλ (a.k.a. Da Masta)

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/avpbYrd_700b_v1.jpg

Gazof
31-05-2013, 19:57
Και δεν σταμάτησες να προσφέρεις τις πρώτες βοήθειες στο καημένο φιδάκι βρε? :P

Να πηγαίνεις με τον master άλλη φορά, να είσαί ήσυχος lol

minaras_tio
31-05-2013, 20:03
Και δεν σταμάτησες να προσφέρεις τις πρώτες βοήθειες στο καημένο φιδάκι βρε? :P

Να πηγαίνεις με τον master άλλη φορά, να είσαί ήσυχος lol

Και εμενα ποιος θα μου προσεφερε τις πρωτες βοηθειες;;;!!

master πηρε το ματι μου οτι εισαι και πολυ hunter...ψηνεσαι για σαφαρι;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
31-05-2013, 20:23
ηταν μια τιμια κατσαριδα, εδωσε τη μαχη της...

αλλα μεσα στο καστρο μου η μοιρα της ειχε γραφτει...

Εκει γραφτηκε το επος του master the Gallant.
p.s Αν σου πει κανεις οτι την σκοτωσε η μαμα σου ενω εσυ τσιριζες like a girl υπενθυμισε τους οτι στην ουσια η μαμα ειναι το ultimate summon του master the Gallant.
Dude, you've got a freaking summon. :d030tr:



Στον αμαζονιο εκανες ποδηλατο?

Υou stole my post :a122:
(εεεε ακριβως ομως :a010bg:)

Dragonpaul
01-06-2013, 00:12
Σε 45' καλοκαίρι....

the master
01-06-2013, 00:21
Και δεν σταμάτησες να προσφέρεις τις πρώτες βοήθειες στο καημένο φιδάκι βρε? :P

Να πηγαίνεις με τον master άλλη φορά, να είσαί ήσυχος lol

στο αμαζονιο εγω? μονο αν ειχα flamethrower μαζι μου χεχεχεχε


Και εμενα ποιος θα μου προσεφερε τις πρωτες βοηθειες;;;!!

master πηρε το ματι μου οτι εισαι και πολυ hunter...ψηνεσαι για σαφαρι;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

σαφαρι στο σαλονι με tomb raider ναι , κανονικο σαφαρι παει και ερχεται , μ αρεσει η φυση αλλα κατι ιπταμενες κατσαριδες its too much


Εκει γραφτηκε το επος του master the Gallant.
p.s Αν σου πει κανεις οτι την σκοτωσε η μαμα σου ενω εσυ τσιριζες like a girl υπενθυμισε τους οτι στην ουσια η μαμα ειναι το ultimate summon του master the Gallant.
Dude, you've got a freaking summon. :d030tr:



AXAXAXAXAXA ακου τι λεει αχαχα,,,ναι ειναι τρελο σαμον , με το που ουρλιαξω βοηθεια σα μικρο κοριτσακι ερχεται για να με βρισει...


Σε 45' καλοκαίρι....

καραμελες παυλο, καραμελες...

minaras_tio
01-06-2013, 00:44
στο αμαζονιο εγω? μονο αν ειχα flamethrower μαζι μου χεχεχεχε



σαφαρι στο σαλονι με tomb raider ναι , κανονικο σαφαρι παει και ερχεται , μ αρεσει η φυση αλλα κατι ιπταμενες κατσαριδες its too much



AXAXAXAXAXA ακου τι λεει αχαχα,,,ναι ειναι τρελο σαμον , με το που ουρλιαξω βοηθεια σα μικρο κοριτσακι ερχεται για να με βρισει...



καραμελες παυλο, καραμελες...

Και rocket launcher να ειχες, δεν σε σωζει τιποτα στον Αμαζονιο...

Ιπταμενες κατσαριδες...πρωτη γνωριμια μαζι τους το 2004 στην Αθηνα οταν πηγα να σπουδασω. Μεχρι τοτε αγνοουσα την υπαρξη του συγκεκριμενου ειδους...
Αληθεια, γιατι τις συναντησα μονο στην Αθηνα; Λογω της σαπιλας; Της ατμοσφαιρας; Της βρωμιας; Μεγαλη απορια το εχω αυτο...
Εχετε δει εσεις σε αλλη πολη ιπταμενες;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

muku
01-06-2013, 01:42
Σε 45' καλοκαίρι....

Πόναει πραγματικα. Αυτή τη βδομάδα ήμουν πάλι με χοντρό μπουφάν το πρωί και θέρμανση το βράδυ... Η πιο κρύα άνοιξη των τελευταίων 50 χρόνων. Περίμενε υπομονετικά 50 χρόνια να έρθω εγώ για να γίνει :P Μέχρι και χιόνι έριξε την προηγούμενη βδομάδα σε κάποιες περιοχές από ότι διάβασα.

Dragonpaul
01-06-2013, 01:49
Και το "καλοκαίρι" το λέω τυπικά, ε;;;; Εχουμε ζεστές μερες για μπάνιο πολυ καιρό τωρα....

muku
01-06-2013, 03:17
Και το "καλοκαίρι" το λέω τυπικά, ε;;;; Εχουμε ζεστές μερες για μπάνιο πολυ καιρό τωρα....

Kαλά αυτό το ξέρω. Απλά η υπενθύμιση ήταν σαν να πιέζεις μια πληγή με το χέρι βουτηγμένο σε αλάτι :P

the master
01-06-2013, 20:48
grhgora red 96.3 pos legetai ayto pou pezei twra??

the master
01-06-2013, 20:53
ena twn muse htan gamw

Leon_DiZ
01-06-2013, 20:58
ena twn muse htan gamw

Δεν το προλαβα. Για να ξερεις παντως, στο site λεει ποιο παιζει εκεινη την ωρα.

Supremacy ισως;

http://www.amazon.com/The-2nd-Law-Explicit/dp/B009G8GRX6/ref=tmm_other_meta_binding_title_0

Ακου το απο εδω, θα το βρεις αν ειναι απο τα καινουργια

the master
01-06-2013, 21:02
αυτο ηταν!

θενκς μαν , τραγουδαρα πως δε το χα τσεκαρει μεχρι τωρα...μεχρι αυριο θα το χω μαθει και στη κιθαρα λολ

+ρεπ αν μπορω

- - - Updated - - -

εδιτ δε μπορω

Leon_DiZ
01-06-2013, 22:13
αυτο ηταν!

θενκς μαν , τραγουδαρα πως δε το χα τσεκαρει μεχρι τωρα...μεχρι αυριο θα το χω μαθει και στη κιθαρα λολ

+ρεπ αν μπορω

- - - Updated - - -

εδιτ δε μπορω

Το πέτυχα ε; Τους είχα ακούσει που το εχουν ξαναβαλει, όντως ειναι κομματαρα!

minaras_tio
01-06-2013, 22:51
Η σημερινη αναβαση δεν ειχε φιδια, αλλα ειχε 7 τσοπανοσκυλα.
Ευτυχως μονο τα 2 ηταν αρκετα απειλητικα αλλα περασαμε γαμοσταυριζοντας και κλανοντας μεντες....
Δε μασαμε ομως (μεχρι να μας δαγκωσουν δηλαδη...)

Me and my precious:

2636


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gazof
01-06-2013, 23:40
Έπαιζα πριν λίγο GT5 online και ήταν ένας 15χρονος μέσα. Σε μία φάση πριν ξεκινήσει ο αγώνας, λέει από το bluetooth του, "μισό παιδιά μισό, κατσαρίδα!" Πέφτει ησυχία για λίγο και μετά ακούς ένα απελπιστικό... "ααααααααααααα"....

χαχαχαχα μαντέψτε ποιον μου θύμισε lol

the master
01-06-2013, 23:50
AXAXAXAXAXAXAXAXA

Gazof
02-06-2013, 00:04
Γελάς ε.. χαχαχαχ :P

Καλά το παληκάρι δεν υπήρχε, έτσι? Κοίταζε ποιο αυτοκίνητο ξεκινάει γρηγορότερα, αυτό ήταν το πιο σημαντικό (και στον αγώνα μάζευε ό,τι χορτάρι είχε μείνει από τον προηγούμενο, γιατί σε όλους τους αγώνες έκανε καλή δουλειά :D )

Σε μία φάση με ρωτάει αν ξέρω τι είναι η γωνία κάμπερ.. τι να του πεις.. οπότε του απαντάω ότι είναι η γωνία που πας και καμπερώνεσαι.. χαχαχαχα (αφού πιο πριν μας είχε πρήξει τον έρωτα να μας λέει πόσο καλός είναι στο modern warfare) http://www.ps3forums.gr/vb/images/smilies/emotional/ha-ha.png

kostasb13
02-06-2013, 03:19
Βλεπω και διαβαζω αυτα που γινονται στην Τουρκια αυτες τις μερες και αναποφευκτα κανω τις συγκρισεις με εδω...και με πιανει θλιψη...

Desmond
02-06-2013, 18:50
Βλεπω και διαβαζω αυτα που γινονται στην Τουρκια αυτες τις μερες και αναποφευκτα κανω τις συγκρισεις με εδω...και με πιανει θλιψη...

Επέτρεψέ μου μια "κακιούλα": Aν το παρακάτω βίντεο ήταν από Ελλάδα, το πιο πιθανό οτι θα μίλαγες για προβοκάτορες/παρακρατικούς που διαλύουν ειρηνικές διαδηλώσεις.

http://www.youtube.com/watch?v=pPQP3fQWTuQ

Ή όπως ας πούμε όλοι κόπτονται για το μπλοκάρισμα της αντιπληροφόρησης από τις κρατικές υπηρεσίες της Τουρκίας, αλλά χαίρονταν, έστω και προσωρινά, με το μπλοκάρισμα του athens indymedia.
Δεν τον πιάνεις τον Έλληνα πουθενά...

Nikoladim
03-06-2013, 00:37
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-981250
Βίντεο: Αστυνομικός πυροβολεί άοπλο διαδηλωτή και πανηγυρίζει

και αυτος κατα της αναπτυξης? αισχος!

http://luben.tv/blogs/19758/?fb_action_ids=10151630849913390&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%2210151630849913390%22%3A27237 0682909083}&action_type_map={%2210151630849913390%22%3A%22og.l ikes%22}&action_ref_map=[]

# Σκαι ξεφτιλες

the master
04-06-2013, 06:02
ξερεις τι ειναι να εχεις αραξει στο κρεβατι σου χαλαρα και ξαφνικα να κουνιεται η γη?

λολ ευτυχως κρατησε λιγο , παιζει να μουν καπως ετσι...


http://arenacreative.com/surprised_or_scared_teenage_man_sjpg4820.jpg
εγινε σεισμος ετσι? δεν εχω ψευδαισθησεις λολ


εδιτ
ελα το διαβασα εγινε σεισμος οντως !
ειπα μη μαστουρωσα...4 ριχτερ λενε ...
κρεμαααα...κρεμααααααα...

Leon_DiZ
04-06-2013, 06:09
ξερεις τι ειναι να εχεις αραξει στο κρεβατι σου χαλαρα και ξαφνικα να κουνιεται η γη?

λολ ευτυχως κρατησε λιγο , παιζει να μουν καπως ετσι...


http://arenacreative.com/surprised_or_scared_teenage_man_sjpg4820.jpg
εγινε σεισμος ετσι? δεν εχω ψευδαισθησεις λολ


εδιτ
ελα το διαβασα εγινε σεισμος οντως !
ειπα μη μαστουρωσα...4 ριχτερ λενε ...
κρεμαααα...κρεμααααααα...

και εγω πεταχτηκα, κατι έκανε πολυ θόρυβο στο δωμάτιο μου αλλα δεν ξερω τι. Αντε κοιμησου τωρα.

the master
04-06-2013, 06:14
καλα και γω το ιδιο δε καταλαβα ακριβως αν κοιμομουν εκεινη την ωρα ή αν με ξυπνησε ο σεισμος...
ή αν ξυπνησα λιγο πριν το σεισμο απο ενστικτο ( καλα αυτο λολ)

παντως τωρα το πουλο σιγα μη ξανακοιμηθω:a122:

mihalis13
04-06-2013, 06:27
Δυνατός..Εμένα με ξύπνησε τα χρειάστηκα η αλήθεια είναι...

Gazof
04-06-2013, 09:02
Με ξύπνησε και μένα, όσο πρόλαβα να καταλάβω, ήταν από αυτούς που μας πάνε πέρα δώθε και όχι πάνω κάτω. Είχα τέτοια νύστα από το βράδυ που ούτε ξυπνητήρι στις 7 δεν είχα βάλει και ευτυχώς ξύπνησα έστω και έτσι για να το βάλω. Μετά πρέπει να ξανακοιμήθηκα σε 0,4 sec, άντε 0,5 :D

Dragonpaul
04-06-2013, 10:15
Πρέπει να είμαι ο μόνος που δε πηρε χαμπάρι... Ολοι στη δουλειά γι'αυτο συζητούν.

Valkyre
04-06-2013, 11:21
Κι εμενα με ξυπνησε και ειμαι απο τα ατομα εκεινα που συνηθως δεν ξυπνανε με κατι τετοια....

βεβαια κατευθειαν κοιμηθηκα λολ.

Lefteris_X
04-06-2013, 11:26
τι λέτε ρε παιδιά; (καλημέρα κιόλας)

ξυπνώ ακόμα και με τον ήχο ενός κουνουπιού. Κυριολεκτικά έχω πολύ "ελαφρύ" ύπνο κι επιπλέον, δύσκολα με παίρνει = μεγάλο χρονικό διάστημα που "λαγοκοιμάμαι", μέχρι να με πάρει κανονικά ο ύπνος. Μιλάμε για τέτοια δυσκολία με τον ύπνο που ακόμα και ο ήχος του κλιματισμού (στο πιο ήσυχο σέτινγκ κιόλας) με ενοχλεί αφάνταστα, χρειάζομαι τουλάχιστον 30 λεπτά να τον συνηθίσω, κάθε φορά που ξαπλώνω.

ε, δεν πήρα χαμπάρι από τον σεισμό. Μα χαμπάρι λέμε! Πως σκατά έγινε αυτό - δεν κατάλαβα. Τώρα από εσάς είδα τα περί σεισμού.

Ποιος ήρθε; Τι έγινε ρε παιδιά; Να οργανωθούμε!

Σεισμός;

Ε, ρε "γλέντια", ελπίζω ο Εγκέλαδος να δείξει οίκτο, γιατί άλλο που δεν χρειαζόμαστε να συμβεί αυτούς τους καιρούς....(το 1981 το θυμάμαι σαν εχτές. Καλά στον σεισμό του 1999 βασικά γέλαγα, γιατί δεν "έκλανε μια" μπροστά σε αυτό που έζησα το 1981: όλη η Αθήνα στο πόδι, χιλιάδες άτομα στρωματσάδα μέσα σε αυτοκίνητα και πλατείες λόγω φόβου επιστροφής στα σπίτια.)

FotisGRC
04-06-2013, 11:26
Δεν πήρα χαμπάρι..Πάντως με ανησυχούν αυτά.. Προχθές 2,6 ρίχτερ, σήμερα 4,4.. Δεν μου αρέσουν!!

the master
04-06-2013, 15:35
ερχεται το τελος φωτη!

FotisGRC
04-06-2013, 15:41
Oι σεισμολόγοι λένε οτι δεν είναι σίγουροι αν αυτός ήταν ο κύριος σεισμός.. Φυλαχθείτε!!

Leon_DiZ
04-06-2013, 15:43
Oι σεισμολόγοι λένε οτι δεν είναι σίγουροι αν αυτός ήταν ο κύριος σεισμός.. Φυλαχθείτε!!

Ναι, ηταν σεισμικο teaser :P



«Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, η περιοχή δεν έχει κάποιο βεβερημένο παρελθόν για μεγάλους σεισμούς. Το ρήγμα είναι μικρό», δήλωσε ο καθηγητής σεισμολογίας Κώστας Μακρόπουλος, στην πρωινή εκπομπή του MEGA.

FotisGRC
05-06-2013, 15:50
Μία ερώτηση και μία προσφορά!

1) Εχει κανείς στο κινητό Wind to ALL? Οταν λέει δωρεάν λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα εννοεί και σταθερά?

2) Εχω έναν κωδικό για το 2 for 1 της Cosmote και δεν θα τον χρειαστώ.. Αν τον θέλει κανείς PM να τον δώσω!

Nikoladim
05-06-2013, 21:25
Πιστευετε πως αξιζει να μου στειλουν το Ps3 απο Ελλαδα εδω στο Λουξεμβουργο μεσω Dhl (δωρεαν τα μεταφορικα λογω εταιρειας)? Η θα εχει κανενα ατυχημα?

Nikoladim
05-06-2013, 21:47
Ναι δεν εχεις αδικο, λεω να το επιχειρησω! Θνξ!

MajereMP44
05-06-2013, 21:51
Μία ερώτηση και μία προσφορά!

1) Εχει κανείς στο κινητό Wind to ALL? Οταν λέει δωρεάν λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα εννοεί και σταθερά?



Ναι ειναι και για σταθερα.

FotisGRC
06-06-2013, 01:59
Ευχαριστώ πολύ! Οπότε τέλεια..! Βρήκα άψογο προγραμματάκι με πολλά λεπτά προς όλους και πολλά MB.. Οπότε πάω αύριο να το τσιμπήσω..

Leon_DiZ
09-06-2013, 04:19
Παλιογκαντεμη master!

Επαιζα αμεριμνος FF13 και ξαφνικα βλεπω μια κατσαριδα να μπαινει με το πασο της κατω απο την πορτα.

Πεταγομαι πανω, τρεχει αυτη κατω απο το κρεβατι, παιρνω το swiffer στο χερι, με το που παω να την βαρεσω τρεχει κατω απο την βιβλιοθηκη.

Αναβω φωτα, φωτιστικα, τραβαω επιπλα και μετα απο καποια ωρα την βλεπω να την κοπαναει απο την γωνια. Αφου την βαρεσα 2 φορες παιρνω μια ανασα (με το swiffer στο χερι παντα) και την βλεπω να προσπαθει να πεταξει οποτε και να αιωρειται 2 εκατοστα απο το πατωμα. Της δινω αλλες 2 λοιπον στο κεφαλι με το swiffer και ακομα με το swiffer στο κεφαλι ειναι..

Παντως ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που ειχα κατσαριδα μεσα στο δωματιο μου και απο τις ελαχιστες που πετυχα κατσαριδα στο σπιτι μου. Master μας γκαντεμιασες!

the master
09-06-2013, 04:30
Βαλε αυτο να παιζει και μετα διαβασε το σποιλερ ( εχω εμπνευση τωρα...)


http://www.youtube.com/watch?v=oljkXzRoXAE



Οχι φιλε μου, δε σας γκαντεμιασα,για χρονια ολοκληρα ηταν στο μυαλο μου , ομως τωρα ξερω οτι δε φοβομουν αδικα...it has beggan!
Οι κατσαριδες αφου εξελιχθηκαν με τη δικη μας βοηθεια τωρα εισβαλλουν στα σπιτια μας!
Η αποστολη τους αυτη τη στιγμη ειναι απλα να παρακολουθουν,,,ομως συντομα , συντομα θα επιθυμησουν το θανατο μας!

Χιλλιαδες,,οχι,,,εκατομμυρια,,,οχι ,,,δισεκατομμυρια ιππταμενα οντα του κακου!
Δεν εχουμε ελπιδα! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..ΟΧΙ πρεπει να φανουμε δυνατοι αυτες τις τελευταιες ωρες...πρεπει!

Να ειστε με οσους αγαπατε γιατι το τελος ερχεται, και θα ειναι επωδυνο (ειδικα για οσους φοβουνται τις κατσαριδες , αν και νομιζω οτι αυτο ειναι ξεκαθαρο ετσι κ αλλιως)

Οπως και να χει χαρηκα που σας γνωρισα...λυπαμαι που φευγουμε ετσι
οπως και να χει , θα πολεμισουμε,,,θα πολεμισουμε τη μαχη που δε μπορει να νικηθει!!!!!


εγω εγω ΘΑ ...ΘΑ...ΘΑ...ΘΑ...ΠΑΛΕΨΩ!
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ! Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ!

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΡΕ
ΕΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mdpipqgXvR1rr12zho1_500.gif

Dragonpaul
09-06-2013, 04:30
Είδες ρε (master);;;;;; Ο άνθρωπος με ένα ποστ ξεμπερδεψε!!!!!!! Οχι σαν εσένα που χρειαστηκες μια σελίδα ολόκληρη!!!!!!!!!!!!!

Leon_DiZ
09-06-2013, 04:34
Το άκουσα το κομμάτι, διάβασα και το spoiler, ολα καλα, απλα στο τέλος περίμενα "κοριτσιστικη κραυγή master" και μου το χάλασε :P

the master
09-06-2013, 04:37
Είδες ρε (master);;;;;; Ο άνθρωπος με ένα ποστ ξεμπερδεψε!!!!!!! Οχι σαν εσένα που χρειαστηκες μια σελίδα ολόκληρη!!!!!!!!!!!!!

http://kurogane.animeblogger.net/image/luckystar/24_kagami_embarrased.jpg

http://kurogane.animeblogger.net/image/luckystar/19_embarrased.jpg


Το άκουσα το κομμάτι, διάβασα και το spoiler, ολα καλα, απλα στο τέλος περίμενα "κοριτσιστικη κραυγή master" και μου το χάλασε :P

http://1.bp.blogspot.com/-VCa-UI6opfs/Tmh1l3t1U8I/AAAAAAAAAN8/ChAwE5vQN1g/s1600/hinagiku+red+face.jpg

the master
11-06-2013, 20:43
μαλιστα, ξυπναω και βρισκω 320gb media player hd δωρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ναι μωρη αρρωστια!

ωρα να δω ανιμε στη τηλεοραση μου επιτελους!

messi10
11-06-2013, 20:45
o
Αη Βασίλης?

the master
11-06-2013, 21:39
κατα καποιο τροπο...τεσπα εμενα με βολευει

Valkyre
12-06-2013, 01:43
Ε ναι λοιπον επιτελους!!!

Μετα απο 40 ωρες χωρις ουτε ενα λεπτο υπνου, ηρθε η ωρα να το ευχαριστηθω!!

Τελευταια φορα που κοιμηθηκα ηταν κυριακη και φτασαμε αισιως τεταρτη... Α ρε Ε3 λοοολ!

Καληνυχτα παιδες!

Dragonpaul
12-06-2013, 01:49
Αντε, καληνύχτα!

Nikoladim
12-06-2013, 14:43
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NX7QNWEGcNI

Leon_DiZ
12-06-2013, 15:03
Σκέφτομαι αν το παρακάτω είναι ο λόγος που οι next-gen consoles δεν έχουν analog output:

http://news.consumerreports.org/electronics/2011/02/goodbye-hd-component-video-hello-analog-sunset.html (http://news.consumerreports.org/electronics/2011/02/goodbye-hd-component-video-hello-analog-sunset.html)

Μόνο το Wii U έχει ακόμα τέτοια θύρα, αλλά δεν παίζει ταινίες.

Εγω παντως οταν πρωτοπηρα το PS3 δεν ειχα ακομα και επαιζα για λιγο καιρο σε CRT 21'' με composite (με component δεν ξερω τι ακριβως παιζει). Οι ταινιες Blu-ray παιζανε ασπρομαυρα και γενικα η ολη εμπειρια των παιχνιδιων ειναι αθλια. Δεν ξερω γτ κανεις θα ηθελε να εχει ακομα analogue output (ειδικα τωρα που κανει και record το PS4).

Valkyre
12-06-2013, 15:06
Σκέφτομαι αν το παρακάτω είναι ο λόγος που οι next-gen consoles δεν έχουν analog output:

http://news.consumerreports.org/electronics/2011/02/goodbye-hd-component-video-hello-analog-sunset.html (http://news.consumerreports.org/electronics/2011/02/goodbye-hd-component-video-hello-analog-sunset.html)

Μόνο το Wii U έχει ακόμα τέτοια θύρα, αλλά δεν παίζει ταινίες.

Ισως εχει ακομα τετοια θυρα επειδη δεν ειναι next gen... :P :D

πλακιτσα κανω.

Dragonpaul
12-06-2013, 21:44
Γλυκαναλατο αυτο που θα πω, αλλα χαιρομαι που το φορουμ εχει κοσμο παλι και συμμετοχη!

Leon_DiZ
12-06-2013, 23:53
Γλυκαναλατο αυτο που θα πω, αλλα χαιρομαι που το φορουμ εχει κοσμο παλι και συμμετοχη!

We love you too! :love:

messi10
17-06-2013, 23:08
Basila δοκιμάζω το tapatalk xaxa

lak100
29-06-2013, 13:03
ψαχνω ενα προγραμμα για να δημιουργησω την ηλεκτρονικη βιβλιοθηκη των παιχνιδιων μου εχω καμια 50αρια υπαρχει κατι τετοιο?

Leon_DiZ
29-06-2013, 15:44
ψαχνω ενα προγραμμα για να δημιουργησω την ηλεκτρονικη βιβλιοθηκη των παιχνιδιων μου εχω καμια 50αρια υπαρχει κατι τετοιο?

Εννοεις κατι τετοιο (http://www.collectorz.com/game/); Υπαρχουν διαφορα.

lak100
30-06-2013, 02:59
Εννοεις κατι τετοιο (http://www.collectorz.com/game/); Υπαρχουν διαφορα. Ναι χιλια ευχαριστω συνολο 81 games και αμετρητες αναμνησεις!