PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Leon_DiZ
15-11-2012, 23:03
(δεν παει για την συζητηση)
Μην σχολιασεις, μην σχολιασεις, μην σχολιασεις...

enstikto
16-11-2012, 10:15
Κανονιζω μετα απο δεν ξέρω και εγω ποσο καιρο διήμερη εκδρομή έτσι για να ξεφυγω κ λίγο και την ακυρώνουν λόγο "χαμηλού ποσοστού συμμετοχής"...
F@ck my luck :(

Valkyre
16-11-2012, 11:44
^^ Sucks....

But, δεν πειραζει εχεις κανονισει και αλλα πραγματα!

enstikto
16-11-2012, 12:33
^^
Τα άλλα αργούν όμως γμτ....

djpar
16-11-2012, 15:17
αυτήν λέω για το ΣΚΑΙ το πρωί

nikon
16-11-2012, 16:21
Έλα ρε c συγκρίνεται με την Σύλβια;;;;;.....βέβαια γούστα είναι αυτά αλλά εγώ για την Σύλβια κόβω φλέβες.

Desmond
16-11-2012, 17:39
Στηρίζω Άννα Μπουσδούκου με χίλια!

djpar
16-11-2012, 17:49
αυτη...αυτη η ΑΝΝΑ.....πωωωωωωω ρε παιδακι μου πρωι πρωι, εννοειται οτι σκιζει την αλλη που την ιδια μια μερα κ λεω βρε ουστ κοπροσκυλο!χαχα

Desmond
16-11-2012, 18:36
^Όταν την είχα πρωτοδεί ένα πρωινό, ο αυτόματος συνειρμός βασιζόταν σε μια άκρως επιμορφωτική ιαπωνέζικη τσόντα που περιελάμβανε μία παρουσιάστρια που έλεγε τις ειδήσεις, το crew των τεχνικών και... bukkake σε live μετάδοση!Χαχαχα!

Valkyre
16-11-2012, 18:37
^^χαχαχαχαχαχαχα πλακα κανεις τωρα! Αυτο θα πει σεναριο! Ο εξτρα χαβαλες με τον γιαπωνεζικο κινηματογραφο ειναι τα censored πιξελιασμενα οργανα... χαχαχα

Desmond
16-11-2012, 18:40
^^χαχαχαχαχαχαχα πλακα κανεις τωρα! Αυτο θα πει σεναριο! Ο εξτρα χαβαλες με τον γιαπωνεζικο κινηματογραφο ειναι τα censored πιξελιασμενα οργανα... χαχαχα
Αχαχαχαχα!Ναι!
Οι τύποι μπορεί να δείχνουν Ό,ΤΙ όργιο μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νους, αλλά η λογοκρισία εκεί!:d040g:

the master
16-11-2012, 18:56
^Όταν την είχα πρωτοδεί ένα πρωινό, ο αυτόματος συνειρμός βασιζόταν σε μια άκρως επιμορφωτική ιαπωνέζικη τσόντα που περιελάμβανε μία παρουσιάστρια που έλεγε τις ειδήσεις, το crew των τεχνικών και... bukkake σε live μετάδοση!Χαχαχα!


το χω δει αυτο...
χωρις πλακα...
το εννοω...

http://www.myfacewhen.net/uploads/4258-the-fuck.jpg

FotisGRC
16-11-2012, 23:41
Κι εγώ το έχω δεί... Loool!!

the master
17-11-2012, 08:34
Παω για υπνο τωρα....
ντροπη μου...
ντροπη,,,
λολ
οτι να ναι
γεια σας

messi10
17-11-2012, 10:31
εγω ξυπναω τετοια ωρα χαχα ρε συ

tsoupri
18-11-2012, 21:22
Καλησπέρα σε όλους!! Είμαι καινούριο μέλος στο Site και θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει σε ένα πρόβλημα που έχω....

Ενώ έχω κάνει τα πάντα για να συνδέσω το ps3 και να βλέπω ταινίες μέσω αυτού από την τηλεόραση μου.... ξαφνικά εκεί που παίζει η ταινία προχωράει 4 λεπτά περίπου μπροστά...

Μπορεί κάποιος να μου πει για ποιο λόγο γίνεται αυτό???

Valkyre
18-11-2012, 21:27
το χω δει αυτο...
χωρις πλακα...
το εννοω...

http://www.myfacewhen.net/uploads/4258-the-fuck.jpg


Κι εγώ το έχω δεί... Loool!!

Σιχαμενοι παλιοανωμαλιαριδες ολοι σας...

το ειδα κι εγω τελικα...

λολ

the master
18-11-2012, 22:12
http://www.myfacewhen.net/uploads/707-nice.jpg

Leon_DiZ
19-11-2012, 00:09
Ακυρωθηκε το 666 Park Avenue και εχω ξενερωσει την ζωη μου...

Dragonpaul
19-11-2012, 00:13
Ναι... Το ξέρω εδω και δυο μέρες, αλλα κατα εκει πήγαινε. Δεν έκανε καθόλου καλα νούμερα. Κι εγώ το παρακολουθώ. Αντικειμενικά, ενώ υπήρχαν οι βάσεις, η ιστορία ειναι αρκετά αδύναμη.
Τι το ποσταρες εδω, βρε;;; Αφού έχουμε thread για τις σειρές.

Leon_DiZ
19-11-2012, 00:14
Ναι... Το ξέρω εδω και δυο μέρες, αλλα κατα εκει πήγαινε. Δεν έκανε καθόλου καλα νούμερα. Κι εγώ το παρακολουθώ. Αντικειμενικά, ενώ υπήρχαν οι βάσεις, η ιστορία ειναι αρκετά αδύναμη.
Τι το ποσταρες εδω, βρε;;; Αφού έχουμε thread για τις σειρές.

δεν την εβρισκα (βασικα το πηγα απο τα new posts και κατεβαινα) την ατιμη και επρεπε να το βγαλω απο μεσα μου :a045:

EDIT: βλεπω 3 σειρες αυτη την εποχη και ηταν η μονη που πραγματικα ηθελα να δω την συνεχεια...

εχω βεβαια πολλες αλλες για να ξεκινησω αλλα και παλι

Dragonpaul
19-11-2012, 00:19
Δε ξέρω... Εγώ το βλέπω για δω που το παει. Δεν ειναι ότι περιμένω και με αγωνία. Νομίζω ότι θα μπορούσε να ειναι πολυ καλύτερο. Πάντως, θα παίξουν και τα 13 επεισόδια να ξέρεις. Ελπίζω τουλάχιστον να δώσουν ενα τέλος.
Αν μπορει κάποιος mod να μεταφέρει τα posts στο αντίστοιχο thread.

azeppos
19-11-2012, 12:51
Οτι πρεπει να βγαλω τον σκυλο βολτα και βαριεμε τρελα...

Valkyre
19-11-2012, 12:53
Οτι πρεπει να βγαλω τον σκυλο βολτα και βαριεμε τρελα...

σκεφτομαι οτι καποιος φλερταρει επικινδυνα με τον κανονισμο περι σπαμ ποστς....

Lefteris_X
19-11-2012, 12:58
εμ προσπάθησα να προειδοποιήσω έμμεσα, αλλά δεν εισακούστηκα!

messi10
19-11-2012, 21:36
ρε παιδια ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM ???

πλακα κανετε πώς εγινε αυτο???

hakoo
19-11-2012, 22:01
??
Tι υπαρχει?

Giannis7
19-11-2012, 22:04
Σκέφτομαι ότι δεν ξαναπαίρνω τίποτα με brand name "Τurbo-Χ". Ούτε χαρτοπετσέτες. Έκανα την πατάτα και πήρα το vicious "gaming" mouse (το οποίο κράτησε για περίπου 1 μήνα, πριν αρχίσει να βγάζει προβλήματα), ευτυχώς όμως το πήγα πίσω και πήρα το M500 της logitech το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο.

ΥΣ. Το vicious δεν είχε καν driver. Λες και το πήρα από πλανόδιο στο Μοναστηράκι ήταν.

Leon_DiZ
19-11-2012, 22:14
Σκέφτομαι ότι δεν ξαναπαίρνω τίποτα με brand name "Τurbo-Χ". Ούτε χαρτοπετσέτες. Έκανα την πατάτα και πήρα το vicious "gaming" mouse (το οποίο κράτησε για περίπου 1 μήνα, πριν αρχίσει να βγάζει προβλήματα), ευτυχώς όμως το πήγα πίσω και πήρα το M500 της logitech το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο.

ΥΣ. Το vicious δεν είχε καν driver. Λες και το πήρα από πλανόδιο στο Μοναστηράκι ήταν.

Ο πατερας μου ειναι fan. :P Εχει παρει ενα laptop, ενα netbook (μου πηρε λιγη ωρα και ενα google search να θυμηθω πως τα λενε, τρελη επιτυχια) και πλεκει εγκωμια γενικως. Ασχετα που το laptop εχει βγαλει προβλημα στην οθονη και το netbook εχει παει για αλλαγη μπαταριας 2-3 φορες. εγω ειμαι γνωστος apple fan και το αποτελεσμα αυτων των δυο ειναι να τον δουλευω λεγοντας του οτι στο πλαισιο φτιαχνουν τα παντα απ' ο,τι τους εχει περισσεψει απο τα service των samsung, panasonic, sony κτλ - μια οθονη απο δω, ενας επεξεργαστης απο κει... :makefun:

Εγω εχω παρει desktop γτ θεωρω οτι ειναι το πιο ακινδυνο που μπορεις να παρεις σε turbo-x και οντως, δεν εχει βγει και ασχημο. εχουν πολυ καλα specs για την τιμη τους αλλα απο ποιοτητα κατασκευης... ασ'τα.

Giannis7
20-11-2012, 00:37
Ο πατερας μου ειναι fan. :P Εχει παρει ενα laptop, ενα netbook (μου πηρε λιγη ωρα και ενα google search να θυμηθω πως τα λενε, τρελη επιτυχια) και πλεκει εγκωμια γενικως. Ασχετα που το laptop εχει βγαλει προβλημα στην οθονη και το netbook εχει παει για αλλαγη μπαταριας 2-3 φορες. εγω ειμαι γνωστος apple fan και το αποτελεσμα αυτων των δυο ειναι να τον δουλευω λεγοντας του οτι στο πλαισιο φτιαχνουν τα παντα απ' ο,τι τους εχει περισσεψει απο τα service των samsung, panasonic, sony κτλ - μια οθονη απο δω, ενας επεξεργαστης απο κει... :makefun:

Εγω εχω παρει desktop γτ θεωρω οτι ειναι το πιο ακινδυνο που μπορεις να παρεις σε turbo-x και οντως, δεν εχει βγει και ασχημο. εχουν πολυ καλα specs για την τιμη τους αλλα απο ποιοτητα κατασκευης... ασ'τα.

H τελευταία πρόταση τα λέει όλα. Gaming mouse με 15 ευρώ δεν βρίσκεις, αλλά άμα είναι να μου κολλάει το δεξί κλικ μέσα κάθε τρεις και λίγο τι να το κάνω ?

zapee995
20-11-2012, 01:29
Pc turbo x είναι μια χαρά. Το μόνο χάλια πάνω στα desktop που πουλάνε, είναι τα κουτιά που πραγματικά μιλάμε για σπιρτοκουτο στο βάρος.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Lefteris_X
20-11-2012, 09:44
Πάντως, με τα χρόνια πείρας μου, οτιδήποτε είναι προϊόν του Πλαισίου, όπως τα Turbo-X που υπάρχουν από την δεκαετία του 80, είναι άθλιο.

Ιδιαίτερα τα Turbo-X, το έλεγα πάντα (και συγνώμη, δεν έχω καμία όρεξη / πρόθεση να προσβάλλω) απευθύνονται -δυστυχώς- σε όσους δεν ξέρουν από τεχνολογία = δεν ξέρουν τι συγκεκριμένο να παραγγείλουν, ώστε να στήσουν ένα άρτιο μηχάνημα. Προσοχή: άρτιο δεν σημαίνει τούμπανο, αλλά σημαίνει, άρτια συνεργάσιμα όλα τα επιμέρους τεχνικά μέρη του συστήματος, κάτι που απαιτεί σχετική "μαεστρία" από μεριάς καταναλωτή. Έτσι επί σειρά δεκαετιών, το Πλαίσιο, προσφέρει άπειρης αθλιότητας υπολογιστές, πάσας μορφής, υπό την ονομασία Τurbo-X. Πολλά τα παραδείγματα, και για πολλά χρόνια. Κάτι το οποίο ούτε περιγράφεται εδώ μέσα με κείμενο, ούτε αναλύεται. (πολλοί της γενιάς + πείρας μου = ΟΧΙ εμπειρία ΜΟΝΟ από PC, συμφωνούν 100%....μόνο που δεν παίζουν PS3, για να βρίσκονται εδώ στο φόρουμ).

Φιλική συμβουλή: μακριά από Πλαίσιο. Δεν αξίζει ούτε καν για να αγοράσεις κενά cd. (ακόμα και σε αυτό είναι κλέφτες στις τιμές)

Nikoladim
20-11-2012, 10:14
Mακριά και από εμένα για turbo-x. Το μόνο που αγόρασα στη ζωή μου σε Turbo-x ήταν ένα στικάκι USB και αυτό χάλασε μέσα σε δύο εβδομάδες. Το Πλαίσιο απλώς του έχει κάνει σωστό μάρκετινγκ/μπράντινγκ, για αυτό έχει αποκτήσει κάποιο "όνομα" στο καζουαλ κοινό(+κάποιες επιπλέον παροχές όπως 4ωρο σερβις κλπ.)

Lefteris_X
20-11-2012, 10:21
καλά, ας μην υπήρχε η έκρηξη του franchising (μουφέ στυλ) στα μέσα της δεκαετίας του 90, όπου πλημμύρισε ο τόπος από καταστήματα "Πλαίσιο" και θα σου έλεγα, αν θα είχαν απήχηση τα εκτρώματα Turbo-X προϊόντα.

Ούτε μάρκετινγκ, ούτε μπράντινγκ. (γιατί και παλιά τα είχε αυτά το Πλαίσιο, αλλά επειδή την δεκαετία του 80, όποιος ασχολείτο με υπολογιστές, κατείχε το θέμα πολύ περισσότερο από τις μάζες κατά συρροή που ήλθαν στους υπολογιστές μετά το 1996 - έλευση Internet στην Ελλάδα).

Απλά έπηξε το μάτι του καταναλωτή, όπου γύρναγε έβλεπε καταστήματα Πλαίσιο. Και μετά, αρκετά μετά, ήρθε ο βομβαρδισμός με συνεχόμενες διαφημίσεις υπερ-μούφα "νέο Turbo-X με Pentium 3 στα 733MHz και 256ΜΒ RAM και DVD-ROM! Μόνο 250.000 δρχ".......μόνο που δεν ανέφερε τα ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ στοιχεία, όπως τύπος motherboard, κάρτα γραφικών, τύπους μνήμης, ταχύτητα σκληρού δίσκου (access / seek / transfer time).........γενικότερα τίποτα δεν έλεγε.

Αλήθεια, πόσοι από εσάς θα αγοράζατε ένα "νέο αμάξι Turbo-X, 2000 κυβικά, με 4 αερόσακους και 5 πόρτες" ;;;; Θα σας αρκούσαν ως στοιχεία, για να σας ελκύσουν; Εμένα όχι, ακόμα και τσάμπα να μου το έδιναν.

Nikoladim
20-11-2012, 10:37
2000 κυβικά αυτή την εποχή ούτε Πόρσε που λέει ο λόγος :P

Lefteris_X
20-11-2012, 10:42
vankel κινητήρα ίσως; αλλά με ίδια διατυπωμένη διαφήμιση, θα έπαιρνες; λολ

Nikoladim
20-11-2012, 10:51
εγώ προσωπικά όχι, αλλά ο πατέρας μου 1000%

Lefteris_X
20-11-2012, 10:59
εμ το ξέρω, γι' αυτό το έφερα ως παράδειγμα λολ!

Leon_DiZ
20-11-2012, 11:05
μιλαμε για "μαρκα" που την λενε Turbo-X, ποιο brand name και τι να σου κανει το marketing; :makefun:

Lefteris_X
20-11-2012, 11:13
το Turbo, είναι απομεινάρι των late 70s - early 80s, από την αυτοκινητοβιομηχανία, που άρχισε (χωρίς λόγο) να βάζει turbo στα αυτοκίνητα.

Έτσι ξεκίνησε μια τεράστια μόδα, σχεδόν σε κάθε προϊόν, να μπαίνει πρόσθετα το "Turbo". Από ψυγεία και ηχοσυστήματα, έως ακόμα και γυαλιά ηλίου turbo.

ε, και επειδή το Πλαίσιο διοικούνταν από κάφρους αρπαχτής-ευκαιρίας, για να δείξουν ότι πρόκειται για καλό υπολογιστή, έβαλαν το Turbo στο Turbo-X. Ακόμα και στα 80ς, γέλια προκαλούσε.

Μάλιστα, πριν την mid90s έκρηξη του franchising, ξέρετε ποιοι πήγαιναν στο Πλαίσιο στην οδό Στουρνάρα; Μόνο οι γραφίστες και φοιτητές αρχιτεκτονικής, για γραφιστικό υλικό. Όλοι οι σοβαροί χρήστες υπολογιστών, πήγαιναν στα άλλα μαγαζιά: Ελένη Κουνάνη Computers, Computer Market 1 & 2 (αργότερα το 2, μετονομάστηκε σε Atari Club), στο Commodore Club της επίσης εταιρείας Commodore στην Λ. Βουλιαγμένης, στον "Εγκέφαλο Computers" (Δέσποινα Χαραλαμπίδου - το μαγαζί υπάρχει ακόμα), στο υπερ-κλέφτη Θωμά "Thomas Soft"......και σε άλλους που είχαν μαγαζιά Γ' διαλογής.

μπορεί να ήταν πολύ πιο κακομοίρικες οι συνθήκες σε σχέση με τώρα, την εποχή της (πρωην) υπερ-χλίδας των υπερκαταστημάτων τεχνολογίας, που προσφέρουν μπουφέ προϊόντων, αλλά τότε, όσοι ασχολούνταν, ήξεραν το άθλημα και δεν πέταγαν κοτσάνες με ρυθμούς πολυβόλου!

Nikoladim
20-11-2012, 12:21
Ευτυχώς που έζησα έστω και για λίγο την παλιά "Σίλικον Βάλει" της Αθήνας, τη Στουρνάρη. Πρέπει να είχα προλάβει στο τσακ το Atari Club και αν είμαι σωστός θυμάμαι και μια παλιά εκδοτική εταιρεία που είχε το PC Zone. Eγκέφαλος(απορώ ακόμη πως λειτουργεί...), Παπασωτηρίου, Πλαίσιο, Cosmodata, Microland κλπ. Επίσης υπήρχε και ο χαρακτηριστικός απατεώνας στο CD Corner που είχα αγοράσει διαμάντια τύπου Final Fantasy 7, Dungeon Keeper, Resident evil 2 κλπ... Τέλος κλασικά ζεστή σοκολάτα στο Rock Underground.
"?ΥΓ: Ρε συ Λεφτέρη αυτό το turbo που είχαν παλιά οι υπολογιστές, που ακριβώς αποσκοπούσε?

Lefteris_X
20-11-2012, 12:32
nikoladim, τα μαγαζιά που αναφέρεις είναι η 3η γενιά μαγαζιών στην Αθήνα (με εξαίρεση τα χάλι-μαγαζιά Microland και Cosmodata που υπήρχαν από την 2η γενιά - μάλιστα το τελευταίο μαγαζί υπάρχει ακόμα και συνεχίζει να είναι ΓΤΠ).

Η 1η ήταν αρχές 80s, η 2η ήταν μέσα 80ς έως το 1990 το καλοκαίρι, που έγινε το ΜΕΓΑΛΟ "ντου" της αστυνομίας για τα πειρατικά, και "γονάτισαν" σχεδόν όλα τα μαγαζιά (επειδή τα "χάλασαν" μαγαζάτορες - μπάτσοι στο "λάδωμα", αυτή είναι η αλήθεια = οι μπάτσοι ζήτησαν ΠΟΛΛΑ περισσότερα και οι μαγαζάτορες τους έδωσαν τα @@ μου = μετά οι μπάτσοι τους έδεσαν, πλην του Thomas Soft γιατί είχε πληρώσει..........αλλά αυτός την "βρήκε" από εμένα μετά και έτρεχε και δεν έφτανε για χρόνια στα δικαστήρια)...

.....και η 3η γενιά, που ξεμύτισε μετά το 1991, επικεντρωμένη στο επόμενο στάδιο πειρατείας με CD (κόστος CD recorder SCSI συνδεσμολογίας, εν έτει 1992 = 1,2 εκ. δρχ) καθώς και στην εισαγωγή (με τιμές κατά το δοκούν) για vgames κονσολών. Περί το 1996-7, πέθανε και το τελευταίο "σοβαρό" μαγαζί (όσα απέμειναν είναι κακές σκιές των παλιών, με απαράδεκτους ιδιοκτήτες).

Το Turbo κουμπί στους PC (μπλιάξ) της εποχής, ήταν άλλη μια μάρκετινγκ παπαριά της Intel: χωρίς να είναι πατημένο το κουμπί, η CPU πχ. 80286 "έτρεχε" στα 8MHz και πατώντας το, πήγαινε στα 12MHz. Στην πραγματικότητα όμως, @@ βελτίωση έβλεπες, ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι 75% αύξηση, πολύ απλά έβλεπες 0% (άντε το πολύ 5-10% σε απειροελάχιστες περιπτώσεις), γιατί οι προγραμματιστές έστηναν τα προγράμματα χωρίς να υπολογίζουν το "πάτημα του Turbo". Έλεος και εμετός μαζί.

Δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ τυχαίο, ότι τέτοιες απάτες σέρβιρε η βιομηχανία ΜΟΝΟ στους καταναλωτές PC. Καθόλου όμως! (από παλιά φαινόταν η τρομπιά που βάραγε τους εν λόγω χρήστες)

Leon_DiZ
20-11-2012, 13:34
δεν μ αρεσει καθολου το καινουργιο design του engadget. ειχα συνηθησει να κανω scroll την σελιδα και να ανοιγω με το wheel του ποντικιου ο,τι ηθελα να διαβασω σε νεο tab. τι ηθελαν και το αλλαξαν το συγκεκριμενο;;


Welcome to the new and improved, leaner and faster Engadget (http://www.engadget.com/2012/11/20/dnp-welcome-to-the-new-and-improved-leaner-and-faster-engadget/)

το design γενικα μου θυμιζει παρα πολυ κατι αλλο, αλλα δεν μου ρχεται τι.. :scratch:

παντως οντως ειναι πολυ πιο γρηγορο, κατι το οποιο ειναι πολυ θετικο

Nikoladim
20-11-2012, 14:09
E ναι του 84 είμαι οπότε τις τσάρκες στο κέντρο τις ξεκίνησα από το 97 και μετά :P
Ευχαριστώ για την απάντηση δεν με αφήνει για ρεπ.

Lefteris_X
20-11-2012, 14:13
δεν μ αρεσει καθολου το καινουργιο design του engadget. ειχα συνηθησει να κανω scroll την σελιδα και να ανοιγω με το wheel του ποντικιου ο,τι ηθελα να διαβασω σε νεο tab. τι ηθελαν και το αλλαξαν το συγκεκριμενο;;


Welcome to the new and improved, leaner and faster Engadget (http://www.engadget.com/2012/11/20/dnp-welcome-to-the-new-and-improved-leaner-and-faster-engadget/)

το design γενικα μου θυμιζει παρα πολυ κατι αλλο, αλλα δεν μου ρχεται τι.. :scratch:

παντως οντως ειναι πολυ πιο γρηγορο, κατι το οποιο ειναι πολυ θετικο


μέχρι πριν από λίγη ώρα, κι εγώ με αυτόν τον τρόπο έβλεπα τις νέες σελίδες (κουμπί mouse, νέο tab).

εσύ πως κατάφερες και δεν το έκανες;

μια χαρά μπορείς να το κάνεις όπως και παλιά, πατώντας πάνω στην επικεφαλίδα του εκάστοτε θέματος, και αν θες να πας απευθείας στην πηγή του άρθρου, πατάς το Source στα δεξί μέρος του κάθε "ποστ".

για ξαναδοκίμασε και αν δεν γίνεται, ψάξε το mouse / Windows / browser σου, τι άλλο να πω; α, ναι: πέτα το WinIntel μηχάνημα που έχεις λολ! (ε, αναμενόμενο νομίζω να βγει αυτό από το στόμα μου!)

Το design σου θυμίζει το άθλιο σχεδιαστικά και προγραμματιστικά The Verge. Απλά -ευτυχώς- το νέο Engadget είναι πολύ πιο ελαφρύ σε σχέση με τον οχετό-κώδικα του The Verge.


ΥΓ: 1984; τι νούμερο είναι αυτό; λολ τότε είχα δει (84-85) το έργο "Τάξη του ΄84" (τρομερή ταινία, μάλιστα είχα κοινά στοιχεία με τον "κακό" μαθητή - δυστυχώς) και το War Games, με τον Μάθιου Μπρόντερικ......το έργο που με έκανε να μπω για πρώτη φορά στο Ιντερνετ το 1985 με τον Commodore 64 και το 1ο ασύστολο ξύλο που έφαγα λόγω λογαριασμού ΟΤΕ (ακόμα το θυμάμαι! ένας μισθός ολόκληρος ο λογαριασμός! Δεν έπαθε έμφραγμα ο πατέρας επειδή ήταν νέος ακόμα λολ). Τέλος, δυστυχώς η εποχή του 1997 που πρόλαβες nikoladim, ήταν πλέον νεκρά όλα τα πράματα, σε σχέση με το ΧΑΜΟ που γινόταν όλα τα προηγούμενα χρόνια. Κρίμα που χάσατε τις πραγματικά σωστές εποχές...

ΥΓ2: συνεχώς ακούω "δεν με αφήνει για ρεπ", "σου χρωστάω ρεπ" και παρόμοια. Γιατί δεν αφήνει το σύστημα να δώσει κάποιος ρεπ; ΟΚ, κατανοητό όταν μοιράζεις δεξιά και αριστερά ασυστόλως ρεπ, αλλά πως τυχαίνει ρε παιδάκι μου, πάντα να είμαι στα χρωστούμενα ρεπ; λολ, φυσικά και δεν με ενδιαφέρουν οι πόντοι των ρεπ (άλλωστε είναι γνωστό αυτό από τους παλιούς συνφορουμίτες), απλά μου δημιουργήθηκε η απορία, γιατί ακούω συχνά τις ατάκες "σου χρωστάω" / "δεν με αφήνει" κλπ, το σύστημα. Αυτό και τίποτα άλλο.

Leon_DiZ
21-11-2012, 05:05
μέχρι πριν από λίγη ώρα, κι εγώ με αυτόν τον τρόπο έβλεπα τις νέες σελίδες (κουμπί mouse, νέο tab).

εσύ πως κατάφερες και δεν το έκανες;

μια χαρά μπορείς να το κάνεις όπως και παλιά, πατώντας πάνω στην επικεφαλίδα του εκάστοτε θέματος, και αν θες να πας απευθείας στην πηγή του άρθρου, πατάς το Source στα δεξί μέρος του κάθε "ποστ".

για ξαναδοκίμασε και αν δεν γίνεται, ψάξε το mouse / Windows / browser σου, τι άλλο να πω; α, ναι: πέτα το WinIntel μηχάνημα που έχεις λολ! (ε, αναμενόμενο νομίζω να βγει αυτό από το στόμα μου!)

Το design σου θυμίζει το άθλιο σχεδιαστικά και προγραμματιστικά The Verge. Απλά -ευτυχώς- το νέο Engadget είναι πολύ πιο ελαφρύ σε σχέση με τον οχετό-κώδικα του The Verge.

Το αλλαξανε. Σιγουρα δεν εκανα λαθος γτ (1) στο joystiq μια χαρα γινοτανε (2) δεν ειμαι τοσο χαζος :P (3) ειδα στα σχολια που κανανε και αλλοι παραπονα. φανταζομαι ή οτι εγινε κατα λαθος ή οτι ακομα το φτιαχνουνε και δεν το εχουν τελειοποιησει

Lefteris_X
21-11-2012, 09:15
Καλημέρα.

Ε, ΜΟΛΙΣ τώρα πήγα και ξανακοίταξα. Ε, με το ίδιο κουμπί στο mouse που άνοιγα νέο tab, με το ίδιο το κάνω και τώρα. Σα να μην άλλαξε τίποτα.


Π@π@ριές δεν λέω, ούτε μούφες! Άρα που συγκλίνω: ή έχει να κάνει με τον Firefox των Windows, ή αν παρατηρείται και σε άλλους browsers, τότε το engadget δεν συνεργάζεται καλά με τα Windows, δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

Πάντως, με Firefox και Mountain Lion (10.8.2), όλα λειτουργούν όπως και πριν. Η μοναδική δηλαδή αλλαγή, που έκανε το engadget (για το σύστημά μου) είναι αισθητική.

muku
21-11-2012, 14:42
Εμένα με Chrome σε Windows όταν πατάω το μεσαίο κουμπί πάνω στο headline ανοίγει νέο tab αλλά φορτώνει και το link στο ίδιο tab. Οπότε είναι λίγο γτπ η χρηστικότητα του νέου σαιτ... Βέβαια μόλις τώρα δοκίμασα σε Firefox και δουλεύει μια χαρά. Οπότε δεν συνεργάζεται καλά με τον Chrome. Κρίμα γιατί δουλεύω τον Chrome.

Leon_DiZ
21-11-2012, 16:31
Καλημέρα.

Ε, ΜΟΛΙΣ τώρα πήγα και ξανακοίταξα. Ε, με το ίδιο κουμπί στο mouse που άνοιγα νέο tab, με το ίδιο το κάνω και τώρα. Σα να μην άλλαξε τίποτα.


Π@π@ριές δεν λέω, ούτε μούφες! Άρα που συγκλίνω: ή έχει να κάνει με τον Firefox των Windows, ή αν παρατηρείται και σε άλλους browsers, τότε το engadget δεν συνεργάζεται καλά με τα Windows, δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

Πάντως, με Firefox και Mountain Lion (10.8.2), όλα λειτουργούν όπως και πριν. Η μοναδική δηλαδή αλλαγή, που έκανε το engadget (για το σύστημά μου) είναι αισθητική.

Δεν με καταλαβες μαλλον, δεν λεμε κατι διαφορετικο. Απλα την ωρα που το δοκιμασα εγω και εγραψα το πρωτο ποστ το wheel click εκανε το εξης: παταγες ενα τιτλο, σου ανοιξε σε νεα tab ΑΛΛΑ σου ανοιγε σαν να το ειχες πατησει κανονικα με αριστερο κλικ.

Μετα που το ξαναδοκιμασα (αφου ειδα το ποστ σου) λειτουργουσε μια χαρα.

Λογικα το αλλαξανε καπου αναμεσα στις 2 δοκιμες γτ ειδα οτι τους το λεγανε και αλλοι απο κατω οτι δεν ειναι βολικο ετσι οπως το χαν.


ΑΑΑ... τωρα ξαναδιαβασα το ποστ μου και ειδα που εγινε το μπερδεμα. το "το αλλαξανε" που ειπα δεν σημαινε ("το αλλαξανε και λες βλακειες, εγω εχω δικιο"), σημαινε ("το αλλαξανε ετσι ωστε να λειτουργει οπως παλια απο την ωρα που εκανα το πρωτο ποστ")


Εμένα με Chrome σε Windows όταν πατάω το μεσαίο κουμπί πάνω στο headline ανοίγει νέο tab αλλά φορτώνει και το link στο ίδιο tab. Οπότε είναι λίγο γτπ η χρηστικότητα του νέου σαιτ... Βέβαια μόλις τώρα δοκίμασα σε Firefox και δουλεύει μια χαρά. Οπότε δεν συνεργάζεται καλά με τον Chrome. Κρίμα γιατί δουλεύω τον Chrome.

ναι, και εμενα αυτο μου εκανε αλλα τωρα ολα οκ. λογικα ειναι bugs τωρα τις αρχης ή κατι τετοιο

muku
21-11-2012, 16:55
Ω ναι. Και εγώ το ξαναδοκίμασα τώρα με chrome και δουλεύει κανονικά. Μάλλον κάποιο bug θα ήταν. Να πω την αλήθεια βέβαια πολύ σπάνια διαβάζω engadget πλέον οπότε δεν με πολυενδιαφέρει η αλλαγή στη σελίδα!

Lefteris_X
21-11-2012, 17:22
ΑΑΑ... τωρα ξαναδιαβασα το ποστ μου και ειδα που εγινε το μπερδεμα. το "το αλλαξανε" που ειπα δεν σημαινε ("το αλλαξανε και λες βλακειες, εγω εχω δικιο"), σημαινε ("το αλλαξανε ετσι ωστε να λειτουργει οπως παλια απο την ωρα που εκανα το πρωτο ποστ")



ναι, και εμενα αυτο μου εκανε αλλα τωρα ολα οκ. λογικα ειναι bugs τωρα τις αρχης ή κατι τετοιο



εντάξ, ο Δαίμων του Τυπογραφείου! λολ, δεν πειράζει, όλα οκ, το θέμα είναι ότι καταφέραμε και συνεννοηθήκαμε!

the master
22-11-2012, 10:08
Το να παραγγελνεις σουβλακι 9 η ωρα το πρωι ειναι παραξενο πραγμα...
πολυ παραξενο...


και η τυπισα που σηκωσε το τηλεφωνο ετοιμη να κοιμηθει ηταν λολ
μου κανει...γιγας ειναι το σουβλακι...και απαντω ,ε τι να κανω αφου ειστε το μονο που στελνει τετοια ωρα!!!
σουβλακι να ναι και οτι να ναι...αφου στο σπιτι δεν υπαρχει φαι για δειγμα,αναθεμα...

Lefteris_X
22-11-2012, 10:18
πρωινιάτικο και δεν υπάρχει φαί; nice going!

ούτε τίποτα σε πρωινό; ομελέτα, ψωμί-βούτυρο-μέλι/μαρμελάδα, κορνφλέϊκς, φρούτα, σάντουιτς, γραβιέρα, τσουρέκι, κουλουράκια, κρουασάν κάτι τέλος πάντων από όλα αυτά δεν υπάρχει;

αν όχι, τότε ας πρόσεχες να είχες μεριμνήσει ή όποιος έχει την ευθύνη της μέριμνας! Simple και κυρίως, επιβαλλόμενα κάποια από τα παραπάνω, για άρτια υγεία.

Nikoladim
22-11-2012, 10:18
Ω ρε μάγκα μου τι μας λες πρωινιάτικα? ή Από ξενύχτι είσαι ή φοιτητης! με μεγάλο ποσοστό και τα δύο μαζί :P Δεν λες όμως και τι έβαλες μέσα.

djpar
22-11-2012, 10:21
ρε μαγκες αφηστε το παλικαρι να φαει και πεστε μου,υπαρχει site που να βλεπω τα goal του champions league εκτος απο sport24-dailymotion που τα σβηνουν?

the master
22-11-2012, 10:22
Παιδια δεν παλευτεται...δεν...απλως δεν..
οκ πες ναι εχει μαρμελαδα και φρυγανιες...

αλλα μετα εχω μαθημα μεχρι το απογευμα δεν θα τη βγαλω αν δε φαω κατι να με κρατησει...
μεσα εβαλα μονο κοτοπουλο πατατες σοσ...

αλλα ναι πρωτη φορα το κανω αυτο δε ξερω ξυπνησα με τρελη πεινα...
συγχωρεστε με...

*παρη εισαι λεοντοκαρδος

Nikoladim
22-11-2012, 10:24
Πάρη footyroom.com
Φίλιππε πρωινή καζούρα κάνουμε ρε συ :). Ζωή να έχεις να τρως και κοκορέτσια πρωινιάτικα.

Lefteris_X
22-11-2012, 10:55
ε, ναι ρε, καζουρίτσα, όπως στο πρωινό του Στρατού, λολ

σιγά μην και πάθει κάτι ολόκληρο παλικάρι, μέσ' τα νιάτα. Πετάει η ομάδα ρεεεεεεει!

(εμ εγώ, που σε κάποια φάση, ξυπνάω στις 9.00 το πρωί, στις 10 είχα μάθημα στην σχολή, ετών 19, και ήμουν ΣΚΕΤΗ ΓΑΛΟΤΣΑ, στόμα - λαιμός καουτσούκ τελείως από τα χθεσινά ξύδια. Και τι τρώω για να "δέσω"; ημάμ μπαιλντί στις 9 το πρωί με μισό κιλό φέτα -τίγκα πικάντικη / αλμυρή- και 1 φρατζόλα ψωμί. Μπεργκεντέν σου λέω, ίσιωσα με την μια! Και βέβαια, μετά πήγα για καφέ με κάποιες γκόμενες από την σχολή, σιγά μην πήγαινα στο μάθημα λολ)

Valkyre
22-11-2012, 11:26
Φιλιππε εγω αν ειχα σουβλατζιδικο δεν θα σου εφερνα 9 το πρωι σουβλακι ρε φιλε. Να λυσσαξεις στην πεινα ρε!

ακου σουβλακι...

9 το πρωι...

ποιος νομιζεις οτι εισαι???

Ο modecris?? :P :P :D

Kane
22-11-2012, 11:41
Πείνασε κανείς;


http://www.youtube.com/watch?v=zIsfwztXIb0

Lefteris_X
22-11-2012, 11:49
ποιος χ3ζει το φαγητό; τις μαγείρισσες θα φάω! (και μετά το φαγητό) :P

Nikoladim
23-11-2012, 09:45
Ποδαρικό, σεφτέ να σου τύχει:
Ακολουθoύν πραγματικοί διάλογοι μαγαζιού:
1.Καλημέρα καλά με τέτοιο κρύο και έχετε ανοιχτά την πόρτα?(γιαγιά 75 ετών με άσχημο τρόπο)
Ε θέλετε να την κλείσω κρυώνετε? (εγώ)
Όχι παιδί μου δεν κρυώνω εγώ για εσάς το λέω...(μ.ο. ηλικίας μαγαζιού 32)

2.Κάνει το πακέτο 13.74, μου δίνει 15ε και δίνω ρέστα 1.27.
Ε νεαρέ λάθος έκανες στα ρέστα μου έδωσες λιγότερα.(παππούς)
Ε για δείτε καλύτερα (εγώ)
Ε ναι λείπει 1 λεπτό (παππούς)
Όχι για δείτε του λέω σας έδωσα 1πεντάλεπτο και ένα 1 δύλεπτο οπότε είναι 1 σεντ παραπάνω(εγώ)
Α...(παππούς)

the master
23-11-2012, 09:50
αχαχαχαχαχαχαχαχαχα
τουλαχιστον τον παππου τον ταπωσες!

Lefteris_X
23-11-2012, 09:55
καλά ΟΚ.......αυτό; δεν είναι τίποτα...

εποχές τεχνικός / σύμβουλος τεχνολογίας, πριν από χρόνια:

(μετά από τουλάχιστον 5 λεπτά τηλεφωνικής συνομιλίας με πελάτη μου, για να του εξηγήσω να βάλει κάποιον driver. Ο άνθρωπος δεν κατέχει μια, αλλά έχει την απαίτηση να του δώσω να καταλάβει -μέσω τηλεφώνου κιόλας- πως να κάνει την διαδικασία. Σημειώστε: δεν κατέχει βασικούς όρους, όπως "δεξί κλικ", start menu, "άνοιξε το control panel" κλπ...........μετά από 3-4 λεπτά κουβέντας που κάπως, το έχω παλέψει το θέμα..........ακολουθεί το παρακάτω)

"ε, τώρα μπορείτε να κλείσετε το παράθυρο, ώστε να δούμε την επιφάνεια εργασίας σας"

"ποια είναι αυτή η επιφάνεια;"

"ε, αυτή που εργάζεστε φυσικά"

"α, οκ τότε, μισό λεπτό"

(περιμένω, περιμένω, τι στο διάτανο λέω, τόση ώρα για ένα κλικ; )

"οκ, έκλεισα το παράθυρο"

"βλέπετε το εικονίδιο που σας είπα, στην επιφάνεια εργασίας σας; "

"ποιο εικονίδιο; ούτε τον καφέ μου δεν βλέπω κύριε Λευτέρη!"

"τον καφέ σας; που κολλάει ο καφές σας; "

"μα δεν μου είπες να κλείσω το παράθυρο και να δω την επιφάνεια εργασίας; "

"εεεε........ναι"

"ε, σηκώθηκα, έκλεισα το παράθυρο -και τα πατζούρια για να είμαι σίγουρος, ότι το έκανα σωστά, ήρθα πίσω στο γραφείο μου, κάθισα, αλλά πάνω στο γραφείο που εργάζομαι, με τέτοια σκοτάδια, δεν φαίνεται τίποτα, μόνο η οθόνη του υπολογιστή βγάζει φως. Γι' αυτό σου λέω, ούτε τον καφέ μου δεν βλέπω."


".................................................. ..ανοίξτε παράθυρα, και σε λίγο έρχομαι από εκεί."

βοήθειά μας.

Nikoladim
23-11-2012, 10:15
Ωχαχαχα καλά ναι δεν υπάρχει σύγκριση! απλώς σε μένα ήταν σεφτέ!

Lefteris_X
23-11-2012, 10:24
ναι όντως, σεφτές και να ακούς πίπες πρωί - πρωί είναι κουλό!

Desmond
23-11-2012, 10:38
καλά ΟΚ.......αυτό; δεν είναι τίποτα...

εποχές τεχνικός / σύμβουλος τεχνολογίας, πριν από χρόνια:

(μετά από τουλάχιστον 5 λεπτά τηλεφωνικής συνομιλίας με πελάτη μου, για να του εξηγήσω να βάλει κάποιον driver. Ο άνθρωπος δεν κατέχει μια, αλλά έχει την απαίτηση να του δώσω να καταλάβει -μέσω τηλεφώνου κιόλας- πως να κάνει την διαδικασία. Σημειώστε: δεν κατέχει βασικούς όρους, όπως "δεξί κλικ", start menu, "άνοιξε το control panel" κλπ...........μετά από 3-4 λεπτά κουβέντας που κάπως, το έχω παλέψει το θέμα..........ακολουθεί το παρακάτω)

"ε, τώρα μπορείτε να κλείσετε το παράθυρο, ώστε να δούμε την επιφάνεια εργασίας σας"

"ποια είναι αυτή η επιφάνεια;"

"ε, αυτή που εργάζεστε φυσικά"

"α, οκ τότε, μισό λεπτό"

(περιμένω, περιμένω, τι στο διάτανο λέω, τόση ώρα για ένα κλικ; )

"οκ, έκλεισα το παράθυρο"

"βλέπετε το εικονίδιο που σας είπα, στην επιφάνεια εργασίας σας; "

"ποιο εικονίδιο; ούτε τον καφέ μου δεν βλέπω κύριε Λευτέρη!"

"τον καφέ σας; που κολλάει ο καφές σας; "

"μα δεν μου είπες να κλείσω το παράθυρο και να δω την επιφάνεια εργασίας; "

"εεεε........ναι"

"ε, σηκώθηκα, έκλεισα το παράθυρο -και τα πατζούρια για να είμαι σίγουρος, ότι το έκανα σωστά, ήρθα πίσω στο γραφείο μου, κάθισα, αλλά πάνω στο γραφείο που εργάζομαι, με τέτοια σκοτάδια, δεν φαίνεται τίποτα, μόνο η οθόνη του υπολογιστή βγάζει φως. Γι' αυτό σου λέω, ούτε τον καφέ μου δεν βλέπω."


".................................................. ..ανοίξτε παράθυρα, και σε λίγο έρχομαι από εκεί."

βοήθειά μας.
Χαχαχα!Εγώ ήμουν πιο τυχερός καθώς μου είχε τύχει παρόμοιο live!

^Παλιά αλλά καλά.Θυμήθηκα πραγματικό περιστατικό που μου είχε συμβεί στην προηγούμενη δουλειά μου.
Μπαίνω κατάκοπος στο χώρο των γραφείων να τσεκάρω mails, να στείλω παραγγελίες, να τσεκάρω εκκρεμότητες κλπ.Ένας συνάδελφός μου λοιπόν που το γραφείο του ήταν απέναντι από το δικό μου, μου λέει: "Νίκο, μπορείς να με βοηθήσεις λίγο με το pc?".Του λέω ναι τον πλησιάζω και τον ρωτάω: "Για λέγε ρε φιλαράκι ποιο είναι το πρόβλημα?""Δεν μου ανοίγει το lotus notus."
Kλίκαρε συνέχεια το shortcut με αποτέλεσμα να ανοίγει συνέχεια παράθυρα.Του λέω "μην κλικάρεις συνέχεια και κλείσε τα παράθυρα που άνοιξες" και γυρίζω στο γραφείο μου.Με το που κάθομαι τον βλέπω να έχει σηκωθεί και να κλείνει τα παράθυρα του γραφείου..........................:a036:
Παραλίγο να μην προλάβω να πάω στο WC να κατουρήσω!

Lefteris_X
23-11-2012, 10:44
ΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ ε, και μετά από κάτι τέτοια, αναρωτιέμαι το ίδιο πράμα εδώ και 20 χρόνια: γιατί, μα γιατί, ΟΛΟΙ πρέπει να ακουμπάνε υπολογιστές, αφού εμφανέστατα ΔΕΝ κάνουν για αυτούς; ή μάθετέ τους ή άστε τους στην ησυχία τους!

messi10
24-11-2012, 08:58
απο τις 5μιση ειμαι ξυπνιος....

the master
24-11-2012, 09:01
και γω απο τις 6 ,,,τι τρεχει ρε πουστη μου δε μπορουμε να κοιμηθουμε με την ησυχεια μας

messi10
24-11-2012, 09:06
πες τα ρε μαστερ.... και να πεις οτι κοιμηθηκα νωρις... λολ

the master
24-11-2012, 09:49
ναι ρε φιλε,,,κατι δεν παει καλα...
αν και τωρα αρχιζω να νυσταζω...οτι να ναι...

messi10
24-11-2012, 10:56
εγω και να θελω να κοιμηθω τωρα δεν μπορω ... για πολλους και διαφορους λογους!

Dragonpaul
24-11-2012, 12:34
Ρε σεις... Προσπαθώ να θυμηθώ ένα τραγούδι. Παει κάπως έτσι...

"Τα τατα, ταρατατα, τατα, τατα, ταρατατα..."

Oh, wait.... :scratch:

Leon_DiZ
24-11-2012, 13:47
ΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ ε, και μετά από κάτι τέτοια, αναρωτιέμαι το ίδιο πράμα εδώ και 20 χρόνια: γιατί, μα γιατί, ΟΛΟΙ πρέπει να ακουμπάνε υπολογιστές, αφού εμφανέστατα ΔΕΝ κάνουν για αυτούς; ή μάθετέ τους ή άστε τους στην ησυχία τους!

Μου θύμησες ένα άρθρο στο PC Magazine απο τον Dvorak στο οποίο έλεγε οτι τα PC θα έπρεπε να αδειοδοτουνται οπως και τα αυτοκίνητα (με επιχειρήματα του στυλ "γιατί πρεπει να κολλαω εγω ιούς επειδή ο άλλος ειναι ηλίθιος;"). Κυνικο ίσως αλλα τον εχω σκεφτεί παρά πολλές φορές απο τότε!

Lefteris_X
24-11-2012, 17:10
όσο μεγαλώνεις και αναπόφευκτα βιώνει η "γούνα" σου, ολοένα και πιο αδιανόητες κοτσάνες, δυστυχήματα, λανθασμένους χειρισμούς, ανυπόστατες απαιτήσεις, κλπκλπ.....αυτή η ατάκα (και πολλές παραλλαγές της) θα σου γίνει "καραμέλα"...

πίκρα, αλλά αυτά είναι τα αποτελέσματα, όταν κάτι γίνεται μαζικής κατανάλωσης, από special interest group. Είτε λέγεται υπολογιστές, είτε λέγεται κονσόλες, είτε παλαιότερα οι τομείς του middle/high-end ηχοσυστημάτων, βίντεο (BETAmax - VHS), βιντεοκάμερες, φωτογραφία κ' φωτογραφικές μηχανές και φακοί των.....κλπκλπ

the master
24-11-2012, 19:43
Ρε σεις... Προσπαθώ να θυμηθώ ένα τραγούδι. Παει κάπως έτσι...

"Τα τατα, ταρατατα, τατα, τατα, ταρατατα..."

Oh, wait.... :scratch:


http://www.myfacewhen.net/uploads/30-untitled.jpg

Dragonpaul
24-11-2012, 19:44
Φιλλλλλλ......!!!!!!!!!! LOL!

the master
24-11-2012, 19:53
Φιλλλλλλ......!!!!!!!!!! LOL!


http://www.myfacewhen.net/uploads/5181-heh.jpg

messi10
24-11-2012, 21:20
^

http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/508/watch-out-we-got-a-badass-over-here-meme.png

the master
24-11-2012, 21:24
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/23817768.jpg

Nikoladim
26-11-2012, 13:42
Συνέχεια του τάκα τάκα:
Τηλεφώνημα από πελάτη που δεν έχει ξαναέρθει στο μαγαζί. Μετά τα τυπικά που βρίσκεστε κλπ.
Πότε κλείνεις?
Σήμερα λέτε?
Αυτό που σου λέω...
Σήμερα 4.30.
Α και τις υπόλοιπες μέρες?

the master
27-11-2012, 14:26
That feeling when a class gets cancelled...
http://t.qkme.me/3oqy5i.jpg

That feeling when you actually like the teacher of that class who is sick...
http://www.blogcdn.com/www.urlesque.com/media/2010/12/sad-don-draper.jpg



but generally speaking...
http://www.bimmerd00d.com/lols/I-aint-even-mad.jpg

Giannis7
27-11-2012, 15:08
^ Α Class ?

Huehuehuehuehue !

Εγώ τι να πω που είμαι στο ΤΕΙ Πειραιά και ζήτημα είναι να έχω κάνει μάθημα φέτος 4-5 φορές. Να δω τι θα γράψω στην εξεταστική... Αν σκεφτείς ότι έχω αφήσει και 2 μαθήματα από το 1ο εξάμηνο.

djpar
27-11-2012, 15:11
gianni παρακαλα να κανεις μαθημα...και εγω στην πατρα ελεγα οκ μωρε χαλαρα...αυτη η μηχανολογια ξερεις ποσα χρονια με παει τωρα? 2003 μπηκα φετος ΘΑ τελειωσω (ενταξει υπερβολες 2 χρονια εψαχνα πρακτικη κ εκανα στρατο) αλλα για 1 χρονο απεργιες εκανα +1 χρονο επιπλεον πατρα minimum ασε που διναμε εξετασεις στο ποδι κανονικα κ εννοειται οτι δεν προλαβαινες ουτε να κατσεις να διαβασεις.

Πριν κανα 2χρονο που εδινα το τελευταιο μαθημα ειδα οτι σχεδον ολοι ειχαν γινει ωρομισθιοι και λεω πρεπει να φυγω απο αυτο το κωλοτει παση θυσια...τελικα ειχα δικοιο

Valkyre
27-11-2012, 15:29
Ασχετο με ολα τα παραπανω, σκεφτομαι αυτο το meme

http://www.funnydictionary.com/img/entry_images/171/W6lOnScQH96.jpg

YΓ: επικο το σκηνικο στην ταινια!

tnf50
27-11-2012, 15:34
^ Α Class ?

Huehuehuehuehue !

Εγώ τι να πω που είμαι στο ΤΕΙ Πειραιά και ζήτημα είναι να έχω κάνει μάθημα φέτος 4-5 φορές. Να δω τι θα γράψω στην εξεταστική... Αν και σκεφτείς ότι έχω αφήσει και 2 μαθήματα από το 1ο εξάμηνο.

Ωχ και γω στο ΤΕΙ Πειραια ειμαι!

Giannis7
27-11-2012, 16:10
^ Πήγαινε στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε, είναι ωραία στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε.

Πιο εύκολα βρίσκεις εισιτήριο σε τελικό Champion's League, παρά θέση σε εργαστήριο (τουλάχιστον στο τμήμα μου).

Κάθε χρόνο και χειρότερα είναι...

the master
27-11-2012, 17:03
^ Πήγαινε στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε, είναι ωραία στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε.

Πιο εύκολα βρίσκεις εισιτήριο σε τελικό Champion's League, παρά θέση σε εργαστήριο (τουλάχιστον στο τμήμα μου).

Κάθε χρόνο και χειρότερα είναι...



http://www.myfacewhen.net/uploads/3894-pwned-loki.jpg

Tilemaxx
29-11-2012, 01:02
^ Πήγαινε στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε, είναι ωραία στο ΤΕΙ Πειραιά μου λέγανε.

Πιο εύκολα βρίσκεις εισιτήριο σε τελικό Champion's League, παρά θέση σε εργαστήριο (τουλάχιστον στο τμήμα μου).

Κάθε χρόνο και χειρότερα είναι...

Έτσι είναι παντού στα ΤΕΙ δυστυχώς.

the master
29-11-2012, 09:34
Ναι ενω τα ΑΕΙ σκιζουν απο οργανωση,,,,χαχαχα

Lefteris_X
29-11-2012, 10:58
και τότε γιατί πασχίζετε βρε παιδιά, να εισαχθείτε σε αυτά;

(πέραν του δωρεάν, αν και απέχει μακράν ο χαρακτηρισμός "δωρεάν" για την Δημόσια ελληνική ανωτέρα / ανωτάτη εκπαίδευση, από τα χρήματα που σκάει μια οικογένεια, για να υποστηρίξει τον φοιτητή, σε μια άλλη πόλη από εκεί που είναι οι γονείς του)

Δεν εννοώ να μην σπουδάσετε, έλεος κ ντροπή ταυτόχρονα ασπούδαστος άνθρωπος το 2012, αντιθέτως πολύ καλά κάνετε. Αλλά γιατί ντε και καλά στα τριτοκοσμικά εκπαιδευτικά ιδρύματα, τα οποία κράζετε κιόλας?!?!?!?!?!?!?!?! Αυτό μου διαφεύγει. (αν είναι πρόβλημα το οικονομικό, οκ αντιληπτό, δεν χρειάζεται να αναλυθεί ιδιαίτερα, είναι πλήρως κατανοητό. Αν και είμαι της άποψης, "ας πεινάσουμε όλοι, προκειμένου το παιδί ή ένα από τα παιδιά, να σπουδάσει στα καλύτερα ιδρύματα", αυτό δεν σημαίνει ότι είναι εφικτή η χρηματική συγκομιδή από μια οικογένεια, όσο και να προσπαθήσει, για να στείλει στο εξωτερικό τον υιό για σπουδές).

Valkyre
29-11-2012, 11:36
^^ Παλια τα ΑΕΙ ηταν της μοδας... ηταν η μοδα του "ο γιος μου ειναι επιστημονας", τοτε που λεγαμε τα δικα μας...

τωρα πια νομιζω οτι ειναι η μοναδικη λυση απο οικονομικης πλευρας... δυστυχως :/ (και ειναι ακομα χειροτερα απο τοτε πλεον)

Leon_DiZ
29-11-2012, 12:40
Ναι ενω τα ΑΕΙ σκιζουν απο οργανωση,,,,χαχαχα

Αναλόγως τα ΑΕΙ

Nikoladim
29-11-2012, 13:37
Όντως κάποια ΑΕΙ είναι αρκετά οργανωμένα, όπως αντίστοιχα και ΤΕΙ. Απλώς τα τελευταία χρόνια λόγω κακοδιαχειρισμού κονδυλίων των προηγούμενων 30 ετών και έλλειψης τωρινών χρημάτων, παρατηρούνται φαινόμενα διάλυσης.

Lefteris_X
29-11-2012, 14:09
οκ, μόνο που ως τώρα κανείς δεν έχει απαντήσει ρε γμτ!

πλην του Δημήτρη / Valkyre, που όπως σωστά αναφέρθηκε, περιέγραψε το πως έβλεπαν την επιλογή παλιά, ενώ παρέθεσε και την υπόθεσή του περί τωρινών οικονομικών.

δεν ρώτησα κάτι ώστε να μετατραπεί η ερώτηση σε αφορμή για ανάλυση της ποιότητας των ιδρυμάτων!

τις απαντήσεις των νεαρών ήθελα για να είμαι ειλικρινής, που έχουν "φρέσκους" του λόγους της επιλογής τους.

Nikoladim
29-11-2012, 14:53
Ο βασικός λόγος για τον οποίο σπούδασα οικονομικά είναι ότι μου άρεσε πάρα πολύ σαν επιστήμη (αστέρι στις πανελλήνιες 19.9 είχα γράψει) και στο μακρινό 2002 σου υποσχόταν το πτυχίο μια καλή δουλειά (μην μπούμε σε διαδικασία σύνδεσης εκπαίδευσης και εργασίας). Ο δεύτερος λόγος ήταν πως ο πατέρας μου είναι κρεοπώλης και πάντα ήθελε να με σπουδάσει, το είχε μαράζι :).

Lefteris_X
29-11-2012, 16:39
εύγε! άρτια απάντηση. Πλήρως επεξηγηματική και περιεκτική.

Νικόλα σε ευχαριστώ πολύ!

Nikoladim
29-11-2012, 17:08
Τίποτα Λεφ, Τάσος εδώ (άσχετο το νικ :P)

Lefteris_X
29-11-2012, 18:01
χαχαχαχαχαχαχαχαα ΜΕ ΠΕΘΑΝΕΣ!

ότι δεν περίμενα να ακούσω! χααχααχαχ έχω λιώσει λέμε!

Να σαι καλά Τάσο!


ΥΓ: Είναι κολλητικό το "Λεφ" (Ρώσος style) του PS4/ Σταύρου ε; :D

Leon_DiZ
30-11-2012, 04:03
Εκανα format στο PC, ετσι για φρεσκαρισμα. Σκεφτομαι... να βαλω anti-virus/firewall κτλ ή να το αφησω ως εχει; συνηθως βαζω το eset αλλα ουτε κατεβαζω τπτ περιεργο για να το σταματησει και τις περισσοτερες φορες αυτο που εμποδιζει ειναι συνδεσεις εφαρμογων remote απο το ipad.

αν δεν βαλω anti-virus/firewall και προσεχω υπαρχει κινδυνος;

σκεφτομουν αν ηταν να βαλω κατι να βαλω μονο το windows live essentials που απ' ο,τι ξερω δεν εχει firewall να σου σπαει τα νευρα

djpar
30-11-2012, 08:36
οχι windows live essential με τιποτα,avg free αν θες μιας κ καποια site βαρανε ιους χωρις κατεβασμα

Nikoladim
30-11-2012, 09:12
Μalaware επίσης ή Spybot(φρι) θα πρότεινα. To δεύτερο ειδικά με έσωσε και πρόσφατα από ένα τρόγιαν ονόματι system progression.

Ezio
30-11-2012, 12:50
Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το τσάι.
Πόση ώρα να αφήσω το τσάι μέσα στο νερό;
Πόση ζάχαρη βάζω στο τσάι;
Γάλα βάζω; κι αν ναι, πόσο;

Nikoladim
30-11-2012, 13:28
Εξαρτάται τι τσάι θα βάλεις. Το πράσινο για παράδειγμα χρειάζεται μέχρι 8 λεπτά για να "αφήσει" όλες τις ουσίες που πρέπει να πάρεις στο νερό. Παραπάνω δεν συστείνεται για λόγους εκνευρισμού και δυσκοιλιότητας. Θα στο πρότεινα γιατί είναι και αντιοξειδωτικό (διώχνεις τοξίνες, καρκίνος μακριά από εμάς). Ζάχαρη και γάλα(στο πράσινο δεν πάει) βάζεις όσο θες, αλλά καλύτερα θα ήταν να προτιμήσεις καμιά κουταλιά μέλλι.

Ezio
30-11-2012, 13:55
Το ένα κουτί που έχω λέει herbal tea και το άλλο black tea.

Υ.Γ Ευχαριστώ.

Nikoladim
30-11-2012, 16:11
Για να φτιάξετε ένα γευστικό φλυτζάνι τσάι είναι πολύ βασικό το νερό που χρησιμοποιείται να έχει πολύ οξυγόνο. Όταν βράσει το νερό, το οξυγόνο απελευθερώνεται στον αέρα, γιαυτό πρέπει να μην το βράζετε πολύ. Αν θέλετε να είστε ακριβής, το μαύρο και το oolong τσάι, πρέπει να φτιάχνονται σε νερό θερμοκρασίας 95-100 βαθμών C ( 200 βαθμών F ). Το πράσινο και το άσπρο τσάι, χρειάζονται μικρότερη θερμοκρασία. Ποτέ μην χρησιμοποιείται νερό που είχατε βράσει από νωρίτερα για να φτιάξετε τσάι, επειδή θα έχει χαθεί το οξυγόνο του.
Μάυρο τσάι 3-5 λεπτά
Για το herbal δεν ξέρω τι ακριβώς είναι, αν έχει και άλλα βότανα μέσα ίσως θέλει περισσότερο βράσιμο.





http://www.tsai.gr/brasmoy.php

Nikoladim
30-11-2012, 16:15
Καλά επέστρεψα από ΕΛΤΑ Νέας Ιωνίας και βλέπω δίπλα μου ένα παλικάρι με νούμερο 408. Πηγαίνει και του παίρνει τη θέση το 409, δεν μιλάει όμως. Οταν έρχεται η σειρά του, του κάνει η ταμίας.
Τ:Νούμερο?
Π:408
T:Χάσατε την σειρά σας κύριε
Π:Μου την πήρανε δεν την έχασα.
Τ:Και εσείς δεν μιλάτε? Για αυτό είναι τα χαρτάκια.
Π:Αυτή είναι δικιά σας δουλειά
Τ:Όχι δικιά σας είναι και να είσαι προσεχτικός άλλη φορά.
Π:Kαλά τέλειωσε το θέμα

Τον εστειλε σε άλλο ταμείο.
......

modecris
30-11-2012, 16:53
Καλά επέστρεψα από ΕΛΤΑ Νέας Ιωνίας και βλέπω δίπλα μου ένα παλικάρι με νούμερο 408. Πηγαίνει και του παίρνει τη θέση το 409, δεν μιλάει όμως. Οταν έρχεται η σειρά του, του κάνει η ταμίας.
Τ:Νούμερο?
Π:408
T:Χάσατε την σειρά σας κύριε
Π:Μου την πήρανε δεν την έχασα.
Τ:Και εσείς δεν μιλάτε? Για αυτό είναι τα χαρτάκια.
Π:Αυτή είναι δικιά σας δουλειά
Τ:Όχι δικιά σας είναι και να είσαι προσεχτικός άλλη φορά.
Π:Kαλά τέλειωσε το θέμα

Τον εστειλε σε άλλο ταμείο.
......
Θα έπρεπε να της απαντήσει:
"όταν ρώτησες τον προηγούμενο και σου είπε πως έχει το 409 (ενώ ήταν η σειρά του 408) του είπες να είναι προσεχτικός άλλη φορά"?
αν τον ρώτησε δλδ..

g n'rose
30-11-2012, 16:57
Exw mia erwthsh sxetika me to account tou psn...epeidh exasa ton kwdiko uparxei periptwsh na dhmiourgisw kainourgio ap ton idio user? h prepei na ftiaxw allo user me neo acc...

messi10
30-11-2012, 18:02
^ το 2ο.

messi10
01-12-2012, 11:02
για να κανεις register στο neogaf θα πρεπει να χεις e - mail που να εχεις πληρωσει (ουτε καν ,ηξερα οτι υπαρχουν τετοια)? what the.... ? Και το παρακολουθω στενα, σκεφτηκα να ενεργοποιησω ενα account εκει για διαφορες αποριες αλλα fuck this αν πρεπει να δημιουργησω ενα ολοκαινουριο email και να το πληρωσω.

personGR
01-12-2012, 13:08
για να κανεις register στο neogaf θα πρεπει να χεις e - mail που να εχεις πληρωσει (ουτε καν ,ηξερα οτι υπαρχουν τετοια)? what the.... ? Και το παρακολουθω στενα, σκεφτηκα να ενεργοποιησω ενα account εκει για διαφορες αποριες αλλα fuck this αν πρεπει να δημιουργησω ενα ολοκαινουριο email και να το πληρωσω.

Θέλουν mail που να μην είναι σε server τύπου gmail, yahoo, hotmail (τότε). Το email της σχολής σου λογικά θα λειτουργήσει. Υπόψιν θα πάρει κάνα εξάμηνο να εγκριθεί.

g n'rose
01-12-2012, 13:55
paketo dhladh...thanks messi!!!:a042:

dspug7
01-12-2012, 18:58
4 ημερες ακομα για να παρω το χαρτι της απολυσης!!!

the master
02-12-2012, 08:57
Καλημερααααααααααααα

Σημερα για καποιο λογο εχω ορεξη για dark souls!
Μπας και ξεχαστω

Desmond
02-12-2012, 09:52
Θέλουν mail που να μην είναι σε server τύπου gmail, yahoo, hotmail (τότε). Το email της σχολής σου λογικά θα λειτουργήσει. Υπόψιν θα πάρει κάνα εξάμηνο να εγκριθεί.
Εχω στο riseup, καλύπτομαι?:p

FotisGRC
02-12-2012, 14:50
Καλημερααααααααααααα

Σημερα για καποιο λογο εχω ορεξη για dark souls!
Μπας και ξεχαστω

Κυριακή απο τις 8 στο πόδι? Νοοοοοο...!!!

personGR
02-12-2012, 14:59
Εχω στο riseup, καλύπτομαι?:p

Δεν έχω καν ιδέα τι είναι αυτό :P

the master
02-12-2012, 21:18
Κυριακή απο τις 8 στο πόδι? Νοοοοοο...!!!



απο τις 6 ημουν ξυπνιος και μετα κοιμηθηκα 6 ωρες το μεσημερι...
ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=28758072

FotisGRC
02-12-2012, 21:49
Aφού κοιμήθηκες 6 ώρες το μεσημέρι σε βλέπω να κοιμάσαι ξανά 6 το πρωί!

http://img243.imageshack.us/img243/781/nooo1.jpg

the master
02-12-2012, 22:06
ακριβως...

τη μαμησα!

jimspy
10-12-2012, 21:05
απυθμενο κομπλεξ....

Giannis7
11-12-2012, 20:16
Πήγα στον Γερμανό και έχουν ακόμα παιχνίδια για ps3 με 60 και 65 ευρώ, wow.

Βέβαια μην τους κατηγορώ είχαν και μία σούπερ προσφορά (όπως έγραφε το ταμπελάκι που είχαν πάνω στον παίχνιδι). Τι προσφορά ? Το pro evolution 2010 για 20 ευρώ.

djpar
11-12-2012, 20:18
καλα περιμενε!

Desmond
11-12-2012, 20:37
messi σβήσε pm!
yg.που είναι αυτό το shoutbox όταν το χρειάζεσαι?:hohoho:

messi10
11-12-2012, 20:57
^ εσβησα 5 - 6 να τελιωνουμε!! :P

σορρυ για την ταλαιπωρια...

Υ.Γ. Δεν έζησα,εγω,στην χρυση εποχη του shoutbox

BLOOD SKIN MASK
11-12-2012, 23:26
Οτι κατι πρεπει να κανω με την κονσολα στο παταρι που ειναι κλεισμενη εδω κ 1 χρονο γτ της εβγαλα τα ματια(χαλασε το ματι)

muku
12-12-2012, 07:07
Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι πόσο σημαντικό είναι να είσαι χαρούμενος. Πως επηρεάζεται όλος ο οργανισμός σου. Η διαθέση σου, νιώθεις άλλος άνθρωπος, είσαι άλλος άνθρωπος, δείχνεις άλλος άνθρωπος. Ειχα καιρό να νιώσω αυτό το feeling :)

Nikoladim
12-12-2012, 09:12
Ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις στο θεμα θερμανσης στο δωματιο? Ειναι βορεινο το ατιμο και με εχει φαει η υγρασια...Ειδικα το πρωι που ξυπναω για δουλει (7.00) ειναι βασανο. Δυστυχως δεν θα αναψουμε φετος καλοριφερ, παρα λιγες φορες και ετσι την εχω ακουσει! Σκεφτομουν να παω σε πανελ υπερυθρων.

Dragonpaul
12-12-2012, 09:35
Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι πόσο σημαντικό είναι να είσαι χαρούμενος. Πως επηρεάζεται όλος ο οργανισμός σου. Η διαθέση σου, νιώθεις άλλος άνθρωπος, είσαι άλλος άνθρωπος, δείχνεις άλλος άνθρωπος. Ειχα καιρό να νιώσω αυτό το feeling :)
Πόσο δίκιο έχεις... Και όχι μόνο επηρεάζεται όλος σου ο οργανισμός, αλλα σου πηγαίνουν και όλα καλα.

muku
12-12-2012, 14:37
Ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις στο θεμα θερμανσης στο δωματιο? Ειναι βορεινο το ατιμο και με εχει φαει η υγρασια...Ειδικα το πρωι που ξυπναω για δουλει (7.00) ειναι βασανο. Δυστυχως δεν θα αναψουμε φετος καλοριφερ, παρα λιγες φορες και ετσι την εχω ακουσει! Σκεφτομουν να παω σε πανελ υπερυθρων.

Το πάνελ υπέρυθρων τι είναι? Εγώ θα σου πρότεινα το εξής. Πάρε ένα αερόθερμο με κάτω από 10Ε. Απλά λογικά θα καίει πολύ ρεύμα όποτε είναι μόνο για το πρωινό ξύπνημα. Η στρατηγική :

Φέρνεις με ένα πολύμπριζο το αερόθερμο δίπλα από το κρεβάτι. Έχεις το πολύμπριζο κλειστό. Μόλις χτυπήσει το πρώτο ξυπνητήρι ανάβεις το πολύμπριζο. Έτσι γλιτώνεις να βγαίνεις από τα σκεπάσματα στην χαμηλή θερμοκρασία που θα έχει το δωμάτιο. Ε περιμένεις και 10 λεπτά μέχρι το επόμενο ξυπνητήρι και σηκωνεσαι. Σε 10 λεπτά θα έχει κάνει τρομερή δουλειά το αερόθερμο. Απαραίτητη προυπόθεση να μην σηκώνεσαι στο πρώτο ξυπνητήρι! Δεν ξέρω κανέναν να το κάνει. Το αερόθερμο κάνει πραγματικά φούρνο το δωμάτιο να ξέρεις.

Η hitech λύση : Σου φτιάχνω ένα ρομποτικό βραχίωνα με ένα ρολόι που θα πατάει το κουμπί στο πολύμπριζο 10 λεπτά πριν το ξυπνητήρι σου αν θες να σηκωθείς πιο γρήγορα. Βέβαια θα είναι έτοιμο για του χρόνου το χειμώνα :P

chronohill
12-12-2012, 14:41
Ρε παιδια μπορει να με βοηθησει κανεις στο θεμα θερμανσης στο δωματιο? Ειναι βορεινο το ατιμο και με εχει φαει η υγρασια...Ειδικα το πρωι που ξυπναω για δουλει (7.00) ειναι βασανο. Δυστυχως δεν θα αναψουμε φετος καλοριφερ, παρα λιγες φορες και ετσι την εχω ακουσει! Σκεφτομουν να παω σε πανελ υπερυθρων.
για τις υπερυθρες δεν θα στο προτεινα.μου εχουν πει οτι ζεστενουν επιφανειακα μονο.σκεψου οπως οταν εισαι μεσα στο αμαξι και σε χτυπαει ο ηλιος.εσυ ζεστενεσαι αλλα οι πισω πχ οχι...ψαξτο...

djpar
12-12-2012, 14:50
αεροθερμο των 13 ευρω 2000 watt ψηνει το δωματιο σε 10-15 λεπτα αλλα δυστηχως οταν επιασαν τα κρυα ειχαν φυγει ολα κ μονο αυτο προλαβα

nikon
12-12-2012, 14:55
.... Απαραίτητη προυπόθεση να μην σηκώνεσαι στο πρώτο ξυπνητήρι! Δεν ξέρω κανέναν να το κάνει. :PΠαρών.:P


αεροθερμο των 13 ευρω 2000 watt ψηνει το δωματιο σε 10-15 λεπτα αλλα δυστηχως οταν επιασαν τα κρυα ειχαν φυγει ολα κ μονο αυτο προλαβαΚαι σε 10-15 λεπτά έχεις γράψεις +150 ευρώ (υπερβολή το ξέρω) στο λογαριασμό της ΔΕΗ ειδικά αυτής που θα έρχεται από το 2013.

Valkyre
12-12-2012, 14:57
Kι εγω στο πρωτο ξυπνητηρι σηκωνομαι! Αυτο το "βαρανε 3 ξυπνητηρια μεχρι να σηκωθω" μου ειναι αδιανοητο προσωπικα. Με το που ακουσω κατι να χτυπαει πρεπει να σηκωθω, δεν μπορω μετα να συνεχισω τον υπνο με τιποτα. Γι αυτο και ενα μονο ξυπνητηρι και μαλιστα την τελευταια στιγμη! λολ :)

djpar
12-12-2012, 15:05
καλα αν ξυπνας 5:30 πιστεψε με βαζεις 3 ξυπνητηρια για να σηκωθεις

nikon
12-12-2012, 15:06
Το άσχημο είναι να θες και εσύ και η γυναίκα σου να σηκωθείτε πχ στις 7 και η γυναίκα σου επειδή σηκώνεται στα 3+ ξυπνητήρια να το έχει βάλει να βαράει από τις 6:30:frusty:.....ένα από τα πολλά κακά του γάμου.

djpar
12-12-2012, 15:09
ξυπναμε μια χαρα και οι 2 βαζω 5.30,5.45 και 6 το τελικο για να τρεξω !

το αεροθερμο οσο κ να καιει πετρελαιο δεν ειναι και στην τελικη θα το βαλεις 1-2-3 μηνες ΠΟΣΟ ΠΟΙΑ!

Dragonpaul
12-12-2012, 15:14
ΠΑΝΤΑ ξυπνάω λιγο πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι!!!!! Σπανιοτατα με ξυπνάει.... Ο,τι ωρα και να έχω κοιμηθεί.

nikon
12-12-2012, 15:14
@djpar
Δεν κατάλαβες λέμε να ΜΗΝ θέλει ο άλλος να ξυπνήσει μισή ώρα πριν γιατί σηκώνεται αμέσως.

Όσο για την θέρμανση άστο μη συγκρίνεις αερόθερμο με πετρέλαιο γιατί για να ζεστάνεις σπίτι με αερόθερμο όπως θα κάνεις με τα καλοριφέρ-πετρέλαιο θέλεις όχι 150 που είπα αλλά 1150 τον μήνα.....δεν υπάρχει χειρότερη θέρμανση από αυτά τα μαραφέτια.

muku
12-12-2012, 15:17
Και εγώ το καλοκαίρι ξυπνάω στο πρώτο. Το χειμώνα ειναι δύσκολο να αποχωριστείς τα σκεπάσματα όμως. Ειδικά αν το δωμάτιο είναι κρύο, τότε η αποστολή καθίσταται αδύνατη.

Nikoladim
12-12-2012, 16:06
Ρε παιδια δεν κυκλοφορω με το Ε9 του Μαρινακη, αν βαλω αεροθερμα και ειδικα αυτα των 10ε θα βαρεσω κανονι στο εκαθαριστικο της ΔΕΗ.

Dragonpaul
12-12-2012, 17:18
Με τα inverter AC, ξέρετε τι παίζει; Ποσο οικονομικά ή όχι ειναι;

FotisGRC
12-12-2012, 17:33
Παύλο εγώ πήρα φέτος inverter General Electric με 550 ευρώ 12.000 BTU..

Για την χρήση του καλοκαιριού ήταν άψογο και τρομερά οικονομικό..

Και τώρα με το AC την βγάζω. Εκεί που κάθεσαι και φυσάει είναι τέλειο. Το σαλόνι μου ας πούμε 35 τμ το ζεσταίνει άψογα. Απλά τα άλλα δωμάτια είναι κρύα και μόλις το κλείσεις σε 10 λεπτά έχει φύγει κάθε ζέστη.

Απο οικονομικής απόψεως αναμένω με αγωνία τον λογαριασμό. .:P

Leon_DiZ
12-12-2012, 17:38
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/380196_3696184097786_1306046953_n.jpg

Το εζησα και αυτο... :frusty:

Valkyre
12-12-2012, 17:51
Ελα μωρη αρρωστια αυτα ειναι!! Απο ολα εχει ο μπαξες! :P

Σε καλη μερια!! λολολ :D

Giannis7
12-12-2012, 19:21
Ολοκληρώθηκες σαν άνθρωπος.

djpar
12-12-2012, 22:04
http://www.dei.gr/Default.aspx?id=1216&nt=18&lang=1

0.2 ευρω την ωρα...οκ?

the master
12-12-2012, 23:44
Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι πόσο σημαντικό είναι να είσαι χαρούμενος. Πως επηρεάζεται όλος ο οργανισμός σου. Η διαθέση σου, νιώθεις άλλος άνθρωπος, είσαι άλλος άνθρωπος, δείχνεις άλλος άνθρωπος. Ειχα καιρό να νιώσω αυτό το feeling :)


Πόσο δίκιο έχεις... Και όχι μόνο επηρεάζεται όλος σου ο οργανισμός, αλλα σου πηγαίνουν και όλα καλα.


φυσικα υπαρχει και η αντιθετη οψη του νομισματος ,,,
:frusty:

tnf50
12-12-2012, 23:50
Ρε σεις τι να κανω για να ''βυθιστω'' σε ενα videogame??? Παλια επαιζα ξερω γω harry potter and the chamber of secrets για ωρες και με απορροφουσε ενω τωρα στο ps3 εχω καιρο να νιωσω κατι τετοιο...

the master
13-12-2012, 00:04
You dont need anymore advice than mine...
just let the borders of reality vanish and focus only in the world of the game you are in.
Let me just remind you what you will come accross...

Dark Souls: Prepare to Die Edition OST - Dark Knight Artorias - YouTube

tnf50
13-12-2012, 00:08
You dont need anymore advice than mine...
just let the borders of reality vanish and focus only in the world of the game you are in.
Let me just remind you what you will come accross...

Dark Souls: Prepare to Die Edition OST - Dark Knight Artorias - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=3b5QrUel_tY)

Βut how do you let the borders vanish? Παιζοντας πολλες ωρες η λιγο-λιγο καθε φορα?

the master
13-12-2012, 00:14
I think that you already know the answer my dear friend...

The real question is, are you willing to do what is necessary ?

If not then you should only blame yourself ...

Dark Souls OST - Gaping Dragon - YouTube

tnf50
13-12-2012, 00:18
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/27694611.jpg

the master
13-12-2012, 00:24
Hmpf as expected...

That is right tnf I am deep , more deep that you could ever possible imagine...so hurry up,hurry up and rise to the surface my friend ,because these depths are not made for everybody...

Are you willing to join me or will you just pretend that everything is alright?

And so that to make myself clear let me reply in a way even you may understand...

Deal with it. - YouTube

nikon
13-12-2012, 09:07
http://www.dei.gr/Default.aspx?id=1216&nt=18&lang=1

0.2 ευρω την ωρα...οκ?0,2 X 5 (δωμάτια για ένα κανονικό σπίτι) = 1 ευρώ την ώρα.....χωρίς ζέσταμα νερού που τότε θες ΚΑΙ θερμοσίφωνα ακόμα και με ηλιακό αν δεν έχει ήλιο (άλλο 1 ευρώ την ώρα) και χωρίς η ζεστασιά να μένει μόλις τα κλείσεις.....ΝΟΤ ok.

Dragonpaul
13-12-2012, 09:21
Παύλο εγώ πήρα φέτος inverter General Electric με 550 ευρώ 12.000 BTU..

Για την χρήση του καλοκαιριού ήταν άψογο και τρομερά οικονομικό..

Και τώρα με το AC την βγάζω. Εκεί που κάθεσαι και φυσάει είναι τέλειο. Το σαλόνι μου ας πούμε 35 τμ το ζεσταίνει άψογα. Απλά τα άλλα δωμάτια είναι κρύα και μόλις το κλείσεις σε 10 λεπτά έχει φύγει κάθε ζέστη.

Απο οικονομικής απόψεως αναμένω με αγωνία τον λογαριασμό. .:P

Ευχαριστώ!
Κοιτά... Έχω ένα inverter, απλα δε το χρησιμοποιουσα ποτε το χειμώνα. Μερικές φορές φέτος το αναψα και γι' αυτο επικεντρώνομαι, κυρίως, στο οικονομικό θέμα.

Υ.Γ Sorry που δεν είδα νωρίτερα την απάντηση, αλλα φταίει ο master με τις αγγλοαμπελοφιλοσοφιες του. (τι είπα πάλι...)

FotisGRC
13-12-2012, 13:56
Ευχαριστώ!
Κοιτά... Έχω ένα inverter, απλα δε το χρησιμοποιουσα ποτε το χειμώνα. Μερικές φορές φέτος το αναψα και γι' αυτο επικεντρώνομαι, κυρίως, στο οικονομικό θέμα.

Υ.Γ Sorry που δεν είδα νωρίτερα την απάντηση, αλλα φταίει ο master με τις αγγλοαμπελοφιλοσοφιες του. (τι είπα πάλι...)

Χαχαχα... Τι να κάνουμε ρε Παύλο.. Έναν τον έχουμε! ;)

Πάντως αν πάει όσο οικονομικό είναι το καλοκαίρι δεν θα με ενοχλήσει καθόλου..

Θα μάθουμε σε κανένα μήνα..

the master
13-12-2012, 14:26
Υ.Γ Sorry που δεν είδα νωρίτερα την απάντηση, αλλα φταίει ο master με τις αγγλοαμπελοφιλοσοφιες του. (τι είπα πάλι...)


You despicable...
You said my name wrong...
its not master,its the master!

Dragonpaul
13-12-2012, 14:50
You despicable...
You said my name wrong...
its not master,its the master!

Je suis désolé...

the master
13-12-2012, 14:55
ne vous inquiétez pas

Dragonpaul
13-12-2012, 14:57
Τι ευγενικός....

the master
13-12-2012, 15:02
ρε συ δεν την παλευουμε ή μου φαινεται?

Dragonpaul
13-12-2012, 15:22
Τώρα το κατάλαβες;;;;;;; :P :P

le_71
13-12-2012, 15:32
Που έχει χαθεί το γλυκό αυτό κορίτσι;

http://www.fimes.gr/wp-content/uploads/kaneli1.jpg

Bcool
13-12-2012, 20:19
''Χρειάζομαι'' οπωσδήποτε ένα PS3 με το gran turismo 5 γαμώτο τι το πούλησα το ps3 :(

Aν πουλάει κανεις PS3 σε ''υπερφιλική'' τιμή πέστε μου :(

the master
13-12-2012, 22:01
13/12/12

αυτη η μερα θα μεινει για παντα στο μυαλο μου...
για παντα...

FotisGRC
13-12-2012, 22:20
Για καλό ή κακό λόγο?

the master
13-12-2012, 22:24
για καλο...κατα καποιο τροπο

καταλαβα σημερα τι σημαινει αληθινη αγαπη

FotisGRC
13-12-2012, 22:27
Kαλό αυτό.. ;)

΀Ι ΕΙΝΑΙ Ξ‘Ξ₯΀Ο Ξ*ΟΞ₯ ΀Ο ΛΕΝΕ ΑΓΑΞ*Ξ— - ΓΙΑΝΝΗΣ Ξ*Ξ‘Ξ‘Ξ™ΞŸΞ£ - YouTube

the master
13-12-2012, 22:29
ρε συ μαλακιουλα το τραγουδακι...λολ

ναι αληθεια ειναι...
μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν υπαρχει αλλα κοιτα να δεις τελικα υπαρχει ελπιδα...

FotisGRC
13-12-2012, 22:31
Χαχαχα... Εννοείται μαλακιούλα. Για τρολάρισμα το έβαλα..

the master
13-12-2012, 22:32
χαχα ελα ρε μλκ χαχαχα
ελεος

τεσπα καλη φαση!

tnf50
13-12-2012, 22:36
χαχα ελα ρε μλκ χαχαχα
ελεος

τεσπα καλη φαση!

Ωχ για πες τι παιχτηκε?

the master
13-12-2012, 22:37
θα σου πω ρε συ εμεις δε χανομαστε αλλωστε φιλαρα!

tnf50
13-12-2012, 22:58
θα σου πω ρε συ εμεις δε χανομαστε αλλωστε φιλαρα!

Ok στειλε pm εστω.

the master
13-12-2012, 23:00
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9fajqM7Oh1rndxg5o2_400.jpg

Valkyre
14-12-2012, 12:29
Master με απογοητευσες.... τα τελευταια σου ποστ ηταν πολυ deep ρε αδερφε και τωρα μας λες οτι διαπιστωσες ενα απο τα πιο δυσκολα πραγματα στην ανθρωποτητα (αληθινη αγαπη) και μας το ειπες με εναν πολυ κλισε και αψυχο τροπο.

I AM DISAPPOINT.

the master
14-12-2012, 13:16
Γιατι ετσι απλα ειναι καταβαθος...ή υπαρχει ή οχι.

εγω νομιζα οτι δεν υπαρχει και οτι ειναι ολα μπαρουφες μεχρι που εγινε κατι και αλλαξα γνωμη.

nikon
14-12-2012, 13:20
Σίγουρα υπάρχει αληθινή αγάπη.....αλλά μέχρι να έρθει η επόμενη.

Valkyre
14-12-2012, 13:26
^^ Eχεις γινει πολυ κακος τελευταια το ξερεις? :P

nikon
14-12-2012, 13:32
H εμπειρία μου στο συγκεκριμένο θέμα φταίει όχι εγώ.:a025dfg:

the master
14-12-2012, 13:33
lol ρε σεις ,τεσπα σημερα θα παω καπου και εχω αγχος αλλα πρεπει να γινει.
Δεν εχει νοημα να χαραμιζω τον χρονο μου

Valkyre
14-12-2012, 13:37
Μας μπερδεψες τωρα... εμεις ειμασταν με την εντυπωση οτι εγινε κατι καλο, αλλα με το τελευταιο ποστ μοιαζει σαν καποιος να ετοιμαζεται να φαει χυλοπιτα... εσυ...αυτη...?

Μυστηριο καλυπτει την ερωτικη σου ζωη ρε μαστερ!

ΥΓ: χαβαλε κανω εννοειται.!

the master
14-12-2012, 13:44
Ναι μαμησε τα μιλαμε...

πως εμπλεξα ετσι αραγε???



τεσπα τι και αν εμπλεξα,πρεπει να γινει, τελος!

muku
14-12-2012, 15:29
do it master!

Nikoladim
14-12-2012, 15:52
Γυρνα το συστημα σε 5-3-2, παιξε και λιγο αμυνα, μην πας φουλ επιθεση και φας κανενα γκολ στην αντεπιθεση.

modecris
14-12-2012, 16:07
Μου ήρθε να πληρώσω την συνδρομή του επιμελητηρίου αλλά έχω μπερδευτεί:
Ο πρώην πρόεδρος του είναι στην φυλακή για πλαστά τιμολόγια, εγώ πρέπει να πληρώσω τα €30? :scratch:

litanies
14-12-2012, 16:58
Μου ήρθε να πληρώσω την συνδρομή του επιμελητηρίου αλλά έχω μπερδευτεί:
Ο πρώην πρόεδρος του είναι στην φυλακή για πλαστά τιμολόγια, εγώ πρέπει να πληρώσω τα €30? :scratch:

Έλα βρε και ο Μαρλαφέκας καλός είναι ;)

modecris
14-12-2012, 17:00
Ε τότε είμαστε ok! :Ρ

litanies
14-12-2012, 17:05
Ε τότε είμαστε ok! :Ρ

πες του, μισά Λουξ μισά λεφτά :D

personGR
14-12-2012, 17:50
Πως μπορεί να σου φτιάξει η μέρα μόνο με ένα ολοκαίνουριο κομμάτι:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=27oxG1g8-t0

the master
14-12-2012, 17:52
ωραιο ,μου την εφτιαξες...

ακομα δε μπορω να πιστεψω αυτο που εγινε σημερα...ουτε στα πιο παρανοικα ονειρα δεν θα μπορουσα να το κανω...

να δω τι θα γινει απο δω και περα...

messi10
14-12-2012, 19:47
13/12/12

αυτη η μερα θα μεινει για παντα στο μυαλο μου...
για παντα...


για καλο...κατα καποιο τροπο

καταλαβα σημερα τι σημαινει αληθινη αγαπη

:c026::b015:

εγω στην αρχη νομιζα οτι εννουσες που βγαινει το hobbit!

messi10
14-12-2012, 19:48
do it master!

do it μαστερ, it must be done!

:whistle:

Terastios
14-12-2012, 21:18
Τέλεια !

messi10
14-12-2012, 22:08
^^ το χομπιτ? το ξερω!

the master
14-12-2012, 22:33
lol messi χαχα

τεσπα it must be done and it will be done

Bcool
16-12-2012, 01:09
Είδε κανεις το νέο lord of the rings?

the master
16-12-2012, 01:21
bcool λαθος θεμα, λαθος ταινια,,,γενικα λαθος ,τεσπα!

Εγω ηθελα να πω κατι αλλο...
δεν εχει πλακα οταν γινεται κατι και δεν θες να μιλας για καποιο θεμα οπου και να πας μιλανε για αυτο?

και συ απλα καθεσαι εκει και σκεφτεσαι...για αυτο το θεμα ξαφνικα?

τεσπα αυτη ειναι η ζωη που μας τρολαρει,,,ή προσπαθει να μας δωσει καποιο μυνημα!

Bcool
16-12-2012, 07:22
Tι έγινε;
Σορρυ αλλά είδα το τόπικ για το σινεμά μετά το ποστ ;(

messi10
16-12-2012, 11:48
και επισης σορρυ κ ολας αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ LORD OF THE RINGS!!!!

nikon
16-12-2012, 12:05
Το θέμα μας είναι πως λέγεται η ταινία και που το γράφουμε ή να πιάσουμε το όριο για αγγελία;;;;;.....δεν σας καταλαβαίνω ώρες ώρες.

djpar
16-12-2012, 12:50
ρε παιδια το νεο lotr ειναι σιγα τωρα,απλα το ποσταρε σε λαθος thread

Leon_DiZ
16-12-2012, 12:53
ρε παιδια το νεο lotr ειναι σιγα τωρα

:thumbsdown:

messi10
16-12-2012, 14:10
ποιο νεο lotr?? θα μας τρελανετε! :P

the master
16-12-2012, 16:26
εγω θα το δω σημερα αλλα παλι μας μιλκαρουν!

tnf50
16-12-2012, 16:37
Περιμενω να εχει πολυ μεγαλους και ασκοπους διαλογους για να κερδισει διαρκεια...θα δουμε σημερα.

messi10
16-12-2012, 16:48
καλα καλα (μην) μιλατε πριν το δειτε....

the master
16-12-2012, 17:05
καλααααααααααααα

tnf50
16-12-2012, 17:06
καλα καλα (μην) μιλατε πριν το δειτε....

Ειπα ''περιμενω'':makefun:

messi10
16-12-2012, 17:06
χαχα για μενα movie of the year,

μαζι με το Dark Knight Rises.

djpar
16-12-2012, 17:08
dark knight risers...ακομα μιλανε στην ταινια...ΕΛΕΟΣ 2+ ωρες ταινια και 10 λεπτα δραση

messi10
16-12-2012, 17:08
σκεφτομαι οτι :focus: δεν θα μπορουσε να χρησημοποιθει ποτε εδω μεσα. (σε αυτο το τοπικ) :P

messi10
16-12-2012, 17:10
dark knight risers...ακομα μιλανε στην ταινια...ΕΛΕΟΣ 2+ ωρες ταινια και 10 λεπτα δραση

Ας μην τ' αρχισουμε παλι αυτα (δεν το λεω μονο για σενα, εννοειται φιλε μ) αν θελετε μπαμ - μπουμ και δραση ,avengers.

Τα ποιοτικα αφηστε τα σε εμας. :D

Leon_DiZ
16-12-2012, 17:24
σκεφτομαι οτι :focus: δεν θα μπορουσε να χρησημοποιθει ποτε εδω μεσα. (σε αυτο το τοπικ) :P

μπορει οταν σταματησει καποιος να σκεφτεται (believe me, it happens) :bang:

the master
16-12-2012, 17:31
παιδια αμα δεις τον προεδρο μπους στον υπνο σου τι σημαινει???

Leon_DiZ
16-12-2012, 17:32
παιδια αμα δεις τον προεδρο μπους στον υπνο σου τι σημαινει???

ο,τι δεν εχεις προβληματα ;) :a020:

the master
16-12-2012, 17:34
μαλλον το αντιθετο !


ειδα οτι ημουν ο μονος επιζοντας απο εναν πολεμο και οτι προχωρουσα σε μια ευθεια και ηταν στρατιωτες κλπ και με χειροκροτουσαν και μετα ηρθε ο μπους και μου εδωσε συγχαρητιρια και ενα στεφανι...και μετα ηθελα να κανω δηλωσεις αλλα δεν υπηρχαν δημοσιογραφοι...ολα αυτα τη νυχτα και επισης θυμαμαι οτι καθως προσωρουσα αρχικα κοιτουσα κατω αλλα σιγα σιγα γινομουν πιο εκδηλωτικος δηλαδη χαιρετουσα κοσμο κλπ

ειδα και διαφορα αλλα ομως τα ξεχασα ρε γαμω

Leon_DiZ
16-12-2012, 17:36
μαλλον το αντιθετο !


ειδα οτι ημουν ο μονος επιζοντας απο εναν πολεμο και οτι προχωρουσα σε μια ευθεια και ηταν στρατιωτες κλπ και με χειροκροτουσαν και μετα ηρθε ο μπους και μου εδωσε συγχαριτιρια και ενα στεφανι...και μετα ηθελα να κανω δηλωσεις αλλα δεν υπηρχαν δημοσιογραφοι...

ειδα και διαφορα αλλα ομως τα ξεχασα ρε γαμω

χαχα! μαλιστα, θα επιμεινω στην παραπανω απαντηση. ειδες καμια σειρα/ταινια που μπορει να σε επηρεασε;

the master
16-12-2012, 17:38
οχι ,,, και γω θα επιμεινω στο οτι μαλλον ειναι το αντιθετο γιατι εχω προβληματα...αλλα τεσπα

ειναι ακρως παρεξενο

messi10
16-12-2012, 18:01
μπορει οταν σταματησει καποιος να σκεφτεται (believe me, it happens) :bang:

Maybe...

djpar
17-12-2012, 12:12
το 9gag χαλασε ή εγω βαρεθηκα να βλεπω τα ιδια κ τα ιδια...εδω και κανα μηνα μπαινω ανα 1 βδομαδα πλεον πιστευω πως σημερα θα ειναι η τελευταια φορα...

Valkyre
17-12-2012, 12:29
^^Μεγαλα λογια που ειπαν πολλοι, αλλα τελικα δεν καταφεραν να τηρησουν! Για να σε δω!

tonybsg
17-12-2012, 12:40
Μπα, εγώ έχω μήνες να μπω, ελάχιστα ενδιαφέρον (ή/και αστείο) το έβρισκα εδώ και κάμποσο καιρό. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει βέβαια.

djpar
17-12-2012, 12:48
να το κοψω εντελως δεν νομιζω αλλα το εχω περιορισει οσο δεν παει,μπαινω ανα βδομαδα κ βλεπω ουτε 2 λεπτα κ δεν γελαω κιολας...τα ιδια κ τα ιδια με το play the song of my people το κοκορακι τον nerd τον ατυχο ενω ανετα μπαινω καθε μερα στο otherside.gr που βγαζει ωραια βιντεακια εικονες κτλ

Valkyre
17-12-2012, 12:55
Καλα κι εγω το εχω περιορισει αλλα μπαινω που και που για να περναει η ωρα.

the master
17-12-2012, 16:54
εγω καθε μερα!

Dragonpaul
17-12-2012, 16:56
Η μλκ ειναι ότι άμα μπαίνεις, απλα δε μπορείς να βγεις....!!!!! Η δύναμη που σου ασκεί ειναι χειρότερη των τσιπς.

paulskouf
17-12-2012, 17:14
Παιδιά βοήθεια !!!! Σκέφτομαι να πάρω PlayStation 3 από Αμερική αλλά έχω ακούσει ότι αν πάρω κονσόλα από άλλη χώρα , τότε η κονσόλα δεν θα μπορεί να παίξει παιχνίδια που τα έχω αγοράσει από Ελλάδα ... Ισχύει κάτι τέτοιο ; Ευχαριστώ =)

Leon_DiZ
17-12-2012, 17:30
Εγω το ξεκοψα λιγο λιγο το 9GAG οχι επειδη χαλασε αλλα κυριως λογω του οτι πεταει ο καθε μ***κας 10 spoiler! Ε κατι με το Dark Knight Rises το καλοκαιρι, κατι με το Skyfall, κατι με τις σειρες... δεν μπαινω σχεδον ποτε πλεον.

Το εχω πει πολλες φορες, θα επρεπε να ειχε "No Spoiler" filter οπου το αν ηταν spoiler ή οχι θα το καθοριζε ο δημιουργος πρωτιστα και δευτερευοντως το κοινο


Παιδιά βοήθεια !!!! Σκέφτομαι να πάρω PlayStation 3 από Αμερική αλλά έχω ακούσει ότι αν πάρω κονσόλα από άλλη χώρα , τότε η κονσόλα δεν θα μπορεί να παίξει παιχνίδια που τα έχω αγοράσει από Ελλάδα ... Ισχύει κάτι τέτοιο ; Ευχαριστώ =)

Σου απαντησαμε στο αλλο θεμα.

Valkyre
17-12-2012, 17:34
^^ Eγω με το Rises ειχα κανει 1+ μηνα να μπω στο 9gag... δυστυχως εχει θεμα με τα σποιλερ ισχυει!

messi10
17-12-2012, 18:03
^ αυτο εκανα κ εγω. πλακα πλακα τωρα τελευταια ουτε εγω μπαινω συχνα...

Giannis7
18-12-2012, 02:58
Προσωπικά μου άρεσε πριν 3-4 χρόνια που δεν υπήρχαν όλα αυτά τα memes και υπήρχαν αποκλειστικά αστείες εικόνες.

the master
18-12-2012, 03:00
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/22626048.jpg

Leon_DiZ
18-12-2012, 03:06
Την Παρασκευη με πηραν τηλεφωνο απο την Diners να μου πουν οτι κερδισα μια διπλη προσκληση για την ταινια "Η Ζωη του Πι" για σημερα.

Σημερα που πηγαινα στην πρεμιερα με παιρνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι εχω κερδισει μια δωροεπιταγη Public αξιας 20€.

:a014:

kostasb13
18-12-2012, 03:19
Παει δεν προκειται να παιξω το skyrim...3 μερες ακομα, δεν προλαβαινω...με αυτο το παραπονο θα παω

the master
18-12-2012, 03:32
Την Παρασκευη με πηραν τηλεφωνο απο την Diners να μου πουν οτι κερδισα μια διπλη προσκληση για την ταινια "Η Ζωη του Πι" για σημερα.

Σημερα που πηγαινα στην πρεμιερα με παιρνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι εχω κερδισει μια δωροεπιταγη Public αξιας 20€.

:a014:


να σου πω,,,μη ξεχασεις να δεις και την κληρωση του λαχειου...:c025:

Bcool
18-12-2012, 04:20
σε πάει καλά Lnds500 :D

Valkyre
18-12-2012, 11:41
Την Παρασκευη με πηραν τηλεφωνο απο την Diners να μου πουν οτι κερδισα μια διπλη προσκληση για την ταινια "Η Ζωη του Πι" για σημερα.

Σημερα που πηγαινα στην πρεμιερα με παιρνουν τηλεφωνο και μου λενε οτι εχω κερδισει μια δωροεπιταγη Public αξιας 20€.

:a014:

κι εγω δεν εχω κερδισει ουτε ενα σεντ ολοκληρη την ζωη μου...(μεσω διαγωνισμων προφανως...)

Lefteris_X
18-12-2012, 12:05
μια φορά μόνο κέρδισα στον "παπά" στην Ομόνοια, πηγαίνοντας το 1988 στην αθηναϊκή Silicon Valley και αυτό επειδή με είχαν "δασκαλέψει" πατέρας και παππούς = κερδίζεις την πρώτη φορά άντε το πολύ και την δεύτερη. Τρίτη φορά δεν βάζεις χρήμα, γιατί οι πρώτες 2 είναι το "τυράκι", ώστε στην τρίτη να χώσεις χρήμα......και τότε ο παπατζής κάνει τα μαγικά του = ταχύτητα στα φύλλα = δεν προλαβαίνεις να δεις τι γίνεται = πάπαλα τα χρήματα. Ε, τρίτη φορά δεν έπαιξα. Και στράβωσε ο παπατζής! λολ


αλλά γενικά, ένα @ και ένα μύδι έχω κερδίσει ποτέ. Βέβαια παίζει ρόλο ότι δεν συμμετέχω ποτέ και σε διαγωνισμούς ή κληρώσεις, ενώ ταυτόχρονα απεχθάνομαι τον τζόγο. Τώρα που το σκέπτομαι, λογικό που δεν έχω κερδίσει ποτέ. ΛΟΛ

Leon_DiZ
18-12-2012, 12:22
Γενικά θεωρώ οτι είμαι τυχερός. Οχι μόνο σε διαγωνισμούς, γενικά. :cheer2:

Τα τελευταία χρόνια πάντως μπαίνω συχνά σε διαγωνισμούς (πάντα free) και εχω κερδίσει διάφορα (κυρίως εισιτήρια για σινεμα)

Lefteris_X
18-12-2012, 12:41
εχ, εντάξει πλέον το σινεμά δεν με συγκινεί, τόσο ώστε να πάω σε αίθουσα. Μέχρι το 1993-4 όμως ήμουν τακτικός θαμώνας (σχεδόν ανά 1-2 εβδομάδες), από τα 80ς. Μετά την "αλλαγή" του σινεμά (πέθανε το space age, alien εν γένει, και εν γένει επιστημονική φαντασία της προκοπής)....την "έκανα". Λίγο ξαναεπέστρεψα λόγω Matrix, X-Men και Spiderman, όμως με το που είδα το Phantom Menace, ξενέρωσα απίστευτα....είδα και τον Hulk του Ang Lee (που θεωρώ τον καλύτερο Hulk ποτέ).....και κάπου εκεί ανέλαβαν τα τορρεντ. Ήταν που ήταν στραβό το κλήμα, το έφαγε και ο γάιδαρος (να τονίσω: δράματα, κοινωνικές, αισθηματικές, παραμυθέ-epic στυλ LOFTR / Hobbit, αστυνομικές, κωμωδίες δεν βλέπω καθόλου μετά από τα 16-17 μου).

Valkyre
18-12-2012, 12:57
Γενικά θεωρώ οτι είμαι τυχερός. Οχι μόνο σε διαγωνισμούς, γενικά. :cheer2:

Τα τελευταία χρόνια πάντως μπαίνω συχνά σε διαγωνισμούς (πάντα free) και εχω κερδίσει διάφορα (κυρίως εισιτήρια για σινεμα)

Θα σε φωναζω Γκαστονε απο εδω και μπρος! :P

Nikoladim
18-12-2012, 13:07
Εγω ειχα κερδισει Iphone 4s απο διαγωνισμο του Public στο FB !!!(Το πουλησα με τη μια 630ε) και μια 360 elite απο διαγωνισμο ενος καταστηματος με video games , το 2011 και τα δυο. Καλα ειναι :P?

Valkyre
18-12-2012, 13:10
What δε φακ ρε μαγκες.... ημαρτον! Εσεις προκαλειτε μου φαινεται...!!! :D

Leon_DiZ
18-12-2012, 13:16
Θα σε φωναζω Γκαστονε απο εδω και μπρος! :P

δεκτο :P


Εγω ειχα κερδισει Iphone 4s απο διαγωνισμο του Public στο FB !!!(Το πουλησα με τη μια 630ε) και μια 360 elite απο διαγωνισμο ενος καταστηματος με video games , το 2011 και τα δυο. Καλα ειναι :P?

εγω ειμαι ακομα στην προσπαθεια σε κατι τετοια, χαχα! ωραιος!

Lefteris_X
18-12-2012, 13:22
βρε ουρτ! τυχεράκηδες! έχετε χ3στεί στην τύχη!

αλήθεια μηχανή (δίκυκλο) που να έχετε λιώσει στην ταχύτητα, σούζες, παντηλίκια έχετε; ή είχατε;

γιατί ίσως εκεί να ξόδεψα όλη την τύχη μου ( = σώος και αβλαβής) λολ. Δεν εξηγείται αλλιώς! (ή σε κραιπάλες λολ)

Nikoladim
18-12-2012, 13:24
Mικρος ειχα κερδισει επισης το Καστρα και Πολιορκιτες απο κατι χαρτακια (και ο απατεωνας ο ψιλικαντζης το τρεναρε 1.5 μηνα για να μη μου το δωσει!) Αυτο βεβαια δεν ειναι τπτ, διαβαστε Ρεσιταλ κολοφαρδιας. Ενας γνωστος/φιλος μου κερδισε την ιδια χρονια 2 ΑΜΑΞΙΑ. Κερδιζει smart απο διαγωνισμο με SmS της Wind και κατι μηνες μετα ξανακερδιζει αμαξι(κορσα?) σε εκεινο το τηλεπαιχνιδι με τον Ψηνακη το Destruction.
Mπα Λεφτερη το μονο δυκυκλο που καβαλησα, ηταν ενα πλαστικο στο λουνα παρκ :P