PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

WolfRathmA
09-03-2012, 00:46
Είπα να συγκεντρώσω όλα όσα έχω γράψει κατά καιρούς, σε ένα απλό και λιτό site / blog...

Δεν έχω τελειώσει ακόμα με τις προσθήκες, συνεχίζω και βάζω ακόμα τα παλιά μου άρθρα που είχα γράψει. Όταν τελειώσω πάντως, θα το συνεχίσω και θα βάζω και διαφορά news από τα video games.

Προς ώρας πείτε μου τη γνώμη σας...

http://pixelsnews.wordpress.com/

modecris
09-03-2012, 14:46
^^Ωραίος ο λύκος!

Εγώ τελευταία όποτε άνοιγα το PC και ειδικότερα όταν έμπαινα στο forum είχα ένα παράξενο συναίσθημα και έντονη φαγούρα σε συγκεκριμένο σημείο του σώματος μου (όπως είχα και με τον barman-boy) ...άλλαξα avatar και μέχρι ώρας νιώθω ok, με τον malακα που έμπλεξα..

messi10
11-03-2012, 09:19
Καλημερα! :)

chronohill
12-03-2012, 02:00
περιμενω να βγει το downpour...εχω παθει μανια ψαχνω ολο το νετ για νεα...η αναμονη δεν ειναι γλυκια τελικα...!

Dragonpaul
13-03-2012, 20:29
Παγωμενο γιαούρτι με κυδωνι!!!! Απόλαυση!!!!!

fotaras
14-03-2012, 00:26
^^ Σκετο κυδωνι,απολαυση!Μικρος τα ετρωγα χωρις σταματημο,σκετα,οπως τα εβγαζα απο το δεντρο και "στουμπωνα" μεχρι αηδιας!!!!Και μετα δωστου συκα για να "στρωσει χαρακτηρα" το εντερακι...

Dragonpaul
14-03-2012, 00:35
Με παγωμενο γιαούρτι ειναι όμως......!!!!!!

nikon
14-03-2012, 09:32
Παγωμενο γιαούρτι με κυδωνι!!!! Απόλαυση!!!!!Αν εννοείς γλυκό κυδώνι έχε υπ'όψη σου ότι του πάει πολύ το χοντροκομμένο καρύδι από πάνω.....δοκίμασε το και θα δεις.;)

Dragonpaul
14-03-2012, 10:11
Thnx 4 the tip!!!! ;)

Valkyre
14-03-2012, 11:50
ρε παιδια ενταξει ο Νικος που ειναι και καποιας ηλικιας να τρωει τετοια πραγματα, κυδωνακι με γιαουρτακι, κουταλακι του γλυκου κλπ κλπ... εσεις ρε μπαγασιδες που ειστε νεοι, τι κανετε να τρωτε τετοια πραγματα?? Ρε παγαιντε φατε εκει σοκολατεσ γλυκα καντε τα ολα λιμπα! χαχαχα

ΥΓ: Μην μου στελνει κανεις μετα απο μερικα χρονια υβριστικα μηνυματα απο τις διατροφικες συμβουλες μου...

nikon
14-03-2012, 11:55
Εσύ βρε τζόβενο τρώγε τα σκατά που τρως αλλά μετά μη λες πως έγινα έτσι......επίσης όταν δεν είσαι τόσο φαν της σοκολάτας όπως εγώ τα τρως πιο ευχάριστα αυτά άσε που ο συνδυασμός που είπα είναι από τα παιδικά χρόνια έχω πάρα πολύ καιρό να φάω κυδώνι με καρύδια.

modecris
14-03-2012, 14:23
Ο συνδυασμός που προτείνει παραπάνω ο Νίκος είναι full αφροδισιακός, κάτι σαν την original (και boosted έκδοση) των προγόνων μας.
Μέλι-γιαούρτι-καρύδι: πολύ σκληρός για να πεθάνει! (άσχετο αλλά τεσπα :Ρ)

nikon
14-03-2012, 16:55
Μη λες τα μυστικά Χρήστο άσε τους άλλους (Valkyre κλπ) να τρώνε σοκολατίνες και black forest.....άσχετο αλλά λες τελικά να μου άρεσε ο συνδυασμός επειδή ήμουν συνέχεια ντούρος;;;;:scratch:

Ezio
17-03-2012, 21:01
Αν έχεις καρτοκινητό, η περιαγωγή γίνεται αυτόματα μόλις πας στο εξωτερικό ή πρέπει να κάνεις κάτι;

muku
17-03-2012, 21:33
Αν έχεις καρτοκινητό, η περιαγωγή γίνεται αυτόματα μόλις πας στο εξωτερικό ή πρέπει να κάνεις κάτι;

Εγώ δύο φορές που το χρησιμοποιήσα σε διάφορες χώρες εκτός Ευρώπης γινόταν αυτόματα, δεν έκανα κάτι. Με Q κάρτα κιόλας!

messi10
19-03-2012, 13:02
πώς εχει καταντησει το Ελληνικο Ποδοσφαιρο (ή καλυτερα πώς το εχουν καταντησει)...

English Football FTW!

overclocker
19-03-2012, 18:56
English Football FTW!

Εδώ και πολλααά χρόνια... :a014:

muku
20-03-2012, 03:59
Ξαναπήρα ps3! Slim αυτή τη φορά. Οπότε μόλις τελειώσω με Xenogears λέω να πάρω uncharted 3 επιτέλους :D

Valkyre
20-03-2012, 12:03
^^ Καλοριζικο Vlad!! Καλοπαιχτο κιολας! :) Και να μου πεις εντυπωσεις απο Xenogears! :D

muku
20-03-2012, 16:09
^^ Καλοριζικο Vlad!! Καλοπαιχτο κιολας! :) Και να μου πεις εντυπωσεις απο Xenogears! :D

Thanks Val. Ρε συ είμαι ακόμα στο σκηνικό στο Shevat τώρα έδωσα τις μάχες με τα Gears. Το γεγονός που λες έχει περάσει? Μέχρι στιγμής, εντάξει μου έδωσε μια ανατριχίλα η μάχη Nikolai-Maria αλλά δεν έχει γίνει κάποιο συνταρακτικό γεγονός.

Valkyre
20-03-2012, 16:13
To "Red Gear" το εχεις συναντησει?

muku
20-03-2012, 16:31
Ήρθε ένας που παρουσιάστηκε ως Id και τον πολέμησα χωρίς το gear του στην υποθαλάσσια πόλη. Βγήκε από ένα κόκκινο gear. Αλλά δεν αποκαλύφθηκε και τπτ για την ταυτότητα του. Εν τω μεταξύ το theme αυτής της μάχης ήταν θεϊκό!

Valkyre
20-03-2012, 16:41
keep going...

Dragonpaul
24-03-2012, 02:17
Η Forthnet ειναι on fire!!!!!! Ειμαι, μεχρι στιγμης, συνδεδεμενος στο δικτυο χωρις διακοπη για 5 μερες και 6 ωρες. Και συνεχιζει....

minaras_tio
24-03-2012, 02:55
^^Απο τις εταιρειες που σιχαινομαι.
6,5 μηνες εκανε να μου βαλει ιντερνετ και οχι μονο αυτο, στο συμβολαιο που ειχα στα χερια μου εγραφε ενα ορο που ελεγε οτι εαν δεν συνδεθει το ιντερνετ σε 2 μηνες απο την ημερομηνια της αιτησης, τοτε εχω δικαιωμα να φυγω χωρις να πληρωσω τιποτα.
Οχι μονο δε μου ελευθερωναν τη γραμμη να παω σε αλλη εταιρεια, αλλα αναγκαστικα να βαλω 2η γραμμη πληρωνοντας αλλα 100€, για να παω τελικα συον Οτε και να ησυχασω.
Τσακωμοι και βρισιδια στο αιγαλεω που εμενα και στα κεντρικα της καλλιθεας... Πανικος.
Αλλα δεν ειχα λεφτα να το τραβηξω με δικηγορους, να δεις τι θα γινοταν.
Ζωα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
24-03-2012, 02:58
Σε καταλαβαίνω... Είχα και γω προβλήματα με δαύτους. Αλλα τώρα είμαι οκ.

Desmond
28-03-2012, 21:34
Δεν ξέρω (και καλά) σε ποιο thread να (πρωτο)ποστάρω την παρακάτω είδηση...:whistle:
http://www.inews.gr/165/ston-peiraia-o-6os-stolos.htm

http://1.bp.blogspot.com/-RRRpZE314eQ/TkycUFS24II/AAAAAAAAPrM/z1b0peDvG6Q/s1600/troll+face.jpg

OldSnake
28-03-2012, 21:37
σκέφτομαι πότε θα κυκλοφορήσει το versus και αν αξίζει να αγοράσω την EX720 σε 32".

nikon
28-03-2012, 21:47
Δεν ξέρω (και καλά) σε ποιο thread να (πρωτο)ποστάρω την παρακάτω είδηση...:whistle:
http://www.inews.gr/165/ston-peiraia-o-6os-stolos.htm

http://1.bp.blogspot.com/-RRRpZE314eQ/TkycUFS24II/AAAAAAAAPrM/z1b0peDvG6Q/s1600/troll+face.jpg Ενόψει φιέστας του 39ου.;)

enstikto
29-03-2012, 15:10
Σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή οι val κ Nikon πρεπει να μας εξηγήσουν κ εμάς αυτό το περίεργο φέτιχ που έχουν να κατουρανε ο ένας τον αλλο...

Προσέχετε παιδιά ΓΙΑΤΙ αν συνεχίσετε έτσι σύντομα θα έχουμε νέο Ίντερνετ viral video: "Nikon & Valkyre and a cup"

nikon
29-03-2012, 15:13
Όχι ο ένας τον άλλον εγώ είμαι σοβαρός κύριος....αυτός έχει τρελαθεί στο κατούρημα αλλά τι άλλο περιμένεις από μεγάλο άνθρωπο πέρα από ακράτεια.

Valkyre
29-03-2012, 15:18
ts ts ts ts ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται!!

enstikto
29-03-2012, 15:21
Ακρατεια;;;
Ο πεινασμένος καρβελια ονειρεύεται;
You are making this too easy for me...
Δεν το βλέπω να αργεί το "ντοκιμαντέρ"...

:P :P

Valkyre
29-03-2012, 15:32
^^ την βρισκεις εσυ ε? μηπως ζηλευεις??? Ο_Ο

enstikto
29-03-2012, 16:26
Πάντα μου αρεσε να ειμαι κοντά μου με τους φίλους μου, αλλα ΤΟΣΟ κοντά ΟΧΙ ευχαριστώ δεν θα παρω :P

messi10
29-03-2012, 19:18
Οσοι εχουν YouTube account, απλως dislike...

ΚαλημΡρα Ελλαδα - YouTube

Το πετυχα στην τυχη. ΑΙΣΧΡΟ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΙΣΧΡΟ. OK, η οικονομια της Ελλαδας παει απο το χειροτερο στο χειροτερο, τα γουρουνια της Βουλης δεν σεβονται κανεναν και τιποτα, αλλα το να βριζεις ενα ολοκληρο Εθνος, και αλλους τοσους Ηρωες που πολεμησαν πριν Χρονια για να μας Απελευθερωσουν (Κολοκοτρωνης) επειδη εσυ εισαι κομπλεξικος ή αναρχικος, παραπαει.

DERTELOUS
29-03-2012, 19:36
Ποσο βλακας... μετα εχουμε την απαιτηση να μιλανε οι ξενοι καλα για μας οταν δε σεβομαστε εμεις την ιδια μας παρτιδα και ιστορια!

Desmond
29-03-2012, 19:48
Απλοϊκοί στίχοι που όμως με βρίσκουν σύμφωνο για κάθε Κράτος πάνω σε αυτόν τον πλανήτη.
Βρήκαμε την υποτιθέμενη λύση του "Όλοι οι Έλληνες μαζί μπορούμε" για την παλιγγενεσία.Ε, όχι!Πιο πολλά κοινά έχω με τον ομόταξο Τούρκο (Βούλγαρο, Κύπριο κλπ.) παρά με τον κάθε Έλληνα τραπεζίτη, χρυσαύγουλο ή οποιονδήποτε άλλο απεχθάνομαι.
Ταξική συνείδηση πρώτα και πάντα!

muku
29-03-2012, 20:29
Καλά κι εγώ συμφώνω με όσα λέει το παλικάρι. Μια χαρά τα λέει. Βέβαια καταντάει προσβλητικό για όσους θεωρούν ιερή τη σημαία της πατρίδας τους. Και προσβλητικό για ορισμένες ομάδες ακροδεξιού χαρακτήρα αλλά αυτοί αξίζουν να προσβάλλονται :P

Μιλώντας ρεαλιστικά και με λίγη δόση sci-fi η έννοια πατρίδα στο μέλλον πρέπει να εξαληφθεί. Είμαστε όλοι άνθρωποι και κατοικούμε σε αυτόν τον πλανήτη και για να προοδεύσουμε σαν πολιτισμός όσο το δυνατόν γρηγορότερα, ώστε μακροπρόθεσμα να σωθούμε σαν είδος πρέπει να είμαστε όλοι ένα σύνολο. Να μην υπάρχουν συμφέροντα παρά μόνο αλληλεγγύη. Να μην υπάρχουν υποανάπτυκτα έθνη, όλοι να είμαστε το ίδιο και να ζούμε με ένα κοινό στόχο. Την επιβίωση μακροπρόθεσμα. Πόσο θα αντέξει ο πλανήτης να μας ταίσει όλους και να μας παρέχει φιλικές συνθήκες για ζωή? Αν δεν είχαμε μια ήπειρο εντελώς άχρηστη (Αφρική) και τον υπόλοιπο μισό πληθυσμό επίσης άχρηστο που για αυτό ευθύνεται ο διαμοιρασμός του πλούτου, τότε με δισεκατομμύρια μυαλά παραπάνω η τεχνολογία θα είχε κάνει άλματα. Δεν ξέρω πόσες εκατοντάδες χρόνια έχουμε ακόμα σαν είδος αλλά θα μπορούσαμε να είχαμε κάνει σημαντικότερη πρόοδο αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Ο απώτερος σκοπός θα πρέπει να είναι να μπορέσουμε να φύγουμε από τον πλανήτη πριν να είναι αργά.

Μπορεί να ακούγομαι λες και βγήκα από ταινία επιστημονικής φαντασίας αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κινηθούμε μαζικά προς αυτήν την κατεύθυνση αλλιώς θα εξαφανιστούμε ή θα κάνουμε reboot. Αλλά πνευματικά είμαστε αρκετά ανέτοιμοι και εγωιστές. Αφού αυτό δεν θα συμβεί στις μέρες μας. Αλλά κάποια στιγμή στο πολύ μακρινό μέλλον, ολόενα και περισσότεροι mukoi (lol) θα έχουν παρόμοιο προβληματισμό. Toτε θα είναι πλέον αργά, γιατί θα είναι οι μέρες τους που θα συμβεί αυτό όμως...

Lefteris_X
30-03-2012, 01:42
Ο Τζην Ροντενμπέρυ, είχε φανταστεί πως για να γίνουν όλα αυτά, θα πρέπει να υπάρξει ένας "απο μηχανής θεός"......ή καλύτερα ένας νέος "Προμηθέας".....που θα μας δώσει αυτό το "κάτι" πνευματικό ή/και τεχνολογικό τεράστιο άλμα εξέλιξης........χάρη στο οποίο, οι επόμενες γενιές ολοένα θα βελτιώνονται, καθώς θα εξαλειφθεί η έννοια του πλούτου και του χρήματος, η παγκόσμια πείνα και αρρώστια.

εν ολίγοις, το backstory του Star Trek όπου γύρω στο 2060-κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς), έσκασε διαστημόπλοιο με όντα "Vulcans" (σε αυτή ανήκει ο mister Spock) απο τον ομώνυμο πλανήτη Vulcan, με έδωσαν την τεχνολογία δημιουργίας οτιδήποτε υλικό προϊόντος επιθυμούμε απο καθαρή ενέργεια + πνευματική καθοδήγηση / καλλιέργεια σε βάθος 200 ετών.

βέβαια, πάλι κατά τον Τζην Ρόντενμπέρυ (τον εμπνευστή και παραγωγό όλου του Star Trek saga).........προηγήθηκε ο 3ο Παγκόσμιος Πόλεμος, με τα 4/5 του πληθυσμού να πεθαίνουν και τα υπόλοιπα να ζουν διάσπαρτα, άνευ κρατών, κοινωνικής δομής, σε πλήρη εξαθλίωση.

game over

insert coin


ΥΓ: Η όλη έννοια της νέας τάξης πραγμάτων, όπου όλοι λεγόμαστε πλέον ""Γήινοι" και όχι με διαφορετικά Εθνικά ονόματα, βασίζεται ουσιαστικά σε μία απαλειφή: σβήνει τελείως το νόημα του χρήματος (άρα και του πλούτου, άρα και της "δύναμης" - control μαζών), γιατί η τεχνολογία που μας χαρίζουν, προσφέρει αστείρευτη ενέργεια και παράγει ότι γουστάρει ο καθένας. Έτσι, από τους τοίχους σπιτιών, τσιπάκια υπολογιστών, ρούχα, σπόρους για καλλιέργειες, καύσιμη ύλη........με λίγα λόγια οτιδήποτε, μπορεί να παραχθεί στο άψε σβήσε. Συνεπώς, "γειά σας" το χρήμα (και τα ακόλουθά του) και "καλώς ήρθες" υγεία για όλους (αφού παράγονται τρόφιμα / φάρμακα για όλους), σε μερικές γενιές τέλος οι αρρώστιες, η τεχνολογία εκτινάσσεται, επίσης και πνευματική εξέλιξη κλπκλπ.....ΑΛΛΑ! Είπαμε. Τρίτος Παγκόσμιος πρώτα και μετά διαστημόπλοιο με "Δαναούς και δώρα φέροντες" (?)........οπότε μιλάμε για πολύυυυυυυυ sci-fi πιθανότητες. Όσες δηλαδή έχουμε για γίνει ότι έχουν προβλέψει οι Μάγια για τον Δεκέμβριο του 2012 :D

Valkyre
30-03-2012, 12:06
Καλημερα σε ολους!

Καλημερα και στον Νικο! Και Νικο που εισαι ρε.... ξερεις εσυ...! :P

teddy
30-03-2012, 22:43
απο σημερα δεν ειμαστε πια ζευγαρι...ειμαι πολυ μπερδεμενος και στεναχωρημενος!!!
http://img819.imageshack.us/img819/7455/imag02421.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/imag02421.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

DERTELOUS
30-03-2012, 22:47
^ και γω στη θεση σου ετσι θα 'νιωθα...

muku
30-03-2012, 23:02
Ο Τζην Ροντενμπέρυ, είχε φανταστεί πως για να γίνουν όλα αυτά, θα πρέπει να υπάρξει ένας "απο μηχανής θεός"......ή καλύτερα ένας νέος "Προμηθέας".....που θα μας δώσει αυτό το "κάτι" πνευματικό ή/και τεχνολογικό τεράστιο άλμα εξέλιξης........χάρη στο οποίο, οι επόμενες γενιές ολοένα θα βελτιώνονται, καθώς θα εξαλειφθεί η έννοια του πλούτου και του χρήματος, η παγκόσμια πείνα και αρρώστια.

εν ολίγοις, το backstory του Star Trek όπου γύρω στο 2060-κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς), έσκασε διαστημόπλοιο με όντα "Vulcans" (σε αυτή ανήκει ο mister Spock) απο τον ομώνυμο πλανήτη Vulcan, με έδωσαν την τεχνολογία δημιουργίας οτιδήποτε υλικό προϊόντος επιθυμούμε απο καθαρή ενέργεια + πνευματική καθοδήγηση / καλλιέργεια σε βάθος 200 ετών.

βέβαια, πάλι κατά τον Τζην Ρόντενμπέρυ (τον εμπνευστή και παραγωγό όλου του Star Trek saga).........προηγήθηκε ο 3ο Παγκόσμιος Πόλεμος, με τα 4/5 του πληθυσμού να πεθαίνουν και τα υπόλοιπα να ζουν διάσπαρτα, άνευ κρατών, κοινωνικής δομής, σε πλήρη εξαθλίωση.

game over

insert coin


ΥΓ: Η όλη έννοια της νέας τάξης πραγμάτων, όπου όλοι λεγόμαστε πλέον ""Γήινοι" και όχι με διαφορετικά Εθνικά ονόματα, βασίζεται ουσιαστικά σε μία απαλειφή: σβήνει τελείως το νόημα του χρήματος (άρα και του πλούτου, άρα και της "δύναμης" - control μαζών), γιατί η τεχνολογία που μας χαρίζουν, προσφέρει αστείρευτη ενέργεια και παράγει ότι γουστάρει ο καθένας. Έτσι, από τους τοίχους σπιτιών, τσιπάκια υπολογιστών, ρούχα, σπόρους για καλλιέργειες, καύσιμη ύλη........με λίγα λόγια οτιδήποτε, μπορεί να παραχθεί στο άψε σβήσε. Συνεπώς, "γειά σας" το χρήμα (και τα ακόλουθά του) και "καλώς ήρθες" υγεία για όλους (αφού παράγονται τρόφιμα / φάρμακα για όλους), σε μερικές γενιές τέλος οι αρρώστιες, η τεχνολογία εκτινάσσεται, επίσης και πνευματική εξέλιξη κλπκλπ.....ΑΛΛΑ! Είπαμε. Τρίτος Παγκόσμιος πρώτα και μετά διαστημόπλοιο με "Δαναούς και δώρα φέροντες" (?)........οπότε μιλάμε για πολύυυυυυυυ sci-fi πιθανότητες. Όσες δηλαδή έχουμε για γίνει ότι έχουν προβλέψει οι Μάγια για τον Δεκέμβριο του 2012 :D

Δεν νομίζω ότι χρείαζεται να έρθει κάποιος εξωγήινος πολιτισμός για να αλλάξουν τα πράγματα αν και θα ήταν η ευκολότερη λύση... Αρκεί να ξεσηκωθούμε μαζικά και να ανατρέψουμε το πολιτικό σκηνικό παγκοσμίως. Και όχι να ξεσηκωθούμε επειδή δεν έχουμε λεφτά πλέον για να τα σπάσουμε στα μπουζούκια αλλά επειδή θέλουμε να αλλάξουμε την κατάσταση.

Με αυτό τον τρόπο νέες κυβερνήσεις θα πρέπει να δώσουν παιδεία με σκοπό όχι να πλάθουν προσωπικότητες και συνειδήσεις που θα θεωρούν φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει γύρω μας, κοινώς πρόβατα αλλά προσωπικότητες που θα συμβάλλουν στο να αλλάξει ο κόσμος. Θα πρέπει να λύσουν το πρόβλημα με τον τρίτο κόσμο αναπτύσσοντας αυτές τις χώρες. Αν γίνει ποτέ αυτό, τότε καλλιεργώντας 3-4 γεννιές τέτοιας "πάστας" ανθρώπων, το είδος μας θα προοδεύσει.

Αλλά πιο πιθανό θεωρώ να μας προλάβει ένας καταστροφικός πόλεμος που θα μας καθυστερήσει κι άλλο. Πως από ένα βίντεο καταλήξαμε σε sci-fi κουβέντα όμως ε??

PS Star Trek δεν έχω δει αλλά μάλλον έχουμε κοινό όραμα για το μέλλον με τον δημιουργό του. Ίσως πρέπει να δω την ταινία έστω, για την οποία έχω ακούσει καλά σχόλια.

nikon
31-03-2012, 08:22
απο σημερα δεν ειμαστε πια ζευγαρι...ειμαι πολυ μπερδεμενος και στεναχωρημενος!!!
http://img819.imageshack.us/img819/7455/imag02421.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/819/imag02421.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)Τον έδωσες τελικά τον πύραυλο;;;;....και πως θα ξαναπάμε βόλτα ρε c;;;;;......τουλάχιστον πρόλαβα να το χαρώ για λίγο.

teddy
01-04-2012, 18:07
αυτο περιμενα,να το οδηγησεις εσυ και μετα να το δωσω...
βολτα θα ξαναπαμε με τη beverlαρα που πηρα...lol lol

djpar
02-04-2012, 01:54
παρακολούθησα την Έρευνα του MEGA...δυστυχώς δεν έχω τι άλλο να πω...καλά κουράγια σε όλους

nikon
02-04-2012, 09:11
αυτο περιμενα,να το οδηγησεις εσυ και μετα να το δωσω...
βολτα θα ξαναπαμε με τη beverlαρα που πηρα...lol lolΈτσι είναι οι φίλοι :bravo-009:......αν είναι μαμά η beverlαρα σε έχω......στην ευθεία όμως.:a050:

teddy
03-04-2012, 19:50
μαμα το bev...αλλα θα παρει ποδι συντομα!!!παμε γι'αλλα!

madams
03-04-2012, 20:22
να βρω καποιον να δώσω το ps3 ...

nikon
03-04-2012, 20:28
μαμα το bev...αλλα θα παρει ποδι συντομα!!!παμε γι'αλλα!Την είδα και αυτή την αγγελία....άσε και τίποτα ρε c.....όλα στο σφυρί;;;;....κάτι καλό ετοιμάζεις.....530;;;;:whistle:

teddy
03-04-2012, 20:46
δε λεω τιποτα...οταν αποφασισω θα το μαθεις!!!

nikon
03-04-2012, 20:49
Οk σου έχω εμπιστοσύνη.:P

fotaras
17-04-2012, 04:06
Καλη μαγκια αυτο το Tapatalk τελικα!Η μονη βλακεια που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι οτι τα spoilers μου τα δειχνει ανοιχτα.Υπαρχει καμια ρυθμιση για να τα βλεπω κλειστα απο την αρχη και αμα θελω να τα δω να τα ανοιγω εγω?

Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

Dragonpaul
17-04-2012, 14:07
Σκέφτομαι ότι το 2012 έχει παει γαμι@ντας όλο τα καλλιτεχνικό στερέωμα. Παει κι ο Μητροπανος...

kostasb13
17-04-2012, 14:54
Θλιψη...πριν απο ενα χρονο ακριβως στις 17 Απριλιου εφυγε ο Παπαζογλου...σημερα ο Μητροπανος...ενας απο τους 2-3 Ελληνες μουσικους που εχω λατρεψει...

Το πιο αγαπημενο μου ισως τραγουδι απο τον Μεγαλο Δημητρη Μητροπανο...καλο ταξιδι...

oEQAi1T_9KY

djpar
17-04-2012, 15:14
+rep γιατι δεν εβαλες το ροζα οπως ολοι

Dragonpaul
18-04-2012, 23:09
Σκέφτομαι πως όταν μαθαίνεις ότι παίζει σε μια ταινία/σειρα ο Sean Bean, ειναι ήδη spoiler. Ο τύπος θα πεθάνει.

Terastios
18-04-2012, 23:19
Γεια σου Παύλο , Λευτέρη κλπ παίδες και παιδάκια ^^

Dragonpaul
18-04-2012, 23:21
Που χαθηκες εσυ αγόρι μου;;;;;

Terastios
18-04-2012, 23:24
Που χαθηκες εσυ αγόρι μου;;;;;

Στην οικογένεια μου και οτι συνεπάγεται αυτό:runrun: ...

Dragonpaul
18-04-2012, 23:35
Καταλαβαινω... Καλωσηλθες, παντως!!!!!

Lefteris_X
18-04-2012, 23:58
Έλα ρε Μήτσεν! Πέρασες απο τα μέρη ε;

καλά, αν δεν ήταν το θέμα με τον προτζέκτορα δεν σε βλέπω να έμπαινες :D (για τους γνωστούς -που ισχύουν ακόμα- λόγους, που έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές τηλεφωνικώς και απο κοντά)

Terastios
19-04-2012, 16:55
Έλα ρε Μήτσεν! Πέρασες απο τα μέρη ε;

καλά, αν δεν ήταν το θέμα με τον προτζέκτορα δεν σε βλέπω να έμπαινες :D (για τους γνωστούς -που ισχύουν ακόμα- λόγους, που έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές τηλεφωνικώς και απο κοντά)

:a045:

WolfRathmA
19-04-2012, 16:59
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΩΩΩΩΩΩ!!!!

Spiros20
20-04-2012, 00:47
Απο που θα βρω να κατεβάζω ελληνικές σειρές έχουν κλείσει όλα :(
Θέλω να κατέβασε το καφε το σενάριο

djpar
20-04-2012, 01:02
kickasstorrents

Spiros20
20-04-2012, 01:17
Για ξένα ναι χρησιμοποιώ αυτο. Για ελληνικά όμως δεν έχει τίποτα

djpar
20-04-2012, 11:37
εγω πατησα στο γουγλη την ταινια και μετα τορρεντ και βρηκα οτι ηθελα

Lefteris_X
20-04-2012, 12:40
ε, εννοείται πλέον, ότι την αναζήτηση torrent την κάνουμε μέσω Google.

Έτσι, έχεις πολλαπλά αποτελέσματα, απο πολλούς και διαφορετικούς trackers.

το μυστικό είναι: να βρίσκεις πρώτα τον πιο διαδεδομένο υπότιτλο, πχ. Adventures of TinTin - Axxo release........και μετά να πηγαίνεις στο google, να κάνεις copy / paste αυτούσιο το παραπάνω όνομα, να αφήνεις ένα κενό (space) και να προσθέτεις το ".torrent".........

το Google, σου βγάζει ΚΑΤΕΒΑΤΑ απο διάφορους τράκερς.

δεν υπάρχει περίπτωση σε σύγχρονη ταινία / τηλ. σειρά να μην κατεβάσεις με φουλ ταχύτητα.

αν όμως προσπαθείς μέσω συγκεκριμένων σελίδων τρακερς.........τότε μειώνονται ΠΑΡΑ πολύ οι πιθανότητες α) να βρεις αυτό που θες, β) να έχεις φουλ ταχύτητα.

Πιστεύω πως ότι είπα, είναι ήδη γνωστό σε όλους και δεν απαιτεί καμία απολύτως "ειδική" γνώση.

Απλά πράματα. Για να κάνουμε την ζωή μας εύκολη. (και για όποιον θέλει τηλ. σειρές, μια είναι -εδώ και χρόνια- η υπέρτατη σελίδα: eztv.it - τελεία κ παύλα).

βουρ στο download λοιπόν...


ΥΓ: Με οτιδήποτε ελληνικό, ταινίες και σειρές ή εκπομπές, δεν ασχολούμαι καν. (το γέλιο; μια φορά ένας φίλος μου είπε να του κατεβάσω μια ελληνική ταινία......και αφού την κατέβασα του λέω "άσε πακέτο μαλάκα, δεν βρίσκω υποτιτλους"..........."τι υπότιτλους ρε μπαγλαμά, ελληνική ταινία είναι!".........μιλάμε ΤΕΤΟΙΑ αποχή απο greek κινηματογράφο/τηλεόραση έχω λολ)

Desmond
20-04-2012, 14:02
Σκέφτομαι να πάω να ψηφίσω για πρώτη φορά στην ζωή μου, στο κοινοβουλευτικό πανηγυράκι της αστικής δημοκρατίας, ερχόμενος σε σύγκρουση με τα ιδεολογικά μου πιστεύω, μόνο και μόνο για τον συσχετισμό δυνάμεων.Βέβαια πλησιάζοντας το εκλογικό κέντρο μπορεί να με πιάσει καμιά αναγούλα και να φύγω τρέχοντας...Δεν ξέρω.Θα δείξει.

minaras_tio
20-04-2012, 14:07
^^Μαλακιες θα κανεις;
Θα χασεις 1 ωριτσα απο τη ζωη σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lefteris_X
20-04-2012, 14:10
το κόλπο είναι παλιό, όπως όταν πηγαίναμε όλοι μας οικογενειακώς μεγάλες διαδρομές / ταξίδια με το αυτοκίνητο, (σε διαδρομή με πολλές στροφές, πχ Αχλαδόκαμπο).

Δεν τρως πριν το ταξίδι. Οπότε και αναγούλα να σου έρθει, το πολύ - πολύ να ξεράσεις σάλια.

Κάνεις το ταξίδι, ε σόρρυ, καταθέτεις την ψήφο σου και χτυπάς μετά μια μπριζόλα με μια σαλατίτσα και έρχεσαι στα ίσια σου.

old school κόλπα :D


ΥΓ: Και σόρρυ minaras_tio, αλλά όπως το βλέπω εγώ, είναι μαλακία να μην πας να ψηφίσεις (σόρρυ αν ξεκινώ flaming, αλλά όχι και να απαξιώσουμε περισσότερο το δικαίωμα της ψήφου, είπαμε είναι που είναι χεσμένο όλο το σύστημα, ε μην το ξεχέζουμε περαιτέρω κ εμείς).

ΥΓ2: αν δεν κάνω λάθος βρε minaras_tio, στην Πάτρα το "μινάρας" σημαίνει ότι και η εθνική μας λέξη με τα 3 άλφα (Α), ένα μειωτικό δηλαδή κοσμητικό επίθετο. Γιατί το επέλεξες ως nickname? (χάνω το νόημα κοινώς! βέβαια, και να μην μου το εξηγήσεις δεν τρέχει τίποτα, δεν θα μείνω και με την απορία..απλά μου κάνει εντύπωση ως επιλογή nickname...τίποτα άλλο)

nikon
20-04-2012, 15:25
Η μη ψήφος είναι ψήφος όπως έχω ξαναπεί και όσοι δεν το καταλαβαίνουν ας σκεφτούν λίγο ποιος πράττει πιο σωστά αυτός που δεν πάει να ψηφίσει για 1547 λόγους ή αυτός που θα πάει να ψηφίσει πχ Χρυσή Αυγή με το σκεπτικό ότι την άλλη μέρα θα φύγουν όλοι οι μετανάστες από την Ελλάδα;;;;
Και για να προλάβω την γνωστή απάντηση για το που πάνε τα άκυρα/λευκά/αποχή να εξηγήσω ότι ζαμαν φου που θα πάνε γιατί από το χέρι μου μια φορά δεν πάνε.

litanies
20-04-2012, 16:33
Δημοκρατία έχουμε 1 μέρα κάθε τέσσερα χρόνια...

κάποιος "παλαιός" το είπε...δεν θυμάμαι το όνομά του.

Lefteris_X
20-04-2012, 18:58
τι να πω ρε παιδιά, όντως μπουρδέλο είναι το σύμπαν. ΟΚ.

απο την μια σκέπτομαι κ εγώ αυτά που λέτε, απο την άλλη αισθάνομαι πως να το πω, άσχημα, να μην πάω να ψηφίσω. έχω, και πάλι πως να το πω, μια "αίσθηση" ότι αυτός / αυτοί που θα εκλεχθούν, σίγουρα δεν είναι και απο εμένα (αφού δεν ψήφισα), αλλά σίγουρα θα λουστώ ότι αποφασίσουν κ εγώ.

και καπάκι σκέπτομαι "καλά ρε μλκ, γιατί αν ψηφίσεις, πάλι δεν θα σε γμήσουν;"

τι να πω δεν ξέρω...σύγχυση - προβληματισμός ταυτόχρονα.

μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα...

ΥΓ: Εννοείται ότι κανένα κόμμα, δεν με εκφράζει ιδεολογικά, όπως και τους περισσότερους άλλωστε.

minaras_tio
21-04-2012, 01:06
το κόλπο είναι παλιό, όπως όταν πηγαίναμε όλοι μας οικογενειακώς μεγάλες διαδρομές / ταξίδια με το αυτοκίνητο, (σε διαδρομή με πολλές στροφές, πχ Αχλαδόκαμπο).

Δεν τρως πριν το ταξίδι. Οπότε και αναγούλα να σου έρθει, το πολύ - πολύ να ξεράσεις σάλια.

Κάνεις το ταξίδι, ε σόρρυ, καταθέτεις την ψήφο σου και χτυπάς μετά μια μπριζόλα με μια σαλατίτσα και έρχεσαι στα ίσια σου.

old school κόλπα :D


ΥΓ: Και σόρρυ minaras_tio, αλλά όπως το βλέπω εγώ, είναι μαλακία να μην πας να ψηφίσεις (σόρρυ αν ξεκινώ flaming, αλλά όχι και να απαξιώσουμε περισσότερο το δικαίωμα της ψήφου, είπαμε είναι που είναι χεσμένο όλο το σύστημα, ε μην το ξεχέζουμε περαιτέρω κ εμείς).

ΥΓ2: αν δεν κάνω λάθος βρε minaras_tio, στην Πάτρα το "μινάρας" σημαίνει ότι και η εθνική μας λέξη με τα 3 άλφα (Α), ένα μειωτικό δηλαδή κοσμητικό επίθετο. Γιατί το επέλεξες ως nickname? (χάνω το νόημα κοινώς! βέβαια, και να μην μου το εξηγήσεις δεν τρέχει τίποτα, δεν θα μείνω και με την απορία..απλά μου κάνει εντύπωση ως επιλογή nickname...τίποτα άλλο)

Σχετικα με την ψηφο τα εχουμε ξαναπει.
Δεν αλλαζει δυστηχως η κατασταση και οταν βλεπεις τη ΝΔ και το Πασοκ να ακολουθει,πες μου 1 λογο να παω να ψηφισω. 1 λογο.
Απο τις δημοσκοπησεις και απο την κυβερνηση που ερχεται, μας αξιζουν οσα μας κανουν. Γιατι αυτοι που πανε και ψηφιζουν ΝΔ και Πασοκ,,ειναι μηναρηδες και δε μπορουμε να τους αποτρεψουμε.

Ναι αυτο που με τα τρια Α σημαινει το username μου.
Χαχα,ηταν το παρατσουκλι μου στην Αθηνα οταν σπουδαζα.
Το ονομα μου οι κολλητοι μου δε νομιζω οτι το ηξεραν!! Χαχαχα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

WolfRathmA
21-04-2012, 10:42
^^ Διαβασε αν θες τα παρακατω... εφόσον δε θες ΝΔ η ΠΑΣΟΚ, ισως εκει να παει ο ψηφος σου αν δε πας να ψηφίσεις (αν βγουν αυτα τα λαμογια...). Δε μπορω να καταλαβω ποιος θα παει να ψηφισει αυτους τους !@#%$ με ολα οσα εχουν συμβει μεχρι σημερα....

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/404003_202115879891326_101356003300648_230397_6999 98631_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/405794_305644966155994_238497012870790_792386_1593 905068_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/559228_3571288362102_1269788178_33570639_203522699 4_n.jpg

MajereMP44
21-04-2012, 14:55
Ωραια τοτε.Θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ.

minaras_tio
24-04-2012, 21:46
Ας ρωτησω εδω…

Πατρινοπουλα ξερετε στη Πατρα ποιο καταστημα εχει το Nintendo 3ds ανοικτο για να το δω απο κοντα???????

ghostface
26-04-2012, 15:38
Υπαρχουν και αλλα κομματα που μπορει να ψηφισει καποιος ,αρκει να μην εισαι ανευθυνος πολιτης.
Ολοι πρεπει να ψηφιζουμε!!!

nikon
27-04-2012, 09:20
Το 50% των τελευταίων εκλογών ήταν ανεύθυνο δηλαδή.:bravo-009:

ghostface
27-04-2012, 11:49
Φυσικα ηταν γιατι δυστυχως το 50% υποστηριζε την αποχη ,ευκολη λυση διαμαρτυριας απο το να ψηφησει κατι εναλλακτικο κομμα.

nikon
27-04-2012, 11:50
Το δύσκολο είναι να πάω να ψηφίσω Τζούλια και Βεργή;;;;:scratch:

ghostface
27-04-2012, 12:08
Νικ οχι αυτους ειπαμε :)
Σιγουρα δεν εχουμε πολλες επιλογες αλλα απο το να ψηφισεις τα δυο μεγαλα κομματα δεν ηταν καλυτερα να ψηφισεις κατι αλλο;

criter
27-04-2012, 12:18
Αμα ειναι να με πηδαει καποιος καλυτερα να ψηφισω τη Τζουλια :p

Απο επιλογες εκτος των δυο μεγαλων εχουμε Τσιπρα, Καμμενο, Καρατζαφερη, Χρυση Αυγη, και ολοι θα παρουνε ψηφους απο οτι φαινεται απο τις δημοσκοπησεις που εγιναν.. Το θεμα ειναι τι θα κανουνε μετα και κατα ποσο θα μπορουσαν να αλλαξουν τα πραγματα προς το καλυτερο απο ετσι που ειναι τωρα.

Desmond
27-04-2012, 12:23
Οι νοσταλγοί της σβάστιγκας στην ακρόπολη και θαυμαστές του Ρούντολφ Ες, εκ των πραγμάτων δεν αποτελούν επιλογή.

Valkyre
27-04-2012, 12:47
Καλα εγω θα την γυρισω τουμπα εντελως την συζητηση γιατι αυτο που σκεφτομαι αυτην την στιγμη ειναι τι αναλυση χρειαζεται να βαλω σε μια εικονα για να την εκτυπωσω σε σιδεροτυπο για μπλουζα?

Εχει κανεις ιδεα για τις ιδανικες διαστασεις? Για να δωσω μια ιδεα του σιδετουπου που θελω να βγαλω ειναι το κλασσικο Yao Ming meme

http://3.bp.blogspot.com/-0Iv3NxfifKE/T1aV8CXCzdI/AAAAAAAADQU/Mm8RIJ__zh0/s400/yao-ming-meme.jpg

oποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω!

nikon
27-04-2012, 12:51
Τίποτα δεν κάνεις πας την φωτό σε ένα μαγαζί που κάνει αυτή τη δουλειά και την φτιάχνουν αυτοί σε ότι μέγεθος τους πεις.....εκτός αν θες μόνος σου να το κάνεις αλλά το αποτέλεσμα θα είναι χάλια στο λέω γιατί το έχω κάνει.

ghostface
27-04-2012, 12:55
Τελεια φωτογραφια valkyre :D

Valkyre
27-04-2012, 12:56
Τίποτα δεν κάνεις πας την φωτό σε ένα μαγαζί που κάνει αυτή τη δουλειά και την φτιάχνουν αυτοί σε ότι μέγεθος τους πεις.....εκτός αν θες μόνος σου να το κάνεις αλλά το αποτέλεσμα θα είναι χάλια στο λέω γιατί το έχω κάνει.

Ναι ε? Μαλλον αυτο θα κανω γιατι και το χαρτι ειναι ακριβο... αλλα τι θα τους πω εγω δηλαδη? Απλα για T-shirt μεγεθος εκτυπωσης? Στα βιβλιοπωλεια κανουν τετοια δουλεια?

Lefteris_X
27-04-2012, 13:33
υπάρχει ένα μαγαζί στον Πειραιά (στο προτείνω καθώς κάπου εκεί κοντά μένεις απ' όσο γνωρίζω) το οποίο κάνει ΠΑΡΑ πολύ καλή δουλειά. Απίστευτη.

Τους είχα δώσει μια εντελώς χάλι εικόνα (με μια μύγα και κολλημένα τα γράμματα δίπλα "μήσω" :D), μιλάμε για διαστάσεις 640x480 και 72 dpi (χαρακτηριστικά που αποδίδουν τυπωμένη εικόνα μεγέθους πακέτου τσιγάρων) και την έκαναν τέλειας ποιότητας και σε ολόκληρη την πλάτη του T-Shirt.

η μαλακία είναι ότι δεν θυμάμαι ούτε που είναι το μαγαζί, ούτε πως το λένε (ωραία βοήθεια ε; )...........γιατί πάνε και 7 χρόνια...

criter
27-04-2012, 13:33
Valkyre ωραια η εικονα αλλα λιγο κλασικο θα ειναι. Μπορει να την φορανε κι αλλοι. Υπαρχουν ειδικα μαγαζια που κανουν αυτη τη δουλεια και εκτυπωνουν σταμπες σε μπλουζες και σε γυαλι και σε κουπες κτλ. αλλα δεν το κανουν τα βιβλιοπολεια. Εγω εχω τ-shirt αυτο της συλλεκτικης του MGS HD collection, zavvi exclusive που ειναι και πολυ ωραια και δεν θα την φοραει και κανεις ;)



Οι νοσταλγοί της σβάστιγκας στην ακρόπολη και θαυμαστές του Ρούντολφ Ες, εκ των πραγμάτων δεν αποτελούν επιλογή.

Συμφωνω φιλε

Ξεχασα και αλλους υποψηφιους, ειναι παρα πολλοι, οπως η Ντορα και αλλοι. Δεν ασχολουμαι και δεν τους ξερω ολους. Παντως αν ειναι να μπουνε ολοι, μπορει να μην περναμε την κορεα σε ωρες εργασιας οπως λεει ο σπυρος, αλλα θα την ξεπερναμε σε ξυλο μεσα στη βουλη, καθε φορα που θα ειναι να παιρνεται μια αποφαση με 10 διαφορετικα κομματα εκει μεσα νομιζω.

Valkyre
27-04-2012, 13:44
Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια. Αυριο ισως κανω μια ψακτικη.

Οι μπλουζες ειναι κλασσικες για εμας που τα ξερουμε τα memes αλλα για τον περισσοτερο κοσμο ειναι αγνωστα. Αλλωστε μιλαμε για απλα χαβαλεδιαρικα μπλουζακια που θα φοραω στο σπιτι ή σε καναν κολλητο, οχι για να παω για καφε! Επισης δεν θα ειναι σκετο το yao ming meme θα εχει και καποιο σλογκαν που ακομα σκεφτομαι.

Θα βγαλω και αλλα, και το me gusta θελω και το AWWW YEAAAAHHH θελω και το καινουργιο με τον Mister Bean που λεει "if you know what I mean" χαχαχα :P

criter
27-04-2012, 13:46
To challenge accepted θα ειναι ωραιο

Δες εδω
http://www.stampotage.gr/index.html
Καπου στο Χαλανδρι ειναι, δεν ξερω αν βολευει

Valkyre
27-04-2012, 13:55
^^ Ναι και αυτο ειναι φοβερο. Χαλανδρι πεφτει πολυυυυ μακρια :( Ευχαριστω παντως!

Desmond
27-04-2012, 14:07
^^ Ναι και αυτο ειναι φοβερο. Χαλανδρι πεφτει πολυυυυ μακρια :( Ευχαριστω παντως!
Πήγαινε στο Mall στο Μαρούσι στο υπόγειο! (:c030:)

Valkyre
27-04-2012, 14:10
Πήγαινε στο Mall στο Μαρούσι στο υπόγειο! (:c030:)

Θα σε βρω εκει.....και μετα παμε στα Goodys στον Φλοισβο που ειναι και διπλα...:a045:

Lefteris_X
27-04-2012, 14:14
στο υπόγειο θα βρείτε εμένα :P

nikon
27-04-2012, 14:41
Ναι ε? Μαλλον αυτο θα κανω γιατι και το χαρτι ειναι ακριβο... αλλα τι θα τους πω εγω δηλαδη? Απλα για T-shirt μεγεθος εκτυπωσης? Στα βιβλιοπωλεια κανουν τετοια δουλεια?To κάνουν ακόμα και τα μαγαζιά που εμφανίζουν φιλμ κλπ και έχει ένα γωνιακό ακριβώς πάνω από το σπίτι σου στην πλατεία που τυπώνει και προσκλητήρια κλπ.

Εγώ είχα πάει Εξάρχεια (έχει 3-4 εκεί) και είχα φτιάξει 2 μπλούζες που τις έχεις δει γιατί τις φοράω και στο μπάσκετ.

messi10
27-04-2012, 18:45
Eγω λεω να ψηφισουμε ολοι Ανεξάρτητη Ανανεωτική Αριστερά, Ανανεωτική Δεξιά, Ανανεωτικό ΠΑΣΟΚ, Ανανεωτική Νέα Δημοκρατία, Όχι στον Πόλεμο, Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα, Χαρίζω Χρέη, Σώζω Ζωές, Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος (ΠΑ.Ε.Κ.Ε.) (Μ. Τζαλαζίδης). :D

Dragonpaul
27-04-2012, 19:06
Και πάνω που παραπονιομουν πουν ότι μου έχουν λείψει τα αστεία του Παναγιώτη...

Chill
28-04-2012, 00:20
Πήγαινε στο Mall στο Μαρούσι στο υπόγειο! (:c030:)

Μας έχει αφήσει χρόνους το συγκεκριμένο εδώ και καιρό.......

hakoo
28-04-2012, 00:31
Ας ρωτησω εδω…

Πατρινοπουλα ξερετε στη Πατρα ποιο καταστημα εχει το Nintendo 3ds ανοικτο για να το δω απο κοντα???????

Μεχρι πριν ενα μηνα το multirama (κεντρικα Αγιου Ανδρεου), εκει αποφασισα οτι δεν θα το παρω ποτε :makefun:
Δεν ξερω βεβαια αν το εχει ακομα για hands on.



Καλα εγω θα την γυρισω τουμπα εντελως την συζητηση γιατι αυτο που σκεφτομαι αυτην την στιγμη ειναι τι αναλυση χρειαζεται να βαλω σε μια εικονα για να την εκτυπωσω σε σιδεροτυπο για μπλουζα?

Εχει κανεις ιδεα για τις ιδανικες διαστασεις? Για να δωσω μια ιδεα του σιδετουπου που θελω να βγαλω ειναι το κλασσικο Yao Ming meme

http://3.bp.blogspot.com/-0Iv3NxfifKE/T1aV8CXCzdI/AAAAAAAADQU/Mm8RIJ__zh0/s400/yao-ming-meme.jpg

oποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω!

Ρε σεις δεν υπαρχει κανενα μαγαζι που να πουλαει ετοιμα μπλουζακια με memes για να μην καθομαστε να κανουμε ολη την διαδικασια? Online εννοω...

Dragonpaul
28-04-2012, 00:41
Καλα εγω θα την γυρισω τουμπα εντελως την συζητηση γιατι αυτο που σκεφτομαι αυτην την στιγμη ειναι τι αναλυση χρειαζεται να βαλω σε μια εικονα για να την εκτυπωσω σε σιδεροτυπο για μπλουζα?

Εχει κανεις ιδεα για τις ιδανικες διαστασεις? Για να δωσω μια ιδεα του σιδετουπου που θελω να βγαλω ειναι το κλασσικο Yao Ming meme

http://3.bp.blogspot.com/-0Iv3NxfifKE/T1aV8CXCzdI/AAAAAAAADQU/Mm8RIJ__zh0/s400/yao-ming-meme.jpg

oποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω!
Jim, τωρα το ειδα αυτο.
Λοιπον... Θα παρεις την εικονα σε καλη αναλυση και θα την περασεις σε ενα στικακι. Θα πας σε καποιο μαγαζι που εκτυπωνει μπλουζακια, οπως αυτο (http://www.t-shirtfactory.gr/gr/greek.htm) που παω εγω και τα αλλα αστα πανω τους. Ξερουν αυτοι. Απλα να υπολογιζεις πως το μαυρο μπλουζακι θα κοστισει περισσοτερο απο καποιο αλλο χρωμα.

minaras_tio
28-04-2012, 01:17
Μεχρι πριν ενα μηνα το multirama (κεντρικα Αγιου Ανδρεου), εκει αποφασισα οτι δεν θα το παρω ποτε :makefun:
Δεν ξερω βεβαια αν το εχει ακομα για hands on.




Ρε σεις δεν υπαρχει κανενα μαγαζι που να πουλαει ετοιμα μπλουζακια με memes για να μην καθομαστε να κανουμε ολη την διαδικασια? Online εννοω...

Το πηρε το ματι μου Παναγιωτη στο multirama κοντα σε σενα.
Γιατι σε χαλασε και δε το πηρες;
Εχει φοβερα παιχνιδακια πραγματικα (ειδικα κατι Super Mario,τρελαινομαι!)αν και δεν ειμαι και πολυ του φορητου gaming.
Το σκεφτομαι παντως....


Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
28-04-2012, 02:01
Tι με χαλασε?
Το οτι το software της Nintendo (mario,pokemon,nintendogs and cats κτλ) μου ειναι παντελως αδιαφορo και το οτι τεχνολογικα ειναι πολυ outdated (περιορισμενες δυνατοτητες, production values περασμενων γενιων).
Θα παρω το vita οταν ανακοινωθει κανενα παιχνιδι της προκοπης γιατι σαν piece of hardware μου αρεσει πολυ.
Αυτα in a nutshell και σταματαω γιατι θα μου την πεσουν :silly:
Το εχει σε αυτο το multirama στην Πατρων Κλαους? Κοιτα να δεις, και πηγαινω πολυ συχνα, ουτε που το εχω παρατηρησει.

minaras_tio
28-04-2012, 02:21
^^Ενταξει απο hardware ειναι μαπα συμφωνω, αλλα απο παιχνιδια ειναι πολυυυυυυ μπροστα απο το ps vita.
Βεβαια το ps vita ακομα δικαιολογειται,αρχη ειναι. Αλλα πρεπει να υποστηριχθει συντομα...
Ναι το εχει και στην Πατρων Κλαους, αλλα απο παιχνιδια εχει ενα με κατι σκυλια (χαχαχα), να δεις. Πως να βγαλεις ασφαλες συμπερασμα; Βαλε ρε αδερφε ενα mario μεσα να γινει πανικος!
Τεσπα,ειμαι πολυ κοντα στο να το παρω (βλεπω και κατι metal gear,splinter cell και αστα...),αλλα οχι απο εκει φυσικα....
31€ παραπανω απο το internet το εχουν. Καλες πωλησεις multirama.



Sent from my iPhone using Tapatalk

hakoo
28-04-2012, 02:45
Το 3DS ειναι πλεον πολυ προσιτο (που λεει ο λογος, για μενα και παλι ακριβο ειναι με αυτα που εχει πανω) αλλα αν δεν σου κανει κουκου σαν piece of hardware και σαν software τοτε οσο φθηνο και να ειναι κατι απλα δεν...
Ε εννοειται, αν δεν υποστηριχθει το vita δεν εχει νοημα οσο καλο κι αν σε τεχνικα χαρακτηριστικα και σαν gadget γενικοτερα. Απλα ειναι αρχη ακομα οπως ειπες και πιστευω οτι στην E3 θα ακουσουμε παρα πολυ καλα νεα απο ολες τις πλευρες (τιμη, software).

messi10
28-04-2012, 10:13
Και πάνω που παραπονιομουν πουν ότι μου έχουν λείψει τα αστεία του Παναγιώτη...


Οχι που δεν θα επεστρεφα. :P

Dragonpaul
30-04-2012, 12:19
Αθανατη ελληνική εφορία....

Terastios
30-04-2012, 17:13
PS3+LG 55 3D LW570S=....... WOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

minaras_tio
30-04-2012, 17:15
^^Θελω και εγω….

Terastios
30-04-2012, 17:48
^^Θελω και εγω….

Οταν ανεβείς Αθηνα ελα να λιωσουμε :-D

minaras_tio
30-04-2012, 20:04
Η μπορεις να κατεβεις εσυ Πατρα με ΟΛΟ τον εξοπλισμο ε????
Χαχαχα!!!
Να σαι καλα φιλε να τα χαρεις!!

WolfRathmA
04-05-2012, 16:53
Υπαρχει κανενα αγιος εδω περα που να βαζει γυψοσανίδα για κρυφο φωτισμο;

Ας μου στειλει κανενα pm αν ειναι!

Dragonpaul
07-05-2012, 22:03
ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥΤΑΝΑ Η ΖΩΗ!!!!!!!!!!!!

WolfRathmA
07-05-2012, 23:25
Και καργι0λ@! LOL!

tnf50
07-05-2012, 23:54
Λιγες μερες για τις Πανελλαδικες και μετα...SMEAGOL IS FREE!!!

Terastios
08-05-2012, 18:18
http://img196.imageshack.us/img196/4002/48831013.jpg

djpar
08-05-2012, 18:39
:transformer:

Desmond
08-05-2012, 18:56
EMA TOIMEI XΡΗΣΙ ΑΒΓΟΙ

enstikto
08-05-2012, 19:14
^^Αχαχαχαχαχα. Δεν με αφήνει για ρεπ :P

tnf50
08-05-2012, 23:12
Eεεεε.....το ΧΡΗΣΙ επρεπε να ειναι ΧΡΗΣΟΙ επειδη αναφερεται στο ΑΒΓΟΙ

modecris
09-05-2012, 14:36
Είπαμε οι καιροί αλλάζουν αλλά όχι και έτσι...οι παππούδες μας τους ναζί τους σκοτώνανε, εμείς τους ψηφίζουμε.

Αν αρχίσει να βρέχει να ξέρετε πως δεν θα είναι βροχή, θα έχουν μαζευτεί όλοι οι παππούδες και προπάπποι μας και θα μας φτύνουν...

Terastios
13-05-2012, 12:03
Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλες τις μαμάδες του κόσμου !

george13gr
13-05-2012, 13:08
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ

http://i.imgur.com/hrlgJ.jpg

tnf50
13-05-2012, 17:08
Συνεδεσα κατι ακουστικα στην τηλεοραση μου αλλα ο ηχος ειναι πολυ χαμηλος(οταν παιζω ps3 χωρις ακουστικα εχω τον ηχο στο 20, ενω οταν παιζω με ακουστικα πρεπει να το εχω στο 60 για να ειναι το ιδιο)...μπορει καποιος να με βοηθησει?

Dragonpaul
13-05-2012, 17:25
Δε ξέρω τι μπορει να φταίει, αλλα βάλτο καλύτερα στα "Τεχνικά Προβληματα", για να πάρεις πιο σίγουρη απάντηση.

tnf50
13-05-2012, 18:53
Δε ξέρω τι μπορει να φταίει, αλλα βάλτο καλύτερα στα "Τεχνικά Προβληματα", για να πάρεις πιο σίγουρη απάντηση.

Το σκεφτηκα αλλα ειπα να μη φτιαξω θρεντ για μια τοσο ασημαντη ερωτηση.

Dragonpaul
13-05-2012, 18:57
Δε σου είπα να φτιάξεις thread. Εννοειται πως οχι! Να το βάλεις στο ήδη υπάρχον thread "Τεχνικά Προβλήματα".

messi10
13-05-2012, 20:13
Φιλε tnf, εδω:

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5542

tnf50
13-05-2012, 22:13
Ok guys, το διαβασμα μου εχει καψει το μυαλο...ας το σβησει καποιος mod απο το παρον θρεντ για να το μεταφερω...

dimitrisasp
13-05-2012, 22:30
3 μήνες έμειναν για να ακουστούν τα λελεδόνια!

ps4
13-05-2012, 23:03
Καλα εγω θα την γυρισω τουμπα εντελως την συζητηση γιατι αυτο που σκεφτομαι αυτην την στιγμη ειναι τι αναλυση χρειαζεται να βαλω σε μια εικονα για να την εκτυπωσω σε σιδεροτυπο για μπλουζα?

Εχει κανεις ιδεα για τις ιδανικες διαστασεις? Για να δωσω μια ιδεα του σιδετουπου που θελω να βγαλω ειναι το κλασσικο Yao Ming meme

http://3.bp.blogspot.com/-0Iv3NxfifKE/T1aV8CXCzdI/AAAAAAAADQU/Mm8RIJ__zh0/s400/yao-ming-meme.jpg

oποιος μπορει να βοηθησει ευχαριστω!

θα πας στο μαγαζι και θα του δειξεις πανω στο μπλουζακι που ακριβως θελεις να ειναι. Π.χ. απο εδω ως εδω και απο εκει ως εκει...

Αν ειναι jpeg και λοιπα τοτε κοιτα να ειναι καμποσα dpi αναλυσης, θα παιξει ρολο στην εκτυπωση.

Αν ειναι illustrator αρχειο, ai, τοτε δεν εχεις προβλημα κανενα. Μπορεις να τυπωσεις και γιγαντοαφισα.

Desmond
14-05-2012, 15:18
Σκέφτομαι οτι κάθε καλοκαίρι, η ίδια ιστορία: καμία όρεξη για gaming.Έχω τον μασκοφόρο εκδικητή εδώ και μια βδομάδα και ούτε καν έχει μπει στο tray!

the master
20-05-2012, 16:21
Πρεπει να νικησω τις πανελληνιες οπως η chelsea νικησε τη bayern...

Καλη επιτυχια σε ολους!!!

FotisGRC
20-05-2012, 16:34
Πρεπει να νικησω τις πανελληνιες οπως η chelsea νικησε τη bayern...

Καλη επιτυχια σε ολους!!!


Καλή επιτυχία man..! Παίξε καλή άμυνα και θα τα καταφέρεις.!

the master
20-05-2012, 16:41
να 'σαι καλα φιλε!

messi10
20-05-2012, 19:13
ωπ!!

MASTER IS BACK

Που χαθηκες ρε φιλε; :P
Αντε, Καλη Επιτυχια στις Πανελληνιες.

the master
20-05-2012, 19:15
thanks messi

επεστρεψα για 2-3 μερες αφου εβαλα ιντερνετ παλι,
θα ξαναφυγω απο αυριο για 2 βδομαδες και μετα θα επιστρεψω για τα καλα!

tnf50
20-05-2012, 21:07
Καλη επιτυχια σε οσους δινουν απο αυριο Πανελλαδικες!(συμπεριλαμβανομαι και εγω)

the master
20-05-2012, 21:08
παμε γερα τνφ , θα τα πουμε το πρωι...

minaras_tio
20-05-2012, 21:15
Καλη επιτυχια παιδια!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragonpaul
20-05-2012, 21:19
Παιδακια, καλη επιτυχια να εχετε και ευχομαι να μπειτε σε οποια σχολη θελετε. Αληθεια, ποιες ειναι αυτες;;;;

the master
20-05-2012, 21:32
εγω θα βαλω πρωτη επιλογη ψυχολογια και δευτερη ΜΜΕ,
αυτες μ αρεσουν πολυ.

αν δεν τα καταφερω για αυτες θα μπορουσα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων κ.α.


να στε καλα για τις ευχες σας!

messi10
20-05-2012, 22:01
thanks messi

επεστρεψα για 2-3 μερες αφου εβαλα ιντερνετ παλι,
θα ξαναφυγω απο αυριο για 2 βδομαδες και μετα θα επιστρεψω για τα καλα!

Αντε, μας ελειψες. :)


Καλη επιτυχια σε οσους δινουν απο αυριο Πανελλαδικες!(συμπεριλαμβανομαι και εγω)

Καλη επιτυχια φιλε tnf!

Dragonpaul
20-05-2012, 22:11
εγω θα βαλω πρωτη επιλογη ψυχολογια
Μακαρι να τα καταφερεις. Αυτο ειναι κατι που θα ηθελα να το ειχα σπουδασει κι εγω...

the master
20-05-2012, 22:27
thanks dragon

η αληθεια ομως ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο,
θα πρεπει να χω ολη την τυχη με το μερος μου...

Dragonpaul
20-05-2012, 22:38
thanks dragon

η αληθεια ομως ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο,
θα πρεπει να χω ολη την τυχη με το μερος μου...
Αν το καταφερεις ομως, θα ειναι πολυ σημαντικο!!!!!! Φανταζομαι ξερεις, ομως, πως οι συγκεκριμενες σπουδες δεν τελειωνουν στα 4 χρονια.

the master
20-05-2012, 22:42
ναι το ξερω ,
δε με απασχολει ομως
απο τη στιγμη που ειναι αυτο που θελω να ακολουθησω στη ζωη μου!

Dragonpaul
20-05-2012, 22:45
Κι ετσι πρεπει να σκεφτεσαι!!!!!! Ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!

the master
20-05-2012, 22:55
και γω σε ευχαριστω πολυ!

πρακτικα παντως θα ξερω απο αυριο αν θα χω ελπιδες
χρειαζομαι ενα 15+ στην εκθεση που ειναι απο τα πιο αδυναμα μαθηματα που εχω...

dimitrisasp
20-05-2012, 22:58
Πρώην φίλη μου πούλησε το εισιτήριο μου από τα δύο που αγοράσαμε από κοινού για τους Red Hot Chili Peppers χωρίς να με ρωτήσει. Λάθος μου να τα αφήσω στα χέρια της τόσο καιρό. Από το γυμνάσιο τους ακούω και το περίμενα πως και πως.. Οποιαδήποτε φιλική κατάρα προς την άψυχη μέγαιρα καλοδεχούμενη..

Καλή αρχή στις πανελλήνιες btw στους αντίστοιχους συμforumιτες

FotisGRC
20-05-2012, 23:10
Όχι ρε φιλε..!! Για payback το πούλησε??

overclocker
20-05-2012, 23:32
Καλή επιτυχία σε όσα παιδιά ξεκινάνε από αύριο εξετάσεις!

dimitrisasp
20-05-2012, 23:46
Όχι ρε φιλε..!! Για payback το πούλησε??

Δεν ξέρω ρε φίλε. Ξέρω όμως ότι δεν πουλάς κάτι που δεν σου ανήκει.. Υπεξαίρεση με τα όλα της..

FotisGRC
20-05-2012, 23:50
Δεν ξέρω ρε φίλε. Ξέρω όμως ότι δεν πουλάς κάτι που δεν σου ανήκει.. Υπεξαίρεση με τα όλα της..

Εννοείται ρε συ.. Πόνεσε πάντως.. Κι εγώ περιμένω πως και πως τη συγκεκριμένη συναυλία και φαντάζομαι πως είναι. Πιστεύω θα βρεις πάντως εισητήρια.. Δεν είναι αργά.

Leon_DiZ
21-05-2012, 06:10
Σκέφτομαι πόσο μ@@@ είναι ο νεοελληνας, πόσο διαστρεβλώνει τα πάντα και πόσο του αρέσει η μιζέρια του

AriStos13
22-05-2012, 12:10
Σκεφτομαι γιατι δεν μπορω να βρω υποτιτλους για το δεκατο επεισοδιο του touch και το ογδοο του game of thrones..!!ειδικα για το touch πανε δεκα μερες που βγηκε..!!
:-/

Leon_DiZ
22-05-2012, 12:12
Σκεφτομαι γιατι δεν μπορω να βρω υποτιτλους για το δεκατο επεισοδιο του touch και το ογδοο του game of thrones..!!ειδικα για το touch πανε δεκα μερες που βγηκε..!!
:-/

γτ ψαχνεις σε λαθος σημειο.

EDIT: ακυρο... ελληνικους θες ε; ξεχαστηκα :P

tonybsg
22-05-2012, 12:42
Σκεφτομαι γιατι δεν μπορω να βρω υποτιτλους για το δεκατο επεισοδιο του touch και το ογδοο του game of thrones..!!ειδικα για το touch πανε δεκα μερες που βγηκε..!!
:-/

Αρίστο για το Game of Thrones και οι δύο ομάδες που ασχολούνται τους έχουν βγάλει από χθες (η X-Subs Team τους ανεβάζει στο addic7ed.com απ' όταν έκλεισε το xsubs ενώ η ομάδα του subz.tv τους έχει κανονικά στο site). Για το Touch δεν ξέρω. :)

jk_blue_tiger
22-05-2012, 12:45
Σκεφτομαι γιατι δεν μπορω να βρω υποτιτλους για το δεκατο επεισοδιο του touch και το ογδοο του game of thrones..!!ειδικα για το touch πανε δεκα μερες που βγηκε..!!
:-/

Touch 10th episode
http://www.freeprojectx.com/search_report.php?search=touch+S01E10&x=0&y=0&searchType=1

Game of Thrones 8th episode
http://www.freeprojectx.com/search_report.php?search=game+of+thrones+s02e08&x=0&y=0&searchType=1

AriStos13
22-05-2012, 12:48
@Λεωνιδας και με αγγλικους μια χαρα νοημα βγαζω αλλα προτιμω ελληνικους για πολλους λογους.!!οι αγγλικοι ειναι η εσχατη λυση..!!
@tonybsg σημερα κοιταξα και δεν βρηκα..βεβαια χρησιμοποιω ενα προγραμμα το find subtitles 1.0 το οποιο ψαχνει μονο του και σου βρισκει τον καταλληλο υποτιτλο..θα κοιταξω το μεσημερι..!
@Γιαννης ευχαριστω πολυ εχω δουλεια δηλαδη το μεσημερι..χαχαχα

FotisGRC
22-05-2012, 13:26
Παιδιά το Touch τι λέει? Είχα δει μέχρι το 4-5 επεισόδιο αλλά μετά το είχα αφήσει.. Είναι στα ίδια επίπεδα ή έχει καμιά εξέλιξη?

enstikto
22-05-2012, 14:03
Για το game of thrones σίγουρα υπάρχουν Αριστο!
Πηγενε tvsubtitles.net και θα βρεις ;)

AriStos13
22-05-2012, 14:23
@ fotisgrc Καθε επεισοδιο γινεται το ιδιο πραγμα..ο τζεικ δινει ενα στοιχειο και ο μαρτιν τρεχει να σωσει καποιον ανθρωπο..αλλα εχει αρχισει και αποκτα και μια πλοκη και βγαζει ενα νοημα ολο αυτο γιατι οντως στην αρχη δεν ελεγε και παρα πολλα..ελπιζω να βοηθησα..!!

FotisGRC
22-05-2012, 15:21
@ fotisgrc Καθε επεισοδιο γινεται το ιδιο πραγμα..ο τζεικ δινει ενα στοιχειο και ο μαρτιν τρεχει να σωσει καποιον ανθρωπο..αλλα εχει αρχισει και αποκτα και μια πλοκη και βγαζει ενα νοημα ολο αυτο γιατι οντως στην αρχη δεν ελεγε και παρα πολλα..ελπιζω να βοηθησα..!!

thnx man βοήθησες..!

Κατέβασα τελευταία το Scrubs και το 30Rock και έχω παρατήσει λίγο το Touch. Είναι ωραίες κωμικές σειρές.. Ειδικά το 30rock για όποιον γουστάρει χαλαρές σειρές είναι must πιστεύω..

Valkyre
22-05-2012, 21:25
Σκεφτομαι πως διαβολο θα αποφυγω σποιλερς για την πιο δημοφιλη ταινια του καλοκαιριου, το Dark Knight Rises, οταν η χωρα μου θα το προβαλει 1 μηνα μετα την παγκοσμια κυκλοφορια που ειναι κανονικα στις 20 ιουλιου....

Πραγματικα θα ηθελα να μου πει καποιος πως ειναι δυνατον να μην σου καταστραφει η μαμημενη ταινια οταν οοοοοολο το ιντερνετ προφανως θα μιλαει γι αυτην, θα κυκλοφορησουν δεκαδες βιντεακια στο γιουτουμπ, φωτογραφιες, νεα κλπ κλπ κλπ....

Ακομα και στο n4g καθαρα μερος για νεα με βιντεοπαιχνιδια θα κυκλοφορησουν σποιλερς...

δηλαδη τι κανεις/? Σβηνεις κινητα, καταργεις ιντερνετ κι ελπιζεις καθε μερα που περναει να μην σου καταστραφει μια ταινια που περιμενεις πως και πως εδω και χρονια επειδη η Ελλαδα ειναι καθυστερημενη για 1 μηνα?

.................................

personGR
22-05-2012, 21:37
Σκεφτομαι πως διαβολο θα αποφυγω σποιλερς για την πιο δημοφιλη ταινια του καλοκαιριου, το Dark Knight Rises, οταν η χωρα μου θα το προβαλει 1 μηνα μετα την παγκοσμια κυκλοφορια που ειναι κανονικα στις 20 ιουλιου....

Πραγματικα θα ηθελα να μου πει καποιος πως ειναι δυνατον να μην σου καταστραφει η μαμημενη ταινια οταν οοοοοολο το ιντερνετ προφανως θα μιλαει γι αυτην, θα κυκλοφορησουν δεκαδες βιντεακια στο γιουτουμπ, φωτογραφιες, νεα κλπ κλπ κλπ....

Ακομα και στο n4g καθαρα μερος για νεα με βιντεοπαιχνιδια θα κυκλοφορησουν σποιλερς...

δηλαδη τι κανεις/? Σβηνεις κινητα, καταργεις ιντερνετ κι ελπιζεις καθε μερα που περναει να μην σου καταστραφει μια ταινια που περιμενεις πως και πως εδω και χρονια επειδη η Ελλαδα ειναι καθυστερημενη για 1 μηνα?

.................................

Ταξιδάκι Κων/πολη και ξέμπλεξες.

edit: εννοω για να δεις την ταινια

tnf50
22-05-2012, 21:47
Πιστευω οτι υπερβαλλεις. Αν μεινεις μακρια απο σχετικες συζητησεις και trailers, δεν υπαρχει κινδυνος. Μπορεις να την κατεβασεις αν δεν αντεχεις, αλλα απ' οτι καταλαβα θες να την απολαυσεις στο σινεμα.

FotisGRC
22-05-2012, 22:29
Σκεφτομαι πως διαβολο θα αποφυγω σποιλερς για την πιο δημοφιλη ταινια του καλοκαιριου, το Dark Knight Rises, οταν η χωρα μου θα το προβαλει 1 μηνα μετα την παγκοσμια κυκλοφορια που ειναι κανονικα στις 20 ιουλιου....


Να μην μπείς 9gag... :P

Valkyre
22-05-2012, 23:00
^^ μονο 9gag? Ουτε twitter facebook youtube και συναφη πρεπει να μπεις, ουτε σε site/ forum με ταινιες, εδω και στο n4g πετανε σποερ ταινιων κατα καιρους... γενικα θεωρω ψιλοαδυνατον να σωθεις, κυριως διοτι η ταινια αναμενεται να διαλυσει κυριολεκτικα τα ταμεια παγκοσμιως και το κοινο το οποιο την περιμενει πως και πως ειναι κυριως ιντερνετικο...

μαλλον ενα μικρο θαυμα χρειαζεται...!

FotisGRC
23-05-2012, 02:34
Θυμάμαι έτσι παλιότερα έκλεινα το κινητό μου όταν έβαζε στη NET μετά το ματς Τσαμπιονς Λιγκ κι άλλο ματσάκι σε επανάληψη γιατί δεν ήθελα να με πάρουν για το αποτέλεσμα..

Απλά εμένα ήταν για 2 ώρες και εσένα είναι για 1 μήνα.. Κουράγιο..

fotaras
23-05-2012, 08:12
δηλαδη τι κανεις/? Σβηνεις κινητα, καταργεις ιντερνετ κι ελπιζεις καθε μερα που περναει να μην σου καταστραφει μια ταινια που περιμενεις πως και πως εδω και χρονια επειδη η Ελλαδα ειναι καθυστερημενη για 1 μηνα?

.................................
Πας διακοπες για ενα μηνα στο πιο μικρο/ερημικο νησι του αιγαιου και ξεμπερδευεις!
Με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια!Και τις διακοπουλες σου θα κανεις,και το spoilerιασμα θα αποφυγεις!


Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk

Valkyre
23-05-2012, 11:12
^^ Η δουλεια δεν με αφηνει να παω 1 μηνα διακοπες λολ! Ουτε γι αστειο!

messi10
23-05-2012, 12:11
Σκεφτομαι πως διαβολο θα αποφυγω σποιλερς για την πιο δημοφιλη ταινια του καλοκαιριου, το Dark Knight Rises, οταν η χωρα μου θα το προβαλει 1 μηνα μετα την παγκοσμια κυκλοφορια που ειναι κανονικα στις 20 ιουλιου....

Πραγματικα θα ηθελα να μου πει καποιος πως ειναι δυνατον να μην σου καταστραφει η μαμημενη ταινια οταν οοοοοολο το ιντερνετ προφανως θα μιλαει γι αυτην, θα κυκλοφορησουν δεκαδες βιντεακια στο γιουτουμπ, φωτογραφιες, νεα κλπ κλπ κλπ....

Ακομα και στο n4g καθαρα μερος για νεα με βιντεοπαιχνιδια θα κυκλοφορησουν σποιλερς...

δηλαδη τι κανεις/? Σβηνεις κινητα, καταργεις ιντερνετ κι ελπιζεις καθε μερα που περναει να μην σου καταστραφει μια ταινια που περιμενεις πως και πως εδω και χρονια επειδη η Ελλαδα ειναι καθυστερημενη για 1 μηνα?

.................................


Ακριβως αυτο σκεφτηκα κι εγω, μολις ειδα την release date (το εγραψα και στο cinema thread). η μονη λυση ειναι: δεν μπαινεις καθολου internet, μονο εδω στο forum μας και οχι στο cinema thread (γιατι σιγουρα θα υπαρχουν καποιοι που θα την εχουν ''κατεβασει'').

Terastios
23-05-2012, 21:32
Δηλαδή ο το μόνο που θα μας απασχολεί πλέον είναι το πως θα εξασφαλίσουμε τα άκρως απαραίτητα για τα παιδιά μας ?
Εμείς δεν θα έχουμε Ζωή πλέον ?
Δεν θα μπορούμε να δημιουργήσουμε τίποτα ?
θα μας κάνουνε να λέμε τη καλά να ειμασταν μόνοι μας ?
θα παρακαλάμε για ένα κομμάτι ψωμί ?
θα έχουμε τον φόβο μην μας την πεσουνε για να μας πάρουνε ότι έχουμε ?
Έχω και πολλά άλλα τετια ερωτήματα .....
Μπορώ να γράφω ώρες για όλα αυτά που με απασχολουνε εμένα και πιστεύω και πολλούς από εσάς.

Απαντήσεις δεν έχω όχι αυτές που θα ήθελα να έχω .... ΑΛΛΑ δεν θα μείνω με σταυρωμένα τα χέρια ΑΥΤΟ είναι το μόνο σίγουρο.

Τη θα κάνω ?

Δεν ξέρω άλλα έχω ξεκινήσει συζητώντας με όλους εσάς τα προβλήματα μας είναι κοινά ,δεν πρέπει να κλειστούμε ο καθένας στο καβούκι του και να μην κοιτάμε και να μην μας νοιαζει ο διπλανός μας και το δικό του πρόβλημα είναι δικό μας μπορεί ακόμα να μην μας έχει ακουμπήσει αλλά πρέπει πρώτα να βρεθούμε στην θέση του ?....

Όχι ! πρέπει να μιλάμε να ενδιαφερόμαστε και θα την βρούμε την λύση όλοι μαζί ενωμένοι οι Ελληνες έχουμε ΨΥΧΗ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ !

Δημήτρης Ευδαίμων .

(σκόρπιες σκέψεις ενός από τους αμόρφωτους, ανορθόγραφους, τεμπέληδες, ακοινώνητους, διεφθαρμένους,κλπ...Ελληνες ! )

FotisGRC
23-05-2012, 22:48
Eτσι ρε Δημήτρη.. Είμαι 23 χρονών.. Δόξα τω Θεω έχω εξασφαλισμένη δουλειά(η τουλάχιστον ελπίζω) αλλά δεν βλέπω μέλλον..
Πως θα κάνουμε αύριο οικογένεια?
Πως θα ζήσουν οι τωρινές οικογένειες?
Μας τα έχουν κλέψει όλα.. Μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες.

WolfRathmA
24-05-2012, 09:37
Ερωτηση!

Ξερει κανεις που στο καλο λεει στο μTorrent ποση ωρα εχεις κανει ενα αρχειο seed;;; Οχι ποσο εχεις κανει upload (ratio).

Dragonpaul
28-05-2012, 17:14
Ώρα για έναν υπνακο...

Valkyre
28-05-2012, 17:32
^^ Ζηλευωωωωω! :)

Dragonpaul
28-05-2012, 18:56
Μόλις ξύπνησα...

tnf50
28-05-2012, 21:48
Μόλις ξύπνησα...

Μολις τελειωσα το διαβασμα...

Terastios
28-05-2012, 23:10
Τελικά @@δια οι Ελληνες μόνο ΖΗΛΕΙΑ έχουμε και μίσος και έχθρα για όπιον μας ξεπερνάει σε οτιδήποτε ...

Leon_DiZ
29-05-2012, 01:00
Τελικά @@δια οι Ελληνες μόνο ΖΗΛΕΙΑ έχουμε και μίσος και έχθρα για όπιον μας ξεπερνάει σε οτιδήποτε ...

και το λες με αφορμη τι;

FotisGRC
29-05-2012, 14:18
Είδα στον ύπνο μου οτι αγόρασα το iphone 4s και το ipad.. Αυτές οι διαφημίσεις μας έχουν καταστρέψει..! :P

minaras_tio
29-05-2012, 15:38
^^Μ αρεσουν τα ονειρα σου!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

FotisGRC
29-05-2012, 16:19
χαχαχα.... είχα λέει μπροστά μου ένα κουτί με το Ipad και ένα με το iphone.. Και αναρωτιόμουν που βρήκα τα λεφτά να τα αγοράσω..! :P

Μου φαίνεται θα αρχίσω να ανησυχώ..

Dragonpaul
29-05-2012, 17:19
Οι ντολμαδες της γιαγιάς Ζωής!!! Άλλο πράμα...!!!

FotisGRC
29-05-2012, 17:41
Με λίγο φετούλα..! Αυτά είναι..

MetalGearFan
29-05-2012, 17:55
αν και βλέπω ανιμε σειρές / δεν αντέχω καθόλου αυτούς που βλέπουν ανιμε, ειδικά του στυλ κάθομαι ένα Σ/Κ και τελειώνω μια ολόκληρη σειρά και τη Δευτέρα γκρινιάζω για το πόσο βαρετή ήταν...

tnf50
29-05-2012, 18:54
αν και βλέπω ανιμε σειρές / δεν αντέχω καθόλου αυτούς που βλέπουν ανιμε, ειδικά του στυλ κάθομαι ένα Σ/Κ και τελειώνω μια ολόκληρη σειρά και τη Δευτέρα γκρινιάζω για το πόσο βαρετή ήταν...

Βλεπεις ανιμε...αλλα δεν αντεχεις αυτους που βλεπουν ανιμε.........

DAFUQ?

ΥΓ: Πλακα κανω, καταλαβα τι λες. Προσωπικα τα ανιμε τα βλεπω σιγα-σιγα ετσι ωστε να τα απολαμβανω...Παντως αυτα των 12 επεισοδειων αν μου αρεσουν πολυ μπορει να τα δω και σε μια μερα:ranger:

the master
02-06-2012, 00:41
σήμερα έπεσε απίστευτο άραγμα...

Leon_DiZ
02-06-2012, 02:58
οποιος μου βρει το κομματι του τελους εχει rep (απο που ειναι). το εχω ακουσει καπου πολυ προσφατα αλλα δεν μου ρχεται τωρα

26:12
Ξ*ΞŸΞ›Ξ™Ξ€Ξ™ΞšΞŸ ΣΟΚ! ΔΕΙ΀Ε ΀Ο Ξ*ΑΙΝ ΀ΗΝ 17Ξ· Ξ™ΞŸΞ₯ΞΞ™ΞŸΞ₯! ΔΙΑΔΩΣ΀Ε ΀Ο! - YouTube

the master
02-06-2012, 03:20
Zack Hemsey - Mind Heist (Inception Trailer music) - YouTube

Leon_DiZ
02-06-2012, 03:22
ευχαριστω! μου το ειπαν και ο Val + ο Παυλος αλλα παρε rep γτ ειμαι καλος! :hippy:

the master
02-06-2012, 03:29
damn... i wasnt fast enough!
damn you astonishing dragon and mighty val, you are always one step ahead,
but one day i will have my revenge!

thank you for your kindness lnds may your +rep bring the era of my dominance!
muhahahahaha AHAHAAH

:c026:
:f014:

Dragonpaul
02-06-2012, 03:30
Είσαι απίστευτος!!!!!!!!

Chill
02-06-2012, 03:55
Πως δεν πρέπει με τίποτα να χάσω κάποιο από τα events του asot 600 του χρόνου τον Μάρτη/Απρίλη

A State of Trance 550: Moscow video report - YouTube

Οι κορυφαίοι dj's στα decks, 30.000 κόσμος, μπουκαλάκι νερό στο χέρι, και χορός μέχρι τελικής πτώσης......όνειρο ζωής για κάθε tranceman!

plakas
02-06-2012, 13:44
sorry βρε φιλε αλλα δεν ειναι και τοσο ονειρο ζωης...τσεκαρε λιγο το tommorow land !!! και θα αποκτησεις νεο ονειρο ζωης!!!! μπουκαλακι νερο /:@ πως μπορεις;

Desmond
02-06-2012, 13:58
Δεν ξέρεις τι έχει το μπουκαλάκι με το "νερό"!

AriStos13
02-06-2012, 14:51
Πρωτη φορα νιωθω τοσο αγχωμενος και αβεβαιος για το αυριο..εται ωστε να μου μαμαει και την ψυχολογια λιγο..!!

Dragonpaul
02-06-2012, 14:54
Join the club...

AriStos13
02-06-2012, 14:59
Χαχαχα και αργησα να μπω ετσι;;;

Dragonpaul
02-06-2012, 15:01
Χαρακτηριστικά....

Chill
02-06-2012, 15:38
sorry βρε φιλε αλλα δεν ειναι και τοσο ονειρο ζωης...τσεκαρε λιγο το tommorow land !!! και θα αποκτησεις νεο ονειρο ζωης!!!! μπουκαλακι νερο /:@ πως μπορεις;

Όνειρο ζωής για κάθε tranceman....έγραψα. Με καθαρά μουσικά κριτήρια το έγραψα.

Tommorow land? Με swedish house mafia και david guetta? Καλύτερα να κάτσω σπίτι αν είναι να ακούω τα commercialise shit που παίζουν......Η trance είναι άλλο πράγμα και αν και υποφέρουμε από την DUMBstep που έχει μπει στα χωράφια μας τον τελευταίο καιρό, ακόμα είναι ακμαία ειδικά στο vocal σκέλος της.


Δεν ξέρεις τι έχει το μπουκαλάκι με το "νερό"!

Καθαρό νερό....ειδάλως δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις σε ένα 10ωρο festival. Πέρσι στο cavo με τους above and beyond που χτύπαγα τις καιπιρόσκες με τρελούς ρυθμούς στο δίωρο είχα βγει off xaxa

Nikoladim
02-06-2012, 15:48
Chill την υπόλοιπη ιστορία θα την πεις ή είναι censored ? :D

Chill
02-06-2012, 15:53
Η ιστορία στην οποία αναφέρεσαι έλαβε χώρα στο super paradise......Άλλο super άλλο cavo τσκ τσκ τσκ, πρέπει να σε πάρω μαζί μου να στα μάθω :-D

Desmond
02-06-2012, 16:12
Καθαρό νερό....ειδάλως δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις σε ένα 10ωρο festival. Πέρσι στο cavo με τους above and beyond που χτύπαγα τις καιπιρόσκες με τρελούς ρυθμούς στο δίωρο είχα βγει off xaxa
Συνήθως σε τέτοια fests όπου χτυπάς κάρτα και βαράς υπερωρίες, πολύς κόσμος (εγώ φυσικά όχι) μαζί με το νεράκι του πίνει και... methylenedioxymethamphetamine!χεχε!
Το fest που κυνηγάμε από πέρσι να πάμε, είναι το ετήσιο Qlimax στο Arnhem της Ολλανδίας τον Νοέμβρη (Hardstyle, Jumpstyle, Hardcore).

Leon_DiZ
02-06-2012, 20:07
Οι OLED ειναι μια μπουρδα και μιση. περιμενω να δω τι θα κανει η Sony με τις Crystal LED.

θελω καινουργιο format για ταινιες. καλο το Blu-ray, αλλα πολλοι περιορισμοι ρε παιδι μου. δεν θα ηταν ασχημο καινουργιο codec και συγκεκριμενα το H.265, περισσοτερα frames per second, καλυτερη χρωματικη αποδοση και μεγαλυτερα δισκακια

θελω οι ηλιθιες εταιρειες που εχουν ενα καρο εξαντλημενο οπτικο-ακουστικο υλικο να αρχισουν να το επανεκδιδουν. ειδικα για μουσικη, δεν υπαρχει καμια δικαιολογια....


και ναι... ξερω...

"ΠΟΛΛΑ ΘΕΣ"

WolfRathmA
04-06-2012, 18:51
Ψάχνω ασφάλεια αυτοκινήτου για 3μηνο. Ξέρει κανεις τίποτα παρακαλώ;

the master
05-06-2012, 00:01
ρε σεις τι παιχτηκε στην οικογενεια της συμφορας!
φοβερο επισοδειο

πρεπει να δωσω συγχαρητηρια στην κοπελια που ενω φαινομενικα ο αλλος πηγε να την βιασει αυτη εκανε τα παντα να φανει ψυχραιμη και να μην χαλασει το επισοδειο!
ασχετα που μετα εβαλα τα κλαματα λογικο...

ξεπερασαν τα ορια αλλα ειχε πολυ γελιο!!!

fotaras
05-06-2012, 07:06
Ψάχνω ασφάλεια αυτοκινήτου για 3μηνο. Ξέρει κανεις τίποτα παρακαλώ;
https://www.anytimeonline.gr/
Απο φιλους εχω ακουσει οτι ειναι απο τις φθηνοτερες εταιρειες για ασφαλεια αυτοκινητου.Δεν χρησιμοποιω αυτην προσωπικα.Αν θεωρειται διαφημιση ας διαγραψει καποιος mod το μνμ.
Επισης εδω μπορεις να συγκρινεις τιμες ασφαλιστικων εταιρειων:
http://lostinmarket.gr/carinsurance/

Υ.Γ. : Για 3μηνο ακριβως δεν ξερω τι παιζει.Παιρνεις τηλεφωνα στις ασφαλιστικες και ρωτας.Εκτος και αν ξερει καποιος και σου απαντησει.

WolfRathmA
05-06-2012, 07:34
Ευχαριστω φιλε!

fotaras
05-06-2012, 07:41
^^ Τιποτα λυκε.

PanaVee
05-06-2012, 10:52
μολις γυρισα απο το γυμναστηριο 7-9 και εχω μαθημα 11 με 3 το μεσημερι...και μετα εχω και διαβασμα γιατι η εξεταστικη πλησιαζει.......Σιγουρα θα βρω χρονο για gaming....lol

FotisGRC
05-06-2012, 13:34
μολις γυρισα απο το γυμναστηριο 7-9 και εχω μαθημα 11 με 3 το μεσημερι...και μετα εχω και διαβασμα γιατι η εξεταστικη πλησιαζει.......Σιγουρα θα βρω χρονο για gaming....lol

7-9?? Πως αντέχεις ρε θηρίο τόσο νωρίς?

Dragonpaul
05-06-2012, 20:44
Επρεπε να γινει η Ε3, μου φαινεται, για να παρει παλι "ζωη" το forum.

FotisGRC
05-06-2012, 22:43
χαχαχα... Παύλο χαμός στο forum.. Ούτε η Times Square τέτοια κίνηση

Desmond
06-06-2012, 00:53
Επρεπε να γινει η Ε3, μου φαινεται, για να παρει παλι "ζωη" το forum.
Κλασικά πράγματα!Ιούνη μήνα τι περιμένεις?Άσχετο αλλά πέρασα μια βόλτα από ελληνικό forum για το xbox, για να δω σχόλια για την παρουσίαση της microsoft....:rip:

Anyway, δεν το ανοίγω που δεν το ανοίγω το ps3 το καλοκαίρι, σκέφτομαι να το πακετάρω για πατάρι ή όχι?

Dragonpaul
06-06-2012, 01:26
Γιατι, σε πειράζει μου κάθεται κάτω απο την TV??? Αστο, εκει...

Desmond
06-06-2012, 01:29
Tο προηγούμενο το είχα ανοίξει μήπως και το σώσω.Παρόλο που το πέρναγα συχνά με την ηλεκτρική σκούπα, δεν φαντάζεσαι πόσες τρίχες βρήκα κολλημένες στον ανεμιστήρα!

Dragonpaul
06-06-2012, 02:26
Όπως έλεγα και σ' ένα φίλο τις προάλλες, η σχεση ανάμεσα σ' εμένα και την τεχνολογια, ειναι ανάλογη με αυτη ανάμεσα στον Πόντιο και την μπανανοφλουδα. Τη βλέπει πεντε μέτρα μπροστά του και λέει: "Ωχ, πάλι θα πέσω..."

PanaVee
06-06-2012, 02:27
κατι γερμανοι σε ενα μπαρ στην κρητη αρνηθηκαν να πληρωσουν λεγοντας πως η ελλαδα χρωσταει στην γερμανια...τους πηραν σηκωτους.....

don't mess with greece

the master
06-06-2012, 03:41
Ρε φιλοι μου δεν αντεχω αλλο !
τι ειναι αυτα που λες φιλε , φτασαμε ως εδω δηλαδη???

τοση λασπη στην ελλαδα?
πραγματικα ολη η ευρωπη νομιζει οτι χρωσταμε παντου και οτι δεν δουλευουμε!
καταφερε μια μικρη μειωνοτητα να "λασπωσει" αυτη τη χωρα που μεχρι πριν λιγο καιρο ολοι αναγνωριζαν ως ενδοξη...

πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ καθε φορα που διαβαζω τετοια περιστατικα
και ωρες ωρες σκεφτομαι τι αξιζει τελικα να κανουμε ως χωρα.

τι να πω ,υπαρχουν ακομα μορφωμενοι που ξερουν τι συμβαινει πραγματικα και δεν κατηγορουν εναν ολοκληρο λαο, γιατι οταν διαβαζω σχολια περι τεμπελιας σκεφτομαι την οικογενεια μου που ολοι δουλευουν φυσικα ,αλλα και ολο τον κοσμο που προσπαθει απεγνωσμενα να επαναφερει την κατασταση με τιμημα περισσοτερη απαξιωση.
Αυτη η χωρα μια ζωη θα ποδοπατιεται γιατι ποτε δυστυχως δεν υπηρξε καποιος που πραγματικα να μπορει να τη βοηθησει...

Desmond
06-06-2012, 04:40
Ρε φιλοι μου δεν αντεχω αλλο !
τι ειναι αυτα που λες φιλε , φτασαμε ως εδω δηλαδη???

τοση λασπη στην ελλαδα?
πραγματικα ολη η ευρωπη νομιζει οτι χρωσταμε παντου και οτι δεν δουλευουμε!
καταφερε μια μικρη μειωνοτητα να "λασπωσει" αυτη τη χωρα που μεχρι πριν λιγο καιρο ολοι αναγνωριζαν ως ενδοξη...

πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ καθε φορα που διαβαζω τετοια περιστατικα
και ωρες ωρες σκεφτομαι τι αξιζει τελικα να κανουμε ως χωρα.

τι να πω ,υπαρχουν ακομα μορφωμενοι που ξερουν τι συμβαινει πραγματικα και δεν κατηγορουν εναν ολοκληρο λαο, γιατι οταν διαβαζω σχολια περι τεμπελιας σκεφτομαι την οικογενεια μου που ολοι δουλευουν φυσικα ,αλλα και ολο τον κοσμο που προσπαθει απεγνωσμενα να επαναφερει την κατασταση με τιμημα περισσοτερη απαξιωση.
Αυτη η χωρα μια ζωη θα ποδοπατιεται γιατι ποτε δυστυχως δεν υπηρξε καποιος που πραγματικα να μπορει να τη βοηθησει...
Προσπάθησε να μην γενικεύεις.
Προφανώς οι συγκεκριμένοι είναι τύποι που άμα ήταν Έλληνες, θα έβλεπαν ΣΚΑΙ κ Mega.
Η "ένδοξη" νεώτερη ιστορία μας (20ος αιων.), είναι σχεδόν κατάμαυρη με κάποια γκριζάκια.
Μακριά από όλο τον κόσμο που προσπαθεί απεγνωσμένα να επαναφέρει την κατάσταση.Οι μέρες της αφθονίας τους τελείωσαν σαν την χρηματιστηριακή φούσκα του 99, μόνο που αυτή την φορά δεν θα έχουν πρόσβαση σε πιστωτικές και καταναλωτικά για να διατηρήσουν "επίπεδο".

PanaVee
06-06-2012, 04:49
κι εγω φιλε μου νευριαζω...Ενας φιλος μου ειναι στην αυστρια εδω και λιγους μηνες και ηδη βιωνει ρατσισμο επειδη ειναι ελληνας.Βεβαια κι εμας τοσα χρονια μας εφταιγαν αλβανοι,πακιστανοι κτλ χωρις καποια προφανη αιτια.Δεν σχολιαζω περαιτερω γιατι λογω της επικαιροτητας δεν θελω να μπω σε πολιτικη συζητηση.Δεν λεω αν υπηρχε δικιο η αδικο,αλλα γεγονος ειναι πως ημασταν κι εμεις ρατσιστες...

Πιο πολυ ομως νευριαζω που καποιοι ελληνες δεν ξερουν ουτε να απαντησουν στις κατηγοριες.Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να πει καποιος σε εναν γερμανο για τα λαθη που εκανε η γερμανια κατα τη δημιουργια του ευρω και την ελλειψη ευρωπαικης δημοσιονομικης σταθεροτητας ή για την ιστορια τους???

the master
06-06-2012, 05:02
Προσπάθησε να μην γενικεύεις.
Προφανώς οι συγκεκριμένοι είναι τύποι που άμα ήταν Έλληνες, θα έβλεπαν ΣΚΑΙ κ Mega.
Η "ένδοξη" νεώτερη ιστορία μας (20ος αιων.), είναι σχεδόν κατάμαυρη με κάποια γκριζάκια.
Μακριά από όλο τον κόσμο που προσπαθεί απεγνωσμένα να επαναφέρει την κατάσταση.Οι μέρες της αφθονίας τους τελείωσαν σαν την χρηματιστηριακή φούσκα του 99, μόνο που αυτή την φορά δεν θα έχουν πρόσβαση σε πιστωτικές και καταναλωτικά για να διατηρήσουν "επίπεδο".



δεν γενικευσα,δηλαδη το εκανα αλλα μετα το εσωσα...:a062:
"τι να πω ,υπαρχουν ακομα μορφωμενοι που ξερουν τι συμβαινει πραγματικα και δεν κατηγορουν εναν ολοκληρο λαο"

συμφωνω με αυτο που λες και ξερω ιστορια δοξα το θεο, παντως αυτοι οι λιγοι που λες καταφεραν να χαντακωσουν μια ολοκληρη χωρα...
οταν ομως ελεγα να επαναφερουν την κατασταση εννοουσα την ευνοικη κατασταση δλδ να αλλαξει η αποψη που επικρατει πλεον για την ελλαδα.
πολλοι ειναι αυτοι ομως που "τρωνε" ακομα...



κι εγω φιλε μου νευριαζω...Ενας φιλος μου ειναι στην αυστρια εδω και λιγους μηνες και ηδη βιωνει ρατσισμο επειδη ειναι ελληνας.Βεβαια κι εμας τοσα χρονια μας εφταιγαν αλβανοι,πακιστανοι κτλ χωρις καποια προφανη αιτια.Δεν σχολιαζω περαιτερω γιατι λογω της επικαιροτητας δεν θελω να μπω σε πολιτικη συζητηση.Δεν λεω αν υπηρχε δικιο η αδικο,αλλα γεγονος ειναι πως ημασταν κι εμεις ρατσιστες...

Πιο πολυ ομως νευριαζω που καποιοι ελληνες δεν ξερουν ουτε να απαντησουν στις κατηγοριες.Δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να πει καποιος σε εναν γερμανο για τα λαθη που εκανε η γερμανια κατα τη δημιουργια του ευρω και την ελλειψη ευρωπαικης δημοσιονομικης σταθεροτητας ή για την ιστορια τους???

εμενα δεν με πειραζει η ιστορια εκτως και αν την δω να επαναλαμβανεται...
ρατσισμος παντα υπηρχε και παντου το θεμα ειναι πιστευω να μπορεις να κρινεις ποιοι φταινε και ποιοι οχι,,,
τεσπα δεν ειναι ωρα για μεγαλες αναλυσεις αυτο που ειπα ειναι οτι μεγαλο μερος της ευρωπης μας θεωρει κλεφτες και τεμπεληδες ενω η μεγαλητερη πλειοψηφια δεν ειναι, και αυτο βεβαια ειναι αδικο γιατι οπως ειπες μετα αναπτυσσεται και ο ρατσιμος κ.ο.κ.

Terastios
06-06-2012, 16:54
Καλησπερα σας


Καλο απογευμα


Και



Αν δεν τα πουμε




Καλο Βραδυ

dimitrisasp
06-06-2012, 20:46
Κάποιος είδε το Truman Show πρόσφατα.. :P

FotisGRC
06-06-2012, 20:51
χαχαχα... Σωστός! Και έλεγα που το ξέρω αυτό ρε γαμώτο.. :)

Terastios
06-06-2012, 21:32
μπορω να πω οτι εχω πολλα χρονια να το δω αλλα το εβλεπα ευχάριστα ^^

WolfRathmA
07-06-2012, 15:00
Τρεεεελα.... Μονο τρελα!

dimitrisasp
07-06-2012, 16:55
Θα τρελαθούμε ρε.. Χάθηκε κάθε λογική!

FotisGRC
08-06-2012, 15:02
It has begun....

http://www.radar.gr/news/mistiriodis-astheneia-metatrepei-xiliades-paidia-se-zompi-5170.html

tnf50
08-06-2012, 21:43
It has begun....

http://www.radar.gr/news/mistiriodis-astheneia-metatrepei-xiliades-paidia-se-zompi-5170.html

Resident evil 5...the true story...

the master
10-06-2012, 02:05
Δειτε τι κερδισα...

http://www.sportarena.gr/el-gr/eur/euro/euro-football?product=11068

:D

Dragonpaul
10-06-2012, 02:08
Congrats boy!!!!!

the master
10-06-2012, 02:10
yo thanks dragon!

θα λειτουργησει ως κινητρο μπας και βγω μετα τις εξετασεις να παιξω καμια μπαλα...

Dragonpaul
10-06-2012, 04:02
Κάποιοι γείτονες φαίνεται πως έχουν ταλέντο στο σεξ και φωνάζουν όσο μπορούν για να μας το γνωστοποιήσουν.

the master
10-06-2012, 04:23
xaxa ειχα και γω τετοιους γειτονες!

tnf50
10-06-2012, 11:35
Ρε μαστερ, ποσα θα κερδισεις ακομα? Αντε και ^%# δηλαδη!

By the way, εγω δεν εχω τετοιους γειτονες,γαμωτο...

Dragonpaul
10-06-2012, 11:49
Tι "γαμωτο", ρε Γιωργο... Ουρλιαζε λες και το εκανε πρωτη φορα.

Giannis7
10-06-2012, 12:28
Δειτε τι κερδισα...

http://www.sportarena.gr/el-gr/eur/euro/euro-football?product=11068

:D

Εγώ δεν πρόλαβα να κάνω ούτε comment. :a036:

on topic.

Σκέφτομαι πόσο άθλια και εκνευριστική γλώσσα είναι η C. !@#!@#!

Dragonpaul
10-06-2012, 12:34
Εγω θυμαμαι εκανα C++ (αν θυμαμαι καλα...) και τη σιχαινομουν μετα βδελυγμιας. Οπως και ο,τι ειχε να κανει με προγραμματισμο.

messi10
10-06-2012, 12:34
οντως μαστερ εισαι πολυ κωλοφαρδος. :P

minaras_tio
10-06-2012, 12:38
Κάποιοι γείτονες φαίνεται πως έχουν ταλέντο στο σεξ και φωνάζουν όσο μπορούν για να μας το γνωστοποιήσουν.

Ειχα και 2 μαλακισμενα οταν σπουδαζα ετσι…μεσοτοιχια ημασταν..καταλαβαινετε τι γινοταν!
Χτυπαγα τοιχους εγω,αλλα αυτΗ τιποτα! Ουρλιαζε σαν το ζωο λες και την εσφαζαν!
Και μετα εβλεπες το γκομενο της και σκεφτοσουν "καλα αυτος την εκανε και φωναζε??"
:a050::a050::a050:


Εγώ δεν πρόλαβα να κάνω ούτε comment. :a036:

on topic.

Σκέφτομαι πόσο άθλια και εκνευριστική γλώσσα είναι η C. !@#!@#!

Μη μιλας για C++…εκανα φροντιστηριο για να περασω το μαθημα στο ΤΕΙ. Αυτο νομιζω τα λεει ολα.
Και μου ειναι τελικα τοοοοοοοσο αχρηστη, που σκεφτομαι τον γελοιο καθηγητη που πετσοκοβε τα παιδια και τσαντιζομαι!

dinospao
10-06-2012, 12:47
Τελικα ο στρατος δεν παλευεται το καλοκαιρι. Σκεψεις απο την καρεκλα του θαλαμοφυλακα.....

Dragonpaul
10-06-2012, 12:56
Τελικα ο στρατος δεν παλευεται. Σκεψεις απο την καρεκλα του θαλαμοφυλακα.....
Fixed!