PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

modecris
12-09-2011, 17:56
Αγράμματε! lol

dimitrisasp
12-09-2011, 18:54
Τι γλώσσα μιλάτε;;;;;

Χαχαχαχαχα! Λοιπόνο το δηλώνω σε όλο το forum. Από δω και πέρα θα χρησιμοποιώ τη λέξη μασάλια που στη Θράκη σημαίνει κοτσομπολιά, σε καθημερινή βάση!

volyros
12-09-2011, 18:58
Τι ειναι αυτη η Vodafone ρε φιλε.Ολοκληρος αγωνας γινεται για να σταματησουν οι νεοι να γραφουν με greeklish στο διαδυκτιο και αυτη γυριζει διαφημησεις με greeklish!!Ελεος και ντροπη μαζι..

djpar
12-09-2011, 20:02
τι ειναι αυτη η vodafone ρε παιδι μου(συνεχιζω και εγω) οταν βλεπω τις διαφημησεις τις νιωθω ολο και πιο πολυ ηληθιος καθε μερα...ελεος με το κικιρικικο τι παπαρια και η τελευταια.Η μονη που μου αρεσει ειναι της cosmote με τον τυπακο που και καλα μιλαει γαλλικα!

|WISE|
12-09-2011, 20:18
Η best ειναι αυυη της κοσμοτε νομιζω με το fb και το twitter


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

volyros
12-09-2011, 20:18
Και γω δεν την εχω καταλαβει αυτη.."Πως ειναι λεει το κικιρικου στα Αγγλικα"..Και τι λεει ο αλλος;

djpar
12-09-2011, 20:21
οτι να ναι λεει

volyros
12-09-2011, 20:35
Ωραιος!!Με φωτισες!!:D

Ezio
12-09-2011, 22:00
Τι ειναι αυτη η Vodafone ρε φιλε.Ολοκληρος αγωνας γινεται για να σταματησουν οι νεοι να γραφουν με greeklish στο διαδυκτιο και αυτη γυριζει διαφημησεις με greeklish!!Ελεος και ντροπη μαζι..

Τα λες πολύ σωστά. Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί να χρησιμοποιεί κάποιος greeklish, εκτός κι αν δεν μπορεί να γράψει ελληνικά. Και άσε που πολλοί όχι μόνο γράφουν greeklish, αλλά γράφουν και σαν καθυστερημένοι. 3 καλά (τουλάχιστον αυτά μου έρχονται τώρα) έχουμε ως χώρα. Την Ελλάδα σαν τόπο (δηλαδή κλίμα, φυσικά τοπία κ.τ.λ.), ιστορία (αν και αυτό κατά την γνώμη μου είναι κάπως αμφιλεγόμενο, καθώς ένα μάλλον μεγάλο μέρος βλέπει μόνο την καλή πλευρά της ιστορίας μας) και γλώσσα. Τα γράφουμε στα @@ μας και τα 3.

WolfRathmA
13-09-2011, 00:51
Θελω 3000 ευρω για να κανω μια θεραπεια....

Φυσικα δεν εχω φράγκο... Οπως και επισης στο ΙΚΑ που ειμαι ασφαλισμενος δεν υπαρχει εξουσιοδοτούμενος γιατρος που να κανει την επεμβαση που θελω.

Θα χρειαστει να απουσιαζω απο τη δουλεια μου, κατι το οποιο δε θελω.

Θα χρειαζεται να παιρνω αναρρωτικες αδειες και θα χανω το μεροκαματο μου.

Θα χρειαστει να παρω την αδεια μου, κατι το οποιο παλι δε θελω.

Για 1 χρονο περιπου θα ειμαι ΣΚ@Τ@.



Μια χαρα ξεκινησε η εβδομαδα...

volyros
13-09-2011, 00:56
Λυκε μην μασας..Σκεψου οτι υπαρχουν και χειροτερα..Και πολυ χειροτερα μαλιστα..

Chill
13-09-2011, 07:31
Λύκε εγώ από το Σάββατο είμαι νοσοκομείο δεν εχω φάει και πιεί τίποτα αυτές τις μέρες,είμαι σε ενα θάλαμο με κάτι γερους όπου ο ένας πριν λίγο έφυγε για το νεκροτομείο, είμαι απλυτος για 4η μέρα σήμερα,πηγαίνω σε μια τουαλέτα που είναι κατάλληλη για τρώγλη όχι για νοσοκομείο και πρέπει να τρώω κάτι μπουκάλια με ορούς μια δύο φορές τον χρόνο αν δεν θέλω να τεζάρω.

Επίσης είμαι άνεργος και όταν βγω θα ενημερώσω πόσα θα σκασω για την κούρα....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

criter
13-09-2011, 08:25
Chill καλη αναρωση και σιδερενιος. Γρηγορα να πας στο σπιτι σου.

Wolf τι ειναι 3000, θα τα βρεις σιγα σιγα και ολα θα γινουν, μην ανγχωνεσε.

Υγεια πανω απο ολα παιδια.
Καλημερα

F1_STK
13-09-2011, 08:40
Υγεια παιδια και στους δυο σας (και σε ολους μας φυσικα).
Να ειστε καλα και να ξεπεραστουν τα οποια προβληματα.

Chill
13-09-2011, 09:12
Τα προβλήματα μας θα ξεπεραστούν όμως η χώρα και ειδικά ο τομέας της υγείας είναι ένα τεράστιο μπουρδελο!!!

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

le_71
13-09-2011, 09:56
Λύκε εγώ από το Σάββατο είμαι νοσοκομείο δεν εχω φάει και πιεί τίποτα αυτές τις μέρες,είμαι σε ενα θάλαμο με κάτι γερους όπου ο ένας πριν λίγο έφυγε για το νεκροτομείο, είμαι απλυτος για 4η μέρα σήμερα,πηγαίνω σε μια τουαλέτα που είναι κατάλληλη για τρώγλη όχι για νοσοκομείο και πρέπει να τρώω κάτι μπουκάλια με ορούς μια δύο φορές τον χρόνο αν δεν θέλω να τεζάρω.

Επίσης είμαι άνεργος και όταν βγω θα ενημερώσω πόσα θα σκασω για την κούρα....

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

τι έπαθες;

Chill
13-09-2011, 10:30
Εχω πρόβλημα με το εντερο μου μετά από χοντρή μαλακία γιατρού προ 10ετιας. Μια ντουζίνα χειρουργιά.....ε τώρα είχε μαζέψει κάτι παπαριες το λεπτό έντερο,συμφυσεις, οπότε δεν λειτουργούσε τίποτα εσωτερικά,δηλαδή λειτουργούσε από την ανάποδη,μην το πω ξερα κ παθετε κανένα σόκ. Ε ή θα με ανοιγανε και πάλι ή θα επανερχόταν με αγωγή.Ευτυχώς το δεύτερο,μιας και επανήλθε asap κ κάθε μέρα οι πλάκες είναι καλύτερες.Φυσικά με σούπες θα την βγάζω για κάποιο διάστημα από τι κατάλαβα αλλα αυτό είναι το λιγότερο αν και στο φαΐ μου πότε δεν βάζω φραγμούς.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

le_71
13-09-2011, 10:31
Εχω πρόβλημα με το εντερο μου μετά από χοντρή μαλακία γιατρού προ 10ετιας. Μια ντουζίνα χειρουργιά.....ε τώρα είχε μαζέψει κάτι παπαριες το λεπτό έντερο,συμφυσεις, οπότε δεν λειτουργούσε τίποτα εσωτερικά,δηλαδή λειτουργούσε από την ανάποδη,μην το πω ξερα κ παθετε κανένα σόκ. Ε ή θα με ανοιγανε και πάλι ή θα επανερχόταν με αγωγή.Ευτυχώς το δεύτερο,μιας και επανήλθε asap κ κάθε μέρα οι πλάκες είναι καλύτερες.Φυσικά με σούπες θα την βγάζω για κάποιο διάστημα από τι κατάλαβα αλλα αυτό είναι το λιγότερο αν και στο φαΐ μου πότε δεν βάζω φραγμούς.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

περαστικά. μένεις και τα βράδια μέσα;

Chill
13-09-2011, 10:39
Ευχαριστώ. Ναι και τα βράδια...από το σάββατο εδώ είμαι.Τα ζώα μου αργά οι μαλακες οι γιατροί εν τω μεταξύ -ο δικός μου έλλειπε σε διακοπές, σήμερα επιστρέφει-λες και είμαι σε κανα Χίλτον ξέρω γω και όχι στο τελευταίο μπουρδελο του πλανήτη.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

le_71
13-09-2011, 10:43
:a052:Δεν είναι απίστευτο πόσα κλανίδια πέφτουν όλο το βράδυ;:a052:
Οταν νοσηλευόμουν εγώ στο Τζάνειο Μέγαρο είχα ακούσει την ενάτη σε ντο ελλάσωνα και σε τρεις διαφορετκές οκτάβες......

Chill
13-09-2011, 11:16
Είμαι σε όροφο με ανθρωπους που έχουν προβλήματα στην κοιλιά...δεν κλανει κανείς εδώ :-)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Kane
13-09-2011, 11:26
Καλά ανάρρωση και στους 2 είναι το μόνο που μπορώ να πω δυστυχώς. Υπομονή μάγκες. Εμένα πάντως τέτοιες καταστάσεις με βοηθούν να καταλαβαίνω πόσο καλά περνάω όταν είμαι υγιής.

enstikto
13-09-2011, 11:30
Περαστικά και στους 2 σας παιδιά και εύχομαι όλα να πάνε καλά :)

ParanoidGR
13-09-2011, 12:26
Περαστικά και στους 2!:) Καλη Ανάρρωση! και Υπομονή!:heyyy:

dimitrisasp
13-09-2011, 13:02
Περαστικά και κουράγιο και στους δύο παιδιά!

Chill
13-09-2011, 13:20
Ελα το απόγευμα βγαίνω αλλά αύριο το πρωί επιστρέφω για εξετάσεις οι οποίες αν είναι καλές θα μου επιτρέψουν την αποθεραπεία στο σπίτι.



Sent from my HTC Desire using Tapatalk

modecris
13-09-2011, 14:24
Περαστικά Chill Και Απόστολε, έτσι είναι η ζωή.Με τα πάνω της και τα κάτω της.
Και μην ξεχνάτε πως υπάρχει και το πολύ κάτω με την υγεία οπότε χαμογελάστε, είναι μεταδοτικό! :k020:

Chill
13-09-2011, 16:09
Και μην ξεχνάτε πως υπάρχει και το πολύ κάτω με την υγεία οπότε χαμογελάστε, είναι μεταδοτικό! :k020:

Πιο κάτω από 9 χειρουργεία λόγω απίστευτης μαλακίας από γιατρό, 3 μηνο κόμμα, 2 χρόνια σε νοσοκομείο από τα οποία σχεδόν ο ένας σε ΜΕΘ.....ολική απώλεια ακοής από το ένα αυτί, προσωρινή τύφλωση, κατεστραμμένη κοιλιά λόγω σήψης και ένα ισχίο στον αέρα λόγω καταστολής. Υπάρχει και πιο κάτω modecris........απλά αναρωτιέμαι :yes:

Ευχαριστώ για τα περαστικά παίδες, γύρισα σπίτι για την ώρα, αύριο θα ξέρω τι μέλι γενέσθαι ωστόσο.

ΒΟΥΡ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΜΠΙΧΛΑ!!!!!

Όποιος έχει την εντύπωση ότι δεν είμαστε τριτοκοσμικό κράτος με όλη την σημασία της έννοιας πλανάται οικτρά!

modecris
13-09-2011, 16:31
Πιο κάτω από 9 χειρουργεία λόγω απίστευτης μαλακίας από γιατρό, 3 μηνο κόμμα, 2 χρόνια σε νοσοκομείο από τα οποία σχεδόν ο ένας σε ΜΕΘ.....ολική απώλεια ακοής από το ένα αυτί, προσωρινή τύφλωση, κατεστραμμένη κοιλιά λόγω σήψης και ένα ισχίο στον αέρα λόγω καταστολής. Υπάρχει και πιο κάτω modecris........απλά αναρωτιέμαι :yes:


Πω πω ρε φίλε....φαντάζομαι ταλαιπωρία για εσένα και τους γονείς σου...

dimitrisasp
13-09-2011, 16:31
Όποιος έχει την εντύπωση ότι δεν είμαστε τριτοκοσμικό κράτος με όλη την σημασία της έννοιας πλανάται οικτρά!

+100. Έχω απορία να δω τι θα γίνει στο μέλλον.. No spoilers please! :sing:

Chill
13-09-2011, 17:53
Πω πω ρε φίλε....φαντάζομαι ταλαιπωρία για εσένα και τους γονείς σου...

Δεν μπορείς να φανταστείς Χρήστο και καλύτερα κιόλας. Μιλάμε για απίστευτες καταστάσεις.

2 χρόνια σχεδόν χωρίς μπουκιά φαγητό και κυρίως χωρίς νερό.......Δεν μπορώ να σου περιγράψω το συναίσθημα να μην μπορείς να πιεις νερό. Ότι χειρότερο έχω βιώσει (και έχω βιώσει ακόμα και το κράτημα των "εσωτερικών" μου στα χέρια μου). 10 χρόνια μετά βέβαια οι οροί έχουν προχωρήσει και παρόλο που 4 μέρες δεν ήπια τίποτα δεν δίψασα στιγμή. Πάλι καλά........για όσο υπάρχουν οροί τουλάχιστον γιατί βλέπω σύντομα να ξεμένουμε και από δαύτους τέτοιο μπουρδέλο που είμαστε.

WolfRathmA
13-09-2011, 23:49
Τα προβλήματα μας θα ξεπεραστούν όμως η χώρα και ειδικά ο τομέας της υγείας είναι ένα τεράστιο μπουρδελο!!!

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Πες τα!


Εχω πρόβλημα με το εντερο μου μετά από χοντρή μαλακία γιατρού προ 10ετιας. [..]


Και εμενα πριν 15 χρονια εγινε η μαλακια. Και τα τελευταια 5 χρονια εχω κανει 2 χειρουργεία. Και οπως καταλαβαινεις, το πρωτο απετυχε... και αφου απετυχε το πρωτο ειπα να δοκιμασω και δευτερο και απετυχε και αυτο παλι!

Και λες απο την μια, να αλλαξω γιατρο να παω σε αλλον, και πας σε αλλον και παλι τα ιδια! Δε ξερεις ποιον να εμπιστευτεις πλεον γιατι κανενας δε κανει τη δουλεια του σωστα και ειναι ολα στα @@.

Τουλαχιστον αυτη τη φορα βρηκα ανθρωπο που ενδιαφερεται για την υγεια μου και δε τον ενδιαφερουν κιολας τα χρηματα, αν πρωτα δε με κανει καλα


Αν ολα πανε καλα με τη θεραπεια μου, θα ειμαι καλα σε 6 με 7 μηνες ισως και λιγο παραπανω.

Περαστηκα σου Chill!


Ευχαριστω επισης και τα υπολοιπα παιδια!

Valkyre
14-09-2011, 10:56
Πω.... περαστικα ρε παιδια, τωρα τα ειδα ολα αυτα που λετε και μαυρισε η ψυχη μου....

Η υγεια πανω απο ολα, πανω απο ολα! Σας ευχομαι περαστικα και καλη αναρωση οσο το δυνατον συντομοτερα! Ναστε καλα ρε παιδια!

Chill
14-09-2011, 14:09
Περαστικά και σε σένα Αποστόλη.

Το βασικό θέμα δεν είναι τόσο οι γιατροί αλλά οι υλικοτεχνικές υποδομές και η έλλειψη οργάνωσης. Δεν πιστεύω ότι κανένας γιατρός έχει καύλες να μας καταστρέφει απλά τα λάθη του έχουν τρομερό αντίκτυπο συγκριτικά με τα λάθη άλλων επαγγελματιών.

Άψογοι σε όλα οι γιατροί στον Ευαγγελισμό και τεράστιο το ενδιαφέρον τους ιδίως των νέων επιστημών. Ωστόσο για να βγάλω μια πλάκα την πρώτη μέρα χρειάστηκε να περιμένω 2 ώρες περίπου και αν είχα μεγάλης μορφής ειλεό θα χα ψοφήσει πιθανότατα πάνω στο μεταφορικό. Πήρε τηλέφωνο ο γιατρός μου από τις διακοπές τους να τους πει να επισπεύσουν τις εξετάσεις για να μην γίνει καμιά χοντρή μαλακία. Άλλη μέρα από όροφο σε όροφο η ξαδέρφη μου για μια ακόμα πλάκα, πλήρης ασυνεννοησία, χρειάστηκε πάλι να επέμβει ο χειρούργος μου μέσω ενός βοηθού του για να κατασταλάξουν τι και πως τα επιμέρους τμήματα. Έφαγα ένα τόνο ακτινοβολία 5 ημέρες δεν μπορώ να πω :)

Στο ακτινολογικό δε από τι είδα σε ανακοινώσεις στις πόρτες δεν τους αναγνωρίζουν επικινδυνότητα στο επάγγελμα και το δικαίωμα στην προστασία. Τραγικό πραγματικά.....τι να πει κανείς για τα μυαλά αυτών που κυβερνάνε.

Εγώ επέστρεψα σήμερα για τα καλά. Μια χαρά η τελευταία ακτινογραφία και οι αιματολογικές. Έφαγα και μια μπουγατσούλα και στάνιαρα για τα καλά.5 μέρες θεονήστικος γαρ. Και τώρα ετοιμάζω λουκούλλεια κρεατόσουπα. Περιμένω το μπουγιουρντί από το λογιστήριο του νοσοκομείου μιας και είμαι ανασφάλιστος....Λεφτά για ρωσοπόντιους, γύφτους και πλείστους μπάσταρδους αλλοδαπούς υπάρχουν από τα ταμεία εμείς οι Έλληνες να πα να γαμηθούμε.

le_71
14-09-2011, 14:20
Περαστικά και σε σένα Αποστόλη.

Το βασικό θέμα δεν είναι τόσο οι γιατροί αλλά οι υλικοτεχνικές υποδομές και η έλλειψη οργάνωσης. Δεν πιστεύω ότι κανένας γιατρός έχει καύλες να μας καταστρέφει απλά τα λάθη του έχουν τρομερό αντίκτυπο συγκριτικά με τα λάθη άλλων επαγγελματιών.

Άψογοι σε όλα οι γιατροί στον Ευαγγελισμό και τεράστιο το ενδιαφέρον τους ιδίως των νέων επιστημών. Ωστόσο για να βγάλω μια πλάκα την πρώτη μέρα χρειάστηκε να περιμένω 2 ώρες περίπου και αν είχα μεγάλης μορφής ειλεό θα χα ψοφήσει πιθανότατα πάνω στο μεταφορικό. Πήρε τηλέφωνο ο γιατρός μου από τις διακοπές τους να τους πει να επισπεύσουν τις εξετάσεις για να μην γίνει καμιά χοντρή μαλακία. Άλλη μέρα από όροφο σε όροφο η ξαδέρφη μου για μια ακόμα πλάκα, πλήρης ασυνεννοησία, χρειάστηκε πάλι να επέμβει ο χειρούργος μου μέσω ενός βοηθού του για να κατασταλάξουν τι και πως τα επιμέρους τμήματα. Έφαγα ένα τόνο ακτινοβολία 5 ημέρες δεν μπορώ να πω :)

Στο ακτινολογικό δε από τι είδα σε ανακοινώσεις στις πόρτες δεν τους αναγνωρίζουν επικινδυνότητα στο επάγγελμα και το δικαίωμα στην προστασία. Τραγικό πραγματικά.....τι να πει κανείς για τα μυαλά αυτών που κυβερνάνε.

Εγώ επέστρεψα σήμερα για τα καλά. Μια χαρά η τελευταία ακτινογραφία και οι αιματολογικές. Έφαγα και μια μπουγατσούλα και στάνιαρα για τα καλά.5 μέρες θεονήστικος γαρ. Και τώρα ετοιμάζω λουκούλλεια κρεατόσουπα. Περιμένω το μπουγιουρντί από το λογιστήριο του νοσοκομείου μιας και είμαι ανασφάλιστος....Λεφτά για ρωσοπόντιους, γύφτους και πλείστους μπάσταρδους αλλοδαπούς υπάρχουν από τα ταμεία εμείς οι Έλληνες να πα να γαμηθούμε.

σιδερένιος (αλλά το παράκανες λίγο με τα αλλοδαπά). Ξέρεις βρε πόσος κόσμος βρίσκει φθηνά κλεμένα πλέιστειτιον; αχάριστε;

Chill
14-09-2011, 14:56
Ευχαριστώ.

Δεν παράκανα τίποτα. Στον ΟΑΕΔ ρωσοπόντιες που κωλογαμιούνται και φυτρώνουν το ένα παιδί μετά το άλλο φουλ στα επιδόματα....Ελληνίδες χωρισμένες άνεργες μητέρες το πούλο. Εγώ άνεργος χωρίς ασφάλιση να πληρώσω για τα νοσήλεια μου (και σωστά) οι λάθρο, οι της υπατείας λαμβάνουν υγειονομική περίθαλψη.....φαντάζομαι δεν πλήρωσαν. Βουλγάρες, Ρουμάνες.....και λοιπά καργιόλια που παίρναν γάλα με δελτία επί Ανατολικού μπλοκ παίρνουν συντάξεις από Ελληνικά ταμεία με τις γαμωνομοθεσίες της ΕΕ και ο Έλληνας συνταξιούχος δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Μερικά απλά παραδείγματα......

tnf50
14-09-2011, 15:39
Δε φταινε οι ιδιοι γι αυτο. Αμα το κρατος τους δινει οσα ανεφερες χαζοι ειναι να μην τα παρουν...καταλαβαινω το μισος σου αλλα ειπαμε....

Desmond
14-09-2011, 16:50
Εγώ άνεργος χωρίς ασφάλιση να πληρώσω για τα νοσήλεια μου
Βιβλιάριο Υγείας απόρων
http://hiv.humanism.gr/Bibliario_Aporias.html

Chill
14-09-2011, 20:20
Καλά ότι δεν δουλεύω είπα, όχι ότι μένω και στους δρόμους.....δήλωση κάνω κανονικά.

AriStos13
14-09-2011, 20:43
ποσο μ@λ@κι@ ειναι μετα απο ενα καλοκαιρι που ακουμπησα ελαχιστα το ps3 να ανακαλυπτω σημερα που πηγα να παιξω οτι δεν εχω τιποτα τις προκοπης να παιξω...
η απολυτη ξενερα....!!

Chill
14-09-2011, 21:29
Αυτή η Τρέμη wtf; Εκεί στο mega τους κάνει για newscaster; Η γυναίκα δεν μπορεί να αρθρώσει ούτε μια πρόταση χωρίς σαρδάμ ή οποιοδήποτε άλλου είδους λάθος.

Πολύ γέλιο πάντως οι ειδήσεις :-D είχα χρόνια να δω, νομίζω ότι από δω και στο εξής θα τις παρακολουθώ καθημερινά....

the master
14-09-2011, 21:53
λολ εγω εχω αφησει το mega ανοιχτο και περιμενω να ακουσω το τραγουδακι για τα αθλητικα!

btw περαστικα guys!

muku
14-09-2011, 22:49
ποσο μ@λ@κι@ ειναι μετα απο ενα καλοκαιρι που ακουμπησα ελαχιστα το ps3 να ανακαλυπτω σημερα που πηγα να παιξω οτι δεν εχω τιποτα τις προκοπης να παιξω...
η απολυτη ξενερα....!!

Εντάξει άλλοι είχαν καιρό να το ανοίξουν και με το που ανοίγουν YLOD, οπότε υπάρχουν και χειρότερα :P

tnf50
14-09-2011, 22:55
Αλλοι παλι λογω εξετασεων δεν εχουν καθολου ps3 *γκουχ*εγω*γκουχ*

Giannis7
15-09-2011, 01:19
Αλλοι παλι λογω εξετασεων δεν εχουν καθολου ps3 *γκουχ*εγω*γκουχ*

Φίλε μου, θα σου πρότεινα να έχεις κάτι να απασχολείσαι τον καιρό των εξετάσεων. Θέλει απλά συστηματικό διάβασμα με πολλές επαναλήψεις και όταν έχεις χρόνο να ασχολήσε και με κάτι άλλο για να ξεσκάς λίγο.

WolfRathmA
15-09-2011, 09:51
ποσο μ@λ@κι@ ειναι μετα απο ενα καλοκαιρι που ακουμπησα ελαχιστα το ps3 να ανακαλυπτω σημερα που πηγα να παιξω οτι δεν εχω τιποτα τις προκοπης να παιξω...
η απολυτη ξενερα....!!


Ειδικα οταν δεν εχεις και λεφτα να αγορασεις τιποτα! =Ρ LOL

dimitrisasp
15-09-2011, 14:35
Φίλε μου, θα σου πρότεινα να έχεις κάτι να απασχολείσαι τον καιρό των εξετάσεων. Θέλει απλά συστηματικό διάβασμα με πολλές επαναλήψεις και όταν έχεις χρόνο να ασχολήσε και με κάτι άλλο για να ξεσκάς λίγο.

Όχι gaming όμως, ίσως σε αποπροσανατολίσει.

tnf50
15-09-2011, 23:55
Όχι gaming όμως, ίσως σε αποπροσανατολίσει.

Παιζω λιγο psp οποτε δεν υπαρχει θεμα. Τωρα θελω απλα να γραψω καλα και οταν με το καλο τελειωσω ισως να παρω 3-4 games...

dimitrisasp
16-09-2011, 00:05
Κλασική επιβραβευση εαυτού :P

the master
16-09-2011, 00:08
εγω θελω να γραψω καλα και να κυνηγησω τον απολυτο στοχο καθε ανθρωπου
90 μπανια...

dimitrisasp
16-09-2011, 00:13
Πάρτε ένα νοσταλγικό πορωσιάρικο wallpaper
http://www.codysan.me/portfolio/wp-content/uploads/2011/09/2560x1050.jpg

volyros
16-09-2011, 01:48
Θαντερ θαντερ θαντερκατς οοοοοοο!!!

litanies
16-09-2011, 01:59
Πάρτε ένα νοσταλγικό πορωσιάρικο wallpaper
http://www.codysan.me/portfolio/wp-content/uploads/2011/09/2560x1050.jpg

μιλαρακι.com ? :)
thundercats 2011 edition: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ThunderCats_%282011_TV_series%29_episodes

katsouras
16-09-2011, 02:05
Ποσο μαλακας ειναι ο Χιμενεθ,ποσο χαμηλα εχει πεσει το Ελληνικο ποδοσφαιρο και που θα φτασει...Σταματησα να σκεφτομαι ομως γιατι δεν υπαρχει λυση...Μονο αδιαφορια...

dimitrisasp
16-09-2011, 13:49
μιλαρακι.com ? :)
thundercats 2011 edition: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ThunderCats_%282011_TV_series%29_episodes

Έτσι! :P

tnf50
18-09-2011, 13:07
Επιτελους καταφερα να συνδεθω στο λογαριασμο μου στο youtube...εδω και 5 εβδομαδες προσπαθω!

the master
18-09-2011, 16:22
τον χρησιμοποιουσε ο chuck norris για αυτο δε μπορουσες...

tnf50
18-09-2011, 17:10
τον χρησιμοποιουσε ο chuck norris για αυτο δε μπορουσες...

Nαι,ναι ξερουμε...οποιαδηποτε προταση πρεπει με καποιο τροπο να συσχετιζεται με τον chuck norris...master originality fail...(αυτη ειναι η γνωμη του chuck norris παντα)

the master
18-09-2011, 17:24
οταν συναντησα τον chuck norris δεν πεθανα,
νομιζω αυτο τα λεει ολα...

Lefteris_X
18-09-2011, 17:29
ο Chuck Norris την έχει στήσει έξω απο τα σπίτια αρκετών και τους απαγορεύει να αφήσουν το πληκτρολόγιο.

Chat Norris.

(ώρες - ώρες, συνήθως καθημερινές, συμπεριλαμβάνομαι κ εγώ λολ)

enstikto
19-09-2011, 14:21
Είναι λίγο άκυρο το ποστ μου κ συγγνώμη αν προσβληθεί κάποιος αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο...
Έχω ένα φίλο ψευδο. Ατάκα:

έχω τρελή ανυπομωνηχια για το ανχιαρτιντ 3 :D

έχει πει κ αλλά ωραία όπως:
η χιαχια γκρευ είναι πολύ χεκχι!

Είμαι πολύ κακός που τα βρίσκω αστεία; :$

aladdin7
19-09-2011, 14:53
Είναι λίγο άκυρο το ποστ μου κ συγγνώμη αν προσβληθεί κάποιος αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο...
Έχω ένα φίλο ψευδο. Ατάκα:

έχω τρελή ανυπομωνηχια για το ανχιαρτιντ 3 :D

έχει πει κ αλλά ωραία όπως:
η χιαχια γκρευ είναι πολύ χεκχι!

Είμαι πολύ κακός που τα βρίσκω αστεία; :$


Η χιάχια μπάχτα δεν του αρέχει; :hysterical:

enstikto
19-09-2011, 15:18
Λολ! Εχειχ χιν ρεπιουτειχιον από μένα :D

τα μεταφέρω τα μηνύματα...

Dragonpaul
19-09-2011, 17:45
Η ευτυχία δημιουργεί φίλους.
Η δυστυχία τους δοκιμάζει.

nikon
19-09-2011, 18:30
^^Η επιτυχία νομίζω είναι πιο σωστό γιατί ευτυχία δεν μπορούν να σου πάρουν οι νέοι φίλοι.

volyros
19-09-2011, 19:15
Είναι λίγο άκυρο το ποστ μου κ συγγνώμη αν προσβληθεί κάποιος αλλά μου φάνηκε πολύ αστείο...
Έχω ένα φίλο ψευδο. Ατάκα:

έχω τρελή ανυπομωνηχια για το ανχιαρτιντ 3 :D

έχει πει κ αλλά ωραία όπως:
η χιαχια γκρευ είναι πολύ χεκχι!

Είμαι πολύ κακός που τα βρίσκω αστεία; :$

Ε αφου ειναι η μερα της καλοπροαιρετης κοροιδιας ας βαλω και γω ενα λιθαρακι:P

Φιλος ψευδος(το ξι το λεει σιγμα) εχει δωσει ρεσιταλ και σας τα παραθετω..

-Πως παει ρε Νικο το μαγαζι;(Εχει μια καφετερια)
-Κοιτα Γιαννη το μαγαζι εχει εσοδα αλλα εχει και εσοδα!!:muhaha:
......

(Παιζοντας ταβλι)
-Εσαρες!!Σε σεσκισα!!:muhaha:

.....


-Πως περασες ρε Νικο εχτες;
-Ε τα γνωστα Σενυχτι,Συδια,Σες:D

......


-Ωραια γκομενα αυτη ρε Νικο.
-Ασε ρε,Σεκωλιαρα ειναι:hohoho:

Lefteris_X
20-09-2011, 20:15
όσο και να το ακούω, λιώνω στα γέλια, όπως όταν μου το έβαλε ο πατέρας και η μάνα το 1985 να το ακούσω για πρώτη φορά.

Και μου είπαν: αυτή είναι η κωμικο-τραγική κατάσταση που σας φέραμε εμείς οι "δήθεν" απελευθερωτές και οπαδοί της ελευθερίας, ψωμιού και παιδείας (σημείωση: οι γονείς ήταν εντός Πολυτεχνείου, η δε μητέρα, ήταν εντός και την ZERO DAY που μπούκαρε το τανκ στην πόρτα και πλάκωσε τα παιδιά).

Φροντίστε να ΜΗΝ μάθετε απο εμάς, γιατί Λευτεράκο........σε 20 χρόνια δεν θα υπάρχει Ελλάδα.

΀ι χρΡιά΢Ρται ΞΏ ΞˆΞ»Ξ»Ξ·Ξ½Ξ±Ο‚ - Χάρρυ ΞšΞ»Ο…Ξ½Ξ½ / Ti xreiazetai o ellinas - YouTube

Dragonpaul
23-09-2011, 00:04
Σκεφτομαι πως αν εγω εδινα -rep σε καποιον, θα ειχα τα κοτσια να του το πω... Και, σαφως, θα αιτιολογουσα αυτη μου την πραξη. Αλλα καποιοι εδω μεσα ή ειναι ακομα παιδακια, οποτε και το αιτιολογω, ή και εγω δεν ξερω τι αλλο... Ανωριμοι μαλλον....

le_71
23-09-2011, 00:16
Σκεφτομαι πως αν εγω εδινα -rep σε καποιον, θα ειχα τα κοτσια να του το πω... Και, σαφως, θα αιτιολογουσα αυτη μου την πραξη. Αλλα καποιοι εδω μεσα ή ειναι ακομα παιδακια, οποτε και το αιτιολογω, ή και εγω δεν ξερω τι αλλο... Ανωριμοι μαλλον....

Δικαίωμα ψήφου στα 18. Μία από τις μεγαλύτερες μ@λ@κίες της νεοελληνικής ιστοριας.

dinospao
23-09-2011, 00:17
χωρισα πριν λιγες μερες με μια κοπελα που τα ειχαμε 4 μηνες. εγω της ειπα να χωρισουμε αν και εκεινη δεν ηθελε.

τωρα με παιρνει τηλεφωνο και μου λεει οτι ασχετο βρει.

μου ειπε επισης οτι την κυνηγανε 3 παιδια τωρα και τετοια.

αν και δεν την αγαπουσα δεν καταλαβαινω γιατι το κανει αυτο. δεν νομιζω οτι θελει να ζηλεψω, αλλα θελω να της σπασω τα μουτρα που το κανει αυτο.

ειναι κακο;

dimitrisasp
23-09-2011, 00:26
Εγωισμός σου βγήκε φίλε. Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο. Πνίξ'τον και θα βγεις ανώτερος θα δεις.. :)

WolfRathmA
23-09-2011, 01:18
Game over...... Δε τη παλεύω άλλο! Αισθάνομαι ότι έρχεται το τέλος! (μου?) =P

dimitrisasp
23-09-2011, 02:00
Γιατί ρε Αποστόλη? Ηρεμία. Σκέψου καθαρά!

volyros
23-09-2011, 02:03
Ποσταρω για να παω στο ποστ 667 για ευνοητους λογους!!

MajereMP44
23-09-2011, 10:09
Μαάλιστα.....το τρολαρισμα εγινε τωρα "ευνόητοι λογοι"...Μαζεψτε τον καποιος.

djpar
23-09-2011, 10:59
χωρισα πριν λιγες μερες με μια κοπελα που τα ειχαμε 4 μηνες. εγω της ειπα να χωρισουμε αν και εκεινη δεν ηθελε.

τωρα με παιρνει τηλεφωνο και μου λεει οτι ασχετο βρει.

μου ειπε επισης οτι την κυνηγανε 3 παιδια τωρα και τετοια.

αν και δεν την αγαπουσα δεν καταλαβαινω γιατι το κανει αυτο. δεν νομιζω οτι θελει να ζηλεψω, αλλα θελω να της σπασω τα μουτρα που το κανει αυτο.

ειναι κακο;

classic ρε φουστι μου...καταντια,δεν πειραζει αν ειμασταν κοντα θα σου ελεγα τι θα τις ελεγα εγω

Valkyre
23-09-2011, 11:30
Σκεφτομαι οτι οι Ιαπωνες πλεον θελουν σχεδον μιση εως μια δεκαετια για να κυκλοφορησουν ενα τιτλο... Καζουνορι ναι εσενα κοιταω, οπως κι εσενα Νομουρα και ναι.... και εσενα.... Κοτζιμα.... :(

Lefteris_X
23-09-2011, 11:59
όταν θα πάψουν να νοιάζονται για παγκόσμιες πωλήσεις οι Ιάπωνες και επιστρέψουν να φτιάχνουν αυτό που μόνο αυτοί ξέρουν τόσο καλά = platform, cute, happy παιχνίδια με ΤΡΕΛΛΟ βάθος (υποθέτω κανείς δεν γνωρίζει τα άπειρα hidden κόλπα του Bubble Bobble για παράδειγμα), τότε ναι, θα αρχίσουν να βγάζουν πιο σύντομα τους τίτλους.

Δεν εννοώ να γυρίσουμε το "ρολόι" των Ιαπώνων 25 χρόνια πίσω, αλλά να χρησιμοποιήσουν την ήδη κεκτημένη τεχνογνωσία τους και να την "μεταφράσουν / μεταφέρουν" σε εφάμιλλους με τότε τίτλους, στο σήμερα.

Να έχουν και τις μεγάλες τους παραγωγές, οκ, αλλά να προέρχονται μόνο 1-2 μεγάλοι τίτλοι απο κάθε εταιρεία και όχι σωροί. Για παράδειγμα, Capcom = Devil May Cry / RESI, Konami = MGS , Square = FFantasy. Μην σκαλώσει κανενός το μυαλό ότι αναφέρομαι περιοριστικά στους παραπάνω τίτλους, τους ανέφερα μόνο ως μεγάλες παραγωγές, η οποίες αν κρίνει απο τις πωλήσεις η εταιρεία, μπορούν να σταματήσουν και να ξεκινήσουν νέοι τίτλοι. Αλλά τόσοι: ένας ή δύο το πολύ.

Έτσι ανάμεσα στα 1,5-2,5 χρόνια που θα περιμένουμε κάποια μεγάλη παραγωγή, θα μπορούμε να απολαμβάνουμε πάρα πολύ ωραία, απλά, αθώα, χωρίς βάθος και πολυπλοκότητα παιχνιδάκια (πέραν αυτή που αναφέρω στην αρχή του ποστ) και πάνω απ όλα φθηνές παραγωγές = χαμηλή τιμή παιχνιδιού.
Ένα platform ή απλοϊκό shooter (δεν ένννοω ΦΥΣΙΚΑ FPS, διαστημοπλοιάκια και τέτοια εννοώ) μπορεί να προσφέρει πολλή διασκέδαση, ιδιαίτερα όταν παίζεις διπλό (και 2πλο online)....αρκεί να έχει 5 πίστες παλούκια (με ζωές / κανονάκια / high-score) και ορθό σχεδιασμό gameplay.

Όταν το καταλάβουν εντελώς (γιατί κάπως έχουν αρχίσει να το καταλαβαίνουν, κρίνοντας τελευταίως απο τους τίτλους για PSN), τότε ναι, θα ξαναδούμε απο την Ιαπωνία και μεγάλες, λίγες αλλά διαμάντια παραγωγές και ζαφειράκια - ρουμπίνια αρκετά μικρότερες - λιγότερο κόστος - σύντομος χρόνος ανάπτυξης = χαμηλή τιμή με ελκυστικότατο gameplay.

Αν ευρωπαίοι / αμερικάνοι / ιάπωνες συνεχίσουν με τους ρυθμούς παραγωγών όπως σήμερα, θυμηθείτε με βαδίζουμε πάρα πολύ ωραία για το δεύτερο industry crash, όχι όπως του 1983 αλλά ελαφρώς διαφοροποιημένο (λόγω διαφορετικής παγκόσμιας κατάστασης), απο το οποίο αμφιβάλλω αν θα ανακάμψει η βιομηχανία ή μπορεί να ανακάμψει αλλά δεν θα προσφέρει πλέον το gaming όπως το ξέρουμε (κοινώς gaming = ταμπλέτα / κινητό / apple tv / φορητή κονσόλα και παρεμφερή προϊόντα άλλων εταιρειών, με σωρούς little-παιχνιδιών που το 90% είναι για τα σκουπίδια, αλλά με κόστος 1-3 ευρώ).


Ίδωμεν. Ελπίζω να σωφρονιστούν εν γένει οι εκδότριες εταιρείες αλλά και οι απανταχού devs, γιατί έχει πήξει ο κόσμος απο προγραμματιστές / γραφίστες που θέλουν να δουλέψουν λίγα χρονάκια να βγάλουν μερικά φράγκα και μετά να τα γράψουν όλα στα @@ τους + μεγαλοστελέχη οικονομικών κ μάρκετινγκ που θέλουν πολύ και γρήγορο χρήμα - επιστροφή της επένδυσης x 1000= φτάσαμε εδώ που φτάσαμε και ίσως να πάμε εκεί που φοβάμαι.

volyros
23-09-2011, 13:47
Μαάλιστα.....το τρολαρισμα εγινε τωρα "ευνόητοι λογοι"...Μαζεψτε τον καποιος.

:ice::ice::ice::ice::ice::ice:

Desmond
23-09-2011, 14:15
Το πόσο τυχερός είμαι που με τις ποσότητες φαγητού που τρώω δεν είμαι χοντρός!

Chill
23-09-2011, 16:12
Λίγο πριν τα 30.......ξαναγίνομαι φοιτητής ξεκινάω 4η γλώσσα και σε 18 μήνες αν δεν αλλάξει δραματικά κάτι κουνάω μαντήλι.

MajereMP44
23-09-2011, 19:25
Ας αρχισουμε ολοι EPIC FAIL ποστς σε παιχνιδια παλια!Καντο και εσυ , μπορεις!Ειναι και της μόδας!

tnf50
23-09-2011, 23:48
Νιωθω πολυ τυχερος σημερα!!!.....Κερδισα στο διαγωνισμο ενος περιοδικου το alice madness returns! F^*&^ yeah!

the master
23-09-2011, 23:54
οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiice!!!!
NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIICE!!!

θα στο κραταω ζεστο μεχρι το καλοκαιρι ! lohoooolz

messi10
24-09-2011, 00:02
Νιωθω πολυ τυχερος σημερα!!!.....Κερδισα στο διαγωνισμο ενος περιοδικου το alice madness returns! F^*&^ yeah!

Ρε tnf πλακα κανεις;
Και 'γω νικησα στον διαγωνισμο του Shadows of the Damned! :P

Η πλακα ειναι οτι ενας ειπε καλη τυχη στον αλλον. :d030:

the master
24-09-2011, 00:08
νομιζω οτι αν και κερδισατε δεν συγκρινεστε με εμενα...
εχω κερδισει ενα δειπνο
ενα dragon age origins
και ενα xperia x8!

tnf50
24-09-2011, 00:10
A ρε μεσσι ειμαστε και οι δυο πολυ κω*&φαρδοι!

edit: ok master θα στο δωσω...

messi10
24-09-2011, 00:15
K**&φαρδοι δεν λες τιποτα...:P Παντως δειχνει πολυ καλο το SotD.

ΒTW, master ακομα δεν εχεις στειλει το λινκ με τη νικη σου στο motorstorm.

the master
24-09-2011, 00:37
αμ δε το βρισκω σπανιο ντοκουμεντο εχει γινει...

tnf αλλαξα γνωμη, μαλλον δεν θα στο παρω το game who needs any other game than fifa...

tnf50
24-09-2011, 00:58
αμ δε το βρισκω σπανιο ντοκουμεντο εχει γινει...

tnf αλλαξα γνωμη, μαλλον δεν θα στο παρω το game who needs any other game than fifa...

uhhhh...i don't give a shit about fifa...anyway γουστα ειναι αυτα:a045fgf:

dimitrisasp
24-09-2011, 01:56
Ρε σεις δεν τα σπάει αυτή η εικόνα? Είναι λίγο συγκινητικό αν σκεφτείς το χάσμα γενεών :)

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/304657_10150315001607983_757987982_8316739_1682024 901_n.jpg

minaras_tio
24-09-2011, 02:22
Ω ρε φιλε το gameboy ηταν η πρωτη μου "παιχνιδομηχανη"! Μαχη με τη μανα μου για να μου το αγορασει θυμαμαι!
Ελιωνα ατελειωτα! Super mario,mortal combat,batman και αλλα πολλα πολλα!
Μετα βγηκε το color θυμαμαι.
Ετσι μπηκα στα video games!


Sent from my iPhone using Tapatalk

etnica12345
24-09-2011, 02:32
Αντε να παει 27 του μηνος να καω με το bf3........!!!! 2 κ σημερα :D

messi10
24-09-2011, 12:50
uhhhh...i don't give a shit about fifa...

Πες τα! :a042:

Spiros20
24-09-2011, 14:23
Πήρα μαι ωραία τηλεόραση 22 ιντσών αλλά επειδή είναι LED ακούγεται ο ήχος πολύ χάλια από την τηλεόραση θέλω να βρω κάποια ηχεία καλά αλλά δεν ξέρω σε ποιο Thread να ποστάρω.

messi10
24-09-2011, 15:22
Μπες στα threads με την ''Τεχνολογια''. Μετα ειτε δημιουργησε ενα καινουριο, ειτε ποσταρε σε ενα υπαρχον με παρομοια θεματολογια(αν υπαρχει). :)

the master
24-09-2011, 19:18
Πες τα! :a042:


lol μη χαιρεσαι τα ιδια λεει και για το προ...

tnf50
24-09-2011, 20:01
lol μη χαιρεσαι τα ιδια λεει και για το προ...

Υeah true,true...

PDS
24-09-2011, 21:22
Yπαρχει καμια ιδεα για καλη κουρευτικη μηχανη(γένια)?
Χαλασε η παλια...

messi10
24-09-2011, 21:47
Υeah true,true...

Really; :blink:

Και σε ειχα για καλο παιδι..:scratch::silly:

teddy
25-09-2011, 13:55
αγαπαω το ΤΜΑΧ μου,και παραλληλα σιχαινομαι την μετακομιση
που δεν με αφηνει να το καβαλησω και να εξαφανιστω!!!

WolfRathmA
25-09-2011, 16:03
Αν δε πληρώσουμε την έκτακτη εισφορά τι γίνεται; Πάω φυλακή; LOL

dimitrisasp
25-09-2011, 16:08
Αν δε πληρώσουμε την έκτακτη εισφορά τι γίνεται; Πάω φυλακή; LOL

Θα σου κάνουν δικαστήριο και μετά αναγκαστική εκτέλεση.. Δεν υπάρχει σωτηρία..

minaras_tio
25-09-2011, 16:08
Δε ξερω για φυλακη αλλα τα μουν@@κυλα θα βρουν τροπο σιγουρα να μας τα παρουν!


Sent from my iPhone using Tapatalk

nikon
25-09-2011, 16:24
Αν δε πληρώσουμε την έκτακτη εισφορά τι γίνεται; Πάω φυλακή; LOL1% προσαύξηση επί του ποσού κάθε μήνα και όταν θα χρειαστείς κάτι από την εφορία δεν θα στο δίνουν γιατί θα χρωστάς.

dinospao
25-09-2011, 19:20
αμα δεν πληρωσει κανενας Ελληνας τοτε τι θα κανουν; θα κοψουν το ρευμα σε ολη την Ελλαδα;

δεν μπορω να καταλαβω γιατι πανε ολοι σαν τα προβατα και πληρωνουν. ακουω συνεχεια για οικογενειες που διαλυονται, για ατομα που πεινανε, για ατομα που δεν εχουν λεφτα και τετοια κι ομως παντα θα πληρωσουμε τα παντα. αυτο πως γινεται;

το τι βολεμα υπαρχει σε αυτη τη χωρα ειναι απιστευτο.

αν ζουσαν οι πραγματικοι ηρωες και Ελληνες, θα εσφαζαν εκτος απο το ΔΝΤ και τους τουρκους και εμας τους απλους πολιτες που καθομαστε και δεν κανουμε τιποτα. απλα να κλαιγομαστε ξερουμε οταν ερθει η καμερα και να βριζουμε στο καναπε και στις καφετεριες.

οταν ομως πεις παμε στη βουλη να τα κανουμε πουτ@ν@ σου λενε: ε που να τρεχουμε τωρα, εχω τη σχολη μου, εχω τη δουλεια μου και αμαν μη τη χασω.

μα αμα ο καθενας σκεφτεται τον εαυτο του δεν θα αλλαξει τιποτα..

ελεος δηλαδη....

gtakis
25-09-2011, 22:32
ΤΑΙΝΙΑΡΑ αυτή την ώρα στον Αντ1 όποιος δεν έχει τι να κάνει ας το δει.....αξίζει πολύ.....Man on fire με τον Ντένζελ Ουασιγκτον

volyros
25-09-2011, 23:01
Βρε βαλτε ΝΕΤ να δειτε τον B.D. κια αφηστε τις ταινιες..

WolfRathmA
26-09-2011, 00:28
αμα δεν πληρωσει κανενας Ελληνας τοτε τι θα κανουν; θα κοψουν το ρευμα σε ολη την Ελλαδα;

δεν μπορω να καταλαβω γιατι πανε ολοι σαν τα προβατα και πληρωνουν. ακουω συνεχεια για οικογενειες που διαλυονται, για ατομα που πεινανε, για ατομα που δεν εχουν λεφτα και τετοια κι ομως παντα θα πληρωσουμε τα παντα. αυτο πως γινεται;

το τι βολεμα υπαρχει σε αυτη τη χωρα ειναι απιστευτο.

αν ζουσαν οι πραγματικοι ηρωες και Ελληνες, θα εσφαζαν εκτος απο το ΔΝΤ και τους τουρκους και εμας τους απλους πολιτες που καθομαστε και δεν κανουμε τιποτα. απλα να κλαιγομαστε ξερουμε οταν ερθει η καμερα και να βριζουμε στο καναπε και στις καφετεριες.

οταν ομως πεις παμε στη βουλη να τα κανουμε πουτ@ν@ σου λενε: ε που να τρεχουμε τωρα, εχω τη σχολη μου, εχω τη δουλεια μου και αμαν μη τη χασω.

μα αμα ο καθενας σκεφτεται τον εαυτο του δεν θα αλλαξει τιποτα..

ελεος δηλαδη....


Μαζι σου!


Πες μου τι μπορω να κανω για να μη τα δωσω τα λεφτα και θα το κανω! Τα λεφτα αυτα δε μου περισευουν! Αλλα και να μου περισευαν για πιο λογο να τους τα δωσω γ@μω τη μουτ@ν@ μου!?

djpar
26-09-2011, 10:03
Βρε βαλτε ΝΕΤ να δειτε τον B.D. κια αφηστε τις ταινιες..

πιο B.D μωρε τον παλιοχοντρο,εχει κλεψει ολες τις λουπες που υπηρχαν το 90 και τις εβαλε αυτουσιες σε τραγουδια κ λεγαμε ουααααουυυυ...ουσττττ

dinospao
26-09-2011, 13:23
Μαζι σου!


Πες μου τι μπορω να κανω για να μη τα δωσω τα λεφτα και θα το κανω! Τα λεφτα αυτα δε μου περισευουν! Αλλα και να μου περισευαν για πιο λογο να τους τα δωσω γ@μω τη μουτ@ν@ μου!?

Αποστολη το θεμα ειναι να γινει μια συντονισμενη προσπαθεια και να μην πληρωσει κανεις. Αν δεν πληρωσω εγω μονο επειδη δεν θελω και παει η υπολοιπη Χιος και πληρωσει ε, εμενα θα μου το κοψουν. Αν δεν παει κανεις τοτε δεν μπορουν να κανουν κατι. Ειδικα σε μικρες και κλειστες κοινωνιες, οπου οι ανθρωποι γνωριζονται σχεδον ολοι μεταξυ τους, κανεις υπαλληλος της ΔΕΗ δεν θα ειχε τα μουτρα να κοψει το ρευμα σε συμπολιτη του.

Επισης, μπορειτε να πατε στο Ταμείο Παρακαταθηκών & Δανείων και να πληρωσετε μονο το ρευμα. Ουτε ΕΡΤ, ουτε το χαρατσι.

Και μιλαμε για ενα χαρατσι, το οποιο ειναι μονιμο μιας και στην τροπολογία που κατατεθηκε δεν αναφερεται τιποτα για το μεχρι ποτε θα ισχυει η καταβολη του

djpar
26-09-2011, 13:32
μεχρι να πεθανει ο highlander που λεει κ ο φιλος μου!

personGR
26-09-2011, 15:02
Μαζι σου!


Πες μου τι μπορω να κανω για να μη τα δωσω τα λεφτα και θα το κανω! Τα λεφτα αυτα δε μου περισευουν! Αλλα και να μου περισευαν για πιο λογο να τους τα δωσω γ@μω τη μουτ@ν@ μου!?

Ακριβώς αυτή η αντίθεση (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=289968&postcount=428) είναι λάθος στη σημερινή, ελληνική κοινωνία.

Giannis7
26-09-2011, 16:58
αμα δεν πληρωσει κανενας Ελληνας τοτε τι θα κανουν; θα κοψουν το ρευμα σε ολη την Ελλαδα;

δεν μπορω να καταλαβω γιατι πανε ολοι σαν τα προβατα και πληρωνουν. ακουω συνεχεια για οικογενειες που διαλυονται, για ατομα που πεινανε, για ατομα που δεν εχουν λεφτα και τετοια κι ομως παντα θα πληρωσουμε τα παντα. αυτο πως γινεται;

το τι βολεμα υπαρχει σε αυτη τη χωρα ειναι απιστευτο.

αν ζουσαν οι πραγματικοι ηρωες και Ελληνες, θα εσφαζαν εκτος απο το ΔΝΤ και τους τουρκους και εμας τους απλους πολιτες που καθομαστε και δεν κανουμε τιποτα. απλα να κλαιγομαστε ξερουμε οταν ερθει η καμερα και να βριζουμε στο καναπε και στις καφετεριες.

οταν ομως πεις παμε στη βουλη να τα κανουμε πουτ@ν@ σου λενε: ε που να τρεχουμε τωρα, εχω τη σχολη μου, εχω τη δουλεια μου και αμαν μη τη χασω.

μα αμα ο καθενας σκεφτεται τον εαυτο του δεν θα αλλαξει τιποτα..

ελεος δηλαδη....

Τους Τούρκους γιατί ? :D

Valkyre
26-09-2011, 17:17
^^ ελα ντε......σιγα μην σφαζαμε και τα μισα βαλκανια...

Επισης αν μου ελεγε καποιος "παμε στην βουλη να τα κανουμε π**τανα" σαφως θα του ελεγα να παει να .....

οχι επειδη εχω σχολη, οχι επειδη δεν εχω χρονο, αλλα γιατι να παω να μπουκαρω μεσα σε ενα κτιριο που αντιπροσωπευει κατι ψηλοτερο απο 300 μπασταρδους και να το παιξω V for vendetta χωρις ουσιαστικη προταση, χωρις ουσιαστικη λυση και χωρις ουσιαστικο σχεδιο, απλα σκεφτομενος μοναχα το πως θα καταφερω να μην πληρωσω τα λεφτα μου στα τοσα μετρα που κυκλοφορουν τελευταια, επιβεβαιωνει για μια ακομη φορα οτι σκεφτομαι μοναχα εμενα και οχι την Ελλαδα.

Αν αυριο εβγαινε ο Γιωργακης και ελεγε παιδια, τελικα δεν θα πληρωσετε κανενα μετρο, ολα καλα τα βρηκαμε τα λεφτα. Να ειστε σιγουροι οτι ολοι μας θα ειμασταν ευτυχισμενοι...αυτο αρκει...να μαθουμε οτι δεν χρωσταμε και δεν θα πληρωσουμε πουθενα τα λεφτα μας. Το οτι η Ελλαδα θα συνεχισει να ειναι σε ενα βουρκο γεματο κινουμενη αμμο, λιγο θα μας απασχολησει... μεχρι φυσικα να ερθει η "επομενη φορα".

dinospao
26-09-2011, 17:24
Τους Τούρκους γιατί ? :D

Αυτοι ειναι για σφαξιμο ετσι κι αλλιως.

dinospao
26-09-2011, 17:35
^^ ελα ντε......σιγα μην σφαζαμε και τα μισα βαλκανια...

Επισης αν μου ελεγε καποιος "παμε στην βουλη να τα κανουμε π**τανα" σαφως θα του ελεγα να παει να .....

οχι επειδη εχω σχολη, οχι επειδη δεν εχω χρονο, αλλα γιατι να παω να μπουκαρω μεσα σε ενα κτιριο που αντιπροσωπευει κατι ψηλοτερο απο 300 μπασταρδους και να το παιξω V for vendetta χωρις ουσιαστικη προταση, χωρις ουσιαστικη λυση και χωρις ουσιαστικο σχεδιο, απλα σκεφτομενος μοναχα το πως θα καταφερω να μην πληρωσω τα λεφτα μου στα τοσα μετρα που κυκλοφορουν τελευταια, επιβεβαιωνει για μια ακομη φορα οτι σκεφτομαι μοναχα εμενα και οχι την Ελλαδα.

Αν αυριο εβγαινε ο Γιωργακης και ελεγε παιδια, τελικα δεν θα πληρωσετε κανενα μετρο, ολα καλα τα βρηκαμε τα λεφτα. Να ειστε σιγουροι οτι ολοι μας θα ειμασταν ευτυχισμενοι...αυτο αρκει...να μαθουμε οτι δεν χρωσταμε και δεν θα πληρωσουμε πουθενα τα λεφτα μας. Το οτι η Ελλαδα θα συνεχισει να ειναι σε ενα βουρκο γεματο κινουμενη αμμο, λιγο θα μας απασχολησει... μεχρι φυσικα να ερθει η "επομενη φορα".

Δεν λεω να ανατιναξουμε το κτιριο με τρενο γεματο εκρηκτικα. και ουτε τα ειπα αυτα για να γλιτωσουμε τα λεφτα μας. ο λαος ειναι ο μονος που μπορει να αλλαξει την κατασταση.
Αλλα αυτοι που ειναι εκει μεσα πρεπει να φυγουν εστω και με τη βια.
και μην πει κανεις οτι με τη βια δεν βγαζεις ακρη. αν το ελεγε και ο Κολοκοτρωνης αυτο τοτε δεν θα ειμασταν εδω τωρα να συζηταμε. Και τωρα σε κατοχη βρισκομαστε.
συμφωνω πως αν ο γιωργακης πει οτι δεν πληρωνουμε τιποτα τοτε ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι. και αυτη η νοοτροπια ειναι που πρεπει να αλλαξει. αλλιως μια ζωη στο πατο θα ειμαστε

Valkyre
26-09-2011, 17:42
^^ Aρα καταλαβαινεις οτι οι Τουρκοι δεν εχουν καμμια σχεση και δεν πρεπει να μας αφορουν αυτη τη στιγμη... αυτο που εχει σχεση ειναι να αλλαξει αυτο που πολυ σωστα ειπες. Οχι ομως με την βια... δεν ειμαστε βαρβαροι, ειμαστε ανθρωποι και καλο θα ειναι να ειμαστε πολιτισμενοι και οχι να γινουμε χουλιγκανς. Και δεν ειναι μονο αυτοι που φταινε, ειμαστε και εμεις. Ουτε εμεις εχουμε σταθει σωστα στην χωρα μας. Σαν συνολο μιλαω παντα.

Και εγω ειμαι σιγουρος.... οτι στην επομενη ομιλια του Γιωργακη και στην επομενη του Σαμαρα θα δω τιγκα γεματες πλατειες με πολλες σημαιες να ανεμιζουν.... γιατι η ατομικη βολεψια ειναι ανεκτιμητης αξιας εδω στην Ελλαδα τελευταια...

Ezio
26-09-2011, 23:01
Όσοι πιάνετε το κανάλι 4u, βάλτε το γιατί δείχνει εκπομπή για βιντεοπαιχνίδια.

djpar
26-09-2011, 23:06
και το MAD εχει για videogames

Ezio
26-09-2011, 23:44
Πάνω δεξιά είχε το σήμα του mad. Η ίδια εκπομπή πρέπει να είναι, απλά την δείχνει και στο 4u.

djpar
26-09-2011, 23:58
το παλικαρι παντος δεν το εχει...

WolfRathmA
27-09-2011, 01:50
Ακριβώς αυτή η αντίθεση (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=289968&postcount=428) είναι λάθος στη σημερινή, ελληνική κοινωνία.


LOL!!! Απο τοτε μεχρι τωρα ομως εχουν μεσολαβησει πολλα πραγματα!

Και στο κατω κατω και να μου περισσευαν τα λεφτα αυτη τη στιγμη, γιατι να τους τα δωσω; Τους τα χρωσταω;

volyros
27-09-2011, 03:34
πιο B.D μωρε τον παλιοχοντρο,εχει κλεψει ολες τις λουπες που υπηρχαν το 90 και τις εβαλε αυτουσιες σε τραγουδια κ λεγαμε ουααααουυυυ...ουσττττ

Λογια ακους η μονο μουσικη;;Βρες μου ενα να γραφει οπως ο Μιχαλης στην Ελλαδα να τον ακουω και γω..B.D και Τζιμης Πανουσης γραφουν πολιτικο στοιχο στην Ελλαδα αυτη την στιγμη ειτε το θες ειτε οχι!!

Τι να ακουω Nivo;:frusty:

djpar
27-09-2011, 10:31
τα ακους κ τα χρεωνεις στην φωτια...ελα ρε τωρα..χαχα

Emptysky''ΕΧΩ Ξ*ΙΣ΀Η Σ΀ΟΝ ΕΑΞ₯΀Ο ΜΟΞ₯''Official MusicVideo! - YouTube

το παλικαρι ακου τι λεει...αυτα ειναι κομματια τα ακους κ τα νοιωθεις

Valkyre
27-09-2011, 10:59
LOL!!! Απο τοτε μεχρι τωρα ομως εχουν μεσολαβησει πολλα πραγματα!

Και στο κατω κατω και να μου περισσευαν τα λεφτα αυτη τη στιγμη, γιατι να τους τα δωσω; Τους τα χρωσταω;

Αυτο που θελει να πει ο person και στην ουσια δεν το αναφερει επι προσωπικου για εσενα, αλλα περισσοτερο γενικα και προς ολους μας ειναι οτι κι εμεις δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων...

χρονια τωρα εμεις οι ελληνες πολιτες κλεβαμε το κρατος με καθε ευκαιρια που μας δινοταν. Ισως οχι ολοι μας, αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια. Ουτε στην εφορια δηλωναμε, ουτε πληρωναμε τους φορους που επρεπε να πληρωνουμε και παντα κρυβαμε οτι μπορουσε για να βαζει περισσοτερα λεφτα στην τσεπη μας. Αυτο λοιπον σιγα σιγα γινεται μια τεραστια φουσκα που καποια στιγμη θα σκασει.

Περα λοιπον απο το συστημα, περα απο τους βρωμικους πολιτικους, περα απο τα βατοπεδια και την siemens κλπ κλπ, ευθυνομαστε και εμεις γιατι κι εμεις επι τοσα χρονια κλεβαμε το κρατος. Με πολλους και διαφορους τροπους. Οποτε ναι... εν μερει...χρωσταμε κι εμεις καποια πραγματα στην Ελλαδα.

mania
27-09-2011, 11:01
@djpar
Ο BD foxmoor πραγματικα εδω και χρονια ακομα και σημερα ειναι απ τους μονους που κανουν hip hop στην ελλαδα.Υπαρχουν και καποιες αλλες εξαιρεσεις βεβαια,αλλα ο τυπος απλα εχει χαρισμα στον στιχο.Το θεμα με τα samples υπαρχει πιο πολυ την προηγουμενη δεκαετια και ναι εχει παρει πολλα κομματια αυτουσια.Οκ,λαθος του,αλλα αυτος το βλεπε σε φαση οτι τραγουδαει πανω σε ηχους τους οποιους ηδη εχει αγαπησει απο ξενα συγκροτηματα.Οκ,κανενα προβλημα απο μενα μιας και δεν τον εχω για μουσικο αλλα για στιχουργο.Συνηθως θα δεις οτι εχει ενα κοινο μεγαλυτερο ηλικιακα γιατι αυτους αγγιζει.

Καλα,για νιβο-μηδενιστη-νεβμα και λοιπους ηλιθιους οι οποιοι θελουν να γινουν αμερικανοι ραπερ ενω βρισκονται στην ελλαδα,τι να πουμε?Δυστηχως αυτο το ειδος μουσικης εχει χαλασει τρελα την τελευταια δεκαετια και στην Αμερικη.

djpar
27-09-2011, 11:03
WolfRathma μεγια την μπλουζα του driver

enstikto
27-09-2011, 14:59
Νομίζω πως το φόρουμ έχει ανάγκη απο ένα "Troll" emoticon! :D

Giannis7
27-09-2011, 17:01
Νομίζω πως το φόρουμ έχει ανάγκη απο ένα "Troll" emoticon! :D
http://resources.pokerstrategy.com/smileys/coolface.GIF

Κι άλλα 4 εμπνευσμένα από το 9gag.

http://resources.pokerstrategy.com/smileys/facepalm.gif

http://resources.pokerstrategy.com/smileys/rage.gif

http://resources.pokerstrategy.com/smileys/megusta.gif

http://resources.pokerstrategy.com/smileys/pokerface.gif

Δεν τα έχω φτιάξει εγώ, απλά τα βρήκα. :D

enstikto
27-09-2011, 17:12
Niiiiiiiiiiiiiiiice! + rep!

MetalGearFan
27-09-2011, 20:52
Είμαι από την Μακεδονία.

the master
27-09-2011, 20:59
http://resources.pokerstrategy.com/smileys/megusta.gif

volyros
27-09-2011, 21:05
τα ακους κ τα χρεωνεις στην φωτια...ελα ρε τωρα..χαχα

Emptysky''ΕΧΩ Ξ*ΙΣ΀Η Σ΀ΟΝ ΕΑΞ₯΀Ο ΜΟΞ₯''Official MusicVideo! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=fipg35_qSoY)

το παλικαρι ακου τι λεει...αυτα ειναι κομματια τα ακους κ τα νοιωθεις

Το ξερω το κομματι και δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν κι αλλοι που γραφουν "χρησιμους" στοιχους αλλα μην αρχισουμε να ποσταρουμε video γιατι μπορω να ποσταρω και γω απειρα απο B.D. με φοβερο μηνυμα και συναισθημα..Παντως δωστου αλλη μια ευκαιρια γιατι βλεπω οτι του χεις μεγαλη κασα και δεν την αξιζει..

djpar
27-09-2011, 21:08
μπα...αλλη μια...δεν νομιζω ακουω hiphop κοντα απο το 1997...δεν μου αρεσει καθολου η low bap

volyros
27-09-2011, 21:10
μπα...αλλη μια...δεν νομιζω ακουω hiphop κοντα απο το 1997...δεν μου αρεσει καθολου η low bap

Ξα σου!!

djpar
27-09-2011, 21:28
θα τα χρεωσω στην φωτια...(το ξερεις κ το ανεκδοτο ε?)

volyros
27-09-2011, 22:03
θα τα χρεωσω στην φωτια...(το ξερεις κ το ανεκδοτο ε?)

Οχι..Καλο;

Dragonpaul
28-09-2011, 17:33
Κάποτε η ερώτηση ήταν: "Τι δουλειά κάνετε;".
Τώρα η ερώτηση είναι: "Δουλεύετε;".

Valkyre
28-09-2011, 17:44
^^μπα... η πιο σωστη ερωτηση ειναι: "Πληρωνεστε?"

...

litanies
28-09-2011, 17:59
αν δουλεύετε :)

Chill
28-09-2011, 18:16
- Γεια σας, αναζητώ εργασία, μήπως χρειάζεστε κανέναν; Έχω τελειώσει ΑΕΙ, έχω 4 ξένες γλώσσες, έχω πλείστα σεμινάρια, έχω....
- ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ Καλημέρα, καλημέρα. Βεβαίως ζητώ υπάλληλο που να δουλεύει 3 φορές την βδομάδα από 4 ώρες. Προσφέρουμε εταιρικό αυτοκίνητο, ξανθιά γραμματέα με πλούσια προσόντα και μισθό 3000 ευρώ καθαρά και ιδιωτική ασφάλιση!!!
- Εεεεεεεε, πλάκα μου κάνετε;
- ΕΣΥ ΑΡΧΙΣΕΣ ΧΑΖΟΥΛΗ!!!!!!!

Spiros20
28-09-2011, 19:00
Μου λείπει πολυ ο Charlie :(

Dragonpaul
28-09-2011, 19:14
Bολεψου με τον Ashton τωρα....

Spiros20
28-09-2011, 19:36
Bολεψου με τον Ashton τωρα....

Καλά.

Avenger_Seraphim
28-09-2011, 19:49
Μου λείπει πολυ ο Charlie :(
Είδα και γώ το πρώτο επεισόδιο της σειράς, και ήταν η πρώτη φορά που δεν γέλασα καθόλου... Κακογραμμένο, εκδικητικό, και παιδιάστικο. Έτσι το είδα. Ίσως δω και το δευτερο επεισόδιο ετσι για να δώ τι παιζει, αλλα απ'οτι βλέπω στο ιντερνετ δεν ειμαι ο μονος που έχει αυτη την αποψη.

Spiros20
28-09-2011, 20:11
Είδα και γώ το πρώτο επεισόδιο της σειράς, και ήταν η πρώτη φορά που δεν γέλασα καθόλου... Κακογραμμένο, εκδικητικό, και παιδιάστικο. Έτσι το είδα. Ίσως δω και το δευτερο επεισόδιο ετσι για να δώ τι παιζει, αλλα απ'οτι βλέπω στο ιντερνετ δεν ειμαι ο μονος που έχει αυτη την αποψη.

Το πρώτο μου άρεσε λίγο. Το δεύτερο ήταν απλά βλακεία. Καθόλου δεν γέλασα.

dinospao
28-09-2011, 20:12
Είδα και γώ το πρώτο επεισόδιο της σειράς, και ήταν η πρώτη φορά που δεν γέλασα καθόλου... Κακογραμμένο, εκδικητικό, και παιδιάστικο. Έτσι το είδα. Ίσως δω και το δευτερο επεισόδιο ετσι για να δώ τι παιζει, αλλα απ'οτι βλέπω στο ιντερνετ δεν ειμαι ο μονος που έχει αυτη την αποψη.

και το δευτερο επεισοδιο μια απ τα ιδια ειναι.
καλως ή κακως η σειρα ηταν στημενη γυρω απο τον charlie sheen και τωρα που εφυγε μαλλον δυσκολα θα βγαλει τη σεζον η σειρα.

εντωμεταξυ στο 2ο επεισοδιο (το βαζω σε σποιλερ μη μας κραξουν)
δειχνουν τη γυναικα του γουολντεν. ειναι η αδερφη του Χερμπ, αλλα δεν βλεπεις καποια αντιδραση απο τον Αλαν, λες και την βλεπει πρωτη φορα.

Spiros20
28-09-2011, 20:19
και το δευτερο επεισοδιο μια απ τα ιδια ειναι.
καλως ή κακως η σειρα ηταν στημενη γυρω απο τον charlie sheen και τωρα που εφυγε μαλλον δυσκολα θα βγαλει τη σεζον η σειρα.

εντωμεταξυ στο 2ο επεισοδιο (το βαζω σε σποιλερ μη μας κραξουν)
δειχνουν τη γυναικα του γουολντεν. ειναι η αδερφη του Χερμπ, αλλα δεν βλεπεις καποια αντιδραση απο τον Αλαν, λες και την βλεπει πρωτη φορα.

Δεν είναι η αδερφή του Herb. Δες εδώ
Two And A Half Men - Alan gettin mad on Charlie - YouTube

Από την άλλη δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του ο Chuck. Ο Μικρός δεν έχει εμφανιστεί ούτε 30 δευτερόλεπτα και στα 2 επεισόδια μαζί.

dinospao
28-09-2011, 20:30
ιδια μουρη ειναι. δες το 20ο επεισοδιο απο την 4η σεζον.

tonybsg
28-09-2011, 20:34
και το δευτερο επεισοδιο μια απ τα ιδια ειναι.
καλως ή κακως η σειρα ηταν στημενη γυρω απο τον charlie sheen και τωρα που εφυγε μαλλον δυσκολα θα βγαλει τη σεζον η σειρα.


Ενημερωτικά, 20εκ τηλεθεατές μάζεψε το 2ο επεισόδιο, σχεδόν διπλάσια τηλεθέαση από την αμέσως επόμενη σειρά σε όλα τα timeslots της μέρας.

Avenger_Seraphim
28-09-2011, 20:47
Και κάπου στη πρώτη σεζον έχει μια κομπάρσα που έπαιξε αργότερα κανονικά στη σειρα. απλα δεν θυμάμαι ποια :Ρ Όπως και να χει, αφου το πρώτο επεισοδιο έκανε 27 εκατομμύρια, και έπεσε στα 20 τότε καλά πάμε :Ρ Οι περισσότεροι πιστευώ το βλεπουν για τον ίδιο λόγο που είδα και γω το πρώτο επεισοδιο. Για να δουν τι γίνετε...

tonybsg
28-09-2011, 21:12
Καλά, το 27άρι ήταν απίστευτος αριθμός, γύρω στα 15 έχει κάθε χρόνο έτσι κι αλλιώς - πέρυσι νομίζω είχε ακόμη λιγότερο μέσο όρο (που και πάλι είναι κάτι παραπάνω από μια χαρά νούμερα, εγώ προσωπικά δεν την βλέπω πάντως την σειρά).

MetalGearFan
28-09-2011, 21:17
το 2+1/2 men το αντικατέστησα με το 2 Broke Girls

2 Broke Girls - Extended Preview - YouTube

minaras_tio
28-09-2011, 22:26
Ασχετο:ξερετε τι γουσταρω σε αυτο το φορουμ και συμμετεχω οταν μπορω; Οτι υπαρχει ελευθερια λογου,δεν κλειδωνονται θεματα,δεν σβηνονται posts!
Εχω σιχαθει να μπαινω σε ενα αλλο πολυ μεγαλο φορουμ,και να βλεπω κλειδωμενα θεματα πραγματικα χωρις λογο. Αλλα δε τους βριζω να μην με banaroun,γιατι ολο και σε κατι ειναι χρησιμο.
Μου εσβησαν ποστ επειδη εγραφα(σχετικα με τον δορυφορο της νασα που επεσε πριν λιγες μερες): ελπιζω να πεσει στη βουλη με τους 300 να ειναι μεσα. Τι ειπα; Ποιον προσεβαλα;
Λετε να ειναι admin ο Παπανδρεου;
Φανταζεστε;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

messi10
28-09-2011, 23:08
Ποσο πολυ θα ηθελα να ζησω σε εναν Κοσμο με Δρακους, Σπαθια, Βουνα, Χωριουδακια, και μπολικα Χιονια....

j.dnls
28-09-2011, 23:25
Ποσο πολυ θα ηθελα να ζησω σε εναν Κοσμο με Δρακους, Σπαθια, Βουνα, Χωριουδακια, και μπολικα Χιονια....

LoL Να σε βλεπα μόνο τι θα έκανες με το σπαθί σου, όταν σου πεταγόταν κανας δράκος :e040fdd:

Εγώ θα ήθελα πάντως να ζω σε εναν κόσμο όπως το LBP: Όλα όμορφα και παιδικά/αθώα και αν δε σου αρέσει κατι, απλά το αλλάζεις...

messi10
28-09-2011, 23:35
Αναλογα...Ή θα τον αντιμετωπιζα ως ισος ή...θα το εβαζα στα ποδια. :P

j.dnls
28-09-2011, 23:58
Αναλογα...Ή θα τον αντιμετωπιζα ως ισος ή...θα το εβαζα στα ποδια. :P

Χαχα απ' αυτό το χωριό θα βγήκε: Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

dimitrisasp
29-09-2011, 00:15
το 2+1/2 men το αντικατέστησα με το 2 Broke Girls

2 Broke Girls - Extended Preview - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=hr3FXTioTIo)

Καλό φαίνεται.. Θα το τσεκάρω..

Spiros20
29-09-2011, 02:11
Και εγώ μάλλον. Αλλά θα περιμένω να μαζέψει καμιά Season. Π.χ το Two And A Half Men κατέβασα όλες τις Season αυτό το Καλοκαίρι και είδα όλα τα επεισόδια μέσα σε 1μιση εβδομάδα. 178 Επεισόδια.

Valkyre
29-09-2011, 10:32
^^Λολ καηκες εντελως ε? :)

Spiros20
29-09-2011, 14:52
^^Λολ καηκες εντελως ε? :)
Δεν λες τίποτα. Και αυτές οι σειρές είναι 20λεπτες οπότε λες όταν τελειώνει το ένα επεισόδιο πάμε και άλλο ένα.
Σε αυτήν την εβδομάδα είδα επίσης και όλη την Season 4 από το The Big Bang Theory που την είχα αφήσει στο επεισόδιο 5 λόγο σχολής.
Και βασικά με το Two And A Half Men από τα 178 επεισόδια τα 12 νομίζω τα είχα δει στην TV οπότε δεν τα είδα αυτά.

volyros
29-09-2011, 15:47
Μου θυμισες εμενα που σε 1 μηνα ειχα δει και τις 10 season απο Τα Φιλαρακια!!

MetalGearFan
29-09-2011, 18:30
Ασχετο:ξερετε τι γουσταρω σε αυτο το φορουμ και συμμετεχω οταν μπορω; Οτι υπαρχει ελευθερια λογου,δεν κλειδωνονται θεματα,δεν σβηνονται posts!
Εχω σιχαθει να μπαινω σε ενα αλλο πολυ μεγαλο φορουμ...


Και εγώ σε εντελώς άσχετο θέμα, πρέπει να είχαν φάει 6-7 ban σε μία μέρα στο insomnia ! Βασικά έκανα ξανά και ξανά και ξανά account απλά ρωτώντας τον mod "γιατί ρε φίλε" !

mod: ban 1 μήνα γιατί αντιβαίνεις τους κανόνες.
2ο account: οκ απλά πες μου τί έκανα !
mod: ban 2ο account γιατί δεν επιτρέπεται 2ο account !
3ο account: ναι βρε παιδί κάνε ban απλά εξήγησε μου πρώτα πως έσπασα τους κανόνες !
mod: ban 3ο account γιατί δεν επιτρέπονται πολλαπλά account !
4o account: θα μου πεις τί έκανα, διέγραψες τα πάντα και ειλικρινά δεν κατάλαβα ποιους ακριβώς κανόνες.
mod: ban 3ο account γιατί δεν επιτρέπονται πολλαπλά account και μόνημο ban στο πρώτο account
...
δεν κάνω πλάκα, μερικά από 3-4 new account ακόμα μου πέταξε και ένα "υπάρχει και δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος" αν συνέχιζα να τον ενοχλώ
...
η αρχική συζήτηση είχε να κάνει με ένα thread για το κάπνισμα που ο starter ζητούσε προτάσεις για καπνούς, και το post μου έριχνε μπηχτή ότι το all ages forum έμμεσα προμόταρε προϊόντα για ενηλίκους χωρίς κάποια προειδοποίηση, ή κάτι τέτοιο είχα γράψει

true story

djpar
29-09-2011, 19:17
το insomnia...?αυτο δεν ειναι με τα κολλημενακια τα xbotakia?...μακριααααα

MetalGearFan
29-09-2011, 19:27
το insomnia...?αυτο δεν ειναι με τα κολλημενακια τα xbotakia?...μακριααααα

και κολλημένους με apple, όταν τους έλεγα πως στο TEI πληροφορικής που ήμουν, τα mac ήταν ανύπαρκτα το θεωρούσαν spam !

WolfRathmA
29-09-2011, 20:44
Πρεπει να κατεβασω να δω το walking dead... ολο το ξεχναω ρε γμτ...

volyros
29-09-2011, 21:13
Να ρωτησω υπαρχει κανεις εδω μεσα που να του αρεσουν οι καινουργιες διαφημισεις του 11880;(Αυτες με τον χοντρο Βλαχο)Προσωπικα τις βρισκω αθλιες..

|WISE|
29-09-2011, 21:36
Να ρωτησω υπαρχει κανεις εδω μεσα που να του αρεσουν οι καινουργιες διαφημισεις του 11880;(Αυτες με τον χοντρο Βλαχο)Προσωπικα τις βρισκω αθλιες..

Εγω δεν τις καταλαβαινω καν..:/


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Lefteris_X
29-09-2011, 23:35
οικτρότατες

tnf50
30-09-2011, 15:36
Απαισιες και χωρις νοημα

Valkyre
30-09-2011, 16:02
Xαιρομαι που δεν βλεπω καθολου τηλεοραση....

volyros
30-09-2011, 16:51
Xαιρομαι που δεν βλεπω καθολου τηλεοραση....

Βρε ουτε εγω βλεπω εκτος απο συγκεκριμες εκπομπες οπως "Πρωταγωνιστες","Φακελοι","Μηχανη του χρονου",την εκπομπη μαγειρικης του jamie oliver(τον λατρευω!τον εχω γνωρισει κ προσωπικα λολ!),ντοκυμαντερ/αφιερωματα και φυσικα αθλητικα..Φαντασου να 'βλεπα κιολας!!:D

Λογω ομως οτι η τηλεοραση του σαλονιου παιζει ολη μερα λογω γονιων τις ειδα και απηυδησα(το σκοτωσα!).Και το χειροτερο ειναι οτι τα ανιψια μου εχουν μαθει τις "ατακες" και τις χρησιμοποιουν..

Παντως ο σεναριογραφος των διαφημησεων καλυτερα να μαθει κι αλλη μια δουλεια να κανει γιατι δεν τον βλεπω να εχει μελλον στη συγκεκριμενη..

tnf50
30-09-2011, 18:10
Ειδικα αυτη με τα παιδακια που παιζουν κρυφτο ειναι WTF

volyros
30-09-2011, 18:59
Ειδικα αυτη με τα παιδακια που παιζουν κρυφτο ειναι WTF

Καλα αυτη ειδικα ειναι gtp τελειως!!!Περναει οριακα αυτη με το ταβλι!!

messi10
30-09-2011, 19:05
Χαχαχα, καλα και νομιζα οτι μονο εμενα δεν μου αρεσαν για να βγαζουν συνεχεια αλλες κι αλλες.

minaras_tio
30-09-2011, 23:57
Και εγώ σε εντελώς άσχετο θέμα, πρέπει να είχαν φάει 6-7 ban σε μία μέρα στο insomnia ! Βασικά έκανα ξανά και ξανά και ξανά account απλά ρωτώντας τον mod "γιατί ρε φίλε" !

mod: ban 1 μήνα γιατί αντιβαίνεις τους κανόνες.
2ο account: οκ απλά πες μου τί έκανα !
mod: ban 2ο account γιατί δεν επιτρέπεται 2ο account !
3ο account: ναι βρε παιδί κάνε ban απλά εξήγησε μου πρώτα πως έσπασα τους κανόνες !
mod: ban 3ο account γιατί δεν επιτρέπονται πολλαπλά account !
4o account: θα μου πεις τί έκανα, διέγραψες τα πάντα και ειλικρινά δεν κατάλαβα ποιους ακριβώς κανόνες.
mod: ban 3ο account γιατί δεν επιτρέπονται πολλαπλά account και μόνημο ban στο πρώτο account
...
δεν κάνω πλάκα, μερικά από 3-4 new account ακόμα μου πέταξε και ένα "υπάρχει και δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος" αν συνέχιζα να τον ενοχλώ
...
η αρχική συζήτηση είχε να κάνει με ένα thread για το κάπνισμα που ο starter ζητούσε προτάσεις για καπνούς, και το post μου έριχνε μπηχτή ότι το all ages forum έμμεσα προμόταρε προϊόντα για ενηλίκους χωρίς κάποια προειδοποίηση, ή κάτι τέτοιο είχα γράψει

true story

Ναι ρε φιλε αυτο το φορουμ λεω αλλα δεν ηξερα αν μπορω να αναφερω το ονομα του.
Ας μη συνεχισω αλλο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

tnf50
01-10-2011, 12:50
Απο τα πιο σπαστικα πραγματα στον κοσμο. Να γουργουριζει το στομαχι την ωρα του διαγωνισματος...

Dragonpaul
01-10-2011, 13:57
Ναι ρε φιλε αυτο το φορουμ λεω αλλα δεν ηξερα αν μπορω να αναφερω το ονομα του.
Ας μη συνεχισω αλλο...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ετσι απο περιεργεια....

pinkfloyd22
02-10-2011, 02:56
Αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω ποτε να πιανω τα μπαρε στην κιθαρα ευκολα και γρηγορα εχω ψιλοαπογοητευτει με τα κωλομπαρε.....:(

dimitrisasp
02-10-2011, 05:07
Θα φτάσεις σε ένα σημείο που θα σου φαίνονται γελοία..

mania
02-10-2011, 12:46
Αναρωτιεμαι αν θα μπορεσω ποτε να πιανω τα μπαρε στην κιθαρα ευκολα και γρηγορα εχω ψιλοαπογοητευτει με τα κωλομπαρε.....:(

Στην αρχη ειναι απ τα πιο δυσκολα πραγματα στην κιθαρα αλλα με τον καιρο απλα δεν το σκεφτεσαι,το χερι θα πηγαινει απο μονο του χωρις προσπαθεια.Απλα κανε πολλες αλλαγες στην αρχη,το μπαρε,με ακορντα που δεν εχουν μπαρε πχ ντο-φα συνεχεια,ωστε να αλλα αλλαζει εντελως θεση το πρωτο δαχτυλο που κραταει το μπαρε.Αν νιωθεις το χερι να ζεσταινεται,κανε κατι αλλο και μετα παλι.Επισης κοιτα τον αντιχειρα του αριστερου να κραταει το μπρατσο στην μεση και οχι πιο πανω η πιο κατω.
Θα το βγαλεις και ουτε θα παιδευεσαι μετα.Τι κιθαρα παιζεις?

the master
02-10-2011, 16:35
θυμαμαι που σκεφτομουν και γω το ιδιο και τωρα ειναι οτι πιο γελοιο!

tnf50
02-10-2011, 23:46
θυμαμαι που σκεφτομουν και γω το ιδιο και τωρα ειναι οτι πιο γελοιο!

Eλπιζω να συμβει και σε 'μενα το ιδιο...θελω να μαθω sweep στο μπασο!!!

the master
03-10-2011, 00:02
ακομα πιστευω οτι το sweep ειναι πανδυσκολο...ποσο μαλλον στο μπασσο ,οποτε take it easy...

tnf50
03-10-2011, 00:04
ακομα πιστευω οτι το sweep ειναι πανδυσκολο...ποσο μαλλον στο μπασσο ,οποτε take it easy...


With hard work everything is possible! (cheesy)

dimitrisasp
03-10-2011, 01:11
Σήμερα που πήγα να πάρω το Ico από το Seven είδα ότι είχε το GOW3 30ευρώ και το GOWHD Collection2 40ευρώ. Το δεύτερο πάνω από 20-25 δεν αξίζει. Χίλιες φορές να πάρει κάποιος το GOW3! Τραγικές τιμές..

pinkfloyd22
03-10-2011, 01:21
Το εχω ακουσει παμπολες φορες οτι θα ερθει καιρος που θα πηγαινουν τα δακτυλα μονα τους και ο δεικτης θα δυναμωσει σιγα σιγα για να πιανει οσο δυνατα χρειαζεται το μπαρε. Αρα συμπερασμα....υπομονη και keep trying :D


Guitar - Peter Nalitch - YouTube

Peter Nalitch ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΤΙΤΑΝΑΣ ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟΣ!!!!!! ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ
GUITAR GUITAR GUITAR GUITAR COME TO MY BOUDOIR!!!!

the master
03-10-2011, 01:57
xaxaxaxa

εισαι δικος μας!
βαζεις κ φινα?

Giannis7
03-10-2011, 02:36
xaxaxaxa

εισαι δικος μας!
βαζεις κ φινα?

χαχαχαχαχαχα !

Fight Club ???

the master
03-10-2011, 02:43
yes!

-

djpar
03-10-2011, 09:26
ασχετο αλλα υπαρχει καποιος που να εχει βρει site τυπου myp2p και να βλεπει ελληνικο πρωταθλημα?

overclocker
03-10-2011, 13:36
ασχετο αλλα υπαρχει καποιος που να εχει βρει site τυπου myp2p και να βλεπει ελληνικο πρωταθλημα?

Το βάζω σε spoiler καλού-κακού. Πολύ οργανομένο site.
http://livetv.ru/en/

Giannis7
03-10-2011, 13:39
ασχετο αλλα υπαρχει καποιος που να εχει βρει site τυπου myp2p και να βλεπει ελληνικο πρωταθλημα?

Υπάρχει ακόμα το myp2p. Αντί για .eu είναι .pe.

djpar
03-10-2011, 16:04
το ξερω εχτες δεν εδειχνε γαυρο ομως...

pinkfloyd22
03-10-2011, 20:47
Να βαλω? Οι μυημενοι ξερουν τι να απαντησουν!

nikon
04-10-2011, 10:33
Σκέφτομαι πόσο ψεύτης μπορεί να γίνει κάποιος προκειμένου να ικανοποιήσει το εγώ του;;;;.....μέχρι αηδίας είναι η απάντηση.

the master
04-10-2011, 10:48
πραγματι φιλε,

djpar
04-10-2011, 10:53
Σκέφτομαι πόσο ψεύτης μπορεί να γίνει κάποιος προκειμένου να ικανοποιήσει το εγώ του;;;;.....μέχρι αηδίας είναι η απάντηση.

ελα!...χαχα

enstikto
04-10-2011, 11:03
Το amazon πρέπει να είναι το μοναδικό eshop στο οποίο παραγγελνεις κάτι σήμερα κ αύριο σου στέλνει recommendation για να το αγορασεις...
2η φορά που μου το κάνει!

tnf50
05-10-2011, 22:29
Ειμαι ο μονος που εχει εμμονη να μην αγγιζουν οι επισκεπτες το χειριστηριο του ps3 χωρις να εχουν πλυνει τα χερια τους?

dimitrisasp
05-10-2011, 23:07
Ειμαι ο μονος που εχει εμμονη να μην αγγιζουν οι επισκεπτες το χειριστηριο του ps3 χωρις να εχουν πλυνει τα χερια τους?

Σε έρευνα που έγινε αποδείχτηκε ότι πληκτρολόγια, ποντίκια, μοχλοί κλπ είναι από τα πιο βρώμικα γκάτζετς επειδή οι χρήστες δεν πλένουν τα χέρια τους όταν τα χρησιμοποιούν.

minaras_tio
05-10-2011, 23:12
Και το τιμονι απο το αυτοκινητο ειναι στα πιο βρωμικα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

tnf50
05-10-2011, 23:21
Το σπαστικο ειναι οτι αν γινει αυτο τα κουμπια κολλανε μεσα και χρειαζεται ανοιγμα...

HarrisDo
06-10-2011, 00:26
Τι χρειάζεται για να βγάλω χρεωστική?

Giannis7
06-10-2011, 00:46
Πόσο εθιστικό είναι το Orcs must die... Έπαιξα το demo και μάλλον πάει για αγορά. Ίσως να φταίει ότι είμαι μεγάλος fan των castle defense παιχνιδιών...

the master
06-10-2011, 00:55
μμμ
κατι θυμηθηκα τωρα
ενα 2D παιχνιδι που υπερασπιζοσουν ενα καστρο και ερχονταν στρατιωτες και εσυ τους πετουσες βελοι θυμαται κανεις πως λεγεται?

wolvoline
06-10-2011, 02:35
σκεφτομαι ποτε επιτελους θα τελειοσουν τα fillers στο bleach

Chill
06-10-2011, 02:39
μμμ
κατι θυμηθηκα τωρα
ενα 2D παιχνιδι που υπερασπιζοσουν ενα καστρο και ερχονταν στρατιωτες και εσυ τους πετουσες βελοι θυμαται κανεις πως λεγεται?

Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το Lords Of The Realm 2, της Sierra. Από τα προσωπικά αγαπημένα της προπερασμένης δεκαετίας μαζί με το warcraft 2.

Αν δεν είναι δώσε λίγα περισσότερα infos μπας και μπορέσω να σε βοηθήσω. Είναι μια κατηγορία παιχνιδιών που πραγματικά έχω λιώσει, καθότι και μακράν η αγαπημένη μου.

the master
06-10-2011, 03:13
δεν ειναι αυτο
φαντασου 2D σαν το super mario
απο τα δεξια να ειναι το καστρο σου με τοξοτες και απο αριστερα να ερχονται εχροι και συ τους πετας βελη ,παιζει να χει και αλλες επιθεσεις αλλα δεν θυμαμαι
και επισης ειναι με level οσο πιο μεγαλο τοσο πιο πολλοι εχθροι κλπ

MetalGearFan
06-10-2011, 04:10
Σε έρευνα που έγινε αποδείχτηκε ότι πληκτρολόγια, ποντίκια, μοχλοί κλπ είναι από τα πιο βρώμικα γκάτζετς επειδή οι χρήστες δεν πλένουν τα χέρια τους όταν τα χρησιμοποιούν.

για το πληκτρολόγιο, βγάζω όλα τα κουμπιά τα βάζω σε σάικερ με σαπουνάδα, τα χτυπάω μια δυό φορές, καθαρίζω το πληκτρολόγιο με ένα πανί και όταν στεγνώνουν τα πλήκτρα τα βάζω πίσω. έτσι έχω ένα πεντακάθαρο 8 χρονών πληκτρολόγιο.


σκεφτομαι ποτε επιτελους θα τελειοσουν τα fillers στο bleach

τεχνικά λέγονται anime only επεισόδια. το filler σε οτιδήποτε χρησιμοποιηθεί (σειρές, μουσική, ταινίες κτλ), απλά υπονοεί γκρίνια

tnf50
06-10-2011, 09:22
σκεφτομαι ποτε επιτελους θα τελειοσουν τα fillers στο bleach

χλωμο το βλεπω ακομα. αν δεν κρατιεσαι διαβασε το manga

Desmond
06-10-2011, 15:52
Το οτι οι μαυραγορίτες κάνουν χρυσές "δουλειές", αν κρίνω από την πυκνότητα των διαφημιστικών flyers στις γειτονιές.Θλίψη...
Πρέπει να δεχτούν κάποια... επίσκεψη... διαφορετική...

F1_STK
06-10-2011, 19:26
http://www.newsbomb.gr/politikh/story/83989/kleinei-to-chamam-ths-boylhs

Χαμαμ στη βουλη? παλουκωμα που θελετε..

dimitrisasp
06-10-2011, 20:54
Δουλεύω ένα μήνα τώρα στα δικαστήρια και το τι μιζέρια βλέπω (ειδικά λόγω των ημερών) δεν λέγεται! Μάγκες βάλτε το χιούμορ μπροστά γιατί μόνο έτσι θα την παλέψουμε!

AriStos13
06-10-2011, 22:08
γιατι να παιχνιδια για τους υπολογιστες ειναι πιο φθηνα απο τα παιχνιδια για το ps3???

Giannis7
06-10-2011, 23:16
γιατι να παιχνιδια για τους υπολογιστες ειναι πιο φθηνα απο τα παιχνιδια για το ps3???

Για να φιλοτιμηθείς και να μην τα κατεβάσεις από το ίντερνετ.

volyros
06-10-2011, 23:23
Για να φιλοτιμηθείς και να μην τα κατεβάσεις από το ίντερνετ.

Μα οπως το πες ακριβως!!"Για να φιλοτιμηθεις"!!Χαχαχαχα

nikolaszax
07-10-2011, 00:27
γιατι να παιχνιδια για τους υπολογιστες ειναι πιο φθηνα απο τα παιχνιδια για το ps3???

Γιατι οι εταιριες στις κονσολες πληρωνουν loyalties/license fees στην εταιρια στην οποια ανηκει η κονσολα(πχ. Sony,MS,Nintendo κτλ) για να μπορεσει καποιος να κυκλοφορησει ενα παιχνιδι σε αυτες.Αντιθετα το pc ειναι μια ανοιχτη πλατφορμα που δεν ανηκει σε κανεναν οποτε δεν υπαρχει αυτο το extra κοστος για τους developers,συνεπως μπορουν (και πρεπει imo) να το βαζουν σε χαμηλοτερες τιμες.

Chill
07-10-2011, 01:27
γιατι να παιχνιδια για τους υπολογιστες ειναι πιο φθηνα απο τα παιχνιδια για το ps3???

Τα παιχνίδια στις κονσόλες είναι πιο ακριβά από αυτά των pc για κανα μήνα. Μετά το price reduction οι των pc των πουλελέ. Τρανα παραδείγματα 2 κατεξοχήν pc τίτλοι, το deus ex και το fallout new vegas.....



Sent from my HTC Desire using Tapatalk

|WISE|
07-10-2011, 11:46
Σκεφτομαι ποσο ζωο ειμαι..Ξυπνησα 9 να παω σχολη να δωσω..κανω μπανιο,βαζω τα λαδια μου,τα αρωματα μου..ντυνομαι και πριν βγω απο το σπιτι τρωω φλασια!!το μαθημα το χω περασει πριν 2 χρονια...:/


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

enstikto
07-10-2011, 12:03
^^Αχαχαχαχαχα! Πάλι καλά που το θυμηθηκες πριν πας :P

volyros
07-10-2011, 12:37
Σκεφτομαι ποσο ζωο ειμαι..Ξυπνησα 9 να παω σχολη να δωσω..κανω μπανιο,βαζω τα λαδια μου,τα αρωματα μου..ντυνομαι και πριν βγω απο το σπιτι τρωω φλασια!!το μαθημα το χω περασει πριν 2 χρονια...:/


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....Φαντασου τι μας ψεκαζουν μλκα!!Η μανα μου προχθες εβαλε ενα καντηλι που αναβει καθε πρωι για τον Παππου μου στο ψυγειο,και μια φιλη ξεκινησε να παει να παρει την κορη της απο το σχολειο και πηγε στο σχολειο που πηγαινε αυτη πριν 30 χρονια που τωρα ειναι ερειπιο!!Και γενικοτερα πολυ αφηρημαδα/μαλακυνση πεφτει τωρα τελευταια..

Φαινεται πως τα φαρμακακια που μας ριχνουν τα αεροπλανακια για να μην ξεσηκωθουμε και τους αρχισουμε τις κλωτσιες ειναι πολυ δυνατα..

MajereMP44
07-10-2011, 12:39
Εμενα εχει βαρεσει το κινητο μου μεσα απο το ψυγειο!

modecris
07-10-2011, 12:40
Σκεφτομαι ποσο ζωο ειμαι..Ξυπνησα 9 να παω σχολη να δωσω..κανω μπανιο,βαζω τα λαδια μου,τα αρωματα μου..ντυνομαι και πριν βγω απο το σπιτι τρωω φλασια!!το μαθημα το χω περασει πριν 2 χρονια...:/


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Πλάκα κάνεις!! μήπως να αλλάξεις λάδια? xaxaxa

enstikto
07-10-2011, 12:40
Εγώ εχτές πήγαινα στην κουζίνα στη δουλειά να φτιάξω 2ο καφέ. Κρατούσα στο χέρι ποτήρι καφέ (με χρησιμοποιημένο καλαμάκι) και ένα μπουκαλάκι νερό. Πήγα λοιπόν να πετάξω το καλαμάκι στα σκουπίδια και αντί να πετάξω αυτό πέταξα το μπουκαλάκι με το νερό :P

dimitrisasp
07-10-2011, 12:41
Σκεφτομαι ποσο ζωο ειμαι..Ξυπνησα 9 να παω σχολη να δωσω..κανω μπανιο,βαζω τα λαδια μου,τα αρωματα μου..ντυνομαι και πριν βγω απο το σπιτι τρωω φλασια!!το μαθημα το χω περασει πριν 2 χρονια...:/


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Aαχαχαχαχαχαχα! Θεός!

Lefteris_X
07-10-2011, 12:54
1992 σχολική χρονιά προς 1993.

Τότε, Γ' Λυκείου.

Πάω στην τάξη κανονικά στις 9.00 το πρωί (χεχ, πρωινές ώρες το είχα κόψει στην Γ' Λυκείου, γενικότερα δεν πολύ πήγα σχολείο σε αυτή την τάξη 387 απουσίες λολ).......

και τι να δώ;

να γελάνε συμμαθητές και καθηγητής....με εμένα!

συγκεκριμένα έλεγε ένας (εδώ να σημειώσω ότι για να πάω σχολείο έπαιρνα τον ηλεκτρικό σιδηρόδρομο, ο γνωστός ΗΣΑΠ, δεν υπήρχε τότε ΜΕΤΡΟ, για να πάω απο Κ. Πετράλωνα στην Καλλιθέα):

"ρε παιδιά, ήμουν εχτές στο τραίνο και κάνει στάση στα Κ. Πετράλωνα. Ε, μετά είχε στάση στον Ταύρο, και καπάκι Καλλιθέα που κατεβαίνω. Στην στάση όμως των Κ. Πετραλώνων, τι να δω; Είδα τον πρόεδρο (σσ. ήμουν πρόεδρος τάξης, για να καίω -κυριολεκτικά- τα απουσιολόγια, ειδάλλως όλοι θα μέναμε απο απουσίες)......να είναι κανονικά στην στάση.......ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ - ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ!!!! Καλά ο πρόεδρός μας είναι 'άντε γεια' "..................


και εκείνη την στιγμή σκάω στην τάξη, όταν όλοι είχαν πεθάνει στα γέλια.

Με ρωτάει ο καθηγητής με δόση ειρωνείας: καλά, εσύ έχασες τον δρόμο;

Και του απαντώ με περίσσεια άνεση: όχι φυσικά. Ξύπνησα και ετοιμάστηκα κανονικά το πρωί, πήγα στο τραίνο........αλλά αποφάσισα ότι βαριέμαι να έρθω τελικά, οπότε πήγα στην αντίθετη στάση προς Αθήνα, για να πάω την κλασική μου βόλτα στα μαγαζιά υπολογιστών και φυσικότατα να λιώσω στα ηλεκτρονικά (coin-op) στην οδό Τζώρτζ (ο λεγόμενος "Ναός" του επιχειρηματία Τσιμογιάννη).

τι περιμένατε; να έχω χάσει τον δρόμο μου; σας γελάσανε.

Καπάκι: πήγαινε τώρα στον Λυκειάρχη και ξαναπέστα όπως μου τα είπες, θρασύτατε Ξυκομηνέ.

ΟΚ, σας το λέω: ξαναπάω Αθήνα τώρα και αν θέλετε πείτε τα εσείς.

Γειά σας!

(και απο πίσω η τάξη να χειροκροτεί).

Δεν είναι τυχαίο που Β' και Γ' Λυκείου οι συμμαθητές είχαν γράψει στην πόρτα της τάξης με σπρέϋ - μπογιά: Λευτέρης Ξυκομηνός - Υπεύθυνος Τουρισμού 1991-1992.......και την επόμενη χρονιά 1992-1993........

απίστευτες εποχές. (σημείωση: αν και είχα ξεκινήσει αμέτρητες καταλήψεις, δεν είχα πάει σε καμία λολ)

ps4
07-10-2011, 13:07
Μολις επεσε ο Μαιλο (σκυλακι) απο το μαξιλαρι στον καναπε ενω κοιμοταν, γυρισε γαυγισε στο μαξιλαρι, (επειδη επεσε;) και ξαναπεσε για υπνο. Ελιωσα..... LOL

LOL WISE.

Giannis7
07-10-2011, 14:10
Έχω πάθει κι εγώ το ίδιο πράγμα. Ήθελα μια φορά να πάω Μαρούσι και παίρνω τον ηλεκτρικό προς Πειραιά και ενώ είμαι μέσα περίπου ένα τέταρτο, ακούω "επόμενη στάση Καλιθέα", όπα λέω κάτι δεν πάει καλά. Είχα φτάσει 4-5 στάσεις πριν τον Πειραιά και μετά έκανα ολόκληρο ταξίδι για να φτάσω Μαρούσι.

dspug7
07-10-2011, 15:08
μου εχει τυχει να ξεχασω το αμαξι επειδη ειχα πιασει κουβεντα περπατωντας με τον κολλητο μου και να βρεθω αρκετα μακρυα απο εκει που το ειχα αφησει...

wolvoline
07-10-2011, 15:32
χλωμο το βλεπω ακομα. αν δεν κρατιεσαι διαβασε το manga

τελειωσαν φιλε μου :d030tr: :d030tr:

Uruz 7
07-10-2011, 16:44
Πόσο σπαστικό είναι που όταν στέλνεις για αγγελλία σου λένε οτι έχουν το game και όταν τους λές να πας το πάρεις σε γράφει και μετά από 4 PM, παρόλο που μπαίνει στο forum κάθε μέρα??? Λίγη τσίπα ρε, πες ότι άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να στο δώσω αλλά απάντα ρε άνθρωπε...

volyros
07-10-2011, 18:50
Που να δεις να παρακαλας 3,5 μηνες να σου αφησουν ενα feedback με pm,e-mail και sms να ειναι καθε μερα online και να σε γραφει..Ξεφτιλα..

kabamaru
07-10-2011, 19:05
Μια φορα μου ετυχε να ξυπνησω, να ντυθω, να παω στο αμαξι για να παω στη δουλεια και τοτε συνηδειτοποιησα οτι ηταν Σαββατο μεσανυχτα.

Uruz 7
07-10-2011, 20:48
Που να δεις να παρακαλας 3,5 μηνες να σου αφησουν ενα feedback με pm,e-mail και sms να ειναι καθε μερα online και να σε γραφει..Ξεφτιλα..

Όπως πάντα υπάρχουν και χειρότερα...

Αφου έχουμε πιάσει τα χαζά, τις προάλλες μίλαγα με έναν φίλο μου, σπίτι, στο κινητό και του κάνω σε κάποια φάση έντρομος:
"Ρε συ νομίζω οτι ξέχασα το κινητό στη σχολη!!!!"

Μια άλλη φορά έβλεπα ταινία και έτσι όπως παώ στο ψυγείο, παίρνω μια κοκα-κόλα και αφήνω μέσα το τηλεκοντρόλ. Αφού το ψάχνω κάνα μισάωρο και ξέροντας οτι το κράταγα το βρήκα στο επίμαχο σημείο.

dimitrisasp
07-10-2011, 21:34
Εγώ είχα δέσει την αλυσίδα γύρω από το ποδήλατο αλλά όχι και γύρω από το κολωνάκι που το ακούμπησα. Εξαφανίστηκα για κανά δύωρο και το διαπίστωσα όταν γύρισα. Πώς δεν μου το καβάτζωσε κανείς... :P

pinkfloyd22
07-10-2011, 22:03
τυχερος........

wolvoline
08-10-2011, 00:09
βαρεμαρα...

katsouras
08-10-2011, 00:52
ΕΛΛΑΣ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕ ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ EURO!!!

wolvoline
08-10-2011, 00:54
Bleach fillers τελος!!!!!!!!!!!!!!! Δωσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!! :P

|WISE|
08-10-2011, 01:09
Μαγκες πραγματικα δεν ξερω τι φταιει.μαλλον το οτι πηρα τοσο σοβαρα το να τελειωσω τη σχολη, μετα απο 6 χρονια,που παω και γραφω ακομα και σαυτα που τα χω περασει! :p


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

wolvoline
08-10-2011, 01:20
Μαγκες πραγματικα δεν ξερω τι φταιει.μαλλον το οτι πηρα τοσο σοβαρα το να τελειωσω τη σχολη, μετα απο 6 χρονια,που παω και γραφω ακομα και σαυτα που τα χω περασει! :p

Σε νιωθω :P

volyros
08-10-2011, 06:22
Όπως πάντα υπάρχουν και χειρότερα...

Αφου έχουμε πιάσει τα χαζά, τις προάλλες μίλαγα με έναν φίλο μου, σπίτι, στο κινητό και του κάνω σε κάποια φάση έντρομος:
"Ρε συ νομίζω οτι ξέχασα το κινητό στη σχολη!!!!"

Μια άλλη φορά έβλεπα ταινία και έτσι όπως παώ στο ψυγείο, παίρνω μια κοκα-κόλα και αφήνω μέσα το τηλεκοντρόλ. Αφού το ψάχνω κάνα μισάωρο και ξέροντας οτι το κράταγα το βρήκα στο επίμαχο σημείο.

Εγω μετα απο κρεπαλη εχω διαλυσει πετωντας το στον τοιχο τηλεκοντρολ τηλεορασης επειδη δεν δουλευε..

Δεν δουλευε=Δεν αναβε τα φωτα του δωματιου:P

Lefteris_X
08-10-2011, 08:35
Εγω μετα απο κρεπαλη εχω διαλυσει πετωντας το στον τοιχο τηλεκοντρολ τηλεορασης επειδη δεν δουλευε..

Δεν δουλευε=Δεν αναβε τα φωτα του δωματιου:P
πέθανα! ΠΕΘΑΝΑ λέμε! (στα γέλια)


μου θύμισες μια απο τις πολλές δικές μου φάσεις κραιπάλης (νεαρός ήταν κάτι το σύνηθες κάθε εβδομάδα 1-2 φορές).........

........στην οποία είχα μπει σπίτι όλα κανονικά, άναψα φώτα, έβγαλα παπούτσια ( = κατάφερα και έλυσα επιμελώς τα κορδόνια στα μποτάκια), έβγαλα ρούχα, ωραία ως εδώ.......και είχα αρχίσει να χαίρομαι - αυτοεκτιμώ εαυτόν, γιατί λέω "πσσσσσσ, τι μάγκας είσαι ρε παιδάκι μου, δεν μασάς τίποτα, παρόλο το καρα-φέσι"...........

........και αποφάσισα ότι θέλω να δω χρωματάκια και σχεδιάκια (για ΤΟΣΟ τούμπανο φέσι, υγρών και "χλωρών" λέμε :P)..............αλλά είχα πρόβλημα.......................μεγάλο πρόβλημα και δεν μπορούσα να ανάψω τον υπολογιστή (on).

Γιατί;

Γιατί κράταγα στα χέρια μου τα κλειδιά του σπιτιού και μια που κοίταζα αυτά, μια που κοίταζα τον υπολογιστή...........και έλεγα απο μέσα μου

"μαλάκα μου, πως θα ανοίξεις τον υπολογιστή; αφού τα κλειδιά του τα έχεις αφήσει μάλλον στο αμάξι, γιατί δεν είναι αυτά που κρατάς τώρα, αυτά είναι του σπιτιού, οπότε χωρίς κλειδιά, πως θα ανάψεις τον υπολογιστή; "

γάματα; ώρες - ώρες το μυαλό απο το κλάσιμο (φέσι, κραιπάλη, κατάχρηση) .........ε, κλάνει και αυτό και σου φτιάχνει "σχέδια"...απίστευτα όμως! άκου εκεί "δεν έχω τα κλειδιά του υπολογιστή, τα οποία κιόλας είναι ξεχασμένα στο αμάξι (!), οπότε πως θα ανάψω τον υπολογιστή; "

"γεια χαρά" τελείως.

χααχαχαχααχχαα να σαι καλά volyros που με έκανες να σκάσω στα γέλια!

Καλημέρα σας! (σήμερα κιόλας ξεπατώθηκα στον ύπνο, τι να σας πώ! απο τις 2.00 το βράδυ ως τις 6.30 περίπου.....στις 7.00 δεν άντεξα, να κοπανιέμαι στο κρεββάτι τσάμπα...και σηκώθηκα, πήρα τον Macάκα και βγήκα στον κήπο, ώστε να μην ξυπνήσω την ωραία κοιμωμένη...)

wolvoline
08-10-2011, 09:02
νταξει τι να πεις ελεος lol :D

volyros
08-10-2011, 11:44
@lefteris x γι αυτο εγω εχω ενα ζευγαρι δευτερα κλειδια στο κομοδινο!!:D:D

Καλημερες σε ολους και γελατε γιατι χανομαστε!!(καντε και το "αλλο" ενοειτε μην το κοψετε!!)

wolvoline
08-10-2011, 12:28
αηντε να τελειωσουν τα naruto shippuden fillers επιτελους :/

dimitrisasp
09-10-2011, 21:04
Λευτέρη τα φώτα σου!

Steve Jobs introducing Halo - YouTube