PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Dragonpaul
28-08-2011, 23:17
20 μηνες εγω!!!!! Σας τρωω ολους!!!!!

the master
28-08-2011, 23:19
εγω ειμαι προστατης!!!
epic!

dimitrisasp
28-08-2011, 23:19
Τι λες ρε Παυλαρα?

Dragonpaul
28-08-2011, 23:22
Τι λες ρε Παυλαρα?
Πραγματικα, ηταν η πιο "χαμενη" περιοδος της ζωης μου. Οταν εισαι στρατο μενεις κοινωνικα και πνευματικα αδρανης, χωρις καμια υπερβολη. Η ζωη σου ειναι ενα κωλοστρατοπεδο, στο οποιο το πρωι κανεις τον χαμαλη και το βραδυ κανεις σκοπιες. Αυτο που, ευτυχως, κατεφερα και εκανα, ηταν να πεισω τον εαυτο μου πως θα ειμαι φανταρος για 20 μηνες και πως δεν εχει νοημα να γκρινιαζω, γιατι πολυ απλα αυτο δε θα αλλαζε. Ετσι περασε ο καιρος.

dimitrisasp
28-08-2011, 23:26
Αυτη η αποξενωση απο τον περιγυρο ειναι που με αγχωνει και μενα.. Αντε να δουμε

Dragonpaul
28-08-2011, 23:39
Αυτη η αποξενωση απο τον περιγυρο ειναι που με αγχωνει και μενα.. Αντε να δουμε
Μα αυτο ειναι το χειροτερο. Ασε...

Βρε boy, πηγαινε λιγο στο thread με τα anime να δεις κατι που ρωτησα. Εσυ σιγουρα θα εχεις την ακρη.

Ezio
29-08-2011, 00:05
Τι να πουμε και εμεις τα τριτακια που δινουμε πανελλαδικες φετος?(εκτος και αν εχουμε ιδια ηλικια και δεν το ξερω)

Πώς τα πας με τα μαθήματα;

the master
29-08-2011, 00:13
o tnf καλα τα παει προς το παρον αν και σε πιο δυσκολη κατευθυνση.
εγω ξεκιναω φρο. σε λιγες μερες και χω ξενερωσει.

jk_blue_tiger
29-08-2011, 00:15
Πραγματικα, ηταν η πιο "χαμενη" περιοδος της ζωης μου. Οταν εισαι στρατο μενεις κοινωνικα και πνευματικα αδρανης, χωρις καμια υπερβολη. Η ζωη σου ειναι ενα κωλοστρατοπεδο, στο οποιο το πρωι κανεις τον χαμαλη και το βραδυ κανεις σκοπιες. Αυτο που, ευτυχως, κατεφερα και εκανα, ηταν να πεισω τον εαυτο μου πως θα ειμαι φανταρος για 20 μηνες και πως δεν εχει νοημα να γκρινιαζω, γιατι πολυ απλα αυτο δε θα αλλαζε. Ετσι περασε ο καιρος.

Ο υπνος μειωνει τη θητεια. Ετσι λεγαμε τοτε. Επισης εγω σκεφτομουνα οτι ολα αυτα ηταν ενα διαλλειμα στη ζωη μου, αφου πριν παω φανταρος ειχα μπει στο στιβο της ζωης και ηδη δουλευα. Η τοτε σχεση βοηθησε καπως την μοναξια (α ρε τηλεκαρτα που εισαι τωρα;), αλλα επισης ο στρατος βοηθησε να καταλαβω οτι τελικα αυτη η σχεση δεν ειχε νοημα. Οποτε και μου εκανε καλο σε αυτο το κομματι τουλαχιστον.

Ezio
29-08-2011, 00:18
o tnf καλα τα παει προς το παρον αν και σε πιο δυσκολη κατευθυνση.
εγω ξεκιναω φρο. σε λιγες μερες και χω ξενερωσει.

Καλή επιτυχία και στους δυο σας. Εγώ από την άλλη τα πάω μαύρα χάλια. Τελείως αποτυχημένος.

the master
29-08-2011, 00:21
thanks και σε σενα,
αλλα τι εννοεις τελειως αποτυχημενος??

Ezio
29-08-2011, 00:46
Εννοώ ότι ενώ τα προηγούμενα χρόνια στα μαθήματα τα πήγαινα καταπληκτικά, β' λυκείου και όσο έχω κάνει από την γ' λυκείου από τα ιδιαίτερα το καλοκαίρι, τα πηγαίνω απίστευτα χάλια. Αυτές οι τάξεις έχουν σημασία ή τουλάχιστον την μεγαλύτερη σημασία για τις πανελλήνιες και αφού τα πάω χάλια σε αυτές, στις πανελλήνιες θα τα πάω χάλια, δεν θα περάσω σε καμιά σχολή και μετά θα έχω ένα απαίσιο μέλλον. Ναι, το ξέρω, δεν σημαίνει ότι αν δεν περάσω στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά τι να κάνω; Δεν νομίζω να τα καταφέρνω πουθενά αλλού και ένα πτυχίο ή και ένα μεταπτυχιακό θα με βοηθούσε, ειδικά τώρα με την κρίση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Από το τίποτα πάντως, καλύτερο θα ήταν. Και δεν είναι μόνο τα μαθήματα, γενικά και σε άλλους τομείς είμαι χάλια μαύρα, ας πούμε φίλους δεν έχω καθόλου, ποτέ δεν είχα, με όποια παιδιά μιλούσα (εντός σχολείου, εκτός σχολείου σπάνια) δεν τους λες φίλους, αλλά γνωστούς. Τουλάχιστον παλιά υπήρχε κάτι στο οποίο τα πήγαινα καλά, τα μαθήματα. Τώρα, ούτε αυτό. Κρίμα, θα ήταν πολύ ωραία να περνούσα στο πανεπιστήμιο, αλλά τα τρία και κυρίως τα 2 τελευταία χρόνια δεν ξέρω τι με έπιασε και τα πηγαίνω έτσι χάλια, έπιασα πάτο και με έχει πάρει από κάτω, πάντα ήμουν απαισιόδοξος αλλά ειδικά τώρα, είμαι ακόμα πιο πολύ.

jk_blue_tiger
29-08-2011, 01:06
Εννοώ ότι ενώ τα προηγούμενα χρόνια στα μαθήματα τα πήγαινα καταπληκτικά, β' λυκείου και όσο έχω κάνει από την γ' λυκείου από τα ιδιαίτερα το καλοκαίρι, τα πηγαίνω απίστευτα χάλια. Αυτές οι τάξεις έχουν σημασία ή τουλάχιστον την μεγαλύτερη σημασία για τις πανελλήνιες και αφού τα πάω χάλια σε αυτές, στις πανελλήνιες θα τα πάω χάλια, δεν θα περάσω σε καμιά σχολή και μετά θα έχω ένα απαίσιο μέλλον. Ναι, το ξέρω, δεν σημαίνει ότι αν δεν περάσω στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά τι να κάνω; Δεν νομίζω να τα καταφέρνω πουθενά αλλού και ένα πτυχίο ή και ένα μεταπτυχιακό θα με βοηθούσε, ειδικά τώρα με την κρίση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Από το τίποτα πάντως, καλύτερο θα ήταν. Και δεν είναι μόνο τα μαθήματα, γενικά και σε άλλους τομείς είμαι χάλια μαύρα, ας πούμε φίλους δεν έχω καθόλου, ποτέ δεν είχα, με όποια παιδιά μιλούσα (εντός σχολείου, εκτός σχολείου σπάνια) δεν τους λες φίλους, αλλά γνωστούς. Τουλάχιστον παλιά υπήρχε κάτι στο οποίο τα πήγαινα καλά, τα μαθήματα. Τώρα, ούτε αυτό. Κρίμα, θα ήταν πολύ ωραία να περνούσα στο πανεπιστήμιο, αλλά τα τρία και κυρίως τα 2 τελευταία χρόνια δεν ξέρω τι με έπιασε και τα πηγαίνω έτσι χάλια, έπιασα πάτο και με έχει πάρει από κάτω, πάντα ήμουν απαισιόδοξος αλλά ειδικά τώρα, είμαι ακόμα πιο πολύ.

Οπα ρε φιλε μην τρελαινεσαι. Ετσι οπως σε διαβαζω το μονο που σου μενει ειναι να πας παπας στο Αγιον Ορος.
Και εγω εχω περασει 2 περιοδους στη ζωη μου που ημουν χαλια μαυρα.
Ουτε τις τρελες σπουδες εχω ουτε γνωριμιες ειχα στη ζωη μου να με βοηθησουν. Ηρθα σε μια αγνωστη πολη για μενα αφηνοντας πισω οικογενοια & φιλους. Ομως τωρα εχω φτιαξει τη ζωη μου, παντρευτηκα και τα παω σχετικα καλα. Το θεμα ειναι να εχεις πιστη στον εαυτο σου και τις δυναμεις σου. Τα υπολοιπα σιγα-σιγα θα ερθουν. Θα σου πω μια ατακα απο μια ταινια "Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get".

Ezio
29-08-2011, 01:51
Δύσκολο να πιστέψω στον εαυτό μου γιατί τα πράγματα είναι εναντίον μου. Για τις πανελλήνιες συγκεκριμένα, δεν έκανα την επανάληψη που έπρεπε σε αρχαία και λατινικά και τώρα δεν ξέρω αν θα μπορώ να συνεχίσω με την ίδια καθηγήτρια, γιατί δεν θα μπορώ να παρακολουθώ το μάθημα και ίσως συνεχίσω με άλλο καθηγητή. Τώρα που θα βρω καθηγητή αν χρειαστεί, αυτή τη περίοδο, είναι άλλο θέμα, αλλά είναι και αυτό πρόβλημα.

dimitrisasp
29-08-2011, 02:45
Εzio φιλε μου. Μην απελπιζεσαι και μη στεναχωριεσαι. Μου ειναι απο τα πιο δυσαρεστα πραγματα να βλεπω νεα παιδια να ειναι τοσο πεσμενα. Αν καταλαβα καλα μπαινεις τριτη λυκειου τωρα ή ξαναδινεις για πανελληνιες. Τα πραγματα ειναι απλα εδω. Οσο διαβασεις τοσο καλα θα πας. Ειναι δυσκολο και σκληρο αλλα ετσι ειναι και το περασαμε ολοι μας. Δεν υπαρχει ευκολη οδος εδω. Γι αυτο το κεφαλι κατω, το PS3 στη ντουλαπα (και γω ετσι κανω στις εξετασεις) και διαβασμα. Γιατι να τα παρατησεις? Να κανεις σκοπο σου να τα μαθεις και να αφησεις τα αλλα στην ακρη. Αυτοπεποιθηση θελεις και κοιτα να τη βρεις απο καπου. Γι αυτο κοιτα να στρωθεις και να κανεις καλο στον εαυτο σου. Οι φιλοι μπορει να σου λειπουν οπως λες αλλα δεν θα κανουν αυτοι τη δουλεια για σενα γιατι ολοι αργα ή γρηγορα θα κοιταξουν τον εαυτο τους. Φιλους θα βρεις στη ζωη σου με τον εναν ή αλλον τροπο μην ανησυχεις. Ξυπνα και στρωσου στη δουλεια και ολα θα πανε καλα. Μονο εσυ μπορεις να βοηθησεις τον εαυτο σου οπως ολοι μας αλλωστε.

the master
29-08-2011, 06:27
εγω θα σου ελεγα να μην απελπιζεσαι αλλωστε ακομα δεν αρχισε η γ λυκειου ,δυστυχως βεβαια αυτο το κωλοσυστημα μας εχει κανει ηδη να αγχονομαστε.

εγω το καλοκαιρι διαβασα ελαχιστα στο κατω κατω τι στο καλο θα τα κανω στο σχολειο 1 ,στο φρο. 2 στο σπιτι μου 3.ε τι στο διαολο επρεπε να χασω και το καλοκαιρι μου?

tnf50
29-08-2011, 10:12
Να σας πω την αληθεια,και γω δε διαβασα οσο θα επρεπε...τουλαχιστον ελιωσα στο ΑΟΔΕ

personGR
29-08-2011, 10:25
Εννοώ ότι ενώ τα προηγούμενα χρόνια στα μαθήματα τα πήγαινα καταπληκτικά, β' λυκείου και όσο έχω κάνει από την γ' λυκείου από τα ιδιαίτερα το καλοκαίρι, τα πηγαίνω απίστευτα χάλια. Αυτές οι τάξεις έχουν σημασία ή τουλάχιστον την μεγαλύτερη σημασία για τις πανελλήνιες και αφού τα πάω χάλια σε αυτές, στις πανελλήνιες θα τα πάω χάλια, δεν θα περάσω σε καμιά σχολή και μετά θα έχω ένα απαίσιο μέλλον. Ναι, το ξέρω, δεν σημαίνει ότι αν δεν περάσω στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά τι να κάνω; Δεν νομίζω να τα καταφέρνω πουθενά αλλού και ένα πτυχίο ή και ένα μεταπτυχιακό θα με βοηθούσε, ειδικά τώρα με την κρίση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Από το τίποτα πάντως, καλύτερο θα ήταν. Και δεν είναι μόνο τα μαθήματα, γενικά και σε άλλους τομείς είμαι χάλια μαύρα, ας πούμε φίλους δεν έχω καθόλου, ποτέ δεν είχα, με όποια παιδιά μιλούσα (εντός σχολείου, εκτός σχολείου σπάνια) δεν τους λες φίλους, αλλά γνωστούς. Τουλάχιστον παλιά υπήρχε κάτι στο οποίο τα πήγαινα καλά, τα μαθήματα. Τώρα, ούτε αυτό. Κρίμα, θα ήταν πολύ ωραία να περνούσα στο πανεπιστήμιο, αλλά τα τρία και κυρίως τα 2 τελευταία χρόνια δεν ξέρω τι με έπιασε και τα πηγαίνω έτσι χάλια, έπιασα πάτο και με έχει πάρει από κάτω, πάντα ήμουν απαισιόδοξος αλλά ειδικά τώρα, είμαι ακόμα πιο πολύ.

Ε ΚΑΛΑ, τώρα μας έπεισες. :censored:

Κενά από άλλες χρονιές όλοι είχαμε (εγώ είχα θέματα και νόμιζω πως ακόμα έχω, με τις απόλυτες τιμές, go figure). Με λίγη δουλειά όμως γίνεσαι ξανά supernerd.

Το πόσο στραβά μπορεί να πάει αυτή η περίοδος δε λέγεται. Ο άλλος από θεωρητική με πήγε θετική γιατί δεν άντεχε τα κείμενα. Ο άλλος "ξέχασε" να διαβάσει ΑΟΔΕ με αποτέλεσμα να χάσει τη σχολή (όχι την πόλη, τη σχολή). Με άλλα λόγια, ξεκόλλα. Ειδικά η θεωρητική για μένα είναι η πιο εύκολη κατεύθυνση. Και η πιο δύσκολη ταυτόχρονα.

Δύσκολη, γιατί θέλει τόσο διάβασμα που ο πισινός σου αν είχε φωνή θα ούρλιαζε, εύκολη, γιατί όσο θα διαβάσεις τόσο θα γράψεις, όπως είπε και ο dimitrisasp. Αύγουστο έχουμε ακόμα, έχεις 10-12 μέρες μέχρι να ξεκινήσει το σχολείο.Στρώσε κώλο και πάλεψε με όσα έχεις ξεχάσει. Βρες ποιό μάθημα είναι το πιο σημαντικό (σ.σ.: Αρχαία), και δώσ'του να καταλάβει.

Όσον αφορά τα άλλα για το οποία κλαίγεσαι: Χάσε κιλά (όπα κάτσε, αυτό είναι προαιρετικό), φόρα χαμόγελο, ενεργόποιησε τις περιοχές Wernicke και Broca και μάθε να μιλάς (και να ακούς, βεβαίως βεβαίως) με κόσμο και δεν εννοώ μόνο για τον Drake και τον Ezio και θα δεις πως όλα θα λυθούν πρακτικά από μόνα τους. Και άμα δεν είσαι χιουμορίστα ή ταλαντούχος στο λέγειν εκ γενετής, μη σκας και ιδιαίτερα, οι παρέες ατόμων σπάνια να είναι αυτό που παρουσιάζουν σειρές όπως BBT και Friends.

:c026:


Να σας πω την αληθεια,και γω δε διαβασα οσο θα επρεπε...τουλαχιστον ελιωσα στο ΑΟΔΕ

So what; Για μένα το χρόνο σου έχασες, σε 2 μήνες το από το ΑΟΔΕ θα θυμάσαι μόνο τι σημαίνουν τα αρχικά του. Το μυστικό είναι απλά να το συντηρείς μες τη χρονιά, να βρίσκεις μνημονικούς κανόνες, και κατά το Πάσχα, αφού θα το έχεις διαβάσει και ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, θα το μάθεις τότε παπαγαλία. Και πας για 19.9.


εγω το καλοκαιρι διαβασα ελαχιστα στο κατω κατω τι στο καλο θα τα κανω στο σχολειο 1 ,στο φρο. 2 στο σπιτι μου 3.ε τι στο διαολο επρεπε να χασω και το καλοκαιρι μου?

1. Σταυρόλεξο
2. 60% προσοχή για νέες θεωρίες/δύσκολες ασκήσεις/σοβαρές απορίες, 40% για να βλέπεις άτομα που έχουν τα ίδια προβλήματα με σένα και να περνάτε καλά, έστω και αν αναλύετε τα προβλήματα σας.
3. Διάβασμα με στρατηγική :)

tnf50
29-08-2011, 11:14
Εγω πιστευω οτι πρεπει ο καθενας να νιωθει καλα με τον εαυτο του και να κανει αλλαγες που θα τον ωφελησουν προσωπικα και που δε θα εχουν στοχο μονο να γινει δημοφιλης. Ezio εγω θα σε συμβουλευα να βρεις μια παρεα η οποια θα ενωνεται με κοινα ενδιαφεροντα. Πχ εγω που δεν ειμαι ιδιαιτερα δημοφιλης εχω μια παρεα 5 ατομων(στη συσκευασια περιεχει το master) και ασχολουμαστε με οτι μας αρεσει(ανιμε,games,παιζουμε μουσικη κλπ). Εγω προσωπικα ουτε σε club πηγαινω ουτε κανω πραγματα που κανουν οι περισσοτεροι συνομιλικοι μου. Αυτο που θελω να σου πω ειναι να κανεις οτι γουσταρεις χωρις να σε νοιαζει για τους αλλους και να προσπαθησεις να βρεις μια παρεα με ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ φιλους. Μετα απο αυτο ολα θα σου φαινονται πιο ευκολα και θα νοιωθεις πολυ πιο αισιοδοξος. Οσο για το διαβασμα, μη νομιζεις οτι τα κενα που εχεις δε ''μπαλωνονται''. Αν ισχυε αυτο τοτε θα σου ελεγαν ολοι να παρατησεις το σχολειο επειδη δεν εχεις ελπιδα...πραγμα που δεν ισχυει.

Cheer up man!

Giannis7
29-08-2011, 12:45
Να σας πω την αληθεια,και γω δε διαβασα οσο θα επρεπε...τουλαχιστον ελιωσα στο ΑΟΔΕ

Το πιο ηλίθιο μάθημα. Το διαβάζεις χωρίς κανένα λόγο. Εγώ πέρσι το είχα μάθει όλο απ' έξω και αυτή την στιγμή δεν θυμάμαι το παραμικρό. Η συμβουλή (κανείς δεν την έχει ακολουθήσει :D) που θα σου δώσω είναι να μην το αφήσεις και να το διαβάζεις λίγο λίγο.



Εννοώ ότι ενώ τα προηγούμενα χρόνια στα μαθήματα τα πήγαινα καταπληκτικά, β' λυκείου και όσο έχω κάνει από την γ' λυκείου από τα ιδιαίτερα το καλοκαίρι, τα πηγαίνω απίστευτα χάλια. Αυτές οι τάξεις έχουν σημασία ή τουλάχιστον την μεγαλύτερη σημασία για τις πανελλήνιες και αφού τα πάω χάλια σε αυτές, στις πανελλήνιες θα τα πάω χάλια, δεν θα περάσω σε καμιά σχολή και μετά θα έχω ένα απαίσιο μέλλον. Ναι, το ξέρω, δεν σημαίνει ότι αν δεν περάσω στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά τι να κάνω; Δεν νομίζω να τα καταφέρνω πουθενά αλλού και ένα πτυχίο ή και ένα μεταπτυχιακό θα με βοηθούσε, ειδικά τώρα με την κρίση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Από το τίποτα πάντως, καλύτερο θα ήταν. Και δεν είναι μόνο τα μαθήματα, γενικά και σε άλλους τομείς είμαι χάλια μαύρα, ας πούμε φίλους δεν έχω καθόλου, ποτέ δεν είχα, με όποια παιδιά μιλούσα (εντός σχολείου, εκτός σχολείου σπάνια) δεν τους λες φίλους, αλλά γνωστούς. Τουλάχιστον παλιά υπήρχε κάτι στο οποίο τα πήγαινα καλά, τα μαθήματα. Τώρα, ούτε αυτό. Κρίμα, θα ήταν πολύ ωραία να περνούσα στο πανεπιστήμιο, αλλά τα τρία και κυρίως τα 2 τελευταία χρόνια δεν ξέρω τι με έπιασε και τα πηγαίνω έτσι χάλια, έπιασα πάτο και με έχει πάρει από κάτω, πάντα ήμουν απαισιόδοξος αλλά ειδικά τώρα, είμαι ακόμα πιο πολύ.

Χαλάρωσε φίλε. Ακόμα κι αν δεν περάσεις κάπου, δεν πρόκειται να έχεις απαίσιο μέλλον. Δηλαδή όλοι οι "ευτυχισμένοι" Έλληνες έχουν περάσει από τις πανελλήνιες ? Σημασία για μένα είναι να βρεις να κάνεις που σου αρέσει πάνω απ' όλα (εντός ή εκτός παννεληνίων). Το ότι αυτή τη στιγμή νομίζεις ότι δεν ξέρεις τίποτα, δεν λέει κάτι. Εγώ πέρσι στα πρώτα μαθήματα, δεν είχα καταλάβει τίποτα από τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Κάθισα και διάβασα και τελικά σήμερα έμαθα ότι πέρασα στην πρώτη μου επιλογή. Δεν γίνεται να απελπίζεσαι πριν καν τελειώσει το καλοκαίρι. Άμα κάτσεις και τα μελετήσεις ξανά και ξανά θα τα πας πολύ καλύτερα. Πρέπει να αρχίσεις να είσαι αισιόδοξος κι όχι να τα παρατάς από την αρχή της χρονιάς.

Dragonpaul
29-08-2011, 13:06
^^Συγχαρητήρια!!!!!!

Valkyre
29-08-2011, 15:38
Φιλε μου Ezio το κεφαλι ψηλα....το κεφαλι ΨΗΛΑ. Ουτε να σκεφτεσαι οτι επειδη μπορει να μην περασεις τωρα (γιατι δεν τελειωσαν οι ευκαιριες σου) στις Πανελληνιες τελειωσε η ζωη σου! Ημαρτον δηλαδη μην σε ακουσω να το ξαναλες αυτο!

Αν η μοναδικη ευκαιρια για ευτυχια και μια καλη ζωη ηταν να περασει καποιος στις Πανελληνιες, τοτε θα ζουσαμε ολοι στον Παραδεισο! Η ζωη θα σου δωσει πολλες ευκαιριες. Φροντισε να τις αρπαξεις απο τα μαλλια και να τις σμηλεψεις ωστε να εκπροσωπευσουν εσενα, το μελλον σου και την ευτυχια σου.

Μην απογοητευεσαι και μην απελπιζεσαι, ειναι νωρις ακομα για να το κανεις αυτο στον εαυτο σου. Και οπως σου ειπαν και αλλα παιδια μην τα κρατας μεσα σου. Πεστα καπου. Αν οχι σε οικογενεια και φιλους τοτε σε εναν ειδικο. Δεν ειναι καθολου ντροπη να πας και να μιλησεις 3-4 φορες με εναν ψυχολογο. Και μονο που θα το βγαλεις απο μεσα σου θα νιωσεις καλυτερα. Η ζωη εχει γινει αρκετα αγχοτικη δυστυχως στις μερες μας, οι απαιτησεις γινονται ολο και μεγαλυτερες και η κατασταση γενικα δεν ειναι καλη. Οποτε πιο πολυ μου φαινεται απαραιτητο να περναμε ολοι μας απο εναν γιατρο μια στο τοσο να ξαλαφρωσουμε λιγακι!

Και ειπαμε! Το κεφαλι ψηλα! Εγω οταν ειμαι χαλια -θα ακουστει ηλιθιο, αλλα δεν ξερω...αυτος ο τροπος λειτουργει για εμενα- θυμαμαι μια ταινια... το Πολυ Σκληρος για να Πεθανει! χαχαχα ναι και ομως. Και το επαναλαμβανω μεσα μου συνεχεια και λεω "οχι ρε βρωμερο και τρισαθλιο αγχος ειμαι πολυ σκληρος για να με πεθανεις! ΟΥ ΡΕ!"

ΥΓ: Και δεν το κρυβω...μετα απο λιγο λεω επισης μεσα μου: "yippie ki-yay motherfucker!" ΧΑΧΑΧΑ :D

enstikto
29-08-2011, 15:42
Και ειπαμε! Το κεφαλι ψηλα! Εγω οταν ειμαι χαλια -θα ακουστει ηλιθιο, αλλα δεν ξερω...αυτος ο τροπος λειτουργει για εμενα- θυμαμαι μια ταινια... το Πολυ Σκληρος για να Πεθανει! χαχαχα ναι και ομως. Και το επαναλαμβανω μεσα μου συνεχεια και λεω "οχι ρε βρωμερο και τρισαθλιο αγχος ειμαι πολυ σκληρος για να με πεθανεις! ΟΥ ΡΕ!"

ΥΓ: Και δεν το κρυβω...μετα απο λιγο λεω επισης μεσα μου: "yippie ki-yay motherfucker!" ΧΑΧΑΧΑ :D

Άγχος: I will be back! :a018: ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

:P:P:P:P

Valkyre
29-08-2011, 15:48
Άγχος: I will be back! :a018: ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

:P:P:P:P


I'll be ready! :triniti:

Giannis7
29-08-2011, 15:52
^^Συγχαρητήρια!!!!!!

Ευχαριστώ... :a068:

mania
29-08-2011, 16:09
Εννοώ ότι ενώ τα προηγούμενα χρόνια στα μαθήματα τα πήγαινα καταπληκτικά, β' λυκείου και όσο έχω κάνει από την γ' λυκείου από τα ιδιαίτερα το καλοκαίρι, τα πηγαίνω απίστευτα χάλια. Αυτές οι τάξεις έχουν σημασία ή τουλάχιστον την μεγαλύτερη σημασία για τις πανελλήνιες και αφού τα πάω χάλια σε αυτές, στις πανελλήνιες θα τα πάω χάλια, δεν θα περάσω σε καμιά σχολή και μετά θα έχω ένα απαίσιο μέλλον. Ναι, το ξέρω, δεν σημαίνει ότι αν δεν περάσω στο πανεπιστήμιο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά τι να κάνω; Δεν νομίζω να τα καταφέρνω πουθενά αλλού και ένα πτυχίο ή και ένα μεταπτυχιακό θα με βοηθούσε, ειδικά τώρα με την κρίση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Από το τίποτα πάντως, καλύτερο θα ήταν. Και δεν είναι μόνο τα μαθήματα, γενικά και σε άλλους τομείς είμαι χάλια μαύρα, ας πούμε φίλους δεν έχω καθόλου, ποτέ δεν είχα, με όποια παιδιά μιλούσα (εντός σχολείου, εκτός σχολείου σπάνια) δεν τους λες φίλους, αλλά γνωστούς. Τουλάχιστον παλιά υπήρχε κάτι στο οποίο τα πήγαινα καλά, τα μαθήματα. Τώρα, ούτε αυτό. Κρίμα, θα ήταν πολύ ωραία να περνούσα στο πανεπιστήμιο, αλλά τα τρία και κυρίως τα 2 τελευταία χρόνια δεν ξέρω τι με έπιασε και τα πηγαίνω έτσι χάλια, έπιασα πάτο και με έχει πάρει από κάτω, πάντα ήμουν απαισιόδοξος αλλά ειδικά τώρα, είμαι ακόμα πιο πολύ.


Φιλε μου μπορει να μην γνωριζομαστε,αλλα στεναχωριεμαι να βλεπω τοσο νεα ατομα να μην ειναι αισιοδοξα.Πιστεψε με,εισαι υπερβολικα μικρος με ολη την εννοια και η ζωη τωρα αρχιζει.Μην σε ριχνει καθολου,αλλαγες μπορεις να κανεις στην ζωη σου οσο βεβαια εσυ το θες.Και δεν εννοω να αλλαξεις προσωπο και τον ιδιο τον Ezio,γιατι τους φιλους που (σιγουρα) θα κανεις με τον καιρο,πρεπει να γνωρισουν το ατομο που πραγματικα εισαι και οχι κατι που θελεις να δειξεις οτι μπορεις να εισαι.

Το μονο που θα σου λεγα να κυνηγησεις,ειναι το εξω.Με την καλη εννοια παντα,δεν εννοω να μπλεχτεις καπου που δεν πρεπει.Πχ κυνηγα μια συναντηση γνωστων,εναν καφε,ενα 5χ5,ενα παρτυ,κοπελα,οτιδηποτε εχει να κανει με αλλα ατομα.Χωρις να χρειαζεται να παρατησεις τιποτα αλλο πχ μαθηματα κτλ.Ολα με μετρο ειναι.Αλλα γενικως οπου βρεις ευκαιρια,αρπαξε την.

Μην νομιζεις οτι η παρεα που θα βρεις πρεπει να ειναι κοινη σε ολα τα ενδιαφεροντα.Μπορει ο καθενας σε μια παρεα να ειναι κουκουρουκου σε σχεση με τον αλλον,αλλα να βρισκονται σε ενα κοινο σημειο,στην κουβεντα,στο χιουμορ(πολυ βασικο) η οπου αλλου.Πιστεψε με,οι 4 κολλητοι που ειμαστε τοσα χρονια καθε μα καθε μερα μαζι,ειμαστε απο τα 8 και ειμαι 28 τωρα.Δηλαδη 20 χρονια κοντα.Και ο καθε χαρακτηρας ειναι η μερα με την νυχτα με τους αλλους.Αλλα απλα δενουμε.Ετσι απλα.Ξερω οτι αν πει καποιος μια συγκεκριμενη ατακα,θα γελαμε ολη την μερα.Γιατι μαθαμε ο ενας τον αλλο.Περα απ τους διαφορετικους χαρακτηρες μας.

Φαντασου παιζω games απ τα 6(22 χρονια) και κανενας απ τους αλλους δεν εχει αγγιξει ουτε το pacman ποτε.Οκ,ειναι κατι που γεμιζει εμενα μονο.Θα συμφωνησω και με τον person gr δηλαδη σ αυτο.Γενικως πραγματα που σε κλεινουν μεσα οπως πχ το ps3,ασ τα για την τελευταια στιγμη της μερας.Καλα ειναι και αυτα,οταν βεβαια εισαι γεματος απο τα αλλα πραγματα γυρω σου(μεγαλυτερης σημασιας) και θες μια στιγμη ηρεμιας.

Για το διαβασμα που λες,μην ανησυχεις.Θελει υπομονη ενα χρονο καλο ακομα,να στρωθεις με οργανωση κτλ.Βεβαια οι πανελληνιες ειναι ενα μεγαλο θεμα,αλλα δεν ειναι και η τελευταια επιλογη στην ζωη σου οπως το παρουσιαζεις.Πανω απ ολα δες αυτο που θα σπουδασεις να το θες πραγματικα,αν γινεται αυτο βεβαια.Πχ μην νομιζεις οτι γιατρος και δικηγορος σημαινει αυτοματα και ευτυχισμενος ανθρωπος.Μπορει η ευτυχια να παιζει σε κατι αλλο,πιο μικρο αλλα να γεμιζει εσενα.Την εποχη που εδινα πανελληνιες σαν και σενα μπερδεμενος και μην περνωντας σε κατι που ηθελα,αποφασισα οτι η κιθαρα που επαιζα ερασιτεχνικα,ειναι αυτο που θα θελα να κανω και σαν επαγγελμα.Περασα βεβαια απο χιλια δυο επαγγελματα ξεμπαρκα με αυτο,αλλα σιγα σιγα το κανω πραγματικοτητα με πολυ διαβασμα να εχει προηγηθει και πιστεψε με ειναι οτι καλυτερο να ασχολεισαι με κατι που αγαπας και να μπορεις σιγα σιγα να ζεις απ αυτο.

Γι αυτο μην σε παιρνει με τιποτα απο κατω,εχεις πολλα να ζησεις και ακομα δεν εχεις δει τα πιο ωραια.Και δεν το λεω απλα σαν μια cheesy ατακα.Το εννοω.Η ηλικια που εισαι ειναι και απ τις πιο μπερδεμενες ηλικιες γι αυτο και σκεφτεσαι ετσι.

WolfRathmA
29-08-2011, 17:33
Υπαρχει κλινικη με το ονομα Animus στη λαμια... LOL!

(Assasins Creed style)

tnf50
29-08-2011, 17:51
Aφιερωμενο σε οσους δινουν πανελληνιες...EPIC SONG IS EPIC...

Saber Rider Theme - Long Version - YouTube

Ezio
29-08-2011, 18:47
Παιδιά ευχαριστώ για την υποστήριξη. Θα συνεχίσω κανονικά και θα δούμε.


Υπαρχει κλινικη με το ονομα Animus στη λαμια... LOL!

(Assasins Creed style)

Animus στα λατινικά σημαίνει ψυχή. Οπότε καλό όνομα μου φαίνεται αν μιλάμε για ψυχιατρική κλινική.

Valkyre
29-08-2011, 19:01
Παντως ενα λαθος που γινεται μονιμως και το λεω γιατι το ειδα τωρα στο ποστ σου φιλε Εzio. (oχι οτι αυτο σημαινει οτι εσυ δεν ξερεις τη διαφορα, απλα θελω να το αναφερω γιατι γινεται συχνα λαθος)

Αλλο ψυχολογος και αλλο ψυχιατρος. Εντελως διαφορετικα αντικειμενα το ενα με το αλλο.

the master
29-08-2011, 19:08
true true

MajereMP44
29-08-2011, 19:43
Ξερει κανεις απο το thomann ποσο καιρο κανουν να φερουν κατι??Παραγγειλε σημερα ενας φιλος μου κατι e-drumms και μια midi interface.

messi10
29-08-2011, 20:00
Ποσο ΤΡΟΜΕΡΟ συγκροτημα ειναι οι Rhapsody....Τουλαχιστον 10 φορες την μερα ακουω το The Magic of the Wizard's Dream κι αλλα τους οπως Gargoyles, Angels of Darkness(pt 1 and 2) ή Emerald Sword.

the master
29-08-2011, 21:59
Ξερει κανεις απο το thomann ποσο καιρο κανουν να φερουν κατι??Παραγγειλε σημερα ενας φιλος μου κατι e-drumms και μια midi interface.


1,5 βδομαδα συνηθως.

MajereMP44
30-08-2011, 02:26
Σωπα ρε master τοσο πολύ??θα ξενερωσει αν του το πω...τα θελει πως και πως....στο noiz που κοιταζα λεγανε οτι κανει 3-5 μερες.μλκς λεγανε μαλλον.

overclocker
30-08-2011, 03:58
Γνωστός μου που πήρε πέρυσι μια ηλ. κιθάρα από Thomann του ήρθε σε 5 εργάσημες (επαρχία).

the master
30-08-2011, 07:06
δυσκολα να ερθει τοσο γρηγορα.

Kane
30-08-2011, 09:27
Ποσο ΤΡΟΜΕΡΟ συγκροτημα ειναι οι Rhapsody....Τουλαχιστον 10 φορες την μερα ακουω το The Magic of the Wizard's Dream κι αλλα τους οπως Gargoyles, Angels of Darkness(pt 1 and 2) ή Emerald Sword.

Τσέκαρε και τους Holy Knights αφού σου αρέσει το neoclassical metal. Δεν είναι τόσο καλοί όσο οι Rhapsody αλλά αξίζουν ένα άκουσμα.

MajereMP44
30-08-2011, 10:04
Γνωστός μου που πήρε πέρυσι μια ηλ. κιθάρα από Thomann του ήρθε σε 5 εργάσημες (επαρχία).


δυσκολα να ερθει τοσο γρηγορα.

Το θέμα καταρχην ειναι να μην χαθει κάτι, δεν ξερω κιολας ποσα κομματια ειναι το όλο σκηνικό και ας κανουν και 10 μερες που ειπε ο master.Αλλα εγω ήξερα για 5-7 μερες .Το παιδι ειναι Θεσσαλονικη αν εχει καμια σημασια.Φχαριστω και τους 2 σας παντως.

katsouras
30-08-2011, 13:20
Παω να κανω κοτοπουλο με πουρε....Θελει κανεις??

messi10
30-08-2011, 13:23
Τσέκαρε και τους Holy Knights αφού σου αρέσει το neoclassical metal. Δεν είναι τόσο καλοί όσο οι Rhapsody αλλά αξίζουν ένα άκουσμα.

OK, θα το κανω. Ευχαριστω για την προταση. :)

Valkyre
30-08-2011, 13:40
Παω να κανω κοτοπουλο με πουρε....Θελει κανεις??

Κοτοπουλο ευχαριστως! Πουρε μακρια και να μην τον ξανακουσω... τον εφαγα στη μαπα τοσο πολυ στο στρατο που απο τοτε δεν θελω ουτε να τον βλεπω! λολ :P

the master
30-08-2011, 13:48
ουφ πρωτη μερα φροντιστηριο...
τουλαχιστον προς το παρον ειμαστε 2 παιδια στην ταξη...
αλλα πολλα πραματα για μια μερα ρε γαμωτο ,απο την αλλη καλυτερα γιατι αυτα που καναμε σε μια μερα σημερα στο σχολειο θα τα κανουμε σε 4 .....
παραλληρω...

katsouras
30-08-2011, 13:50
Κοτοπουλο ευχαριστως! Πουρε μακρια και να μην τον ξανακουσω... τον εφαγα στη μαπα τοσο πολυ στο στρατο που απο τοτε δεν θελω ουτε να τον βλεπω! λολ :P

Χαχα,αλλαξα γνωμη παω για 1 ωριτσα deus ex και μετα ολα τ αλλα!Προεχει η ψυχικη ικανοποιηση της σωματικης!:d040g:

pinkfloyd22
30-08-2011, 14:32
Να ξαναδωσω πανελληνιες ή να κατσω στα αυγα μου? Απο τη μια λεω πως δεν εχω και τιποτα να χασω αφου μετα απο γκουχου γκουχου χρονια εχω περασει 5 μαθηματα. Απο την αλλη ποιος καθετα να διαβαζει. Τι να κανω.....?

le_71
30-08-2011, 14:39
Βάλε λυτούς και δεμένους για μια θεσούλα στο δημόσιο. :b030:

jk_blue_tiger
30-08-2011, 16:07
Βάλε λυτούς και δεμένους για μια θεσούλα στο δημόσιο. :b030:

Εδω κανουμε αμαν να τους διωξουν, τοσοι που μαζευτηκαν και αρκετοι παιρνουν κατι επιδοματα του στυλ θερμανσης κινητηρα, εγκαιρης προσελευσης που ειναι απαραδεκτα, εσυ του λες να γινει ενας απο αυτους (ελπιζω για πλακα). Για ολους αυτους εμεις πληρωνουμε το μισθο τους μεσω της φορολογιας που δεχομαστε απο το κρατος και ειναι ενας απο τους λογους που η χωρα μας εφτασε σε αυτα χαλια.

pinkfloyd22
30-08-2011, 16:13
Το δημοσιο φιλε le_71 ειναι το καλυτερο πραγμα στις μερες μας για επαγγελματικη αποκατασταση αλλα δυσκολο. Ειδικα για τον ΑΣΕΠ θα πω. Μου ελεγε ενας φιλος χημικος μηχανικος απο ΕΜΠ (φοιτηταρα οχι αστεια με διδακτορικο) πως τα επιπλεον μορια που παιρνεις αν εχεις διδακτορικο σε σχεση με αυτα ενος πολυτεκνου ειναι μηδαμινα. Δεν γνωριζω ακριβως τα νουμερα αλλα το παιδι δεν λεει μουσαντε ουτε ειναι φιδεμπορας.Αστα να παν στο Ελλαδισταν.

Φιλε Blue βουνο το δικιο σου. Στην ΕΘΕΛ παιρνουν επιπλεον χρηματα αν πηγαινουν στη δουλεια τους στην ωρα τους. Δηλαδη πληρωνουν extra τους υπαλληλους αν ειναι συνεπεις στην ωρα τους κατι που σε ολες τις δουλειες του κοσμνου αποτελει βασικη υποχρεωση του εργαζομενου. Αν αργουσα εγω πχ στη δουλεια 5 λεπτα με παιρναγαν απο ιερα εξεταση. Χεσε μεσα.



Φιλε master μη μασας. Υπομονη, διαβασμα με προγραμμα και θα περασει το μαρτυριο.

tnf50
30-08-2011, 23:32
Παιδια σημερα μου καρφωθηκε το εξης: Καποτε στη ζωη μου-δεν ξερω ποτε,θα γουσταρα να φτιαξω ενα κομικ η να γραψω ενα βιβλιο φαντασιας. Ισως να σας φανει γελοιο η αφελες αλλα με απασχολει απο το πρωι...πιστευω οτι αν το παλεψω κατι θα βγει. Κυριως το θελω για να κανω το κεφι μου αλλα αν ακουσω καλα λογια ισως να το στειλω πουθενα. Ξερω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο αλλα αξιζει να προσπαθησω,πιστευω!!!

katsouras
30-08-2011, 23:44
Παιδια σημερα μου καρφωθηκε το εξης: Καποτε στη ζωη μου-δεν ξερω ποτε,θα γουσταρα να φτιαξω ενα κομικ η να γραψω ενα βιβλιο φαντασιας. Ισως να σας φανει γελοιο η αφελες αλλα με απασχολει απο το πρωι...πιστευω οτι αν το παλεψω κατι θα βγει. Κυριως το θελω για να κανω το κεφι μου αλλα αν ακουσω καλα λογια ισως να το στειλω πουθενα. Ξερω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο αλλα αξιζει να προσπαθησω,πιστευω!!!

Φιλε μου αν το πιστευεις και εχεις χρονο να ασχοληθεις γιατι να μην το κανεις?Ολοι αυτοι που εχουν πετυχει σε ολους τους τομεις απο ονειρα ξεκινησαν...Επισης οπως λες αλλοι εκαναν το κεφι τους με μερακι και βγηκε κατι καλο και τους αποζημιωσε,οποτε ξεκινα το!

ps4
31-08-2011, 00:16
Ξεκινα. Και εμενα η γνωμη μου ειναι μην καθυστερεις καθολου. Αν γινεται και τωρα που διαβαζεις αυτες τις γραμμες...

Τιποτα πιο ασχημο απο την αναμονη. ''Στην βραση κολλαει το σιδερο''

tnf50
31-08-2011, 00:21
Ευχαριστω για το ενδιαφερον παιδια αλλα ειναι δυσκολο να ξεκινησω φετος λογω πανελλαδικων...

dimitrisasp
31-08-2011, 03:36
Τnf βλεπεις Bakuman ? :P Περα απο την πλακα δουλεψε το παραλληλα με οτι κανεις αλλα μη στηριχτεις σε αυτο. Ελλαδα εισαι..

tnf50
31-08-2011, 09:00
Τnf βλεπεις Bakuman ? :P Περα απο την πλακα δουλεψε το παραλληλα με οτι κανεις αλλα μη στηριχτεις σε αυτο. Ελλαδα εισαι..

Βλεπω bakuman αλλα να σου πω την αληθεια δεν το ειχα στο μυαλο μου οταν μου μπηκε η ιδεα.

jimspy
31-08-2011, 12:22
μετα απο 4+ χρονια κ μετα απο crash out του pc κ αναγκαστικη εγκατασταση των windows κτλ. ειμαι στην δυσαρεστη θεση να σας ανακοινωσω οτι η συνηθης κ διασκεδαστικη δικαιολογια για καταληξη καθε συζητησης χωρις αλλο -εστω ελαχιστης σοβαροτητας- επιχειρημα ελαβε τελος......πλεον γραφω στα ελληνικα....

υ.γ. εκτος φυσικα κ αν χρησιμοποιω το laptop.....

Valkyre
31-08-2011, 12:49
^^ e oxi re sy... ayto den yparxei.... hmarton dhladh!! APISTEYTO! :P :P

PDS
31-08-2011, 12:53
wtf!Den to pistevw!!

Thanks jim!!

Oloi greeklish gia mia mera wste na timhsoume/giortasoume ayth th genea apofash!

Giannis7
31-08-2011, 14:13
http://users.softlab.ece.ntua.gr/~roussop/greeklish.htm

Έλα σε έσωσα.... ! :D

ΥΣ. Πλάκα κάνω μην το χρησιμοποιήσεις. :|

modecris
31-08-2011, 14:23
lool ,ή καλύτερα... λοολ!!

dimitrisasp
31-08-2011, 14:44
Ξερει κανεις τι παιζει με την αυξηση θητειας? Εκοψα αναβολη σημερα και ηδη ζω μεσα στο αγχος και τη φρικη..

katsouras
31-08-2011, 15:03
μετα απο 4+ χρονια κ μετα απο crash out του pc κ αναγκαστικη εγκατασταση των windows κτλ. ειμαι στην δυσαρεστη θεση να σας ανακοινωσω οτι η συνηθης κ διασκεδαστικη δικαιολογια για καταληξη καθε συζητησης χωρις αλλο -εστω ελαχιστης σοβαροτητας- επιχειρημα ελαβε τελος......πλεον γραφω στα ελληνικα....

υ.γ. εκτος φυσικα κ αν χρησιμοποιω το laptop.....

Σε ευχαριστουμε Κυριε!:47::a023:

katsouras
31-08-2011, 15:04
Ξερει κανεις τι παιζει με την αυξηση θητειας? Εκοψα αναβολη σημερα και ηδη ζω μεσα στο αγχος και τη φρικη..

Σταδιακα θα γινει παλι 12 μηνο στον στρατο ξηρας και καθε σειρα που θα μπαινει θα εχει συν 1 μηνα μεχρι ναγινει αυτο.Νομιζω πως ξεκιναει απο του χρονου ομως δεν ειμαι σιγουρος..

djpar
31-08-2011, 15:07
προς το παρον 9μηνο αλλα νοεμβριο μπορει λενε να παει 12-15μηνο,σιγουρα ομως το κοιτανε για αυξηση μιας και δεν βγαινει καθολου οταν απολυεται μια σειρα

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23200&Itemid=139

dimitrisasp
31-08-2011, 15:12
Ουυ χαρα! Παντα ηταν ονειρο μου να χαραμισω το χρονο μου για την πατριδα!

the master
31-08-2011, 15:20
εγω να ρωτησω κατι γαμω την τρελα μου μεσα
δλδ ειναι τοσο δυσκολο 1-2 μηνες στρατος με καθημερινη εξασκηση στα οπλα κλπ
χρειαζονται 12 μηνες?

στο κατω κατω οικονομια θελουν να κανουν ...

nikon
31-08-2011, 15:25
μετα απο 4+ χρονια κ μετα απο crash out του pc κ αναγκαστικη εγκατασταση των windows κτλ. ειμαι στην δυσαρεστη θεση να σας ανακοινωσω οτι η συνηθης κ διασκεδαστικη δικαιολογια για καταληξη καθε συζητησης χωρις αλλο -εστω ελαχιστης σοβαροτητας- επιχειρημα ελαβε τελος......πλεον γραφω στα ελληνικα....

υ.γ. εκτος φυσικα κ αν χρησιμοποιω το laptop.....Πωωωωω μας έβγαλες τα μάτια :blink:......βάλε και κανέναν τόνο.....1000 φορές τα greeklish τελικά.:c026:

tnf50
31-08-2011, 15:28
εγω να ρωτησω κατι γαμω την τρελα μου μεσα
δλδ ειναι τοσο δυσκολο 1-2 μηνες στρατος με καθημερινη εξασκηση στα οπλα κλπ
χρειαζονται 12 μηνες?

στο κατω κατω οικονομια θελουν να κανουν ...

Ρε μαστερ πως και δε συναντηθηκαμε στο φροντιστηριο?

Οσο γι αυτο που λες τι να πω...θα το φαμε στη μαπα

PDS
31-08-2011, 15:33
Πωωωωω μας έβγαλες τα μάτια :blink:......βάλε και κανέναν τόνο.....1000 φορές τα greeklish τελικά.:c026:

Ξεχασε επισης να χρησιμοποιησει κεφαλαια(Μετα απο τελειες).
Δεν μπορω να διαβασω εγω τετοιο πραγμα...

Desmond
31-08-2011, 15:35
εγω να ρωτησω κατι γαμω την τρελα μου μεσα
δλδ ειναι τοσο δυσκολο 1-2 μηνες στρατος με καθημερινη εξασκηση στα οπλα κλπ
χρειαζονται 12 μηνες?

στο κατω κατω οικονομια θελουν να κανουν ...
Στο 18μηνο, σωστή/πραγματική (όπλα, στρατιωτικές τακτικές κλπ.) εκπαίδευση έκανα στην Σταυρούπολη Ξάνθης για ένα μήνα και συνολικά κανά δίμηνο ακόμα στο Σουφλί με άσκηση κάθε τύπου (συνεργασία με τεθωρακισμένα, απάτσι, ανταρτοπόλεμος κλπ.).
Η στράτευση εξυπηρετεί στο να υπάρχουν στα στρατόπεδα φθηνά εργατικά χέρια, ώστε ο προυπολογισμός τους να μην υπερβαίνει τα κονδύλια.

Λύγισε και ο jimspy?Τα πράγματα είναι τραγικά!

modecris
31-08-2011, 15:37
Σχετικά με τοn Jimspy,μην χαίρεστε και πολύ...υπάρχει ακόμα η λύση του λάπτοπ...

nikon
31-08-2011, 15:38
Ξεχασε επισης να χρησιμοποιησει κεφαλαια(Μετα απο τελειες).
Δεν μπορω να διαβασω εγω τετοιο πραγμα...Εντάξει αυτό το ξεπέρασα εύκολα......αλλά χωρίς τόνους;;;;.....greeklish και πάλι greeklish.

the master
31-08-2011, 16:11
Ρε μαστερ πως και δε συναντηθηκαμε στο φροντιστηριο?

Οσο γι αυτο που λες τι να πω...θα το φαμε στη μαπα


εγω τελιωσα στις 13 οποτε λογικο
αυριο δοξα το θεο δεν εχω και παρασκευη 10 με 11:30 λογικα

tnf50
31-08-2011, 16:13
Τυχερακια...εγω εχω καθε μερα και στις 5.30 γραφω(επισης καθε μερα)

the master
31-08-2011, 16:19
θα αρθει και η σειρα μου να γραψω αργοτερα
απλως δεν εχω κανει καλοκαιρινα
α ειδα το νικο σημερα

enstikto
31-08-2011, 16:23
Tnf: αλήθεια; Τι κάνει καλά;
master: ναι μωρε μια χαρά. Κ η ελενη το ίδιο.
Tnf: ωραίο γκομενακι
κτλ κτλ

Παιδιά το χούμε ξαναπεί. Το forum δεν είναι chatroom...

the master
31-08-2011, 16:28
φερτε πισω το shoutbox!

ΕDIT :το ωραιο γκομενακι θα το λεγα εγω.

enstikto
31-08-2011, 16:31
Για το shoutbox δεν θα σχολιάσω καθώς έχει πολυσυζητηθεί. Αλλά εσείς ειδικά ρε παιδιά που είσται και γνωστοί απο κοντά βάλτε ένα msn ένα skype κάτι αν θέλετε κουβεντούλα...
Δεν είναι δικαιολογία το δεν υπάρχει shout box...

Valkyre
31-08-2011, 16:31
Εντάξει αυτό το ξεπέρασα εύκολα......αλλά χωρίς τόνους;;;;.....greeklish και πάλι greeklish.

http://files.sharenator.com/Fuck_the_Police_Infinite_Picdump_29-s500x375-147177.png

jimspy
31-08-2011, 16:47
Σε ευχαριστουμε Κυριε!:47::a023:
mhn eyxaristeis poly.....
http://4.bp.blogspot.com/-JvIEsdqdWvQ/Tl4baAVfdBI/AAAAAAAAAMY/2ddIx96pYKI/s1600/1314125593190.jpg



Σχετικά με τοn Jimspy,μην χαίρεστε και πολύ...υπάρχει ακόμα η λύση του λάπτοπ...
gnorizeis polla

the master
31-08-2011, 17:08
Για το shoutbox δεν θα σχολιάσω καθώς έχει πολυσυζητηθεί. Αλλά εσείς ειδικά ρε παιδιά που είσται και γνωστοί απο κοντά βάλτε ένα msn ένα skype κάτι αν θέλετε κουβεντούλα...
Δεν είναι δικαιολογία το δεν υπάρχει shout box...

εχω facebook,ο tnf ομως δε συγκινηθηκε...

tnf50
31-08-2011, 21:37
Εγραψα το πρωτο κεφαλαιο του βιβλιου(1 σελιδα Α4 μπρος-πισω)! Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια γιατι αν δε με ειχατε υποστηριξει ισως και να τα ειχα παρατησει...

the master
31-08-2011, 23:16
υποθεση?

tnf50
31-08-2011, 23:26
Δεν εχω ξεκαθαρισει τελειως. Οι χαρακτηρες εχουν ιαπωνικα ονοματα(δεν ξερω αν υπαρχουν οντως αλλα τι να κανω ειμαι noob σε αυτα-απλα γραφω ονοματα που ηδη ξερω απο ανιμε,παιχνιδια αλλα βιβλια κλπ) ομως δεν αναφερω καν την ιαπωνια. Στην αρχη περιγραφω την εκτελεση ενος απο τους πιο εμπιστους αντρες του αυτοκρατορα και σκοπευω να βαλω το γιο του να παρει εκδικηση με τη βοηθεια μιας οργανωσης δολοφονων(σε στυλ ninja). Συγκεκριμενα θα εχω 2 προταγωνιστες: το δολοφονο και τον πολεμιστη που τελικα θα συμμαχισουν παρα τις διαφορες που ειχε ο τροπος με τον οποιο μεγαλωσαν...δεν ξερω παρακατω...ειναι αρκετα δυσκολο και κουραστικο αλλα μ' αρεσει γιατι ξεδινω!

dimitrisasp
31-08-2011, 23:38
Ξεκολλα με τα spoilers ρε tnf.. Ασε μας να το διαβασουμε μονοι μας.. Αμαν πια, για αυτο υπαρχουν τα spoiler tags! :P

Που σαι ρε γατακι Αριστο? Σε περασα στα ποστς σε αυτο το νημα! 313<299

minaras_tio
31-08-2011, 23:42
Ρε πουστη ειμαι χωρις ρευμα εδω και 1,5 ωρα!
Σκυλοβαριεμαι!!
Ρε παιδια με το τει αθηνας ξερει κανεις τι γινεται; Ειναι ανοιχτο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

pinkfloyd22
02-09-2011, 05:01
φιλε μιναρα μεχρι και τις 7 Σεπτεμβρη θα ειναι υπο καταληψη το ΤΕΙ της Αθηνας μεχρι να γινει γενικη συνελευση, σε ποια σχολη εισαι (που ξερεις μπορει να βγουμε και συναδελφοι!!)

djpar
02-09-2011, 09:36
μπραβο παιδια ετσι βουρ για καταληψη...εγω εχασα 1.5 χρονο απο την ζωη μου για τετοιες μαλακιες παντος και τι καταλαβα το αρθρο 16 περασε!

dimitrisasp
02-09-2011, 10:15
Οπως λεει και ενας φιλος μου για το θεμα

Ακατέργαστοι άνθρωποι του Neanderthal, έτσι! Κάντε τις συνελεύσεις σας, κλείστε στις σχολές σας, κι άντε σε κάνα πάρτυ να πιείτε μπύρες! Ζωάρες!

djpar
02-09-2011, 10:18
οταν εχεις κανει 2 χρονια σχολη καλα ειναι λες οκ ζωαρα αλλα αν εισαι στο τελος αντε γεια,ευτυχως περασα ολα τα μαθηματα μου την προηγουμενη εξεταστικη και δεν πανε να το ριξουνε το τει...ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ!

dimitrisasp
02-09-2011, 10:20
Και γω παντως απο τις καταληψεις εχασα δυο εξεταστικες..

le_71
02-09-2011, 10:28
θυμάμαι όταν πήγαινα στη σχολή τον άπλυτο ρέμπελο που μου πουλούσε την "εργατική αλληλεγγύη" χωρίς να έχει δουλέψει μία ώρα στη ζωή του........αχαχαχαχαχαααχαα

dimitrisasp
02-09-2011, 10:30
Εγω αυτον τον απλυτο ρεμπελον τον βλεπω και στην τηλεοραση τωρα στη νεολαια συνασπισμου. Απλυτοι ρεμπελοι του κοσμου μαζευτειτε!

djpar
02-09-2011, 10:33
εγω ξερω οτι οι ΚΝητες και τα λοιπα βλαμμενα που μου μυραζανε χαρτια στο διαδρομο παιρναγανε μηχανικη 2 και εγω επρεπε να φτασω 7ο χρονο για να περασω και να ειναι το τελευταιο μου μαθημα...αντε μωρε οι ανυπαρκτοι που δεν ξερουν 1+1 ποσο κανει και μου παιρναγανε μηχανικη

le_71
02-09-2011, 10:49
και στην εποχή μου και στην εποχή σας, με / σας έχει καπελώσει μιά μειοψηφία αναρχοάπλυτων που κάνουν ότι γουστάρουν εις βάρος όλων των άλλων που πήγαν για να μάθουν......Σε όλες τις χώρες του κόσμου θα είχε τσο και λο....... Καιρός είναι να εφαρμοστεί κι εδώ ο νόμος.

pinkfloyd22
02-09-2011, 11:56
Πραγματικα αυτο σκεφτομουνα και εγω φιλε le 71, οταν εγω εχανα εργαστηριακα μαθηματα λογω του οτι δεν μπορουσα να παρω αδεια απο τη δουλεια, και επερνα τζαμπα απουσιες ο καθε αξυριστος κοπριτης μου το επαιζε επαναστατης του καφε και του καναπε πουλωντας δηθεν κομμουνισμο την στιγμη που δεν εχει βγαλει με τον ιδρωτα του προσωπου του ουτε τα λεφτα για εναν καφε. Αλλα τι περιμενεις... Αν απο το λυκειο ακομα υπαρχουν σκατα που ετσι επειδη τους ταυλωσε να μην κανουν μαθημα βαζουν ενα λουκετο στο σχολειο και κανουν καταληψη, τι θα κανουν στις σχολες, θα γινουν φοιτηταρες??? Ελλαδα = μπ.....λο κυριοι τελεια και παυλα .-
Προς το παρον θα παω να φαω μια μπουγατσα στα γρηγορα κατα λευκο πυργο μερια και τα ξαναλεμε απο Δευτερα. Χαλλλλλλαρα!!!!

Desmond
02-09-2011, 13:58
και στην εποχή μου και στην εποχή σας, με / σας έχει καπελώσει μιά μειοψηφία αναρχοάπλυτων που κάνουν ότι γουστάρουν εις βάρος όλων των άλλων που πήγαν για να μάθουν......Σε όλες τις χώρες του κόσμου θα είχε τσο και λο....... Καιρός είναι να εφαρμοστεί κι εδώ ο νόμος.
Στην πλειοψηφία των σχολών κουμάντο κάνουν οι ΔΑΠ κ ΠΑΣΠ, όχι οι αναρχικοί.

minaras_tio
02-09-2011, 14:15
φιλε μιναρα μεχρι και τις 7 Σεπτεμβρη θα ειναι υπο καταληψη το ΤΕΙ της Αθηνας μεχρι να γινει γενικη συνελευση, σε ποια σχολη εισαι (που ξερεις μπορει να βγουμε και συναδελφοι!!)

Ειμαι Τεχνολογιας ιατρικων οργανων.
Δε με συμφερει η καταληψη. 4 μαθηματα εχω ρε πουστη μου! Θελω να ξεμπερδεψω. Εξαλλου στο τελος το νομοσχεδιο θα περασει(η ηδη εχει περασει)!
Εσυ τι σχολη εισαι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

le_71
02-09-2011, 14:49
Στην πλειοψηφία των σχολών κουμάντο κάνουν οι ΔΑΠ κ ΠΑΣΠ, όχι οι αναρχικοί.

Κουμάντο; τί σημαίνει κουμάντο; Τι δουλειά έχουν τα κόμματα μέσα στα ΑΕΙ. Δεν πα νά 'ναι ΔΑΠ, ΠΑΣΠ, ΚΝΕ....
ΟΛΟΙ ΔΡΟΜΟ. Να τελειώνουμε με το σίχαμα.

Desmond
02-09-2011, 15:46
Έγραψες για μια μεοψηφία* αναρχοάπλυτων και σου απάντησα.
Αν διάβαζε ένας εξωγήινος τα posts σου, θα νόμιζε οτι εδώ και 30 χρόνια στην Ελλάδα επικρατεί είτε κρατικός κομμουνισμός είτε ελευθεριακός κομμουνισμός.Κομμουνισμός πάντως.Η αλήθεια είναι όμως οτι ομοϊδεάτες σου καπιταλιστές μας έφτασαν εδώ.Η συστηματική (και συστημική) απαξίωση της παιδείας, όπως και της υγείας, δεν έχει άλλο σκοπό από το να την μετατρέψει, αργά αλλά σταθερά, από δικαίωμα σε προϊόν.
Εκτός και αν για την έλλειψη βιβλίων πχ. φταίνε τα κομμούνια (θα γίνετε σαπούνια) ή οι αναρχοάπλυτοι.

*Αν δεν κάνω λάθος καμιά 300αριά αναρχοάπλυτοι ξεκίνησαν την κατάληψη το 73 με επαίσχυντα συνθήματα όπως "Κάτω το Κράτος".

ΥΓ.Τον πλούτο της χώρας μου, φρεσκοπλυμμένοι (sic) τον λεηλάτησαν.

minaras_tio
02-09-2011, 16:30
Κουμάντο; τί σημαίνει κουμάντο; Τι δουλειά έχουν τα κόμματα μέσα στα ΑΕΙ. Δεν πα νά 'ναι ΔΑΠ, ΠΑΣΠ, ΚΝΕ....
ΟΛΟΙ ΔΡΟΜΟ. Να τελειώνουμε με το σίχαμα.

Πεστα ρε Λευτερη με τα κομματοσκυλα! Αλλα υπαρχουν τεραστια συμφεροντα. Δε θα βγουν ποτε απο τα ιδρυματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

le_71
02-09-2011, 17:06
Έγραψες για μια μεοψηφία* αναρχοάπλυτων και σου απάντησα.
Αν διάβαζε ένας εξωγήινος τα posts σου, θα νόμιζε οτι εδώ και 30 χρόνια στην Ελλάδα επικρατεί είτε κρατικός κομμουνισμός είτε ελευθεριακός κομμουνισμός.Κομμουνισμός πάντως.Η αλήθεια είναι όμως οτι ομοϊδεάτες σου καπιταλιστές μας έφτασαν εδώ.Η συστηματική (και συστημική) απαξίωση της παιδείας, όπως και της υγείας, δεν έχει άλλο σκοπό από το να την μετατρέψει, αργά αλλά σταθερά, από δικαίωμα σε προϊόν.
Εκτός και αν για την έλλειψη βιβλίων πχ. φταίνε τα κομμούνια (θα γίνετε σαπούνια) ή οι αναρχοάπλυτοι.

*Αν δεν κάνω λάθος καμιά 300αριά αναρχοάπλυτοι ξεκίνησαν την κατάληψη το 73 με επαίσχυντα συνθήματα όπως "Κάτω το Κράτος".

ΥΓ.Τον πλούτο της χώρας μου, φρεσκοπλυμμένοι (sic) τον λεηλάτησαν.

Τα πανεπιστήμια τα σπάει και τα λεηλατεί μια μειοψηφία αναρχοάπλυτων, η ίδια που ρίχνει με καλάσνικοφ από την πανεπιστημιούπολη στα διερχόμενα περιπολικά.
Δεν είναι ούτε η ΔΑΠ, ούτε η ΠΑΣΠ που τα μετατρέπει σε πρεζοφωλιές και άσυλα παρανομίας.

Τον πλούτο της Ελληνικής Σοβιετίας σου, τον λεηλάτησε η γενιά της μεταπολίτευσης του Ανδρέα που ξεκίνησε με αγκαλιές στον Καντάφι, με τα ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ιδιο συνδικάτο και τα πακέτα Ντελόρ που γίνονταν βίλες στην Αγράμπελης και οι διορισμοί από πόρτες και παράθυρα σε όποιον πήγαινε ένα ντενεκέ λάδι στον υπουργό. Οχι ο καπιταλισμός.

Σταμάτα να συγκρίνεις την επταετία του τότε με το τώρα. Τότε είχαμε πλεόνασμα, 0% εγκληματικότητα, 0% λαθροσαβούρα, 0% ανεργία. Στην επταετία που έπεται αυτά τα νούμερα θα είναι άπιαστο όνειρο......

Desmond
02-09-2011, 17:45
Τα πανεπιστήμια τα σπάει και τα λεηλατεί μια μειοψηφία αναρχοάπλυτων, η ίδια που ρίχνει με καλάσνικοφ από την πανεπιστημιούπολη στα διερχόμενα περιπολικά.
Δεν είναι ούτε η ΔΑΠ, ούτε η ΠΑΣΠ που τα μετατρέπει σε πρεζοφωλιές και άσυλα παρανομίας. Eίναι γνωστό πως οι ΔΑΠίτες και οι ΠΑΣΠίτες δεν τα σπάνε και ούτε σκοτώνονται μέσα στα πανεπιστήμια.Και εννοείται πως δεν παίρνουν ούτε σπρώχνουν ναρκωτικά (/s).Πως γίνεται οι αναρχοάπλυτοι που έχουν κάνει τα ιδρύματα πρεζοφωλιές, οι ίδιοι να έχουν διώξει τους πρεζέμπορες από τα Εξάρχεια?Στην Τοσίτσα, έξω από το ΕΜΠ, το εμπόριο το επιβλέπουν οι αναρχοάπλυτοι, ή η αστυνομία που βρίσκεται στα 10 μέτρα 24/7/365?


Τον πλούτο της Ελληνικής Σοβιετίας σου, τον λεηλάτησε η γενιά της μεταπολίτευσης του Ανδρέα που ξεκίνησε με αγκαλιές στον Καντάφι, με τα ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ιδιο συνδικάτο και τα πακέτα Ντελόρ που γίνονταν βίλες στην Αγράμπελης και οι διορισμοί από πόρτες και παράθυρα σε όποιον πήγαινε ένα ντενεκέ λάδι στον υπουργό. Οχι ο καπιταλισμός.Σοβαρά?Και τι είναι ο κοινοβουλευτισμός?Κομμουνισμός ή αναρχισμός? Μάλλον τελικά εσύ είσαι ο εξωγήινος καθώς δεν έχεις ακούσει τα "παγκόσμια οικονομική κρίση", "κερδοσκόποι", "lehmann brothers", "goldman sachs" κλπ.Η αριστερά φταίει.


Σταμάτα να συγκρίνεις την επταετία του τότε με το τώρα. Τότε είχαμε πλεόνασμα, 0% εγκληματικότητα, 0% λαθροσαβούρα, 0% ανεργία. Στην επταετία που έπεται αυτά τα νούμερα θα είναι άπιαστο όνειρο......Θέλει ο "νοσταλγός" να κρυφτεί και η χαρά δεν τον αφήνει!
Ξ€Ξ‘Ξ£ΞŸΞ£ ΜΞ*ΟΞ₯ΓΑΣ Ξ•ΞšΞ”Ξ—Ξ›Ξ©Ξ˜Ξ—ΞšΞ•Ξ£ 1993 - YouTube

Περί επταετίας το εγκώμιον:

Το φιλέτο των σκανδάλων της «επταετίας» υπήρξαν οι μεγάλες «αναπτυξιακές» συμβάσεις της περιόδου.

* Η πρώτη υπογράφηκε με την αμερικανική πολυεθνική Litton (15.5.67), για «παροχήν υπηρεσιών οργανώσεως και διεκπεραιώσεως της οικονομικής αναπτύξεως ορισμένων περιοχών εις Κρήτην και Δυτικήν Πελοπόννησον» (ΦΕΚ 1972/Α/88). Είχε προταθεί το 1966 απ’ την κυβέρνηση των αποστατών (κυρίως τον Μητσοτάκη), αλλά η Βουλή δεν τόλμησε να την ψηφίσει. Η Litton θα εισέπραττε όλα τα έξοδα που έκανε «βοηθώντας» το δημόσιο (συν κέρδος 11%) και προμήθεια 2% επί των κεφαλαίων (ή των δανείων) που θα έφερνε, θεωρητικού ύψους 800.000.000 δολαρίων. Ως «προκαταβολή», το δημόσιο της κατέβαλε 1.200.000 δολάρια.
Στην πράξη, η εταιρεία αρκέστηκε να ξεκοκκαλίζει τα ποσοστά επί των ...εξόδων της: «Το κέρδος μας είναι φυσικά δυσανάλογα μεγάλο», παραδεχόταν (στις ΗΠΑ) ο υπεύθυνος του προγράμματος, «επειδή δεν έχουμε κάνει βασική επένδυση. Η επένδυση είναι το καλό μας όνομα». Τελικά η σύμβαση λύθηκε στις 15.10.69, με καταβολή από το κράτος των δαπανών της εταιρείας -συν 11%- ακόμη και κατά την ...«περίοδο τερματισμού» (ΦΕΚ 1969/Α/268). Επίσημη δικαιολογία: «αι ελληνικαί υπηρεσίαι είναι εις θέσιν να συνεχίσουν άνευ ειδικής εξωτερικής βοηθείας τας προσπαθείας δια την ανάπτυξιν» (Βήμα, 16.10.69).
* Απίστευτα επαχθής ήταν και η σύμβαση για την κατασκευή της Εγνατίας, που ο Μακαρέζος υπέγραψε με τον αμερικανό εργολάβο Ρόμπερτ Μακντόναλντ (ΦΕΚ 1969/Α/15). Το δημόσιο έβαζε 45 απ’ τα 150 εκατομμύρια δολάρια του έργου, «διευκόλυνε» τον «επενδυτή» με ομόλογα 80.000.000 κι εγγυόταν για τα δάνειά του. Το έργο θα γινόταν από έλληνες υπεργολάβους, ενώ ο «ανάδοχος» θα φρόντιζε απλώς για μελέτες και δάνεια, εισπράττοντας αμοιβή 14% επί των εξόδων (συμπεριλαμβανόμενης της δημόσιας χρηματοδότησης!) – τα 4.500.000 δολάρια «εν είδει προκαταβολής». «Εάν κατά την διάρκειαν της μελέτης ήθελεν διαπιστωθή» από τον ίδιο πως 150 εκατομμύρια δεν αρκούν, μπορούσε είτε να ψάξει γι’ άλλα είτε απλά να «θεωρηθή εκτελέσας την σύμβασιν άμα τη συμπληρώσει της κατασκευής τμήματος της οδού, ούτινος η αξία ανέρχεται εις δολλ. ΗΠΑ 150.000.000» (άρθρο 1§4). Τελικά, δε βρήκε ούτε τα προβλεπόμενα κι έφυγε, αφού το δημόσιο επιβαρύνθημε με 1 ½ δις δρχ.
* Ο ελληνοαμερικανός Τομ Πάππας ήταν ήδη παρών με το διϋλιστήριο της ESSO στη Θεσσαλονίκη, επένδυση του 1962 που είχε καταγγελθεί ως σκανδαλωδώς προνομιακή. Το Μάιο του 1972, η χούντα τον απάλλαξε από τις αντισταθμιστικές υποχρεώσεις που είχε αναλάβει, για ανέγερση έξι αγροτοβιομηχανικών μονάδων σε διάφορα σημεία της χώρας (ΦΕΚ 1972/Α/72). Του έδωσε και άδεια για τα εργοστάσια της Coca Cola, που οι κοινοβουλευτικές κυβερνήσεις δεν ενέκριναν, ως ανταγωνιστικά προς τη ντόπια παραγωγή αναψυκτικών (ΦΕΚ 1968/Α/201).
Θερμός υποστηρικτής της χούντας, ο Πάππας πρωταγωνίστησε ως γνωστόν στο «ελληνικό Γουτεργκέιτ», ανακυκλώνοντας κονδύλια της CIA για το χρηματισμό του Νίξον απ’ τους δικτάτορες. Ενας προσωπάρχης του με σκανδαλώδες παρελθόν, ο Παύλος Τοτόμης, διορίστηκε το 1967 υπουργός Δημόσιας Τάξης και κατόπιν πρόεδρος της ΕΤΒΑ.
* Μητέρα όλων των μαχών υπήρξε ωστόσο το ντέρμπι των μεγιστάνων (Ωνάσης, Νιάρχος, Βαρδινογιάννης, Ανδρεάδης, Λάτσης κ.ά) για το 3ο διϋλιστήριο της χώρας. Ο Παπαδόπουλος τάχθηκε αποφασιστικά υπέρ του Ωνάση, σε βίλα του οποίου (στο Λαγονήσι) έμενε αντί συμβολικού ενοικίου, ενώ ο Μακαρέζος υπέρ του Νιάρχου. Η σύγκρουση έφτασε στα άκρα, με απόπειρες πραξικοπημάτων κι έκτακτους ανασχηματισμούς. Τελικά ο Ωνάσης τα παράτησε, ακυρώνοντας τη «μεγαλειώδη» σύμβαση που είχε υπογράψει και παίρνοντας πίσω την εγγύησή του, το 3ο διϋλιστήριο μοιράστηκε μεταξύ Ανδρεάδη και Λάτση (ΦΕΚ 1972/Α/130) κι ένα 4ο παραχωρήθηκε στο Βαρδινογιάννη (ΦΕΚ 1972/Α/181).
Μια λεπτομέρεια αυτής της τιτανομαχίας, από την εμπιστευτική ενημέρωση Χατζηγιάννη προς τον Παπάγο (25.11.70), παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον με βάση τα σημερινά δεδομένα:
«Σε άλλο υπουργικό συμβούλιο, παραβρισκόταν ο Καρδαμάκης, ο οποίος εισηγήθηκε την αγορά μηχανημάτων από τη Siemens και την AEG χωρίς διαγωνισμό, για να μπορέσει να ανταποκριθεί η ΔΕΗ στο πρόγραμμά της, που καθυστερούσε λόγω των δυσκολιών εκτέλεσης των συμφωνιών Ωνάση. Ο Παπαδόπουλος έλυσε μόνος του το θέμα, αποδεχόμενος την αγορά από τη μια εταιρεία».

le_71
02-09-2011, 19:14
Νοσταλγός είναι αυτός που έχει ζήσει κάτι που πλέον δεν υπάρχει και το νοσταλγεί. Συγκεντρώσουουουουου....Εγώ δεν πρόλαβα να τα ζήσω. Πρόλαβα όμως να ζήσω τα μεγαλεία της αριστεράς στην Τσεχοσλοβακία, τη Ρουμανία και την Αν. Γερμανία που πηδάγανε τις μάντρες να γλιτώσουν και τους τουφεκάγανε στον αέρα....

Ωραίος ο Μπουγάς........γέλασα :a050::a050:

Desmond
02-09-2011, 20:46
Σοσιαλισμός χωρίς Ελευθερία είναι υποδούλωση και βαρβαρότητα.

Τα καθεστώτα του "υπαρκτού σοσιαλισμού" αποκήρυξαν ουσιαστικά την Μαρξιστική θεώρηση, όπως και η ηγεσία του ΚΚΕ.Στην ΕΣΣΔ αυτό συνέβη μετά τον θάνατο του Λένιν.Ουσιαστικά δηλαδή επαληθεύθηκε με το παραπάνω η αναρχική κριτική (πολύ πριν την Οκτωβριανή επανάσταση) η οποία προέβλεπε το τι θα προκαλούσε η γιγάντωση της γραφειοκρατείας και θα οδηγούσε από την αντικατάσταση της φεουδαρχικής/αστικής εξουσίας με την εργατική, στην "κόκκινη" καταπίεση.Εξού και η διάσπαση της Πρώτης Διεθνούς.

Όπερ σημαίνει οτι δεν μ'ενδιαφέρει η αντικατάσταση πχ. του Μπόμπολα και της ΚΥΠ με κάποιον πατερούλη και την ελληνική KGB, καθώς το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, αλλά η δημιουργία εκείνων των οργανωτικών μη-εξουσιαστικών και αμεσοδημοκρατικών δομών, οι οποίες θα μας βοηθήσουν στην απαξίωση και κατάργηση καταπιεστικών θεσμών και θέσεων στην κοινωνία.

Στην αρχή ήθελα το "εκδηλώθηκες" του Γονίδη!Του Μπουγά δεν το ήξερα!Χαχα!

le_71
02-09-2011, 20:56
το 'χεις κάψει ρε μλκ :a050::a050::a050::a050::a050::a050:

σε πάω ;)

Desmond
02-09-2011, 21:04
Είμαι μανούλα στο να "χαώνω"!Μπάχαλος, τι περίμενες?Χαχα!
Ας το κόψουμε όμως γιατί είναι ο enstikto online και θα μας πει να τα πούμε στο fb, στο msn ή στο skype!Λες και θα μπορούσα να τα γράψω εκεί!:d030:

Lefteris_X
05-09-2011, 09:55
μάλλον ήμουν απο τους μαθητές που έβλεπε ότι έβλεπε και ο καθηγητής.

Για αυτό και γέλαγα, όταν συμμαθητές έλεγαν ότι έβλεπαν κινέζικα.

Πάντως κινέζικα για εμένα ήταν Θρησκευτικά (ω, ναι, κατάφερα να πάρω κάτω απο την βάση, 8 αν θυμάμαι καλά), Ιστορία (ΤΙΓΚΑ προπαγάνδα υπέρ Ελλάδος και Συμμάχων, αλλοιωμένα γεγονότα) και Οικοκυρικά (η "ώρα του Παιδιού").

Δεν ξέρω, αλλά οτιδήποτε έχει να κάνει με χλευασμό μαθηματικών, δεν μου φαίνεται αστείο...(θα μου πεις στα @@ μας ρε φίλε...........ΟΚ ΟΚ, δεν τρέχει τίποτα! Μαθηματικά: για άλλους αγγούρι - για άλλους μανούρι)

the master
05-09-2011, 10:47
για αλλους βασανιστηριο...

katsouras
05-09-2011, 11:58
Σκεφτομαι να αλλαξω πλατφορμα online poker και να φυγω απο την pokerstars - jokerstars για προφανεις λογους.Παιζει κανεις σε partypoker,titanpoker η 888poker?

messi10
05-09-2011, 13:01
Αλλαξα avatar και εβαλα ενα επικαιρο!

Dohvakin! :D

enstikto
05-09-2011, 13:52
Είμαι μανούλα στο να "χαώνω"!Μπάχαλος, τι περίμενες?Χαχα!
Ας το κόψουμε όμως γιατί είναι ο enstikto online και θα μας πει να τα πούμε στο fb, στο msn ή στο skype!Λες και θα μπορούσα να τα γράψω εκεί!:d030:

Με έχετε παρεξηγησει :P
Άλλο η πλακιτσα στο forum και η συζήτηση για κάποιο θέμα το οποίο κάποιος άλλος χρήστης μπορεί να ενδιαφερθεί κ άλλο το πιάνω κουβέντα του στυλ «είδα τον τάδε της προαλες» (άσχετο με το φόρουμ εντελώς) :P

Giannis7
05-09-2011, 14:20
Σκεφτομαι να αλλαξω πλατφορμα online poker και να φυγω απο την pokerstars - jokerstars για προφανεις λογους.Παιζει κανεις σε partypoker,titanpoker η 888poker?

Εγώ θα σου πρότεινα να μάθεις καλύτερα το παιχνίδι. Γιατί πρέπει να καταλάβεις ότι δεν γίνεται να νικάς πάντα όταν είσαι μπροστά στις πιθανότητες, ειδικότερα αν παίζεις με κακούς παίκτες. Aν παίζεις καλά, θα βγεις στα "+" μετά από μεγάλο αριθμό παρτίδων. Τι παίζεις ? Cash games ? Αν ναι, πήγαινε στην 888poker, έχει τους χειρότερους παίκτες. Απλά εκεί πρέπει να περιμένεις πολλά bad beats (λόγω των πολύ κακών παικτών). Στα sngs - mtts είναι καλύτερα στην pokerstars. Πάντως να ξέρεις ότι για να μπορείς να αντέξεις την varience (διακύμανση τον αποτελεσμάτων), πρέπει να κάνεις καλή διαχείριση κεφαλαίου. Δεν ξέρω αν το κάνεις αυτό ή όχι. Καλό θα ήταν να είχες κι ένα tracking software (hem, pt) για να βλέπεις πως τα πηγαίνεις. Να ξέρεις ότι η τύχη στο poker παίζει το ρόλο της βραχυπρόθεσμα και η ικανότητα μακροπρόθεσμα. Επίσης, ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος θυμάται μόνο τα bad beats που δέχτηκες κι όχι αυτά που έριξες.

Lefteris_X
05-09-2011, 14:43
όσοι βλέπουν τα μαθηματικά ως βασανιστήριο (και ιδιαίτερα για ένα παιδί στην ηλικία σου που πάει σχολείο είναι απαράδεκτο βρε συ - φιλικά στο λέω) θα τα "βρουν" παλούκια στο μέλλον.

Δεν εννοώ ανώτερα μαθηματικά (λογισμούς, ολοκληρώσεις, σύνολα κλπ), αλλά τα μαθηματικά του σχολείου, απο το Δημοτικό (γιατί εκεί είναι οι βάσεις, που αν δεν μάθεις, όπως οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, έτσι φαίνονται "βασανιστήριο"...), μετά του Γυμνασίου και (λιγότερο) του Λυκείου.

Η εκπαίδευση πάνω στα μαθηματικά, ζυμώνει τον τρόπο σκέψης = συνεχής, αναλυτικός και εμπεριστατωμένος, που αναζητά με λογικό ειρμό αίτια και ρίζες (αντίστοιχα και λύσεις) του εκάστοτε προβλήματος, στην ζωή του ανθρώπου.

Άλλωστε τα μαθηματικά είναι η μοναδική Universal (πέραν της Γης) γλώσσα. Ούτε αγγλικά, ούτε ελληνικά (τα αρχαία μόνο, γιατί και αυτά έχουν "μαθηματικό" τρόπο σύνταξης, για όποιον ξέρει καλά μαθηματικά, τα αρχαία ελληνικά είναι πανεύκολα, το αντίθετο όμως δεν ισχύει, δηλαδή κάποιος καλός στα αρχαία ελληνικά κατά πάσα πιθανότητα είναι στουρνάρι στα μαθηματικά).

Τώρα απο εκεί και πέρα, μπορείς να πορευθείς όπως νομίζεις. Δική σου η επιλογή (μια φορά πάντως, προσωπικά τα έχω καλά με τα μαθηματικά, νέα, γλώσσα και αρχαία, μια χαρά απο το Δημοτικό. Με θρησκευτικά και Γεωγραφία μην με μπλέξεις γιατί είμαι σχετικά τούβλο, ιδιαίτερα απο μεριάς Γεωγραφίας - δεν κατάλαβα ποτέ τι μου προσφέρει).

djpar
05-09-2011, 15:18
εγω ενα ξερω,τα μαθηματικα του λυκειου ειναι ΓΤΠ σε σχεση με αυτα που εκανα στο απλο τει μηχανολογιας...

PDS
05-09-2011, 15:33
εγω ενα ξερω,τα μαθηματικα του λυκειου ειναι ΓΤΠ σε σχεση με αυτα που εκανα στο απλο τει μηχανολογιας...

Πεστα συναδελφε!!

the master
05-09-2011, 15:52
όσοι βλέπουν τα μαθηματικά ως βασανιστήριο (και ιδιαίτερα για ένα παιδί στην ηλικία σου που πάει σχολείο είναι απαράδεκτο βρε συ - φιλικά στο λέω) θα τα "βρουν" παλούκια στο μέλλον.

Δεν εννοώ ανώτερα μαθηματικά (λογισμούς, ολοκληρώσεις, σύνολα κλπ), αλλά τα μαθηματικά του σχολείου, απο το Δημοτικό (γιατί εκεί είναι οι βάσεις, που αν δεν μάθεις, όπως οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ, έτσι φαίνονται "βασανιστήριο"...), μετά του Γυμνασίου και (λιγότερο) του Λυκείου.

Η εκπαίδευση πάνω στα μαθηματικά, ζυμώνει τον τρόπο σκέψης = συνεχής, αναλυτικός και εμπεριστατωμένος, που αναζητά με λογικό ειρμό αίτια και ρίζες (αντίστοιχα και λύσεις) του εκάστοτε προβλήματος, στην ζωή του ανθρώπου.

Άλλωστε τα μαθηματικά είναι η μοναδική Universal (πέραν της Γης) γλώσσα. Ούτε αγγλικά, ούτε ελληνικά (τα αρχαία μόνο, γιατί και αυτά έχουν "μαθηματικό" τρόπο σύνταξης, για όποιον ξέρει καλά μαθηματικά, τα αρχαία ελληνικά είναι πανεύκολα, το αντίθετο όμως δεν ισχύει, δηλαδή κάποιος καλός στα αρχαία ελληνικά κατά πάσα πιθανότητα είναι στουρνάρι στα μαθηματικά).

Τώρα απο εκεί και πέρα, μπορείς να πορευθείς όπως νομίζεις. Δική σου η επιλογή (μια φορά πάντως, προσωπικά τα έχω καλά με τα μαθηματικά, νέα, γλώσσα και αρχαία, μια χαρά απο το Δημοτικό. Με θρησκευτικά και Γεωγραφία μην με μπλέξεις γιατί είμαι σχετικά τούβλο, ιδιαίτερα απο μεριάς Γεωγραφίας - δεν κατάλαβα ποτέ τι μου προσφέρει).

σιγουρα φταει κ το σχολειο αλλα η αποψη μου ειναι οτι δε μπορεις να διδασκεις για 12 χρονια τοσα μαθηματα καποια στιγμη ο καθενας θα παρει το δρομο του
πχ εγω πολυ καλος στη θεωρητικη ,μαπας στα μαθηματικα ,φυσικη κλπ
καποιος αλλος το αντιθετο

ο καθενας ειναι καλος σε κατι
αλλοι σε πραγματα που δεν τα διδασκει καν το σχολειο μουσικη ,αθλητισμος ,ζωγραφικη κλπ.


τωρα να μου μιλαει ο μαθηματικος λες και ειμαι κανενας καθηστερημενος αγρικος επειδη δε γνωριζω το φ του χ και δε ξερω και γω τι αλλο σιγουρα δεν ειναι σωστο...

the master
05-09-2011, 15:58
παιδια ειτε cash ειτε οχι το ποκερ ειναι φοβερο παιχνιδι!

tnf50
05-09-2011, 16:01
Εκατσα μια μερα να δω με τον 8χρονο αδερφο μου τηλεοραση το πρωι για να δω τι βλεπει και εμεινα...ολα τα cartoon ειναι απαισια και χαζα! Εμεις παλια βλεπαμε ποσα εργακια της disney ή εκεινα που εδειχνε παλια το 0-6(το οποιο τωρα ειναι χειροτερο και απο παρωδια) με τελεια μεταγλωττιση και ηθικα νοηματα ενω τωρα βλεπουν τους gormity και τις σουπερ νεραιδες(δεν ξερω το ακριβες ονομα)...δηλαδη αν δεν κατεβαζα καμια παλια ταινια(οπως τη ''Φαντασια'') η αν δεν υπηρχε το kingdom hearts θα ειχα ξεχασει τι ωραια που ηταν παλια...

the master
05-09-2011, 16:02
tnf μια λεξη μονο

το σαββατο καινουρια επεισοδια μπομπ...

tnf50
05-09-2011, 17:42
σιγουρα φταει κ το σχολειο αλλα η αποψη μου ειναι οτι δε μπορεις να διδασκεις για 12 χρονια τοσα μαθηματα καποια στιγμη ο καθενας θα παρει το δρομο του
πχ εγω πολυ καλος στη θεωρητικη ,μαπας στα μαθηματικα ,φυσικη κλπ
καποιος αλλος το αντιθετο

ο καθενας ειναι καλος σε κατι
αλλοι σε πραγματα που δεν τα διδασκει καν το σχολειο μουσικη ,αθλητισμος ,ζωγραφικη κλπ.


τωρα να μου μιλαει ο μαθηματικος λες και ειμαι κανενας καθηστερημενος αγρικος επειδη δε γνωριζω το φ του χ και δε ξερω και γω τι αλλο σιγουρα δεν ειναι σωστο...

Καλα ρε συ δε σου ειπε ποτε κανενας μαθηματικος τιποτα τρελο...

the master
05-09-2011, 18:44
δε ξερεις τι εχει πει ο τριαντης στη μανα μου
ακομα και για σενα ελεγε...

Lefteris_X
05-09-2011, 19:03
πάλι skype / MSN αρχίζει να γίνεται :P master / tnf γιατί έχετε αποκτήσει αυτό το σπορ, αφού γυρίσατε απο τις διακοπές;

και γενικότερα, γιατί έχετε πυροβολήσει με αμέτρητα ποστ τα θρεντ; τέτοια κάψα έχετε να ποστάρετε;;; (δεν σας κατακρίνω, ίσα-ίσα επειδή δεν σας καταλαβαίνω γιατί το κάνετε, γι αυτό ρωτάω)

δηλαδή ΟΚ, να ποστάρετε, να πείτε και τα σοβαρά σας να πείτε και τα αστεία σας. Αλλά ειλικρινά ΤΟΣΑ ποστ, για κάθε τι; (ξαναλέω δεν κατακρίνω, απλά δεν καταλαβαίνω "το γιατί;" - με συνέπεια να μου προκαλείται απορία...)

djpar
05-09-2011, 20:35
βλεπω αγγελιες το resistance 3 και ο ενας το εχει 40 ευρο και ο αλλος 52...ρε παιδια ποτε στο καλο προλαβανε και το πηρανε εμενα ακομα στο pending ειναι απο αγγλια...και στα 46 ευρο!!! τρελαινεσαι ωρες ωρες...τι να πω

the master
05-09-2011, 21:22
πάλι skype / MSN αρχίζει να γίνεται :P master / tnf γιατί έχετε αποκτήσει αυτό το σπορ, αφού γυρίσατε απο τις διακοπές;

και γενικότερα, γιατί έχετε πυροβολήσει με αμέτρητα ποστ τα θρεντ; τέτοια κάψα έχετε να ποστάρετε;;; (δεν σας κατακρίνω, ίσα-ίσα επειδή δεν σας καταλαβαίνω γιατί το κάνετε, γι αυτό ρωτάω)

δηλαδή ΟΚ, να ποστάρετε, να πείτε και τα σοβαρά σας να πείτε και τα αστεία σας. Αλλά ειλικρινά ΤΟΣΑ ποστ, για κάθε τι; (ξαναλέω δεν κατακρίνω, απλά δεν καταλαβαίνω "το γιατί;" - με συνέπεια να μου προκαλείται απορία...)


καλα ρε συ αλλοι εχουν πολυ περισσοτερα ,απλα τυχαινει τωρα να εχουμε βαλει στοιχημα με τον tnf ποιος θα κανει τα πιο πολλα μεχρι το τελος του χρονου και ο νικητης θα κερασει τον αλλο ενα ταξιδι στα φιτζι και μια βραζιλιανα για να χει και την αναλογη παρεα.

Lefteris_X
05-09-2011, 21:42
οκ, πάντως το σίγουρο είναι ότι κάτι άλλο θα κερδίσει ο νικητής. (απο πνεύμα / υφάκι / σαρκασμό πάντως, καλά το πας, άριστα 20! Κοίτα αντίστοιχα να είσαι και στα μαθήματα :D και άσε εμένα τον μεγαλύτερο με την αναπάντητη - γιατί δεν την απάντησες - απορία μου)

the master
05-09-2011, 21:57
οκ, πάντως το σίγουρο είναι ότι κάτι άλλο θα κερδίσει ο νικητής. (απο πνεύμα / υφάκι / σαρκασμό πάντως, καλά το πας, άριστα 20! Κοίτα αντίστοιχα να είσαι και στα μαθήματα :D και άσε εμένα τον μεγαλύτερο με την αναπάντητη - γιατί δεν την απάντησες - απορία μου)


ελα οκ σορρυ ρε συ, θα σου πω την αληθεια...χωρις βραζιλιανα θα ειναι το ταξιδι...:c026:

Lefteris_X
05-09-2011, 23:49
πίστεψέ με, είσαι απο τώρα ο νικητής, και ήδη έχεις κερδίσει αυτό που (δεν) είπα στο προηγούμενο ποστ!

συνέχισε έτσι, για ακόμα καλύτερα. (btw συγχαρητήρια :a042: σε όποιους σε έμαθαν να σκέπτεσαι και εκφράζεσαι με αυτόν τον παραδειγματικά απεχθή τρόπο! keep it up! :first:)

the master
06-09-2011, 00:29
α ευχαριστω πολυ!
:hippy:

Dragonpaul
06-09-2011, 00:51
Φιλιππε, το "τραβας" πολυ... Καλο είναι να ξεχωρίζεις το χιούμορ (όπως στο πρώτο post και ας μην απαντησες στο ερώτημα) απο την αγένεια (βλέπε δεύτερο post).
Αφού δεν είσαι έτσι, τι σε έπιασε τώρα;;;

ParanoidGR
06-09-2011, 07:22
μπορεί να είναι postmaniac .lol :respect7: :c082:

the master
06-09-2011, 08:05
guys ποτε δεν ειμαι αγενης και με κανεναν ασχετα πως το βλεπετε μερικοι , οποιος εχει προβλημα με την συμπεριφορα μου μπορει να κανει παραπονα σε mod ή να μου το πει ο ιδιος σε πμ.αλλα το τονιζω ΠΟΤΕ ποτε ποτε με τα ποστ μου δεν θελω να προσβαλω ή να τη πω σε καποιον,παντα με χιουμορ και ευχαριστη διαθεση τα λεω αυτα που λεω ειτε στον dragon ειτε σε οποιονδηποτε αλλο και ειλικρινα αν ποτε καποιος νιωσει ασχημα με κατι που ειπα να μου το πει προσωπικα να λυσουμε την οποια παρεξηγηση και να σταματησω και γω γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι ολοι σαν εμενα πολλοι μπορουν να τα παρουν αλλιως αυτα που γραφω ,για αυτο και ηθελα να το ξεκαθαρισω...

djpar
06-09-2011, 09:12
πολυ αερα πειρατε και δεν μου αρεσει αν θελει κανεις διαγωνισμο post μεχρι το τελος του ετους ειμαι μεσα!

nikon
06-09-2011, 09:13
Γιατί ρε c πρώτη φορά βλέπεις να έρχονται παιχνίδια στην Ελλάδα πριν την επίσημη κυκλοφορία τους;;;;

djpar
06-09-2011, 09:58
οχι αλλα αδυνατο να πιστεψω σε τιμες 40 ευρο δλδ ποσο το πηρε το παλικαρι...

ParanoidGR
06-09-2011, 11:47
κοίτα το θέμα είναι να γράψεις σε θέματα που σε ενδιαφέρουν και όχι όπου νά'νε και ότι νά'νε. δεν μιλάω για τα off-topic αλλα στα θέματα που μιλάνε για το συγκεκριμένο πράγμα και καταντάει msn αν δυο κολλητοί δεν έχουν ευκαιρία να τα λένε από κοντά ας ανοίξουν ένα παράθυρο msn και ας πούνε εκεί τι προσωπική τους συζήτηση, στο φόρουμ είναι δημοσια η συζήτηση αφορά όλους όσους ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα, μερικές φορες γίνετε και προσωπικό όταν απαντάς συγκεκριμένα σε κάποιον (ονομαστικά).

τα παιδιά αυτά πιο πάνω τα ξέρω από συναλλαγή με παιχνίδια στο παρελθόν, είναι παρα πολύ καλά παιδιά ευγενέστατοι και δεν νομίζω ότι προσβάλουν κάποιον απλά το humor τους από τι παρατηρώ έχει δώσεις ειρωνείας,χωρίς να κρίνω αν είναι καλο η κακό να υπάρχει.

από τι καταλαβαίνω τα παιδιά αυτά πάνε σχολείο και μετά κάθονται σπίτι για διάβασμα (υποτίθεται)και στο διάλυμα τα λένε μεταξύ τους. δεν είναι κακό αυτό απλά συνήθως όλες η συζητήσεις βγαίνουν εκτος θέματος.

οποτε ας μη τους πάρουμε από τα μούτρα και ας τους δείξουμε εμείς η πιο μεγάλη (σε ηλικία) και η πιο παλιοί στα foroums ( και εγώ ακόμα μαθαίνω γιατί όλο σε foroums με αμάξια και μηχανές ήμουνα και έχουνε διαφορα ως προς τα θέματα .

δεν είμαι ο δικηγόρος τους αν αναρωτιέται κάποιος η και η ίδιοι, απλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά τους στην συναλλαγή μας ( και τους δυο τους συνάντησα ) και τους ευχαριστώ για αυτό, και νομίζω πως τους αδικούμε ως προς την αντιμετώπιση τον απαντήσεων τους προς τα παιδιά πιο πάνω.

y-nC_lKBNyI

8yOjw0MFh1E

NBrisBngkis

eXVfGY-kLJ8

Valkyre
06-09-2011, 14:54
Nαι ειπα ψεμματα σημερα στην δουλεια για να αργησω 2 ωρες. Ομως το αξιζε μεχρι αηδιας! Τωρα εχω ενα μεγαλο χαμογελο ζωγραφισμενο...! :D

the master
06-09-2011, 15:34
κοίτα το θέμα είναι να γράψεις σε θέματα που σε ενδιαφέρουν και όχι όπου νά'νε και ότι νά'νε. δεν μιλάω για τα off-topic αλλα στα θέματα που μιλάνε για το συγκεκριμένο πράγμα και καταντάει msn αν δυο κολλητοί δεν έχουν ευκαιρία να τα λένε από κοντά ας ανοίξουν ένα παράθυρο msn και ας πούνε εκεί τι προσωπική τους συζήτηση, στο φόρουμ είναι δημοσια η συζήτηση αφορά όλους όσους ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα, μερικές φορες γίνετε και προσωπικό όταν απαντάς συγκεκριμένα σε κάποιον (ονομαστικά).

τα παιδιά αυτά πιο πάνω τα ξέρω από συναλλαγή με παιχνίδια στο παρελθόν, είναι παρα πολύ καλά παιδιά ευγενέστατοι και δεν νομίζω ότι προσβάλουν κάποιον απλά το humor τους από τι παρατηρώ έχει δώσεις ειρωνείας,χωρίς να κρίνω αν είναι καλο η κακό να υπάρχει.

από τι καταλαβαίνω τα παιδιά αυτά πάνε σχολείο και μετά κάθονται σπίτι για διάβασμα (υποτίθεται)και στο διάλυμα τα λένε μεταξύ τους. δεν είναι κακό αυτό απλά συνήθως όλες η συζητήσεις βγαίνουν εκτος θέματος.

οποτε ας μη τους πάρουμε από τα μούτρα και ας τους δείξουμε εμείς η πιο μεγάλη (σε ηλικία) και η πιο παλιοί στα foroums ( και εγώ ακόμα μαθαίνω γιατί όλο σε foroums με αμάξια και μηχανές ήμουνα και έχουνε διαφορα ως προς τα θέματα .

δεν είμαι ο δικηγόρος τους αν αναρωτιέται κάποιος η και η ίδιοι, απλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά τους στην συναλλαγή μας ( και τους δυο τους συνάντησα ) και τους ευχαριστώ για αυτό, και νομίζω πως τους αδικούμε ως προς την αντιμετώπιση τον απαντήσεων τους προς τα παιδιά πιο πάνω.



εχεις δικιο

ομως και γω θα πρεπει να αντιπαραθεσω καποια πραγματα.
ειναι αληθεια οτι με τον τνφ δεν συναντιομαστε καθημερινα λογω διαβασματος
και συζηταμε εδω ,παντως μπορει μεν να γινεται μερικες φορες αυτο αλλα παντα σε off topic θεματα . Επισης αυτο για το οποιο με "κατηγορειτε" το εχω κανει και με αλλα μελη του φορουμ αλλα και εχω δει να το κανουν αλλα μελη μεταξυ τους χωρις καποια παρατηρηση, πιστευω οτι σε εναν βαθμο μας εχετε "μυριστει" οτι ειμαστε φιλοι και δεν θελετε να συζηταμε εδω , τωρα θα "υπακουσω" και δεν θα συνεχιστει αυτο απο μερους μου,τουλαχιστον οχι με τον τνφ με τον οποιο μας εχετε "σταμπαρει".Αλλα ειναι σιγουρο οτι και γω απορω γιατι οπως ειπα και πιο πανω δεν ειμαι μονο εγω και ο φιλτατος τνφ η αιτια του προβληματος ,σαφως βεβαια και οι mods ξερουν καλυτερα ομως πιστευω οτι ειναι δικαιο να μην πεφτει ολο το φταιξιμο σε μας ,οπως βεβαια ειπες και συ φιλε που σε θυμαμαι (final fantasy ή τελικα θυμαμαι οτι να ναι?).
Επιπλεον με πολλους απο σας συζηταμε συχνα εδω και δεν θα θελα να με σταμπαρετε σαν βλακα ή ειρωνικό ή οτιδηποτε αλλο επειδη παρασυρομαι και γραφω οφφτοπικ ,οπως ειπα και πιο πανω κανενα απ τα μυνηματα μου δεν ειχε ειρωνικη διαθεση προς κανεναν παρα μονο καλοπροαιρετο χιουμορ, αλλωστε δεν ειμαι γραμμενος στο φορουμ για να κανω την πλακα μου, εχω προσφερει και γω αλλα και ο τνφ σημαντικα πραγματα.

φιλικα
:a062:

dinospao
06-09-2011, 20:34
Nαι ειπα ψεμματα σημερα στην δουλεια για να αργησω 2 ωρες. Ομως το αξιζε μεχρι αηδιας! Τωρα εχω ενα μεγαλο χαμογελο ζωγραφισμενο...! :D

το αφεντικο σου παιζει ps3 και ειναι μελος μας:a018:

dimitrisasp
06-09-2011, 22:21
το αφεντικο σου παιζει ps3 και ειναι μελος μας:a018:

Πόσο κορυφαίο θα ταν αυτο :P :P Kαι να του λεει το αφεντικο απο δω.. <<Κλαιν ρε μεγαλε. Κλασ'τον τυπο αυριο κανα δυωρο. Δεν τρεχει και τίποτα..>> :P :P

aladdin7
06-09-2011, 22:43
Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τη Sony, την Ubisoft και όποιον άλλο ευθύνεται για το παρακάτω:

Παίζω assassin's creed 2. Έχω φτάσει στο sequence 11. Μέχρι αυτό το σημείο έχω πάρει όλα τα story related trophies κανονικότατα! Κάνω synch...... και ω του θαύματος!!! 2 trophies του sequence 1 δεν είναι registered!!!

Priceless!:banana:

tnf50
06-09-2011, 23:01
Και μενα μου ελειπε ενα trophy, του sequence 4 νομιζω...

ΕDIT: Στο τελος το πηρα κανοντας new game εννοειται

Desmond
06-09-2011, 23:39
Ευτυχώς εγώ χρειάστηκε να ξανακάνω μόνο ένα lair το οποίο για κάποιον λόγο που μόνο η ubisoft ξέρει....

ParanoidGR
06-09-2011, 23:42
εχεις δικιο

ομως και γω θα πρεπει να αντιπαραθεσω καποια πραγματα.
ειναι αληθεια οτι με τον τνφ δεν συναντιομαστε καθημερινα λογω διαβασματος
και συζηταμε εδω ,παντως μπορει μεν να γινεται μερικες φορες αυτο αλλα παντα σε off topic θεματα . Επισης αυτο για το οποιο με "κατηγορειτε" το εχω κανει και με αλλα μελη του φορουμ αλλα και εχω δει να το κανουν αλλα μελη μεταξυ τους χωρις καποια παρατηρηση, πιστευω οτι σε εναν βαθμο μας εχετε "μυριστει" οτι ειμαστε φιλοι και δεν θελετε να συζηταμε εδω , τωρα θα "υπακουσω" και δεν θα συνεχιστει αυτο απο μερους μου,τουλαχιστον οχι με τον τνφ με τον οποιο μας εχετε "σταμπαρει".Αλλα ειναι σιγουρο οτι και γω απορω γιατι οπως ειπα και πιο πανω δεν ειμαι μονο εγω και ο φιλτατος τνφ η αιτια του προβληματος ,σαφως βεβαια και οι mods ξερουν καλυτερα ομως πιστευω οτι ειναι δικαιο να μην πεφτει ολο το φταιξιμο σε μας ,οπως βεβαια ειπες και συ φιλε που σε θυμαμαι (final fantasy ή τελικα θυμαμαι οτι να ναι?).
Επιπλεον με πολλους απο σας συζηταμε συχνα εδω και δεν θα θελα να με σταμπαρετε σαν βλακα ή ειρωνικό ή οτιδηποτε αλλο επειδη παρασυρομαι και γραφω οφφτοπικ ,οπως ειπα και πιο πανω κανενα απ τα μυνηματα μου δεν ειχε ειρωνικη διαθεση προς κανεναν παρα μονο καλοπροαιρετο χιουμορ, αλλωστε δεν ειμαι γραμμενος στο φορουμ για να κανω την πλακα μου, εχω προσφερει και γω αλλα και ο τνφ σημαντικα πραγματα.

φιλικα
:a062:


(το street figter 4 collectors), δεν ειπα ότι ειρωνεύεσαι στα post σου είπα ως προς τις απαντήσεις που έδωσες στα παιδιά πιο πάνω. την ειρωνεία δεν την γραφεις εσκεμμένα έτσι σου βγαίνει. μπορεί εσύ να μην το κατάλαβες.


εγώ δεν σας κρίνω απλά έχω καταλάβει τον τρόπο που λειτουργείτε και δεν σε είπε βλάκα - ειρωνικό η οτιδήποτε άλλο κανεις.


και εγώ έχω δεχτεί παρατήρηση εδώ και έχω διόρθωση τι λειτουργικότητα μου στο forum, όλοι κάνουμε πράγματα που ενοχλούνε όπως πχ να αποκαλύψω κάτι χωρίς spoiler κτλ.


αλλα δεν απαντάμε με ειρωνικό τρόπο και προσπαθούμε πάντα να είμαστε ευγενική και να διορθώνουμε τι λειτουργικότητα μας.


και επίσης εγώ ανέφερα ότι είσαστε πολύ καλά παιδιά όπως και ο dragon και δεν σε κατηγορήσαμε σε κάτι, γιατί το πήρες στραβά μου λες.\\(δεν σου είπαμε ότι δεν έχετε προσφέρει η είσαστε ανεπιθύμητοι) δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε σε αυτό.


οι mods δεν έχουν να σου πούνε κάτι ( δεν βλέπεις ότι δεν ασχολείται κανένας mod με το θέμα/) δεν κάνετε κάτι κακό.και ούτε είναι κακό να κανεις συνομιλία εδώ με κάποιον φίλο τον οποιο έχεις γνωρίσει εδώ όπως λες, απλά όταν το κανεις επί καθημερινής βάσεως βγάζει μάτι.και κάποιος θα σου την πει όπως και έγινε.

εγώ για παράδειγμα είχα μια κόντρα (στα πλαίσια του humor πάντα) με τον sakis88 για το assassin creed (σειρά) και αφού κάναμε δυο τρία post του έκανα invite στο psn και τα είπαμε εκεί και δεν καταντήσαμε το thread msn αυτό είναι όλο.

πάντα φιλικά, εννοείτε!!:yes: :swordfight: :respect7:

tnf50
07-09-2011, 00:02
OK παιδια δε θα ξαναγινει. Απλα ξερετε πως ειναι αυτα: εκει που συζηταμε μας ερχεται ξαφνικα κατι σχετικο απο την καθημερινοτητα μας οποτε το αναφερουμε χωρις να σκεφτομαστε τι θα πει ενας ακυρος που θα το δει

muku
07-09-2011, 04:44
Σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να αγαπάς έναν άνθρωπο και να μην θέλεις να δώσεις τέλος σε κάτι που φαινομενικά έχει τελειώσει για διάφορους λόγους, απλά για να μην τον πληγώσεις.

Επίσης σκέφτομαι πόσο μεγάλη μαλακία μπορεί να έκανα που δεν προσέγγισα έναν τρίτο άνθρωπο που τώρα βρίσκεται στα ~2500χλμ μακρυά και παραδέχεται, όπως κι εγώ, ότι ένιωσε κάτι πολύ όμορφο.

Ενώ η λύση είναι προφανής, η κατάσταση περιπλέκεται λόγω ηλιθιότητας μου που μετανιώνω όσο περνάνε οι μέρες που γύρισα από τις διακοπές...

Melnibonian
07-09-2011, 05:02
για τον muku....
Poverty&#39;s No Crime - Point Of View - YouTube

muku
07-09-2011, 05:07
Πολύ δυνατό για την περίσταση θα έλεγα :P

Melnibonian
07-09-2011, 05:42
ακριβώς!!!

|WISE|
07-09-2011, 06:31
Σε νοιωθω μεγαλε..:(


Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

the master
07-09-2011, 08:49
(το street figter 4 collectors), δεν ειπα ότι ειρωνεύεσαι στα post σου είπα ως προς τις απαντήσεις που έδωσες στα παιδιά πιο πάνω. την ειρωνεία δεν την γραφεις εσκεμμένα έτσι σου βγαίνει. μπορεί εσύ να μην το κατάλαβες.


εγώ δεν σας κρίνω απλά έχω καταλάβει τον τρόπο που λειτουργείτε και δεν σε είπε βλάκα - ειρωνικό η οτιδήποτε άλλο κανεις.


και εγώ έχω δεχτεί παρατήρηση εδώ και έχω διόρθωση τι λειτουργικότητα μου στο forum, όλοι κάνουμε πράγματα που ενοχλούνε όπως πχ να αποκαλύψω κάτι χωρίς spoiler κτλ.


αλλα δεν απαντάμε με ειρωνικό τρόπο και προσπαθούμε πάντα να είμαστε ευγενική και να διορθώνουμε τι λειτουργικότητα μας.


και επίσης εγώ ανέφερα ότι είσαστε πολύ καλά παιδιά όπως και ο dragon και δεν σε κατηγορήσαμε σε κάτι, γιατί το πήρες στραβά μου λες.(δεν σου είπαμε ότι δεν έχετε προσφέρει η είσαστε ανεπιθύμητοι) δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε σε αυτό.


οι mods δεν έχουν να σου πούνε κάτι ( δεν βλέπεις ότι δεν ασχολείται κανένας mod με το θέμα/) δεν κάνετε κάτι κακό.και ούτε είναι κακό να κανεις συνομιλία εδώ με κάποιον φίλο τον οποιο έχεις γνωρίσει εδώ όπως λες, απλά όταν το κανεις επί καθημερινής βάσεως βγάζει μάτι.και κάποιος θα σου την πει όπως και έγινε.

εγώ για παράδειγμα είχα μια κόντρα (στα πλαίσια του humor πάντα) με τον sakis88 για το assassin creed (σειρά) και αφού κάναμε δυο τρία post του έκανα invite στο psn και τα είπαμε εκεί και δεν καταντήσαμε το thread msn αυτό είναι όλο.

πάντα φιλικά, εννοείτε!!:yes: :swordfight: :respect7:

α θυμηθηκα που μου χες δωσει το dirt 2 και ηθελες το street fighter για καποιον αλλο τυπο!:surfing:

υ.γ. τον τνφ δεν τον εχω γνωρισει εδω απ τη πρωτη δημοτικου γνωριζομαστε:ddfg23:!

ParanoidGR
07-09-2011, 10:14
α θυμηθηκα που μου χες δωσει το dirt 2 και ηθελες το street fighter για καποιον αλλο τυπο!:surfing:

ναι κάτι για τον κολλητό μου είχα πάρει. σου είχα δώσει εσένα το dirt 2 και το street fighter στον tnf αν θυμάμαι καλά.


υ.γ. τον τνφ δεν τον εχω γνωρισει εδω απ τη πρωτη δημοτικου γνωριζομαστε:ddfg23:!

ναι βρε το κατάλαβα για τον tnf ένταξη όλα ok δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. να'αστε καλά!!

εδώ τα έχουμε πει χιλάδες φορες και έχουμε περάσει καλά δεν χρειάζεται τώρα να διακόψεις να γραφεις και να απαντάς στον tnf η οποιονδήποτε άλλον φίλο έχεις απλά αυτό msnιστικο να περιοριστεί (άποψη μου πάντα εσείς κάντε ότι θέλετε, προσωπικά δεν με ενοχλεί και δεν έγραψα ποτε κάτι για αυτό παρόλο που το είχα παρατήρηση έντονα.)η παρατήρησης γίνονται για να βελτιωνόμαστε και σαν άνθρωποι και σαν χρηστες !!


πιστεύω ότι βοήθησα αρκετά ώστε να μην δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση.:ddfg23:

the master
07-09-2011, 10:26
ναι κάτι για τον κολλητό μου είχα πάρει. σου είχα δώσει εσένα το dirt 2 και το street fighter στον tnf αν θυμάμαι καλά.



ναι βρε το κατάλαβα για τον tnf ένταξη όλα ok δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. να'αστε καλά!!

εδώ τα έχουμε πει χιλάδες φορες και έχουμε περάσει καλά δεν χρειάζεται τώρα να διακόψεις να γραφεις και να απαντάς στον tnf η οποιονδήποτε άλλον φίλο έχεις απλά αυτό msnιστικο να περιοριστεί (άποψη μου πάντα εσείς κάντε ότι θέλετε, προσωπικά δεν με ενοχλεί και δεν έγραψα ποτε κάτι για αυτό παρόλο που το είχα παρατήρηση έντονα.)η παρατήρησης γίνονται για να βελτιωνόμαστε και σαν άνθρωποι και σαν χρηστες !!


πιστεύω ότι βοήθησα αρκετά ώστε να μην δημιουργηθεί κάποια παρεξήγηση.:ddfg23:


ναι ρε no prob αλλα νομιζω οτι εσυ μου εδωσες το dirt και γω σου εδωσα το sf ο τνφ ηταν εκει για παρεα ...

tnf50
07-09-2011, 10:31
Παντα παρεα παμε στις συναλλαγες. Αφου πριν φτασουμε σκεφτομαστε να αλλαξουμε ρολους αλλα τελικα δε γινεται τιποτα...

Lefteris_X
07-09-2011, 10:35
Σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να αγαπάς έναν άνθρωπο και να μην θέλεις να δώσεις τέλος σε κάτι που φαινομενικά έχει τελειώσει για διάφορους λόγους, απλά για να μην τον πληγώσεις.

Επίσης σκέφτομαι πόσο μεγάλη μαλακία μπορεί να έκανα που δεν προσέγγισα έναν τρίτο άνθρωπο που τώρα βρίσκεται στα ~2500χλμ μακρυά και παραδέχεται, όπως κι εγώ, ότι ένιωσε κάτι πολύ όμορφο.

Ενώ η λύση είναι προφανής, η κατάσταση περιπλέκεται λόγω ηλιθιότητας μου που μετανιώνω όσο περνάνε οι μέρες που γύρισα από τις διακοπές...


μπορεί να έχασες το τρένο για την άλλη ύπαρξη...

KLF Last Train To Transcentral Original Music Video - YouTube

αλλά όταν βρεις τον επόμενο "στόχο".....μην διστάσεις

M.A.R.S. - Pump Up The Volume - YouTube


Προσοχή όμως στον πολύ προγραμματισμό για X360 / PC γιατί μπορεί να καταντήσεις έτσι (τα γραφικά του παρακάτω βίντεο είναι απο το 1987-1988, φτiαγμένα με Amiga :D)

Art Of Noise...........Paranoimia - YouTube

Valkyre
07-09-2011, 10:45
το αφεντικο σου παιζει ps3 και ειναι μελος μας:a018:


Πόσο κορυφαίο θα ταν αυτο :P :P Kαι να του λεει το αφεντικο απο δω.. <<Κλαιν ρε μεγαλε. Κλασ'τον τυπο αυριο κανα δυωρο. Δεν τρεχει και τίποτα..>> :P :P
Πραγματικα θα ηταν κορυφαιο το αφεντικο να ηταν μελος εδω και να επαιζε PS3.... παιδια νομιζω θα ηταν η μοναδικη φορα που θα εκανα εν γνωση μου και επιτηδες καταχρηση της θεσης του mod... χαχαχα! :c025::a010bg::a010bg::aek::aek:

ParanoidGR
07-09-2011, 12:57
Παντα παρεα παμε στις συναλλαγες. Αφου πριν φτασουμε σκεφτομαστε να αλλαξουμε ρολους αλλα τελικα δε γινεται τιποτα...

χα,χα,χα ωραίος. εσείς είστε σαν τους de nero + al pacino :first:

muku
07-09-2011, 14:03
μπορεί να έχασες το τρένο για την άλλη ύπαρξη...

αλλά όταν βρεις τον επόμενο "στόχο".....μην διστάσεις

Προσοχή όμως στον πολύ προγραμματισμό για X360 / PC γιατί μπορεί να καταντήσεις έτσι (τα γραφικά του παρακάτω βίντεο είναι απο το 1987-1988, φτiαγμένα με Amiga :D)



Μ' αρέσει η συνοδεία των videos για τα γραφόμενα σου στο ποστ :P Ελπίζω με ένα καλό σπριντ, να μην χαθεί το τρένο, μόνο που είμαι αργός σε τέτοιου είδους αποφάσεις :'(

P.S Η amiga έκανε τρομερά πράγματα για την εποχή της...

Aphelian
07-09-2011, 15:18
Σκέφτομαι πόσο δύσκολο είναι να αγαπάς έναν άνθρωπο και να μην θέλεις να δώσεις τέλος σε κάτι που φαινομενικά έχει τελειώσει για διάφορους λόγους, απλά για να μην τον πληγώσεις.

Επίσης σκέφτομαι πόσο μεγάλη μαλακία μπορεί να έκανα που δεν προσέγγισα έναν τρίτο άνθρωπο που τώρα βρίσκεται στα ~2500χλμ μακρυά και παραδέχεται, όπως κι εγώ, ότι ένιωσε κάτι πολύ όμορφο.

Ενώ η λύση είναι προφανής, η κατάσταση περιπλέκεται λόγω ηλιθιότητας μου που μετανιώνω όσο περνάνε οι μέρες που γύρισα από τις διακοπές...

Σκέφτομαι πόσο δικιο έχει ο Muku.

L-Griever
07-09-2011, 15:31
Oh man i love a good fight! (SSFIV Arcade)
Αν και αρχίζουν σε λίγο τα σχολεία τι να πω..Καλή χρονία σε όλους.
{Sorry if its off-topic}

Valkyre
07-09-2011, 15:36
Σκέφτομαι πόσο δικιο έχει ο Muku.

Κι εγω το ιδιο...ηλιθιοτητες, αλλο τιποτα εμεις οι ανθρωποι...

Νομιζω Vlad οτι λιγο πολυ, οι περισσοτεροι βιωνουμε κατι παρομοιο καποια στιγμη στην ζωη μας. Και ενω πραγματικα η λυση ειναι φαινομενικα οπως λες απλη, ο ηλιθιος εγκεφαλος, simply... does not compute...

ή μαλλον computes, αλλα για καποιο λογο φροντιζει να βγαζει μπλε οθονες και να κρασαρει οταν τον χρειαζεσαι περισσοτερο...

minaras_tio
07-09-2011, 18:22
Καθομαι και βλεπω στο youtube το εισαι το ταιρι μου! Απιστευτη σειρα ε; Εκεινος ο Λαζαρος ειχε δωσει ρεστα! Φοβερες ατακες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

tnf50
07-09-2011, 21:19
Καθομαι και βλεπω στο youtube το εισαι το ταιρι μου! Απιστευτη σειρα ε; Εκεινος ο Λαζαρος ειχε δωσει ρεστα! Φοβερες ατακες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην ξεχνας το Μητσο

etnica12345
07-09-2011, 22:04
επιτελους αυριο θα εχω Ps3!!!! αντε παιδες ευχομαι να παιξουμε κανενα matchaki! :D

minaras_tio
07-09-2011, 22:11
Μην ξεχνας το Μητσο

Ναι ρε φοβερες ατακες και ο Μητσος!!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Giannis7
08-09-2011, 01:04
Ο Μήτσος δεν ήταν το ιγκουάνα ? :d040g:

volyros
08-09-2011, 03:42
Ενω νυσταζω παρα πολυ μολις κλεισω τα ματια δεν εχω υπνο!!Οτι να "ναι!!Λες να μετατρεπομαι σε βαμπιρ;

dimitrisasp
08-09-2011, 12:06
Πρώτο ποστ από τη δουλειά!!!

Valkyre
08-09-2011, 12:18
^^ Kαινουργια δουλεια? Καλοριζικη! Και βλεπω δεν χανεις την ευκαιρια να τεμπελιασεις ακομα δεν ξεκινησεις! Ου ρε! :D

Dragonpaul
08-09-2011, 12:30
Πρώτο ποστ από τη δουλειά!!!

Καλα βρε, δε πας φαντάρος σε δυο μήνες;;;;

Lefteris_X
08-09-2011, 14:16
σήμερα είχα "κέφια".

Είδα μια "είδηση" (τα εισαγωγικά γιατί δεν είναι και σοβαρή ιδιαίτερα, υπό την έννοια ότι δεν είναι τεχνολογική καθαρά)........και δεν άντεξα να μην ψάξω να βρω ένα "πάτημα" / αφορμή, κάτι σε σχέση με τεχνολογία για να το γράψω στην στήλη μου.

Ε, το βρήκα και την έγραψα.

Επειδή κάθισα και δούλεψα όλη την παρουσίαση, εικόνα του άρθρου (στήσιμο παραγράφων σε απόλυτη συνάρτηση με τα βίντεο και την φωτογραφία), όποιος θέλει να το δει και να το ευχαριστηθεί, ας το διαβάσει όπως ακριβώς το έχω γράψει, με την σειρά. Όχι "στα πεταχτά" (το κείμενο είναι αρκετά μικρό), γιατί θα χάσει την αυξανόμενη περιέργεια που προσπάθησα να δημιουργήσω μέχρι το......τελευταίο και αποκαλυπτικό βίντεο.

Δεν ξέρω όμως αν είμαι στο σωστό θρεντ, οπότε αν το παρόν ποστ πρέπει να μπει αλλού, ας το κάνει κάποιος mod.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=374729&cid=36

dimitrisasp
08-09-2011, 16:30
^^ Kαινουργια δουλεια? Καλοριζικη! Και βλεπω δεν χανεις την ευκαιρια να τεμπελιασεις ακομα δεν ξεκινησεις! Ου ρε! :D


Καλα βρε, δε πας φαντάρος σε δυο μήνες;;;;

Άσκηση κάνω σε γραφείο βρε.. Έχει καιρό τώρα αλλά τώρα χειρίστηκα το PC (ιου ούτε καν Mac :P ) για πρώτη φορά και λέω κάτσε να πω ένα γεια στα παιδιά.. Θα πάω δυστυχώς Παύλο αλλά παίζει να με πάρουν Φεβρουάριο γιατί δεν πρόλαβα για Νοέμβρη την προθεσμία. Αν χρειαστούν παραπάνω άτομα δηλαδή. Έχει μια επιλογή στην αίτηση.. Τι μου το θύμισες :weights: :P

volyros
08-09-2011, 16:47
Δημητρη μην μασας μια χαρα θα περασεις..Μακαρι να ξαναπηγαινα και γω!!Ενα θα σου πω,παρουσιαστηκα 85 κιλα και απολυθηκα 130!!!Ζωαρα λεμε!!

the master
08-09-2011, 16:58
τι ειχε καθε μερα ?
mcdonalds?!

btw για να χασω εγω μερικα εφυγα για μπαλιτσα...

minaras_tio
08-09-2011, 17:09
Ο Μήτσος δεν ήταν το ιγκουάνα ? :d040g:

Ναι ρε ο Μητσος ηταν το ιγκουανα!
Πλακα κανω που λεω οτι ελεγε ατακες!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

tonybsg
08-09-2011, 17:19
Το βράδυ τελικός πρωταθλήματος 8x8 στο AFC στο Χαλάνδρι... είμαστε αουτσάιντερ, οι άλλοι είναι ομαδάρα, αλλά θα το παλέψουμε! :warning2:

Άντε μες στον χειμώνα να κανονίσουμε και μεταξύ μας καμιά μπαλίτσα...

volyros
08-09-2011, 20:57
τι ειχε καθε μερα ?
mcdonalds?!

btw για να χασω εγω μερικα εφυγα για μπαλιτσα...

Απο τα Χανια που απολυθηκα για να καταλαβεις ο deliverας ερχοταν και μας εφερνε το φαγητο μεσα στον θαλαμο,εκει που ειμασταν ξαπλα!!Μιλαμε για στρατιωτικη παρακμη!!

the master
08-09-2011, 21:09
volyros lol

για το ποδοσφαιρακι
εμεις που παιξαμε 5χ5 χασαμε 10-8 με πολλα λαθη στην αμυνα και προβληματα στην αναπτυξη
ανα διαστηματα βεβαια παιξαμε καλο ποδοσφαιρο
βεβαια οι αντιπαλοι ηταν εμαφανως καλυτεροι ειδικα ενας τυπας εβαζε γκολ απ οπου ηθελε...

εγω 2 γκολακια σερβιρα...

modecris
09-09-2011, 02:56
Μετά την σημερινή μου επίσκεψη η αντιπάθεια μου για τους οδοντιάτρους ενισχύθηκε τα μάλα...

volyros
09-09-2011, 03:13
Μετά την σημερινή μου επίσκεψη η αντιπάθεια μου για τους οδοντιάτρους ενισχύθηκε τα μάλα...

I agree man,screw the fucking dentists!!

muku
09-09-2011, 03:25
Τι μου θυμίζετε τώρα... Πρέπει να πατήσω κάποτε σε ένα οδοντιατρείο να φτιάξω καμιά κουφάλα γιατί δεν με βλέπω καλά :p

Valkyre
09-09-2011, 10:36
Αστε τα παιδια κι εγω εχω αστα να πανε κολλημα με οδοντιατρους.... αστα να πανε,... βρηκα ενα παιδι που παιζουμε μπασκετ και πηγα μετα απο χρονια. Το σκεπτικο ηταν οτι, οτι μου κανει αυτος στην καρεκλα θα του το ανταποδωσω στο γηπεδο...

Οφειλω να ομολογησω οτι δεν ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα οσο τα περιμενα... αλλα οτι τους σιχαινομαι....ισχυει...!

nikon
09-09-2011, 10:47
Παιδιά απλά δεν πάτε στον σωστό οδοντίατρο.....εδώ σας εγώ έχω βρει τη λύση.....

xristina iakovidou_kormara - YouTube

the master
09-09-2011, 10:48
και γω, εχω να παω χρονια δοξα το θεο τα δοντια μου ειναι οκ!

tnf50
09-09-2011, 10:58
Εμενα που πηγα πριν τις διακοπες με βρηκε οκ (μονο ουλιτιδα) χωρις να τα πλενω ιδιαιτερα...εχω λεει ανθεκτικα δοντια!

enstikto
09-09-2011, 11:02
Παιδιά γενικά πολύς κόσμος έχει θέμα με τον οδοντίατρο και μάλλον έχει να κάνει με τις προηγούμενες εμπειρίες που είχατε με αυτούς... Μόνο έτσι μπορώ να το εξηγήσω...
Εγώ πάλι απο πιτσιρικάς πάω σε έναν συγκεκριμένο ο οποίος πάντα πρόσεχε και δεν είχα ποτέ θέμα.... Δεν λέω δεν είναι ότι καλύτερο να κάθεσε σα μλκς με ανοιχτό το στόμα σου και να σου πειράζει τα δόντια ο άλλος αλλά δεν είναι δα και τόσο τραγικό...

Valkyre
09-09-2011, 11:04
και γω, εχω να παω χρονια δοξα το θεο τα δοντια μου ειναι οκ!

Δεν ειναι οκ, νομιζεις οτι ειναι οκ! Θα εχεις και εσυ ολοκληρο ορυχειο απο πετρα μεσα στα δοντια σου... οσο και να τα προσεχεις.

Να πας για καθαρισμο. Γιατι μετα αρχιζουν τα προβληματα...

Νικο, ναι ρε αμα πας σε αυτην και σου κανει απονευρωση, μια χαρα θα περασεις! Αλλο πραγμα δεν θα σκεφτεσαι εκεινη την στιγμη εκτος απο την οδοντογιατρο!!:a022:

nikon
09-09-2011, 11:17
Ρε c θα της πεις πριν αρχίσει ή δεν θα καταλάβω τίποτα ή θα σε γ@#$%& οπότε χαμένος δεν θα βγεις.;)

the master
09-09-2011, 11:21
val ακου που σου λεω απο τη στιγμη που δεν με πονανε ειναι οκ!

πλακα πλακα εγω ειχα πολυ ασχημες εμπειριες παλια με εναν βλακα οδοντιατρο...

enstikto
09-09-2011, 11:23
Φιλλιπε άπαξ και αρχίσουν να σε πονάνε θα είναι αργά!

Valkyre
09-09-2011, 11:24
Μωρε αμα καταλαβεις και πεθαινεις στον πονο, μετα οχι μονο δεν θα σκεφτεσαι οτι θα την ****, και να θες δεν θα μπορεις!!

ΥΓ: Φιλιππε αν αρχισουν να σε πονανε, σημαινει οτι το εχεις χασει το παιχνιδι φιλε μου....ειναι ηδη αργα οπως λεει και ο Δημητρης. Πηγαινε κανε καθαρισμο.

the master
09-09-2011, 11:26
το ξερω παιδες το ξερω
για αυτο και βουρτσιζω ελπιζοντας οτι το κακο θα αργισει να ερθει
του αδερφου μου που δεν τα πλενε του χαλασαν 6 πολυ και αλλα λιγο...holly shit dude!

nikon
09-09-2011, 11:29
Μωρε αμα καταλαβεις και πεθαινεις στον πονο, μετα οχι μονο δεν θα σκεφτεσαι οτι θα την ****, και να θες δεν θα μπορεις!!


Καλά κάτσε εσύ με τον Στέλιο και πάω εγώ στην Χριστίνα.....βρε θα της κάνω εγώ μια απονεύρωση στα δοντάκια με το ειδικό εργαλείο αν με πονέσει που θα την θυμάται για πάντα.

Valkyre
09-09-2011, 11:34
το ξερω παιδες το ξερω
για αυτο και βουρτσιζω ελπιζοντας οτι το κακο θα αργισει να ερθει
του αδερφου μου που δεν τα πλενε του χαλασαν 6 πολυ και αλλα λιγο...holly shit dude!

Οκ να ξερεις παντως οτι το βουρτσισμα δεν αρκει και δεν μπορει να σε προστατευσει απο την δημιουργια πετρας που μετα θα γινει ουλιτιδα και μετα το ενα και μετα το αλλο...

Νικο πηγαινε εσυ και κανε ενα test drive kαι πες μου...μετα που ξερεις μπορει να γινω κι εγω θα θαμωνας και να της λεω να με ποναει επιτηδες! :banana:

modecris
09-09-2011, 13:01
Αυτό με την Χριστίνα είναι δίκοπο μαχαίρι ρε Νικόλα,μπορεί να γλυκαθείς και να φύγεις φαφούτης στο τέλος!!
Πάντως και εγώ είχα ως πιτσιρικάς απίστευτα τραυματική εμπειρία με τα δόντια και αυτός ήταν και ο λόγος που μετά τους ξαναεπισκέφτηκα μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις (my bad βέβαια..). Τώρα ποια το ξεπέρασα μια και άντρεψα :Ρ αλλά το χθεσινό ήταν το κάτι άλλο...

Valkyre
09-09-2011, 13:11
Kι εγω λογω ψυχολογικου δεν πηγαινα...πλεον ομως οχι δεν υπαρχει περιπτωση...θα πηγαινω τακτικα.

hakoo
09-09-2011, 13:20
Mα ρε παιδια, ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα.
Προσωπικα εχω κανει και "σοβαρα" πραγματα σε οδοντιατρο, απονευρωση, αφαιρεση εγκλειστου φρονιμιτη (2 φορες). Μπορει να ειναι λιγο uncomfortable ολο αυτο το setting, να κουραζεσαι με το στομα ανοικτο 8 ωρες,να ξεροκαταπινεις, να σου σπαει τα @@ αυτο το σωληνακι με τον ηλιθιο ηχο που κολλαει στη γλωσσα σου αλλα πραγματικα δεν νομιζω οτι ειναι μια διαδικασια που ποναει πραγματικα.

PDS
09-09-2011, 13:24
Mα ρε παιδια, ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα.
Προσωπικα εχω κανει και "σοβαρα" πραγματα σε οδοντιατρο, απονευρωση, αφαιρεση εγκλειστου φρονιμιτη (2 φορες). Μπορει να ειναι λιγο uncomfortable ολο αυτο το setting, να κουραζεσαι με το στομα ανοικτο 8 ωρες,να ξεροκαταπινεις, να σου σπαει τα @@ αυτο το σωληνακι με τον ηλιθιο ηχο που κολλαει στη γλωσσα σου αλλα πραγματικα δεν νομιζω οτι ειναι μια διαδικασια που ποναει πραγματικα.

Συμφωνω απολυτα.Ποτε δεν εχω νιωσει ασχημα ή αβολα και εχω κανει ολα τα παραπανω...
Ισως επειδη ξεκινησα απο μικρος να κανω καποια μικροσφραγισματα.

Valkyre
09-09-2011, 13:32
Οχι οχι εγω δεν μιλησα για θεμα πονου. Προσωπικα εμενα αυτο που με ενοχλει (με αηδιαζει βασικα) ειναι οταν εχω απο πανω μου καποιον και μου βαζει τα δαχτυλα του μεσα στο στομα μου. Βαλε και την γευση που εχει αυτο το πλαστικο χειρουργικο γαντι και εδεσε το γλυκο. Ολοι οι υπολοιποι θορυβοι, τα σωληνακια, το γεγονος οτι δεν μπορεις να καταπιεις κλπ κλπ, απλα συνοδευουν το απαισιο feeling. θεμα πονου δεν ειναι, απλα καποιοι ανθρωποι το βρισκουν πολυ ανατριχιαστικο/αηδιαστικο σαν διαδικασια.

djpar
09-09-2011, 13:36
για αλλαγη θεματος λοιπον...
ρε παιδια τι εργαλειο αυτο το youtube μιλαμε απο τυχαιο βιντεο βρισκομαι σε τσακωμους και σε τρελους! πχ

TRELOS STIN ERMOU!!! POLU GELIO - YouTube
ή
treli gria - YouTube

the master
09-09-2011, 13:36
ειναι σαν να σε εχουν απαγαγει εξωγηινοι και να κανουν πειραματα πανω σου!

enstikto
09-09-2011, 13:45
^^Ναι αλλά σε αυτή την περίπτωση θα σε βάζαν μπρούμητα όχι ανάσκελα :P

volyros
09-09-2011, 14:09
^^Ναι αλλά σε αυτή την περίπτωση θα σε βάζαν μπρούμητα όχι ανάσκελα :P

Κατι ξερεις Δημητρη βλεπω..Λες εκει να οφειλεται η "ευκολια" με την οποια παιρνεις τις πλατινες για πλακα;:P

enstikto
09-09-2011, 14:35
Όχι αυτό έχει να κάνει καθαρά με το ότι όταν είμουνα μικρός έπεσα μέσα σε ένα βαρέλι με ραδιενεργά playstation :P

Dragonpaul
09-09-2011, 15:52
για αλλαγη θεματος λοιπον...
ρε παιδια τι εργαλειο αυτο το youtube μιλαμε απο τυχαιο βιντεο βρισκομαι σε τσακωμους και σε τρελους! πχ

TRELOS STIN ERMOU!!! POLU GELIO - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=c5OG4Rt-rKw)
ή
treli gria - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1wJfOr52N4s)
Δε ξερω, αλλα προσωπικα δε μπορω να γελασω με κατι τετοιο. Κι αν εχω δει τετοιες περιπτωσεις στο δρομο.... Τους λυπαμαι πολυ αυτους τους ανθρωπους και δε μπορω να μη σκεφτομαι τι εχουν περασει και εχουν οδηγηθει σε αυτη την κατασταση. Ισως τους εχει λείψει η ανθρωπινη επαφη ή δεν ειχαν βοηθησει οταν επρεπε απο τους συνανθρωπους τους. Δε θελει και πολυ για να ξεφυγει το μυαλο του ανθρωπου, μη νομιζετε.
Απορω πως υπαρχουν ανθρωποι που μαγνητοσκοπουν αυτους τους ανθρωπους και "ανεβαζουν" τα βιντεο στο YouTube. Τι να πω...

Υ.Π. Παρη, εννοειται πως αυτο που γραφω δεν εχει να κανει με εσενα, ε;

fotaras
09-09-2011, 16:00
για αλλαγη θεματος λοιπον...
ρε παιδια τι εργαλειο αυτο το youtube μιλαμε απο τυχαιο βιντεο βρισκομαι σε τσακωμους και σε τρελους! πχ

TRELOS STIN ERMOU!!! POLU GELIO - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=c5OG4Rt-rKw)
ή
treli gria - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=1wJfOr52N4s)

Η ΣΑΠΙΛΑ της κοινωνιας και των ανθρωπων.
Ποιοι ειναι οι τρελοι θα ηθελα να'ξερα...Οι κυριες και οι τυποι που κανουν αμεριμνοι τα ψωνια τους,γραφοντας στα @@ τους τον αρρωστο,οι δυο στρατιωτικοι που απλα γελανε βλεποντας την Ειρηνη (η γρια),αυτοι που τραβανε το βιντεο,αυτοι που γελανε...???

Ή ολοι εμεις που απλα τα βλεπουμε,τα βλεπουμε,τα βιντεοσκοπουμε,τα ανεβαζουμε και στο youtube,γελαμε και τα γραφουμε ολα στα @@ μας ???

Αναρωτιεμαι αραγε ποιοι να χρειαζονται εξεταση απο ψυχιατρο ??Αυτοι οι 2 η ολοι οι υπολοιποι?(djpar βαζω και τον εαυτο μου μεσα,δεν τα λεω για εσενα,γενικα μιλαω)

Dragonpaul
09-09-2011, 16:02
^^ +rep

PDS
09-09-2011, 16:08
Δεν μπορω να συμφωνησω περισσοτερο(και με τους δυο σας).:)

djpar
09-09-2011, 17:42
καλα ρε παιδια μην βαρατε αλλα αν πρωι κοντα στης 7.00 που μπαινω λεωφορειο εκει που καθεστε αμεριμνα και ακουτε μουσικη για να περασει η ωρα ξαφνικα σας σκουντισει μια γρια και σας βρισει επειδη δεν κανατε χωρο μην παραπονεθειτε...εγω παντος μετα απο αρκετα βρισιδια ε καθε φορα δινω και εγω ρεσιταλ...δεν παει αλλο

the master
09-09-2011, 17:47
πω πω αυτες οι γιαγιαδες δεν παλευονται!

djpar
09-09-2011, 18:19
το facebook εχει καταντησει πολυ σπαμ ρε γαμωτο.Η τελευταια μαλακια που ολες οι γκομενες γραφουν εναν αριθμο και μετα cm...ελεος οτι παπαρια δουνε οτι κανουν οι ξενοι τσουπ κ εμεις!

minaras_tio
09-09-2011, 18:33
Καλα αστα για το facebook μη το συζητησουμε καλυτερα! Εχει καταντησει για το πουτσο! Γραφω εγω για παραδειγμα:με επιασε κοψιμο, και απο κατω 500 like. Ε ειναι ζωα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

dimitrisasp
09-09-2011, 21:28
Έχω ένα puzzle Mordillo και λειπουν 9 κομμάτια ρε γμτ από τα 1500 και δεν θέλω να το φτιάξω ατελές... Ξέρει κανείς κανα καλό μαγαζί online για puzzle..?

hakoo
09-09-2011, 21:36
Η ΣΑΠΙΛΑ της κοινωνιας και των ανθρωπων.
Ποιοι ειναι οι τρελοι θα ηθελα να'ξερα...Οι κυριες και οι τυποι που κανουν αμεριμνοι τα ψωνια τους,γραφοντας στα @@ τους τον αρρωστο,οι δυο στρατιωτικοι που απλα γελανε βλεποντας την Ειρηνη (η γρια),αυτοι που τραβανε το βιντεο,αυτοι που γελανε...???

Ή ολοι εμεις που απλα τα βλεπουμε,τα βλεπουμε,τα βιντεοσκοπουμε,τα ανεβαζουμε και στο youtube,γελαμε και τα γραφουμε ολα στα @@ μας ???

Αναρωτιεμαι αραγε ποιοι να χρειαζονται εξεταση απο ψυχιατρο ??Αυτοι οι 2 η ολοι οι υπολοιποι?(djpar βαζω και τον εαυτο μου μεσα,δεν τα λεω για εσενα,γενικα μιλαω)

+rep κι απο μενα.

muku
10-09-2011, 00:36
το facebook εχει καταντησει πολυ σπαμ ρε γαμωτο.Η τελευταια μαλακια που ολες οι γκομενες γραφουν εναν αριθμο και μετα cm...ελεος οτι παπαρια δουνε οτι κανουν οι ξενοι τσουπ κ εμεις!

Αυτό με τα cm δεν το έχω πιάσει, έχει κάποιο νόημα ή κάποια βάση? Ή απλώς είναι και καλά υπονοούμενο?

criter
10-09-2011, 00:51
Το μυαλο τους στο "χαρακα" εχουν τι αλλο χαχαχα

Giannis7
10-09-2011, 01:19
Αυτό με τα cm δεν το έχω πιάσει, έχει κάποιο νόημα ή κάποια βάση? Ή απλώς είναι και καλά υπονοούμενο?


Και καλά λένε άμα σου αρέσει το κόκκινο χρώμα βάλε Χ cm, άμα σου αρέσει το μπλε χρώμα βάλε Υ cm....

Πόσο αηδία είναι το facebook δεν λέγεται... Οι φωτογραφίες από 16άχρονους - 22άχρονους πρέπει να περιέχουν τσιγάρα (καπνίζω άρα είμαι μάγκας), αυτοκίνητα ή μηχανάκια (οδηγάω και όλο τυχαίως με τράβηξε φωτογραφία κάποιος), με τα γυμνά γυμνασμένα σώματά τους (ε ας βάλω και μία φωτογραφία να δείξω το σώμα μου... τόσο καιρό στο γυμναστήριο, κάποια θα ρίξω από το facebook). Όλα για την like-ολαγνεία... Βλέπω κάποια άτομα που έχουν χιλιάδες φίλους και κάνουν και δεύτερα και τρίτα account, Γιάννης Παπαρδέλας Β, Γιάννης Παπαρδέλας C... Εγώ προσωπικά έχω 95 φίλους και πραγματικά μου φαίνονται πολλοί, αφού οι περισσότεροι είναι γνωστοί κι όχι φίλοι. Φίλοι είναι καμιά δεκαριά...

Εκτός από όλα τα παραπάνω, είναι και ένα ωραίο φακέλωμα. Αν το δημιουργήσεις, δεν γίνεται καν να το διαγράψεις.

djpar
10-09-2011, 01:29
λαθος μπορεις να σβησεις το account σου.Τπ το θεμα ειναι οτι τα cm οι ξενοι τα λενε κρυφα μυνηματα πχ 25cm γουσταρο τον μπιλια απο το ροδα τσαντα και κοπανα,αλλα οι ελληνιδες το γραφουν για να πουνε το...(ακου τωρα) ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ/ΜΙΚΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ....ΡΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ ΣΟΥ...

criter
10-09-2011, 01:39
Εγω συμφωνω με Γιαννη>φιλοι ειναι λιγοι και καλοι. +rep

muku
10-09-2011, 02:00
Βασικά έτσι από περιέργεια το googlara αυτό με τα cm. Κυκλοφορεί ένα chain mail μεταξύ των κοριτσιών. Απλά γράφεις σε το νούμερο του παπουτσιού σου και βάζεις cm. Και μετά μια λυπημένη φατσούλα. Αυτό και καλά το κάνουν "ενάντια" καρκίνο του μαστού. Φυσικά δεν έχει απολύτως κανένα νόημα...

Chill
10-09-2011, 05:29
Εγώ νομίζω οτι τα cm είναι το μέγεθος του πουλιού του αφρικανού μαμιά τους......

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

ParanoidGR
10-09-2011, 11:31
Δε ξερω, αλλα προσωπικα δε μπορω να γελασω με κατι τετοιο. Κι αν εχω δει τετοιες περιπτωσεις στο δρομο.... Τους λυπαμαι πολυ αυτους τους ανθρωπους και δε μπορω να μη σκεφτομαι τι εχουν περασει και εχουν οδηγηθει σε αυτη την κατασταση. Ισως τους εχει λείψει η ανθρωπινη επαφη ή δεν ειχαν βοηθησει οταν επρεπε απο τους συνανθρωπους τους. Δε θελει και πολυ για να ξεφυγει το μυαλο του ανθρωπου, μη νομιζετε.
Απορω πως υπαρχουν ανθρωποι που μαγνητοσκοπουν αυτους τους ανθρωπους και "ανεβαζουν" τα βιντεο στο YouTube. Τι να πω...

Υ.Π. Παρη, εννοειται πως αυτο που γραφω δεν εχει να κανει με εσενα, ε;


Η ΣΑΠΙΛΑ της κοινωνιας και των ανθρωπων.
Ποιοι ειναι οι τρελοι θα ηθελα να'ξερα...Οι κυριες και οι τυποι που κανουν αμεριμνοι τα ψωνια τους,γραφοντας στα @@ τους τον αρρωστο,οι δυο στρατιωτικοι που απλα γελανε βλεποντας την Ειρηνη (η γρια),αυτοι που τραβανε το βιντεο,αυτοι που γελανε...???

Ή ολοι εμεις που απλα τα βλεπουμε,τα βλεπουμε,τα βιντεοσκοπουμε,τα ανεβαζουμε και στο youtube,γελαμε και τα γραφουμε ολα στα @@ μας ???

Αναρωτιεμαι αραγε ποιοι να χρειαζονται εξεταση απο ψυχιατρο ??Αυτοι οι 2 η ολοι οι υπολοιποι?(djpar βαζω και τον εαυτο μου μεσα,δεν τα λεω για εσενα,γενικα μιλαω)


+ rep και η δυο για αυτά που γράψατε και έχω να προσθέσω το εξής, ρωτήστε αυτούς τους τελειωμένους ( ανεγκέφαλους) που τραβήξανε τα video αυτά αν ήταν η γιαγιά τους ( γράφω γιαγιά και όχι μάνα γιατί σίγουρα είναι πιτσιρικάδες) θα το γράφανε στο κινητό και θα το ανεβάζανε στο facebook;

ένα έχω να πω ποτε δεν γέλασα με προβλήματα αλλουνού ισα ισα που λυπήθηκα. το να βλέπεις μια γριά ανήμπορη να θέλει να περάσει το δρόμο και επειδή δεν προλαβαίνει να περάσει λόγο που η κύριοι οδηγεί με τα φτιαγμένα πηγαίνουνε με τους μπάντες να τις δόσης το χέρι σου να τι βοηθήσεις να περάσει απέναντι τελικά Αποδεικνύεται πλεονέκτημα και χάρισμα σε αυτόν τον τόπο.

τι περίοδο 1/11/2010- 1/5/2011 δούλεψα ταξί λόγο απόλυσης από την κανονική δουλειά και ένα έχω να πω αυτά που είδα δεν τα έχω δει σε ταινίες τρόμου ειδικά στο κέντρο,
μια γριά ανήμποροι να κάνει δυο βήματα ήθελε να πάει 2 τετράγωνα πιο κάτω για να πάρει την σύνταξη αφού περάσανε 5-6 ταξί λοιπόν τα οποια τα σταματούσε κάποιος γείτονας τις, σταμάτησα και ρώτησα τι συμβαίνει, και μου είπε ο άνθρωπος αν μπορώ να την πάω λίγο στο TT και εννοείτε πως την πήγα και δεν τις πήρα φράγκο ( μακάρι να ζούσε και η γιαγιά μου και ας μην μπορούσε να περπατάει).

μιας και αναφέρθηκα στο ταξί συμπλήρωνω το τι κλέψιμο πέφτει δεν λέγεται ειδικά στους ξένους (ειδικά στο αεροδρόμιο). είναι κάτι γάλλοι 20 χρόνον περίπου στην πλατιά κουμουνδούρου και αφού περάσανε καμια δεκαρια ελευθερα ταξί και δεν τους πήρανε θεώρησα ότι είναι ναρκομανείς, αφού λοιπόν σταμάτησα και εγώ για να δω τι συμβαίνει με ροταει μια κοπέλα από την παρέα στα αγγλικά;
could you take us to akti koumoundou , peiraias, near to the boats please!
τι δεν καταλάβαιναν η αγράμματοι ταξιτσιδες που οδηγάνε ταξί σε μια τουριστική χωρα χωρεί γνώσεις αγγλικών.αφού τους ρώτησα τι έγινε μου είπανε ότι πήρανε ταξί από την νίκαια και τους πήγε ο ταξιτζής εκεί στην πλατιά κουμουνδούρου στην πειραιώς και ρωτάω ποσα σας πήρε; 50 euro μου είπανε,στην μονη ταρίφα. εγώ που τους πήγα στην διπλή (12:30) έγραψε 26 euro.

τέλος πάντων αυτό με τις γριές να μην τις περνούν η ταξιτζήδες γιατί καθυστερούνε είναι απαράδεχτο όπως και djpar στο να μην δόση τι θέση του στις γριές αυτές που φωνάζουνε και με το δίκαιο tous.o μορφωμένος ξέρει πάντα ότι στους γερους και στις έγγειες δίνουμε την θέση μας



Και καλά λένε άμα σου αρέσει το κόκκινο χρώμα βάλε Χ cm, άμα σου αρέσει το μπλε χρώμα βάλε Υ cm....

Πόσο αηδία είναι το facebook δεν λέγεται... Οι φωτογραφίες από 16άχρονους - 22άχρονους πρέπει να περιέχουν τσιγάρα (καπνίζω άρα είμαι μάγκας), αυτοκίνητα ή μηχανάκια (οδηγάω και όλο τυχαίως με τράβηξε φωτογραφία κάποιος), με τα γυμνά γυμνασμένα σώματά τους (ε ας βάλω και μία φωτογραφία να δείξω το σώμα μου... τόσο καιρό στο γυμναστήριο, κάποια θα ρίξω από το facebook). Όλα για την like-ολαγνεία... Βλέπω κάποια άτομα που έχουν χιλιάδες φίλους και κάνουν και δεύτερα και τρίτα account, Γιάννης Παπαρδέλας Β, Γιάννης Παπαρδέλας C... Εγώ προσωπικά έχω 95 φίλους και πραγματικά μου φαίνονται πολλοί, αφού οι περισσότεροι είναι γνωστοί κι όχι φίλοι. Φίλοι είναι καμιά δεκαριά...

Εκτός από όλα τα παραπάνω, είναι και ένα ωραίο φακέλωμα. Αν το δημιουργήσεις, δεν γίνεται καν να το διαγράψεις.

σε αυτό ένα έχω να πω μην ασχολείστε με facebook.
άλλο πάλι και τούτο λόγο που ασχολούμαι με bodybuilding έχω δεχτεί φιλιες οπό κάποιους από το γυμναστήριο και αφού έχουμε μιλήσει πολλές φορες στο gym. μιλάμε στο facebook chat για κάποιο πρόγραμμα διατροφής με ρώτησε αν είμαι μέλος στο muscle worship, δεν φανταστικά ποτε ότι το άτομο αυτό που χαιρετώ κάθε φορα που πάω gym είναι σουρλουλού,GAY.
οποτε τέλος στο facebook μονο με φίλους όχι με γνωστούς.
εννοείτε ότι τον έκανα delete

volyros
10-09-2011, 13:20
λαθος μπορεις να σβησεις το account σου...
Ναι μπορεις να σβησεις το account σου αλλα ΟΛΑ τα προσωπικα σου δεδομενα παραμενουν στους servers του zukerberg δεν σβηνονται..Με αποτελεσμα να εχει προσβαση σε αυτα οποιος ΜΠΟΡΕΙ και ΘΕΛΕΙ...

djpar
10-09-2011, 14:00
αυτο δεν το ξερεις,ειχε βγει οτι κρατανε για καιρο οχι για παντα ομως και στην τελικη στον γκουχου γκουχου τοσα πραγματα γινονται χωρις την θεληση μας αυτο φταιει...το face ειναι μαλακια για αλλους λογους

Giannis7
10-09-2011, 14:45
αυτο δεν το ξερεις,ειχε βγει οτι κρατανε για καιρο οχι για παντα ομως και στην τελικη στον πουτσο μου τοσα πραγματα γινονται χωρις την θεληση μας αυτο φταιει...το face ειναι μαλακια για αλλους λογους

Μια χαρά το ξέρεις, εγώ το είχα απενεργοποιήση (δεν γίνεται να το σβήσεις) και μόλις το ξανάνοιξα τα πάντα ήταν άθιχτα.

Multy-Gamer
10-09-2011, 15:56
με τοσες παιχνιδαρες που ερχονται πως θα την παλεψουμε χωρις δανειο?????

djpar
10-09-2011, 16:34
ελα ρε δεν το ηξερα...δεν εχω κλεισει ποτε το account

Valkyre
10-09-2011, 16:36
Παρη θες να προσεξεις λιγο τις βρωμικες λεξεις? Μην το παρακανουμε... please

djpar
10-09-2011, 16:38
sorry...

DarkUSS
11-09-2011, 03:06
σε αυτό ένα έχω να πω μην ασχολείστε με facebook.
άλλο πάλι και τούτο λόγο που ασχολούμαι με bodybuilding έχω δεχτεί φιλιες οπό κάποιους από το γυμναστήριο και αφού έχουμε μιλήσει πολλές φορες στο gym. μιλάμε στο facebook chat για κάποιο πρόγραμμα διατροφής με ρώτησε αν είμαι μέλος στο muscle worship, δεν φανταστικά ποτε ότι το άτομο αυτό που χαιρετώ κάθε φορα που πάω gym είναι σουρλουλού,GAY.
οποτε τέλος στο facebook μονο με φίλους όχι με γνωστούς.
εννοείτε ότι τον έκανα delete
Ασχολίαστο. :frusty:

ParanoidGR
11-09-2011, 05:28
ξέρεις τι είναι το muscle worship;

Lefteris_X
11-09-2011, 12:22
άλλο πάλι και τούτο λόγο που ασχολούμαι με bodybuilding έχω δεχτεί φιλιες οπό κάποιους από το γυμναστήριο και αφού έχουμε μιλήσει πολλές φορες στο gym. μιλάμε στο facebook chat για κάποιο πρόγραμμα διατροφής με ρώτησε αν είμαι μέλος στο muscle worship, δεν φανταστικά ποτε ότι το άτομο αυτό που χαιρετώ κάθε φορα που πάω gym είναι σουρλουλού,GAY.
οποτε τέλος στο facebook μονο με φίλους όχι με γνωστούς.
εννοείτε ότι τον έκανα delete


ParanoidGR........ρε συ με έκανες να πνιγώ από τα γέλια!!!! :D:D:D:D:D

ο τρόπος που το διατύπωσες με έκανε να γελάσω. Εκεί που διάβαζα το πόστ, οκ μια χαρά όλα....σε κάποια φάση μπλέκεται το facebook, μετά μια άγνωστη λέξη (muscle worship) για μένα, αλλά πάει το μυαλό μου από το όνομα σε σχέση με τεχνικές και τρόπους γυμν/κης-διατροφής.........και μετά (απο το πουθενά, δεν σε προϊδεάζει το κείμενο), σκάει........"..το άτομο αυτό που χαιρετώ κάθε φορά που πάω gym είναι $%^@#$@#@$, #$#"........ε, δεν κρατήθηκα......έλιωσα στα γέλια...

DarkUSS
11-09-2011, 16:29
ξέρεις τι είναι το muscle worship;
Δεν είναι και δύσκολο να φανταστώ ή να μάθω αν θέλω (http://lmgtfy.com/?q=muscle+worship). Αν και δεν ήταν ακριβώς εκεί η ένστασή μου.

Λευτέρη, γιατί δεν μας λες και εμάς τι είναι να γελάσουμε όλοι μαζί παρέα.:a023:

Dragonpaul
11-09-2011, 16:48
^^ Πως το έκανες αυτο;;;;;;;

the master
11-09-2011, 16:58
zynga poker for the win!

litanies
11-09-2011, 17:34
Ο Βενιζέλος με έχει μέσα στην ψυχή του και με σκέφτεται...εγώ θέλω να είμαι μέσα στην τσέπη του και αυτός στην δική μου...πειράζει?

minaras_tio
11-09-2011, 19:32
Ο Βενιζέλος με έχει μέσα στην ψυχή του και με σκέφτεται...εγώ θέλω να είμαι μέσα στην τσέπη του και αυτός στην δική μου...πειράζει?

Ο Βενιζελος σε εχει χεσμενο οπως ολους μας! Το μονο που σκεφτεται ειναι το κοκορετσι!
Εσυ χωρας ανετα στη τσεπη του...
Αυτος στη δικη σου τσεπη ΜΕ
ΤΙΠΟΤΑ!



Sent from my iPhone using Tapatalk

volyros
11-09-2011, 19:58
Κριμα και το ονομα που κουβαλαει....

dimitrisasp
11-09-2011, 20:06
Κριμα και το ονομα που κουβαλαει....

Aυτός ο τυπάκος όταν "δίδασκε" συνταγμα στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο την έπεφτε στα κοριτσάκια και έκανε μόστρες με αυτήν την τσέπη..

litanies
11-09-2011, 22:11
Ο Βενιζελος σε εχει χεσμενο οπως ολους μας! Το μονο που σκεφτεται ειναι το κοκορετσι!
Εσυ χωρας ανετα στη τσεπη του...
Αυτος στη δικη σου τσεπη ΜΕ
ΤΙΠΟΤΑ!



Sent from my iPhone using Tapatalk

φίλτατε μινάρα, τα λόγια του μετέφερα όπως τα είπε το μεσημέρι :)

ParanoidGR
11-09-2011, 22:58
ParanoidGR........ρε συ με έκανες να πνιγώ από τα γέλια!!!! :D:D:D:D:D

ο τρόπος που το διατύπωσες με έκανε να γελάσω. Εκεί που διάβαζα το πόστ, οκ μια χαρά όλα....σε κάποια φάση μπλέκεται το facebook, μετά μια άγνωστη λέξη (muscle worship) για μένα, αλλά πάει το μυαλό μου από το όνομα σε σχέση με τεχνικές και τρόπους γυμν/κης-διατροφής.........και μετά (απο το πουθενά, δεν σε προϊδεάζει το κείμενο), σκάει........"..το άτομο αυτό που χαιρετώ κάθε φορά που πάω gym είναι $%^@#$@#@$, #$#"........ε, δεν κρατήθηκα......έλιωσα στα γέλια...


κοίτα και εμενα μου ήρθε σαν βόμβα, εγώ νόμιζα ότι είναι κάποιο φόρουμ σχετικά με gym, μόλις έκανα google it.έμεινα κάγκελο- και έτσι το διατύπωσα όπως το έζησα.lol ανατρίχιασα :a014gth:


Δεν είναι και δύσκολο να φανταστώ ή να μάθω αν θέλω (http://lmgtfy.com/?q=muscle+worship). Αν και δεν ήταν ακριβώς εκεί η ένστασή μου.

Λευτέρη, γιατί δεν μας λες και εμάς τι είναι να γελάσουμε όλοι μαζί παρέα.:a023:

ωραίο αυτό με το google χρωστάω rep!:respect7:

dimitrisasp
12-09-2011, 01:06
Άντε πάλι πρωινό ξύπνημα και δουλειά.. Αυτό θα γίνεται τώρα? Αι στα διάλα! Έχει και την κωλόζεστη..

dspug7
12-09-2011, 10:56
Andy Whitfield, who played the title role in the first season of Starz's 'Spartacus,' (http://www.aoltv.com/tag/spartacus/) passed away Sunday. The actor was 39.

http://www.imdb.com/news/ni15252464/

πολυ κριμα...

enstikto
12-09-2011, 11:03
:( πολύ κρίμα... Νέος άνθρωπος :(

Lefteris_X
12-09-2011, 13:51
Aυτός ο τυπάκος όταν "δίδασκε" συνταγμα στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο την έπεφτε στα κοριτσάκια και έκανε μόστρες με αυτήν την τσέπη..


σφύρα το αυτό και στην Τρέμη που ήταν γκόμενά του τότε, ώς φοιτήτρια...και είδαμε που "έφτασε"....

βάλει και την Καϊλή μέσα.

Φοιτήτριες του "κώλου" αλληγορικά και κυρίως......κυριολεκτικά.

Συγχαρητήρια στα Πανεπιστήμια.......βασικά συγχαρητήρια στο σύνολο των φοιτητών που κοιτάνε την πάρτη τους...(εμένα με ενδιαφέρει να πάρω πτυχίο και στα @@ μου τι γίνεται, αφού έτσι κι αλλιώς, μόνος μου δεν μπορώ να κάνω κάτι)..........και όχι τα σκατά στα οποία έχουν περιέλθει τα ιδρύματά μας (πχ. διαβάστε το τάδε βιβλίο, γιατί ΜΟΝΟ απο αυτό θα βάλω ερωτήσεις......σημείωση: το βιβλίο το έγραψε ο ίδιος καθηγητής. Αν δεν το διαβάσεις, παίρνεις @@ βαθμό. και τι κάνουν οι φοιτητές; υποκύπτουν....έχω δεκάδες παραδείγματα...πχ. "εγώ δεν έχω πολιτικοποιηθεί, απλά είμαι στην ΝΔΦΚ γιατί πάνε τσάμπα εκδρομές και έχει γκομενάκια". Ε, ρε ΞΥΛΟ, ΦΑΠΕΣ και ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ που θέλουμε απο μικροί.....όλοι και όλες.......και δεν τσουβαλιάζω τους πάντες - όσοι πιστεύουν ότι εξαιρούνται, ας αυτο-εξαιρεθούν αν νομίζουν ότι δεν έχουν πράξει κάτι που χρήζει σφαλιάρας - προσωπικά τον εαυτό μου τον σφαλιαρίζω, διότι έπρεπε να είχα κοντραριστεί με καθηγητές, μπάτσους, εργοδότες, Δημόσιους Υπαλλήλους κλπ, ΑΚΟΜΑ πιο πολύ απ' ότι έχω κάνει μέχρι σήμερα).

DarkUSS
12-09-2011, 15:29
Κωλογρίπη! Aπορώ που την βρήκα και την κόλλησα καλοκαιριάτικα... :(

dimitrisasp
12-09-2011, 16:03
Ακριβώς Λευτέρη. Αυτά που λες και άλλα πολλά τέτοια σάπια συμβαίνουν καθημερινά. Συμφοιτητριά μου χωμένη στις παρατάξεις χρωστάει στο τελευταίο έτος 25 μαθήματα (τα μισά), τα πέρασε μέσα σε μία εξεταστική. Αύριο, μεθάυριο που θα τη δούμε στην τηλεόραση θα σας πω και ποια είναι..

modecris
12-09-2011, 16:30
Ο νεοπατέρας με τα δίδυμα,πού χάθηκε?

dimitrisasp
12-09-2011, 16:41
Ο νεοπατέρας με τα δίδυμα,πού χάθηκε?

Άλλο ταγάρι και κείνο. Άκουσα τρελά μασάλια (=κοτσομπολιά) για τον λεγάμενο φέτος το καλοκαίρι..

modecris
12-09-2011, 16:55
Ελπίζω να είναι καλά τα μασάλια γιατί αλλιώς θα μου φύγει το τσερβέλο...

Dragonpaul
12-09-2011, 17:40
Τι γλώσσα μιλάτε;;;;;