PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

dimitrisasp
18-07-2011, 20:35
Ελα, ρε συ... Ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος και χεστα τα χρηματα και ο,τι του πηραν. Παντως, ελεος πια!!!!!!! Ελεος!!!!!

Καλα εννοειται χεστα χρηματα! Να σαι καλα ρε Παυλε! Αλλα ποσο φλωρος ειναι ενας τυπος που χτυπαει εναν 80χρονο? Ρε παιδια μιλαμε μηδενικη αντισταση! Παππουλης ακακος απο τους ησυχους με χιλια-δυο προβληματα να τρωει και ξυλο.

Valkyre
18-07-2011, 20:38
Ρε συ να σου πω κατι... οκ θελανε να κλεψουν εναν 80αχρονο....παει στο καλο...πες οτι το καταπινω καπως...

Αλλα να τον δειρουν τον ανθρωπο?? ΓΙΑΤΙ? 80 χρονων ανθρωπος τους απειλουσε σε κατι? Δηλαδη ημαρτον....μονο απο καθαρη και αυθεντικη κακια μπορει καποιος να το κανει αυτο...

Περαστικα στον θειο σου Δημητρη...και περαστικα σε ολους μας επισης, στους δρομους που κυκλοφορουμε...

the master
18-07-2011, 20:39
ωχ θειος σου ηταν?
σορυ ρε φιλε κατσε θα σου επιστρεψω τα λεφτα αληθεια!

λοιπον περα απ την πλακα που για μενα ταιριαζει παντου,
ευχομαι καλη αναρωση στο θειο σου
και να πανε και οι τυποι φυλακη αλλα δεν παιζει οποτε αστο...

Lefteris_X
18-07-2011, 20:53
1984 Θησείο έμεναν ο παππούς και η γιαγιά απο την μεριά της μητέρας (τώρα δυστυχώς δεν υπάρχει κανένας, η γιαγιά έφυγε λόγω Αλτσχάιμερ το 96 και τον παππού τον "έφυγαν" στο νοσοκομείο λόγω ενδονοσοκομειακού ιού το 2006, άσχετα αν πήγε για ακτινογραφίες....τον χάσαμε τσάμπα).

Ο παππούς παλιό παλικάρι της Αντίστασης, κατά των Γερμανών, με πολλές μάχες. Το "έλεγε" η καρδιά του.

Είναι βράδυ, τουλάχιστον για τα μάτια μου, καθότι είμαι ούτε 10 ετών, για την ακρίβεια είμαι 8 ετών (και κάτι).

Η ώρα 11 το βράδυ και ενώ είμαστε (εμείς, οι γονείς μου κ εγώ) στην γιαγιά και τον παππού στο Θησείο, ο παππούς ακόμα δεν έχει φτάσει σπίτι. Επικρατεί έντονη ανησυχία, αλλά προσπαθούν να μην το δείξουν μην το καταλάβω εγώ (η κλασική μαλακία των "μεγάλων" καθώς είχα καταλάβει τα πάντα).

Γύρω στις 11.15 μπαίνει ο παππούς σα να μην τρέχει τίποτα, λέει ένα γρήγορο καλησπέρα και πάει τάχιστα στο μπάνιο. Ξέχασα να πω ότι στο σπίτι ήταν επίσης και ο Θείος μου (αδελφός της μητέρας).

Απευθείας, τον ακολουθεί ο Θείος στο μπάνιο και καπάκι βλέπω την μάνα μου να πάει και εκείνη μέσα.....σε 2 δευτερόλεπτα ακούω τον Θείο να λέει στη μάνα μου "ΝΕΛΛΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΤΩΡΑ".

Βγαίνοντας έξω η μάνα, την βλέπω αναστατωμένη.....και πυρ και μανία. Έτοιμη να πάρει το δίκανο (λολ, παίζουν δίκανα και μαχαίρες ελεύθερα, καθότι Μανιάτικο όλο το σόι) και να βγει έξω στους δρόμους του Θησείου να ψάχνει τους καριόληδ3ς.....

Ποιους καρ/ληδες; Αυτούς που κοπάνησαν τον παππού (60 ετών τότε), τον κατακοπάνησαν, να φανταστείτε (καλά πέραν τα χρήματα που του πήραν) κατάφεραν απο το τράβηγμα, να σπάσουν ένα χοντρό μπρασελέ ρολογιού χεριού (ξέρετε απο τα παλιά που είχαν επάνω ατσάλι μπρασελέ).

Τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω, οι μεγάλοι πήγαν αστυνομία με τον παππού, εμένα με έβαλαν (με φάπες, γιατί δεν έπεφτα) για ύπνο.

Την επόμενη μέρα, σε όλες τις εφημερίδες υπήρχε είδηση (θυμάμαι πχ. στα ΝΕΑ) "Άγριος ξυλοδαρμός ηλικιωμένου για 20.000 δρχ στο Θησείο στις 10 το βράδυ σε κεντρικό σημείο".

Και ήταν 1984.............

είπε κανείς κάτι;

όχι λέω........είπε;

τώρα να δείτε τι θα αρχίσει (που έχει αρχίσει δηλαδή) να γίνεται. Ζούγκλα αλληγορικά και κυριολεκτικά.


ΥΓ: Ο παππούς είχε όμως όλα τα δίκια, γιατί αναθεμάτιζε: "Γιατί γαμώ τον αντίχρηστό μου (δεν έβριζε ποτέ τα Θεία, μόνο τα αντι-Θεία), να μου επιτεθούν 3; Ένας έπρεπε να ήταν, γιατί τον έναν κατάφερα και τον ξυλοφόρτωσα, αλλά απο πίσω με βάρεσαν οι δύο με λοστό στο κεφάλι....δεν τους πήρα χαμπάρι να βγάλω τον σουγιά να τους ξεκοίλιαζα......τους δειλούς...ήρθαν απο πίσω...."

ΥΓ2: Άσχετο, αλλά αυτά ήταν τα παλικάρια. Τώρα...έχουμε...(insert whatever)

ΥΓ3: Ειλικρινά θα το ευχηθώ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στον άνθρωπο, ειλικρινά δάκρυσα σκεπτόμενος το σκηνικό....ίσως γιατί μου ξύπνησε τα δικά μου....Πάντως, επίσης ειλικρινά, χέστηκα πείτε με κάφρο, πείτε ότι δεν εξυπηρετεί πουθενά αυτό που θα πώ, ότι δεν προσφέρει τίποτα θετικό....αλλά πάντως αν πετύχαινα αυτά τα ατομάκια μπροστά μου, δεν θα τα σκότωνα (όχι αυτό είναι επιεικές), αλλά θα τα πόναγα / πάταγα κάτω / βασανιστήρια, και κάθε δευτερόλεπτο θα το χαιρόμουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ. Έχω κ εγώ τον κακό εαυτό μου (όπως όλοι μας) και πιστέψτε με τον έχω πλήρως ανεπτυγμένο και όσο πάει όλο και λιγότερο φιμωμένο. Κανα-δυό τέτοια "στοιχεία" (άτομα δεν λέγονται), τα έχω "περιποιηθεί" καταλλήλως. Και το χάρηκα. (indeed, ακόμα θυμάμαι και χαίρομαι).

overclocker
18-07-2011, 21:24
Περαστικά στον άνθρωπο και εύχομαι αυτά τα ανθρωποειδή αποβράσματα που έκαναν κάτι τέτοιο να το βρούνε από κάπου άλλου και να τυραννιούνται σε όλη τους την ζωή γιατί κάτι τέτοιο τους αξίζει...
Δυστυχώς κάτι τέτοια σκηνικά τα ακούω όλο και πιο συχνά πλέον και το κορυφαίο όλων είναι ότι κατά τις νυχτερινές ώρες πραγματικά επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας.

tnf50
18-07-2011, 21:28
Ειμαι τυχερος που ειμαι σπιτογατος...

dimitrisasp
18-07-2011, 21:44
Eυχαριστω ολα τα παιδια για τα περαστικα! Να ειστε καλα και να προσεχετε που περπατατε γιατι δεν παμε καλα!

Λευτερη ευχαριστω πολυ για τον παραστατικοτατο τροπο που εδωσες τα περαστικα σου! Ηταν πολυ συγκινητικο! Να εισαι καλα!

Το σκηνικο εγινε καπως ετσι. Τωρα εμαθα τις λεπτομερειες. Τον ακολουθησε καποιος "γενναιος", μπηκε μαζι του μεσα στην πολυκατοικια και καλα επισκεπτεται καποιον στην οικοδομη, και μεσα στο ασανσερ τον κοπανησε και τον ληστεψε. Δεν πιστευω σε κανενα θειο αλλα στο καρμα πιστευω. Ειναι νομος της φυσης μετα τη δραση να υπαρχει αντιδραση. Θα το βρει μπροστα του καποτε ο "γενναιος".

Ξανα προσοχη παιδια!

Lefteris_X
18-07-2011, 21:55
θα σε παρακαλέσω, αν και ΜΟΝΟ συμφωνείς κι εσύ βέβαια, να ποστάρεις την πορεία της υγείας / ανάκαμψης του θείου σου.

Αν δεν θέλεις, κάτι απόλυτα σεβαστό, να το κάνεις με ποστ, μπορείς (και πάλι αν βέβαια το επιθυμείς) να μου στείλεις πριβέ μήνυμα.

Ειλικρινά θα στενοχωρηθώ πολύ αν μάθω κάτι αρνητικό.

dimitrisasp
18-07-2011, 21:59
Eιχα σκοπο να αναφερω οτιδηποτε θετικο. Αρνητικο θα το απεφευγα για να μη σας μιζεριασω κι αλλο ολους. Αλλα θα σε ενημερωσω οπως και να χει! Να σαι καλα και παλι για το ενδιαφερον!

DarkUSS
19-07-2011, 00:40
Περαστικά στον θείο σου, Δημήτρη.

Κατά τα άλλα, πολύ ζέστη σήμερα!-_-

muku
19-07-2011, 01:01
Δημήτρη ότι και να πεις είναι λίγο. Εύχομαι περαστικά για τον θείο σου, να αναρρώσει σύντομα και μακάρι με κάποιο τρόπο να την πληρώσει ο άλλος, πχ να τον βρει ο Λευτέρης :D :D Βασικά αυτό που ωμά περιγράφει ο Λευτέρης είναι αυτό που ακριβώς χρειάζονται αυτοί οι άνθρωποι. Γιατί εντάξει, το έχεις σχεδίασει που το έχεις σχεδιάσει, καν'το χωρίς να χτυπήσεις τον άνθρωπο και ας βρεις μπροστά σου τις συνέπειες αργότερα. Το ξύλο τι το ήθελε σε έναν ηλικιωμένο..? Ορισμένοι άνθρωποι πραγματικά δεν αξίζουν να ζουν στον κόσμο.

dimitrisasp
19-07-2011, 01:12
Eυχαριστω παιδια για τη συμπαρασταση! Να στε καλα!

modecris
19-07-2011, 03:25
Περαστικά και από εμένα Δημήτρη,δυστυχώς δεν πάμε καλά ως κοινωνία. Κάποτε λέγαμε πως είναι απαραίτητη μια ξένη γλώσσα, πλέον είναι απαραίτητη μια πολεμική τέχνη/δεν θα ξεχάσω ποτέ το περιστατικό που αναφέρθηκε στις ειδήσεις με την κοπέλα που έδειρε 5 άτομα από 2 φορές με την δεύτερη να είναι μετά από ένα χρόνο και αφού επέστρεψαν για εκδίκηση..!

dimitrisasp
19-07-2011, 03:33
Να σαι καλα Χρηστο!! To θυμαμαι το περιστατικο! Χαρα στο κουραγιο και τη μαγκια της!

WolfRathmA
19-07-2011, 03:34
Δημητρη ευχομαι να γινει καλα ο Θειος σου! Που θα γινει, να εισαι σιγουρος! Εχει περασει τοσα και τοσα 80 χρονων ανθρωπος...


Anyway...

Εχει ακουσει κανεις τιποτα για 20 του μηνα που θα κανουν απεργια τα καραβια;;; Μιλαμε εχω τρελαθει! Εχω ζητησει αδεια απο τη δουλεια και δε μπορω να την ακυρωσω. Αν γινει κατι τετοιο την εβαψα!

the master
19-07-2011, 03:40
πηγαινε κολυμποντας ,
ειναι και πιο οικονομικο αλλωστε!

muku
19-07-2011, 04:17
Εχει ακουσει κανεις τιποτα για 20 του μηνα που θα κανουν απεργια τα καραβια;;; Μιλαμε εχω τρελαθει! Εχω ζητησει αδεια απο τη δουλεια και δε μπορω να την ακυρωσω. Αν γινει κατι τετοιο την εβαψα!

Πάλι καλά που φεύγω 19. Μετά με βλέπω να αποκλείομαι όμως :D Πάντως δεν έχω ακούσει τίποτα. Που το άκουσες εσύ? Τώρα που το σκέφτομαι όμως το δρομολόγιο είναι 11:30 βράδυ... Δεν με βλέπω καλά.

WolfRathmA
19-07-2011, 04:22
http://bit.ly/pmxu5D

muku
19-07-2011, 04:27
A εσύ μιλάς για αύριο. Εγώ νόμιζα για τον Αύγουστο. Αφού λέει ότι συνεδριάζουν την Πέμπτη. Εσένα δεν νομίζω να σε επηρεάζει αν φεύγεις Τετάρτη. Στο γυρισμό μπορεί να σε επηρεάσει λίγο αλλά δεν βαριέσαι? Θα έχεις δικαιολογημένη άδεια. Πες "αφεντικό αποκλείστηκα. Έχω πέσει σε κατάθλιψη που δεν θα μπορέσω να γυρίσω στην ώρα μου και θα είμαι αναγκασμένος να τη βγάζω σε μια παραλία" :P

WolfRathmA
19-07-2011, 04:43
Τη παρασκευη φευγω!!! =[ =[

peolinio
19-07-2011, 12:12
Πρεπει να αγορασω air condition γαμωτη μου

Lefteris_X
19-07-2011, 12:45
σήμερα το κεφάλι δεν κατεβάζει κανένα άρθρο. Δεν γουστάρει με τίποτα λέμε. Έχει αρχίσει να κλωτσάει τελείως. Έχει έρθει η ώρα για διακοπές, όχι με την έννοια νησιά κλπ ξεφάντωμα, αλλά ως φουλ σταρχιδισμός για την τεχνολογία. Δεν αντέχω άλλο! Έπηξα που λέμε. Σιχτήρ πια με τα τσιπάκια.

Chill
19-07-2011, 13:19
Γυρνάω και έχω ξενερώσει....σε κανένα 2ωρο θα μαι Πειραιά....εκρηκτικό 5ημερο κατα τ' αλλα :) !!! Και το επόμενο τριήμερο αναμένεται εξίσου power αν και στο καμίνι της Αθήνας αυτή τη φορά!



Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Lefteris_X
19-07-2011, 14:29
Δημήτρη (dimitrisasp), η αναφορά στον θείο σου, γιατί κάποιος έπρεπε να το αναφέρει...

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=351065&cid=4

ντροπή και αίσχος, η ζούγκλα (για άλλη μια φορά) σε όλο το μεγαλείο της...

the master
20-07-2011, 03:10
τι αλλα παιδες?

Ixor24
20-07-2011, 10:50
καλημερα παιδες

Lefteris_X
20-07-2011, 20:47
http://img703.imageshack.us/img703/3863/img0157br.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/img0157br.jpg/)

http://img263.imageshack.us/img263/1453/img0158hh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/263/img0158hh.jpg/)

Δημήτρη(ασπ) τελικά ο θείος κατέληξε με αυχενικό κολάρο; (έχω φορέσει αρκετές φορές, συνεπώς αντιλαμβάνομαι)

είχες πει ότι θα ποστάρεις για την υγεία του ανθρώπου, αλλά τελικά το ALTER σε πρόλαβε....τέλος πάντων, αν και όποτε θέλεις, ενημέρωσε.

ΥΓ: Οι φωτογραφίες είναι απο iPhone 3GS, και τις τράβηξα τελείως απότομα, καθόμουν στον καναπέ με αρκουδίσιον με την ταμπλέτα μου (Vapona mat - γιατί περιμένατε άλλη ταμπλέτα?) και ακούω στις ειδήσεις περί 85χρονου στην Θεσσαλονίκη, ληστείας και ξυλοδαρμού. Αρπάζω το άι-φόνι και σουτάρω, έχμ, τραβάω δύο φωτογραφίες. Καλές βγήκαν απ΄ότι βλέπω.

dimitrisasp
20-07-2011, 20:59
H ειδηση στη ζουγκλα αφορα το θειο στανταρ. Οι φωτογραφιες ομως δε ξερω. Εχω και καιρο να τον δω ειναι αληθεια οποτε δεν ξερω αν ειναι αυτος. Επισης απ οτι ξερω ειναι στο νοσοκομειο ακομα και δεν επικοινωνει ακομα με το περιβαλλον.. Θα σου πω οταν αλλαξει κατι.. Δεν ειπα κατι νωριτερα γιατι δεν ηξερα κατι καινουριο..

Lefteris_X
20-07-2011, 21:15
βρε μπούφο δεν αναγνωρίζεις τον Θείο σου; :P έχεις αυτο-βαρεθεί εγκεφαλικώς;

τέλος πάντων, ελπίζω να πηγαίνει καλά στην υγεία του ο άνθρωπος. Αλήθεια.

tnf50
21-07-2011, 09:36
Μια μερα εμεινε...11-2:30 φροντιστηριο...στις 5 εκθεση...αυριο λευκαδα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

nikon
21-07-2011, 09:39
Πόσο χρονών είναι ο dimitrisasp (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=393) για να έχει 85 χρονών θείο;;;;:confuzed::scratch::help:

tnf50
21-07-2011, 10:19
Πόσο χρονών είναι ο dimitrisasp (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=393) για να έχει 85 χρονών θείο;;;;:confuzed::scratch::help:

Το οτι τον λεει θειο δε σημαινει απαραιτητα οτι ειναι αδερφος με καποιον απο τους γονεις του. ΠΧ Εγω το θειο της μητερος μου το λεω θειο και ειναι και αυτος γυρω στα 70-80

nikon
21-07-2011, 10:44
Καλά και εγώ ακόμα και τους φίλους του πατέρα και της μάνας μου τους έλεγα θείους και θείες αν είναι τέτοια φάση πάσο.

tnf50
21-07-2011, 10:46
Καλά και εγώ ακόμα και τους φίλους του πατέρα και της μάνας μου τους έλεγα θείους και θείες αν είναι τέτοια φάση πάσο.

ΛΟΛ καποιες φορες αμα συνανταω καμια γιαγιακα στο χωριο μου μπορει να την πω και θεια (ο τονος στο α):a050:

enstikto
21-07-2011, 11:48
βρε μπούφο δεν αναγνωρίζεις τον Θείο σου; :P έχεις αυτο-βαρεθεί εγκεφαλικώς;

τέλος πάντων, ελπίζω να πηγαίνει καλά στην υγεία του ο άνθρωπος. Αλήθεια.

Σε άλλο τόνο τώρα: εκεί πάνω στα βόρεια (Θεσσαλονίκη) έχω ακούσει (προσωπικά δηλώνω καρα-άσχετος) ότι στο γυναικείο πληθυσμό βρίσκονται αρκετά ύψη άνω του 1.78/1.80......(ήτοι απο εκεί που ξεκινούν τα γούστα μου).........ισχύει;

γιατί τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα γίνεται της τάπας...αδύνατης, τίγκα στην κυτταρίτιδα, τάπας. (1.60 με 1.70, πιο σπάνια 1.70-1.75 και με τα κιάλια βρίσκεις άνω του 1.78/1.80)........χάλι κοινώς :D

Ωραίος Λευτέρη το καταλάβαμε γουστάρεις τις ψηλές είναι ανάγκη να χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς (τάπα κτλ) ή να γενικεύεις στο τέλος λέγοντας "χάλι κοινώς";
Προσωπικά οι πολύ ψηλές δεν μου αρέσουν, και προτιμώ τις "τάπες" καθώς τις βρίσκω πολύ πιο χαριτομένες. Γούστα είναι αυτά.
Δεν λέει κανένας άλλαξε γούστο, καλό είναι όμως να μην χρησιμοποιούμε άσχημους χαρακτηρισμούς ή να λέμε γενικότητες του στυλ "χάλι κοινώς".

PS: Διάσημες τάπες:

http://s2.hubimg.com/u/33889_f520.jpg

http://www.topfatlosstrainer.com/wp-content/uploads/2009/09/29/megan-fox-workout/Megan-Fox-3.jpg

http://cdn.brobible.com/images/buzz/eva-longoria%281%29.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_XdKVbNVcxik/THfam8c0_nI/AAAAAAAAAHo/hqTWtx5Bdqk/s1600/angelina-jolie-1.jpg


http://img003.lazygirls.info/people/salma_hayek/salma_hayek_dusk_til_dawn_mcFVnNH.sized.jpg

djpar
21-07-2011, 11:53
και οι ταπες εχουν την χαρη τους

Ezio
21-07-2011, 12:03
Ωραίος Λευτέρη το καταλάβαμε γουστάρεις τις ψηλές είναι ανάγκη να χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς (τάπα κτλ) ή να γενικεύεις στο τέλος λέγοντας "χάλι κοινώς";


Συμφωνώ. Δεν χρειάζεται να τις χαρακτηρίζουμε έτσι. Λες και σε μια γυναίκα μετράει μόνο το ύψος.

PDS
21-07-2011, 12:27
και οι ταπες εχουν την χαρη τους

Σιγουρα.
Η ψηλη ειναι εντυπωσιακοτερη σαφεστατα στο ματι,αλλα η κοντη σου βγαζει μια αδυναμια(σαν γατακι:p) κατι που αρεσει πιστευω στους αντρες.

criter
21-07-2011, 12:33
Σαφως δεν μετραει μονο το υψος σε μια γυναικα. Μετρανε επισης και αλλα πραγματα οπως φατσα στηθος και κωλος :c030:

Πω ρε συ Δημητρη τι ειναι αυτες οι μινιατουρες που μας εβαλες πρωι πρωι :a036:

Ενταξει πλακα κανω. Εμενα η πρωην μου ηταν πιο κοντη απο μενα και μια χαρα μου αρεσε.
Εχει και τα καλα του παντως αυτο που λεει ο Λευτερης, διοτι οταν ο αντρας ειναι πιο κοντος απο την γυναικα, την ωρα του sex για να την φιλησει, μπαινει πιο μεσα :yes:

enstikto
21-07-2011, 12:58
Σαφώς και μπορείς να έχεις όποια γνώμη θες. Ο τρόπος που την γράφεις είναι το θέμα και κυρίως όταν την γράφεις με τέτιο τρόπο που μοιάζει να είναι γενικευμένο fact.
Άλλο να πεις κατα τη γνώμη μου μπλα μπλα και άλλο "είναι χάλια ο πατσάς"...

Δεν χρειάζετε να είναι κάποιος δικηγόρος για να πει οτι τον χάλασε κάτι. Δηλαδή αν γυρίσει κάποιος και πει "η Amiga ήταν και είναι μία μούφα" εσύ δεν θα πεις τι γνωμη σου κτλ;

Την 3η παράγραφο δεν την σχολιάζω. Η γυναίκα είναι κάτι πολύ παραπάνω απο το γμσι, φαι, νοικοκυριό για μένα (ανάλογα τη γυναίκα βέβαια) και δεν αξίζει να είσαι με κάποια μόνο για αυτά....

PS Αν σου κάτσουν τα γκομενάκια στο spoiler ρίξε τους άκυρο (μιάς και υπάρχει έλειψη έλξης) και πήγενε ψάξε κανα αγγούρι (έτσι λέγαμε εμείς τις πολύ ψηλές/ψηλούς στο σχολείο :P)

djpar
21-07-2011, 13:05
χαχα τρελο γελιο με τον enstikto! μαγκες οι καθεμια εχει τα καλα και τα κακα!

Valkyre
21-07-2011, 13:46
και κάτι για χαβαλέ, σε πολύ πιο ελαφρύ τόνο: σα πολύ γυναικο-φιλικοί δεν έχουμε καταντήσει τελευταίως οι Έλληνες; εννοώ ότι σα πολλή υπεράσπιση παίζει, σα πολλή ανεκτικότητα, σα πολύ εύκολα δικαιολογούμε και αιτιολογούμε ότι και αν κάνουν ή φέρονται...........ε, εγώ δεν είμαι έτσι. Δεν αποσκοπώ η γυναίκα να είναι και φιλαράκι, ούτε ίσα και όμοια με εμένα (ναι μεν είμαστε ίσοι ως ανθρώπινα όντα αλλά μέχρι εκεί, σε όλα τα άλλα είμαι αντίθετος, έχω άλλα μυαλά, άλλο τρόπο σκέψης, άλλο τρόπο λειτουργίας.......)....

τέσπα, ο καθένας με τα γούστα του: άλλοι γουστάρουν τα αρώματα που μπαίνουν σε μικρό μπουκαλάκι (όπως λέει ένα παλιό ρητό), άλλοι γουστάρουν "ψηλό μνί καμαρωτό γμήσι" :D (επίσης παλιό ρητό).

Προσπερνω το υπολοιπο ποστ οχι επειδη το αγνοω αλλα επειδη ηδη εχει νομιζω ηδη αναλυθει επαρκως και απο Enstikto και Lefteri ωστε να μην χρειαζεται να κανω κι εγω comment.

Δεν νομιζω λοιπον οτι ειναι θεμα "φιλιας" ή υπερασπισης ουτε θεμα ευρωπαικο ή ελληνικο για το θεμα της γυναικας. Ειναι θεμα καθαρα αποψης του καθενος.

Υπαρχουν γυναικες που σεβομαι και θαυμαζω πολυ περισσοτερο απο αντρες τυπου και καλα "AA male" που λεμε. Επισης εχω γνωρισει γυναικες που εχουν πολυ μεγαλυτερα @@ απο αντρες οι οποιοι και καλα λενε οτι εχουν τεραστια @@ αλλα απλα οπως ειπα ειναι το δηθεν της υποθεσης.

Η γυναικα θα δειξει σεβασμο στον αντρα εκεινο που ξερει να σεβεται γενικοτερα και οχι ειδικοτερα. Ειμαι εντελως κατα του σεβασμου ο οποιος θελει να προερχεται μεσω "φοβου" ειτε προκειται για γυναικα ειτε για παιδι ειτε οτιδηποτε. Ειναι -κατ εμε- η χειροτερη μορφη σεβασμου που μπορει να ζητησει, ή για να το πω καλυτερα, "απαιτησει" καποιος. Ο σεβασμος για εμενα κερδιζεται, δεν επιδεικνυεται, ουτε και "εφαρμοζεται".

Αν ο αντρας θελει η γυναικα να τον σεβεται, τοτε ο αντρας θα πρεπει να ειναι αξιος σεβασμου. Το ιδιο και το αντιστροφο φυσικα. Καμμια γυναικα δεν θα κερδισει τον σεβασμο μου, οποια κι αν ειναι αν δεν ειναι στα ματια μου αξια τετοιας μεταχειρισης.

Σαφως υπαρχουν και πολλες γυναικες οι οποιες ειναι του κλωτσου και του μπατσου και τις εχουμε γνωρισει ολοι μας, ομως αυτο δεν σημαινει οτι η γυναικα ως ον γενικοτερα δεν αξιζει ή δεν της αναλογει, αναλογος σεβασμος με αυτον που αξιζει στον αντρα.

Κοντολογοις, ειναι πιστευω μου οτι το θεμα ειναι καθαρα ατομικο, αναλογο του τι ανθρωπος ειναι αυτος που εχεις απεναντι σου. Δεν θα ηθελα με τιποτα μια γυναικα η οποια το μονο που θα εκανε θα ηταν να σιδερωνει, να πλενει, να μαγειρευει, να ξεσκατιζει , να μου φερνει τις παντοφλες σε 15 δευτερολεπτα, να πηδιεται μαζι μου και να μην εχει καμμια μα καμμια αποψη. Αυτη ειναι γυναικα που απο εμενα δεν αξιζει σεβασμου, και θεωρω απολυτα λογικο να μην αξιζει σεβασμου, γιατι αυτη ειναι μια γυναικα χωρις....προσωπικοτητα...

για σκεφτειτε το? Αυτη η ως ανω περιγραφη ειναι μιας γυναικας...κενης...αοσμης...αβουλης. Δεν θα ηθελα να περναω την ωρα μου με καποιον ανθρωπο ο οποιος εχει το ρολο του "υπηρετη" μου...δεν θα ηθελα να εχω ενα αβουλο ον διπλα μου καθε φορα που θελω να συζητησω και να ακουω συνεχεια να συμφωνει μαζι μου και να βγαζει τον σκασμο.

Θελω εναν ανθρωπο ενδιαφερον, με αποψη, με ενθουσιασμο, με πολλα ενδιαφεροντα που να μην ειναι ενα μαμουχαλο που θα το κουβαλαω στην πλατη μου σαν γλαστρα. Θα προτιμουσα χιλιες φορες μια γκομενα που δεν ξερει να μαγειρευει αλλα γουσταρει να διασκεδαζει και να εχει ορεξη για να κανει πολλα και διαφορετικα πραγματα, απο μια γκομενα που θα μου επλενε το σωβρακο και θα μου εφτιαχνε τυροπιτακια. Αυτη θα κερδιζε τον σεβασμο μου.

That's just like.... my opinion. :)

enstikto
21-07-2011, 13:54
@Val: Τελικά ξέρεις πολύ καλά να αναλύεις διεξοδικά αυτό που γράφω εγώ με μία πρόταση (δεν είναι η πρώτη φορά που παρατηρώ κάτι τέτιο). Ωραίος! +rep

modecris
21-07-2011, 14:18
Θα σε κόψει η πείνα Μήτσο!!

Εννοείτε πως τα είπες σωστά αλλά έχει τα δίκια του και ο Κώστας:

Mzclq6W2-Vc

Όπως και να το κάνουμε, έχουνε κάτι που θες. :idea:

Και βέβαια όλα είναι σχετικά και αναλόγως των περιστάσεων: αν έχεις επιλογές οκ, αλλιώς όπως λέει και μια παροιμία "στην αναβροχιά,καλό και το χαλάζι". lol

MajereMP44
21-07-2011, 15:01
Εχωλιωσει με την κουβεντα που κανετε!Εμενα μαρεσουν οι ψιλοτυφλές.Αντε κ λίγο θεοστραβες.Ψηλές εννοειται με κάποιο μονιμο προβλημα στη μεση να καμπουριαζουν ειναι η απολυτη επιλογη.Αλλά που τετοια τυχη.....

nikon
21-07-2011, 15:11
Aν θέλεις με μουστάκι και να βρωμάνε οι μασχάλες της κάτι μπορεί να σου βρούμε γιατί μόνο μ'αυτά που λες δύσκολο δεν τις αφήνουν ελεύθερες.

MajereMP44
21-07-2011, 16:05
Oxι νταξει μουστακι αφηνει οτι ωρα θελει και μασχαλες αφηνει οτι ωρα θελει (φτανει να έχει).μασχαλες.

personGR
21-07-2011, 18:59
Πάντως το γεγονός είναι ότι όλο και πιο πολλές έχουν αρχίζει να το παίζουν ιστορία. Που πας μωρή 18 χρονών άβγαλτο με μια περιφέρεια να, να λες "ταρίφα 20 στα αγόρια". Λες και ο εικοσάχρονος τη δικιά σου ξεχειλωμένη κυτταρίτιδα θα κοιτάξει, σαύρα...

Όπως και να'χει, καλό το δίμετρο πόδι, αλλά ειλικρινά προτιμώ μια κοπέλα να είναι 1.65-1.69, για να φοράει τακούνι (=φετίχ). ;-)

djpar
21-07-2011, 19:02
+1 στον κυριο απο πανω...

ευχαριστο

Valkyre
21-07-2011, 20:54
Πάντως το γεγονός είναι ότι όλο και πιο πολλές έχουν αρχίζει να το παίζουν ιστορία. Που πας μωρή 18 χρονών άβγαλτο με μια περιφέρεια να, να λες "ταρίφα 20 στα αγόρια". Λες και ο εικοσάχρονος τη δικιά σου ξεχειλωμένη κυτταρίτιδα θα κοιτάξει, σαύρα...

Όπως και να'χει, καλό το δίμετρο πόδι, αλλά ειλικρινά προτιμώ μια κοπέλα να είναι 1.65-1.69, για να φοράει τακούνι (=φετίχ). ;-)

Eιπαμε, ψωναρες και φαντασμενες υπαρχουν πολλες, παρα πολλες. Οπως αντιστοιχα και πολλοι αντρες που το παιζουν ιστορια. Λιγοι ειναι οι ανθρωποι που αξιζουν πραγματικου και ουσιαστικου σεβασμου. Και νομιζω οτι κατανεμονται ψιλο-ισοποσα αναμεσα στα 2 φυλα.

DarkUSS
21-07-2011, 21:00
Και γυναίκες μέλη να είχαμε με τον Λευτέρη θα είχαν φύγει όλες τώρα. :P

personGR
21-07-2011, 21:10
Και νομιζω οτι κατανεμονται ψιλο-ισοποσα αναμεσα στα 2 φυλα.

Όχι διαφωνώ. Μπορεί μεν να υπάρχουν άντρες που είναι απίστευτα ναρκισσιστές, αλλά είναι κοινώς γνωστό ότι οι περισσότεροι από αυτούς κινούνται με τη λογική, ας περάσουμε καλά απόψε και βλέπουμε. Ειδικα αυτήν την περίοδο που γίνεται πραγματικά χαμός στα παραθαλάσσια μέρη/νησιά. Αντιστοίχως ελάχιστες γυναίκες/κοπέλες σκέφτονται έτσι - οι πιο πολλές είναι μεν ψωνάρες, ψάχνουν όμως "σχέση" (για διάφορους λόγους, από την τρομερή ανασφάλεια, μέχρι την πηγή χρημάτων και λούσων στις εξτρίμ περιπτώσεις) αντί για one-night stand και λοιπά.

Υποσημείωση: Φυσικά υπάρχουν και οι ακριβώς αντίθετες περιπτώσεις, κορίτσια σαν τα κρύα τα νερά που είναι ντροπαλές και ..."ήσυχες" και αντιστοίχως αγόρια, πραγματικά παλικάρια, που δεν είναι κάγκουρες/"βλάχοι".

Υποσημείωση2: Όλα τα παραπάνω είναι προσωπικά συμπεράσματα.

djpar
21-07-2011, 21:16
ψαχνουν σχεση($$$$$$$)...

dimitrisasp
21-07-2011, 21:50
Τωρα σοβαρα δεν εχουμε ουτε μια γυναικα στο forum?

Ezio
21-07-2011, 21:53
Έχουμε την roselyn και πιο παλιά πόσταραν και 2 γυναίκες ακόμα.

hakoo
21-07-2011, 22:18
Aνυπομονω για το απαραιτητο ξεχεσμα που επιβαλλεται να μας ριξει καποια απο τις γυναικες του φορουμ (γιατι αποκλειεται να μην υπαρχει καμια) διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες.
Μιλαμε για ΤΟ τσουβαλιασμα με ολιγη απο "αστειευομαι φυσικα" για το απαραιτητο ξεκαρφωμα.

Infamous
21-07-2011, 22:24
Ότι μόλις γυρίσω από διακοπές θα γ@μηθώ μέχρι να πάρω τα πλάτινουμ που θέλω :a068:

enstikto
21-07-2011, 23:10
καλύτερα! λολ

αν και έχω μάθει ότι "μετακομίζουν" γυναίκες και μέσω νετ, απο χρήστη σε χρήστη...pathetic τελείως και για τα 3 μέρη της "παράστασης".

Το καταλαβαίνεις οτι αυτή τη στιγμή με μία μόλις λέξη προσβάλεις όλα τα μέλη γυναίκες του φόρουμ έτσι;
Και ναι υπάρχουν....

Την 2η πρόταση να χαίρομαι που δεν την κατάλαβα;

Desmond
21-07-2011, 23:53
Δεν ξεκολλάμε λίγο με τα ξεπερασμένα και ρατσιστικά στερεότυπα?

Μια φορά και έναν καιρό (για την ακρίβεια πριν 1 χρόνο και 2 μήνες) κινδύνευα ΑΜΕΣΑ.Δεν έβλεπα, ανέπνεα μετά δυσκολίας, διάφορα υγρά έβγαιναν από το στόμα και την μύτη μου και άκουγα διμοιρίες ΜΑΤ να πλησιάζουν απειλητικά.Την ώρα που σκεφτόμουν αν έχω το κινητό της ξαδέρφης-δικηγόρου, ένα χέρι με αρπάζει και μου λέει με γυναικεία φωνή "θα σε οδηγήσω εγώ".Την ίδια ώρα που ο καθένας προσπαθούσε να σώσει το τομάρι του.Με κάθησε σε ένα παγκάκι μου έδωσε νερό να πλυθώ, χαρτομάντηλα να σκουπιστώ και μου είπε "Εδώ μπορείς να ρθεις στα ίσα σου με την ησυχία σου" και με άφησε ασφαλή.

Ως άντρες έχουμε την έμφυτη τάση αν δεν την καταστέλουμε, να συγκρίνουμε τα πέη και τους όρχεις μας, κυριολεκτικά και στην σύγχρονη εποχή μεταφορικά ως ένδειξη ανδρισμού.Αν αυτή η άγνωστη Γυναικάρα είχε πέος και όρχεις, ευτυχώς που δεν είχε γιατί μπορεί να με παράταγε, είμαι σίγουρος οτι θα ήταν πολύ μεγαλύτερα από τους περισσότερους εδώ μέσα...

Μου αρέσει να μαγειρεύω και να κάνω τις δουλειές του σπιτιού, ακούγοντας ταυτόχρονα depeche mode.Ίσως θα πρέπει να ψαχτώ σε ότι αφορά την σεξουαλικότητά μου.../s

Desmond
21-07-2011, 23:59
...Πόσο μαμάει το Bombay με tonic και lime????

DarkUSS
21-07-2011, 23:59
καλύτερα! λολ

αν και έχω μάθει ότι "μετακομίζουν" γυναίκες και μέσω νετ, απο χρήστη σε χρήστη...pathetic τελείως και για τα 3 μέρη της "παράστασης".
Έλα τώρα ρε Λευτέρη, ούτε εσύ ο ίδιος δεν πρέπει να τo πιστεύεις αυτό.

Το τελευταίο ούτε εγώ το πολύ κατάλαβα πάντως και σκέφτομαι μήπως είναι και καλύτερα έτσι...:P


Λοιπόν παιδιά, επειδή παρατράβηξε και η υπομονή έχει και τα όριά της, και αναφέρομαι για όλων την υπομονή, προσωπικά δεν το παλεύω άλλο.

Το λοιπόν, τι θέτε;

κάνετε κέφι να σβήσω όλα τα τελευταία πόστ; οκ, μια χαρά.

κάνετε κέφι να έχετε τις απόψεις σας; πάλι μια χαρά.

κάνετε κέφι να κράζετε άλλες απόψεις; και πάλι μια χαρά. (τίγκα μια χαρά θα έλεγα)

αν κάνετε κάτι άλλο κέφι που δεν συμπεριέλαβα, βάλτε το και αυτό. επίσης, μια χαρά.

άντε για να τελειώνει, γιατί προσωπικά παίρνει σοβαρές διαστάσεις, και δεν γουστάρω μέσω κειμένου. ΚΑΘΟΛΟΥ. Όποιος γουστάρει ας το κάνει κατ' ιδίαν (είμαι καθ΄όλα ανοιχτός σε πρόταση), άντε για να τελειώνουμε και πιο γρήγορα και με σαφήνεια και σίγουρα με περισσότερο χαβαλέ απο την έκβαση της όποιας κουβέντας (τουλάχιστον για εμένα).

λοιπόν; τι απο όλα;
Φυσικά και μπορείς να έχεις όποια άποψη θες, αυτό δεν σημαίνει ότι οι άλλοι δεν μπορούν να έχουν αντίθετη άποψη από την δική σου και να διαφωνούν με αυτά που γράφεις. Επίσης όταν εκφράζεσαι με τόσο προσβλητικό τρόπο για τις γυναίκες στην συγκεκριμένη περίπτωση, τι περιμένεις να κάτσουν οι άλλοι και να σε χειροκροτήσουν?

roselyn
22-07-2011, 00:05
Εννοείται πως υπάρχουν και γυναίκες στο forum! Και η συγκεκριμένη έχει φρίξει με όλα αυτά που έχει διαβάσει :P


Aνυπομονω για το απαραιτητο ξεχεσμα που επιβαλλεται να μας ριξει καποια απο τις γυναικες του φορουμ (γιατι αποκλειεται να μην υπαρχει καμια) διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες.
Μιλαμε για ΤΟ τσουβαλιασμα με ολιγη απο "αστειευομαι φυσικα" για το απαραιτητο ξεκαρφωμα.

Άστα να πάνε.... από που να ξεκινήσω και που να σταματήσω....

Τώρα, πέρα από την πλάκα....ο καθένας, ναι, έχει τα δικά του γούστα και σεβαστό. Από κει και πέρα, όταν αυτά τα εκφράζει δημόσια, ναι, πρέπει να είναι και λίγο κόσμιος για το πως τα εκφράζει.



Και γυναίκες μέλη να είχαμε με τον Λευτέρη θα είχαν φύγει όλες τώρα. :P

Προσωπικά μιλάω....σιγά μη φύγω για το Λευτέρη... απλά αδιαφορώ γι' αυτά που γράφει :P

le_71
22-07-2011, 00:12
Μια φορά και έναν καιρό (για την ακρίβεια πριν 1 χρόνο και 2 μήνες) κινδύνευα ΑΜΕΣΑ.Δεν έβλεπα, ανέπνεα μετά δυσκολίας, διάφορα υγρά έβγαιναν από το στόμα και την μύτη μου και άκουγα διμοιρίες ΜΑΤ να πλησιάζουν απειλητικά.Την ώρα που σκεφτόμουν αν έχω το κινητό της ξαδέρφης-δικηγόρου, ένα χέρι με αρπάζει και μου λέει με γυναικεία φωνή "θα σε οδηγήσω εγώ".Την ίδια ώρα που ο καθένας προσπαθούσε να σώσει το τομάρι του.Με κάθησε σε ένα παγκάκι μου έδωσε νερό να πλυθώ, χαρτομάντηλα να σκουπιστώ και μου είπε "Εδώ μπορείς να ρθεις στα ίσα σου με την ησυχία σου" και με άφησε ασφαλή.

Θα είχα κάνει σκοπό της ζωής μου να την ξαναδώ έστω μία φορά...

DarkUSS
22-07-2011, 00:18
Προσωπικά μιλάω....σιγά μη φύγω για το Λευτέρη... απλά αδιαφορώ γι' αυτά που γράφει :P
Έτσι μπράβο. :)

Βέβαια εννοείται πως αυτό που έγραψα ήταν μεταξύ αστείου και σοβαρού.

personGR
22-07-2011, 00:25
τώρα πολύ καλύτερα. αν θέλετε σβήστε και τα quote σας για να σβησθεί όλη η "κακή" εικόνα του φόρουμ.

τεχνολογία και πάλι τεχνολογία. (κουβέντες εννοώ και αυτές με το σταγονόμετρο, γιατί δεν...Γενικότερα δεν....)

(το παρόν όπως και τα υπόλοιπα θα αυτοκαταστραφεί σε 1......2......3......)

Νομίζω ότι καιρός να τραβήξει και η άλλη πλευρά το σχοινί...

WolfRathmA
22-07-2011, 03:49
Μεχρι και τη τελευταια μερα δουλευω! Σημερα το μεσιμερη αναχωρω για Αστυπαλαια για 7 ημερες!

Γενικα παμε να ξεκουραστουμε οχι σωματικα, αλλα ψυχολογικα για αυτα που ερχονται. Γιατι μαλλον οταν επιστρεψω δεν θα ειμαι στον ιδιο κλαδο επανω στη δουλεια μου και αυτο με ανησυχει περισσοτερο!

|WISE|
22-07-2011, 06:00
Μονο οι βιντεοκλησεις θα με σωσουν...

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

dimitrisasp
22-07-2011, 06:03
Γιατι ολες οι καλες γκομενες ειναι πιασμενες..?

ps4
22-07-2011, 06:23
Σκεφτομαι τι ωραια ειναι που κανουν απεργια οι ταξιτζηδες. Δεν εχω κατι με τους ταξιτζηδες, αλλα οταν λειπουν η Αθηνα γινεται ανθρωπινη πολη.

dimitrisasp
24-07-2011, 15:05
Ενα βιντεακι που εψαχνα καιρο με πολυ σωστο/σοβαρο μηνυμα..

‪Children see. Children Do.‬‏ - YouTube

le_71
27-07-2011, 16:46
if game=RDR and temp=40°C then

game+temp=YLOD

ραντεβού τον Σεπτέμβρη :confuzed:

djpar
27-07-2011, 17:31
παει το ps3?...ρε παιδια και να πειτε οτι δεν το εχω πει,οι παστες δεν κανουν δουλεια το συστημα θελει Air Condition τελος...μολις του βαλεις A/C δεν ακους κιχ απο τον ανεμιστηρα του PS3

katsouras
27-07-2011, 21:33
Παω για μπυριτσα διπλα στην θαλασσα και να παει να μαμηθει και το ΔΤΝ και η ανεργια και η συγχρονη κομματικη χουντα και ολα!Ολοι αυτοι που αναφερω ας βαλουν αυτο που παρουσιαζει ο Τζιμης εκει που ξερουν...

http://www.youtube.com/watch?v=Choi4TLegJw

CrUniq
27-07-2011, 22:25
http://www.yosemite-17-gigapixels.com/GlacierPointZoomify.htm


τοσα mp εχει η φωτογραφικη μου xD

Kane
28-07-2011, 10:54
Με πήρε ένας πελάτης μου πριν από λίγο. Έχει ένα πρόβλημα με το μηχάνημα του και θέλει βοήθεια. Επίσης χρωστάει 1100 € για περισσότερο από 1,5 χρόνο. Όταν τον έπαιρνα τηλέφωνο δεν απαντούσε. Τώρα ήταν όλο γλύκες. Μέχρι που του είπα ότι πρέπει να ξοφλήσει για να συνεχίσουμε. Εκεί άλλαξε πρόσωπο και μου έκλεισε και το τηλέφωνο λες και είχα άδικο που ζήτησα τα χρήματα. Φαντάζομαι ότι αν υπήρχε 1% πιθανότητα να έπαιρνα τα χρήματα κάποτε τώρα εξανεμίστηκε. Αλλά δεν γίνεται να βαράει παλαμάκια ο καθένας και εγώ να χορεύω.
Ευτυχώς φεύγω διακοπές αύριο. Να ξεχαστώ λιγάκι. Να φάω και κανένα κεμπάπ :)

djpar
28-07-2011, 10:59
ευκολα μαθαινεις που μενει καποιος...τα υπολοιπα δεν τα λεω...φαντασου οτι θες!

Kane
28-07-2011, 11:06
ευκολα μαθαινεις που μενει καποιος...τα υπολοιπα δεν τα λεω...φαντασου οτι θες!

Δεν έχω τις κατάλληλες διασυνδέσεις. Έχω όμως φαντασία :boxing:

Lefteris_X
28-07-2011, 11:43
δεν έχεις διασυνδέσεις ή εσύ την ικανότητα να τον "πείσεις"; κάθεσαι και χαίρεσαι τα χρήματα που δεν πήρες τότε...

ξυπνήστε και τεθείτε σε εγρήγορση, έτοιμοι να αντιμετωπίσετε κατασταλτικά και όχι παθητικά τον κάθε μαλάκα, γαιδούρι, ασυνεπή στις υποχρεώσεις του και γενικά τον κάθε αδιάφορο Ελληνάρα σε νοοτροπία, έχω να προτείνω εγώ...

MajereMP44
28-07-2011, 11:47
Πήγαινε κ πες του May the horse be with you.Θα στα δωσει και θα κατεβασει κα τα παντελονια του.
Κριμα ειναι παντως ρε φιλε...ποσοι καραγκιοζηδες υπαρχουν....

Lefteris_X
28-07-2011, 11:50
το άλογο που κολλάει; (έχω πεθάνει στα γέλια!)

αλήθεια το ρωτάω! που κολλάει το άλογο ( φοράδα ή επιβήτορας κιόλας; )

MajereMP44
28-07-2011, 11:56
χαχα Ξερεις ειναι οπως παει καμια φορά στο γιατρο για εκεινη την ακατανόμαστη εξεταση (μακρια απο εμας και απο ολου του κοσμου τα παιδια!!) καποιος.Ε και παρατηρεις τα χερια του γιατρου και συγκεκριμενα τα δακτυλα.Διαπιστωνει οτι δεν ειναι λεπτεπίλεπτα και smooth αλλα τεραστια ναουμ χαχαχα και εκει που το παιρνεις απόφαση οτι θα παιξει μπαλα ο γιατρός με αυτα τα δακτυλα, ακους απο το διπλανό δωματιο χλιμιντρισμα αλόγου....και τοτε τα πραγματα σοβαρεύουν...χαχαχα

criter
28-07-2011, 11:59
Το χειροτερο ειναι να κανεις μια ευκολια, να δινεις ενα περιθωριο, γιατι το βλεπεις ανθρωπινα και τελικα να νομισουν οτι εισαι χαζος και αυτοι να κανουν τωρα διακοπες και εσυ να περιμενεις τα χρωστουμενα... Στειλε του ενα εξωδικο και μπορει να συμμορφωθει.

djpar
28-07-2011, 12:02
εξωδικα και παπαριες...δεν θα βγαλεις ακρη ετσι η λυση ειναι μια, τωρα που σε πηρε τηλ για βοηθεια να πας και εκει που περιμενει εσενα να δει και αλλα 2-3 ατομα "φιλους" σου και να τελειωνει εκει το θεμα!

Lefteris_X
28-07-2011, 12:12
μέσα είμαι! (για "βοήθεια")

Valkyre
28-07-2011, 12:15
@djpar

Ελα βρε Παρη.... ναι σιγα μην παρουμε και τα κουμπουρια σαν τους Αμερικανους πιστολερο...

Και σκας εσυ με την μαφια σου σου λεω εγω οκ, και παιρνεις τα λεφτα σου πισω. Μια χαρα. Ποιος σου λεει μετα οτι:

α) αυτος δεν ειναι κανενας πιο τρελος απο εσενα με ακομα καλυτερη "μαφια" απο την δικια σου και

β) οτι μπορει (παρολο που ειναι ξεφτυλας ο ιδιος επειδη δεν ειναι συνεπης στις υποχρεωσεις του) να σε κανει ρεζιλι στην αγορα.

Ευκολα λες "θα κατεβω κατω και θα σου κανω...." δυσκολα το εφαρμοζεις και ακομα και αν το εφαρμοσεις δεν ξερεις ποιο θα ειναι το αποτελεσμα ουτε βραχυπροθεσμα ουτε μακροπροθεσμα.

ΥΓ: 2nd amendment for teh win!

katsouras
28-07-2011, 12:17
Εχω 4 μερες για διακοπες και σκεφτομαι προορισμο..

MajereMP44
28-07-2011, 12:18
Ρε φονιαδες ηρεμηστε.Ο τυπος μπορει ναχει οικογενεια παιδια κλπ απλα ειναι καραγκιοζης.Εχει σουστες στα χερια.Δυστυχως δεν μπορει να κανει κ πολλα πραγματα ο φίλος Kane.Αν ζουσαμε στο Texas ενταξει.Τον ξεμοναχιαζεις και τον αφηνεις σενα δρομο 200 χλμ στο πουθενα και τον κατασπαραζουν οι μεταλλαγμενοι που ζουν πισω απο τους λόφους.
Or else make it look like an accident.Πας στο φαναρι τιν ρωτας οδηγιες σου λεει ακολουθησε με εισαι στο δρομο μου.Βγαζεις ενα οπλο τον καθαριζεις. Ok δεν ειναι και τοσο ατυχημα αλλα πινω καφε ακομα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

Lefteris_X
28-07-2011, 12:20
α) + β) + υπόθεση πιθανής κακής έκβασης μετά την "προσπάθεια" ανάληψης = μηδέν (0) φράγκα στο ταμείο της δουλειάς σου.

Ε, προσωπικά το ρισκάρω.

Και όσο για την "αγορά", δεν πειράζει, ας μάθουν ότι ο συγκεκριμένος επαγγελματίας, κάνει καλά την δουλειά του, είναι ανεκτικός και ελαστικός στις πληρωμές, αλλά στη περίπτωση που πας να τον πιάσεις "κότσο / μαλάκα" (κοινώς δεν τον πληρώσεις), τότε την "πληρώνεις" αλλιώς.

Μια χαρά "διαφήμιση". Κατ' εμέ πάντα.

Η βία δεν βγάζει πουθενά. Τα ζώα-άνθρωποι όμως, δεν συγκαταλέγονται στην κοινωνία και καλό είναι να αφαιρούνται σιγά-σιγά, με τον όποιο τρόπο.

Τέλος - πια. Δεν πάει άλλο. Οι "μαλάκες" (= καλοί άνθρωποι, ελαστικοί που σκέπτονται τον συνάνθρωπο με συνέπεια αυτοί να την "πατάνε") τελείωσαν.

criter
28-07-2011, 12:59
εξωδικα και παπαριες...δεν θα βγαλεις ακρη ετσι η λυση ειναι μια, τωρα που σε πηρε τηλ για βοηθεια να πας και εκει που περιμενει εσενα να δει και αλλα 2-3 ατομα "φιλους" σου και να τελειωνει εκει το θεμα!

Αυτα ειναι τραμπουκισμοι που τα κανουν τα λαμογια και οι τοκογλυφοι. Αλιμονο αν φταναμε σε τετοιο σημειο. Ειναι παρανομο. Ασε που μια αμοιβη τετοιων "φιλων" θα ειναι πολυ μεγαλη. Με το εξωδικο, τουλαχιστον μπορει να βγει μια διαταγη πληρωμης. Το θεμα ειναι να εχει ο αλλος κατι, γιατι συνηθως δεν εχουν ουτε ενα ευρω. Αερητζηδες τους λεω εγω κατι τετοιους.



Εχω 4 μερες για διακοπες και σκεφτομαι προορισμο..

Πηγαινε Συρο, Eρμουπολη, χαμος θα γινεται τωρα. Εχει και ωραια "λουκουμια" :P

Πλακα κανω, ειδα που εισαι απο την Συρο, μια χαρα εισαι εσυ εκει! Τι να πουμε και εμεις που ειμαστε ακομα Αθηνα.

Παντως θα σου προτεινα να πας καπου κοντα αν ειναι για 4 μερες. Μην φας τις 2 μερες στο πηγαινελα.

djpar
28-07-2011, 13:00
Εγω δεν ειπα να γινει κατι εγω ειπα να σκασει με 2 φιλους....εχει διαφορα το ενα με το αλλο.

ΥΓ. Τραμπουκισμος ειναι να ανεβουν 4 βλαμμενα πανω στο καπο του αυτοκινητου ενος φιλου για να του κανουν τους μαγκες και να μην μπορει να αφησει την κοπελα σπιτι της.Αλλα κ γιαυτα υπαρχει λυση και εφαρμοστηκε πολυ καλα κ με μεγαλη επιτυχια...(ξυλο δεν επεσε παντος αλλα εγινε κατι καλυτερο που δεν μπορω να το πω!)

Lefteris_X
28-07-2011, 13:09
και γιατί δεν μπορείς να το πεις; θα σου βάλει κανείς πιπέρι στο στόμα; :P

djpar
28-07-2011, 13:12
οχι γιατι ο κοσμος ειναι μικρος...και επισης με ενα search στον google βρισκεις τα παντα...και αυτο που καναμε σαν παρεα ηταν ξεχωριστο!

ΥΓ. Μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα χωρις να ανοιξει ουτε μια μυτη...φαντασια να εχεις!

katsouras
28-07-2011, 13:15
Πηγαινε Συρο, Eρμουπολη, χαμος θα γινεται τωρα. Εχει και ωραια "λουκουμια" :P

Πλακα κανω, ειδα που εισαι απο την Συρο, μια χαρα εισαι εσυ εκει! Τι να πουμε και εμεις που ειμαστε ακομα Αθηνα.

Παντως θα σου προτεινα να πας καπου κοντα αν ειναι για 4 μερες. Μην φας τις 2 μερες στο πηγαινελα.

Μαλλον Παρο-Αντιπαρο θα παω που ειναι και διπλα!

Lefteris_X
28-07-2011, 13:16
δηλαδή τι να κάνω search στο google? "ο Πάρης με την παρέα του βρήκε ιδέα πως να ξεφορτωθεί μαλάκες πιτσιρικάδες πάνω στο καπό αυτοκινήτου";

ή πες το (και σταρχ***α μας που είναι ο κόσμος μικρός) ή μην το πεις. ε, μα!

djpar
28-07-2011, 13:24
Ε λοιπον,επειδη ευκολα αν δεν εχεις τι να κανεις ψαχνεις που μενει ο καθενας τελικα βρικαμε που μενει ο ΑρχιΜΛΚΣ της παρεας και το πρωι σιγουρα δεν πηγε για καφε με το αυτοκινητο...και το μηχανακι του τωρα δεν ειχαν ροδες...ποιος ξερει!

Πολυ γελιο να προσπαθεις να βγαλεις μπουλονια κ να μην κανεις φασαρια!

Lefteris_X
28-07-2011, 13:32
XXXXAAXAAXAAXAXA παλιό καλό αστείο.

εμείς παίρναμε στάνταρντ μαζί μας αντισκωριακό όταν βγαίναμε "παγανιά" για μπουζί, καρμπυρατέρ και πίπες για μπουζί (αν ήταν εύκολος και ο πολλαπλασιαστής, "έφευγε" κι αυτός)....

και φυσικά στα αυτοκίνητα έπεφτε ζάχαρη στο τεπόζιτο....εννοείται.

να σε δώ μετά μάγκα μου το επόμενο πρωί να μετράς παπαρούνες......

(τα δικά μας αυτοκίνητα / μηχανάκια, δεν διέτρεχαν κανένα πρόβλημα, διότι όλοι γνώριζαν ότι αν πάς να τα πειράξεις, καλύτερα να πουλήσεις το ίδιο βράδυ ότι έχεις και δεν έχεις και να φύγεις από Αθήνα έως το πρωί - Κάτω Πετράλωνα βλέπεις :P)

djpar
28-07-2011, 14:25
ενταξει του αφησαμε και μια ροδα...εντωμεταξυ τις παιρνουμε μαζι τις βαζουμε πισω και της αφηνουμε κανα 20αρι χιλιομετρα μακρια...χαχα

WolfRathmA
29-07-2011, 22:32
@ρχιδι@! Επεστρεψα.... γίνεται να μην ξανά έρθω ΠΟΤΕ εδώ πέρα;

AriStos13
29-07-2011, 23:00
υπαρχει κανενα προγραμμα δωρεαν για να γραφω cd?
χρησιμοποιηω το nero 7 αλλα στο αμαξι μου δεν τα παιζει ενω στο stereo στο σπιτι παιζει κανονικα..
μπερδευει τα λογια.

carnage
29-07-2011, 23:33
Πολλοι σεισμοι στην Πατρα τελευταια και ανησυχω

Ezio
30-07-2011, 00:16
Η Emily Rose είναι θεά. Πάρα πολύ όμορφη η Kristen Bell όπως επίσης και η Maggie Gyllenhaal.

enstikto
30-07-2011, 00:22
Για τις 2 πρώτες ναι οκ πες. Η maggie gylenhall?????? Really?????

katsouras
30-07-2011, 00:45
Σκεφτομαι πως αν δοθει η ευκαιρια για εξουσια σε καποιον,τρελαινεται και κανει οτι γουσταρει...Ακομα και σε ενα forum..

PDS
30-07-2011, 00:54
Σκεφτομαι πως αν δοθει η ευκαιρια για εξουσια σε καποιον,τρελαινεται και κανει οτι γουσταρει...Ακομα και σε ενα forum..

Αφου εχεις καποιο παραπονο ή σε ενοχλει τοσο πολυ κατι,γιατι δεν το ποσταρεις εδω.
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?p=315914#post315914
Γι αυτο υπαρχει αυτο το thread.

To θεωρω πιο δικαιο,απο το να κατηγορεις καποιον/καποιους, χωρις να υπαρχει απαντηση.Εκει θα το δουν ολοι οι Mods και θα δωθουν οι απαντησεις.Τοτε θα μπορεσεις να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

katsouras
30-07-2011, 00:59
Δεν κατηγορω καποιον απλα ''σκεφτομαι δυνατα''..Αυτο που εχει γινει το ξερει ο mod που το κανε και δεν εχει απαντησει καν ουτε στο προσωπικο μηνυμα...Για αυτο λεω,αν παρουμε λιγη εξουσια στα χερια μας ειμαστε αποφασιζομεν και διαταζομεν..Θα το ποσταρω και εκει ομως..

muku
30-07-2011, 03:54
Χωρίς να ξέρω τι έχει συμβεί προτείνω καλύτερα να ποσταρεις στο θρεντ των παραπονων ώστε να το δούμε όλοι παρά να αφήνεις υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς με αυτό τον τρόπο. Δεν είναι και τόσο ευγενικό αυτό:


Σκεφτομαι πως αν δοθει η ευκαιρια για εξουσια σε καποιον,τρελαινεται και κανει οτι γουσταρει...Ακομα και σε ενα forum..

Το οτι δεν έχει απαντήσει σε πμ κάποιος δεν σημαίνει ότι σε αγνόησε, μπορει να μην εχει συνδεθεί. Πάντως καλύτερα πόσταρε το το πρόβλημα σου :)

katsouras
30-07-2011, 10:22
Χωρίς να ξέρω τι έχει συμβεί προτείνω καλύτερα να ποσταρεις στο θρεντ των παραπονων ώστε να το δούμε όλοι παρά να αφήνεις υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς με αυτό τον τρόπο. Δεν είναι και τόσο ευγενικό αυτό:



Το οτι δεν έχει απαντήσει σε πμ κάποιος δεν σημαίνει ότι σε αγνόησε, μπορει να μην εχει συνδεθεί. Πάντως καλύτερα πόσταρε το το πρόβλημα σου :)

Το ποσταρα..Δεν ειμαι αγενης,καθε αλλο..Απλα αν δεις τι εγινε θα καταλαβεις..Επισης και οι mod που το κανονισαν ολο αυτο μπαινουν καθημερινα και σιγουρα βλεπουν τι γινεται..Το ελυσε το θεμα ο admin ξανανοιγωντας το thread..

Ezio
30-07-2011, 11:09
Για τις 2 πρώτες ναι οκ πες. Η maggie gylenhall?????? Really?????

Γιατί ρε συ; Καλή είναι. Ειδικά στο the dark knight.

Είμαι ο μόνος που θεωρώ την Emma Stone άσχημη (έως πολύ) και κακώς την βάλανε στο spiderman και στο easy a;

Valkyre
30-07-2011, 11:19
Σκεφτομαι πως αν δοθει η ευκαιρια για εξουσια σε καποιον,τρελαινεται και κανει οτι γουσταρει...Ακομα και σε ενα forum..

Λοιπον ακου να δεις και διαβασε αυτα που θα γραψω πολυ πολυ καλα... εχω κανει σε αυτο εδω το φορουμ 12 ΧΙΛΙΑΔΕΣ μηνυματα. Σε προκαλω ΤΩΡΑ λοιπον να βρεις μεσα απο ολα αυτα τα μηνυματα ενδειξεις οτι ειμαι ατομο που με το που του "δοθει η ευκαιρια για εξουσια κανει οτι γουσταρει"...οτι το παιζω αφεντικο "αποφασιζομεν και διαταζομεν" δηλαδη να το πω λαικα στυλ "γαμαω και δερνω"

Ναι σε αγνοησα και θα συνεχισω να το κανω γιατι εισαι ΑΓΕΝΗΣ οπως ησουν και στο μηνυμα σου ειρωνικος, και επειδη εχω βαρεθει να ακουω μαλακιες εδω χαμω και να χαλαω την ζαχαρενια μου για τον καθενα που νομιζει οτι επειδη δεν εχει μαθει τροπους θα πρεπει να με απασχολει εμενα, δεν ασχολουμαι απλα. Ο μονος λογος που το κανω αυτην την στιγμη ειναι γιατι νομιζεις εσυ ο Κατσουρας οτι εχεις το δικαιωμα να καθεσαι και να με χαρακτηριζεις δημοσια ατομο εξουσιας, ενω ειμαι mod ολα αυτα τα χρονια, και δεν εχω δωσει την παραμικρη αφορμη για κατι τετοιο και εχω 12 ΧΙΛΙΑΔΕΣ μηνυματα που το αποδεικνυουν.

Οταν λοιπον ενας τετοιος Κος Κατσουρας απευθυνεται σε εμενα μεσω ΠΜ και ο τροπος που μου μιλαει ειναι ειρωνικος "αποφασιζομεν και διαταζομεν" λες και ειμαι κανα φασιστικο γουρουνι που ειναι τυφλο απο την εξουσια και ειπε "α τι να κανω σημερα, α ναι ας βρω εναν αγνωστο, να αυτονανε τον Κατσουρα και να το παιξω αφεντικο" ,δεν προκειται να παρει ουτε απαντηση ουτε συζητηση ουτε τιποτα απο εμενα. Δηλαδη πραγματικα τι περιμενες? Να με λουσεις με ειρωνια και εμμεση προσβολη κι εγω να βαλω την ουρα στα σκελια μου και να σου απαντησω κι απο πανω? Αν ειχες τροπους, ηξερες να συζητας και δεν πιπιλαγες την καραμελα της "εξουσιας" και της "επαναστα" τοτε -οπως παρα πολλοι αλλοι σε αυτο εδω το φορουμ- καλλιστα θα ειχε γινει συζητηση επιπεδου και οχι δαπεδου και θα ειχαμε καταληξει σε ενα πολιτισμενο αποτελεσμα. Ξερει πολυς κοσμος εδω μεσα οτι δεν εχω κομπλεξ να παραδεχθω λαθη, διαφωνιες, να αλλαξω αποψη για ενα θεμα και να συζηταω θεματα επι της ουσιας. Οι αποδειξεις γι αυτα που λεω υπαρχουν παντου εδω μεσα στα ποστ μου.

Ο λογος που ειπα να κλεισουν τα 123471294 θρεντ που ανοιγουν καθημερινα ειναι γιατι εχουμε γεμισει με θρεντ που γραφουν 1-2 ατομα μεσα και μοιαζουν περισσοτερο με blogs παρα με θρεντ. Ανοιξατε για την Αρσεναλ, ανοιξατε για την Liverpool ε να ανοιξουμε και για την Μποχουμ αμα ειναι...

αυτη ηταν η αποψη μου. Δεν θεωρω οτι επειδη ειναι η αποψη μου ειναι ντε και καλα η απολυτη και η σωστη και ειδα να συμφωνουν και αλλοι μαζι μου. Δεν ενηργησα τοσο αυθαιρετα οσο θελεις να πιστευεις και χωρις να δινω δεκαρα ή παιζοντας το εξουσια. Αν το συζηταγες μαζι μου με ενα ταδε επιπεδο σεβασμου χωρις να με λουσεις ειρωνια και εμμεσως πλην σαφως αποκαλωντας με φασιστα στο πμ να εισαι σιγουρος οτι θα σε ειχα ακουσει και θα ειχα εκτιμησει αυτα που ειχες να πεις.

Αυτα και τελος.

katsouras
30-07-2011, 11:39
Λοιπον ακου να δεις και διαβασε αυτα που θα γραψω πολυ πολυ καλα... εχω κανει σε αυτο εδω το φορουμ 12 ΧΙΛΙΑΔΕΣ μηνυματα. Σε προκαλω ΤΩΡΑ λοιπον να βρεις μεσα απο ολα αυτα τα μηνυματα ενδειξεις οτι ειμαι ατομο που με το που του "δοθει η ευκαιρια για εξουσια κανει οτι γουσταρει"...οτι το παιζω αφεντικο "αποφασιζομεν και διαταζομεν" δηλαδη να το πω λαικα στυλ "γαμαω και δερνω"

Ναι σε αγνοησα και θα συνεχισω να το κανω γιατι εισαι ΑΓΕΝΗΣ οπως ησουν και στο μηνυμα σου ειρωνικος, και επειδη εχω βαρεθει να ακουω μαλακιες εδω χαμω και να χαλαω την ζαχαρενια μου για τον καθενα που νομιζει οτι επειδη δεν εχει μαθει τροπους θα πρεπει να με απασχολει εμενα, δεν ασχολουμαι απλα. Ο μονος λογος που το κανω αυτην την στιγμη ειναι γιατι νομιζεις εσυ ο Κατσουρας οτι εχεις το δικαιωμα να καθεσαι και να με χαρακτηριζεις δημοσια ατομο εξουσιας, ενω ειμαι mod ολα αυτα τα χρονια, και δεν εχω δωσει την παραμικρη αφορμη για κατι τετοιο και εχω 12 ΧΙΛΙΑΔΕΣ μηνυματα που το αποδεικνυουν.

Οταν λοιπον ενας τετοιος Κος Κατσουρας απευθυνεται σε εμενα μεσω ΠΜ και ο τροπος που μου μιλαει ειναι ειρωνικος "αποφασιζομεν και διαταζομεν" λες και ειμαι κανα φασιστικο γουρουνι που ειναι τυφλο απο την εξουσια και ειπε "α τι να κανω σημερα, α ναι ας βρω εναν αγνωστο, να αυτονανε τον Κατσουρα και να το παιξω αφεντικο" ,δεν προκειται να παρει ουτε απαντηση ουτε συζητηση ουτε τιποτα απο εμενα. Δηλαδη πραγματικα τι περιμενες? Να με λουσεις με ειρωνια και εμμεση προσβολη κι εγω να βαλω την ουρα στα σκελια μου και να σου απαντησω κι απο πανω? Αν ειχες τροπους, ηξερες να συζητας και δεν πιπιλαγες την καραμελα της "εξουσιας" και της "επαναστα" τοτε -οπως παρα πολλοι αλλοι σε αυτο εδω το φορουμ- καλλιστα θα ειχε γινει συζητηση επιπεδου και οχι δαπεδου και θα ειχαμε καταληξει σε ενα πολιτισμενο αποτελεσμα. Ξερει πολυς κοσμος εδω μεσα οτι δεν εχω κομπλεξ να παραδεχθω λαθη, διαφωνιες, να αλλαξω αποψη για ενα θεμα και να συζηταω θεματα επι της ουσιας. Οι αποδειξεις γι αυτα που λεω υπαρχουν παντου εδω μεσα στα ποστ μου.

Ο λογος που ειπα να κλεισουν τα 123471294 θρεντ που ανοιγουν καθημερινα ειναι γιατι εχουμε γεμισει με θρεντ που γραφουν 1-2 ατομα μεσα και μοιαζουν περισσοτερο με blogs παρα με θρεντ. Ανοιξατε για την Αρσεναλ, ανοιξατε για την Liverpool ε να ανοιξουμε και για την Μποχουμ αμα ειναι...

αυτη ηταν η αποψη μου. Δεν θεωρω οτι επειδη ειναι η αποψη μου ειναι ντε και καλα η απολυτη και η σωστη και ειδα να συμφωνουν και αλλοι μαζι μου. Δεν ενηργησα τοσο αυθαιρετα οσο θελεις να πιστευεις και χωρις να δινω δεκαρα ή παιζοντας το εξουσια. Αν το συζηταγες μαζι μου με ενα ταδε επιπεδο σεβασμου χωρις να με λουσεις ειρωνια και εμμεσως πλην σαφως αποκαλωντας με φασιστα στο πμ να εισαι σιγουρος οτι θα σε ειχα ακουσει και θα ειχα εκτιμησει αυτα που ειχες να πεις.

Αυτα και τελος.

Ωραια,αφου κατα την γνωμη σου ηταν ανουσιο thread και νεκροταφειο μπορουσες να μου πεις ''το και το'' εγω δεν θα λεγα να μην το κλεισεις αφου δεν το γουσταρετε..(ενω εχουμε απειρες μαλακιες που αυτα δεν σας πειραζουν..) αλλα εφοσον ΕΓΩ το ανοιξα και οχι αυτος που συζητουσες μαζι του,το λιγοτερο ηταν να με ενημερωσεις!Ετσι δεν ειναι ενας mod που δεν το παιζει god?Απο την στιγμη που με γραφεις στα 3 σου το ιδιο κανω και εγω!Απλα η θεση σου ειναι πιο λεπτη μιας και ο ρολος σου ειναι του διαιτητη και οχι του δικαστη εδω μεσα..Οσο για τα 12000 ποστ καλα κανεις!Να τα κανεις και 100000 δεν με ενδιαφερει!Εγω ειδα τι εκανες στο δικο μου χωρις κανενα ιχνος σεβασμου και αυτο κατηγορησα και αυτο εκρινα!

Τελος απο μενα,καλο καλοκαιρι..

enstikto
30-07-2011, 12:52
Γιατί ρε συ; Καλή είναι. Ειδικά στο the dark knight.

Είμαι ο μόνος που θεωρώ την Emma Stone άσχημη (έως πολύ) και κακώς την βάλανε στο spiderman και στο easy a;


http://images.teamsugar.com/files/upl1/20/202586/29_2008/a-crop-Maggie-G-14-july-o8-wenn-dark_knight_premiere_.preview.jpg

Ξαναλέω REAAAAAALLYYYYY ?????? :P:P:P

katsouras
30-07-2011, 12:58
Ξαναλέω REAAAAAALLYYYYY ?????? :P:P:P

Αυτη εχει γερασει πριν την ωρα της ρε παιδια...Για μενα κορυφη ειναι η Natalie Portman..

Ezio
30-07-2011, 14:04
Αυτη εχει γερασει πριν την ωρα της ρε παιδια...

Τώρα που τη βλέπω και σε άλλες φωτογραφίες, έχεις δίκιο σε αυτό. Ίσως να μην είναι τόσο καλή όσο λέω (αν και μου άρεσε στο the dark knight). Πάντως οι άλλες 2 που ανέφερα είναι φοβερές (κατά την γνώμη μου πάντα), ειδικά η Emily Rose. Μακάρι να πάρει τον ρόλο της Elena στην ταινία uncharted και όχι η Scarlett Johansson, όπως έλεγαν πιο παλιά κάποιες φήμες.

katsouras
30-07-2011, 14:07
Παιδια παντως ριξτε μια ματια σε φωτο που τις πετυχαινουν αβαφτες,αχτενιστες κτλπ..Ολα ειναι μια μεγαλη βιτρινα...Λιγες εχουν φυσικη ομορφια απο ολες αυτες..

Ezio
30-07-2011, 14:16
Οι φωτογραφίες που δείχνουν διάφορες διάσημες άβαφτες είναι αληθινές ή τις ασχημένουν με photoshop; Εντάξει, το μακιγιάζ ομορφαίνει μια γυναίκα (αν χρησιμοποιηθεί σωστά), αλλά πόσο όμορφη να την κάνει αν είναι χάλια όπως φαίνονται κάποιες διάσημες σε κάποιες φωτογραφίες;

katsouras
30-07-2011, 14:26
Πιστευω η αληθεια ειναι καπου στην μεση..Απλα μας τις παρουσιαζουν αψεγαδιαστες και εχει τυχει να δω και μοντελο απο κοντα και ηταν μες την κυταρριτιδα και χαλι μαυρο να φανταστεις..Σκεψου λοιπον τα μεγαλυτερα ονοματα τι καλυψη τρωνε..Και στους αντρες το ιδιο..Βλεπεις στους 300 τον Gerard Butler κομματια και μετα τον βλεπεις με κοιλιες κτλπ...Σχεδον ολα ειναι φτιαχτα λοιπον για να μας παρουσιαζουν το τελειο και να θελουμε και εμεις να το φτασουμε..

http://seehere.blogspot.com/2006/08/celebrities-without-makeup.html

Chill
03-08-2011, 15:46
Πήρα το proficiency. Όχι ότι είχα ποτέ αμφιβολία για το επίπεδο των αγγλικών μου αλλά είναι σημαντικό αυτή να πιστοποιείται με ένα χαρτί :-)

Το κακό είναι ότι έμεινα έξω από το μεταπτυχιακό που με ενδιέφερε για 3 μόλις θέσεις. Αν διέθετα το χαρτί ένα μήνα νωρίτερα, όταν πέρναγα από συνέντευξη σίγουρα θα είχα αυξήσει τις πιθανότητες μου να είμαι στους επιτυχόντες. Τώρα απλά ελπίζω 3 να μην θελήσουν να το παρακολουθήσουν ώστε να μπορέσω να μπω ως επιλαχών. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Υπομονή μέχρι μέσα Σεπτέμβρη........

muku
04-08-2011, 00:19
Όταν τρως δακρυγόνο μέσα στο σπίτι τι κάνεις με τους πανηλίθιους που έχουμε μπλέξει? Να τα αφήσω όλα ανοιχτά? Να τα κλείσω? Τι σκατά? Από την ατμόσφαιρα έξω πόση ώρα θέλει για να φύγει εντελώς? Προς το παρόν τα έχω κλείσει αλλά έχει εκγλωβιστεί μέσα. Έχω αφήσει ανοιχτή την εσωτερική πόρτα και έναν ανεμιστήρα να βαράει προς τα εκεί αλλά δεν γίνεται τίποτα. Πλακώνονται οι βάζελοι με τους ολυμπιακούς βόλου και την πληρώνουν οι υπόλοιποι....

Dragonpaul
04-08-2011, 00:28
Πήρα το proficiency. Όχι ότι είχα ποτέ αμφιβολία για το επίπεδο των αγγλικών μου αλλά είναι σημαντικό αυτή να πιστοποιείται με ένα χαρτί :-)

Καταρχην συγχαρητηρια, αλλα για αυτο περι "σημαντικου", θα μου επιτρεψεις να καγχασω. Αν εξαιρεσεις τον ΑΣΕΠ για τον οποιο το Prf σου δινει καποια μορια (και οπως πολυ καλα θα ξερεις, ο ΑΣΕΠ εχει μπει στον παγο), κατα τα αλλα, δεν εκτιμαται/πληρωνεται ΠΟΥΘΕΝΑ. Αν τωρα το λες σαν ηθικη ανταμοιβη, τοτε παω πασο.
Εδω δε μετρουν τα πανεπιστημιακα πτυχια πια, το Prf θα μετρησει;;;;

Chill
04-08-2011, 01:26
Ευχαριστώ

ΑΣΕΠ, δεν με ενδιαφέρει ουδόλως.

Από εκεί και πέρα, επειδή εχω σκοπό να συνεχίσω σπουδές για αρκετά χρόνια χρειάζεται όπως και δηποτε για τα περισσότερα μεταπτυχιακά/διδακτορικά

Για δουλειές επίσης είναι + . Πίστεψε με επειδή εχω απευθυνθεί σε αρκετές εταιρίες η κατοχή του prof δεν θεωρείται προσόν αλλά δεδομένη. Χώρια που εχω κάνει αιτήσεις και για δουλειές έξω...

Δεν ξέρω γιατί δεν είχα ασχοληθεί τόσα χρόνια.6 μήνες έκανα προετοιμασία, χαλαρό διάβασμα και όλα καλά. Τα videogames ειδικά τα rpgs κ τα πανάκριβα ελληνικα βιβλία που με αναγκάζουν να διαβάζω στα αγγλικά να ναι καλά.

Από σεπτέμβρη και ανάλογα τα δεδομένα θελω να ολοκληρώσω τα γερμανικα και τα ιταλικα. Me likes ξένες γλώσσες αν και τις 2 συγκεκριμένες τις εχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια οπότε θα χρειαστώ δουλειά....(επί παραδείγματι το grundstufe το πήρα το μακρινό 1995...lol)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Spiros20
04-08-2011, 20:04
Ράνια σου πήρα και εσένα ένα δώρο....
Αυτό ήταν από εκείνη την στιγμή το Mega είναι χαλασμένο. Δεν λέει να φτιάξει. Πάω να παίξω λίγο Ps3.

God-Ectis
06-08-2011, 01:40
αναρωτιέμαι τι να κάνω να συνεχίσω την σειρά digimon η να δω κάτι άλλο ? η να συνεχίσω το code geass ? ιδού η απουρια XD

Ezio
06-08-2011, 09:55
αναρωτιέμαι τι να κάνω να συνεχίσω την σειρά digimon η να δω κάτι άλλο ? η να συνεχίσω το code geass ? ιδού η απουρια XD

Στα digimon σε ποιον κύκλο είσαι; Εγώ εδώ και λίγες μέρες έχω αρχίσει το batman beyond που μπορεί να το έβλεπα παλιά στο star, αλλά είναι φοβερό και το ξαναβλέπω.

le_71
08-08-2011, 15:51
ολοι διακοπές είστε ρε διαόλια; μόνο Des και dj βλέπω:scratch:

edit: άντε και Λευτέρης Χ

djpar
08-08-2011, 17:41
και εγω διακοπες θα ηθελα να ημουν...αλλα ποιος θα στειλει το βιογραφικο μου για να κανω αυτην την γαμημενη την πρακτικη να παρω το γαμημενο το πτυχιο?

Dragonpaul
08-08-2011, 17:42
@le

Μπαααα.... Ξαναμετρα. :(

le_71
08-08-2011, 17:53
^^
εχεις δίκιο....
και Παύλος και modecris παρόντες τώρα που τα ξαναμετράω :welcome:

modecris
08-08-2011, 18:04
Το σώμα είναι εδώ αλλά το μυαλό υπολειτουργεί από την ζέστη. Άσε που από διακοπές το έχουμε κόψει γιατί τα τελευταία χρόνια την πάμε εναλλάξ: μια χρονιά γέννα; την άλλη βαφτίσια.
Για να δούμε του χρόνου μια που τελειώσαμε την τεκνοποίηση. :Ρ

Desmond
08-08-2011, 19:37
ολοι διακοπές είστε ρε διαόλια; μόνο Des και dj βλέπω:scratch:

edit: άντε και Λευτέρης Χ
Μακάρι να μην ήμουν!Μπόρεσα και έφυγα για 5 μερούλες Πήλιο και τώρα θα μπορέσω να ξαναφύγω για άλλες 5 στο τέλος του μήνα...:(

lebron15
08-08-2011, 21:59
Παιχνιδομηχανη απο την Apple,αυτο σκεφτομαι αυτη τη στιγμη,προσωπικα σαν εταιρια την απεχθανομαι γιατι πιστευω πως προιοντα πολυ χαμηλοτερης αξιας τα πουλαει απιστευτα ακριβα,τα τελευταια χρονια παντως σαρωνει και δεν θα μου φαινοταν τοσο απιθανο αν πηγαινε και στο gaming με δικη της κονσολα! Παλια καπου ειχα διαβασει οτι η lenovo θελει να κανει τη δικη της παιχνιδομηχανη αλλα μαλλον καποια φημη θα ηταν. Εγω γιατι ειμαι και λιγο fan της Samsung και εχω αγορασει πολλα προιοντα της οντας για ολα κατευχαριστημενος θα γουσταρα τρελα παιχνιδομηχανη απο τους Κορεατες!

dimitrisasp
08-08-2011, 23:20
Παιχνιδομηχανη απο την Apple

Unleash Lefteris X !!! :P

Lefteris_X
09-08-2011, 11:52
ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!

Πέραν πλάκας, είναι μια υπόθεση εδώ και 2,5 χρόνια περίπου, έχει συζητηθεί σε "κύκλους", έχω καταθέσει σε αυτούς κι εγώ την άποψή μου......

και όπως όλα δείχνουν, θα είναι μια λογική κίνηση απο μεριάς Apple.......αλλά όχι όπως την περιμένουν οι περισσότεροι, δηλαδή μια εντελώς ξεχωριστή κονσόλα.

Στην αρχή θα επέλθει gaming, μέσω του iPad X (X= κάποιος αριθμός), και του AppleTV. Ήδη με αυτά τα δύο, κάποιος μπορεί να παίζει σε 1080p στην τηλεόρασή του ασύρματα (το iPad 2 παίζει τον ρόλο της "παιχνιδομηχανής").

Για το μέλλον όμως η Apple έχει κάπως....διαφορετικά σχέδια....ακόμα βέβαια άγνωστα. Η ίδια ψάχνεται.......και μάλιστα ψάχνεται αγρίως. Έχει 76 δισεκατομμύρια δολάρια (και ανεβαίνει το νούμερο κάθε μέρα) ΜΕΤΡΗΤΩΝ - ένα ποσό που καμία άλλη εταιρεία Τεχνολογίας στον πλανήτη δεν έχει. Και ψάχνεται τι / ποιον να αγοράσει.

Προς το παρόν, ετοιμάζει 3 νέα (εντελώς) μοντέλα Apple HDTV = κανονικές τηλεοράσεις HD (όπως των πχ. Sony, Samsung, LG) με Apple τεχνολογία μέσα (τώρα τι θα κάνει και ποιά θα είναι αυτή η τεχνολογία κανείς ακόμα δεν ξέρει).

Για την ιστορία και μόνο, η Apple ΕΧΕΙ ήδη βγάλει στην αγορά το 1995 μια παιχνιδομηχανή, σε συνεργασία με τη NEC και λεγόταν Apple Pippin. Είχε πάει "άπατη". Αλλά ήταν εποχές προ-Steve Jobs (μάλιστα αυτή η λάθος κίνηση της Apple, ήταν η τελευταία απο μια σειρά λανθασμένων κινήσεων απο το 1988, που την γονάτισαν για αυτό και ξανακάλεσε παρακαλώντας τον Steve Jobs να επιστρέψει....όπως και το έκανε το 1996 και την πορεία την ξέρουμε...)


Μην περιμένετε απολύτως καμία παιχνιδομηχανή, πριν το 2013-4 πάντως.

Μόνο όταν το Mac OS X τρέχει πλήρως σε ARM επεξεργαστές (όπως αυτοί που έχουν iPad 1/2 και τα iPhone), ήδη έχει κατασκευαστεί ένα MacBook Air για λόγους τεστινγκ με ARM και τα "πήγε καλά". Έτσι προς το τέλος του 2012 (ίσως και λίγο αργότερα), κατά πάσα πιθανότητα θα δούμε τα μικρά μηχανάκια της Apple (Mac mini, MacBook Air 11"/13" και MacBook Pro 13") να έχουν αποκλειστικά ARM.

Αυτά θα σημάνουν ένα ακόμη βήμα προς την ενοποίηση iOS και Mac OS X.

Περί το 2014-5 (φήμες λένε στάνταρντ μέχρι το 2016), όλοι οι υπολογιστές της Apple (πλην του Mac Pro) θα φορούν ARM.

E, τότε (μεταξύ 2014-6) προβλέπεται και η όποια κονσόλα από Apple.....(έτσι θα έχει και μια εικόνα των X720/PS4 η Apple, γιατί μέχρι τότε θα έχουν βγει απο τις MS/Sony).

Δεν θα μου έκανε εντύπωση όμως, να ακούσουμε κανά "ρουά-ματ" του στυλ "αγοράστηκε η Sony Games ή η Nintendo ή έστω η EA/Ubisoft μαζί με μικρότερα στούντιο για exclusives στη νέα κονσόλα).

Έχουμε καιρό ακόμα.

Δείτε αν θέλετε (ψαχτείτε εννοώ λολ) περί του Apple Pippin και πόσο φόλα ήταν συγκριτικά με τον ανταγωνισμό (σαν hardware ήταν μιεχ, μέτριο, αλλά το πρόβλημά του ήταν το software/games......ανύπαρκτα....)

Ezio
09-08-2011, 14:24
Αν η Apple αγοράσει το τμήμα της Sony που ασχολείται με τα βιντεοπαιχνίδια (αυτό δεν εννοείς όταν λες Sony games; ) πιστεύω ότι θα είναι καλή κίνηση, αν όμως επενδύσει αρκετά χρήματα σε hardware και software. Δεν θα ήθελα με τίποτα να κάνει μια τέτοια κίνηση και να το πάει με τη λογική Nintendo Wii, δηλαδή hardware προηγούμενων χρόνων έτσι ώστε να είναι φθηνή η κονσόλα και μετά πάμε στα καλά παιχνίδια. Αφού έχει το κεφάλαιο, θα προτιμούσα να ακολουθήσει την λογική της Sony με το ps3, δηλαδή δίνουμε πολλά λεφτά για φοβερή τεχνολογία και υποστήριξη των studio. Τώρα το τι θα γίνει δεν το ξέρω, ελπίζω όμως αυτό που θα γίνει να πάει το gaming μπροστά και όχι πίσω.

Desmond
10-08-2011, 01:22
Μπορεί να μου πει κανείς πώς θα βγω Στραβά Λουτράκι?

WolfRathmA
13-08-2011, 14:28
Πολυ δουλεια ρε γμτ Αυγουστιατικα...

dinospao
13-08-2011, 18:29
θελω να ερθει το παιδι απο το The Listener και να μου πει τι σκεφτομαι

WolfRathmA
13-08-2011, 23:02
Καμια καλη και φθηνή μηχανή για espresso (για αλεσμένο καφέ όμως όχι με κάψουλα) έχετε καμια υπόψιν;

DarkUSS
14-08-2011, 20:35
Ότι το internet μου χάλασε για 2η φορά μέσα σε διάστημα λιγότερο των 2 μηνών και δεν βγάζω άκρη με τον ΟΤΕ. Ό,τι και να τους λέω αυτοί εξακολουθούν να μου λένε τα δικά τους.

Dragonpaul
14-08-2011, 22:35
Μην ανησυχείς... Με τη Forthnet να δεις τι προβλήματα έχω...
Θέλω να πω πως όλες τα ίδια σκ@τ@ είναι!!!!

|WISE|
14-08-2011, 23:36
Περιμενοντας το κλασσικο....αντε με το γατακι τον μουρινιο

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

DarkUSS
15-08-2011, 00:11
http://www.abload.de/img/clipboard01h0u4.jpg

Τραγικές καταστάσεις. Αποσυνδέσεις όποτε του κατέβει, όταν με καλούν ή παίρνω κάπου τηλέφωνο πέφτει εντελώς το internet.

Και να σημειωθεί ότι πριν την Πέμπτη που παρουσιάστηκε (πάλι) το πρόβλημα, πάντα κλείδωνα γύρω στα 15-16Mbps και 1021Κbps upload.

Έχω ελέγξει τα ΠΑΝΤΑ από πλευράς μου: καλωδιώσεις, splitter, router, πρίζες τηλεφώνου, τα πάντα! Μέχρι που κατέβηκα κάτω στον πίνακα της πολυκατοικίας και σύνδεσα κατευθείαν πάνω το router. Ακριβώς ίδιες μετρήσεις πήρα κι από εκεί.

Και το χειρότερο είναι ότι αν από Τρίτη στείλουν κανάν τεχνικό της συμφοράς θα μου λέει ότι φταίει το router που υπερθερμαίνεται λόγω καιρού!:frusty:

djpar
15-08-2011, 01:53
κλεινουν την πορτα απο το κεντρο βαζουν δικο τους μηχανημα κ αρχιζουν τα τεστ μετα ανοιγουν την πορτ κ τσεκαρουν αυτο με το τηλεφωνο πουφταιει.Καφαο δουλεια βρομαει εγω προβλημα με wind 1 μηνα εκανε αλλα δεν πληρωσα για ιντερνετ καθολου προβλημα οτε στο κουτι εξω απο το σπιτι μου ενα τετραγωνο μικρο

muku
15-08-2011, 03:08
http://www.abload.de/img/clipboard01h0u4.jpg

Τραγικές καταστάσεις. Αποσυνδέσεις όποτε του κατέβει, όταν με καλούν ή παίρνω κάπου τηλέφωνο πέφτει εντελώς το internet.

Και να σημειωθεί ότι πριν την Πέμπτη που παρουσιάστηκε (πάλι) το πρόβλημα, πάντα κλείδωνα γύρω στα 15-16Mbps και 1021Κbps upload.

Έχω ελέγξει τα ΠΑΝΤΑ από πλευράς μου: καλωδιώσεις, splitter, router, πρίζες τηλεφώνου, τα πάντα! Μέχρι που κατέβηκα κάτω στον πίνακα της πολυκατοικίας και σύνδεσα κατευθείαν πάνω το router. Ακριβώς ίδιες μετρήσεις πήρα κι από εκεί.

Και το χειρότερο είναι ότι αν από Τρίτη στείλουν κανάν τεχνικό της συμφοράς θα μου λέει ότι φταίει το router που υπερθερμαίνεται λόγω καιρού!:frusty:

Κι εγώ τα ίδια προβλήματα είχα σπίτι μου. Έκανα κι εγώ τις ίδιες δοκιμές, είχα βγει έξω και σύνδέσα το τηλέφωνο πάνω στο καλώδιο που έρχεται από το δρόμο. Εμένα ακουγόταν θόρυβος και στο τηλέφωνο να φανταστείς. Και ευτυχώς που ακούστηκε και εκεί ο θόρυβος γιατί ήμουν έτοιμος να τρυπίσω τον τοίχο στο σαλόνι :D Τελικά πήρα την τεχνική υποστήριξη, μετά από 2 μέρες ήρθε τεχνικός, πήγε στο κουτί στην κολώνα του ΟΤΕ, είδε ότι το πρόβλημα δεν ήταν δικό μου στο σπίτι και μετά από 2 μέρες ακόμα το φτιάξανε. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς, ορισμένοι κάνουν καλά τη δουλειά τους. Έχω και Forthnet, που δεν φημίζεται και για την υποστήριξη της. Εσύ με ΟΤΕ θα είσαι πιο καλυμμένος.

djpar
15-08-2011, 11:37
μπα, σε μενα μια φαση ειχε συνδεθει το τηλεφωνο μου με μιας γριας απο τον ΟΤΕ κ οταν σηκωνα το ακουστικο ακουγα την ιδια κτλ κτλ...2 μηνες κανανε! και ηταν στον ΟΤΕ αυτη!

Desmond
17-08-2011, 15:52
Έχει δοκιμάσει κάποιος για το medieval 2 το Westeros mod να μου πει αν αξίζει τον κόπο?Π.χ. αν είναι σαν το Third Age.

AriStos13
17-08-2011, 19:17
σκεφτομαι οτι οταν αγαπας εναν ανθρωπο μια του κουβεντα(στην προκειμενη ενα μυνημα) σου αλλαζει ολη την διαθεση...!!

pinkfloyd22
17-08-2011, 20:50
διαβαζω για την εξεταστικη και εχω ξενερωσει απιστευτα δεν μπορω ουτε μια ωρα σερι να διαβασω ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

dimitrisasp
17-08-2011, 21:09
Και γω ετσι ημουν περυσι φιλε και γενικα καθε καλοκαιρι.. Κουραγιο μαν..

Lefteris_X
18-08-2011, 12:31
χεχεχχεχεχχε μετά είναι τα "ωραία".......που αντί να διαβάζεις (οργανώνοντας εσύ το πρόγραμμά σου όπως κρίνεις μέσα σε όλο το 24ωρο)........δουλεύεις σα μ@λ@κ@ς, σε ωράρια που δεν έχεις θεσπίσει, σε υπερωρίες που δεν σε ρωτούν αν μπορείς να τις κάνεις και που σχεδόν @@ θα πληρωθείς.........μέσα στο κατακαλόκαιρο....

....και επειδή είμαστε Εθνικά, εδώ που είμαστε, λες και "ευχαριστώ" κιόλας....

...πιστέψτε με, τα "καλύτερα" έπονται!

ΥΓ: Αλλάζουμε θέσεις; (αν γινόταν, δεν θα το συζητούσα καν!) :P

le_71
18-08-2011, 12:48
^^
Στην επιθεώρηση εργασίας....το συντομότερο :a020:

Lefteris_X
18-08-2011, 12:52
πλέον είναι προβλεπόμενες και "με το Νόμο" (δεν θυμάμαι σε ποιά διάταξη; παράγραφο; ενότητα; ) οι όποιες ώρες επιπλέον εργασίας και ΧΩΡΙΣ πληρωμή, αρκεί να είναι μέσα σε κάποια θεσπισμένα όρια. Μόνο αν ξεφύγουν απο αυτά και για ΜΕΓΑΛΟ (ορίζεται πόσο εστί "μεγάλο" κιόλας), μπορεί ο εργαζόμενος να αρνηθεί να δουλέψει ή να δουλέψει και να πληρωθεί κανονικά τις υπερωρίες του.

τέσπα, προσωπικά η δουλειά μου δεν πάει με ωράρια, ούτε χτυπάω κάρτες, ούτε τίποτα τέτοιο. Το πόσο θα μου πάρει να ενημερωθώ, μελετήσω, ερευνήσω και εν τέλει συντάξω δεν ενδιαφέρει τους εργοδότες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα (άρθρα, κείμενα, σελίδες, βίντεο, φωτό).....κι έτσι πάει για όλους τους συναδέλφους....

le_71
18-08-2011, 13:00
Σου δίνει τη δυνατότητα η δουλειά σου να μάθεις κάτι απ' αυτή, να αποκτήσεις κάποια εμπειρία, έτσι ώστε να προσπαθήσεις στο μέλλον να ασχοληθείς με κάτι ίδιο, ή παρόμοιο σαν ιδιώτης;

Lefteris_X
18-08-2011, 14:10
τρίχες.......

(μια σύντομη απάντηση :D)

Dragonpaul
18-08-2011, 14:25
ΑΜΑΝ!!!!!!! Μια απλή ερώτηση σου έκανε ο άνθρωπος!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!





Χα χα χα χα χα!!!!!!!!

le_71
18-08-2011, 14:39
.....
1367

dimitrisasp
18-08-2011, 14:42
.....
1367

Oταν χρησιμοποιεις Picard για facepalm να το κανεις σωστα! :P

Picard's Epic Double Facepalm - YouTube

Προκειται για το λεγομενο διπλο facepalm το οποιο μπορει μονο ο Picard να φερει εις περας!

le_71
18-08-2011, 14:45
τα νεφρά μου ρε μλκ........:a050::a050::a050::a050::a050::a050:

Dragonpaul
18-08-2011, 14:47
Είμαι στη δουλειά και γελάω μόνος μου σα μλκς. Χα χα χα.....

pinkfloyd22
18-08-2011, 14:56
Πλακα πλακα τωρα μπορει να σιχτιριζω τη σχολη και το διαβασμα αλλα ξερω πως οταν τελειωσω και δεν πηγαινω πια θα αρρωστησω απ'τη στεναχωρια για κανα 2 μηνες χαλαρα.
Και μετα αγγουρακι ο στρατος και μετα παλουκακι ευρεση εργασιας.
Που βαδιζουμε κυριοι?? (που λεει και ο Λουκιανος!!!)

Dragonpaul
18-08-2011, 15:37
τρίχες.......

(μια σύντομη απάντηση :D)

Βρε απαράδεκτε.... Τα θελουμε αυτα που γράφεις!!!!! Νομίζεις τα ξέρει ο καθένας;;;;; Τι τα εσβησες;;;;; Φέρτα πίσω (απλά βάλτα σε spoiler). :Ρ

dimitrisasp
18-08-2011, 15:42
Με την ευκαιρια θελω να πω οτι να posts του Λευτερη ανεβαζουν το επιπεδο του forum. Εγω προσωπικα τα διαβαζω παντα ειδικα αν βλεπω στη λιστα στα subsribes οτι εχει γραψει τελευταιος. Λευτερης for president!

Lefteris_X
18-08-2011, 17:22
τώρα καληνύχτα......τα έσβησα βρε συ Παύλε, νόμιζα ότι κούραζε (και πήγα κ έκανα delete απευθείας, γιατί όντως ήταν κατεβατό ολόκληρο)......

μελλοντικά βάλτε και κανά αστερίσκο "μην το σβήσεις το ποστ" :D

και πάλι πάντως ευχαριστώ για τα καλά λόγια (κυριολεκτικά το λέω).

le_71
18-08-2011, 17:37
τώρα καληνύχτα......τα έσβησα βρε συ Παύλε, νόμιζα ότι κούραζε (και πήγα κ έκανα delete απευθείας, γιατί όντως ήταν κατεβατό ολόκληρο)......

μελλοντικά βάλτε και κανά αστερίσκο "μην το σβήσεις το ποστ" :D

και πάλι πάντως ευχαριστώ για τα καλά λόγια (κυριολεκτικά το λέω).

είσαι ψυχούλα....τσίμπα κι ένα rep :)

edit: (στο χρωστάω, δεν αφήνει)

Desmond
18-08-2011, 20:52
Ρε Λευτέρη αν είναι κάθε φορά που κάποιος διαφωνεί/ειρωνεύεται/κάνει πλάκα κλπ. με ένα post μας, το σβήνουμε, τότε δεν θα έμενε κολυμπηθρόξυλο στο forum!
Άσε που είναι και τρολιά καθώς τα υπόλοιπα posts βγαίνουν άκυρα.Just sayin' m8...;)

Lefteris_X
18-08-2011, 22:23
σιγά μην δεν μείνει κολυμπηθρόξυλο επειδή έχω σβήσει 2-3 φορές μερικά ποστ μου.

Απο το 2-3 φορές έως το "κάθε φορά" απέχει μακράν, ας μην γενικέυεις, για να φανεί ότι το έχω χ3σει στο σβήσιμο.

Πες ότι σου την σπάει Νικόλα και άστα αυτά :D ....:P

άλλωστε ο λόγος που το έσβησα (όπως και τις άλλες φορές) ήταν προς βελτίωση της εικόνας του φόρουμ και όχι το αντίθετο.

τέσπα, ξαναλέω για το μέλλον, αν διαβάσω ότι κάποιο ποστ είναι κουραστικό ή περιττό θα το σβήνω (το έχω ξαναπεί αλλά δεν πειράζει το λέω άλλη μια φορά).

Δεν έχω πρόβλημα ούτε με πλάκες ούτε με αντίθετες απόψεις και αυτό το έχω ξαναπεί.

Αλλά έχω τονίσει επανειλημμένα ότι με το κείμενο έχω ένα "θέμα" δεν αντιλαμβάνομαι το ύφος του/των συνομιλητή/των, οπότε όταν κάποιος κάνει πλάκα, ενδέχεται να το ερμηνεύσω ότι το λέει σοβαρά = ότι ήταν κουραστικό ή περιττό το ποστ μου = προβαίνω σε σβήσιμο.

Τέσπα, με κανά αστερίσκο όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ, πιστεύω θα είναι καλύτερα.

Dragonpaul
19-08-2011, 00:39
Νομίζω ότι και το "Χα χα χα χα!!!!" που έβαλα κάτω απο το βασικό post, αρκεί. Παρεξηγιαρη!!!!

Lefteris_X
19-08-2011, 00:49
είμαι "αλλού" προς το παρόν......."άμα λάχει να ούμε" λολ

ΣΡρΡνάτα ΞΊΞ±ΞΉ πάσης Ελλάδος - YouTube


και φυσικά, η μουσική "στάμπα στο μυαλό" για όσους έχουν γεννηθεί πριν το 1978...

kalyntika PATISTAS - YouTube


Η σιλουέτα που βλέπουμε, είναι η γυναίκα του διαφημιστή που έφτιαξε την διαφήμιση για την εταιρεία. Και επειδή σχεδόν μόλις είχε γίνει επιτυχία στην Ελλάδα το Rocky 1 (λολ, μιλάμε για τέλη 70ς) που είχε σαν "trademark" αυτό το τραγούδι, πολύ έξυπνα το έβαλε ως μουσικό χαλί στην διαφήμιση.

Έτσι οι παλιές γενιές, όταν άκουγαν αυτή τη μουσική, σκέπτονταν Rocky και μπουνίδια απο την μία και Πατίστας και πανέμορφο σώμα γυναίκας - σιλουέτα απο την άλλη. ωραίες εποχές με έμπνευση.

le_71
19-08-2011, 13:20
Τι μου θύμησες τώρα.....
Δεκαετία '80, η PONY παρήγαγε στη Θεσσαλονίκη 8 με 10 αυτοκίνητα τη μέρα (σε συνεργασία με τη CITROEN).
Η στάγιερ Ελλάς τα ομώνυμα στρατιωτκά οχήματα και η EBO G3 και πυρομαχικά για το στρατό.
Η NISSAN 170.000 αυτοκίνητα στο Βόλο.
H PIRELLI και η GOODYEAR στην Πάτρα και στη Σίνδο κάλυπταν σε ανάγκες ελαστικών ΟΛΗ την εγχώρια αγορά...κ.λ.π....κ.λ.π...κ.λ.π.

Την αντίστοιχη περίοδο στη Νότιο Κορέα οι γυναίκες έδειχναν το βυζί τους στους ναυτικούς για να πάρουν ένα δολάριο και ο κόσμος πέθαινε απ' την πείνα. Αν αγόραζες δε Νοτιοκορεάτικα προιόντα, σε θεωρούσαν στην καλύτερη περίπτωση μαλάκα....

Τώρα έχουν κάτι χαζοεταιρίες (SAMSUNG, LG, KIA, HYUNDAI) και αγοράζουν τεράστιες εκτάσεις στις ΗΠΑ, για τα καινούρια τους εργοστάσια.......ρε τους άχρηστους :a045:

Lefteris_X
20-08-2011, 20:28
παιδιά κάπου πρέπει να είναι ο κ*λος μου, γιατί μου έφυγε τελείως............αποφάσισα να πακετάρω (αφού καθαρίσω πρώτα και γράψω χαρτάκια-ταμπελάκια με τα ονόματα) τα ΓΜΣΕΤΑ εκατοντάδες CD-DVD για το PS2 μου.

ω, ναι, απο το 2007 Μάρτιο που πήρα το PS3, όλο έλεγα να το κάνω και ακόμα εκεί τα άφηνα (μην ανησυχείτε η συλλογή του PSX είναι ακόμα στην θέση της, λολ, βέβαια ήταν και λιγότερα CD απο του PS2).

ε, μου την βαράει σήμερα κατά τις 17.45 και ξεκινάω την διαδικασία, να τα βάλω (αφού καθαρίσω-ταμπελιάσω - λολ ωραίο ρήμα) σε μια δύο θήκες CD/DVD που ο χαμένος είχα αγορασμένες για αυτό το σκοπό απο το 2005 (!).

μόλις τελείωσα.

ΕΛΕΟΣ.

τα αρνητικά της πειρατείας :D

για την ιστορία και μόνο, οι δισκέττες που έχω για Amiga, είναι ακόμη στην θέση τους στην βιβλιοθήκη, μεγάλο συρτάρι κεντρικού γραφείου + 3 τεράστιες δισκετοθήκες. Όπως καταλάβατε, είναι κάτι χιλιάδες δισκέττες (έως 21 ετών είχα μετρήσει γύρω στις 4.300 δισκέττες)........συνεπώς κάτι μου λέει ότι για πάντα εκεί θα μείνουν............."παππού τι είναι αυτά τα λεπτά πλαστικά τετράγωνα; Δισκέτες παιδί μου.........Και γιατί τις έχεις ακόμα εκεί; Για να θυμάμαι ακόμα ότι 3 σειρά, 5η δισκέτα στο συρτάρι είναι το Kick Off 2 extra time, εγγονέ μου.......απο την ηλικία σου, μέχρι τώρα εκεί βρίσκεται".........

πολύ πιθανή στιχομυθία :P



ΥΓ: Για το PS2 τελικά πρέπει να μέτρησα χονδρικά πάνω απο 500 DVD (αυτό να έβλεπαν τώρα οι εταιρείες θα φρίκαραν) και ΑΦΟΥ πέταξα όλα τα NBA LIVE, FIFA, Pro Evolution, Call Of Duty και Medal of Honour στις διάφορες εκδόσεις τους (+ κάποια άλλα παιχνίδια μέτρια/αδιάφορα για εμένα, το σύνολο όλων των περιττών DVD έφτασε περίπου τα 30-40).

dimitrisasp
20-08-2011, 20:33
Λευτερη παρε λιγη 80's motivational music για να κανεις πιο ευκολα το ξεκαθαρισμα! :P

You're The Best Music Video - YouTube

Eπισης καμια φωτο απο τις μαθουσαλες games σου θα ηταν επιθυμητη! :P

Lefteris_X
20-08-2011, 21:48
το έχω αυτό το τραγούδι σε MP3 και το ακούω καμιά φορά.....:P

δύο φωτογραφίες του περιβόητου μεγάλου συρταριού στο κεντρικό γραφείο, τραβηγμένες επιτοπέως (λολ) με το άϊ-φόνι:
http://img580.imageshack.us/img580/2779/img0168xic.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/img0168xic.jpg/)


http://img856.imageshack.us/img856/1378/img0169yj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/img0169yj.jpg/)


enjoy....(οι άλλες δισκέττες που είναι ο όγκος των χιλιάδων, είναι χωμένες σε στοίβες κουτιών στην βιβλιοθήκη και κάποιες άλλες εκατοντάδες είναι σε 2-3 μεγάλες δισκετοθήκες, όλα δύσκολα να χωθεί κινητό για να βγάλει φωτογραφία, έτσι όπως είναι πακεταρισμένα...)

dspug7
20-08-2011, 23:27
ειδα τις φωτογραφιες του λευτερη και ζηλεψα... εχω κι εγω κατι απο τα παλια!

http://i283.photobucket.com/albums/kk296/dspug7/IMG_20110820_221532.jpg

μεσα σε αυτες εχω καποια διαμαντακια οπως king quest, space quest, leisure suit larry και αλλα.
αυτα ειναι τα παιχνιδια, εχω και πολλες ακομα με προγραμματα που τα περισσοτερα δεν ξερω καν τι κανουν!

Lefteris_X
21-08-2011, 00:15
πω πω PC-ίλα! (5 1/4 δισκέττες γαρ!)

κάτι τέτοια λέγαμε στα 80ς μεταξύ μας Amiga-δες Atar-άδες και PC-άκηδες.......αχαχχαχα τρελά γέλια...

άντε και άλλη μια φωτό, αυτή τη φορά γυρίσαμε πίσω στο 1986 και στον Amstrad 6128.

Rygar το όνομα του παιχνιδιού το είχα παίξει στα ηλεκτρονικά (coin-op), ήταν της Tecmo (θρυλική εταιρεία), οπότε με το που βγήκε στα 8-bit μηχανήματα το πήρα αμέσως. Πολλάααααα χρόνια αργότερα βγήκε ένα remake στο PS2 (λίαν μέτριο παιχνίδι).

http://img198.imageshack.us/img198/851/img0170qn.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/198/img0170qn.jpg/)


http://img8.imageshack.us/img8/3025/img0172vp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/8/img0172vp.jpg/)

επίσης, θυμάται κανείς αυτή την σειρά κινουμένων σχεδίων "Η Μάχη των Πλανητών";;;;; είχα πάρει όλα τα οχήματα / διαστημόπλοια (τα οποία είναι αρτιότατα μέχρι σήμερα). Καλό ε; Κάποτε έφτιαχναν φιγούρες με αντοχή, όλες αυτές απο την σειρά, είναι σιδερένιες και με πραγματική βαφή, όπως και πέταγαν και "βληματάκια / βελάκια" δήθεν ότι είναι τα λέιζερ...(απο αυτά δυστυχώς έχουν χαθεί αρκετά λόγω των μετακομίσεων που έχουμε κάνει απο σπίτι σε σπίτι).

http://img24.imageshack.us/img24/5754/img0173yb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/24/img0173yb.jpg/)

the master
21-08-2011, 11:20
οταν γυρνας απο το χωριο απλα καταλαβαινεις ποσο αδοξη ειναι η ζωη στην πολη...

Dragonpaul
21-08-2011, 11:24
Ε, πήγαινε να ζήσεις στο χωριό.... :P

the master
21-08-2011, 11:30
καποτε θα γινει κ αυτο

Dragonpaul
21-08-2011, 11:32
Aν το θες πραγματικά, στο εύχομαι.

the master
21-08-2011, 11:37
τι άλλα?

Dragonpaul
21-08-2011, 11:38
Μλκς... Τα ίδια και τα ίδια.

the master
21-08-2011, 11:41
μαλιστα

και γω ωρα να συνηθισω σιγα σιγα την καθημερινοτητα γιατι εχω αραξει για τα καλα.

Lefteris_X
21-08-2011, 17:56
παρατηρώ όπως και κάθε χρόνο την Αθήνα, τώρα που δεν έχει περί τα 2 εκατομμύρια απο-επαρχία-μετακόμισαν-Αθήνα συμπολίτες μου και σκέπτομαι ότι ΕΤΣΙ έπρεπε να είναι η Αθήνα, με τον κόσμο που έχει τώρα. Είναι τέλεια πόλη. Πάς όπου θες στους ίδιους χρόνους που πήγαινες το 1993. Για παράδειγμα Ν.Κόσμος - Σαρωνίδα 35 λεπτά και στο χαλαρό (80-120 χλμ/ω). Θησείο - Κηφισιά 25-30 λεπτά πάλι στο χαλαρό. Με αμάξι αυτά, γιατί με μηχανή μειώστε τους χρόνους κατά 10-15 λεπτά (στο χαλαρό πάντα και με το μηχανάκι, ειδάλλως αν γκαζώσεις με τη μηχανή Θησείο - Κηφισιά 10 λεπτά με το ζόρι).

Ευσεβείς πόθοι βέβαια.......όνειρο θερινού απογεύματος...

dimitrisasp
21-08-2011, 19:27
2 words.. Subway! :P

the master
21-08-2011, 19:33
what do you mean by that dear jim?

nikon
21-08-2011, 19:55
Σκέφτομαι το πόσο απλά,αθώα,παιδικά και δεν ξέρω τι άλλο σκέφτονται τα παιδιά.....είμαι αραχτός και βλέπω βιντεάκια με τον Jordan και έρχεται ο μικρός, τον βλέπει, κολλάει και μετά από λίγο αρχίζει τα "ουαου", τα "πως τα κάνει" κλπ κλπ και αφού τελειώσει το βίντεο πετάει την φοβερή ατάκα....."μπαμπά όταν θα ξεκινήσω πάλι το μπάσκετ θα προσπαθήσω να τα κάνω και εγώ για να του μοιάσω"......δεν του είπα ξέχασε το για να μη του χαλάσω το όνειρο.

tnf50
21-08-2011, 23:36
Τελος για μενα το καλοκαιρακι...σημερα γυρισα αθηνα και απο δω και περα η ζωη μου θα ειναι διαβασμα,διαβασμα...και διαβασμα. Κατα τη διαρκεια των διακοπων το ps2 μου εκανε μια βουτια στο πατωμα και δε διαβαζει πια τα cd. Ξερει κανεις κανενα μαγαζι που να κανει service?

the master
21-08-2011, 23:50
χαθηκαμε τνφ,

εγω θα παρω τηλ το ebw για το ps3 μου.

Ezio
22-08-2011, 13:46
Σκεφτείτε κάποιο πρόσωπο και το τζίνι με ερωτήσεις θα προσπαθήσει να το βρει. Τα περισσότερα πρόσωπα που σκέφτηκα τα βρήκε με την πρώτη μαντεψιά.
http://en.akinator.com/

Valkyre
22-08-2011, 13:50
Σκέφτομαι το πόσο απλά,αθώα,παιδικά και δεν ξέρω τι άλλο σκέφτονται τα παιδιά.....είμαι αραχτός και βλέπω βιντεάκια με τον Jordan και έρχεται ο μικρός, τον βλέπει, κολλάει και μετά από λίγο αρχίζει τα "ουαου", τα "πως τα κάνει" κλπ κλπ και αφού τελειώσει το βίντεο πετάει την φοβερή ατάκα....."μπαμπά όταν θα ξεκινήσω πάλι το μπάσκετ θα προσπαθήσω να τα κάνω και εγώ για να του μοιάσω"......δεν του είπα ξέχασε το για να μη του χαλάσω το όνειρο.

Και καλα εκανες Νικο. Αυτη ειναι η μεγαλυτερη προσφορα αυτων των αθλητων. Να κανουν τους μικρους να ονειρευτουν και να προσπαθησουν να γινουν οτι καλυτερο μπορουν. Ασχετα αν οι πιθανοτητες να γινουν ιδιοι ειναι ελαχιστες. Αυτο δεν εχει σημασια. Σημασια εχει να ζησουν το ονειρο και να βαλουν τα δυνατα τους! Και που ξερεις ισως καποια μερα ετσι βρεθει καποιος που θα καταφερει να τον ξεπερασει! Η μεγαλυτερη προσφορα των αθλητων ειναι να εμνευσουν τον απλο ανθρωπο, να του δωσουν τα κινητρα το πεισμα και το θαρρος να γινουν καλυτεροι. :)

Giannis7
22-08-2011, 16:21
Σκεφτείτε κάποιο πρόσωπο και το τζίνι με ερωτήσεις θα προσπαθήσει να το βρει. Τα περισσότερα πρόσωπα που σκέφτηκα τα βρήκε με την πρώτη μαντεψιά.
http://en.akinator.com/

Το θυμάμαι αυτό το site....

Με τις ερωτήσεις που σου κάνει διαγράφει άτομα και τελικά φτάνει σε αυτό που σκέφτεσαι. Πάντως είναι αρκετά έξυπνο.

dimitrisasp
22-08-2011, 16:23
Με τον ξαδερφο μου ασχολουμαστε ολο το καλοκαιρι μ αυτο. Κανει και λαθη παντως..

tnf50
22-08-2011, 16:41
Φοβερο το παραπανω quiz. Μου βρηκε κατι ακυρους χαρακτηρες οπως ο rikimaru και ο goh the crow!

Kane
22-08-2011, 16:44
Σκεφτείτε κάποιο πρόσωπο και το τζίνι με ερωτήσεις θα προσπαθήσει να το βρει. Τα περισσότερα πρόσωπα που σκέφτηκα τα βρήκε με την πρώτη μαντεψιά.
http://en.akinator.com/

Έβαλα τον Lovecraft. Στη 10η ερώτηση μου πρότεινε τον Χο Τσι Μινχ (!!!!!!!!!) και περίπου στην 24η τον βρήκε. Εντυπωσιακό...

aladdin7
22-08-2011, 16:53
Του έβαλα την Άντζελα Δημητρίου και ΔΕΝ την βρήκε!!!! Μούφα!!! :D


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

tnf50
22-08-2011, 18:21
Τον Chuck norris αργησε λιγο να τον βρει...

the master
23-08-2011, 00:01
παναγιτσα μου

βρηκε τον mr lordi!!!!!!

βρηκε και τον παπανδρεου σχεδον αμεσως!!!!

βρηκε και τον prince of persia!

βρηκε και τον hale απο το resistance με δυο αποτυχημενες ομως.

tnf50
23-08-2011, 00:05
Το εχω ξεγελασει πολλες φορες παντως...

CrUniq
23-08-2011, 17:01
εγω πατουσα οτι να'ναι ναι οχι ναι οχι και το βρηκε !!!!

Valkyre
23-08-2011, 17:08
Του έβαλα την Άντζελα Δημητρίου και ΔΕΝ την βρήκε!!!! Μούφα!!! :D


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν παιζει! Εδω εγω του εβαλα την Εφη Θωδη ρε φιλε και την βρηκε χαχαχα επαθα πλακα!

dimitrisasp
23-08-2011, 17:16
εγω πατουσα οτι να'ναι ναι οχι ναι οχι και το βρηκε !!!!

http://rahulg.typepad.com/.a/6a010536ee42e4970c0147e17e0c3f970b-pi

the master
23-08-2011, 18:39
παιδια εχει κανεις το power balance?
λειτουργει αληθεια ή μαλακιες?

Desmond
23-08-2011, 19:46
^Placebo.

katsouras
23-08-2011, 19:53
αυτο το pokerstars.net θα μας καταστρεψει..

jimspy
23-08-2011, 21:11
skepsh 1 ....deus x, uncharted 3, barrlefield 3 , pro 2012, fifa 2012 k oti allo prokypsei.....katastrafhkame ayto to fthinoporo....k na yphrxe k xronos gia gaming tha htan kala...

skepsh 2..... epiteloys proto repo meta apo 17 meres ayrio ....

Dragonpaul
23-08-2011, 22:15
Δυσκολο το καλαματιανο. Προτιμω να διαβαζω φιλοσοφια....

Giannis7
23-08-2011, 22:19
παιδια εχει κανεις το power balance?
λειτουργει αληθεια ή μαλακιες?

Κοίτα κάτι τεστάκια που έχει μέσα ισχύουν... Μάλλον λειτουργεί.


αυτο το pokerstars.net θα μας καταστρεψει..

Για πες, για πες.... :c025:

phirlo
24-08-2011, 05:57
Σκεφτείτε κάποιο πρόσωπο και το τζίνι με ερωτήσεις θα προσπαθήσει να το βρει. Τα περισσότερα πρόσωπα που σκέφτηκα τα βρήκε με την πρώτη μαντεψιά.
http://en.akinator.com/


Φοβερο ειναι! Βρισκει κατι ακυρα απο το πουθενα. Βεβαια δεν βρηκε τον Φοιβο την μασκοτ και το Obafemi Martins τον βρηκε με την 3η.

Ezio
24-08-2011, 12:09
Δεν μπορω να βαλω τονο. Ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω; Θα γραψω την λεξη "κλειδι" βαζοντας τονο να δειτε πως βγαινει: κλειδ΄΄ι

the master
24-08-2011, 16:35
πατας το κουμπι με την ανω κατω τελεια και το ερωτηματικο και μετα το γραμμα

κλειδί

εκτως και αν εχει γινει καμια μαλακια

Giannis7
24-08-2011, 17:04
Δεν μπορω να βαλω τονο. Ξερει κανεις πως μπορω να το διορθωσω; Θα γραψω την λεξη "κλειδι" βαζοντας τονο να δειτε πως βγαινει: κλειδ΄΄ι


πατας το κουμπι με την ανω κατω τελεια και το ερωτηματικο και μετα το γραμμα

κλειδί

εκτως και αν εχει γινει καμια μαλακια

Προφανώς ο Ezio ξέρει να βάζει τόνο, απλά έχει γίνει μαλακία.

Όταν το είχα πάθει εγώ, κατέβασα αυτό http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html το έτρεξα μία φορά και το πρόβλημα διορθώθηκε.

WolfRathmA
24-08-2011, 17:08
Μου έχετε λείψει παιδιά... (Όχι όλοι LOL) και γενικά μου έχει λείψει και το φόρουμ...

Αυτά...

Εύχομαι να είστε καλά όλοι...

jk_blue_tiger
24-08-2011, 17:44
Και εσυ μας ελειψες Αποστολη (οχι πολυ-πολυ για να μην παιρνεις & θαρρος :makefun:).
Να σαι καλα για τις ευχες σου. Διακοπες ησουν;

Ezio
24-08-2011, 19:34
Προφανώς ο Ezio ξέρει να βάζει τόνο, απλά έχει γίνει μαλακία.

Όταν το είχα πάθει εγώ, κατέβασα αυτό http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html το έτρεξα μία φορά και το πρόβλημα διορθώθηκε.

Ευχαριστώ, το πρόβλημα λύθηκε.

ParanoidGR
25-08-2011, 06:06
με το ζόρι κρατιέμαι. περιμένω το deus ex από το πλαίσιο. δεν με πιάνει ο ύπνος τι λέτε θα το πάρω αύριο.

the master
25-08-2011, 06:11
angry birds πορωση!

Dragonpaul
25-08-2011, 08:05
angry birds πορωση!

Τρία αστέρια παντού!!!!

tnf50
25-08-2011, 09:25
Sorry αν ειναι λιγο ακυρο αλλα για καποιο λογο δε μπορω να συνδεθω στο λογαριασμο μου στο youtube. Οταν κανω sign in μου βγαζει αυτο:

Αδυναμία σύνδεσης







Υπήρξε πρόβλημα σύνδεσης στην προσπάθεια επικοινωνίας με www.google.com.





Η σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά μη διαθέσιμη ή πολύ απασχολημένη. Προσπαθήστε ξανά
σε λίγο.
Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμία σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας
στο δίκτυο.
Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι
επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό.

WolfRathmA
25-08-2011, 13:18
Και εσυ μας ελειψες Αποστολη (οχι πολυ-πολυ για να μην παιρνεις & θαρρος :makefun:).
Να σαι καλα για τις ευχες σου. Διακοπες ησουν;


Οχι... Απλα δεν εχω τοσο χρονο οσο θα ηθελα για να μπορω να μπω στο φορουμ.

the master
25-08-2011, 17:36
Τρία αστέρια παντού!!!!


αν μου πεις χωρις walktrough ,θα προσκυνησω...

Valkyre
25-08-2011, 17:37
Τρία αστέρια παντού!!!!

πλακα κανεις τωρα... πες μου οτι εχεις παρει και τα χρυσα αυγα... θελει πολυ καψιμμο για να το κανεις αυτο! χαχα:a023:

phirlo
26-08-2011, 03:53
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΠΣ ΛΟΚ?

katsouras
26-08-2011, 03:58
πατωντας το κουμπι στο πληκτρολογιο μηπως???!

Valkyre
26-08-2011, 11:20
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΠΣ ΛΟΚ?

ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΦΙΛΕ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ. ΑΠΑΞ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ...

ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... :(

Lefteris_X
26-08-2011, 11:49
ΤΕΛΟΣ (ΗΡΘΑ!) :P

Valkyre
26-08-2011, 11:54
http://picdit.files.wordpress.com/2008/07/nuclear1.jpg

djpar
26-08-2011, 12:28
ΚΟΦΤΕ ΤΗΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ ΚΕΦΑΛΑΙΑ

Dragonpaul
26-08-2011, 13:42
IT'S SPREADING!!!!!!

tnf50
26-08-2011, 13:55
......it's over...no waIT IT'S COMING BACK!!!

MajereMP44
26-08-2011, 13:58
γιΑτι ΔΕN ΕΧω ΚαΛΟ σηΜα ΕΓω?

Valkyre
26-08-2011, 14:18
^^ ΧΑΛΑΤΕ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ ΤΩΡΑ....! :D

WolfRathmA
26-08-2011, 14:52
OXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!

32 OMG KAI 85 LOL!!!!!

tnf50
26-08-2011, 15:07
ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΕΝΑ CHEAT ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ!

ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΠΑΤΗΣΤΕ ''CAPS LOCK'' KAI ΙΔΟΥ: η γραμματοσειρα αλλαζει!

Mπορειτε να αρχισετε να δινετε ρεπ τωρα...

teddy
26-08-2011, 16:18
λυπαμαι,αλλα δεν μπορω να βοηθησω στο προβλημα του φιλου με τα κεφαλαια!!!

modecris
26-08-2011, 16:25
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ, ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ FORUM ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΨΙΘΥΡΙΖΕΤΕ.

Valkyre
26-08-2011, 16:37
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
VALKYRE

hakoo
26-08-2011, 16:45
γιΑτι ΔΕN ΕΧω ΚαΛΟ σηΜα ΕΓω?

αχαχαχαχαχα

Valkyre
26-08-2011, 16:59
^^ ΕΛΕΟΣ.... ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΗΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ?? ΝΤΡΟΠΗ.... :P

djpar
26-08-2011, 17:03
οπα...οπα εφτιαξε νομιζΩ.....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

criter
26-08-2011, 18:00
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ SHIFT. ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΥΜΠΙ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ SHIFT ΟΜΩΣ. ΜΟΝΟ ΤΟ NFS SHIFT ΞΕΡΩ :makefun:

http://media.curse.com/Curse.Projects.ProjectImages/15422/11910/capslock.jpg

MajereMP44
26-08-2011, 18:10
xaxaxa τότε βαλτο κατω και πάτα το nfs shift ΕΣΥ!!Οποιο shift και ναναι μας κανει.Αντε με το τσιγκέλι σας τα βγαζουμε εδω μεσα.

jk_blue_tiger
26-08-2011, 22:56
Εγω που εχω το shift 2 να παταω και τα 2 SHIFT? KAI AMA ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΙΩΣΩ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ? A TO BΡHKA, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ shift 3 και οταν το παρω θα δωσω 1 απο τα SHIFT ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ.

|WISE|
27-08-2011, 05:08
Εφαγα ξενερα..τι μου κλειδωσατε το θεμα fifa vs pro;;εριχνα πολυ γελιο με μερικους!!


---
- Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

the master
27-08-2011, 05:23
θα σπασω παγκοσμιο ρεκορ
σε 2 χρονακια μπορει και λιγοτερο

tnf50
27-08-2011, 09:50
θα σπασω παγκοσμιο ρεκορ
σε 2 χρονακια μπορει και λιγοτερο

Tι ειδους ρεκορ?

the master
27-08-2011, 16:53
εσενα σου χω πει τνφ ,θυμισου...

dimitrisasp
28-08-2011, 22:12
Μολις γυρισα απο ΣΚ Χαλκιδικη και αν και περασα γα**τα υπαρχει αυτη η μελαγχολια του χρονου που ερχεται.. Αντε παμε ενα κουραγιο ρε παιδια!

tnf50
28-08-2011, 22:17
Μολις γυρισα απο ΣΚ Χαλκιδικη και αν και περασα γα**τα υπαρχει αυτη η μελαγχολια του χρονου που ερχεται.. Αντε παμε ενα κουραγιο ρε παιδια!

Τι να πουμε και εμεις τα τριτακια που δινουμε πανελλαδικες φετος?(εκτος και αν εχουμε ιδια ηλικια και δεν το ξερω)

Dragonpaul
28-08-2011, 22:19
Μολις γυρισα απο ΣΚ Χαλκιδικη και αν και περασα γα**τα υπαρχει αυτη η μελαγχολια του χρονου που ερχεται.. Αντε παμε ενα κουραγιο ρε παιδια!
Exεις μαθει αν θα σε "πιασει" η αυξηση θητειας;

dimitrisasp
28-08-2011, 22:43
Exεις μαθει αν θα σε "πιασει" η αυξηση θητειας;

Δεν ξερω ρε φιλε ακομα.. Κανεις δεν ξερει να μου πει. :P Ασ τα να πανε..
Tnf μακαρι να ημουν ξανα στην ηλικια σου και να χα τις πανελληνιες να με απασχολουν :P

Lefteris_X
28-08-2011, 23:08
έτσι έτσι! να πάτε φουλ - όλα τα χρόνια, 18 μήνες και άνω, όπως πήγαμε κ εμείς!

μέσα σε 2 χρόνια είχες καταφέρει και είχες ξεχάσει τα πάντα: πως να δουλεύεις κ τι σημαίνει δουλειά υπεύθυνη, τι σημαίνει φαγητό της προκοπής όπως και υγιεινή της προκοπής, τι σημαίνει "θυμάμαι κανά μάθημα απο το πτυχίο (ή απο το σχολείο για όσους πήγαιναν 18 ετών), ή δεν θυμάμαι τίποτα και τι σκατά θα γίνει;"..........ωραία πράματα λέμε....

και φυσικά, μην κάνει κάποιος το λάθος και πάει φαντάρος ΕΧΟΝΤΑΣ κοπέλα/γκόμενα/σχέση (τα έβαλα όλα ανάλογα με το πως την χαρακτηρίζει ο καθένας). Είτε την έχεις για λίγες μέρες - εβδομάδες, είτε την έχεις για μήνες ή λίγα χρόνια.......δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση να μην φας κέρατο (μάλλον κέρατα)...........

(τώρα, μπορούν να πεταχτούν όσοι "πείστηκαν" ή απο τον εαυτό τους ή την κοπέλα τους, ότι εκείνοι δεν έφαγαν κανένα απολύτως κέρατο. Τι περιμένατε να το ξέρατε κιόλας; λολ)

dimitrisasp
28-08-2011, 23:15
Ξερω μια περιπτωση που δεν πεφτει κερατο :P 18 μηνες ρε συ.. Τι μαλακες. Λες και δεν εχουμε καλυτερα πραγματα να κανουμε στη ζωη μας απο να καθαριζουμε στρατοπεδα..