PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

jimspy
23-06-2011, 09:05
kathe apergia exei arnhtiko antiktypo sthn koinonia eite gientai ston idiotiko eite ston dhmosio tomea........den ginetai na mhn exei.......

ps.na eisai sigoyros oti o epomenos logariasmos soy ths deh den tha einai aykshmenos.....to antitheto mporei logo ton diakopon reymatos,,,,

eis baros ton politon einai oi idiotikopoihseis ton dhmosion ypodomon

peolinio
23-06-2011, 09:18
φερτε το ρευμα πισω !!!

le_71
23-06-2011, 10:09
Ποιος τα πληρώνει δηλαδή αυτά τα 4-5 εκ. κάθε μέρα σε μια δημόσια υπηρεσία;;;;;......και βέβαια όλες έχουν κόστος με την διαφορά ότι του ιδιωτικού τομέα δεν τις πληρώνω εγώ και εσύ.
Καμία απεργία δεν είπα να καταργηθεί απλά να μην είναι εις βάρος των πολιτών και της τσέπης τους.

Είναι για το δικό σου καλό. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις; :c055gfe:

nikon
23-06-2011, 11:04
eis baros ton politon einai oi idiotikopoihseis ton dhmosion ypodomonEις βάρος των πολιτών είναι όλα αυτά τα χρόνια οι δημόσιες υπηρεσίες από τα ρουσφέτια και τα όργια που γινόντουσαν σ'αυτές.....αλήθεια έμαθες γιατί ο Αθανασιάδης (βουλευτής του ΠΑΣΟΚ) δεν θέλει να ψηφίσει το μεσοπρόθεσμο;;;;.....πάντως ούτε γιατί φοβήθηκε τους αγανακτησμένους ούτε γιατί θέλει το καλό μας.

j_g-m2329
23-06-2011, 14:51
αντε ποτε θα μου φτιαξει το δαχτυλο?καταντισε βαρεμαρα

jimspy
23-06-2011, 19:43
Eις βάρος των πολιτών είναι όλα αυτά τα χρόνια οι δημόσιες υπηρεσίες από τα ρουσφέτια και τα όργια που γινόντουσαν σ'αυτές.....αλήθεια έμαθες γιατί ο Αθανασιάδης (βουλευτής του ΠΑΣΟΚ) δεν θέλει να ψηφίσει το μεσοπρόθεσμο;;;;.....πάντως ούτε γιατί φοβήθηκε τους αγανακτησμένους ούτε γιατί θέλει το καλό μας.
ola ayta ta xronia poy les mexri pote ennoeis.....mallon mexri prin kammia dekaetia.....
ok loipon ....as xasoun ton dhmosio xarakthra toys oi ypodomes k as tis analabei idioths poy leitoyrgei gia to dhmosio kalo.......opos ta diodia,ta nayphgeia , to metro ktl.....poy ola leitoyrgoyn opos prepei gia sena .....me miza k ekmetalleysh k propantos xoris roysfeti.........

gia ton athanasiadh den ksero....ypotheto gia tis mikropolitikes - roysfetologikes epidiokseis.....


esy antitjheta ti exeis na peis gia thn plath poy anagkazoyn na balei to taxydromiko tamieythrio sthn idiotikh , mizadorikh k xreokophmenh aspis bank....mhpos gia na katanthsoyn to tamieythrio ellhmatiko k na exoun dikaiologia na to ksepoulhsoyn legontas soy gia toys misthous ton ypallhlon?

nikon
24-06-2011, 09:44
ola ayta ta xronia poy les mexri pote ennoeis.....mallon mexri prin kammia dekaetia.....
ok loipon ....as xasoun ton dhmosio xarakthra toys oi ypodomes k as tis analabei idioths poy leitoyrgei gia to dhmosio kalo.......opos ta diodia,ta nayphgeia , to metro ktl.....poy ola leitoyrgoyn opos prepei gia sena .....me miza k ekmetalleysh k propantos xoris roysfeti.........Μακάρι όλες οι συγκοινωνίες να λειτουργούσαν όπως το μετρό έτσι θα ήξερες και τι ώρα ακριβώς θα έφτανες στη δουλειά σου και μέσα σε ανθρώπινες συνθήκες όχι με βαγόνια του μετρό που τα είχαν βάλει Πειραιάς-Κηφισιά και έκανες σάουνα.


gia ton athanasiadh den ksero....ypotheto gia tis mikropolitikes - roysfetologikes epidiokseis.....H τεχνική εταιρεία που έχει έπαιρνε εργολαβίες της ΔΕΗ.;)

esy antitjheta ti exeis na peis gia thn plath poy anagkazoyn na balei to taxydromiko tamieythrio sthn idiotikh , mizadorikh k xreokophmenh aspis bank....mhpos gia na katanthsoyn to tamieythrio ellhmatiko k na exoun dikaiologia na to ksepoulhsoyn legontas soy gia toys misthous ton ypallhlon?Δεν είπα ότι δεν γίνονται και μαγειρέματα για όλα αυτά εμένα με νοιάζει να σταματήσω να πληρώνω επιδόματα μεταφοράς φακέλου, ζεστάματος μηχανής αυτοκινήτου και έγκυρης προσέλευσης στην εργασία και αυτά μόνο στο δημόσιο τα έπαιρναν τόσα χρόνια.

jimspy
24-06-2011, 10:05
Μακάρι όλες οι συγκοινωνίες να λειτουργούσαν όπως το μετρό έτσι θα ήξερες και τι ώρα ακριβώς θα έφτανες στη δουλειά σου και μέσα σε ανθρώπινες συνθήκες όχι με βαγόνια του μετρό που τα είχαν βάλει Πειραιάς-Κηφισιά και έκανες σάουνα.
saoyna kaneis giati aytoi poy xrhsimopoioyn ton hlektriko einai yperdiplasioi apo aytoys py xrhsimopoioyn ton hlektriko k ayto mexri prin merika xronia(pleon oloi oi syrmoi einai klimatizomenoi)........kathysterhsh mporei na exeis giati apo ton kosmo se polles periptoseis den kleinoyn oi portes k to treno menei akinhtopoihmeno gia stoys stathmoys anoigokleinontas tis portes...........gia ta leoforeia h kathysterhsh den nomizo na ofeilete ston odhgo.....ektos k an theoreis oti yparxei mhxanismos aerokinhshs k ypergeias plohghshs poy o kakos ypallhlos den xrhsimopoiei eite giati barietai eite giati einai axrhstos.......



H τεχνική εταιρεία που έχει έπαιρνε εργολαβίες της ΔΕΗ.;)
paly o idiotikos tomeas mplegmenos dhladh sta eksoda ths DEH


Δεν είπα ότι δεν γίνονται και μαγειρέματα για όλα αυτά εμένα με νοιάζει να σταματήσω να πληρώνω επιδόματα μεταφοράς φακέλου, ζεστάματος μηχανής αυτοκινήτου και έγκυρης προσέλευσης στην εργασία και αυτά μόνο στο δημόσιο τα έπαιρναν τόσα χρόνια.
katalaba theleis apla na stamathseis na plhroneis ta epidomata ton 15 e, oxi kobontas to epidoma alla poylontas kai apo thn allh dexesai na plhroneis thn xreokopia merikon dis ton diaplekomenon epixeirhmation..........
tha symfonoysa mazi soy an hmoyn ths logikhs ....''o kalopoylos kanei anthropina lathh''

nikon
24-06-2011, 10:21
saoyna kaneis giati aytoi poy xrhsimopoioyn ton hlektriko einai yperdiplasioi apo aytoys py xrhsimopoioyn ton hlektriko k ayto mexri prin merika xronia(pleon oloi oi syrmoi einai klimatizomenoi)........kathysterhsh mporei na exeis giati apo ton kosmo se polles periptoseis den kleinoyn oi portes k to treno menei akinhtopoihmeno gia stoys stathmoys anoigokleinontas tis portes...........gia ta leoforeia h kathysterhsh den nomizo na ofeilete ston odhgo.....ektos k an theoreis oti yparxei mhxanismos aerokinhshs k ypergeias plohghshs poy o kakos ypallhlos den xrhsimopoiei eite giati barietai eite giati einai axrhstos.......Για 2 χρόνια έκανα μέρα παρά μέρα το Πειραιάς-Μαρούσι και όχι σε ώρες αιχμής οπότε μη μου λες για υπερδιπλάσιους που δεν αφήνουν να κλείσουν οι πόρτες λες και είμαστε στην Κίνα γιατί βάζω τα γέλια βρες άλλη δικαιολογία.


paly o idiotikos tomeas mplegmenos dhladh sta eksoda ths DEHE ναι βέβαια η τεχνική φταίει που η ΔΕΗ του έδινε τις εργολαβίες ποιος ξέρει με πόσα λεφτά για να κάνει έτσι αυτός στην ιδιωτικοποίηση της.


katalaba theleis apla na stamathseis na plhroneis ta epidomata ton 15 e, oxi kobontas to epidoma alla poylontas kai apo thn allh dexesai na plhroneis thn xreokopia merikon dis ton diaplekomenon epixeirhmation..........
tha symfonoysa mazi soy an hmoyn ths logikhs ....''o kalopoylos kanei anthropina lathh''Τα επιδόματα αυτά τα πληρώναμε πολλά χρόνια τώρα και δεν θα κοβόντουσαν ποτέ αν δεν φτάναμε εδώ που φτάσαμε και αν δεν γίνουν ιδιωτικοί όλοι αυτοί οι οργανισμοί που τα δίνουν.
Δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα και δεν πρέπει.....πλέον υπάρχουν αποδείξεις αλλάζουν τα δεδομένα.

jimspy
24-06-2011, 10:39
Για 2 χρόνια έκανα μέρα παρά μέρα το Πειραιάς-Μαρούσι και όχι σε ώρες αιχμής οπότε μη μου λες για υπερδιπλάσιους που δεν αφήνουν να κλείσουν οι πόρτες λες και είμαστε στην Κίνα γιατί βάζω τα γέλια βρες άλλη δικαιολογία.
den ksero gia pote milas alla shmera k ypo kanonikes synthikes k se ores mh aixmes to treno pernaei kathe 9 lepta apo toys stathmoys xronometrhmena... ........ ......mhn nles oti theleis giati bazo k ego ta gelia.....


E ναι βέβαια η τεχνική φταίει που η ΔΕΗ του έδινε τις εργολαβίες ποιος ξέρει με πόσα λεφτά για να κάνει έτσι αυτός στην ιδιωτικοποίηση της. thn dioikhsh ths deh poy dinei tis ergolabies ,loipon den thn apartizoyn oi ypallhloi ths deh......thn apartizoyn aytoi poy soy lene shmera oti eksaitias ton kakon apergon h deh xanei 4 me 5 myria.....


Τα επιδόματα αυτά τα πληρώναμε πολλά χρόνια τώρα και δεν θα κοβόντουσαν ποτέ αν δεν φτάναμε εδώ που φτάσαμε και αν δεν γίνουν ιδιωτικοί όλοι αυτοί οι οργανισμοί που τα δίνουν.
Δεν μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα και δεν πρέπει.....πλέον υπάρχουν αποδείξεις αλλάζουν τα δεδομένα.....k soy epanalambano oti ayto poy plhrones tosa xronia den einai ta epidomata ,poy sthn telikh etsi opos einai ta pragmata me tis ''etairiopoieiseis '' , bgainoyn apo ta kerdh ths etairias....ayta pou plhroneis tosa xronia einai oi ergolabies k oi mizes apo k pros ton idioth epixeirhmatia.....an tis ergolabies tis analambanan oi analoges dhmosies dieythinseis k oxi oi idiotes ergolanoi tote den tha yphrxan fainomena typoy '''o fotismos (oi lampes dhladh} mono toy stathmoy toy thiseioy stoixisan 34000 eyro''......
pes moy esy loipon oti gia ola ayta ftaine oi misthoi ton ypallhlon ......den xreiazonte apodeikseis gia kapoia pragmata ...h aplh logikh to leei.....poy den mporeis na deis ....opos me ton kalopoylo....
k an ginoyn idiotikoi ola tha ftiaksoyn ......opos ta diodia, ta nayphgeia ktl.....epanalambanomaste....

le_71
24-06-2011, 11:32
Θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου γρήγορα-γρήγορα πριν γίνει διακοπή ρεύμ

peolinio
24-06-2011, 12:03
Κριμα τα παιδια του λαου οι εργατοπατερες της ΔΕΗ .....

dimitrisasp
24-06-2011, 12:11
Γ*μω τον μα***κα τον καθηγητη μου που αλλαξε το προγραμμα τελευταια στιγμη και μου γα**ει τη ζωη!

djpar
24-06-2011, 12:21
ρε παιδια τι εγινε τελευταια,μου εστειλε και η bioware ενα μηνυμα οτι χακαραν τον server τους και πηραν τα στοιχεια μας...αυτα ειναι!

Valkyre
24-06-2011, 12:26
Παιδια νομιζω ειναι πασιφανες πλεον οτι τα στοιχεια ολων ειναι στη φορα απο την στιγμη που τα εχει βαλει στο ιντερνετ. Και αν δεν ειναι ηδη στην φορα ειναι πολυ ευκολο να βγουν στην φορα. Σιγα τα ωα... παμε γι αλλα! :)

djpar
24-06-2011, 12:42
επισης το αλλο με την δεη,εμενα σταματαει παντα για 15-20 λεπτα ποτε παραπανω και σε εσας το ιδιο κανει?

nikon
24-06-2011, 12:44
.....epanalambanomaste....Λογικό δεν τα βλέπουμε από την ίδια πλευρά.

tnf50
24-06-2011, 16:45
Σημερα πηγα λουτσα για μπανιο και το λεωφορειο ηταν τιγκα. Μεσα στο πληθος ξεχωριζε μια ρατσιστρια γιαγια και ενα τυπος που εβριζε επειδη δεν ειχαμε χωρο ενω ο ιδιος ειχε βολευτει...οτι να ναι!!!

dimitrisasp
24-06-2011, 16:48
Σημερα πηγα λουτσα για μπανιο και το λεωφορειο ηταν τιγκα. Μεσα στο πληθος ξεχωριζε μια ρατσιστρια γιαγια και ενα τυπος που εβριζε επειδη δεν ειχαμε χωρο ενω ο ιδιος ειχε βολευτει...οτι να ναι!!!

Ειναι μερικοι παπουδες και μερικες γιαγιαδες που απλα δεν υποφερονται με τιποτα. Εχω πετυχει νταλα μεσημερι να γυρναω με το αστικο, καλοκαιριατικα μεσα στη ζεστη με γεματο το λεωοφορειο σκηνικο με ενα σαπιο κωλογερο να κραζει εναν αλλοδαπο που ηταν μεσα. Τι μανες, τι φαρες του εβριζε. Απο τα χειροτερα πραγματα ο ρατσισμος και δυστυχως ειναι πολυ ευκολο να τον αναπαραγεις.

djpar
24-06-2011, 19:46
και που λετε ενω επαιζα το dungeon siege κανα 2ωρο λογικα...δεν θυμαμαι να σας πω κιολας εχω χασει την επαφη με την ωρα τπ ξαφνικα ακουω το ps3 να φουλαρει τον ανεμιστηρα οπα λεω τι εγινε ,ειχε να βουιξει τοσο 2 χρονια τωρα λεω κατσε να κανω save και να το κλεισω,μολις το κλεινω λοιπον διαπυστωνω οτι εχω λιωσει μεσα στο δωματιο ακομα και εγω και δεν εχω βαλει air condition αφηνοντας μονο τον ανεμιστηρα της οροφης...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ αυτος ο ανεμιστηρας. Γιατι τα λεω αυτα,για να σας πω οτι οσοι σκεφτεστε τι να παρετε για καλοκαιρι μην παρετε ανεμιστηρα οροφης προτιμηστε αυτους με τα 20 ευρο που ειτε τους βαζεις στο πατωμα ειτε υψωνονται μεχρι το υψος σας πανω κατω,μιλαμε βαρανε αερα αβερτα και πολυ καλοι καμια σχεση με την βλακεια τον δικο μου

dimitrisasp
24-06-2011, 19:53
Αληθεια τωρα? Δεν κανουν τιποτα? Αυριο θα πηγαινα να ψαξω :P

modecris
24-06-2011, 19:59
Λογικό είναι αυτό Πάρη,φαντάσου απλά πως σου στέλνει κατακέφαλα τον (θερμότερο) αέρα που εγκλωβίζεται στο ταβάνι.

djpar
24-06-2011, 20:11
ακριβος μιλαμε για τρελη ηττα,τιποτα σκεφτομαι αμεσα να παρω ανεμιστηρα δαπεδου που ειναι και πιο δυνατη και κανουν και καλυτερη δουλεια,και στις βαριες ζεστες...να ναι καλα τα A/C!

Dragonpaul
24-06-2011, 20:54
Mεγαααααλη εφευρεση τα A/C

jimspy
24-06-2011, 23:01
posa euro na kerdisan sto stoixhma oi ths EYP poy parakoloythoysan ta thlefona ton abraamomarinakidompehdon....?

PDS
24-06-2011, 23:04
posa euro na kerdisan sto stoixhma oi ths EYP poy parakoloythoysan ta thlefona ton abraamomarinakidompehdon....?

Ειναι και αυτο...
:makefun:

Ενταξει φανταζομαι οτι δεν θα επαιξαν τπτ τρελα ποσα,αλλα οσο να ναι δεν υπαρχει περιπτωση να μην επαιξαν.

Dragonpaul
24-06-2011, 23:06
posa euro na kerdisan sto stoixhma oi ths EYP poy parakoloythoysan ta thlefona ton abraamomarinakidompehdon....?
That is the question!!!!!!

Y.Γ. Γιατι αγορι μου παλι greeklish? :oopsy:

jimspy
24-06-2011, 23:33
That is the question!!!!!!

Y.Γ. Γιατι αγορι μου παλι greeklish? :oopsy:
exo tessereis logoys

Godweeder
25-06-2011, 00:00
Ora gia ena cool white russian !!! :a020:

the master
25-06-2011, 00:01
τωρα αυτο τι ειναι,ποτο φανταζομαι?
εγω μονο με γαλα τα τσουζω...

geodlord7
25-06-2011, 16:48
Tέλεια....μόλις κόπηκε το ρεύμα..... ΚΩΛΟ ΔΕΗ. αει σιχτιρ! Και η μαλακια, στο προγραμμα δεν είχε καν την περιοχή μου. Απλα το κόψανε επειδή τους καύλωσε... Και μετά έτσι θελουν να είμαστε με το μέρος τους?

Είμαι με 90% μπαταρία και στικάκι από vodafone. Kαλά κρασια...

dimitrisasp
25-06-2011, 16:58
Eμενα μου το κλεισανε οταν ειχα ανοιχτο υπολογιστη και τρελαθηκα! Πρωτη φορα εκλεισε βιαια..

Ηοt News
Το Steam δινει δωρεαν για PC και MAC το Team Fortress 2!!! Not bad at all!!

geodlord7
25-06-2011, 17:04
Kαλά και μένα έκλεισε το pc ξαφνικά και εκνευρίστηκα....

Το team fortress γ@μάει! Όποιος δεν το χει παιξει εννοείται πως το κατεβάζει. Εγώ πέρσυ το είχα αγοράσει στα 3 ευρώ απο steam και ειχα λιώσει για κανα μήνα αλλα μετα το παράτησα :P Είναι πάντως ότι πρέπει για καλοκαιρινά μεσημέρια ή βράδια όταν βαριέσαι...

P.S Υπάρχει κανά ρουτερ με μπαταρία? Στο ελλάντα που ζούμε μέχρι και κάτι τέτοιο θα χρειαζόμαστε σε λίγο...

Chill
25-06-2011, 18:13
Beat this geo και μητς

Σηκώθηκα στις 8......χουζούρεψα λιγάκι, έφτιαξα το freddo μου και άρχισα να σερφάρω στο internet για το καθημερινό biatching μου ανά τα forums. 9 και κάτι το πούλο, ρεύμα kaput

Λέω δεν μαμιέται, δεν πάω μέχρι τον πατέρα μου να τον δω μιας και είχαμε 2 βδομάδες να ειδωθούμε. Τσουπ ξεκινάω και πάω βόρεια προάστια. Μια από τα ίδια και εκεί καθώς πήγαινα κόπηκε........(και δυστυχώς ο γέρος θρηνεί και μια sony plasma 47άρα του 2006). Φεύγω από τον πατέρα μου και κατεβαίνω νότια προάστια στην γιαγιά να να φάω κανέναν λουκουμά (έλα δεν θέλω σχόλια) και να κατέβω γλυφάδα για καφέ. Με το που φτάνω στην καλαμακίου βλέπω το φανάρι ΝΕΚΡΟ, λέω ΩΧ!!! Αφού έκανα μισή ώρα να στρίψω γιατί οι Ελληναράδες μαμιούνται πατόκορφα (κατέβηκα από το αμάξι και το έσπρωξα από την πόρτα για να περάσω χωρίς υπερβολές, είχα φορτώσει τόσο που σκότωνα άνθρωπο, έκανα και τον τροχονόμο κανένα 5λεπτο, γαμώ το κράτος μας) και δεν αφήνουν άνθρωπο να στρίψει.....πάω στην γιαγιά. Είχε ρεύμα και μόλις πέρασα το κατώφλι του σπιτιού της έσβησε. Ποιος Ντόναλντ ρε, chillman oscar ατυχίας........Η καημένη η γιαγιάκα έβαλε γκάζι για να μου φτιάξει λουκουμάδες (α ρε γιαγιά αστέρι), ο παππούς εν εξάλλω να κατεβάζει χριστοπαναγίες για τους συνδικαλιστές....πήρε και την ΔΕΗ για να διαμαρτυρηθεί....λες και θα έβγαζε άκρη xaxa. Anyway φεύγω και από εκεί.....έκανα μαλακία και κατέβηκα την καλαμακίου οπότε στην διασταύρωση με Ποσειδώνος πήρα πάλι το πούλο γιατί το φανάρι ήταν πάλι dead.....Ήταν αδύνατο να στρίψεις προς Γλυφάδα, Α Δ Υ Ν Α Τ Ο. Παίρνω την φίλη μου, της λέω τσακίσου και έλα Φλοίσβο με το τράμ δεν έρχομαι να σε πάρω γιατί το και το και μην μου πεις μα μου σου του γιατί θα σε βαπτίζω Φωτόπουλο (ο γνωστός αντιπαθητικός εργατοπατέρας της ΓΕΝΟΠ) και θα γίνει της πουτάνας. Άντε μετά να παρκάρεις Φλοίσβο Σαββάτο μεσημέρι, καλά να πάθω.......πρώτα ήρθε εκείνη και εγώ ακόμα έψαχνα. Anyway μια μπυρίτσα στα γρήγορα και ένα παγωτάκι στα σκαλάκια της μαρίνας γιατί με έπιασε κατάθλιψη με όλα αυτά τα γιοτ.....εγώ ούτε φουσκωτό παπάκι για το μπάνιο δεν έχω ρε, να τα χαίρονται οι άνθρωποι που τα χουν αλλά θέλω και εγώ ένα :p

Και μετά από λα αυτά γύρισα σπίτι πριν λίγο, είχα ρεύμα ευτυχώς αλλά το βράδυ περιμένουμε μια ακόμα δίωρη διακοπή.......

Παίρνω τηλ. ένα κοριτσάκι που γουστάρω να πάμε κανένα Λουτράκι το βράδυ.....την έχει κοπανήσει από το πρωί σε μια Θεία της στα ανατολικά.....Αύριο - μεθαύριο θα γυρίσει το πούλο και από εκεί λοιπόν

Μου αφιερώνω αυτό λοιπόν......

YouTube - ‪Jakatta - One fine day (cicada rmx)‬‏

xaxa

Αύριο ολημερίς Χαλκίδα σε ένα κολλητάρι γιατί η σημερινή ημέρα ΣΚΑΤΑ......

Αυτά :-)

Desmond
25-06-2011, 19:01
^^Στοίχημα να έπαιζες σήμερα σε αγώνα που έστησε ο Μπέος, θα το έχανες!

Chill
25-06-2011, 19:29
axaxaxaxaxaxaxa :-D

Το μόνο καλό σήμερα, βρήκα ένα 3πλο cdάκι euphoria με trance anthems που γαμάειιιιιι (ότι πρέπει για σένα des!!!), μιλάμε όλες οι κομματάρες μαζεμένες. Οπότε αύριο καθ΄οδόν για Χαλκίδα θα στήσω ένα παρτάκι μούρλια :-p γιατί σήμερα έτσι όπως πήγε η μέρα λέω να κάτσω να στα αυγά μου και να spamάρω το forum!!!!

dimitrisasp
25-06-2011, 19:57
Πω Πανε δεν σε ηθελε η μερα αυτη απλα! :P

Chill
25-06-2011, 20:13
Α ξέχασα να πω, πως το βράδυ είχαμε διακοπή άγνωστης διαρκείας - κοιμόμουν -, έσβησα το a/c και ξύπνησα παπί :-p

Γάμησε η μέρα.....και έχει 5 ώρες ακόμα!!!!!

djpar
25-06-2011, 20:16
απαντηση προς τον chill...γαμω τον καφε τους στην γλυφαδα τον εχουν ακομα 4.50+ μονο καθημερινες βαρανε κανα 3αρι καποια μαγαζια ευτυχως

Chill
25-06-2011, 20:25
Οι τιμές ανέκαθεν ήταν έτσι, εδώ βαράνε είσοδο και τα πρωινά (π.χ. balux poolside 10ευρω). Εγώ την βρίσκω να σου πω σκαλάκια Φλοίσβο, παίρνεις ποτάκια, παγωτάκια, σε φυσάει το αεράκι και γαμεί. Άραξα εκεί και την Τετάρτη αργά το βράδυ μετά το ejekt και ήταν χλίδα.

Περιμένω να δω τιμές στα νησιά και ειδικά Μύκονο αλλά από την άλλη έχω τόση καύλα να πάω που δεν βλέπω να με χαλάνε οι τιμές. Λογικά 15/7 θα ναι το πρώτο μου ντου αν όλα πάνε καλά!

Dragonpaul
25-06-2011, 20:27
Και μετά από λα αυτά γύρισα σπίτι πριν λίγο, είχα ρεύμα ευτυχώς αλλά το βράδυ περιμένουμε μια ακόμα δίωρη διακοπή.......

Σκεψου να σου σκασει πανω στον τελικο του Greek Idol!!!!!!!!!
:P:P:P:P

Chill
25-06-2011, 20:36
Σκεψου να σου σκασει πανω στον τελικο του Greek Idol!!!!!!!!!
:P:P:P:P

ΈΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΩ ΓΚΡΙΚ ΑΙΝΤΟΛ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ
.
.
.
.
.
.
.
not :-p

Dragonpaul
25-06-2011, 20:39
LOLOL!!!!!

|WISE|
26-06-2011, 21:13
Eπιτελους αυριο θα ενεργοποιηθει το ιντερνετ μετα απο ενα μηνα σχεδον...δεν παλευεται ρε παιδες...απλα δεν παλευεται χωρις νετ...

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

jimspy
26-06-2011, 22:12
elpizo o typas na mhn kleisei to asyrmato router toy diaforetika pos tha perasei olo to brady ?......

the master
27-06-2011, 01:32
βαριεμε να διαβασω

WolfRathmA
27-06-2011, 02:52
Απο Σεπτεμβρη, αν ολα πανε καλα, θα μενω μονος μου στο σπιτι μου =]

Μονο που θελει πολυ φτιαξιμο και πολυ μαστορεμα να πεσει! Τα φραγκα μου ειναι πολυ λιγα, οποτε σιγα σιγα, θα το φτιαξω ολο το σπιτι. Πιστευω οτι θα μου παρει γυρω στα 3 (!!) χρονια να το φτιαξω!

Μη με ρωτησετε γιατι. Το σπιτι ετοιμο ειναι, εγω ειμαι λιγο περιεργος και θελω να αλλαξω καποια πραγματα! =]

Dragonpaul
27-06-2011, 08:00
Μια χαρα! Μακάρι να μπορούσα να το κάνω κι εγω. Κι ας μου έπαιρνε 5 χρόνια να το φτιάξω....
Με το καλο!

djpar
27-06-2011, 10:00
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ!

Kane
27-06-2011, 10:06
... και εγω και δεν εχω βαλει air condition αφηνοντας μονο τον ανεμιστηρα της οροφης...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ αυτος ο ανεμιστηρας. Γιατι τα λεω αυτα,για να σας πω οτι οσοι σκεφτεστε τι να παρετε για καλοκαιρι μην παρετε ανεμιστηρα οροφης προτιμηστε αυτους με τα 20 ευρο που ειτε τους βαζεις στο πατωμα ειτε υψωνονται μεχρι το υψος σας πανω κατω,μιλαμε βαρανε αερα αβερτα και πολυ καλοι καμια σχεση με την βλακεια τον δικο μου


Λογικό είναι αυτό Πάρη,φαντάσου απλά πως σου στέλνει κατακέφαλα τον (θερμότερο) αέρα που εγκλωβίζεται στο ταβάνι.


ακριβος μιλαμε για τρελη ηττα,τιποτα σκεφτομαι αμεσα να παρω ανεμιστηρα δαπεδου που ειναι και πιο δυνατη και κανουν και καλυτερη δουλεια,και στις βαριες ζεστες...να ναι καλα τα A/C!

Βρήκα αυτά τα links για τους ανεμιστήρες οροφής. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτεροι από τους ανεμιστήρες δαπέδου.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_1_13/06/2009_1288881
http://www.greenpeace.org/greece/el/news/newstories-archive/25730/89070/

le_71
27-06-2011, 10:10
Συγχαρητήρια Πάρη. Είσαι πλέον "συνάδελφος" . :bravo-009:
Στρώσου τώρα KZ3, γιατί είσαι λίγο άμπαλος :pound:

djpar
27-06-2011, 11:48
Βρήκα αυτά τα links για τους ανεμιστήρες οροφής. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτεροι από τους ανεμιστήρες δαπέδου.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_1_13/06/2009_1288881
http://www.greenpeace.org/greece/el/news/newstories-archive/25730/89070/


στην πραξη του δαπεδου με ικανοποιει καλυτερα παραδειγμα,για να νιωσω λιγο βαζω της οροφης στο φουλ ενω με του δαπεδου τον βαζω σχεδον στην ιδια αποσταση(βεβαια σε αλλον αξονα) στο χαμηλοτερο και ειναι σουπερ

minaras_tio
27-06-2011, 12:19
Καλημερα! Λοιπον,χθες ειχα παει σε ενα γαμο. Στο τραπεζι επεσε το γελιο της αρκουδας! Βαζει ο dj disco,και σηκωνονται οι γεροι και οι γριες και ριξανε κατι χορους απιστευτους! Κανανε κατι φιγουρες που λες τωρα θα παθουν εγκεφαλικο! Ηταν 2 ατομα ειδικα οργιασαν! Πολυ γελιο ρε λεμε!

Sent from my iphone...

djpar
27-06-2011, 13:11
Αυριο ολα τα ΜΜΜ εχουν 48ωρη και δεν θα λειτουργησουν μια απορια ομως η κοπελα μου που θα πληρωσει κανα 25ευρο αυριο και αλλα 25 μεθαυριο σε ταξι για να παει στην δουλεια της τι φταιει?

Δεν μπορουσαν να κανουν απεργια 9 μεχρι την ληξη ετσι ωστε ο κοσμος τουλαχιστον να πηγαινε στην δουλεια του και μετα το μεσημερι θα επαιρνε καποιο ταξι εστω...

ΥΓ. τωρα σκεφτηκα οτι τελικα τσαμπα θα παει δουλεια αυτες τις μερες μιας και οτι βγαλει θα τα δωσει στο ταξι... ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΛΛΗΝΑ ΜΕΓΑΛΕ ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΓΑΜΑΤΕΣ!

modecris
27-06-2011, 13:34
Βρήκα αυτά τα links για τους ανεμιστήρες οροφής. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι καλύτεροι από τους ανεμιστήρες δαπέδου.

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_1_13/06/2009_1288881
http://www.greenpeace.org/greece/el/news/newstories-archive/25730/89070/

Από το link της καθημερινής:

Στην ελληνική αγορά κυκλοφορούν και ανεμιστήρες οροφής με δυνατότητα αναστροφής: το χειμώνα, στέλνοντας τον ζεστό αέρα προς τα κάτω, τον βοηθούν να κυκλοφορεί καλύτερα και δημιουργούν ομοιόμορφη θερμική ατμόσφαιρα. Ετσι, οι συνθήκες εσωτερικού χώρου γίνονται πιο ευχάριστες και εξοικονομείται ενέργεια θέρμανσης.
Δλδ οι υπόλοιποι ανεμιστήρες,αυτοί που δεν έχουν δυνατότητα αναστροφής,προς τα πού στέλνουν τον αέρα? όλοι προς τα κάτω δεν τον στέλνουν?

modecris
27-06-2011, 13:36
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΜΟΝΟ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΟ!

Μπράβο ρε συ! συγχαρητήρια! :a068:

dimitrisasp
27-06-2011, 13:40
Συγχαρητηρια Παρη! Και στα δικα μας οι ελευθερες!

djpar
27-06-2011, 13:42
καλα περιμενε πρακτικη ψαχνω εδω και ...5 μηνες! αρα ακομα πτυχιο δεν εχω...ΔΕΝ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΑΘΗΜΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΙΝΩ! ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ...ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ

djpar
27-06-2011, 13:43
Από το link της καθημερινής:

Δλδ οι υπόλοιποι ανεμιστήρες,αυτοί που δεν έχουν δυνατότητα αναστροφής,προς τα πού στέλνουν τον αέρα? όλοι προς τα κάτω δεν τον στέλνουν?


βασικα εμενα εχει κουμπι που γυρναει αριστεροστροφα ή δεξιοστροφα...βλακειες ομως δουλεια δεν κανει τοσο καλη οσο του δαπεδου στεγνα ομως,μιλησε και το ps3 εγω δεν εχω κατι αλλο να πω!

Desmond
27-06-2011, 13:44
Αυριο ολα τα ΜΜΜ εχουν 48ωρη και δεν θα λειτουργησουν μια απορια ομως η κοπελα μου που θα πληρωσει κανα 25ευρο αυριο και αλλα 25 μεθαυριο σε ταξι για να παει στην δουλεια της τι φταιει?

Δεν μπορουσαν να κανουν απεργια 9 μεχρι την ληξη ετσι ωστε ο κοσμος τουλαχιστον να πηγαινε στην δουλεια του και μετα το μεσημερι θα επαιρνε καποιο ταξι εστω...

ΥΓ. τωρα σκεφτηκα οτι τελικα τσαμπα θα παει δουλεια αυτες τις μερες μιας και οτι βγαλει θα τα δωσει στο ταξι... ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΕΛΛΗΝΑ ΜΕΓΑΛΕ ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΣΟΥ ΤΙΣ ΓΑΜΑΤΕΣ!
Ασκούνται πιέσεις να μετατραπεί η απεργία σε στάση εργασίας, ώστε να μπορέσουν οι απεργοί να κατέβουν στο κέντρο.
Edit: Συγχαρητήρια btw.

jimspy
27-06-2011, 13:52
ta somateia hlektrodhgon einai elegxomena apo thn paske k energoyn aythaireta xoris thn symfonh gnomh ths pleopshfias ton ergazomenon poy apaitoyn stash ergasias gia na katebei o kosmos sthn poreia k metatopish ths 24orhs apergias kapoia allh mera......... pantos oi telikes apofaseis den exoyn akoma lhfthei ektos apo ethel , hlpap k tram.....

djpar
27-06-2011, 14:06
Ασκούνται πιέσεις να μετατραπεί η απεργία σε στάση εργασίας, ώστε να μπορέσουν οι απεργοί να κατέβουν στο κέντρο.
Edit: Συγχαρητήρια btw.

Μα ρε παιδια τοσο καιρο σταση κανανε και ολους τους βολευε τωρα το κανανε 48ωρη...γαμησεμε μην πω τιποτα πιο χοντρο και δεν μιλαμε για ενα ατομο μιλαμε για πολλους που αναγκαζονται να παρουν ΜΜΜ επειδη ειναι ποιο οικονομικα απο το να παρουν το αμαξι τους.

Συγχαρητηρια παντος στους απεργους χτυπανε το προβλημα στην ριζα του κακου!

ΥΓ. Η ΔΕΗ παντος, μιας και αναφερουμε για απεργιες, κοβει το ρευμα για κανα 20λεπτο-30λεπτο εδω και δεν εχω κανενα προβλημα μιας και σχεδον ολες τις φορες ηξερα ποιες ωρες θα κοπει και ετσι εκλεινα τα παντα και ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ αυτο μαλιστα

peolinio
27-06-2011, 14:22
1μιση ωρα χωρις ρευμα σε βιομηχανικη περιοχη μας δουλευουν ;

Ixor24
27-06-2011, 15:04
Την καναμε παλι την μ@λ@κια μας γυρισαμε το γονατο παλι...

Valkyre
27-06-2011, 15:12
^^ Περαστικα φιλε μου και καλη αναρωση...

geodlord7
27-06-2011, 15:18
Πουτ@ν@ κ$%#λα ΔΕΗ . Να ιδιωτικοποιηθει ρε! Να τελειώνουμε. Κατάντια και αηδία. Που φτάσαμε. 2011 και να είμαστε υποχρεωμένοι να μπαίνουμε να βλέπουμε προγραμμα για το πότε θα μας κλείσουν το ρεύμα. Ούτε στο Πακιστάν δεν παίζει να γίνεται αυτό. Ουστ!

peolinio
27-06-2011, 15:27
μαζι σου φιλε μοιραζομαι την αγανκτηση σου ειπαμε εχεις εξουσια αλλα αυτο ειναι καθαρος εκβιασμος και καταχρηση εξουσιας , ιδιωτικοποιηση τωρα μπας και μαθουν να δουλευουν

Desmond
27-06-2011, 15:31
Όχι μεσοπρόθεσμο, αιώνια μακροπρόθεσμο μας χρειάζεται...

jimspy
27-06-2011, 15:38
^^akribos.....

Chill
27-06-2011, 15:56
Όχι μεσοπρόθεσμο, αιώνια μακροπρόθεσμο μας χρειάζεται...

Αν έχει ένα θετικό η σημερινή κατάσταση αυτό είναι οι ιδιοτικοποιήσεις. Προτιμώ να ξεπουλήσουν για πενταροδεκάρες όλη τη δημόσια περιουσία παρά να πληρώνω τον κάθε αργόσχολο κάθε μήνα. Μικρό παιδί ήμουν και κοντεύω τα 30 κάθε χρόνο οι αλήτες της ΓΕΝΟΠ μας πιάνουν ομήρους. Αν δεν τους αρέσει μπορούν να παραιτηθούν......υπάρχουν κάτι θέσεις με 24k τον μήνα. Μπορώ κάλλιστα να αναπληρώσω εγώ το θεάρεστο έργο τους, μια χαρά μπορώ να ξύνω και εγώ τις μπάλες μου και να πληρώνομαι.

Όποιος έχει όρεξη για δουλειά και δεν είναι τεμπελχανάς δεν φοβάται τον ιδιώτη εργοδότη.

Οι της ΓΕΝΟΠ δε θεωρούν ότι έχουν και τον κόσμο με το μέρος τους........ζουν σε άλλο κόσμο κλασσικά. Δεν τους κατηγορώ βέβαια.....και εγώ με τους μισθούς τους σε άλλο κόσμο θα ζούσα, σίγουρα.

geodlord7
27-06-2011, 15:59
μαζι σου φιλε μοιραζομαι την αγανκτηση σου ειπαμε εχεις εξουσια αλλα αυτο ειναι καθαρος εκβιασμος και καταχρηση εξουσιας , ιδιωτικοποιηση τωρα μπας και μαθουν να δουλευουν

Έτσι ακριβώς φίλε.

Και για να μη παρεξηγούμαι, δεν ειμαι κατά της απεργίας. Αν ειναι ας κλείσουν το ρεύμα σε λίγες περιοχές, μια ή το πολύ 2 φορές συνολικά και για λίγη ώρα.

Αλλά δεν δέχομαι, να θεωρείται φυσιολογικό και ρουτίνα, να ξυπνάω εγώ το πρωί και να λέω " α, ας μπω στο site της ΔΕΗ, να δω πότε σήμερα θα αποκλειστώ, πότε να κλείσω ηλεκτρικές συσκευές, πότε να μη μπω ασανσερ γιατι μπορεί να είμαι μέσα για 2 ώρες, πότε δεν μπορώ να μαγειρέψω κτλπ κτλπ κτλπ" Α και πότε δεν θα έχω νερό γιατι σταματάνε να δουλέυουν τα πιεστικά. Και όλα αυτά σε καθημερινή βάση.

Αυτό που είπες, εκβιασμός και κατάχρηση εξουσίας. Μας βγάζουν και πρόγραμμα ...

jimspy
27-06-2011, 16:01
ολα να γινουν ιδιωτικα .....

ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΗ ΔΕΗ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ * ΟΙ ΙΔΙΩΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΚΕΡΔΟΥΣ.
Στις πλάτες των ελληνικών νοικοκυριών, που θα δουν πολύ σύντομα την τιμή του ηλεκτρικού ρεύματος (http://ellas2.wordpress.com/2010/08/08/%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B7-%C2%AB%CE%B1%CF%80/) να αυξάνεται κατακόρυφα, θα πέσει όλο το βάρος της αναδιάρθρωσης των τιμολογίων της αγοράς ενέργειας στη χώρα μας. Γ ια τους ιδιώτες της ενέργειας που καλοβλέπουν μονάδες της ΔΕΗ και επιδιώκουν πρόσβαση σε φθηνό ηλεκτρικό ρεύμα, η προοπτική μεγάλων αυξήσεων στα τιμολόγια, από το 2011 ώς το 2013, αποτελεί «μαγνήτη».
http://ellas2.files.wordpress.com/2010/08/ceb4ceb5ceb7.jpg?w=280&h=505 (http://ellas2.files.wordpress.com/2010/08/ceb4ceb5ceb7.jpg)
Σήμερα, η τιμή του ηλεκτρικού ρεύματος στην Ελλάδα είναι μακράν η φθηνότερη για τους οικιακούς καταναλωτές σε όλη την Ευρώπη, καθώς τα τιμολόγια είναι ρυθμιζόμενα από την εκάστοτε κυβέρνηση για λόγους κοινωνικής πολιτικής. Το παράδοξο πρόβλημα που καλείται να διαχειριστεί η κυβέρνηση είναι πως, ενώ το πνεύμα της απελευθέρωσης των αγορών είναι να απολαμβάνουν οι καταναλωτές φθηνότερες υπηρεσίες, στην περίπτωση του ηλεκτρικού ρεύματος θα συμβεί το αντίθετο.
Οι τιμές θα αρχίσουν από φέτος τον Σεπτέμβριο ή τις αρχές του 2011 να αυξάνονται κατακόρυφα για τους περισσότερους από τους 7,5 εκατομμύρια καταναλωτές, ώστε από τη μία η ΔΕΗ να ανακτήσει το μερίδιο που έχασε από ιδιώτες προμηθευτές στη χονδρική και από την άλλη να αναμορφωθεί η αγορά σε ό,τι αφορά την παραγωγή ώστε να έχουν κίνητρο να δραστηριοποιηθούν οι ιδιώτες που διαθέτουν μονάδες φυσικού αερίου και σήμερα «ζημιώνονται» μη μπορώντας να ανταγωνιστούν τη ΔΕΗ (http://ellas2.wordpress.com/2010/08/08/%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B7-%C2%AB%CE%B1%CF%80/) στο κόστος παραγωγής.
Σύμφωνα πάντως με τα διαθέσιμα στοιχεία από ευρωπαϊκούς οργανισμούς, τα ελληνικά νοικοκυριά απολαμβάνουν τις χαμηλότερες τιμές ηλεκτρικού ρεύματος μεταξύ όλων των οικιακών καταναλωτών των χωρών-μελών της ευρωζώνης. Στην Αθήνα, η τιμή της κιλοβατώρας (μέσος όρος) είναι μόλις 11,54 λεπτά, όταν στο Παρίσι όπου η παραγωγή είναι φτηνή λόγω των πυρηνικών εργοστασίων είναι 13,19 λεπτά, ενώ στο Βερολίνο φτάνει τα 22,78 λεπτά και στην Κοπεγχάγη ξεπερνά τα 28,6 λεπτά του ευρώ.
Με βάση τα στοιχεία της Eurostat για τα τιμολόγια ηλεκτρικού ρεύματος (http://ellas2.wordpress.com/2010/08/08/%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B7-%C2%AB%CE%B1%CF%80/) στις 27 χώρες της Ε.Ε. στο δεύτερο εξάμηνο 2009, προκύπτει ότι:
91% ακριβότερο για 1.000 – 2.500 KW
* Στις πολύ χαμηλές καταναλώσεις μέχρι και 1.000 kWh, το ηλεκτρικό ρεύμα για τους οικιακούς καταναλωτές των «27» είναι ακριβότερο σε σχέση με την Ελλάδα κατά 118,83%.
Επίσης, είναι ακριβότερο κατά 91,73% σε σύγκριση με την Ελλάδα για τους καταναλωτές των «27» με καταναλώσεις από 1.000 – 2.500 kWh.
* Στις μεγάλες καταναλώσεις, από 5.000 – 15.000 kWh, οι τιμές του ηλεκτρικού ρεύματος στους «27» είναι κατά 24,17% υψηλότερες σε σχέση με την Ελλάδα (http://ellas2.wordpress.com/2010/08/08/%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B7-%C2%AB%CE%B1%CF%80/), ενώ οι σχετικές διαφορές περιορίζονται μόλις στο 7,92% για τους πολύ μεγάλους καταναλωτές, με κατανάλωση άνω των 15.000 kWh.
Είναι προφανές από τα στοιχεία ότι τα περιθώρια αυξήσεων στο ρεύμα είναι τεράστια και οι Ελληνες θα αρχίσουν να τα νιώθουν με τον επικείμενο «εξορθολογισμό των τιμολογίων». Από την άλλη πλευρά, παράγοντες της αγοράς υποστηρίζουν ότι το πραγματικό κόστος των τιμολογίων στην Ελλάδα είναι ακριβότερο αν συνεκτιμηθεί ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη η παραγωγή βασίζεται σε σύγχρονες αλλά ακριβότερες μονάδες.
Πρόσβαση ιδιωτών στο λιγνίτη
Σήμερα η ΔΕΗ καταφέρνει να κρατά χαμηλά τα τιμολόγιά της, επειδή παράγει φτηνό ρεύμα από τις λιγνιτικές μονάδες (http://ellas2.wordpress.com/2010/08/08/%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%C E%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%81%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%B7-%C2%AB%CE%B1%CF%80/) της (καταλαμβάνει σχεδόν το 60% του συνολικού μείγματος, γι’ αυτό και η τρόικα επιδιώκει να αποκτήσουν πρόσβαση οι ιδιώτες σε ορυχεία ή μονάδες) και το πουλά πανάκριβα στους εμπορικούς καταναλωτές. Το 2009 η οριακή τιμή συστήματος (ΟΤΣ) κυμαινόταν μεταξύ 40 και 60 ευρώ η μεγαβατώρα (1.000 κιλοβατώρες), όταν οι εμπορικοί καταναλωτές την πλήρωναν προς 130 ευρώ.
http://ellas2.files.wordpress.com/2010/08/ceb4ceb5ceb71.jpg?w=280&h=339 (http://ellas2.files.wordpress.com/2010/08/ceb4ceb5ceb71.jpg)
Με αυτό τον τρόπο επιδοτούνταν οι υπόλοιπες κατηγορίες καταναλωτών, και κυρίως οι οικιακοί χρήστες. Αυτό είχε συνέπεια να χάσει μερίδια αγοράς από ιδιώτες προμηθευτές που εισάγουν «φτηνό» ρεύμα και το μεταπωλούν σε χαμηλότερες τιμές σε εμπορικές επιχειρήσεις, αλλά κρατώντας χαμηλά την Οριακή Τιμή Συστήματος, βγάζει εκτός μάχης τους ιδιώτες παραγωγούς που παράγουν ακριβότερη ενέργεια λόγω της χρήσης φυσικού αερίου, που είναι 30% ακριβότερο από το λιγνίτη.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΑΣ
Πηγή: ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ

Chill
27-06-2011, 16:04
Δικαίωμα στην απεργία, έχουν όσοι δουλεύουν.

Ε στην Ελλάδα ο Δημόσιος τομέας δεν φημίζονται για την εργατικότητα του.

Αμήν και πότε η ΔΕΗ, να γίνει ΙΕΗ......μπορεί να μην είναι εύηχο ως όνομα αλλά το προτιμώ. Νισάφι πια



Και για να χαλαρώσουμε....γιατί σε λίγο θα μας το κόψουν

Ο λαός απαιτεί να γίνει Ι Ε Η
ΟΠ ΟΠ ΟΠ "αγαπιέστε" οι της ΓΕΝΟΠ

lol

minaras_tio
27-06-2011, 16:20
Μια αλλη απορια: αυτη τη γαμημενη την ΕΡΤ γιατι την πληρωνουμε μεσα απο τη δεη; Ειναι απιστευτα πολλα τα εκατομμυρια που εχουν φαει και στην ερτ. Λες και με τις μαλακιες που δειχνει ποιος βλεπει ερτ; Ρε ουστ!
Sent from my iphone...

jimspy
27-06-2011, 16:26
Δικαίωμα στην απεργία, έχουν όσοι δουλεύουν.

Ε στην Ελλάδα ο Δημόσιος τομέας δεν φημίζονται για την εργατικότητα του.

Αμήν και πότε η ΔΕΗ, να γίνει ΙΕΗ......μπορεί να μην είναι εύηχο ως όνομα αλλά το προτιμώ. Νισάφι πια



Και για να χαλαρώσουμε....γιατί σε λίγο θα μας το κόψουν

Ο λαός απαιτεί να γίνει Ι Ε Η
ΟΠ ΟΠ ΟΠ "αγαπιέστε" οι της ΓΕΝΟΠ

lol

exeis dikio ....kaneis den doyleyei....h eksoryksh lignhth ginetai me mayrh mageia k thn dianomh , epeksergasia k synthrhsh thn kanoyn oi nefelim....

ante as poyme k kanena synthima gia epixeirhma k protash....

Chill
27-06-2011, 17:10
1 εκατομμύριο δημόσιοι υπάλληλοι συμμετέχουν στην εξόρυξη λιγνίτη!!!!

Οι υπόλοιποι είναι εναερίτες........

Τι άλλη πρόταση θες πέραν της ιδιωτικοποίησης και της άμεσης απόλυσης των κοπρόσκυλων;

jimspy
27-06-2011, 17:32
2.000.000 einai h dhm. ypallhloi me thn logikh soy ......sto 1 myrio poy kanoyn eksoryksh linghth einai k merikoi poy doyleyoyn se sxoleia, nosokomeia , mmm, dhmosies yphrhsies, , ika me merika ekatomyria asfalismenoys ktl.....alla ksexasa ......poio dgmosio sxoleio....yparxei to dyree to kalo.....idiotika k ta sxoleia loipon.....poio dhmosio nosokomeio afoy yparxei to errikos dynan..... ta nosokomeia idiotika loipon .... k paei legontas.....

.....alla ksexasa to kako den einai oti einai dhmosia.....to kako einai oti exoyn ergazomenoys poy plhrononte ayta poy prepei na plhrononte eno ego oxi.....idiotika loipon....
o gaidaros toy geitona h mikroneoellhnikh nootropia poy passarei to mega k o alafoyzos.......

Dragonpaul
28-06-2011, 00:20
"Tου Κύκλου τα γυρίσματα, που ανεβοκατεβαίνουν,
και του Τροχού, που ώρες ψηλά κι ώρες στα βάθη πηαίνουν·
και του Καιρού τα πράματα, που αναπαημό δεν έχουν,
μα στο Kαλό κ' εις το Kακό περιπατούν και τρέχουν·"

-Ερωτόκριτος-

Πόσο επίκαιροι στίχοι.....

Desmond
28-06-2011, 01:49
Πουλάνε το ρεύμα, πουλάνε το νερό
Σε λίγο θα πουλήσουνε τον Ολυμπιακό!:p

Dragonpaul
28-06-2011, 02:05
Πουλάνε το ρεύμα, πουλάνε το νερό
Σε λίγο θα πουλήσουνε τον Ολυμπιακό!:p
Eιστε κακεντρεχης κυριε....:angry:

Desmond
28-06-2011, 02:12
LOL!Σήμερα είχε τοπική συγκέντρωση/πορεία στην Φιλαδέλφεια και είπαμε να trollάρουμε λίγο την ντουντούκα (μαζί και με γαύρους)!
Seriously now:
Οι συρμοί του Μετρό θα λειτουργήσουν κανονικά την Τρίτη 28 και την Τετάρτη 29 Ιουνίου, μετά από απόφαση του Κλαδικού Σωματείου του Μετρό για αναστολή των απεργιακών τους κινητοποιήσεων.
Σε ανακοίνωσή τους οι εργαζόμενοι του Μετρό επισημαίνουν: "'Εχουμε εκφράσει εμπράκτως τη στήριξή μας στους «αγανακτισμένους» συμπολίτες μας, με τη δρομολόγηση επιπλέον συρμών τις κρίσιμες ημέρες. Επίσης είμαστε υπέρ των ειρηνικών διαδηλώσεων, διότι αν μη τι άλλο, αυτές είναι πολύ πιο αποτελεσματικές... Οι συρμοί του Μετρό θα κινηθούν κανονικά τις επόμενες δύο ημέρες. Προτείνουμε στη διοίκηση της Εταιρείας και εφόσον βρεθούν εθελοντές, η λειτουργία του μέσου να συνεχιστεί και τη νύχτα της Τρίτης προς Τετάρτη 29 Ιουνίου, ώστε να υπάρξει διαρκής εξυπηρέτηση των διαδηλωτών."



http://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=288301

Εμ.Έτσι είναι όταν πιέζεις....

djpar
28-06-2011, 18:05
ποσο σιγουρο ηταν οτι σημερα θα ειχαμε επεισοδια για να μην πω τι μου ειπε φιλος,οτι στην γωνια ηταν 300 ατομα κουκουλοφοροι 9:00 το πρωι και οταν πηγε στους μπατσους να το πει του ελεγαν "δεν ξερω τιποτα"

Desmond
28-06-2011, 22:17
ηταν 300 ατομα κουκουλοφοροι 9:00 το πρωι
Φαντάσου πόσοι ήταν μεσημέρι και απόγευμα...Παντού...

the master
28-06-2011, 22:26
λετε στημενοι απ την κυβερνηση ε?

Lefteris_X
28-06-2011, 22:47
όχι απο το τράμ είναι στημένοι

η κυβέρνησή μας δεν κάνει τέτοια, είναι καλή και δίκαιη.

Πάντως πέθανα στα γέλια σήμερα με την δήλωση του Βενιζέλου, απο το βήμα της Βουλής: "Τα νέα μέτρα είναι σκληρά και άδικα. Γιατί η οικονομική κατάσταση είναι χύμα."

λιποθύμησα στα γέλια, να ακούω (επιτέλους) λέξεις, όχι ξύλινες, αληθινές που τσούζουν (εκτός του λαού βέβαια, ήθελα να ήξερα ποιον άλλον τσούζουν).

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά δεν μπορώ να συγκρατήσω γέλια, βλέποντας τους διάφορους Υπουργούς (αρχής γενομένης απο τον Καραμανλή και την λέξη "νταβατζήδες") να ξεστομίζουν τέτοιες λέξεις, της καθομιλουμένης δημοτικής, επειδή η ξύλινη γλώσσα δεν βολεύει την "ρητορία" πλέον.

Όχι ότι με/μας πείθουν, αλλά μου προκαλεί γέλιο ρε γμτ.

And I'm cryiiiiiiiiing, I'm cryiiiiiiiiiiiiiiing.........I'm dyiiiiiiiiiiiiiiiiiiing (from cryiiiiiiiiiing), όπως λέει και σε κάποια διαφημιστικά.

Desmond
28-06-2011, 22:55
λετε στημενοι απ την κυβερνηση ε?
Όχι.Χρηματοδοτούνται* από το ΔΝΤ ώστε με τα βίαια επισόδια να αποτρέψουν τους πασιφιστές να μπούνε στην βουλή με τα νταούλια και ν'ακυρώσουν το μεσοπρόθεσμο....

*Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να τα παίρνουν και από τους μασώνους...

djpar
28-06-2011, 23:12
ειναι ΕΛΟΧΙΜ!

Ezio
28-06-2011, 23:16
*Τώρα που το σκέφτομαι, πρέπει να τα παίρνουν και από τους μασώνους...

Give me names and I will give you blood.:P

the master
28-06-2011, 23:17
χαχαχα ελεος ρε παιδια μια ερωτηση εκανα και γω !
:D

Ezio
01-07-2011, 14:51
Έχουμε εδώ θέμα για τις ταινίες, αλλά μήπως υπάρχει κάποιο ελληνικό forum ειδικά για ταινίες;

le_71
02-07-2011, 11:20
Μετά απο 823 χρόνια ήρθε ξανά μήνας (Ιούλιος 2011) με πέντε Σαββατοκύριακα ...:scratch:

|WISE|
03-07-2011, 03:58
Επιτελους!μετα απο εναν μηνα,ιντερνετ και παλι!πολιτισμος!

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

Spiros20
03-07-2011, 12:11
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc3/17478_283859312047_794942047_3312576_2291346_n.jpg

MajereMP44
03-07-2011, 12:29
σφυρι καλεμι η Μελινα

modecris
03-07-2011, 12:35
Για ψαχτείτε λίγο: έχει κανείς καμιά φίλη Μελίνα που ανά διαστήματα έχει κόκκινα μάτια? :Ρ

djpar
03-07-2011, 12:56
χαχα ρε παιδια στο funny thread μπαινει αυτο!

MajereMP44
03-07-2011, 13:05
απο μικρη φοραει φακους ή απο μικρή κανει "καρατε"?

tnf50
03-07-2011, 13:07
Χθες το βραδυ ειχε συναυλια το ωδειο μου στην Αρχιτεκτονικη. Ειχε πολυ φαση αλλα κουραστικα ρε γαμωτο. Ευτυχως ειχαμε μαματους ενισχυτες και οργανα οποτε αξιζε

Dragonpaul
03-07-2011, 14:25
Eχω σκασει απ' το φαϊ, ωστοσο, ενα ζουμερο κομματι μηλοπιτα μου κλεινει το ματι. Να το τσακισω ή οχι;

the master
03-07-2011, 14:33
τσακισε το ή οχι ...ενα απ τα δυο.

χαιρομαι που βοηθησα...

dimitrisasp
03-07-2011, 14:35
Πλακωσε την! Finish her!

Dragonpaul
03-07-2011, 14:36
τσακισε το ή οχι ...ενα απ τα δυο.

χαιρομαι που βοηθησα...
Nαι.... Μεγαλη βοηθεια ησουν... δε μπορω να πω.:makefun:
Παντως, το τσακιζω αυτη τη στιγμη. Αισθανομαι οτι θα μου βγει απο τη μυτη, αλλα συνεχιζω απτοητος...

Dragonpaul
03-07-2011, 14:38
Πλακωσε την! Finish her!
Βelieve me... I 'm on it!!!!!!

tnf50
03-07-2011, 14:39
Και γω εχω κατι βουτηματακια εδω...να τα φαω η να μην τ..........οκ θα τα φαω

the master
03-07-2011, 14:41
αχαχαχαχαχαχαχα
με μετρο τνφ με μετρο

εγω εχω κατι μπροκολα εδω ...
μην περιμενετε ερωτηση δεν προκειται να τα φαω!
:D

Dragonpaul
03-07-2011, 14:54
αχαχαχαχαχαχαχα
με μετρο τνφ με μετρο

εγω εχω κατι μπροκολα εδω ...
μην περιμενετε ερωτηση δεν προκειται να τα φαω!
:D
Ε, ναι... Προκαλουν "αερια"....:P

tnf50
03-07-2011, 14:57
Εγω για μεσημεριανο εχω λεμονατο μοσχαρι με πατατες....μηπως να ανοιγαμε ενα θρεντ με το ονομα ''τι θα φατε σημερα'' λολολολ

the master
03-07-2011, 15:06
το παρακανες

tnf50
03-07-2011, 17:05
το παρακανες

heheheheh...heh...yeah you're right sorry...

the master
03-07-2011, 17:48
οχι !εχεις ξεφυγει! ακου εκει thread για το τι τρωμε!
μηπως να ανοιξουμε thread και για το ποτε θα παμε τουαλετα?
-ρεπ και θα ζητησω απο τον admin οριστικο ban για σενα απο το forum.



:sombrero::sombrero::sombrero::sombrero::sombrero: :sombrero::sombrero::sombrero::sombrero::sombrero: :sombrero::sombrero::sombrero::sombrero::sombrero: :sombrero::sombrero::sombrero:

tnf50
03-07-2011, 17:59
Nooooooooooo....(3 ωρες αργοτερα)...οοοοο!!!

the master
03-07-2011, 18:08
YouTube - ‪Dr Evil's Laughing Scene‬‏

dimitrisasp
03-07-2011, 18:55
Κings of trolling the both of you :P

the master
03-07-2011, 19:00
dimitrisasp σε εχουν προειδοποιησει για τα offtopic μυνηματα σε παρακαλω να ειναι η τελευταια φορα γιατι θα αναγκαστω να σε αναφερω οπως εκανα και με τον tnf...

dimitrisasp
03-07-2011, 19:03
http://rahulg.typepad.com/.a/6a010536ee42e4970c0147e17e0c3f970b-pi

the master
03-07-2011, 19:07
ντροπη σου
αμα δε φας μπαν να μην με λενε γιαννη εμενα!

Giannis7
03-07-2011, 19:17
@dimitrisasp

Φοβερή η σκηνή. Με τον "dude" να παίρνει το χαρτάκι και να το παίζει άνετος. :D

Dragonpaul
03-07-2011, 19:20
Tι γελιο...

dimitrisasp
03-07-2011, 19:45
Oτι κανει ο συγκεκριμενος χαρακτηρας προκαλει γελιο και σεβασμο :P

Ezio
03-07-2011, 19:53
Από ποια ταινία ή σειρά είναι;

dimitrisasp
03-07-2011, 19:57
Aπο την ταινια The Big Lebowski

jimspy
03-07-2011, 19:57
ferte piso to shoutbox

dimitrisasp
03-07-2011, 20:18
Oντως ρε σεις γιατι δεν εχουμε shoutbox! Μοds?

Dragonpaul
03-07-2011, 20:24
O Slay εχει πει (και εχει δειξει με μετρησεις) οτι καθυστερει σημαντικα το forum. Σερνεται που σερνεται πολλες φορες, αμα μπει και το sb... Βεβαια, εμενα δε με χαλαγε καθολου.

the master
03-07-2011, 20:25
ουτε εμενα αφου εχω σχετικα γρηγορο ιντερνετ

Dragonpaul
03-07-2011, 20:32
ουτε εμενα αφου εχω σχετικα γρηγορο ιντερνετ
Δεν εχει να κανει με αυτο. Δεν εχει σημασια ποσο γρηγορο ειναι το internet που εχεις. Αν σερνεται το forum θα σερνεσαι κι εσυ. Οταν ειπα οτι δε με χαλαει, εννοουσα σαν εφαρμογη.

the master
03-07-2011, 20:51
ναι ε ?
εγω θυμαμαι παντως οτι και οταν υπηρχε shoutbox ναι μεν δεν ειχε τοπ ταχυτητα αλλα δε σερνοταν κιολας....

Ezio
03-07-2011, 20:56
Ένα μέλος (δεν θυμάμαι ποιος) έχει βάλει shoutbox σε ένα blog, όποια μέλη θέλουν μπορούν να μιλήσουν από εκεί, αν υπάρχει ακόμα.

the master
04-07-2011, 00:10
γαμω τη δεη μου μεσα

Dragonpaul
04-07-2011, 00:24
Τι επαθες; Διακοπή; Αφού σταμάτησαν...

the master
04-07-2011, 00:26
δε ξερω ρε συ εγινε διακοπη για 5 λεπτα και εκεινη την ωρα ειχα κανει τρελες μεταγραφες και τωρα τις εχασα φυσικα ξαναδοκιμασα αλλα τωρα δεν ερχονται κ
,και γω ο μλκς ενα save βαριεμαι να κανω.

θελω να βρισω

|WISE|
04-07-2011, 07:27
Γραφω στατιστικη,δεν εχω ιδεα απο το μαθημα,ειναι 6μιση,δεν εχω κοιμηθει ουτε 5 λεπτα και γραφω στις 9.ποιες οι πιθανοτητες να το περασω;;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

the master
04-07-2011, 08:35
τωρα ειναι σαν να ρωτας τι σχημα ειναι ο πλανητης γη

dimitrisasp
04-07-2011, 10:51
Γραφω στατιστικη,δεν εχω ιδεα απο το μαθημα,ειναι 6μιση,δεν εχω κοιμηθει ουτε 5 λεπτα και γραφω στις 9.ποιες οι πιθανοτητες να το περασω;;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Γινονται και θαυματα! :priest:

Valkyre
04-07-2011, 16:58
Ο προσωπικος μου celeb ερωτας για τον μηνα ιουλιο ειναι η δεσποινις Maria Sharapova....

Τι παιδαρος ειναι αυτος........

http://www.sports-wired.com/women/maria_sharapova/wos485.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_FcKvflRqiuA/TLM09tne5lI/AAAAAAAAABY/CUOnROlr5ro/s1600/hotmariawhitefit.jpg

http://tennisfreaks.contentcreatorz.com/wp-content/uploads/2010/02/maria-sharapova-wallpaper-0102.jpg
http://www.fhm.com/images/media/fckimgs/image/maria-sharapova.JPG
http://olympicgirls.net/sport-girls/mariasharapova32.jpg

Dragonpaul
05-07-2011, 01:43
Γ@μω τους Λανιστερς...

ezio_auditore
05-07-2011, 02:16
γαμω την partypoker!!!

Giannis7
05-07-2011, 14:58
γαμω την partypoker!!!
Tι σου έκανε ?

Dragonpaul
05-07-2011, 14:59
Εγω δεν ξερω, καν, ποια ειναι αυτη...

the master
06-07-2011, 08:13
εχει πεσει νεκρα στο φορουμ

tnf50
06-07-2011, 08:45
εχει πεσει νεκρα στο φορουμ


Tελεια... ψηνεσαι για διπλο dead nation? αν σκοτωσεις zombie moderator παιρνεις 500 points

the master
06-07-2011, 08:51
δεν το εχω !!!

Valkyre
06-07-2011, 09:32
Tελεια... ψηνεσαι για διπλο dead nation? αν σκοτωσεις zombie moderator παιρνεις 500 points

Ειμαι ετοιμος και σας περιμενω...ελατε αν σας βασταει!! :D :P

the master
06-07-2011, 09:41
εισαι το κλασικο boss battle που ενω περιμενεις ενα υπερ πανδυσκολο εχθρο νικας με κλειστα ματια! :D

tnf50
06-07-2011, 10:16
Η ενα boss που ενω περιμενεις οτι θα ειναι δυσκολο αποδεικνυεται υπερ-πανδυσκολο (kingdom hearts-sephiroth)...παω να βρω cheats...

the master
06-07-2011, 10:46
YouTube - ‪Buzz Killington‬‏

peolinio
06-07-2011, 10:51
Ελλαδα Καληνυχτα

Giannis7
07-07-2011, 02:05
Εγω δεν ξερω, καν, ποια ειναι αυτη...

Δεν είναι κοπέλα πάντως. Είναι εταιρία πόκερ και προφανώς ο φίλος θα παραπονιέται για κακοτυχία, όπως και οι περισσότεροι Έλληνες η αλήθεια είναι. Όσο περισσότερο βέβαια μαθαίνεις πόκερ, τόσο λιγότερο τα ρίχνεις στην κακοτυχία. Μια μικρή παρένθεση για το πόκερ. :c026:

ezio_auditore
07-07-2011, 02:31
καμια κακοτυχια κερδισα κατι μπονους 50$ και δεν μου τα δινει γιατι πρεπει να πιστοποιησω οτι ειμαι ο αληθινος και κατι αλλες μλκιες!!δεν παιζω ομως ετσι και αλλιως σε αυτην την εταιρεια,ποκερσταρς παιζω.

Dragonpaul
07-07-2011, 02:45
Δεν είναι κοπέλα πάντως. Είναι εταιρία πόκερ και προφανώς ο φίλος θα παραπονιέται για κακοτυχία, όπως και οι περισσότεροι Έλληνες η αλήθεια είναι. Όσο περισσότερο βέβαια μαθαίνεις πόκερ, τόσο λιγότερο τα ρίχνεις στην κακοτυχία. Μια μικρή παρένθεση για το πόκερ. :c026:

LOL!!!! Αλήθεια;;;; Πω πω... ρόμπα έγινα.

Giannis7
07-07-2011, 04:17
Όχι, άμα δεν ασχολείσαι λογικό είναι να μην ξέρεις.


@ezio

Έτσι είναι σε όλες τις εταιρίες ρε ΄συ. Όταν βάζεις λεφτά δεν πρέπει να αποδείξεις ότι ισχύουν τα στοιχεία που έχεις βάλεις, αν θέλεις να τραβήξεις λεφτά ή να πάρεις κάποιο bonus πρέπει (συνήθως) να τους δώσεις σκαναρισμένη την ταυτότητά σου μπρος-πίσω.

Desmond
07-07-2011, 14:10
"Για όλα φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ"!:a045:
Ρε μάγκες, δεν βρέχει...

djpar
07-07-2011, 14:18
Όχι, άμα δεν ασχολείσαι λογικό είναι να μην ξέρεις.


@ezio

Έτσι είναι σε όλες τις εταιρίες ρε ΄συ. Όταν βάζεις λεφτά δεν πρέπει να αποδείξεις ότι ισχύουν τα στοιχεία που έχεις βάλεις, αν θέλεις να τραβήξεις λεφτά ή να πάρεις κάποιο bonus πρέπει (συνήθως) να τους δώσεις σκαναρισμένη την ταυτότητά σου μπρος-πίσω.

και ο μπεος μπρος-πισω σκαναρε την ταυτοτητα!χαχα

AriStos13
07-07-2011, 22:21
40 λεπτα ακομα και εγινα καπνος..!

the master
08-07-2011, 17:30
σκεφτομαι οτι εχω τοσες εννοιες κ προβληματα που το μονο που θελω ειναι να αραξω σε ενα κρεβατι και να κοιταω το ταβανι για 10 μερες...

tnf50
08-07-2011, 17:33
σκεφτομαι οτι εχω τοσες εννοιες κ προβληματα που το μονο που θελω ειναι να αραξω σε ενα κρεβατι και να κοιταω το ταβανι για 10 μερες...

Same here...

the master
08-07-2011, 17:39
ασε ρε φιλε εχω γαμηθει να γραφω εκθεσεις ακομα και τωρα που μιλαμε ταυτοχρονα γραφω...

muku
08-07-2011, 18:31
σκεφτομαι οτι εχω τοσες εννοιες κ προβληματα που το μονο που θελω ειναι να αραξω σε ενα κρεβατι και να κοιταω το ταβανι για 10 μερες...


Same here...

Που να δείτε και αργότερα πως είναι :P Ακόμα καλά είστε εσείς. Ας έγραφα κι εγώ εκθέσεις τώρα...

Ezio
08-07-2011, 18:36
Αυτή η τελευταία χρονιά έχει όντως πίεση. Διάβασμα και μάθημα. Και τον χειμώνα θα έχουμε και το σχολείο. Και δεν ξέρω ακόμα και ποια σχολή να δηλώσω, όταν έρθει η ώρα του μηχανογραφικού.

tnf50
08-07-2011, 19:13
Εγω παω για λογιστικη πειραια(14 χιλιαδες-κατι μορια)...πιστευω οτι αμα ειμαι συγκεντρωμενος και λιγο τυχερος μπορω να τα καταφερω

modecris
08-07-2011, 20:17
σκεφτομαι οτι εχω τοσες εννοιες κ προβληματα που το μονο που θελω ειναι να αραξω σε ενα κρεβατι και να κοιταω το ταβανι για 10 μερες...


Same here...

Υπομονή παίδες, σε λίγο τελειώνει το σχολείο και μαζί του και τα προβλήματα! Μετά να δείτε ρέκλες που θα πέσουν!!

ΛΟΛ

djpar
08-07-2011, 20:27
τα προβληματα...ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ!

the master
08-07-2011, 20:53
ουτε εγω ξερω τι θα δηλωσω,θελω να δω και πως θα ειναι οι ικανοτητες μου του χρονου
εχω πολλα στο μυαλο μου σιγουρα θα γουσταρα ψυχολογια!ακομα και νομικη αν και αντιλαμβανομαι οτι ειναι πολυ δυσκολη,αν τα πραγματα δεν πανε καλα και πιο χαμηλες σχολες εμενα δεν θα με χαλαγαν καθολου...

tnf50
09-07-2011, 00:07
Σημασια εχει να υπαρχουν πολλες ευκαιριες στο επαγγελμα

the master
09-07-2011, 00:19
σημσια εχει το επαγγελμα
να αποτελει δημιουργικη δραστηριοτητα και οχι απλα ενα μεσο για εξοικονομηση χρηματων.

tnf50
09-07-2011, 00:40
σημσια εχει το επαγγελμα
να αποτελει δημιουργικη δραστηριοτητα και οχι απλα ενα μεσο για εξοικονομηση χρηματων.

Kαπως δυσκολο στην Ελλαδα...βασικα πιστευω οτι για μενα η δουλεια δεν θα αποτελει κατι δημιουργικο...τα οικονομικα τουλαχιστον. Υπαρχουν εκατομυριοι αλλοι τροποι καλλιεργειας και ψυχαγωγιας.

Dragonpaul
09-07-2011, 09:51
Πολυ νωρίς ακόμα... Ας ξανακοιμηθω...

|WISE|
09-07-2011, 13:35
Τι ωρα κλεινει ο γερμανος σημερα;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Giannis7
09-07-2011, 14:25
ασε ρε φιλε εχω γαμηθει να γραφω εκθεσεις ακομα και τωρα που μιλαμε ταυτοχρονα γραφω...

Κι εγώ τις βαριόμουνα... όλη την χρονιά να είχα γράψει και έξι εκθέσεις... :c055gfe: Στο τέλος έγραψα 13,4 έκθεση και είπα κι ευχαριστώ.

YΣ. Αν γράφεις και μιλάς ταυτοχρόνως, προβλέπω να ξεχνάς λέξεις επειδή θα είσαι αφηρημένος και τον καθηγητή σου κάπως έτσι :look: να σου λέει "Απαράδεκτη έκθεση". :p

tnf50
09-07-2011, 14:28
Dude this composition sucks...big time!

Dragonpaul
09-07-2011, 14:31
σκεφτομαι οτι εχω τοσες εννοιες κ προβληματα που το μονο που θελω ειναι να αραξω σε ενα κρεβατι και να κοιταω το ταβανι για 10 μερες...


Same here...

Ρε, αμα σας αρχίσω στις κλωτσιες και τους δυο, θα σας πω εγω... Που έχετε και προβλήματα...

Red
09-07-2011, 15:06
σημσια εχει το επαγγελμα
να αποτελει δημιουργικη δραστηριοτητα και οχι απλα ενα μεσο για εξοικονομηση χρηματων.


Να σκεφτεσται πρωτα την εξοικονομηση χρηματω και μετα ολα τα αλλα η καιροι αλλαξαν και ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα..

Βρειτε εππαγελματα που δεν θα εχετε προβλημα στο μελλον..εππαγελαμτα που εχουν παντα δουλεια.

Dragonpaul
09-07-2011, 15:45
Να σκεφτεσται πρωτα την εξοικονομηση χρηματω και μετα ολα τα αλλα η καιροι αλλαξαν και ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα..

Βρειτε εππαγελματα που δεν θα εχετε προβλημα στο μελλον..εππαγελαμτα που εχουν παντα δουλεια.
Αυτο ειναι μια αντιληψη που, κατ' εμε, ειναι περα ως περα λαθος. Κι ας αλλαξαν οι καιροι...
Καταρχην, αν επιλεξουν ενα επαγγελμα που δεν τους αρεσει επειδη απλα εχει αρκετα χρηματα, θα καταφερουν τα εξης δυο:


Δε θα ειναι ποτε ευτυχισμενοι στη ζωη τους με αυτο που κανουν και θα ειναι συνεχως μιζεροι. Και...



..ποτε δε θα βγαλουν χρηματα επειδη δε θα αγαπανε αυτο που εχουν επιλεξει. Δε θα το κανουν σωστα και με παθος, αρα δε θα κερδισουν απο αυτο.

Ανεξαρτητως, ομως, χρηματων, αυτο που εχει τη μεγαλυτερη σημασια στη ζωη ενος ανθρωπου ειναι η προσωπικη/ψυχολογικη νηνεμια. Ειναι πολυ προτιμοτερο να ειναι "ενταξει" απεναντι στον εαυτο του κανεις, εχοντας επιλεξει αυτο που αγαπα κι ας μην κερδιζει πολλα, παρα να λειτουργει με επικεντρο το χρημα και να ειναι δυστυχισμενος μεσα του.
Ειναι τεραστιο λαθος που ο σχολικος επαγγελματικος προσανατολισμος δε λειτουργει καθολου σωστα στα σχολεια. Αντι να παροτρυνει τα παιδια να "ψαχτουν" και να επιλεξουν ενα επαγγελμα που τα εκφραζει, αντιθετως, τα σπρωχνει να επιλεξουν "επικερδη" επαγγελματα και πολυ συγκεκριμενες σχολες. Αλλα γεμισαν και αυτες οι σχολες. Ποσοι οικονομολογοι και δικηγοροι να υπαρξουν πια;;;;;;
Ξερω οτι τα πραγματα απλα δεν ειναι. Αλλα αυτο που πρεπει να προεχει ειναι η προσωπικη μας ευτυχια.

the master
09-07-2011, 15:55
πολυ ωραια τα ειπες dragon ,
πχ εμενα η μανα μου μου ειπε να παω για νοσηλευτης αλλα εγω δεν τα μπορω τα ιατρικα
τωρα να κανω κατι σε ολη μου τη ζωη που δεν θα μου αρεσει?
θα προτιμησω κατι αλλο

Red
09-07-2011, 20:50
Αυτο ειναι μια αντιληψη που, κατ' εμε, ειναι περα ως περα λαθος. Κι ας αλλαξαν οι καιροι...
Καταρχην, αν επιλεξουν ενα επαγγελμα που δεν τους αρεσει επειδη απλα εχει αρκετα χρηματα, θα καταφερουν τα εξης δυο:


Δε θα ειναι ποτε ευτυχισμενοι στη ζωη τους με αυτο που κανουν και θα ειναι συνεχως μιζεροι. Και...



..ποτε δε θα βγαλουν χρηματα επειδη δε θα αγαπανε αυτο που εχουν επιλεξει. Δε θα το κανουν σωστα και με παθος, αρα δε θα κερδισουν απο αυτο.

Ανεξαρτητως, ομως, χρηματων, αυτο που εχει τη μεγαλυτερη σημασια στη ζωη ενος ανθρωπου ειναι η προσωπικη/ψυχολογικη νηνεμια. Ειναι πολυ προτιμοτερο να ειναι "ενταξει" απεναντι στον εαυτο του κανεις, εχοντας επιλεξει αυτο που αγαπα κι ας μην κερδιζει πολλα, παρα να λειτουργει με επικεντρο το χρημα και να ειναι δυστυχισμενος μεσα του.
Ειναι τεραστιο λαθος που ο σχολικος επαγγελματικος προσανατολισμος δε λειτουργει καθολου σωστα στα σχολεια. Αντι να παροτρυνει τα παιδια να "ψαχτουν" και να επιλεξουν ενα επαγγελμα που τα εκφραζει, αντιθετως, τα σπρωχνει να επιλεξουν "επικερδη" επαγγελματα και πολυ συγκεκριμενες σχολες. Αλλα γεμισαν και αυτες οι σχολες. Ποσοι οικονομολογοι και δικηγοροι να υπαρξουν πια;;;;;;
Ξερω οτι τα πραγματα απλα δεν ειναι. Αλλα αυτο που πρεπει να προεχει ειναι η προσωπικη μας ευτυχια.



Μιλαω με βαση τις τωρινες συνθηκες που δεν υπαρχουν ουτε ιδεες αλλα ουτε και καριερες..
Κοιταζω ποιο πολυ την επιβιωση στην σημερινη εποχη που ζουμε παρα το τι θα μου αρεσει ποιο πολυ να κανω..Υπαρχουν τοσοι ανεργοι εκει εξω με πτυχια που παρακαλανε να δουλεψουν εστω και part time..

Σιγουρα το να σου αρεσει κατι πολυ και να επιτυχεις πανω σε αυτο ειτε σαν καριερα ειτε απο οικονομικης πλευρας θα ειναι το καλυτερο αποτελεσμα!

dspug7
09-07-2011, 22:05
μετα απο 12ωρη βαρδυα (για 30 γαμωευρω...) δεν νιωθω τα ποδια μου, εχω γινει κατακοκκινος απο τον ηλιο και απο την υπερενταση δεν θελω ουτε να πεσω για υπνο...

AriStos13
09-07-2011, 22:25
ρωταω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.
υπαρχει καποιο προγραμμα που να αφαιρει τα λογια απο το τραγουδι και να αφηνει μονο την μουσικη?

Dragonpaul
09-07-2011, 22:33
ρωταω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.
υπαρχει καποιο προγραμμα που να αφαιρει τα λογια απο το τραγουδι και να αφηνει μονο την μουσικη?
Aυτο θα με ενδιεφερε κι εμενα...

the master
09-07-2011, 22:34
στο youtube υπαρχουν πολλα τραγουδια αμα το ψαξεις

πατα το ονομα του τραγουδιου και μετα instrumental

τωρα για προγραμμα δυσκολα θα βρεις κατι το απλο για να κανεις αυτη τη δουλεια...

roselyn
10-07-2011, 01:55
ρωταω εδω για να μην ανοιξω νεο θεμα.
υπαρχει καποιο προγραμμα που να αφαιρει τα λογια απο το τραγουδι και να αφηνει μονο την μουσικη?

Κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου θέλεις, όπως το Cool Edit Pro (έχει vocals cut)
Ένα άλλο προγραμματάκι, το οποίο είναι και open source, είναι το Audacity (http://audacity.sourceforge.net/).
Εδώ (http://audacity.sourceforge.net/help/faq?s=editing&i=remove-vocals) θα βρεις και οδηγίες για το πως θα το κάνεις.

Ελπίζω να βοήθησα. :)

AriStos13
10-07-2011, 10:47
στο youtube υπαρχουν πολλα τραγουδια αμα το ψαξεις

πατα το ονομα του τραγουδιου και μετα instrumental

τωρα για προγραμμα δυσκολα θα βρεις κατι το απλο για να κανεις αυτη τη δουλεια...
οντως εχει πολλα τραγουδια ετσι οπως τα λες..
ευχαριστω πολυ..

Κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου θέλεις, όπως το Cool Edit Pro (έχει vocals cut)
Ένα άλλο προγραμματάκι, το οποίο είναι και open source, είναι το Audacity (http://audacity.sourceforge.net/).
Εδώ (http://audacity.sourceforge.net/help/faq?s=editing&i=remove-vocals) θα βρεις και οδηγίες για το πως θα το κάνεις.

Ελπίζω να βοήθησα. :)
τα κατεβασα και τα 2 αλλα με το πρωτο πελαγωσα γιατι ειναι για επαγγελματιες και δεν εβγαλα ακρη και το δευτερο ενω εκανα οτι ελεγε το λινκ που μου εδωσες δεν δουλεψε..
ευχαριστω πολυ παντως!

roselyn
11-07-2011, 01:50
οντως εχει πολλα τραγουδια ετσι οπως τα λες..
ευχαριστω πολυ..

τα κατεβασα και τα 2 αλλα με το πρωτο πελαγωσα γιατι ειναι για επαγγελματιες και δεν εβγαλα ακρη και το δευτερο ενω εκανα οτι ελεγε το λινκ που μου εδωσες δεν δουλεψε..
ευχαριστω πολυ παντως!


Το Audacity, απ' ότι είδα, ο τρόπος αυτός δουλεύει για συγκεκριμένα stereo tracks. Από κάποια που δοκίμασα, σε μερικά τα αφαίρεσε ενώ σε άλλα όχι. Απλά χαμήλωσε την ένταση.
Το cool edit έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια και, για να είμαι ειλικρινής, δεν είχα δοκιμάσει ποτέ να αφαιρέσω τα vocals αλλά υποθέτω ότι επειδή είναι πιο επαγγελματικό, παίζει να έχει τίποτα πιο advanced features γι' αυτή τη δουλειά.
Anyway, στην τελική, όπως σου είπε και ο master, υπάρχει πάντα το youtube!!!!

WolfRathmA
11-07-2011, 02:30
To cool edit pro το εχει "αγορασει" πλεον η adobe με ονομα Adobe Audition παντως.

AriStos13
11-07-2011, 02:35
Το Audacity, απ' ότι είδα, ο τρόπος αυτός δουλεύει για συγκεκριμένα stereo tracks. Από κάποια που δοκίμασα, σε μερικά τα αφαίρεσε ενώ σε άλλα όχι. Απλά χαμήλωσε την ένταση.
Το cool edit έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια και, για να είμαι ειλικρινής, δεν είχα δοκιμάσει ποτέ να αφαιρέσω τα vocals αλλά υποθέτω ότι επειδή είναι πιο επαγγελματικό, παίζει να έχει τίποτα πιο advanced features γι' αυτή τη δουλειά.
Anyway, στην τελική, όπως σου είπε και ο master, υπάρχει πάντα το youtube!!!!

οντως το λεει αυτο στο λινκ με τις οδηγιες..
οσο για το αλλο προγραμμα με το που το ειδα καλα λεω @@ δεν γινεται δουλεια εδω..το παλεψα κανενα μισαωρο αλλα προκοπη δεν ειδα.
και ετσι στραφηκα στην λυση του master....!
ευχαριστω και τους δυο σας παιδια..!

the master
11-07-2011, 03:06
no problem dude

criter
11-07-2011, 23:52
Οι συναναστροφες με περιθωριακους θα σε οδηγησουν στην αβυσσο

Συμβουλη απο τον Γεννητωρ μου για τις κακες παρεες

AriStos13
12-07-2011, 15:32
υπαρχει τιποτα πιο ομορφο απο το να ξερεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που πραγματικα σε αγαπουν και σε θελουν μεσα στην ζωη τους παρολο τις οποιες δυσκολιες που υπαρχουν??

dimitrisasp
12-07-2011, 15:34
υπαρχει τιποτα πιο ομορφο απο το να ξερεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που πραγματικα σε αγαπουν και σε θελουν μεσα στην ζωη τους παρολο τις οποιες δυσκολιες που υπαρχουν??

Eεεε.. Το PS3.. Ηelloooo??? :P

Εννοειται πως οχι :bike:

AriStos13
12-07-2011, 15:50
Eεεε.. Το PS3.. Ηelloooo??? :P

Εννοειται πως οχι :bike:

μετα απο αυτο εννοειτε ρε Δημητρη!!!!!
χαχαχα φιλε ειναι απιστευτο συναισθημα!!!

the master
13-07-2011, 15:48
ερχονται τα σουβλακια!

Dragonpaul
13-07-2011, 15:50
ερχονται τα σουβλακια!
Θα γινεις χοντρος αμα τρως συνεχεια απ' εξω.:modecris:

the master
13-07-2011, 15:57
τι κακο θα κανει μια πιτα χωρις λαδι καλαμακι κοτοπουλο και λιγη σοσ?
α και μια πατατες.

Dragonpaul
13-07-2011, 16:01
Τεσπα, εντάξει... Αλλα μη νομίζεις. Απο κάτι τέτοια παχυνα εγω.

the master
13-07-2011, 16:25
ελπιζω τωρα που θα παω ηγουμενιτσα να μπω σε προγραμμα...

dimitrisasp
13-07-2011, 16:35
τι κακο θα κανει μια πιτα χωρις λαδι καλαμακι κοτοπουλο και λιγη σοσ?
α και μια πατατες.

"Sigh" :ranger:

the master
13-07-2011, 16:44
lolzz

Valkyre
13-07-2011, 17:00
Προσωπικα κι εμενα ετσι μου αρεσουν τα σουβλακια καλαμακι. Καλαμακι δαγκωτο. Με αλαδωτη πιτα παντα. Ειδικα εχω προτιμηση στο πιτα καλαμακι χοιρινο και οχι πιτα καλαμακι κοτοπουλο.

Χθες τσακισα 3 πιτα καλαμακι χοιρινο, σημερα ομως με βλεπω για 4 καλαμακια μην σου πω να παρω κι ενα 5ο καλαμακι γιατι δεν μου εφτασαν τα χθεσινα καλαμακια.

Ωραιο ειναι να συνδυαζεις τα συγκεκριμενα πιτα καλαμακια με μια ωραια χωριατικη σαλατιτσα και καλο σωστο φρεσκο ψωμακι. Και φυσικα να ξερουμε απο που παιρνουμε καλαμακι. Μιλαμε για σωστο καθαρο κρεας σε πιτα καλαμακι χοιρινο, οχι βλακειες. Γιατι εχουμε φαει καλαμακια και καλαμακια.

Ενα ομως ειναι το σωστο το πιτα καλαμακι χοιρινο κι εγω θα φαω 4 μπορει και 5 καλαμακια σημερα!

dimitrisasp
13-07-2011, 17:14
Συμφωνα με προσφατες ερευνες απο την παγκοσμια επιστημονικη κοινοτητα:


<<Plastic is not edible>>

jimspy
13-07-2011, 19:53
phksame ....g@amo toys pykslaks g@mo

the master
13-07-2011, 19:58
Προσωπικα κι εμενα ετσι μου αρεσουν τα σουβλακια καλαμακι. Καλαμακι δαγκωτο. Με αλαδωτη πιτα παντα. Ειδικα εχω προτιμηση στο πιτα καλαμακι χοιρινο και οχι πιτα καλαμακι κοτοπουλο.

Χθες τσακισα 3 πιτα καλαμακι χοιρινο, σημερα ομως με βλεπω για 4 καλαμακια μην σου πω να παρω κι ενα 5ο καλαμακι γιατι δεν μου εφτασαν τα χθεσινα καλαμακια.

Ωραιο ειναι να συνδυαζεις τα συγκεκριμενα πιτα καλαμακια με μια ωραια χωριατικη σαλατιτσα και καλο σωστο φρεσκο ψωμακι. Και φυσικα να ξερουμε απο που παιρνουμε καλαμακι. Μιλαμε για σωστο καθαρο κρεας σε πιτα καλαμακι χοιρινο, οχι βλακειες. Γιατι εχουμε φαει καλαμακια και καλαμακια.

Ενα ομως ειναι το σωστο το πιτα καλαμακι χοιρινο κι εγω θα φαω 4 μπορει και 5 καλαμακια σημερα!


YouTube - &#x202a;Buzz Killington&#x202c;&rlm;

Giannis7
13-07-2011, 20:04
Προσωπικα κι εμενα ετσι μου αρεσουν τα σουβλακια καλαμακι. Καλαμακι δαγκωτο. Με αλαδωτη πιτα παντα. Ειδικα εχω προτιμηση στο πιτα καλαμακι χοιρινο και οχι πιτα καλαμακι κοτοπουλο.

Χθες τσακισα 3 πιτα καλαμακι χοιρινο, σημερα ομως με βλεπω για 4 καλαμακια μην σου πω να παρω κι ενα 5ο καλαμακι γιατι δεν μου εφτασαν τα χθεσινα καλαμακια.

Ωραιο ειναι να συνδυαζεις τα συγκεκριμενα πιτα καλαμακια με μια ωραια χωριατικη σαλατιτσα και καλο σωστο φρεσκο ψωμακι. Και φυσικα να ξερουμε απο που παιρνουμε καλαμακι. Μιλαμε για σωστο καθαρο κρεας σε πιτα καλαμακι χοιρινο, οχι βλακειες. Γιατι εχουμε φαει καλαμακια και καλαμακια.

Ενα ομως ειναι το σωστο το πιτα καλαμακι χοιρινο κι εγω θα φαω 4 μπορει και 5 καλαμακια σημερα!

Και εγώ θα σου χτυπήσω καλαμάκια (:a042:) για το εξαιρετικό post.


:c026:

Lefteris_X
13-07-2011, 20:49
μπριζόλα μοσχαρίσια στα κάρβουνα και μια γαβάθα χωριάτικη, η μεν απο ντόπιο αλανάρικο κοπάδι και η δε απο τον κήπο μας!

(και τα δύο απο το εξοχικό στην Ανάβυσσο, τι περιμένατε λολ, κοπάδι στην Δάφνη Αθήνας; )

και τα δύο τσακίστηκαν πριν 3 ώρες......και τώρα ξαναπεινάω το φελέκι μου.

αυτά τα 96 κιλά φταίνε, θέλουν τάϊσμα το κέρατό τους. :P

djpar
13-07-2011, 21:00
Xaxa παστιτσιο μαγκες

Lefteris_X
13-07-2011, 21:13
με βλέπω πιο βραδάκι να χτυπάω 3 πιτα-σουβλάκι (ήτοι καλαμάκι χοιρινό) με τομάτα+κρεμμύδι+καυτερό πιπέρι.......η στάνταρντ συνταγή που ακολουθώ εδώ και 20 χρόνια.......(όταν δεν πεινάω ιδιαίτερα...............όταν πεινάω αγγίζω τα 5 εύκολα)

tnf50
13-07-2011, 21:19
Μακαρονια με κιμα απο τα χερακια της μαμας μου...all time classic

Lefteris_X
13-07-2011, 21:21
αχ αυτές οι μανάδες..........φάτε παιδιά απο τη χρυσοχέρα μάνα, γιατί όταν βρειτε καμμιά γυναίκα θα τρώτε τα @@ μου.......με την αχρηστία που τις βαράει πλέον

Chill
13-07-2011, 21:28
αχ αυτές οι μανάδες..........φάτε παιδιά απο τη χρυσοχέρα μάνα, γιατί όταν βρειτε καμμιά γυναίκα θα τρώτε τα @@ μου.......με την αχρηστία που τις βαράει πλέον

U know υπάρχουν ακόμα γυναίκες......ψάξτες της στην βόρεια Ελλάδα. Άμα περιμένεις να βρεις γυναίκα - που να εκπληρεί τους όρους του ανδρικού ορισμού για την γυνή - στην Αθήνα ατύχησες.

Τυγχάνει να έχω πάρε δώσε με Σαλονικιές τον τελευταίο χρόνο και έχω πάθει κοκομπλόκο. Η καταγωγή πλέον δρα ερεθιστικά για μένα. Περιττό να πω ότι αν ποτέ έρθει η ώρα μου για παντρειά η γυναίκα πρέπει να είναι βορειοελλαδίτισσα 100% (κατά προτίμηση Χαλκιδική <3 <3 <3 <3 <3 <3). Όλες οι άλλες μόνο για πήδημα. Μου λέει η φίλη μου ξέρω εγώ εκ Χαλκιδικής..... "πρέπει να φύγω - από τον καφέ - να πάω στον χασάπη να πάρω κρέας για να μαγειρέψω" και ερεθίζομαι. Μου λέει πρέπει να σιδερώσω κάτι ρούχα και τρέχει ο ίδρος ποτάμι από το άναμα...... Περίεργο ναι αλλά μου συμβαίνει xaxa!!!!! Ίσως φταίει ότι έχω μπλέξει μόνο με ακαμάτες, άχρηστες εντελώς, μόνο "φλάουτο" έπαιζαν καλό αλλά πλέον κοντά στα 30 μετράνε και άλλα πράγματα ρόλο......

Εγώ σήμερα έφαγα πατάτες τηγανητές, σαλατούλα και λεμονάτο μοσχαράκι στην γιαγιά, η μαγειρική της οποίας γάμησε για μια ακόμα φορά.

Lefteris_X
13-07-2011, 21:40
ομολογώ πως μου σηκώθηκε

τέτοιες ατάκες, τόσα χρόνια στην Αθήνα και μετά από ποοοοοοοοσες παρτενέρ, παίζει και να μην έχω ακούσει τίποτα απο τα παραπάνω (περίεργο που είμαι ανύπαντρος; :P)

jk_blue_tiger
13-07-2011, 21:47
αχ αυτές οι μανάδες..........φάτε παιδιά απο τη χρυσοχέρα μάνα, γιατί όταν βρειτε καμμιά γυναίκα θα τρώτε τα @@ μου.......με την αχρηστία που τις βαράει πλέον

Λευτερη εξαρταταται τη γυναικα
Μην τα ισοπεδωνεις ολα. Υπαρχουν και καποιες που ξερουν να μαγειρευουν.
Η δικη μου π.χ. μου φτιαχνει ακομα και μεξικανικο:a038-1:!
Και φυσικα δεν μενει κανενα burito στο πιατο.

Ezio
13-07-2011, 21:50
U know υπάρχουν ακόμα γυναίκες......ψάξτες της στην βόρεια Ελλάδα. Άμα περιμένεις να βρεις γυναίκα - που να εκπληρεί τους όρους του ανδρικού ορισμού για την γυνή - στην Αθήνα ατύχησες.

Τυγχάνει να έχω πάρε δώσε με Σαλονικιές τον τελευταίο χρόνο και έχω πάθει κοκομπλόκο. Η καταγωγή πλέον δρα ερεθιστικά για μένα. Περιττό να πω ότι αν ποτέ έρθει η ώρα μου για παντρειά η γυναίκα πρέπει να είναι βορειοελλαδίτισσα 100% (κατά προτίμηση Χαλκιδική <3 <3 <3 <3 <3 <3). Όλες οι άλλες μόνο για πήδημα. Μου λέει η φίλη μου ξέρω εγώ εκ Χαλκιδικής..... "πρέπει να φύγω - από τον καφέ - να πάω στον χασάπη να πάρω κρέας για να μαγειρέψω" και ερεθίζομαι. Μου λέει πρέπει να σιδερώσω κάτι ρούχα και τρέχει ο ίδρος ποτάμι από το άναμα...... Περίεργο ναι αλλά μου συμβαίνει xaxa!!!!! Ίσως φταίει ότι έχω μπλέξει μόνο με ακαμάτες, άχρηστες εντελώς, μόνο "φλάουτο" έπαιζαν καλό αλλά πλέον κοντά στα 30 μετράνε και άλλα πράγματα ρόλο......

Εγώ σήμερα έφαγα πατάτες τηγανητές, σαλατούλα και λεμονάτο μοσχαράκι στην γιαγιά, η μαγειρική της οποίας γάμησε για μια ακόμα φορά.
Δηλαδή για σένα η γυναίκα είναι μόνο για σεξ, μαγείρεμα και σιδέρωμα;

Chill
13-07-2011, 21:51
ομολογώ πως μου σηκώθηκε

τέτοιες ατάκες, τόσα χρόνια στην Αθήνα και μετά από ποοοοοοοοσες παρτενέρ, παίζει και να μην έχω ακούσει τίποτα απο τα παραπάνω (περίεργο που είμαι ανύπαντρος; :P)

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος xaxa!!!!!!!!

Και δεν σου μιλάω για καμιά γκόμενα του πεταματού, μιλάμε για ΘΕΑ!!! Κυκλοφορούμε και γυρίζουν όλα τα μαγαζιά για να την δουν (και κοντεύει να σκάσει το στήθος μου από το φούσκωμα xaxa), περπατάει και σείεται η Γη!!! Άντε να βρεις λοιπόν τέτοια γυναίκα και να την αφήσεις να φύγει...........

Και το καλύτερο δεν στο πα, φτιάχνει και ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ.

Lefteris_X
13-07-2011, 21:54
δεν τα ισοπεδώνω όλα, ισοπεδώνω αυτές που έχω γνωρίσει και τις όμοιές τους....

....γιατί αυτή η "κατηγορία" γυναικών είναι παντελώς τσακωμένες με την κουζίνα και εν γένει με το νοικοκυριό....

* κατηγορία = ψηλές (άνω του 1.78 τουλάχιστον γιατί κοντύτερες παίζει μεγάλη απόσταση απο εμένα και δεν το κάνω κέφι καθόλου) εμφανίσιμες (απο αρκετά καλές έως πολύ καλές) κλπκλπ, πιστεύω ότι είναι γνωστή η κατηγορία.....(τώρα μην μου πείτε "τι περιμένεις απο αυτές; μουσακά;" ε, εντάξ γνωστό κ αυτό.....αλλά ρε αδέρφια, δεν προκαλούνται ανορθωτικές τάσεις με άλλες..."κουσούρι" που έχω απο 15 ετών ρε γμτ)

PDS
13-07-2011, 22:44
Eχει και τα αρνητικα του το να εχεις διπλα σου κοπελα που λατρευει την μαγειρικη.
Ειχα φτασει κοντα στα 90 κιλα σε χρονο dt:a050:
Δεν προλαβαινα να το κλεισω το ριμαδι το στομα και ακουγα απο το βαθος ''ετοιμα και τα τυροπιτακια!!μετα εχει γλυκο'':a050::a050:

Τωρα ειμαι μονος και 10+ κιλα ελαφρυτερος.:a020:

Chill
14-07-2011, 01:37
Ειχα φτασει κοντα στα 90 κιλα σε χρονο dt:a050:

Δεν καίγατε θερμίδες δηλαδή ε :d030:

the master
14-07-2011, 01:39
Δεν καίγατε θερμίδες δηλαδή ε :d030:

YouTube - &#x202a;Buzz Killington&#x202c;&rlm;

PDS
14-07-2011, 02:21
Δεν καίγατε θερμίδες δηλαδή ε :d030:

:a045:

Ποσο να καψεις?Μετα απο χρονια καις ολο και πιο λιγο,ενω παραλληλα τρως περισσοτερο.:runrun:

|WISE|
14-07-2011, 05:26
:a045:

Ποσο να καψεις?Μετα απο χρονια καις ολο και πιο λιγο,ενω παραλληλα τρως περισσοτερο.:runrun:


Πιστευεις οτι αυτη ειναι η φυσικη εξελιξη του αντρα;

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Valkyre
14-07-2011, 10:36
WTF?

....

aaaahhh the internet...

serious business....

....

MajereMP44
14-07-2011, 11:11
Ειδα τον Batman να φιλιεται με τον Robin.Τελικά ειναι αδερφη ο Batman?Πρεπει να ειναι fake.Αλλιως η Γκοθαμ χρειαζεται καινουριο υπερ-ηρωα.Να στειλουμε τον ΓΑΠ.

PDS
14-07-2011, 13:21
Πιστευεις οτι αυτη ειναι η φυσικη εξελιξη του αντρα;

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Να τρωει περισσοτερο ή να καιει πιο λιγο?:p

the master
14-07-2011, 14:52
was uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup

tnf50
14-07-2011, 15:42
was uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup

umm actually it's wazuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup...yo

the master
14-07-2011, 15:43
χρονια πολλα dude!

tnf50
14-07-2011, 17:52
Ευχαριστω man

dimitrisasp
14-07-2011, 18:14
Χρονια πολλα και απο μενα αδερφε! Παντα με υγεια!

Dragonpaul
14-07-2011, 19:49
Χρονια πολλα!!!!

Lefteris_X
14-07-2011, 19:59
Χρόνια Πολλά κ από εμένα.

"It takes AGES to be SEGA"

για όποιον το θυμάται το λογοπαίγνιο AGES<>SEGA, που χρησιμοποίησε το τμήμα μάρκετινγκ της εταιρείας, 1992-1994...(άσχετο μεν, αλλά τώρα μου ήρθε)

Chill
15-07-2011, 06:04
Ξύπνησα, έχοντας κοιμηθεί μόλις 2 ώρες, μετά από κλασσικό beer night και Φ Ε Υ Γ Ω

Μύκονος ετοιμάσου!!!!!!!!!

Desmond
15-07-2011, 12:57
Ξύρισα το κεφάλι μου και πρέπει να πάω επειγόντως για μπάνιο για να μαυρίσει η ασπρίλα!χαχα!

Lefteris_X
15-07-2011, 14:22
μια φορά (άσχετο με το ποστ παραπάνω του Νίκου, απλά μου ήρθε φλασιά), άκουσα απο μια κοπελιά να λέει για έναν γνωστό της, που τυχαία εκεί που καθόμασταν στη γειτονιά και τα λέγαμε (και πέρασε ο γνωστός της και την χαιρέτησε) να λέει: του πάει το καθόλου μαλλί....

"Πας καλά;" της λέω...."απο πότε το καραφλέησον λέγεται μόδα;"

"ε, μα αφού δεν έχει μαλλιά τι να πω;" ανταποκρίνεται αυτή.

"ε, ξέρω γω τι να πεις; πες......ωραίο το ΑΖΑΧ (τα κάνει αόρατα)......αλλά του πάει; ......η καράφλα; Έλα μνί στον τόπο σου!"

έχουμε ξεφύγει τελείως μου φαίνεται.

σε λίγο θα φοράμε τα μποξεράκια / σλιπ, πάνω απο τα παντελόνια, και θα το λέμε ωραίο...(αν και όπως πάει το "φανατικό αντριλίκι"......μην βάλουν κανά στρινγκ αντί σλιπ, if you get my meaning :P)

enstikto
15-07-2011, 15:05
Κάτσε ρε συ. Η καραφλα (ξουρα) όντως σε κάποιους παει.
Έχω φίλο που με ξυρισμενα μαλλιά είναι πολύ καλύτερος απ΄οτι με μαλλιά.
Φανταζεσε τον kratos με καρεδακι; :P

Valkyre
15-07-2011, 16:10
μια χαρα ειναι το ξυρισμενο μαλλι αν σου παει. Υπαρχουν ατομα που με μαλλια απλως δεν βλεπονται. Φανταζεται κανεις τον κυριο στο avatar μου με μαλλια?? Υπαρχουν φυσικα και αλλοι που με ξυρισμενο μαλλι φαινονται παντελως γελοιοι. Οπως εγω ας πουμε.

PDS
15-07-2011, 16:15
Κάτσε ρε συ. Η καραφλα (ξουρα) όντως σε κάποιους παει.
Έχω φίλο που με ξυρισμενα μαλλιά είναι πολύ καλύτερος απ΄οτι με μαλλιά.
Φανταζεσε τον kratos με καρεδακι; :P

http://4.bp.blogspot.com/_fxGuwquBG10/TOBfspkfC3I/AAAAAAAAApc/txXadFm0zlA/s1600/he-man.jpg


Oντως παει σε καποιους το ξυρισμενο,ακομα και αν εχουν φαλακρα.


μια χαρα ειναι το ξυρισμενο μαλλι αν σου παει. Υπαρχουν ατομα που με μαλλια απλως δεν βλεπονται. Υπαρχουν φυσικα και αλλοι που με ξυρισμενο μαλλι φαινονται παντελως γελοιοι. Οπως εγω ας πουμε.

Freddie Lumberg...
http://www.lifo.gr/uploads/image/289526/freddie-ljungberg34.jpg

Με μαλλι ηταν χαλια.

Lefteris_X
15-07-2011, 17:33
τι να πω βρε παιδιά....οκ κάποια άτομα όντως φαίνονται ωραία με γουλί την κεφαλή.

Πιστεύω όμως , ότι ένα ωραίο εν γένει άτομο (ωραίο πρόσωπο / χαρακτηριστικά) που του πάει το γουλί, θα του πάει και το μαλλί. Όχι όμως ότι "νά 'ναι" στυλ μαλλιού, γιατί εκεί είναι το κλειδί = για κάθε άνθρωπο, χαρακτηριστικά προσώπου, υπάρχει και το αντίστοιχο στυλ που του αρμόζει.

anyways, καλή η κουβέντα για τρίχες ή την απουσία τους! :P

djpar
15-07-2011, 18:04
ρε παιδια για τριχες θα μιλαμε τωρα? Εδω μιλαμε καθε μερα βλεπω στην παραλια κατι....μαγιο φοβερα δεν καλυπτουν τιποτα!

dimitrisasp
15-07-2011, 19:33
ρε παιδια για τριχες θα μιλαμε τωρα? Εδω μιλαμε καθε μερα βλεπω στην παραλια κατι....μαγιο φοβερα δεν καλυπτουν τιποτα!

Ασε ρε φιλε.. Ειδα ενα "φεγγαρι" τις προαλλες και μου εσπασε ο λαιμος :P

le_71
15-07-2011, 20:54
1350 VS 1353






ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ....... ΤΡΕΛΟ MILF <33<33<33

dimitrisasp
15-07-2011, 20:56
Εχω ερωτα με Τσαπανιδου! Την αγαπαω κυριολεκτικα! Γυναικαρα!

Dragonpaul
16-07-2011, 01:18
Θησείο-Στήλες και το ανάποδο, μέσω Διονυσίου Αρεοπαγιτου.
Η πιο όμορφη βόλτα του κόσμου!!!!

F1_STK
16-07-2011, 01:38
Θησείο-Στήλες και το ανάποδο, μέσω Διονυσίου Αρεοπαγιτου.
Η πιο όμορφη βόλτα του κόσμου!!!!

Μεγαλη κουβεντα ειπες..
Και ειδικα βραδυ ετσι?

|WISE|
16-07-2011, 05:03
Ελεος με αυτα τα Β.Π.
Να θες να πας με την κοπελα σου να πιεις μια μπυρα στο κεφαλαρι και να θες 7 ευρω για την φιαλη 330;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

dimitrisasp
18-07-2011, 11:27
Oι Red Hot Chili Peppers βγαλανε νεο singlακι αμπαλαεο!

djpar
18-07-2011, 13:18
δηλαδη για μια hilary κλεισανε την παραλιακη χτες και σημερα?

Valkyre
18-07-2011, 13:57
Ελεος με αυτα τα Β.Π.
Να θες να πας με την κοπελα σου να πιεις μια μπυρα στο κεφαλαρι και να θες 7 ευρω για την φιαλη 330;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

ειναι επειδη πηγες με την κοπελα σου φιλε, να το ξερεις... φορολογειται το γυναικολοι στις μερες μας....

djpar
18-07-2011, 14:30
και πρεπει να πας ΒΠ...αντε καλη τυχη λοιπον στα μυαλα του Ελληνα που δεν αλλαζουν ποτε!

Lefteris_X
18-07-2011, 14:42
αυτή η "μόδα" απο τα τέλη 80ς έως μέσα 90ς που οι ΜΟΝΟ γυναίκες πλήρωναν έχει εκλείψει;

ή πάλι σε λάθος χώρα είμαι :P ;;;

djpar
18-07-2011, 16:32
λαθος χωρα λαθος χρονος...

Lefteris_X
18-07-2011, 17:03
ok.......axaxaxaxaxaaxaxaxax

dimitrisasp
18-07-2011, 20:13
Μολις δειρανε ενα θειο μου 80 χρονων για να τον ληστεψουν και ειναι στο νοσοκομειο με σωληνακια. Γαμω τον μπελα μου με το κωλομπουρδελο που μπλεξαμε!

Dragonpaul
18-07-2011, 20:28
Μολις δειρανε ενα θειο μου 80 χρονων για να τον ληστεψουν και ειναι στο νοσοκομειο με σωληνακια. Γαμω τον μπελα μου με το κωλομπουρδελο που μπλεξαμε!
Ελα, ρε συ... Ελπιζω να ειναι καλα ο ανθρωπος και χεστα τα χρηματα και ο,τι του πηραν. Παντως, ελεος πια!!!!!!! Ελεος!!!!!