PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

djpar
12-05-2011, 20:18
gia sou re wise...xaxa ayta ta kinezakia eine top!

|WISE|
12-05-2011, 21:16
gia sou re wise...xaxa ayta ta kinezakia eine top!


;)

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

the master
13-05-2011, 08:51
αρχαια θεωρητικης σημερα
αντε να παει στο καλο...

Valkyre
13-05-2011, 10:40
εδω στην ελλαδα εχουμε την ταση οταν βλεπουμε ανρθωπο με σχιστα ματια να τον λεμε κινεζο. Επισης εχουμε την ταση οταν βλεπουμε ιδεογραμματα να λεμε κατευθειαν οτι ειναι κινεζικα. Παιδια....υπαρχουν πολλοι ανθρωποι απο διαφορετικες χωρες που εχουν σχιστα ματια. Αν θελουμε να τους βαλουμε ολους σε μια κατηγορια, τους λεμε "ασιατικης προελευσης"! Επισης το PS3 δεν γραφει κινεζικα στο japanese store (το εχουμε ακουσει και αυτο) γραφει γιαπωνεζικα!! Ναι ναι κι ομως γιαπωνεζικα! :p

ΥΓ: Η γκομενα στο βιντεο ειναι λοιπον αμερικανιδα (λογικα απο την προφορα και τον μαλακα γκομενο που εχει) ασιατικης προελευσης! :)

djpar
13-05-2011, 11:01
αχα οκ...λοιπον η ΚΙΝΕΖΟΥΛΑ τα σπαει...χαχαχαχαχαχαχα

Valkyre
13-05-2011, 11:07
^^ -ρεπ! Απλα και ομορφα! :) :P

ΥΓ: Ρε τρελε djpar εννοειται πως εκανα πλακα! χαχα το ελω επειδη ειδα αυτο που μου εστειλες! πρεπει να εχω δωσει 2 ή 3 φορες -ρεπ τοσα χρονια και σε περιπτωσεις που αξιζε να το δωσω! Οχι ετσι και για χαβαλε :)

Lefteris_X
13-05-2011, 11:13
χααχαχαχα με το σχιστο-μάτικο έχω ένα κόλλημα κ εγώ.

Σκηνικό: επίσημη παρουσίαση του Wii - Ελλάδα, σε ειδικό εκθεσιακό χώρο.

Μπαίνω μέσα, βλέπω ένα τσούρμο (μαντραχαλάδες) να παίζουν σαν ****......και κάπου εκεί κοντά, βλέπω ένα....εχμ.....πλάσμα........γύρω στο 1.74....με ξανθό μαλλί, ταγέρ / φουστίτσα.....και σχιστό μάτι........κόβω λίγο κίνηση (μην είναι κανά μλκσμένο απο κανά vgame site)......και παρατηρώ ταμπελίτσα "Nortec αντιπρόσωπος απο Ιαπωνία".............ΧΕΣΤΗΚΑ πάνω μου! Αμάν, λέω, αυτή είναι Ιαπωνικής καταγωγής; ΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ; Μιλάει ελληνικά μια χαρά!

Ε, περιττό............δεν έπαιξα καθόλου Wii για τα επόμενα 45 λεπτά περίπου....:D.....και όταν έληξε....εχμ....η συνομιλία.......τότε ναι......έφυγα. (τι περιμένατε να πω; ότι έπαιξα Wii με δίπλα την όμορφη κοπελιά; έλεος, άφησα τους μαντραχαλάδες να παίζουν και αυτή να τους βλέπει με απορία χαμογελώντας κ να πεθαίνουμε στα γέλια μαζί)....

Melnibonian
13-05-2011, 11:28
YouTube - ΞšΞ¬Ο„ΞΉ κουρασμΞ*Ξ½Ξ± παλικάρια - ΀η χούφτωσΡς; χούφτωσ' την!

Lefteris_X
13-05-2011, 11:53
μα τι είναι αυτά που λες βρε Mel!!!!!!!! αφού είναι μίσχος!

σα δεν ντρέπεσαι! τσ τσ τσ :D

djpar
13-05-2011, 12:12
^^ -ρεπ! Απλα και ομορφα! :) :P

ΥΓ: Ρε τρελε djpar εννοειται πως εκανα πλακα! χαχα το ελω επειδη ειδα αυτο που μου εστειλες! πρεπει να εχω δωσει 2 ή 3 φορες -ρεπ τοσα χρονια και σε περιπτωσεις που αξιζε να το δωσω! Οχι ετσι και για χαβαλε :)

μαζευω απο αλλους -rep μην φοβασε


:triniti:

Ezio
13-05-2011, 12:38
αρχαια θεωρητικης σημερα
αντε να παει στο καλο...

Θεωρητικός και εσύ, ε; Και εγώ σήμερα αρχαία κατεύθυνσης έγραψα. Πώς τα πήγες; Τι θέματα έβαλαν;

Melnibonian
13-05-2011, 14:06
Εγώ πάντως στην χοληστερίνη και στο ζάχαρο απέτυχα,στα δε τριγλυκεριδια λευκη κολλα.....lol

|WISE|
13-05-2011, 15:35
εδω στην ελλαδα εχουμε την ταση οταν βλεπουμε ανρθωπο με σχιστα ματια να τον λεμε κινεζο. Επισης εχουμε την ταση οταν βλεπουμε ιδεογραμματα να λεμε κατευθειαν οτι ειναι κινεζικα. Παιδια....υπαρχουν πολλοι ανθρωποι απο διαφορετικες χωρες που εχουν σχιστα ματια. Αν θελουμε να τους βαλουμε ολους σε μια κατηγορια, τους λεμε "ασιατικης προελευσης"! Επισης το PS3 δεν γραφει κινεζικα στο japanese store (το εχουμε ακουσει και αυτο) γραφει γιαπωνεζικα!! Ναι ναι κι ομως γιαπωνεζικα! :p

ΥΓ: Η γκομενα στο βιντεο ειναι λοιπον αμερικανιδα (λογικα απο την προφορα και τον μαλακα γκομενο που εχει) ασιατικης προελευσης! :)

Εγω εχω αυτη την ταση..ακομα και τους ιαπωνες της σονυ κινεζους τους λεω...wtf?δεν ειναι ολοι ιδιοι;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

djpar
13-05-2011, 16:39
οχι ρε η βασικη διαφορα κινεζου με ιαπωνα ειναι οτι ο ιαπωνας αμολαει hadouken κατι που ο κινεζος δεν μπορει να κανει εκ φυσεως!

the master
13-05-2011, 18:15
Θεωρητικός και εσύ, ε; Και εγώ σήμερα αρχαία κατεύθυνσης έγραψα. Πώς τα πήγες; Τι θέματα έβαλαν;

απλα πραγματακια, τσιμπησα ενα 17 πιστευω

Ezio
13-05-2011, 18:36
απλα πραγματακια, τσιμπησα ενα 17 πιστευω

Κι εμάς εύκολα μας βάλανε.

Chill
13-05-2011, 21:34
Ήμουν στο σπίτι της ξαδέρφης μου και κυνήγαγα την τρίχρονη ανιψιά μου για να την φιλήσω. Μιλάμε για τρελό κυνήγι και το μικρό σφαίρα........Anyway την πιάνω και και την αρχίζω στα φιλιά. Ξαφνικά την βλέπω να φωνάζει διαμαρτυρόμενη.....

-Τι έχεις αγάπη μου
-Έχεις αγκαθάκια

Όχι δεν μεταμορφώθηκα σε τριαντάφυλλο ξαφνικά απλά είμαι αξύριστος axaxaxaxa.........Εντάξει δάκρυσα, να ναι καλά το αστέρι και ας κοντεύει το κεφάλι μου να σπάσει μετά το πέρας 10 λεπτών μαζί της!!!!

djpar
13-05-2011, 21:42
απο τα ποιο ωραια μηνυματα στο forum, χρωσταω rep και να φανταστεις δεν μπορω τα μικρα...

Chill
13-05-2011, 21:49
Ούτε και εγώ τα μπορώ αδερφέ, με πιάνει πονοκέφαλος στο δεκάλεπτο. Με τρελαίνουν κυριολεκτικά αλλά πετάνε ατάκες σαν την παραπάνω και με κάνουν αλοιφή :>

|WISE|
13-05-2011, 22:19
Eμενα μαρεσουν τα μικρα αλλα μπορω να φαω μεχρι ενα...

Sent from my U20i using Tapatalk

the master
13-05-2011, 22:50
το ποιο αστειο ειναι να μαθεις σε ενα δυχρονο να λεει οτι ειναι παναθηναικος ενω εχει πατερα ολυμπιακο!

Desmond
14-05-2011, 00:15
το ποιο αστειο ειναι να μαθεις σε ενα δυχρονο να λεει οτι ειναι παναθηναικος ενω εχει πατερα ολυμπιακο!
Εύκολο!Το έκανα με το ανήψι μου έμμεσα.Απλά του έδειξα το tattoo και πήγε με το γνωστό κλαψοπαραπονοπαρακάλι των μικρών και ζήτησε μια ζωγραφιά τριφύλλι όπως του Νίκου!

jimspy
14-05-2011, 05:03
mia oritsa akoma ......

chronohill
14-05-2011, 21:37
τελικα τα ουζα χτυπανε για τα καλα!

djpar
14-05-2011, 21:40
τα ουζα παντα χτυπανε,οπως και η μαυροδαφνη στην Πατρα!

chronohill
14-05-2011, 21:44
DJpar μη μου λες για πατρα!βαλτος εισαι?ειναι το μωρο μου εκει και εχω να το δω 2 βδομαδες!γιαυτο τα πινω μαλλον!lol τι υπεροχη πολη η πατρα παρεπιπτοντως...

Lefteris_X
14-05-2011, 22:34
They live...(παλιά ταινία)

αισθάνομαι λες κ φοράω τα "ειδικά" γυαλιά ηλίου...

Aphelian
14-05-2011, 22:46
They live...(παλιά ταινία)

αισθάνομαι λες κ φοράω τα "ειδικά" γυαλιά ηλίου...

OBEY .

zisisx
14-05-2011, 22:53
βαριεμαι......

tnf50
14-05-2011, 23:42
Φυσικη κατευθυνσης την τριτη...δεν προλαβαινω να βαρεθω

Aphelian
14-05-2011, 23:55
4 χρόνια είναι πολλά?

Lefteris_X
15-05-2011, 01:23
ναι....συνήθως στα 5......."game over"


και πας για νέο "insert coin"...:D

djpar
15-05-2011, 12:24
Twra sto M(Makedonia TV) milane gia aeropsekasmous

Sorry gia ta greeklish grafw apo Ps3

tnf50
15-05-2011, 13:31
Διαβαστε τι κουφο μου ετυχε:
Πριν λιγες μερες πηγα με την παρεα μου σινεμα να δω το thor. Ολα ηταν οκ μεχρι που ακουσα μια φωνη μεσα στην αιθουσα να φωναζει ΣΚΑΣΤΕ!!!... Aυτο γινοταν για πολλη ωρα και διαπιστωσα οτι φωναζε σε ατομα απο την παρεα μου(καθομασταν random). Oταν βγηκαμε εξω αρχισε να μας ακολουθαει και να εχει το κλασικο υφακι ''τρεχει τιποτα?''. Τελοσπαντων δεν επεσε ξυλο η κατι τετοιο αλλα δικαιολογειται 20κατι χρονων ανθρωπος να κανει ετσι για μια ταινια? δε μας εκανε απλα παρατηρηση,φωναζε τοσο που λιγο ελλειψε να μου φυγουν τα nachos απο το χερι... υποψιαζομαι οτι ηταν καποιου ειδους nerd και τσαντιστηκε που ψιθυριζαμε την ωρα της ταινιας που παρουσιαζε τον παιδικο του ηρωα σε 3D...WTF???

Dragonpaul
15-05-2011, 13:39
Διαβαστε τι κουφο μου ετυχε:
Πριν λιγες μερες πηγα με την παρεα μου σινεμα να δω το thor. Ολα ηταν οκ μεχρι που ακουσα μια φωνη μεσα στην αιθουσα να φωναζει ΣΚΑΣΤΕ!!!... Aυτο γινοταν για πολλη ωρα και διαπιστωσα οτι φωναζε σε ατομα απο την παρεα μου(καθομασταν random). Oταν βγηκαμε εξω αρχισε να μας ακολουθαει και να εχει το κλασικο υφακι ''τρεχει τιποτα?''. Τελοσπαντων δεν επεσε ξυλο η κατι τετοιο αλλα δικαιολογειται 20κατι χρονων ανθρωπος να κανει ετσι για μια ταινια? δε μας εκανε απλα παρατηρηση,φωναζε τοσο που λιγο ελλειψε να μου φυγουν τα nachos απο το χερι... υποψιαζομαι οτι ηταν καποιου ειδους nerd και τσαντιστηκε που ψιθυριζαμε την ωρα της ταινιας που παρουσιαζε τον παιδικο του ηρωα σε 3D...WTF???
Kαταρχην, αυτο ειναι λαθος thread για κατι τετοιο.
Δευτερον, οταν πηγαινω κινηματογραφο για να δω μια ταινια, ασχετως ειδους, σεβομαι τους υπολοιπους που εχουν πληρωσει να δουν την ταινια, οπως απαιτω να με σεβονται και εκεινοι. Αν θελω να μιλησω, το κανω τοσο χαμηλοφωνα που δε με ακουει ουτε ο διπλανος μου. Αν εσυ και η παρεα σου χαχανιζατε/μιλαγατε/σχολιαζατε/παιζατε (ολα αυτα μου εχουν τυχει) δικαιως αντεδρασε οποιος αντεδρασε. Αντιδρω κι εγω. Αρχικα δε φωναζω "Σκαστε" βεβαια, αλλα αν μετα απο ευγενικες παραινεσεις δε σταματησουν, ε, τοτε γινομαι λιγοτερο ευγενικος.
Ο κινηματογραφος δεν ειναι χωρος για κους κους. Αν καποιος επιθυμει κατι τετοιο, υπαρχουν αναλογοι χωροι.

Dragonpaul
15-05-2011, 18:54
Mα τοση εξαρτηση πια;;;;;;

the master
15-05-2011, 19:33
κοιτα ο τυπος που λεει ο tnf ηταν παρανοικος
δε νομιζω οτι παει κανεις σε τετοιου ειδους ταινιες για να απολαυσει το σεναριο!
μετα ηρθε για ξυλο και επρεπε να υπερασπιστουμε εμεις τους μικροτερους και ενας ακυρος που του ελεγε να σταματησει αλλιως θα φωναξει την αστυνομια.
δε νομιζω εσυ dragon να ερχοσουν για να μας πλακωσεις επιπλεον ποτε δε πηγες σινεμα για χαβαλε ,δεν καταλαβαινω με τη παρεα σου δλδ πατε και δε βγαζετε κουβεντα?

Dragonpaul
15-05-2011, 19:46
κοιτα ο τυπος που λεει ο tnf ηταν παρανοικος
δε νομιζω οτι παει κανεις σε τετοιου ειδους ταινιες για να απολαυσει το σεναριο!
μετα ηρθε για ξυλο και επρεπε να υπερασπιστουμε εμεις τους μικροτερους και ενας ακυρος που του ελεγε να σταματησει αλλιως θα φωναξει την αστυνομια.
δε νομιζω εσυ dragon να ερχοσουν για να μας πλακωσεις επιπλεον ποτε δε πηγες σινεμα για χαβαλε ,δεν καταλαβαινω με τη παρεα σου δλδ πατε και δε βγαζετε κουβεντα?
Φιλιππε, ναι, οταν εγω παω να δω ταινια δεν ενοχλω κανεναν. Οπως λεω και πιο πανω, οταν θελω να μιλησω το κανω εξαιρετικα χαμηλοφωνα. Και βεβαια εγω δε θα ερχομουν να σε πλακωσω. Απεχθανομαι τη βια.
Δε ξερω τι περιπτωσαρα ηταν ο τυπος, γενικα μιλαω.

the master
15-05-2011, 19:49
οκ dude

Lefteris_X
15-05-2011, 20:04
προσωπικά τι μου έχει τύχει;

είμαι στο Village Μαρούσι, με μια κοπελιά.

Εντός αίθουσας και κατά την διάρκεια της ταινίας (αρχή, γύρω στο δεκάλεπτο).

Σε κάποια φάση, άρχιζε να μυρίζει περίεργα - άσχημα, και λέω απο μέσα μου "κάποιος μλκας θα έκλασε", αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να το πω στην κοπελιά, έλεος, την ήξερα λίγες μέρες!

Έλα που όμως, μου λέει η ίδια "Ρε Λευτέρη, μου μυρίζει κάτι πολύ άσχημα δεν αντέχω άλλο, απο κάπου πίσω έρχεται η μυρωδιά".........

........κάνω μια έτσι πίσω το κεφάλι μου ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΔΩ;

Δύο μαλακιστήρια στα 17-19 με ντύσιμο ψευτο-trendy για σφαλιάρες και μαλλί είμαι / δεν είμαι gay (κάτι ενδιάμεσο)...........ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥΣ και στα @@ τους όλα.

καπάκι:

"Ρε, ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ; ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΤΩΡΑ. ΤΩΡΑ!"

το αστείο είναι ότι ο ένας χέστηκε από τον φόβο του, ο άλλος όμως είπε να το παίξει μαγκάκος, και απάντησε "γιατί ρε φίλε; καθαροί είμαστε"

.........σηκώνομαι όρθιος, τον κοιτάζω με ύφος "πες κάτι να σε σκοτώσω με τα χέρια μου τώρα ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, θα το ευχαριστηθώ"......και του λέω "ΑΝ ΣΕ 10 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙΣ, ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ 10 ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ, ΑΚΟΥΣ ΠΙΠΙΤΣΑ;"

Περιττό να πω, ότι συμμορφώθηκαν ΚΑΙ οι δύο, απο το βάθος των καθισμάτων κάποιοι είπαν "σωστός" και "έχεις δίκιο" και πέσανε και παλαμάκια (λολ).....και φυσικά ούτε ΚΙΧ απο κανέναν για όλη την διάρκεια του έργου.

γμτ.........δεν μου έκανε την χάρη όμως να αντιμιλήσει.....κρίμα και θα το χαιρόμουν.

κ εγώ απεχθάνομαι την βία. (δεν φαίνεται; :D) σε ανθρώπους. Σε "ζώα" θεωρώ ότι είναι επιτακτική, έως θανάτου - σε περίπτωση που δεν "αυτο-εξημερώνονται" τα "ζώα" όταν τους κάνουν παρατήρηση.

άκου εκει, "βγάλαμε τα παπούτσια μας, μέσα στο σινεμά" και "είμαστε καθαροί, τι σε πειράζει;"..................ΕΛΕΟΣ.

Ezio
15-05-2011, 20:51
Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, δύο μακακισμένες είχαν βάλει τα πόδια τους στα μπροστινά τους καθίσματα ενώ καθόντουσαν κάποιοι εκεί μέσα. Επίπεδο 0.

Βγήκες φοβερός στα μάτια της κοπέλας μετά ή μπα;

Lefteris_X
15-05-2011, 21:07
βασικά είχα βγεί "φοβερός" ήδη πριν πάμε σινεμά (indoor athletics) :D

απλώς μετά όταν γυρνούσαμε, σχολίασε: κατάλαβα ότι, την "έχει κάτσει" όποιος σου πει μλκίες ε;

"ναι".....

"συμπεριλαμβάνονται και οι γυναίκες, δεν χαίρουν διάκρισης! τι σόι ισότητα έχουμε;"

και κάπου εκεί το βούλωσε..............όμορφα = γιατί μπόρεσα να ακούσω την progressive μουσικούλα μου σαν άνθρωπος στο αμάξι............πρόλαβε και μου είπε ότι ακούει κυρίως ελληνικά........συνεπώς με ένα σμπάρο - δύο τρυγώνια (= με ένα κράξιμο στο σινεμά, κατάφερα ηρεμία στο σινεμά, ηρεμία στο αμάξι+άκουσμα της μουσικής μου+την πληροφόρηση ότι ακούει ελληνικά......οπότε την άφησα σπίτι της για πάντα...λολ.......άλλωστε μέρες την ήξερα....και με σκυλιά δεν συναναστρέφομαι :D για πάνω από μερικές ώρες)

dspug7
15-05-2011, 21:18
το χειροτερο που μου εχει τυχει ειναι να εχω διπλα μου μια κοπελα η οποια ειχε βαλει το κινητο σε σακουλακι, για να μην το λερωσει φαινεται απο το λαδι του ποπ κορν, και εστελνε ολη την ωρα μυνηματα...
α και οταν ειχα παει να δω το jurassic park 3 σε απογευματινη προβολη ειχε ερθει εκδρομη ενα δημοτικο σχολειο....

minaras_tio
16-05-2011, 02:01
Πριν λιγο τελειωσε η εκπομπη πρωταγωνιστες στο mega. Ειχε θεμα τις φυλακες ανηλικων. Τοσα παιδια μεσα κλεισμενα,οχι αδικα πιθανοτατα,αλλα με βαρυτατες ποινες απο τους καραγκιοζηδες δικαστες και εισαγγελεις... Και δεκαδες πολιτικοι με δεκαδες σκανδαλα,με κλεψιμο εκατομμυριων ευρω και αλλα πολλα,και ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ φυλακη... Ελλαδα δε μαμιεσαι λεω εγω...Ασχετο:υπαρχει ακομα καποιος που να ψηφιζει;;;

Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...

Valkyre
16-05-2011, 14:39
Συμφωνω απολυτα με το οτι οταν καποιος παει στον κινηματογραφο και νομιζει οτι ειναι στον καναπε του σπιτιου του μου σπαει τα νευρα και μου ερχεται να του ριξω σφαλιαρα. Οχι επειδη θελω να απολαυσω το σεναριο τοσο, οσο επειδη ειναι δειγμα ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑΣ και ΑΓΕΝΕΙΑΣ στους γυρω του και σε εμενα. Φυσικα δεν θα παρακολουθησω καποιον ουτε θα κανω τετοιες αηδιες για κατι τετοιο, αλλα ναι, θα του πω ΣΚΑΣΕ μεσα στο σινεμα γιατι εγω πληρωσα 10 ευρω για να απολαυσω μια ταινια με ή χωρις σεναριο. Δεν πληρωσα 10 ευρω για να ακουω τον καθενα να κανει οτι γουσταρει λες και ειναι μονος του στο σινεμα με την παρεα του.

Σορρυ tnf50 αλλα αυτη η συμπεριφορα -αν ειχατε τετοια συμπεριφορα ετσι, δεν ξερω- ειναι απαραδεκτη. Το σινεμα ειναι ενας χωρος κοινος και μοιραζεται με πολλους ανθρωπους. Πρεπει να υπαρχει σεβασμος, εγω κι εσυ μπορει να βρισκουμε μια ταινια γελοια, αδιαφορη, βαρετη, ανουσια κλπ. Αυτο δεν δινει κανενα απολυτως δικαιωμα να κανουμε την αιθουσα μπουρδελο και να ενοχουμε τους διπλανους μας οι οποιοι πληρωσαν λεφτα για να παρακολουθησουν την ταινια.

Φυσικα ο αλλος που εφτασε στο σημειο να σας παρακολουθει ειναι αρρωστος οκ, το αλλο ακρο λολ :P

djpar
16-05-2011, 15:01
καλα δεν ξερουμε και αν ο tnf φωναζε ή απλα ψιθύριζε,εχει διαφορα!

tnf50
16-05-2011, 15:15
Oχι παιδια ο τυπος δε φωναζε σε εμενα αλλα σε ατομα της παρεας μου...ουτε σε εμενα αρεσει να με ενοχλουν την ωρα της ταινιας αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση ο τυπος αντεδρασε υπερβολικα και πολλοι αλλοι θεατες ενοχληθηκαν απο τη συμπεριφορα του... ενταξει δεν ειμασταν και αγγελουδια αλλα οχι κ ετσι. Στο κατω-κατω αυτοι που μιλουσαν ηταν παιδια γυμνασιου και δε νομιζω πως 20+ χρονων μαντραχαλος θα εκανε τοσο χαμο. Προφανως κατι δεν ηταν normal με τον τυπα. Ειναι τυχερος που δεν ειχα flamethrower μαζι μου...

Valkyre
16-05-2011, 15:34
^^ Καλα ειπαμε απο την στιγμη που σας παρακολουθουσε μετα στανταρ κατι δεν πηγαινε καλα και με δαυτον.

Αλλα παιδια στο σινεμα ειναι οντως ακρως εκνευριστικο να γινεται φασαρια και να μην μπορεις να ευχαριστηθεις μια ταινια (κακη-καλη δεν εχει σημασια) οπως αρμοζει.

tnf50
16-05-2011, 15:55
Συμφωνω απολυτα. Τις περισσοτερες φορες μαλιστα μαλωνω οποιον απο την παρεα μου μιλαει επειδη δε θελω να μπλεξουμε πουθενα...

the master
16-05-2011, 17:34
τνφ ξερεις να μαλωνεις αλλα οταν ξεκινας εσυ τις μαλακιες δε σε σταματα κανεις

το ποιο γαματο με το thor παντως ηταν οτι εκει που τη φιλησε στο χερι ξεκινησαν αποδοκιμασιες ενω οταν τη φιλησε στο στομα πανηγυρισμοι!

επισης να πω κατι που μαλλον δεν καταλαβατε ολο το σινεμα εκεινη τη μερα ειχε ορεξη για χαβαλε μπορει μερικοι απο σας να θελετε ντε και καλα απολυτη νεκρικη σιγη υπαρχουν το ιδιο πολλοι που πανε για το χαβαλε τους.δε μιλαω βεβαια για καφριλες του στυλ βγαζω τα παπουτσια μου και τα ακουμπαω στη θεση του διπλανου μου

geodlord7
16-05-2011, 17:51
Στην Τατιάνα, έχει μια milfara που λέει ότι είχε σχέση με το γιό του συντρόφου της!

Αυτά μόνο στις τσόντες δεν γίνονται?? :P :P

Που σαι Chill :D

Valkyre
16-05-2011, 17:56
@ Τhe Master, πρεπει να καταλαβεις οτι και ΕΝΑΣ απο τους 200 μεσα στο σινεμα να θελει να δει την ταινια με ησυχια και χωρις τον χαβαλε που θελουν οι υπολοιποι 199, εχουμε την υποχρεωση να τον σεβαστουμε αν θελουμε να λεμε οτι ειμαστε πολιτισμενοι ανθρωποι...

Αν καποιος θελει να πηγαινει σινεμα για να κανει τον χαβαλε του με αποτελεσμα να σπαει τα νευρα του αλλου που δεν εχει ορεξη για χαβαλε, αλλα να κανει αυτο για το οποιο πληρωσε 10 ευρω -τουτεστην να παρακολουθησει μια ταινια-, μπορει καλλιστα να παει σε καποιο αλλο μερος. Για χαβαλε ειναι οι καφετερειες, τα μπαρ τα σπιτια κλπ κλπ. Αλλιως αμα θελουν να κανουν χαβαλε μεσα στο σινεμα, να μου δωσουν στην εξοδο τα 10 ευρω που πληρωσα.

Μου εχουν καταστρεψει απειρες καλες ταινιες καφροειδη πλασματα που επειδη εχουν ορεξη για χαβαλε βρισκουν "αστειες" ορισμενες πολυ σοβαρες σκηνες και ερμηνειες και αλλες φορες επειδη με τον χαβαλε τους δεν παρακολουθουν την ταινια και δεν εχουν καταλαβει Χριστο, νομιζουν οτι η ταινια ειναι μαπα...

Και φυσικα δεν μιλαω για ταινιες τυπου Θορ... μιλαω για ταινιες τυπου The Fighter που ειχα κατι μαλακισμενα μπροστα μου που γελαγανε με την επικη ερμηνεια του Κριστιαν Μπεηλ κι επειδη τα ηλιθια ακουσαν "Fighter" και Kristian Bale (ξερετε ο τυπος που παιζει τον Μπατμαν!!!) νομιζαν οτι θα δουν μια ταινια γεματη ξυλο, μπουκετα και φουλ τεστοστερονη και επειδη δεν ηταν αυτο -ευτυχως- η ταινια φροντισαν να μας την καταστρεψουν εμας που την ειχαμε σε εκτιμηση...

Και φυσικα αυτο ειναι ενα μονο παραδειγμα. Κοντολογοις χαβαλες μονο οταν θελουν και οι 200. Αν ενας δεν γουσταρει τουμπεκι, γιατι πρεπει να υπαρχει σεβασμος. Γιατι αν δεν ισχυει αυτο που λεω, τοτε δειτε το και απο την αντιθετη σκοπια. Στις 5 τα ξημερωματα απο τους 200 ανθρωπους οι 199 θελουν ησυχια για να κοιμηθουν.... εγω ο ενας θελω να κανω χαβαλε και να βαλω την μουσικη στο τερμα και να πεταω βεγγαλικα... αρα με την λογικη αυτη... το δικαιουμαι να το κανω? (και μην μου πειτε ειναι ωρα κοινης ησυχιας γιατι κι εγω θα σας πω οτι στο σινεμα ισχυει το ιδιο πραγμα, γι αυτο σας λενε να κλεινετε τα κινητα σας και να σεβεστε τον διπλανο σας)

Φυσικα δεν τα λεω αυτα προσωπικα για εσενα φιλε The_Master, ισχυουν για ολους μας ανεξαιρετως. Και το λεω επειδη πολλες φορες λυπηθηκα τα λεφτα που εδωσα και δεν ευχαριστηθηκα πολλες ταινιες εξαιτιας ανωριμων συμπεριφορων. Δεν θελω νεκρικη σιγη, δεν με ενοχλει να πει μια κουβεντα ο αλλος ψιθυριστα -κι εγω το κανω- οχι ομως να μιλαει δυνατα και παραδειγματικα λες και ειναι στο σπιτι του.

Terastios
16-05-2011, 18:02
Τη να τα κάνεις τα λεφτά άμα δεν έχεις την Υγεία σου !

the master
16-05-2011, 18:50
οκ εχεις ενα δικιο αλλα και γω σαν ποιο νεος θελω να βγω να γελασω λιγο τωρα αν ο αλλος θελει να μας πλακωσει επειδη μιλησαμε δε ξερω τι αλλο να πω

tnf50
16-05-2011, 18:57
Kαλα ρε μαστερ ομως περα απο την πλακα ο σεβασμος στους αλλους ειναι βασικη προυποθεση στο σινεμα αν δε σου αρεσει υπαρχει και το home entertainment...στην περιπτωση μας ομως ο τυπος εχασε το δικιο του απο τη στιγμη που μας εβρισε αρα δε νιωθω οτι χαλασα τη βραδια καποιου-ισα ισα εμεις ξενερωσαμε περισσοτερο

Valkyre
16-05-2011, 19:12
οκ εχεις ενα δικιο αλλα και γω σαν ποιο νεος θελω να βγω να γελασω λιγο τωρα αν ο αλλος θελει να μας πλακωσει επειδη μιλησαμε δε ξερω τι αλλο να πω

Kι εγω νεος ειμαι...δεν ειμαι κανας γεροξεκουτης γκρινιαρης (ο Nikon ειναι αυτος :P) αλλα το σινεμα ειναι χωρος που ο κοσμος παει για να παρακολουθησει μια ταινια και μαλιστα επι πληρωμη. Ειναι προφανες οτι δεν μπορεις τον χωρο του σινεμα να τον μετατρεψεις σε καφετερεια. Αν εχεις ορεξη για να κανεις χαβαλε και πειραχτηρι, κακως επελεξες τον χωρο του σινεμα. Δεν δικαιουσαι σε αυτον τον χωρο να κανεις φασαρια και χαβαλε ενοχλοντας τους αλλους. Νομιζω ειναι αυτονοητο και απολυτως λογικο.

Ειπαμε κι εγω ψιθυριζω και θα πω κατι δεν εχω προβλημα με αυτο προς θεου και θα κανω και κανα καλαμπουρακι με την παρεα μου αλλα χαμηλοφωνα, χωρις να ενοχλω τους διπλα μου και οχι καθολη την διαρκεια της ταινιας. Το προβλημα ειναι οταν παρεες συμπεριφερονται οπως ειπα λες και ειναι στο σπιτι τους, μιλωντας δυνατα και μαλιστα επιδεικτικα. Δηλαδη ξερουν οτι ενοχλουν απλα στα @@ τους. Αυτο οχι δεν το δεχομαι γιατι ειναι δειγμα αναισθησιας. Παντα κατα την γνωμη μου.

Dragonpaul
16-05-2011, 20:00
Θα λενε τωρα: "Καλα που αποκλειστηκανε απο τη Σιενα και δε μας πετυχαν στον ημιτελικο στη Βαρκελωνη."

the master
16-05-2011, 20:28
Kαλα ρε μαστερ ομως περα απο την πλακα ο σεβασμος στους αλλους ειναι βασικη προυποθεση στο σινεμα αν δε σου αρεσει υπαρχει και το home entertainment...στην περιπτωση μας ομως ο τυπος εχασε το δικιο του απο τη στιγμη που μας εβρισε αρα δε νιωθω οτι χαλασα τη βραδια καποιου-ισα ισα εμεις ξενερωσαμε περισσοτερο


δηλαδη εμεις ημασταν ασεβεις?

και επειδη πολλοι δεν πολυ καταλαβατε θα σας πω εγω την ιστορια μας
μεγαλη παρεα 10 ατομα καθησαν δευτερη σειρα εγω και ο τνφ στην 4 και αλλα δυο παιδια στη 5
κλασσικα εγω και ο τνφ λεγαμε τις μαλακιες μας χωρις να φωναζουμε αλλα λογικο ειναι να γελαγαμε καμια φορα
τα παιδια στη 2 σειρα που ηταν μικροτεροι μας μιλουσαν ,η αληθεια ειναι οτι εγω 2 σειρς πισω δεν τους ακουγα
ξαφνικα ακουγετε μια κραυγη αλλα κραυγη οχι μαλακιες ΣΚΑΣΤΕ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (στην αρχη νομιζα οτι το ειπε καποιος απο μας για πλακα),ε αν θελετε τη γνωμη μου ο τυπας ηθελα απλα να το παιξει μαγκας στη τυπισα που ειχε, ισα ισα αυτος ενοχλεισε με τη κραυγη οχι τα παιδια που στο κατω κατω παιδια ειναι και θελουν να μιλησουν περισσοτερο αν δε κανουν χαβαλε τωρα ποτε θα κανουν?

Terastios
16-05-2011, 20:40
Δλδ αυτο δεν ειναι spam εδω ?.....

tnf50
16-05-2011, 20:46
Oπως τα λεει ο μαστερ ειναι αλλα η τυπισα δε νομιζω οτι ηταν γκομενα του...νομιζω πως ηταν η μανα του αλλα παλι...μπα δεν παιζει

Valkyre
16-05-2011, 20:52
δηλαδη εμεις ημασταν ασεβεις?

και επειδη πολλοι δεν πολυ καταλαβατε θα σας πω εγω την ιστορια μας
μεγαλη παρεα 10 ατομα καθησαν δευτερη σειρα εγω και ο τνφ στην 4 και αλλα δυο παιδια στη 5
κλασσικα εγω και ο τνφ λεγαμε τις μαλακιες μας χωρις να φωναζουμε αλλα λογικο ειναι να γελαγαμε καμια φορα
τα παιδια στη 2 σειρα που ηταν μικροτεροι μας μιλουσαν ,η αληθεια ειναι οτι εγω 2 σειρς πισω δεν τους ακουγα
ξαφνικα ακουγετε μια κραυγη αλλα κραυγη οχι μαλακιες ΣΚΑΣΤΕ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (στην αρχη νομιζα οτι το ειπε καποιος απο μας για πλακα),ε αν θελετε τη γνωμη μου ο τυπας ηθελα απλα να το παιξει μαγκας στη τυπισα που ειχε, ισα ισα αυτος ενοχλεισε με τη κραυγη οχι τα παιδια που στο κατω κατω παιδια ειναι και θελουν να μιλησουν περισσοτερο αν δε κανουν χαβαλε τωρα ποτε θα κανουν?

Ειπαμε οτι ο τυπας που γκαριξε μεσα στην αιθουσα και παρακολουθουσε μετα, σαφως δεν ειναι νορμαλ τυπος ουτε και τον δικαιολογησε κανεις. Ομως αυτο που λες στην τελευταια προταση, οτι επειδη ειναι παιδια πρεπει τωρα να κανουν χαβαλε, συγνωμη αλλα το βρισκω λαθος...

Πληρωνουμε για να μπουμε στο σινεμα φιλε...θελουμε να δουμε την ταινια... δεν θελουμε να ακουμε παιδια να κανουν χαβαλε (δυνατα οπως ειπα, και με τροπο ασεμνο και προκλητικο).

Σκεψου το αλλιως.... εισαι στο σπιτι σου και κοιμασαι στις 5 τα ξημερωματα και το γειτονακι σου επειδη ειναι παιδακι και θελει να κανει χαβαλε, δικαιολογειται να βαλει την μουισικη στην διαπασων και να πεταει δυναμιτακια εξω απο το παραθυρο σου? Επειδη ειναι παιδι και θελει να κανει τον χαβαλε του?

Σορρυ αλλα δεν συμφωνω με αυτο, οπως σου ειπα υπαρχουν πολλα μερη που μπορει καποιος να παει και να κανει χαβαλε χωρις να ενοχλει αυτους που δεν εχουν ορεξη για χαβαλε, αλλα για να δουν μια ταινια πυο την πληρωσαν. Αμα ηταν τσαμπα το σινεμα, οκ να το δικαιολογουσα. Ομως πληρωνεις φιλε και το ποσο πλεον δεν ειναι της πλακας για να σου χαλαει την διασκεδαση το καθε πιτσιρικι που θελει να διακωμωδει τις ταινιες...

the master
16-05-2011, 20:56
ok δε διαφωνω ουτε εμεις κανουμε τετοιες καφριλες απλως σε τετοιου ειδους ταινιες οι περισσοτεροι πανε για να γελασουνε οχι για να βυθιστουν στη μαγεια ετσι?
και γελασε ολο το σινεμα και χειροκροτηματα κτλ

τωρα αμα ειναι καμια σοβαρη ταινια να κατσουμε να παρακολουθησουμε σοβαρα
αυτο πιστευω εγω.

Dragonpaul
16-05-2011, 20:56
Αμα ηταν τσαμπα το σινεμα, οκ να το δικαιολογουσα.
Και ουτε Δημητρη. Καθε χωρος/happening/δραστηριοτητα εχει συγκεκριμενο σκοπο. Αυτο οφειλει να το σεβεται ο καθενας, ανεξαρτητως χρηματικου αντιτιμου.

Valkyre
16-05-2011, 20:59
^^ Eχεις δικιο, απλα ηθελα να κανω μια υποχωρηση στην κουβεντα για να μην φαινομαι απολυτος :)

Dragonpaul
16-05-2011, 21:02
^^ Eχεις δικιο, απλα ηθελα να κανω μια υποχωρηση στην κουβεντα για να μην φαινομαι απολυτος :)
ΟΧΙ!!!!!!! Να τα τσακισεις τα παλιοπαιδα master και tnf που κανουν φασαρια στις ταινιες!!!!!! Θα εισαι εντελως ανυποχώρητος!!!!!!!!!!!!!!

Οκ, just kiddin....!!!!!!! :c055gfe:

tnf50
16-05-2011, 21:09
ΟΧΙ!!!!!!! Να τα τσακισεις τα παλιοπαιδα master και tnf που κανουν φασαρια στις ταινιες!!!!!! Θα εισαι εντελως ανυποχώρητος!!!!!!!!!!!!!!

Οκ, just kiddin....!!!!!!! :c055gfe:

Δε θα σε πετυχουμε σε κανενα σινεμα...ουτε 1 δευτερολεπτο δε θα σε αφησουμε να δεις:a018: MUAHAHAHAH!!!!...γκουχ,γκουχ...

Dragonpaul
16-05-2011, 21:13
Δε θα σε πετυχουμε σε κανενα σινεμα...ουτε 1 δευτερολεπτο δε θα σε αφησουμε να δεις:a018: MUAHAHAHAH!!!!...γκουχ,γκουχ...
Ωχ, καταλαβα.... Με βλεπω να πηγαινω σε μεταμεσονυκτιες προβολες.

tnf50
16-05-2011, 21:22
Ωχ, καταλαβα.... Με βλεπω να πηγαινω σε μεταμεσονυκτιες προβολες.


Υοu cannot escape...we are everywhere...

I see you....

the master
16-05-2011, 21:25
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Valkyre
16-05-2011, 21:29
ΟΧΙ!!!!!!! Να τα τσακισεις τα παλιοπαιδα master και tnf που κανουν φασαρια στις ταινιες!!!!!! Θα εισαι εντελως ανυποχώρητος!!!!!!!!!!!!!!

Οκ, just kiddin....!!!!!!! :c055gfe:

Σσσσστ πάψε Παύλο! εγω είμαι αυτος που τους παρακολουθούσε μετα... εχω σχέδιο...!! :)

Melnibonian
16-05-2011, 21:31
Εμένα περισσότερο με ενοχλεί το μασούλημα... οκ αν ο άλλος μιλάει θα του κάνεις μια παρατήρηση και 9 στις 10 περιπτώσεις θα συμμορφωθεί. Αν τρώει γαριδοποπκορν και αλλα σνκ και όλη την ώρα χρατσα χρούτσα τι να του πεις, ξεκίνα νηστεία?

|WISE|
16-05-2011, 21:40
σκεφτομαι τι λετε για αυτο το απιστευτο συγκροτημα που ονομαζεται space between :P:P
http://www.youtube.com/user/SpaceBetweenOfficial
ειναι η μπαντα μου παιδια και θα ηθελα οποιος θελει να ριξει μια ματια να μου πει τη γνωμη του..εχουμε τραβηξει και απο live μερικα κομματια.

Ezio
16-05-2011, 21:40
Αν πάρω doritos (σπάνια παίρνω κάτι βέβαια στο σινεμά) μόλις αρχίσω να τρώω, αυτό σκέφτομαι. Προσπαθώ βέβαια να τρώω πιο αργά και με κλειστό το στόμα, αλλά νομίζω πάλι ακούγεται.

the master
16-05-2011, 21:45
πολλοι καλοι ειστε φιλε λιγο η φωνη δε μου αρεσει ,εσυ ποιο οργανο παιζεις?

|WISE|
16-05-2011, 21:52
πολλοι καλοι ειστε φιλε λιγο η φωνη δε μου αρεσει ,εσυ ποιο οργανο παιζεις?

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!:)
την ρυθμικη παιζω εγω..

tnf50
16-05-2011, 21:58
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!:)
την ρυθμικη παιζω εγω..

δεν ειστε καθολου ασχημοι! ειμαι μπασιστας αλλα δυστυχως τωρα δεν ειμαι σε μπαντα η κατι τετοιο...μαστερ ψηνεσαι?

|WISE|
16-05-2011, 22:01
δεν ειστε καθολου ασχημοι! ειμαι μπασιστας αλλα δυστυχως τωρα δεν ειμαι σε μπαντα η κατι τετοιο...μαστερ ψηνεσαι?

και συντοπιτης και μουσικος...ετσι αγορι μου!:a050: :bravo-009: κακως.να ψαξεις για μελη.η μουσικη ειναι ομορφο χομπυ..
μηπως να ανοιξουμε κανα θεματακι για τους μουσικους του φορουμ?να κανουμε αναφορες στις μπαντες μας.να παρουσιαζουμε δουλειες μας,μαγαζια για jamming (σημερα θα παω στο lazy) και τετοια?

tnf50
16-05-2011, 22:08
αν δεν υπαρχει εννοειται πως ναι

GedoGt
16-05-2011, 22:11
Σκέφτομαι ότι το άγχος με τη δουλειά μου θα μου κόψει σίγουρα χρόνια από την πολύτιμη ζωή μου και θα χάσω ανεκτίμητες στιγμές με τα παιδιά μου, τα εγγόνια μου (αν με αξιώσει ο Θεός να δω εγγόνια) και ενώ το καταλαβαίνω δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω γαμώ !@#!#$*&!@#.

tnf50
16-05-2011, 22:14
Σκέφτομαι ότι το άγχος με τη δουλειά μου θα μου κόψει σίγουρα χρόνια από την πολύτιμη ζωή μου και θα χάσω ανεκτίμητες στιγμές με τα παιδιά μου, τα εγγόνια μου (αν με αξιώσει ο Θεός να δω εγγόνια) και ενώ το καταλαβαίνω δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω γαμώ !@#!#$*&!@#.

Στη θεση σου θα προσπαθουσα να βρω την πηγη του αγχους...τι δουλεια κανεις?

|WISE|
16-05-2011, 22:15
αν δεν υπαρχει εννοειται πως ναι

ανοιξε το ντε!!:a038: :banana:

the master
16-05-2011, 23:12
θα το κανω εγω

edit tnf has done it!

tnf50
16-05-2011, 23:32
θα το κανω εγω

edit tnf has done it!

always one step forward phil...

the master
16-05-2011, 23:34
lol nice one

Terastios
16-05-2011, 23:41
Σκέφτομαι ποσο καραγκιόζηδες ειναι μερικοί εδω μέσα !(μειοψηφίας μεν αλλά .....)

Valkyre
19-05-2011, 11:39
Σκεφτομαι οτι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει πραγματικα... απο την μια στιγμη στην αλλη...

Μακρια απο αγχος παιδια... μακρια απο αυτον τον βουρκο του αγχους που εχουμε μπει μεσα ολοι και μας τρωει τα σωθικα σιγα σιγα...

Terastios
19-05-2011, 14:22
Σκεφτομαι οτι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει πραγματικα... απο την μια στιγμη στην αλλη...

Μακρια απο αγχος παιδια... μακρια απο αυτον τον βουρκο του αγχους που εχουμε μπει μεσα ολοι και μας τρωει τα σωθικα σιγα σιγα...
Ποσο δικιο εχεις ......

Melnibonian
19-05-2011, 14:30
Ρε παιδιά τι είναι αυτό το άγχος που λέτε? Κανα dlc για το GOW3?....lol

overclocker
19-05-2011, 15:09
Ρε παιδιά τι είναι αυτό το άγχος που λέτε? Κανα dlc για το GOW3?....lol

Ωχ, πότε κυκλοφόρησε και δεν το πήρα χαμπάρι!

Κορυφή! :a023:

Terastios
19-05-2011, 15:17
Ρε παιδιά τι είναι αυτό το άγχος που λέτε? Κανα dlc για το GOW3?....lol


Ειναι σαν τοις πλατινες που τρεχειςς να μαζευψεις η την συλλογη που κανω ...χαχαχαχα

nikon
19-05-2011, 16:18
Σκεφτομαι οτι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει πραγματικα... απο την μια στιγμη στην αλλη...

Μακρια απο αγχος παιδια... μακρια απο αυτον τον βουρκο του αγχους που εχουμε μπει μεσα ολοι και μας τρωει τα σωθικα σιγα σιγα...Παίζει πάντως να μην είναι μόνο θέμα άγχους....μπορεί η ένταση του παιχνιδιού, μπορεί η κακή φυσική κατάσταση, μπορεί να είχε φάει πριν, πολλά μπορεί....θα μάθεις πάντως.

Valkyre
19-05-2011, 16:21
^^ Νικο δεν προλαβανε καν να ξεκινησουν... τον επιασε στην αρχη ευτυχως που ηταν εκει και οχι σπιτι....επαιζε και συστηματικα...τι να πω! Μιλησα μαζι του παντως, στην εντατικη ειναι τωρα...

nikon
19-05-2011, 16:24
Πως μίλησες ρε θηρίο και είναι στην εντατική ο Τσακ Νόρρις είσαι;;;.....μακάρι να γίνει καλά το παιδί πάντως.

Valkyre
19-05-2011, 16:25
^^ Πηρε τηλεφωνο αυτος την εταιρεια και του μιλησαμε λιγακι. Δεν ξερω πως τον αφησαν, μαλλον στην ζουλα το εκανε.

dimitrisasp
19-05-2011, 16:27
Περαστικα στον φιλο σας παιδια!

chronohill
19-05-2011, 19:35
μετα απο 2μιση βδομαδες χωρις σεξ ερχεται σημερα επιτελους το μωρο μου!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!και ειχα αρχισει να τρελλαινομαι.:a010:

Terastios
19-05-2011, 20:17
μετα απο 2μιση βδομαδες χωρις σεξ ερχεται σημερα επιτελους το μωρο μου!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!και ειχα αρχισει να τρελλαινομαι.:a010:
κρατησου μην πεσεις με τα μουτρα μολις την δεις ...... και ασε που δεν θα καταλαβει τη εγινε ^^^:banana:

chronohill
19-05-2011, 20:30
χααχαχα λες?Υπαρχει και ο δευτερος γυρος!θα τον χρησιμοποιησω i think!!!!lol

Ezio
19-05-2011, 20:31
Τελικά με το σεξ ισχύει ένα από τα δύο. Ή είναι το πιο υπερεκτιμημένο πράγμα στο κόσμο ή είναι φοβερό.

djpar
19-05-2011, 20:40
μετα απο 2μιση βδομαδες χωρις σεξ ερχεται σημερα επιτελους το μωρο μου!γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!και ειχα αρχισει να τρελλαινομαι.:a010:

Στρατο εχεις παει?Αν οχι ετοιμασου για κανα μηνα αποχη minimum!

Desmond
19-05-2011, 20:43
Σύμφωνα με τον ανυπέρβλητο Charles Bukowski, το σεξ έχει μεγαλύτερη σημασία όταν δεν τό'χεις εύκαιρο όταν το θέλεις (ή κάπως έτσι τέλος πάντων).

Ezio
19-05-2011, 23:05
Αυτό με την ανεξαρτησία της Κρήτης ισχύει τελικά; Ελπίζω πως όχι.

Terastios
19-05-2011, 23:59
Λοιπον εχουμε και λεμε .......................................(τωρα φανταστητε οτι εγραψα κατι τελειο αυτο που θελατε να ακουσετε και δωστε μου ολοι +ρεπ γιατη ητανε τελειο !):P

Dragonpaul
20-05-2011, 00:52
2 εβδομαδων PS3 και κολλησε ενω επαιζα!!!!!! Ελπιζω να μη σημαινει τα χειροτερα αυτο...

djpar
20-05-2011, 01:09
Εμενα μου ειχε κολλησει την 1η μερα κιολας

the master
20-05-2011, 01:15
που εισαι ρε thomaaaaaaaaaaaaaann?????

Dragonpaul
20-05-2011, 01:34
Εμενα μου ειχε κολλησει την 1η μερα κιολας

Φαντάζομαι δε χάλασε μετά...

nikon
20-05-2011, 09:21
Ευτυχώς που υπάρχουν οι κανονισμοί και ευτυχώς που εφαρμόζονται πάντα.

djpar
20-05-2011, 11:03
Φαντάζομαι δε χάλασε μετά...


Φτου φτου φτου...μην του μιλας για τετοια...απλα κολλησε λογικα απο προβλημα παιχνιδιου κτλ οχι απο υπερθερμανση και τα συναφη γιατι 1η μερα εκανα FW update-patch-εβαλα καμια 5αρια παιχνιδια...δεν θελει και πολυ!

Ezio
20-05-2011, 15:54
Σκέφτομαι στο πανεπιστήμιο, αν έχω πιο πολύ ελεύθερο χρόνο από ότι τώρα, να μάθω μια ξένη γλώσσα, σαν χόμπι. Ξέρω αγγλικά και λίγα γαλλικά. Το πρόβλημα είναι η προφορά μου, που και στις 2 γλώσσες που ανέφερα πιο πάνω, είναι χάλια. Κατάγομαι και μένω στην Κρήτη, οπότε έχω την κρητική προφορά, το πόσο βαριά την έχω δεν ξέρω, δεν μιλάω με ιδιωματισμούς πάντως. Σκέφτομαι για νορβηγικά ή σουηδικά, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια γνώμη για αυτές τις γλώσσες ή για κάποια άλλη που ίσως δεν έχω σκεφτεί. Τι λέτε;

enstikto
20-05-2011, 16:05
Σκέφτομαι στο πανεπιστήμιο, αν έχω πιο πολύ ελεύθερο χρόνο από ότι τώρα, να μάθω μια ξένη γλώσσα, σαν χόμπι. Ξέρω αγγλικά και λίγα γαλλικά. Το πρόβλημα είναι η προφορά μου, που και στις 2 γλώσσες που ανέφερα πιο πάνω, είναι χάλια. Κατάγομαι και μένω στην Κρήτη, οπότε έχω την κρητική προφορά, το πόσο βαριά την έχω δεν ξέρω, δεν μιλάω με ιδιωματισμούς πάντως. Σκέφτομαι για νορβηγικά ή σουηδικά, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια γνώμη για αυτές τις γλώσσες ή για κάποια άλλη που ίσως δεν έχω σκεφτεί. Τι λέτε;

Εγώ πάντος αν είχα ελεύερο χρόνο θα μάθαινα Ιαπωνικά!.
Με τι έχεις σκοπό να ασχοληθείς/σε ποιά σχολή θες να περάσεις;
Σε ρωτάω γιατ'ι ανάλογα με το επάγγελμα που θες να ακολουθήσεις ίσως κάποια γλώσσα να παίξει σημαντικότερο ρόλο απο κάποια άλλη στο βιογραφικό σου! ;)

Ezio
20-05-2011, 16:14
Εγώ θέλω να περάσω στην ελληνική φιλολογία και μετά να διδάξω σε σχολείο, ελπίζω σε λύκειο. Αν διοριστώ βέβαια.

enstikto
20-05-2011, 16:21
Για την συγκεκριμένη κατευθυνση επαγγέλματος δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η επιλογή γλώσσας (εκτός αν είχες σκοπό να πας εξωτερικό να διδάξεις Ελληνικά) οπότε προτείνω να βρείς μία γλώσσα που έχει "πέραση" ώστε να μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα αν χρειαστεί ;)

Κατα τα άλλα τα Σουηδικά μια χαρά ακούγονται, ειδικά για σένα που μένεις Κρήτη και μπορεί να έχεις την δυνατότητα να τα εξασκήσεις ;)

tnf50
20-05-2011, 16:39
Eγω ψηνομαι για ιαπωνικα(τα περισσοτερα πραγματα που μου αρεσουν ειναι ιαπωνικα,anime,τραγουδια,ταινιες κλπ) η κινεζικα(πολυ χρησιμα για το μελλον)...ολα αυτα μετα το σχολειο

Ezio
20-05-2011, 17:01
Για την συγκεκριμένη κατευθυνση επαγγέλματος δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η επιλογή γλώσσας (εκτός αν είχες σκοπό να πας εξωτερικό να διδάξεις Ελληνικά) οπότε προτείνω να βρείς μία γλώσσα που έχει "πέραση" ώστε να μπορείς να κάνεις και ιδιαίτερα αν χρειαστεί ;)

Έχω σκεφτεί να φύγω στο εξωτερικό, γιατί η Ελλάδα έχει γίνει ένα μπουρδέ** και θα γίνει ακόμα χειρότερη, αλλά νομίζω ότι πρέπει να έχεις διδάξει 8 χρόνια περίπου στην Ελλάδα και μετά έχεις την δυνατότητα να πας σε ελληνικό σχολείο στο εξωτερικό. Δεν το έχω ψάξει περισσότερο όμως. Ιδιαίτερα σίγουρα θα κάνω, αλλά όχι στην γλώσσα που θα κάνω. Δεν αποκλείεται τίποτα βέβαια, αλλά προς το παρόν το σκέφτομαι σαν χόμπι.

Κατα τα άλλα τα Σουηδικά μια χαρά ακούγονται, ειδικά για σένα που μένεις Κρήτη και μπορεί να έχεις την δυνατότητα να τα εξασκήσεις ;)
Νομίζω ότι κατάλαβα τι εννοείς.:D Ναι, τα σουηδικά μπορεί να χρησιμεύσουν για να έχεις κάτι να κάνεις τις νύχτες.:D:D:D

Valkyre
20-05-2011, 17:03
Εγω παντως καθε φορα που ακουω Σουηδια, μου ερχεται στο μυαλο η Παπαριζου....

ΜΜμμμμμΜμμμ....

dimitrisasp
20-05-2011, 18:37
Σκέφτομαι στο πανεπιστήμιο, αν έχω πιο πολύ ελεύθερο χρόνο από ότι τώρα, να μάθω μια ξένη γλώσσα, σαν χόμπι. Ξέρω αγγλικά και λίγα γαλλικά. Το πρόβλημα είναι η προφορά μου, που και στις 2 γλώσσες που ανέφερα πιο πάνω, είναι χάλια. Κατάγομαι και μένω στην Κρήτη, οπότε έχω την κρητική προφορά, το πόσο βαριά την έχω δεν ξέρω, δεν μιλάω με ιδιωματισμούς πάντως. Σκέφτομαι για νορβηγικά ή σουηδικά, αλλά θα ήθελα να ακούσω και μια γνώμη για αυτές τις γλώσσες ή για κάποια άλλη που ίσως δεν έχω σκεφτεί. Τι λέτε;

Πολυ καλα το σκεφτεσαι και να ξεκινησεις οσο πιο γρηγορα γινεται. Ποια γλωσσα θα μαθεις εξαρταται απο τι σκεφτεσαι να κανεις στο μελλον. Προσωπικα μαθαινω εδω και δυο χρονια γερμανικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αν σε ενδιαφερει καποιο μερος στην Ευρωπη οπως Γερμανια (νταα), Βελγιο και Ελβετια ειναι οτι πρεπει σε συνδιασμο με τα αγγλικα. Η πιο αχρηστη γλωσσααν και πολυ ωραια ισως ειναι τα ισπανικα εκτος αν ενδιαφερεσαι για λατινικη αμερικη που το κοβω χλωμο. Ιαπωνικα ειχα κανει στο παρελθον και ειναι αρκετα ευκολα συντακτικα και γραμματικα. Στη γραφη ειναι το λουκι γιατι δεν εχουμε καμια απολυτως επαφη με ιδεογραμματα σαν Ελληνες και γενικοτερα γενικοι..

Για τις γλωσσες που σκεφτεσαι δεν ξερω πολλα αλλα αποκτουν μεγαλο κοινο τα τελευταια χρονια. Ψαξτο!

Chill
20-05-2011, 18:51
+1 για Γερμανικά

Έχω πάρει το Grund από το μακρινό '95 αλλά σκέφτομαι σοβαρά να πάω και για το Mittel..... Αν τσίμπησα το prof στα Αγγλικά τώρα (χλωμό lol μιας και έχω την αίσθηση ότι εγκλημάτησα στο GCVR) θα ξεκινήσω τον προσεχή χειμώνα.

Αν και το μεγάλο μου απωθημένο είναι τα γαλλικά....Ποτέ δεν είναι αργά......

Ezio
20-05-2011, 21:03
Πολυ καλα το σκεφτεσαι και να ξεκινησεις οσο πιο γρηγορα γινεται. Ποια γλωσσα θα μαθεις εξαρταται απο τι σκεφτεσαι να κανεις στο μελλον. Προσωπικα μαθαινω εδω και δυο χρονια γερμανικα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αν σε ενδιαφερει καποιο μερος στην Ευρωπη οπως Γερμανια (νταα), Βελγιο και Ελβετια ειναι οτι πρεπει σε συνδιασμο με τα αγγλικα. Η πιο αχρηστη γλωσσααν και πολυ ωραια ισως ειναι τα ισπανικα εκτος αν ενδιαφερεσαι για λατινικη αμερικη που το κοβω χλωμο. Ιαπωνικα ειχα κανει στο παρελθον και ειναι αρκετα ευκολα συντακτικα και γραμματικα. Στη γραφη ειναι το λουκι γιατι δεν εχουμε καμια απολυτως επαφη με ιδεογραμματα σαν Ελληνες και γενικοτερα γενικοι..

Για τις γλωσσες που σκεφτεσαι δεν ξερω πολλα αλλα αποκτουν μεγαλο κοινο τα τελευταια χρονια. Ψαξτο!
Για το θέμα της μόνιμης διανομής σε άλλη χώρα, δεν το έχω σκεφτεί ακόμα αρκετά, κάποια στιγμή θα το κάνω όμως, γιατί δεν μπορώ να στηρίξω το μέλλον μου εδώ. Τα γερμανικά είναι εύκολη γλώσσα; Επίσης, η προφορά, πόσο πολύ μετράει στις ξένες γλώσσες; Σχετικά με την Ελβετία, δεν μετράει και σε ποιο μέρος της Ελβετίας θα πας; Δεν έχουν μόνο μία επίσημη γλώσσα.

chronohill
20-05-2011, 23:14
Σκεφτομαι ποσο πουτ..να ειναι η ζωη.το πρωι ημουν χαλια και τωρα πεταω στα συννεφα..μπορω να εχω τετοιες στιγμες?μονο???


Στρατο εχεις παει?Αν οχι ετοιμασου για κανα μηνα αποχη minimum!
Ναι εχω παει στρατο αλλα τοτε ημουν μπακουρι και ηταν αλλιως!!

the master
20-05-2011, 23:41
ελα ρε thomaaaaaan
ηρθες ελλαδα!!!!!!!!!

dimitrisasp
21-05-2011, 01:56
Για το θέμα της μόνιμης διανομής σε άλλη χώρα, δεν το έχω σκεφτεί ακόμα αρκετά, κάποια στιγμή θα το κάνω όμως, γιατί δεν μπορώ να στηρίξω το μέλλον μου εδώ. Τα γερμανικά είναι εύκολη γλώσσα; Επίσης, η προφορά, πόσο πολύ μετράει στις ξένες γλώσσες; Σχετικά με την Ελβετία, δεν μετράει και σε ποιο μέρος της Ελβετίας θα πας; Δεν έχουν μόνο μία επίσημη γλώσσα.

Aκριβως! Η Ελβετια εχει και γερμανοφωνες περιοχες και κατα κυριο λογο μιλανε γερμανικα εκει. Η γλωσσα θυμιζει αρκετα τα αρχαια ελληνικα απο αποψη συντακτικου (ολες οι πτωσεις, διαφορες κλησεις κλπ αν ησουν θεωρητικη θα δεις διαφορες ομοιοτητες) και το μονο δυσκολο που εχω βρει εγω ειναι το λεξιλογιο που θελει μπολικη δουλεια. Εγω κανω δυο χρονια σε χαλαρους τελειως ρυθμους και εχω μια σχετικη ικανοποιητικη κατανοηση της γλωσσας. Αλλα θελει και δουλεια αλλιως θα σε αφησει. Αντε αρχισε απο τωρα που εισαι και μικρος και οταν ερθει η ωρα θα σαι μπουρι :P

Γενικα να ξερεις παντως τα γερμανικα ειναι μεγαλη δυναμη στην Ευρωπη και ισως μελλοντικα να τα χρειαστουμε οσο τιποτα αλλο :P

Chill
21-05-2011, 04:00
Κάτι μαύρες μπύρες που ήπια στο Beer Academy σήμερα το βράδυ και ξέχασα το όνομα τους.....H μπύρα ήταν "καπνιστή" και out of this planet, μιλάμε η πιο γαμάτη μπύρα που έχω δοκιμάσει. Μύριζε Γερμανία από την στιγμή που ερχόταν σε επαφή με τα χίλια σου........superb.

Και επειδή τώρα δεν μου πάει η καρδιά να συνεχίσω με τις Kaiser που έχω στο ψυγείο, μόλις άνοιξα μια Μαυροδάφνη να με αποτελειώσω :-D

Melnibonian
21-05-2011, 04:17
Μaster τι ακριβώς εννοείς????????????????????????????

Chill
21-05-2011, 04:57
Κάτι μαύρες μπύρες που ήπια στο Beer Academy σήμερα το βράδυ και ξέχασα το όνομα τους.....H μπύρα ήταν "καπνιστή" και out of this planet, μιλάμε η πιο γαμάτη μπύρα που έχω δοκιμάσει. Μύριζε Γερμανία από την στιγμή που ερχόταν σε επαφή με τα χίλια σου........superb.

Και επειδή τώρα δεν μου πάει η καρδιά να συνεχίσω με τις Kaiser που έχω στο ψυγείο, μόλις άνοιξα μια Μαυροδάφνη να με αποτελειώσω :-D

Την βρήκα.....

Schlenkerla λέγεται



http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/Heller_bamberg_rauchbier.png


Αν έχει κανένας καμιά ιδέα αν μπορούμε να την βρούμε λιανική Ελλάδα ας ενημερώσει περικαλώ.........

Εντάξει την Kaiser δεν θα την αλλάξω από καθημερινή χρήση - είναι και οικονομικό το θέμα - αλλά θέλω το ψυγείο μου να έχει και Schlenkerla......απίστευτο πράγμα.

Melnibonian
21-05-2011, 05:07
Τι όνομα είναι αυτό ? Σα γριά Ρουμάνα ακούγεται.... Εμένα οι μπύρες δεν μου αρέσουν καθόλου. Άσε που με νυστάζουν κιόλας. Ειδικά αυτές που κυκλοφορούν ευρέως είναι χάλια. Το όλο θέμα πιστεύω στην μπύρα είναι με τι θα την συνοδέψεις. Θυμάμαι μια βραδιά είχε φέρει κάτι απίστευτα λουκάνικα ο κουμπάρος μου απτο χωριό, τα ψήναμε στο τζάκι, πρώτη φορά (και τελευταία) που ήπια τόση μπύρα ...

Desmond
21-05-2011, 05:10
Την είχαν τα carrefour.Tην έχω δει και σε μερικές κάβες.

Melnibonian
21-05-2011, 05:25
Γεια σου Νίκο, κι εσύ ίλος της μπύρας σαν τον προλαλισαντα? Αφου μπαίνεις τέτοιες ώρες πες και ένα γεια στους ''ξενύχτηδες'' topic...lol

Chill
21-05-2011, 05:40
Des όταν λες την είχαν σημαίνει οτι δεν παίζουν πια στα καρφουρ;

Melni εγώ είμαι του κρασου παιδί κυρίως και μετά της μπύρας. Κρασί πίνω καθημερινά ένα ποτηράκι λίγο πριν κοιμηθώ κυρίως. Μπύρα σχεδόν πάντα συνοδεία φαγητού.

Σήμερα ήπια τις μπύρες μου, συνοδεία λουκανικοποικιλιας και έκλεισα με brownie :P ευτυχία ρε πραγματικά!!!

Ζητώ η μπυροκοιλια, κάτω η ΧΟΥΝΤΑ των τελεια σμιλευμένων κοιλιακών.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Ixor24
21-05-2011, 07:03
ΖΗΤΩ!!!!!!!!!!!!!!

Ezio
21-05-2011, 09:21
Aκριβως! Η Ελβετια εχει και γερμανοφωνες περιοχες και κατα κυριο λογο μιλανε γερμανικα εκει. Η γλωσσα θυμιζει αρκετα τα αρχαια ελληνικα απο αποψη συντακτικου (ολες οι πτωσεις, διαφορες κλησεις κλπ αν ησουν θεωρητικη θα δεις διαφορες ομοιοτητες) και το μονο δυσκολο που εχω βρει εγω ειναι το λεξιλογιο που θελει μπολικη δουλεια. Εγω κανω δυο χρονια σε χαλαρους τελειως ρυθμους και εχω μια σχετικη ικανοποιητικη κατανοηση της γλωσσας. Αλλα θελει και δουλεια αλλιως θα σε αφησει. Αντε αρχισε απο τωρα που εισαι και μικρος και οταν ερθει η ωρα θα σαι μπουρι :P

Γενικα να ξερεις παντως τα γερμανικα ειναι μεγαλη δυναμη στην Ευρωπη και ισως μελλοντικα να τα χρειαστουμε οσο τιποτα αλλο :P

Θεωρητική είμαι. Ξέρω ότι τα γερμανικά έχουν δοτική και νομίζω ότι έχουν απαρέμφατο, αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Η προφορά τους είναι δύσκολη;

tnf50
21-05-2011, 11:30
Θεωρητική είμαι. Ξέρω ότι τα γερμανικά έχουν δοτική και νομίζω ότι έχουν απαρέμφατο, αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Η προφορά τους είναι δύσκολη;

Mη σε νοιαζει τοσο για την προφορα. Εγω πηρα περσι το Β2 στα γερμανικα και δεν αντιμετωπισα προβληματα. Απλα το ρ προφερεται κατι αναμεσα στο ρ και το γ και υπαρχει και ενα θεμα με τις τελιτσες πανω απο καποια φωνηεντα που αλλαζουν την προφορα του γραμματος πχ το ο με τελιτσες προερεται ε.

Ezio
21-05-2011, 11:45
Όσοι έχετε ασχοληθεί με ξένη γλώσσα στο πανεπιστήμιο, πως κάνατε μαθήματα; Σε κάποιο φροντιστήριο ή σε ιδιαίτερα; Νομίζω πως και το πανεπιστήμιο σου προσφέρει μαθήματα για να μάθεις μια ξένη γλώσσα. Πόσες ώρες μάθημα κάνετε οι φοιτητές;

the master
21-05-2011, 13:10
Μaster τι ακριβώς εννοείς????????????????????????????

εχω κανει παραγγελια απ το thomann και εφτασε ελλαδα την παρασκευη αλλα δε παιζει να τα φερουν σημερα
(δεν εννοω οτι εφτιαξαν καταστημα εδω:a122: !)

οποτε,
ελα ρε thomaaaaann δευτερα!

dimitrisasp
21-05-2011, 13:27
Θεωρητική είμαι. Ξέρω ότι τα γερμανικά έχουν δοτική και νομίζω ότι έχουν απαρέμφατο, αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό. Η προφορά τους είναι δύσκολη;

H προφορα μη σε ανησυχει. Σε γενικες γραμμες ειναι ευκολο να τη πετυχεις μια καλη προφορα. Γενικα λογω των ελληνικων (διαφοροι ηχοι, φθογγοι) μπορουμε να μιμηθουμε πολλες προφορες πιο ευκολα απο αλλους.

Melnibonian
21-05-2011, 16:52
εχω κανει παραγγελια απ το thomann και εφτασε ελλαδα την παρασκευη αλλα δε παιζει να τα φερουν σημερα
(δεν εννοω οτι εφτιαξαν καταστημα εδω:a122: !)

οποτε,
ελα ρε thomaaaaann δευτερα!

Έπρεπε να πάρεις στο παιδί που απαντάει στο Thomann στα τηλ απο Ελλάδα και να ζητήσεις το τηλ της μεταφορικής. Αυτό είχα κάνει όταν είχα παραγγείλει κεφαλή+καμπίνα Α+καμπίνα Β , και μου τα έφεραν έγκαιρα σπίτι πριν το σκ ... Δεν πειράζει, παίξε κανα παιχνιδάκι. Τι έχεις πάρει εσύ?

the master
21-05-2011, 17:50
locking tuners για τη κιθαρα μου που ξεκουρδιζεται συνεχια!
και ακουστικα για να μην ενοχλω!

νταξει αφου ειναι ελλαδα τη δευτερα 99% θα τα χω δε πειραζει ευκαιρια να διαβασω κ λιγο αυριο!

ποσοι χρειαστηκαν για να σου φερουν τις καμπινες?

AriStos13
23-05-2011, 18:14
εργασια και χαρα...α και football manager :P :P :P :P

Desmond
24-05-2011, 04:25
Mπορώ να τρώω brie με παξιμάδια μέχρι να σκάσω!!!

Terastios
24-05-2011, 09:36
Μην κοιτας το κακο που (σου) κανουν αλλα τη καλο μπορεις να κανεις εσυ !
Δημητρης Γερακι

enstikto
24-05-2011, 11:01
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εχτές δεν έκανα sync τα τρόπαιά μου αλλά παρ' όλα αυτά τα βλέπω να εμφανίζονται στο card. Κάτι παρόμοιο είχε "πάθει" η κοπέλα μου πριν μερικές μέρες με το πόρταλ αλλά εκεί σαν "λύση" δώσαμε ότι μπορεί να γίνοντε auto-sync λόγω steam. Απ ότι φαίνετε ένα απο τα πράγματα που πρόσθεση η 3.61 είναι auto-sync?
Θέλει να το δοκιμάσει και κανένας άλλος και να μας πεί;

djpar
24-05-2011, 16:59
Αυριο βγαινουν καινουργια "μετρα" ποιος κανει απεργια?


ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΙΠΛΗ 48ΩΡΗ= 4 ΗΜΕΡΕΣ

Οι φιλοι μας οι Ισπανοι λενε "ΣΣΣΣ μην ξυπνησουμε τους Ελληνες" Δεν ξερουν ομως τι θα τραβηξουν μιας και συντομα θα χρειαστουν μεγαλο δανειο και η τροικα μοικα σοικα και ολα σε οικα θα πανε και απο εκει μερια...


ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ...ΟΣΟΙ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

dimitrisasp
24-05-2011, 17:17
Αυριο βγαινουν καινουργια "μετρα" ποιος κανει απεργια?


ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΙΠΛΗ 48ΩΡΗ= 4 ΗΜΕΡΕΣ

Οι φιλοι μας οι Ισπανοι λενε "ΣΣΣΣ μην ξυπνησουμε τους Ελληνες" Δεν ξερουν ομως τι θα τραβηξουν μιας και συντομα θα χρειαστουν μεγαλο δανειο και η τροικα μοικα σοικα και ολα σε οικα θα πανε και απο εκει μερια...


ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ...ΟΣΟΙ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

Με ολο το σεβασμο προς τους κανονες του φορουμ θελω να πω το εξης: Γ@μησε τα! Ξυπνησα και το πρωτο πραγμα που ειδα ηταν τα μετρα και κατευθειαν μπηκα σε μια μιζερια. Εχουμε ανικανους και κλεφτες απο πανω ρε παιδια. Πως τους βγαζεις απο κει μεσα?

|WISE|
24-05-2011, 17:18
Μα τα νεα μετρα ειναι τα ιδια με τα μετρα που ισχυουν μεχρι τωρα..αυξηση φπα,μειωση μισθων και λοιπα..και αφου ειμαστε στο ιδιο μαμημενο σημειο γιατι να παρουμε παλι τα ιδια μετρα;;;


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

djpar
24-05-2011, 17:20
για να πουλησουμε και τιποτα...μαγκες ετοιμαστε κωλο γιατι οταν τελειωσει το πουλημα μονο αυτο εχουμε να δωσουμε!

dimitrisasp
24-05-2011, 17:22
για να πουλησουμε και τιποτα...μαγκες ετοιμαστε κωλο γιατι οταν τελειωσει το πουλημα μονο αυτο εχουμε να δωσουμε!

Στεγνα ομως!

Terastios
24-05-2011, 17:28
Τα νοικοκυρια πέρσι χασανε 2 μισθους το χρονο πέρσι με τα μετρα που πηρανε ,και επεται αλλους 2 με τα μετρα που θα παρουνε ....

djpar
24-05-2011, 17:30
χαλαρα...εγω παντος βλεπω την κινηση του ΣΚ στην παραλιακη και βλεπω να πηγαινουν σε balux παραλιες κτλ...λογικα αυτα βλεπουν οι ξενοι και βαρανε!

Desmond
24-05-2011, 18:00
Αυριο βγαινουν καινουργια "μετρα" ποιος κανει απεργια?


ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΔΙΠΛΗ 48ΩΡΗ= 4 ΗΜΕΡΕΣ

Εννοείται πως δεν απεργούν τα κανάλια, αλλά οι τεχνικοί της ιδιωτικής τηλεόρασης γιατί τους έχουν πάει "στοματικό/πρωκτικό", αν και απ'όσο ξέρω τα δικαστήρια την έβγαλαν "παράνομη/καταχρηστική"(sic).

dimitrisasp
24-05-2011, 19:07
Εννοείται πως δεν απεργούν τα κανάλια, αλλά οι τεχνικοί της ιδιωτικής τηλεόρασης γιατί τους έχουν πάει "στοματικό/πρωκτικό", αν και απ'όσο ξέρω τα δικαστήρια την έβγαλαν "παράνομη/καταχρηστική"(sic).

Eννοειται οτι ειμαι με το μερος τους αλλα αυτο το τετραημερο χωρις ειδησεις θα το ευχαριστηθω!

djpar
24-05-2011, 19:48
Εννοείται πως δεν απεργούν τα κανάλια, αλλά οι τεχνικοί της ιδιωτικής τηλεόρασης γιατί τους έχουν πάει "στοματικό/πρωκτικό", αν και απ'όσο ξέρω τα δικαστήρια την έβγαλαν "παράνομη/καταχρηστική"(sic).

το θεμα ειναι οτι δεν θα δουμε τα μετρα!! ΛΟΛ

Desmond
24-05-2011, 19:54
...Θα τα νιώσουμε όμως!Κάτι σαν τον αόρατο εραστή ένα πράμα!χαχα!

|WISE|
24-05-2011, 20:40
...Θα τα νιώσουμε όμως!Κάτι σαν τον αόρατο εραστή ένα πράμα!χαχα!


Χαχαχαχα!

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

AriStos13
26-05-2011, 01:05
ποσο στα @@ τους ειναι μερικα e-shops δεν λεγετε..!!!

litanies
26-05-2011, 01:09
ποσο στα @@ τους ειναι μερικα e-shops δεν λεγετε..!!!

Ελληνικά ή ξένα?

AriStos13
26-05-2011, 01:11
ελληνικα Αντωνη..
καμια ενημερωση για την παραγγελεια..!
εχω στειλει e-mail απο μεσημερι ακομα τιποτα..!!
ελεος δηλαδη..!!!
και μετα τους φταει η κριση που κλεινουν..!!!

the master
26-05-2011, 02:17
ελα ντε ρε φιλε , χεστηκαν για τους πελατες ...

AriStos13
26-05-2011, 02:20
μολις μου απαντησαν οτι δεν εχουν αποθεμα απο σκληρους που ειχα παραγγειλει και οτι προσπαθησαν να βρουν ΕΝΑ για μενα ειδικα για να με εξυπηρετησουν..!!!
αραγε αμα δεν εστελνα e-mail θα με ειδοποιουσαν??
και ακομα στο site τους το εχουν ως διαθεσιμο..!!

dimitrisasp
26-05-2011, 02:25
μολις μου απαντησαν οτι δεν εχουν αποθεμα απο σκληρους που ειχα παραγγειλει και οτι προσπαθησαν να βρουν ΕΝΑ για μενα ειδικα για να με εξυπηρετησουν..!!!
αραγε αμα δεν εστελνα e-mail θα με ειδοποιουσαν??
και ακομα στο site τους το εχουν ως διαθεσιμο..!!


Μεγαλη η χαρη σου ρε Αριστο! Δες τι εκανες τωρα στο μαγαζι.. Σε κοπο τους εβαλες. Μην μου πεις οτι ασχολειται με υπολογιστες/ηλεκτρονικα το καταστημα γιατι αν ειναι ετσι εισαι λιγο παραλαγος. "Υπερβολη mode off"

AriStos13
26-05-2011, 02:27
μα τους ζητησα και συγγνωμη και μαλιστα εις τριπλουν...!!
μωρε λες να μπερδευτικα και να μπηκα σε κανενα site μαγειρικης γιαυτο..!!!
χαχαχαχαχα

litanies
26-05-2011, 03:07
και όλο αυτό, επειδή πουλάνε χωρίς να έχουν stock και αν τους κρεμάσει ο εισαγωγέας/προμηθευτής....δεν ξέρουν τι να κάνουν...

AriStos13
26-05-2011, 03:10
δεν με ενδιαφερει εμενα(εμας τους αγοραστες δηλαδη) ομως βρε αντωνη...
σε αλλο site που μπηκα ελεγε διαθεσιμο κατοπιν παραγγελειας-επικοινωνηστε μαζι μας..!
αυτος ειναι βλακας που το γραφει???

litanies
26-05-2011, 03:15
είναι πιο ηθικός, γιατί εσένα κ κάθε εσένα, σε τράβηξε αυτός που έλεγε άμεσα διαθέσιμο και όχι αυτός που έγραφε, κατόπιν παραγγελίας, γιατί ο κάθε αγοραστής θέλει άμεσα το προϊών που παραγγέλνει.

PS: για καφέ θα έρθεις? :)

AriStos13
26-05-2011, 03:20
είναι πιο ηθικός, γιατί εσένα κ κάθε εσένα, σε τράβηξε αυτός που έλεγε άμεσα διαθέσιμο και όχι αυτός που έγραφε, κατόπιν παραγγελίας, γιατί ο κάθε αγοραστής θέλει άμεσα το προϊών που παραγγέλνει.

PS: για καφέ θα έρθεις? :)

οντως..απλα με εχασε αυτο το καταστημα και οχι μονο τωρα.. γενικα..
ενω απο την αρχη αμα ελεγε μη διαθεσιμο δεν θα ειχα προβλημα να αγορασω κατι μελλοντικα...
την ωρα που λετε δυστηχως δεν μπορω..γιατι δουλευω..!!!

litanies
26-05-2011, 03:26
οντως..απλα με εχασε αυτο το καταστημα και οχι μονο τωρα.. γενικα..
ενω απο την αρχη αμα ελεγε μη διαθεσιμο δεν θα ειχα προβλημα να αγορασω κατι μελλοντικα...
την ωρα που λετε δυστηχως δεν μπορω..γιατι δουλευω..!!!

βασικά κοιτάνε κοντόφθαλμα...να στα πάρουν τώρα...
είναι ανοιχτά Κυριακάτικα τα κρεοπωλεία? μπράβο...

AriStos13
26-05-2011, 03:35
αμα εχεις κρεοπωλειο σε χωριο ειναι..!!
9-13:30 μαλιστα..!!!
γιαυτο κλεινουν η θα κλεισουν..!
αμα κοιτας την αρπαχτη δεν εχεις μελλον..!!!

dimitrisasp
26-05-2011, 04:02
Αριστο σε αυτο το thread προηγεισαι με 276 posts και ακολουθω δευτερος με 225.. Μεχρι του χρονου βαζω στοχο να σε περασω!!!! :DΟλοι οι αλλοι ειναι εκτος συναγωνισμου. Γατακια.. :P

AriStos13
26-05-2011, 09:50
χαχαχαχα!!!!
δεν μπορεις να με φτασεις Δημητρη..!!!!
ειναι ασυναγωνιστος στα οφτοπικ...
χαχαχα :Ρ

Terastios
26-05-2011, 10:50
Καλημερα σε ολο τον κοσμο !

Valkyre
26-05-2011, 11:15
^^ Kαλημερα και απο εμενα αγαπητε συμφορουμιτη, καθως και υπολοιποι! :)

dimitrisasp
26-05-2011, 16:18
Πηγε κανεις χτες σε καποια απο τις συγκεντρωσεις των αγανακτισμενων? Εγω πηγα και μπορω να πω οτι διεκρινα μια ηρεμια πολυ ευχαριστη. Σα να αποφασισαμε να συνενοηθουμε επιτελους. Εχετε γνωμη πανω σ αυτο?

Desmond
26-05-2011, 16:25
Δεν παρεβρέθηκα ο ίδιος, αλλά φιλαράκια μου που πήγαν (και ιδεολογικά είναι κοντά σε μένα) μου ανέφεραν κάποια σημαντικά θετικά και κάποια σοβαρά αρνητικά.
Αυτό που με "προβληματίζει" (σε εισαγωγικά γιατί την απάντηση την ξέρω) είναι η συστημική προβολή και κάλυψη από τα ΜΜΕ (ακόμα και ο Αλαφούζος είχε live κάλυψη), όταν με περίσια ευκολία διαδηλώσεις με σαφέστατα πολιτικά μηνύματα και πολλαπλάσιο κόσμο, εξαφανίζονται ως δια μαγείας.

Ixor24
26-05-2011, 16:59
^^^^ παντα η τηλεόραση διαστρεβλώνει και αποπροσανατολίζει τα πραματα που δεν συμφέρουν το κρατος. εγω ημουν χθες εκει μεχρι τις 3 και ηταν ολα πολυ καλα και σε παρα πολυ καλο κλιμα.ουτε φασαριες ουτε τπτ.Σημερα παλι

AgentPrinny007
26-05-2011, 17:01
Φανταζομαι οτι απο την στιγμη που δεν ειχε συγκεκριμενη πολιτικη ταυτοτητα , πολλοι ειναι αυτοι που θα θελησουν να την καπελωσουν.
Τωρα για τον Αλαφουζο και αλλους τοσους ομοιδεατες ειναι πολυ απλο. Δειχνουν την συγκεντρωση, λενε οτι προκειται για μια κινηση αγανακτησης στο πολιτικο κατεστημενο που μας εφερε σε αυτη τη κατασταση, παραλειποντας βεβαιως βεβαιως να πουνε οτι ειναι οι πιο μεγαλοι υποστηρικτες μετρων τυπου τροικας και λοιπον δημοκρατικων δυναμεων:P

οτι τους βολευει..

enstikto
26-05-2011, 17:32
Έβαλα firefox 4 (update) και μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί αλλάξαν θέση μεταξύ τους στα "Open link in new tab" και "open link in new window"?
Σήμερα όλη μέρα ανοίγω και κλείνω παράθυρα!:a122::a122::a122::a122:

the master
26-05-2011, 18:18
κατω τα χερια απο την πυρινη αλωπυξ!!!

tonybsg
27-05-2011, 11:34
Έβαλα firefox 4 (update) και μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί αλλάξαν θέση μεταξύ τους στα "Open link in new tab" και "open link in new window"?
Σήμερα όλη μέρα ανοίγω και κλείνω παράθυρα!:a122::a122::a122::a122:

Άστα, τα ίδια είχα πάθει και γω. Ένας θεός ξέρει γιατί έκαναν αυτές τις αλλαγές...

Για δοκίμασε ρε φίλε δύο πρόσθετα, το Menu Editor, και το Open Bookmarks in a New Tab. Στο πρώτο θα μπορείς να αλλάξεις την σειρά του δεξιού κλικ ενώ στο δεύτερο, με ένα αριστερό κλικ, τα bookmarks βγαίνουν σε νέα καρτέλα απ' ευθείας (αν θυμάμαι καλά δηλαδή, αυτό είναι το πρόσθετο που το κάνει αυτό).

Valkyre
27-05-2011, 11:37
ΒΡΩΜΟΚΑΙΡΕ

enstikto
27-05-2011, 11:44
Άστα, τα ίδια είχα πάθει και γω. Ένας θεός ξέρει γιατί έκαναν αυτές τις αλλαγές...

Για δοκίμασε ρε φίλε δύο πρόσθετα, το Menu Editor, και το Open Bookmarks in a New Tab. Στο πρώτο θα μπορείς να αλλάξεις την σειρά του δεξιού κλικ ενώ στο δεύτερο, με ένα αριστερό κλικ, τα bookmarks βγαίνουν σε νέα καρτέλα απ' ευθείας (αν θυμάμαι καλά δηλαδή, αυτό είναι το πρόσθετο που το κάνει αυτό).

Thanks Tony! θα τα δοκιμάσω :)

Dragonpaul
27-05-2011, 12:00
ΒΡΩΜΟΚΑΙΡΕ
Παρα τον καιρο, λοιπον, την Τεταρτη το πρωι αποτολμησα το πρωτο μου μπανιο. Παιδια, εκει που ηταν κατακαθαρος ο καιρος, με το που φτανω σκοτεινιαζει και αρχιζει να ψιχαλιζει. Δεν πτοηθηκα. Την εκανα τη βουτια μου. Πηρα μια κρυαδα, αλλα οκ.

Valkyre
27-05-2011, 12:03
Μωρε η θαλασσα δεν εχει θεμα, βρεμενη ειναι και αυτη, οποτε δεν σε χαλαει κανεις μπανιο! Μπασκετ ομως πως παιζεις αν ειναι λιμνη το γηπεδο?? :/

Dragonpaul
27-05-2011, 12:30
Μωρε η θαλασσα δεν εχει θεμα, βρεμενη ειναι και αυτη, οποτε δεν σε χαλαει κανεις μπανιο! Μπασκετ ομως πως παιζεις αν ειναι λιμνη το γηπεδο?? :/
Ναι... Ε, εκει δεν παιζεις. Το εχω αντιμετωπισει ουκ ολικες φορες.

the master
27-05-2011, 12:37
επεσε λεει χθες κεραυνος στου ζωγραφου!

Desmond
27-05-2011, 12:58
εκει που ηταν κατακαθαρος ο καιρος, με το που φτανω σκοτεινιαζει .
Damian?

Dragonpaul
27-05-2011, 13:01
LOLOLOL!!!!
Εντάξει, είχε άρχισει να σκοτεινιάζει απο τα μέσα της διαδρομής. Πάντως εγώ βούτηξα.

Terastios
27-05-2011, 13:13
Έχω την υυγεια μου και την οικογένεια μου τπτ δεν μου λειπη είμαι πολύ ευτηχισμενος.
Το ίδιο εύχομαι σε όλους σας!!

Dragonpaul
27-05-2011, 14:05
Έχω την υυγεια μου και την οικογένεια μου τπτ δεν μου λειπη είμαι πολύ ευτηχισμενος.
Το ίδιο εύχομαι σε όλους σας!!

Να σαι καλα φίλε!!!!

dimitrisasp
27-05-2011, 14:11
Έχω την υυγεια μου και την οικογένεια μου τπτ δεν μου λειπη είμαι πολύ ευτηχισμενος.
Το ίδιο εύχομαι σε όλους σας!!

Και να τα εχεις παντα σου ευχομαι φιλε μου!:bravo-009:

minaras_tio
27-05-2011, 21:29
Ειμαι στο κτελ στην Πατρα και περιμενω να παρω την κοπελα μου απο Αθηνα! Ηappy πολυ,εχω να την δω 1 μηνα!! Αργησε το κωλολεωφορειο της και βαριεμαι! Α,ακουω και Linkin Park (τα σπανε..)!!!

Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...

dimitrisasp
27-05-2011, 21:48
Εχεις το καλυτερο smartphone στον κοσμο και βαριεσαι? Μηπως δεν ειναι το καλυτερο τελικα? :P

Terastios
27-05-2011, 23:01
Εχεις το καλυτερο smartphone στον κοσμο και βαριεσαι? Μηπως δεν ειναι το καλυτερο τελικα? :P
xaxaxaxaxax +rep !

plakas
27-05-2011, 23:08
summer time 2011 just start!!!!!!l


αφηνουμε sisasix και αρπαζουμε τa jager bomb ονλινε

geodlord7
27-05-2011, 23:42
summer time 2011 just start!!!!!!l


αφηνουμε sisasix και αρπαζουμε τa jager bomb ονλινε

summer time just started .... ή σκέτο - "it's summer time!!!":a088:

minaras_tio
28-05-2011, 02:49
Εχεις το καλυτερο smartphone στον κοσμο και βαριεσαι? Μηπως δεν ειναι το καλυτερο τελικα? :P

Το καλυτερο ειναι αποδεδειγμενα μαγκες... Offtopic ομως...


Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...

Ezio
28-05-2011, 09:21
Στο facebook έγραψα κάτι στον τοίχο μου και μου λέει από κάτω φίλοι φίλων. Οι φίλοι μου μπορούν να δουν την δημοσίευση, έτσι;

djpar
28-05-2011, 10:15
Το καλυτερο ειναι αποδεδειγμενα μαγκες... Offtopic ομως...


Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...

Εστω οτι εχεις περασει 5 GB τραγουδια και καποια βιντεο και για καποιο λογο χαλασει ο υπολογιστης ή χρειαστει format ρε αδελφε.Πες μου οταν ξαναβαλεις windows και ολα τα συναφη(itunes κτλ) θα μπορεσεις να ξαναπερασεις κομματι στο κινητο σου?


Απαντηση θα δωσω εγω.ΟΧΙ θα σου πει κανε format(delete-restore) το κινητο και ξαναπερνατα απο την αρχη για manual μετακινηση,και στην αυτοματη δεν σου παιρναει καινουργια κομματια.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΣΩ,και εχει και αλλα τετοια καλουδια το iphone τυπου δεν παιρναει της επαφες στην SIM.

minaras_tio
28-05-2011, 14:52
Εστω οτι εχεις περασει 5 GB τραγουδια και καποια βιντεο και για καποιο λογο χαλασει ο υπολογιστης ή χρειαστει format ρε αδελφε.Πες μου οταν ξαναβαλεις windows και ολα τα συναφη(itunes κτλ) θα μπορεσεις να ξαναπερασεις κομματι στο κινητο σου?


Απαντηση θα δωσω εγω.ΟΧΙ θα σου πει κανε format(delete-restore) το κινητο και ξαναπερνατα απο την αρχη για manual μετακινηση,και στην αυτοματη δεν σου παιρναει καινουργια κομματια.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΕΞΥΠΝΟ ΚΙΝΗΤΟ? ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΣΩ,και εχει και αλλα τετοια καλουδια το iphone τυπου δεν παιρναει της επαφες στην SIM.




Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...
Ωραια βραστο εσυ αλλα οτι ειναι το καλυτερο smartphone στον κοσμο δε το λεω εγω.. Το λενε οι πωλησεις και η αναγνωρισιμοτητα της apple σε ολο τον κοσμο.. Συμφωνω οτι εχει μειονεκτηματα αλλα τα παραβλεπεις γιατι τα καλα που εχει υπερτερουν.. ios μακραν το καλυτερο λογισμικο με πολυ καλες εφαρμογες... Offtopic αλλα πρεπει να υπερασπιστω το κινητο μου.

dimitrisasp
28-05-2011, 16:18
Tο οτι εχει καλες πωλησεις ειναι θεμα marketing πιο πολυ. Το wii εχει κανει οσες πωλησεις εχει κανει το PS3 μαζι με το 360 αλλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση καλυτερη κονσολα. Καλο το iphone αλλα υπερβολικο για τα γουστα μου. Ενα τηλεφωνο στην τελικη χρειαζεσαι (κι αν).. Απλα οτι βγαζει τα τελευταια χρονια η apple ειναι της μοδας αν θελεις. Θα το προμοταρουν σε ταινιες κλπ και θα πουλησει.

djpar
28-05-2011, 16:35
Apo to kalyteto smartphone ston kosmo...iphone...
Ωραια βραστο εσυ αλλα οτι ειναι το καλυτερο smartphone στον κοσμο δε το λεω εγω.. Το λενε οι πωλησεις και η αναγνωρισιμοτητα της apple σε ολο τον κοσμο.. Συμφωνω οτι εχει μειονεκτηματα αλλα τα παραβλεπεις γιατι τα καλα που εχει υπερτερουν.. ios μακραν το καλυτερο λογισμικο με πολυ καλες εφαρμογες... Offtopic αλλα πρεπει να υπερασπιστω το κινητο μου.

Μα iphone 3g εχω και εγω αλλα επειδη μου το εδωσε ο αδελφος αυτα τα δυο που μολις ειπα με τρελαινουν ολα τα αλλα ομως που εχει ειναι οκ.Αυτα τα δυο ομως δεν τα φτιαχνουν ουτε και στο Iphone 4 και δεν ξερω τον λογο

|WISE|
28-05-2011, 16:44
γενικα εχει πολλα κουλα το iphone και εννοειται οτι δεν ειναι το καλυτερο λειτουργικο το iOS..σε καμια περιπτωση (για μενα) μαλιστα..
καταρχην μιλαμε για κινητα των 400 εευρω (μεση τιμη) που δεν υποστηριζουν flash player!wtf?
οσο για τις εφαρμογες,το android πλεον προκειται να ξεπερασει το iphone και σαυτον τον τομεα..
Τεσπα δεν υπαρχει το τελειο κινητο..
Εχω ανοιξει στο offtopic θεμα iOS vs android OS..αν θελετε παμε εκει να συνεχισουμε!:p


Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

AriStos13
28-05-2011, 16:58
Στο facebook έγραψα κάτι στον τοίχο μου και μου λέει από κάτω φίλοι φίλων. Οι φίλοι μου μπορούν να δουν την δημοσίευση, έτσι;

φυσικα μπορουν να το δουν οι φιλοι σου..!
αλλα μπορουν να το δουν και οι φιλοι των φιλων σου που δεν σε εχουν φιλο εσενα.!!!

dimitrisasp
29-05-2011, 01:15
YouTube - ‪The Greek Crisis Explained , Episode 1 (greek subtitles)‬‏

YouTube - ‪The Greek Crisis Explained , Episode 2 (greek subtitles)‬‏

YouTube - ‪The Greek Crisis Explained , Episode 3 (greek subtitles)‬‏

Godweeder
30-05-2011, 06:39
Αυτην την στιγμη (στις 6 παρα τα ξημερωματα) το μονο που σκεφτομε ειναι να παω να κανω κανα brutal mele στο Killzone 3 στο multi !!!

Βασικα παω να λιωσω multi !! muahahahah!

the master
30-05-2011, 07:48
εγω το μονο που σκεφτομαι ειναι να παω να δωσω φυσικη και αφου παρω τον πουλο να γυρισω να διαβασω κειμενα...

djpar
30-05-2011, 10:07
πανω απο ολα αισιοδοξια βλεπω!χαχα

the master
30-05-2011, 10:18
ok παιδια,,,τον πηρα!

κ ομως ενω εχω αρχαια,λατινικα,γλωσσα,φιλοσοφια 17
με χαλασε που πηρα φυσικη γενικης 3(κυριολεκτικα)
γιατι αραγε?

tnf50
30-05-2011, 10:57
Εγραψα γαματα φυσικη!!!

djpar
30-05-2011, 11:04
Combat Facts! (http://www.gametrailers.com/game/combat-facts/14482)

Εκπομπη του GameTrailers που δειχνει κατα ποσο αυτα που κανουμε στα FPS ισχυουν πχ
710424

the master
30-05-2011, 11:05
tnf μη μου το χτυπας...
and fuck laplace!

dimitrisasp
30-05-2011, 13:01
Νομιζω οτι εχω την καλυτερη υπογραφη στο φορουμ..

the master
30-05-2011, 13:03
την ειδε ο αδερφος μου και αρχισε να χορευει

Valkyre
30-05-2011, 13:03
Εγραψα γαματα φυσικη!!!

ο τονος σε ποιο σημειο της bold λεξης ειναι? Γιατι αναλογα με το που ειναι ο τονος εχουμε 2 εντελως διαφορετικες ερμηνειες!! :) ελπιζω να ειναι στο μεσαιο "α'! :D

enstikto
30-05-2011, 13:08
Στην περίπτωση που είχαμε την λέξη με τον άλλο τονισμό θα ήταν 2 λέξεις! Οπότε μια χαρά τα πήγε μάλλον ο φίλος! Μπράβο! :D

Valkyre
30-05-2011, 13:50
Γιατι βρε? Και το γαμωτο με αυτη τη λογικη 2 λεξεις επρεπε να ειναι αλλα τις κανουμε μια! :)

Μαλλον καλα τα πηγε κι εγω ετσι πιστευω.

tnf50
30-05-2011, 14:31
Καλα τα πηγα...ηταν ευκολα παντως

let's see... W=qV
Rολικο=R1+R2...
BZZZZT

djpar
30-05-2011, 15:27
tnf ενα σου λεω, εχω γυρω στους 200 τυπους και λιγους λεω για μαθημα Μηχανικη 2(Αντοχη των υλικων-Μηχανολογος Τει Πατρας)χωρις τυπολογιο και πρεπει και να καταλαβω που τους χρησιμοποιω και γιατι.Εχω αρχισει "επαναληψη" εδω και 3+ μηνες διαβαζοντας καθε μερα πανω απο 2 ωρες και ακομα το βλεπω δυσκολο το ολο θεμα.Το μαθημα το εχω δωσει κοντα στις 22 φορες ειναι το τελευταιο μου και ο δασκαλος δεν νοιωθει και θελει ενα 5 για να περασω αλλιως τιποτα!....


ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΦΥΣΙΚΗ ΛΥΚΕΙΟΥ...ΜΑΚΑΡΙ


ΥΓ.Διαβαστε καλα και μπειτε σε σχολη που σας αρεσει μην μπειτε τυχαια σε οποια να ναι γιατι εχει διαβασμα μετα το λυκειο αρκετο ακομα!

Ixor24
30-05-2011, 19:10
-Ήταν ανάγκη να φέρουμε και την μάνα σου μαζί?
-Μα αφού είναι αγανακτισμένη.
-Δεν αντιλέγω, η διαφορά είναι ότι είναι αγανακτισμένη μαζί μου, και όχι με την κυβέρνηση.
-Είσαι απόλυτη.
-Είμαι ρεαλίστρια.
-Μα που είναι η μάνα μου?
- Που θες να ξέρω?
-Δεν σου είπα να την κρατάς απ' το χέρι?
-Την κρατούσα πριν πάρουμε τα σάντουιτς, τώρα κρατάω τα σάντουιτς.
-Μάνα !!!! ΜΑΝΑΑΑΑΑΑ !!!! ΜΑΝΑ ΜΟΥ !!!!!
- Μην λες ¨μάνα μου" γιατί θα νομίζουν ότι έπαθες κάτι.
- Εμ δεν έπαθα? Μάνααααααααα Μανούλααααααααααααααααααα
- Μην λες "μανούλα" είσαι 40 χρονών γάιδαρος .Μάνα να λες μόνο.
- Δεν σε βλέπω να ανησυχείς που χάσαμε την μάνα μας.
- Καταρχάς δεν χάσαμε την μάνα μας, χάσαμε την μάνα ΣΟΥ. Η δική μου μάνα εκεί που είναι μπορεί να μας πει ακριβώς πόσες χιλιάδες κόσμου είναι στο Σύνταγμα.
-Καλά τόσο αναίσθητη είσαι? Xάσαμε τη μάνα μου και εσύ τρως σάντουιτς?
- 4 ευρώ το πήρα ,αν είναι να το φάω όταν παγώσει το'φερνα κι απ'το σπίτι
-ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ "συγνώμμη μήπως είδατε μια σχετικά ηλικιωμένη γυναίκα ,σχετικά παχουλή (τον διέκοψα )
- Ε όχι και σχετικά παχουλή ,η μάνα σου κινδυνεύει έτσι και την περάσουν για τον Πάγκαλο
- Τώρα βρίζεις την μάνα μου?
- Δεν την έβρισα, Πάγκαλο την είπα!
- Μάναααααααααα
(τι έγινε ? ρώτησε μια αγανακτισμένη κοπελιά "τίποτα ,κάνε δουλειά σου κι αν όλα πάνε καλά δεν πρόκειται να ξαναγανακτήσω εντός σπιτιού )
- ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ !!!!
-Που πάμε βρε και με τραβάς απ' το χέρι? Θα μου πέσει το λουκάνικο απ΄το σάντουιτς
- ΠΑΜΕΕΕΕΕΕ ΠΑΜΕΕΕΕΕ
- Μην λες "ΠΑΜΕ" θα φάμε ξύλο! Που πάμε?
- Να ενημερώσουμε την αστυνομία.
- Εννοείς τα ΜΑΤ ?
- Ναι πάμε ..........
- Είσαι καλά άνθρωπέ μου ? θα πάμε πρώτο τραπέζι πίστα στη βουλή να ρωτήσεις τα ΜΑΤ που είναι η μάνα σου ?
- Πρέπει κάπως με μεγάφωνα να ενημερώσουν τον κόσμο
- Οτι κινδυνεύει ο κόσμος ? .........
- Πάμε σου λέω .....
Με χίλια ζόρια, περάσαμε κάτι όμορφα γυαλιά απομίμηση, από κάτι τσαντούλες Λουϊ Βιτόν (τύπου) από 2-3 καντίνες ,από την συνέλευση των 300 ,των 400 ,των 500 και πάει λέγοντας
- ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ! (είπε ο σύζυγος στον Ματατζή που ήταν ψιλοπιασμένος καθ' ότι αυτές τις μέρες δεν είχε ρίξει καθόλου ξύλο
Ανέκφραστος ο Ματατζής.
- Σας παρακαλώ κάντε κάτι
- Τι να κάνω δηλαδή ?
- Δεν ξέρω ,μήπως να ρίχνατε δακρυγόνα να ανοίξει λίγο ο κόσμος να δω καλύτερα ?
Δεν υπήρχε αυτό που ζούσα εκείνη τη στιγμή
Ο Ματατζής γέλασε
Πρώτη φορά είδα Ματατζή παραταγμένο στη σειρά να γελάει
Ενα παιδάκι του πρόσφερε σάντουϊτς
(μετά από λίγο κατάλαβα ότι ήταν το δικό μου πού μου'χε πέσει απ'το χέρι )
Εκεί που με είχε χτυπήσει ο κάλος στο πόδι και τον σύζυγο στο κεφάλι ,χτυπά το κινητό
- ΝΑΙ ?
- Ελαααααα Ελαααααααααα δανείστηκα το κινητό από ένα χρυσό παιδί που βρήκα για να σας πάρω τηλέφωνο .Ελάτε εδώ που είμαι εγώ ,είναι πιο άνετα
- Που είσαστε βρε μητέρα ?
- Εδώ εδώ στη Μητρόπολη ,είναι πιο καλά ,έχει άπλα ,μιλάνε κάτι παιδιά περιποιημένα, κοντοκουρεμένα, ελάτε ελάτε, σε κλείνω να μην πληρώνει το παιδί και πρέπει να' ναι και φαντάρος γιατί είναι γουλί το κεφάλι του - συγνώμη παλικάρι μου -
- Πάμε! Η μάνα σου βρέθηκε .... είναι στην Μητρόπολη
- Έχει εκκλησία τέτοια ώρα?
- Οχι μέσα, απ'έξω είναι!
Ξαναπεράσαμε από τις καντίνες , από τους 300 ,τους 400 ,τους 500 ,και αφού αναζωογωνήθηκε το "άρωμα hotdog" στα ρούχα μας κατηφορίσαμε
Μόλις φτάσαμε τι να δω ...... η πεθερά ανάμεσα στους χρυσαυγίτες
- Ο σύζυγος χρόνια αριστερός ,η μάνα επίσης αλλά έτερον εκάτερον διότι πέρασε τα "παιδιά" για φανταράκια όπως είπε
- Εσύ περίμενε εδώ ,πάω να φέρω τη μάνα
-Εγώ γιατί να μην έρθω ?
- Είναι επικίνδυνο, έχεις κάνει σολάριουμ, μη φάμε ξύλο.
- Πάμε Μάνα έλα ..........
Όχι δεν φεύγω η μάνα ,έλα πάμε ο γιος .... αγανακτισμένη η μάνα, αγανακτισμένος ο γιος.
Με χίλια ζόρια την πήραμε από εκεί!
Να μην σας κουράζω επιστρέψαμε στο σπίτι εξουθενωμένοι και αγανακτισμένοι, ο καθένας για τους δικούς του λόγους φυσικά.


Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθινό ειναι το παραπανω κειμενο αλλα εχει αρκετη πλακα!!

πηγη:http://grapse-svise.blogspot.com/

djpar
30-05-2011, 19:38
δεν παιζει να ισχυει αλλα τα σπαει

Terastios
30-05-2011, 22:53
μια ερωτηση τα παϊδάκια βγαίνουνε και σε άπαχο με 0% η με δούλεψε ο ταβερνιαρης? γιατη κανω διατροφή και έφαγα κανα μισοκολο για βράδυ ....

the master
30-05-2011, 23:00
οχι ρε συ

AriStos13
30-05-2011, 23:20
Οχι ρε συ Δημητρη..τι ειναι τα παιδακια?γιαουρτι??αχαχαχαχ
δεν πειραζει ομως..για μια φορα χαλαλι..!!!!

Giannis7
30-05-2011, 23:47
Αυτό που σφάζονται για τις ομάδες ποτέ δεν θα το καταλάβω....

Dragonpaul
30-05-2011, 23:50
Αυτό που σφάζονται για τις ομάδες ποτέ δεν θα το καταλάβω....
Σε πειραζει να μου στειλεις με πμ στο που αναφερεσαι ακριβως?

Desmond
31-05-2011, 00:31
Μια μέρα μετά τον δεύτερο τελικό στο μπάσκετ και τα "αίματα" άναψαν μεταξύ των οπαδών των "αιωνίων". Επίθεση των "πράσινων" στους "ερυθρόλευκους" στη Κυψέλη και αντίποινα από 200 οπαδούς του Ολυμπιακού σε σύνδεσμο στο Γκύζη με έναν τραυματία (οπαδό των "πράσινων" ) από μαχαιριά.




Άντε στο διάολο γ:censored:α @@!

teddy
31-05-2011, 00:51
μια ερωτηση τα παϊδάκια βγαίνουνε και σε άπαχο με 0% η με δούλεψε ο ταβερνιαρης? γιατη κανω διατροφή και έφαγα κανα μισοκολο για βράδυ ....

χαλαλι τα παϊδακια φιλε....αφου εφαγες το μισοκολο,μια χαρα εισαι!!!

modecris
31-05-2011, 03:53
Απλά προς ενημέρωση, αν είναι μάστορας ο ταβερνιάρης μπορεί να σου κόψει τα παιδάκια με τέτοιο τρόπο που τα λιπαρά/τριγλυκερίδια/χοληστερίνες και τα συναφή να μείνουν στο άλλο μισόκιλο.
Μην με αρχίσετε στα "πως γένεν αυτό" και "δείξε μας". Απλά δεχτήτε το σαν γεγονός και αν δεν με πιστεύετε μπορείτε να ρωτήσετε και τον Τσακ (τον Νόρις ντε) που μου έδειξε τον τρόπο.

Terastios
31-05-2011, 09:30
Απλά προς ενημέρωση, αν είναι μάστορας ο ταβερνιάρης μπορεί να σου κόψει τα παιδάκια με τέτοιο τρόπο που τα λιπαρά/τριγλυκερίδια/χοληστερίνες και τα συναφή να μείνουν στο άλλο μισόκιλο.
Μην με αρχίσετε στα "πως γένεν αυτό" και "δείξε μας". Απλά δεχτήτε το σαν γεγονός και αν δεν με πιστεύετε μπορείτε να ρωτήσετε και τον Τσακ (τον Νόρις ντε) που μου έδειξε τον τρόπο.
Όταν ερθω Πατρα θα μας τα ετημασεις να δω την μαστορια σου !!!!!!!

Ezio
31-05-2011, 10:23
Ξέρει κάποιος κάποια ιστοσελίδα που να εξηγεί το τι κάνει ο καθένας για να φτιαχτεί ένα παιχνίδι(creative director κ.τ.λ.) ; Επίσης, μήπως υπάρχει κάποιο βίντεο σαν ντοκιμαντέρ για την ανάπτυξη ενός βιντεοπαιχνιδιού;

Valkyre
31-05-2011, 10:27
Μια μέρα μετά τον δεύτερο τελικό στο μπάσκετ και τα "αίματα" άναψαν μεταξύ των οπαδών των "αιωνίων". Επίθεση των "πράσινων" στους "ερυθρόλευκους" στη Κυψέλη και αντίποινα από 200 οπαδούς του Ολυμπιακού σε σύνδεσμο στο Γκύζη με έναν τραυματία (οπαδό των "πράσινων" ) από μαχαιριά.




Άντε στο διάολο γ:censored:α @@!

Eιναι για φτυσιμο ολοι τους. Αν καποιοι πιστευουν οτι πρεπει να φυγουν οι λαθρομεταναστες απο την χωρα, ας τους δωσουμε δωρακι και αυτους τους ξεφτυλισμενους καφρους να ησυχασουμε.

AriStos13
31-05-2011, 16:32
ρωταω εδω για να μην κανω νεο θεμα..εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα..
υπαρχει καποιο expansion για το age of empires 2 the age of kings?
θελω να περιεχει καινουριους χαρτες..

Desmond
31-05-2011, 16:36
Που το ξέθαψες ρε θηρίο?Ναι υπάρχει.Δεν θυμάμαι να έχει χάρτες αλλά πολιτισμούς.Αν σου αρέσουν τα rts τσέκαρε το παλιό αλλά κορυφαίο rome total war.

Ezio
31-05-2011, 16:40
Αλλάξαμε σελίδα, οπότε είπα να το βάλω εδώ.

Ξέρει κάποιος κάποια ιστοσελίδα που να εξηγεί το τι κάνει ο καθένας για να φτιαχτεί ένα παιχνίδι(creative director κ.τ.λ.) ; Επίσης, μήπως υπάρχει κάποιο βίντεο σαν ντοκιμαντέρ για την ανάπτυξη ενός βιντεοπαιχνιδιού;

dimitrisasp
31-05-2011, 16:46
ρωταω εδω για να μην κανω νεο θεμα..εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα..
υπαρχει καποιο expansion για το age of empires 2 the age of kings?
θελω να περιεχει καινουριους χαρτες..

Παρε το Starcraft 2 να κανουμε επικες μαχες το καλοκαιρι!

AriStos13
31-05-2011, 16:58
Που το ξέθαψες ρε θηρίο?Ναι υπάρχει.Δεν θυμάμαι να έχει χάρτες αλλά πολιτισμούς.Αν σου αρέσουν τα rts τσέκαρε το παλιό αλλά κορυφαίο rome total war.
μετα απο ατελειωτες ωρες football manager στο μαγαζι ειπα να παιξω και τιποτα αλλο.. το ειχα στο ps2 και το ειχα λιωσει..!!
επειδη μου αρεσουn αρκετα τα rts θα το κοιταξω και αυτο..

Παρε το Starcraft 2 να κανουμε επικες μαχες το καλοκαιρι!Δημητρη τι ειναι αυτο το starcraft ??
δεν το εχω ξανακουσει..!

dimitrisasp
31-05-2011, 17:02
Δημητρη τι ειναι αυτο το starcraft ??
δεν το εχω ξανακουσει..!

Tσεκαρε αυτο. Ειναι προσωπικα για μενα το καλυτερο παιχνιδι στρατηγικης.. Και με παρεα ειναι ακομα πιο γ****ο!! Οτι πρεπει για τα βραδια αυπνιας! :P
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5201

Και ενα gameplay
YouTube - ‪select vs destiny‬‏

AriStos13
31-05-2011, 17:06
Δημητρη δεν μου φαινεται ωραιο..
βεβαια ποτε δεν κρινω απο ενα βιντεακι γιαυτο αν βαρεθω το AOE μπορει να το κατεβασω!

dimitrisasp
31-05-2011, 17:08
Δημητρη δεν μου φαινεται ωραιο..
βεβαια ποτε δεν κρινω απο ενα βιντεακι γιαυτο αν βαρεθω το AOE μπορει να το κατεβασω!

Και γω ΑΟΕ επαιζα πριν απο αυτο αλλα αν το αρχισεις καταλαβαινεις ποσο πισω ηταν το ΑΟΕ. Σαν την Blizzard (που το φτιαχνει) δεν εχει.. Aν σ αρεσει γενικα το διαστημικο theme μην το σκεφτεσαι καν!

overclocker
01-06-2011, 04:05
Δημητρη δεν μου φαινεται ωραιο..
βεβαια ποτε δεν κρινω απο ενα βιντεακι γιαυτο αν βαρεθω το AOE μπορει να το κατεβασω!

Το Starcraft είναι αν όχι το καλύτερο RTS όλων των εποχών σίγουρα ένα από τα 3 καλύτερα.
Αξίζει να το δοκιμάσεις Αρίστο.

https://us.battle.net/account/sc2-demo.html

WolfRathmA
01-06-2011, 04:14
Σκεφτομαι να παω εξωτερικο σε καμια συναυλια των Linkin Park.

Δε ξερω ομως που να κοιταξω, πως να κλεισω εισητηρια κτλ.. Εχει ασχοληθει κανεις με group που πανε που ειναι ολα σε ενα πακετο κτλ;

|WISE|
01-06-2011, 04:48
Σκεφτομαι να παω εξωτερικο σε καμια συναυλια των Linkin Park.

Δε ξερω ομως που να κοιταξω, πως να κλεισω εισητηρια κτλ.. Εχει ασχοληθει κανεις με group που πανε που ειναι ολα σε ενα πακετο κτλ;


Ειμαι μαζι σου φιλε!!!πες το και φυγαμε!!χρονια σκεφτομαι να παω εξωτερικο να δω τους θεους..
Το sonisphere της ιταλιας ειναι ολα τα λεφτα...

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Chill
01-06-2011, 05:09
Υπόψιν είναι διήμερο το Ιταλιάνικο....

Το meteora αποτελεί αγαπημένο δίσκο, στο top 10 όλων των εποχών το δίχως άλλο.....για συναυλία έξω θα πλήρωνα αν και μόνο αν έκαναν repeat με jay-z :-D

Εγώ κάποιον Μάη θέλω να δώσω παρόν εδώ (http://en.wikipedia.org/wiki/Wave-Gotik-Treffen) :-p

Kane
01-06-2011, 09:54
Σκεφτομαι να παω εξωτερικο σε καμια συναυλια των Linkin Park.

Δε ξερω ομως που να κοιταξω, πως να κλεισω εισητηρια κτλ.. Εχει ασχοληθει κανεις με group που πανε που ειναι ολα σε ενα πακετο κτλ;

Δύο φορές που έχω πάει εξωτερικό για συναυλίες τα είχα κάνει ξεχωριστά δλδ μία κίνηση για αγορά εισιτηρίου και άλλη αεροπορικά/διαμονή. Αν πας σε φεστιβάλ πουλιούνται και εισιτήρια για περισσότερες μέρες που περιλαμβάνουν και camping. Μέσω internet δεν νομίζω ότι θα είναι ιδιαίτερα δύσκολο αφού βρεις τις ημερομηνίες της συναυλίας/φεστιβάλ. Τώρα αν βρεις κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο που τα οργανώνει όλα θα κάνεις την καλύτερη δουλειά.

dimitrisasp
01-06-2011, 10:59
Υπομονη παιδια οσοι δινουμε εξετασεις, υπομονη οσοι δουλευετε και γενικα υπομονη! Μετα ομως...


YouTube - ‪Ξ�ΞΌΞΉΟ�ΞΊΞΏΟ�ΞΌΟ�Ο�ΞΉΞ± - Ξ*άμΡ Ο�λοι ΞΌΞ±ΞΆΞ― Ο�Ξ΅ ΞΌΞΉΞ± Ο�Ξ±Ο�αλία‬‏

KAΛΟ ΜΗΝΑ

Valkyre
01-06-2011, 11:11
Σκεφτομαι να παω εξωτερικο σε καμια συναυλια των Linkin Park.

Δε ξερω ομως που να κοιταξω, πως να κλεισω εισητηρια κτλ.. Εχει ασχοληθει κανεις με group που πανε που ειναι ολα σε ενα πακετο κτλ;

Μονο αν το συνδυασεις με ταξιδι κανονικο. Ειναι αμαρτια ρε παιδια να ακουω ανθρωπους να εχουν παει σε χωρες στο εξωτερικο μονο για να δουν μια συναυλια ή εναν αγωνα και μετα να παρουν το αεροπλανο για την επιστροφη. Αυτο ποτε μου δεν το καταλαβα. Κι εγω εχω παει εξωτερικο με αφορμη αγωνα (Φορμουλα 1) αλλα φροντισα να το οργανωσω ετσι ωστε να κατσω και 4 μερες εκει που πηγα να δω 5 πραγματα.

|WISE|
01-06-2011, 14:14
Μονο αν το συνδυασεις με ταξιδι κανονικο. Ειναι αμαρτια ρε παιδια να ακουω ανθρωπους να εχουν παει σε χωρες στο εξωτερικο μονο για να δουν μια συναυλια ή εναν αγωνα και μετα να παρουν το αεροπλανο για την επιστροφη. Αυτο ποτε μου δεν το καταλαβα. Κι εγω εχω παει εξωτερικο με αφορμη αγωνα (Φορμουλα 1) αλλα φροντισα να το οργανωσω ετσι ωστε να κατσω και 4 μερες εκει που πηγα να δω 5 πραγματα.


σκεψου οτι καποιος (οπως εγω) μπορει να χει περισσοτερη κ@υλα να δει μια μπαντα παρα μια πολη..:p

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

geodlord7
01-06-2011, 14:24
ρωταω εδω για να μην κανω νεο θεμα..εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα..
υπαρχει καποιο expansion για το age of empires 2 the age of kings?
θελω να περιεχει καινουριους χαρτες..

Καλά τι μου θύμησες!! Απειρες ώρες σε internet cafe με παρέα, επικές μάχες 2vs2 , 3vs 3, μινι τουρνουά και μαλώματα μετά!

Βέβαια για μένα το καλύτερο RTS των εποχών είναι το age of mythology : the titans.... είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και τρελάθηκα. Τι θεϊκές μάχες με πάρεα, για το ποιός θα έβγαζε πρώτος τιτάνα. Αχχχχχ....

Ποιος άλλος σε τέτοια rts ξόδευε ΌΛΑ τα resources, σε τείχοι, πύλες, upgrades τειχών κτλπ και μετά απο ώρα για στρατό?:a050: Το κανα συνέχεια.... και μου την έδιναν άτομα που 3 λεπτά μετά την αρχή του ματς, έστελναν συνέχεια μικρές μονάδες! Ι fucking hate that :D

Eπίσης 2ο επικό RTS για μένα είναι το battle for middle earth 2. Ώρες LAN και online. Ωραίες εποχές :D

To starcraft 2 όλο λέω να το πάρω, αλλά μετά βλέπω βιντεάκια στο youtube και για κάποιο λόγο ξενερώνω με τις μονάδες και με τα κτήρια :/

tnf50
01-06-2011, 14:30
Καλά τι μου θύμησες!! Απειρες ώρες σε internet cafe με παρέα, επικές μάχες 2vs2 , 3vs 3, μινι τουρνουά και μαλώματα μετά!

Βέβαια για μένα το καλύτερο RTS των εποχών είναι το age of mythology : the titans.... είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και τρελάθηκα. Τι θεϊκές μάχες με πάρεα, για το ποιός θα έβγαζε πρώτος τιτάνα. Αχχχχχ....

Ποιος άλλος σε τέτοια rts ξόδευε ΌΛΑ τα resources, σε τείχοι, πύλες, upgrades τειχών κτλπ και μετά απο ώρα για στρατό?:a050: Το κανα συνέχεια.... και μου την έδιναν άτομα που 3 λεπτά μετά την αρχή του ματς, έστελναν συνέχεια μικρές μονάδες! Ι fucking hate that :D

Eπίσης 2ο επικό RTS για μένα είναι το battle for middle earth 2. Ώρες LAN και online. Ωραίες εποχές :D

To starcraft 2 όλο λέω να το πάρω, αλλά μετά βλέπω βιντεάκια στο youtube και για κάποιο λόγο ξενερώνω με τις μονάδες και με τα κτήρια :/

Ακομα παιζω age of mythology! Ειναι μαγια! Ολα το λεφτα ειναι οι ελληνικες φωνες: ''PROSTAGMA?'' ''DRYTOMOS''

geodlord7
01-06-2011, 15:09
^Kαλά το "prostagma" είναι όλα τα λεφτα :D

Γιατί ρε γμτ, δε βγάζουν ενα AOM 2 ?? Ειδικά τώρα με online θα γινόταν ΤΗΣ ΤΡΕΛΗΣ!

djpar
01-06-2011, 15:54
Ντοκιμαντέρ για τους Έλληνες hackers (http://www.axortagos.gr/blogs/pcnea/ntokimanter-gia-tous-ellines-hackers_2.html)
http://www.inews.gr/article.php?r=http%3A%2F%2Ffeedproxy.google.com%2F ~r%2FKsipnistere_%2F~3%2FU9hVh2502Q4%2Fblog-post_6735.html&t=%CE%A4%CE%9F%20%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%9F%20 %CE%9D%CE%A4%CE%9F%CE%9A%CE%A5%CE%9C%CE%91%CE%9D%C E%A4%CE%95%CE%A1%20%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%A4%CE% 9F%CE%A5%CE%A3%20%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE %95%CE%A3%20%CE%A7%CE%91%CE%9A%CE%95%CE%A1%20%CE%9 A%CE%91%CE%99%20%CE%A4%CE%97%CE%9D%20%CE%91%CE%9B% CE%97%CE%98%CE%95%CE%99%CE%91
http://www.black01white.gr/
θελω να δω τι παιζει σε αυτο το ντοκιμαντερ

dimitrisasp
01-06-2011, 16:26
To starcraft 2 όλο λέω να το πάρω, αλλά μετά βλέπω βιντεάκια στο youtube και για κάποιο λόγο ξενερώνω με τις μονάδες και με τα κτήρια :/

Και γω αυτα ελεγα βλεποντας απλα. Μολις τα χειριζεσαι ομως ειναι απιστευτο. Παρτο να κανουμε καμια ομαδα το καλοκαιρι.. :D