PDA

View Full Version : Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

enstikto
23-12-2010, 12:47
^^ ωραία πράγματα! Καλά να περάσεις φίλε ;)

saras81
24-12-2010, 20:07
παραμονη χριστουγεννων κ πριν σχολασω σημερα εμαθα οτι απολυωμαι,κ γαμω τα δωρα ε?χρονια πολλα,καλα να περασετε με υγεια.

RooF
25-12-2010, 12:47
παραμονη χριστουγεννων κ πριν σχολασω σημερα εμαθα οτι απολυωμαι,κ γαμω τα δωρα ε?χρονια πολλα,καλα να περασετε με υγεια.

Πω..κρίμα, σε τι εταιρια δουλευες (κατηγορία , όχι επωνυμία).

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Melnibonian
28-12-2010, 21:48
τόσα τσίπουρα που ήπια σήμερα απορώ πως μπορώ και διαβάζω τι γράφω...

Valkyre
28-12-2010, 22:16
Διλημμα :

Εχω κατεβασει το Black Swan σε καλη ποιοτητα.... να το δω ή να κρατηθω για να παω να το δω σινεμα????

Ezio
28-12-2010, 22:45
Διλημμα :

Εχω κατεβασει το Black Swan σε καλη ποιοτητα.... να το δω ή να κρατηθω για να παω να το δω σινεμα????

Σινεμά
Θετικά:
Μεγαλύτερη οθόνη
Πιθανώς καλύτερη ποιότητα εικόνας και ήχου
Πιθανώς πιο άνετα καθίσματα
Μπορείς να το συνδυάσεις με κάτι άλλο μετά, π.χ. φαγητό
Αρνητικά:
Μπορεί να μην βρεις καλή θέση
Υπάρχει περίπτωση να σου τύχουν ζώα στο σινεμά

Σπίτι
Θετικά:
Μπορείς να σταματήσεις την ταινία όποτε θέλεις
Μπορείς να φας ότι θέλεις
Μπορείς να έχεις παρέα και να μιλάτε ελεύθερα
Αρνητικά:
Μπορεί να περνάνε αεροπλάνα ή αυτοκίνητα και να μην σε αφήσουν να ακούσεις
Μπορεί να τύχει κάτι έκτακτο (χτύπα ξύλο) και να πρέπει να την ξαναβλέπεις από την αρχή

Αν η ταινία έχει διαφορα εφέ, πολύ καλό ήχο κ.τ.λ. καλύτερα να την δεις στο σινεμά.

Valkyre
30-12-2010, 16:42
Want to go there...

YouTube - Maya Bay, Thailand - The Most Beautiful Beach!

Ναι ξερω για την ταινια The Beach...

Desmond
30-12-2010, 16:50
^Αν η συγκεκριμένη παραλία ήταν στις κυκλάδες, θα είχε γεμίσει ξαπλώστρες και ομπρέλες...
Edit: Όσο για το δίλημμα, κρατήσου για σινεμά.

Valkyre
30-12-2010, 16:51
^^ ου...καλα εισαι... για πλακα ομως...

Ezio
30-12-2010, 17:32
^Αν η συγκεκριμένη παραλία ήταν στις κυκλάδες, θα είχε γεμίσει ξαπλώστρες και ομπρέλες...

Ξέχασες να πεις και πλαστικά ποτήρια, τσιγάρα, κουτάκια από αναψυκτικά και μπύρες.

dimitrisasp
31-12-2010, 03:25
Παιδια μπηκα να χαιρετησω! Αρχιζει το εξεταστικη mode και κλειδωνονται ολα τα
ηλεκτρονικα ειδη! Τα λεμε τελη Φλεβαρη ξανα για LBP2 και Mass Effect 2! Σας ευχομαι
ολους καλη χρονια με υγεια και ευτυχια! Καλα να περασετε αυριο!

AriStos13
31-12-2010, 03:33
Παιδια μπηκα να χαιρετησω! Αρχιζει το εξεταστικη mode και κλειδωνονται ολα τα
ηλεκτρονικα ειδη! Τα λεμε τελη Φλεβαρη ξανα για LBP2 και Mass Effect 2! Σας ευχομαι
ολους καλη χρονια με υγεια και ευτυχια! Καλα να περασετε αυριο!
καλη επιτυχια να εχεις Δημητρη και καλη χρονια..!!!

Valkyre
31-12-2010, 19:47
Ευχομαι καλη χρονια, με υγεια και οτι επιθυμειτε παιδες! Να ειστε παντα καλα, ευτυχισμενοι με τις οικογενειες σας και ολες οι επιθυμιες σας να πραγματοποιηθουν! Μακαρι το 2011 να ειναι καλυτερο απο το 2010 και χειροτερο απο το 2012! :)

modecris
31-12-2010, 20:55
Χρόνια πολλά και από εμένα παιδιά,φορτώνω την φαμίλια και πάω να ξενοφάω! Εύχομαι σε όλους το νέο έτος να τους φέρει υγεία ευτυχία και μετρητά!

Και με προσοχή το ποτό,οκ;:a055:

Desmond
31-12-2010, 20:56
Καλή χρονιά σε όλους!Να περάσετε όσο καλύτερα γίνεται.

Dragonpaul
01-01-2011, 21:56
Φαγητό την παραμονή της Πρωτοχρονιάς με τους δικούς σου ανθρώπους: Οκ, το κάνεις και μέσα στη χρονιά...

Αλλαγή του χρόνου, φιλιά και ευχές με τα άτομα που μόλις έφαγες: Τα ίδια κάθε χρόνο.

Να βλέπεις ένα παιδί, που έχει την αγνότητα να πιστεύει ακόμα στον Αη Βασίλη, να παραλαμβάνει με λαχτάρα τα δώρα του: ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ!!!!

Thanos64
02-01-2011, 19:03
καλησπερα! ρε παιδια γτ δεν γινεται να ανοιξω thread? θελει πανω απο ορισμενο αριθμο posts?

Ezio
06-01-2011, 01:09
Παίξτε πιάνο στο youtube!
http://www.youtube.com/watch?v=FlcfB9ZPmJw&feature=fvhr

Dragonpaul
06-01-2011, 18:34
Αναρωτιέμαι αν:
Δυο κομμάτια πίτσα, ένα κομμάτι τιραμισου, ένα κομμάτι βασιλόπιτα, ένα πιάτο ρύζι, 10 στικακια ψαρι Captain Iglo, δυο τοστ, δυο burger απο τα KFC και ένα κομμάτι κρέας, είναι πολυ φαΐ για μια μέρα.
Πρέπει να είναι....

modecris
06-01-2011, 19:09
Αναλόγως τις "καύσεις" που θα κάνεις το βράδυ...:cheer2:

Dragonpaul
06-01-2011, 19:21
Αναλόγως τις "καύσεις" που θα κάνεις το βράδυ...:cheer2:
Το συγκεκριμενο βραδυ δεν ειχε καμια τετοια "καυση", Χρηστο. Δυστυχως....
Οποτε καταλαβαινεις για ποσες θερμιδες μιλαμε.

litanies
06-01-2011, 22:34
ευχαριστώ το αφεντικό μου για το καλύτερο δώρο που μου έκανε, παραμονή πρωτοχρονιάς....

Dragonpaul
06-01-2011, 22:43
ευχαριστώ το αφεντικό μου για το καλύτερο δώρο που μου έκανε, παραμονή πρωτοχρονιάς....

To λες κανονικα ή ειρωνικα?

litanies
06-01-2011, 22:49
To λες κανονικα ή ειρωνικα?

ειρωνικά το λέω

Dragonpaul
06-01-2011, 23:12
ειρωνικά το λέω

Καταλαβα... Αν ειναι, παντως, αυτο που νομιζω, ευχομαι να βρεις κατι πολυ καλυτερο.

litanies
06-01-2011, 23:19
Καταλαβα... Αν ειναι, παντως, αυτο που νομιζω, ευχομαι να βρεις κατι πολυ καλυτερο.

πιο πολύ με πείραξε η αχαριστία, σχεδον 6 χρόνια και αυτό που είπε ότι δεν έκανα τίποτε για την επιχείριση

Dragonpaul
06-01-2011, 23:25
πιο πολύ με πείραξε η αχαριστία, σχεδον 6 χρόνια και αυτό που είπε ότι δεν έκανα τίποτε για την επιχείριση

Ε, κατι επρεπε να πει... Και βρηκε αυτο.
Δεν ειναι και η καλυτερη των εποχων για να σου συμβει κατι τετοιο, αλλα, οπως ειπα και πριν, ευχομαι να βρεις κατι καλυτερο.

modecris
07-01-2011, 02:59
ευχαριστώ το αφεντικό μου για το καλύτερο δώρο που μου έκανε, παραμονή πρωτοχρονιάς....

Ωχχ..λυπάμαι πολύ ρε φίλε,ελπίζω να βρεις σύντομα κάτι καλύτερο.

the master
07-01-2011, 03:52
ρε σεις τι στο καλο συμβαινει καθε μηνα κοβουν κι αλλο απ τους μισθους,αναρωτιεμαι τι θα κανουμε εμεις οι νεοι...τιποτα?!

Valkyre
07-01-2011, 10:33
^^ Θα κανουμε οτι εκαναν οι μαυροι τον καιρο της δουλείας... υπομονη.............

criter
07-01-2011, 11:13
Αντικειμενικα αν ενα μαγαζι ή μια επιχειρηση δεν εχει δουλεια τι να τον κανει τον υπαλληλο να τον εχει να καθεται ? Αυτο νομιζω συμβαινει γενικοτερα. Απο τη στιγμη που δεν παει καλα μια δουλεια, αρχιζουν η συγχιση και οι "αχαριστιες".

tasioskis
07-01-2011, 13:28
μπηκαμε στον 8ο, ο πανικος παιρνει την θεση της χαρας.....

modecris
07-01-2011, 13:43
Τάσο,είδατε τί είναι; να πάνε όλα καλά εύχομαι! ;)

tasioskis
07-01-2011, 13:53
ναι βρε, αγορι και κοριτσι, σε διαφορετικους σακκους... μεχρι στιγμης ολα πηγαινουν καλα, αυτο που με τρομαζει ειναι το μετα!!

plakas
07-01-2011, 14:04
πιο πολύ με πείραξε η αχαριστία, σχεδον 6 χρόνια και αυτό που είπε ότι δεν έκανα τίποτε για την επιχείριση
ρε φιλε ποσσα ατομα ειχε η επιχειριση;το αν απελυσε μονο εσενα καποιο λογο θα ειχε δεν νομιζεις;αν εισουν ο μονος υπαλληλος μπορει να μην ειχε να σε πληρωσει!!!δεν καταλαβαινω γιατι σε ολους για κατι που μας τυχαινει παντα φταιει καποιος αλλος και ποτε ο ευατος μας;και εγω ειμου εργοδοτης και οταν πεσαν οι δουλειες τους σταματησα ολους και πηγα και εγω για μεροκαματο μετα απο αυτο και στο τελος αλαξα και μερος απο Αθηνα Ιος,ποτε δεν ειπα οτι μου φταιει καποιος η κατι,πρεπει να ειμαστε λιγο ποιο ρεαλιστες και λιγοτερο ουτοπιστες!!!!δεν εχω κατι μαζι σου αλλα τα πραγματα ξερεις ειναι δυσκολα και οσο δυσκολα ειναι για εσενα τοσο ποιο δυσκολα ειναι για αυτον που σε πληρωνε για κατι που ο οποιος πιστευω δεν χρησιμευε στην εταιρια του!!!!ξερω και εγω τι να πω!!!παντως να ειναι θετικος και οτι κακο γινετε με κοσπο κατι καλυτερο!!!!π.χ εγω ειμαι καλυτερα εδω απο οτι στην Αθηνα,δεν βγαζω τα ιδια βεβαια αλλα δεν χρειαζομαι και τοσα!!!!
ευχομαι να βρει κατι και να εισαι και χρησιμος φιλε μου και ολα αυτα να τα θυμασαι σε λιγο καιρο και να γελας και να λες παλι καλα που με απελυσε ο ταδε και βρηκα αυτο

Valkyre
07-01-2011, 14:11
^^ Noμιζω οτι αυτο που θελει να πει ο φιλος οταν ανεφερε την αχαριστια ειναι οσον αφορα στον τροπο που τον εδιωξε οχι το γεγονος οτι τον εδιωξε.

Οκ εχει προβλημα ο εργοδοτης και πρεπει να απολυσει κοσμο. Να το κανει, αλλα μπορει να το κανει με ομορφο τροπο, σεβομενος τον πρωην υπαλληλο του και αναγνωριζοντας το μεχρι τοτε εργο του. Οχι να σε διαολοστειλει και να σου πει "δεν μου προσφερες τιποτα τοσα χρονια".

Νομιζω αυτο εννοουσε.

criter
07-01-2011, 14:22
Η αληθεια ειναι οτι τα κερδη των επιχειρησεων γινονται απο τον κοπο των υπαλληλων και αυτο δεν εκτιματε παντα δυστηχως. Μπορει να σου ζηταει πεντε το αφεντικο, εσυ να κανεις δεκα και στο τελος να τα ακους και απο πανω. Γενικα νομιζω οτι ενας εργοδοτης προσπαθει να παρει οσα περισσοτερα μπορει απο εναν εργαζομενο αλλα να τον πληρωσει οσο δυνατον λιγοτερα. Εγω οταν απολυθηκα το αφεντικο μου ειπε τι να σε κανω να σε εχω να με βλεπεις να ξυνω τα @@ μου ? Τουλαχιστον πηρα την αποζημιωση μου, τα ενσημα μου και ολα αυτα που επρεπε. Ακουω ομως απο αρκετους οτι οχι αποζημιωση δεν παιρνουν αλλα ουτε και τους μισθους που εχουν δουλεψει δεν τους δινουν.
ΥΓ.
tasioskis με το καλο φιλε και ευχομαι ο πανικος σας να γινει παλι χαρα. Διδυμος και εγω.
plakas τι λεει η ζωη χειμωνα στο νησι? καλα να περνας.

the master
07-01-2011, 16:11
k gw exw didima ksaderfia ine men kourash g tous goneis alla oi stigmes diaskedashs einai poli perissoteres

litanies
07-01-2011, 16:17
Πολλά ειπώθηκαν....δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, αν ήθελα θα το έκανα από το πρώτο μήνυμα μου. Και για τον φίλο από την Ιο, ούτε εγώ είμαι στην Αθήνα...δεν ξέρω τι γίνεται εκεί και τι ρυθμούς έχει, εδώ στην Πάτρα έχουμε τα δικά μας. Περισσότερες λεπτομέρειες, στο επόμενο πανπατραικό meeting :)

PS: o criter (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=847) είπε σωστά πράγματα και αλήθειες...

criter
08-01-2011, 12:03
litanies κουραγιο και θα βρεις μια αλλη δουλεια. Σημασια εχει να ξερεις εσυ τις ικανοτητες σου και αν δεν στις εκτιμουν μην στεναχωριεσε. Εγω παρολο που απολυθηκα, εχω εκτιμησει το οτι δουλεψα εκει και η εμπειρια που απεκτησα και η προυπηρεσια ειναι αυτο που μετραει.
Θα ηθελα να ερθω στο πατραικο meeting για καφε, αν και δεν καταφερα να παω στο αθηναικο που ειχε οργανωσει ο Nek_Food, στην πατρα θα ερθω; Το εχω υποψιν ομως και αν μπορεσω θα ερθω.

master καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη. Τα πραγματα ειναι δυσκολα βεβαια αλλα οτι δουλεια και να κανεις, ακομα και σε νεαρη ηλικια, σε βοηθαει να γινεις καλυτερος ανθρωπος και εκτος το να βγαζεις τα δικα σου χρηματα, παιρνεις και αλλες εμπειριες που σε βοηθουν να κανεις καλυτερο κουμαντο στον εαυτο σου και στη ζωη σου.

plakas
08-01-2011, 13:07
πολυ σωστα Σταματη ετσι οπως ειναι τα λες!μεσα απο της εμπειριες δοκιμαζεσε και κανεις αυτο που θες!!

Desmond
08-01-2011, 14:53
lmaster καμια δουλεια δεν ειναι ντροπη. Τα πραγματα ειναι δυσκολα βεβαια αλλα οτι δουλεια και να κανεις, ακομα και σε νεαρη ηλικια, σε βοηθαει να γινεις καλυτερος ανθρωπος και εκτος το να βγαζεις τα δικα σου χρηματα, παιρνεις και αλλες εμπειριες που σε βοηθουν να κανεις καλυτερο κουμαντο στον εαυτο σου και στη ζωη σου.
Ναι, αλλά αυτοί που δουλέυουν λιγότερο ή δεν δουλεύουν καθόλου, βγάζουν τα περισσότερα.Επίσης, κάποιες δουλειές είναι όντως ντοπή.

Terastios
08-01-2011, 15:15
Ναι, αλλά αυτοί που δουλέυουν λιγότερο ή δεν δουλεύουν καθόλου, βγάζουν τα περισσότερα.Επίσης, κάποιες δουλειές είναι όντως ντοπή.
πολυ θα ηθελα να ακουσω ποιες δουλιες ειναι ντροπη κατα την αποψη σου ????

Desmond
08-01-2011, 15:26
πολυ θα ηθελα να ακουσω ποιες δουλιες ειναι ντροπη κατα την αποψη σου ????
Πχ. το να είσαι τσιφλικάς στην Μανωλάδα και να χρησιμοποιείς σκλάβους.Το να είσαι εφοπλιστής, να καίγονται ναυτικοί στον ατλαντικό λόγω ελλιπών μέσων ασφαλείας και εσύ να την βγάζεις καθαρή από τα ελληνικά δικαστήρια.Το να είσαι ΜΑΤατζής, να χτυπάς γεροντάκια στην Κερατέα φωνάζοντας "Χούντα ρε μ****ά!" κλπ.Άπειρα παραδείγματα (κατά την άποψή μου πάντα) και όλα νόμιμα.

Dragonpaul
08-01-2011, 15:34
Πχ. το να είσαι τσιφλικάς στην Μανωλάδα και να χρησιμοποιείς σκλάβους.Το να είσαι εφοπλιστής, να καίγονται ναυτικοί στον ατλαντικό λόγω ελλιπών μέσων ασφαλείας και εσύ να την βγάζεις καθαρή από τα ελληνικά δικαστήρια.Το να είσαι ΜΑΤατζής, να χτυπάς γεροντάκια στην Κερατέα φωνάζοντας "Χούντα ρε μ****ά!" κλπ.Άπειρα παραδείγματα (κατά την άποψή μου πάντα) και όλα νόμιμα.

Νικο, εδω διαφωνω στο εξης: Ολα τα επαγγελματα, εαν ασκηθουν με λαθος τροπο, μπορει να αποτελουν ντροπη. Aλλα αυτο εχει να κανει περισσοτερο με την ηθικη του καθενος που τα ασκει. Για παραδειγμα ενας ΜΑΤατζης θα μπορουσε να επιλεξει αλλο τροπο καταστολης, αλλα τελικα επιλεγει το ξυλο στα αθωα γεροντακια. Αυτο δε σημαινει πως οποιος επιλεγει να ενταχθει σε αυτο το σωμα πρεπει να ντρεπεται. Το ιδιο ισχυει και με τον εφοπλιστη του παραδειγματος. Στο χερι του ειναι αν θα λειτουργησει σωστα, ή θα καταφυγει σε εκνομες πρακτικες.

Desmond
08-01-2011, 15:58
Δεν διαφωνούμε οτι το πως βγάζεις λεφτά έχει την σημασία του.Προφανώς όμως το λαμόγιο που τα κονομάει έχει την κοινωνικά αναγνώριση και τον θαυμασμό από την πλειοψηφία ως "πετυχημένος".Όπου επιτυχία=τα χρήματα που κερδίζει ο καθένας.
Αυτό δεν ισχύει για τα ΜΑΤ.Κατ'επιλογή τους δεν έχουν επιλογή ανάμεσα στο ηθικό και στο ανήθικο.Τα δικαστήρια έχουν δικαιώσει πρωτόδικα τους κατοίκους της Κερατέας.Και όμως.Είναι εκεί για να κάνουν τους securitάδες στην επένδυση του Μπόμπολα.Το ίδιο και στην καμμένη Πάρνηθα για την επέκταση του καζίνο (επίσης Μπόμπολας).Δεν είναι δηλαδή μόνο ο τρόπος καταστολής, αλλά η ίδια αυτή καθ'αυτή η υπηρεσία.

Terastios
08-01-2011, 16:01
Νικο, εδω διαφωνω στο εξης: Ολα τα επαγγελματα, εαν ασκηθουν με λαθος τροπο, μπορει να αποτελουν ντροπη. Aλλα αυτο εχει να κανει περισσοτερο με την ηθικη του καθενος που τα ασκει. Για παραδειγμα ενας ΜΑΤατζης θα μπορουσε να επιλεξει αλλο τροπο καταστολης, αλλα τελικα επιλεγει το ξυλο στα αθωα γεροντακια. Αυτο δε σημαινει πως οποιος επιλεγει να ενταχθει σε αυτο το σωμα πρεπει να ντρεπεται. Το ιδιο ισχυει και με τον εφοπλιστη του παραδειγματος. Στο χερι του ειναι αν θα λειτουργησει σωστα, ή θα καταφυγει σε εκνομες πρακτικες.
θα συμφωνήσω οτι το επαγγελμα δεν ειναι ντροπη αλλα ο τροπος ο δικος μας το κανει αρα το ιδιο μπορει να συμβει και με ενα μαστορα οικοδομής η ενα αρχιτέκτονα αμα ειναι ασυνείδητοι και και λογο κατασκευης καταρευσει το οικοδομημα και σκοτώσουν κοσμο ........Δεν ειναι η δουλειά Ντροπή

nikon
08-01-2011, 16:04
Πχ. το να είσαι τσιφλικάς στην Μανωλάδα και να χρησιμοποιείς σκλάβους.Το να είσαι εφοπλιστής, να καίγονται ναυτικοί στον ατλαντικό λόγω ελλιπών μέσων ασφαλείας και εσύ να την βγάζεις καθαρή από τα ελληνικά δικαστήρια.Το να είσαι ΜΑΤατζής, να χτυπάς γεροντάκια στην Κερατέα φωνάζοντας "Χούντα ρε μ****ά!" κλπ.Άπειρα παραδείγματα (κατά την άποψή μου πάντα) και όλα νόμιμα.Αυτά τα παραδείγματα που όντως υπάρχουν δεν έχουν να κάνουν με το επάγγελμα αλλά μ'αυτόν που το ασκεί......κανένα επάγγελμα δεν είναι ντροπή εκτός από του μπάτσου και του βουλευτή.:ban::c026:

Dragonpaul
08-01-2011, 16:08
Δεν διαφωνούμε οτι το πως βγάζεις λεφτά έχει την σημασία του.Προφανώς όμως το λαμόγιο που τα κονομάει έχει την κοινωνικά αναγνώριση και τον θαυμασμό από την πλειοψηφία ως "πετυχημένος".Όπου επιτυχία=τα χρήματα που κερδίζει ο καθένας.
Αυτό δεν ισχύει για τα ΜΑΤ.Κατ'επιλογή τους δεν έχουν επιλογή ανάμεσα στο ηθικό και στο ανήθικο.Τα δικαστήρια έχουν δικαιώσει πρωτόδικα τους κατοίκους της Κερατέας.Και όμως.Είναι εκεί για να κάνουν τους securitάδες στην επένδυση του Μπόμπολα.Το ίδιο και στην καμμένη Πάρνηθα για την επέκταση του καζίνο (επίσης Μπόμπολας).Δεν είναι δηλαδή μόνο ο τρόπος καταστολής, αλλά η ίδια αυτή καθ'αυτή η υπηρεσία.

Νομζω πως λεμε το ιδιο. Δεν εχει σημασια αν εχει ή οχι κοινωνικη αναγνωριση. Σημασια εχει αν αυτο που κανεις "εφαπτεται" επανω σε αυτο που ονομαζουμε νομιμο. Το αν καποιος εχει μεγαλουργησει με παρανομιες και, ωστοσο, εχει την κοινωνικη αναγνωριση, αποτελει αλλο, τελειως διαφορετικο, θεμα.
Ο καθε ανθρωπος, οπως συνηθιζω να λεω, γνωριζει ποιο ειναι το καλο και το κακο, το σωστο και το λαθος. Αρα, ειναι θεμα επιλογης του πρατων. Δεν εχει σημασια αν τα δικαστηρια εχουν αθωωσει, κατα καιρους, ανθρωπους που εχουν διαπραξει παρανομια. Ασχετως αν αυτο, κατα καποιο τροπο, "επικυρωνει" παρανομες συμπεριφορες, δε τις κανει και νομιμες.
Καταλαβαινω πολυ καλα το σκεπτικο σου, αλλα προσπαθω να μεινω στο ξεκινημα της κουβεντας.

tazmania21
09-01-2011, 16:00
καλησπέρα παιδιά. Η γνώμη μου είναι ότι η γενίκευση είναι λάθος αντιμετώπιση για οποιαδήποτε περίπτωση, έτσι και στα επαγγέλματα.Είναι θέμα ανθρώπου,παιδείας,ήθους και ατομικών αξιών.

aladdin7
10-01-2011, 16:25
Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία στον φίλο enstikto (Δημήτρης) στα νέα του καθήκοντα!

....Λίγο γλύψιμο πάντα βοηθάει!!!! :d030:

Dragonpaul
10-01-2011, 19:53
Moλις συνειδητοποιησα πως το το forum εχει 32 (:a010bg:!!!!!!!!) threads αφιερωμενα στο GT5!!!!! Kαι ετσι οπως παει το πραμα, επεται συνεχεια....

Keep walking...

katsouras
11-01-2011, 07:34
Συζητούν δύο τύποι: - Έχω παντρευτεί τρεις φορές, αλλά και οι τρεις γυναίκες μου πέθαναν. - Σοβαρά; ρωτά ο άλλος. Πώς συνέβη; - Η πρώτη μου γυναίκα πέθανε από δηλητηριώδη μανιτάρια... - Τι λες, βρε παιδί μου; Και η δεύτερη; - Κι εκείνη από δηλητηριώδη μανιτάρια. - Κοίτα κάτι πράγματα! Και η τρίτη; - Η τρίτη πέθανε από κάταγμα κρανίου. - Αλήθεια; Πώς έγινε; - Ε, δεν ήθελε να φάει τα μανιτάρια!

Καλημερα!

AriStos13
11-01-2011, 09:46
ευχαριστω τον θεο που με αξιωσε να δω και να ακουσω απο κοντα ενα viper srt10 8400 Κυβικων..!!!!!!!!!!!

Dragonpaul
11-01-2011, 11:15
Το θέμα είναι να το οδηγησεις, κιόλας. :)

Aphelian
11-01-2011, 11:29
Ή να το αγοράσεις!

Valkyre
11-01-2011, 11:31
να οδηγησεις Viper? Σιγα βρε παιδια το αμαξι... ενταξει γουστα ειναι αυτα, αλλα προσωπικα δεν με εντυπωσιαζει ενα αμαξι που χρειαζεται 8.500 κυβικα για να βγαλει λιγοτερη δυναμη απο αυτοκινητα 2.500 κυβικων με καλυτερες επιδοσεις all around. Για το στριψιμο δε, δεν κανουμε καν κουβεντα!

Αμαξι απο φαιμπεργκλας by the way... :D

muku
11-01-2011, 13:33
να οδηγησεις Viper? Σιγα βρε παιδια το αμαξι... ενταξει γουστα ειναι αυτα, αλλα προσωπικα δεν με εντυπωσιαζει ενα αμαξι που χρειαζεται 8.500 κυβικα για να βγαλει λιγοτερη δυναμη απο αυτοκινητα 2.500 κυβικων με καλυτερες επιδοσεις all around. Για το στριψιμο δε, δεν κανουμε καν κουβεντα!

Αμαξι απο φαιμπεργκλας by the way... :D

600hp δεν είναι το SRT10? Ποιο αμάξι 2500cc βγάζει τόσα? Ελπίζω να μην λες για φόρμουλες :D :D (Νομίζω είναι τόσα, αν κάνω λάθος sorry)

Πάντως συμφωνώ, σαν αμάξι που πάει να χτυπήσει την κατηγορία supercar είναι ελλιπές αλλά είναι σπάνιο να βλέπεις ένα τέτοιο αμάξι στην Ελλάδα οπότε σίγουρα θα κολλάς λίγο. Όσο για τον ήχο, πιστεύω θα είναι κι αυτό μια ξεχωριστή εμπειρία. Ειδικά αν το έχει με τίποτα σωλήνες ο άλλος. Tο λέω αυτό επειδή έχω ακούσει αμερικανιά με μόνο σωλήνα για εξάτμιση και μόνο που δεν έβγαλα αίμα από τα αυτιά :D

Valkyre
11-01-2011, 14:31
Ενταξει για το 2.500 ημουν υπερβολικος, 3.500 ηθελα στην ουσια να γραψω. Και φυσικα εχουμε αρκετα παραδειγματα. Το θεμα ειναι οτι η φιλοσοφια κατασκευης αμερικανικων αυτοκινητων ειναι ιδια με αυτη των χαμπουργκερς. Bigger is Better.

Ενιγουεη ειπαμε γουστα ειναι αυτα. Δεν το λες ασχημο αμαξι σιγουρα, αλλα απο οποιαδηποτε αλλη αποψη το αμαξι απλα δεν.... δεν....

teddy
11-01-2011, 19:45
ευχαριστω τον θεο που με αξιωσε να δω και να ακουσω απο κοντα ενα viper srt10 8400 Κυβικων..!!!!!!!!!!!

ενα opel astra ασημι που το εκανε μεροκαματο το viper το ειδες???

sakoulias
11-01-2011, 21:35
:offtopic:

Βρηκα εναν πολυ ωραιο ναργιλε στο amazon , αλλα το δεμα θα ζυγιζει 3 κιλα και προφανως θα ειναι ογκωδες ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα με το τελωνειο ή καποια εξτρα χρεωση ? Αν ξερει καποιος ας απαντησει γιατι το ψιλοβιαζομαι ευχαριστω εκ των προτερων :D

muku
11-01-2011, 21:37
:offtopic:

Βρηκα εναν πολυ ωραιο ναργιλε στο amazon , αλλα το δεμα θα ζυγιζει 3 κιλα και προφανως θα ειναι ογκωδες ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα με το τελωνειο ή καποια εξτρα χρεωση ? Αν ξερει καποιος ας απαντησει γιατι το ψιλοβιαζομαι ευχαριστω εκ των προτερων :D

Από που έρχεται το πακετο? Αν έρχεται από ευρώπη, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Αν έρθει εκτός ΕΕ, τότε το πιο πιθανό είναι να πληρώσεις τελωνείο ανάλογα με τη μέθοδο αποστολής και την τιμή του.

personGR
11-01-2011, 21:50
:offtopic:

Βρηκα εναν πολυ ωραιο ναργιλε στο amazon , αλλα το δεμα θα ζυγιζει 3 κιλα και προφανως θα ειναι ογκωδες ξερετε αν θα υπαρχει προβλημα με το τελωνειο ή καποια εξτρα χρεωση ? Αν ξερει καποιος ας απαντησει γιατι το ψιλοβιαζομαι ευχαριστω εκ των προτερων :D


Ότι είπε ο muku, αλλά, γενικώς, με προσοχή (http://www.harmreductionjournal.com/content/5/1/19) το ναργιλέ ;)

AriStos13
11-01-2011, 22:39
ενα opel astra ασημι που το εκανε μεροκαματο το viper το ειδες???

η αληθεια ειναι οτι πατησε με ενα αστρα χθες εδω πατρα..
δεν ξερω βεβαια αν λεμε το ιδιο..!

muku
11-01-2011, 23:24
η αληθεια ειναι οτι πατησε με ενα αστρα χθες εδω πατρα..
δεν ξερω βεβαια αν λεμε το ιδιο..!

Ε δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλά viper στην Πάτρα που να πάτησαν με astra :P Οπότε μάλλον για το ίδιο λέτε!

teddy
11-01-2011, 23:41
η αληθεια ειναι οτι πατησε με ενα αστρα χθες εδω πατρα..
δεν ξερω βεβαια αν λεμε το ιδιο..!

τα παιδια με το astra ειναι φιλαρακια και μου ειπαν για τα πατηματα που εκαναν.
μαλιστα το astra ηταν μπροστα απο το viper.
ο οδηγος του viper ισχυριστηκε ~700 αλογα,ενω το astra ρυθμισμενο στην μεγαλη πιεση περναει τα 600+...

AriStos13
12-01-2011, 00:00
τα παιδια με το astra ειναι φιλαρακια και μου ειπαν για τα πατηματα που εκαναν.
μαλιστα το astra ηταν μπροστα απο το viper.
ο οδηγος του viper ισχυριστηκε ~700 αλογα,ενω το astra ρυθμισμενο στην μεγαλη πιεση περναει τα 600+...

βασικα πατησαν μονοι τους...
εμεις δεν τους ειδαμε..αλλα οντως μεχρι εκει που πατησαν ηταν μπροστα το αστρα...
ναι το viper δηλωσε 670με 700 αλογα..βεβαιια το αστρα ξερω οτι ειναι δυνατο αλλα ποσο δεν ξερω..χθες δηλωσε 570 παντως..!!!

sakoulias
12-01-2011, 01:50
Από που έρχεται το πακετο? Αν έρχεται από ευρώπη, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Αν έρθει εκτός ΕΕ, τότε το πιο πιθανό είναι να πληρώσεις τελωνείο ανάλογα με τη μέθοδο αποστολής και την τιμή του.

Ευχαριστω πολυ φιλε απο οτι βλεπω η ο seller βρισκεται στην αγγλια οποτε δεν θα εχω προβλημα ετσι ? Εχω στειλει και σχετικο mail στον seller να δουμε τι θα μου πουν και αυτοι


Ότι είπε ο muku, αλλά, γενικώς, με προσοχή (http://www.harmreductionjournal.com/content/5/1/19) το ναργιλέ ;)

Ευχαριστω φιλε για την προειδοποιηση και για το λινκ το οποιο ειναι πολυ ενδιαφερον , αλλα δεν θα το λιωσω θελουμε να κανουμε που και που με την παρεα μου ισως μια φορα την βδομαδα...

muku
12-01-2011, 17:20
Ευχαριστω πολυ φιλε απο οτι βλεπω η ο seller βρισκεται στην αγγλια οποτε δεν θα εχω προβλημα ετσι ? Εχω στειλει και σχετικο mail στον seller να δουμε τι θα μου πουν και αυτοι

Αν και δεν θα ξέρει να σου απαντήσει με βεβαιαότητα ο seller εγώ έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από Ευρώπη αλλά και αμερική και έχω πληρώσει μόνο μια φορά τελωνείο από αμερική επειδή μου ήρθε με fedex αντί για ταχυδρομείο... Το πιο μεγάλο και ακριβό δέμα που έχω πάρει από αγγλία είναι παπούτσια και μου ήρθαν σε 5 μέρες χωρίς καμία επιβάρυνση.

Terastios
12-01-2011, 17:39
τη να φάω για μεσημέρι ?

teddy
12-01-2011, 19:35
τη να φάω για μεσημέρι ?

ενα φαγητο υπαρχει και ειναι μακαρονια...αλλα μαλλον τωρα ηδη χωνευεις!


βασικα πατησαν μονοι τους...
εμεις δεν τους ειδαμε..αλλα οντως μεχρι εκει που πατησαν ηταν μπροστα το αστρα...
ναι το viper δηλωσε 670με 700 αλογα..βεβαιια το αστρα ξερω οτι ειναι δυνατο αλλα ποσο δεν ξερω..χθες δηλωσε 570 παντως..!!!

δεν ηταν με φουλ πιεση(2,3bar) λογω του οτι τα παιδια δεν ειχαν αγωνιστικη βενζινη,και ετσι πηγαν με 1,9bar...

Dragonpaul
12-01-2011, 20:12
τη να φάω για μεσημέρι ?

To κακο ειναι πως, ετσι πως ειναι οι δουλειες σημερα, αποκαλουμε το φαγητο που τρωμε στις 17.00 "μεσημεριανο".

ilias78
12-01-2011, 20:24
ενα opel astra ασημι που το εκανε μεροκαματο το viper το ειδες???


μιας κ μιλατε για viper

YouTube - Dodge Viper Crashing a Van!!! CRASH!!! NEW VIPER CRASHED

ezio_auditore
12-01-2011, 21:10
me ti fai na dw to basket se ligo?pizza+beer skeftomai,kapoia alli idea?

Dragonpaul
12-01-2011, 21:15
me ti fai na dw to basket se ligo?pizza+beer skeftomai,kapoia alli idea?

Ελπιζω με στραπατσαδα!!!!!!


Υ.Γ. Μη με παρεξηγεις, σαν "αντιπαλος" στο λεω, εντελως καλοπροαιρετα και με χιουμορ.

Desmond
12-01-2011, 21:22
Ελπιζω με στραπατσαδα!!!!!!


Υ.Γ. Μη με παρεξηγεις, σαν "αντιπαλος" στο λεω, εντελως καλοπροαιρετα και με χιουμορ.
Ρε, μην φάτε τώρα!Θα φάτε καλά σε λίγο!

Dragonpaul
12-01-2011, 21:24
Ρε, μην φάτε τώρα!Θα φάτε καλά σε λίγο!

Αμεσως εσυ αρρωστε βαζελε. Να πεταχτεις απο το πουθενα. Μην κανουμε λιγο χουμορ. :swordfight:

Terastios
12-01-2011, 21:32
Αμεσως εσυ αρρωστε βαζελε. Να πεταχτεις απο το πουθενα. Μην κανουμε λιγο χουμορ. :swordfight:
xaxaxaxa
τυχαιο ?:hysterical:

george13gr
12-01-2011, 21:41
σκέφτομαι αυριο τη δουλειά που με περιμένει λιομάζωμα....

MajereMP44
12-01-2011, 21:47
φίλος υπομονή!όλες τις γιορτές μάζευα στην κρητη!πέθανα σου λέω!!και το γ@@@@νο το μηχανάκι να μπουκώνει και δώστου και ξαναδώστου loool

Dragonpaul
16-01-2011, 23:48
Ανθρωποι σα μερικους μερικους, ειναι ο λογος που εχουμε μεσαιο δακτυλο!!!!!

enstikto
17-01-2011, 11:54
Χρόνια πολλά σε όλους τους αντώνηδες του forum (ονόματα δεν λέμε μπας και ξεχάσουμε κανέναν :P)

modecris
19-01-2011, 03:48
Χρόνια πολλά ρε Σάση!

tnf50
19-01-2011, 23:26
σκεφτομαι οτι η νεα μου τηλεοραση με τα 200hz ειναι ο παραδεισος...

Terastios
20-01-2011, 20:49
G@#$@#$@#$ kai to M0@#%@#%#$^%$^&$%&^%$$#%^#$ ante kai @#$@#%@#%@$%@%#$%^$#^@#%@@#@#%#%@#%@@##@%$%@#%##%^&^^**&&&%^

dimitrisasp
20-01-2011, 20:59
G@#$@#$@#$ kai to M0@#%@#%#$^%$^&$%&^%$$#%^#$ ante kai @#$@#%@#%@$%@%#$%^$#^@#%@@#@#%#%@#%@@##@%$%@#%##%^&^^**&&&%^

Πεσ τα ρε φιλε, μονο εγω τα λεω..

AriStos13
20-01-2011, 22:56
G@#$@#$@#$ kai to M0@#%@#%#$^%$^&$%&^%$$#%^#$ ante kai @#$@#%@#%@$%@%#$%^$#^@#%@@#@#%#%@#%@@##@%$%@#%##%^&^^**&&&%^

κολλητε ενταξει..εγραψες με αυτο που ειπες..!!

Aphelian
22-01-2011, 15:45
Επικό fail σήμερα το πρωί!

Βρήκα το Dead Space 1 μετά από ΠΟΛΥ ψάξιμο, πήγα γλυφάδα να το αγοράσω και τελικά το χρυσοπλήρωσα γιατί εκτός από τα 15 για το παιχνίδι θέλω άλλα 40 για την κλήση που έφαγα!

Ελπίζω το παιχνίδι να είναι 3 φορές καλύτερο απ'όσο περιμένω!

le_71
23-01-2011, 20:09
μετά από 20 λεπτά σιγή ενώ και οι δυό μας φοράμε headset...
- "ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΡΕ ; "
- "ΝΑΙ ΡΕ, Σ΄ ΑΚΟΥΩ".......

Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός του καλού online game, τότε τί είναι;
Μου έχει τύχει σε δύο μόνο παιχνίδια, Battlefield Bad Company 2 και Killzone 2..
έχει τύχει σε κάποιον το ίδιό;

Dragonpaul
23-01-2011, 20:23
Επικό fail σήμερα το πρωί!

Βρήκα το Dead Space 1 μετά από ΠΟΛΥ ψάξιμο, πήγα γλυφάδα να το αγοράσω και τελικά το χρυσοπλήρωσα γιατί εκτός από τα 15 για το παιχνίδι θέλω άλλα 40 για την κλήση που έφαγα!

Ελπίζω το παιχνίδι να είναι 3 φορές καλύτερο απ'όσο περιμένω!

Aν την πληρωσεις σε 10 μερες, δεν παει μιση?

Uruz 7
23-01-2011, 22:19
Ποιός πάει αύριο να δώσει Δυκτιακό Προγραμματισμό με 39 πυρετό... Έλεος #@%0 την γκαντεμιά μου...

Aphelian
23-01-2011, 22:52
Aν την πληρωσεις σε 10 μερες, δεν παει μιση?

Ναι, 80 είναι κανονικα!

muku
23-01-2011, 23:05
Καλά που το πάρκαρες κι εσύ? :P Σάββατο για να παρκάρεις νόμιμα στη Γλυφάδα πρέπει να το αφήσεις στη Βούλα :D :D Χωρίς πλάκα, εγώ όποτε κατεβαίνω Σάββατο κάτω στα μαγαζιά παρκάρω στου διαόλου τη μάνα και περπατάω κανά δεκάλεπτο. Από το να γυρνάω 20 λεπτά μέχρι να βρω πάρκινγκ χίλιες φορές να περπατήσω.

Aphelian
23-01-2011, 23:24
Μπορείς πάντα να πληρώσεις 80 ευρώ για κλήση! :P

Dragonpaul
23-01-2011, 23:33
Ναι, 80 είναι κανονικα!

Α, μιλαγες ηδη για τα μισα, ε? Πακετο!


Καλά που το πάρκαρες κι εσύ? :P Σάββατο για να παρκάρεις νόμιμα στη Γλυφάδα πρέπει να το αφήσεις στη Βούλα :D :D Χωρίς πλάκα, εγώ όποτε κατεβαίνω Σάββατο κάτω στα μαγαζιά παρκάρω στου διαόλου τη μάνα και περπατάω κανά δεκάλεπτο. Από το να γυρνάω 20 λεπτά μέχρι να βρω πάρκινγκ χίλιες φορές να περπατήσω.

Βλαδιμηρε, εγω παρκαρω παντα εκει στο παρκινγκ στη θαλασσα. Και δεν εχω ποτε προβλημα.

muku
23-01-2011, 23:52
Α, μιλαγες ηδη για τα μισα, ε? Πακετο!



Βλαδιμηρε, εγω παρκαρω παντα εκει στο παρκινγκ στη θαλασσα. Και δεν εχω ποτε προβλημα.

Εγώ έρχομαι από πάνω, οπότε βαριέμαι να μπλέκω στην κίνηση στο φανάρι για την παραλιακή. Θέλω 5 λεπτά να κατέβω από το σπίτι μου στη Γλυφάδα κάτω και άλλα 10 σίγουρα στο φανάρι μέχρι να βγω παραλιακή. Οπότε το αφήνω όπου βρω. Αν και πολλές φορές κατεβαίνω με ποδήλατο και ξεμπερδεύω μπαμ μπαμ :)

Devil_7
24-01-2011, 00:06
Σκέφτομαι πώς θα ξυπνήσω το πρωί στις 5 να πάω για δουλειά; Ευτυχώς που τερμάτισα και το heavy rain γιατί θα πήγαινα κατευθείαν.



Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Starlord
29-01-2011, 10:49
Φυσικα χρειαζεσαι και χρονο(το λεω για μας που εχουμε οικογενεια)

Όποιος τον βρει παρακαλείται να τον επιστρέψει!

Dragonpaul
30-01-2011, 00:22
Και ξαφνικά συνειδητοποιεις πως όσο εσυ μεγαλωνες, τα παιχνίδια σου γυρναγαν ταινίες. Και μάλιστα η τελευταία τους είναι υποψήφια για 5 Όσκαρ. Μαζί με αυτο της "Καλύτερης Ταινίας". Τα παλιοπαιδα...

mistake215
30-01-2011, 09:50
Εγω θελω να λιωσω στο pro μεχρι το βραδυ,αλλα δυστυχως δεν μπορω...

gtakis
30-01-2011, 22:24
Παιδιά καραofftopic αλλά θέλω μια βοήθεια από πιο house κομμάτι από εποχή 1999-2000 έχουν κλέψει το ρυθμό που παίζει στο κομμάτι του Big Brother?????????Helpppppppp!!!

edit:το βρήκα ΑTB-DONT STOP

le_71
03-02-2011, 11:11
ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΛΑΒΑ :k020:
WOOOOHOOOO !!!!!!
ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΖ3 beta

1134

Sutorcen
03-02-2011, 16:49
Εεεεεε ρε Κάιρο που σας χρειάζεται...

le_71
04-02-2011, 14:57
^^^


Αυτό εννοείς;
YouTube - Egypt Cairo Police Van Slams

ή αυτό

1136
Αγνωστοι απομακρύνουν τα πτώματα νεκρών από την πλατεία Ταχρίρ

Terastios
04-02-2011, 20:19
Τελικα το ignore list @@δια κανει αφου σου εμφανηζει οτι ο μλκς που εχεις στην λιστα εχει γραψει αλλα εσυ δεν το βλεπεις γιατη τον εχεις στην λιστα ........

Το σωστο θα ητανε να μην το εβλεπες καν και μονο που βλεπεις το ονομα του μλκ που δεν "θες" να δεις σου χαλαει την διαθεση

Α μην ξεχασω "φιλικα παντα" ......

jimbour
06-02-2011, 14:10
^^ ισουται με ^_^ http://en.wiktionary.org/wiki/%5E%5E

αλλη μια φορα να το ξαναδω στο φορουμ σαν να σημαινει απαντω στον προηγουμενο/αποπάνω θα αυτοκτονησω. ^^

PDS
07-02-2011, 06:53
Δεν ξανατρωω απ'εξω ΤΕΛΟΣ.
:a098::modecris:

Valkyre
07-02-2011, 13:38
^^ Ψευτη!

PDS
07-02-2011, 13:44
Χθες το σιχαθηκα ρε συ.Δλδ αηδιασα,που ειπα δεν θα ξαναφαω.Δεν κοιμηθηκα καθολου...
Η καλυτερη λυση ειναι coca cola btw, θαυματουργη πραγματικα.:p
Ουτε σοδα ουτε τπτ.



Παρε να χεις modecris!.:a122:
:a098::modecris:

Valkyre
07-02-2011, 13:52
^^ Εγω παντως θα το ξαναπω... ΨΕΥΤΗ! :)

Θα φας... θα φαααααας :)

PDS
07-02-2011, 13:54
Το ξερω:p
Aλλα θα το περιορισω για καποιο διαστημα.:a050:

modecris
07-02-2011, 13:55
Ναι μωρέ με τα κωλοσουφλατζίδικα,και εγώ τα σιχάθηκα....από αύριο μόνο όσπρια/σαλάτες/νερόβραστα...

...εεε Βαγγέλη;;; :a050:

PDS
07-02-2011, 14:12
:ice:
E ναι μωρε,φασολαδες και τετοια:c026:

Ενταξει τουλαχιστον μπιφτεκι δεν ξανατρωω.χαχα

Δλδ στο στρατο το ''περιφημο'' μπιφτεκι που κατηγορουν ολοι,δεν με πειραξε ποτε...Ημαρτον:a050:

AriStos13
07-02-2011, 16:17
παιδια λογω επαγγελματος(κρεοπωλης γαρ) καλο θα ηταν να αποφευγετε οταν τρωτε εξω οτι περιεχει κιμα και τα κοτοπουλα..!
ο κιμα συνηθως( το τονιζω για αποφυγη παρεξηγησεων) ειναι αμφιβολου ποιοτητας λογω οτι θελουν να ειναι χαμηλο το κοστος..!
οσο για τα κοτοπουλα ενα θα σας πω..οι εμποροι τα περνουν πισω μολις ληξουν..!!!

Valkyre
07-02-2011, 16:19
^^ Εγω που ειμαι φαν του κοτοπουλου πρεπει να εχω φαει πολυ σαπιο πραγμα.... αλλα τι να κανω... μου αρεσει :(

Aphelian
07-02-2011, 16:20
:ice:
E ναι μωρε,φασολαδες και τετοια:c026:

Ενταξει τουλαχιστον μπιφτεκι δεν ξανατρωω.χαχα

Δλδ στο στρατο το ''περιφημο'' μπιφτεκι που κατηγορουν ολοι,δεν με πειραξε ποτε...Ημαρτον:a050:

O Godzilla, το περίφημο μπιφτέκι του στρατού δεν γίνεται να σε πειράξει, μιας και σε έχουν εμβολιάσει για πυρηνικό ολοκαύτωμα όταν παρουσιάζεσαι!

AriStos13
07-02-2011, 16:21
καλα μην νομιζεις και εγω τα τρωω..!!
παρολο που ξερω τι ειναι αυτο που τρωω..!!
με τα διαφορα ''μπαχαρικα'' που βαζουν ομως δεν καταλαβαινουμε τιποτα!!!

teddy
07-02-2011, 20:34
τον αλλο μηνα θα κανω ενα ταξιδι στην πραγα!
γνωριζει καποιος εγκυρα να μου πει τι να κανω με το συναλλαγμα?
να αλλαξω στην τραπεζα της ελλαδος(πιο πιθανο με βαση αυτα που γνωριζω μεχρι στιγμης) ή στην πραγα?το αεροδρομιο αποκλειεται λογω πολυ χαμηλης ισοτιμιας(1/17ή18)ενω εξω ειναι ~1/24....
καμια ιδεα λοιπον?

Valkyre
07-02-2011, 21:36
^^ Yπεροχη η Πραγα...ισως η καλυτερη ευρωπαικη πολη για εμενα. Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω αλλα εχει περασει αρκετος καιρος (κοντα στα 5 χρονια) απο τοτε που πηγα οποτε τα δεδομενα που ισχυαν τοτε δεν ισχυουν σιγουρα σημερα. Παντως να μην ξεχασεις να πιεις αψεντι (παραδοσιακο οχι την βλακεια που πουλανε εδω στα μαγαζια) να επισκευθεις το παλατι, τα απειρα μνημεια της πολης και μουσεια και να επισκεφθεις την περιοχη με τα λουτρα που ειναι μερικες ωρες εκτος Πραγας (δυστυχως δεν θυμαμαι τωρα την ονομασια της περιοχης) που ειναι απλα μαγικη.

Σκοπευω να την επ[ισκευθω οπωσδηποτε ξανα στο μελλον πρωτα ο θεος. Καλα να περασεις!

teddy
08-02-2011, 01:06
ευχαριστω ρε δημητρο,ελπιζω να επιβεβαιωθουν ολα οσα εχω ακουσει για την πραγα...
για την περιοχη που λες,μηπως εννοεις το καρλο βιβαρι?ευχαριστω και για τις συμβουλες περι των αξιοθεατων!!!!!

καποιος αλλος να μου πει για το συναλλαγμα????

muku
08-02-2011, 02:12
ευχαριστω ρε δημητρο,ελπιζω να επιβεβαιωθουν ολα οσα εχω ακουσει για την πραγα...
για την περιοχη που λες,μηπως εννοεις το καρλο βιβαρι?ευχαριστω και για τις συμβουλες περι των αξιοθεατων!!!!!

καποιος αλλος να μου πει για το συναλλαγμα????

Κοίτα για συνάλλαγμα εγώ επειδή είχα ψαχτεί αρκετά την μικρότερη προμήθεια την δίνεις στην τράπεζα της Ελλάδος. Οπότε εκεί σε συμφέρει. Στην Τσεχία, ίσως κάποιες τράπεζες να έχουν μικρότερη προμήθεια, ποιος ξέρει. Αλλά άντε τώρα να ψάξεις τις προμήθειες των τραπεζών στην Τσεχία. Τα τουριστικά μαγαζάκια πάντως που λογικά θα έχει, θα είναι ληστεία σίγουρα.

Από την άλλη, σε περιπτώσεις ταξιδιών κλπ ίσως συμφέρει να δουλεύεις μόνο πλαστικό χρήμα. Αν έχεις κάποια πιστωτική (ή και αναλήψεως πολλές φορές) μπορεί να σε συμφέρει να χρησιμοποιήσεις αυτή την κάρτα και να αλλάξεις μόνο ένα μικρό ποσό να κουβαλάς μαζί για μικροαγορές.

Valkyre
08-02-2011, 15:52
ευχαριστω ρε δημητρο,ελπιζω να επιβεβαιωθουν ολα οσα εχω ακουσει για την πραγα...
για την περιοχη που λες,μηπως εννοεις το καρλο βιβαρι?ευχαριστω και για τις συμβουλες περι των αξιοθεατων!!!!!

καποιος αλλος να μου πει για το συναλλαγμα????

Α γεια σου! Το Καρλο Βιβαρι λεω! Φιλε να κανονησεις να πας οπωσδηποτε εκει περα! Μου αρεσε τοσο που ηθελα να μεινω εκει, αλλα βλεπεις πληρωνα ηδη αλλο ξενοδοχειο στην Πραγα χαχα! Ειναι μια υπεροχη πολη με εξαιρετικη αρχιτεκτονικη γοτθικου ρυθμου. Αν σου αρεσει αυτο το στυλ πολης, η Πραγα ειναι απλα ο καλυτερος προορισμος. Εμας ειχε χιονισει κιολας (ειχα παει Χριστουγεννα) και ηταν μαγευτικα. Αν πας σαν ζευγαρι θα παιξουν πολλες "γουτσουνιες" lololololol

Επισης, φανταζομαι το ξερεις... ντυσου καλα...! :)

teddy
08-02-2011, 20:07
muku ευχαριστω που επιβεβαιωνεις αυτο που σκεφτομουν.μαλλον καπως ετσι θα την κανω την δουλεια!

δημητρη,εχω κανονισει 1 μερα να την περασουμε εκει στο κερλο βιβαρι,ολοι λενε τα καλυτερα για εκεινο το μερος!

οσο για τον ρουχισμο,εχω ξεκινησει με ισοθερμικες μπλουζες και παντελονια και ψαχνω για μποτακια και γαντια....

Dragonpaul
10-02-2011, 23:41
Eighty-eight miles per hour.

Aphelian
10-02-2011, 23:59
^ Τα ξαναείδα όλα πρόσφατα!

Επική Τριλογία!

Dragonpaul
11-02-2011, 00:02
Πραγματικα!!!!!!!
Αυτη τη στιγμη βλεπω το τριτο!!!!!

Aphelian
11-02-2011, 00:12
Απίστευτη χημεία πάντως Fox-Lloyd, από τα καλύτερα "ζευγάρια" της μεγάλης οθόνης.

Dragonpaul
11-02-2011, 00:17
Αναμφισβήτητα!!!!!

Kane
11-02-2011, 09:37
Eighty-eight miles per hour.

Τι είναι αυτό;

enstikto
11-02-2011, 10:22
Τι είναι αυτό;

Τς τς τς.
Εσυ έπρεπε να μας μαθαίνεις αυτά φιλτατε και όχι εμείς.
(ξέρεις εσυ γιατί το λέω :p)

για το back to the future λένε τα παιδιά.
Ποτέ γμτ θα βγει στο psn το game?

Valkyre
11-02-2011, 10:30
Καλα πρεπει να το εχω δει πανω απο 15 φορες χωρις πλακα! Αγαπημενο μου μερος απο την τριλογια ειναι το δευτερο! Οτιδηποτε εχει σχεση με μελλον με τρελαινει. Το τελευταιο μερος της τριλογιας παρολο που φυσικα με ξετρελαινει και αυτο, ειναι το λιγοτερο αγαπημενο μου απο την σειρα. :)
Ο Lloyd ειναι απλα AWESOME :)

Great Scott!! :D

Dragonpaul
11-02-2011, 10:41
Τους είδα πρόσφατα, Lloyd και Fox, στα scream awards. Ήταν ωραίο που ήταν πάλι μαζί, αλλα, δυστυχώς, με στεναχώρησε ο κατάσταση του Fox. Κρίμα...
Σε blu ray έχει γίνει εκπληκτική δουλεια στην τριλογία.

Valkyre
11-02-2011, 11:45
^^ Ποσο εχει το πακετο φιλε Παυλο??

Aphelian
11-02-2011, 12:41
59,99 στο Public μόλις είδα!

Dragonpaul
11-02-2011, 12:44
^^ Ποσο εχει το πακετο φιλε Παυλο??

Δημήτρη, το είχε για ένα μικρό διάστημα το play 25 ευρώ και το τσίμπησα.

Valkyre
11-02-2011, 13:36
60 euro? Πολλα ρε γμτ... με 25 θα το τσιμπαγα χωρις δευτερη σκεψη...

Dragonpaul
11-02-2011, 14:11
60 euro? Πολλα ρε γμτ... με 25 θα το τσιμπαγα χωρις δευτερη σκεψη...

Να τσεκαρεις συχνά πυκνά zavvi και play. Σίγουρα θα το ξαναβαλουν.

EDIT: Jim, στο play το έχουν 31.49

Kane
11-02-2011, 15:47
Τς τς τς.
Εσυ έπρεπε να μας μαθαίνεις αυτά φιλτατε και όχι εμείς.
(ξέρεις εσυ γιατί το λέω :p)

για το back to the future λένε τα παιδιά.
Ποτέ γμτ θα βγει στο psn το game?

Όντως είχα δει το πρώτο στο σινεμά όταν βγήκε, είδα και το δεύτερο αργότερα, το τρίτο δεν ευτύχησα. Δεν μου πολυάρεσε και δεν το θυμάμαι σχεδόν καθόλου. Βάλε και την ηλικία οπότε έδεσε το γλυκό

aladdin7
11-02-2011, 16:33
Όντως είχα δει το πρώτο στο σινεμά όταν βγήκε, είδα και το δεύτερο αργότερα, το τρίτο δεν ευτύχησα. Δεν μου πολυάρεσε και δεν το θυμάμαι σχεδόν καθόλου. Βάλε και την ηλικία οπότε έδεσε το γλυκό



....Έχουμε την τύχη να γράφουμε σε ένα φόρουμ όπου ένα από τα μέλη του έχει δει το Δόκτορ Ζιβάγκο πρώτη προβολή!!!!:makefun:

Ezio
12-02-2011, 23:38
Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για να το πω αυτό, αν δεν ταιριάζει εδώ, ας μεταφέρει το post κάποιος moderator.
Στην παρακάτω ιστοσελίδα μπορείτε να φτιάξετε το δικό σας trophy. Επιλέξτε τι τρόπαιο θέλετε να είναι και βάλτε και το μήνυμα που θέλετε να εμφανιστεί.
http://www.psx-sense.nl/trophygen/

Στην παρακάτω ιστοσελίδα μπορείτε να φτιάξετε το δικό σας achievement (το trophy του xbox 360).
http://achievements.schrankmonster.de/

AriStos13
13-02-2011, 02:42
Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για να το πω αυτό, αν δεν ταιριάζει εδώ, ας μεταφέρει το post κάποιος moderator.
Στην παρακάτω ιστοσελίδα μπορείτε να φτιάξετε το δικό σας trophy. Επιλέξτε τι τρόπαιο θέλετε να είναι και βάλτε και το μήνυμα που θέλετε να εμφανιστεί.
http://www.psx-sense.nl/trophygen/

Στην παρακάτω ιστοσελίδα μπορείτε να φτιάξετε το δικό σας achievement (το trophy του xbox 360).
http://achievements.schrankmonster.de/

και το τροπαιο που φτιαχνουμε τι το κανουμε??

αυριο τριπολη και μετα αθηνα ΟΑΚΑ για την αρρωστια μου την τριφυλλαρα..!!!

Xenia
13-02-2011, 04:11
οτι πρεπει να παω για υπνο :-)

Dragonpaul
13-02-2011, 15:04
T-800: “-I need your clothes, your boots and your motorcycle.”

Biker: “-You forgot to say please...”

Lefteris_X
13-02-2011, 15:40
χααχχααχ επική πάντα η πρώτη ατάκα στο Terminator 2

αλλά και στο 1: "What's wrong with this picture?" λέει ένα απο τα τρία παρακείμενα αλητο-ρεμάλια........

......γιατί μόλις έχει σκάσει ο T-800 ολόγυμνος και τουμπανάτος Σβάρτς αρχών 80ς...

Terastios
13-02-2011, 16:35
Είμαστε αλάνια !
Διαλεχτά παιδιά μέσα στην πιάτσα καιιιιιιιι
Δεν μας τρομάζουν οι φουρτούνες ! .......

messi10
13-02-2011, 17:17
''Please do not try this at home.....
Go to a friend's house''
:respect7::hysterical:

Aphelian
13-02-2011, 17:48
Θέλω να κανονίσω μια βραδιά απόλυτου καψίματος στον Πύργο του Κέλλαρ!

Για τους πιο "παλιούς" :

YouTube - CULT DIAFIMISEIS 90S HERO QUEST 1993

Dragonpaul
13-02-2011, 18:50
χααχχααχ επική πάντα η πρώτη ατάκα στο Terminator 2

αλλά και στο 1: "What's wrong with this picture?" λέει ένα απο τα τρία παρακείμενα αλητο-ρεμάλια........

......γιατί μόλις έχει σκάσει ο T-800 ολόγυμνος και τουμπανάτος Σβάρτς αρχών 80ς...

Έτσι έτσι!!!!

dimitrisasp
13-02-2011, 18:55
Θέλω να κανονίσω μια βραδιά απόλυτου καψίματος στον Πύργο του Κέλλαρ!

Για τους πιο "παλιούς" :

YouTube - CULT DIAFIMISEIS 90S HERO QUEST 1993 (http://www.youtube.com/watch?v=WPbgvsEZs1U&feature=related)

Πω ρε φιλε, τι λες τωρα.. Ισα που το στεινω το βραδυ να παιξω με την οικογενεια.. + rep για την καλτια

Aphelian
13-02-2011, 19:42
Ευχαριστώ!

Μετά μπορούμε να παίξουμε και τον Θρύλο του Ζαγκόρ ή το Dragon Game System!

Kane
14-02-2011, 09:57
Ευχαριστώ!

Μετά μπορούμε να παίξουμε και τον Θρύλο του Ζαγκόρ ή το Dragon Game System!

Εγώ πάντως παίζω Dungeons & Dragons ακόμα. Pen & paper κλασικό, να ανοίγεις βιβλία να δεις κανόνες, να βρίζεις τον άλλο στη μούρη, να τσακώνεσαι για το ποιος θα πάρει να καλύτερα αντικείμενα, να βρίζουν όλοι μαζί τον DM κλπ κλπ

Dragonpaul
14-02-2011, 17:19
Ουπς...!!! Πρέπει να πάω σπιτι. Τελειώνει η μπαταρία του iPhone.

Valkyre
14-02-2011, 17:26
Εγώ πάντως παίζω Dungeons & Dragons ακόμα. Pen & paper κλασικό, να ανοίγεις βιβλία να δεις κανόνες, να βρίζεις τον άλλο στη μούρη, να τσακώνεσαι για το ποιος θα πάρει να καλύτερα αντικείμενα, να βρίζουν όλοι μαζί τον DM κλπ κλπ

Κι εγω παιζω D&D ο τωρινος μου χαρακτηρας ειναι ενας Elf Avenger. :)

tasioskis
14-02-2011, 20:39
Παρασκευη αλλαζω ζωη!!!!

Desmond
14-02-2011, 20:45
Παρασκευη αλλαζω ζωη!!!!
Αποφάσισες να φύγεις από τα σταλινικά καθάρματα του ΚΚΕ ή να γίνεις Παναθηναϊκός?

modecris
14-02-2011, 20:52
Παρασκευη αλλαζω ζωη!!!!

Γειά σου ΜΠΑΜΠΑ!!!

tasioskis
14-02-2011, 23:01
Αποφάσισες να φύγεις από τα σταλινικά καθάρματα του ΚΚΕ ή να γίνεις Παναθηναϊκός?


Γειά σου ΜΠΑΜΠΑ!!!


μα για ποιον με περασες? δεν θα ημουν ποτε με τα καθαρματα που υπεγραψαν τη βαρκιζα??οσο για το αλλο για να γινω παναθηναικος (φτου κακα στο στομα μου.) να το παρω σαν προσβολη?:hysterical:






Χρηστο, μπορεις να με λες και ΠΑΤΕΡΟΥΛΗ.:pound:

Ixor24
15-02-2011, 00:33
Αραχωβα Αυριο snowboard time!!!!!!

Terastios
15-02-2011, 00:39
καληνυχτα !

Melnibonian
15-02-2011, 03:06
Η νύχτα είναι μεγάλη,κατέβηκαν τα dlc του Mass Effect 2 και είμαι έτοιμος να ξεκινήσω...

ant-mi
15-02-2011, 06:54
Το devil may cry με καλεί αλλά τα μάτια μου αρνούνται να μείνουν ανοιχτά...

Kane
15-02-2011, 10:00
Κι εγω παιζω D&D ο τωρινος μου χαρακτηρας ειναι ενας Elf Avenger. :)

ουπς να και άλλος ένας :bravo-009:
Εγώ παίζω elf rogue τώρα σε Forgotten Realms κόσμο. Να φανταστώ ότι rogue είναι και το δικό σου core class?

Valkyre
15-02-2011, 10:38
Οχι βρε Avenger! Oath of Enmity και τα συναφη! :) DPS και αυτος κατα κυριο λογο, αλλα περισσοτερο παιζει με hit% παρα damage%

Kane
15-02-2011, 16:37
Να φανταστώ ότι μιλάς για 4th edition; Υπήρχε prestige class avenger στο 3.5 (non-evil assassin) και νόμιζα ότι αυτό εννοούσες.

Valkyre
15-02-2011, 16:45
A οχι οχι, απο 4th edition οπως ειπες, δεν εχω παιξει 3.5!

enstikto
15-02-2011, 16:56
A οχι οχι, απο 4th edition οπως ειπες, δεν εχω παιξει 3.5!

Έχω ακούσει για την 4η οτι είναι λίγο ότι να νε γιατί επιτρέπει τα πάντα.... Δηλαδή μπορεί να δεις μάγο με full-plate mail ας πουμε.... Όντως έτσι είναι Val?
Με 4η δεν έχω ασχοληθεί ούτε εγώ... Έπαιζα γύρω στα 6,7 χρόνια στην 2η και 1,2 χρόνια στην 3 - 3.5. Μετά δεν μπορούσα να βρώ άτομα να παίξω καθώς η παλιά παρέα που παίζαμε έσπασε (κάποιοι φύγαν εξωτερικό, κάποιοι παντρευτήκαν και κάποιοι ερωτεύτηκαν τη δουλειά τους :P)

Valkyre
15-02-2011, 17:00
^^ Oχι ισα ισα που ολα αυτα που λες τα εχουν φτιαξει σε αυτην την εκδοση. Εκτος αν εγω θυμαμαι αλλα αντι αλλων. Μιλαμε για επισημη εκδοση οχι κανονες συμφωνημενους απο τους παιχτες και τον DM.

enstikto
15-02-2011, 17:05
^^ Oχι ισα ισα που ολα αυτα που λες τα εχουν φτιαξει σε αυτην την εκδοση. Εκτος αν εγω θυμαμαι αλλα αντι αλλων. Μιλαμε για επισημη εκδοση οχι κανονες συμφωνημενους απο τους παιχτες και τον DM.

Και γω για την επίσημη έκδοση έλεγα... Παίζει να κάνω και λάθος πάντος δεν το έχω ψάξει το θέμα πολύ... Σε κάτι συζητήσεις του 5λεπτου το έιχα ακούσει....
Ωραία πάντος ήταν... Μου έχει λείψει γμτ.... Γενικά μου άρεσε πολύ και η όλη role playing μεριά του θέματος πέρα απο τις μάχες και τα στατιστικά. Μου άρεσε να δείνω πρωσοπικότητα στους χαρακτήρες μου και να χειρίζομαι τις καταστάσεις όπως θα τις χειρόζονταν αυτοί και όχι όπως ο Δημήτρης.... Παλίες καλές εποχές..... Τώρα RPG μόνο στο PS3 :(

Valkyre
15-02-2011, 17:14
Eμενα παντα ο χαρακτηρας μου ηταν φταιγμενος ετσι ωστε το role playing να ειναι μεγαλυτερο απο το roll dice Που λεμε. Δεν με νοαιζουν τα στατιστικα τοσο, με νοιαζει το role playing :)

Starlord
15-02-2011, 19:22
Παρακολουθώ (συγκινημένος) την 5χρονη κόρη μου να έχει κάνει κατάληψη το PS3 με το GT5 και να το παλεύει να οδηγήσει γρήγορα ...

Kane
16-02-2011, 10:08
Απ'ότι φαίνεται την έχεις αναθρέψει με σωστές αρχές :bravo-009:

Ixor24
16-02-2011, 15:02
ρε παιδια ψαχνω ενα ποστ δεν θυμαμε ποιος το εγαψε που ελεγε απο που βγηκαν οι φρασεις "το μ***ι σερνει καραβι" και το "Καλιο 5 και στο χερι παρα 10 και καρτερι" θυματε κανεις?

Valkyre
16-02-2011, 15:13
Αν δεν κανω λαθος καποιο παιδι ειχε γραψει για το καραβι και ο Nikon πρεπει να ειχε απαντησει συμπληρωνοντας για το καλλιο 5 και στο χερι. Αλλα δεν θυμαμαι ...λολ :)

Ixor24
16-02-2011, 15:20
ναι ρε γαμωτο και αυτο για το 5 και στο χερι δεν το βρίσκω στο web

nikon
16-02-2011, 16:54
Έλεγε για ένα καράβι με πόρνες που περνούσε από τον Κορινθιακό και κάτι τέτοια αλλά δεν θυμάμαι για το πως βγήκε το **** σέρνει καράβι εγώ είχα πει (για πλάκα βέβαια) ότι οι ναύτες δεν είχαν λεφτά για τις πόρνες και βγήκε το καλλιο 5 και στο χερι.....κάπως έτσι.

Ixor24
16-02-2011, 17:51
θυμασε σε ποιο threat ήταν ;

nikon
16-02-2011, 21:07
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=305&page=40

Έφαγα φλας που λένε και θυμήθηκα.....#792 και κάτω.

Desmond
16-02-2011, 22:15
Κράτα γερά ρε Πάουλι!!!20 λεπτάκια ακόμα...

Starlord
16-02-2011, 22:24
Σε λίγη ώρα θα κοιμηθεί η μικρή και θα μπορέσω να παίξω...

tasioskis
17-02-2011, 21:21
αυριο 7 το πρωι!

Valkyre
17-02-2011, 22:23
^^ Με το καλο φιλε μου! Γερο και δυνατο! :)

Aphelian
17-02-2011, 22:27
αυριο 7 το πρωι!

Με το καλό!

Και να κρατάς κι ένα κασκόλ του Παναθηναϊκού, να μάθει σωστά από μικρό!
:d055:

tasioskis
17-02-2011, 22:43
^^ Με το καλο φιλε μου! Γερα και δυνατα! :)


Με το καλό!

Και να κρατάς κι ένα κασκόλ του Παναθηναϊκού, να μάθει σωστά από μικρα!
:d055:


οσο για το κασκολ , να σαι καλα , αλλα θα χρισιμοποιησουμε pumbers.:a036:

Dragonpaul
17-02-2011, 22:47
αυριο 7 το πρωι!

Mε το καλο ρε να τα καλοδεχτεις στη ζωη σου!!!!!!


Με το καλό!

Και να κρατάς κι ένα κασκόλ του Παναθηναϊκού, να μάθει σωστά από μικρό!
:d055:

Φαε τη γλωσσα σου. Να καταστραφουν απο τωρα τα παιδια? Ειμαι σιγουρος πως θα γαλουχηθουν με τις σωστες Ολυμπιακες αξιες!!!!

WolfRathmA
18-02-2011, 03:43
Σκεφτομαι οτι ηρθε η στιγμη να μεινω μονος μου. Οποτε λεω να παω να νοικιασω σπιτι.

Για οσους ξερουν θα ηθελα να μου πουν μερικα "tips" για τα νοικιαζομενα σπιτια. Τι να προσεξω δηλαδη, ποσα λεφτα και να μπορει να μου πει καποιος ποσα λεφτα "φευγουν" μηνιαιως για το σπιτι για φως, νερο τηλεφωνο κτλ για να δω αν τα οικονομικα μου το αντεχουν αυτο.

Εχω δικο μου σπιτι, αλλα θελω να φυγω απο τους δικους μου και οχι να ειμαι εναν οροφο πιο κατω :P

Aν μπορει καποιος ας μου πει! :)

modecris
18-02-2011, 04:41
αυριο 7 το πρωι!

Όλα καλά να πάνε φίλε μου! Θα ζήσεις την συγκλονιστικότερη στιγμή της ζωής σου,να είσαι σίγουρος!!

dimitrisasp
18-02-2011, 11:08
Σκεφτομαι οτι ηρθε η στιγμη να μεινω μονος μου. Οποτε λεω να παω να νοικιασω σπιτι.

Για οσους ξερουν θα ηθελα να μου πουν μερικα "tips" για τα νοικιαζομενα σπιτια. Τι να προσεξω δηλαδη, ποσα λεφτα και να μπορει να μου πει καποιος ποσα λεφτα "φευγουν" μηνιαιως για το σπιτι για φως, νερο τηλεφωνο κτλ για να δω αν τα οικονομικα μου το αντεχουν αυτο.

Εχω δικο μου σπιτι, αλλα θελω να φυγω απο τους δικους μου και οχι να ειμαι εναν οροφο πιο κατω :P

Aν μπορει καποιος ας μου πει! :)

Επειδη εχω αλλαξει δυο σπιτια θα σου πω την εμπειρια μου. Καταρχην απο αυτα που εζησα πρεπει να κρατας μια πισινη παντα σε αυτα που σου λεει ο μεσιτης ή οποιος αλλος δειχνει το σπιτι γιατι να το δωσει θελει και ολο και κατι θα του "ξεφυγει". Φροντισε να εχει δικια του θερμανση γιατι ειναι μεγαλο ζορι η κεντρικη. Τα κοινοχρηστα ειναι περιεργη φαση γιατι διαφερουν απο οικοδομη σε οικοδομη. Στη μια που ημουν δεν ζητουσαν τιποτα και στην αλλη 3 μηνες το χρονο μας πιαναν τον κωλο λογω πετρελαιου.. Περιπου 170 ευρω αλλα δεν εβαζα εγω πετρελαιο. Το νερο δεν θα σου βγει ακριβα, πανω απο 80 ευρω δεν θα εχω πληρωσει. Τηλεφωνα και Δεες τωρα ειναι προσαρμοσιμα..

Aπο κει και περα για ψυχικους λογους δεν θελεις να εισαι και σε μια περιοχη που δεν μενει κανεις, μακρια απο δουλεια, σχολη ή οτι αλλο κλπ.. Εκτος κι αν θελεις :P Συνηθως κοντα στο κεντρο που ειναι πιο trendy ξεφεγουν οι τιμες!

criter
18-02-2011, 11:15
Tasios με το καλο ! Να σας ζήσουν! Λένε πως όταν γεννιέται ενα παιδί πως ο πατέρας του νιώθει σαν Θεός που έφερε μια νέα ζωη στον κόσμο! Πώς θα είναι για σένα που έχεις δυο; Τις καλύτερες ευχές! Συγχαρητήρια !!

Wolf υπολόγιζε κανά χιλιαρικο να είσαι μέσα. Με λογαριασμούς, κοινόχρηστα κτλ που θα πρέπει να δίνεις επιπλεον κάθε μήνα εκτός απο το Ενοικιο. Το σπίτι ή διαμέρισμα κοιτα να είναι όσο πιο καινούργιο γίνεται και να είναι σε καλή κατάσταση και όλα να λειτουργούν όπως πρέπει. Η διαρυθμιση είναι βασικό, να είναι στα μέτρα που θέλεις, δηλαδη άνετο και καλύτερα σε όροφο. Μερικά στάνταρ που πρέπει να έχει ενα σπίτι είναι η αυτόνομη θέρμανση, ηλιακος θερμωσιφωνας και γιατι οχι τζάκι! Επίσης να έχει ησυχία και να σε βολεύει η περιοχή. Όσο πιο μεγάλο είναι το διαμέρισμα και όσο πιο ψηλά σε όροφο, τόσο μεγαλύτερη συμμετοχή έχει και στα κοινοχρηστα.

enstikto
18-02-2011, 11:20
Tasios να σου ζήσουν!!!! Μπράβο! :)

tasioskis
18-02-2011, 19:38
ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, πραγματικα, την ωρα που τα βλεπεις πρωτη φορα, αισθανεσαι κατι διαφορετικο, κατι που μονο ενας πατερας μπορει να νοιωσει. Σας ευχαριστω ξανα, ολα πηγαν καλα.

hakoo
18-02-2011, 21:35
Nα σου ζησουν τα παιδακια σου! :f045:

dimitrisasp
18-02-2011, 21:41
ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, πραγματικα, την ωρα που τα βλεπεις πρωτη φορα, αισθανεσαι κατι διαφορετικο, κατι που μονο ενας πατερας μπορει να νοιωσει. Σας ευχαριστω ξανα, ολα πηγαν καλα.

Παντα με υγεια φιλε! :first:

WolfRathmA
18-02-2011, 23:44
Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες!

Τασο να σου ζησουν!

PDS
18-02-2011, 23:51
ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, πραγματικα, την ωρα που τα βλεπεις πρωτη φορα, αισθανεσαι κατι διαφορετικο, κατι που μονο ενας πατερας μπορει να νοιωσει. Σας ευχαριστω ξανα, ολα πηγαν καλα.

Να σου ζησουν Τασο!
Και μην σταματας!

plakas
19-02-2011, 11:05
Σκεφτομαι οτι ηρθε η στιγμη να μεινω μονος μου. Οποτε λεω να παω να νοικιασω σπιτι.

Για οσους ξερουν θα ηθελα να μου πουν μερικα "tips" για τα νοικιαζομενα σπιτια. Τι να προσεξω δηλαδη, ποσα λεφτα και να μπορει να μου πει καποιος ποσα λεφτα "φευγουν" μηνιαιως για το σπιτι για φως, νερο τηλεφωνο κτλ για να δω αν τα οικονομικα μου το αντεχουν αυτο.

Εχω δικο μου σπιτι, αλλα θελω να φυγω απο τους δικους μου και οχι να ειμαι εναν οροφο πιο κατω :P

Aν μπορει καποιος ας μου πει! :)

αν εχεις δικο σου σπιτι και θες να πας να ενοικιασης ειναι μεγαλη κουταμαρα εμενα μονος η με την κοπελα μου 12χρονια απο τα 19 εως τα 31
τα εξοδα ειναι παρα πολλα!!!
αν μεινεις σε γκαρσονιερα θα θες μονο για παγια εξοδα (ενοικιο 300 -κοινοχρηστα 50χειμωνα,20 καλοκαιρι (αναλογα και την οικοδομη)-παρκινγκ ??-ρευμα 80αν κανεις καθε μερα μπανιο :p ??αν δεν κανεις καθε μερα -νερο 20-30 ευρω-οτε 35 ειναι συνολο ενα 500+ και ολα αυτα χωρις να θας τιποτα και χωρις να μετακινηθεις...για να μεινεις θες και εξοπλισμο πλυντηριο φουρνο ψυγειο τα απολυτος απαραιτητα,εκτος και αν πας την μπουγαδα στην μανα και τρως εκει επισης,οποτε και δεν υπαρχει λογος να μετακομισεις!!!!με λιγα λογια δουλευεις 8 ωρες κοιμασε αλλες 6-7-8 ;τρως στον δρομο 1 ωρα αρα σου μενουν 7 ωρες την ημερα!!!και της ποιο πολλες δεν εισαι σπιτι!!!!οποτε για 4 ωρες χ 30 = 120 ωρες τον μηνα θα θες 500 ευρω!!!!500:120=4+ευρω την ωρα :p οποτε αν δεν βγαζεις 1500-2000 το μηνα δεν σε συμφερει!!!
Καλυτερα να παρεις ενα δανειο και να αγορασεις ενα σπιτι ποιο λιγα θα σου ερθει και θα σου μεινει και το σπιτι

nikon
19-02-2011, 11:21
Tι πιο λίγα ρε Μάριε με 300 ευρώ που λες ενοίκιο αν πούμε ότι έστω τόσα θα δίνει για το δάνειο ή θα πρέπει να πάρει κανένα δάνειο της πλάκας οπότε δεν αγοράζει τίποτα ή θα πρέπει να πληρώνει για 50 χρόνια με τους τόκους να είναι πιο πολλοί από την αξία του σπιτιού.....άσε που δεν παίρνεις τέτοιο δάνειο μόνος.....αν δεν είσαι παντρεμένος ή αν δεν βγάζεις πολλά τον μήνα αλλά και να έχεις ακίνητα για υποθήκη το ξεχνάς ειδικά αυτές τις εποχές που τα δίνουν με το σταγονόμετρο.

plakas
19-02-2011, 11:48
ε δεν πιστευω να αγορασει κανεις σαν πρωτη κατοικια γκαρσονιερα:p οποτε ανεβαινει!!! απλα αν εχεις σπιτι δεν φευγεις ακομα εκτος και εαν εχεις καλο μισθο και δεν σε ενδιαφερουν τα 500-600 ευρω το μηνα

criter
19-02-2011, 15:56
Tα χιλια ευρω που ανεφερα πιο πανω, ειναι για ενοικιο 500-700 ευρω, και τα υπολοιπα εξοδα, λογαριασμοι, κοινοχρηστα κτλ. Σιγουρα ειναι πολλα τα λεφτα αλλα ετσι εχουν οι τιμες, γι' αυτο και τα περισσοτερα ειναι αδεια...

Οι τιμες της αγορας ειναι απο 5ε/τμ εως 10 ε/τμ για νεοδμητα ή προσφατως ανακαινισμενα.

Μπορεις σιγουρα να βρεις και πολυ φθηνοτερα αλλα θα ειναι κατι παλιο ή μικρο ή τελοσπαντων οχι και κατι πολυ καλο.
Στην περιοχη μου ενοικιαζοταν μονοκατοικια 160τμ σε οικοπεδο 500 τμ μολις 300 ευρω, αλλα τετοιες ευκαιριες δεν τις βρισκεις ουτε στις εφημεριδες ουτε σε μεσιτες. Ψαξιμο θελει.

http://www.xe.gr/pages/RealEstateCategoriesLevel.aspx?catId=917

Το δανειο ειναι αλλη υποθεση, δεν συμφερει για μενα. Για καταναλωτικο εχει φτασει 14% το επιτοκιο! Ειχα σκεφτει να παρω καινουργιο αυτοκινητο αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα μαλλον για μεταχειρισμενο με βλεπω ή να κρατησω αυτο που εχω.

Δηλαδη παιρνεις ενα αμαξι με 30,000, με το δανειο και τους τοκους σου φτανει 35,000, για να πεσει η τιμη του την επομενη χρονια σχεδον στα μισα και μετα απο πεντε χρονια αν θες να το αλλαξεις και να το πουλησεις 10,000 θα εχεις χασει 25,000.

Ειδικα τα πολλα κυβικα και τα ακριβα αυτοκινητα εχουν ξευτιλιστει. BMW Μ6 ουτε πενταετιας, με αξια πανω απο 100,000 πουλιεται 40,000. Ετσι ειναι τα σημερινα δεδομενα δυστηχως..

Melnibonian
19-02-2011, 19:05
Αποφάσισα να ''πειράξω'' το Wii μου,έχει κανείς καμια σχετική εμπειρία???
Tasios συγχαρητήρια,καλώς τα δέχτηκες!!!!!!!!!!!!!!

Dragonpaul
19-02-2011, 21:50
ευχαριστω ολους για τις ευχες σας, πραγματικα, την ωρα που τα βλεπεις πρωτη φορα, αισθανεσαι κατι διαφορετικο, κατι που μονο ενας πατερας μπορει να νοιωσει. Σας ευχαριστω ξανα, ολα πηγαν καλα.

Ευχομαι ο,τι καλυτερο ειλικρινα!!!!!!!
Αν δε το θεωρεις 2 much, βαλε καμια φωτο.

Dragonpaul
19-02-2011, 21:51
Τελικα τι γευση εχει αυτη η νεα Trident?

plakas
19-02-2011, 23:00
γεμισαν τα νοσοκομεια απο πονεμενους φιλαθλους οπαδους με σημα το τριφυλλι

ολοι νοσουν απο ανεμογκαστρι και ψαχνουν ολοι φαρμακεια που να ειναι ανοιχτα για τεστ εγκυμωσυνης



τετοια γκρινια δεν εξηγειτε διαφορετικα

aelaki
19-02-2011, 23:04
Τελικα τι γευση εχει αυτη η νεα Trident?


τρομερη διαφημηση ομως πεθαινω οποτε την βλεπω!!!

WolfRathmA
20-02-2011, 06:37
Συγνωμη αν ειναι ηλιθια ερωτηση...

Αλλα στην αγγελια για τα νοικιαζομενα σπιτια, τι εννοουν Υ/δ ; Υπνοδωματια;

plakas
20-02-2011, 08:26
^^^ ναι αυτο ενοουν

1 υπνοδωματιο+σαλονι+wc+κουζινα=2αρι,2 υπνοδωματια=3αρι και παει λεγοντας

le_71
20-02-2011, 12:16
Μπέος και Μαρινάκης πιάνουν μισό τόνο μαζί;

nikon
20-02-2011, 13:58
^^Νηστικοί από βραδύς μπορεί.

modecris
20-02-2011, 14:38
Αν βάλεις και τον Κοπρίτη μαζί,πιάνεις σίγουρα το τόνο.

AriStos13
20-02-2011, 15:59
nikon εισαι θεος...
πολυ γελασα με την απαντηση σου..
Χρηστο ποιος ειναι ο κοπριτης??

modecris
20-02-2011, 16:40
http://i772.photobucket.com/download-albums/yy5/komhst/pasok/pig.jpg

Μη μου πεις πως και παλι δεν καταλαβες?? :Ρ

AriStos13
21-02-2011, 01:51
χαχαχα τωρα καταλαβα..
και ναι οντως ανετα ξεπερνας τον τονο με δαυτον!!

Valkyre
21-02-2011, 17:12
εδω εχει ξεπουληθει ολη η χωρα και εμεις ασχολουμαστε με μαλακιες...

σοβαροτατα θεματα απασχολουν την Ελλαδα σημερα....και ναι μιλαω για το ποδοσφαιρο...το μαμησανε πια ολοι το θεμα...το ξεφτυλισανε εντελως...

ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ ΑΠΛΑ!

Desmond
21-02-2011, 17:31
εδω εχει ξεπουληθει ολη η χωρα και εμεις ασχολουμαστε με μαλακιες...

σοβαροτατα θεματα απασχολουν την Ελλαδα σημερα....και ναι μιλαω για το ποδοσφαιρο...το μαμησανε πια ολοι το θεμα...το ξεφτυλισανε εντελως...

ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ ΑΠΛΑ!
Και ναι και όχι φίλε μου.Εννοείται πως υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά θέματα.Το ποδόσφαιρο όμως δεν είναι απλά ένα σπορ, αλλά κοινωνικό φαινόμενο.Ως κοινωνικό φαινόμενο λοιπόν το οποίο παραδοσιακά απευθύνεται στα λαϊκά στρώματα, λογικό είναι να αντικατοπτρίζει και τα αντίστοιχα κοινωνικά προβλήματα.Λειτουργεί πολλές φορές ως πρόσχημα.Χθες που ήμουν στην ΕΡΤ, ο κόσμος τα έχωνε στους δημοσιοκάφρους συνολικά για την επιλεκτική "ενημέρωση" που μας προσφέρουν, με αφορμή το ποδόσφαιρο.
Δεν σημαίνει επειδή κάποιος είναι οπαδός οτι αυτομάτως χάνει την ιδιότητά του ως πολιτικά σκεφτόμενος πολίτης.
http://2.bp.blogspot.com/-4TjXC8kmgRE/TV4WYK1-tHI/AAAAAAAAB0E/BSoOZ18DWr0/s1600/pegasus_LARGE_t_1041_92602506_type11486.jpg

Valkyre
21-02-2011, 17:38
^^ Bρε Desmond, δεν λεω να μην συζητηθει ενας αγωνας ή να μην υπαρχουν ακομα και εντασεις για τις αδικιες κλπ κλπ.

Αλλα νυσαφι δηλαδη ελεος, νιωθεις οτι ολοκληρη η Ελλαδα 2 μερες τωρα και ποιος ξερει ποσες ακομα, θα μιλαει μονο γι αυτο το πραγμα... δηλαδη ημαρτον, ελεος και βοηθεια πια!

Εφημεριδες ραδιοφωνα τηλεορασεις ασχολουνται με τι? Με την ιδια μλκια που ασχολουνται χρονια τωρα... εγω το βρισκω ακρως υπερβολικο και αυτα που βλεπω και διαβαζω και ακουω με κανουν να πιστευω οτι υπαρχει αυθεντικο μισος, πραγμα που -εγω τουλαχιστον- δεν μπορω να δεχθω στον αθλητισμο.

aladdin7
21-02-2011, 17:53
Τιμή και δόξα και μπράβο στην Nuclear Blast! Είχα παραγγείλει ένα περιοδικό-οδηγό που βγάζουν πριν 2 μήνες. Δεν ήρθε ποτέ! Την προηγούμενη Τετάρτη έστειλα e-mail ζητώντας τους αν μπορούν να μου το ξαναστείλουν γιατί προφανώς κάπου είχε παραπέσει! Εκτός του ότι μου απάντησαν μέσα σε 2 ώρες, σήμερα έλαβα τον οδηγό, μαζί με δωράκι!!!!!!

enstikto
21-02-2011, 18:36
Τι δωράκι;

aladdin7
21-02-2011, 19:12
Τι δωράκι;


2 αφίσες! Η μια σίγουρα δεν θα σου αρέσει! Avantasia!!!!!!!

Melnibonian
21-02-2011, 20:27
Avantasia....ο ορισμός της πλήξης....χαχαχαχα

Dragonpaul
21-02-2011, 21:23
Καλυπτα κι εγω τον Κατσουρανη.

teddy
21-02-2011, 22:37
παιδια μην λεμε οτι θελουμε.....

αυτος που καλυπτε τον κατσουρανη ηταν ο τσακ νορις...

enstikto
22-02-2011, 00:31
2 αφίσες! Η μια σίγουρα δεν θα σου αρέσει! Avantasia!!!!!!!

Μια χαρά σου έκατσε! :D


Avantasia....ο ορισμός της πλήξης....χαχαχαχα

E όχι και πλήξη. Ο Σάμετ ταλεντάρα απο τις λίγες (στο να γράφει τραγούδια και μουσική στην φωνή όχι τόσο) και φέρνει και φοβερές guest voices για τα αλμπουμς των Avantasia!

plakas
24-02-2011, 08:56
σημερα πολλα ατομα λενε την Ελλαδα Ελλαντα και ειναι και Ελληνες !!!αρα οταν ακουνε για την ονομασια των σκοπιων σαν Μακεδονια τι να λενε; ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν εχουν προβλημα!!!Αν αυτοι σκεφτονται ετσι;;;οι απογονοι τους πως θα σκεφτονται αραγε;
Μηπως εμεις οι ιδιοι ξεκιναμε την καταστροφη μας λεγοντα και μη κανοντας τιποτα!!!!
το μονο που σκεφτομαι ειναι Ντροπη τους!!!!!Και ντροπη που το αφηνουμε να γινετε και απλα να μην κανουμε τιποτα γι αυτο

dimitrisasp
24-02-2011, 12:37
To παιρνεις πολυ σοβαρα νομιζω. Δε λεω οτι δεν πρεπει να υπαρχει σεβασμος αλλα φανταζομαι οτι πολλοι το λενε για πλακα λογω καποιας εξαθλιωτικης καταστασης που ζησανε προσφατα.. Δεν εχει κανει και τα καλυτερα για μας η Ελλαδα εδω που τα λεμε (για κυβερνησεις μιλαω ετσι..)

Valkyre
24-02-2011, 12:43
^^ Σαφως και οι περισσοτεροι το λενε ειτε απο απογνωση ειτε απο σαρκασμο. Επισης εχω μαθει να σεβομαι οτι με σεβεται. Η Ελλαδα δεν με εχει σεβαστει. Δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που θα πρεπει να σκαψουν στο παρελθον για να βρουν κατι αξιολογο να πουν γι αυτην την χωρα. Ζω στο 2011. Και απο τοτε που γεννηθηκα η Ελλαδα, οι πολιτες της, ο λαος της και η κυβερνηση της (φυσικα μαζι και εγω δεν εξαιρουμαι) δεν εχει κανει απολυτως τιποτα ωστε να με κανει να νιωθω περιφανος. Το εχω ξαναπει στο παρελθον , ξερω οτι πολλοι μαλλον θα παρουν στραβα αυτο που λεω, θα με πουν και ανθελληνα, ομως καλα ολα αυτα τα σπουδαια που εκανε η χωρα μας στην αρχαιοτητα και πριν 100 χρονια, νιωθω τρομερα περιφανος γι αυτην την Ελλαδα, για την σημερινη του 2011 στην οποια και ζω, λυπαμαι δεν νιωθω τιποτα το ιδιαιτερο.

dimitrisasp
24-02-2011, 12:53
Ακριβως. Ζουμε στο παρελθον και δεν προχωραμε. Εχουμε καλα σαν ανθρωποι αλλα και απο κακα δεν παμε πισω. Τρελαινομαι με αυτους που ειναι φανατισμενοι με την αρχαιοτητα (ειδικα οταν προκειται για τα ζωα του ΛΑΟΣ) που τη μιση ηθικη και πολιτισμο (των αρχαιων δηλαδη) τους να ειχαμε θα ημασταν πολυ πιο μπροστα. Τα παιρνει ο καθενας και τα ερμηνευει οπως θελει. Το μονο κοινο που εχουμε με εκεινη την Ελλαδα ειναι το εδαφος αλλα και αυτο θα μας σιχαθει οπως παμε...

plakas
24-02-2011, 12:57
ναι αλλα δεν παραμενει μια ιερη για εμας ονομασια!!!και αν την μετανομαζουμε οπως θελει ο καθενας και το γραφει κιολας!!!τοτε πες μου αν διαβασει καποιος οχι απο εδω ;;τι θα πει;;; θα μας κοροιδευουν χειροτερα και με το δικιο τους!!!ολοι ξερουμε οτι τα 50 τελευταια χρονια δεν εχει γινει κατι ωστε να ειμαστε περιφανοι αλλα δεν εχουμε ακομα και εμεις οι ιδιοι κανει κατι γι αυτο και ειναι η σειρα μας τωρα!!!και αν κραζουμε;τα παιδια μας δηλαδη τι θα κανουν;θα πουλησουν την Χωρα και οτι ιερο υπαρχει μαζι με αυτο αφου θα τα εχουμε κανει χειροτερα απο εμας !!! το παιρνω σοβαρα γιατι τιποτα δεν ξεκινησε μονο του!!!Και οταν τωρα σε διαδηλωσης καινε σημερα Σημαιες αυριο θα καινε ανθρωπους το ιδιο ευκολα !!!

Valkyre
24-02-2011, 13:05
Το Ελλαντα δεν το λεει κανεις για πλακα και οποιος το κανει κακως το κανει. Εγω το λεω αλλα δεν το λεω για πλακα, το λεω οταν κατι με ενοχλει αφανταστα, οταν η χωρα μου μου δειχνει οτι οι συνθηκες μοιαζουν με αυτες τις Αφρικης, οταν βλεπω οτι οι κυβερνησεις και οι πολιτες συμπεριφερονται ως ζωα και αλλα τετοια παρομοια παραδειγματα. Για χαβαλε ποτε δεν αντικατεστησα τον ορο Ελλαδα με αυτον του Ελλαντα. Ειχα κατι να πω.

Τωρα τα καψιματα σημαιων δεν ειναι καινουργιο φαινομενο, υπαρχει εδω και παρα πααααρα πολλα χρονια, οπως υπαρχουν απο την αρχαιοτητα εξτρεμιστικες αποψεις. Το παιδι θα μεγαλωσει οπως θα το μαθει ο γονιος του και το περιβαλλον του. Αυτο που σιγουρα δεν πρεπει να κανουν οι γονεις στην επομενη γενια ειναι να αποχαυνωσουν τα παιδια με τα σπουδαια κατορθωματα των προγονων μας και να τα κανουν να πιστεψουν οτι αυτος ειναι αρκετος λογος για να αισθανονται καλα και να μην κανουν τιποτα καινουργιο για την χωρα.

Προσοχη δεν λεω να μην διδασκεται το ενδοξο παρελθον, τουναντιον, απλα να μαθουν τα παιδια και ολοι μας γενικα οτι αυτα που εγιναν στο παρελθον ειναι παρελθον. Και να διδαχθουν αυτα που χρειαζονται για να καλυτερεψουν το σημερα μπας και τα παιδια των παιδιων μας εχουν ενα λογο να αισθανονται το πρωτοτυπο συναισθημα του να εισαι περιφανος για την χωρα που ζεις τωρα, σημερα, οχι χθες.

dimitrisasp
24-02-2011, 13:07
ναι αλλα δεν παραμενει μια ιερη για εμας ονομασια!!!

Τα προσχηματα δηλαδη σε απασχολουν.. Δεν σε νοιαζει οτι μεσα ειναι σαπιο το φαγητο, η συσκευασια να ειναι ομορφη..


Το παιδι θα μεγαλωσει οπως θα το μαθει ο γονιος του και το περιβαλλον του. Αυτο που σιγουρα δεν πρεπει να κανουν οι γονεις στην επομενη γενια ειναι να αποχαυνωσουν τα παιδια με τα σπουδαια κατορθωματα των προγονων μας και να τα κανουν να πιστεψουν οτι αυτος ειναι αρκετος λογος για να αισθανονται καλα και να μην κανουν τιποτα καινουργιο για την χωρα.

Μεγαλο θεμα και αυτο. Τα σχολεια (και επομενως το καθε υπουργειο παιδειας) ευθυνονται σε μεγαλο βαθμο για την κατευθυνομενη εικονα που προβαλουν..

odytsak
24-02-2011, 13:24
E όχι και πλήξη. Ο Σάμετ ταλεντάρα απο τις λίγες (στο να γράφει τραγούδια και μουσική στην φωνή όχι τόσο) και φέρνει και φοβερές guest voices για τα αλμπουμς των Avantasia!

Και ταλεντάρα και φωνάρα για μένα αλλά αυτή η ιστορία με τους Avantasia πήγε πολύ πίσω τους Edguy.

Πολλές κομματάρες πήγαν χαμένες με το να τις τραγουδάνε ο κάθε quest π.χ. Klaus Meine και ειδικά ο ξεπεσμένος Michael Kiske που έχει δηλώσει στο παρελθόν ότι δεν ξανακάνει metal και ότι δεν το γουστάρει καθόλου.

Aphelian
24-02-2011, 13:48
Και ταλεντάρα και φωνάρα για μένα αλλά αυτή η ιστορία με τους Avantasia πήγε πολύ πίσω τους Edguy.

Πολλές κομματάρες πήγαν χαμένες με το να τις τραγουδάνε ο κάθε quest π.χ. Klaus Meine και ειδικά ο ξεπεσμένος Michael Kiske που έχει δηλώσει στο παρελθόν ότι δεν ξανακάνει metal και ότι δεν το γουστάρει καθόλου.

Όχι και ξεπεσμένος ο Kiske :P

θα συμφωνήσω για τους Edguy, προσωπικά προσκυνώ το πρώτο Avantasia, είχε ιστορία, είχε κομματάρες, έιχε και το καλύτερο power metal κομμάτι της 10ετίας (το The Tower εννοείται!)και η πλάκα είναι πως ο tobias ήταν ο χειρότερος τραγουδιστής εκεί μέσα!

plakas
24-02-2011, 15:19
Τα προσχηματα δηλαδη σε απασχολουν.. Δεν σε νοιαζει οτι μεσα ειναι σαπιο το φαγητο, η συσκευασια να ειναι ομορφη..



δεν καταλαβα τι ενοεις;τι σαπιλα και μαυρα αλογα λες;αν καταλαβα λες οτι ζεις (δεν το ειπα εγω)σε μια σαπια κοινωνια και εισαι ενα μικροβιο η καλυτερα ειμαστε;οποτε ενας αν σε βρισει εσυ δεν θα ενοχληθεις;αλλα θα πεις ναι ειμαι;δεν σε καταλαβαινω βρε

φιλικα χωρις ιχνος ειρωνιας

dimitrisasp
24-02-2011, 17:39
δεν καταλαβα τι ενοεις;τι σαπιλα και μαυρα αλογα λες;αν καταλαβα λες οτι ζεις (δεν το ειπα εγω)σε μια σαπια κοινωνια και εισαι ενα μικροβιο η καλυτερα ειμαστε;οποτε ενας αν σε βρισει εσυ δεν θα ενοχληθεις;αλλα θα πεις ναι ειμαι;δεν σε καταλαβαινω βρε

φιλικα χωρις ιχνος ειρωνιας

Πανω κατω αυτη ειναι η ιδεα. Νιωθω οτι εχουμε πεσει πολυ σαν κοινωνια και οτι τα χουμε ακουσει ολα πλεον που δεν θα μου κανει τιποτα καινουριο πια εντυπωση..

Ixor24
25-02-2011, 08:26
καλημέρα συμφορουμιτες και συμφορουμιτισες

Valkyre
25-02-2011, 10:49
^^ Καλη σου μερα κι εσενα συμφορουμιτη!

Aphelian
25-02-2011, 11:03
Εχθές κατάφερα να φύγω περίπου στις 11 το βράδυ από τη δουλειά.

Σήμερα προβλέπεται το ίδιο..

Τη στρουμφίσαμε!

Starlord
25-02-2011, 20:47
Σκέφτομαι να σταματήσω (για σήμερα) να περιφέρομαι στο φόρουμ και να παίξω κανένα παιχνιδάκι αφού έχω χρόνο. Δε λέω, καλή η θεωρία αλλά χρειάζεται και η πράξη.

odytsak
25-02-2011, 21:20
Aυτό (και παιχνίδι και φόρουμ) το κάνω συγχρόνως!

criter
25-02-2011, 21:59
Dont stay in

Μασκε παρτυ και σημερα και αυριο. Ξερω αλλη ορεξη δεν ειχατε μερικοι..

Τι να ντυθω αραγε; Σκεφτηκα παγκαλος αλλα δεν εχω αρκετα μαξιλαρια για κοιλια

μαλλον καμια περουκα με μαλια θα βαλω, afro φαση, χαχαχα

Αυτες τις μερες λεει να εισαι πατρα στο καρναβαλι ή ξανθη. Χαμος γινεται

odytsak
25-02-2011, 23:02
Δυο ώρες είμαι από Καστοριά, πήγα στα Ραγκουτσάρια αρχές Γενάρη,
σιγά μη περίμενα Μάρτιο για να δω και να ζήσω καρναβάλια με μαυροδάφνες και γούστα στους δρόμους με χορό, μουσική και χαβαλέ.

criter
26-02-2011, 12:07
Μηπως ειχε και τζαμπα κρασι εκει απανω; Να ξερω να παω και εγω αν ειναι .. :)
Οπου και να πας ωραια ειναι. Αρκει να εχεις εστω λεφτα για σερπατινες και κονφετι...

Dragonpaul
28-02-2011, 21:17
“Dr Johnny Skinz’s Disproportionately Rambunctious Polar Express Machine – Head”????

criter
28-02-2011, 21:49
Καλες Αποκριες σε ολα τα παιδια του φορουμ :c025: :sombrero: :hippy: :a022:

sakoulias
28-02-2011, 22:51
Παιδια εχω το εξης θεμα . Στην πολυκατοικια μου την διαχειριση την εχει ενα γραφειο διαχειρισης απο τα πολλα , εννοω οτι δεν την διαχειριζομαστε οι ενοικοι. Το θεμα ειναι οτι τα ποσα π ερχονται καθε μηνα ειναι τραβηγμενα και ειδικα αυτον τον μηνα παραλογα . Υπαρχει καποιος τροπος να εξετασω αν η διαχειριση μας κλεβει ή ακομη καλυτερα να διεκδικησω μειωση του ποσου ?

Συγγνωμη για το ασχετο του θεματος αλλα εχω νευριασει παρα πολυ με αυτη τν κατασταση

Desmond
28-02-2011, 23:03
Γίνε πιο λεπτομερής.Πχ. την παραλαβή πετρελαίου, ποιος την κάνει?

modecris
01-03-2011, 02:57
Έχω 10 κουβάρια σπάγκους,να πάρω άλλους 10 ή είναι υπερβολή? :scratch:

nikon
01-03-2011, 09:05
Παιδια εχω το εξης θεμα . Στην πολυκατοικια μου την διαχειριση την εχει ενα γραφειο διαχειρισης απο τα πολλα , εννοω οτι δεν την διαχειριζομαστε οι ενοικοι. Το θεμα ειναι οτι τα ποσα π ερχονται καθε μηνα ειναι τραβηγμενα και ειδικα αυτον τον μηνα παραλογα . Υπαρχει καποιος τροπος να εξετασω αν η διαχειριση μας κλεβει ή ακομη καλυτερα να διεκδικησω μειωση του ποσου ?

Συγγνωμη για το ασχετο του θεματος αλλα εχω νευριασει παρα πολυ με αυτη τν καταστασηΚαι εγώ είμαι διαχειριστής και σε εμάς τα βγάζει εταιρεία αλλά βγάζει ότι της δώσω εγώ δεν μπορεί να βάλει ότι θέλει σίγουρα και σε εσάς κάποιος διαχειριστής υπάρχει και εξάλλου στην κατάσταση των κοινοχρήστων και στην απόδειξη που παίρνεις γράφουν όλα τα έξοδα δεν είναι δύσκολο να τα δεις.
Αν πάλι δεν είσαι σίγουρος για αυτά που βάζουν έχει δικαίωμα να ζητάς και να βλέπεις τις αποδείξεις για κάθε έξοδο.
Είναι πάντως 99,9% σίγουρο ότι ήταν ανεβασμένα λόγω πετρελαίου κοίτα τι χρέωση έχεις εκεί.

@modecris
Χρήστο αν πάρεις άλλους 10 πρόσεχε γιατί άκουσα για κάτι εκρήξεις στον ήλιο κρίμα είναι να σου κάψει τον χαρταετό.

criter
01-03-2011, 11:58
@ sakoulias
H εκδοση κοινοχρηστων απο εταιριες, χωρις να υπαρχει τυπικα εστω ενας ενοικος διαχειρηστης που μενει στην πολυκατοικια, κανει πολλες φορες τις εταιριες να χρεωνουν οτι θελουν και να μην το αντιλαμβανεται κανεις.

Θα πρεπει να ξερεις περιπου τι εχεις καταναλωσει για τη θερμανση, ωστε να ξερεις αν το ποσο που πρεπει να πληρωσεις ισχυει, με βαση ωρομετρητες που θα υπαρχουν στο υπογειο, ως προς την κατανομη καταλωσης. Οι υπολοιπες δαπανες αφορουν συντηρηση ανελκυστηρα, καθαριστριες, και διαφορες αλλες υπηρεσιες που συνηθως προσφερουν τα γραφεια αυτα. Οποτε και μπορει καποιος να συγκρινει, αν αυτα που ζηταει η εταιρια κοινοχρηστων ειναι και αυτα που εγιναν. Για οτιδηποτε χρεωνει η εταιρια, θα πρεπει να υπαρχει και το αντιστοιχο παραστατικο, αποδειξη, λογαριασμος κτλ. οπου στο συνολο θα πρεπει να ειναι οτι γραφουν οι λογαριασμοι, συν μια μικρη προμηθεια που παιρνουν οι εταιριες για να κανουν τη δουλεια αυτη, της ταξης των 2 ευρω ανα διαμερισμα το μηνα.

Δες αυτο εδω
http://www.koinoxrista24.gr/index.php

Ειναι μια συνδρομητικη online υπηρεσια εκδοσης κοινοχρηστων, οπου εχει links τους κανονισμους και το πως πρεπει να συμμετεχει ο καθε ενοικος με βαση τα χιλιοστα του διαμερισματος, την επιφανεια και τον οροφο.

Παντως στις κρισιμες μερες που περναμε, υπαρχουν καθημερινα φαινομενα διακοπης φυσικου αεριου, λειτουργιας ανελκυστηρα, κοινοχρηστο ρευμα, πετρελαιο, ευδαπ, ενω πριν οι ενοικοι εχουν πληρωσει κανονικα τα κοινοχρηστα τους... με αποτελεσμα να πηγαινουν στα δικαστηρια να λυσουν τις διαφορες τους, ολοκληρες πολυκατοικιες...

Θελει καλο ελεγχο για να ξερεις τι πληρωνεις καθε φορα και συμφωνω οτι ειναι παραφουσκωμενα σε πολλες περιπτωσεις λογω το οτι δεν ασχολειτε κανεις να ελεγξει, οποτε και κανουν, χρεωνουν οτι θελουν αυτες οι εταιριες. Προσοχη!

@ modecris,
Μεχρι 10 καλα εισαι (χιλιομετρα) ... Στο αμολα καλα ειναι, στο μαζεμα τι κανεις...

modecris
01-03-2011, 12:48
Ρε παιδιά καλά τα λέτε αλλά ο αετός μας δεν είναι απλός,είναι cars. Και θα τον πετάξει ο Σάσης. Και την Δευτέρα ο δικός μας θα είναι Νο1.
Πρέπει δλδ.
Θες να μας περάσει του tasioskis?

jimspy
01-03-2011, 15:46
..........''proklitikotatos'' ..... k malista me greeklish.....h apelpisia sto megaleio ths.....

Terastios
06-03-2011, 10:59
Τη να πω πρώτη φορα περνω αρνητικο REP με ευχες για το καλυτερο και το ονομα του χρηστη ....... >? Δεν θα το σχολιασω παραπανω αλλα παντα αυτο το ατομο μας ιντριγκαρη με τα σχολια του ....