PDA

View Full Version : Exclusive God of War III



Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7

dimitrisasp
23-02-2010, 12:00
Eλληνικη μεταγλωτιση:
Ηθοποιος: Σπυρος Μπιμπιλας

Sample: <<Θα ξεπλυνω το παρελθον με το αιμα του Ολυμπου>>

pictorino
23-02-2010, 12:03
ps3forums.gr...................................... ................

Heatspreader
23-02-2010, 12:05
από κει και πέρα ναι είμαι κατά της πειρατείας αλλά ας κάνει κάτι και η sony hellas κάτι γι'αυτό, δηλαδή η ίδια η sony....
ο άγγλος με τον διπλάσιο μισθό αγοράζει -70% από εμάς......
ναι φταίνε και οι καταστηματάρχες, στα ανάλογα θρεντς τους κράζω αλλά δεν φταίνε μόνο αυτοί, είναι η γενικότερη (ανύπαρκτη)πολιτική της sony hellas
Κατά???
Υπέρ μέχρι το κόκκαλο!
Οι λόγοι είναι αυτοί που αναφέρεις...

Desmond
23-02-2010, 14:23
Περι μεταγλώττισης: Ποτέ και για κανένα λόγο!Είτε πρόκειται για game, είτε για ταινία, σειρά κλπ.Το οποιοδήποτε έργο πρέπει να είναι στη γλώσσα του δημιουργού του.Οι υπότιτλοι όμως θα έπρεπε να υπάρχουν υποχρεωτικά για την κάθε χώρα διάθεσης του τίτλου.

spyros arianara
23-02-2010, 14:27
Μα φυσικα ο Σπυρος Μπιμπιλας. Δεν βλεπω που ειναι το προβλημα :muhaha:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα χ μας πεθανες φιλαρακι! θελουμε Μπιμπιλααααααα!!!!

atomsk
23-02-2010, 17:40
καλά...ας ακούσω τον kratos να μιλάει αρχαία ελληνικά και ας ψοφήσω.

enstikto
23-02-2010, 18:00
Eλληνικη μεταγλωτιση:
Ηθοποιος: Σπυρος Μπιμπιλας

Sample: <<Θα ξεπλυνω το παρελθον με το αιμα του Ολυμπου>>

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! +rep!

Τον φαντάζομαι να λέει: "Στο τέλος θα μείνει μόνο Χάος!!!!" και λύνομαι!!!!

Researcher
23-02-2010, 18:04
1ον. Επειδή το έχασα κάπου. Σοβαρά θα κάνει ο Μπιμπίλας μεταγλώττιση; Δε σκάω! Αγοράζω UK έκδοση!

2ον. Ο Άγγλος μπορεί να παίρνει διπλάσιο μισθό κια -30% τα παιχνίδια (όχι και 70% το ξεφτύλισες) αλλά πληρώνει νοίκι 3x από ότι εσύ και αυτό φτάνει και περισσεύει. (και μόνο αυτό)

Παιδιά και πραγματικά το ισοπεδώνετε το θέμα σχετικά με τη μεταγλώττιση. Εγώ είμαι βέβαιος πως μπορούμε να κάνουμε τοπ μεταγλωττίσεις και με απίστευτες φωνές. Έχουμε σπουδαίους καλλιτέχνες, με πολύ γραφικές φωνές. Απλώς δεν έχει γίνει σοβαρή δουλειά ακόμη.

dimitrisasp
23-02-2010, 18:58
Toν Δια θα τον κανει ο Τασος Κωστης (ειναι αυτος που κανει τον Πουμπα και που επαιζε
τον φιλο του Δογκανου)

Ezio
23-02-2010, 19:22
Οι υπότιτλοι κάθε χώρας είναι must. Ελληνικά μην περιμένετε, για να μην το έχουν ανακοινώσει ακόμα. Αν έβαζαν θα γινόταν βούκινο. Αν είναι να λέει ο kratos εγκό θα σε σκοτώσει με προφορά που κάνουν κάποιοι όταν κάνουν φάρσες, τότε να μην βάλουν καθόλου ελληνικά. Αρκετά γελοιοποιηθήκαμε.

stein3x
23-02-2010, 19:26
Θα ήτανε καλή επιλογή γενικά πιστεύω τα ελληνικά σαν υπότιτλοι (μεταγλώτιση ούτε καταδιάνοια...με αυτά που θα ακούγαμε θα φρικάραμε σίγουρα)..
Ακόμα θυμάμε το killzone στο ps2 που είχε ελληνικούς υπότιτλους και πόσο γέλαγα κάθε φορά που μεταφράζανε και στα ελληνικά και τις βρισιές :muhaha:

TopGunZ
23-02-2010, 19:52
1ον. Επειδή το έχασα κάπου. Σοβαρά θα κάνει ο Μπιμπίλας μεταγλώττιση; Δε σκάω! Αγοράζω UK έκδοση!

2ον. Ο Άγγλος μπορεί να παίρνει διπλάσιο μισθό κια -30% τα παιχνίδια (όχι και 70% το ξεφτύλισες) αλλά πληρώνει νοίκι 3x από ότι εσύ και αυτό φτάνει και περισσεύει. (και μόνο αυτό)

Ρε σειρά ήμαρτον για το πρώτο, πλάκα κάνει, για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα.

Ότι θα γινόταν φοβερή μεταγλώτισση θα γινόταν, αλλά με την παρούσα ελληνική νοοτροπία να χαιρόμαστε που μας τα στέλνουν και εδώ.

jimbour
23-02-2010, 20:00
για εδω ρε ετοιμαζουν Special Ancient Edition , με μεταγλωτιση στα αρχαια ελληνικα, παρτε το ps3 με μια lcd, πηγαινετε ακροπολη (ρευμα θα βρειτε απο τους προβολεις) και απολαυστε το παιχνιδι οπως θα επρεπε...

sorry για το off αλλα αφου ειχε ξεφυγει το θεμα...

desperate_gamer
23-02-2010, 21:07
για εδω ρε ετοιμαζουν Special Ancient Edition , με μεταγλωτιση στα αρχαια ελληνικα, παρτε το ps3 με μια lcd, πηγαινετε ακροπολη (ρευμα θα βρειτε απο τους προβολεις) και απολαυστε το παιχνιδι οπως θα επρεπε...

Καλύτερα να ανέβεις στον Όλυμπο με την LCD και το PS3 στο σακίδιο. Στον καταυλισμό έχει και ρεύμα.


Μα φυσικα ο Σπυρος Μπιμπιλας. Δεν βλεπω που ειναι το προβλημα :muhaha:
:muhaha::muhaha::muhaha: Respect! :muhaha::muhaha::muhaha:

hakoo
24-02-2010, 00:04
Παιδιά και πραγματικά το ισοπεδώνετε το θέμα σχετικά με τη μεταγλώττιση. Εγώ είμαι βέβαιος πως μπορούμε να κάνουμε τοπ μεταγλωττίσεις και με απίστευτες φωνές. Έχουμε σπουδαίους καλλιτέχνες, με πολύ γραφικές φωνές. Απλώς δεν έχει γίνει σοβαρή δουλειά ακόμη.

Aφενος αυτο που λεει ο φιλος, αφετερου σιγα το φοβερο voice acting που εχει αυτη τη στιγμη ο Kratos, βγαλμενος απο mtv και ετοιμος να ραπαρει :muhaha:

WolfRathmA
24-02-2010, 04:54
Sony: Most GOWIII cutscenes won't be pre-rendered (real-time) (http://www.playstationuniversity.com/sony-most-god-of-war-iii-cutscenes-will-be-real-time-2663/)


"When we found out that God of War III's cutscenes wouldn't contain any CG trickery, we still questioned whether the in-engine scenes would be pre-recorded and played back as videos (ie. pre-rendered.) When we further discovered that God of War III would be on a dual-layer Blu-ray, we felt that we had further evidence to point towards the huge amount of disc space required for FMVs, but now Sony Santa Monica has corrected us."

hakoo
24-02-2010, 05:42
Την Πεμπτη το gametrailers εχει full blowout με gameplay και behind the scenes. Οριστε και το teaser

62202

Και ρωτω: να το δουμε η να μην το δουμε?

Valkyre
24-02-2010, 10:14
^^Με λιγα λογια την Πεμπτη παιζει να μαθουμε ΟΛΑ τα Boss , ΟΛΕΣ τισ πιστες , ΟΛΟΥΣ τουσ εχθρους και ισως και το τελος του παιχνιδιου μεσα απο το βιντεο του gametrailers! :D

Ευχαριστω δεν θα παρω, ή για να ειμαι πιο σωστος, δεν θα "ρισκαρω" να καταστρεψω την εμπειρια του παιχνιδιου 2 βδομαδες πριν την κυκλοφορια του...το gametrailers αλλωστε δεν ξερει καν τι σημαινει spoiler, στο Uncharted 2 εδειξαν στην ουσια το τελος του παιχνιδιου χωρις τον παραμικρο ενδοιασμο!

Παντως σε οσους αρεσει να βλεπουν τα παιχνιδια αντι να τα παιζουν θα ειναι οτι πρεπει! :D

YΓ: Μην παρεξηγηθω, πολυ καλα εκανε ο φιλος Hakoo και ενημερωσε , το ιδιο κι εγω θα εκανα, απλα λεω την αποψη μου περι τετοιων βιντεο :)

ALEO
24-02-2010, 10:18
^^Με λιγα λογια την Πεμπτη παιζει να μαθουμε ΟΛΑ τα Boss , ΟΛΕΣ τισ πιστες , ΟΛΟΥΣ τουσ εχθρους και ισως και το τελος του παιχνιδιου μεσα απο το βιντεο του gametrailers! :D

Ευχαριστω δεν θα παρω, ή για να ειμαι πιο σωστος, δεν θα "ρισκαρω" να καταστρεψω την εμπειρια του παιχνιδιου 2 βδομαδες πριν την κυκλοφορια του...το gametrailers αλλωστε δεν ξερει καν τι σημαινει spoiler, στο Uncharted 2 εδειξαν στην ουσια το τελος του παιχνιδιου χωρις τον παραμικρο ενδοιασμο!

Παντως σε οσους αρεσει να βλεπουν τα παιχνιδια αντι να τα παιζουν θα ειναι οτι πρεπει! :D

Mazi sou!!ola osa egrapses :cool:

Lefteris_X
24-02-2010, 10:19
άστους ανθρώπους βρε συ.......κάπως πρέπει να βγάλουν τα λεφτά τους και αυτοί......
πάντως απο εκεί που πριν απο δύο-τρία χρόνια έβλεπα στο gametrailers με ευχαρίστηση αρκετά βίντεο (ιδιαίτερα το videogames nerd, γιατί έδειχνε πολλά απο τα παιχνίδια που είχα λιώσει πιτσιρικάς), απο τότε που άρχισε τις μπουρδολογίες - συζητήσεις δήθεν my ass αναλύσεις με εντελώς ΣΤΗΜΜΕΝΕΣ κουβέντες (βλέπε Pachter και λοιποί).......απο τότε που το ΞΕΣΚΙΣΕ στα spoiler, απο τότε που άρχισε να βγάζει ολόκληρα video reviews που είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ (μέσα σε 7-10 λεπτά περιγράφεται ένα review; απο πότε; ).........ε, το έχω χεσμένο το gametrailers παντελώς.........άλλη μια μεταμόρφωση site σε εντελώς teenager περιεχόμενο...Και μάλιστα για τους όχι και τόσο ψαγμένους / σοβαρούς teenager gamers...κοινώς αίσχος...


Λευτέρης

enstikto
24-02-2010, 10:30
άστους ανθρώπους βρε συ.......κάπως πρέπει να βγάλουν τα λεφτά τους και αυτοί......
πάντως απο εκεί που πριν απο δύο-τρία χρόνια έβλεπα στο gametrailers με ευχαρίστηση αρκετά βίντεο (ιδιαίτερα το videogames nerd, γιατί έδειχνε πολλά απο τα παιχνίδια που είχα λιώσει πιτσιρικάς), απο τότε που άρχισε τις μπουρδολογίες - συζητήσεις δήθεν my ass αναλύσεις με εντελώς ΣΤΗΜΜΕΝΕΣ κουβέντες (βλέπε Pachter και λοιποί).......απο τότε που το ΞΕΣΚΙΣΕ στα spoiler, απο τότε που άρχισε να βγάζει ολόκληρα video reviews που είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ (μέσα σε 7-10 λεπτά περιγράφεται ένα review; απο πότε; ).........ε, το έχω χεσμένο το gametrailers παντελώς.........άλλη μια μεταμόρφωση site σε εντελώς teenager περιεχόμενο...Και μάλιστα για τους όχι και τόσο ψαγμένους / σοβαρούς teenager gamers...κοινώς αίσχος...


Λευτέρης

Εγώ review απο gametrailers βλέπω πλέον μόνο ΑΦΟΥ τερματίσω ένα game... Πάντος το videogamenerd εξακολουθεί να τα σπάει!!!

Valkyre
24-02-2010, 10:39
@ Λευτερη κι εγω εβλεπα παλια gametrailers, πλεον ομως δεν παταω καν ουτε κι εκει... οι τυποι το ξεφτυλησαν για εμενα οταν αρχισαν μεσα στα review τους να σου δειχνουν κυριολεκτικα ολο το παιχνιδι και ακομα περισσοτερο οταν προσπαθουσαν (και τα καταφεραν) μεσα απο τα συγκριτικα βιντεο να τραβηξουν κοσμο και παραλληλα τροφη για flamewars...

Heatspreader
24-02-2010, 11:26
Όσον αφορά το Demo, παρατηρήσατε λάθη στον ήχο και σε κάποια animations, όπου φαίνεται ότι το παιχνίδι είναι Demo και όχι έτοιμο ακόμα?
Συγκεκριμένα στον ήχο υπάρχουν κενά.
Στα animations όταν ο Kratos δέχεται χτύπημα πέφτει κάτω και κάνει γκελ σαν μπαλάκι...

Heatspreader
24-02-2010, 11:46
Sorry για το Double Post, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Αν πάρω το GOW1&2 από ένα φίλο και τα τερματήσω και αργότερα πάρω τη Collectors έκδοση, θα έχει διαφορά αυτό που θα παίξω με τη Collectors, όσον αφορά το παιχνίδι τα Trophies ή και εγώ δεν ξέρω...?

Ezio
24-02-2010, 11:52
@ Λευτερη κι εγω εβλεπα παλια gametrailers, πλεον ομως δεν παταω καν ουτε κι εκει... οι τυποι το ξεφτυλησαν για εμενα οταν αρχισαν μεσα στα review τους να σου δειχνουν κυριολεκτικα ολο το παιχνιδι και ακομα περισσοτερο οταν προσπαθουσαν (και τα καταφεραν) μεσα απο τα συγκριτικα βιντεο να τραβηξουν κοσμο και παραλληλα τροφη για flamewars...
Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα με βίντεο?

Desmond
24-02-2010, 14:09
Όσον αφορά το Demo, παρατηρήσατε λάθη στον ήχο και σε κάποια animations, όπου φαίνεται ότι το παιχνίδι είναι Demo και όχι έτοιμο ακόμα?
Συγκεκριμένα στον ήχο υπάρχουν κενά.
Στα animations όταν ο Kratos δέχεται χτύπημα πέφτει κάτω και κάνει γκελ σαν μπαλάκι...
Το συγκεκριμένο demo είναι ενός έτους!Το είχαν παρουσιάσει στην Ε3.Το ήθελαν οι fans σαν τρελοί και η sony το έδωσε.Με λίγα λόγια, την παραμικρή σχέση δεν θα έχει με το ήδη παιχνίδι.Παρόλα αυτά δεν το έχω σβήσει. Θέλω να το παίξω καμιά 10αρια φορές ακόμα!

Heatspreader
24-02-2010, 14:18
Οπότε παρατηρήσατε και εσείς τα λάθη.
Πάντα τα Demos έχουν μεγάλη διαφορά παρεμπιπτόντως.

chronohill
24-02-2010, 17:53
Το προπαρηγγειλα απο Blah σε καλη τιμη αποτι ειδα και απο αλλα sites 44 e.Δεν ειδα να κυκλοφορει κατι αλλα στο net η ultimate εξαντληθηκε και το game δινει απλα ενα skin που δεν αξιζει το κοπο πιστευω...23 μερες εμειναν!

DarkAvengerGR
24-02-2010, 19:40
23 μέρες? :omg:
Γλουπ, δεν προλαβαίνω να προετοιμαστώ...
Νηστεία και προσευχή για το υπόλοιπο χρονικό διάστημα...

hakoo
24-02-2010, 21:12
Δημητρη don't shoot the messenger ρε αλητη :ha-ha:
Περα απο πλακα, θα συμφωνησω περι gametrailers. Πραγματικα δεν ξερω αν το κανουν επιτηδες η απλα δεν ξερουν οι ανθρωποι τι θα πει spoiler. Προσφατα ειχε γινει χαμος με διαφορα video που ειχαν ανεβασει απο την import εκδοση του FFXIII, προσωπικα δεν τα ειδα αλλα απ' οτι διαβασα απο αλλους εδειχναν απιστευτα spoiler. Μπορει ακομα να τα εχουν up, δεν το εχω κοιταξει. Θεωρω οτι τελευταια με τον θορυβο που εχει γινει (και με το κραξιμο/μποικοταζ που εχουν φαει) ειναι αρκετα πιο προσεκτικοι. Θα ηθελα να δω λιγο gameplay της final build του GOW αλλα αν αρχισουν να δειχνουν bosses κτλ θα ξενερωσω απιστευτα οποτε μαλλον pass. Θα περιμενω λιγες μερες ακομα να το δω μονος μου ;)

Valkyre
24-02-2010, 22:02
^^Νομιζω το ειπαν αλλωστε... "Kronos Revealed", οποτε στανταρ θα δειξουν αυτο τον Τιτανα.Εγω θα κανω υπομονη λιγες μερες εμειναν. :)

Δεν ειναι δα οτι δεν εχουμε και τι να παιξουμε!Εχω ενα καρο παιχνιδια και το ενα ερχεται πριν προλαβω να δω το αλλο :)

grip
24-02-2010, 22:48
Δεν έχω προσέξει αν έχει ήδη δημοσιευτεί,αν έχει γίνει διαγράψτε το:

Το God of War III δεν θα απαιτεί install,αλλά δεν διευκρινίσθηκε αν θα προσφέρεται ως εναλλακτική λύση.
Ορισμένες διευκρινήσεις σχετικά με την χθεσινή ανακοίνωση πως το God of War III θα καταλαμβάνει 35GB από τη συνολική χωρητικότητα του Blu-ray (40GB στην ευρωπαϊκή έκδοση) θέλησε να δώσει η Santa Monica. ''Ο μεγάλος όγκος δεδομένων δεν συνεπάγεται πως θα απαιτείται η εγκατάσταση του τίτλου στο σκληρό δίσκο της κονσόλας'', ανέφερε χαρακτηριστικά ο Christer Ericson, υπεύθυνος στο τμήμα τεχνολογίας. Ουσιαστικά, το PlayStation 3 θα αντλεί συνεχώς στοιχεία από το δίσκο ανάγνωσης, ωστόσο, δεν ξεκαθαρίστηκε αν το installation θα προσφέρεται ως εναλλακτική λύση.

Παράλληλα, διευκρινίστηκε πως τα 5ΜΒ ελεύθερου χώρου που αναγράφονται στη συσκευασία του τίτλου δεν αποτελούν τυπογραφικό λάθος, αλλά αναφέρονται στο χώρο που θα καταλαμβάνουν τα αρχεία αποθήκευσης (saves) του παιχνιδιού. πηγή:gameover.gr

Ελπίζω να μην μας φάνε τα loading times...

hakoo
24-02-2010, 22:55
Βασικα δεν νομιζω να μας φανε, κι εξηγουμαι. Ποσταρε και ο Αποστολης ενα αρθρο σε προηγουμενη σελιδα που λεει πως καποια απο τα βιντεο θα ειναι pre-rendered. Προσοχη, φτιαγμενα με την engine του παιχνιδιου (οχι cgi) απλα δεν θα ειναι real time. Πανω σε αυτο διαβασα χθεσινο αρθρο που αναφερει (υποθεσεις κανει) οτι τα pre-rendered videos θα παιζουν τον ρολο κρυφων loading. Οσο δλδ παιζει το pre-rendered βιντεο θα γινεται loading χωρις να πρεπει να περιμενει ο παικτης. Φυσικα ολα αυτα ειναι εικασιες αλλα δειχνουν αρκετα πιστευτα. Θα το δουμε βεβαια, δεν νομιζω παντως να εχουν κανει τοσο μεγαλο φαουλ, τα μεγαλα loading times καταστρεφουν την εμπερια. Απο τη στιγμη που υπαρχει ο σκληρος αν υπηρχε προβλημα θα ειχαν χρησιμοποιησει το install, οποτε μαλλον ολα ειναι ΟΚ.

Valkyre
24-02-2010, 23:25
Εχει νομιζω επανηλλειμενως αναφερθει απο τους δημιουργους οτι το παιχνιδι δεν θα εχει καθολου loading times.Μαλιστα ειδικα και για το ντεμο ειχαν πει οτι τ σημειο που ειναι στο τουνελ , μετα τα harpies δηλαδη ειναι στην ουσια το "loading" κομματι του επιπεδου. :)

οποτε δεν θα ανησυχουσα καθολου για αυτο το θεμα! :D

hakoo
24-02-2010, 23:44
Δεν γινεται να μην εχει loading times απο τη στιγμη που δεν υπαρχει install. Απο κει και περα εχει να κανει με το ποσο καλα τα εχουν κρυψει οι devs. ;)

grip
24-02-2010, 23:46
Μακάρι απλά να μην δουλεύει υπερωρίες το ματάκι του,γιατί οι Κύκλωπες θα βλέπουν πιο καλά από το ps3 μας....:lol:

dreaming123
25-02-2010, 00:15
Παίδες απο που λέτε να μας έρθει ποιο γρήγορα?Λέω να το παραγγείλω απο το zavvi αλλά σκέφτομαι οτι αν το παραγγείλω απο κανδά θα έρθει ποιο γρήγορα....
Τι λέτε?

Valkyre
25-02-2010, 00:48
Δεν γινεται να μην εχει loading times απο τη στιγμη που δεν υπαρχει install. Απο κει και περα εχει να κανει με το ποσο καλα τα εχουν κρυψει οι devs. ;)

Ουτε το Uncharted 2 εχει install και δεν εχει ιχνος loading! ;)

και μαλιστα ND και Santa Monica αλληλοσυνεργαστηκαν, οπως φαινεται και απο τα credits του uncharted 2 :)

Edit: Να σημειωσω , οτι σαφως δεν κυριολεκτω οταν λεω "δεν εχει loading times"Το παιχνιδι κανει loading, απλα το κανει την ωρα που παιζεις και αρα εσυ ποτε και για κανενα λογο δεν βλεπεις την κλασσικη οθονη "now loading".Oπως δηλαδη εκανε η ND.

grip
25-02-2010, 00:49
Σαν λεφτά σχεδόν το ίδιο σου βγαίνουν.
Θα μου φανεί πολύ παράξενο αν σου έρθει πιο γρήγορα από το Καναδικό σε σχέση με μία παραγγελία ''Ευρωπαϊκή'' παραγγελία από zavvi και ειδικότερα από blah.

enstikto
25-02-2010, 01:10
Σαν λεφτά σχεδόν το ίδιο σου βγαίνουν.
Θα μου φανεί πολύ παράξενο αν σου έρθει πιο γρήγορα από το Καναδικό σε σχέση με μία παραγγελία ''Ευρωπαϊκή'' παραγγελία από zavvi και ειδικότερα από blah.
Και όμως απο πρωσοπική εμπειρία μπορώ να σου πω ότι απο καναδά έρχετε ποιό γρήγορα απο ευρώπη!!!! Μέγιστο που έχει κανει παραγγελία απο καναδά = 5 μέρες, και το γρηγορότερο (αν παραγγείλεις μπόλικα παιχνίδια και τα στείλει με κούριερ) ΜΟΛΙΣ 2 εργάσιμες μερούλες. Δευτέρα παραγγέλνεις, τετάρτη το έχεις!!!

WolfRathmA
25-02-2010, 01:23
Sorry για το Double Post, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...
Αν πάρω το GOW1&2 από ένα φίλο και τα τερματήσω και αργότερα πάρω τη Collectors έκδοση, θα έχει διαφορά αυτό που θα παίξω με τη Collectors, όσον αφορά το παιχνίδι τα Trophies ή και εγώ δεν ξέρω...?


Αν το παιχνιδι που θα σου δωσει ο φιλος σου ειναι Αμερικανικο και μετα παρεις το Ευρωπαικο θα εχεις προβλημα με τα saves και trophies. Δε θα τα βλεπει.

vasses
25-02-2010, 01:30
Πανω σε αυτο διαβασα χθεσινο αρθρο που αναφερει (υποθεσεις κανει) οτι τα pre-rendered videos θα παιζουν τον ρολο κρυφων loading. Οσο δλδ παιζει το pre-rendered βιντεο θα γινεται loading χωρις να πρεπει να περιμενει ο παικτης. Φυσικα ολα αυτα ειναι εικασιες αλλα δειχνουν αρκετα πιστευτα. Θα το δουμε βεβαια, δεν νομιζω παντως να εχουν κανει τοσο μεγαλο φαουλ, τα μεγαλα loading times καταστρεφουν την εμπερια. Απο τη στιγμη που υπαρχει ο σκληρος αν υπηρχε προβλημα θα ειχαν χρησιμοποιησει το install, οποτε μαλλον ολα ειναι ΟΚ.

Αυτο γινοταν και στο God of war 2 παλια τακτικη , οταν εκανε τετοιες πατεντες η santa monica , η naughty dog δεν υπηρχε :D

TopGunZ
25-02-2010, 10:37
Oooooow YEAH!!! Βγήκαν τα τρόπαια! Τα της ιστορίας είναι κρυφά, αλλά σποιλιεράζει 2-3 όπλα (και αντίστοιχα τους Θεούς από τους οποίους τα παίρνεις) και κάποια collectibles-μυστικά. Υπάρχει τρόπαιο για να βγάλεις τη μέγιστη δυσκολία και φυσικά για το καινούριο Challenges που είναι του Ολύμπου όπως έχει προειπωθεί.

http://www.ps3trophies.org/game/god-of-war-iii/trophies/

plakas
25-02-2010, 10:56
Αν το παιχνιδι που θα σου δωσει ο φιλος σου ειναι Αμερικανικο και μετα παρεις το Ευρωπαικο θα εχεις προβλημα με τα saves και trophies. Δε θα τα βλεπει.
Σωστη παρατηρησει αν βεβαια υσχιει στο gow3..στο demons souls υσχιει κατι τετοιο,στο Motostorm pacific rift οχι(ειχα ευρωπαικο και τωρα usa και εχει μια λιστα)

ειδωμεν



Oooooow YEAH!!! Βγήκαν τα τρόπαια! Τα της ιστορίας είναι κρυφά, αλλά σποιλιεράζει 2-3 όπλα (και αντίστοιχα τους Θεούς από τους οποίους τα παίρνεις) και κάποια collectibles-μυστικά. Υπάρχει τρόπαιο για να βγάλεις τη μέγιστη δυσκολία και φυσικά για το καινούριο Challenges που είναι του Ολύμπου όπως έχει προειπωθεί.


καλα τα τροπαια δυσκολιας θα ειναι οπως και το 1 που οταν εχανες αρκετες φορες στο εβαζε αυτοματα σε ποιο ευκολο επιπεδο και τσιμπαγες το τροπαιο.το θετικο θα ειναι να μην εχει αυτο το αυτοματο!!!τουλαχιστον να μπορουμε να χανουμε και να μην αλαζει η δυσκολια


υ,γ στο 1 αν το εβαζες και μονο σου εδινε το τροπαιο
__________________

fotaras
25-02-2010, 12:49
καλα τα τροπαια δυσκολιας θα ειναι οπως και το 1 που οταν εχανες αρκετες φορες στο εβαζε αυτοματα σε ποιο ευκολο επιπεδο και τσιμπαγες το τροπαιο.το θετικο θα ειναι να μην εχει αυτο το αυτοματο!!!τουλαχιστον να μπορουμε να χανουμε και να μην αλαζει η δυσκολια


υ,γ στο 1 αν το εβαζες και μονο σου εδινε το τροπαιο
__________________
φιλε μου κανεις λαθος αν εχανες πολλες φορες συνεχομενα στο πρωτο μετα σε ρωτουσε αν θελεις να αλλαξει η δυσκολια του παιχνιδιου δεν την αλλαζε αυτοματα.επισης το συγκεκριμενο τροπαιο απο οτι θυμαμαι ελεγε στην εξηγηση "die enough times to get offered easy mode".δεν σε αλλαζε αυτοματα τη δυσκολια απλα σου "προσφερε" την επιλογη να τι βαλεις στο ευκολο οταν εχανες πολλες φορες.το trophy το επαιρνες αφου σου δινοταν η επιλογη ασχετα αν πατουσες no οταν σε ρωταγε να το βαλεις στο easy mode.

plakas
25-02-2010, 12:51
αρα δεν το τελειωνες ποτε στο δυσκολο???αυτο ειναι το νοημα ;)


διαβασε το υ.γ πρεπει να καταλαβαινεις τι λεω δεν πρεπει να βαλω και λεπτομερειες σε καποιον που το ξερει ηδη ;)

fotaras
25-02-2010, 12:57
αρα δεν το τελειωνες ποτε στο δυσκολο???αυτο ειναι το νοημα ;)


διαβασε το υ.γ πρεπει να καταλαβαινεις τι λεω δεν πρεπει να βαλω και λεπτομερειες σε καποιον που το ξερει ηδη ;)
αλλο κουλο κ τουτο παλι!!το υ.γ. που γραφεις στο quote το βλεπω οταν παταω το quote μονο κ δεν το βλεπω στο post σου!!!γιατι να μην το τελειωσεις στο δυσκολο?επειδη δεν εχει trophy?εγω προσωπικα στο πρωτο εχω φτασει στον αρη στο very hard mode.και εχω χασει πολλες φορες κ μου προτεινε το παιχνιδι να αλλαξω mode αλλα πατουσα no.ποιο ειναι το προβλημα εδω?δεν αλλαζει αυτοματα η δυσκολια.

plakas
25-02-2010, 14:00
φιλε εδω ειμαστε offtopic....θα θελα να πεις το κουλο που παει...γιατι υπαρχουν και ορια σε οτι γραφουμε οποτε αν το λες φιλικα να το λες.....

και το d.i δεν εχει hard και κανεις δεν το τελειωνει εκει απλα πραγματα αν εισαι εσυ κουλος δεν φταιω εγω

απλα κατανοητα και πανω απο ολα φιλικα

Μαριος


υ.γ δες το 1ο ποστ που απανταω στον top και δεν τι λεει ο φιλος και μετα μπορεις να πεις οτι 'κουλο' θες ;)

TopGunZ
25-02-2010, 14:48
Δεν είχαν όμως τρόπαιο να το τελειώσεις στο δύσκολο. Αν επιλέξεις να το γυρίσεις στο εύκολο εδώ (αν έχει τέτοια δυνατότητα) το χάνεις το τρόπαιο. Σε πολλά παιχνίδια υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις ενδιάμεσα δυσκολία, αλλά κάνοντάς το χάνεις τη δυνατότητα να πάρεις το αντίστοιχο τρόπαιο.

Heatspreader
25-02-2010, 15:36
Αν το παιχνιδι που θα σου δωσει ο φιλος σου ειναι Αμερικανικο και μετα παρεις το Ευρωπαικο θα εχεις προβλημα με τα saves και trophies. Δε θα τα βλεπει.
Από εδώ Ελλάδα το έχει πάρει, οπότε είναι Ευρωπαικό, (Region 2).
Ok, θα του το πάρω... :ha-ha:

tonybsg
25-02-2010, 17:22
Ενημερωτικά, το demo ανέβηκε στο PS Store.

Ezio
25-02-2010, 17:34
Ενημερωτικά, το demo ανέβηκε στο PS Store.

Είναι το παλιό ή είναι ανασχεδιασμένο?

tonybsg
25-02-2010, 17:38
Απ' ότι λέγαν τα παιδιά εδώ, θα είναι το παλιό (και προφανώς όχι ενδεικτικό του τίτλου).

panos74gr
25-02-2010, 21:15
Ενημερωτικά, το demo ανέβηκε στο PS Store.

Ναι! επιτελους! και από ότι βλέπω το store σήμερα κατεβάζει γρήγορα.

stein3x
25-02-2010, 21:21
Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε παιδιά ,εδώ έχει κάτι scans από ένα γαλλικό από ότι φαίνετε περιοδικό με κάτι νέες screens!

link (http://www.gamerama.fr/view_message.php?sujet=977&message=433279)

fotaras
25-02-2010, 23:27
καταρχας να ζητησω συγνωμη για το offtopic απλα πρεπι να λυθει η παρεξηγηση.

αρα δεν το τελειωνες ποτε στο δυσκολο???αυτο ειναι το νοημα ;)


διαβασε το υ.γ πρεπει να καταλαβαινεις τι λεω δεν πρεπει να βαλω και λεπτομερειες σε καποιον που το ξερει ηδη ;)
αυτο που εχω παραπανω σε bold οταν το ποσταρες δεν το εβλεπα δεν μου το εβγαζε,ηταν σαν να μην το ειχες γραψει καθολου.μολις ομως πατουσα quote το εβλεπα αλλα οχι εκει που το ποσταρες.το εβλεπα εκει που γραφεις κειμενο.ακυρωνω το quote κοιταζω το post σου κ βλεπω οτι παλι δεν φαινεται!ξαναπαταω quote κ το ξαναβλεπω εκει που γραφω το κειμενο!και λεω τι κουλα ειναι αυτα παλι??αυτο εννοουσα με το κουλο κ οχι οτιδηποτε αλλο,δεν ειπα κατι για σενα φυσικα.απλα επρεπε να φυγω εκεινη την ωρα κ δεν το εξηγησα καλα,ισως για αυτο να με παρεξηγησες.το κουλο που ειπα ουδεμια σχεση ειχε με σενα η με τα γραφομενα σου,το ξεκαθαριζω αυτο.

φιλε εδω ειμαστε offtopic....θα θελα να πεις το κουλο που παει...γιατι υπαρχουν και ορια σε οτι γραφουμε οποτε αν το λες φιλικα να το λες.....

και το d.i δεν εχει hard και κανεις δεν το τελειωνει εκει απλα πραγματα αν εισαι εσυ κουλος δεν φταιω εγω

απλα κατανοητα και πανω απο ολα φιλικα

Μαριος


υ.γ δες το 1ο ποστ που απανταω στον top και δεν τι λεει ο φιλος και μετα μπορεις να πεις οτι 'κουλο' θες ;)
εδω με το "δεν" με μπερδεψες εσυ τωρα.λογικα καταλαθος το εγραψες.για αυτο ομως να αναφερω οτι εμενα προσωπικα σε αρκετα παιχνιδια που μου αρεσουν πολυ δεν με νοιαζει αν εχουν trophy για να τα βγαλεις στο very hard mode.σκασιλα μου δηλαδη αν το γουσταρω το παιχνιδι πολυ(gow 1,gow 2)θα το παιξω στο very hard και ας μην μου δωσει trophy.

Δεν είχαν όμως τρόπαιο να το τελειώσεις στο δύσκολο. Αν επιλέξεις να το γυρίσεις στο εύκολο εδώ (αν έχει τέτοια δυνατότητα) το χάνεις το τρόπαιο. Σε πολλά παιχνίδια υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις ενδιάμεσα δυσκολία, αλλά κάνοντάς το χάνεις τη δυνατότητα να πάρεις το αντίστοιχο τρόπαιο.
αν εννοουσες το παραπανω τοτε το παρεξηγησα γιατι εγω καταλαβα τελειως διαφορετικο πραγμα.


ξανατονιζω οτι το κουλο που ειπα ουδεμια σχεση εχει με εσενα κ τα γραφομενα σου.

και παλι συγνωμη για το offtopic.

nikolaszax
26-02-2010, 00:16
Pics!Σε spoiler λογικα

http://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea06.jpghttp://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea01.jpghttp://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea02.jpghttp://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea05.jpg
http://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea03.jpg
http://www.actualgamer.com/wp-content/gallery/god-of-war-3-ingame/ruliweb_god3korppkorea04.jpg


EDIT:2 ακομα μπηκαν.

WolfRathmA
26-02-2010, 00:30
Από εδώ Ελλάδα το έχει πάρει, οπότε είναι Ευρωπαικό, (Region 2).
Ok, θα του το πάρω... :ha-ha:

Οσα μαγαζια το εχουν φερει ειναι Αμερικανικο το παιχνιδι. Ειπαν οτι εδω θα κυκλοφορησει μαζι με το GoW 3. Δες το παντως να δεις.

Valkyre
26-02-2010, 09:55
Eγω παντως αποφασισα να παρω ξεχωριστα god of war collection και GOWIII βγαινει πολυ μα πολυ φθηνοτερα απο τα 120 ευρα που ζητουν για την collectors!Και σιγα τα παραπανω πραγματα που εχει.

Αλλωστε α DLC που περιλαμβανει η collectors θα μπορουμε να τα αγορασουμε απο το store οσοι δεν παρουμε την συλλεκτικη εκδοση...σωστα?

nikolaszax
26-02-2010, 11:38
Ανεβηκε το gameplay video!

http://www.gametrailers.com/episode/gametrailers-tv/85?sd=0&ch=1

nikolaszax
26-02-2010, 11:50
Βλεπωντας το trailer δεν μπορω παρα να πω οτι εμεινα με το στομα ανοικτο σε ολη την διαρκεια του βιντεο.
Θα τολμησω μαλιστα να το πω πως ειναι καλυτερο οπτικα του uncharted 2.Αναλογιζομενος του τι γινεται ταυτοχρονα στην οθονη και το τεραστιο scale πραγματικα δεν μπορω να μην το αναφερω.Σκεφτητε το train level του uncharted2....x10 φορες.
Επικο πραγματικα,η santa monica για μια ακομα φορα εδειξε οτι το κατεχει .

Αντε μαρτη!

EDIT:Α και κατι που ξεχασα...first person deaths.Αυτο ποναει πραγματικα....

EDIT2:Ξερουμε μεχρις στιγμης για 3 βασικα οπλα(βγαζουμε απο εξω τοξα και παρεμφερη).Να και ενα 4ο,σε σποιλερ παντα

http://i48.tinypic.com/1o4l5z.gif

Brutallity at its finest....

http://i50.tinypic.com/2ns13s3.gif
http://i45.tinypic.com/25r2r0x.gif
http://i45.tinypic.com/f3i7gl.gif
http://i47.tinypic.com/14b3n1f.gif
http://i50.tinypic.com/52xox2.gif
http://i45.tinypic.com/5cy2xk.gif
http://i47.tinypic.com/ok4kea.gif
http://i48.tinypic.com/2m7yuz9.gif
http://i49.tinypic.com/rk2bg0.gif

Heatspreader
26-02-2010, 12:46
Οσα μαγαζια το εχουν φερει ειναι Αμερικανικο το παιχνιδι. Ειπαν οτι εδω θα κυκλοφορησει μαζι με το GoW 3. Δες το παντως να δεις.
Ε, Αμερικάνικο θα είναι τότε για το λες.
Απλά ήθελα να τερματίσω τώρα τα 1 και 2 και όταν βγει το 3 να το τερματίσω στο καπάκι...
Και η ερώτηση μου είναι, μπορώ να το δανειστώ, έστω και Αμερικάνικο, να τα τερματίσω και μετά να πάρω τη Collectors και να παίξω απλά το 3?
Το 3 θα χρειάζεται να κάτι από τα παλιά (1-2) για Load?



Eγω παντως αποφασισα να παρω ξεχωριστα god of war collection και GOWIII βγαινει πολυ μα πολυ φθηνοτερα απο τα 120 ευρα που ζητουν για την collectors!Και σιγα τα παραπανω πραγματα που εχει.

Αλλωστε α DLC που περιλαμβανει η collectors θα μπορουμε να τα αγορασουμε απο το store οσοι δεν παρουμε την συλλεκτικη εκδοση...σωστα?
Θα έχει το κουτί της Πανδώρας και γενικά θα είναι πιο περιποιημένο...

Valkyre
26-02-2010, 12:51
Κρατιεμαι....με τα χιλια... ζορια...να μην ... το δω.... :)

Νικολα αν τελικα υποκυψω θα φταιει το δικο σου μηνυμα! :D

nikolaszax
26-02-2010, 12:54
Κρατιεμαι....με τα χιλια... ζορια...να μην ... το δω.... :)

Νικολα αν τελικα υποκυψω θα φταιει το δικο σου μηνυμα! :D

Don't do it φαιδoν!λολ
Μην το δεις ομως,εχει καποια σποιλερ,οχι τοσο ιστοριας οσο τοπιων και σκηνων.
Βεβαια και να τα ακομα και οταν τα ξαναδεις με το καλο στο full παιχνιδι πλαι με το στομα ανοικτο θα μεινεις.Γιατι ειναι τοσο awesome XD.

Heatspreader
26-02-2010, 13:20
@Valkyre (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=652)
Φαντάσου, ένα ωραίο κουτί (το κουτί της Πανδώρας), να το ανοίγεις και μέσα να έχει το GOW 1&2 και πιο δίπλα το GOW 3 ! Όλα τα βιβλιαράκια περιποιημένα...
Μετά στο πάνω μέρος της βιβλιοθήκης θα φαίνεται το κουτί που θα δίνει μία άλλη όψη στο δωμάτιο... :p

plakas
26-02-2010, 13:23
μια Πανδωρα δεν φερνει την Ανοιξη :D:D:D:D:D
αν εχει και αλλες συλεκτικες κατι θα αλαξει αλλα η πανδωρα απο μονη της δυσκολο μια και μονο εσυ θα ξερει τι ειναι

θα μπαινει η "γκομενα" μεσα και θα λεει ωραια μπιζουτιερα της γιαγιας σου ειναι ?αντικα :P

Valkyre
26-02-2010, 13:42
Προτιμω να αγορασω ξεχωριστα gow collection και gow iii διοτι πολυ απλα μου περισσευουν λεφτα για ενα ακομα παιχνιδι, απο το να παω να αγορασω μονον την collectors του GOWIII.

isildur83
26-02-2010, 13:49
Κρατιεμαι....με τα χιλια... ζορια...να μην ... το δω.... :)

Νικολα αν τελικα υποκυψω θα φταιει το δικο σου μηνυμα! :D
Εγω παντως θα σου ελεγα να το δες και να μην κρατιεσαι αδικα και ειδικα απο την στιγμη που δεν περιεχει spoilers που να αποκαλυπτουν κατι για το story του παιχνιδιου!Ακομα εγω δεν εχω συνελθει απο αυτο που ειδα!!!:wow_dude:

Valkyre
26-02-2010, 13:53
^^ Ναι αλλα φαντασου να το δω για πρωτη φορα χωρις να το περιμενω στην τηλεοραση μου σε HD ποιοτητα και την ωρα που παιζω!Εκει δεν θα μου μεινει σαλιο μεσα στο στομα! :D

AgentPrinny007
26-02-2010, 13:55
Πρεπει να ειναι το πιο εντυπωσιακο και απιστευτο βιντεο που εχω δει για παιχνιδι :omg::omg::omg:

isildur83
26-02-2010, 13:55
^^ Ναι αλλα φαντασου να το δω για πρωτη φορα χωρις να το περιμενω στην τηλεοραση μου σε HD ποιοτητα και την ωρα που παιζω!Εκει δεν θα μου μεινει σαλιο μεσα στο στομα! :D
Εαν εχεις το κουραγιο να κρατηθεις και να μην το δεις τοτε bravo σου,εγω παντως δεν κρατηθηκα με τιποτα!!!

Valkyre
26-02-2010, 14:02
Πρεπει να ειναι το πιο εντυπωσιακο και απιστευτο βιντεο που εχω δει για παιχνιδι :omg::omg::omg:
Βαλτός εισαι? ουστ! - ρεπ! :D :D


Εαν εχεις το κουραγιο να κρατηθεις και να μην το δεις τοτε bravo σου,εγω παντως δεν κρατηθηκα με τιποτα!!!

Ο μονος λογος που κρατιεμαι ειναι οι πολλες κυκλοφοριες των παιχνιδιων αυτο το μηνα οποτε εχω πολλα παιχνιδια να παιξω μεχρι να ερθει το GOWIIΙ.Δηλαδη τωρα με το Heavy Rain ειμαι αρκετα απασχολημενος οποτε μπορω να αντεξω! :D

nikolaszax
26-02-2010, 14:03
Πρεπει να ειναι το πιο εντυπωσιακο και απιστευτο βιντεο που εχω δει για παιχνιδι :omg::omg::omg:

Lol αν συνεχισουμε με τετοια σχολια δεν βλεπω τον Δημητρη να αντεχει και να το βλεπει στο τελος :wow_dude:...

Πραγματικα συμβαινουν τοσα πραγματα στην οθονη που ειναι αδυνατο να τα προλαβεις ολα....Δεν ξερεις που να προτοκοιταξεις....

Ps για οσους δεν το δουν η first person deaths camera ειναι μια ακμερα που μας βαζει μεσα απο τα ματια του θυματος του kratos.Με αλλα λογια αν πουμε οτι σαπιζει στο ξυλο καποιο θεο τοτε θα βλεπουμε μεσα απο τα ματια του θεου τον kratos καθως θα "μας" αποτελειωνει.....λολ they are crazy those santa monica guys.

AgentPrinny007
26-02-2010, 14:10
Δηλαδη τωρα με το Heavy Rain ειμαι αρκετα απασχολημενος οποτε μπορω να αντεξω! :D

Δεν θα αντεξεις γιατι θα εφαρμοσω την τεχνη του υπνωτισμου
---Αδειασε το μυαλο απο σκεψεις---8-)
---Τα ματια σου κοιτανε το ποντικι---8-)8-)
---Το χερι σου πιανει το ποντικι---8-)8-)8-)
---κλικαρεις στο βιντεο που ποσταρε ο Νικολας---8-)8-)8-)8-)

fotaras
26-02-2010, 14:31
εγω παλι δεν μπορω να το δω το βιντεακι με το netbook κανει διακοπες κ με ξενερωνει!!!ειδα αν εχει καποια επιλογη να το δω σε λιγοτερη αναλυση αλλα τιποτα..μην τους ακους val!!κρατα αμυνα!!!στην τελικη παρε netbook!!θες δεν θες δεν θα μπορεις να το δεις μετα σαν εμενα!!!!!το XD τι ειναι?

enstikto
26-02-2010, 15:00
παιδθα δεν το είδα το βιντεακια ακόμα, αλλά είστε σίγουροι ότι δεν έχει spoilers? ε
εδώ το description του video λέει footage from gynaemic boss battles. Αν το να ξέρεις τα bosses του παιχνιδιού δεν είναι spoiler, τότε τι είναι;

hakoo
26-02-2010, 15:33
Nικολα εχεις δει την οσκαρικη ταινια "Drag me to Hell"? Τετοια καταρα σου ριχνω γι' αυτο που μου κανεις αυτη τη στιγμη. Εννοειται κρατιεμαι με τα 1000 ζορια..-_-

Valkyre
26-02-2010, 15:37
^^Eτσιιιι φιλε Hakoo...οι δυο μας ρε συ!Παμε κοντρα στο κατεστημενο! :D :D

Θα αλληλοπαρηγοριομαστε μεχρι να φτασει η ημερομηνια κυκλοφοριας χαχα :D

Χωρις πλακα παντως χαιρομαι που οτι κι αν ειναι αυτο που σας εκανε να μεινετε ετσι καγκελο, θα το δω χωρις να το περιμενω! :D

stein3x
26-02-2010, 15:42
Παιδιά μόλις το είδα,δεν άντεξα!Καλά τα λόγια είναι περιτά......Έψαχνα το σαγόνι μου να μαζέψω από το πάτωμα!!,Το scale σε αυτό το παιχνίδι δεν υπάρχει πουθενά αλλού και μπορώ να πω με σιγουριά ότι τα γραφικά του ξεπερνούν αυτά του Uncharted 2:fantasy_dreams:.Όσοι δεν το έχετε δει καλύτερα μην το δείτε (τουλάχιστον όσοι δεν κρατιούνται) ,θα εκπλαγείτε περισσότερο όταν το παίξετε.Ένα είναι σύγουρο όμως...H Santa Monica έκανε και πάλι το θάυμα της !!!.

WolfRathmA
26-02-2010, 15:47
Ουτε εγω το ειδα και ουτε θελω να το δω!!! (Μια χαρα τα παμε οι mods κραταμε το κεφαλι ψηλα! LoL)

Αμαν ρε παιδια... δειτε το, αλλα τουλαχιστον μη το σχολιαζεται κιολας :ha-ha:

Valkyre
26-02-2010, 15:58
Mε το που βλεπω σχολιο που παει να σχολιαει το βιντεο απλα σταματαω εκει και δεν διαβαζω :D

spartan
26-02-2010, 16:17
Εγω δεν αντεξα και ειδα λιγο απο τα σποιλερ με σκηνες απο το gameplay trailer που μας παρεθεσε ο φιλος νikolaszax .Μονο αυτο θα πω εχω μεινει με το στομα ανοιχτο!!!! τη γραφικαρες ειναι αυτες!!!! και φανταστειτε ακομα δεν εχω δει ολοκληρο το νεο trailer.

grip
26-02-2010, 16:52
Δεν το βλέπω και εγώ το trailer αφού περιέχει αρκετό spoiler όσων αφορά τα bosses.Θα αντέξω πιστεύω. (Μπορώ να γίνω και εγώ mod τότε αφού βαστάω :D:D:D)

desperate_gamer
26-02-2010, 16:54
Nικολα εχεις δει την οσκαρικη ταινια "Drag me to Hell"? Τετοια καταρα σου ριχνω γι' αυτο που μου κανεις αυτη τη στιγμη. Εννοειται κρατιεμαι με τα 1000 ζορια..-_-

Εγώ πάλι δεν το είδα γιατί I don't give a crap. Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά είδα μόνο τα gifakia που έβαλε ο Nikolasazax στο Spoiler και έχω να πω ότι είναι μια ΕΜΕΤΙΚΗ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ ΟΛΚΗΣ! Εκεί που με πιάνει ο ενθουσιασμός ότι είναι ΑΑΑ και super hyped και θα είναι καλό σαν gameplay και άρα λέω να το πάρω όταν πέσει η τιμή του, με τα gif-ακια αυτά βλέπω μια εξαιρετική μηχανή γραφικών να αναλώνεται σε ένα άνευ όρων ξέρασμα. Πέταμα χρημάτων και καλού art direction.

My eyes are burning.

hakoo
26-02-2010, 17:25
Βρε συ δεν εχεις παιξει τα προηγουμενα, don't be so harsh ;)

TopGunZ
26-02-2010, 17:43
Εγώ πάλι δεν το είδα γιατί I don't give a crap. Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά είδα μόνο τα gifakia που έβαλε ο Nikolasazax στο Spoiler και έχω να πω ότι είναι μια ΕΜΕΤΙΚΗ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ ΟΛΚΗΣ! Εκεί που με πιάνει ο ενθουσιασμός ότι είναι ΑΑΑ και super hyped και θα είναι καλό σαν gameplay και άρα λέω να το πάρω όταν πέσει η τιμή του, με τα gif-ακια αυτά βλέπω μια εξαιρετική μηχανή γραφικών να αναλώνεται σε ένα άνευ όρων ξέρασμα. Πέταμα χρημάτων και καλού art direction.

My eyes are burning.

Σε παρακαλώ...πες μου ότι αστειεύεσαι... Και μη μου πεις ότι απεχθάνεσαι το εξωφρενικό, γιατί αν δεν κάνω λάθος τη Lady Gaga έχεις άβαταρ, η οποία δεν είναι δα και ο ορισμός της πολιτικής ορθότητας (την οποία για αυτό ακριβώς λατρεύω!)...

desperate_gamer
26-02-2010, 17:44
Είχα παίξει το demo κιόλας πριν βγει το store, και εκεί τα ίδια έλεγα :p Καλά δεν αντιλέγω, εγώ με το gore ποτέ δεν είχα τις καλύτερες των σχέσεων, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πρέπει να παίξω τα παλιά για να καταλάβω ότι είναι ένα απλό bloodbath.

Και δεν λέω εντάξει δεκτό και μέχρι ένα βαθμό κατανοητός ο ενθουσιασμός, αλλά δεν χάνεις και τίποτα που δεν κοιτάς το βίντεο. Βάλε να δεις καμια splatter-slaughter b-movie :p


Σε παρακαλώ...πες μου ότι αστειεύεσαι... Και μη μου πεις ότι απεχθάνεσαι το εξωφρενικό, γιατί αν δεν κάνω λάθος τη Lady Gaga έχεις άβαταρ, η οποία δεν είναι δα και ο ορισμός της πολιτικής ορθότητας (την οποία για αυτό ακριβώς λατρεύω!)...

Ποτέ δεν είπα ότι θέλω να είναι πολιτικά ορθό. Όχι, το πολιτικά ορθό ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχει χώρο στο adult gaming, αλλά απλά λέω ότι είναι ένα υπερβολικά gory θέαμα, τόσο που με αποθαρρύνει να απολαύσω τα ωραία γραφικά και την δουλειά που έκαναν οι καλλιτέχνες στο παιχνίδι. Ζήτω το wackiness, τα first person deaths είναι πολύ πρωτότυπα και περνάνε το μήνυμα πολύ πιο αποτελεσματικά από το να γεμίζει αίματα η οθόνη, αλλά τα υπόλοιπα είναι απλά αηδιαστικά!

Και δεν θα έπρεπε να εννοηθεί ότι είναι κάτι ακόμα πιο ακραίο από τον live αποκεφαλισμό του θεού Ήλιου, αλλά αυτό και μόνο για μένα ήταν "way over MY line" και βλέπω ότι το παιχνίδι είναι γεμάτο τέτοιες στιγμές, άρα PASS.

Avenger_Seraphim
26-02-2010, 17:51
Καλά δεν εχει και το deep story. το πολύ σε 10 γραμμές εχεις μια ωραια περίληψη των προηγούμενων 3 παιχνιδιων... Το Ναρουτο εχει πιο complicated και πιο πλουσιο σεναριο (και όχι, αυτο δεν ειναι κοπλιμεντο ουτε για το ναρουτο :Ρ)

vasses
26-02-2010, 17:59
Για να καταλαβω ,στην σκηνη με το ποσειδωνα που χτυπαει την gaia πρεπει να ειναι στην αρχη που ανεβαινουνε προς ολυμπο

vasses
26-02-2010, 18:01
Βλεπωντας το trailer δεν μπορω παρα να πω οτι εμεινα με το στομα ανοικτο σε ολη την διαρκεια του βιντεο.
Θα τολμησω μαλιστα να το πω πως ειναι καλυτερο οπτικα του uncharted 2.Αναλογιζομενος του τι γινεται ταυτοχρονα στην οθονη και το τεραστιο scale πραγματικα δεν μπορω να μην το αναφερω.Σκεφτητε το train level του uncharted2....x10 φορες.
Επικο πραγματικα,η santa monica για μια ακομα φορα εδειξε οτι το κατεχει .

Αντε μαρτη!

EDIT:Α και κατι που ξεχασα...first person deaths.Αυτο ποναει πραγματικα....

EDIT2:Ξερουμε μεχρις στιγμης για 3 βασικα οπλα(βγαζουμε απο εξω τοξα και παρεμφερη).Να και ενα 4ο,σε σποιλερ παντα

http://i48.tinypic.com/1o4l5z.gif

Brutallity at its finest....

http://i50.tinypic.com/2ns13s3.gif
http://i45.tinypic.com/25r2r0x.gif
http://i45.tinypic.com/f3i7gl.gif
http://i47.tinypic.com/14b3n1f.gif
http://i50.tinypic.com/52xox2.gif
http://i45.tinypic.com/5cy2xk.gif
http://i47.tinypic.com/ok4kea.gif
http://i48.tinypic.com/2m7yuz9.gif
http://i49.tinypic.com/rk2bg0.gif



Δεν χρειαζεται να το τολμησεις :D πες το ελευθερα οτι δεν πιανει μια μπροστα στο god of war

nikolaszax
26-02-2010, 18:07
Nικολα εχεις δει την οσκαρικη ταινια "Drag me to Hell"? Τετοια καταρα σου ριχνω γι' αυτο που μου κανεις αυτη τη στιγμη. Εννοειται κρατιεμαι με τα 1000 ζορια..-_-

Μπλιαχ τι μου την θυμισες.....ακομα ξερναω απο τις εμετικες σκηνες με την γιαγια και σκαω στα γελια μονο που θυμαμαι την σκηνη με την κατσικα XD.
Σαν δεν ντρεπεσαι αν μου ριχνεις τετοια σοβαρη καταρα......

Παντως μπορω να πω οτι εχει δικιο ο desperate.Α και δεν ειμαι φαν του gore καθολου αλλα επειδη ειναι gow δεν του δινω τοσο σημασια(ισα ισα ισως μου αρεσε λιγο το brutality του),παρολα αυτα πιστευω πως ειναι λογικο να υπαρχουν ατομα που να μην τους αρεσει τοσο πολυ η ρεαλιστικη αναπαρασταση.Θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν υπηρχε δυνατοτητα να περιοριζεται το gore σε καποιο χαμηλοτερο επιπεδο(gow1+2 καλα δεν ειναι?)
μεσω καποιου option για τα ατομα που δεν ειναι φαν του.

DarkUSS
26-02-2010, 18:08
Εγώ πάλι δεν το είδα γιατί I don't give a crap. Δεν ξέρω αν μετράει, αλλά είδα μόνο τα gifakia που έβαλε ο Nikolasazax στο Spoiler και έχω να πω ότι είναι μια ΕΜΕΤΙΚΗ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑ ΟΛΚΗΣ! Εκεί που με πιάνει ο ενθουσιασμός ότι είναι ΑΑΑ και super hyped και θα είναι καλό σαν gameplay και άρα λέω να το πάρω όταν πέσει η τιμή του, με τα gif-ακια αυτά βλέπω μια εξαιρετική μηχανή γραφικών να αναλώνεται σε ένα άνευ όρων ξέρασμα. Πέταμα χρημάτων και καλού art direction.

My eyes are burning.
Νομίζω είσαι λιγάκι υπερβολικός Alex αλλά εντάξει ο καθένας με την άποψή του.

hakoo
26-02-2010, 18:10
Και δεν θα έπρεπε να εννοηθεί ότι είναι κάτι ακόμα πιο ακραίο από τον live αποκεφαλισμό του θεού Ήλιου, αλλά αυτό και μόνο για μένα ήταν "way over MY line" και βλέπω ότι το παιχνίδι είναι γεμάτο τέτοιες στιγμές, άρα PASS.

Πρεπει να καταλαβεις ενα πραγμα, Kratos is pissed off! :lol:
Seriously, το σεναριο οπως ειπε και ο Avenger δεν διεκδικει κανενα βραβειο αλλα κανει το βασικο οταν μιλαμε για gory παιχνιδια. Δικαιολογει τη βια σεναριακα και οπως εχω ξαναπει παρα πολλες φορες στο παρελθον η βια δεν ειναι selling point του συγκεκριμενου franchise, ειναι απλα direction που εχουν επιλεξει οι δημιουργοι. Τα mechanics του το εκαναν επιτυχια, αλλιως θα ηταν ενα ακομη Dantes Inferno/ Μadworld.
Eπισης ειναι καθαρα θεμα προσωπικου γουστου το ποσο και το τι τυπου gore μπορει να "ανεχθει" ο καθενας. Σε ενα fictional setting οπως ειναι αυτο του GOW μπορω πολυ πιο ευκολα να μασησω σε αποκεφαλισμους και βια, σε αντιθεση με το απολυτα ρεαλιστικο setting του GTA (σε χτυπαω εκει που πονας οπως καταλαβαινεις :ha-ha:) που αναλογικα γινονται πολυ χειροτερα πραγματα.
Τεσπα, καταλαβαινω παντως και εσενα και παρα πολλους αλλους που λενε οτι ξενερωνουν με αυτο το πραγμα, σεβαστο και κατανοητο ;)

Desmond
26-02-2010, 18:22
Πρεπει να καταλαβεις ενα πραγμα, Kratos is pissed off! :lol:
Seriously, το σεναριο οπως ειπε και ο Avenger δεν διεκδικει κανενα βραβειο αλλα κανει το βασικο οταν μιλαμε για gory παιχνιδια. Δικαιολογει τη βια σεναριακα και οπως εχω ξαναπει παρα πολλες φορες στο παρελθον η βια δεν ειναι selling point του συγκεκριμενου franchise, ειναι απλα direction που εχουν επιλεξει οι δημιουργοι. Τα mechanics του το εκαναν επιτυχια, αλλιως θα ηταν ενα ακομη Dantes Inferno/ Μadworld.
Eπισης ειναι καθαρα θεμα προσωπικου γουστου το ποσο και το τι τυπου gore μπορει να "ανεχθει" ο καθενας. Σε ενα fictional setting οπως ειναι αυτο του GOW μπορω πολυ πιο ευκολα να μασησω σε αποκεφαλισμους και βια, σε αντιθεση με το απολυτα ρεαλιστικο setting του GTA (σε χτυπαω εκει που πονας οπως καταλαβαινεις :ha-ha:) που αναλογικα γινονται πολυ χειροτερα πραγματα.
Τεσπα, καταλαβαινω παντως και εσενα και παρα πολλους αλλους που λενε οτι ξενερωνουν με αυτο το πραγμα, σεβαστο και κατανοητο ;)
Μην ξεχνάμε οτι η ελληνική μυθολογία είναι γεμάτη από γραφικές απεικονίσεις υπέρμετρης βίας.Δεν θα ξεχάσω την ααπολαυστική ανάγνωση της Ιλιάδας με αναλυτικές περιγραφές ξεριζώματος... όρχεων εχθρών και το τάισμά τους σε σκύλους ενώ αυτοί ήταν ακόμα ζωντανοί και υποχρεωμένοι να παρακολουθούν!!!Οπότε και οι δημιουργοί δεν επέλεξαν το gore για το gore και το διεστραμμένο οφθαλμόλουτρο ως φθηνό εντυπωσιασμό, αλλά βρήκαν και το καταλληλότερο setting για αυτή τους την επιλογή.
Offtopic: Για το 100% ειρωνικό, απέναντι στο "american dream", GTA διαφωνώ, αλλά τέλος πάντων...

hakoo
26-02-2010, 18:27
Offtopic: Για το 100% ειρωνικό, απέναντι στο "american dream", GTA διαφωνώ, αλλά τέλος πάντων...

Be my guest, εχουμε ηδη ξεκατινιαστει γι'αυτο το θεμα. Seriously, αν θελεις ποσταρε την αποψη σου γιατι με ενδιαφερει το συγκεκριμενο θεμα του GTA, εδω παντα
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=5204&page=2

Παμε για το GOWIII τωρα ;)
Συμφωνω με το point σου, Greek mythology is all about gore and violence αναμεσα σε αλλα πραγματα.

desperate_gamer
26-02-2010, 18:29
Seriously, το σεναριο οπως ειπε και ο Avenger δεν διεκδικει κανενα βραβειο αλλα κανει το βασικο οταν μιλαμε για gory παιχνιδια. Δικαιολογει τη βια σεναριακα και οπως εχω ξαναπει παρα πολλες φορες στο παρελθον η βια δεν ειναι selling point του συγκεκριμενου franchise, ειναι απλα direction που εχουν επιλεξει οι δημιουργοι. Τα mechanics του το εκαναν επιτυχια, αλλιως θα ηταν ενα ακομη Dantes Inferno/ Μadworld.

Οκ. Αυτό το καταλαβαίνω. Όtι έχει πολύ καλό gameplay δεν το αρνήθηκα (είναι και ο μόνος λόγος που ασχολούμαι άλλωστε με το παιχνίδι) και το God of War Collection θα ήθελα να μου δωθεί η ευκαιρεία να το παίξω (γιατί κάτι και τα PS2 γραφικά, το gore δεν χτυπάει το vomit-level). Aλλά είναι απλά too much. Eντυπωσιάζει, σοκάρει, αλλά ίσως να ήταν κατιτις πιο προσιτό με λιγότερο ωμή βία.

Θυμάσαι στο Uncharted 2 στο Monastery που έβλεπες μπροστά σου τους τρείς πύργους να γκρεμίζονται; Ε φαντάσου αυτό να ήταν κρέας και να πετσοκοβότανε με τα αίματα να πετάγονται στην οθόνη. :scared: Τι να το κάνω ένα ωραίο gameplay όταν δεν θα μου κάνει κέφι να φτάσω στην επόμενη πίστα;

Το "shock and awe" πρέπει να πηγαίνει μαζί. Όταν το 1ο υπερκαλύπτει το 2ο, τότε δεν έχεις ακριβώς το θεμιτό αποτέλεσμα.

TopGunZ
26-02-2010, 18:32
Θυμάσαι στο Uncharted 2 στο Monastery που έβλεπες μπροστά σου τους τρείς πύργους να γκρεμίζονται; Ε φαντάσου αυτό να ήταν κρέας και να πετσοκοβότανε με τα αίματα να πετάγονται στην οθόνη. :scared:

Cool! :love:

vasses
26-02-2010, 18:33
Είχα παίξει το demo κιόλας πριν βγει το store, και εκεί τα ίδια έλεγα :p Καλά δεν αντιλέγω, εγώ με το gore ποτέ δεν είχα τις καλύτερες των σχέσεων, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πρέπει να παίξω τα παλιά για να καταλάβω ότι είναι ένα απλό bloodbath.

Και δεν λέω εντάξει δεκτό και μέχρι ένα βαθμό κατανοητός ο ενθουσιασμός, αλλά δεν χάνεις και τίποτα που δεν κοιτάς το βίντεο. Βάλε να δεις καμια splatter-slaughter b-movie :p



Ποτέ δεν είπα ότι θέλω να είναι πολιτικά ορθό. Όχι, το πολιτικά ορθό ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχει χώρο στο adult gaming, αλλά απλά λέω ότι είναι ένα υπερβολικά gory θέαμα, τόσο που με αποθαρρύνει να απολαύσω τα ωραία γραφικά και την δουλειά που έκαναν οι καλλιτέχνες στο παιχνίδι. Ζήτω το wackiness, τα first person deaths είναι πολύ πρωτότυπα και περνάνε το μήνυμα πολύ πιο αποτελεσματικά από το να γεμίζει αίματα η οθόνη, αλλά τα υπόλοιπα είναι απλά αηδιαστικά!

Και δεν θα έπρεπε να εννοηθεί ότι είναι κάτι ακόμα πιο ακραίο από τον live αποκεφαλισμό του θεού Ήλιου, αλλά αυτό και μόνο για μένα ήταν "way over MY line" και βλέπω ότι το παιχνίδι είναι γεμάτο τέτοιες στιγμές, άρα PASS.

να υποθεσω οτι δεν εχεις δει κανα hostel η και ολα τα saw , η μηπως τα εχεις δει?

hakoo
26-02-2010, 18:38
vasses σε παρακαλω να μεινουμε στο θεμα γιατι αν πιασουμε τις ταινιες παει το τοπικ ;)
Να ρωτησω κατι τα παιδια που ειδαν το καινουριο gameplay, περα απο τα γραφικα που κατα κοινη ομολογια ειναι βελτιωμενα απο το ε3 demo, μπορει κανεις να διακρινει τι γινεται με το framerate?

TopGunZ
26-02-2010, 18:41
vasses σε παρακαλω να μεινουμε στο θεμα γιατι αν πιασουμε τις ταινιες παει το τοπικ ;)
Να ρωτησω κατι τα παιδια που ειδαν το καινουριο gameplay, περα απο τα γραφικα που κατα κοινη ομολογια ειναι βελτιωμενα απο το ε3 demo, μπορει κανεις να διακρινει τι γινεται με το framerate?

Αν και δεν είμαι εξπέρ, νομίζω πως είναι σταθερά πάνω από 30.

DarkUSS
26-02-2010, 18:43
vasses σε παρακαλω να μεινουμε στο θεμα γιατι αν πιασουμε τις ταινιες παει το τοπικ ;)
Να ρωτησω κατι τα παιδια που ειδαν το καινουριο gameplay, περα απο τα γραφικα που κατα κοινη ομολογια ειναι βελτιωμενα απο το ε3 demo, μπορει κανεις να διακρινει τι γινεται με το framerate?
Νομίζω φαίνεται πολύ πιο σταθερό απο το demo.

hakoo
26-02-2010, 19:30
Thanks guys, ειδωμεν ;)

Desmond
26-02-2010, 20:46
Thanks guys, ειδωμεν ;)
Ίδωμεν ρεμάλι mod, ίδωμεν!:ha-ha:

hakoo
26-02-2010, 21:19
Κανενα παραθυρακι να ειναι ειδωμεν? :muhaha:
Παντως παιζει πολυ με την συγκεκριμενη ορθογραφια η συγκεκριμενη λεξη, στο ιντερνετ τουλαχιστον. Aλλα για να το λες :ha-ha:
Παρεπιπτοντως εχετε κανει pre-orders? Εγω λεω να το παρω απο blahdvd.

grip
26-02-2010, 21:35
Και εγώ από εκεί έχω κάνει.
Το πιο φθηνό είναι για την απλή έκδοση.

Desmond
26-02-2010, 21:48
Δεν το έχω παραγγείλει ακόμα, αλλά θα το πάρω όπως και το collection μάλλον από εδώ:
http://www.videogamesplus.ca/product_info.php?products_id=14441

hakoo
27-02-2010, 01:03
spoiler free (Valkyre ειναι η σκηνη του αποκεφαλισμου του Helios που την εχουμε δει απλα για τις απαραιτητες συγκρισεις)

old
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/im04.jpg

new
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/33m79za.jpg

OMG

ParanoidGR
27-02-2010, 01:06
τελικά η limited ποσο κοστίζει!

WolfRathmA
27-02-2010, 01:09
τελικά η limited ποσο κοστίζει!


Αν ερθει Ελλαδα θα ερθει στα 125 ευρω.

Giannis7
27-02-2010, 01:27
spoiler free (Valkyre ειναι η σκηνη του αποκεφαλισμου του Helios που την εχουμε δει απλα για τις απαραιτητες συγκρισεις)

old
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/im04.jpg

new
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/33m79za.jpg

OMG

Ξεκάθαρα καλύτερη η πρώτη...

....από το τέλος ;)

Valkyre
27-02-2010, 09:24
spoiler free (Valkyre ειναι η σκηνη του αποκεφαλισμου του Helios που την εχουμε δει απλα για τις απαραιτητες συγκρισεις)

old
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/im04.jpg

new
http://i317.photobucket.com/albums/mm372/obliviux/33m79za.jpg

OMG

Xaxaxa δεν το πιστευω εισαι Θεος!Μου αρεσει που με σκεφτηκες συγκεκριμενα!!χαχααχ μακαρι να μπορουσα να σου δωσω ρεπ :D

Να σχολιασω κι εγω λοιπον την μοναδικη φωτο που ειδα απο ολο το τρεηλερ λολ.Αν υπαρχει η αναλογη βελτιωση (που απο οτι ακουω υπαρχει =) τοτε μιλαμε για σημαντικη προοδο απο το ντεμο στο τελευταιο build :)

vasses
27-02-2010, 11:43
Οσα παιχνιδια εχω δοκιμασει στο ps3 ειτε multi ειτε exclusives ειχαν μεγαλες διαφορες στην τελικη τους εκδοση σε σχεση με τα demo

Ακομα να το καταλαβετε μερικοι αυτο :D , η μηπως ολα πρεπει να τα βλεπετε γραμμενα απο εγκυρα σιτε για να το πιστεψετε

hakoo
27-02-2010, 13:46
Οσα παιχνιδια εχω δοκιμασει στο ps3 ειτε multi ειτε exclusives ειχαν μεγαλες διαφορες στην τελικη τους εκδοση σε σχεση με τα demo



Mε την καμια δεν ισχυει αυτο που λες, δωσε παραδειγματα 8-)
Πολυ σπανια οι τελικες εκδοσεις καταφερνουν να ξεπερασουν κατα πολυ το ντεμο, το 90% των περιπτωσεων ειναι ολοιδια με καποιες περιπτωσεις μονο να ειναι καπως πιο polished. To GOW ειναι ξεχωριστη περιπτωση, αλλωστε εδωσαν ντεμο σχεδον ενα χρονο πιο παλιο σε σχεση με την τελικη εκδοση κατι που πολυ σπανια βλεπουμε. Οποτε λογικη η βελτιωση, συνηθως τα ντεμο βγαινουν 1-2 μηνες πριν τη κυκλοφορια.

vasses
27-02-2010, 14:14
Mε την καμια δεν ισχυει αυτο που λες, δωσε παραδειγματα 8-)
Πολυ σπανια οι τελικες εκδοσεις καταφερνουν να ξεπερασουν κατα πολυ το ντεμο, το 90% των περιπτωσεων ειναι ολοιδια με καποιες περιπτωσεις μονο να ειναι καπως πιο polished. To GOW ειναι ξεχωριστη περιπτωση, αλλωστε εδωσαν ντεμο σχεδον ενα χρονο πιο παλιο σε σχεση με την τελικη εκδοση κατι που πολυ σπανια βλεπουμε. Οποτε λογικη η βελτιωση, συνηθως τα ντεμο βγαινουν 1-2 μηνες πριν τη κυκλοφορια.

heavy rain , motorstorm 2, killzone 2 , pro 2010

Heatspreader
27-02-2010, 14:22
Οσα παιχνιδια εχω δοκιμασει στο ps3 ειτε multi ειτε exclusives ειχαν μεγαλες διαφορες στην τελικη τους εκδοση σε σχεση με τα demo

Ακομα να το καταλαβετε μερικοι αυτο :D , η μηπως ολα πρεπει να τα βλεπετε γραμμενα απο εγκυρα σιτε για να το πιστεψετε
+1
Μερικές φορές οι διαφορές δεν είναι απλά μικρές, είναι χαοτικές!

Πάντα όποτε παίζω Demo, λέω ότι η τελική έκδοση θα είναι πολύ καλύτερη για να είμαι μέσα...

NIKOS
27-02-2010, 16:24
exei vgei to demo k den exw parei xampari?!

Heatspreader
27-02-2010, 16:29
Υπάρχει και άλλο Demo παιδιά?
Ένα Demo ξέρω εγώ, που χρειάζεται κωδικό για να το κατεβάσεις.

stein3x
27-02-2010, 16:32
Είναι το demo από την E3 ,απλά το βγάλανε στο store

Desmond
27-02-2010, 16:32
Υπάρχει και άλλο Demo παιδιά?
Ένα Demo ξέρω εγώ, που χρειάζεται κωδικό για να το κατεβάσεις.
Το ίδιο ακριβώς demo έχει ανέβει κανονικά στο store.

Heatspreader
27-02-2010, 16:36
Ε και γι' αυτό γίνεται τόσος πανικός...? Σιγά!

dimitrisasp
27-02-2010, 21:47
A το ιδιο ειναι? Καλα που δεν ασχοληθηκα.. Μια ωρα ηθελε...

spartan
27-02-2010, 21:48
Xaxaxa δεν το πιστευω εισαι Θεος!Μου αρεσει που με σκεφτηκες συγκεκριμενα!!χαχααχ μακαρι να μπορουσα να σου δωσω ρεπ :D

Να σχολιασω κι εγω λοιπον την μοναδικη φωτο που ειδα απο ολο το τρεηλερ λολ.Αν υπαρχει η αναλογη βελτιωση (που απο οτι ακουω υπαρχει =) τοτε μιλαμε για σημαντικη προοδο απο το ντεμο στο τελευταιο build :)
Τις ειδα και εγω της φωτος μολις τωρα και συγκρητικα μιλαμε για τεραστεια!!! διαφορα γραφικων στην τελικη εκδοση σε ολους τους τομεις !!!εχω μεινει μλκς.:omg:Προσωπικα ουτε καν θα μπω στον κοπο να κατεβασω το ντεμο απο ps store, για εμενα δεν αξιζει να αχοληθω με μια σαφως κατα πολυ απο τι φαινεται υποδυεστερη εκδοση του τιτλου και απλα θα περιμενω την κανονικη;)

hakoo
27-02-2010, 22:01
heavy rain , motorstorm 2, killzone 2 , pro 2010

Για το pro μπορω να επιβεβαιωσω μια βελτιωση, αλλα νομιζω οτι ειναι περισσοτερο στα πλασια του πιο polished που ειπα σε προηγουμενο ποστ παρα σε καμια χαοτικη διαφορα. Με motorstorm 2 δεν εχω ασχοληθει, για το Heavy Rain πρωτη φορα το ακουω απο σενα. Για τις 3 περιπτωσεις που ανεφερες (που και με αυτες διαφωνω καπως) μπορω να σου αντιπαραθεσω δεκαδες παιχνιδια που στην τελικη εκδοση δεν υπηρχαν ιδιαιτερες διαφορες. Επαναλαμβανω οτι μιλαω για διαφορες και οχι για "διαφορες".

WolfRathmA
28-02-2010, 04:22
Δεν ξερω αν εχουν πει...



http://i47.tinypic.com/5eerrp.jpg

http://i47.tinypic.com/vhyh3a.jpg

http://i50.tinypic.com/iop2k9.jpg

http://i46.tinypic.com/2i1o7jd.jpg

http://i50.tinypic.com/vxolqp.jpg



Δεν εχουν spoilers οι φωτο...

AMAZING O.O http://www.indianvideogamer.com/forums/style_emoticons/default/sAng_explosive.gif

Heatspreader
28-02-2010, 04:41
Για το pro μπορω να επιβεβαιωσω μια βελτιωση, αλλα νομιζω οτι ειναι περισσοτερο στα πλασια του πιο polished
Έλα ρε συ...
Το Pro είχε τόσο μεγάλη διαφορά που ήταν και το gameplay διαφορετικό!!!

dimitrisasp
28-02-2010, 13:13
Δεν ξερω αν εχουν πει...



http://i47.tinypic.com/5eerrp.jpg

http://i47.tinypic.com/vhyh3a.jpg

http://i50.tinypic.com/iop2k9.jpg

http://i46.tinypic.com/2i1o7jd.jpg

http://i50.tinypic.com/vxolqp.jpg




Δεν εχουν spoilers οι φωτο...
AMAZING O.O http://www.indianvideogamer.com/forums/style_emoticons/default/sAng_explosive.gif

E δεν παιζει ρε συ... Τι γραφικα ειναι αυτα...

Dikakom
28-02-2010, 15:25
θαααα τρελαθούμε....τι γραφικααααα καναν τα πληκαρια!!!τρελαθηκα!

Heatspreader
28-02-2010, 15:31
Μπας και δεν είναι Real Time?

stein3x
28-02-2010, 15:56
Μπας και δεν είναι Real Time?
lol,άμα δεν είναι real time τότε πως γίνετε να έχει τα QTE ?Στο trailer από ότι έιχα δει υπάρχουν κανονικά και οι εικόνες αυτές έιναι από το trailer..

pictorino
28-02-2010, 16:14
θαααα τρελαθούμε....τι γραφικααααα καναν τα πληκαρια!!!τρελαθηκα!

από τώρα;:D
που να το πιάσουμε και στα χέρια μας:P
η τελική έκδοση θα είναι αρκετά καλύτερη από το demo:omg:

Heatspreader
28-02-2010, 16:16
Καλά εγώ πάντα κρατάω μικρό καλάθι, γιατί τα Screenshots απέχουν αρκετά από τη πραγματικότητα.
Εκεί που διαφέρουν πολύ είναι στο alias...
Ξέρω ότι όταν βάλω το παιχνίδι να παίξει θα δω aliazing αρκετό... :S

pictorino
28-02-2010, 16:19
με αυτά που είδα στα 2 προηγούμενα και στο demo ... λευκή επιταγή, έτσι απλά. σίγουρα top class με κλειστά μάτια

WolfRathmA
28-02-2010, 18:09
Καλα και οι φωτο αυτες δεν ειναι καθαρες... πρεπει να ειναι τραβηγμενες απο κινητο η κατι τετοιο...

Dikakom
28-02-2010, 21:22
παρατηρώ ότι ίσως εχουν αλλάξει λίγο την κάμερα και σε πολλά σημεία τον εχουν πιο κοντινό..για μένα παρα πολύ καλό κάτι τέτοιο!

dimitrisasp
01-03-2010, 00:53
Φανταζεστε στις 16 Μαρτιου να βγαλουν ανακοινωση και να μας πουνε <<πλακα σας
καναμε.. δεν υπαρχει τετοιο παιχνιδι>>

Heatspreader
01-03-2010, 00:56
Θα βγούμε στους δρόμους και αντί να πετάμε τα γάλατα όπως οι αγρότες, θα πετάμε τα παιχνίδια μας και τα Playstation και θα τα πατάμε! :P

Heatspreader
01-03-2010, 03:27
Ερώτηση:
Η Collectors, θα βγει πιο μετά από το GOW 3?

Valkyre
01-03-2010, 10:21
Παιδια τα σχολια που διαβαζω/ακουω για το παιχνιδι ειναι υπερβολικα υπερβολικα καλα (χωρις να λεω οτι δεν τα πιστευω ε!)

Απλα μου κανει τρομερη εντυπωση!Βεβαια εσκεμμενα δεν εχω δει το τελευταιο τρεηλερ και το gameplay αλλα απο αυτα που γραφετε εσεις και κυριως απο αυτα που γραφουν ακομα και xbox sites που κανουν preview, εχουν παθει ολοι πλακα.

Ενω ειναι σιγουρη αγορα, δεν ειχα τσιμπησει σχεδον καθολου με ολο το hype...και τωρα με αυτα που γινονται εχω αρχησει και τσιμπαω πολυ...παρα πολυ ασχημα...

Ιδιως ενα xbox site εγραφε (αν δεν κανω λαθος) "epic is an understatement when you see the first 15 minutes of GOWIII"...

και ενοσο διαβαζω αυτο εγω σκεφτομαι... "φαντασου τα τελευταια 15 λεπτα!" :D

dimitrisasp
01-03-2010, 13:06
Eχω πειστει οτι θα μεινουμε "μαλθακοι". Θα γινει σιγουρα καλσικος τιτλος και θα μεινει
κιολας επειδη φερνει κατι καινουριο στο χωρο. Αν δεις τις εικονες θα καταλαβεις για τι
respect γραφικα μιλαμε.. Βαλε και το στορι που αν κρινω απο τα αλλα δυο θα ειναι επισης
ολα τα λεφτα με αρκετη δοση επικιλας. Αντε να ερθει η μερα κυκλοφοριας!

overclocker
01-03-2010, 13:47
Έχουμε κανένα νεότερο αν υπάρχει περίπτωση να το πάρουμε νωρίτερα στα χέρια μας;

vasses
01-03-2010, 15:26
http://www.playstationuniversity.com/screenshots/?album=15


;)

hakoo
01-03-2010, 15:32
Ενω ειναι σιγουρη αγορα, δεν ειχα τσιμπησει σχεδον καθολου με ολο το hype...και τωρα με αυτα που γινονται εχω αρχησει και τσιμπαω πολυ...παρα πολυ ασχημα...




To θεμα ειναι μετα το αρχικο σοκ (που θα κρατησει για μισο παιχνιδι λολ) με τα γραφικα, να δουμε τι αλλο εχει να προσφερει το παιχνιδι και ποσο εχει βελτιωθει. Γιατι αν εχουν καταφερει εκτος απο το τεχνικο κομματι να εχουν παει και τα mechanics, τα puzzles και το storytelling (που ξεχωρισαν το gow απο τον σωρο) ενα βημα παραπερα τοτε πραγματικα θα υποκλιθω σε αυτο το studio. Επισης δεν εχω δει ακομα τιποτα απο το καινουριο footage,
δεν το περιμενα απο εμενα :omg:

vasses
01-03-2010, 17:38
To θεμα ειναι μετα το αρχικο σοκ (που θα κρατησει για μισο παιχνιδι λολ) με τα γραφικα, να δουμε τι αλλο εχει να προσφερει το παιχνιδι και ποσο εχει βελτιωθει. Γιατι αν εχουν καταφερει εκτος απο το τεχνικο κομματι να εχουν παει και τα mechanics, τα puzzles και το storytelling (που ξεχωρισαν το gow απο τον σωρο) ενα βημα παραπερα τοτε πραγματικα θα υποκλιθω σε αυτο το studio. Επισης δεν εχω δει ακομα τιποτα απο το καινουριο footage,
δεν το περιμενα απο εμενα :omg:

Γιατι το 2005 και 2007 που φτιαξανε τετοια παιχνιδια δεν υποκλιθηκες ,λες και η santa monica ειναι χθεσινη
Το βιος και η πολιτεια του god of war ειναι γνωστη , περιμενες τις κριτικες και τις εικονες για να βγαλεις το συμπερασμα εν ετει 2010 ?
Το δικο μου συμπερασμα ειχε βγει απο το 2007 με το που επαιξα και το δευτερο μερος

Σε μερικα παιχνιδια η επιτυχια και η ποιοτητα, ειναι κατι σαν αξιωμα να το πω , αυτονοητη , σαν το καλο λαδι που λεμε :D
Το ιδιο ισχυει φυσικα και για το Grand turismo , τετοιοι τιτλοι εχουν βαρυ ονομα και μεγαλη ιστορια και ειναι αδυνατον να τον χαραμισουν ετσι ευκολα ..

Avenger_Seraphim
01-03-2010, 18:05
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Pandora-Box-Edition-Ps3-PS719191865.htm

στα 150euro μαζί με ενα t-shirt δωρο...

TopGunZ
01-03-2010, 18:16
Ακριβό...αλλά τόσα λεφτά γλύτωσα αγοράζοντας φτηνά παιχνίδια....φεύγει μάλλον για προπαραγγελία...

Chypher-G
01-03-2010, 18:49
Εγινε η παραγγελια κιολας! 19 του μηνα θα το εχω στα χερια μου! Η μονη ερωτηση ειναι πως τα καταφεραν στο πλαισιο ενω εχει εξαντληθει απο παντου...

hakoo
01-03-2010, 21:34
Vasses μιας και με κανεις quote για πολλοστη φορα, ας σου απαντησω.
1. Δεν ξερεις να διαβαζεις. (το συμπεραινω για ενω κανεις quote σε δικα μου ποστς απαντας σε αλλα πραγματα)
2. Διαφωνεις για να διαφωνεις. ( στο εχω ξαναπει αυτο)
Απαραιτητη προυποθεση για να κρινω ειναι να παιξω. Αυτο ειναι αυτονοητο και αξιωμα και οχι οι επιτυχιες που εχει μια εταιρια στο παρελθον. Αν εσυ εχεις βγαλει συμπερασματα για παιχνιδια που δεν εχεις παιξει δικαιωμα σου, μην τα χρησιμοποιεις ομως σαν επιχειρηματα σε ενα φορουμ - ειναι απλα αστειο.
Απο που καταλαβες οτι δεν υποκλιθηκα το 2005 και το 2007 ακομα ψαχνω να το βρω, ειναι μαλλον αναμεσα στα συμπερασματα που βγαζεις με εναν δικο σου τροπο παντα. Εχω πει απειρες φορες την αποψη μου, οτι δλδ το GOWIII θα ειναι GOTY για το 10. Αυτο ειναι υποθεση ομως και οχι κανενα αξιωμα, πρωτα παιζουμε μετα κρινουμε ;)

sakoulias
01-03-2010, 21:39
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Pandora-Box-Edition-Ps3-PS719191865.htm

στα 150euro μαζί με ενα t-shirt δωρο...

Ευχαριστουμε παρα πολυ για την πληροφορια επιφυλασσομαι για ρεπ.Παρ'ολο π θα ηθελα πολυ να την παρω αυτη την εκδοση δυστυχως δεν μπορω να διαθεσω τοσα χρηματα...Πολυ ακριβη...Αναγκαστικα θα παρω χωριστα τα gow collection και gow 3

Heatspreader
01-03-2010, 21:41
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Pandora-Box-Edition-Ps3-PS719191865.htm

στα 150euro μαζί με ενα t-shirt δωρο...
Πολλά τα λεφτά...
Ας ελπίσουμε ότι από Αγγλία θα είναι καλύτερα τα πράματα.

enstikto
01-03-2010, 21:47
Εγώ παρήγγειλα και μου ήρθε μήνυμα ότι προέκυψε θέμα διαθεσιμότητας και να επικοινωνήσω μαζί τους, αλλά παίρνω και μιλάει...

Heatspreader
01-03-2010, 21:49
Συνήθως έτσι γίνεται.
Ώστε να σε πείσουν να πάρεις κάτι άλλο... Την απλή έκδοση για παράδειγμα...
Με Hardware το πάθαινα συχνά και τους έλεγα δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο και μετά από μία εβδομάδα το είχαν.

Terastios
01-03-2010, 21:54
Παιδια εγω πιστεύω οτι ειναι παρα πολλα τα λεφυα για την συλλεκτική 150ε δεν λεω οτι δεν τα αξίζει η οχι απλα αν σκεφτείς οτι με 180ε αγοραζεις μεταχειρισμένο πσ3 ...
Νομηζω οτι αν και ειμαι φαν τον collector's θα παρω την απλη εκδοση οπως εκανα και με το CODMW2 .

WolfRathmA
01-03-2010, 21:54
Μολις εκανα προ παραγγελια την Ultimate και τη δεχτηκε κανονικα! Ας ελπισουμε οτι θα ερθει! Και τελικα βγαινει στις 17 του μηνα οχι στις 19!! ΟΛΕ!

overclocker
01-03-2010, 22:20
Εμένα με βλέπω να πηγαίνω για την Special Edition (http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Collector-Edition-Ps3-PS719172765.htm).
Ξέρουμε αν θα φέρει και κανένα άλλο μαγαζί τις 2 εκδόσεις πέρα του κανονικού παιχνιδιού ή είναι exclusive του Πλαισίου;

vasses
01-03-2010, 22:25
Vasses μιας και με κανεις quote για πολλοστη φορα, ας σου απαντησω.
1. Δεν ξερεις να διαβαζεις. (το συμπεραινω για ενω κανεις quote σε δικα μου ποστς απαντας σε αλλα πραγματα)
2. Διαφωνεις για να διαφωνεις. ( στο εχω ξαναπει αυτο)
Απαραιτητη προυποθεση για να κρινω ειναι να παιξω. Αυτο ειναι αυτονοητο και αξιωμα και οχι οι επιτυχιες που εχει μια εταιρια στο παρελθον. Αν εσυ εχεις βγαλει συμπερασματα για παιχνιδια που δεν εχεις παιξει δικαιωμα σου, μην τα χρησιμοποιεις ομως σαν επιχειρηματα σε ενα φορουμ - ειναι απλα αστειο.
Απο που καταλαβες οτι δεν υποκλιθηκα το 2005 και το 2007 ακομα ψαχνω να το βρω, ειναι μαλλον αναμεσα στα συμπερασματα που βγαζεις με εναν δικο σου τροπο παντα. Εχω πει απειρες φορες την αποψη μου, οτι δλδ το GOWIII θα ειναι GOTY για το 10. Αυτο ειναι υποθεση ομως και οχι κανενα αξιωμα, πρωτα παιζουμε μετα κρινουμε ;)


Ειδες τωρα που θα ακουσεις παλι (καλοπροαιρετα) και δεν ειναι για να σου κανω τον εξυπνο αλλα σου επισημανω ορισμενες λογικες παρατηρησεις

Τι στοιχειο συγκρισης εχεις για να μην βαζεις 10 στο συγκεκριμενο παιχνιδι και σε αυτη την κατηγορια που αντιπροσωπευει? και τωρα και τοτε

η μηπως βαζουμε 8 - 9 αοριστως για λεμε οτι ειμαστε αυστηροι η ανικανοποιητοι χωρις ομως εμεις να οριζουμε ποιο ειναι το τελειο
Παω στοιχημα οτι δεν ξερεις να απαντησεις

Να σου πω εγω , η επιτυχια του ειναι δεδομενη γιατι ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ hack n slash που εκτος απο τα μυθικα σκηνικα - κοσμους , χαρακτηρες , τερατα συνδιαζει και μια ελληνικη μυθολογια που δεν τολμησε να συνδιασει κανενα αλλο game.

Αυτο βεβαια ειναι η ουσια που δεν απαντησες , και οταν λεω εγω οτι περισσοτεροι σκεφτονται γραμμικα και πανε με τις κριτικες και τις βαθμολογιες εχω δικιο και εσυ δεν αποτελεις εξαιρεση εδω

Καταλαβες ποια ειναι η διαφορα μας , δεν διαφωνω για να διαφωνω , απλα σκεψου λιγο ελευθερα και απαλλαξου απο κριτικες , hype βαθμολογιες

Μερικα πραγματα αν σκεφτεσαι σωστα εισαι σε θεση να προβλεψεις με ακριβεια την επιτυχια τους

Κοινως διορατικοτητα 8-)

hakoo
01-03-2010, 22:50
Φιλε μου το παραπανω σου post ειναι το κλασσικο παραδειγμα του γιατι δυσκολευομαι να σε παρακολουθησω.


Τι στοιχειο συγκρισης εχεις για να μην βαζεις 10 στο συγκεκριμενο παιχνιδι και σε αυτη την κατηγορια που αντιπροσωπευει? και τωρα και τοτεΚατ' αρχας ασε λιγακι στην ακρη τις βαθμολογιες και τα reviews, ειμαστε σε ενα φορουμ και ανταλλαζουμε αποψεις, δεν βαθμολογουμε επι πληρωμη.
Για να ειναι το GOW στα 3 αγαπημενα μου franchises μαλλον θα μου αρεσαν και τα προηγουμενα, εσυ τι λες? :whoopsy:
Στο III πως να βαλω 10 και γενικοτερα πως να εκφρασω αποψη ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ? Δεν εχω κανενα κληρονομικο χαρισμα, μονο εκτιμησεις μπορει να κανω και για να λέω οτι το εχω για GOTY μαλλον σημαινει οτι μου αρεσει κι αυτο. Ε?
Παμε αλλη μια, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.



η μηπως βαζουμε 8 - 9 αοριστως για λεμε οτι ειμαστε αυστηροι η ανικανοποιητοι χωρις ομως εμεις να οριζουμε ποιο ειναι το τελειοΑφενος το τελειο ειναι υποκειμενικο (και οχι αυτο που εχει τερατα και Ελληνικη μυθολογια LOL), αφετερου δεν εβαλα σε κανενα παιχνιδι 8-9 και πως θα μπορουσα αφου ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.


Αυτο βεβαια ειναι η ουσια που δεν απαντησεςΜα εννοειται πως η ουσια σε ενα παιχνιδι ειναι τα μυθικα σκηνικα τα τερατα και η Ελληνικη μυθολογια, το συζητας? Αλλιως ειναι για πεταμα :muhaha:


και οταν λεω εγω οτι περισσοτεροι σκεφτονται γραμμικα και πανε με τις κριτικες και τις βαθμολογιες εχω δικιο και εσυ δεν αποτελεις εξαιρεση εδω

Καταλαβες ποια ειναι η διαφορα μας , δεν διαφωνω για να διαφωνω , απλα σκεψου λιγο ελευθερα και απαλλαξου απο κριτικες , hype βαθμολογιες Πραγματικα ο μονος που τραβαει ζορι με τις κριτικες, τις βαθμολογιες και το hype πιστεψε με εισαι εσυ, εγω ουτε καν αναφερθηκα. Και σε αυτο αλλα και σε αλλα τοπικ. Επισης μια λεπτομερεια που μαλλον σου διεφυγε, για το GOW δεν υπαρχουν κριτικες και βαθμολογιες μιας και ο περισσοτερος κοσμος (μαντεψε) ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ. Ποσο μαλλον αρνητικες δλδ που προφανως αναφερεσαι.


Κοινως διορατικοτητα Για πιο λογο να προσπαθεις να κανεις τον διορατικο και να μοιραζεις τιτλους και τιμες απο τη στιγμη που θα το εχουμε στα χερια μας σε λιγο καιρο για να το παιξουμε (γιατι οπως καταλαβαινεις ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΞΕΙ )
Γενικα οφειλω να σου πω οτι για να κανεις αντιλογο πρεπει να υπαρχει "λογος". Κανεις εδω μεσα δεν υποστηριξε οτι το παιχνιδι θα ειναι μαπα (η οτι δεν θα ειναι τελειο), απλα ειπα το αυτονοητο (να περιμενουμε να το δουμε). Οποτε εισαι λιγακι αυτοκλητος υποστηρικτης μιας αποψης σε εναν φανταστικο δικο σου αντιλογο. Αυτα και over and out ;)

Valkyre
01-03-2010, 23:05
Παιδια εγω το αποφασισα!Το παιχνιδι ειναι 10αρι!Ειμαι σιγουρος ρε σεις!

Τοσο πολυ που πλεον δεν μου κανει αισθηση...δεν θα το παιξω...αφου ξερω ποσο καλο ειναι δεν προκειται να εντυπωσιαστω, παμε για αλλα!

ΥΓ: ουτε το GT5 θα παρω!Πρωτον γιατι θα ειμαι γερος 87 χρονων οταν βγει κμαι δευτερον επειδη και αυτο ξερω οτι θα ειναι 10αρι!

Γενικα θεωρω οτι τα καλυτερα παιχνιδια ever ειναι της ταξεως του 8 με 9! :)

enstikto
01-03-2010, 23:10
Παιδια εγω το αποφασισα!Το παιχνιδι ειναι 10αρι!Ειμαι σιγουρος ρε σεις!

Τοσο πολυ που πλεον δεν μου κανει αισθηση...δεν θα το παιξω...αφου ξερω ποσο καλο ειναι δεν προκειται να εντυπωσιαστω, παμε για αλλα!

ΥΓ: ουτε το GT5 θα παρω!Πρωτον γιατι θα ειμαι γερος 87 χρονων οταν βγει κμαι δευτερον επειδη και αυτο ξερω οτι θα ειναι 10αρι!

Γενικα θεωρω οτι τα καλυτερα παιχνιδια ever ειναι της ταξεως του 8 με 9! :)

Που είναι το emoticon που ξεκαρδίζετε όταν το χρειάζεσε....

TopGunZ
02-03-2010, 00:00
Ρε μλκς...εντάξει πλακώνεστε...θα έχετε PS3 για να το παίξετε ή ακόμα θα ψάχνει την 29η Φλεβάρη?

Heatspreader
02-03-2010, 00:10
Ρε μλκς...εντάξει πλακώνεστε...θα έχετε PS3 για να το παίξετε ή ακόμα θα ψάχνει την 29η Φλεβάρη?

Νομίζω ότι αυτό πρέπει να μπει στο μουσείο με τις καλύτερες ατάκες... +1

Heatspreader
02-03-2010, 00:10
Ρε μλκς...εντάξει πλακώνεστε...θα έχετε PS3 για να το παίξετε ή ακόμα θα ψάχνει την 29η Φλεβάρη?

Νομίζω ότι αυτό πρέπει να μπει στο μουσείο με τις καλύτερες ατάκες... +1

tonybsg
02-03-2010, 00:29
Aς συνοψίσουμε λίγο τι παίζει με τις εκδόσεις που θα κυκλοφορήσουν και στην Ελλάδα, όπως επισημοποιήθηκε σήμερα. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας με συμπληρώσει/διορθώσει, απλά για να μην επαναλαμβανόμαστε :)

Κατ' αρχάς το απόγευμα βγήκε το παρακάτω άρθρο στο gameover.gr (http://www.gameover.gr/ps3/articles/%CE%97%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CE%BD%C E%AF%CE%B1-%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%C E%AF%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-God-of-War-%CE%99%CE%99%CE%99.11335.html):



Η ώρα που ο Kratos θα επιστρέψει, είναι πια πολύ κοντά μας, καθώς η Sony δήλωσε και επίσημα πως το God of War III θα βρίσκεται στα ράφια των ευρωπαϊκών καταστημάτων στις 17 Μαρτίου. Εκτός από την ημερομηνία κυκλοφορίας, η Sony Hellas ενημέρωσε το GameOver ότι στη χώρα μας θα κυκλοφορήσουν όλες οι εκδόσεις του παιχνιδιού -απλή, Collector's και Ultimate Trilogy Edition-, ενώ θα διαθέσει και ένα πακέτο (bundle) που θα περιλαμβάνει μια κονσόλα PS3 με σκληρό δίσκο 250GB και, φυσικά, το παιχνίδι God of War III. Και ενώ η απλή έκδοση θα υπάρχει σε αφθονία, οι αντίστοιχες Collector's, Ultimate Trilogy, αλλά και το bundle, δεν θα διατεθούν σε τόσο μεγάλο αριθμό αντιτύπων. Προλάβετε!Πάνω κάτω εκείνη την ώρα, όπως μου είπαν αργότερα από το Πλαίσιο, ανέβηκαν στο site και οι προπαραγγελίες. Επίσης, μου είπαν, πως θα έρθουν αρκετά κομμάτια (περιορισμένα μεν, αλλά όχι τόσο περιορισμένα δε), τουλάχιστον αυτή τη στιγμή έχουν αυτή την ενημέρωση.

Τώρα, η special edition (όχι η Ultimate Trilogy - Pandora's Box όπως την λέει) που έχουν, λογικά θα είναι αυτή που έχω ποστάρει εδώ (http://www.ps3forums.gr/vb/showpost.php?p=164575&postcount=392). Πολύ καλή κι αυτή.

Για την Ultimate Trilogy, το πρόβλημα διαθεσιμότητας που αναφέρθηκε από τον φίλτατο enstikto, μάλλον ήταν κάποιο πρόβλημα σχετικά με την διαδικασία παραλαβής που επέλεξε, καθώς αν επιλέξεις παραλαβή από κατάστημα σε προπαραγγελία, τότε σου στέλνουν αυτό το αυτοματοποιημένο mail. Εδώ θα μας το επιβεβαιώσει ο ίδιος φυσικά :)

Τέλος, επειδή νομίζω ο Heatspreader (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=942) αναρωτήθηκε για τις τιμές στην Αγγλία, τελικά η Ultimate Trilogy ήταν game.co.uk exclusive και εξαντλήθηκε, όπως επίσης απ' ότι φαίνεται έχει εξαντληθεί και στα amazon.fr/amazon.de (στο .de η τιμή του ήταν στα 160+ για όσες ώρες έμεινε up).

edit: Έτσι για συγκριτικούς λόγους, στο σουηδικό game.se (http://www.game.se/acatalog/God_of_War_3_Ultimate_Trilogy_Edition_PS3_Playstat ion_3.html) είναι στα 205Ε διαθέσιμο (δεν στέλνουν εκτός Σουηδίας αν θυμάμαι καλά).

Heatspreader
02-03-2010, 00:38
Μπράβο tonybsg (http://www.ps3forums.gr/vb/member.php?u=2141) για την ενημέρωση!

Με λίγα λόγια τα 150Ευρώ που ζητάει το Πλαίσιο για την Ultimate Trilogy, είναι καλά ε?
Είναι η καλύτερη προσφορά που έχουμε.

Μου άρεσε πολύ όμως και η Special Edition που έχεις ποστάρει.

enstikto
02-03-2010, 00:44
Όντως αυτή τη βλακεία έκανα. Έβαλα παραλαβή απο το κατάστημα οπότε υπάρχουν ακόμα κομμάτια... Όσοι πιστοί προσέλθετε...

Heatspreader
02-03-2010, 00:54
Είναι πολλά τα λεφτά για την Ultimate Trilogy, δεν ξέρω.
150Ευρώ από Πλαίσιο (http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Pandora-Box-Edition-Ps3-PS719191865.htm).

Το GOW 3 σκέτο έχει 43Ευρώ τελική τιμή με μεταφορικά από το Blahdvd.
Link (http://www.blahdvd.com/Games/God-of-War-III-PS3/GOW3PS3/product.htm)

Το GOW Collections (1+2) υπάρχει μόνο Ελλάδα και έχει 40Ευρώ από το Πλαίσιο (Η καλύτερη τιμή)
Link (http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-of-War-1-2-PS3.htm)

Για να έχει κάποιος τα GOW 1+2+3 για PS3 δεν θέλει παραπάνω από 85Ευρώ.
Με αυτή τη λογική δεν είναι πάρα πολλά τα 150Ευρώ?

Από την άλλη δεν ξέρω πόσο θα στοιχίσει για να αγοράσει κάποιος, ο οποίος θα έχει την απλή έκδοση, όλα τα Updates που δίνει η συλλεκτική έκδοση από μόνη της.
Να στοιχίσουν όμως 65Ευρώ όλα τα Updates? Είναι δυνατόν?
Ας πούμε ότι τα έχεις όλα σε μία περιποιημένη συσκευασία, άντε να αξίζει αν στοιχίζουν 30-40 Ευρώ...

Κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Τι λέτε εσείς?

ico
02-03-2010, 01:23
Πάρα πολλά τα λεφτά σε τρομακτικά δύσκολους καιρούς... Δεν είναι ώρα για τέτοιες πολυτέλειες....

dimitrisasp
02-03-2010, 01:47
Συμφωνω μαζι σας παιδια. Μουφα αυτη η εκδοση. Δεν αξιζει για μενα. Εγω θα
τσιμπησω το κουτακι απο καποιο ραφι και θα ειμαι κι ευχαριστημενος.

Avenger_Seraphim
02-03-2010, 02:58
Δεν ξέρω τις διαστάσεις του Κουτιού της Πανδόρας, αλλα τέτοιες κατασκευες οπως φιγούρες κλπ (συνηθως ειναι απο PVC?) κανουν απο 40-120€. Οπότε η τιμη νομιζω ειναι δικαιολογημενη και λογικη αφου περνεις 3 παιχνιδια μαζι και ενα στολιδι για συλλεκτες...

Heatspreader
02-03-2010, 05:03
Με κόβω για GOW 1+2 και GOW3 χωριστά...
Υπολόγιζα γύρω στο 80άρη ότι θα είχε το Trilogy Collectors.

Et3rn1tyGR
02-03-2010, 07:58
Την εκανα και εγω προπαραγελλια δεν την ξαναπαταω οπως με το assasins creed 2 που η black edition εκανε φτερα σε λεπτα...

SergioAD
02-03-2010, 08:06
Εγώ λέω να πάω σε ένα Πλαίσιο την ημέρα της κυκλοφορίας (17 Μαρτίου ε; ) και να τσεκάρω τι γίνεται με τις διαφορετικές εκδόσεις του παιχνιδιού, μάλλον για την collector's με βλέπω.

isildur83
02-03-2010, 08:20
Εγω παντως θα 'τσιμπησω' την Special Edition χαλαρα!!!Θα κανω pre-order σημερα.
Ξερει κανεις αν ολες οι εκδοσεις θα κυκλοφορησουν την ιδια ημερομηνια?

dreaming123
02-03-2010, 12:36
Παιδια να το παραγγείλω απο το blah?Θα έρθει σχετικά κοντά στη ημερομηνία του πλαισιού?Θα παραγγείλω κα ιγια έναν φίλο μου κα ιγια αυτόν και 2 ημέρες είναι #$Ρ%@#
Εγω έχω ακόμη να παίξω πρώτα το 1 ακι το 2...xalara

Heatspreader
02-03-2010, 12:44
Υπολόγισε 5 μέρες από την ημερομηνία αποστολής...

enstikto
02-03-2010, 12:46
Παιδια να το παραγγείλω απο το blah?Θα έρθει σχετικά κοντά στη ημερομηνία του πλαισιού?Θα παραγγείλω κα ιγια έναν φίλο μου κα ιγια αυτόν και 2 ημέρες είναι #%@#
Εγω έχω ακόμη να παίξω πρώτα το 1 ακι το 2...xalara

Πιθανότατα να κάνει γύρω στη βδομάδα απο Blah. Βάλε και ότι εδώ στην Ελλάδα θα κυκλοφορήσει standart απο κάπποιους ΠΡΙΝ το release date μιλάμε για περιπου 2 βδομάδες μετά.... Ο φίλος σου δεν θα την παλέψει... Εσύ που είσαι χαλαρός όμως οκ!

stein3x
02-03-2010, 14:05
Sex scenes almost cut from GOWIII

God of War III director Stig Asmussen has told UGO that he wanted to leave the now-traditional sex scene out of the action sequel.

"It was... a debate between me and several of the story writers. I was like, 'I'd rather not have it in there at all,'" Asmussen said of the sex mini-game which has featured in every game in the God of War series to date. In the scenes, hero Kratos engages in suggestive tussles with topless ladies while the player presses buttons rhythmically.

Asked what the point of the scenes was, Asmussen said, "You asked a very fine question, and I felt sort of the same way. What is the point? If we do it, it has to have a point." He explained that, in the first game, it had been an "important tool" in establishing Kratos' character as a "man's man". But he subsequently felt that "it became one of these things where we’re damned if we do, and we're damned if we don't".

Eventually, Asmussen decided that the sex could stay if he gave the scene a purpose in the game's story. "It's not just you going in there, finding some corner and having sex with somebody. It's something that guides you through the story," he said. "You get information and more than just a fluff moment."

Asked if he was worried about alienating female gamers with the macho love-making, Asmussen commented, "Women like sex too."

Πηγή (http://www.eurogamer.net/articles/sex-scenes-almost-cut-from-gowiii)

Ezio
02-03-2010, 14:53
Έκανα προπαραγγελία το παιχνίδι από το zavvi. Υπάρχει περίπτωση να μου έρθει πριν ή ακριβώς στις 16?

ps4
02-03-2010, 14:57
Επαιξα μολις τωρα το demo. Δεν μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια αλλα διαολε............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι εχουν φτιαξει ρε τα παλικαρια. Τρομερο παιχνιδι τρομερα γραφικα τρομερο gameplay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! επαθα ηττα λεμε.

Θα το αγορασω 100000000000% Η παραμικρη λεπτομερεια σε οτιδηποτε δειχνει σε οποιοδηποτε σημειο απο οποιαδηποτε γωνια.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

εμεινα χαζος.

dimitrisasp
02-03-2010, 17:30
Σκεψου το τελικο αποτελεσμα με λιγα λογια πως θα ειναι... ΚΑΪΛΑΑΑ!!! :P

plakas
02-03-2010, 17:32
Έκανα προπαραγγελία το παιχνίδι από το zavvi. Υπάρχει περίπτωση να μου έρθει πριν ή ακριβώς στις 16?

:scared::scared::scared::scared:μετα της 20 σιγουρα πριν μονο με θαυμα

Ezio
02-03-2010, 17:59
Ακριβώς στις 20?

WolfRathmA
02-03-2010, 18:29
Επαιξα μολις τωρα το demo. Δεν μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια αλλα διαολε............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι εχουν φτιαξει ρε τα παλικαρια. Τρομερο παιχνιδι τρομερα γραφικα τρομερο gameplay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! επαθα ηττα λεμε.

Θα το αγορασω 100000000000% Η παραμικρη λεπτομερεια σε οτιδηποτε δειχνει σε οποιοδηποτε σημειο απο οποιαδηποτε γωνια.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

εμεινα χαζος.

Και να φανταστεις οτι επαιξες το demo ενος χρονου παλιο.... :P


Ακριβώς στις 20?

Που να ξερουμε βρε αγορι μου ποτε θα σου ερθει; Μας δουλευεις; Θα στο στειλουν 2 μερες πριν οποτε υπολογισε περιπου καμια εβδομαδα.

isildur83
02-03-2010, 18:50
Επαιξα μολις τωρα το demo. Δεν μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια αλλα διαολε............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι εχουν φτιαξει ρε τα παλικαρια. Τρομερο παιχνιδι τρομερα γραφικα τρομερο gameplay!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! επαθα ηττα λεμε.

Θα το αγορασω 100000000000% Η παραμικρη λεπτομερεια σε οτιδηποτε δειχνει σε οποιοδηποτε σημειο απο οποιαδηποτε γωνια.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

εμεινα χαζος.
Φιλε μου ριξε μια ματια σε αυτο το video για να καταλαβεις τι εκπληξη σε περιμενει μολις παιξεις την τελικη εκδοση του παιχνιδιου.Προετοιμασου απο τωρα για να μην ψαχνεις το σαγονι σου οταν το εχεις στα χερια σου το παιχνιδι!Απλα ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτα που ειδες στο demo!!!

http://www.gametrailers.com/episode/gametrailers-tv/85?ch=1&sd=1_hd

ps4
02-03-2010, 19:33
Ο χρηστος και η παναγια............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ρε τι ειδα;

Ψαχνω να βρω μια λεξη να περιγραφει αλλα δεν. Και να φανταστεις δεν μου αρεσουν τα hack n slash.

Θα βγει εκδοση βαρβατη; i gotta have it.

ParanoidGR
02-03-2010, 20:29
απερίγραπτο!:heyyy: καταπληχτικό!:fantasy_dreams: τέλειο!;) άπαιχτο!:P

Fussa
02-03-2010, 20:41
Πιστεύω ότι έγινες κατανοητός άπ'το πρώτο ποστ,δεν χρειαζόταν double post ;)

INDIGO
02-03-2010, 20:45
έπεξα το demo αλλά για πολύ λίγο..είναι τέλιο δέν μπορούσε να γίνει καλύτερο..άντε να βγει στα καταστήματα να θυμηθούμε τα παλιά και να καούμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ParanoidGR
02-03-2010, 21:20
Πιστεύω ότι έγινες κατανοητός άπ'το πρώτο ποστ,δεν χρειαζόταν double post ;)

δεν κατάλαβες τίποτα δηλαδή η γραφής έτσι για να ποστάρεις.κόλλησε ο server και εκεί που πήγα να κάνω edit για ορθογραφία φόρτωνε για πολύ ώρα και έκανα back ξαναέγραψα το post και κόλλησε μια και καλή έκανα "restart" και τέλος! έτσι και αλλιώς θα το έσβηνε κάποιος moderator. και τα post είχαν γραφτεί με διαφορετική ορθογραφία. ότι νάνε!:muhaha:

babis13
03-03-2010, 01:41
απιστευτο το βιντεακι μολις τωρα το ειδα και εμεινα με ανοιχτο το στομα!!!

vasses
03-03-2010, 02:01
poseidon vs kratos

YouTube- God of War III - new gameplay - Kratos Vs. Poseidon HOLY SHIT!

και μετα καποιοι δεν πιστευαν οτι θα ειναι καλο γενικα

εχουνε να μαθουνε πολλα ακομα :oopsy:

isildur83
03-03-2010, 08:40
poseidon vs kratos

YouTube- God of War III - new gameplay - Kratos Vs. Poseidon HOLY SHIT! (http://www.youtube.com/watch?v=142SGzuour8&feature=player_embedded)

και μετα καποιοι δεν πιστευαν οτι θα ειναι καλο γενικα

εχουνε να μαθουνε πολλα ακομα :oopsy:
WOW!!!Αυτο το video δεν το ειχα δει!OMG :omg:
Τα γραφικα του παιχνιδιου απλα 'δεν υπαρχουν'!!!

Valkyre
03-03-2010, 09:19
Με ολα αυτα που γραφετε και με εμενα να μην εχω δει επιτηδες τιποτα απο αυτα, μου εχετε παει το hype στην ταρατσα ρε παιδια!Περιμενω κατι απιστευτο να δω, τοσο, που φοβαμαι οταν θα το δω την ωρα που θα παιζω, θα σκεφτομαι οτι μαλλον υπερβαλλατε! :D

isildur83
03-03-2010, 09:24
Με ολα αυτα που γραφετε και με εμενα να μην εχω δει επιτηδες τιποτα απο αυτα, μου εχετε παει το hype στην ταρατσα ρε παιδια!Περιμενω κατι απιστευτο να δω, τοσο, που φοβαμαι οταν θα το δω την ωρα που θα παιζω, θα σκεφτομαι οτι μαλλον υπερβαλλατε! :D
Δεν υπερβαλουμε καθολου!!!:wow_dude:Απλα η Santa Monica ανεβασε πολυ ψηλα τον πηχη αυτη τη φορα και πιστεψε με δεν εντυπωσιαζομαι ευκολα μιας και ειμαι 18 χρονια gamer.:)

overclocker
03-03-2010, 09:38
Καλά τα γραφικά ίσως είναι και καλύτερα από CGI multiplatform τίτλου...
Τι κάνανε οι άνθρωποι εκεί στην Santa Monica !!!
Και κάπου πήρε το μάτι μου μια δήλωση ενός developer της Sony που λέει ότι "εντάξει καλά είναι τα γραφικά του GoW III αλλά περιμένετε να δείτε και τους άλλους exclusive τίτλους του PS3 που είναι υπό ανάπτυξη". :wow_dude:

Valkyre
03-03-2010, 09:45
^^ Ναι το ειπε αυτο ο τυπας απο το GTTV και λεει αν σας αρεσε αυτο που ειδατε, περιμεντε να δειτε τι ετοιμαζει η Σονυ για το επομενο παιχνιδι της...

Π_ου θα φτασουν...οι ανθρωποι δουλευουν κυριολεκτικα σε αλλο επιπεδο...

PDS
03-03-2010, 09:47
Darkuss εσυ να τα βλεπεις αυτα που αμφισβητεις τον Cellαρο.<33<33

Valkyre
03-03-2010, 10:10
Darkuss εσυ να τα βλεπεις αυτα που αμφισβητεις τον Cellαρο.<33<33

Και πανω σε αυτο ενα φρεσκο νεο για τον Cell, ο οποιος εκτος απο την επινοηση της 29ης φεβρουαριου(:D) κανει και το εξης:

GOW3 to use new AA tech empowered by CELL

Απο τους ιδιους τους devs


AA on the cpu is MLAA Morphological Antialising. We saved 5-6 miliseconds by moving it off the cpu's. Many props to our coder Cedric for making this happen and it looks way better!

For GoW3 we are not using screen space ambient occlusion. We are using a couple other versions of AO including baked for environments, AO texture maps and a pixel calculation that creates better shading on normal maps in indirect lit areas.

Number of dynamic lights - ALOT! that is one of the big features of our engine. We built it around being able to use up to 20 dynamic lights per game object. The light can be big or small, it doesn't matter. In the end, i believe we support up to 50 dynamic lights per game object. We are not using a differed lighting scheme. Our lead programmer Vassily came up with this amazing system during pre-production, us artists love it!!! We can place lights in Maya and have them update in realtime in the game on the PS3, its like being able to paint with lights. Lighting is fast and a very enjoyable artistic process.

Off the top of my head i don't remember exactly poly count numbers for the character. We use as many polys as it takes. My guess for Zues, Kratos and Hades is 25-30,000k triangles. Again, off the top of my head, texture sizes for these character is quite big. I think we are using 2048's for the lower, upper body and head. Each character gets a normal, diffuse, specular, gloss(power map), AO, and skin shader map. We also use can layer textures to create more tiling, and use environment maps were needed, etc.

Yes we will be using Hollywood actors. I believe on another forum thread it includes the names.

Yes we will be referencing GoW1 and GoW2 in the game - i won't give away what it is, just hope you guys dig http://forums.godofwar.com/i/smilies/16x16_smiley-happy.gif


Μετα απο αυτο διαπιστωνουμε οτι : Cell>Life <33



http://forums.godofwar.com/t5/God-of-War-III-Discussion/Developers-on-Forums-Right-Here/td-p/30061/page/14

PDS
03-03-2010, 10:13
Oλοι ντου στον Darkuss τωρα!!!!!!:P:P:love:

AgentPrinny007
03-03-2010, 11:18
poseidon vs kratos

YouTube- God of War III - new gameplay - Kratos Vs. Poseidon HOLY SHIT! (http://www.youtube.com/watch?v=142SGzuour8&feature=player_embedded)


Η μονομαχια με τον Ποσειδωνα ηταν απιστευτη:fantasy_dreams:
Πρεπει να μιλαγε γερμανικα ο κυριος.
Να φανταστω οτι εκανε αναφορα και στους σημερινους ελληνες που πινουν ουζο και πανε στις παραλιες και που θελουν να καταστρεψουν το ευρω τους, η περιοριστηκε στην παλια εποχη ??:hohoho::hohoho:

NonBorn
03-03-2010, 12:15
Oλοι ντου στον Darkuss τωρα!!!!!!:P:P:love:

Ρε παιδιά μην τον παρεξηγείτε τον καημένο τον Νασούλη... Το πολύ HALO τον Halaσε.... ;) ;) ;) Δε πειράζει θα στρώσει τώρα με GOW3 + Heavy RAIN... :D :D

dimitrisasp
03-03-2010, 13:28
Κρατιεμαι να μην το δω.. Πρεπει να ειναι απο τις πιο γαματες στιγμες στο παιχνιδι μιας
και ειμαι και Ποσειδωνας fan. Θελω να το δω κανονικα παιζοντας!!

Valkyre
03-03-2010, 13:44
Eγω αφου εφτασα ως εδω δεν δινω δεκαρα πλεον, δεν πα να δειξουν και ολοκληρο το παιχνιδι λεω εγω! :D

Ezio
03-03-2010, 15:09
Εγώ θέλω να δω πως θα κάνετε όταν δείτε το παιχνίδι στις τηλεοράσεις σας. Γιατί άλλο να βλέπεις βίντεο από το ίντερνετ και άλλο από την τηλεόραση.

vasses
03-03-2010, 15:10
Το τερατακι που πιανει την gaia και απειλει να την ριξει κατω , μαλλον πρεπει να ειναι το leviathan , αν κρινω απο το look που μοιαζει με αλογο
Επικες σκηνες περισσοτερο μου αρεσει η αναβαση των τιτατων στον ολυμπο απο τα ματια του κρατος , αλλα και ο ποσειδωνας εχει εξαιρετικο σχεδιασμο

Ξεφυγανε σε φαντασια πως λεμε γραφικα επιστημονικης φαντασιας παιρνουν αριστα οι τυποι

Για μενα παει

best photorealistic graphics -> heavy rain
best scientific imagination grapihics -> god of war

και τα 2 παιρνουν κατοσταρια στην κατηγορια τους μεχρι στιγμης βεβαια , γιατι ετσι οπως παει το ps3 βαλθηκε να μας τρελανει περαιτερω και αν κρινω και απο τις δηλωσεις yammachi οτι το gt5 εχει 500.000 Polygons per car και αξοποοιηση 80% εχουμε να δουμε ακομα πραμα .


Τι κανουνε οι ανθρωποι με 7800 gt και 256 ram , μαστερ στον προγραμματισμο
pc:D go home σου πηρε τα σωβρακα το ps3 σε αυτη τη γενια

spartan
03-03-2010, 15:31
Η μηχανη γραφικων απλα τα σπαει!!!!! παιδια!!!!!!!Μιλαμε για γραφικα υπερπαραγωγης χολιγουντ!!!!.Παντως οταν βγει εγω προσωπικα δεν θα το παιξω γιατι πρεπει να τερματισω το gow2 πρωτα.

dimitrisasp
03-03-2010, 15:48
Η μηχανη γραφικων απλα τα σπαει!!!!! παιδια!!!!!!!Μιλαμε για γραφικα υπερπαραγωγης χολιγουντ!!!!.Παντως οταν βγει εγω προσωπικα δεν θα το παιξω γιατι πρεπει να τερματισω το gow2 πρωτα.

Bιασου φιλε γιατι κατι μου λεει οτι αν το δεις στο ραφι δεν θα κρατηθεις οπως
ο καθενας αλλωστε :P

stein3x
03-03-2010, 17:15
God of War III PS3 Blood & Metal EP Out Now

Today Chris Brown of Roadrunner Records has shared a video announcement stating the God of War III PS3 Blood & Metal EP is out now.

To quote: We are pleased to announce today the release of the God of War III Blood & Metal EP!

To kick things off, head over to the Roadrunner Records’ music section and check out the music video for Trivium’s “Shattering The Skies Above!”

The video, filmed during the recording sessions for the God Of War III-inspired track, gives an intimate look in to the creation of the song. Trivium’s singer Matt Heafy says about the song and how it relates to the game, “Metal is that imagery, metal is that grandiose thing, that violent energy that the game creates. Our song is inspired by the excitement of being involved with God Of War III and it’s inspired by the energy of the game.”

http://img28.imageshack.us/img28/6717/captureanl.jpg (http://img28.imageshack.us/i/captureanl.jpg/)

Link για το Video ΕΔΩ (http://www.ps3news.com/PlayStation-3/video-god-of-war-iii-ps3-blood-metal-ep-out-now/)

God of War: Blood & Metal is available for sale on today (March 2) and of course God Of War III is out on March 16. You can get the album for just $1.99 on March 2 through Shockhound here.

And hey, while we’re at, check out the entire streaming Killswitch Engage track, “My Obsession,” along with 30-second samples from the rest of the bands on our site. Rock on!

http://www.youtube.com/watch?v=hiTP2t-PlD4

Valkyre
03-03-2010, 22:34
Εξαιρετικη μετριοφροσυνη και σεβασμος μεταξυ των dev studio της Sony.

O Evan Wells του Uncharted 2 εγραψε μολις τωρα τα εξης για το GOWIII που μολις τελειωσε:

Evan Wells: Buy a PS3 for GoW3

God of War 3 will see release on March 16th in North America and the game is being touted as a truly remarkable experience. With breathtaking graphics and epic boss battles, the wait for the game is becoming very difficult. Naughty Dog's Evan Wells recently completed the game and has nothing but good things to say about, even going as far as telling people to buy a PS3 to play it.

Evan posted on his Twitter account the following message about God of War 3: "Finished GOW3 last night! Stunning! No reason not to buy this game if you have a PS3, and if you don't, you should buy one to play it!"

Since Uncharted 2: Among Thieves was on this level of epic, too, this is a large statement coming from Evan Wells. The onslaught of amazing PS3 titles doesn't seem like it was cease anytime soon. :D :D

ilias78
03-03-2010, 23:30
το game τα σπαει. απιστευτα γραφικα. ανυπομωνω να φτασει η μερα που θα το εχω στα χερια μου. οχι τιποτα αλλο, αλλα κοντευω να τερματισω και το 2.

vasses
03-03-2010, 23:36
Εξαιρετικη μετριοφροσυνη και σεβασμος μεταξυ των dev studio της Sony.

O Evan Wells του Uncharted 2 εγραψε μολις τωρα τα εξης για το GOWIII που μολις τελειωσε:

Evan Wells: Buy a PS3 for GoW3
:D :D


Περιμεναμε αυτον να μας πει οτι ο ηλιος ανατελει απο την ανατολη :p πραγματα που φαινοντουσαν χρονια πισω

Το εχουμε ξαναπει santa monica + polyphony ειναι τα studio που δεν επιδεχονται αμφισβητησης οτι φτιαχνουν ειναι κορυφαιο , αυτο πρεπει μερικοι να το παρετε ως αξιωμα πλεον , ιδιως το δευτερο κρινωντας την πορεια του 15 χρονια τωρα

Αν κρινω και τα standar που εθεσε η naughty dog και η guerilla προσθετονται σε αυτη τη λιστα

isildur83
04-03-2010, 03:39
Εγω δεν κρατηθηκα αλλο και το εκανα το εγκλημα (στην τσεπη μου)!
Ακυρωσα την Special Edition και παρηγγειλα την Pandora Edition...:omg:

Dragonpaul
04-03-2010, 10:57
Εγω δεν κρατηθηκα αλλο και το εκανα το εγκλημα (στην τσεπη μου)!
Ακυρωσα την Special Edition και παρηγγειλα την Pandora Edition...:omg:

Και μετά σου λέει ο άλλος πως έχουμε οικονομική κρίση!!!!!

Μη με παίρνεις σοβαρά, πλάκα κάνω.

overclocker
04-03-2010, 11:29
Η Special Edition πάντως στο Πλαίσιο ανέβηκε από τα 69,90 στα 79,90. :angry:
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Collector-Edition-Ps3-PS719172765.htm

aris13
04-03-2010, 12:37
Rumour: IGN gives GoW III 10/10 in leaked score (http://www.vg247.com/2010/03/04/rumour-ign-gives-gow-iii-1010-in-leaked-score/)

gdskate
04-03-2010, 13:12
Rumour: IGN gives GoW III 10/10 in leaked score (http://www.vg247.com/2010/03/04/rumour-ign-gives-gow-iii-1010-in-leaked-score/)

Θα επιβεβαιωθεί!
Κι αναμενόμενο είναι... :p

Valkyre
04-03-2010, 13:17
^^Παιδια πρεπει να ειναι τρελη απατη το συγκεκριμενο rumor μην ψαρωνετε...ασε που στην φωτο λεει preview και οχι review, και διπλα εχει το σκορ.

Fake εντελως πρεπει να ειναι, και για να ειμαι ειλικρινεις δεν θα μου φανει περιεργο να δωσουν στο παιχνιδι κατω απο 9.5 στο IGN...

SamG
04-03-2010, 13:24
Η Special Edition πάντως στο Πλαίσιο ανέβηκε από τα 69,90 στα 79,90. :angry:
http://www.plaisio.gr/Gaming/Games/Sony-Playstation-3/Sony-God-Of-War-Iii-Collector-Edition-Ps3-PS719172765.htm


Εγω παντως ψηνομαι να παρω το "μεγαλο" πακετο.......στα 149€
Ειναι σουπερ συλλεκτικο πακετο και θα πρεπει φυσιολογικα να κυκλοφορησει σε πολυ περιορισμενα αντιτυπα !!!

gdskate
04-03-2010, 13:46
...δεν θα μου φανει περιεργο να δωσουν στο παιχνιδι κατω απο 9.5 στο IGN...

Εντάξει... είναι ιερόσυλοι εκεί στo ΙGN... γνωστό από καιρό.
Αλλά εάν γίνει και τώρα... ΈΛΕΟΣ!!!!!!! 8-)

PDS
04-03-2010, 13:48
γιατι το 9 ας πουμε ειναι ασχημο?O_O

Valkyre
04-03-2010, 14:03
Οχι βεβαια, δεν ειπα κατι τετοιο, απλα προσπαθω να δωσω στον κοσμο να καταλαβει οτι δεν πρεπει να περιμενει 10αρια κλπ κλπ.

Ανταυτου βεβαια θα μπορουσε να περιμενει ενα ωραιτοτατο χαρατσι απο τους γνωστους αγνωστους βλεπε Edge και κανα 2 αλλους που δεν με πειθετε οτι και να πειτε, οι τυποι ειναι ισως οι μοναδικοι ορκισμενοι εχθροι του οτιδηποτε προερχεται απο την Sony και το PS3.

Εχω ποσταρει στο παρελθον μια λιστα με τις βαθμολογιες και το Edge βαθμολογει κατα μεσο ορο 1,2 μοναδες κατω απο την γενικη κοινη γνωμη τωνκριτικων.Στο 360 απο την αλλη κινουνται στα ιδια πλαισια με τους υπολοιπους.Δεν μιλαμε πλεον για "συμπτωσεις" αλλα για προσωπικο προβλημα.

Οχι οτι μας νοιαζει βεβαια το παιχνιδι τουλαχιστον εγω θα το παιξω και 6/10 να παρει στο metacritic, απλα καποια πραγματα να τα ξεκαθαριζουμε

kostasb13
04-03-2010, 14:05
Δε νομιζω οτι το ign εχει ''φερθεi'' ασχημα στα exclusives του ps3. Τωρα για καποιους μπορει να ειναι ιεροσυλια οτι εβαλε ''μολις'' 9.5 στο uncharted2, απο την αλλη εχει βαλει 10 στο mgs4. Και τα δυο προηγουμενα gow τα εχει βαθμολογησει με 9.8 και 9.7. Καπου εκει πιστευω θα ειναι και η βαθμολογια του gow3

Valkyre
04-03-2010, 14:07
^^Ξαναλεω δεν ειπα οτι εχει φερθει ασχημα.Λεω απλα οτι δεν νομιζω οτι θα πρεπει να περιμενουμε 10αρι, ειναι υπερβολικο και φυσικα ουτε κι εγω θα εδινα δεκαρι στο GOWIII οσο καλο και να ηταν , διοτι διαφωνω με το "αριστα" και δεν θα εδινα ποτε 10αρι σε κανενα παιχνιδι.Το τελειο δεν υπαρχει.

Viper
04-03-2010, 14:11
Ξερει κανεις ποια ειναι η φτηνοτερη τιμη απο εξω? Με μεταφορικα+ΦΠΑ κομπλε τιμουλα αν γινεται. Στο blahdvd το εχει 42.49 ευρω αλλα δεν ξερω τι εξτρα χρεωνει. Thanks!!

Heatspreader
04-03-2010, 14:17
Η αλήθεια είναι ότι το περιμένουμε με τόση αγωνία, το έχουμε ανεβάσει τόσο πολύ, που από μόνοι μας το έχουμε ρίξει λίγο...
Φανταστείτε να μην είχαμε δει ούτε trailers, ούτε Screenshots!
Η πρώτη επαφή θα ήταν το παιχνίδι και εκεί πραγματικά θα παθαίναμε πλάκα...

PDS
04-03-2010, 14:23
Μα δεν εκανα quote εσενα Val.:P

Valkyre
04-03-2010, 14:24
@Ηeatspreader
Οτι εχω κανει εγω δηλαδη! ;)

Δεν εχω δει τιποτα αλλο εκτος απο το demo της Ε3 και ενα πολυ μικρο teaser.

Οτι εδειξαν τωρα τελευταια δεν εχω δει ουτε μια φωτο :)

Heatspreader
04-03-2010, 14:27
Εγώ έχω δει το Demo από την E3 και τις φωτογραφίες που μάλλον είναι από κινητό στο Topic αυτό.
Έχεις δεν έχεις δει, έχει γίνει τέτοια πλύση εγγεφάλου στο κεφάλι σου, που περιμένεις τα τέλεια και ξέρεις ότι θα είναι καλό.
Με άλλα λόγια ο πήχης ανεβαίνει μόνο και μόνο από αυτά που έχεις ακούσει!

desperate_gamer
04-03-2010, 14:40
"Cute" διαφημισούλα για την νέα στολή που μπορεί κανείς να πάρει με την προπαραγγελία του από τα Gamestop (μόνο για Αμερική αυτά, αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι η στολή αυτή θα διατεθεί κάποτε και σε όλους μέσω DLC δωρεάν ή επι πληρωμής).

YouTube- GameStop - God of War 3

Τι κάφρος... :scared: Να επιβληθεί η PETA! ΓΡΗΓΟΡΑ!

dimitrisasp
04-03-2010, 14:53
Χαχαχαχαχα!! Απιθανη διαφημιση!

επισης λογω οικονομιων μετρων και επειδη το παιχνιδι βγαινει στις 16 (στις 15
θα αρχισουν να εφαρμοζονται) oσοι το παρουμε απο δω 21% ΦΠΑ...

Valkyre
04-03-2010, 15:15
Εγώ έχω δει το Demo από την E3 και τις φωτογραφίες που μάλλον είναι από κινητό στο Topic αυτό.
Έχεις δεν έχεις δει, έχει γίνει τέτοια πλύση εγγεφάλου στο κεφάλι σου, που περιμένεις τα τέλεια και ξέρεις ότι θα είναι καλό.
Με άλλα λόγια ο πήχης ανεβαίνει μόνο και μόνο από αυτά που έχεις ακούσει!

To ειπα αυτο αλλωστε σε ενα ποστ μου πιο πριν...οτι με τοσα καλα λογια που ακουω θα περιμενω κατι το τρομερο και ισως οταν το δω να πω "καλα γι αυτο εκαναν σαν τρελοι", με διαβεβαιωνουν ομως τα παιδια οτι δεν θα απογοητευτω διολου ;)

grip
04-03-2010, 15:30
Η στολή είναι όλα τα λεφτά,όπως επίσης και το διαφημιστικό.
+rep

Valkyre
04-03-2010, 15:45
Επειδηυ αποφευγω το θρεντ τελευταια για ευνοητους λογους μπορει καποιος να μου πει εαν αγοραζοντας την απλη εκδοση θα εχω δυνατοτητα προσβασης σε ολα τα DLC των collectors editions εστω και επι πληρωμη?Ευχαριστω πολυ :)

Dikakom
04-03-2010, 15:50
καλη στολή...ας το κάνανε και κανα κράνος σαν του Λεωνίδα από τους 300..θα ήταν μαματο!

WolfRathmA
04-03-2010, 16:23
Επειδηυ αποφευγω το θρεντ τελευταια για ευνοητους λογους μπορει καποιος να μου πει εαν αγοραζοντας την απλη εκδοση θα εχω δυνατοτητα προσβασης σε ολα τα DLC των collectors editions εστω και επι πληρωμη?Ευχαριστω πολυ :)

Δεν εχουν αναφερει τιποτα ακομα αν θα διατεθουν αργοτερα και στους υπολοιπους... Αλλα για πιο λογο να μη το κανουν; Πιστευω αργα η γρηγορα οτι θα γινει!

Valkyre
04-03-2010, 16:27
Το ελπιζω γιατι θα ειναι μεγαλη μακακια... :D

freak
04-03-2010, 21:50
Εχω στα χερια μου την τελικη εκδοση και ειμαι σοκαρισμενος. Το παιχνιδι ειναι απο αλλο πλανητη. Τα γραφικα ειναι πολυ αναβαθμισμενα, το gameplay απιστευτο ειδικα οι κινησεις μαγειας. Η πρωτη σκηνη κιολας σε βαζει σε εναν κοσμο απιστευτης αδρεναλινης...

Ειναι το καλυτερο παιχνιδι Action που εχω δει ποτε μου. Οσοι εχετε ερωτησεις μπορειτε να τις πειτε το Σαββατο στην εκπομπη. Μαζεψτε οσες μπορειτε!

Ezio
04-03-2010, 21:59
Πειράζει να σε ρωτήσω εδώ γιατί δεν θα μπορέσω να ακουσω την εκπομπή σου?

desperate_gamer
04-03-2010, 22:00
Πειράζει να σε ρωτήσω εδώ γιατί δεν θα μπορέσω να ακουσω την εκπομπή σου?

Πιπέρι! Ντροπή!!

vasses
04-03-2010, 23:55
Εχω στα χερια μου την τελικη εκδοση και ειμαι σοκαρισμενος. Το παιχνιδι ειναι απο αλλο πλανητη. Τα γραφικα ειναι πολυ αναβαθμισμενα, το gameplay απιστευτο ειδικα οι κινησεις μαγειας. Η πρωτη σκηνη κιολας σε βαζει σε εναν κοσμο απιστευτης αδρεναλινης...

Ειναι το καλυτερο παιχνιδι Action που εχω δει ποτε μου. Οσοι εχετε ερωτησεις μπορειτε να τις πειτε το Σαββατο στην εκπομπη. Μαζεψτε οσες μπορειτε!


Κανε πρωτος ενα review , περασαμε σε εποχες εικονας και video , ποιος ακουει ραδιο αυτα πεθαινουνε σιγα σιγα

Dikakom
05-03-2010, 00:42
βγαλε και καμια φωτο φιλε να μας δειξεις σε μας του λυσασμενους...ευχομαι να το ευχαριστηθεις,

WolfRathmA
05-03-2010, 18:20
Με πηρανε τηλεφωνο απο το πλαισιο σημερα και μου ειπαν οτι το παιχνιδι θα ερθει τριτη. Δηλαδη στις 16 :D

fotaras
05-03-2010, 18:27
μολις με πηρανε και εμενα απο το πλαισιο και μου ειπαν για την τριτη αλλα της επομενης βδομαδας..σε 5 μερουλες δηλαδη..μηπως μου ελεγαν μαλακιες??τοσο νωρις?σε εσενα λυκε γιατι ειπαν οτι θα ερθει στις 16?

WolfRathmA
05-03-2010, 18:55
μολις με πηρανε και εμενα απο το πλαισιο και μου ειπαν για την τριτη αλλα της επομενης βδομαδας..σε 5 μερουλες δηλαδη..μηπως μου ελεγαν μαλακιες??τοσο νωρις?σε εσενα λυκε γιατι ειπαν οτι θα ερθει στις 16?

Φιλε μου επειδη εχω ελειπα απο το σπιτι μιλησε ο πατερας μου. Και ο πατερας μου μου ειπε για αυτη τη τριτη που θα ερθει αλλα δε το πιστεψα και ειπα οτι μαλλον θα εκανε λαθος. Και υπεθεσα οτι εννοουσε στις 16!! Λες να μας το στειλουν τοτε;; χαχαχα... Μια χαρα θα ειναι!!!

fotaras
05-03-2010, 19:20
Φιλε μου επειδη εχω ελειπα απο το σπιτι μιλησε ο πατερας μου. Και ο πατερας μου μου ειπε για αυτη τη τριτη που θα ερθει αλλα δε το πιστεψα και ειπα οτι μαλλον θα εκανε λαθος. Και υπεθεσα οτι εννοουσε στις 16!! Λες να μας το στειλουν τοτε;; χαχαχα... Μια χαρα θα ειναι!!!
εγω ρωτουσα τον τυπο απο το πλαισιο αν ειναι για αυτην την τριτη και μου ελεγε ναι ειναι αυτην την τριτη σε 5 μερες.και τον ξαναρωτουσα εισαι σιγουρος και ξανα εισαι σιγουρος μηπως κανεις καποιο λαθος?τον ζαλισα τον ανθρωπο αλλα επεμενε για αυτην την τριτη..βγαινω λιγο offtopic θα κανω back up και θα βαλω τον σκληρο τον καινουριο!πηρα τον ιδιο με τον δικο σου για να ειμαι σιγουρος!

isildur83
05-03-2010, 19:41
Εμενα παντως δεν με πηραν τηλεφωνο απο το πλαισιο,μηπως πρεπει να αρχισω να ανησυχω???O_O
Εχω παραγγειλει την Pandora Edition,λετε να αργησει και να ερθει πιο μετα απο την regular και την special?Παιδια ειστε σιγουροι οτι σας ειπαν για αυτη την Τριτη...?

WolfRathmA
05-03-2010, 19:50
Μπορει παιδια να το στελνουν νωριτερα λογο πολλων παραγγελιων η επειδη αλλαζει το ΦΠΑ (?)... δε ξερω. Η μπορει να παραλαβουν τη δευτερα καποια κομματια και να θελουν να τα δωσουν για να μην εχουν πολλες αποστολες. Μπορει να κανανε και λαθος. Θα δειξει τη τριτη.

bitzaros
05-03-2010, 20:03
εγω ρωτουσα τον τυπο απο το πλαισιο αν ειναι για αυτην την τριτη και μου ελεγε ναι ειναι αυτην την τριτη σε 5 μερες.και τον ξαναρωτουσα εισαι σιγουρος και ξανα εισαι σιγουρος μηπως κανεις καποιο λαθος?τον ζαλισα τον ανθρωπο αλλα επεμενε για αυτην την τριτη..βγαινω λιγο offtopic θα κανω back up και θα βαλω τον σκληρο τον καινουριο!πηρα τον ιδιο με τον δικο σου για να ειμαι σιγουρος!

Φίλε μου να σε ρωτήσω, με ποιό "Πλαίσιο" μίλησες? (ποιά περιοχή εννοώ)... αν όντως το φέρουν αυτή την Τρίτη θα είναι super πάντως! :omg:

plakas
05-03-2010, 20:09
παιδια παρτε τηλεφωνο το gamezone (Νικητα) αν δεν το εχει αυτος αυτην την τριτη δεν θα το εχει κανενα καταστημα!!!την απλη εκδοση παντα οχι την special

ps4
05-03-2010, 20:19
gamezone εννοεις. :)

Terastios
05-03-2010, 20:25
παιδια παρτε τηλεφωνο το gameworld (Νικητα) αν δεν το εχει αυτος αυτην την τριτη δεν θα το εχει κανενα καταστημα!!!την απλη εκδοση παντα οχι την special
Παρασκευη θα το εχει αποτη μου εχει πει .