PDA

View Full Version : Ποιο θέλετε να είναι το επόμενο όνομα του site?



Slay
23-04-2019, 09:56
Καλησπέρα, μετα απο διάφορες προτάσεις για αλλαγη του ονοματος (αναγκαστικα) και επειδη ολες έχουν τα υπερ και τα κατα τους, θα σας ανοιξω αυτή την ψηφοφορία για 1 μήνα για να αποφασίσουμε ολοι μαζί για το όνομα. Oλα τα ονόματα που είναι υποψήφια έχουν ήδη κατωχυρωθεί για 2 χρόνια, απλά θα αποφασίσουμε ποιο θα κρατήσουμε για να μην πληρώνω 4 domains.

mihalis13
23-04-2019, 12:20
Προτιμώ να συνεχιστεί σε PS5forums αλλιώς το MyPlaystation. Το ps σκέτο δεν μου κάθεται καλά.
Βέβαια όπως και να ονομαστεί, εδώ θα είμαστε.

christos-sonyboy
23-04-2019, 13:04
psforums και καθαρισες για παντα

WolfRathmA
23-04-2019, 13:31
Εγώ ψηφίζω το "myplaystation" καθώς πιστεύω πως ξεκαθαρίζει την ταυτότητα του φόρουμ. Επίσης πιστεύω ότι στις αναζητήσεις (google κτλ) θα είναι από τα πρώτα, οπότε θα υπάρχουν και νέα μέλη.

Πιστεύω πως πολύ κόσμος ή αυτοί που δεν ασχολούνται τόσο με το αντικείμενο, το "PS" τους είναι άγνωστη λέξη.

AriStos13
23-04-2019, 14:40
θα συμφωνησω με τον Αποστολη στο myplaystation.gr και εγω

ilias78
23-04-2019, 15:32
Αν κ το psforums, ακουστικα μου ακουγεται καλυτερα, νομιζω οτι το myplaystation ειναι καλυτερο ως προς την αναζητηση κ την περιγραφη του site. Οποτε θα ςλεγα αυτο

hakoo
23-04-2019, 15:56
Eξαρταται πως το βλεπει κανεις. Προσωπικα προτιμω το psforums.gr, δεν αποκλινει απο το ηδη υπαρχον και δινει χωρο για συζητησεις που αφορουν τα παντα για το playstation, κατι που ηδη γινεται δλδ, επισης δεν χρειαζεται να το αλλαζεις καθε αλλαγη γενιας.
Το myplaystation.gr αποκλινει αρκετα απο το ηδη υπαρχον και δεν παραπεμπει ευθεως σε forum. Εμπορικα ομως μπορει να ηταν πιο αποδοτικο στις αναζητησεις καθως και δινει πιο πολυ χωρο για το site αν μελλοντικα ηθελε ο Πανος να το δουλεψει.
Το ριχνω στο psforums το ψηφαλακι αλλα σε καθε περιπτωση, ο,τι θελουν οι περισσοτεροι, παλι εδω θα μαστε. :a052:

AgentPrinny007
23-04-2019, 21:31
Το myplaystation μου κανει λιγο γουτσου γουτσου.

Αν και το Psforums "ακουγεται" πιο λογικο με την εννοια οτι περιλαμβανει τα παντα για τη κονσολα σε παρελθον και μελλον, παρ ολ αυτα επελεξα το Ps5forums. Η αλλαγη στο νουμερο σε καθε νεα γενια με γεμιζει με ενα ειδος νοσταλγιας για το παλιο που φευγει και το νεο που ερχεται, αλλα αυτο νομιζω οτι ειναι περισσοτερο προσωπικο συναισθημα.

modecris
24-04-2019, 02:29
Το psforums δεν μου αρεσει καθόλου οπτικα* -δεν ξερω τον λόγο- αλλα σε μια παραλλαγή ως psxforums θα μου ήταν πιό ενδιαφέρον.

Το ps5forums για τους παλιότερους τουλάχιστον δείχνει πιό οικείο αλλα θα πρέπει καποια στιγμή να αποδεσμευτουμε απο τους αριθμούς.

Αρα μου απομενει το myplaystation το οποιο ειναι αρκετα καλό, αν και λιγο μεγαλο αλλα ειναι πολύ ευκολο να το θυμάσε.


* Ίσως να μην μου αρεσει και ακουστικα...πιεσφορουμς....μπαααα

mihalis13
24-04-2019, 07:27
Psxforums. Πολύ ωραίο όντως!
Και εμένα δεν μου κάθεται ωραία σκέτο ps.


Sent from my iPad using Tapatalk

tsakali GR
24-04-2019, 11:28
Νομίζω με το myplaystation θα φάμε άκυρο, γιατί η Sony εισήγαγε φέτος το συγκεκριμένο domain σε .com και ενδεχομένως να το έχουν καταχωρήσει και σε .gr.

Yeap, μόλις το τσέκαρα και ισχύει (μη διαθέσιμο) https://www.papaki.com/el/domain-check.htm?domain=myplaystation.gr

Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι αν βάλουμε αριθμό στο URL (ps3, ps4, ps5) είναι περιοριστικό μελλοντικά και κάθε φορά θα θέλει αλλαγή. Άρα η σκέψη να πάμε σε κάτι πιο ουδέτερο είναι η έξυπνη επιλογή.

enstikto
24-04-2019, 11:37
Νομίζω με το myplaystation θα φάμε άκυρο, γιατί η Sony εισήγαγε φέτος το συγκεκριμένο domain σε .com και ενδεχομένως να το έχουν καταχωρήσει και σε .gr.

Yeap, μόλις το τσέκαρα και ισχύει (μη διαθέσιμο) https://www.papaki.com/el/domain-check.htm?domain=myplaystation.gr

Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι αν βάλουμε αριθμό στο URL (ps3, ps4, ps5) είναι περιοριστικό μελλοντικά και κάθε φορά θα θέλει αλλαγή. Άρα η σκέψη να πάμε σε κάτι πιο ουδέτερο είναι η έξυπνη επιλογή.

Νομίζω ο slay έχει πει πιο πάνω οτι ήδη το έχει κατοχυρώσει οπότε για αυτό μάλλον το βλέπεις μη διαθέσιμο...

Εγω παιδιά δεν μπορώ να καταλήξω... Είμαι μεταξύ psforums και myplaystation. Το ps5forums δεν το επιλέγω γιατί δεν μου αρέσει να αλλάζει κάθε λίγο και λιγάκι το url του site, το logo κτλ κτλ
Το psforums μου κάθετε πιο καλά απο πλευράς εξοικίωσης. Δηλαδή μου μοιάζει πιο κοντά στο forum που ξέρω τόσα χρόνια, ενώ το myplaystation μοιάζει σαν να είναι κάτι εντελώς νέο και με ψιλοχαλάει αυτό.
Απο την άλλη όμως το myplaystation εκ των πραγμάτων νομίζω είναι πιο πιασάρικο και ίσως φέρει και αρκετό νέο κόσμο στο φόρουμ...
Δεν ρίχνω ψήφο ακόμα...

FurionMike
24-04-2019, 12:20
και εγώ σκάλωσα,δεν μπορω να αποφασίσω ευκολα...
το ps5forums ειναι οίκειο σαν φυσική συνέχεια αλλα συμφωνο οτι ισως καλυτερα να καταλήγαμε σε ενα όνομα που δέν χρειάζεται κάθε γενιά νέο όνομα.
Το Myplaystation δεν μ'αρέσει.. μου ακουγεται παιδακίστικο.
(να αναζητήσουμε αλλο όνομα οπως psxforums ktl δέν νομίζω εχει νόημα καθως επιλέγουμε απο ήδη καταχωρημένα domains)
οποτε ψήφισα psforums.gr :)

PDS
24-04-2019, 14:45
myplaystation ψηφισα, περισσοτερο γιατι δεν μου αρεσει το ps σκετο. Και το PS με αριθμο θα πρεπε να αλλαζει.

Valkyre
24-04-2019, 14:54
Κι εγω ψηφισα το psforums.gr.

Το PS4/5/6/7 μου ακουγεται κακος μπελας και μη ενδεικτικο του θεματος του φορουμ. Οπως ειπα και στο αλλο θρεντ δεν μιλαμε μονο για το PS4. Μιλαμε για για το PS3 και το PSVita και ολες τις κονσολες Playstation. Οποτε το να καθομαστε καθε φορα και να το αλλαζουμε το βρισκς αστοχο και θα δυσκολευει και τυχον κοσμο στις αναζητησεις.

Το δε myplaystation μου ακουγεται παρα πολυ "μπεμπε". Δεν το λεω υποτιμητικα αυτο προς θεου, απλα γενικα μου ακουγεται αρκετα παιδικο και με ξινιζει εμενα προσωπικα.

Με αυτα και με αυτα, οπως ειπαν ολοι, οτι και να ψηφηστει δε θα κολησουμε στο ονομα. :)

Nek_Food
24-04-2019, 15:23
To PS5forums.gr το απορρίπτω χωρίς ιδιαίτερη σκέψη γιατί με ενοχλεί το να αλλάζει το φόρουμ κάθε λίγο και λιγάκι (με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε χρήστες και βάση). Επιπλέον, δεν ασχολείται το φόρουμ μόνο με μία γενιά και μία κονσόλα, οπότε γιατί να περιορίζουμε εαυτούς έτσι;

Το myplaystation μου αρέσει γιατί είναι ακριβώς ξεκάθαρο με το τι καταπιάνεται και το πρόθεμα my που σε άλλους φαντάζει παιδικό εμένα τονίζει μία ιδιαίτερη σχέση που έχει κάποιος με το brand (και γιατί όχι σε κάνει να νιώθεις και παιδί). Βεβαίως μου θυμίζει το myXbox.gr και δεν ξέρω αν αυτό είναι κάτι που θα άρεσε σε πολλούς (εντός και εκτός).

To PSforums.gr έρχεται δεύτερο σε προτίμηση από μέρους μου, αλλά από πολλές πλευρές φαντάζει ως η πιο λογική συνέχεια του φόρουμ όπως έχει διαμορφωθεί έως σήμερα. Τόσο που όταν γράφεις στο google αναζήτηση playstation forums να βγαίνει τρίτο το site μετά από το επίσημο της sony και το pushsquare. Αναζητώντας PS forums το site κερδίζει μία θέση και βγάινει δεύτερο μετά το επίσημο. Σαν αναζήτηση σκέτο PS το google δίνει απάντηση το Playstation αλλά το φόρουμ είναι άφαντο (ενώ εμφανίζεται στην πρώτη σελίδα αναζητήσεων άλλο ελληνικό site που έχει σαν πρόθεμα σκέτο το PS....).

Σαν όνομα μου αρέσει περισσότερο το myplaystation.gr. Σαν λογική συνέχεια κατευθύνομαι περισσότερο προς το PSforums.gr. Δεν έχω ψηφίσει ακόμη επιφυλάσσομαι... Ενώ στην αρχή ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι θα το ρίξω στην πρώτη μου επιλογή, όσο περνάει ο καιρός μάλλον πάω προς το δεύτερο.

:ice:

Nek_Food
07-05-2019, 14:12
Μπήκα να ψηφίσω για να μην το ξεχάσω... :ranger:

Πάλι προβληματιζόμουν, είπα να το ρίξω στο myplaystation.gr που μου αρέσει πιο πολύ. :fans::first:
Τελικά το έριξα στο PSforums.gr :ice:
τέλεια... έρχονται και εκλογές λέει... εκεί να δεις τι θα γίνει. :d040g: :pound:

WolfRathmA
23-05-2019, 10:49
Χάσαμε! LOL

Καινούριο SubReddit οπότε με την καινούρια ονομασία.

Όποιος θέλει κάνει join.

https://www.reddit.com/r/PSforumsGR/

Nodens
23-05-2019, 11:16
Χάσαμε! LOL

Καινούριο SubReddit οπότε με την καινούρια ονομασία.

Όποιος θέλει κάνει join.

https://www.reddit.com/r/PSforumsGR/

LOL! Joined!

Slay
04-06-2019, 09:02
OΚ θα δω τις αλλαγες μετα την εξεταστικη (αρχες ιουλιου) για να γινει και σε "νεκρο" χρονο

WolfRathmA
04-06-2019, 09:11
Χάσαμε! LOL

Καινούριο SubReddit οπότε με την καινούρια ονομασία.

Όποιος θέλει κάνει join.

https://www.reddit.com/r/PSforumsGR/


LOL??

Έχει μαζέψει 789 members ή εμένα μου εμφανίζεται λάθος;

toninio
05-06-2019, 04:03
Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου Θα συμφωνήσω με όσους δεν....την βρίσκουν και πολύ με το myplaystation.gr . Παρομοίως, δεν μου αρέσει και πολύ, δεν μου θυμίζει forum, αλλά κάτι άλλο, συν το ότι είναι και λίγο παιδικό, όπως είπαν κι άλλοι.
Eμένα να πω την αλήθεια μου αρέσει η ονομασία με αριθμούς, γιατί δείχνει μία συνέχεια στην πορεία του χρόνου, συμβαδίζει και με την εκάστοτε γενιά και ακολουθεί και το όνομα της τρέχουσας κονσόλας, που εμένα μου αρέσει αυτό. Επίσης, δεν πιστεύω ότι ένα "ps5forums.gr" θα σημαίνει ότι ασχολείται μόνο με το 5. Εάν όμως δεν βολεύει, με τις αλλαγές κάθε λίγο, τότε οκ.
Τελικά, μάλλον το "psforums" είναι το καλύτερο. Κλασικό και απλό.

ParanoidGR
12-11-2020, 02:25
12537

www.psforums.gr (http://www.psforums.gr) με 1000

δεν ειναι ps5 forum ειναι multiforum ps3 +ps4 +ps5 κτλ. το ps5forums ειναι λάθος. το myplaystation.gr ειναι ξένο.

το design ειναι δικο μου οχι κλεμμένο.

Slay
12-11-2020, 07:13
Σε ευχαριστω πολυ. Τo domain ειναι αγορασμενο εδω και καιρο, απλα πρέπει να βρω τρόπο και χρόνο να κάνω την μετάβαση. Ειχα δοκιμάσει πριν μερικούς μήνες, και κάποιες φορές δουλευε κάποιες όχι. Εχω μια ιδέα ακόμα να δοκιμάσω. Οταν θα ειμαι ετοιμος θα βγαλω ανακοινωση για να ειδοποιηθει ο κόσμος και θα αλλαξουμε όνομα.

djpar
12-11-2020, 09:37
Καλό θα ήταν να προστεθεί κάπου το "no xbots allowed" :)

Nek_Food
12-11-2020, 10:12
12537

www.psforums.gr (http://www.psforums.gr) με 1000

δεν ειναι ps5 forum ειναι multiforum ps3 +ps4 +ps5 κτλ. το ps5forums ειναι λάθος. το myplaystation.gr ειναι ξένο.

το design ειναι δικο μου οχι κλεμμένο.

Ωραίο σχέδιο παντως. Εγώ εδώ και μήνες να ξέρετε ότι μπαίνω από το σκέτο psforums.gr το οποίο "δουλεύει κανονικά" άσχετα αν μετά σε κάνει redirect στο ps4forums. Είναι ευκαιρία να το χρησιμοποιήσετε για συνήθεια και να ανανεώσετε και τα αγαπημένα σας Links.

ParanoidGR
12-11-2020, 21:19
12539