PDA

View Full Version : Banned account transfer σε νέο ps4



jay_D
05-11-2018, 10:22
Καλημέρα στο forum.

Πριν απο 1 χρόνο περίπου έφαγα ban στο account μου στο psn. Η αλήθεια είναι οτι δεν με πείραξε και τόσο καθώς όλη μου η συλλογή είναι σε retail.
Ο λόγος που έφαγα ban είναι οτι στο παλιό μου ps3 πέρασα cfw για να μπορώ να παίζω ps2 παιχνίδια (τα οποία τα έχω και αυτά στα αυθεντικά τους δισκάκια) αλλά έκανα τη χαζομάρα και δεν έκλεισα το network. Πήγε να κάνει update σε παιχνίδι η κονσόλα και το σταμάτησα στο 20%....ήταν ήδη αργά. Την επόμενη μέρα ban.

Για να μην σας κουράζω όμως. Σε αυτό το account έχω κατεβασμένο το Pt. Θέλω να αλλάξω κονσόλα και να παω σε ps4 pro. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσω να της περάσω τα πάντα απο την παλιά και να δουλεύει κανονικά το pt μέσα.
(Εχω κάνει copy πριν λίγο καιρο στο ps4 της κοπέλας μου τα account ακριβώς μετά απο format αλλά για να παίξουν θέλει account activation και εννοείται με banned account δυστυχώς δεν γίνεται)

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε όλο αυτό? (λατρεύω τα silent hill και το pt το παίζω τουλάχιστον 2-3 φορές τον χρόνο, λόγο και του καναλιού βέβαια, και εννοείται πως δεν θέλω να το χάσω οπότε αν δεν βρω λύση θα μείνω με ένα extra ps4 απλά για το demo του pt)