PDA

View Full Version : Προβλημα με Online pro8



harmem2001
25-01-2008, 19:25
Σας παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια...
Προσπαθησα να συνδεθω μ' ενα φιλο μου για να παιξουμε Online pro8 αλλα δεν μπορεσαμε.
Τα δεδομενα ειναι τα εξης..
1) Μενουμε και οι δυο Αθηνα. (Πετρουπολη - Ηλιουπολη)
2) Ειμαστε και οι 2 nat 2
3) Μπαινουμε και οι 2 κανονικα στο network, φτιαχνει ο φιλος μου δωματιο και ενω βλεπω κανονικα το δωματιο του οταν επιχειρω να μπω δε μπαινει αλλα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορω να εχω προσβαση. Μετα φτιαχνω εγω δωματιο, με βλεπει ο αλλος αλλα δεν μπορει να μπει. Ακομη και δωματιο να φτιαξουμε και να στειλει καποιος προσκληση στον αλλο, οταν την αποδεχεται και προσπαθει να μπει , δεν μπαινει ποτε.
4) Γιατι ενω ειμαστε στον ιδιο νομο, δεν εχουμε ποτε καλο σημα? μια κοκκινη οριζοντια παυλα βλεπουμε. τιποτα δηλαδη... Βλεπω στα δωματια το φιλο μου με καμια γραμμη και κατι αλλους ξενους με 2 πρασινες ας πουμε. Τι φταιει ?
Γενικα στα δωματια παντα εχω προβλημα. Οπου και να μπω σπανια με βαζει.Αυτο το αποδιδω στον περιορισμο που μπορει να θετει ο δημιουργος του καθε δωματιου. Οταν ομως εμεις φτιαχνουμε δωματιο και κανουμε προσκληση , δε θα επρεπε να μπαινουμε.
5) Δεν εχουμε δοκιμασει πολλες φορες. Μονο ενα βραδυ δοκιμασαμε και ειχαμε προβλημα. Μπορει να ετυχε εκεινο το βραδυ? Το ιδιο βραδυ quick match με αλλους παιζαμε κανονικα ομως.. Μεταξυ μας οχι..
Ας βοηθησει καποιος ...

ProEvo
28-01-2008, 12:27
Λογικά κάποιος από τους 2 σας θα έχει το ίδιο πρόβλημα γενικότερα, με όποιον και αν προσπαθεί να παίξει. Ίσως το πρόβλημα να οφείλεται σε ρυθμίσεις του router γιατί και εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο μέχρι που άλλαξα router και δεν έχω πια κανένα πρόβλημα. Το παλιό μου ήταν ένα jetspeed 520 της intracom. Ελέγξτε μήπως κάποιος από τους 2 σας έχει αυτό.

Konstantinos21
07-02-2008, 13:04
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα γραφω εδω.εχω το προ μενω σε φοιτητικη εστια οποτε δεν εχω προσβαση στο ρουτερ,το call of duty 4 kai battlefield 2 παιζουν κανονικα στο νετ αλλα το προ μου ζηταει να ανοιξω μια udp πορτα.υπαρχει καποιοσ αλλος τροποσ να λυσω αυτο το προβλημα?

Konstantinos21
14-02-2008, 05:01
kaneis?

blizard
07-03-2008, 04:55
Δεν ξέρω , αλλά το pro νομίζω έχει μια επιλογή για να αλλάξεις την port . Ισως αν βάλεις κάποια άλλη … δες το topic με το NAT

markos69
07-03-2008, 16:29
parto fifa