PDA

View Full Version : Ανυσηχω για το μελλον του ps3 εγω παντος



SpartanGR
25-01-2008, 10:13
Παιδια ξεκιναω λεγοντας οτι ειμαι ps3 fanboy. Ειναι η αγαπημενη μου κονσολα αλλα αυτο δεν με αποτρεπει απο το να δω καποια πραγματα. Οπως τους σαφως λιγοτερους τιτλους παιχνιδιων απο τον ανταγωνισμο, ακυρωσεις τιτλων, χειροτερες εκδοσεις στα multiplatform, σχεδον ανυπαρκτο online.

Πρεπει κατι να γινει. Η Sony βρισκεται σε χειροτερη θεση απ οτι βρισκοταν το XBOX1 στη προυγουμενη γενια και αυτο διοτι ενω το χβοχ 1 ειχε πολυ λιγοτερους τιτλους απο το ps2 στα ιδια παιχνιδια ηταν παντα καλυτερο.Και αυτο για τον gamer ηταν μια παρηγορια.
Εδω παιδια και παιχνιδια εχουμε χασει που ηταν sony και χειροτερες εκδοσεις παιρνουμε.

Εβγαζε ο τυπος το ps3 συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του 1 φορα πιο δυνατο απο το 360. Που ειναι αυτη η δυναμη παιδια που με το ζορι βλεπω 720p/30frames. και δεν κανο λογο για το 1080p που υποτιθεται οτι θα ηταν standar.

Θα μου πειτε οτι φταινε οι εταιριες που δεν εκμεταλευονται το μηχανημα. Δεκτον. αλλα και παλι εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο. Το αποτελεσμα μετραει.

Ειναι κονσολαρα, φωναζει ποιοτητα απο χιλιομετρα, ειναι υπερδυνατη.Δεν περπαταει στα παιχνιδια ομως παιδια, και πανω απ ολα αυτο μετραει. Για να παιζουμε την πηραμε και οχι για το folding home.
Δεν με ενοιαξαν τα χρηματα που εδωσα οταν την πηρα (κοντα 900). Με νιαζει ομως τωρα που δεν ειναι 1η πωλησεις, με νιαζει που δεν εχει παιχνιδια, και με νιαζει να βλεπω multiplatform να ειναι χειροτερα και οι xboxades να γελανε.

Θα ηθελα τη γνωμη σας επανω σε αυτα που γραφω.Ευχαριστως να διαβασω αποψεις.

ProEvo
25-01-2008, 10:27
Εγώ πιστεύω ότι βιαζόμαστε. Λες και η κονσόλα έκλεισε τον κύκλο της και δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα πια από αυτή. Κάτι καινούργιο και μάλιστα τόσο δυνατό, θες καιρό, ακόμα και χρόνια για να το μάθεις και να το εκμεταλευτείς. Όσο θυμάμαι τα πρώτα παιχνίδια του PS2 και αυτά που βγήκαν στη συνέχεια...ήταν απλά η μέρα με τη νύχτα. Πολύ απλά θέλει υπομονή. Ακόμα και το blu-ray υπομονή θέλει. Όσο πέφτει το κόστος παραγωγής και αξιοποιησής του, από τις εταιρείες παιχνιδιών, τόσο θα αυξάνεται η ποιότητα των games. Υπομονή...

patso
25-01-2008, 11:15
Περιμενε λιγο, η κονσολα κυκοφορει εδω κ 10 μηνες! Τι περιμενεις 200 τιτλους απο τωρα; Κ στο κατω κατω ουτε οι developers την εχουν μαθει καλα καλα! Για δες εστω κ απο φετος τι προκειτε να βγει. Δεν υπαρχει ακομα το παιχνιδι που να εκμεταλευεται το ps3 στο maximum. Κανε λιγο κρατει...
Οσο για το on-line εν νομιζω αυτο του 360 να ειναι καλυτερο κ ακομη, να σου προσφερεται δωρεαν!

Tek_Killa
25-01-2008, 11:18
Τότε γιατί είσαι ακόμα fanboy του ps3? Και γιατί σε νοιάζει που λες πως γελάνε οι xboxάκηδες? Σου χαλάει το image? Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή φίλτατε... Δηλαδή πρέπει να είσαι ή με τον ένα ή με τον άλλο? Εφόσον πρόκειται για προϊόν και όχι για ιδεολογία, να διαλέγεις αυτό που σε συμφαίρει. Δεν είναι δα και στάση ζωής πια μια κωλοκονσόλα...

gepe13
25-01-2008, 11:18
emena me anisixei to olo mynima soy ws ypopto .....tespa na soy ypenthimisw oti ta AAA paixnidia toy ps3 erxontai to 2008 ? na soy ypenthimisw oti to prwto xbox pethane prin akoma vgei ? na soy ypenthimisw oti to cod4 tha mporouse na einai megalytero alla elew xbox360 egine mikrotero kai me xamiloteri poiotita grafikwn?
Gia mena to xbox360 skotwnei kai tha skotwnei ta multiplatform(daktylos microsoft)
kai episis poia paixnidia den se kalyptoun sto ps3 ? kai poso xronwn eisai poy se anisixei an gelane oi xboxades kai to kathe kammeno dwdekaxrono ? to thema file mou einai na pernas kala me ayto pou exeis kai egw pernaw kala kai eimai apolyta kalymenos an esy den eisai pare kati allo (xbox360,wii,atari :) )kai kalypsoy

ps
exei koyrasei to thema para poly

konstantinos
25-01-2008, 11:25
Αν θες παρε το 360 εχει πολλα παιχνιδια κανει περισσοτερο θορυβο εχει προβληματα κλπ.Βαρεθηκα πια να μην μπορω να παιξω Forza 2 καθε φορα που διαλεγω αμαξι απο τα 100+ που εχω καθος περναω γρηγορα τα αμαξια για να διαλεξω για μαντεψτε Freeeeeeeeeeeeeez μου εχει κολλησει απειρες φορες.
Α κ απο ps3 παιχνιδια θα εχουμε πολλα εχουμε χρονια ακομα.Δεν υπαρχει λογος να αναφερω καποια ολοι πανω κατω ξερουμε τι περιμενουμε ακομα κ στο DMC4 στο 360 δεν ταιριαζουν τα κουμπια αφου ειναι φτιαγμενο για controler playstation.

patso
25-01-2008, 11:29
Τότε γιατί είσαι ακόμα fanboy του ps3? Και γιατί σε νοιάζει που λες πως γελάνε οι xboxάκηδες? Σου χαλάει το image? Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή φίλτατε... Δηλαδή πρέπει να είσαι ή με τον ένα ή με τον άλλο? Εφόσον πρόκειται για προϊόν και όχι για ιδεολογία, να διαλέγεις αυτό που σε συμφαίρει. Δεν είναι δα και στάση ζωής πια μια κωλοκονσόλα...

Συμφωνω με τον Tek_Killa. Εαν εισαι μικρος κ δεν ασχολησε με τιποτα αλλο, τοτε δικαιολογισε. Αλλα εαν ειναι να σκεφτομαι 24/7 για ενα προιον, αστο καλυτερα. Υπαρχουν πραγματικα σημαντικα πραγματα στη ζωη.

Akolov
25-01-2008, 11:46
Παιδιά το μύνημα του δεν μου φαίνεται εμένα ούτε ύποπτο , ούτε trollίστικο ούτε τίποτα . Απλά μου φαίνεται ότι στο παρόν post του το παλικάρι μας θίγει μόνο κάποια από τα αρνητικά του ps3 που φυσικά με το καιρό όλα θα αλλάξουν .

Έχουν ξανασυζητηθεί όλα τα θέματα που περιγράφεις και πήγενε διάβασε άλλα thread για να δεις τις απόψεις μας .

Τελικό verdict είναι ότι το ps3 μπορεί να πάσχει σε κάποιους τομείς τώρα, αλλά στο σύνολό του όχι μόνο δεν είναι πίσω , όχι μόνο δεν είναι στα ίδια με τον ανταγωνισμό , αλλά έχει κάνει βήματα και έρχονται πράγματα που θα την φέρουν μπροστά και ας έχει ο άλλος Live και Yoshi .

nikon
25-01-2008, 11:56
..... με νιαζει που δεν εχει παιχνιδια...... Αν έβγαζαν αύριο 200 παιχνίδια με την μια θα τα αγόραζες όλα; 200 x 69,90 = 13.980 ευρώ. Μάλλον όχι ε; Πάρε πρώτα αυτά που έχουν βγει,παίξε μ΄αυτά,τερμάτισε τα και μέχρι τότε θα δεις πόσα θα έχουν βγει. Και μην μου πεις ότι σ'ένα μήνα τα τερμάτισα όλα γιατί τα παιχνίδια δεν βγαίνουν μόνο γι'αυτούς που δεν έχουν τίποτα άλλο να κάνουν και παίζουν 10 ώρες την ημέρα και μετά λένε μικρό παιχνίδι το τερμάτισα σε μια μέρα.Υπάρχουν και αυτοί που λόγο υποχρεώσεων παίζουν το πολύ μια ώρα την ημέρα και αν παίξουν και τα 50 παιχνίδια που υπάρχουν τώρα δεν θα τερματίσουν ποτέ γιατί θα έχουν βγει και άλλα και άλλα.... Αλήθεια 900 ευρώ από που την πήρες από το φαρμακείο της γειτονιάς σου;Εκτός αν βάζεις μέσα και τα παιχνίδια.Τότε σε 2-3 χρόνια θα λες ότι την πήρες 13.980+659=14.639 ευρώ.

tasioskis
25-01-2008, 12:06
παιδια μην ειστε τοσο επιθετικοι,δεν ειναι αναγκη,το παιδι λεει μονο την γνωμη του...

υ.γ.1 φιλε αυτο δεν ειναι fanboysmos
υ.γ.2 υποπτο μου φαινεται και με μενα το μηνυμα...
υ.γ.3 δες την υπογραφη μου...

Katana
25-01-2008, 12:07
Παιδια εχουν συζητηθει ολα αυτα 10δες φορες...

Πχ.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1251&highlight=ps3+fanboy
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1618&highlight=ps3+fanboy
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=756&highlight=ps3+fanboy

....κ.α...

tasioskis
25-01-2008, 12:11
Παιδια εχουν συζητηθει ολα αυτα 10δες φορες...

Πχ.

http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1251&highlight=ps3+fanboy
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1618&highlight=ps3+fanboy
http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=756&highlight=ps3+fanboy

....κ.α...


μπραβο ρε katana :1appl::1appl::1appl:

SQP_GR
25-01-2008, 12:28
Giati Anisixis Gia To Melon Tu Ps3 ,malon Gia To Melon Tu Xbox Tha Prepi Na Anisixis,vlepontas Tin Konsola Su Na Pulai Perisotero Pagosmios Kai Na Einai Kai Poli Akrivoteri Apo Ton Antagonismo 270 Xbox,me Ligotera Alla Poli Kala Games Pu Mas Kalivun Kai Me To Parapano Kai Xoris Na Vgun Ta Megathiria Tu Ps3.diladi Ti Allo Na Thes.kai Me To Blu Rai Ensomatomeno Na Dixni Siga Siga Ta Dodia Tu .

Valkyre
25-01-2008, 12:34
ma tw theo den katalavainw giati kapoioi dinoun toso megali simasia se ayta ta pragmata...

Otan agoeazame to PS2 , kanenas mas den perimene oti ayti i konsola tha ebgaze paixnidia sthn poiothta toy God Of War II... oyte kan aytoi poy thn kataskeyasan.

Ypomoni kai panw apo ola...iremia...ena mixanima einai...

denni77
25-01-2008, 12:38
PO PO ton piasate apo ta mallia ton spartan.ine kai kenourgios.ti ipopto ton ipate ti anorimo.ena thread eftiaxe to pedi na milisi gia ta provlimata tou ps3,ohi gia ta thetika.ta thetika ta xeroume kai anikoun se alla thread.ton apopirame.ego nomizo pos ton ehi vali o kokkalis opos lei kai o filos mou o giorgos.xaxaxaxa.lipon sovara tora.nomizo pos file spartan isoun ipervolikos se afta pou ipes.den ine ta pragmata toso mavra.simfono omos oti perimename poli kaliteri arhi.perimename epanastasi kai ohi ipomoni.perimename na hathi i bala kai ohi updates gia na diorthothoun provlimata.apla ta pedia se apopiran epidi ine fanatikoi tis konsolas opos kai ego kai den boroume na akouem teties apopsis akoma kai an xeroume oti ehoun dosi alithias.se afti tin katigoria aniko kai ego.iperaspizome tin konsola kai eki pou den prepi.kai mono pou tin kitao trelenome.

SQP_GR
25-01-2008, 12:49
Se Auto +10 Den Xaraktirizume Pole Kanena Kai Den Prosvalume,ektos An Mas Prokalesi Kai Os Ena Simio (prosopika Panta)

Tek_Killa
25-01-2008, 12:50
denni τρομερέ, εάν το 77 είναι η χρονιά γέννησης σου τι να πω... Απο 30 χρονών άνθρωπο δεν περίμενα να υπερασπίζεται κατι "και εκεί που δεν πρέπει", όπως λες. Όσο για αυτό που είπες πως όλοι εδώ είναι φανατικοί, διαφωνώ. Έχω διαβάσει πολλά αντικειμενικά πραγματα εδώ... γιαυτό και έγινα μέλος. Να μην τρελάινεσαι για τίποτα...

Φιλικά, ένας άλλος 30άρης...

vasses
25-01-2008, 12:53
Παιδια ξεκιναω λεγοντας οτι ειμαι ps3 fanboy. Ειναι η αγαπημενη μου κονσολα αλλα αυτο δεν με αποτρεπει απο το να δω καποια πραγματα. Οπως τους σαφως λιγοτερους τιτλους παιχνιδιων απο τον ανταγωνισμο, ακυρωσεις τιτλων, χειροτερες εκδοσεις στα multiplatform, σχεδον ανυπαρκτο online.

Πρεπει κατι να γινει. Η Sony βρισκεται σε χειροτερη θεση απ οτι βρισκοταν το XBOX1 στη προυγουμενη γενια και αυτο διοτι ενω το χβοχ 1 ειχε πολυ λιγοτερους τιτλους απο το ps2 στα ιδια παιχνιδια ηταν παντα καλυτερο.Και αυτο για τον gamer ηταν μια παρηγορια.
Εδω παιδια και παιχνιδια εχουμε χασει που ηταν sony και χειροτερες εκδοσεις παιρνουμε.

Εβγαζε ο τυπος το ps3 συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του 1 φορα πιο δυνατο απο το 360. Που ειναι αυτη η δυναμη παιδια που με το ζορι βλεπω 720p/30frames. και δεν κανο λογο για το 1080p που υποτιθεται οτι θα ηταν standar.

Θα μου πειτε οτι φταινε οι εταιριες που δεν εκμεταλευονται το μηχανημα. Δεκτον. αλλα και παλι εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο. Το αποτελεσμα μετραει.

Ειναι κονσολαρα, φωναζει ποιοτητα απο χιλιομετρα, ειναι υπερδυνατη.Δεν περπαταει στα παιχνιδια ομως παιδια, και πανω απ ολα αυτο μετραει. Για να παιζουμε την πηραμε και οχι για το folding home.
Δεν με ενοιαξαν τα χρηματα που εδωσα οταν την πηρα (κοντα 900). Με νιαζει ομως τωρα που δεν ειναι 1η πωλησεις, με νιαζει που δεν εχει παιχνιδια, και με νιαζει να βλεπω multiplatform να ειναι χειροτερα και οι xboxades να γελανε.

Θα ηθελα τη γνωμη σας επανω σε αυτα που γραφω.Ευχαριστως να διαβασω αποψεις.

Ta multiplatform den mas noiazoune paizontai sto pc se kaliteri poiotita kai free , oso gia ta games den thimamai alli konsola ston proto xrono kikloforias tis na eixe toso kala games opos to drake fortune , heavenly sword . motorstorm , gt5 prologue.

denni77
25-01-2008, 13:00
denni τρομερέ, εάν το 77 είναι η χρονιά γέννησης σου τι να πω... Απο 30 χρονών άνθρωπο δεν περίμενα να υπερασπίζεται κατι "και εκεί που δεν πρέπει", όπως λες. Όσο για αυτό που είπες πως όλοι εδώ είναι φανατικοί, διαφωνώ. Έχω διαβάσει πολλά αντικειμενικά πραγματα εδώ... γιαυτό και έγινα μέλος. Να μην τρελάινεσαι για τίποτα...

Φιλικά, ένας άλλος 30άρης...
den ipa oti ine oloi fanatikoi.enoousa mono aftous pou brizononte me afta pou grafonte.kala gia to oti ime 30 hronon den drepome na po oti mono ston tomea ikogenia kai doulia ime orimos.sta ipolipa ime vrefos,kafros kai anorimos(me tin kali enia pou lei kai o lazopoulos)min arhisete pali na mou honete.pantos entaxi pistevo na katalavenoun kapioi oti afta ta leme metaxi astiou kai sovarou.den tha halaso kai filia gia to ps3.gia ton olympiako mono.xaxaxa.po po tin mamisa entelos tin sizitisi.oute mia lexi mou den itan ontopic.signomi apo olous

blizard
25-01-2008, 13:01
Παιδια ξεκιναω λεγοντας οτι ειμαι ps3 fanboy. Ειναι η αγαπημενη μου κονσολα αλλα αυτο δεν με αποτρεπει απο το να δω καποια πραγματα. Οπως τους σαφως λιγοτερους τιτλους παιχνιδιων απο τον ανταγωνισμο, ακυρωσεις τιτλων, χειροτερες εκδοσεις στα multiplatform, σχεδον ανυπαρκτο online.
Κατά την γνώμη μου οι xbox users έχουν να υποστούν τον εξαναγκασμό από την MS για online συνδρομή , άθλιας ποιότητας hardware , games που είναι παρόμοια ή βγαίνουν σε pc, πληρώνουν για τα πάντα, δεν έχουν ταινίες και γενικά τους έχει βάλει τα 2 πόδια σε ένα παπούτσι ... οπότε δεν είναι κακό να έχουν μερικά χαμηλής ποιότητας multiplatform ή περισσότερες ευκολίες στο online.
(καμιά φορά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα... το ps3 δεν έχει πρόβλημα πιστέυω και θα πηγαίνει όλο και καλύτερα)

SQP_GR
25-01-2008, 13:07
Kai Giati Milame Re Paidia Gia Ena Turok Gia Ena Pirates Tis Crabian,genika Gia Tarota Muti Ektos Ton Call 4,dmc4.burnout Kai Assasin Diladi Oles Tis Mufes.amma Evgena Kai Auta Kalitera Sto Ps3 Eprepe Na Tin Petaxun Apo To Mpalkoni Stin Teliki.kitaxte Pu Katantise To Xbox Na Perifanevete Gia Merika Multi Mufes .diladi Einai To Teleuteo Pragma Pu Tha Skeuti Kapios San Epixirima Gia Tin Konsola Tu

denni77
25-01-2008, 13:12
spartan anisihis gia to mellon tou ps3?ston gouma to pes?xaxaxaxaxa
e pedia sorry den boro na kratitho.petaxte me exo.

Tek_Killa
25-01-2008, 13:14
χαχαχα... καλο... :p

georgios
25-01-2008, 13:39
ego den anisixo gia to melon tu ps3. tha nikisi malon se auti ti genia.

logo ton polon kakon multi, omos, ke tu geru antagonismu tha kathisterisi poli na kerdisi tin next gen agora. gia auto to logo ego "anisixo" gia to ps4.

ke gia osus pisteuun oti ola pane kala sto ps3. as dosun mia pithani imerominia gia to proto tu kalo rpg. pu pai, giaponeziki konsola xoris rpg?!

DarkAvengerGR
25-01-2008, 13:44
:rofl::rofl::rofl:
Μπράβο ρε Denni77 με έκανες και γέλασα.
Το PS3 έχει ξεφύγει από την στενή έννοια της παιχνιδομηχανής όπως την εννοούσαμε μέχρι πρότινως.Πολύ καλοστημένο μηχάνημα,απίστευτες δυνατότητες και με πολλά περιθώρια βελτίωσης.
Το μέλλον του PS3,κατά την ταπεινή μου άποψη,είναι προδιαγεγραμένο:
είναι καταδικασμένο να πετύχει.

Κατά τ'άλλα και γω 36 είμαι αλλά το gaming είναι πώρωση,εδώ πωρώθηκε και η γυναίκα μου με το μηχάνημα(προς το παρών μόνο βλέπει και βοηθάει στο COD 4.)

ps4
25-01-2008, 13:52
gia auto to logo ego "anisixo" gia to ps4.



Μην ανυσηχεις καθολου για το ps4. Μια χαρα θα παει.:bgrin2::bgrin2:


:rofl::rofl::rofl:


Κατά τ'άλλα και γω 36 είμαι αλλά το gaming είναι πώρωση,εδώ πωρώθηκε και η γυναίκα μου με το μηχάνημα(προς το παρών μόνο βλέπει και βοηθάει στο COD 4.)

Ποσο τυχερος εισαι, ξερεις;;;:bgrin2::bgrin2: εμενα ουτε να το δει δεν θελει. :banghead:

gepe13
25-01-2008, 14:58
Δεν τον πιασαμε απο τα μαλλια προς θεου απλα μυριζει υποπτο το post γιατι ενω μεσα στο φορουμ υπαρχουν ενα εκατομμυριο συζητησεις και προβλεψεις για το μελλον του ps3 ερχεται καποιος και φτιαχνει αυτο το θεμα χωρις να εχει ψαξει το site... και στο δευτερο του post μας εκφραζεi την ανησυχια του για το μελλον του ps3

stratisd
25-01-2008, 15:29
εγώ ανησυχώ... για αυτούς που ανησυχούν... για το μέλον του Ps3. ;)

denni77
25-01-2008, 15:43
εγώ ανησυχώ... για αυτούς που ανησυχούν... για το μέλον του Ps3. ;)
xaxaxaxaxaxa.bravo re strati.kai episis mazi me afto thelo na po se opion anisihi gia to mellon tou ps3 oti prepi na vali stin zoi tou kati apo zoniana na halarosi

X-NEC
25-01-2008, 16:23
Κατ αρχήν να πω ότι κάτι τέτοια topics με έκαναν να φύγω από κάποιο site και να έρθω εδώ και να βρω την υγεία μου. Λοιπόν μην τρώγεστε μερικοί με το PS3 συνεχεια. Και αν νομίζατε ότι δεν έχει games να μην το περνάτε μέχρι να βγούν κάποια που σας ενδιαφέρουν. Oτι δεν έχει games το δεχόμουν μέχρι το καλοκαίρι αλλα από το Φθινόπωρο και μετά δεν το δέχομαι. Έχουν γραφτεί άπειρες φορες τα games του PS3 δεν θα τα ξαναγράψω. Τα multiplatform έχω την εντύπωση ότι ήδη είναι καλύτερα στο PS3. Το μονο που πρέπει να φτιάξει η Sony είναι το in game XMB το οποιο όντως το έχει αργήσει. Κατά τα αλλα όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα και οι ακυρώσεις τίτλων και οι καθυστερήσεις. Πολύ μαύρα μας τα παρουσίασες και γί αυτό σε κατηγόρησαν κάποιοι. Αυτά από μένα, φιλικά.

LAZAGR76
25-01-2008, 18:05
Κατ αρχήν να πω ότι κάτι τέτοια topics με έκαναν να φύγω από κάποιο site και να έρθω εδώ και να βρω την υγεία μου. Λοιπόν μην τρώγεστε μερικοί με το PS3 συνεχεια. Και αν νομίζατε ότι δεν έχει games να μην το περνάτε μέχρι να βγούν κάποια που σας ενδιαφέρουν. Oτι δεν έχει games το δεχόμουν μέχρι το καλοκαίρι αλλα από το Φθινόπωρο και μετά δεν το δέχομαι. Έχουν γραφτεί άπειρες φορες τα games του PS3 δεν θα τα ξαναγράψω. Τα multiplatform έχω την εντύπωση ότι ήδη είναι καλύτερα στο PS3. Το μονο που πρέπει να φτιάξει η Sony είναι το in game XMB το οποιο όντως το έχει αργήσει. Κατά τα αλλα όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα και οι ακυρώσεις τίτλων και οι καθυστερήσεις. Πολύ μαύρα μας τα παρουσίασες και γί αυτό σε κατηγόρησαν κάποιοι. Αυτά από μένα, φιλικά.


+1 συμφωνω φιλε μου τωρα εχουμε παιχνιδια και να φανταστης τη θα γινει σε κανα 2 μηνες:)αλλα το in game xmb μου λειπη οντως:)

modecris
25-01-2008, 18:51
Ο τίτλος του thread είναι "Ανυσηχω για το μελλον του ps3 εγω παντος"
και είναι εμφανής ο ενεστώτας και η προσωπική αντωνυμία.Άρα πρόκειται για προσωπική άποψη και όσο και αν έχει κουράσει πρέπει να είναι σεβαστή.


Τότε γιατί είσαι ακόμα fanboy του ps3? Και γιατί σε νοιάζει που λες πως γελάνε οι xboxάκηδες? Σου χαλάει το image? Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή φίλτατε... Δηλαδή πρέπει να είσαι ή με τον ένα ή με τον άλλο? Εφόσον πρόκειται για προϊόν και όχι για ιδεολογία, να διαλέγεις αυτό που σε συμφαίρει. Δεν είναι δα και στάση ζωής πια μια κωλοκονσόλα...
Γιά άλλη μια φορά ένα πολύ καλό post από τον Tek_Killa


στο DMC4 στο 360 δεν ταιριαζουν τα κουμπια αφου ειναι φτιαγμενο για controler playstation.
Δεν έχουν την ίδια διάταξη στα κουμπιά τα 2 controler;Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο,πχ αίσθηση ή και βάρος του ίδιου.



υ.γ.2 υποπτο μου φαινεται και με μενα το μηνυμα...
υ.γ.3 δες την υπογραφη μου...
Το λέω κατηγορηματικά:ΟΧΙ,δεν είναι ο Θέμος ...


Se Auto +10 Den Xaraktirizume Pole Kanena Kai Den Prosvalume,ektos An Mas Prokalesi Kai Os Ena Simio (prosopika Panta)

Αν το εννοείς αυτό που λες,σου δίνω χίλια μπράβο.Τώρα δεν μένει παρά να το αποδείξεις.

Και η δικιά μου άποψη για το θέμα:Δόξα το Θεό,έχουμε άλλα σοβαρότερα πράγματα για να ανησυχούμε,τουλάχιστον οι μεγαλύτεροι εδώ μέσα.

jimbrav
25-01-2008, 19:39
Τότε γιατί είσαι ακόμα fanboy του ps3? Και γιατί σε νοιάζει που λες πως γελάνε οι xboxάκηδες? Σου χαλάει το image? Υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στη ζωή φίλτατε... Δηλαδή πρέπει να είσαι ή με τον ένα ή με τον άλλο? Εφόσον πρόκειται για προϊόν και όχι για ιδεολογία, να διαλέγεις αυτό που σε συμφαίρει. Δεν είναι δα και στάση ζωής πια μια κωλοκονσόλα...

οπως ειπε και ο modecris ενα πολυ καλο post απο τον Tek_Killa....:tiphat:

και οντως παιδια μια κωλοκονσόλα ειναι .κανουμε το χαβαλε μας, περναμε την ωρα μας ,εχουμε γνωρισει και πεντε φιλους .ε ΔΕΝ θα σκασω εαν βγαλει ή δεν βγάλει τα gameς που πρεπει...
Δεν σου αρέσει παίρνεις κατι αλλο.Στο κατω κατω εχουμε και real life και δεν θα κοιμαμαι το βραδι επειδη το ps3 δεν εχει games :angry::angry::angry:

Υ.Γ. υπαρχουν και τα μουζουκια τρελοπαιδααααα:bgrin2::angry:

tasioskis
25-01-2008, 19:47
οπως ειπε και ο modecris ενα πολυ καλο post απο τον Tek_Killa....:tiphat:

και οντως παιδια μια κωλοκονσόλα ειναι .κανουμε το χαβαλε μας, περναμε την ωρα μας ,εχουμε γνωρισει και πεντε φιλους .ε ΔΕΝ θα σκασω εαν βγαλει ή δεν βγάλει τα gameς που πρεπει...
Δεν σου αρέσει παίρνεις κατι αλλο.Στο κατω κατω εχουμε και real life και δεν θα κοιμαμαι το βραδι επειδη το ps3 δεν εχει games :angry::angry::angry:

Υ.Γ. υπαρχουν και τα μουζουκια τρελοπαιδααααα:bgrin2::angry:

μα ετσι και αλλιως εχουμε real life και τα μπουζουκια και ολα...μα μεσα στην real life ειναι και αυτη η κωλοκονσολα και μερικοι θελουν το καλυτερο για αυτην...`σιγουρα δεν μπαινει πανω απο ολα,αλλα για ρωτα μερικους ποσες ωρες παιζουν...

Slay
25-01-2008, 20:08
Οπως τους σαφως λιγοτερους τιτλους παιχνιδιων απο τον ανταγωνισμο, ακυρωσεις τιτλων, χειροτερες εκδοσεις στα multiplatform, σχεδον ανυπαρκτο online.
αυτο θα ελεγα οτι ισχυε περυσι, τα τελευταια multi βλεπουμε ειτε οτι ειναι ιδια ειτε οτι ειναι λιγο καλυτερα στο PS3 , οσο για το online μπορει να μην εχει το καλυτερο service αλλα τοσο εγω οσο και οι περισσοτεροι εδω μεσα, εχουμε ευχαριστηθει το online και μαλιστα χωρις να χρειαστει να πληρωσουμε τιποτα.


Που ειναι αυτη η δυναμη παιδια που με το ζορι βλεπω 720p/30frames. και δεν κανο λογο για το 1080p που υποτιθεται οτι θα ηταν standar.το 1080 ποτε δεν ειπωθηκε οτι θα ειναι standard


Θα μου πειτε οτι φταινε οι εταιριες που δεν εκμεταλευονται το μηχανημα. Δεκτον. αλλα και παλι εμενα δεν με ενδιαφερει αυτο. Το αποτελεσμα μετραει.αν οπως λες εισαι sony fanboy σε παρακαλω συγκρινε μου τα παιχνιδια της πρωτης χρονιας του PS2 με τα τελευταια του, μηπως απλα υπαρχει το χαος σαν διαφορα?


Με νιαζει ομως τωρα που δεν ειναι 1η πωλησειςθα γινει και αυτο , ηδη πουλαει περισοτερο απο το 360 εδω και μερικες εβδομαδες...


και με νιαζει να βλεπω multiplatform να ειναι χειροτερα και οι xboxades να γελανε.γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος

Υ.Γ. Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η sony τωρα που κερδισε τον πολεμο των formats, θα επικεντρωθει ωστε να κερδισει και τον πολεμο των κονσολων, θα ξερουμε περισσοτερα αν σε τρεις μερες τελικα επαληθευτουν οι φημες και ριξει την τιμη στα 300 δολαρια.

jimbrav
25-01-2008, 20:12
μα ετσι και αλλιως εχουμε real life και τα μπουζουκια και ολα...μα μεσα στην real life ειναι και αυτη η κωλοκονσολα και μερικοι θελουν το καλυτερο για αυτην...`σιγουρα δεν μπαινει πανω απο ολα,αλλα για ρωτα μερικους ποσες ωρες παιζουν...

ωραια και σιγουρα....οποτε εαν σε ορισμενους δεν τους ικανοποιεί και βλεπουν με το καιρο οτι δεν γινετα τιποτα μπορουν να στραφουν και αλλου....:)

tasioskis
25-01-2008, 20:13
ωραια και σιγουρα....οποτε εαν σε ορισμενους δεν τους ικανοποιεί και βλεπουν με το καιρο οτι δεν γινετα τιποτα μπορουν να στραφουν και αλλου....:)

το πιασα το point...

Chill
25-01-2008, 21:47
Την ιστορία του ps2 την γνωρίζουμε όλοι....Απόλυτος κυρίαρχος στις κονσόλες περασμένης γενιάς. Για ρίχτε μια ματιά εδώ τι αντιμετώπιση είχε όταν έκανε την εμφάνιση του http://archive.salon.com/tech/log/2000/10/27/playstation_rant/index.html

Μούφα, ελλεινό, τρισάθλιο το χαρακτήριζαν μερικοί αποθεώνοντας παράλληλα dreamcast και xbox. Σήμερα στο 2008 που είναι το DC που είναι Xbox? Στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Που είναι το ps2? 8 χρόνια μετά είναι στα ράφια των καταστημάτων και πουλάει σαν τρελό!!!! Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι η ιστορία θα επαναληφθεί .

Αυτά από μένα πάω να δω το spiderman τώρα στην hd μου στο ταπεινό blue ray format ε και μετά αν δεν κλείσουν τα μάτια μου να παίξω καμιά μούφα όπως το drake's fortune, το heavenly sword κλπ....... Ποιο playstation μωρέ πλάκα κάνετε ffs.

SeLanmere
25-01-2008, 22:03
Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους στο τα πράγματα δεν είναι καθόλου χάλια, απεναντίας το μέλλον είναι λαμπρό,αλλά

πιστεύω ότι η sony μας ταλαιπώρησε αρκετά σ'αυτή την gaming γενιά και βασίστηκε στην καλή θέληση όλων μας, που μερικοί από μας πιάστηκαν και κορόιδα(όσοι αγόρασαν PS3 λίγο πριν την πτώση της τιμής) οπότε μας έδωσε το δικαίωμα να είμαστε περισσότεροι επιφυλακτικοί απέναντί της.

Εγώ ελπίζω να βγούνε τα μεγάλα όπλα(MGS4,FFXIII,KILZONE2) και να μην είναι νεροπίστολα, να τα ευχαριστηθούμε όλοι και να λήξει επιτέλους και ο πόλεμος των κονσολών...τον νικητή τον ξέρουμε :D

Transporter
27-01-2008, 02:23
to ps3 to brisko tin moni konsola epomenis genias (an kai ta paixnidia os tora den me enthousiasan, kapia einai polu xalia darkness, cod3 ) omos exo tin entiposi oti ti sony tin endiaferi polu perisotero na piasei to blu rey para na exei kalitera paixnidia . an oi eteries den xeroun akoma tin konsola as tous stilei epitelous h sony kapious pou na tin xeroun!!!!!!!!!!!!!!! perimeno pantos pola fetos elpizo na min apogoitefto.

SPOWN
31-01-2008, 15:41
Φιλε spartan gr καλα τα λες! Οταν μιλαει ενα user σαν το spartan gr , o oποιος εχει στηριξει το playstation γιατι τον ξερω απο αλλα forum. Επισης εχωντας δωσει τρελα φραγκα για να δει και να ακουσει το ps3. Μιλαμε το παλικαρι εχει εξοπλισμο 15.000 ευρω+....Ολοι playstationakides ανυσηχουμε για την πορεια του ps3! Εγω το εχω πει, πια ειμαι προετοιμασμενος για τα χειροτερα! Καποιοι δεν μπορουν να καταλαβουν γιατι πραγματα μιλαμε , αλλα δυστιχως δεν παμε καλα. Ετσι οπως μηκε το 2008 ειμαι ετοιμος για νεες ΚΗΔΕΙΕΣ!

desperate_gamer
31-01-2008, 15:44
καλά εγώ θα αναλάβω τα κόλυβα.... :p

SeLanmere
31-01-2008, 15:45
Εγώ νομιζω οτι γινεσται δραματικοί καθώς το παρόν ειναι το προβλημα της sony και οχι το μελλον με τοσα καλα παιχνιδια να ερχονται.

Και στο τελος τελος μακαρι αμα συνεχισει τις μλκιες η sony να γκρεμιστει (στον τομεα gaming παντα γιατι σαν εταιρια λιγο δυσκολο). Καλο θα κανει και σε μας και σε αυτην

nikon
31-01-2008, 15:48
Ο μόνος που θα μπορούσε να ξεθάψει αυτό το thread είναι ο spown.Ο spartan εξαφανίστηκε από τότε που το άνοιξε το θέμα αλλά ήρθε ο εκπρόσωπος.

obione
31-01-2008, 15:51
to mono pou den einai anisixitiko einai i poreia tou ps3...eidei exei poulisei 6.500.000 kai auto tha anevei kata polu to 2008...upologiste se auto oti einai ena apo ta kalutera blu ray player kai episeis den exei spasei akoma...megales pwlhseis gia mia konsola pou opws lete den exei game..anyway exw kai tis 2 konsoles alla to ps3 den kleinei pote...

NonBorn
31-01-2008, 16:16
Φιλε spartan gr καλα τα λες! Οταν μιλαει ενα user σαν το spartan gr , o oποιος εχει στηριξει το playstation γιατι τον ξερω απο αλλα forum. Επισης εχωντας δωσει τρελα φραγκα για να δει και να ακουσει το ps3. Μιλαμε το παλικαρι εχει εξοπλισμο 15.000 ευρω+....Ολοι playstationakides ανυσηχουμε για την πορεια του ps3! Εγω το εχω πει, πια ειμαι προετοιμασμενος για τα χειροτερα! Καποιοι δεν μπορουν να καταλαβουν γιατι πραγματα μιλαμε , αλλα δυστιχως δεν παμε καλα. Ετσι οπως μηκε το 2008 ειμαι ετοιμος για νεες ΚΗΔΕΙΕΣ!

Και το trolling συνεχίζεται....

SPOWN
31-01-2008, 16:26
Desperate gamer, thanks ρε φιλε!Γιατι τα εξοδα των κηδειων θα ειναι πολλα!

vasses
31-01-2008, 17:05
Den xero gia ta exoda kideion alla ayto poy xero ta petamena lefta ton xboxakidin se konsoles pou xalane kai se idia paixndia pou yparxoune free sto pc vale kai tin ypiresia xbox live pou peftei sixna.
Mallon gia allou prepei na etoimazeis ta kideioxarta eidikotera tora pou to xbox exei xemeinei me to DVD9 format

modecris
31-01-2008, 17:15
Ok,τα έξοδα κηδείας του ps3 θα τα κάνει ο Desperate gamer.
Του 360 ποιος είναι πρόθυμος; :p

Valkyre
31-01-2008, 18:24
Δεν εχω γραψει ποτε σε αυτο το thread γιατι πολυ απλα να το πω και χυμα , χεστικα ποσο πουλαει το PS3 καθως και οι αλλες κονσολες.

Αλλα γραφω γιατι φιλε SPOWN μου δινεις την εντυπωση πως ο μονος λογος για τον οποιο επισκεπτεσαι το forum αυτο , ειναι απλα για να εκνευρισεις κοσμο , να δημιουργησεις εντασεις και γενικα να βαλεις τον κοσμο να τσακωνεται για κατι ανουσιο...

Τι να σου πω φιλε , ειμαι καινουργιο μελος και θεωρω οτι ειναι πολυ λυπηρο κατι τετοιο.Μοιαζεις με ανθρωπο ο οποιος ικανοποιειται οταν βλεπει τους αλλους να εκνευριζονται , ή να τον ζηλευουν επειδη εκαναν διαφορετικη επιλογη απο αυτον, ή δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να αποκτησουν ολα τα hardware οπως εσυ.

Σου ευχομαι καλη συνεχεια , και αν αυτο θα σε κανει να αισθανθεις καλυτερα , σου λεω οτι εγω σε ζηλευω καργα , γιατι δεν εχω ουτε το τελειο PC ουτε τις αλλες φοβερες κονσολες , αλλα μοναχα μια μαλακια PS3...ειμαι χαζος το ξερω...

Ελπιζω να αισθανεσαι καλυτερα τωρα και να ευχαριστιεσαι περισσοτερο το gaming μετα το μυνημα μου.

ΥΓ: ζητω συγνωμη απο τουσ mods για το σαρκαστικο υφος αλλα ηρθα εδω γιατι μου αρεσει να συζηταω οχι να μαλωνω και να εκνευριζω κοσμο.Σας υποσχομαι οτι δεν θα δωσω συνεχεια.

tasioskis
31-01-2008, 18:29
Ok,τα έξοδα κηδείας του ps3 θα τα κάνει ο Desperate gamer.
Του 360 ποιος είναι πρόθυμος; :p



:1appl::1appl::1appl::1appl: και το ξαναλεω εισαι θεος...

X-NEC
31-01-2008, 20:22
Δεν εχω γραψει ποτε σε αυτο το thread γιατι πολυ απλα να το πω και χυμα , χεστικα ποσο πουλαει το PS3 καθως και οι αλλες κονσολες.

Αλλα γραφω γιατι φιλε SPOWN μου δινεις την εντυπωση πως ο μονος λογος για τον οποιο επισκεπτεσαι το forum αυτο , ειναι απλα για να εκνευρισεις κοσμο , να δημιουργησεις εντασεις και γενικα να βαλεις τον κοσμο να τσακωνεται για κατι ανουσιο...

Τι να σου πω φιλε , ειμαι καινουργιο μελος και θεωρω οτι ειναι πολυ λυπηρο κατι τετοιο.Μοιαζεις με ανθρωπο ο οποιος ικανοποιειται οταν βλεπει τους αλλους να εκνευριζονται , ή να τον ζηλευουν επειδη εκαναν διαφορετικη επιλογη απο αυτον, ή δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να αποκτησουν ολα τα hardware οπως εσυ.

Σου ευχομαι καλη συνεχεια , και αν αυτο θα σε κανει να αισθανθεις καλυτερα , σου λεω οτι εγω σε ζηλευω καργα , γιατι δεν εχω ουτε το τελειο PC ουτε τις αλλες φοβερες κονσολες , αλλα μοναχα μια μαλακια PS3...ειμαι χαζος το ξερω...

Ελπιζω να αισθανεσαι καλυτερα τωρα και να ευχαριστιεσαι περισσοτερο το gaming μετα το μυνημα μου.

ΥΓ: ζητω συγνωμη απο τουσ mods για το σαρκαστικο υφος αλλα ηρθα εδω γιατι μου αρεσει να συζηταω οχι να μαλωνω και να εκνευριζω κοσμο.Σας υποσχομαι οτι δεν θα δωσω συνεχεια.
:1appl::1appl::1appl:

Akolov
31-01-2008, 20:32
:1appl::1appl::1appl:

(:1appl::1appl::1appl:)^10

SpartanGR
05-02-2008, 23:28
Φιλε Spown ειναι καλο να λεγονται μερικες αληθειες αλλα εσυ το διακωμωδεις και υπερβαλλεις.
Και ευχομαι καποια μερα να καταλαβεις το λαθος σου και να ξαναπαρεις PS3 μιας και το ΠΟΥΛΗΣΕΣ!

jimbrav
05-02-2008, 23:47
και να ξαναπαρεις PS3 μιας και το ΠΟΥΛΗΣΕΣ!

όχι ρεεεε τι λες τώρα.......άσε μας στην ησυχία μας :please2:
μπααα σε καλό σου αμέσως να πάρει ps3 το παιδί .........:angry::angry::angry:

Giannis
06-02-2008, 00:04
τι λέτε ρε παιδιά τώρα πούλησε το ps3? και τι πήρε? sega?

touristas
06-02-2008, 04:05
kala ti na po,katheste kai asxoliste me aidies.as paiksi o kathenas oti goustarei na teleionoume.aman pia!varethika na diavazo vlakies s auto to thread

NonBorn
06-02-2008, 04:33
Don't feed the troll...

vasses
14-02-2008, 13:35
Φιλε Spown ειναι καλο να λεγονται μερικες αληθειες αλλα εσυ το διακωμωδεις και υπερβαλλεις.
Και ευχομαι καποια μερα να καταλαβεις το λαθος σου και να ξαναπαρεις PS3 μιας και το ΠΟΥΛΗΣΕΣ!


Ma den eixe pote playstation3 :rofl: den tha milouse etsi edo evrize to pc pou den mporouse na paixei crysis to atomo sas douleyei telios anaxiopista ta legomena tou

skyrios
21-02-2008, 22:36
εγώ ανησυχώ... για αυτούς που ανησυχούν... για το μέλον του Ps3. ;)


:rofl:

skyrios
21-02-2008, 22:37
Εγώ πιστεύω ότι βιαζόμαστε. Λες και η κονσόλα έκλεισε τον κύκλο της και δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα πια από αυτή. Κάτι καινούργιο και μάλιστα τόσο δυνατό, θες καιρό, ακόμα και χρόνια για να το μάθεις και να το εκμεταλευτείς. Όσο θυμάμαι τα πρώτα παιχνίδια του PS2 και αυτά που βγήκαν στη συνέχεια...ήταν απλά η μέρα με τη νύχτα. Πολύ απλά θέλει υπομονή. Ακόμα και το blu-ray υπομονή θέλει. Όσο πέφτει το κόστος παραγωγής και αξιοποιησής του, από τις εταιρείες παιχνιδιών, τόσο θα αυξάνεται η ποιότητα των games. Υπομονή...

gia mena...sostotatos man:tiphat: :P

redismagik
20-05-2008, 22:10
i konsola exei poli dromo na dianisei gia na piasei ta noumera tou ps2 ,i timi tis kai to kostos ton pexnidion eine i kirioteri etia.an ayta mporesoun na alaxoun i konsola tha diaprepsei giati exei fanatiko koino piso tou....

leone
20-05-2008, 22:35
Παιδια μην ανησυχητε ...... Sony Ps3 Blue ray και ενα κοινο απο πισο φανατικο με αυτα τα πραγματα και τιτλοι που αλλοι δε θα δουν ποτε...... Το μελλον ειναι δικο μας !!!

atomsk
21-05-2008, 20:27
φίλε αν είναι να προβληματίζεσε, πούλα το ps3 και πάρε ένα xbox με 2-3 παιχνίδια.

Όσο για εμένα, την βρίσκω με το PS3 μιας και δεν αφιερώνω 10ώρα καθημερινά στην κονσόλα. Να φανταστείς ακόμα να τελειώσω το GTA και το Lair..και πρέπει να τα τερματίσω πριν βγεί το MGS.

three_brothers1
21-05-2008, 20:38
oti k n peis file to ps3 koitaei t panta apo psila...............eine apla gamato...k oso t pexnidia t erxonte low low....nba 2k9 pes9 cod 5...gt5.....

mootsChios
21-05-2008, 21:00
Μα γιατι ξεθαψατε ενα thread που γραφτηκε πριν 5 μηνες? Κατα την γνωμη και ο ΟP ηταν λιγο υπερβολικος με το οτι δεν υπαρχουν παιχνιδια και για το οτι το online του ειναι ανυπαρκτο. Ολοι βλεπουμε οτι εχει διανυσει πολλα χιλιομετρα απο τοτε, και το μελλον προμυνηεται εκπληκτικο. Οι πωλησεις ανεβαινουν, τα παιχνιδια πληθαινουν και αμφιβαλλω αν καποιος με ps3 θα παει να αγορασει xbox. Ενω το αντιθετο γινεται ολοενα και πιο πολυ.
Ακομα και στην Αμερικη που ειναι microsoft land, το ps3 εχει πουλησει πιο πολυ τους τελευταιους 3-4 μηνες.

Valkyre
21-05-2008, 21:47
Λαζαρε δευρω εξω!

modecris
22-05-2008, 03:17
[...] και αμφιβαλλω αν καποιος με ps3 θα παει να αγορασει xbox. Ενω το αντιθετο γινεται ολοενα και πιο πολυ.

Αυτό το έχω καιρό στο μυαλό μου και ευχαριστώ τον mootsChios που μου δίνει την ευκαιρία να το βγάλω παραέξω.
Έχετε πάρει μια κονσόλα (ps3) με τα όποια πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα κουβαλάει μαζί της.Το ίδιο και εγώ (360).Από εκεί και μετά εγώ,όπως και άλλοι xbox χρήστες,έχουμε στο πρόγραμμα να πάρουμε (κάποια στιγμή) ps3,όχι γιατί είναι καλύτερο αλλά γιατί συμπληρώνει με ευχάριστο τρόπο την τωρινή μας κονσόλα.Καί στα παιχνίδια αλλά και στις υπόλοιπες χρήσεις.
Εσείς δεν νοιώθετε την ανάγκη να πάρετε και κάτι άλλο το οποίο όπως και να το κάνουμε έχει (για να μην πω καλύτερα) διαφορετικά στοιχεία από το ps3;Δλδ είστε 100% καλυμμένοι ως προς τις κονσόλες και δεν έχετε βρει ούτε ένα λόγο για να πάρετε 360;(το rrod μην το αναφέρετε,δεν το λαμβάνω υπόψιν ;))

ΥΓ:Το "εγώ" και το "εσείς" είναι σχετικό,μιλάω για εδώ μέσα που εκτός από 2-3 που θέλουν να πάρουν και άλλους 20 (?) που έχουν ήδη,δεν έχει γίνει καμία άλλη αναφορά.

WolfRathmA
22-05-2008, 04:04
Οπως τα λες mod. Καμια απο τις δυο κονσολες που κατεχω δεν με εχει καλυψη πληρως. Μου αρεσει κατι απο τη μια κονσολα το οποιο μετα δε το εχει η αλλη και παει λεγοντας. Τιποτα δεν ειναι τελειο :D

christos79
24-05-2008, 19:54
Φίλε μην ανησυχείς για το μέλλον του PS3.Νωρίς είναι ακόμα.Εδώ καλά καλά δεν έχουν βγει τα δυνατά του χαρτιά mgs4,killzone 2, gt 5 , god of war και άλλα...Αν και για το μόνο που θα ανησυχούσα προσωρινά είναι γιατι δουλεύει στα περισσότερα games μόνο στα 720 και όχι 1080p.Αλλα στο μέλλον θα φτιαχτεί κι αυτό.Και η x-βομβα αρχικά μόνο 720 πήγαινε και μετά ανέβηκε στα 1080.H κονσόλα έχει πολύ δύναμη και έρχονται παιχνιδάρες

SQP_GR
24-05-2008, 20:05
egw anisixw gia to melon tu xbox 360

christos79
24-05-2008, 20:31
To οποίο...Βράστο...

sosat
04-06-2008, 19:09
Η δική μου ένσταση έχει να κάνει με την ανακολουθία και των δυο κονσολών συγκριτικά με τα παιχνίδια που βγαίνουν και θα εξηγήσω τι εννοώ. To 360 και το PS3 πολυδιαφημίστικαν ως κονσόλες που θα έχουν την δυνατότητα να μας μεταφέρουν στο next gen gaming κάτι που εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν βλέπω να συμβαίνει. Οι δυνατότητες των μηχανών είναι αδιαμφισβήτητες επομένως κάτι δεν γίνεται καλά από μέρους των δημιουργών παιχνιδιών. Είναι σαν να λέμε ότι η Αγγλία κατασκεύασε ένα ηλιακό αυτοκίνητο υψηλών επιδόσεων και μηδενικής κατανάλωσης και ρύπων αλλά η ίδια χώρα δεν έχει την απαιτούμενη ηλιοφάνεια για να κινήσει αυτό το αυτοκίνητο. Από ότι φαίνεται και η sony και η microsoft εξέλιξαν τους τομείς δημιουργίας κονσόλας με πολύ ταχύτερους ρυθμούς απ' ότι συνέβη με τους κατασκευαστές παιχνιδιών. Αντε λοιπόν να σου πουν ότι θα σου χαρίσουν μια ολοκαίνουργια πόρσε αλλά συγχρόνως σου επιβάλλουν να την οδηγείς με κάτω από 120. Θα σε τσίτωνε ή όχι?

atomsk
04-06-2008, 21:12
Η δική μου ένσταση έχει να κάνει με την ανακολουθία και των δυο κονσολών συγκριτικά με τα παιχνίδια που βγαίνουν και θα εξηγήσω τι εννοώ. To 360 και το PS3 πολυδιαφημίστικαν ως κονσόλες που θα έχουν την δυνατότητα να μας μεταφέρουν στο next gen gaming κάτι που εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν βλέπω να συμβαίνει.

Βασικά φίλε είσαι λάθος. Το xbox360 είναι ένα σύστημα με επεξεργαστή βασισμένο στην γνωστή και πολυ-χρησιμοποιημένη αρχιτεκτονική x86 το οποίο απο την αρχή της κυκλοφορίας του το εκμεταλευοντε πολύ καλύτερα απ'οτι το PS3 αφού στην ουσία είναι ένα παντενταρισμένο pc με πολυ κακή ψύξη. Απο την άλλη το PS3 έχει τον cell ο οποίος επίσης δεν είναι κάτι το πρωτοποριακό τεχνολογικά αλλά για το κόσμο του gaming αποτελεί κάτι καινούργιο.

Ότιδίποτε port γίνεται απο το Χbox σε PS3 είναι δεδομένο πως θα είναι χειρότερο εκτός και αν για τον συγκεκριμένο τίτλο αναθέσουν 2 διαφορετικές ομάδες ανάπτυξης (μια για την κάθε κονσόλα, βλέπε GTA4). Ακόμα όμως και σε αυτή την περίπτωση τα εργαλεία ανάπτυξης είναι σε πρώιμα στάδια σε σχέση με αυτά του xbox οπότε δεν μπορούμε ακόμα να πούμε ότι γίνεται το καλύτερο utilisation των πόρων του PS3 ακόμα και όταν σχεδιαστικά ένας τίτλος είναι αποκλείστικός γι'αυτό.

1cell processor = 1 PPE + 8 SPE

Στα επόμενα χρόνια είτε θα δούμε τον ίδιο τον cell σε προσωπικούς υπολογιστές με κάποιες τροποποιήσεις στο Power Processing Element (PPE) είτε θα επικρατήσουν επεξεργαστές γνωστών εταιριών (Intel,AMD) με αρχιτεκτονική παρόμοια αυτής του cell. H Intel ήδη έχει χαρτογραφησει την κυκλοφορία τέτοιου είδους επεξεργαστών μέσα στις χρονιές 2009-2010. Σημείωσε επίσης ότι η επανάσταση που θα φέρει η διάδωση αυτού του τύπου των επεξεργαστών θα είναι μεγαλύτερη απο αυτή των GPUs μιας και πλέον θα έχουμε ξεχωριστά modules της CPU (Synergistic Processing Elements) τα οποία θα εξειδικεύοντε σε διαφορετικές διεργασίες (ΑΙ, physics Κλπ), διεργασίες μερικές των οποίων αναλάμβανε η GPU μέχρι τώρα. Απο εκεί και πέρα όλα εξαρτόντε απο το software και το πώς ο κώδικας της κάθε εφαρμογής θα κάνει utilize καλύτερα αυτά τα SPEs. Αυτό όπως καταλαβένεις απαιτεί χρόνο και λογικό είναι όταν πας απο την μια τεχνολογία στην άλλη να πρέπει να προσαρμόσεις και τον κώδικα σου ανάλογα για να εκμεταλευεται το hardware στα επίπεδα που πρέπει.

Καταλίγοντας, ούτε το xbox ούτε το PS3 ανταποκρίνοντε στις next-gen απαιτήσεις που έταζαν στους καταναλωτές. Η πλάκα είναι ότι το xbox έχει πιάσει ταβάνι και κατα την γνώμη μου πολύ δύσκολα θα δούμε κάτι πρωτοποριακό σε αυτή την κονσόλα απο εδώ και πέρα. Τα gears of war 2, far cry 2, fable δεν είναι οι τίτλοι που θα χαρακτήριζα πρωτοποριακούς. Πιστεύω ότι ένας έμπειρος gamer μπορεί να καταλάβει πότε γίνεται το μεγάλο βήμα. Για εμένα το τελευταίο μεγάλο βήμα που κάναμε ήταν το crysis*. Όπως είπα το xbox είναι ένα παντενταρισμένο pc και αυτός είναι ο λόγος που δεν το προτίμησα. Έχω pc με δυνατότητες καλύτερες του xbox και δεν μου χρειάζεται κονσόλα της οποίας τo 90% των exclusive βγαίνουν σε PC, αν και απο αυτά που βγαίνουν το 80% για εμένα είναι πατάτες, συμπεριλαμβάνοντας το μέτριο gears of war και το απλά καλό mass effect.

*φυσικά μιλάω κυρίως για γραφικά και κατόπιν για gameplay, μιας και τα γραφικά καταναλώνουν περισσότερη επεξεργαστική ισχύ ενός συστήματος.

NonBorn
04-06-2008, 21:12
Η δική μου ένσταση έχει να κάνει με την ανακολουθία και των δυο κονσολών συγκριτικά με τα παιχνίδια που βγαίνουν και θα εξηγήσω τι εννοώ. To 360 και το PS3 πολυδιαφημίστικαν ως κονσόλες που θα έχουν την δυνατότητα να μας μεταφέρουν στο next gen gaming κάτι που εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν βλέπω να συμβαίνει. Οι δυνατότητες των μηχανών είναι αδιαμφισβήτητες επομένως κάτι δεν γίνεται καλά από μέρους των δημιουργών παιχνιδιών. Είναι σαν να λέμε ότι η Αγγλία κατασκεύασε ένα ηλιακό αυτοκίνητο υψηλών επιδόσεων και μηδενικής κατανάλωσης και ρύπων αλλά η ίδια χώρα δεν έχει την απαιτούμενη ηλιοφάνεια για να κινήσει αυτό το αυτοκίνητο. Από ότι φαίνεται και η sony και η microsoft εξέλιξαν τους τομείς δημιουργίας κονσόλας με πολύ ταχύτερους ρυθμούς απ' ότι συνέβη με τους κατασκευαστές παιχνιδιών. Αντε λοιπόν να σου πουν ότι θα σου χαρίσουν μια ολοκαίνουργια πόρσε αλλά συγχρόνως σου επιβάλλουν να την οδηγείς με κάτω από 120. Θα σε τσίτωνε ή όχι?

Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για τα hardware και των 2 μηχανημάτων λέω εγώ... Και καλά το ps3 έχει ψωμί όσον αφορά την εξέλιξη λόγω cell και tweaking. Το 360 είναι 3 risc επεξεργαστές IBM και μία ATI... Γνωστά στους devs αρκετό καιρό τώρα...

pinakas
04-06-2008, 22:30
Εγώ αυτό που βλέπω (και με το τελευταίας παραγωγής παιχνίδι Lego indiana jones) στο 360 και φαντάζομαι και στο ps3 ότι το tearing πάει σύννεφο καθώς και τα framed drops!! Να χέσω τα $%#$# next genaration μηχανήματα. Που να παίζανε και σε native 1080 αναλύσεις.

NonBorn
04-06-2008, 22:36
Εγώ αυτό που βλέπω (και με το τελευταίας παραγωγής παιχνίδι Lego indiana jones) στο 360 και φαντάζομαι και στο ps3 ότι το tearing πάει σύννεφο καθώς και τα framed drops!! Να χέσω τα $%#$# next genaration μηχανήματα. Που να παίζανε και σε native 1080 αναλύσεις.

Είναι η πρώτη γενιά κονσολών που ανεβαίνουν σε τέτοιες αναλύσεις που μέχρι τώρα βλέπαμε μόνο σε monitor pc's... Οπότε και αυτό λέει κάτι στην όλη ιστορία. Next-gen δε σημαίνει super duper hyper γραφικά... Next-gen σημαίνει επόμενη γενιά. Και ναι η επόμενη γενιά του ps2 του gamecube και του xbox είναι η τωρινή όπως την βλέπουμε με τα καλά της και τα προβλήματα της...

Γιατί μερικά πράγματα τα έχουμε παρερμηνεύσει...

Valkyre
04-06-2008, 22:44
τωρα το lego δεν νομιζω οτι αποτελει τρανο παραδειγμα next gen gaming και δουλειας γενικοτερα...

Εγω βλεπω παιχνιδια οπως MGS4/Uncharted/gears bioshock κλπ τα οποια αποτελουν υποδειγματα next gen δουλειας σε κονσολες με φοβερο τεχνικο τομεα.

Τα multiplatform κατα 90% ειναι για τα μπαζα.Το αν θα εχουν τελειο framerate ή οχι δεν εξαρταται απο τις δυνατοτητες τους , αλλα κυριως απο την ορεξη των δημιουργων...

jorgedept
05-06-2008, 14:07
κάτω το PS3!!! Long Live The Queen

agent_sumo
05-06-2008, 16:33
Το μέλλον του ps3 μια χαρά φαίνεται...το μελλον των blurays (ιδίως στην Ελλαδα) ειναι δυσοίωνο...κρίμα..και ήταν ένας από τους σημαντικότερους λόγους που πήρα το ps3...

gavrosdr
05-06-2008, 16:35
μπααα, μια χαρα θα πανε τα blue-ray...απλως θα καθυστερηση να αναπτυχθει η αγορα τους μιας και η ελλαδα ειναι πιο πισω απο τις αλλες χωρες συνηθως...

sosat
05-06-2008, 18:58
ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΤΗΣ SONY ΓΙΑ ΤΟ PS3

"It’s probably too cheap…"
– Ken Kutaragi, Regarding the $499 to $599 price point

"…for consumers to think to themselves ‘I will work more hours to buy one’. We want people to feel that they want it, irrespective of anything else."
– Ken Kutaragi, explaining their marketing goals for the PS3

"I don't think the battle would be any different with or without Grand Theft Auto... I don't think it (losing Grand Theft Auto would) hurts us. No, I really don't."
- Jack Tretton, Sony Computer Entertainment America president and CEO

"The first five million are going to buy it (PS3), whatever it is, even [if] it didn't have games."
- David Reeves, Sony Computer Entertainment Europe CEO

"Microsoft does not concern us. Microsoft is not a technology company."
- Nobuyuki Idei, Sony chief corporate adviser in an interview with BBC NEWS

"A bit pricey."
- Michael Ephraim, Managing Director of Sony Computer Entertainment Australia, speaking about Nintendo Wii in an interview with the age.com.au

"There’s this sort of misunderstanding that the Blu-ray disc player for movies is somehow burdening the console with unnecessary cost. That is completely not true... Once we had that storage capacity on Blu-ray Disc, adding the movie playback functionality was extremely cost-effective, [the cost] is actually non-existent."
- Phil Harrison, regarding the wholesale cost of the system’s Blu-ray player

"Nobody will ever use 100% of PS3's capability"
- Phil Harrison, president of Sony Computer Entertainment's Worldwide Studios speaking with MTV news.

"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

"I have no concerns about the competition."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios speaking at the Game Developer Conference

"I don’t think we’re arrogant."
– Phil Harrison, regarding consumer perception of Sony

Εγώ πλέον αρχίζω να ανησυχώ για το μέλλον της ΣΟΝΥ

SQP_GR
05-06-2008, 19:04
prosexe min xasis ton ipno su ,giati pai apoti les gia klisimo to magazi,krima pali kala pu tha prolavume na paixume to mgs4

PDS
05-06-2008, 19:09
Εγώ πλέον αρχίζω να ανησυχώ για το μέλλον της ΣΟΝΥ

To τι ειπε ο ενας και ο αλλος δεν εχει απολυτος καμια σημασια.
Για το ps2 υπηρχαν αντιστοιχες ''ατακες''.

Valkyre
05-06-2008, 20:24
ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΤΗΣ SONY ΓΙΑ ΤΟ PS3

"It’s probably too cheap…"
– Ken Kutaragi, Regarding the $499 to $599 price point

"…for consumers to think to themselves ‘I will work more hours to buy one’. We want people to feel that they want it, irrespective of anything else."
– Ken Kutaragi, explaining their marketing goals for the PS3

"I don't think the battle would be any different with or without Grand Theft Auto... I don't think it (losing Grand Theft Auto would) hurts us. No, I really don't."
- Jack Tretton, Sony Computer Entertainment America president and CEO

"The first five million are going to buy it (PS3), whatever it is, even [if] it didn't have games."
- David Reeves, Sony Computer Entertainment Europe CEO

"Microsoft does not concern us. Microsoft is not a technology company."
- Nobuyuki Idei, Sony chief corporate adviser in an interview with BBC NEWS

"A bit pricey."
- Michael Ephraim, Managing Director of Sony Computer Entertainment Australia, speaking about Nintendo Wii in an interview with the age.com.au

"There’s this sort of misunderstanding that the Blu-ray disc player for movies is somehow burdening the console with unnecessary cost. That is completely not true... Once we had that storage capacity on Blu-ray Disc, adding the movie playback functionality was extremely cost-effective, [the cost] is actually non-existent."
- Phil Harrison, regarding the wholesale cost of the system’s Blu-ray player

"Nobody will ever use 100% of PS3's capability"
- Phil Harrison, president of Sony Computer Entertainment's Worldwide Studios speaking with MTV news.

"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

"I have no concerns about the competition."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios speaking at the Game Developer Conference

"I don’t think we’re arrogant."
– Phil Harrison, regarding consumer perception of Sony

Εγώ πλέον αρχίζω να ανησυχώ για το μέλλον της ΣΟΝΥ

Eγω ολα τα παραπανω τα μεταφραζω "οτι θυμαμαι χαιρομαι"...

Βαλε και καμμια δηλωση απο το 1980 βρε φιλε...και μια απο το 1970 για το betamax...

Ολες οι παραπανω δηλωσεις ειναι το λιγοτερο αρχαιες πλεον.
Ασε που πληθος των δηλωσεων αυτων ειναι απο ατομα που δεν ειναι στην Σονυ πια (δυστυχως).

Μπορω ανετα να βρω αντιστοιχες δηλωσεις απο οποιαδηποτε εταιρεια που ασχολειται στο χωρο.Αλλα οποιαδηποτε οχι αστεια...

modecris
06-06-2008, 03:10
Όταν έκαναν αυτές τις δηλώσεις όμως ήταν υψηλόβαθμα στελέχη της sony.Ούτε ο χρόνος το αλλάζει αυτό αλλά ούτε το γεγονός ότι αυτό αποτελεί πάγια τακτική όλων των εταιριών.Να το βλέπουμε απλά για να καταλάβουμε επιτέλους κάποια στιγμή πως η δουλειά τους είναι να μας δουλεύουνε - με απώτερο σκοπό να γίνουμε πελάτες τους - και η δικιά μας να τα ακούμε βερεσέ μέχρι να κρίνουμε οι ίδιοι.

SQP_GR
06-06-2008, 10:09
to alo me ton toto to xeris ,lopon
i microsoft eixe diloso oti den xriazotan stin arxi hdmi thira to xbox,alla meta tin evalan2meta elegan oti den xriazonte pano apo 20 giga skliro kai otan to ps3 eirthe me 60 meta evalas 120 mono 180 europula 3meta ipan den xriazomase na ipostirixume hd format alla meta piran kai evalan to hd dvd opu kai to ipian apo tin sony ti kakomira dio eteriares kolosi i microsoft kai i tosiba ,e min su fani paraxeno an ta xristugena dume to super xbox me to blu rai diladi ena imitasion gia mena ps3 meta apo 3 xronia apo to ps3,mes tin protoporia diladi ayti i micro

msnes7
06-06-2008, 10:21
"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

Tι λέει ρε ο γύφτος?

atomsk
06-06-2008, 11:29
to alo me ton toto to xeris ,lopon
i microsoft eixe diloso oti den xriazotan stin arxi hdmi thira to xbox,alla meta tin evalan2meta elegan oti den xriazonte pano apo 20 giga skliro kai otan to ps3 eirthe me 60 meta evalas 120 mono 180 europula 3meta ipan den xriazomase na ipostirixume hd format alla meta piran kai evalan to hd dvd opu kai to ipian apo tin sony ti kakomira dio eteriares kolosi i microsoft kai i tosiba ,e min su fani paraxeno an ta xristugena dume to super xbox me to blu rai diladi ena imitasion gia mena ps3 meta apo 3 xronia apo to ps3,mes tin protoporia diladi ayti i micro

Αυτό ακριβώς που έλεγα, το xbox είναι παντεταρισμένο pc το οποίο βγαίνει σε διαφορετικές εκδόσεις με την πάροδο του χρόνου για να μπορέσει να ανταπεξέλθει στους τεχνολογικούς ρυθμούς. Αυτό όμως δεν είναι χαρακτηριστικό κονσόλας αλλά προσωπικού υπολογιστή. Απο την αρχή η MS φαίνεται ότι είναι διστακτική και δεν έχει συγκεκριμένο πλάνο για το xbox σε αντίθεση με την Sony που έχει πεί οτι θα "τρέξει" το PS3 10 χρόνια.Αυτό φαίνεται απο το γεγονός ότι δεν ενσωμάτωσαν το HD-DVD ή και απο την ποιοτικά απαράδεκτη κατασκευή του xbox που οδήγησε συμπτωματικά στο 30% failure rate της κονσόλας τον πρώτο χρόνο. Δεν τους νιάζει πόσο θα κρατήσει το xbox αλλά πόσα κομμάτια θα πουλήσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται, απρα κόλα καταστάσεις δηλαδή.

Πριν ένα χρόνο δεν έβγαινε και κανένα game άνω τον 4.5gb ..τώρα πλέον όλο και πιο συχνά βλέπω τίτλους των 7+gb. Είναι δεδομένο ότι το μέγεθος των παιχνιδιών έχει αυξητική πορεία. Διπλασιάστικε σχεδόν, μέσα σε ένα χρόνο! Τι θα κάνει λοιπόν η MS? Επειδή βλέπω τους MS reps και γελάνε όποτε τους αναφέρουν το BD είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν άλλο δρόμο...αυτόν του online; Δηλαδή μεγαλύτερα παιχνίδια μόνο online; Και άντε να γίνει κάτι τέτοιο..για να κατεβάσεις ένα παιχνίδι των 10gb θα θες πόσες ώρες; Αnyway εμένα αυτό το μοντέλο μου φαίνεται πολύ ριψοκίνδυνο

Valkyre
06-06-2008, 17:43
Όταν έκαναν αυτές τις δηλώσεις όμως ήταν υψηλόβαθμα στελέχη της sony.Ούτε ο χρόνος το αλλάζει αυτό αλλά ούτε το γεγονός ότι αυτό αποτελεί πάγια τακτική όλων των εταιριών.Να το βλέπουμε απλά για να καταλάβουμε επιτέλους κάποια στιγμή πως η δουλειά τους είναι να μας δουλεύουνε - με απώτερο σκοπό να γίνουμε πελάτες τους - και η δικιά μας να τα ακούμε βερεσέ μέχρι να κρίνουμε οι ίδιοι.

το ειπα αλλωστε οτι ολες οι εταιρειες ακολουθουν την ιδια πολιτικη.Ομως βλεπεις υπαρχουν καποιοι , οι οποιοι νομιζουν οτι καποιες μεγαλοεταιρειες νοιαζονται γι αυτους...ειναι το λιγοτερο , αστειο να πιστευεις κατι τετοιο.

vasses
06-06-2008, 19:03
"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

Tι λέει ρε ο γύφτος?

em giayto pige na vouliaxei to ps3 me tis malakies pou lege tora o karagkiozopoulos pige stin infogrames kai leei to mellon tou gaming einai ta multiplatform:badpc::fryingpan: o antropos einai gia ta mpaza

Valkyre
06-06-2008, 19:59
o Phill Harrisson γυφτος??

Συγνωμη αλλα ηταν απο τους ανθρωπους που βοηθησαν το PS3 στις δυσκολες ωρες του οσο κανενας αλλος.Αν δεν υπηρχε αυτος, δεν θα υπηρχε και ενας αναλογος αριθμος projects.

Επισης ,μερικοι, εχετε την ταση να περνετε μια δηλωση και να την κανετε επικεφαλιδα , κανοντας την να φαινεται σαν το "ευαγγελλιο" αυτουνου που το ειπε.Εσεις αραγε δεν εχετε πει ποτε σας κατι , το οποιο ειναι ισως τραβηγμενο?Δεν σας εχουν παρεξηγησει ποτε απο τα λεγομενα σας?Εισαστε τελειοι?

Εγω επειδη παρακολουθουσα την πορεια αυτου του ανθρωπου , εχω να πω , πως πραγματικα ο εν λογω κυριος ηταν σπουδαιος στην δουλεια του και βοηθησε παρα πολυ την Σονυ και με την πολυ καλη και συμπαθητικη συμπεριφορα του στις δηλωσεις (στο συνολο τους...) και στις παρουσιασεις του , αλλα και στην βοηθεια του προς το PS3.

Επισης Vasses , καλο θα ηταν να μαθεις οτι ο Phill Harrisson εφυγε απο μονος του απο την Sony , δεν τον εδιωξε η Sony.Και μαλιστα η Sony τον ηθελε οσο τιποτα αλλο να μεινει...και προσπαθησε και να τον κρατησει.

Μην βαζετε ταμπελες στους ανθρωπους απο μια δηλωση.Η συνολικη προσφορα του Phill ηταν τεραστια.

SQP_GR
06-06-2008, 20:04
pestus ta giati auto to topik den tha kratisi gia poli meta to mgs4

jorgedept
06-06-2008, 20:06
o Phill Harrisson γυφτος??

Συγνωμη αλλα ηταν απο τους ανθρωπους που βοηθησαν το PS3 στις δυσκολες ωρες του οσο κανενας αλλος.Αν δεν υπηρχε αυτος, δεν θα υπηρχε και ενας αναλογος αριθμος projects.

Επισης ,μερικοι, εχετε την ταση να περνετε μια δηλωση και να την κανετε επικεφαλιδα , κανοντας την να φαινεται σαν το "ευαγγελλιο" αυτουνου που το ειπε.Εσεις αραγε δεν εχετε πει ποτε σας κατι , το οποιο ειναι ισως τραβηγμενο?Δεν σας εχουν παρεξηγησει ποτε απο τα λεγομενα σας?Εισαστε τελειοι?

Εγω επειδη παρακολουθουσα την πορεια αυτου του ανθρωπου , εχω να πω , πως πραγματικα ο εν λογω κυριος ηταν σπουδαιος στην δουλεια του και βοηθησε παρα πολυ την Σονυ και με την πολυ καλη και συμπαθητικη συμπεριφορα του στις δηλωσεις (στο συνολο τους...) και στις παρουσιασεις του , αλλα και στην βοηθεια του προς το PS3.

Επισης Vasses , καλο θα ηταν να μαθεις οτι ο Phill Harrisson εφυγε απο μονος του απο την Sony , δεν τον εδιωξε η Sony.Και μαλιστα η Sony τον ηθελε οσο τιποτα αλλο να μεινει...και προσπαθησε και να τον κρατησει.

Μην βαζετε ταμπελες στους ανθρωπους απο μια δηλωση.Η συνολικη προσφορα του Phill ηταν τεραστια.


+1

and +rep αλλά δεν μπορώ :p

Slay
06-06-2008, 20:36
+1

and +rep αλλά δεν μπορώ :p
μπορω εγω ομως :D , οντως με καλυψε εντελως ο Val , μην τα μηδενιζουμε ολα.

vasses
07-06-2008, 04:01
nai kala poies diskoles stigmes to onoma playstation pote den perase diskoles stigmes kai oyte tha perasei oyte xreiazetai harrisons , mia 10 etia kiriarxei sioplila xoris diloseis apo tous diaforous akatanomastous
Ta teleutaia xronia to vrikame moda na vgainei o kathe ypsilovathmos kai na kanei diloseis stis poliseis kathe mina
I epitixia tou ofeiletai ston megalo arithmo studios kai team programmatiston pou mazeyei kata kairous kai kanoune thaumata
O harisson kai o kathe harisson itane ena styl diythinon simvoulos ferefono ton metoxon apla etixe na einai sto lansarisma tou ps3 kai tou dosane poli dimosiotita
Min psaronete me onomata se poliethikes dioikiei to sunolo (sumvoulio metoxon) pou anevokatevazei dioikiseis oxi o enas pou fainetai ap exo

sosat
07-06-2008, 18:29
Αυτό που ήθελα να καταδείξω δεν ήταν η απογοήτευση μου επειδή η σονυ δεν με αντιμετωπίζει σαν "παιδί" της αλλά το πόσο υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Και αυτό σίγουρα δεν είναι καθόλου καλός σύμβουλος για οποιαδήποτε εταιρία όσο μεγάλη κι αν είναι αυτή. Ειδικά για τις δηλώσεις του Phil Harrison ήταν οι πλέον προκλητικές

"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

"I have no concerns about the competition."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios speaking at the Game Developer Conference

"I don’t think we’re arrogant."
– Phil Harrison, regarding consumer perception of Sony

Αν αυτός δεν είναι αλαζόνας τότε ποιός?? Να μου κάνουν την χάρη αλλά νομίζω ότι την έχουν δει εκεί στην σονυ

desperate_gamer
07-06-2008, 22:00
Αυτό που ήθελα να καταδείξω δεν ήταν η απογοήτευση μου επειδή η σονυ δεν με αντιμετωπίζει σαν "παιδί" της αλλά το πόσο υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Και αυτό σίγουρα δεν είναι καθόλου καλός σύμβουλος για οποιαδήποτε εταιρία όσο μεγάλη κι αν είναι αυτή. Ειδικά για τις δηλώσεις του Phil Harrison ήταν οι πλέον προκλητικές

"The PlayStation 3 is a computer. We do not need the PC."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios, in an interview with GameSpot

"I have no concerns about the competition."
- Phil Harrison, president of Sony Worldwide Studios speaking at the Game Developer Conference

"I don’t think we’re arrogant."
– Phil Harrison, regarding consumer perception of Sony

Αν αυτός δεν είναι αλαζόνας τότε ποιός?? Να μου κάνουν την χάρη αλλά νομίζω ότι την έχουν δει εκεί στην σονυ

Κι εμένα μια απλή απομονωμένη ατάκα, χωρίς τα συμφραζόμενα δεν μου λέει τίποτα. Για τη πρώτη ερώτηση θα μπορούσε να αναφέρεται αποκλειστικά στη σύγκριση multimedia δυνατοτήτων του PS3 και του PC. Στη δεύτερη, θα μπορούσαν να τον είχαν ρωτήσει "πώς βλέπετε τον ανταγωνισμό και τι κινήσεις κάνει η Sony για να τον αντιμετωπίσει;" και στην τρίτη μιλάει για το consumer perception δηλαδή (απ' ότι κατάλαβα) οι πελάτες δεν θεωρεί τη Sony αλαζονική...

Όπως βλέπεις τα απλά quotes δεν λένε τίποτα. Και που τα είπαν αυτά, εμένα τι με ενοχλεί; Τα παιχνίδια μου τα έχω. Το Playstation 3 ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου και είμαι ένας ικανοποιημένος πελάτης της.

slayeras
18-07-2008, 15:25
Reasons why 2009 > 2008 for PS3 (http://talkplaystation.com/reasons-why-2009-2008-for-ps3/)

Posted by Talk Playstation
on Jul.18, 2008 at 1:59 am

So what has the Playstation 3 got to offer in the year 2009 and how it will be better than 2008. Don’t get me wrong, 2008 has a very strong line up with the following games being released; Socom Confrontation, Wipeout HD, LittleBigPlanet, Motorstorm 2 and Resistance 2. It doesn’t stop there, 2009 will be even better!
First of all, Killzone 2 will be released at the beginning of 2009, february, which will make a great start to the year. Again, it doesn’t stop there. InFamous, another great looking game that will be available in Spring 2009. Finally Home will be released after being in Open Beta towards the of this year after a fair few delays.
Although Final Fantasy XIII has been made multi-platform and will appear on the Xbox 360 outside of Japan, but most likely sell better on the PS3 because PS3 has from now until the end of 2009 to catch the 360 up. The series has always been more popular in Japan anyways which is why its staying as a PS3 exclusive.
The one everyone has been waiting for, God of War III. Look how good God of War and God of War II looked on the PS2, breathtaking! God of War III is set to raise the bar even further and demonstrate what the PS3 can really do, just like GOW2 did with the PS2. Sony has said that GOWIII could appear in 2009.
Massive Action Game is believed to be released as early as spring 2009, a game that promises a massive 256 player online battle, another PS3 exclusive that will drop some jaws.
Not really a game but a price cut will almost definitely happen in 2009 if it doesn’t happen in 2008. If a price cut is due this year it will most likely be around xmas time. If a price cut does happen this year i think 2009 will see a price cut later on in the year.
Firmware updates - what will be available in 2009? As you know firmware updates have contributed to the success of Playstation Network and beyond and it can only get better via future firmware updates.
Uncharted 2 will be released in 2009 at some point, i can’t see it being release this year at all. Uncharted Drake’s Fortune is a fantastic game and a sequel would be just brilliant.
Gran Turismo 5. Although recently believed that it may not hit the shelves until 2010 it could still make it out by the end of 2009. GT5 will be the most complete racing game, containing a proper career mode.
Have you heard of Heavy Rain? This game is supposed to be coming out this fall but i think it will slip into 2009.
Other games that could be released in 2009


Wardevil
Tekken 6
White Knight Chronicles
A new Naughty Dog game
Insomniac Games will release something
Team ico’s new game

There’s probably more games to come in 2009 these are just some of the highlights. 2008 isn’t over yet with games such as GTA4, GT5P and MGS4 already out and more to come as suggested at the beginning of this post, 2008 will be very hard to beat… can you think of anymore 2009 games? Will 2009 beat 2008?


http://talkplaystation.com/reasons-why-2009-2008-for-ps3/

gepe13
18-07-2008, 15:31
εγω ανησυχω για την ορθογραφια του τιτλου στο thread και για το στομαχι μου γιατι πειναω

atomsk
18-07-2008, 22:52
το αρθρο που έβαλε ο slayeras έχει τον πιο ηλίθιο τίτλο που μπορεί να δεί κάποιος σε άρθρο για κονσόλα σαν το PS3.

το lifespan είναι 10 χρόνια...μπορώ να πώ άνετα και εγώ ότι 2010>2008. Μα καλά τα σκέφτοντε πολύ για να τα γράψουν ; :P To 2008 το χαρακτηρίζουν σαν την χρονιά του PS3 όχι επειδή θα βγούνε όλα τα γαμάτα IPs μέσα σε αυτό το έτος, αλλά επειδή το PS3 ξεκινάει να πέρνει τα πάνω του.

three_brothers1
18-07-2008, 22:53
το αρθρο που έβαλε ο slayeras έχει τον πιο ηλίθιο τίτλο που μπορεί να δεί κάποιος σε άρθρο για κονσόλα σαν το PS3.

το lifespan είναι 10 χρόνια...μπορώ να πώ άνετα και εγώ ότι 2010>2008. Μα καλά τα σκέφτοντε πολύ για να τα γράψουν ; :P
oxi mono ili8io alla k anor8ografo....

SQP_GR
19-07-2008, 00:27
minxexnate to valkiria+agency ton dekenvri =ps3 kolasi kathe mina kai apoklistikotita tumbanooooooooooooooooooooo

Mugiwara GR
20-07-2008, 16:17
Εγω πιστευω πως το PS3 εχει μελλον, βασικα απο δω και περα εχει μελλον γιατι μιας και ολοι εχουν λιωσει στο 360 μπορουν πλεον να το αγορασουν δια δευτερη κονσολα η για bluray player.

MaRkUs_
20-07-2008, 21:59
Εγω πιστευω πως το PS3 εχει μελλον, βασικα απο δω και περα εχει μελλον γιατι μιας και ολοι εχουν λιωσει στο 360 μπορουν πλεον να το αγορασουν δια δευτερη κονσολα η για bluray player.
ναι εσύ που δεν έχεις λεφτά να το πάρεις για πρώτη περίμενε να πάισει στα 150 ευρώ να το πάρεις για δεύτερη κονσόλα!!γιατί τότε θα λανσάρετε το ps4 και θα έχουμε εκείνει για πρώτη!!!!MOYAXAXAXAXA

Mugiwara GR
21-07-2008, 20:38
Το θεμα ειναι οτι μπορεις να γλυτωσεις απ ευθειας 150 ευρω αγοραζωντας ενα 360

TopGunZ
21-07-2008, 20:40
Ναι αλλά κάποιοι δεν έχουν τα λεφτά να πειραματίζονται με phailware όπως το 360. Εγώ έπαθα και έμαθα, αλλά δεν είχε μεγάλο οικονομικό αντίκτυπο.

SQP_GR
21-07-2008, 21:20
mpa me 2 apoklistikotites gia ton ximona utes 100 eyro den dinw megale

wesker
23-07-2008, 11:30
@MugiwaraGR: Ότι πληρώσεις παίρνεις...

Stevepredator
25-07-2008, 15:51
Συγνώμη αλλά έχει προσέξει κανένας το MAG που είναι exclusive για το ps3 σημειώστε μόνο αυτό 256 παίκτες online ταυτόχρονα και δεν μπορεί να καταφέρει κάτι παρόμοιο καμία κονσόλα από αυτό να καταλάβετε τις δυνατότητες του ps3 άρα μόνο ένα είναι σίγουρο το μέλλον μας ανήκει

Valkyre
26-07-2008, 01:42
To μελλον του PS3 μια χαρα ειναι.Το μονο μελανο σημειο του ειναι τα πολλα shooter δυστυχως.Καθε νεο exclusive Μοιαζει να ειναι και αυτο ενα shooter.

Αυτη η αναγκη ικανοποιησης του αμερικανικου κοινου σε αυτο το gen μας εχει φαει.

Δεν λεω και εγω τρελαινομαι για shooter , αλλα Resistance 2 , Killzone 2 , MAG κλπ κλπ mulit shooter , ε παει πολυ!

Το σιγουρο ειναι οτι προβλημα το PS3 δεν εχει, οσο ασχημα και αρνητικα και αν το δυσφημιζει ο ηλεκτρονικος τυπος (ιδιως αμερικανικος).

kostasb13
26-07-2008, 02:23
Aπο την πρωτη μερα κυκλοφοριας του μιλανε καποιοι για τοστιερες, μνημοσυνα, τελειωμενες υποθεσεις κτλ...ειπαμε, καποια πραγματα μεχρι στιγμης δεν εχουν παει οπως τα περιμεναμε, υπαρχουν καποια θεματα σχετικα με τις πωλησεις, exclusives που χανονται και αναβολες παιχνιδιων αλλα ελεος με τους "προφητες" του ιντερνετ και τους διαφορους ''ειδικους" της πλακας στα sites και forums. Εγω ειμαι βεβαιος οτι τα πραγματα αργα ή γρηγορα θα γινουν οπως πρεπει, το brand playstation εχει πολυ μεγαλο ειδικο βαρος για να παιζουν καποιοι μαζι του, αρκει η sony να κανει αυτα που πρεπει να κανει και μας εχει συνηθισει στο παρελθον και να φερει τις βελτιωσεις εκει που χρειαζονται. Μια χαρα μελλον εχει το ps3, ακομα δεν εχουμε δει τιποτα