PDA

View Full Version : Assasin's Creed Requirements



Chill
23-01-2008, 02:57
The list of minimum system requirements is as follows:

Processor: Dual core processor 2.6 GHz Intel Pentium D or AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
RAM: 2 GB (3 GB recommended)
Video Card: 256 MB DirectX 10.0�compliant video card or DirectX 9.0�compliant card with Shader Model 3.0 or higher (512 MB video card recommended) (see supported list)*
Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0 compliant sound card (5.1 sound card recommended)
DirectX Version: DirectX 10.0 libraries (included on disc)
DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
Hard Drive Space: 12 GB
Peripherals Supported: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360 Controller for Windows recommended)

Ahahahahha το έκανε η ubi το θαύμα της πάλι....Παιδιά μιλάμε για MINIMUM REQ. Ξεπερνάνε κατά πολύ τις αντίστοιχες του crysis, δεν πάνε καλά εκεί στην ubi.

Αν δεν μιλάμε για κάτι τρομερά εξαιρετικό στον γραφικό τομέα (και γνώμη μου καλύτερο του crysis δεν μπορεί να βγει στον οπτικό τομέα το συγκεκριμένο) οι προγραματιστές της ubi παίρνουν χωρίς αντίπαλο το βραβείο "άχρηστοι προγραμματιστές".

Όξω ρε να κλείσετε ή να καταντήσετε παράρτημα της EA.

Valkyre
23-01-2008, 04:30
^^ Chill , h EA tha parameinei h koryfi tis koryfis twn "axristwn" kai pantelws "asxetwn" programmatistwn.Den ginetai na toys ftasei kaneis... oti kai an bgalei...

EA , i etaireia poy xreiazetai 3 mines gia na kanei release ena game se : xbox , xbox360 , ps2 , psp , ps3 , PC , Wii, Ds, GBA , kai mobile phones...

Ma tw Theo eyxomai pragmatika na katastrafei olosxerws h EA , apotelei th mastiga sthn poiothta twn shmerinwn videogames.Kai min viastoyn na poyn merikoi oti ta lew ayta epeidi kanoyn asxima ports sto PS3.Exw na agorasw "proion" EA apo tote poy vgike sthn agora to PS2.

Einai apla aisxroi.Ta mona paixnidia EA poy aksizoyn , einai ayta poy h idia h EA den exei dimiourghsei , alla exei apla kanei publish opws : Crysis, Burnout klp.

Oti exei sxediastei kai dimiourgithei apo EA einai apla emetos.

Chill
23-01-2008, 11:07
Είπα "ή να καταντήσετε". Δηλαδή ακόμα χειρότερα από αυτό που είναι :angry:.

Η ubi κυκλοφόρησε το splinter cell double agent το οποίο ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ απροβλημάτιστα στις 8800gtx. Δεν έβλεπες γραφικά εν ολίγοις και η απάντηση στα online fora του παιχνιδιού ήταν "δεν σκοπεύουμε να κάνουμε patch realese σύντομα για τους κατόχους"........Aπό εκείνη την ημέρα εγώ την ξέγραψα :fryingpan:. Να μην αναφέρω τα crashes στο hitman blood money, να μην αναφέρω την χρησιμοποίηση starforce και 1002 ακόμα. Anyway πάμε offtopic και θα κράζει ο nonborn :rant:.

NonBorn
23-01-2008, 12:31
Tώρα χώστε τα όσο θέλετε. :p :p :p

To καλύτερο όλων και πέρα για πέρα αληθινό με το οποίο συμφωνώ 1000% είναι αυτό που ειπώθηκε από τον Valkyre:


Αποτελεί τη μάστιγα στην ποιότητα των σημερινών videogames!

georgios
23-01-2008, 13:45
ego 2 logous vlepo gia autes tis apetisis. i ta pc ine kuvades i exun grameno to pc gaming. ke gia tus 2 logus ego ime mazi tus.

pexnidi sto pc ine san na pezis kazino. random telios to poso kala tha su peksi

Chill
23-01-2008, 16:04
Κουβάδες? Roflmao :rofl:
Γραμμένο? Roflmao^n :rofl:

Απλά η Ubi είναι ο άρχων την αχρηστίας στον προγραμματισμό. Εντάξει γνωρίζουμε ότι υπάρχουν συμφωνίες να pushάρουν τις απαιτήσεις των παιχνιδιών για να κινείται και η αγορά του hardware όμως στο συγκεκριμένο παιχνίδι οι απαιτήσεις ξεπερνούν κάθε όριο. Δεν μας προσφέρει στον οπτικό τομέα κάτι το εξαιρετικό που να δικαιολογεί τις απαιτήσεις. Προφανώς και πρόκειται για κάποιο φτωχό port που δεν έγινε καν το στοιχειώδες optimization. Δεν πειράζει άπατο θα πάει όπως και διάφορες άλλες πατάτες ports. Σιγά μην περιμένουμε την Ubi για να παίξουμε ένα παιχνίδι της προκοπής......

desperate_gamer
23-01-2008, 17:24
Η EA είναι τα McDonald's της βιομηχανίας των βιντεοπαιχνιδιών...

Εγώ την Ubisoft την είχα σε εκτίμηση λόγω των εξαιρετικών Beyond Good & Evil και Prince of Persia, αλλά πώς ξέπεσε έτσι δεν μπορώ να καταλάβω.

Τουλάχιστον στο PC θα βάλουν υποτίτλους στο Assassin's ή μήπως μαζί με υποτίτλους θα έπρεπε ο υπολογιστής να έχει περισσότερη RAM; :P

vasses
02-02-2008, 20:46
ego 2 logous vlepo gia autes tis apetisis. i ta pc ine kuvades i exun grameno to pc gaming. ke gia tus 2 logus ego ime mazi tus.

pexnidi sto pc ine san na pezis kazino. random telios to poso kala tha su peksi

Simfono kouvades anavatmisis exoune kantasei ta pc :badpc: xoneis sinexeia .
To drake fortune i to mgs4 pou erxetai tora poios xerei ti super pc tha xreiazotane gia na paixei

klepidas
04-02-2008, 19:34
den sas xalase to fifa kai to paradise pistevo gia isixa me tin ea lol........den prokeitai na einai ta pragmatika requirnet APOKLIETE

klepidas
04-02-2008, 19:35
sorry gia to proto mperdepsa ta thread alla to deutero isxiei

sickness_
07-02-2008, 01:35
εχουνε ξεφυγει πραγματικα.
Δηλαδη για τα νεα παιχνιδια για να τα ευχαριστιεσαι πρεπει να εχεις 2000+ e υπολογιστη.
νταξι.

Chill
12-04-2008, 18:44
Το παιχνίδι παρόλες τις μπούρδες που έχουν κάνει οι προγραμματιστές (περιμένουμε εναγωνίως το patch :D) είναι τουλάχιστον 10 κλάσεις ανώτερο από την έκδοση του ps3 στα όλα του. Επιτέλους μπορείς να χαρείς τα σκηνικά του παιχνιδιού χωρίς να πηγαίνεις με οριακά frames όπως στο ps3........

Vibration ούτε στο pc υπάρχει.......subs απόντες και πάλι......να μην μιλήσω για το 360 controller for win στο οποίο τα κουμπιά είναι εντελώς σκατά ενώ οι devs είχαν πει πως θα υπάρχει ειδική υποστήριξη για τον συγκεκριμένο μοχλό. UBI FTL

Η παρακάτω κοπελιά ήταν lead dev στο AC. Το ονοματάκι της Jade Raymond........

http://media.canada.com/canwest/143/jaderay.jpg
http://bloggbilder.aftonbladet.se/images/5427/img_451c50c763117.jpg
http://www.xboxgazette.com/i/AC_Jade_Raymond.jpg
http://www.vidaextra.com/images/JadeRaymond.jpg
http://www.elecplay.com/screenshots/features/e32006/e3d2_04.JPG
http://upload.tastyspoon.com/uploads/200706/jade_raymond_and_team.jpg

Καλό έτσι? Ωστόσο για να ξαναγοράσω παιχνίδι της θα πρέπει να προσφέρει και παραπάνω υπηρεσίες......


http://zapalley.com/media/Jade-Raymond-Comic.jpg

Για τον απλό λόγο ότι τα 45 ευρώ που μου κόστισε η αγορά του game στο ps3 μόνο ως χαμένα λεφτά μπορώ να τα λογαριάσω......

Το δάχτυλο που λείπει από τον altair που να είναι άραγε......? Σε καμιά φαντασίωση της Jade να υποθέσω xD?

Άντε στην κουζίνα σου κοπέλα μου, τα παιχνίδια λυπάμαι αλλά ακόμα παραμένουν ΑΝΤΡΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ.

klepidas
12-04-2008, 18:47
για τις φωτογραφίες ++++rep αλλα δεν θα συμφωνήσω αυτή η κοπελιά έφτιαξε ένα καταπληκτικό παιχνίδι α και --rep για αυτά που γράφεισ πιο πάνω

Chill
12-04-2008, 18:57
Κοίτα klep αν με τα loading times του ps3 και τα οριακά frames χαρακτηρίζεις το παιχνίδι εκπληκτικό αν έβλεπες και την pc έκδοση θα ζαλιζόσουν :D. Το παιχνίδι στο ps3 ποτέ δεν μου έκανε κλικ, τώρα δε που είδα και την pc edition μπορώ να πω ότι ούτε για φρισμπι το καλοκαίρι δεν κάνει το blu ray του παιχνιδιού.

Η gpu μου κοντεύει σε μερικούς μήνες να κλείσει τα 2 χρόνια.....το παιχνιδάκι το τρέχει smooth στα 1080p με όλα όσα καλούδια μπορώ να πειράξω από το nvidia control panel στο full. Στο ps3 στα 720p σερνόμενο.... PC's sux in gaming. TRUE TRUE :D. Αnd ps3 roxxxxxx in multiplattform gaming. Sooooooooo TRUE :rofl:

Edit: Καλά ρε klep μου αν μου έβαλες -------rep για τα παραπάνω τώρα τι θα μου βάλεις :giggle:?

klepidas
12-04-2008, 19:02
Θετικό σου έβαλα ρε...I Aprove πάτησα
το έκανα πριν δω την πίο κάτω εικόνα/κομιξ

PDS
12-04-2008, 19:04
Το 10φορες καλυτερο για εναν pc gamer αντικατοπτριζεται σε αυτες τις διαφορες που αναφερεις(κατ'εμε καθολου σημαντικες)Για μενα λοιπον αντε να ειναι 1,2 φορες καλυτερο στα γραφικα.Γιατι σαν παχνιδι το θεωρω πολυ μετριο ετσι και αλλιως.

Αν αλλαζαν στην εκδοση για pc ολο το παιχνιδι και ηταν πιο ευχαριστο,τοτε και χειροτερα γραφικα να ειχε...θα υπηρχε η πιθανοτητα να ειναι 10φορες καλυτερο.

Τελικα ομως δεν υπαρχει καμια ουσιαστικη διαφορα.

Valkyre
12-04-2008, 19:11
Δηλαδη Chill πιστευεις οτι η Ubisoft εκανε πραγματικα οτι καλυτερο μπορουσε με την εκδοση PS3 ετσι δεν ειναι?Δηλαδη παιχνιδια που ειναι κλασεις ανωτερα και ακομη πιο "βαρια" τεχνικα και τρεχουν ακομα και στα 1080ρ απροβληματιστα στο PS3 τι αποδεικνυουν?:frog:

Το μονο που αποδεικνυεται ειναι οτι η Ubisoft εφτιαξε ενα επιεικως μετριο παιχνιδι και εξισου επιεικως απαραδεκτες versions για τα συστηματα.

Αν το Assassins Creed αποτελει αντιπροσωπευτικο δειγμα next gen gaming και σε gameplay και σε γραφικα , τοτε τι να πουμε για τα υπολοιπα true next gen παιχνιδια.

Και το Turok στο PS3 μοιαζει με παιχνιδι του PS2...ειναι αντιπροσωπευτικο δειγμα των δυνατοτητων του μηχανηματος?

Chill αυτο ειναι καθαρα θεμα προγραμματιστων.Οταν εγω τα ελεγα οτι το Assassins Creed θα ειναι -στην καλυτερη περιπτωση- μετριο , με κραζανε.Τωρα που αποδειχθηκε αυτο, αρχισαν οι συγκρισεις.

Τεσπα για εμενα ειναι καθαρα θεμα αισχρου προγραμματισμου.Δεν γινεται να βλεπω γραφικα σαν του Killzone 2 , Uncharted , GT5p , MGS4 και να καθομαι να πιστευω οτι το Assassins Creed ειναι αντιπροσωπευτικο των δυνατοτητων του PS3.Sorry , κιολας , αλλα με τετοιες μετριοτητες δεν ξανασχολουμαι πια.Το συγκεκριμενο το νοικιασα και ουτε καν 3 ωρες δεν ασχοληθηκα (και οχι λογω των γραφικων, αλλα κυριως του μονοτονου και απιστευτα βαρετου gameplay).

Επισης το σκετσακι που εχεις ποσταρει με την Jade Raymond , ειναι ενδεικτικο του κυριου λογου για τον οποιο πουλησε καλα το παιχνιδι.Και η Scarlet Johanson αμα εβγαζε videogame θα πουλαγε τρελα...:angry:

badboyfriend
12-04-2008, 20:50
Είχατε δεν είχατε πάλι pc vs console gaming το κάνατε κιαυτό. :Ρ

Για να είναι κάποιος στο θέμα του thread, να πω ότι τα requirements που έχουν βγάλει είναι παπαριές. Έχω athlon 64 3700, που δεν είναι dual core, και παρόλο που μου έβγαλε το τεστάκι του ότι δεν δεν έχω τις απαραίτητες προϋποθέσεις, το παιχνίδι παίζει τέλεια σε medium γραφικά. Δεν το δοκιμάζω παραπάνω, αφενός γιατί δε με ενδιαφέρουν τόσο τα γραφικά και αφετέρου γιατί δε θέλω να αρχίσει να σέρνεται.

Επίσης, τα γραφικά του είναι πολύ ωραία. Δεν περίμενα να είναι τόσο καλα από τα βιντεάκια που έβλεπα. Αν και λείπει όντως ένα δάχτυλο του Altaϊr! Κάτι ακόμη που με ξένισε είναι ότι ενώ οι περισσότεροι χαρακτήρες έχουν ξεχωριστά δάχτυλα, ορισμένοι έχουν ενωμένα. Και αυτό το πρόσεξα γιατί σε ένα cut scene ήταν δυο που μιλούσαν και ο ένας είχε κανονικά δάχτυλα και ο άλλος είχε 3 :Ρ

Από κει και πέρα νομίζω το πιο αστείο στην υπόθεση είναι ότι η ubisoft και καλά άργησε να βγάλει το παιχνίδι στα pc ώστε να προσαρμόσει το χειρισμό σε πληκτρολόγιο/mouse. Και βλέπεις στα recommended "Χειριστήριο xbox for windows":rofl:

Τέλος να πω ότι τρελένομαι προσωπικά για τέτοιου είδους παιχνίδια, και παρόλο που είναι ουσιαστικά ένα ακόμη prince of persia, για μένα παίζεται πολύ ευχάριστα.

personGR
12-04-2008, 21:04
Παιδιά έλεος με το δάχτυλο...
Αυτό είναι μέρος της εκπαίδευσης των Χασασινών.
Πως στο διάολο θα έβγαινε η λεπίδα αν υπήρχε?

badboyfriend
12-04-2008, 21:24
Σοβαρά μιλάς? Όντως επίτηδες το έκαναν? Πολύ καλό σαν λεπτομέρια τότε.

personGR
12-04-2008, 21:51
Σοβαρά μιλάς? Όντως επίτηδες το έκαναν? Πολύ καλό σαν λεπτομέρια τότε.

Εσύ τι περίμενες, να είναι glitch?
Άλλωστε όποιος τερμάτισε το παιχνίδι θα πρόσεξε πως η Lucy, δείχνει στον Desmond το χέρι της με τέτοιο τρόπο που υπονοείται πως και αυτή είναι δολοφόνος.
Το κομμένο δάχτυλο δηλαδή ήταν χαρακτηριστικό των Χασασινών...

desperate_gamer
12-04-2008, 22:21
Ρε Person, ήρεμα με τα spoilers!!! :badpc: :frog: Δεν πειράζει συγχωρείσαι γιατί και πάλι δεν κατάλαβα τι γίνεται στο τέλος... :giggle:

Το έχω κι εγώ στο PC. Ωραίο παιχνιδάκι είναι τελικά (αν είναι δωρεάν, καλό είναι :giggle::giggle:).

Δεν αξίζει σίγουρα το hype (προχειροδουλειά στο έπακρο), αλλά δεν είναι και η απόλυτη ξεφτίλα. Το επαναλαμβανόμενο gameplay κάνει μπαμ από τη πρώτη κιόλας δολοφονία και το director's cut, έχει πολύ λίγα extra.

Με μηδαμινό replay value και επαναλαμβανόμενο gameplay δεν σώζεται η κατάσταση ούτε με γραφικάρες, ούτε υπερυπολογιστές της NASA. Και αν το PS3 τρέχει μόνο παιχνίδια της SCEA, ας είναι έτσι. Αν είναι να παίζουμε εμείς Uncharted και οι PC-άδες το Assassin's Creed, it's a deal :frog:

Πάντως η κατάσταση σώζεται από το εκπληκτικό story και το free run που δεν καταντά ποτέ βαρετό. Αυτά και μόνο με κάνουν να θέλω να το πάω ως το τέλος. Και ίσως αν είναι βελτιωμένο το AC2, να το αγοράσω!

klepidas
12-04-2008, 22:31
Παιδιά έλεος με το δάχτυλο...
Αυτό είναι μέρος της εκπαίδευσης των Χασασινών.
Πως στο διάολο θα έβγαινε η λεπίδα αν υπήρχε?

η λεπίδα δεν βγαίνει απο το δάχτυλο αλλα απο μέσα απο το μανίκι του ακόμα και το πρώτπ βίντεο το έδειξε αλλα απο το δάχτυλο φαινεται να βγαίνει..η ίδια η Jade το έχει πει

personGR
12-04-2008, 23:24
η λεπίδα δεν βγαίνει απο το δάχτυλο αλλα απο μέσα απο το μανίκι του ακόμα και το πρώτπ βίντεο το έδειξε αλλα απο το δάχτυλο φαινεται να βγαίνει..η ίδια η Jade το έχει πει

Θα σου απαντούσα, αλλά βαριέμαι να εξηγήσω τον όλο μηχανισμό και την ανατομία η οποία χρειάζεται για να βγει η λεπίδα από τη θήκη της...