PDA

View Full Version : ps4 (κολλάει και έχω Lag)



jsrory
29-01-2018, 21:17
Καλησπέρα ,τον τελευταίο καιρό κολλάει συνέχεια στα παιχνίδια online και όταν βλέπω ταινίες online απο τον browser κολλάει επίσης .χαρακτηριστικό είναι οτι κολλάει ο browser και βγαίνω στην κεντρική οθόνη στο menu του ps4 και ακόμα ακούγονταν οι διάλογοι απο την ταινία.Επίσης μου κολλάει και η οθόνη στον browser !!!

memix
29-01-2018, 22:46
Κάνε ένα rebuild database , σβήσε το ps4 και μετά από λίγο κρατά το power button συνέχεια πατημένο ώσπου να ακούσεις ένα δευτερο μπιμπ.
Μετά άστο και θα μπεις στο safe mode ας πούμε του ps4 και έχει επιλογή rebuild database κάτι σαν defrag που κάνουμε στο pc.
Θα πρέπει να συνδέσεις το controler μέσω usb δεν δουλεύει ασύρματα.
Το rebuild database καλό είναι να το κάνουμε που και που ειδικά αν κάνουμε εγκατάσταση και απεγκατασταση παιχνιδιών συχνά.
Για τονν browser δεν έχει και την καλύτερη διαχείριση μνήμης , αν έχεις ανοικτή παραπάνω από μια , δύο σελίδες κολλάει.

grosso7
05-09-2018, 20:28
Καλησπέρα,για να μην φτιάχνω νέο thread ,θα αφήσω εδώ την ερώτηση μου κ όποιος μπορεί ας βοηθήσει! Έχω μια 50 Phillips κ όταν παίζω αγώνα στο pes 2018 κολλάνε αφάνταστα οι παίχτες,Όχι online ,κανονικά,,, ξέρετε τι μπορεί να ευθύνεται για αυτό??

sndev
24-09-2018, 19:45
Στα κολλήματα παίζει να ανεβάζει θερμοκρασία. Σε 2 φιλους εκανε παρόμοια κόλπα Μάλιστα συον έναν έσβηνε στο άκυρο σε ονλινε. Κ οι 2 βαλανε απο κάτω ανεμιστήρα για λαπτοπ κ ολα φτιάξανε ως δια μαγείας..

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Nek_Food
25-09-2018, 17:50
Χμ... έχω launch PS4 που έχει δουλέψει υπερωρίες Χειμώνα - Καλοκαίρι και πολύ online gaming, αυτό να θέλει ανεμιστήρα γιατί αλλιώς σου κολλάει ή κόβει την σύνδεση δεν μου έχει τύχει ποτέ. Το να ανεβάζει στροφές ανάλογα το παιχνίδι ή και ανάλογα την πίστα σε ένα παιχνίδι (ειδικά αν είναι νέα ή ανασχεδιασμένη) το έχω συναντήσει πολλές φορές (σίγουρα μέσα η μπίχλα θα έχει γίνει τούβλο) αλλά τέτοια θέματα δεν αντιμετωπίζω. Για κολλήματα στο μενού κυρίως κλπ φταίει συνήθως εμένα ο ελεεινός browser ειδικά αν έχω πολλές σελίδες και τον τρέξω που τις κάνει refresh όλες. Τώρα το ότι ο σωστός αερισμός ή ψύξη είναι απαραίτητη δεν αντιλέγω, υποτίθεται όμως ότι έχει και σύστημα αποφυγής για την υπερθέρμανση όπου βγάζει σχετικό μήνυμα και ανάβει πορτοκαλί λαμπάκι, αν δεν τα κάνει αυτά δεν ξέρω.