PDA

View Full Version : Iron Man



NonBorn
21-01-2008, 04:12
Iron Man από την Sega

Preview από το IGN

Hot on the trail of every other super hero getting film and video game adaptations--pretty much all of them at this point--comes Iron Man, complete with copious amounts of wanton destruction, a staple in any good super hero game.

Like many powerhouse hero, Iron Man is capable enough in the art of super-heroing to be a one-man army, which means players get plenty of say in how they want to deal damage to bad guys. Taking a direct approach is always an option, but more fun by far is the ability to turn enemy attacks back at their originators. As I watched Iron Man hover high in the air, surveying the snowy mountain terrain which had fallen victim to enemy infestation, contemplating how best to deal with a few pesky missile silos, one of the structures decided to get a little cocky and hurl a projectile in Iron Man's general direction. Our fearless hero caught it, struggled for a moment, then sent it back at the silo, which resulted in quite a satisfying explosion.

Of course, just as Iron Man has multiple ways to deal with his adversaries, so do they have more than one way to deal with Iron Man. Enemy attacks are rather simplistic when dealt with individually--a missile here, some gunfire there--but when they're layered, our hero quickly finds his hands quite full. Should Iron Man rise too high, more anti-air attacks will quickly garner his attention, which results in quite a lot of massive projectiles flying at ol' Iron. Additionally, enemies are prepared to counter Iron's ground and air attacks in a variety of ways. Get too close to the ground and tanks will appear. Rise too high, and, again, missiles and gunfire will follow rather closely.

After demonstrating that Iron Man isn't as invulnerable as he'd probably like, the developers again emphasized the importance of player decision. Just as more tanks rushed onto the scene, Iron Man flew high into the air to avoid their fire, circled around, then hurtled toward the ground, landed on top of the tank, ripped its top off, and threw it at nearby foes before flying off again, leaving ground troops in complete confusion.

The demonstration was rather short, but Iron Man seems to be a game that will focus on lots of mindless combat and explosions--which isn't a bad thing.

Dikakom
21-01-2008, 16:40
Αν και δεν διάβασα όλο το post(αχ ρε NonBorn που ποστάρεις στα αγγλικά,no offence:blush:)...το παιχνίδι νομίζω θα βασίζεται στην ομώνυμη ταινία που βγαίνει?, βγήκε?, θα βγει? στους κινηματογράφους...και από παιχνίδια που βασίζονται σε ταινίες έχω μάθει να μην περιμένω πολλά!:hide:

TopGunZ
21-01-2008, 20:06
από χαζές μεταφράσεις που δεν καταλαβαίνεις τπτ καλύτερα τα αγγλικά, δεν είναι και σάκης σπύρου, ένα αρθράκι είναι.

δυστυχώς θα πρόκειται για μεταφορά της ομώνυμης ταινίας, οπότε...

Dikakom
22-01-2008, 02:03
από χαζές μεταφράσεις που δεν καταλαβαίνεις τπτ καλύτερα τα αγγλικά, δεν είναι και σάκης σπύρου, ένα αρθράκι είναι.

δυστυχώς θα πρόκειται για μεταφορά της ομώνυμης ταινίας, οπότε...


Σάκης Σπύρου:confused:Who 's that guy?
Ναι ρε πλάκα κάνω για τα αγγλικά....όσο για το παιχνίδι χαίρομαι που συμφωνουμε...:prayer:

NonBorn
15-03-2008, 11:02
Nέο video...

Link: http://videogames.yahoo.com/events/iron-man/iron-man-video-premiere/1195411

NonBorn
18-04-2008, 00:18
Iron Man demo την επόμενη Πέμπτη στο PSN(?)

http://www.thatvideogameblog.com/wp-content/uploads/2008/04/iron_man_demo.jpg


SEGA has just shot over a little message letting us know that a demo for Iron Man will become available on Xbox LIVE tomorrow. PS3 gamers will have to wait for another day, as the demo is set to arrive on PSN “soon,” likely meaning next Thursday.

For a little taste of what you can do once you jump into the Mark III armor that’s available in the demo, SEGA has released yet another trailer. Unfortunately, their press server is barely crawling at the moment, but this post will updated with a trailer the second we have it, so check back soon to see the “big explosions, high-flying action, unique moves, and some intense fighting.”

And all you Iron Man fans better stay tuned to the channel that is That VideoGame Blog, we’ll have people on-site at New York Comic Con this weekend and, among other goodies, will keep an eye on what’s going on in the world of the man in iron.
Πηγή: http://www.thatvideogameblog.com/2008/04/17/iron-man-demo-tomorrow/

WolfRathmA
06-05-2008, 04:28
33566

obione
06-05-2008, 07:14
den tis pisteyw aytes tis sygriseis...ta idia kanane kai sto ps3 kai otan ta sygkrina egw stin tv mou (exw kai tis duo konsoles) itan entelws diaforetika

PDS
06-05-2008, 11:37
IGN Review
http://ps3.ign.com/articles/871/871674p1.html
3.8 lol

tasioskis
06-05-2008, 11:51
ρε παιδια για ονομα του θεου μαρξ, δεν βαρεθηκατε τις συγκρισεις,με το που βγαινει 1 παιχνιδι καλο η κακο, αμεσως εχουμε μετρο συγρισης με το x box,εκει φαινεται καλυτερα οχι εκει χανει εισαι τρολ οχι εσυ εισαι... μπορει να ειμαι υπερβολικος μπορει να ειμαι κακος gamer και τελικα να χανω την ουσια του παιχνιδιου,τουλαχιστον η δικη μου ουσια ειναι να παρω το παιχνιδι στην κονσολα που εχω,και να το ευχαριστηθω μονο εκει...

leone
06-05-2008, 13:34
IGN Review
http://ps3.ign.com/articles/871/871674p1.html
3.8 lol
οντως lol

DarkUSS
06-05-2008, 14:49
Eurogamer review

And so rather than allowing you to feel like an armoured avenger, Iron Man's videogame outing merely offers the chance to lurch awkwardly around the sky like a drunken wasp while holding down a button to blow stuff up. The idea that people might turn to this ham-fisted misfire in order to relive the boundless fun of the movie is quite depressing. What's the next big movie game? Hulk? Hey, maybe that'll be good...

3/10

Ξανά lol

Valkyre
06-05-2008, 14:51
re paidia ennoeitai oti tha einai gia ta mpaza....

nikon
06-05-2008, 14:51
Στον χειρισμό πάντως από το λίγο που έπαιξα το demo τόσο παίρνει μην πω και παρακάτω.

music_lover
06-05-2008, 16:18
Τελείως χάλια το παιχνίδι..έχασα και τον χρόνο μου να παίξω το demo..αυτά είναι για ηλικίες μέχρι 8 χρονών.:badpc:

geodlord7
06-05-2008, 16:21
Eγω σκεφτομαι να μην το κατεβασω καν για xbox:D(που ειναι τζαμπα)

stratisd
06-05-2008, 17:30
Αυτό δέν είναι Ironman, ΣΦΙΓΓΑΜΑΝ έπρεπε να το λένε έτσι οπως πετάει. Επιηκώς άθλιος ο χειρισμός και χάλια τα γραφικά.

personGR
06-05-2008, 17:32
Την ταινία πάντως θα την δω την Κυριακή και θα σας πω εντυπώσεις..

Chill
06-05-2008, 17:47
Ποιο ακριβώς παιχνίδι βασισμένο σε ταινία ήταν καλό? Αναμενόμενο το αποτέλεσμα από μένα.

WolfRathmA
06-05-2008, 19:37
Την ταινία πάντως θα την δω την Κυριακή και θα σας πω εντυπώσεις..

Δες το και πες μας!! :bgrin2:

geodlord7
06-05-2008, 19:48
Σιγα ρε παιδια:frog:Δεν ξερετε τις λεξεις rapidshare, torrent?:bgrin2:

TopGunZ
06-05-2008, 22:38
Κινηματογράφος........σκοτεινό και άθλιος ήχος στην οθόνη του υπολογιστή μου....

Όχι φίλε μου, το δεύτερο είναι για κανά Έπικ Movie όχι για τον Ironman.

Εγώ πάντως μετά το ντέμο έτρεξα και το παρήγγειλα στο play, μια χαρά διασκεδαστικότατο είναι και ο χειρισμός είναι πανεύκολος!

Καλό παιχνίδι από ταινία? Spiderman 3!!!

Σάκης Σπύρου = Shakespear

personGR
06-05-2008, 22:43
Σιγα ρε παιδια:frog:Δεν ξερετε τις λεξεις rapidshare, torrent?:bgrin2:

Για ταινίες που δεν έχουν βγει ακόμα σε blu-ray,hddvd (πριν λίγο καιρό), το πολύ dvd, όχι πρώτη φορά βλέπω τις λέξεις αυτές..

Για οτιδήποτε άλλο φυσικά (εκτός από τις πραγματικά καλές ταινίες..)

geodlord7
06-05-2008, 22:43
Κινηματογράφος........σκοτεινό και άθλιος ήχος στην οθόνη του υπολογιστή μου....Όχι φίλε μου, το δεύτερο είναι για κανά Έπικ Movie όχι για τον Ironman.


Περιμενε να βγει η εκδοση dvdrip:frog:

Για ταινίες που δεν έχουν βγει ακόμα σε blu-ray,hddvd (πριν λίγο καιρό), το πολύ dvd, όχι πρώτη φορά βλέπω τις λέξεις αυτές..

Για οτιδήποτε άλλο φυσικά (εκτός από τις πραγματικά καλές ταινίες..)


Bγαινουν και σε αναλυση 720p μετα απο κανα μηνα.Και με ελληνικους υποτιτλους βεβαια.Τωρα τι να σου πω.Περιμενε 5 μηνες να βγει σε blu-ray.

TopGunZ
06-05-2008, 23:19
Αν είναι να τσιγκουνεύομαι και τα 10 ευρώ μια στο τόσο που βγαίνει μια ωραία ταινία άστο, να το κλείσω το μαγαζί και να πάω να γίνω ερημίτης.

geodlord7
06-05-2008, 23:35
Bρε παιδι μου δεν σου ειπα να μην πας σινεμα!!!Καθε Σαββατο πηγαινω σινεμα.Απλα πριν που λεγανε ολοι περιμενουμε εντυπωσεις λεω σιγα το πραγμα μπαινεις και το κατεβαζεις.Ελεος πια.

music_lover
07-05-2008, 00:48
Είναι ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει στο ps3 το τελευταίο εξάμηνο..

TopGunZ
15-05-2008, 12:38
Το πήρα σήμερα στα χέρια μου μαζί με Dynasty Warriors Gundam θα σας πω εντυπώσεις το βράδυ.

personGR
15-05-2008, 14:04
H ταινία πάντως είναι κορυφαία, την είδα την Κυριακή.
Καμία σχέση με ηλιθιότητες τύπου F4 και Catwoman, αξίζει πραγματικά..

agent_sumo
15-05-2008, 16:35
το game τι λεει παιδες τελικα??

urquattros
15-05-2008, 16:38
axristo

nikon
15-05-2008, 16:41
Το demo έφαγε delete τώρα για όλο το παιχνίδι θα μας πει ο TopGunZ το βράδυ απ'ότι έγραψε.

TopGunZ
16-05-2008, 14:17
Λοιπόν παίδες, το παιχνιδάκι τα σπάει. Σε καμία περίπτωση δεν είναι το τεχνολογικό επίτευγμα της δεκαετίας, τα γραφικά είναι μέτρια, έχει αρκετά frame rate drops, σε κάποια φάση ο χειρισμός ίσως φανεί buggy και και και....ΑΛΛΑ...είναι ΔΙΑ-ΣΚΕ-ΔΑ-ΣΤΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΟ!!!

Θεωρώ ότι έχουν κάνει φοβερή δουλειά με το χειρισμό (λίγο μόνο το transition από hover σε flight ίσως να μπερδεύει) η δυσκολία στο νορμάλ (μεσαία από 3 δυσκολίες) είναι αρκετά προκλητική, η ιστορία ακολουθεί την ταινία αρκετά χαλαρά εκτείνωντας το θέμα με την καταστροφή των όπλων της εταιρείας του από τον Τόνυ Σταρκ, έχει και μερικούς super-villains και φυσικά πολλούς πολλούς εχθρούς για σκότωμα!!! Και μπαμ και μπουμ και δε συμμαζεύεται. Αν σας έχει λείψει λίγο κλασικό απλοικό shooting είναι ότι πρέπει!

Εγώ θα το πλήρωνα και full price, αλλά για κάποιον που δεν καραγουστάρει τον Ironman, το 50αράκι το αξίζει αν το βρείτε (εγώ 55 από play.com). Σίγουρα ένα ΣουΚου για νοίκιασμα θα σας το περάσει άνετα. Εγώ χθες έπαιξα κανά 4ωρο και έβγαλα 6 αποστολές (με δυσκόλεψε ένα ιπτάμενο οχυρό) από τις 13. Επίσης έχει 5-6 αποστολές όπου πρέπει να σκοτώνεις 80 εχθρούς σε 10 λεπτά για να ξεκλειδώσεις κι άλλες στολές, ενώ μπορείς να ξαναπαίξεις τις ολοκληρωμένες αποστολές για να ολοκληρώσεις όλα τα επιμέρους objectives, αν δεν το έχεις κάνει, ώστε να μαζέψεις όλα τα λεφτά/πόντους για να αναβαθμίσεις πλήρως τη στολή σου. Οπότε χαλαρά ένα 15ωρο μπορείς να το βγάλεις με αυτό το παιχνίδι, δεδομένου ότι από την 5-6 πίστα ήδη γίνεται προκλητικό στο νορμάλ.

Ότι άλλο θέλετε ρωτήστε.

modecris
16-05-2008, 18:57
Εντάξει,μπορεί να έχουμε απλά διαφορετικά γούστα...
Το demo το έχεις δει και αν ναι έχει διαφορές από το πλήρες παιχνίδι;Γιατί εγώ το άντεξα για 108 sec.

stratisd
16-05-2008, 19:58
Εντάξει,μπορεί να έχουμε απλά διαφορετικά γούστα...
Το demo το έχεις δει και αν ναι έχει διαφορές από το πλήρες παιχνίδι;Γιατί εγώ το άντεξα για 108 sec.

Ήρωας...ήρωας αυτό μόνο έχω να σου πώ..:yes::yes: Άκου 108 ολόκληρα sec.:rofl::rofl:
Εμένα δέν έβγαλε ούτε λεπτό...:badpc:

TopGunZ
16-05-2008, 21:24
Η μονη διαφορα ειναι οτι εχει ενα επιπλεον objective πριν το μεγαλο τανκς. Παντως πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι δεν σας αρεσε, απο χειρισμο τουλαχιστον ειναι πολυ ωραιο. Ειπαμε δεν ειναι το mgs4 αλλα μια χαρα διασκεδαστικο ειναι.

msnes7
17-05-2008, 01:45
Στο pc το έβαλα και δεν άντεξα πάνω από 10λεπτο.Βαρετό μέχρι αηδίας..........

TopGunZ
17-05-2008, 10:58
Χθες έβγαλα 2 αποστολές ακόμα και πήγα και ξεκλείδωσα και 3 επιπλέον στολές, το One Man Army Mode είναι αρκετά καλό, έπρεπε να έχει απλά παραπάνω εχθρούς!

pictorino
18-05-2008, 11:39
το παιχνίδι δεν το έχω παίξει,η ταινία πάντως είναι πολύ καλή,χθες την είδα,αξίζει!!

FurionMike
18-05-2008, 12:26
Demo downloaded.
Demo deleted.
gtp

geodlord7
19-05-2008, 16:20
Demo downloaded.
Demo deleted.
gtp

Same thing:angry:


H ταινια ειναι πραγματικα καταπληκτικη!!!Δωστε 8 ευρω για max screen και δειτε την 5 φορες αντι να δωσετε 40 ευω για το game:angry: