PDA

View Full Version : Το PS4 δεν στέλνει εικόνα



The Godfather
13-03-2017, 14:58
Παίδες χαιρετώ. Σε κάποια φάση χθες λόγω κακοκαιρίας και αυξομείωσης στο ρεύμα μάλλον μου κάηκε το ρούτερ που είχα συνδεδεμένο το PS4 με ethernet. Το PS4 εκείνη την ώρα ήταν κλειστό, όταν όμως δοκίμασα να το ανάψω, αν και ανάβει, δεν στέλνει σήμα στην τηλεόραση. Δοκίμασα και σε άλλη οθόνη αλλά τίποτα. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να παίζει;

Ευχαριστώ.

memix
13-03-2017, 15:07
Μεσω safe mode σου δειχνει εικονα ; ( πατωντας το power για 5 δευτερολεπτα περιπου μεχρι να ακουσεις δευτερο μπιπ )

The Godfather
13-03-2017, 15:09
Μεσω safe mode σου δειχνει εικονα ; ( πατωντας το power για 5 δευτερολεπτα περιπου μεχρι να ακουσεις δευτερο μπιπ )

όχι φίλε

memix
13-03-2017, 15:15
Μαλλον σου το εστειλε η ΔΕΗ με της αυξομειωσεις της τασης , αν ειναι ακομη σε εγγυηση παρε την sony τηλεφωνο αν και δεν νομιζω να το καλυψουν .

The Godfather
13-03-2017, 15:19
Βασικά Κύπρο μένω και από εδώ το πήρα. Θα το πάω σήμερα στο service. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως. Απλά ήθελα να δω αν μπορούσα να κάνω κάτι πριν το πάω...

The Godfather
21-03-2017, 14:48
Τελικά πέθανε το PS4 μου και θα αντικατασταθεί με καινούριο. Και νομίζω είναι καλή ευκαρία να δώσω το καινούριο με ελάχιστη χασούρα στην τιμή και να πάρω το Pro...

fits79
19-12-2017, 13:53
Αγορασα πριν 1 ωρα το ps4pro λευκο με 2 μοχλους και με το που το συνδεω στην τηλεοραση χανει το σημα.
Ανακαλυψα οτι λιγο να κουνηθει το καλωδιο hdmi χανει το σημα στη τηλεοραση.
Εννοειτε οτι δοκιμασα και αλλο καλωδιο και κανει ακριβως τα ιδια.

Τωρα το παω πισω στο μαγαζι που το αγορασα για αντικατασταση.

Αυτο που θελω να σας ρωτησω κανονικα δεν ειναι προβλημα αυτο ή ειναι φυσιολογικο και το κανει και σε εσας?

Lefteris_X
19-12-2017, 14:19
Δεν είναι καθόλου, μα καθόλου φυσιολογικό.

Πολύ σωστά έπραξες που το επέστρεψες για αντικατάσταση.

Nerven
11-01-2018, 17:41
Αγορασα πριν 1 ωρα το ps4pro λευκο με 2 μοχλους και με το που το συνδεω στην τηλεοραση χανει το σημα.
Ανακαλυψα οτι λιγο να κουνηθει το καλωδιο hdmi χανει το σημα στη τηλεοραση.
Εννοειτε οτι δοκιμασα και αλλο καλωδιο και κανει ακριβως τα ιδια.

Τωρα το παω πισω στο μαγαζι που το αγορασα για αντικατασταση.

Αυτο που θελω να σας ρωτησω κανονικα δεν ειναι προβλημα αυτο ή ειναι φυσιολογικο και το κανει και σε εσας?

Χρησιμοποίησες το καλώδιο που υπάρχει μέσα στην συσκευασία του PRO ?

The Godfather
17-01-2018, 11:40
Χαιρετώ και πάλι. Το ίδιο πρόβλημα εμφανίστηκε και στο καινούριο PS4 (μάλλον ανακατασκευασμένο). Αν το αποσυνδέω από tv και ρεύμα για λίγα λεπτά και μετά το ξανά συνδέσω έχω εικόνα. Λίγα λεπτά όμως μετά χάνεται αλλά ήχο έχω κανονικά στα ακουστικά που χρησιμοποιώ.

The Godfather
17-01-2018, 19:41
Λοιπόν, αποσύνδεσα τα πάντα και το άφησα για 1-2 ώρες. Με αλλο hdmi το ξεκίνησα σε safe mode (πατημένο το κουμπί μέχρι να ακουστούν δυο μπιπ). Από το sage mode άλλαξα το resolution από automatic σε 1080p. Έκανε restart και φαίνεται να δουλεύει. Με αυτά που διάβασα σε διαφορά φορουμς μάλλον το resolution ήταν που έλυσε το πρόβλημα.

mikepanop
03-01-2020, 13:59
χτες ανοιξα το ps4 και δεν μου εδειχνε εικονα αλλα ακουω τον ηχο με μερικες διακοπεσ απο μεσα. Εχω μια samsung T24E390EW. Συνδεω το ps4 σε μια BRAVIA 40'' και παιζει κανονικα εχω δοκιμασει τα παντα να βγαλω καλλωδια και να περιμενω να κατεβαζω την ποιοτητα να αλλαξω και καλλωδιο hdmi και τη θυρα επανω στην τηλεοραση τιποτα απο ολα αυτα. Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?