PDA

View Full Version : Aλλαγή χρώματος στο Xmb...



jimz
18-01-2008, 11:54
Απο χτες αρχισε να μου καφετιζει το μαυρο themes απο κατω προς τα πανω του εκανα reset τπτ του αλαξα συνδεση και συσκευη, τπτ παλι σημερα εγεινε ολο καφε, πηρα τηλ στο σερβις μου ειπαν οτι δεν το εχουν ξανακουσει και οτι αφου μου παιζει ολα τα αλλα χρωματα κανονικα δεν εχει προβλημα επισης μου ειπαν οτι μπορει σταδιακα να αλλαζει μονο του.
Οταν του βαζω να παιξει ταινια η παιχνιδι το μαυρο μου το δειχνει κανονικα
Επισης στην μεση σχεδον της οθονης μου βγαζει ενα μικρο ξεθςριασμα του χρωματος,μια καθετη γραμμη.
Τι μου προτεινετε να κανω?

NonBorn
18-01-2008, 12:00
Το πιο πιθανό είναι να είναι το XMB που αλλάζει χρώμα κατά τη διάρκεια της ημέρας... Είναι καφέ του μήνα που τρέχει?:p

ΥΓ: Επίσης παιδιά προσπαθείστε να είστε πιο περιγραφικοί στους τίτλους σας! Τίτλοι τύπου help, βοηθήστε με κλπ... Ευχαριστώ πολύ!

jimz
18-01-2008, 12:05
Σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα θα το δοκιμασω μου φενετε οτι το πειραξα αυτο το xmb

EDIT:

εκανα enable to xnb αρα αυτο ειναι

NonBorn
18-01-2008, 12:16
Αυτό είναι το ΧMB (το "λειτουργικό σύστημα" του ps3).

YouTube - XMB Playstation 3 (PT)

Όπως βλέπεις και στο video από κάτω προς τα πάνω το χρώμα του backround δεν είναι ίδιο! Αλλάζει ανάλογα με την ώρα της ημέρας... Μάλλον αυτό είναι που παρατήρησες και όχι πρόβλημα...

panelix
18-01-2008, 14:24
nai auto einai :P emena exei parei ola ta xromata :P to kalokairi itan kitrino :P

oddin
20-01-2008, 14:42
Μια απο τα ίδια,αλλαζεί και σε εμένα χρώματα..μια χαρούλα είναι,έχουμε και αλλαγες..:p

Dikakom
26-01-2008, 15:30
Και γω οταν το άνοιξα και είδα διαφορετικό χρώμα είπα αμάν τι γίνεται εδώ...αλλά όλα καλά φίλε δεν υπάρχει πρόβλημα...για να μην σε απασχολεί βάλε ένα ωραίο wallpaper ή theme για να μην σε απασχολει:bgrin2: