PDA

View Full Version : Τη συμβουλή σας: Να αγοράσω 2ο PS3 ή ένα 360 έτσι για σπάσιμο στη Sony?



Tek_Killa
17-01-2008, 13:45
Και για όσους δεν το έχουν κατάλαβει, είμαι ο τυχερός που τώρα περιμένει να του αλλάξουν το 3ο PS3 στο service της Sony γιατί το ****μένο μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα παύει να διαβάζει δισκάκια. Επειδή λοιπόν πρέπει να περιμένω 1 μήνα να μου το αντικαταστήσουν γιατί έχουν τόσα πολλά χαλασμένα για αντικατάσταση που τηρούν σειρά προτεραιότητας και επειδή με τρώει η τσέπη μου και δεν παίζει με την καμία να περιμένω τόσο, λέω ή να πάρω ένα 2o PS3 και να τα πηγαίνω εναλλάξ στο service όποτε χαλάνε (κοροϊδία και μακακία αλλά το γουστάρω πολύ το μηχάνημα) ή να πάρω ένα 360 να πάιζω το pro με την ησυχία μου? Ιδού η απορία...

ΥΓ: Περιμένω όσο γίνεται αντικειμενικές γνώμες και όχι φανατίλες....

ps4
17-01-2008, 13:50
γνωμη μου ειναι να μην παρεις τιποτα. να περιμενεις να παρεις το καινουργιο σου πσ3 με υπομονη.

αυτο στο κανει απο δισκακι; αν ειναι με καποιο συγκεκριμενο δισκακι να το πεταξεις και να παρεις αλλο.

απλα ισως ηταν η παρτιδα χαλασμενη τι να σκεφτω, δεν ξερω.......

Tek_Killa
17-01-2008, 13:57
γνωμη μου ειναι να μην παρεις τιποτα. να περιμενεις να παρεις το καινουργιο σου πσ3 με υπομονη.

αυτο στο κανει απο δισκακι; αν ειναι με καποιο συγκεκριμενο δισκακι να το πεταξεις και να παρεις αλλο.

απλα ισως ηταν η παρτιδα χαλασμενη τι να σκεφτω, δεν ξερω.......


Στην αρχή νόμιζα οτι έφταιγε το δισκάκι του pro. Μετά συνειδητοποίησα πως έφταιγε αυτό του fifa, αλλά έχω την υποψία οτι μπορεί να φταίει και το γεγονός οτι απο ξαπλωτό που το έχω συνεχώς όταν το βάζω όρθιο χαλάει πάντα... ξέεεερω γω ρε παιδιά... τι να πω....

ProEvo
17-01-2008, 13:57
γνωμη μου ειναι να μην παρεις τιποτα. να περιμενεις να παρεις το καινουργιο σου πσ3 με υπομονη.

αυτο στο κανει απο δισκακι; αν ειναι με καποιο συγκεκριμενο δισκακι να το πεταξεις και να παρεις αλλο.

απλα ισως ηταν η παρτιδα χαλασμενη τι να σκεφτω, δεν ξερω.......

Ακριβώς. Οποιαδήποτε απόφαση εν θερμώ, μόνο κακό θα κάνει. Αν έχεις την οικονομική άνεση μπορείς να πάρεις και ένα xbox φυσικά. καλό κάνει, κακό δεν κάνει.

desperate_gamer
17-01-2008, 14:39
Εγώ έχοντας μια υποψία για το service από ελληνική αντιπροσωπεία, φοβάμαι ότι απλά και που το πας για service δεν στο κάνουν τίποτα και στο δίνουν πίσω και παλι προβληματικό.

Και 1 μήνας για αντικατάσταση;;; Πρώτη φορά το ακούω, ακόμα κι από ελληνική αντιπροσωπεία.

Με ένα discman παλιά, τη πίστη μου είχαν βγάλει. Το πήγα για κάτι ήχους που έκανε και μου το γυρνούσαν και πάλι ελλατωματικό.

Τώρα όταν θες "αντικειμενική γνώμη και όχι φανατίλες" και εσύ σκέφτεσαι να πάρεις άλλη κονσόλα για "σπάσιμο", νομίζω ότι είσαι λίγο προκατειλημένος εξ αρχής. Φιλικά πάντα...

georgios
17-01-2008, 14:54
pare 360. etsi tha exis ta kalitera pexnidia ke apo tis 2 konsoles.

min skeutese ta leuta tis konsolas. ta games ine to kostos. me merika games tin exis kani aposvesi

ke an paris 360 thimisu oti prepi na lei 175watt ap ekso to kuti gia na ine sigura to falcon. to aksiopisto 360, diladi

oso gia to service tis sony. ta thimame apo tin epoxi tu ps2. pire 3-4 mines na mu epistrepsun to xalasmeno mu ps2. ixe xalasi to mati, epidi ta prota ta eftinan otan evlepes sixna tenies

Tek_Killa
17-01-2008, 15:05
Εγώ έχοντας μια υποψία για το service από ελληνική αντιπροσωπεία, φοβάμαι ότι απλά και που το πας για service δεν στο κάνουν τίποτα και στο δίνουν πίσω και παλι προβληματικό.

Και 1 μήνας για αντικατάσταση;;; Πρώτη φορά το ακούω, ακόμα κι από ελληνική αντιπροσωπεία.

Με ένα discman παλιά, τη πίστη μου είχαν βγάλει. Το πήγα για κάτι ήχους που έκανε και μου το γυρνούσαν και πάλι ελλατωματικό.

Τώρα όταν θες "αντικειμενική γνώμη και όχι φανατίλες" και εσύ σκέφτεσαι να πάρεις άλλη κονσόλα για "σπάσιμο", νομίζω ότι είσαι λίγο προκατειλημένος εξ αρχής. Φιλικά πάντα...

Φίλε desperate, άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη χάρη... χεχε... Λοιπόν, τις 2 προηγούμενες φορές είχαν ανοίξει μπροστά μου νέα κονσόλα και μου έδωσαν. Όσο για την προκατάληψη μου, είναι για τη Sony και για το μοντέλο ως αξιοπιστία μετά απο αυτά που περνάω. Εγώ ζήτησα απροκατάληπτες απαντήσεις για οτι αφορά τα γνωστά στρατόπεδα εξμποξάκιδων και πλειστεισονάκιδων... :)

MaRkUs_
17-01-2008, 15:13
εγώ λέω να το παρω το ps3 και να κατέβω μια βόλτα για το service:P αν και δεν εχει βγάλει απολύτος τπτ....λέω να το κάνω μια αλαγή μιασ και τελειώνει σιγά σιγά η εγγυηση γιατί αν την πατήσω μετα για αυτοκτονία είμαι:ΡΡΡ

georgios
17-01-2008, 15:13
to 60ari ps3 ine poli aksiopisto. fenete oti ta 40aria ine ligo pio ftiniarika. idika to drive tus. to kalitero ine na exis ke tis 3 konsoles pantos! apithano na su xalasun ke oi 3 mazi.

elpizo pantos na se voithisan oi apantisis mu na dis pio sferika to thema


Φίλε desperate, άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη χάρη... χεχε... Λοιπόν, τις 2 προηγούμενες φορές είχαν ανοίξει μπροστά μου νέα κονσόλα και μου έδωσαν. Όσο για την προκατάληψη μου, είναι για τη Sony και για το μοντέλο ως αξιοπιστία μετά απο αυτά που περνάω. Εγώ ζήτησα απροκατάληπτες απαντήσεις για οτι αφορά τα γνωστά στρατόπεδα εξμποξάκιδων και πλειστεισονάκιδων... :)

Tek_Killa
17-01-2008, 15:15
εγώ λέω να το παρω το ps3 και να κατέβω μια βόλτα για το service:P αν και δεν εχει βγάλει απολύτος τπτ....λέω να το κάνω μια αλαγή μιασ και τελειώνει σιγά σιγά η εγγυηση γιατί αν την πατήσω μετα για αυτοκτονία είμαι:ΡΡΡ


Αν θες σου δίνω το δισκάκι του fifa να σου πάθει στα σίγουρα! Mην ανησυχείς θα στο αλλάξουν! :D

desperate_gamer
17-01-2008, 15:26
Κρίμα βρε tek_killa...

Πάντως περίμενε το τρίτο PS3 σου (μην μπαίνεις και σε έξοδα) και παίξε κάτι άλλο. Αν θες ντε και καλά Fifa και Pro πάρε 360 και κράτα το PS3 για τίποτα πιο σημαντικά παιχνίδια (MGS4, ΗΟΜΕ και άλλα ωραία).

Tek_Killa
17-01-2008, 15:33
Κρίμα βρε tek_killa...

Πάντως περίμενε το τρίτο PS3 σου (μην μπαίνεις και σε έξοδα) και παίξε κάτι άλλο. Αν θες ντε και καλά Fifa και Pro πάρε 360 και κράτα το PS3 για τίποτα πιο σημαντικά παιχνίδια (MGS4, ΗΟΜΕ και άλλα ωραία).

Τελικά μαλλον θα περιμένω... Γιατί και 360 να πάρω, θα το φάει και αυτό η γκαντεμιά μου και θα είναι χαλασμένο. Κόκκινα τα φωτάκια κατευθείαν θα ανάψουν... Λες να έχω καμιά συγγένεια με Μητσοτάκη? :P χεχε...

Παρεπιπτόντως, ξέρει κανείς αν το θέμα με τα χαλασμένα 360 έχει λήξει? Κάτι για ένα falcon motherboard διαβάζω για την arcade έκδοση του...

Valkyre
17-01-2008, 15:41
vre paidia egw parakoloythw arketa forum , ayto to provlima poy anaferetai me 40gb ps3 prwti fora to akoyw.H mallon gia na eimai akrivhs , exw akoysei kapoia provlimatakia, alla milame gia syntriptikh , syntriptikotath meiopsifia-epanalamvanw toylaxiston sto ekswteriko-.Kai nai anaferomai apokleistika sto 40gb.Malista ekana kai thread se allo forum , opou oi apantiseis poy elava htan kata to 90% arnitikes ws pros ta provlimata.

Ti na pw file tek killa , h para poly gantemis eisai , h ayta ta kwlodiskakia toy pro ftaine.Pantws afoy to vlepeis oti kati den paei kala me to sygekrimeno paixnidi , giati den dokimazeis na noikiaseis mia alli kopia toy Pro (ektos an to exeis hdh kanei).

Emena 3 filoi moy agorasan prosfata to 40gb (2 mines peripou) , den exoyn pro omws kai to mixanima toyts den exei kanena provlima.

Den kserw , mipws htan kammia ellatwmatiki partida?Paizei kai ayto kammia fora.Sygekrimena shipments einai ellatwmatika , kai an ena fortio poy proorizotan gia ellada koyvaloyse ellatwmatika mixanimata , tote soy dinoyn mia apo ta idia otan sto allazoyn.Alla kai pali , poly koulo moy akougetai vre paidi moy... 3o PS3?Einai psiloapisteyto!

Elpizw na lyseis to provlima soy syntoma opws kai na exei file!

desperate_gamer
17-01-2008, 15:42
ε υποτίθεται το φτιάξανε, αλλά ο μπιλάκος είπε στη Ces ότι θα προσπαθήσει να κάνει το 360 την πιο αξιόπιστη κονσόλα (καλά χαιρετίσματα!). οπότε καταλαβαίνεις...

Tek_Killa
17-01-2008, 15:48
Σ'ευχαριστώ φίλε Βαλκύριε... :) Tο δισκάκι του pro και του fifa τα έχω δώσει σε φίλο, γνωρίζοντας του φυσικά το πρόβλημα πρώτα και πειέργως μέχρι στιγμής δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Κάνε μια βόλτα στο techblog.gr και δες το 2ο post στην κατηγορία Videogames για ένα Ολλανδικό site που τόλμησε να γράψει πως το 40αρι είναι ελλατωματικό και το έκραξε η Σόνυ...

Valkyre
17-01-2008, 15:58
Kala ennoeitai oti etaireies opws Sony kai MS den prokeitai pote na paradexthoyn to opoiodhpote sfalma h ellatwma sta proionta toys , osa kai na xalane.Idiws h MS me to 360 se kapoio shmeio to parakshlwse poly otan evgaine kai elege oti den ftaiei to proion ftaine oi xrhstes!Kati poy kallista mporei na eipe kai h Sony twra gia to 40gb.

Anyway to thema einai na lyseis esy to diko soy provlima, kai makari to trito na einai kai to gero poy lene.

Epi ti eykairia , kserete poia einai i diafora toy drive sto 40gb apo to 60gb?Logika i idia kataskeyh den einai?Allaksane ta ylika?Egw nomiza oti ayta poy leipoyn apo to 40gb einai oi extra usb , ta card readers , kai to emotion chip toy ps2.To drive idio den einai?

Tek_Killa
17-01-2008, 16:03
...Egw nomiza oti ayta poy leipoyn apo to 40gb einai oi extra usb , ta card readers , kai to emotion chip toy ps2.To drive idio den einai?

ναι, ίδιο πρέπει να είναι...

Valkyre
17-01-2008, 16:13
ναι, ίδιο πρέπει να είναι...
ean isxyei ayto , tote to provlima poy anaferete logika eprepe na isxyei kai sta 60gb etsi den einai?

Tek_Killa
17-01-2008, 16:19
ean isxyei ayto , tote to provlima poy anaferete logika eprepe na isxyei kai sta 60gb etsi den einai?

Μπορεί να είναι μεταγενέστερη παρτίδα του ίδιου drive που να έχει πρόβλημα......

SPOWN
17-01-2008, 16:50
360 ean thes na paizeis sobara! ps3 ama thes na exeis kai ena deutero skepasmeno mia xaroula einai!
Pants exw katalabei kati to ps3 einai gia autous pou den exoun poly xrono gia gaming!

Tek_Killa
17-01-2008, 16:53
360 ean thes na paizeis sobara! ps3 ama thes na exeis kai ena deutero skepasmeno mia xaroula einai!
Pants exw katalabei kati to ps3 einai gia autous pou den exoun poly xrono gia gaming!

και πως το έχεις καταλάβει αυτο SPOWN? :P

ps4
17-01-2008, 16:54
Παντως για μενα το αντιθετο συμβαινει.

Το πσ3 εχει παρει φωτια το 360 εχει πιασει μουχλα.

Τεσπα γουστα ειναι αυτα. Αλλα δεν εχει σχεση με το ποστ αυτο, οποτε........over n'out

SPOWN
17-01-2008, 17:04
PS4 prepei na eisai fainomeno! To 360 exei ta diplasia kai se poiotita paixnidia kai se posotita, me ola ta multiplatform kalytera! me online ante geia!kai esy kathesai kai kaneis aitiseis gia na bretheis me ta filarakia sou, i koitame tin othoni na doume ean exei idia xrwmata me to 360, auti einai i katantia! Em den sou eipa eisai pagkosmoio fainomeno!

Valkyre
17-01-2008, 17:13
diladi vre spown prepei nte kai kala na toy aresei pio poly to xbox360? :)
Toylaxiston sto PS3 oi aithseis gia na paikseis me toys filoys soy einai tsampa den kostizoyn 60 eyrw! :tongue:
Se alloys aresei pio poly to lineup toy 360 se alloys toy ps3 goysta einai ayta ,den nomizw oti o filos PS4 einai paralogos, apla eipe ti gnwmi toy.To na toy les oti einai fainomeno , einai san na ennoeis oti kakws paizei pio poly me to PS3 , kai synepakoloytha , kakws kai emeis poy paizoyme PS3 kai den exoyme 360!:blush:

Tek_Killa
17-01-2008, 17:16
τελικά την κόντρα δεν μπορείς να την αποφύγεις πουθενά ρε γαμώτο...? τι μυαλά...

ps4
17-01-2008, 17:17
Βασικα δεν νομιζω να συμβαινει αυτο που λες. Υπαρχουν και αλλοι χρηστες που εχουν 360 και πσ3 και παιζουν περισσοτερο με το πσ3.

Αιτησεις;;;; Αυτο δεν το καταλαβα. Οταν θελω να μιλησω στελνω invite και μιλαω. Αν εννοεις αυτο στο 360 πως ειναι δηλαδη;

Oσο για τα χρωματα που λες δεν καθομαι να κοιταξω τιποτα απολυτως.

Μου αρεσει το online του ps3 (ασχετα αν του λειπουν πραγματα, ναι λειπουν) και περναω πολλες ωρες μπροστα του και χαζευοντας τις δυνατοτητες του που ξεπερνανε κατα πολυ αυτες του 360.

Τοσο πολυ που αμα το πεταξω στην κουζινα ειμαι σιγουρος οτι θα φτιαξει ΚΑΙ καφε.

Φιλικα παντα και στα πλαισια της πλακας.

SPOWN
17-01-2008, 17:19
Poio line up tou ps3 mwre! Otan apoktisei line up ta ksanaleme,Me tous multiplatform , pou otan kanw sygkriseis apla klew me to xali! Ela na baloume spiti mou timeshift kai AREA 51 kai na klaime parea! kai sou lew 2 kanouria painxidia! oso gia to online to exw pei auto to mpaxalo den mou aresei kai oxi 60 eurw alla 100 tha edina gia na exw kati antistoixw tou live.Exeis mipws tin entypwsei oti i sony einai filanthrwpiko idryma, ean iksere oti exei kati antistoixo kai kalytero apo to live tha sou epine to aima, alla autin tin stigmi mono me kialia to ftanei..a kai min mou peite gia dedicated servers kai prasina aloga, ta exoume akousei auta!!!

Simera tha mpei turok sto psn, wx apo twra kserw frame drops kai provlima sto aa!!! Tha doume aurio tha kanw sygkriseis!

Tek_Killa
17-01-2008, 17:23
κι εμένα μου αρέσει να πληρώνω τον αέρα που αναπνέω... γιαυτό έχω πάγιο οτε. ουφ... 100 ευρώ... χεχε...

Valkyre
17-01-2008, 17:24
ok...ta ksanaleme loipon.

NonBorn
17-01-2008, 17:28
Έγινε moved εδώ που ταιριάζει καλύτερα! Πιστεύω ότι δεν αξίζει να πάρεις δεύτερο ps3 (εκτός και αν το προορίζεις για folding). Αν θες να πάρεις 360 για να παίξεις τα παιχνίδια πάρτο... Για να "εκδικηθείς" τη sony δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις, γνώμη μου!

Για το φαινόμενο spown δε θα μιλήσω, απλά υπάρχει για να σπαμάρει όλο το forum, όλα τα threads ότι και αν αφορά το θέμα με τα ίδια και τα ίδια! Σίγουρα δε θα συνεχιστεί αυτό... You have my word!

Tek_Killa
17-01-2008, 17:33
Όντως ταιριάζει εδώ καλύτερα Nonborn! :) Το να εκδικηθώ, σχήμα λόγου είναι. Ως νιούφης εδώ δεν ήξερα οτι έχουμε και τέτοια φαινόμενα. Υπάρχουν κι άλλα? :P

badboyfriend
17-01-2008, 17:41
Για το φαινόμενο spown δε θα μιλήσω, απλά υπάρχει για να σπαμάρει όλο το forum, όλα τα threads ότι και αν αφορά το θέμα με τα ίδια και τα ίδια! Σίγουρα δε θα συνεχιστεί αυτό... You have my word!


:bowdown::bowdown::bowdown:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί άνθρωποι δε συνειδητοποιούν ότι κουράζουν όταν επαναλαμβάνονται συνεχώς. Ούτε γιατί δεν καταλαβαίνουν ότι μερικούς δεν τους ενδιαφέρει ποια κονσόλα είναι καλύτερη (ούτε τώρα ούτε επί εποχής nes/master system) και απλά απολαμβάνουν την επιλογή τους!


Πίκρα πάντως να χρειάζεται να περιμένεις ένα μήνα :S Η συμβουλή μου είναι κουράγιο πάντως. Τα λεφτά που θα δώσεις για 2η κονσόλα (είτε αυτή είναι ps3 είτε xbox) καλύτερα να τα ξοδέψεις αλλού (κανα διήμερο ταξιδάκι?) που θα τα ευχαριστηθείς πιο πολύ!

PDS
17-01-2008, 17:47
Poio line up tou ps3 mwre! Otan apoktisei line up ta ksanaleme,

Aυτο πρεπει να γινει ετσι:angry:


Poio line up tou ps3 mwre! Otan apoktisei δυνατοτητα για αναπαραγωγη αντιγραφων ta ksanaleme,

Αυτο εννοεις φυσικα:rofl:

Τι ασχοληστε με τον spown ρε παιδια.Αλλαζει αποψη ανα μηνα.Αν μπορουσαμε να ενωσουμε με καποιον τροπο 2 χρονικες περιοδους σε μια, τοτε πιθανοτατα θα τσακωνοταν με τον εαυτο του:rofl::rofl:

teddy
17-01-2008, 17:49
δεν θελει ρε παιδι μου αντιγραφα το παληκαρι στην κονσολα του...
για αυτα εχει το σουπερ-ντουπερ-ουαου pc!!!!

NonBorn
17-01-2008, 17:51
Το θέμα με το SPOWN λύθηκε! Η αν δε λύθηκε θα λυθεί μετά το επόμενο post που θα κάνει! Σας παρακαλώ μην συνεχίσουμε, και ας βοηθήσουμε το παιδί που θέλει την άποψη μας...

SPOWN
17-01-2008, 17:52
Pantws ok afou den eipes sto paidi na parei ps3 deutero gia na arxisei tis eksereuniseis gia maures trypes kai gia na tilekateuthinei pyraulous pali kala ! Keep folding!

NonBorn
17-01-2008, 17:59
Pantws ok afou den eipes sto paidi na parei ps3 deutero gia na arxisei tis eksereuniseis gia maures trypes kai gia na tilekateuthinei pyraulous pali kala ! Keep folding!

Θα το συνεχίσεις?

DracuLa-
17-01-2008, 17:59
Απλά ΕΛΕΟΣ. Λίγος σεβασμός spown δεν βλάφτει. :banghead::banghead:

lak100
17-01-2008, 18:15
??? ?? ???????? ???? ???? ?? ?????????. ?? ???????? ??? ????? ???? ?? ??? ????? ??????? ?? ps3 ???? ??? XBOX. ?????? ?? ps3 ???? ?????????? ???????????? ?????,???????? ?? ?? ps3 ????? ?????? ??? ?? blue ray drive ??? xbox ?????? ?? ????????? ?? hd dvd drive ??? ?? ?????? ????????? 100 ???? ?????? ?? ??? wifi ?????? ?? ?????? ????? ??? ?????? ??? ps3 ??? ????? ??? xbox ??? ?? ??????? online ?????? ?? ????????? ??? ps3 ?? ????? ??????. ??? ??? ?? games ?????? ?? xbox ?? ???? ??? ????? ??????? ???? ???? ????????????? ?? ps3 ?? ???????????. ??? ??????? ??? ?? xbox ????? ????????? ??? 2005 ???? ????? ??? ?? ps3 ??? ????????? ??????
________
Free magento themes (http://themesfree.org)

jimbrav
17-01-2008, 18:20
PS4 prepei na eisai fainomeno! To 360 exei ta diplasia kai se poiotita paixnidia kai se posotita, me ola ta multiplatform kalytera! me online ante geia!kai esy kathesai kai kaneis aitiseis gia na bretheis me ta filarakia sou, i koitame tin othoni na doume ean exei idia xrwmata me to 360, auti einai i katantia! Em den sou eipa eisai pagkosmoio fainomeno!


ρε ορεστη ηρεμα λεμεεεε...:please2::rant:

Slay
17-01-2008, 18:56
360 ean thes na paizeis sobara! ps3 ama thes na exeis kai ena deutero skepasmeno mia xaroula einai!
Pants exw katalabei kati to ps3 einai gia autous pou den exoun poly xrono gia gaming!
Υπαρχει μια πολυ καλη λεξουλα που περιγραφει αυτο ακριβως σου το post, λεγεται trolling, και δεν ειναι κατι που θα ανεχθουμε αλλο, you have been warned.

blizard
17-01-2008, 21:03
Καταρχήν φίλε μην πάρεις 360... εκτός θές να παίζεις 20 μέτρια παιχνίδια το μήνα, οπότε του βάζεις τσιπάκι και είσαι offline.


To ps3 είναι η πιο αξιόπιστη κονσόλα από την εποχή του N64, οπότε δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.
Πιθανόν να υπάρχει κάποιο λάθος συναρμολόγησης ή ελαττωματικής παρτίδας ... όσα είναι να χαλάσουν φαίνονται αμέσως, αλλά στο σύνολο δεν θα σου παρουσιάσουν βλάβη με τον χρόνο.

MaRkUs_
17-01-2008, 21:16
Αν θες σου δίνω το δισκάκι του fifa να σου πάθει στα σίγουρα! Mην ανησυχείς θα στο αλλάξουν! :D
χαχαχα ρε συ και εγώ έχω το φίφα και το έχω παίξει πάνω απο 30 ώρες και ούτε ένα κόλημα δεν έκανε το ps...τι να πω....??:Χ

Tek_Killa
17-01-2008, 21:33
χαχαχα ρε συ και εγώ έχω το φίφα και το έχω παίξει πάνω απο 30 ώρες και ούτε ένα κόλημα δεν έκανε το ps...τι να πω....??:Χ


Bρε δε λέω πως όλα τα δισκάκια του fifa έχουν πρόβλημα :) Μόνο το συγκεκριμένο! ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!! χαχα... τυχερούλης!

ΥΓ: Ενοικιάζεται σε όσους θέλουν να χαλάσουν το ps3 τους για να τους το αλλάξει με καινούριο το service! :D Άντε να βγάλουμε και κανα φράγκο! :D

mootsChios
17-01-2008, 21:35
για να εχεις χαλασει δυο, κατι κανεις λαθος. εκει που το εχεις, αεριζεται καλα? οταν λες οτι απο ξαπλωτο, το βαζεις ορθιο και τουμπαλιν, ελπιζω οτι αυτο το κανεις ενω ειναι σβηστο και οχι αναμενο, γιατι ετσι το μ@μ@ς. εχει πεσει το ρευμα εκει που μενεις πολλες φορες? δεν ξερω τι αλλο.. οσο για μια ψυχη που περιφερεται εδω μεσα και προσπαθει να μας πεισει οτι η κονσολα του ειναι καλυτερη απο την δικη μας, ας πεισει πρωτα τον ευατο του.

Tek_Killa
17-01-2008, 21:41
Γενικώς θα έλεγα πως ειμαι πολύ προσεκτικός σε όλα αυτά τα θέματα που ανέφερες (gatzetάκιας ων)... Μέχρι και σταθεροποιητή τάσης έχω στις μπρίζες μου γιατί έτσι και μου πάθουν τπτ τα κομπιουτέρια, τα σύνθια οι οθόνες και το πσ3, θα πέσω απο το παράθυρο... :P Να φανταστείς οτι ούτε καν δισκάκι άφηνα μέσα και ούτε υπερβολικά πολλές ώρες το άφηνα αναμένο...

MaRkUs_
17-01-2008, 21:42
για να εχεις χαλασει δυο, κατι κανεις λαθος. εκει που το εχεις, αεριζεται καλα? οταν λες οτι απο ξαπλωτο, το βαζεις ορθιο και τουμπαλιν, ελπιζω οτι αυτο το κανεις ενω ειναι σβηστο και οχι αναμενο, γιατι ετσι το μ@μ@ς. εχει πεσει το ρευμα εκει που μενεις πολλες φορες? δεν ξερω τι αλλο.. οσο για μια ψυχη που περιφερεται εδω μεσα και προσπαθει να μας πεισει οτι η κονσολα του ειναι καλυτερη απο την δικη μας, ας πεισει πρωτα τον ευατο του.

μαζί σου !!!! πες τα αντώναρε!!!και χρόνια σου πολλα ρε!!:) εγώ πάντος δεν πρόκειται να αγγίξω μηχάνημα της Μ$....PS3 ότι καλύτερο κυκλοφωρεί σε κονσόλα...μην ξεχνάμε πόσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσαααααααααααααααααααααααααααα ααααα xbox έχουν χαλάση!

WolfRathmA
18-01-2008, 04:14
μην ξεχνάμε πόσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσαααααααααααααααααααααααααααα ααααα xbox έχουν χαλάση!


Εκατομυρια!!!

Σιγουρα το 70% και...

modecris
18-01-2008, 05:01
ΜΗΝ πάρεις 360.Δεν σηκώνει άλλους χρήστες το live.Εκτός και αν υποσχεθείς πως θα παίζεις μόνο offline.
Άσε που δεν φτάνουν για όλους...
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;

blizard
18-01-2008, 05:24
ΜΗΝ πάρεις 360.Δεν σηκώνει άλλους χρήστες το live.Εκτός και αν υποσχεθείς πως θα παίζεις μόνο offline.
Άσε που δεν φτάνουν για όλους...
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;
Καλά, το πρώτο θα βελτιωθεί στο μέλλον λογικά ... μπορεί πχ να αυξήσει η MS την χρέωση του live από 50 σε 100 ευρώ το χρόνο ώστε να αγοράσει εξοπλισμό, και έτσι θα μπορούν να μπαίνουν χωρίς προβλήματα όλοι για να παίζουν τα games τους.
(μέσο p2p πάντα γιατί servers δεν βλέπω να βάζει πουθενά ούτε και με 150)


Στο δεύτερο έχεις δίκιο... προσπαθούν να ξεφορτωθούν τα εκατομμύρια προβληματικά 360 που έχουν στα ράφια , ώστε διαθέτουν ελάχιστες ποσότητες από τα καινούργια ( και λίγο καλύτερα) εδώ στην Ευρώπη.
Με λίγο ψάξιμο όμως θα βρεί... μετά τσιπάκι για τα πολλά μέτρια games του 360 offline, και τα καλά στο ps3.


ΥΓ
Φυσικά και μπορείς να κάνεις folding ... τα καινούργια ps3 μάλιστα καίνε πολύ λιγότερο ρεύμα.
Μόνη απαίτηση να έχεις ps3 και διάθεση να βοηθήσεις αφιλοκερδώς ένα καλό σκοπό.

WolfRathmA
18-01-2008, 05:51
ΜΗΝ πάρεις 360.Δεν σηκώνει άλλους χρήστες το live.Εκτός και αν υποσχεθείς πως θα παίζεις μόνο offline.
Άσε που δεν φτάνουν για όλους...
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;

modecris; Εσυ εισαι;:confused:

NonBorn
18-01-2008, 10:18
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;

Και τα δύο δίπλα δίπλα να τα βάλεις θα χεις τρομερές επιδόσεις... :p Cluster υφίσταται αλλά σε linux... Περισσότερα δε ξέρω :p :p

modecris
18-01-2008, 11:23
modecris; Εσυ εισαι;:confused:
ωωχχχ...το κεφάλι μου...έχω πιει κάτι τεκίλες χθες το βράδυ και δεν θυμάμαι και πολλά...αλλά γιατί ρωτάς,Wolf;
Εδώ κοντζάμ spown άλλαξε βηματισμό και κράζει πλέον το ps3,εγώ θα μείνω στάσιμος; :angry:
Πάντως το προηγούμενο post μου περιείχε 2 δόσεις καλαμπούρι και 1 δόση αλήθεια ... ;)

Tek_Killa
18-01-2008, 11:42
ΜΗΝ πάρεις 360.Δεν σηκώνει άλλους χρήστες το live.Εκτός και αν υποσχεθείς πως θα παίζεις μόνο offline.
Άσε που δεν φτάνουν για όλους...
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;

Κόμη, όντως δεν αντέχει το live όλους τους χρήστες, η... χαριτολογείς? :P Ένας απο τους λόγους που ψήνομαι για xbox είναι το bioshock ρε γμτ...

Slay
18-01-2008, 11:58
Καλύτερα να πάρεις 2ο ps3.Αλήθεια,υφήσταται folding σε SLI μεταξύ τους;
Το SLI αναφερεται σε συνδεση δυο καρτων γραφικων , αν συνδεσεις δυο (η και περισσοτερους υπολογιστες) σε ενα δυκτιο για να κανουν παραλληλους υπολογισμους λεγεται cluster και η απαντηση ειναι οχι στο PS3 αυτο δεν γινεται.

modecris
18-01-2008, 12:01
Κόμη, όντως δεν αντέχει το live όλους τους χρήστες, η... χαριτολογείς? :P Ένας απο τους λόγους που ψήνομαι για xbox είναι το bioshock ρε γμτ...
Είπαμε...φταίνε οι τεκίλες :frog: Ασφαλώς και χαριτολογώ,μια χαρά είναι το live.Αρκεί βέβαια να μπορείς να αντέξεις το βάρος των...0,16 € την ημέρα.

Tek_Killa
18-01-2008, 12:08
Είπαμε...φταίνε οι τεκίλες :frog: Ασφαλώς και χαριτολογώ,μια χαρά είναι το live.Αρκεί βέβαια να μπορείς να αντέξεις το βάρος των...0,16 € την ημέρα.


Απο την πολλή Tek_Killa έγινα Ksef_Tilla! χαχαχα...

tasioskis
18-01-2008, 12:34
μοντε θελω και εγω σε παρακαλω να πιω απο την τεκιλα σου.

modecris
18-01-2008, 12:43
μοντε θελω και εγω σε παρακαλω να πιω απο την τεκιλα σου.
Μιλάς σοβαρά τώρα;Στ`αλήθεια θες;

tasioskis
18-01-2008, 12:51
Μιλάς σοβαρά τώρα;Στ`αλήθεια θες;

ναι ρε μπορει να αλλαξω και κομμα... ολο πικρες εχουμε...

modecris
18-01-2008, 12:58
οκ τότε.όμως να ξέρεις πως δεν θα σε βοηθήσει να κατανοείς τα αστεία των άλλων ...

tasioskis
18-01-2008, 13:05
οκ τότε.όμως να ξέρεις πως δεν θα σε βοηθήσει να κατανοείς τα αστεία των άλλων ...

τωρα μου την ειπε χοντρα!!!... απο οτι φαινεται ομως ουτε εσυ καταλαβαινεις τα αστεια των αλλων.:)

modecris
18-01-2008, 13:12
μα στο είπα ήδη...δεν βοηθάει...;)

NonBorn
18-01-2008, 13:13
Stay on topic!! :please2:

tasioskis
18-01-2008, 13:16
μα στο είπα ήδη...δεν βοηθάει...;)


xaxaxaxaxaxa ας το κοψουμε τωρα γιατι αμα δει ο αγεννητος βγηκαμε τοσο εξω απο το θεμα θα μας δειρει.:angry:

ουπς αργησα:banghead:

gepe13
19-01-2008, 14:50
Το SLI αναφερεται σε συνδεση δυο καρτων γραφικων , αν συνδεσεις δυο (η και περισσοτερους υπολογιστες) σε ενα δυκτιο για να κανουν παραλληλους υπολογισμους λεγεται cluster και η απαντηση ειναι οχι στο PS3 αυτο δεν γινεται.


εννοειται οτι γινεται cluster και ηταν γνωστο πριν την κυκλοφορια του ps3
πολλοι επιστημονες το εχουν κανει πραξη

http://www.computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9043942

Slay
19-01-2008, 17:33
και βεβαια γινεται αν βαλεις linux , αλλα μιλαγε για το folding απο το game os.

mails
02-02-2008, 19:11
Νομίζω ότι είναι αρκετά ρεαλιστικό να μην πάρεις 2η φορά την ίδια κονσόλα, εφόσον πρόκειται να πάρεις 2η κονσόλα, αλλά κάτι διαφορετικό. Είναι κοινή λογική, έλεος. Και επειδή επίσης βρίσκω παράλογα μερικά post σε σχέση με την, επίσης παράλογη και ανούσια σύγκριση ps3-360, σου προτείνω και την εναλλακτική του wii. Γιατί ναι μεν το wii δεν είναι για τους πολύ hardcore gamers, αλλά σκέψου ότι είναι nintendo και μερικά παιχνίδια για wii δεν θα βγουν ποτέ για ps3 ή xbox360 (Mario party, Metroid, Zelda, Donkey Kong, Mario Kart).
2ο ps3 είναι υπερβολή απο όποια άποψη και να το πάρεις. :)