PDA

View Full Version : Overwatch



MarVell
30-05-2016, 22:55
Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει συζήτηση γι' αυτό το παιχνίδι! Δεν το παίζει κανείς;;;

Μέχρι στιγμής έχει πάρει πολύ καλές κριτικές. Εγώ για να πώ την αλήθεια την πρώτη μέρα που το πήρα είμουν έτοιμος να το πουλήσω κατευθείαν, μου έκανε πολύ κακή εντύπωση. Μετά από 2 μέρες όμως δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω!

Πολύ ωραία σχεδιασμένοι χαρακτήρες με διαφορετικό στυλ παιξίματος ο ένας απ' τον άλλον, ωραίες πίστες (μία από αυτές στην Ελλάδα!), πολύ ομαλό online παιχνίδι, και πάνω απ' όλα διασκεδαστικό, δεν έχει την σοβαρότητα άλλων FPS.

Αν ασχολείται κανένας, πέστε να οργανωθούμε!

WolfRathmA
01-06-2016, 09:51
Καλά ρε παιδιά. Όντως δεν υπήρχε thread;

Anyway. Θα το αγοράσω το παιχνίδι κάποια στιγμή και εγώ, είχα παίξει στην beta και το παιχνίδι είναι τρελά εθιστικό. (Τουλάχιστον για εμένα)

Δεν είναι κλασσικό πιου πιου παιχνιδάκι fps, θέλει τακτική και υπομονή και πανω απο όλα στρατηγική τόσο με τους συμμάχους σου και στρατηγική επίσης στην επιλογή του χαρακτήρα που θα πάρει ο καθένας.

Το μονο που θα ήθελα ήταν τα όπλα να έχουν πιο πολυ "βαρύτητα". Δεν έχουν καλή αίσθηση.

Περισσότερα θα πω όταν το πάρω!

Kapa
01-06-2016, 12:55
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160601/af650f4be5034f767b65e67afafbc379.jpg

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

hakoo
04-06-2016, 21:22
Tην εκαναν παλι οι Activion - Blizzard, δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει καν ως προτζεκτ αλλα αναγκαστηκα να το μαθω μιας και ειναι παντου. Κι οταν λεω παντου εννοω ΠΑΝΤΟΥ.
Ο,τι κι αν ανοιξεις (facebook, 9gag, αλλα μεσα δικτυωσης) το παιχνιδι παιζει παντου δειγμα του οτι μπηκε για τα καλα στην pop culture. Aπο το destiny το περιμεναν απο αλλου τους ηρθε. Not my cup of tea φυσικα, αλλα φαινεται να εχει χαβαλε με αυτο το πιο light hearted στυλ.
Ποσα λεφτα θα βγαλει πια αυτη η εταιρεια? :b030: OMG δλδ

Dragonpaul
12-06-2016, 21:17
Σε πρωτη επαφη με αφησε παγερα αδιαφορο, αλλα επειδη βλεπω οτι παιζει παντου, αναρωτιεμαι εαν αξιζει. Βασικα το τσεκαρα σε καποια reviews και φαινεται οκ... Ασχολειται καποιος να μας πει δυο λογια;;;

nikon
13-06-2016, 08:23
Παύλο μου το έχει ζητήσει ο γιος μου σαν δώρο για τους καλούς βαθμούς που (ελπίζω) θα φέρει οπότε θα σου πω σε λίγες ημέρες.

Nikoladim
13-06-2016, 09:13
Παύλο μου το έχει ζητήσει ο γιος μου σαν δώρο για τους καλούς βαθμούς που (ελπίζω) θα φέρει οπότε θα σου πω σε λίγες ημέρες.

Αν δεν φερει? Dark Souls 3 για βασανιστηρια? :P :P :P

nikon
13-06-2016, 09:44
Έτσι.....και μέχρι να πάρει πλατίνα δεν ξαναπαίζει τίποτα άλλο.:P

nikon
01-07-2016, 08:42
Σε πρωτη επαφη με αφησε παγερα αδιαφορο, αλλα επειδη βλεπω οτι παιζει παντου, αναρωτιεμαι εαν αξιζει. Βασικα το τσεκαρα σε καποια reviews και φαινεται οκ... Ασχολειται καποιος να μας πει δυο λογια;;;Κάλλιο αυγά παρά πουρέ Παύλο αλλά χθες του το πήρα τελικά (το κωλόπαιδο ενώ είπε ότι ήθελε κινητό για τους καλούς βαθμούς από τότε που πήρε το κινητό με έπρηξε να του πάρω και το παιχνίδι) και η 1η εντύπωση μετά από μισή ώρα που τον έβλεπα να παίζει είναι ότι μιλάμε για ένα καλοφτιαγμένο καρτουνίστικο fps με ρυθμούς CoD και βάλε μέχρι που κάποιες στιγμές δεν καταλάβαινα τι γινόταν από την ταχύτητα.
Το πλεονέκτημα με άλλα fps είναι ότι όταν χάνεις μέσα στο παιχνίδι μπορείς να αλλάξεις χαρακτήρα οι οποίοι διαφέρουν πολύ ο ένας από τον άλλον όχι πχ από assault γίνομαι medic.
Αν και λόγω ρυθμού δεν νομίζω να με κρατήσει θα το δοκιμάσω να το δω και από 1ο χέρι, πάντως από αυτό το λίγο που είδα δεν μου έκανε παιχνίδι για να δικαιολογεί τόσο ντόρο.

Dragonpaul
01-07-2016, 09:57
Καταρχήν, συγχαρητήρια για τους καλούς βαθμούς του μικρού!!! Αυτο ειναι το πιο σημαντικό!!!
Ευχαριστω για τις πληροφορίες. Κατι τέτοιο ειχα φανταστεί κι εγώ, αλλα δε μπορουσα να καταλάβω προς τι ο τόσος ντόρος.
Αν παίξεις περισσότερο και δεις κατι αλλο, μου λες.
Ευχαριστω!

nikon
11-07-2016, 09:02
Παύλο τελικά έπαιξα περισσότερο και είδα αυτό που δεν βλέπεις όταν παίζεις για 1η φορά δηλαδή ότι το παιχνίδι γίνεται τόσο εθιστικό μετά από 2-3 φορές που θα παίξεις που μετά δεν θες να το αφήσεις.

Μεγάλο ρόλο παίζει ότι νιώθεις (και σε ακόμη μεγαλύτερο βαθμό πιστεύω) αυτό που νιώθεις και στο Star wars δηλαδή ότι δεν σε νοιάζει το πόσα K/D θα έχεις κάτι που σε κάνει να χαίρεσαι περισσότερο το παιχνίδι.
Πλέον θέλω να παίζω όλο και περισσότερο (μάλλον θα χρειαστώ και 2ο ps4 για να μη μαλώνω με τον γιο μου :P) και παρόλο που, σε αντίθεση με τους χαρακτήρες που είναι αρκετοί, τα modes είναι λίγα δεν βαριέσαι καθόλου.

Αυτά νομίζω έπαιξαν ρόλο στο να κάνει ντόρο το παιχνίδι αν και εδώ μέσα δεν βλέπω τόσο ντόρο.

johnnyf95
10-09-2016, 17:28
free to play για το σκ ! κατεβαζω τωρα !

Error Flynn
10-09-2016, 18:23
Το παιχνίδι για μένα είναι άριστο μιλώντας για FPS Multiplayer.

Τρομερά καλοσχεδιασμένοι χαρακτήρες o καθένας με τον δικό του τρόπο gameplay, άπειρο χιούμορ, στυλ, καταπληκτικοί χάρτες
και μια ισορροπία την ώρα του παιχνιδιού που λίγα παιχνίδια του είδους έχουν.

Πάνω απ' όλα είναι ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ. Δε ξέρω πως το καταφέρνει αλλά δε θες να το αφήσεις από τα χέρια σου.

Ίσως γιατί να είχα βαρεθεί όλα αυτά τα σούπερ ντούπερ fps που και καλά η αισθητική είναι τύπου "ο μαμιάς της γειτονιάς".

Από τα καλύτερα παιχνίδια φέτος στο είδος του.

Dragonpaul
11-11-2016, 14:24
Δωρεάν το Overwatch μέσα στις επόμενες ημέρες (http://psaddict.gr/get-overwatch-for-free-in-the-next-days/)

nikon
17-11-2016, 11:35
Έχετε υπόψη ότι εκτός από το παιχνίδι θα έχετε να κατεβάσετε και ένα update γύρω στα 11gb που βγήκε χθες, μέχρι να κατέβουν όλα αυτά θα έχουν περάσει οι μισές ημέρες του δωρεάν.

Προσοχή πάντως γιατί υπάρχει κίνδυνος εθισμού σε όσους αρέσει τελικά.:P

WolfRathmA
21-02-2017, 18:49
70 ευρω η collector's edition του Overwatch στο Public. Μολις παραγγειλα (επιτελους) το δικο μου. Πολυ καλη ευκαιρια πιστευω, αν σκεφτεις οτι ειχε 130 ευρω (νομιζω).

Error Flynn
21-02-2017, 20:36
70 ευρω η collector's edition του Overwatch στο Public. Μολις παραγγειλα (επιτελους) το δικο μου. Πολυ καλη ευκαιρια πιστευω, αν σκεφτεις οτι ειχε 130 ευρω (νομιζω).


Και όχι μόνο αυτό... σαν συλλεκτική είναι υπόδειγμα... art book από τα λίγα... φιγούρα εξαιρετικής ποιότητας και το παιχνίδι, παιχνιδιάρα. Ακόμη και η συσκευασία της συλλεκτικής είναι καταπληκτική. Μεγειά σου!

Noobios
21-02-2017, 22:21
Ωραίο παιχνιδάκι. Απορώ πως δεν εχει γράψει κανεις στο θρεντ. Ιδανικό για άτομα που δεν έχουν πολύ χρόνο για γκειμινγκ πλέον. Το βάζεις παίζεις δυο ματσακια και το βγάζεις. Τρομερό βάθος στο gameplay των διαφορετικών χαρακτήρων και συνεχή updates, patches και αλλαγές στο balance των classes (κλασική blizzard).

rookie
21-02-2017, 22:46
Ωραίο παιχνιδάκι. Απορώ πως δεν εχει γράψει κανεις στο θρεντ. Ιδανικό για άτομα που δεν έχουν πολύ χρόνο για γκειμινγκ πλέον. Το βάζεις παίζεις δυο ματσακια και το βγάζεις. Τρομερό βάθος στο gameplay των διαφορετικών χαρακτήρων και συνεχή updates, patches και αλλαγές στο balance των classes (κλασική blizzard).

Εχει κολλησει ο πιτσιρικας μου με αυτο και δεν παιζει τιποτα αλλο....προσωπικα αν ειχα αυτο τον καιρο εστω και ελαχιστο χρονο να παιξω online, θα προτιμουσα το Battlefront

Fulgore
21-02-2017, 22:51
Μαλλον οι περισσοτεροι το εχουν παρει στο pc μιας και το gameplay του ειναι περισσοτερο για το pc παρα για κονσολα.

Error Flynn
21-02-2017, 22:54
Μαλλον οι περισσοτεροι το εχουν παρει στο pc μιας και το gameplay του ειναι περισσοτερο για το pc παρα για κονσολα.

Πως το εννοείς; τι κάνει τη διαφορά;

chrisgewrgi
22-02-2017, 00:11
εγω παντος το εχω καταευχαριστηθει μαζι με τον μικρο στο ps4 το εχουμε παιξει πιο πολυ απο καθε αλλο παιχνιδι.πιστευω ειναι απο τα top online παιχνιδια.τρως κολλημα καλο.

εχω απορια και εγω τι ενοεις fulgore.

nikon
22-02-2017, 08:27
Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.

Error Flynn
22-02-2017, 12:42
Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.

Το παιχνίδι είναι απλά καταπληκτικό... Απλά πολλοί φαντάζομαι το προσπέρασαν εξαιτίας της αισθητικής που έχει και που ίσως να νομίζουν πως απευθύνεται σε μικρότερες ηλικίες πράγμα που βέβαια δεν ισχύσει με τίποτα.
Τώρα για τη χρήση mouse/keyboard αυτό είναι κάτι που ισχύει για όλα τα fps σε σύγκριση με τον χειρισμό στις κονσόλες. Δε ξέρω αν εννοεί αυτό το παιδί όμως.

Snk
22-02-2017, 12:56
Εγω βαρέθηκα την ζωη μου πάντως και στην beta και στο trial. Αυτα τα μονο online games δεν τα μπορώ με τίποτα, δεν βρισκω νοημα να μπαίνω σε αρένες να σκοτώνω άλλους έτσι απλά για να ξεκλειδώνω abilities ή χαρακτήρες κλπ ή για να υπάρχω στο leaderboard. Τετοια παιχνιδια δεν με διασκεδάζουν, με κουράζουν αφάνταστα και για αυτο δεν μου δίνουν κίνητρο να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τα τρόπαια

Noobios
22-02-2017, 14:53
Εγω βαρέθηκα την ζωη μου πάντως και στην beta και στο trial. Αυτα τα μονο online games δεν τα μπορώ με τίποτα, δεν βρισκω νοημα να μπαίνω σε αρένες να σκοτώνω άλλους έτσι απλά για να ξεκλειδώνω abilities ή χαρακτήρες κλπ ή για να υπάρχω στο leaderboard. Τετοια παιχνιδια δεν με διασκεδάζουν, με κουράζουν αφάνταστα και για αυτο δεν μου δίνουν κίνητρο να ασχοληθώ μαζί τους ούτε τα τρόπαια

Για αυτο ειπα εγω οτι ειναι για αυτους που δεν εχουν πολυ χρονο πλεον για γκειμινγκ. Το παιχνιδι ειναι μια glorified πασιεντζα. Απλα κατι να σκοτωσεις την ωρα σου. Απαιτει 0 επενδυση χρονουν αν σκεφτεις οτι καποιος που παιζει 6 μηνες και εσυ που μπηκες χθες παιζετε ακριβως με τον ιδιο χαρακτηρα χωρις κανενα improvement, skill η διαφορα εκτος απο το skill και την γνωση των maps.

Ειναι διαφορετικου ειδος παιχνιδι οσον αφορα αυτο. Οσον αφορα το gameplay του εχει πολυ βαθος και εχει αρκετο replayability αν σκεφτεις οτι καθε φορα που παιζεις με καινουριο χαρακτηρα ειναι σαν να μαθαινεις το παιχνιδι απο την αρχη.

Ειναι το μονο που παιζω εδω και καιρο αν και αυτο θα αλλαξει με horizon αποτι φαινεται.

Fulgore
22-02-2017, 15:29
Προφανώς θα εννοεί λόγω χρήσης mouse & keyboard, εγώ πάντως εδώ και μήνες δεν παίζω τίποτα άλλο και δεν περνάει μέρα που να μην έχω παίξει τουλάχιστον 2-3 ώρες (τα Σ/Κ κανονικό 8ωρο+υπερωρίες και χωρίς ένσημα), τέτοιο κάψιμο είχα να πάθω από το Bloodborne.

Μου λένε ότι έχω πάθει Junkratίαση αλλά δεν τους πιστεύω......άντε....have a nice day.

Προφανως και εννοω αυτο. Βασικα οι ιδιοι της blizzard το παραδεχτηκαν οτι ο λογος που το Overwatch δεν ειναι cross plattform παιχνιδι μεταξυ ολων των εκδοσεων ειναι λογω του καλυτερου/αμεσου χειρισμου στο Pc
http://www.gamespot.com/articles/no-cross-platform-play-for-overwatch-in-part-becau/1100-6432073/

nikon
23-02-2017, 08:44
Ισχύει αυτό και το βλέπω από τον γιο μου (αφού εγώ είμαι μόνο της κονσόλας), το k/d που κάνει συνήθως στο pc (βέβαια μιλάμε να παίζει με τον ίδιο ήρωα) είναι μεγαλύτερο από αυτό που θα κάνει στο ps4, αλλά όπως είπε και ο Βασίλης πιο πάνω αυτό ισχύει για όλα τα fps στη σύγκριση pc vs κονσόλα, anyway έχοντας την λήξη της season 3 στο competitive από χθες κάνουμε ένα χαλαρό διάλειμμα μέχρι τo τέλος του μήνα δοκιμάζοντας και κανέναν διαφορετικό ήρωα από αυτούς που παίρνουμε συνήθως και περιμένουμε με αγωνία το season 4 με τις όποιες βελτιώσεις ελπίζουμε ότι θα κάνουν.....πολύ μεγαλύτερη ποινή γι'αυτούς που φεύγουν από το παιχνίδι θα ήταν μια.

WolfRathmA
23-02-2017, 13:57
Οποιος δεν με εχει να με κανει add για overwatch. (δεν μιλαω πολυ στο chat, για ομαδουλα πιο πολυ.)

WolfRathmA
23-05-2017, 18:14
https://www.youtube.com/watch?v=DXVwK2x422Q


We’re humbled and honored to commemorate one year of playing Overwatch with you! What better way to mark the occasion than with new maps and lots of new loot?
We’re adding three new Arena maps to the Arcade, and unleashing more than 100 Anniversary rewards, including our largest-ever release of new Legendary skins! You’ll earn Anniversary Loot Boxes as you play, plus pick up a free box when you log in between May 23 and June 12, 2017. Anniversary Loot Boxes are also available for purchase—but they’ll be locked away after the event ends.
Come celebrate with us!


https://playoverwatch.com/en-gb/events/anniversary/

Κάψιμο!

Fulgore
23-05-2017, 22:06
30ευρω στο ps4
και θα βγει και game of the year εκδοση που ειναι η origins edition με δωρο 10 lootboxes.

Sergio
25-05-2017, 10:55
Free weekend αυτό το ΠΣΚ...

https://playoverwatch.com/en-us/free-trial

WolfRathmA
01-06-2017, 09:55
SEASON 5 ACTIVATED!!!

870068400000651264


Overwatch patch 1.12: Horizon Lunar Colony map, Reaper and McCree buffs live on PTR – here’s the notes (http://www.vg247.com/2017/05/31/overwatch-patch-1-12-horizon-lunar-colony-map-reaper-and-mccree-buffs-live-on-ptr-heres-the-notes/)

Overwatch PTR patch 1.12

Custom Games and Custom Browser



Player gravity and projectile gravity can now be modified
Knockback magnitude can now be modified on any weapons or abilities that have a knockback effect
Jump height can now be modified
Hero Updates
McCree – Deadeye
Targets now begin locking on after 0.2 seconds, instead of 0.8 seconds
Damage accumulated over the first 1.0 seconds increased from 20 to 80 (damage per second after the first 1.0 seconds is unchanged)

Developer Comment: McCree’s ultimate can deal a lot of damage if it has a lot of time to build up, but it was often too difficult to get even a small amount of damage out before being stopped or killed. These changes make it more flexible and powerful.
Reaper – The Reaping (Passive)
Removed health orbs
Now regains 20% of all damage done to heroes as health
Developer Comment: Reaper’s old healing passive was useful if you could kill a bunch of enemies in a row. But since enemies needed to be dead for it to work, it wasn’t very helpful unless the situation was already in your favor. His new passive lets him get immediate benefit from it, especially when fighting Tank heroes, which tend to be larger targets that deal lower damage.
Roadhog


Head hitbox size reduced by 20%
Scrap Gun
Bullet damage decreased by 33%
Fire rate increased by 30%
Clip size increased from 4 to 5

Developer Comment: Roadhog’s head was abnormally large compared to similarly-sized characters, so we’re reducing its size to increase his survivability. The Scrap Gun changes reduce the power of his hook combo and alternate fire burst damage potential while still keeping his DPS roughly the same.
User Interface Updates



A quick summary of each player’s most-played heroes is now available by highlighting the player in the Groups section of the Social menu (statistics displayed will dynamically change based on the mode/ruleset)
A new “All Modes” option has been added to the Career Profile that allows players to view combined stats from all game modes
A new “All Competitive Seasons” option has been added to the Career Profile that allows players to view combined stats from all Completive Play seasons
The “Damage Done” statistic has been replaced with “Hero Damage Done” in multiple locations
A new “Barrier Damage Done” statistic has been added to the Statistics section of the Career Profile, as well as an “All Damage Done” statistic, which combines damage done to barriers and heroes
Averages are now calculated in 10-minute slices, rather than by the number of games played
“Rate This Match” option no longer appears at the end of a match

Developer Comment: The new “Hero Damage Done” statistic is the same as the old “Damage Done” statistic, but it doesn’t include damage done to barriers, only damage against heroes and placed objects (e.g. Torbjφrn’s turret). That number can be found in the new “Barrier Damage Done” or “All Damage Done” statistics. However, since “Hero Damage Done” and “Barrier Damage Done” are brand new, their averages will only be based on time played since they were added.
Also, the old statistics were calculated by taking total damage inflicted and dividing it by the number of games played. This resulted in an average that didn’t accurately reflect the underlying performance, because it didn’t take into account the length of the games. The new averages are calculated in 10-minute slices.
Bug Fixes

General: Fixed an issue causing players to lose progress on their On Fire meter, after the meter had been completely filled
Arcade


Fixed a bug that could cause the announcer’s “select your hero” voice line to play during the end-of-match screen after Elimination games
Fixed a bug that prevented the Z’s from appearing above a sleeping enemy during Elimination games

Competitive Play: Fixed a bug that caused your first win to appear as a loss in your Career Profile
Custom Games and Game Browser


Fixed a bug that prevented some settings from being properly displayed in the summary when viewing 3v3 Elimination presets
Clarified an error message that appears when a player attempts to exit the Settings page with an invalid combination of settings
Fixed a bug that caused the lighting from health packs to appear on Capture the Flag and Elimination maps even after health packs had been disabled
Fixed a bug that allowed Torbjφrn’s Armor Pack ability to function even after being disabled in custom settings

Heroes


Fixed a bug that prevented players from hearing the voice line that typically accompanies their ultimate if they executed the ultimate after being stunned
Fixed a bug that could cause D.Va to become stuck if her mech was killed just as she summoned it
Fixed a bug preventing Genji’s sound effects from playing if he used his primary attack immediately after a Swift Strike
Fixed a typo in Orisa’s “Satisfied with Protection” voice line
Fixed a bug that prevented Orisa’s Supercharger from being destroyed if run over by the payload
Fixed a typo in the description on Roadhog’s Junkenstein skin
Fixed a bug that allowed enemy players to detect Sombra (while Stealth was active) if they were within a certain distance
Fixed a bug causing Symmetra’s hair to take on an unnatural appearance when her Vishkar or Architech skins were equipped
Fixed a bug with how Widowmaker’s Grappling Hook interacts with the flying drones on Oasis

Maps: Fixed a bug on Volskaya Industries that prevented the ice from appearing broken when players fell off a ledge to their death
User Interface


Fixed a bug that caused the Heroes of the Storm promotional portraits to appear locked, even after being unlocked
Fixed a bug that could cause an error message in chat if you attempted to spectate a new player while already spectating another player
Fixed a bug that could cause the chat window to be placed too high on the main menu, blocking menu options
Fixed a bug that prevented text from wrapping in the Report Player text box




https://www.youtube.com/watch?v=PY3gN7v8Ehg

https://youtu.be/91nfDfnGCB0

(https://www.youtube.com/watch?v=PY3gN7v8Ehg)

WolfRathmA
15-06-2017, 09:56
Overwatch Will Fix Reinhardt's Laggy Hammer on Patch 1.12

Overwatch: New Reticle Options Included in Patch 1.12 (https://pvplive.net/c/overwatch-new-reticle-options-included-in-patch-11)

Overwatch: Horizon Lunar Colony Patch 1.12 Release Date Revealed - 20/06/2017 (https://pvplive.net/c/overwatch-horizon-lunar-colony-patch-112-release-d)

Overwatch: New 6v6 Lockout Elimination Arcade Mode Debuts After Anniversary Event (https://pvplive.net/c/overwatch-new-6v6-lockout-elimination-arcade-mode-d)


STEP OUT INTO THE OPEN: INTRODUCING THE OVERWATCH OPEN DIVISION (https://playoverwatch.com/en-us/blog/20853470)

https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/blog_header/ic/ICCYMA1LCPWB1497313133059.jpg



Υπάρχει κάποιος που παίζει Rank και ψάχνει για να συμπληρώσει για ομάδα και ασχολείται σοβαρά με το άθλημα; :P

Παίζω μόνος μου συνήθως στα rank, Highest έχω πάει στα 2305 και τώρα Season 5 είμαι 2130. Παίζω βραδινές ώρες συνήθως.

nikon
15-11-2017, 10:13
Δεν λέω να ξεκολλήσω, αν παίζει κανείς απογευματινές ώρες και competitive εδώ είμαι, psn id: nk69.

WolfRathmA
15-11-2017, 13:07
Δεν λέω να ξεκολλήσω, αν παίζει κανείς απογευματινές ώρες και competitive εδώ είμαι, psn id: nk69.

Και εγώ τα ίδια. Να είναι καλά το Nintendo Switch όμως και το Zelda. ΧΑΧΑ.

Απόγευμα δεν παίζω, σπάνια δηλαδή. Μόνο σ/κ. Βράδυ κυρίως. Πόσο SR είσαι;

Fulgore
15-11-2017, 13:43
https://playoverwatch.com/en-us/free-trial

Δωρεαν 3ημερο ξανα στο overwatch.

nikon
16-11-2017, 09:45
Και εγώ τα ίδια. Να είναι καλά το Nintendo Switch όμως και το Zelda. ΧΑΧΑ.

Απόγευμα δεν παίζω, σπάνια δηλαδή. Μόνο σ/κ. Βράδυ κυρίως. Πόσο SR είσαι;Tώρα 2.400 περίπου αλλά αυτό μια ανεβαίνει μια κατεβαίνει για να μας σπάει τα νεύρα, έχω δει από 2100+ μέχρι 2700+, δεν είναι εύκολο να το ανεβάσεις και πολύ αν παίζεις μόνος σου.

Error Flynn
16-11-2017, 10:18
Tώρα 2.400 περίπου αλλά αυτό μια ανεβαίνει μια κατεβαίνει για να μας σπάει τα νεύρα, έχω δει από 2100+ μέχρι 2700+, δεν είναι εύκολο να το ανεβάσεις και πολύ αν παίζεις μόνος σου.

ακριβώς... και γω που παίζω τακτικά... αν δεν είσαι με παρέα σίγουρη δεν υπάρχει σωτηρία.
όχι μόνο από άποψη συνεννόησης αλλά ειδικά αν κάποιος κάνει quit από την ομάδα έχεις εύκολα χρεωθεί την ήττα.
ώρες ώρες μου σπάει τα νεύρα και από την άλλη είμαι εθισμένος στο παιχνίδι αυτό.
Είναι απλά καταπληκτικό σε όλα του.

nikon
16-11-2017, 10:23
Ωραία θα σε κάνω add Βασίλη, αυτό με το quit μεγάλη πληγή και απορώ γιατί δεν βρίσκουν λύση, χθες κερδίσαμε άνετα το πρώτο φεύγει ένας και χάσαμε άνετα τα άλλα 2.

WolfRathmA
16-11-2017, 11:46
Και εγώ είμαι 2300 με 2400. Προσπαθώ για πλατινουμ αλλά μπα. Δύσκολο όπως είπες μόνος. Εγώ παίζω με main Lucio περισσότερο. Πιο πολύ support γενικά. Αλλά παίζω με τα πάντα! Δεν έχω θέμα.

nikon
16-11-2017, 13:00
Α εσύ είσαι χρήσιμος όλοι αν δεν έχει πάρει κανείς support και είναι τελευταίοι παίρνουν, εγώ δεν παίζω με όλους αλλά support μόνο Lucio.

WolfRathmA
16-11-2017, 14:20
Συνεννόηση να υπάρχει και βγαίνουν οι νίκες. Το πιο μεγάλο θέμα είναι να γίνεται switch χαρακτήρων για να μπορέσουμε να κάνουμε counter την αντίπαλη ομάδα. Εκεί είναι που χάνονται τα περισσότερα ματς γενικότερα, γιατί οι περισσότεροι είναι άμπαλοι γενικότερα, και δεν ξέρουν να παίζουν άλλους χαρακτήρες. Και μετά παραπονιούνται ότι έχασαν, ενώ αυτοί ήταν οι ηλίθιοι του ματς που τους βλέπεις και δεν αλλάζουν χαρακτήρα ενώ τρώνε πίπα από εδώ και από εκεί. Επίσης λάθος επιλογές την λάθος στιγμή, να είσαι Defense και να μου παίρνουν οι άλλοι DPS ας πούμε ή το αντίθετο. Είναι να θες να τους σπάσεις τα μούτρα εκείνη την στιγμή!

nikon
16-11-2017, 15:01
Εγώ είμαι της γνώμης ότι αν ξέρει καλά κάποιος ένα χαρακτήρα δεν παίζει ρόλο αν είναι στο attack ή στο defence, όλοι χρειάζονται παντού αρκεί να ξέρεις πως να παίξεις.

Τώρα τελευταία παίζω πολύ με torbjorn ακόμη και στο attack και 9 φορές στις 10 θα έρθουν να με χτυπάνε και καλά για να αλλάξω παίκτη ήθελα όμως να τους έβλεπα ή άκουγα όταν τελικά είμαι από τους καλύτερους και αναγκάζονται να με ψηφίσουν.

Cypher
17-02-2018, 17:23
https://youtu.be/HzR5vHKpBBU

WolfRathmA
07-05-2018, 09:22
Μπήκε η Brigitte στο Competitive! Καιρός ήταν!

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/31950208_943342922493048_7789277513213018112_o.jpg ?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGoVtm1vFvJPnNYrMOwEJnyhZmbJN5vVj8s 5l9LfNyN-ZiibuTm2YKMR40oW6e9wwzxO2FYQuPJMYT0pUFDocxDa2eebPr knAa_AdZ0Or0B5A&oh=dfcce2367555b7e7c85af1cbed0b3bef&oe=5B52827E

WolfRathmA
09-05-2018, 09:01
From May 8 - May 21, Blizzard Entertainment will donate 100% of the proceeds that it receives for your purchase of the Pink Mercy skin to the Breast Cancer Research Foundation, with a guaranteed minimum donation of $250,000 USD. Blizzard Entertainment will disclose the total amount of its donation following the end of the campaign. BCRF's mission is to advance the world's most promising research to eradicate breast cancer. For more information about BCRF, visit www.bcrf.org (http://www.bcrf.org)


https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=BIQBvOGspmw

https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/content_folder_media/mh/MH10NQHU0SZ41525400656244.png

WolfRathmA
16-05-2018, 13:44
https://www.youtube.com/watch?v=kdUpLJ2YS-0

00:10 Overwatch Anniversary 2018 begins May 22!
00:25 We want to celebrate YOU
00:40 Introducing a new Free-for-all Deathmatch map: PETRA!
01:14 You asked, we delivered…
01:36 …announcing our first Free-for-All Competitive Deathmatch Season!
01:53 Log in and receive a free Legendary Anniversary Loot Box
02:00 Anniversary Loot Boxes can contain items from past seasonal events
02:57 Previous seasonal brawls and missions are back!
03:25 New Anniversary cosmetics, including 8 new legendary skins
03:36 Here’s a hint about one of the upcoming new skins
03:52 Thank you for an incredible two years of Overwatch!

2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΨΙΜΟ

Πουτ@να Blizzard με έχεις καταστρέψει!

Error Flynn
16-05-2018, 15:26
/\/\ ακριβώς όπως το είπες... δε μου έχει ξανασυμβεί τέτοιο πράγμα με παιχνίδι...

Sir_Teraflop
16-05-2018, 17:04
40 million φτάνουν οι "καμμένοι" αναφέρει εδώ (https://www.resetera.com/threads/overwatch-hits-40-million-players-also-other-anniversary-updates.42687/)με βάση το παραπάνω βίντεο. Δεν το είδα ακόμη πάντως σίγουρα δεν είστε μόνοι όπως φαίνεται.

Εγώ μακριά και αγαπημένοι με την Blizzard - έχω καεί αρκετά από αυτήν την εταιρεία. Όλα τα παιχνίδια της είναι drug κανονικό - μα ΟΛΑ όμως :D


Ξέχασα να αναφέρω ότι και 10 παρακάτω να είναι το νούμερο είναι εντυπωσιακό αν και δεν πιστεύω ότι χρειαζόταν.

Μπράβο ρε blizzard. :a014:

WolfRathmA
16-05-2018, 17:32
Ναι, με όλα τα παιχνίδια έχω καεί είναι η αλήθεια. Εξού και το ψευδώνυμό μου (Rathma). Το χειρότερο ήταν με το WoW φυσικά που ήμουν τόσο εθισμένος που από τότε που αποφάσισα να το σταματήσω (2008 ή 2009 δεν θυμάμαι) αποφάσισα και να πουλήσω τον υπολογιστή μου και να μην το ξαναβάλω ποτέ στο σπίτι. Ακόμα δεν έχω υπολογιστή σπίτι! LOL

Sir_Teraflop
16-05-2018, 18:20
Ναι, με όλα τα παιχνίδια έχω καεί είναι η αλήθεια. Εξού και το ψευδώνυμό μου (Rathma). Το χειρότερο ήταν με το WoW φυσικά που ήμουν τόσο εθισμένος που από τότε που αποφάσισα να το σταματήσω (2008 ή 2009 δεν θυμάμαι) αποφάσισα και να πουλήσω τον υπολογιστή μου και να μην το ξαναβάλω ποτέ στο σπίτι. Ακόμα δεν έχω υπολογιστή σπίτι! LOL

Τι σύμπτωση ....

Βλέπω και τους classic servers και μου τρέχουν τα σάλια... Αλλά must resist :D

WolfRathmA
21-05-2018, 12:13
AWESOME!

https://www.youtube.com/watch?v=kYoKcaPZnCc

Error Flynn
22-05-2018, 23:33
https://youtu.be/uVGDAHSSboE

Fulgore
23-05-2018, 02:04
Πολλα legendaries σε αυτο το event.Το κραξιμο επιασε τοπο.

WolfRathmA
23-07-2019, 11:02
https://www.youtube.com/watch?v=onplsJSdp4A

Error Flynn
23-07-2019, 12:00
Ενδιαφέρον χαρακτήρας δείχνει . . .

WolfRathmA
23-07-2019, 12:10
Ενδιαφέρον χαρακτήρας δείχνει . . .

Και μάλλον Ελληνικής υπηκοότητας.

Error Flynn
23-07-2019, 12:41
Και μάλλον Ελληνικής υπηκοότητας.

Από που προκύπτει αυτό;

WolfRathmA
24-07-2019, 08:17
Από που προκύπτει αυτό;

Άκυρο, Ολλανδός είναι τελικά.

Απλά είδα το Sigma αρχικά και όταν ξεκινούσε το βίντεο παραπάνω θα δεις πως έβγαζε Ελληνικά γράμματα.

Ακολουθεί το developer update.

https://www.youtube.com/watch?v=E1oMCfY9ymo&t=105s

Error Flynn
24-07-2019, 10:06
Ναι το είδα και γω εχθές...

Error Flynn
24-10-2019, 00:12
Καταπληκτικός ο Lucio με εκπληκτική λεπτομέρεια όπως και οι υπόλοιπες φιγούρες της συλλογής από το Overwatch ...

11796

11797