PDA

View Full Version : Dark Alex to release Custom Firmware 3.80 M33 today



xrest_eagle
11-01-2008, 20:40
MathieuLH let slip on IRC that Dark Alex is to release the 3.80M33 Custom Firmware today.Englis Version : MathieuLH let slip on IRC that Dark Alex is to release the 3.80M33 Custom Firmware today. Heres the details from last night:
The custom firmware 3.80 M33 will be available in a few hours. Yesterday evening on IRC channels agitation was at the height. The unrest appeared to announce the impending release of Custom Firmware 3.80.
Around midnight, and then 0:51 to 1:30, everyone hoped to see the messiah come to the PSP to announce the release of 3.80 M33.
Shortly before 2 am the new tomb: Dark_Alex should not releaser the Custom Firmware M33 tonight but tomorrow.
By contrast, MathieuLh came from the Shan PSPGen (chat) to bring a little news that will please everyone: Dark_Alex just implanted in his new custom firmware updated automatically.
This new function will therefore an update identical to the official firmware, but for custom firmware. As for official firmware, it will be possible to test the presence of an update and download, and install directly via the PSP.
At first glance, these updates will be cumulative and, as for the official, the latest one will upgrade your firmware without having to go through the previous ones.
Thanks again to MathieuLH for having donated a pretty information. What wait until Dark_Alex that pushes the mouse button to bring online a new baby.

http://www.console-addicted.com/?p=1116

NonBorn
11-01-2008, 21:32
Άντε να δούμε θέλω να δω το remote play.... Άιντε!!!! :please2::please2: Alex βγάλτο απόψε!!!

ps4
12-01-2008, 09:21
Αμ και εγω γιατι το περιμενω;;;;!!!!!............remote play.

αντεεεεε.......:bgrin2::bgrin2::prayer:

NonBorn
14-01-2008, 18:12
Kαι ναι είναι γεγονός!!! 3.80m33!!!

Link: http://dax.st/380_m33.rar

teddy
14-01-2008, 18:17
sorry που σας χαλαω την χαρα,αλλα τι αλλαζει με το καινουργιο Firmware???

NonBorn
14-01-2008, 18:23
sorry που σας χαλαω την χαρα,αλλα τι αλλαζει με το καινουργιο Firmware???

- Remote Play εύκολα χωρίς να πειράξεις τη flash
- Όλα τα καλά του official 3.80

To περνάω τώρα και σας λέω εντυπώσεις...

Akolov
14-01-2008, 18:51
To περνάω τώρα και σας λέω εντυπώσεις...


Ακόμα αυτές οι αντυπώσεις ?? Αργείς Κώστααααααα !! :-*

NonBorn
14-01-2008, 18:59
Ακόμα αυτές οι αντυπώσεις ?? Αργείς Κώστααααααα !! :-*

Δεν είχα μπαταρία και δε με άφηνει να το κάνω.... Τώρα φορτίζει :p

ps4
14-01-2008, 19:06
Απιστευτο.

Βλεπω μια ταινια που εχω μεσα στο ps3. Κανονικα χωρις κοψιμο χωρις τιποτα.

Μουσικη (mp3) το ιδιο.

:bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2:
:Thud::Thud::Thud::Thud:

edit: παιζει τα παιχνιδια του ps1 απο το psn. :bgrin2::bgrin2: Δοκιμασα το crash bandicoot και παιζει κανονικα.

folding. :bgrin2::bgrin2:

μπαινει νετ. μπαινει και στο store.

η χαρα μου δεν περιγραφεται.:tiphat::1appl::1appl::1appl:

NonBorn
14-01-2008, 19:09
Απιστευτο.

Βλεπω μια ταινια που εχω μεσα στο ps3. Κανονικα χωρις κοψιμο χωρις τιποτα.

Μουσικη (mp3) το ιδιο.

:bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2::bgrin2:
:Thud::Thud::Thud::Thud:

Internet Radio κανονικά??? Το δοκίμασες?

ps4
14-01-2008, 19:19
Oχι αυτο δεν μου δουλευει. Κατι λεει για DNS error. Το ψαχνω.

kvasil
14-01-2008, 19:26
το εβαλα και εγω παιδιά και ειναι ολα οκ φυσικα ψάχνω τον φίλο μου τον non στο msn να του το πω αλλαααααααα αλου βρεχει. λυπών εκανα και κατι ακομα που θα ηθελα να το πω. εχω την camera στο ps3 οταν το εκανα το psp remote εβαλα να δω την camera του ps3 ολα καλα ειμουν σε αλλο δωματιο και εβλεπα το σαλόνι που ειναι η κονσολα . καλο βράδυ και καλη συνεχεια για το fir 4.00 που θα εχει και divx...

teddy
14-01-2008, 19:34
γ@ματο!!!εβλεπες στην οθονη του psp το σαλονι σου απο την καμερα του ps3???

το ps3 στην υπηρεσια της κατασκοπειας!!!

NonBorn
14-01-2008, 19:45
BTW για να ευλογήσουμε και λίγο τα γένια μας το update ανέβηκε αμέσως στο forum! Γρηγορότερα ακόμα και από site που ασχολούνται αποκλειστικά για psp :p

ps4
14-01-2008, 19:49
Εγω εκανα μια μαλ***ια και τωρα δεν δουλευει.

Δεν βρισκει καν το play3 στα connections.

NonBorn
14-01-2008, 19:58
Εγω εκανα μια μαλ***ια και τωρα δεν δουλευει.

Δεν βρισκει καν το play3 στα connections.

Tι έκανες δηλαδή? Κάνε ξανά pair το ps3 με το psp... Kαι ξανά απ την αρχή!

ps4
14-01-2008, 20:27
Ok το εκανα. Δουλευει παλι. Ουφφφφφφφφφφφφφ.

Καλη φαση θα ηταν να εβλεπε και τα bluray δισκακια. Ενταξει ξερω ζηταω πολλα. Μην βαρατε. Λεπτομερεια μπροστα σε αυτα που κανει και σε αυτα που θα ερθουν.

SONY θα μας τρελλανεις λεμε................τελοςςςςςςςςςςςςςςςςς

NonBorn
14-01-2008, 20:30
Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το remote play το οποίο είναι φοβερό!!!

Link: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1687


Πραγματικά τα σπάει το όλο concept! Είδα prison break με υπότιτλους στο psp στο κάτω όροφο του σπιτιού (πήγαινα κάτι ρούχα στο πλυντήριο) το οποίο prison break ήταν αποθηκευμένο στο pc μου σε xvid!

ps4
14-01-2008, 20:34
στον κατω οροφο; τοσο μακρια πιανει;;; εγω το εχω στα 5 μετρα και φοβαμαι να παω παραπερα.

αυτο πως το εκανες;; εγω που πατησα να παιξει μερικα τραγουδια απο σκληρο (πισι) στο πσπ δεν τα ειδε. ταινιες βλεπει;;;

NonBorn
14-01-2008, 20:42
στον κατω οροφο; τοσο μακρια πιανει;;; εγω το εχω στα 5 μετρα και φοβαμαι να παω παραπερα.

αυτο πως το εκανες;; εγω που πατησα να παιξει μερικα τραγουδια απο σκληρο (πισι) στο πσπ δεν τα ειδε. ταινιες βλεπει;;;

Μπήκα μέσω του τοπικού δικτύου όχι μέσω του ps3! Έχει wi-fi access point το δίκτυο! Μέσω tversity το έκανα, μπήκα στον media server και τα παιξα κανονικά! Για remote play ας συνεχίσουμε τη συζήτηση εδώ: http://www.ps3forums.gr/vb/showthread.php?t=1687

jimbrav
14-01-2008, 21:33
τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...:fooddance7:

PDS
14-01-2008, 21:58
τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...τρεχω για psp...:fooddance7:

:rofl:
Σκεφτειτε οτι βγηκαμε για καφε και μιλαγαμε μονο για psp:rofl:
Μετα απο τα παραπανω αυτου του τοπικ,το πηρε ο jim 100%:angry:

NonBorn
14-01-2008, 22:52
Το Ιnternet Radio παιδιά τα σπάει... Πραγματικά! Το μόνο που λείπει είναι κάλυψη της αττικής με wifi και δε θα με νοιάζει όπου κ αν είμαι!! Με ένα psp θα χω ότι θέλω μαζί μου :p

jorgedept
14-01-2008, 22:54
πφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

δεν σε κανω παρέα άλλο :p

χαχαχαχαχα

NonBorn
14-01-2008, 22:56
πφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

δεν σε κανω παρέα άλλο :p

χαχαχαχαχα

Για την ιστορία.... O Jorge μου είπε πως να κατεβάσω το addon γιατι δε του παιζε και τελικά δουλεύει σε μένα και όχι σε κείνον :p :p :p

Άντε να ρθει και το skype και θα κάνω party :D :D

jorgedept
14-01-2008, 23:46
και μπήκε ο παιχταράς! και ακούει friskyradio.com!!!

ps4
15-01-2008, 02:21
πως το κανατε ρε παιδιαααααααααααααααααααααααααααααααα.

εμενα λεει κατι για dns error ο μικρος γυαλιστερος και sexy διαολος psp.

80410402 αυτο το νουμερο βγαζει. Εχω δωσει ip εχω δωσει dns του οτε, την default του ρουτερ, ολα.

:banghead:


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Τα καταφερα. Φοβερο και τρομερο. ΑΚουω ραδιο τωρα.

Απλα επρεπε (μια στιγμη να παρω ενα τσιγαρο γιατι θα χεστω απο την χαρα μου) να μπω πρωτα στο browser να του πω να με ρωταει ποιο access point θα χρησιμοποιησει.

Τρεεελααααααααααααα. Εχω παθει πλακα. Σαν να βρισκομαι στο 2020 νομιζω. Και σκεφτομαι και τι αλλο ερχεται θα παθω κανα εγκεφαλικο................:Thud::Thud::Thud::Thud: :Thud::Thud::Thud::Thud:

NonBorn
15-01-2008, 02:39
πως το κανατε ρε παιδιαααααααααααααααααααααααααααααααα.

εμενα λεει κατι για dns error ο μικρος γυαλιστερος και sexy διαολος psp.

80410402 αυτο το νουμερο βγαζει. Εχω δωσει ip εχω δωσει dns του οτε, την default του ρουτερ, ολα.

:banghead:

Για δώσε για dns τo ip του router.... Τι κουλό είναι αυτό τώρα:confused::confused:

SPOWN
15-01-2008, 09:01
Κολαση psp , otan ta elega egw...Apo tous prwtous pou to eixa parei Giapwneζiko!!!! Re jimbrav ελεος ρε φιλε τρεχα αγορασετο τι αλλο θελεις για να πειστεις οτι το μηχανακι ειναι απλα το καλυτερο μηχανημα που εβγαλε η sony στην ιστορια της!!!
Το εκανα το update και εγω αλλα δεν εκατσα να το πολυ ψαξω λογο φορτου εργασιας!

MaRkUs_
15-01-2008, 22:25
Κολαση psp , otan ta elega egw...Apo tous prwtous pou to eixa parei Giapwneζiko!!!! Re jimbrav ελεος ρε φιλε τρεχα αγορασετο τι αλλο θελεις για να πειστεις οτι το μηχανακι ειναι απλα το καλυτερο μηχανημα που εβγαλε η sony στην ιστορια της!!!
Το εκανα το update και εγω αλλα δεν εκατσα να το πολυ ψαξω λογο φορτου εργασιας!

ΚΑΛΑ ΡΕ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ???:Ρ ΤΗΕ ΒΕST είναι το PS3!!! σαν δεν ντρέπεσαι!!!:Χ

NonBorn
15-01-2008, 23:27
Βγήκε ήδη το 3.80m33-2 το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε στο psp σας κατευθείαν μέσω internet από το εικονίδιο του xmb! ΝΑΙ κι όμως θα κατεβάσει το custom firmware... :angry::angry::angry: DA Rulezzz!!

Για όσους δεν έχουν wireless μπορείτε να το κάνετε με τον παραδοσιακό τρόπο από το pc. Κατεβάστε το update από εδώ: http://dax.st/380_m33update2.rar

Επίσης για τους κατόχους του παλιού psp βγήκε patch για 1.50 kernel. Κατεβάστε τo patch από εδώ: http://www.dark-alex.org/150k_addon.rar

jimbrav
21-01-2008, 03:13
3.80-5 Update.

οσοι εχετε wi fi καντε ανετα το update μεσα απο αυτο...:) ( όπως λέει και ποιο παραπάνω ο φίλος non)

NonBorn
21-01-2008, 03:16
Kαι να συμπληρώσω... :D


Changes:

- Fixed custom CPU clock not working in games
- CPU clock has never (in any SE/OE/M33) be set at all in games that restarted using sceKernelLoadExec to use a subgame or reload themselves,
after said restart happened (e.g. Castlevania). Fixed.
- Added setting to recovery to hide PIC0.PNG and PIC1.PNG in the XMB game menu
By default off, when on you will probably notice a faster browse in XMB games.
This setting only applies to any kind of apps/games (pbp, iso) that load from MS, but not to UMD's.